dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 742 z 1421
Pokaż wyniki od 14.821 do 14.840 z 28404
  1. #14821
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Jeśli ceny węgla zostaną ustalone na poziomie +/- 2000,- , to sami przestaniemy palić węglem.
    Nie będą potrzebne żadne zakazy
    Może nie tyle cena samego węgla a stosunek cen węgiel/gaz zadecyduje o odejściu od węgla, czego wszystkim Polakom szczerze życzę.

  2. #14822
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie zostały wprowadzone w jednym okresie. RBR 17kW sporo później.
    Od kiedy jest w sprzedaży RBR 23kW? Sprawdź datę świadectwa w wykazie IChPW, to będziez wiedział.
    Certyfikat nr : 1015 klasa A wydany 2010-03-08
    Dla kotła "RBR-EKOUNIWERSAL" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 23
    Zleceniodawca : Firma "INSTALCO" Ryszard Bałkaul. Kolejowa 1 22-650 Łaszczów

    Czyli 2010r 23KW a 17KW kiedy? pytam bo mam 17 i ciekawe ile już sezonów "przeżyła".
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 11:36

  3. #14823

    Domyślnie

    ile kosztowało by ogrzewanie gazem Mpepe Twojego domu?Pytam z ciekawości.
    Moja zona ma w pracy ogrzewanie gazowe i jakoś nie jest szef zachwycony rachunkami a sąsiedzi którzy kilka lat temu opalali gazem nie chcą do niego wrócić ,czemu skoro to taka gratka?
    Osobiście myslałem nad gazem ale koszty przyłącza mnie pokonały
    Nie mam porównania niestety i nie wiem co lepsze?Na pewno wygoda po stronie gazu ale czy kasa tez?
    Kociołek rbr ma tak dogodną obsługę,że właściwie niewiele mam przy nim pracy więc i tak namiastka luksusu gazowego jest

  4. #14824
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Po co czekać na zakaz ?.Jak się komuś do tego spieszy to już może zmienić źródło ciepła.
    W końcu jesteśmy w czymś w Europejskiej czołówce


    W Krakowie liczba dni, w których dopuszczalny poziom pyłu zawieszonego PM 10 (50 µg/m3) został przekroczony to 150,5.
    W Nowym Sączu - 126. W Tarnowie - 82. Tymczasem Unia Europejska dopuszcza tylko 35 dni w roku z przekroczoną normą PM 10. W zestawieniu znalazło się 387 miast.

    Miejsce Miasto Kraj Liczba dni z zanieczyszczonym powietrzem (PM 10)
    1. Pernik Bułgaria 180 dni w roku
    2. Płowdiw Bułgaria 161
    3. KRAKÓW Polska 150,5
    4. Plewen Bułgaria 150
    5. Dobricz Bułgaria 145
    6. NOWY SĄCZ Polska 126
    7. Gliwice Polska 125
    8. Zabrze Polska 125
    9. Sosnowiec Polska 124
    10. Katowice Polska 123
    15. Rybnik Polska 113
    23. Tychy Polska 105
    27. Kielce Polska 100
    28. Przemyśl Polska 99
    29. Legnica Polska 99
    30. Rzeszów Polska 98
    34. Ostrów Wielkopolski Polska 91
    36. Poznań Polska 88
    37. Piotrków Trybunalski Polska 88
    46. TARNÓW Polska 82
    80. Warszawa Polska 57,5


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smog-620x407.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	230293

    Mapa zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym (PM10). Czerwone kropki oznaczają miasta z największym stężeniem pyłu, a zielone najmniejszym. W Polsce na czerwono dominują regiony południowe i centralne, a na zielono północne.
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 11:42

  5. #14825

    Domyślnie

    Witam!

    Teraz po małej stabilizacji tak trochę więcej jak worek 25kg czecha no ale dziś ponad +5 stopni -jak było w okolicach 0 -1 3 worki na 2 doby..
    pow 220m2 ocieplone 15cm styro,poddasze 15+20 wełna
    Jawrob


    Cytat Napisał zby-net Zobacz post
    Panowie i Panie napiszcie jakie macie spalanie w jakich kociołkach przy temperaturze bliskiej "0" tak z ciekawości oczywicie.

    Bo jak wiadmomo wszystko jest zależne od ocieplenia, kubatury itp.
    Bo mi wychodzi obecnie około 25 kg a dobę. Nie wiem czy to mało czy dużo.

    Ale chciałbym wiedzieć czy mam jeszcze kombinować coś z kotłem, czy nie (najbardziej podobało mi sie spalanie 09.12.2013) i zaraz coś zepsułem. Szkoda że nie ma możliwości zapisu backupu ustawień kotła.

  6. #14826
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    ile kosztowało by ogrzewanie gazem Mpepe Twojego domu?Pytam z ciekawości.
    Moja zona ma w pracy ogrzewanie gazowe i jakoś nie jest szef zachwycony rachunkami a sąsiedzi którzy kilka lat temu opalali gazem nie chcą do niego wrócić ,czemu skoro to taka gratka?
    Osobiście myslałem nad gazem ale koszty przyłącza mnie pokonały
    Nie mam porównania niestety i nie wiem co lepsze?Na pewno wygoda po stronie gazu ale czy kasa tez?
    Kociołek rbr ma tak dogodną obsługę,że właściwie niewiele mam przy nim pracy więc i tak namiastka luksusu gazowego jest
    Jeślibym zrobił termoizolację jak należy i zakupił kocioł jak należy tzn. kondensat to gaz byłby uzasadniony ekonomicznie dlatego do nowego domu tylko gaz lub inne alternatywne dla węgla źródło dostarczania ciepła.
    W tamtym roku wywaliłem gazówkę starej generacji chyba pierwsze jakie wychodziły w latach 80-tych spalanie na nim miałem ze starymi oknami i drzwiami około 50-60zł/doba x 30 dni/mies a i było już to kilka lat temu. Ale moi znajomi obecnie wsadzają tylko gazówki + niektórzy rekuperatory z odzyskiem ciepła i pisałem już wcześniej jakie rezultaty nie licząc wygody, ekologii, które są dodatkowym atutem.

  7. #14827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    . My podpisaliśmy umowę według której zapłacimy także za gaz którego nie odbierzemy. Niczego jeszcze nie sugeruje ale to wszystko wygląda dziwnie.

    .
    Nie tylko my taką umowę podpisaliśmy. Takie warunki przedstawia eksporter gazu i importer musi je przyjąć. Oczywiście są niuanse np. jaki procent kwoty za gaz nieodebrany importer musi zapłacić. Gdy się nad tematem zagłębisz to uznasz takie umowy za logicznie poprawne. W Polsce firmy zamawiające gaz do celów przemysłowych podpisując taka umowę z PGNiG mają zapis typu: za nieodebrany gaz w okresie rozliczeniowym uiszczamy opłatę w wysokości 75% jego wartości. Oczywiście wszystko uprościłem, dokładne dane są podane na stronach PGNiG Warszawa.

  8. #14828
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ciekawe kto zlecił te badania i w jakim celu wciskają nam te brednie.
    Odnośnie tych badań to zapewniam Was, że wystarczy pojechąc do zagłębia Rury lub w okolice Londynu gdzie mieszkam żeby gołym okiem lub głęboko pooddychać żeby przekonać się o jakości powietrza, jakoś Dortmundu czy Londynu nie ma na liście.
    Mi wystarczy pościel którą żona wczoraj suszyła na "Świeżym" powietrzu musiała iść po raz kolejny do prania tak śmierdziała dymem węglowym, a od kilku tygodni zamieniłem piękne jeszcze zielone ścieżki nad Dunajcem na bieżnię jak myślisz dlaczego? W Krakowie znajomej w ciąży lekarz zabronił spacerów na Świeżym powietrzu.

    W Polsce od kilku lat zrobiono sporo aby uniezależnić się od WSCHODU budujemy Gazoport
    zdjęcie z czerwca Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0328.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	230294
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0327.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	230299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0371.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	230300

    Co do danych o uzależnieniu Polski od Rosji masz nieaktualne dane:
    tekst z Forbes:
    "w 2011 roku mogliśmy kupić tylko 9 proc. całego importu z kierunku innego niż wschodni, czyli innego niż Gazprom. I to nie wiązało się z długoterminowymi umowami, tylko po prostu z fizyczną możliwością dostarczenia gazu do Polski – podkreśla Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu.

    Dziś 45 proc. importu gazu Polska może realizować spoza Rosji, w 2015 r. – zdaniem prezesa Gaz-Systemu – może to być 80 proc., a w 2018 r. – nawet 100 proc. Zwiększenie możliwości przesyłu gazu z różnych kierunków jest możliwe dzięki inwestycjom operatora, m.in. w rozbudowę połączenia z Niemcami, wybudowanie nowego połączenia z Czechami i uruchomienie tzw. rewersu wirtualnego na gazociągu Jamał. – Gospodarka polska jest już w miarę zdywersyfikowana pod względem dostaw gazu, zmierzamy do tego, by to zróżnicowanie było pełne. Będzie to możliwe poprzez terminal LNG w Świnoujściu oraz po uruchomieniu dodatkowych połączeń, nad którymi pracujemy."
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 12:09

  9. #14829

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    W końcu jesteśmy w czymś w Europejskiej czołówce


    W Krakowie liczba dni, w których dopuszczalny poziom pyłu zawieszonego PM 10 (50 µg/m3) został przekroczony to 150,5.
    W Nowym Sączu - 126. W Tarnowie - 82. Tymczasem Unia Europejska dopuszcza tylko 35 dni w roku z przekroczoną normą PM 10. W zestawieniu znalazło się 387 miast.

    Miejsce Miasto Kraj Liczba dni z zanieczyszczonym powietrzem (PM 10)
    1. Pernik Bułgaria 180 dni w roku
    2. Płowdiw Bułgaria 161
    3. KRAKÓW Polska 150,5
    4. Plewen Bułgaria 150
    5. Dobricz Bułgaria 145
    6. NOWY SĄCZ Polska 126
    7. Gliwice Polska 125
    8. Zabrze Polska 125
    9. Sosnowiec Polska 124
    10. Katowice Polska 123
    15. Rybnik Polska 113
    23. Tychy Polska 105
    27. Kielce Polska 100
    28. Przemyśl Polska 99
    29. Legnica Polska 99
    30. Rzeszów Polska 98
    34. Ostrów Wielkopolski Polska 91
    36. Poznań Polska 88
    37. Piotrków Trybunalski Polska 88
    46. TARNÓW Polska 82
    80. Warszawa Polska 57,5


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smog-620x407.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	230293

    Mapa zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym (PM10). Czerwone kropki oznaczają miasta z największym stężeniem pyłu, a zielone najmniejszym. W Polsce na czerwono dominują regiony południowe i centralne, a na zielono północne.
    W czołówce to my jesteśmy w ilości zakazów i nakazów- w większości raczej bzdurnych. Np nakaz wymiany opon na zimowe w chwili kiedy i tak 90% polaków robi to dobrowolnie. Myślisz ze Ci co ich nie stać na gaz przestana palić węglem w Krakowie?

  10. #14830
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    W czołówce to my jesteśmy w ilości zakazów i nakazów- w większości raczej bzdurnych. Np nakaz wymiany opon na zimowe w chwili kiedy i tak 90% polaków robi to dobrowolnie. Myślisz ze Ci co ich nie stać na gaz przestana palić węglem w Krakowie?
    Widziałem projekt ustawy miasto ma dopłacać do rachunków za gaz tym, którzy zrezygnują z węgla i dodatkowo mają możliwość podpięcia pod MPEC

  11. #14831
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Powielasz jakieś teksty sponsorowane przez rząd, które są logicznie niespójne, skoro tak doskonale dywersyfikujemy źródła to po cholorę Pawlak podpisał umowę na 25 lat i i tak musimy ten gaz od Rosjan kupować, ta sama odpowiedź tyczy się marka tylko od tyłu skoro mamy taką świetną umowę z Rosją na takich warunkach jak inne kraje europejskie to po co tak usilnie dywersyfikować, coś tu nie pasuje.
    To lekarze też są sponsorowani przez Rząd zakazując kobieta w ciąży spacerków na "świeżym" powietrzu i sportowcom uprawiania sportów w zimie?

    Co podpisanej umowy to nie ją podpisałem tylko Pawlak zapytaj Go dlaczego tak mi się to też nie podoba. Ale podpisaliśmy ją w 2010r kiedy Polska mogła sprowadzić max 9% gazu przez 3 lata zrobiono ogromny skok. W umowie jest jeszcze zapis o negocjacji cen w trakcie trwania umowy jeśli ceny gazu znacząco zmienią się z czego skorzystaliśmy. Jak przypłynie do Nas gaz z USA i innych kierunków w tym liczę na łupki to i Gazpromowi "rura zmięknie". W najgorszym wypadku przerobimy samochodu na CNG i gaz do dechy przepalimy nadwyżki.
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 12:55

  12. #14832

    Domyślnie

    Chesz mieć coś dobrze to trzeba to samemu wyprodukować i dlatego gaz łupkowy byłby świetną sprawą i nie wiedzieć czemu nagle ucichło to co miało być dla nas wielkie, stało się nieznane.A czy kupujemy od Czech czy Niemiec to i tak Rosja macza w tym łapy. Gaz na razie przegrywa z moim rbr-kiem i jak się to zmieni to wtedy sie zastanowię.Obecnie nie podchodze do tematu bo węgiel wygrywa.
    Zakazałbym palenia śmieci ,używania freonu ,wycinania lasów itd. To tylko kilka elementów wpływająch na zanieczyszczenie i węgiel nie jest jedynym,ale ważnym zapewne.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 15-12-2013 o 12:28

  13. #14833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Powielasz jakieś teksty sponsorowane przez rząd, które są logicznie niespójne, skoro tak doskonale dywersyfikujemy źródła to po cholorę Pawlak podpisał umowę na 25 lat i i tak musimy ten gaz od Rosjan kupować, ta sama odpowiedź tyczy się marka tylko od tyłu skoro mamy taką świetną umowę z Rosją na takich warunkach jak inne kraje europejskie to po co tak usilnie dywersyfikować, coś tu nie pasuje.
    Nie napisałem, że mamy podpisana "ŚWIETNĄ" umowę. Cenowo mamy umowę kiepską, ale jak się szabelką wymachuje to się od gazu ginie, lub bez taniego gazu ginie. Gaz musimy kupować, bo na chwilę obecną mamy go zbyt mało, a ruscy mają go w nadmiarze i praktycznie tylko ruscy. Skandynawowie także mają gaz, ale jeszcze droższy. Nadzieja w łupkach i może Katar (LNG), może...
    Ps: Dla ruskich Polska to zbyt mały odbiorca, aby rosjanie się gospodarczo wyłożyli. Taka jest prawda, a że mi polakowi się to nie podoba..., co ruchola obchodzi. Płać i płacz......

  14. #14834

    Domyślnie

    Od kiedy miasto komuś dopłaca? Dopłaca mieszkańcy ze swojej kieszeni a miasto będzie tylko pośrednikiem.

  15. #14835

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    ile kosztowało by ogrzewanie gazem Mpepe Twojego domu?Pytam z ciekawości.
    Moja zona ma w pracy ogrzewanie gazowe i jakoś nie jest szef zachwycony rachunkami a sąsiedzi którzy kilka lat temu opalali gazem nie chcą do niego wrócić ,czemu skoro to taka gratka?
    Osobiście myslałem nad gazem ale koszty przyłącza mnie pokonały
    Nie mam porównania niestety i nie wiem co lepsze?Na pewno wygoda po stronie gazu ale czy kasa tez?
    Kociołek rbr ma tak dogodną obsługę,że właściwie niewiele mam przy nim pracy więc i tak namiastka luksusu gazowego jest
    Punkt widzenia zależy od wielu elementów.
    Ja zawsze miałem zwykły piec i dymanie z węglarką chlebem powszednim. W 2012 zmieniłem piec na ekogroszek. Pod względem wygody nie ma porównania. Hałas & bezobsługowość jest pojęciem subiektywnym. W każdym razie ja jestem zadowolony.

    Teść ma kilkuletni dom i całą instalację gazową. Jest megazadolony. Jak widział u mnie zimą piec jak pracuje itp na przestrzeni kilku dni to raczej nie podzialał w całości mojego zadowolenia.

    W pracy mam gaz. Nowa instalacja. Fajna i wygodna obsługa. Ale szef narzeka na rachunki... Ale on ciagle narzeka na wszelkie rachunki...

    Moja siostra ma gaz - dom i instalacja około 10 lat. Ale chałupa spora - 4 kondygnacje - pewnie ponad 300m2. Rachunki spore. Też chciała przejść na ekogroszek. Jak zobaczyła jak to u mnie wygląda... worki, popiół, działający piec to... wstrzymała się ze zmianą.

    Mój sąsiad miał przez 2 lata gaz ale z zewnętrznej butli (u nas nie ma sieci) Finansowo wytrzymał 2 lata. Teraz ma coś na węgiel.

    W okolicy domek postawił sobie znany lokalny instalator CO i sprzedawca produktów grzewczych itp. Dom grzeje... prądem.
    MARTINOS

  16. #14836
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Nie da się polemizować z bzdurami jakie tu wypisujesz.
    Ty chyba myślisz, że masz monopol na rację. A Twoje teorie spiskowe sponsorowania przez Rzad wszystkiego są pokroju Macierewicza teorii o bombie w Smoleńsku. Napisałem, że umowa z GAZPROM też mi się nie podoba a to że nie zauważyłeś że polska podpisała ją w 2010r a wtedy mogliśmy ściągnąć 9% gazu to już nie doczytałeś zastanów się jaką mieliśmy wtedy alternatywę co innego teraz.

  17. #14837
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Moi znajomi mają domy kilkuletnie (tak do 7 lat). Jeden grzeje go tylko i wyłącznie gazem, kubatura trochę większa od mojego, ocieplenie minimalnie słabsze (gorsze parametry Lambda) i sezon zamyka w kwotach ok. 3500zł przy wewnętrznej temp. 19st.C, bo tak się przyzwyczaił i mu wygodnie.
    Drugi znajomy daje gazem do 21st.C i spala na jakieś 3500 zł rocznie. Ale jak tylko wróci z roboty to rozpala kotłownię w salonie i spala w niej 5-7m3 drewna (grab lub dąb).
    Trzeci znajomy z Wieliczki miesięcznie w sezonie grzewczym spala gazu na 350zł, ale że większość czasu siedzi w domu przy kompie, to kominek działa praktycznie non stop i te 8-10m3 drewna połyka.
    Czwarty znajomy z Łańcuta przeprowadził się do nowego domu, którego jednak on nie budował i odziedziczył go z instalacją c.o. z kotłem bez zasobnika, ale już sterowanym dmuchawą i sterownikiem z czujnikami temp. w pomieszczeniu. Spala 2-2,5t kalorycznego węgla, dom ma przegrzany do 24st. Dorzuca raz na dobę i jest szczęśliwy jak dziecko.

    Nawet sam rozważałem zakup takiego kotła jako alternatywy dla mojego gazu i kominka jak już żona wróci do pracy po odchowaniu dzieciaków, ale kocioł z podajnikiem ma dla mnie najlepszy stosunek koszt/nakład pracy.

    Gdyby nasz rząd nie wymyślił zaboru wcześniej nadanych pięcioletnich prac do zwrotu VAT za materiały budowlane, to nawet bym jeszcze o kotle nie myślał, tylko nadal ogrzewał najtańszym źródłem, czyli kominkiem (instalacja 7000zł, koszt ogrzewania - 1400zł/sezon). Wada: trzeba mieć w domu emeryta, który będzie pilnował żaru, a oni już tak tanio w eksploatacji nie wychodzą (dobrze, że ja mam żonę ).

    Czytając wiele przed i w trakcie budowy nt. ogrzewania domu gazem też niejednokrotnie napotkałem na raporty ze spalania gazu na poziomie 350zł/miesiąc. Jak się okazało jeden dzielił koszt na 12 miesięcy, a inny nic nie wspominał o codziennym przepalaniu w kominku.

  18. #14838

    Domyślnie

    Panowie na dzień dzisiejszy taniej niż węglem domków nie ogrzejemy!! Ja zamiast restrykcyjnych nakazów zrobił akcje uświadamiającą jak efektywnie węgiel spalać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może nie starsi ale cześć młodych poprawiła by efektywność palenia. Większość ludzi nawet nie wie jak można węgiel dobrze spalać,nas będących na forach uważają za niegroźnych "zboczeńców". Lecz gdyby zobaczyli ze spalając efektywnie węgiel maja taniej, inaczej podeszli by do tego .
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  19. #14839
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Panowie na dzień dzisiejszy taniej nie węglem domków nie ogrzejemy!! Ja zamiast restrykcyjnych nakazów zrobił akcje uświadamiającą jak efektywnie węgiel spalać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może nie starsi ale cześć młodych poprawiła by efektywność palenia. Większość ludzi nawet nie wie jak można węgiel dobrze spalać,nas będących na forach uważają za niegroźnych "zboczeńców". Lecz gdyby zobaczyli ze spalając efektywnie węgiel maja taniej, inaczej podeszli by do tego .
    Coś w tym jest.

    Ostatnio sąsiad mnie zagadał, dlaczego jeszcze w piecu nie palę ? Ja mu na to, że cały czas palę, a on, ale przecież dym nie leci tzn. że nie palę
    Próbowałem mu coś tam tłumaczyć o całkowitym spalaniu i prawidłowo przebiegającym procesie spalania, ale patrzył na mnie jak na idiotę

  20. #14840
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    W okolicy domek postawił sobie znany lokalny instalator CO i sprzedawca produktów grzewczych itp. Dom grzeje... prądem.
    I wszystko w temacie

    Rachunki za energię do ogrzewania w małym stopniu zależą od tego czym grzejemy ale w głównej mierze od tego ile strat ciepła przez dom musimy uzupełnić grzejąc.
    To dom jest sposobem na niskie rachunki a nie węgiel.
    Prawdopodobnie ten instalator,który w tym siedzi,ma pojęcie o tym dlatego wybrał prąd.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-12-2013 o 14:19

Strona 742 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony