dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1311 z 1421
Pokaż wyniki od 26.201 do 26.220 z 28404
  1. #26201

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Inspiracja ????? Może coś wiecej podpowiesz
    inspiracja , kalibracja ... jeden grzyb
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  2. #26202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ale to jak zrobic? offset tego czujnika CWU tak żeby zaniżał ???? wtedy pompka sie bedzie włącząć dobrze myśłe bo w sumie tego ciepła nie jest duża ilość ale po co wylewać wodę z zasobnika i żeby obniżyć temp bo przy trochę wiekszej temp zasobnik nie da rady

  3. #26203

    Domyślnie

    W poprzednim moim poście miało być "kalibracją" ale fon mi zmienił i nie popatrzyłem.
    Na CWU na czujniku offset np. -10 to temp będzie wyższa niż pokazuje o 10°C a jak podłączysz pompę CWU na stałe to i na kotle masz wyższą czyli na całej instalacji a kocioł przechodzi w podtrzymanie bo temp jest wyższa niż zadana.

  4. #26204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Dzieki Zbigmaz01!!!!

  5. #26205

    Domyślnie

    Czasami uda się coś wymyślić tylko niekiedy się to sprawdza lub nie

  6. #26206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Rozumiem, że ten wątek jest sterowany. Co nie po myśli, to weg, a jeszcze bez zdania racji niepokornym ban.
    Ciekawe, czy informacje stricte dot. tego kotła tak prawdziwe jak uczciwość zarządcy tego wątku?

    A mówili, że to forum największe i najbardziej ...
    Kto śledzi ten widzi ten "realizm".
    Pfu!

  7. #26207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Rozumiem, że ten wątek jest sterowany. Co nie po myśli, to weg, a jeszcze bez zdania racji niepokornym ban.
    Ciekawe, czy informacje stricte dot. tego kotła tak prawdziwe jak uczciwość zarządcy tego wątku?

    A mówili, że to forum największe i najbardziej ...
    Kto śledzi ten widzi ten "realizm".
    Pfu!
    Twoje powinni wszystkie usunąć bo kotła tego nie masz,nie chcesz go nawet kupić bo papierów nie ma. Tylko bajzel robisz.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #26208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Twoje powinni wszystkie usunąć bo kotła tego nie masz,nie chcesz go nawet kupić bo papierów nie ma. Tylko bajzel robisz.
    A muszę mieć, aby pytać? Czy ten wątek nazywa się RBR Ekocostam tylko dla posiadających toto cudo?
    A przy okazji szanowny Olimp M. potwierdził, to że onże (kocioł, nie Olimp M.) papierów wymaganych przepisami nie ma. Bo Olimp ma. Tegoż koloru. A onże (kolor) to wynikowy niebieskiego z Żółtymi.

    I co? Za chwilę czystka za pomocą "czerezwieczajki" na wątku i jako bonus ban?
    Panie Olimpie M. Są granice, których nie powinno się przekraczać. Ale są i sytuacje, które do tego zmuszają. Np. mnie.
    No to Spokojnych Świąt. A czas pokaże ...

  9. #26209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    I co? Za chwilę czystka za pomocą "czerezwieczajki" na wątku i jako bonus ban?
    Już Ci pisałem ale też ktoś wykasował, że nie powinno Cię to dziwić że Cię banują bo zwyczajnie trolujesz.
    Wesołych Świąt i wypocznij trochę od forum
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #26210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Już Ci pisałem ale też ktoś wykasował, że nie powinno Cię to dziwić że Cię banują bo zwyczajnie trolujesz.
    Wesołych Świąt i wypocznij trochę od forum
    KTOŚ
    Jak pięknie pan to ujął. Gdyby tak jeszcze dodać, kto tym interesem trzęsie to by było 100%.
    Szkoda, ze nie odniósł się Pan do wypowiedzi pana totumfackiego, o braku papierów. Wszak to wątek o konkretnym kotle. Nigdzie nie napisaliście, że moga w nim pisać tylko ci, którzy nie tylko, ze go posiadają ale są tak zadowoleni, że przed wami na kolanach.
    Mokrych jajek i smacznego dyngusa, czy jakoś tak.

  11. #26211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Boluś nie znudziło Ci się już chyba 4 lata pitolić w koło to samo ?
    Weź se rolkę tego papiera i idź w ustronne miejsce
    Ja już jeden z super-hiper papierami sprzedałem i do dzisiaj mi wstyd, za niego, za te papiery i za tą transakcję.
    Bywaj
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #26212

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Boluś nie znudziło Ci się już chyba 4 lata pitolić w koło to samo ?
    Weź se rolkę tego papiera i idź w ustronne miejsce
    Ja już jeden z super-hiper papierami sprzedałem i do dzisiaj mi wstyd, za niego, za te papiery i za tą transakcję.
    Bywaj
    Jak se kupisz za mały garnitur od Armaniego, to dopiero będzie Ci wstyd
    Ukłony dla Redakcji

  13. #26213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak w rozmiarze 26 był za ciasny a w 23 jest ok to jakoś dziwnie te garnitury szyją
    I później trzeba się wstydzić za krawca.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #26214

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jak w rozmiarze 26 był za ciasny a w 23 jest ok to jakoś dziwnie te garnitury szyją
    I później trzeba się wstydzić za krawca.
    Za krawca? Ten niech się wstydzi, co go ubrał. Za siebie
    Nie wiesz, że numeracja w świecie jest różna? Wiesz. Udajesz tylko, że nie.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #26215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Za krawca? Ten niech się wstydzi, co go ubrał. Za siebie
    Nie wiesz, że numeracja w świecie jest różna? Wiesz. Udajesz tylko, że nie.
    Widzę że tu straszy ruch a jak ta numeracje się ma do tego że garniturki się prują po kilku użyciach a miały być takie trwałe.

    Ogólnie podziwiam panów że toczycie cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkowcy są zadowoleni, a to co was dotyczy nie potraficie dostrzec.

    W sumie jak bym zrobił takie coś do transportowania paliwa to też nie chciał bym o tym gadać.

  16. #26216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jak w rozmiarze 26 był za ciasny a w 23 jest ok to jakoś dziwnie te garnitury szyją
    I później trzeba się wstydzić za krawca.
    Szanowny Panie karoka
    zanim zadysponujesz pan usunięcie tego wpisu i kolejny ban dla mnie to proszę nie zapominać, że to Pan w tym wątku wrócił do tego zdarzenia.
    Powiem tak: nie chwal dnia przed zachodem słońca. Z dotychczasowych podglądów obecnie tam zainstalowanego jasno wynika, że przy minus 20 tam będzie potrzeba ponad 30 kW i to ciągłego. Nie było już w tym sezonie okazji, aby to organoleptycznie udowodnić.Z tego co wiem, niedługo będzie modernizacja monstrum budowli z wielkim zładem i ogromnym zapotrzebowaniem na ciepło.
    Pierwszy został zabudowany do wyziębionej chałupy i na dodatek miał walnięty ster. A ile było na zewnątrz? Zdalne sterowanie z wiatrakiem na maksa dawało spieki, bo musiało. Jakoś teraz nie dziczą z wentylatorem i idzie.
    Dlatego Szanowny Panie, może nieco więcej spokoju, bo dobrze Pan wiedział, że pierwszy wyżej niż nominalna nie pójdzie i to Pan go tam wstawił, nie mając wiedzy o rzeczywistym zapotrzebowaniu tego siedliszcza na ciepło.
    No a teraz kacie czyń swoją powinność. Bolkowi bana, wpis do usunięcia.
    Dużo zdrówka życzę.

    p.s. proszę wziąć również pod uwagę, że moc pierwszego była potwierdzona przez dwa niezależne od siebie zespoły tych - jak to zgrabnie ujął pan Olimp M. - nierobów co niezłą kasę z tego mają. i to nie tylko w kraju, ale i za Olzą też.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 23-03-2016 o 11:15 Powód: dopisek p.s.

  17. #26217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na ES pisze że Post został usunięty na żądanie autora.

  18. #26218

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Widzę że tu straszy ruch a jak ta numeracje się ma do tego że garniturki się prują po kilku użyciach a miały być takie trwałe.

    Ogólnie podziwiam panów że toczycie cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkowcy są zadowoleni, a to co was dotyczy nie potraficie dostrzec.

    W sumie jak bym zrobił takie coś do transportowania paliwa to też nie chciał bym o tym gadać.
    Drogi Panie
    Jak już wtrącasz się do rozmowy innych, co nie jest za bardzo grzeczne, to przynajmniej gadaj prawdę. Pokaż mi choć jeden mój wpis, w którym "toczę cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkownicy są zadowoleni". Chyba, że moje pytania o to, czy kotły posiadają stosowne badania, uważasz za taką krucjatę.
    A to "takie coś do transportowania paliwa" nie jest wcale gorsze od innych "cosiów" Szczególnie ostatnia wersja tego "cosia". Wasze wysiłki nic tu nie zmienią, choć usilnie się staracie
    Ukłony dla Redakcji

  19. #26219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Drogi Panie
    Jak już wtrącasz się do rozmowy innych, co nie jest za bardzo grzeczne, to przynajmniej gadaj prawdę. Pokaż mi choć jeden mój wpis, w którym "toczę cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkownicy są zadowoleni". Chyba, że moje pytania o to, czy kotły posiadają stosowne badania, uważasz za taką krucjatę.
    A to "takie coś do transportowania paliwa" nie jest wcale gorsze od innych "cosiów" Szczególnie ostatnia wersja tego "cosia". Wasze wysiłki nic tu nie zmienią, choć usilnie się staracie
    Tak proszę Pana chodzi o kwestię papierów

    to coś pali tak https://www.youtube.com/watch?v=28g1ks_1lqs śmiem twierdzić że jest gorsza ale to tylko moje zdanie

    a porównuje niby do tego bez papierów https://www.youtube.com/watch?v=baqXfxBgOp4

  20. #26220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Panie skresz

    film przyjmie wszystko. Bez problemu mogę panu zademonstrować filmik, na którym toto WCALE nie pali. Co tam toto. Każdy dowolny. Albo dla odmiany taki, że arbuz mały. zatem przywoływanie takich "dowodów" jest nieco chybione.

    A na koniec: zanim zacznie pan kreować nową rzeczywistość i powoływać się na E-S, to może by dobrze było powiedzieć prawdę. A było tak: Administracja tamtego tzw. forum zablokowały ludziom prawa wpisu. Pozostały pocięte przez cenzora watki. Dopiero po wielu interwencjach wpisy zablokowanych zostały również usunięte.
    Nie wiem, kto z kogo małpuje, bo tutaj to samo się czasami dzieje.
    Wesołych Świąt.

    p.s. A o papierach. A co pan zrobi jeśli np. w pańskiej gminie wprowadzą lokalne prawo i aby mógł pan palić w swoim kotle, to będzie pan musiał ujawnić nie tylko jego pochodzenie ale i "metrykę".
    Już takie pomysły w ramach "dobrej zmiany" chodzą i nie powiedziane, że nie zaczną np. od pana. Pewnie, że po długich sadowych bojach wygra pan, ale wyrokiem z klauzula wykonalności będzie można co najwyżej pożar spowodować, bo klęknie sprzedawca, klęknie producent. A proszę nie zapominać tez, że Bruksela cięta ostatnio na PL i nie popuści we wdrażaniu określonych praw.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 23-03-2016 o 13:01 Powód: dopisek p.s.

Strona 1311 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony