dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 948 z 1144
Pokaż wyniki od 18.941 do 18.960 z 22870
  1. #18941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Deredas

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-103
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jarecki moja dmuchawa to WBS-6a AL
    Typ silnika RF2C-120/062
    Jest to wentylator bębnowy firmy KONWEKTOR sp z oo z miasta Lipno (87-600).

    Jak można dobrać odpowiednio charakterystykę silnika dla tej dmuchawy ?
    Dmuchawę dostałem razem z piecem w komplecie więc ja żadnego doboru silnika nie dokonywałem. Taki zestaw otrzymałem po prostu.

    Mam instrukcję. Mam wszystkie dokumenty. Mam wszystkie gwarancje itp itd.

  2. #18942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Na lato zrobiłem w swoim kotle takie nastawy:
    ...

    SUSPENSER ,co mogę jeszcze poprawić?

    Dalszą dyskusję proponuję przenieść do innego wątku, żeby nie pisać tu nie na temat.

    Podaję link, gdzie poodpisuję:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=ekogroszek
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #18943
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.
    Decyzja o zakupie zapadnie nie wcześniej jak po rozpoczęciu lub po środku sezonu grzewczego.
    W tym roku miałem sporo wydatków,zaraz po tej niedzieli docieplam dodatkowo strop na strychu a siódmego wyjeżdżam z żoną na tydzień w Bieszczady.
    Odpoczynek i oderwanie się chociaż na trochę od szarej rzeczywistości jest mi bardzo potrzebne.
    Będziemy w kontakcie.
    Pozdrawiam.

  4. #18944
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dalszą dyskusję proponuję przenieść do innego wątku, żeby nie pisać tu nie na temat.

    Podaję link, gdzie poodpisuję:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=ekogroszek


    Odwiedzam ten wątek regularnie,więc jeżeli znajdziesz chwilę odpisz bez dublowania mojego wcześniejszego pytania.

  5. #18945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deredas Zobacz post
    Jarecki moja dmuchawa to WBS-6a AL
    Typ silnika RF2C-120/062
    Jest to wentylator bębnowy firmy KONWEKTOR sp z oo z miasta Lipno (87-600).

    Jak można dobrać odpowiednio charakterystykę silnika dla tej dmuchawy ?
    Dmuchawę dostałem razem z piecem w komplecie więc ja żadnego doboru silnika nie dokonywałem. Taki zestaw otrzymałem po prostu.

    Mam instrukcję. Mam wszystkie dokumenty. Mam wszystkie gwarancje itp itd.
    wyłącz ster, pierwszy guzik od lewej z symbolem zasilania
    teraz wciśnij i trzymaj "P", jednocześnie włącz zasilanie
    jak zobaczysz napis "konfiguracja" puść przyciski

    to menu serwisowe, jak dojdziesz do pozycji HASŁO wbij kod 10

    ustaw sobie wówczas większą histerezę np.4st.C

    pod WBS6aAL
    moc biegu 1 - ja daję 8-9%, zależy od konkretnego egzemplarza dmuchawy
    moc biegu 11- ja daję do nowej dmuchawy 38bieg a jak cosik nie tak z kondziorem, to bywa,że 50%, tutaj chodzi o to,że przy zwiększaniu wartości w pewnym momencie nie odczujesz wyraźnego wzrostu prędkości obrotowej dmuchawy

    możesz też dopasować cwu, ja np. nie mam na swoim irydzie ustawionej nadwyżki ze wzlędu na umiejscowienie czujników, ale za to wybieg pompy cwu latem mam 10minut, zimą robię 4minuty
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #18946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.
    Decyzja o zakupie zapadnie nie wcześniej jak po rozpoczęciu lub po środku sezonu grzewczego.
    W tym roku miałem sporo wydatków,zaraz po tej niedzieli docieplam dodatkowo strop na strychu a siódmego wyjeżdżam z żoną na tydzień w Bieszczady.
    Odpoczynek i oderwanie się chociaż na trochę od szarej rzeczywistości jest mi bardzo potrzebne.
    Będziemy w kontakcie.
    Pozdrawiam.
    Hech pięknie tam - może za rok też dam radę zaciągnąć tam rodzinkę


    Udanego wypoczynku


    <a href="http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DLYBud4hXJI8" target="_blank">
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 31-08-2014 o 15:56
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #18947
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Deredas

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-103
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jarecki u mnie
    Moc biegu 1 jest na 10%
    Moc biegu 11 jest na 40%

    Zmienię moc na 50% i zobaczę co się stanie. Czy Ty uważasz że jak zmienię moc biegu 11 na 50% to dmuchawa szybciej będzie się rozkręcała ?

    Obecnie jest tak żę niezależnie czy dmuchawa będzie pracowała na biegu 1 na biegu 8 na biegu 10 na biegu 11 czy biegu 12 to zawsze zajmie jej 16sekund aby się rozkręciła na maksa... Jak bym ustawił czas dmuchawy na 10 sekund to dmuchawa nawet by się nie rozbujała...

  8. #18948

    Domyślnie

    To jest ustawienie charakterystyki silnika
    dla biegu 1 ma się wirnik kręcić i nie buczeć
    dla biegu 11 kończymy w momencie, gdy nie ma wyraźnej zmiany przyrostu mocy

    Sterownik ma miękki start, więc tego nie zmienisz, dmuchawa rozkręca się wolno do danych obrotów.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #18949
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    SUSPENSER


    Bardzo Ci dziękuję za życzenia i piękny utwór nawiązujący do tego uroczego zakątka naszego kraju.

    Pozostaje tylko szczęśliwie dojechać i powrócić(nie brakuje przecież wariatów drogowych)

    Do "usłyszenia" na forum.
    Pozdrawiam.

  10. #18950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Deredas

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-103
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dziękuję Jarecki za zainteresowanie i pomoc.
    Zmieniłem ustawienie na 53% z tych 40% (na biegu 11).
    Jednak nic to nie zmieniło - dmuchawa rozkręca się wolno (miękki start).

    Dziwię się jak to jest że u mnie w mojej dmuchawie wkręcienie się na pełne obroty zajmuje 16 sekund. A u innych nie ma tego problemu.
    No ale to i tak tam pikuś.

    Mój deflektor ma srednicę 17cm. Jutro poszukam tarczy hamulcowej od passata i założę ją jako deflektor o srednicy 28cm. Zobaczymy jak to wyjdzie.
    Dołoże do tego jeszcze cegły szamotowe na palniku i na ruszcie...

  11. #18951

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu77 Zobacz post
    Wiem, że Pan na tym punkcie mocno przewrażliwiony jesteś. Nie oceniam wymiennika OEP, bo widziałem go jedynie na jakichś targach. Korzystam z forum bo sporo się można dowiedzieć, a i sam dziele się spostrzeżeniami i skromnymi doświadczeniami.. A Pan jaką ma misję na tym forum? Czytając Pańskie wpisy nie bardzo wiadomo...
    Tak. Mam misję.

    Zwracam uwagę na wypowiedzi bezmyślne, błędne, fałszywe i oszukańcze.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #18952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    silver_stas

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    140

    Domyślnie

    Witam kolegów po lecie . W maju stwierdziłem , że nie będę grzał CWU groszkiem , tylko prądem . Instalator założył grzałkę i wyłączyłem piec . Mając jednak na uwadze co mądrzy ludzie piszą na temat wyłączania pieca , po 2 tygodniach zszedłem sprawdzić . No i się wyleczyłem z wyłączana , bo w środku mnóstwo skroplin . Zasypałem groszkiem , odpaliłem i hula do tej pory . Muszę jeszcze raz docenić geniusz mojego kolegi od którego dostałem ustawienia , bo kocioł chodzi na nich świetnie również latem . Jeden zasyp wystarczy mi na ok. 1,5 miesiąca . Ostatnio zapomniałem o kotle i dopiero alarm o braku opału mi przypomniał . No i jak otworzyłem drzwiczki to popiół wyleciał na zewnątrz , bo od zasypu nie zaglądałem i był powyżej palnika . Pozdrawiam Staszek

  13. #18953
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    A ja stuningowałem moje stare 10 -cio letnie Defro Eko. Zapodałem mu palnik obrotowy Ardeo z zakładowego Skama. Dla testów palę teraz miałem 19 MJ z Janiny ( sprzedaję to po 380 PLN za tonę ). Za wczoraj na CWU i ciut grzania w łazienkach ( panie stwierdziły że tak jakoś chłodnawo na kąpiel i otworzyły głowice na grzejnikach w łazienkach na max ) wyszło 4,6 kg. Na sezon zamierzam palić odsiewką która mi zostaje z grubszych węgli - taki mix powinien mieć wartość opałową rzędu 24 - 25 MJ, bo w większości pochodzi z orzechów i kostki z Piasta i Ziemowita. Stara fajka z Defro idzie na Skama do zakładu - tutaj zapotrzebowanie i zużycie mam bardzo niewielkie, cały sezon myślę opalić taniutkim Jaretem. PS. Przy okazji przejrzałęm podajnik z Defro - należało się mu to po 10 latach bezawaryjnej pracy. Ślimak na przedostatnim zwoju już dość wyraźnie nadżarty. Wygładziłem flexem wżery i usunąłem to co już cieniutkie było - myślę że ze 2 - 3 lata jeszcze posłuży.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 05-09-2014 o 09:12
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #18954

    Domyślnie

    Witam

    co sądzicie o piecu żeliwnym firmy Viadrus:
    https://kotly.com.pl/produkt-piec-ze...2904.html?l=pl

  15. #18955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala8585 Zobacz post


    Nie nadaje się na ekogorszek
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #18956

    Domyślnie

    Ale ekogroszek to jest to węgiel tylko drobniejszy i wymyślony pod piece z podajnikiem.

  17. #18957

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala8585 Zobacz post
    Ale ekogroszek to jest to węgiel tylko drobniejszy i wymyślony pod piece z podajnikiem.
    Kotły żeliwne (z wymiennikiem żeliwnym) wymyślono by efektywnie spalać w nich koks opałowy.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  18. #18958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mala, widziałaś jak się pali słoma ?
    To jest tak: fuk i niema
    Tak będzie z eko groszkiem w takim kotle, dodatkowo pewnie cześć przeleci przez ruszta do popielnika bo jak widzę to "śmieciuszek" jest.
    że jeszcze tak z czystej ciekawości zapytam: co chcesz grzać kotłem 28kW ?

  19. #18959

    Domyślnie

    Kocioł będzie ogrzewać dom.
    Wiem że jest to wątek o kotłach na ekogroszek ale nie szukam kotła konkretnie tylko na ekogroszek.
    Szukam kotła który będzie żeliwny, dobry i ogrzeje dom.
    Pytam o ten bo to co do tej pory znalazłam to ludzie piszą o firmie Viadrus i chcę poznać opinie o ich kotłach.
    Co jeszcze znalazłam to firma Cichewicz, co o nich sądzicie?

  20. #18960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala8585 Zobacz post
    Ale ekogroszek to jest to węgiel tylko drobniejszy i wymyślony pod piece z podajnikiem.
    Nie tylko o frakcję tu chodzi, ale ok, przeczytaj jednak temat wątku
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 948 z 1144