dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie Pomysły urzędników

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Widzę tu pole do popisu dla urzędników - zakazać wjazdu autami spalinowymi - tylko elektryczne - od razu korki się zlikwiduje
    Niestety żyjemy w jakiś chorych czasach. Dzisiejszy artykuł z onetu http://biznes.onet.pl/wiadomosci/tra...tych-aut/rjtqb mówiący o zakazie wjazdu do centrum miasta samochód niespełniających normy emisji spalin. Nie wiem, do czego to wszystko prowadzi - codziennie nowe nakazy, zakazy - ja co prawda nie pamiętam tamtych czasów, ale z opowieści wiem, że za "komuny" nie było tylu ograniczeń dla ludzi co teraz.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A kto te normy emisji będzie sprawdzał? Pobuduje się posterunki laboratoryjne na rogatkach?

    Projekt ustawy a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A kto te normy emisji będzie sprawdzał? Pobuduje się posterunki laboratoryjne na rogatkach?

    Projekt ustawy a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.
    Widzisz, chcą się wzorować, na krajach zachodnich - tam podczas przeglądu dostaje się zaświadczenie o spełnieniu jakiejś normy. Dla mnie chory pomysł - kolejny, żeby wyciągnąć kasę od kierowcy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A kto te normy emisji będzie sprawdzał? Pobuduje się posterunki laboratoryjne na rogatkach?

    Projekt ustawy a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.
    Czy to ma coś wspólnego z tematem? Może tak autobanik na kilka dni?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Moderator nie może dać sobie bana, to tak jakby zamknąć drzwi z zewnątrz i dopiero wtedy gasić światło. Sprawdzałem Za to może usunąć coś co kompletnie się nie wiąże z tematem. Włącznie ze swoją wiadomością, co zaraz zrobię także ze swoja (a jeśli nie zniknie do nocy to zaraportujcie).
    Liwko, rozumiem złość, ale dałbyś już spokój.

    Aha, widzę że jesteśmy w Hyde Parku.. ale i tak nasze dwa ostatnie posty tu nie powinny być.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-02-2015 o 17:40 Powód: uzupełnienie

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Widzisz, chcą się wzorować, na krajach zachodnich - tam podczas przeglądu dostaje się zaświadczenie o spełnieniu jakiejś normy. Dla mnie chory pomysł - kolejny, żeby wyciągnąć kasę od kierowcy.
    Chory pomysl? Wcale tak nie uwazam, jeżdżę co roku ( usa )na test spalin i nikt z tego nie robi problemu. Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Liwko, rozumiem złość, ale dałbyś już spokój.
    Nie mam w zwyczaju, gdy wiem że na mnie plują, udawać że deszcz pada.
    I tyle.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    To może nie pluj pod wiatr? Sorry, jeśli poczułeś się urażony tym żartem

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To może nie pluj pod wiatr? Sorry, jeśli poczułeś się urażony tym żartem
    Czemu mam być urażony, przecież to nie ja pluję

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Jak słusznie zauważyła Elfir /mam nadzieję że doceni moje podlizywanie się - w naszym pięknym kraju istniejącym teoretycznie-
    - jak zauważył pewien minister spraw wewnętrznych przy ośmiorniczkach - ten słuszny czy niesłuszny projekt wzorowany np na
    Republice Federalnej Niemiec - nie będzie wdrożony w życie zgodnie z teorią. Ani przeglądy /te nalepki z klasą Euro/, ani ew.
    kontrola w terenie - po prostu - w odróżnieniu od Niemiec - będą fikcją, jak np fikcją jest przestrzeganie zasad nie-parkowania na trawnikach, chodnikach itp.

    Amen

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo cofanie liczników...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiek Zobacz post
    Chory pomysl? Wcale tak nie uwazam, jeżdżę co roku ( usa )na test spalin i nikt z tego nie robi problemu. Pozdrawiam
    A wiesz jaki jest średni wiek pojazu w Niemczech/USA a w Polsce?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Kemocie a wiesz czym różnią się płuca Polaka od płuc Niemca/USAmana ? Jak wiesz to nam napisz

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A wiesz jaki jest średni wiek pojazu w Niemczech/USA a w Polsce?
    A co to ma wspólnego z testem spalin??

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Chodzi mi o to,że statystycznego Polaka nie stać na wymianę samochodu co 5lat na nowy. Raczej te 15 letnie ople, BMW i vw których na polskich drogach pełno norm emisji nie spełnia. Zresztą co da zakaz wjazdu np. do Śródmieścia, jeśli kilkaset metrów dalej na Woli czy Ochocie ten samochód będzie mógł się normalnie poruszać.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Chodzi mi o to,że statystycznego Polaka nie stać na wymianę samochodu co 5lat na nowy. Raczej te 15 letnie ople, BMW i vw których na polskich drogach pełno norm emisji nie spełnia. Zresztą co da zakaz wjazdu np. do Śródmieścia, jeśli kilkaset metrów dalej na Woli czy Ochocie ten samochód będzie mógł się normalnie poruszać.
    Myslisz ze statystyczny amer. wymienia auto co 5 lat i co? te szesciolatki i starsze auta fruu na Kube? Co do zakazu to nie wiem , moze i cos da a moze nie. Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Chodzi mi o to,że statystycznego Polaka nie stać na wymianę samochodu co 5lat na nowy. Raczej te 15 letnie ople, BMW i vw których na polskich drogach pełno norm emisji nie spełnia. Zresztą co da zakaz wjazdu np. do Śródmieścia, jeśli kilkaset metrów dalej na Woli czy Ochocie ten samochód będzie mógł się normalnie poruszać.
    Bemocie. Ten zakaz /o ile wejdzie w życie i będzie egzekwowany w co wątpię/ - ma dotyczyć wielkich MIAST. Warszawa, Kraków itp.
    W tych miastach - w odróżnieniu od terenów "wiejskich" - istnieje dosyć dobrze działająca komunikacja zbiorowa. I jak cię dziadu nie stać na samochód z EURO5, to jeździj tramwajem.
    Amen.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Bemocie. Ten zakaz /o ile wejdzie w życie i będzie egzekwowany w co wątpię/ - ma dotyczyć wielkich MIAST. Warszawa, Kraków itp.
    Czy w tych WIELKICH miastach smog jest spowodowany emisją spalin z wiekowych silników samochodowych? Czy orientujecie się w jakim procencie? Śmiem twierdzić, że taki przepis nie poprawi sytuacji zanieczyszczenia powietrza np. w Krakowie. No i hipotetyczna sytuacja: właściciel stareńkiego, nie spełniającego norm EURO5 zawitał w gościnne progi Grodu Kraka (np. chce zwiedzić Wawel, odwiedzić babcię lub załatwić sprawę w urzędzie) i co? Gdzie są parkingi, na których może bezpiecznie zostawić swój zabytkowy pojazd by przesiąść się na rekomendowany przez beton44 tramwaj?
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz, że jestem dziadem? Mnie akurat stać na samochód z EURO5, ale w Warszawie poruszam się komunikacją publiczną (wkd+tramwaj) z powodów praktycznych. Mój sprzeciw wzbudzają pomysły, które w ramach owczego pędu ku "eko" powodują, że czasami wylewamy dziecko z kąpielą. Nie tak dawno wspominałem filtr cząstek stałych (DPF) montowany w dieselach. Nie spotkałem jeszcze mechanika, który to rozwiązanie chwali. Podobnie z tym pomysłem. Ja nie jestem jakimś "ekologofobem", przeciwnie, protestowałbym, gdy ktoś chciał wycinać Puszczę Kampinoską pod np. osiedle, czy budować fabrykę gdzieś w Bieszczadach, ale rozwiązania proekologiczne nie powinny ograniczać, czy w jakiś sposób obniżać komfort życia ludzi. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Czy w tych WIELKICH miastach smog jest spowodowany emisją spalin z wiekowych silników samochodowych? Czy orientujecie się w jakim procencie? Śmiem twierdzić, że taki przepis nie poprawi sytuacji zanieczyszczenia powietrza np. w Krakowie. No i hipotetyczna sytuacja: właściciel stareńkiego, nie spełniającego norm EURO5 zawitał w gościnne progi Grodu Kraka (np. chce zwiedzić Wawel, odwiedzić babcię lub załatwić sprawę w urzędzie) i co? Gdzie są parkingi, na których może bezpiecznie zostawić swój zabytkowy pojazd by przesiąść się na rekomendowany przez beton44 tramwaj?
    Kolejny co mu d.u.p.a przyrosła do samochodu

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony