dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 613
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 12250
  1. #1981
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anesia

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-506
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    2112wojtek mowiles o kuchni Anesia ?
    możesz rozszerzyć wypowiedź - chętnie się nauczę.

    Anesia
    ja bym chyba została przy granicie [sami planujemy czarny!] i wtedy chyba zostawiła czarną lodówkę, ale też znalazła kuchenkę i mikrofalę całą czarną bez inoxu [chyba że na obrazku tylko poglądowo sprzęt jest wstawiony].
    co do wyrównać to zgadzam się z joliska
    Nie wybrany mam jeszcze piekarnik i microfalę. Niestety projekt nie uwzględnił zmywarki która ma odkryty panel.
    Jest taka jak w załączniku.
    Nie piekę za dużo. Raz czy dwa w tygodniu. A umieszczeniem słupka sugerowałam się ergonomią z propozycji BLUMA.

    Na podlodzę mam płytki z Imoli seria Antares w ciemnym brązie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	siemens-sn56t597e.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	34474  
    Ostatnio edytowane przez Anesia ; 18-12-2010 o 14:28

  2. #1982

    Domyślnie

    Wiesz co - gdybym miała tak dużo miejsca to myślę, że bym zostawiła tam ten słupek. Ale ze mnie żaden znawca nie jest.
    Rozumiem, że zmywarka nie będzie widoczna z salonu? [tzn jej panel będzie schowany za wyspą? ]
    z jednej strony fajna ta wyspa z krzesełkami... a z drugiej strony - nie będzie wprowadzała bałaganu - patrząc na kuchnię z salonu ? ?

  3. #1983
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anesia

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-506
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    Wiesz co - gdybym miała tak dużo miejsca to myślę, że bym zostawiła tam ten słupek. Ale ze mnie żaden znawca nie jest.
    Rozumiem, że zmywarka nie będzie widoczna z salonu? [tzn jej panel będzie schowany za wyspą? ]
    z jednej strony fajna ta wyspa z krzesełkami... a z drugiej strony - nie będzie wprowadzała bałaganu - patrząc na kuchnię z salonu ? ?
    Projektując wyspę kierowałam się 2 kwestiami.
    Zasłonić trochę płytę i to co się tam gotuje od strony pokoju.
    Chciałam też oby dzieci jadły na wyspie. Łatwiej mi posprzątać po nich. Jak noszą wszystkie posiłki do jadalni czy salony to muszę 60 m2 odkurzać, tak rozwalają. I mnie to strasznie irytuje.

  4. #1984
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    2112wojtek mowiles o kuchni Anesia ?
    Owszem o Jej kuchni mówiłem.
    Joliska zaczęła już wymieniać pewne mankamenty ergonomii i estetyki.
    Projekt ten jest na tzw "rybkę", czyli szybko, na kolanie bez refleksji i po prostu byle jak.Jak się będzie robić, to "jakoś" tam będzie.
    Pamiętajmy, obrazki zawsze mamią wyobraźnię. Potem będzie argument - widziały gały co brały, była przecież wizualka.

    Odległość lodówki do wyspy, to nie więcej niż 65cm. Wyszło wąsko, bo projektujący chciał koniecznie zrobić przejście wokół niej ze wszystkich stron.
    W nagrodę przejście z prawej strony ma nie więcej niż 70cm w świetle przejścia i kaloryfer lub wystający parapet ( nie ma go jeszcze na rys), o który będzie się zahaczać,( choćby przez nieuwagę) . To spory błąd.Ciężko korzystać z lodówki , kiepsko się przecisnąć, np z tacą., sięgnięcie do dolnych szuflad lodówki i szafki będzie się zawsze łączyło z atakiem wyspy na tyłek.
    Błędem ergonom. jest zrobienie szafek wiszących o głębokości większej niż 35-40cm. Szafki wiszące po lewej stronie ( za wysoką zabudową , tam gdzie lodówka) maja taką właśnie głębokość. Nie ma sensu, chyba , że ta fotka oszukuje, ale jeśli nawet uległem złudzeniu , to uwaga następna.

    Ładnie i nowocześnie się komponuje zamknięcie mebli w ramę ( tzw. imak) ale przy piekarniku widać , że o ile przy zabudowie wysokiej ma to sens , przy słupku z piekarnikiem mamy górą uskok ze względu na inną niż dolne głębokość szafek wiszących. Wygląda to jak sztukowanie na siłę.Cała misterna kompozycja ,mająca sprawić wrażenie zintegrowanej bryły, rozwiązanie kompaktowe zwyczajnie się posypało.

    Ociekacz sporego zlewozmywaka, co najmniej "osiemdziesiątki" wciśnięty w narożnik ustawiony jest dla osoby leworęcznej. Jeśli użytkowniczka nią jest, pół biedy. Pomijam , że optycznie wygląda to mało szczęśliwie ale jest to też nie najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza , że ociekacz nie służy w kuchni jedynie do odstawiania mokrych naczyń.

    Wychodzi , że kosz na śmieci będzie chyba jakiś narożnikowy albo za plecami osoby pracującej przy zlewie.
    Jeśli już mowa o ergonomii w tym miejscu , to dla osoby praworęcznej : kosz pod komorą zlewu lub z lewej strony komory, zmywarka po prawej, zazwyczaj wychodzi to pod ociekaczem.
    Bufet wyspy , na której jest płyta, prawdopodobnie jest za niski, powinien mieć około 25cm powyżej blatu roboczego.
    Samo umieszczenie płyty na rogu blatu jest kompletnym i niebezpiecznym nieporozumieniem, zwłaszcza , że przejście z tej strony jest tak wąskie.
    Będzie wypadek.
    Można by przyczepić się do kilku innych detali, ale to są już faktycznie detale z którymi da się żyć.

    Co do architektury.
    Zamykanie szafek kuchennych określona formą , jak napisałem wygląda efektownie i wprowadza określony ład i podziały ale...
    Projektujący tu zrobił nad tym monolitem obniżenie z g-k. Nie dosyć że jest ono za wąskie i reflektory będą świecić na "dach mebli", to zastawił nam pas 60 cm do sprzątania kurzu i azyl dla pająków.Pomijam fakt , że to światło ani nie wyeksponuje mebli, ani nie będzie oświetlało miejsca pracy . Zwykły niczemu nie służący gadżet.
    Skoro zabudowa ma wysokość ok 235 cm i potrzebujemy wyprowadzić oświetlenie w oprawach zbudowanych , to lepiej zamknąć całość mebli od góry i poprawnie wyprowadzić światło oświetlające meble i zawartość szafek.
    Zabudowa kuchenna to (w tym rodzaju szczególnie) forma przestrzenna i architektoniczna zarazem , która powinna mieć przemyślane elementy kompozycji. Tu ,jak wspomniała joliska, jest kompletny bałagan, Szafki dolne dzielone są zarówno w pionie jak i w poziomie w sposób pozbawiony jakiejkolwiek idei czy czytelnych podziałów.
    Dobrze też przypomnieć starą zasadę projektową liczby "3". Trzy kolory maksymalnie, 3 materiały lub 3 faktury , nieparzyste podziały itd.
    Tymczasem już na samych meblach kuchennych mamy drewno, biały lakier, granit, chrom, aluminium na uchwytach.Połysk frontów będzie darł koty z połyskiem granitu, i stali.

    Bardzo wyraziste drewno pojawia się na powierzchniach zarówno poziomych jak i pionowych.Raz jest blatem a raz ścianą albo elementem zabudowy. Dobrze byłoby się zdecydować. Może zamiast czarnego granitu dać szary( aluminiowy, stalowy w kolorze) konglomerat a może nawet i stal.
    Jest lepszy od granitu w użytkowaniu a bezpieczny i łatwy w wyborze obojętny fakturą .Położyć go wtedy nawet i na blacie i na ścianie .Ten zabieg przecież projektant zastosował częściowo na wyspie i tam ma to ręce i nogi ale już przy blacie w zabudowie zaczął epatować drewnem. Po co?
    Drewno jest ciepłe i skoro takie ma sprawiać wrażenie niech będzie na bufecie o który się opieramy łokciami i na obudowie oraz zdobieniu mebli.
    Ale wtedy konsekwentnie, w innych częściach kuchni ta sama zasada powinna też obowiązywać.
    Ta kuchnia w założeniach uśmiecha się gdzieś w stronę oswojonego minimal -artu ,albo ocieplonego - izmu . Szkoda, że ta zasada nie przyświecała w całym pomieszczeniu.

    W tych ilościach ,jak na wizualce, i proporcjach zaczyna działać między materiałami wzajemna konkurencja, która dodatkowo wzmacniana jest przez podłogę i kolor ścian. A dojdą jeszcze dodatki, których nie uniknie się.

    Jeśli doszłaś do tego miejsca to
    pozdrawiam i gratuluję cierpliwości

  5. #1985

    Domyślnie

    2112wojtek : może na temat mojej propozycji kuchni coś skrobniesz , mam już klapki na oczach za długo się zastanawiam i pewnie niektórych wad nie zauważam a zależy mi na tym aby była w miarę funkcjonala bo sporo gotuję. Kuchnia do używania a nie tylko do podziwiania.
    Dzięki i pozdrawiam.

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    Wrzucam propozycje mojej kuchni , proszę o opinie .
    Przede wszystkim nie mogę się zdecydować którą wersję wybrać .....

    Pierwsza z siedziskiem za to mniej pakowna ( mam piwnicę) i zastawione okno w kuchni



    Druga bardziej pakowna ze schowkiem / spiżareczką za to mniej wygodny stołoblat do jedzenia.




    za plecami tego stołoblatu jest przejście do jadalni - salonu 160 cm , będą drzwi przesuwne raczej mało szklone.

    Jak myślicie która wersja bardziej funkcjonalna ?

    fronty palisander santos półmat , góra krem , nie mam pojęcia co na ścianę (może ta mozaika)
    blaty granit bądż corian , rausolid ....

  6. #1986

    Domyślnie

    ponawiam pytania dot. zlewu , może Komuś rzucił się w oczy gdzieś..................

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    Zapomniałam napisać : wejście do kuchni jest na wprost tej szklanej witrynki z ostatniego zdjęcia
    poszukuję zlewu takiego bądż podobnego

  7. #1987

    Domyślnie

    Sorry , jeszcze mój "łysy" rzut kuchni .

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    Taaaa , nie można ruszyć bo to komin ! ch..jvdshfushbvjhsh !

    oto mój rzut


    małe okno 80 cm od strony salonu , szer. okna 90 cm.

    przesunięta ścianka między spiżarką a wiatrołapem w prawo o 50 cm.

  8. #1988

    Domyślnie

    2112wojtek - super, dzięki wielkie za wszystkie sprawy, które wymieniłeś!!! zdecydowanie znasz się na rzeczy, teraz będę musiała choć trochę odnieść się do swojej kuchni i spojrzeć na nią chłodnym okiem.
    Jesli będziesz miał chwilę to będe wdzięczna za opinie o naszej kuchni!! a raczej o jej planach.
    Bardzo wartościową wypowiedź powyżej dałes z której samej się coś poduczyłam

    w zasadzie decyzja zapadła, że kuchnie będziemy zamawiać lokalnie i jako, że lokalnie kolor bordo mi się nie podoba, to będzie wrzosowo-szary kolor z fioletowym szkłem. Musimy chyba zrewidować kolor blatu - bo miałbyć czarny granit, również na stoliku. płytki myślę też nad czymś prawie czarnym. Pare stron wcześniej pokazywałam.

    taka kolorystyka


    a plan taki


    jeśli będzie szkło - to teraz zastanawiam się czy go jeszcze poprować wyżej niż dolna wysokość szafek - tam gdzie jest okap. Czy może sama farba wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 18-12-2010 o 20:59

  9. #1989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Agnie-cha ale o co chodzi z tym zlewem? Czy tylko o ksztalt czy o to, ze jest podiweszany? Czy o wszystko razem ?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  10. #1990

    Domyślnie

    Kupiłam zlew - trochę pod wpływem mojego lubego. Teka, na opakowaniu jest napisane ze ma wymiary 580x500mm, jest chyba z lnu zrobiony. Zastanawiam się nad 2ma rzeczami - czy Teka ze strukturą lnu będzie ok? bo na tym forum czytałam małopochlebne opinie....
    druga rzecz i nawet ważniejsza - czy ten wymiar jest standardowym? chodzi mi po prostu o to czy jesli zlew nei będzie się spisywał to czy w miarę łatwo znajdę jego zamiennika z innej firmy i materiału? Planujemy granitowy blat i wolę coś standardowego bo przecież za 5lat nie będziemy blatu zmieniać....
    czy może lepiej zlew oddac teraz [chyba mamy taką opcję, bo był kupowany w Castoramie i pani powiedziała, że tego typu rzeczy można oddać bez jakiś dużych ograniczeń czasowych] i kupić coś innego?
    Na początku patrzyłam na internecie na zlewy granitowe deante, ale potem jak zobaczyłam jak niektóre się świecą plastikiem w sklepie to kupiliśmy tą tekę....
    Dzięki za porady. Jeśli coś to będzie zdecydowanie łatwiej teraz go oddać/wymienić niż później jak kuchnia będzie zrobiona.


  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Venus_m Zobacz post
    Agnie-cha ale o co chodzi z tym zlewem? Czy tylko o ksztalt czy o to, ze jest podiweszany? Czy o wszystko razem ?
    Chodzi o to, że jest podwieszany z dwiema normalnej wielkości komorami.
    Przed chwilą znalałam podobnej wielkości Blanco.

  12. #1992
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    2112wojtek : może na temat mojej propozycji kuchni coś skrobniesz , mam już klapki na oczach za długo się zastanawiam i pewnie niektórych wad nie zauważam a zależy mi na tym aby była w miarę funkcjonala bo sporo gotuję. Kuchnia do używania a nie tylko do podziwiania.
    Dzięki i pozdrawiam.

    Byłbym nieuczciwy wobec Ciebie i swojego zawodu , gdybym Ci miał powiedzieć w paru słowach, który wariant lepszy i jakie ma wady.
    Mało mam danych , nie wiem jakie są potrzeby domowników, stylistyka , co oznacza "sporo gotuję" itp a pokazana wizualizacja ma charakter prezentacji funkcjonalnej. Nie wiem też czy serwer Muratora wytrzymałby te elaboraty, nie wspominając czytających.
    Musisz więc sobie sama odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań i podjąć decyzję.

    Cóż Ci mogę poradzić, chyba tylko tyle ,żeby się nie załamywać ale nie przesadzać w dochodzeniu do doskonałości. I tak idealnie nie wyjdzie
    Grunt , żeby się nie pozabijać.
    Oba projekty są moim zdaniem poprawne funkcjonalnie, jednak każdy z nich realizuje zgoła inne założenia.
    Nie bałbym sie np. przesunięcia zlewu bardziej na środek okna, obsługując zmywarkę zawsze masz wygodniej kiedy jest przestrzeń po obu jej stronach a ona sama znajduje się po stronie Twojej dominującej ręki ( komora po lewej, ociekacz i zmywarka po prawej dla nie-mańkutów, i analogicznie odwrotnie dla szmaj. Otwarta zmywarka, obsługa zlewu i kosza powinny być możliwe jednocześnie.

    Uwaga zawsze od reguł są wyjątki. Jak chcesz super funkcjonalnie, na swoją miarę krojony układ , to wyobraź sobie cykl pracy.
    Bierzesz talerz talerz do ręki, zgarniasz do kosza resztki, wsadzasz talerz do zmywarki , tak żeby tą samą ręką włożyć do zmywarki, która chwytasz na początku i w trakcie nie przekładać go z ręki do ręki.
    Jak ci to nie sprawia różnicy, to olej ergonomię i jej wytyczne

    Górna szafka to dodatek z braku miejsca i bardziej ozdoba niż konieczność. BTW to najmniej ergonomiczny sposób przechowywania, chociaż ciężko z niego zrezygnować.
    Osobiście też nie lubię ( ale to tylko moje nielubienie) szafek pawlaczowych dzielonych : góra pełna dół ze szkiełkiem. Zawsze sprawiają wrażenie , że coś je ciśnie od góry

    Stołoblat jeśli będzie miał wysokość blatu roboczego będzie mało wygodny do jedzenia ze zwykłych krzeseł. Natomiast nawet na niski hoker, to jeszcze. za mało

    Z doświadczenia wiem , że najlepiej mieć jedną , dwie koncepcje ogólne , następnie wybrać tę w miarę optymalną, pokochać ją i pilnie dopracowywać sobie szczegóły.


    Nicol 21
    Szkło czy okładzina za okapem powinna być co najmniej do wysokości "klosza" pochłaniacza. Lżej wygląda jak cała ściana , również ponad szafkami , zwłaszcza jeśli górne szafki nie są wciśnięte od - do czyli tak jak u Ciebie, jest obłożona taką okładziną , szczególnie jeśli jest to jasne szkło.

    Pawlacz nad lodówką też podzielony... no niby ktoś chciał być bardzo konsekwentny, ale jakoś dziwnie to wyszło.
    Nie ma standardowych komór zlewów. Owszem można od biedy próbować dopasowywać. Standardowo natomiast opracowuje się zlewy pod wymiar szafki, stąd firmy produkujące zlewy podają często rozmiar szafki na zlew. Od biedy więc , znając wymiar swojej obecnej szafki można dopasować zlew, ale co do wielkości otworu w blacie nikt tej gwarancji Ci już nie da.Czyli tyłek znów z tyłu.

  13. #1993

    Domyślnie

    DUŚ!
    Jasny kremowy i drewniany to RZECZYWIŚCIE chyba najbardziej niewdzięczne kolory na dobieranie płytek. Ja mam zamiar dać płytki w lekko piaskowym kolorze na podłogę (gres polerowany) i może dać to samo nad blatem kuchennym? (płytki 60 cm na 60 cm)

    Co do zlewu pod oknem... pewnie dobry pomysł, ale w kuchni jest ogrzewanie podłogowe pod wylewką podłogową, więc nie da się przenieść tego odpływu na wodę, co jest w podłodze.

    " Ładna, schludna, nudna - brakuje mi w niej odrobiny szaleństwa" - brakuje mi niestety szalonych pomysłów!!!

    "Ładny okap zamiast pochłaniacza" radzisz - pomyślę nad tym...

    "Zamienić cargo i lodówkę miejscami, wtedy dostęp do lodówki będzie wygodniejszy" - CENNA RADA, KTÓRĄ WEZMĘ POD UWAGĘ.
    DZIĘKI DUŚ. JAK ZWYKLE MOŻNA NA CIEBIE LICZYĆ (radziłaś mi w sprawie projektu łazienki).

    NICOL!

    Kolorystyka i w ogóle wszystko jest do komentowania w przypadku projektu mojej kuchni.

    Już mi się odechciało tej deski na ścianie z trzema podświetlanymi półkami... A stolika nie chcę tam robić, bo do tej kuchni (otwartej) "przylega" wykusz i tam będzie duży stół z krzesłami.
    Stolik w kuchni planuję pod oknem taki ukryty w meblach. Jak mi się uda, to zaraz wkleję fotkę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PEKA TOP FLEX Mechanizm blatu.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	34511  
    Ostatnio edytowane przez Marmichkon ; 19-12-2010 o 08:19

  14. #1994

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmichkon Zobacz post
    proszę o radę dotyczącą moich projektów kuchni. Co poprawić? Mam niewiele czasu. Kuchnia jest otwarta na salon, jest też jadalnia w wykuszu obok kuchni (po prawej).
    Fronty na dole to ma być orzech amerykański (nie tak jak na tym projekcie). Jakie dać płytki na podłogę i nad blaty kuchenne? Szafki u góry to lakierowany mdf jasny kremowy kolorek.


    2112 wojtek
    Czytałam twoje uwagi odnośnie projektów niektórych forumowiczek. Jestem pod ogromnym wrażeniem... Proszę, doradź mi co mam zmienić w projekcie mojej kuchni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 projekt kuchni foto 1.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	34507   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 projekt kuchni foto 2.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	34508   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 projekt kuchni foto 3.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	34509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 projekt kuchni foto 4.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	34510  
    Ostatnio edytowane przez Marmichkon ; 19-12-2010 o 08:06

  15. #1995

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post

    Nicol 21
    Szkło czy okładzina za okapem powinna być co najmniej do wysokości "klosza" pochłaniacza. Lżej wygląda jak cała ściana , również ponad szafkami , zwłaszcza jeśli górne szafki nie są wciśnięte od - do czyli tak jak u Ciebie, jest obłożona taką okładziną , szczególnie jeśli jest to jasne szkło.

    Pawlacz nad lodówką też podzielony... no niby ktoś chciał być bardzo konsekwentny, ale jakoś dziwnie to wyszło.
    Nie ma standardowych komór zlewów. Owszem można od biedy próbować dopasowywać. Standardowo natomiast opracowuje się zlewy pod wymiar szafki, stąd firmy produkujące zlewy podają często rozmiar szafki na zlew. Od biedy więc , znając wymiar swojej obecnej szafki można dopasować zlew, ale co do wielkości otworu w blacie nikt tej gwarancji Ci już nie da.Czyli tyłek znów z tyłu.
    dzięki 2112wojtek bardzo konstruktywna wypowiedz.
    chyba zdecyduję się na inny okap - taki jakby ze szkłem z przodu lekko nachylonym [taki, który jest obecnie bardzo modny... ] - kolorystyka to inox i czarne szkło.
    Wygląda na to że meble będą jasne a szkło będzie dość ciemny fiolet. czy w takim wypadku ciągnąc szkło do dolnej krawędzi okapu czy może żeby kawałkiem się założyło? a czy może tak wysoko, jak jest górna granica szafek? Wydaje mi się, że połączenie 2 kolorów szkła może średnio wyjść... ale zapytam tutaj :d ewentualne drugie szkło jeśli by było w kolorze mebli - czyli jasno-szary wrzos.

    zatem nad zlewem jeszcze podumam.

    a czy możesz proszę się wypowiedzieć co do reszty projektu? Zbyt wielu opcji nie mam bo kuchnia mała jest - 3m długości na 2,13m szerokości, ale może coś warto pozmieniać?
    powiem tylko tyle ze płyta raczej po lewej stronie będzie bo wtedy będzie ją najmniej z jadalni widać. Miałam projekt z innej pracowni z płytą po prawej - ale jakoś mnie nie powalił.

  16. #1996

    Domyślnie

    @marmichkon
    myśle ze piaskowy to nie jest zły pomysł ale postaraj sie go wybrać tak aby miał odcień jak najbardziej zbliżony do tego bezu z górnych szafek (pomyślałam o dosyć może i oklepanej ale ładnej i nietrudnej w utrzymaniu arkesii beige, no ale pewnie kolor z wizualki niekoniecznie odpowiada temu co wybraliscie albo rozważacie). najlepiej wydębcie od waszego stolarza próbkę koloru i dopasujcie do kilku rozwazanych kafli - tak żeby nie mieszać ciepłej i zimnej barwy beżu
    a co powiedzialabys na jakas ładną mozaiczkę w bezowo-złoto-brązowych tonacjach. mozaika w kuchni ma tyluż zwolenników co przeciwników ale taka ładna cieniowana kostka fajnie by połączyła ciemny dół z jasna góra. coś fajnego pomiędzy szafkami jest u właścicielki ostatniego zdjęcia w wątku o czarnych kuchniach - myśle ze i dla ciebie to propozycja godna rozważenia (coś w takim stylu dodaloby w mojej ocenie tego "jaja" którego nie ma projekt )

  17. #1997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla mnie mozaika = duża liczba fug do szorowania. Zwłaszcza przy kuchence, gdzie pryska tłuszcz

  18. #1998

    Domyślnie




    @nicol21

    Czy możesz mi powiedzieć z jakiego materiału są te fronty ? mi też bardzo się podoba ta kuchnia ,wcześniej myślałam żeby połączyć czerwień z brązem tylko wydaje mi śię że na dłuższą metę czerwień może być denerwujący (coś jak płachta na byka) tak sobie myślęczy ten kolor bordo pasował by w połączeniu z palisandrem chodzi mi o dolne szafki , na podłodze jasny beż ana ścianie szkło w kolorze podobnym jak na zdjęciu powyżej, blat też jasny ;jeszcze chodzi mi o fronty ,czy pasują dolne szafki w macie -ponieważ są bardziej narażone na brudzenie i chlapanie ,a górne szafki w połysku i słupek z piekarnikiem

  19. #1999

    Domyślnie

    Danka01
    to jest dobry material [jesli dobrze pamietam plyta mdf lakierowana] - ja sie skupilam na tym ze mój luby powiedział, że jest dobrej jakości materiał i że ewentulanie mogę go wybrać.

    Co do bordo - to widziałam różne kolorki - takie wkurzjące czerwone - tym mówie zdecydowane nie. potem widziałam takie czerwono-pomidorowe - doszłam do wniosku, że jednak brzydko to wygląda.
    a ten bordo z tego zdjęcia to taka głęboka czerwień wina bardzo ładny - tzn mi się bardzo podoba. Nie jest, aż tak ostry i wydaje mi się, że ta szarość go dość dobrze uspokaja. W świetle dziennym wygląda na ciemniejszy niż na tym zdjęciu.
    Oczywiście kolory rzecz gustu. Ja planowałam to z czarnym granitem. Jakoś nie widzę połączenia bordo i palisander... i beż.... Co do matowego dołu.. to ja bym nie łączyła błyszczącej góry i matowego dołu.... ale ja w tej dziedzinie jestem tylko "starającym się urządzić swoją kuchnie".
    na ścianie to nie jest szkło a kawałek pomalowanej ścianki karton-gips = to jest wystawa w sklepie, a nie był to salon [mniejsza miejscowość gdzie większość kupuje "klasykę" więc taki połysk marnie schodzi].
    Trochę testowałam w sklepie to odciski - no i trochę widać, ale bez przesady. Jeśli masz odstające uchwyty to aż tak nie palcujesz szafki [tak mi się przynajmniej wydaje, pewnie w praktyce wychodzi innaczej].
    Wiem, że ta firma sprowadza fronty z Kalwarii koło Krakowa, ale nie wiem dokładnie od którego dostawcy.

  20. #2000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Nicol a ja mam pytanie troche z innej beczki, czy kolor bordo jest przewidziany jeszcze w jakims innym pomieszczeniu? chociazby w dodatkach?(lampy, poduszki, a moze sciana?)

    Jestem zwolenniczka tworzenia harmonijnej przestrzeni i pamietam, ze lazienke masz miec szara wiec ok. Gdyby odpowiedz na moje pytanie byla negatywna to moze rozwaz kuchnie z frontami szarymi, a blatem jasnym debowym?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

Strona 100 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony