dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 339 z 1144
Pokaż wyniki od 6.761 do 6.780 z 22870
  1. #6761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    +
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No ja właśnie teraz chcę podłaczyć tak jak na Cobrze bez żadnych cegieł, włoknin ani innych kombinacji.
    Przeczyszczę tylko kociołek.
    Już wiem że temp. spalin pójdzie ostro w górę, może ukaże się poprawka która umożliwi w Brulim niższą nastawę min. mocy dmuchawy.
    Jest teraz 30% myślę że od 20 było by już przyzwoicie dla mojego "badziewiaczka"
    Chociaż coraz bardziej się utwierdzam w tym że to wcale nie najgorszy kocioł.
    Nie wiem czy 20 by już było ok - on ma chyba podobne sterowanie [fazowe] jak Tatarek a na tym ustawiam od 3% [przy niższych dmuchawa już nie rusza tylko buczy] - praktycznie dopiero od 30 w dół są widoczne efekty regulacji.

    Co do najgorszych kotłów to jeden znajomy ma od kilku lat kocioł znanej firmy i to dopiero była porażka [sterowanie i czyszczenie] - wymienił sterownik na Ognik i od tej pory kocioł działa [ale czyszczenie pozostało], drugi pretendujący do miana najgorszego ma zakupiony w Castoramie [też markowy] bez popielnika [obudowa palnika jest 2 cm od dolnej blachy obudowy kotła], oczywiście z kiepskim sterownikiem i najtańszą dmuchawą, która po 3 latach już ledwo działa [przed zimą chyba wymieni dmuchawę i sterownik] - to są dopiero badziewiaczki.

    A potem nowi wchodzą na forum i się dziwią dlaczego w rankingu najlepszych nie ma tych znanych, polecanych przez instalatorów marek nie rozumiejąc, że gdyby szukali najszybszych samochodów to nie ma sensu dyskutować o najbardziej popularnych markach typu Skoda, VW czy Fiat a raczej o tych egzotycznych jak Lotec czy Bugatti [co jest ciekawe w branży kotlarskiej najlepsze kotły potrafią być tańsze lub niewiele droższe od tych najgorszych].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 30-06-2011 o 20:58

  2. #6762

    Domyślnie

    Suspenser najmniej prądu lub prundu pobierają silniki EC.

  3. #6763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post



    Przypomina mi się jak jakiś czas temu pewna osoba w tym wątku stwierdziła, że problemem jest instalowanie zbyt mocnych dmuchaw przez producentów kotłów - ciekawe, że po zamontowaniu Ognika lub Pumy te same dmuchawy od razu pracują jak trzeba i są już dobre.
    Tak, ciekawa sprawa.

  4. #6764

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przypomina mi się jak jakiś czas temu pewna osoba w tym wątku stwierdziła, że problemem jest instalowanie zbyt mocnych dmuchaw przez producentów kotłów - ciekawe, że po zamontowaniu Ognika lub Pumy te same dmuchawy od razu pracują jak trzeba i są już dobre.
    Jeśli już tak piszesz - to podaj proszę dokładne cytaty, bo mi się przypomina, że było napisane trochę inaczej. Chyba, że przypomina mi się coś innego, niż Tobie - bez cytatów tego jednak nie da się rozstrzygnąć.
    I podaj - proszę - jakie to były te złe wyniki, a jakie są te dobre.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #6765

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    A potem nowi wchodzą na forum i się dziwią dlaczego w rankingu najlepszych nie ma tych znanych, polecanych przez instalatorów marek nie rozumiejąc, że gdyby szukali najszybszych samochodów to nie ma sensu dyskutować o najbardziej popularnych markach typu Skoda, VW czy Fiat a raczej o tych egzotycznych jak Lotec czy Bugatti [co jest ciekawe w branży kotlarskiej najlepsze kotły potrafią być tańsze lub niewiele droższe od tych najgorszych].
    No właśnie...
    Lotec i Bugatti są kompletnie nieznane i wyraźnie tańsze od Skody, VW czy Fiata.
    Też się dziwię, czemu ludzie ich nie kupują???
    A Ty SUSPENSER - jaki masz samochód?
    Ukłony dla Redakcji

  6. #6766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No właśnie...
    Lotec i Bugatti są kompletnie nieznane i wyraźnie tańsze od Skody, VW czy Fiata.
    Też się dziwię, czemu ludzie ich nie kupują???
    A Ty SUSPENSER - jaki masz samochód?
    Pisałem NAJSZYBSZYCH a nie NAJTAŃSZYCH.

    Mam A4 TDI o czym już pisałem, więc żadna tajemnica a Ty ?

  7. #6767

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspenser Zobacz post
    pisałem najszybszych a nie najtańszych.

    Mam a4 tdi o czym już pisałem, więc żadna tajemnica a ty ?
    dodge caliber
    Ukłony dla Redakcji

  8. #6768

    Domyślnie

    Marka samochodu mało mówi ważny jest rok produkcji, mój znajomy ma brykę że szok ale data produkcji też szok

  9. #6769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocurmarcin Zobacz post
    Dzieki Jarecki jutro cos pomajstruje .

    Jak PUszcze na centralne to nie ma problemu , natomiast gasnie w trybie lato poniewaz mam za maly odbiur ciepla no i opal do dupy, na testy wziolem worek.
    Jak nie masz za dużo tego miału, to kup inny.

    Jak chcesz się przekonać, czy domieszka trocin czy owsa będzie pomocna, to spróbuj.
    W moich testach takie coś się sprawdziło.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #6770

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Marka samochodu mało mówi ważny jest rok produkcji, mój znajomy ma brykę że szok ale data produkcji też szok
    Tu akurat po modelu już widać, że nie jest mocno wysłużony, skoro pojawił się dopiero w 2006 roku.

  11. #6771

    Domyślnie

    Panowie nie pomyliły wam się wątki ... ???
    Ten jest o kotłach a nie autach.
    Ja mam starego rozpadającego się Citroena Berlingo rocznik ... matko jedyna, lepiej nie sprawdzać !
    I co z tego wynika w związku z tym wątkiem ? Mogę pisać czy muszę kupić sobie lepsze auto ?

  12. #6772
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Trochę zmiany nie zaszkodzi...
    Auta już były - przejdźmy do dziewczyn...

  13. #6773
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    mamy zacząć od rocznika
    Ostatnio edytowane przez Gelo_26 ; 01-07-2011 o 16:59

  14. #6774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    w zasadzie ten wątek jest o wszystkim...... tylko nie o rankingu kotłów...
    co na to słownik wyrazów obcych
    klasyfikacja osób, zespołów, którą przeprowadza się według określonych zasad, najczęściej na podstawie wyników, osiągniętych w jakiejś dziedzinie w pewnym okresie; lista zestawiona według jakichś osiągnięć: Według rankingu "Gazety Bankowej" jest on czwartym co do wielkości bankiem w Polsce. Tegoroczny ranking tenisistek otwiera Stefi Graff. Ranking polityków według popularności.
    UWAGA: wyraz nadużywany zamiast określeń: lista, zestawienie, klasyfikacja.ang. ranking

    tak gwoli przypomnienia tylko

  15. #6775

    Domyślnie

    Dla prowadzenia rankingu potrzebna jest akceptacja innych wyrobów na rynku.

    Próbowaliśmy opisywać kilka palników, aby była jakas świadomość, to okazało się,że jednego to nie warto kupować, bo ekogroszku już za 5sekund nie będzie (ciekawe co na to CZP01?), palniki obrotowe to też nie, bo komuś się koronki tylko z majtkami kojarzą, na siłę został brucer/burner.

    Dalej było kilka wzmianek o sterownikach, ale też idealny jest tylko jeden, zatem dyskusji dalszej nie ma po co prowadzić. Użytkownicy posiadający i użytkujący jedno urządzenie wiedzą lepiej od tych, co sprawdzają kilka...

    Spora część osób wskazuje na wyższą wygodę czyszczenia kanałów poziomych, ale to też źle i nie po myśli.
    Można mówić, widzieć, pokazywać, argumenty nie są akceptowane.

    Dalej najlepszy jest tylko jeden ruszt awaryjny, więc dyskusji nie ma po co prowadzić.....


    Kończąc już poważniejszą puentą z użyciem języka motoryzacji (skoro p.Z można, to nie widzę przeciwskazań do tego samego):

    Na rynku jest cała gama samochodów z nowoczesnymi silnikami diesla, są TDI, HDI itd.
    Każdego działanie ogólne sprowadza się do tego samego, czyli wysokie ciśnienie wtrysku, lepsze przyspieszenia, mniejsze spalanie.

    Czy to oznacza, że te silniki są takie same? - Oczywiście, że nie.

    Przenosząc tę metaforę na urządzenia sterujące:
    mamy na rynku sterowania nowej generacji, które starają się w taki, czy inny sposób dostosować podawanie paliwa oraz siłę nadmuchu do chwilowego zapotrzebowania na ciepło. Upraszczając: jednym do pilnowania wysokości kopca potrzeba czujnika temp. spalin, inne robią to w nieco odmienny sposób.

    Cel końcowy ma być ten sam - optymalna modulacja mocy w/g zapotrzebowania na ciepło.

    Mamy m.in.:
    Luksus, Perfekt, Expert firmy Elster
    RT09pid firmy TATAREK (który do palników brucer/ekoenergia jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem)
    OGNIK PID, Cobra, Puma firmy Elektro-Miz
    serię sterowników ecoMAX firmy PLUM
    jest eCoal firmy Elektro-System dedykowany do konkretnego palnika
    są sterowania firmy Estyma pod kotły Kostrzewy

    i jeszcze pewnie o kilku zapomniałem

    Wszystkie te wyroby rozwijane są w/g własnej koncepcji, każda z firm dokłada wszelkich starań, aby wyroby były co raz lepsze.
    Wystarczy ten fakt zaakceptować.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 02-07-2011 o 10:10
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #6776
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    re" #7149

    "Wystarczy ten fakt zaakceptować"

    No właśnie!

  17. #6777
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam,ale z kontekstu wpisu moglo tak wynikać.
    Kontekst wpisu jest taki, że dla wielu użytkowników istotna
    jest obsługa sterownika z klawiatury. Grubo ponad 90%
    naszych klientów nie ma Internetu w kotłowni.

    Spróbuj ustawić strefy czasowe w swoim sterowniku z klawiatury.
    A potem zrób to samo na Cobrze i zobaczysz, do czego się
    przydaje kolorowy wyświetlacz. Albo przejrzyj wykresy z historii
    pracy.

    Na ekranie TFT jest sporo ważnych informacji, których nie można
    czytelnie pokazać na linijce 2x16 znaków. Kolejna rzecz - czytelność
    ekranu dla osób źle widzących. Jest ogromna różnica, nasz ekran
    jest doskonale widoczny nawet z kilku matrów - mimo tego, że
    jest mały!

    Nie warto pisać, że coś jest gadżetem, dopóki nie spróbujesz
    - a przecież nie miałeś jeszcze kontaku z Cobrą.
    Nawiasem mówiąc - ES dostarcza tablet do zamontowania
    w kotłowni i ludziom się to podoba.

    Tu na forum wszyscy są na Ty, więc proponuję taką formę.

  18. #6778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeśli już tak piszesz - to podaj proszę dokładne cytaty, bo mi się przypomina, że było napisane trochę inaczej. Chyba, że przypomina mi się coś innego, niż Tobie - bez cytatów tego jednak nie da się rozstrzygnąć.
    I podaj - proszę - jakie to były te złe wyniki, a jakie są te dobre.
    To było kilka stron dyskusji których nie ma sensu cytować - chyba każdy śledzący wątek wie o co chodzi.

    To, że dmuchawa przy tych sterownikach pracuje jak trzeba oznacza, że nie muszę przysłaniać jej wlotu włókniną i wełną, żeby ograniczyć wywiewanie ciepła kominem.

    Dzisiaj włączyłem CO bo było chłodno, więc kończy się już węgiel w zasobniku i niebawem przeprowadzę próby z różnymi sterownikami i podam wyniki.

    Na razie mam jeden wynik - przy sterowniku Cobra i stosowaniu stref CWU oraz cyrkulacji 125 kg węgla [50 kg ekoret i 75 kg Pieklorz] wystarczyło na około [około, ponieważ węgiel dzisiaj wieczorem osiągnie poziom odniesienia do którego będę liczył zużycie przy testowaniu różnych sterowników, a jeszcze się nie skończył więc oszacowałem, że wystarczyłoby go jeszcze na co najmniej 3 dni] 54 dni, czyli wychodzi średnia 2,3 kg/dobę
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 03-07-2011 o 15:51

  19. #6779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Nawiasem mówiąc - ES dostarcza tablet do zamontowania
    w kotłowni i ludziom się to podoba.
    A ile ten tablet kosztuje?

  20. #6780

    Domyślnie

    Włodku tablet jest do zamontowania ,ale nikt nie mówi ze w kotłowni. Można go tam zawiesić tak jak zresztą plazmę, lub cokolwiek innego ,ale raczej mało osób decyduje się go tam dać.

Strona 339 z 1144