dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1117

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czyli trzeba szukać Sterownika PLC?
    Myślałem o prostszych (i tańszych) zabawkach typu choćby (pierwsze z brzegu i nie upieram się, że najlepsze):

    http://allegro.pl/termostat-regulato...285361965.html

    http://allegro.pl/termostat-regulato...285361965.html

    Do takiego zastosowania PLC właściwie nic więcej Ci nie da, może poza możliwością sterowania zdalnego - pytanie, czy potrzebujesz aż tak bardzo, żeby dopłacać wielokrotność ceny.


    Czekaj.... doczytałem teraz, że pomiar jest dwóch temperatur i decyzja podejmowana ma być na podstawie wyniku. No to trochę gorzej, prosty termostat może nie wystarczyć. Dwa i układ logiczny. Albo PLC. Albo sterownik home-made.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Czekaj.... doczytałem teraz, że pomiar jest dwóch temperatur i decyzja podejmowana ma być na podstawie wyniku. No to trochę gorzej, prosty termostat może nie wystarczyć. Dwa i układ logiczny. Albo PLC. Albo sterownik home-made.
    Tak jest. Dwóch temperatur, może nawet trzech, do tego także czasu, jak i zmiany pozycji paru punktów (np. 4 zawory + 2 pompki), a być może jeszcze jakiegoś innego parametru (o którym jeszcze nie wiem). Dlatego zwróciłem się w pierwszej kolejności z pytaniem do Ciebie, osoby która mocno pociska z automatyką, bo to nie jest jedyny element który będę próbował oprogramować. Pozostając w ramach CWU fajny jest pomysł na uruchamianie pompy obiegowej CWU na podstawie sygnału czujek alarmu.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 29-04-2015 o 07:38
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #3

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie,
    które medium jest ważniejsze:
    woda lodowa czy CWU?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony