dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 460 z 677
Pokaż wyniki od 9.181 do 9.200 z 13530
  1. #9181

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    w leroyu M. w zeszłym roku mieli equation całkiem przyzwoity groszek.
    Ją nim palę i jest ok, tylko masa popiołu.

  2. #9182

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo.jot Zobacz post
    Ją nim palę i jest ok, tylko masa popiołu.
    jak większość ruska

  3. #9183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Jak wcześniej już pisałem, moja przygoda z ekogroszkiem dopiero co się zaczęła. Dziś chciałem dołożyć ciepełka i zauważyłem, że temperatura bardzo słabo rosła. Kiedy zwiększę zadaną na zaworze to jeszcze słabiej rośnie. Jakie powinienem zrobić nastawy bo w chwili obecnej mam
    Czas podawania 7sek
    Przerwa podawania 100sek
    Siła nadmuchu 20
    Histereza kotła 2st
    Histereza CWU 2st



    Węgiel z Wesołej, więc myślę że powinien lepiej dawać.
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 12-10-2015 o 11:56
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  4. #9184
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jak na 20kW Piec k Zbyt długa przerwa podawania. Zmniejsz do 50sekund na początek. I stopniowo schodź obserwując spalanie i czy nie zostają resztki nie spalonego węgla. Siła nadmuchu podkręc na 25 - 30%. Klapka od wentylatora przykryta w 80%. Na czopuchu również 3/4. Dodatkowo zwiększ czas dmuchawy po skończonej pracy i przejściu na stan podtrzymania do 120sekund. Podbiję to temperature albo spalanie resztek węgla.
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

  5. #9185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Jak na 20kW Piec k Zbyt długa przerwa podawania. Zmniejsz do 50sekund na początek. I stopniowo schodź obserwując spalanie i czy nie zostają resztki nie spalonego węgla. Siła nadmuchu podkręc na 25 - 30%. Klapka od wentylatora przykryta w 80%. Na czopuchu również 3/4. Dodatkowo zwiększ czas dmuchawy po skończonej pracy i przejściu na stan podtrzymania do 120sekund. Podbiję to temperature albo spalanie resztek węgla.


    Mam ten sam piec i przy 50 sekundach na takim podawaniu to mi przewalało z fajki niedopalony węgiel i robiły się mega spieki.

    ( wg producenta, tabeli mocy dla tego kotła podawanie 7/50 to moc około 28-30 kW )
    Wydaje mi się że miet55 pali mocą około 15 kw) i reszta rzeczy o których piszesz może pomóc.


    Nie wiem jak w innych kotłach ale w tym nie ma dużo miejsca na górze.


    Ja palę mieszanką boberka pieklorza z Czarną Perłą w stosunku 1:1 ( wychodzi około 26 kj wg deklaracji mocy obu węgli ) Dużo mniej spieków niż przy samym boberku

    Czas podawania 2 s do 35 s
    nadmuch 1%, wcześniej 24% . Zaktualizowałem sterownik do wersji 2.2.8 z 2.2.4 i coś się popsuło z siłą nadmuchu. Napisałem do defro w piątek ale jeszcze nic nie napisali.


    Do ogrzania 190 metrów. Stare budownictwo.110m ocieplone, reszta nie.
    Instalacja w plastiku nowa.
    Dwie pompy CO
    na jednej 4 drogowy - 10 grzejników i (podłogówka na 8 metrach - zawór termostatyczny na powrocie) ( część ocieplona styropianem 15 i podłoga 10cm ) wszędzie zawory i głowice termostatyczne
    na drugiej 3 drogowy - 4 grzejniki ( część nieocieplona - góra ) ( zawory i głowice term )
    Temperatura 55 CO - na powrocie 38 stopni ( chyba za mało? ). Temmometr przylgowy

    Piec trzyma 12-17 minut i 10 minut dochodzi do temperatury. 12 minut trzyma jak woda leci 17 jak nie jest pobierana
    Po dojściu rośnie do 58-59, spada do 53, piec zaczyna pracujować i spada do 51-52 stopni

    Temperatura spalin między 70-90 w spoczynku i podczas pracy rośnie do 190. ( nie wiem czy tu jest dobrze )



    W domu w zależności od ustawień głowic 22 do 25 stopni.

    Na dobę wychodzi wg tabeli mocy producenta 4/70 ja palę 2/35 ( 1,73 kg/h minus podtrzymanie około 20,5 kg doba.)

    Pewnie byłoby lepiej ze spalaniem gdybym obniżył temperaturę ale dla żony 22 stopnie to już chłodno )
    Ostatnio edytowane przez styks ; 12-10-2015 o 14:18

  6. #9186

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    w leroyu M. w zeszłym roku mieli equation całkiem przyzwoity groszek.
    Do LM mam 60km, więc nie sprawdzę. Na stronie widziałem ruski ecopower LADY w 12.5 kg workach za cenę 900zł (koszmar).
    Ten sam węgiel w workach 25kg jest po 635zł.

    Niestety jestem zmuszony kupowac albo luzem (okno zasypowe) albo w małych workach (mam chore serce). Generalnie wolę workowany (mniej kurzu, zasypiesz i z głowy) ale wszystko pakowane po 20-25 kg. Wygodne to jest chyba tylko dla pakowaczy.

  7. #9187

    Domyślnie

    Cytat Napisał styks Zobacz post

    nadmuch 1%, wcześniej 24%
    Przy takim "huhu" to Ci się w ogóle pali?

  8. #9188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Przy takim "huhu" to Ci się w ogóle pali?
    Tak bo coś stało się ze sterowaniem dmuchawy po aktualizacji sterownika


    Mam identyczny płomień na 1 % jak wcześniej na 24%.

    Dzwoniłem do defro i podali mi numer do menu serwisowego sterownika. Trzeba coś tam zmienić w ustawieniu bo się zresetowało.

  9. #9189
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morfi84

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    55

    Domyślnie

    Zmniejszcie nadmuchy na kilkanaście % i po co grzac piec do 60 stopni wystarczy 54 -55 w domu i tak będziecie mieli te23 stopnie. Za duzo ciepła idzie w komin.
    Piec u Mnie obecnie w podtrzymaniu 52 min a 10min w pracy ustawienia 5/60 jaret+wesoła 1:1
    Ostatnio edytowane przez Morfi84 ; 12-10-2015 o 15:05
    Piec Termiko astro-w2 19kw do grzania 90m2 - stare budownictwo

  10. #9190

    Domyślnie

    dzisiaj wrzuciłem żółtą iskrę z kareny na fajkę . wygląda nieźle, jest moc. stare ustawienia po retopale były złe i musiałem pozmieniać. ustawienia zmienione z 5/45 na 4/49 i jeszcze mi bardziej podbija na podtrzymaniu. narazie jestem zadowolony. później napisze jeszcze więcej i jakiś film.

  11. #9191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    JA też czekam już tydz. na Czarną Perłę. Ale dostałem mejla z nr przesyłki. JAk zadzwoniłem do SuperOpał to PAni oddzwoniła.
    Tylko problem bo sprawdziłem i POcztex już ma zapisane ze nieudana próba doręczenia a nikt się ze mną nie kontakował. Może awizo zostawił i teraz musze pojechać odebrać
    Ją też czekam od wtorku na 2 tony. Węgiel zapłacony i zero kontaktu że sprzedawcą.
    A pierwsza tona przyjechała szybko.

  12. #9192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    A ja czekam na worek do testów ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #9193

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Ją też czekam od wtorku na 2 tony. Węgiel zapłacony i zero kontaktu że sprzedawcą.
    A pierwsza tona przyjechała szybko.
    Poczta pewnie nie wyrabia lub KTK z pakowaniem, dlatego jak wole za pobraniem - dojedzie to zapłacę

  14. #9194

    Domyślnie

    Czarna perła w zeszłym tygodniu w poniedziałek zamówiona - dziś dojedzie. W moim przypadku kontakt ze sprzedawcą dobry - co prawda z jednodniowym opóźnieniem ale na e-maile odpowiada, powiadomił kiedy zapakuje i kiedy wyśle.

  15. #9195

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    A ja czekam na worek do testów ...
    Cze, dostałeś już ten worek perły na test kaloryczności?

  16. #9196

    Domyślnie

    Dotarły już wasze zamówione perełki?

  17. #9197

    Domyślnie

    Dotarły. Drobniejsza frakcja niż dotychczasowe groszki jakie miałem. Też tak macie?
    Testował go ktoś w kierunku podtrzymania - na ile można go "zostawić"?

  18. #9198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ogólnie zamówienia Perełki miniumum - Tydzień do dwóch oczekiwania. Ma podrożeć o 100zl na tonie od Listopada prawdopodobnie.

    Niestety , ale duży minus to spieki i koronki w tym węglu. Popiół idzie wytrzymać Jedynie można je zmniejszyć obniżając bardzo mocno dmuchawę do 15% i mniej.
    Udało wam się spalić na sam popiołek ten Węgiel ?
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

  19. #9199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Ogólnie zamówienia Perełki miniumum - Tydzień do dwóch oczekiwania. Ma podrożeć o 100zl na tonie od Listopada prawdopodobnie.

    Niestety , ale duży minus to spieki i koronki w tym węglu. Popiół idzie wytrzymać Jedynie można je zmniejszyć obniżając bardzo mocno dmuchawę do 15% i mniej.
    Udało wam się spalić na sam popiołek ten Węgiel ?

    Na sam popiół nie, ale moim zdaniem nie jest tak źle z tym węglem. Nie brudzi kotła. Palę od dwóch dni tylko perłą na 110 metrów. Bez piętra Jak grzeje razem z piętrem ( 190 metrów) to czasy się zmieniają o połowę.
    Podawanie 4/64, nadmuch 9% ze 100%
    Trzyma 40 minut i w 6 minut dochodzi do temperatury 55 stopni CO.

  20. #9200
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał styks Zobacz post
    Na sam popiół nie, ale moim zdaniem nie jest tak źle z tym węglem. Nie brudzi kotła. Palę od dwóch dni tylko perłą na 110 metrów. Bez piętra Jak grzeje razem z piętrem ( 190 metrów) to czasy się zmieniają o połowę.
    Podawanie 4/64, nadmuch 9% ze 100%
    Trzyma 40 minut i w 6 minut dochodzi do temperatury 55 stopni CO.
    Dokładnie, nie jest źle - dlatego domówilem jeszcze.
    9% nadmuch ? dlaczego tam mało ustawiłeś? duży ciąg masz komina? Zadaną temp. masz 55'C - histereza 1-2'C , a spada do jakiej temperatury w czasie pracy ?
    Ostatnio edytowane przez Częstochowa ; 14-10-2015 o 13:25
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

Strona 460 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony