dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 949 z 1144
Pokaż wyniki od 18.961 do 18.980 z 22870
  1. #18961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala8585 Zobacz post
    Kocioł będzie ogrzewać dom.
    Wiem że jest to wątek o kotłach na ekogroszek ale nie szukam kotła konkretnie tylko na ekogroszek.
    Szukam kotła który będzie żeliwny, dobry i ogrzeje dom.
    Pytam o ten bo to co do tej pory znalazłam to ludzie piszą o firmie Viadrus i chcę poznać opinie o ich kotłach.
    Co jeszcze znalazłam to firma Cichewicz, co o nich sądzicie?
    Jaki dom - metraż, ocieplenie itp. - przede wszystkim trzeba dobrać prawidłowo moc bo to połowa sukcesu
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #18962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Stąd wczorajsze moje pytanie ile tego grzania będzie jak pyta o kocioł 28kW.

  3. #18963
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    ogolnie w żeliwnych kotłach ludzie narzekaja na ich czyszczenie i raczej ponownie by ich nie kupili
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  4. #18964

    Domyślnie

    Witam, jaki będzie najlepszy (sprawność, łatwość obsługi, zywotność, ekonomia) piec na ekogroszek, pelet i drewno do domu 190m2 dobrze ocieplonego. Moc powinna oscylować między 12 a 15 kw. Piec do CO (podłogowka) oraz CWU (400 l zbiornik).

  5. #18965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Witam, jaki będzie najlepszy (sprawność, łatwość obsługi, zywotność, ekonomia) piec na ekogroszek, pelet i drewno do domu 190m2 dobrze ocieplonego. Moc powinna oscylować między 12 a 15 kw. Piec do CO (podłogowka) oraz CWU (400 l zbiornik).
    No to napisz coś więcej o tym domku.
    Czy to nowe czy stare budownictwo i jakie jest to dobre ocieplenie ?
    Niektórzy chcą mnie przekonać że 5cm zwykłego styro na ścianie to bardzo dobre ocieplenie
    Napisz więcej.
    Już na wstępnie napiszę Ci że coś co jest do wszystkiego, jest w sumie do niczego a tak pięknie czego się pewnie naczytałaś w opisach producentów na ich stronach to jest tylko w tych opisach niestety.

  6. #18966

    Domyślnie

    Nowy dom, zaraz się zbuduje. Beton komórkowy na klej plus 2 x 10 cm styropianu grafitowego, do tego odpowiednie okna (jeszcze nie rozkminiłam szczegółów), na gruncie 20 cm styro, pod dachem 30 cm wełny, dachówka ceramiczna.
    Właśnie się trochę oczytałam na forum i powoli dociera do mnie fakt, że lepiej będzie się zdecydować na jedno paliwo. Proszę zatem może o dwie propozycje, piec tylko na ekogroszek i drugi na te trzy paliwa. Z moich obserwacji - rozkładacie tu piece na części typu sterowniki, podajniki, palniki, dla mnie to czarna magia. Wolałabym taki typ pieca, w którym wszystkie te elementy będą już skonfigurowane w optymalny sposób. A jeśli to niemożliwe, to poproszę o przepis jak na ciasto, co do czego dodać i w jakich proporcjach )
    Pozdrawiam

  7. #18967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Nowy dom, zaraz się zbuduje. Beton komórkowy na klej plus 2 x 10 cm styropianu grafitowego, do tego odpowiednie okna (jeszcze nie rozkminiłam szczegółów), na gruncie 20 cm styro, pod dachem 30 cm wełny, dachówka ceramiczna.
    Właśnie się trochę oczytałam na forum i powoli dociera do mnie fakt, że lepiej będzie się zdecydować na jedno paliwo. Proszę zatem może o dwie propozycje, piec tylko na ekogroszek i drugi na te trzy paliwa. Z moich obserwacji - rozkładacie tu piece na części typu sterowniki, podajniki, palniki, dla mnie to czarna magia. Wolałabym taki typ pieca, w którym wszystkie te elementy będą już skonfigurowane w optymalny sposób. A jeśli to niemożliwe, to poproszę o przepis jak na ciasto, co do czego dodać i w jakich proporcjach )
    Pozdrawiam
    Przy tym domu ( ociepleniu ) rozważyłbym coś innego niż węgiel to po pierwsze.
    Jeśli już ma być paliwo stałe to kocioł pelletowy z buforem, w tym tygodniu chłopaki montują coś takiego u klienta między Wiązowem a Oławą, pewnie nie wiesz gdzie to nawet jest ( dolnośląskie )

  8. #18968

    Domyślnie

    W kotle, który kolega karoka ma na sklepie jest palnik żeliwny, który normalnie może spalać miały-groszki 0-32mm
    Normalnie można stosowac także domieszkę pellet lub ziarna owsa, taka zdrowa proporcja to 60%paliwo węglowe i 40% pellet czy owies
    Producent tego konkretnego palnika oferuje nakładkę do spalania strikte pelletu, z pamięci mówiąc ok.250zł palenisko pod pellet, choć sam mam podejście jak pies do jeża odnośnie spalania pelletu w retorcie... ale można.

    Drewno natomiast zostawił bym do kominka, oddał sąsiadowi...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #18969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    W żeliwnych podajnikach spokojnie można palić pelletem oczywiście z rozumem.
    Mam już kilku klientów ,którzy w sezonie zimowym pala samym pelletem,na lato jednak zalecam im palić groszkiem.
    W Gdyni wydaje mi się,że cena pelletu i groszku będzie bardzo porównywalna więc raczej wybrał bym kocioł pelletowy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #18970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jeśli już ma być paliwo stałe to kocioł pelletowy z buforem,
    Zaletą jest to że przy tym paliwie będzie czyściej, mniejsza ilość popiołu.
    Kocioł będzie nagrzewał bufor, reszta instalacji będzie zasilana właśnie z bufora.
    Gdy bufor będzie dogrzany kocioł się wygasza, jeśli temp. na buforze spadnie zapalarka odpala palnik od nowa i grzejemy dalej.
    To tak prosto i pokrótce

  11. #18971

    Domyślnie

    Karoka, no ok, pelletowy, ale jaki? Nazwa, producent, model? Jak ma wyglądać ta cała konstrukcja w połączeniu z buforem?
    Nie upieram się przy groszku, na razie rozważam. O PC i prądzie nie ma mowy. Bufor ciepła kojarzy mi się ze sporym zbiornikiem, czy 400 l wystarczy? Jarecki, a więc już wiem, że mogłabym w takim piecu ewentualnie palić groszkiem.Zimą pelletem samym lub z domieszkami. Dzięki. Kominek będzie, nie ma strachu, drewno się przyda
    Groszkiem raczej latem - minertu dzięki. Czy to co masz w stopce jest odpowiednim schematem dla mnie? to by ułatwiło sprawę
    OK. Wszystko pięknie, jeszcze tylko model pieca wraz z przyległościami i coś na temat tego buforu poproszę.
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 21-09-2014 o 11:46

  12. #18972

    Domyślnie

    Jak skreślisz sam pellet do spalania w retorcie, to można dobrać:
    - palnik o najmniejszym ryzyku uszkodzenia zawleczki
    - łatwy w czyszczeniu bez potrzeby rozklejania i brudzenia się
    - zachowujący wysokie sprawności w okolicach mocy 3-4kW

    pellet byłby opłacalny przy cenie za tone w granicy 600 góra 700zł (kaloryczność 17,5MJ)
    sama zapalarka ma wysoką moc i żre prąd, cykl rozpalenia trwa ok.2-3minuty, przy tym retorta na sam proces utrzymania żaru zużywa w skali doby ok.1kg groszku, zatem przy pellecie nie podchodziłbym do tematu bez bufora, bo sensu nie ma....

    W Twoim regionie nie ma większych problemów z zakupem tzw ruska, który trafia do nas z przejścia w Braniewie, cenowo zatem nie powali, pod względem jakości może być zblizony do naszego retopalu.

    Jak masz ochotę- napisz na priva, opiszę co można wybrac w zakresie kotła z palnikiem groszkowym a decyzje podejmiecie sami w/g uznania.
    Oczywiście, jeżeli zdecydujecie się na groszek.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #18973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jeżeli będzie to strikte kocioł na pellet to o paleniu groszkiem nie ma mowy.Jednak sprawność takiego kotła jest bardzo wysoka sięgająca 95% . Nie ma problemów z wygaszaniem , kocioł sam się rozpali kiedy musi.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #18974

    Domyślnie

    - chińskie przekładnie na plastikowych trybach
    - moc zapalarki, jej żywotność
    - czy palnik jest samoczyszczący czy zwykły na sam pellet, gdzie jedynym czyszczeniem jest przewiew - taki tylko na super pellet i spodziewać sie rozbierania i czyszczenia...
    - zwrócić uwagę czy palnik łatwo się rozbiera i nie ma problemu do dojścia np. do wymiany zapalarki

    Stabilność temp. nie jest wysoka, po osiągnięciu temp. sterownik peleciaka ma także tryb czyszczenia i wygaszania, czyli mocniejszy nadmuch, przebije nastawę i czeka do kolejnego rozpalenia.

    Dalej palnik wrzutkowy wyciąga cienką spiralka stalową w formie sprężynki pellety z dołu kosza, jak pellet nie jest wysokiej jakości, mocno sprasowany, to szybciej będzie tam zmielona trocina, która zacznie blokowac sie w tej spreżynie i będzie to trzeba szybciej wyczyścić.

    W tym samym obiekcie przy samej zmienie palnika na pelletowy pelletu szło mi więcej objętościowo, jedyny plus był taki,że faktycznie popiołu było tyle, co kot napłakał.

    Mnie to cały czas nie przekonuje, jeżeli już to tylko palnik z czyszczeniem na gorszy pellet. Bufor moim zdaniem nieodzowny, aby przedłużyć cykl żywotności grzałki
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #18975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Wiadomość nie dotarła bo skrzynka była pełna,już ją trochę przeczyściłem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #18976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    O PC i prądzie nie ma mowy.
    Dlaczego???

  17. #18977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Liwko znowu czegoś nie możesz pojąć ?
    Bo tak akurat teraz chce.
    Chyba wystarczający powód, no nie ?

  18. #18978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Liwko znowu czegoś nie możesz pojąć ?
    Bo tak akurat teraz chce.
    Chyba wystarczający powód, no nie ?
    Pozwolisz się wypowiedzieć Kejt_R?

  19. #18979

    Domyślnie

    Liwko, bo tak Prądu nie chcę, PC może kiedyś na starość, jak siły opuszczą Nie będę dorabiać ideologii na siłę.

  20. #18980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Liwko, bo tak Prądu nie chcę, PC może kiedyś na starość, jak siły opuszczą Nie będę dorabiać ideologii na siłę.
    Jak chcesz mieć drożej i gorzej to oczywiście nic mnie do tego.
    To teraz spytaj się o kocioł 7-8kW przy tym twoim ociepleniu.

Strona 949 z 1144