dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 606 z 1421
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 28404
  1. #12101

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tylu to nowych fachowców, zostałem znowu baranem, moja nijaka wiedza została jeszcze bardziej zdołowana przez "mistrza" który to mi wygarnął że do pięt mu nie sięgam.
    Dlaczego "mistrzu" nie zajmiesz się tu którymś userem skoro który potrzebuje jakiejś pomocy ? Przecież dla takiego fachury od krytykowania to powinien być pikuś.
    Kniazio nie mógł sobie poradzić z uzyskaniem temperatur takich jakby sobie życzył, tyle teorii padło, co wyciąć co przyciąć, co wyrzucić, co skrócić.
    Jakoś temu cepowi be szkoły co mieszka 400km od niego znowu się udało chyba i nawet spalin po 200 stopni niema co też nie jest żadną tragedią.
    https://esterownik.pl:33334/device/2739/
    Jak puszczaliście w śmieciuchach po 600 i 800 stopni ale nie wiedzieliście tego to wszystko było cacunio ateraz jak ktoś widzi 180 to sobie włosy z głowy wyrywa.
    Ech.
    Pokory, pokory.
    Moge z czystym sumieniem potwierdzic
    Pomoc @karoka65 okazala sie bezcenna dla mojej dotad niokielznanej starej instalacji
    Mozna to obejrzec na moich wczesniejszych i obecnych wykresach
    Kotla nie kupilem u @karoka65 a facet zainteresowal sie moim problemem i jak narazie skutek jest.
    Niektore wypowiedzi na tym forum mnie po prostu rozwalaja
    A to podajnik buczy (moj tez buczy ) ale glosniej od niego buczy moj ekspres do kawy (Krups za 2 tysiaki), glosniej od niego buczy moja zmywarka w kuchni. Nawet wentyl mojego tunera SAT slysze bardziej niz podajnik z kotlowni. Ludziska dajcie na luz.
    I zeby nie bylo ze obstawam za P. Wieskiem dlatego ze mi pomogl, ale zacznijmy patrzec i sluchac bardziej realnie.

  2. #12102

    Domyślnie

    kniazo ładne masz te wykresy karoka też takie chce
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  3. #12103

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Oczywiście nie rozumiesz, że Arturo drze sobie z Ciebie łacha. I z kilku innych.
    Z jakiego powodu? Też nie rozumiesz.
    A ja rozumiem, że tego nie rozumiesz.
    Ja odniosłem się do jego wypowiedzi.
    Z kogo i co Arturo drze mało mnie obchodzi.
    Zabawiać się tutaj może każdy bo przecież można być "anonimowym"
    Uwierz, więcej rozumiem niż Ci się wydaje.

  4. #12104

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    To może nie myśl o tym...
    O czym ja myślę to już moja sprawa.

  5. #12105

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    kniazo ładne masz te wykresy karoka też takie chce
    Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy
    Zdrowia zycze
    Ostatnio edytowane przez kniazio ; 15-11-2013 o 19:03

  6. #12106
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    kniazo ładne masz te wykresy karoka też takie chce
    Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu
    Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 19:04

  7. #12107

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Zapewniam cie ze niema AZ TAK ŹLE .
    Staram się nie wtrącać ale ciągłe te bezsensowne porównania.To jak z sadza,w każdym kotle się pojawia.
    Nie twierdzę że jest źle ale w mojej niskiej kotłowni nie było by przyjemnie odkręcać te śrubki i od góry czyścić kanały. To wiem na pewno.
    Teraz czyszczenie u mnie trwa ok 5 minut i jeszcze się przy tym nie ubrudziłem zbytnio.

  8. #12108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.
    Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).
    Uwierz mi,że są kotły z szufladą ,której tak naprawdę nie ma bo popiół jest wszędzie ale nie w niej.
    Tak to jest ,chciałbym mały piec (gabarytowo) ,wydajny ,aby mało spalał ,nie produkował popiołu i najlepiej jak by nic nie spalał albo był na śnieg .
    Życzę powodzenia.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #12109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Heh mojego kotła Kielara nikomu nie polecam - ale jak ktoś chce mieć duży popielnik to właśnie taki jest w tym kotle. Mieści ponad 100 litrów popiołu i wybieram go średnio raz na miesiąc. ( badziewna szufladka też tam była ale ją wyciepłem w pierwszym tygodniu )

  10. #12110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy
    Zdrowia zycze
    No rzeczywiście fajnie to wygląda.
    Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś

  11. #12111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu
    Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie
    No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem
    Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.
    Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.
    Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.
    Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.

  12. #12112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No rzeczywiście fajnie to wygląda.
    Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś
    Nie pisz takich rzeczy bo zaraz cała armia tych fachmanów nadciągnie bo oni nie znoszą jak jest dobrze i miód się leje.

  13. #12113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    kniazo ładne masz te wykresy karoka też takie chce
    Napisz do kolegi Krzysztofa on tu jest fachman, wiedza większa jak nas wszystkich do kupy wzięta nie takie rzeczy robił to z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na węgiel i jakaś tam instalacja to dla niego pryszcz
    Pewnie będzie jak Arturo, zerwij styro ze ścian, wyrzuć rozdzielacze, centralkę, najlepiej wszystkie pomki, niech idzie na grawitacji, będzie ładnie i po 45kg/dobę.
    Paweł, napisałem ci co, jak i dlaczego, Ty masz inną instalację, jest dobrze, nie spalasz za wiele to nie kombinuj.
    Ty nie potrzebujesz pomocy

  14. #12114

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No rzeczywiście fajnie to wygląda.
    Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś
    lestek nie pierd... też masz ładne

    karoka wiem, wiem, ale też chciałbym mieć ładne wykresy xD
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  15. #12115
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem
    Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.
    Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.
    Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.
    Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.
    Wiem,że Cię to boli bo Ty mu doradzałeś ten kocioł,oczywiście na oko... ale podłogówka i jej sterowanie nie ma tu nic do rzeczy,poza tym,że rozstaw rur kompletnie nie nadaje się w tym domu do kotła na ekogroszek.
    Dom potrzebuje określoną moc grzewczą potrzebną w jednostce czasu a sterowanie podłogówką ma z tym mało wspólnego,ono jedynie odcina zasilanie jeśli moc grzewcza,która ma uzupełnić straty ciepła w danym pomieszczeniu jest nie potrzebna czyli nie przegrzewa nie potrzebnie pomieszczeń.
    Flutebox narazie wygrzewa dom a prawdziwe jaja zaczną się jak dom będzie wygrzany,ale przecież o tym wiesz i flutebox także powinien o tym wiedzieć decydując się na kocioł o takiej mocy w swoim domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 19:37

  16. #12116
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar czubasa
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

    PS: karoka65
    płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco

  17. #12117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czubasa Zobacz post
    Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

    PS: karoka65
    płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco
    No nie widzę inaczej
    To co ma jeszcze dojść, dojdzie ale na razie braki na magazynie.
    Będzie dostawa, dojdzie.

  18. #12118
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar czubasa
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No nie widzę inaczej
    To co ma jeszcze dojść, dojdzie ale na razie braki na magazynie.
    Będzie dostawa, dojdzie.
    spokojne grunt że piecyk śmiga i w domu ciepło

  19. #12119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    niezłe hejterstwo się tu wyprawia.. film z defro bardzo ładny ale podziękuję.
    W trakcie budowy domu wieczory spędzałem na czytaniu o kotlach. Wcześniej nie miałem do czynienia z takim rodzajem ogrzewania.
    I nie sądzę żebym nawet dziś znalazł lepsze rozwiązanie niź RBR z ecoalem. Mam ten piecyk drugi sezon i jest jedną z najlepszych moich decyzji budowlanych. czyszczenie trwa chwilę, a po ustawieniu sterownika piec sam się martwi o parametry spalania.
    u znajomych z innymi kotłami wygląda to zupełnie inaczej. Koleżanka (!) obsługuje żeliwnego viadrusa, czyszczenie wygląda niczym w elektrociepłowni!
    nie wyobrazam sobie sytuacji, że spędzam zimę w kotłowni na gdybaniu czy moze więcej podawania a mniej wiatru. oszalałbym.

  20. #12120
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    nie wyobrazam sobie sytuacji, że spędzam zimę w kotłowni na gdybaniu czy moze więcej podawania a mniej wiatru. oszalałbym.
    No nie gadaj
    Ja podobnie,wiatry to tylko w kibelku

Strona 606 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony