dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 219
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 4367
  1. #2321
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My także robiliśmy na grzybkach, ze względu na łatwość montażu listew CD60, mąż nawet nie brał nic innego pod uwagę.. jeśli chodzi o wpychanie wełny między krokwie, to wszystkie listwy trzeba zdjąć.. raczej ciężko przechodzi
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  2. #2322
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    My także robiliśmy na grzybkach, ze względu na łatwość montażu listew CD60, mąż nawet nie brał nic innego pod uwagę.. jeśli chodzi o wpychanie wełny między krokwie, to wszystkie listwy trzeba zdjąć.. raczej ciężko przechodzi
    Dzieki, ale w czym ta latwosc w grzybkach, chyba chodzi o latwosc wpinania i wypinania CD na zatrzask, tak?

  3. #2323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Tak, dokładnie.. Chodzi o wpinanie i wypinanie, i nie narzekał na to, iż musi wkręcać grzybki przed wełną
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  4. #2324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    W glowie mi szumi, zeby zaczac od scianki kolankowej i tu sie nasuwa pytanie. Przykrecic do niej profil V, czy tez zjechac CD60 po krokwi jak najnizej sie da do kolankowej? Do scian szczytowych i dzialowych po skosie pojda UD30.
    Nie przymocujesz stabilnie v-profilu do styro na murłacie (prawdopodobnie na jego wysokości wypadnie styk). Zjechać nisko z CD60 i romkonowskie połączenie ślizgowe (kleisz taśmę separacyjną na styku płyta-ściana), obrabiasz styk na ładnie, ale NIE WIĄŻĄC GO ZE ŚCIANĄ tylko zazbrajając i zaciągając w ramach płyty.

    ... reszta z moich komentów:

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Czesc tatusiek . Mam kilka pytan. Zalozyles wszystkie CD, a potem je sciagnales, zeby wepchac pierwsza warstwe welny?? Czy dales rade wsadzic bez demontazu stelaza?
    Praktycznie nie da się wsadzić wełny przy rozstawie 40 cm bez demontażu profili. Ten pokój, który wrzuciłaś robiłem jako pierwszy i się uczyłem - kolejne robię rozciągając linki aby kręcić do nich grzyby bez zakładania profili. Wkładam wełnę i dopiero zakładam profile. Kolejna warstwa wełny (podkrokwiowia) idzie już łatwo - tniesz nierozwiniętą wełnę w rolce na 3 rolki i wciskasz pomiędzy profile. Tyle, że ursa zrobiła mi niespodziankę - robiąc sufity jesienią zrobiłem rozstaw 38 cm w osi przewidując rolkę 120 (+2 cm na każde pole dla klinowania), a tu ursa zrobiła rolki 125 pasujące pięknie na rozstaw 40 cm. Było trochę kombinowania, ale kolejne pomieszczenia już robię na rozstaw 40 i wełną, która leży u mnie.


    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Dlaczego robisz na grzybach, a nie wkretach i uchwytach??
    Pozdrawiam
    Nie przekonują mnie "esy" - mam paczkę dla różnych kombinacji (bo czasem są niezbędne), ale wygodniej mi się robi na grzybach. Nie trzeba pcheł stosować (których nie lubię), grzyb wisi na wkrętach obciążonych na ścinanie, a nie wyciąganie z drewna jak przy "esach" (chociaż to pewnie żaden argument).

  5. #2325
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Nie przymocujesz stabilnie v-profilu do styro na murłacie (prawdopodobnie na jego wysokości wypadnie styk).
    W sumie racja, nie pomyslałam o tym

    ... (kleisz taśmę separacyjną na styku płyta-ściana), obrabiasz styk na ładnie, ale NIE WIĄŻĄC GO ZE ŚCIANĄ tylko zazbrajając i zaciągając w ramach płyty
    Nie bardzo rozumiem, jak chcesz to zaciagnac siatka i szpachla nie laczac z kolankową. Zostaje wtedy tam szczelina albo wyobraznia mi szwankuje...musisz pokazac step by step jak bedziesz robil


    Praktycznie nie da się wsadzić wełny przy rozstawie 40 cm bez demontażu profili.
    Tez tak myslałam, tylko zdjecia cos mi nie grały
    Ten pokój, który wrzuciłaś robiłem jako pierwszy i się uczyłem - kolejne robię rozciągając linki aby kręcić do nich grzyby bez zakładania profili. Wkładam wełnę i dopiero zakładam profile. Kolejna warstwa wełny (podkrokwiowia) idzie już łatwo - tniesz nierozwiniętą wełnę w rolce na 3 rolki i wciskasz pomiędzy profile.
    W sumie to chyba jest calkiem proste. Jedynym problemem jaki muszę opanowac teraz jest odpowiednie wymierzenie profili UD ( za bardzo nie wiem jak) i pierwszego profilu przy kolankowej.

    Robisz tak ze druga warstwa welny jest na równi z grzbietem CD czy ciut nizej ( o czubek grzybka), tzn jak masz druga warstwe 10cm to na ile wypuszczasz grzyba ( oho ale zabrzmialo ) Tez na 10 cm, czy ciut dalej? Widzialam na zdjeciach, ze niektorzy druga warstwe nabijaja na grzyby tak, ze wystają im tylko "łebki" i na to profile

    Tyle, że ursa zrobiła mi niespodziankę - robiąc sufity jesienią zrobiłem rozstaw 38 cm w osi przewidując rolkę 120 (+2 cm na każde pole dla klinowania), a tu ursa zrobiła rolki 125 pasujące pięknie na rozstaw 40 cm. Było trochę kombinowania, ale kolejne pomieszczenia już robię na rozstaw 40 i wełną, która leży u mnie.
    Wlasnie sie troche zdziwilam jak przeczytalam u Ciebie, ze tniesz URSE na 38cm, jak szerokosc rolki to 125cm (sprawdzalam sobie u dostawcy),ale pomyslałam, ze moze Twoja jakas insza jest. Jutro z Poznania ma przyjechac moja i niecierpliwie oczekuję



    Nie przekonują mnie "esy" - mam paczkę dla różnych kombinacji (bo czasem są niezbędne), ale wygodniej mi się robi na grzybach. Nie trzeba pcheł stosować (których nie lubię), grzyb wisi na wkrętach obciążonych na ścinanie, a nie wyciąganie z drewna jak przy "esach" (chociaż to pewnie żaden argument).

    No tej kwestii nie mam ciągle rozwiązanej, przy grzybkach juz praktycznie powinnam zaczac je montowac, esy zas moge po pierwszej warstwie

  6. #2326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem, jak chcesz to zaciagnac siatka i szpachla nie laczac z kolankową. Zostaje wtedy tam szczelina albo wyobraznia mi szwankuje...musisz pokazac step by step jak bedziesz robil
    Zrobię foty - mam to w głowie po wczytaniu się w romkoma na zabudowie poddasza... Mnie to przekonuje, zobaczymy jak się da zrobić... Szczelina zostaje, ale praktycznie niewidoczna - pod akryl.

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    W sumie to chyba jest calkiem proste. Jedynym problemem jaki muszę opanowac teraz jest odpowiednie wymierzenie profili UD ( za bardzo nie wiem jak) i pierwszego profilu przy kolankowej.
    Laser + kątownik upraszcza wieeeeeeele spraw. Żałuję, że nie miałem lasera wcześniej już przy fundamentach - męczyłem się wasserwagą.

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Robisz tak ze druga warstwa welny jest na równi z grzbietem CD czy ciut nizej ( o czubek grzybka), tzn jak masz druga warstwe 10cm to na ile wypuszczasz grzyba ( oho ale zabrzmialo ) Tez na 10 cm, czy ciut dalej? Widzialam na zdjeciach, ze niektorzy druga warstwe nabijaja na grzyby tak, ze wystają im tylko "łebki" i na to profile
    Teoretycznie powinno się wycinać paski wełny i wkładać w profil oraz wymierzyć je np nie na 10cm a 12,5, aby nie sciskać wełny w miejscu profilu. Ja aż tak nie przesadzam...


    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Wlasnie sie troche zdziwilam jak przeczytalam u Ciebie, ze tniesz URSE na 38cm, jak szerokosc rolki to 125cm (sprawdzalam sobie u dostawcy),ale pomyslałam, ze moze Twoja jakas insza jest. Jutro z Poznania ma przyjechac moja i niecierpliwie oczekuję
    Na jesień wszyscy robili rolki 120...


    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    No tej kwestii nie mam ciągle rozwiązanej, przy grzybkach juz praktycznie powinnam zaczac je montowac, esy zas moge po pierwszej warstwie
    Montuj grzyby - trochę drożej, ale stabilniej, łatwiej, szybciej - dużo by pisać... pozdro!

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    i rób foty- dużo fot, będę miała ściągawkę ...bo ten film z roockwola jakoś dom nie nie przemawia...

  8. #2328
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Też polecam grzybki - też je u siebie stosowałem i jest bajka Zakłada się banalnie prosto, chociaż czasami trzeba się pomęczyć, żeby wszystko wkliknęło

    Odnośnie szpachlowania łączeń ze ścianami - w żadnym razie nie zalecam robienia tego na sztywno. Tylko połączenia ślizgowe (czyli jak opisał BasH: z użyciem taśmy, np. takiej malarskiej, ale z tworzywa, bo ona już tam zostanie na wieki wieków). Owszem, powstanie szczelina i o to chodzi, gdyż w tę szczelinę pakujesz elastyczny akryl, który pozwoli płytom gk pracować odrębnie od reszty konstrukcji budynku.
    O.

    PS.2.Malka: kilka fotek z realizacji płytowania poddasza jest w moich wewontkach i nieskromnie pochwalę się, że poza małymi wtopami robotę prawie pobłogosławił najjaśniejszy Rom-Kon Wtopy dotyczyły stelażu pojedynczego, oraz płytowania wzdłuż profili, a nie w poprzek.
    Ostatnio edytowane przez Martinezio ; 10-04-2012 o 23:02
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #2329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Merytorycznie się nie wcinam, przywitać się tylko przyszłam.

    Cześć

  10. #2330
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Zrobię foty - mam to w głowie po wczytaniu się w romkoma na zabudowie poddasza... Mnie to przekonuje, zobaczymy jak się da zrobić... Szczelina zostaje, ale praktycznie niewidoczna - pod akryl.
    Tak sobie teraz ukladam to w glowie i mysle, ze plyte na styku bedziesz frezowac pod katem?? Dobra, nie miele tego,poczekam na foty i zgapie


    Laser + kątownik upraszcza wieeeeeeele spraw. Żałuję, że nie miałem lasera wcześniej już przy fundamentach - męczyłem się wasserwagą.
    Ni mam lasera, ale za to mam wasserwage

    Teoretycznie powinno się wycinać paski wełny i wkładać w profil oraz wymierzyć je np nie na 10cm a 12,5, aby nie sciskać wełny w miejscu profilu. Ja aż tak nie przesadzam...
    To tez widzialam, chyba na filmie rokłóla





    Montuj grzyby - trochę drożej, ale stabilniej, łatwiej, szybciej - dużo by pisać... pozdro!
    No i przekonałeś mnie, zreszta jak zawsze
    Wez Ty mi jeszcze napisz od czego ja mam zaczac, od UD po skosie na scianach...wymierzenia pierwszego CD nad kolankowa. Ktore punkty odniesienia brac pierwsze? Jak je wymierzac dokladnie?

    Bo ja sobie myslalam tak, zeby odmierzyc przy kolankowej dolny punkt UD na lewej scianie katownikiem, potem ten punkt szlaufwaga przeniesc na prawa scianę. To samo u gory przy suficie. Jak juz przykrece obydwa UD to wtedy wkladam pierwszy CD najnizej kolankowej jak sie da i mierze gdzie maja isc grzby. Montuje po grzybie na przeciwleglych miejscach i potem roszciagam sznurek od jednego do drugiego i montuje kolejne. Od pierwszego CD, ktory teoretycznie powinien byc w poziomie odmierzam i montuje kolejne???


    Cytat Napisał malka Zobacz post
    i rób foty- dużo fot, będę miała ściągawkę ...bo ten film z roockwola jakoś dom nie nie przemawia...
    No jasne, ze bedzie instrukcja dla blondynek. Jak to załapie i zaczaję to zrobie taką sciągawę dla babskiego poddasza

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Też polecam grzybki - też je u siebie stosowałem i jest bajka Zakłada się banalnie prosto, chociaż czasami trzeba się pomęczyć, żeby wszystko wkliknęło

    Odnośnie szpachlowania łączeń ze ścianami - w żadnym razie nie zalecam robienia tego na sztywno. Tylko połączenia ślizgowe (czyli jak opisał BasH: z użyciem taśmy, np. takiej malarskiej, ale z tworzywa, bo ona już tam zostanie na wieki wieków). Owszem, powstanie szczelina i o to chodzi, gdyż w tę szczelinę pakujesz elastyczny akryl, który pozwoli płytom gk pracować odrębnie od reszty konstrukcji budynku.
    O.

    PS.2.Malka: kilka fotek z realizacji płytowania poddasza jest w moich wewontkach i nieskromnie pochwalę się, że poza małymi wtopami robotę prawie pobłogosławił najjaśniejszy Rom-Kon Wtopy dotyczyły stelażu pojedynczego, oraz płytowania wzdłuż profili, a nie w poprzek.
    Czesc, no to ide w gosci ogladac Twoja zabudowe W takim razie mam 3:0 dla grzybków, chyba jestem przekonana

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    Merytorycznie się nie wcinam, przywitać się tylko przyszłam.

    Cześć
    Cześć słonce

  11. #2331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Od razu mi się ciepło na sercu zrobiło...

  12. #2332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam się poświątecznie. A tu jak zawsze branżowo

  13. #2333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    PS.2.Malka: kilka fotek z realizacji płytowania poddasza jest w moich wewontkach i nieskromnie pochwalę się, że poza małymi wtopami robotę prawie pobłogosławił najjaśniejszy Rom-Kon Wtopy dotyczyły stelażu pojedynczego, oraz płytowania wzdłuż profili, a nie w poprzek.

    o i cudnie, od Rom-Kona to ja sobie już obróbke okna zgapiłam , a resztę to On takim slangiem wali, ze ja słownika potrzebuję
    z profilami to ja sobie pocwicze na sufitach parteru, choc nie ukrywam, że kuszą mnie płyty włókninowe, wtedy mogłabym je kręcić bezpośrednio do legarów....tylko cy jak nie bedzie obnizenia przez stelaż to płyta wszystkie anse przykryje..... no nic ...i tak sciagawka na poddasze sie przyda

  14. #2334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Tak sobie teraz ukladam to w glowie i mysle, ze plyte na styku bedziesz frezowac pod katem?? Dobra, nie miele tego,poczekam na foty i zgapie
    Tego jeszcze do końca nie wiem - ktoś pisał, że frezuje, ktoś że nie - sam to przemyślę przy płytowaniu, czy frezować czy jednak wgłębienie w miejscu styku wypełnić i zazbroić (na ścianie będzie taśma separacyjna, więc zlepi się tylko z KG).
    Ostatnio edytowane przez BasH ; 11-04-2012 o 18:42

  15. #2335
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post


    Ni mam lasera, ale za to mam wasserwage

    ..ni mosz lasera - to śnurki trza mieć
    wasserwaga nie nada siem do poddasza...

    ehhh....ale zasuwają wszyscy....

    pozdro
    NETbet'sadzonka

  16. #2336
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..ni mosz lasera - to śnurki trza mieć
    wasserwaga nie nada siem do poddasza...

    ehhh....ale zasuwają wszyscy....

    pozdro
    NETbet'sadzonka
    Ano zasuwają. U mnie już szczyty wyciągnięte i lukarny z BK.Teraz zaszalować i zalać betonem.
    Przy okazji tyż chciałem się przywitać i poświąteczne zyczenia złozyć: udanej wiosny oraz berdziej udanego lata szczególnie na budowach
    Tez zamieniam sie w słuch (wzrokowy ) i patrzałkami chłonę jak to najwygodniej ocieplenia kłaść
    W maju więźba u mnie będzie (chyba hah jak nic się nie pokiełbasi ;p;p )
    Netbet. Mam nadzieję, że szlaufwaga się może przydać ;p;p mam taką 25m i w razie potrzeby zrobi się z niej 3 razy po 8m hahah, Tylko menzurki trzeba z mleczarni zwinać ;p;p
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  17. #2337
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Bash, scyzoryk do gumolitu byłby chyba dobry. Inne rozwiązanie to gumówka (flex) hahah, ale z tym więcej kurzu w domu haha

    MSU, widziałem, jak pięknie cięłaś bloczki betonowe fleksem. Ja na początku też tak robiłem, ale stary murarz (znajomy) dał mi fajny sposób na łamanie zwykłym młotkiem:
    1) - zaznaczyć linię łamania - tyż młotkiem (na każdej stronie bloczka),
    2) - za pierwszym przebiegiem pukać w tą linię w miarę delikatnie z każdej strony bloczka (trzeba rozmawiać z bloczkiem tak jak kiedyś wołało się: babko, babko udaj się),
    3) - za drugim przebiegiem pukania juz mocniej (każdy przebieg to ze 15-25 puknięć - idzie szybko uwierzcie),
    4) - bloczek pęka jak chcemy, normalnie sam się zdziwiłem - prawie jak cięty fleksem - ale musi leżeć na zwykłym gruncie podczas walenia w niego a nie na betonie - idzie łamać nawet wzdłuż i po przekątnej
    Ten sposób z cegłami juz nie przeszedł - musiałem je ciąć, bo niestety w kominie pół znaczy pół, a nie 3/8 i 5/8.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 11-04-2012 o 19:51
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  18. #2338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Bash, scyzoryk do gumolitu byłby chyba dobry. Inne rozwiązanie to gumówka (flex) hahah, ale z tym więcej kurzu w domu haha
    Do frezowania płyt mam specjalny strug Póki co leży.

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ehhh....ale zasuwają wszyscy....
    Oj chłopie pisz częściej - co tak się rozleniwiłeś? pozDro

  19. #2339
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    BasH: frezowanie robi się tylko na krawędziach ciętych, nie oryginalnych z fabryki. To tak gwoli doprecyzowania, bo nie wiem, czy pisałeś, a nie chce mi się wracać na poprzednią stronę No i każdą krawędź ciętą należy obowiązkowo zagruntować unigruntem... I uwierzcie - ma to znaczenie.
    Co do Net-a, to raczej się nie leni - zwarz podpis: Netbet-sadzonka... Czyli znaczy zdobywa sprawność sadomistrza
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  20. #2340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    BasH: frezowanie robi się tylko na krawędziach ciętych, nie oryginalnych z fabryki.
    Oczywiście - do tego krawędzie cięte na budowie łączone tylko na profilach - "w powietrzu" tylko krawędzie wgłębione fabrycznie z miejscem na dobrą spoinę.

Strona 117 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony