dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1092 z 1187
Pokaż wyniki od 21.821 do 21.840 z 23724
  1. #21821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    nie chcialam cietych uchwytow..wolalam po calosci, tym bardziej, ze szuflady sa na 90cm szerokie

    jutro poszperam w wolnej chwili, to dam znac jak sie nazywaja ..a teraz zmykam

  2. #21822
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał mi_mała Zobacz post
    Mmelisa, ja miałam możliwość, a raczej nieprzyjemność korzystania z tych drugich w te wakacje, są okropnie niewygodne
    Korzystam na co dzień od 2,5 roku. Niewygodności nie stwierdzam, a u mnie są malutkie bo 5 cm.
    Jak mam brudną rękę to małym paluszkiem otwieram bez problemów

    Cytat Napisał eveee Zobacz post
    Mi stolarz odradził je twierdząc, że można łatwo zahaczyć je ubraniem i rozerwać. Oglądałam je na żywo i stwierdziłam, że faktycznie dość ostre są te krawędzie, przy małych dzieciach trzeba uważać. Ja oglądałam zobala, może inne są delikatniejsze. U mnie skończyło się na frezowanych.
    Mój dwulatek ani razu nie zahaczył, ani nikt ubrania nie rozerwał.
    Być może jest takie ryzyko jeśli są niewłaściwie docięte, niewyszlifowane?
    Moje standardowe z Ikei.

  3. #21823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    U mnie uchwyt podobny do Zobal U-10 w inox , wzor frezowania D.

  4. #21824
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar majdzik
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Potępa
    Kod pocztowy
    42-693
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Czy jest ktoś w stanie napisać jak zrobić podświetlenie cokołu (pasek ledowy) na całej długości kuchni gdzie w ciągu jest zmywarka (podcięty cokół) czy ktoś ma u siebie zrobione podswietlenie. Będę wdzięczny za każde sugestie.

    Jak macie u siebie? oczywiście o ile macie podwietlenie



    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    ale 5 czy 6 bo jak pozniej wytlumaczę to robi roznicę


    witam w klubie u mnie to samo


    dam sobie uciciac głowe ze masz 5 cm albo jak piszesz stolarz byl nadgorliwy.....


    stolarze poszli po bandzie, co by było jak bys miała cargo załadowane 120 kilo i szybko pociagnęła do siebie ???
    moze ta waga by przewazyła i całe cargo poleciało do przodu ?



    Z matematycznego punktu widzenia wygląda na to ze :
    cokół odsuniety o 6 cm nie potrzebuje wcięcia
    poopieram to fotografią mojej wcale nie starej kuchni od prostego stolarza

    i

    i

    front przechodzi na styk mozna powiedziec ze nawet lekko ociera jak poruszam zmywarką.
    notabene własnie zauwazyłem ze zmywarka nie jest przykręcona tylko mozna ja w zakresie szafki przesunąc.

    w nowej kuchni od drozszego stolarza cokół odsuniety jest o 5 cm czy nie jest tak jak pisze

    1 cm roznicy miedzy nimi a 5 cm to nie jest licowanie sie z frontem dorogi kolego.....
    poprę to oto fotką


    i stwierdzam ze w moim wypadku wystarczyło by podciecie tylko o 2 - 3 mm lub zastosowanie zawiasów ktore ktos tu pokazał.
    oczywiscie wszystko przy zastosowaniu płyty 16 mm.


    i teraz dobrze aby sie wypowiedział nataly czy jest to podstawa do reklamacji bo widzę ze w jego realizacjach tez są takie podcięcia.

  5. #21825

    Domyślnie

    Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami

  6. #21826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Chciałabym pokazać moją kuchnię świeżo po montażu i prosić o dwie porady.
    Pierwsza kwestia dotyczy oświetlenia. Jak widać na środku wisi kabel z żarówką. Pierwotnie miał tam być sufit napinany ale pomysł niedawno upadł. Szukam teraz pomysłu na coś co nie będzie się gryzło z grafitowymi tubami, których jest w sumie aż 9. Poradźcie coś proszę, bo na razie przychodzi mi do głowy tylko biały, prosty plafon, który zleje się z sufitem.
    Drugie pytanie jest o kolor lacobela (lacobelu?) na ścianie nad płytą. Dać biały czy może ciemny, w kolorze blatu lub jaśniejszy szary ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050571cp.jpg
Wyświetleń:	2159
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	277193 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050574cp.jpg
Wyświetleń:	1908
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	277194 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050584cp.jpg
Wyświetleń:	1742
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	277195 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050585cp.jpg
Wyświetleń:	1806
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	277196 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050591cp.jpg
Wyświetleń:	1547
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	277197

  7. #21827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami
    Mam baterię w inoxie Blue Watera. I dość twardą wodę.
    Ciapki po wodzie zostają, ale porównując je do tych w chromie, które mam zainstalowane w łazienkach to niebo a ziemia. Ciapki o wiele mniej widoczne, szybciej je bez problemu usunę.
    Na wylewce, gdzie u mojej mamy widać każdą kropelkę, u mnie mogę się zapomnieć na kilka dni. Kropelki zaschnięte widoczne tylko w miejscach najczęściej używanych, czyli przy dźwigni.
    I ten kolor inoxu - fantastyczny. Do tego też mam dozownik w inoxie. Osobiście polecam.

  8. #21828

    Domyślnie

    Agami, dziękuję Ten kolor inox to bardziej szaro-srebrny, czy w brąz wpadający?

  9. #21829

    Domyślnie

    Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-08-21 19.35.56.jpg
Wyświetleń:	966
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	277211  

  10. #21830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    duś, dziękuję za radę.
    Muszę sobie pożyczyć od stolarza próbki i poprzymierzać.
    Zastanawiam się jeszcze do jakiej wysokości dać ten lacobel. Do wysokości okna czy np do połowy ?

  11. #21831
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Gola86, piękna kuchnia

    Kolor zależy od tego czy chcesz kuchnię przyciemnić - czarny na pewno przyciemni, czy pozostawić taką jasną, świetlistą jak teraz

  12. #21832

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Wytłumaczcie mi proszę na czym polega roznica w kolorze zlewu franke grafit a onyx ?
    To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

    grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ??
    a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...
    pozdrawiam
    Dorota

  13. #21833
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Zaolejowanie pomoże

  14. #21834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Gola śliczna kuchnia co to za blat ??

  15. #21835
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?

    ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel

  16. #21836
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał odotka Zobacz post
    To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

    grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ??
    a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...
    zlew mam od wtorku ONYX ale dziekuje za poswięcenie!!!
    magiczna gąbeczka wymiata!

  17. #21837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Bettka, ja rowniez mam cokol na 15cm, wiec sie nie przejmuj

    Gola96 bardzo mi sie podoba Wasza kuchnia

  18. #21838
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie lacobel

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel

    dokładnie tak samo jak Piu prawi!!! w obu bym widziała białe szkło,
    dodatkowo do Gola dodam że tam tych czarnych punkcików masz już naddto..rządzą w całej kuchni, są bardzo widoczne, takie punkciki,
    więc na ściane już nie potrzeba takiej wielkiej tafli szkła w czarnościach..
    a lampa, coś mi się kojarzy z Chorsa lub z Aquaform- jakoś tak się pisze, takie w formie plafonu, ale takiego długiego, i troszkę szerszego, i zwracaj uwage aby szkło od tego plafonu nie było za bardzo mleczne bo będzie niewiele światła z tego,
    lampa oczywiście biała- bo tych czarnych punkcików tam masz już max. pozatym będzie szkłem białym pasowała do tego białego szkła na ścianie + wtopi się w białe fronty!!

    nawet kilka minut temu widziałam coś w tym stylu plafon/lampę, napewno we Wnętrzach wątek, i tam chyba chodziło kwestie DRZWI..coś tam,
    jakiś forumowić mówił o swoim "lusterku" i pomyłce przy wymiarach, dołączył link z łazienką- i tam była taka fajna, prosta długa lampa na suficie...
    podobała mi się!!

    chyba u F.5 to było?
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  19. #21839
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ano była rozmowa o drzwiach Olleo i lustrze poprawianym u szklarza ktory zbyt szybko podszedł do tematu i z własnej kasy musiał wykonać drugi raz
    a tanio nie było bo i tafla nie mała

    tak czy siak lampa jest taka a nie inna
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 29-08-2014 o 16:13 Powód: p

  20. #21840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Agami, dziękuję Ten kolor inox to bardziej szaro-srebrny, czy w brąz wpadający?
    Szaro-srebrny. W załączniku zdjęcie, choć nie do końca oddające jej "odcień", bo zrobiona z lampą i wszystko się ładnie błyszczy, a w rzeczywistości aż takiego połysku nie ma. Aaa, dźwignia zamontowana tak przez pomyłkę i nadal czeka na poprawkę

    Lepsze zdjęcia inoxu z bliska BW - http://www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=706 - to drugie zdjęcie oddaje ładnie jej satynowy, jakby delikatnie przetarty, srebrno-szary kolor.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180024.jpg
Wyświetleń:	1072
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	277289  

Strona 1092 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony