dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 111
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2206
  1. #1741
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    W radiatorze kominkowym dużo "gorsza" jest strona spalinowa, bo jest brudna. Ją należałoby rozwinąć. Tylko ją albo obie. Radiator z czystej strony zewnętrznej nie jest wart kaleczenia rury spawami.

    Na poprzedniej stronie jest trzy razy pokazany wymiennik akumulacyjno konwekcyjny z kupą radiatorów - niewidocznych, bo wewnątrz kanałów dymowych. Zaręczam, że działa bardzo dobrze.

    Pozdrawiam

    P.S.
    Dodam jeszcze coś do poczytania:
    W. Pudlik "Wymiana i wymienniki ciepła" Politechnika Gdańska 2012, na ten temat str. 71-73.
    To co wyżej to ok a już się bałem, że chciałeś w środku kaloryferu radiatory spawać.

    Strona "spalinowa" jest taka jak o nią dbamy, tj -odpowiednie palenie, czyszczenie... i działa jak działa.
    Krótko mówiąc: jaka jest temperatura rury spalinowej? Jeżeli paląc w kominku będzie na niej można usiąść (gołą pu.ą) to zaczniemy myśleć o zwiększaniu przepływu ciepła ze spalin do rury. A jeżeli nie będzie można na niej usiąść to znaczy, że trzeba zwiększać szybkość odbioru ciepła od rury - a temu służą radiatory tak jak zrobił ertx , Która opcja jest prawdopodobna?

    Budowa wymiennika o której piszesz nie znana mi więc nie wiem jak tam radiatory działają. Może to jest na takiej zasadzie jad krążki akumulacyjne którymi mądrala handluje; z tym, że tam w środku są zawirowacze.

  2. #1742
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Tu niech się Remiks wypowie, czy to rozumie. Myślę, że wyraziłem się jasno.
    Na życzenie mogę oczywiście podeprzeć się literaturą. To nie jest wzięte z sufitu.
    Szerszy wywód podlinkowałem wcześniej.

    Pozdrawiam
    Wyraziłeś się wystarczająco jasno jeśli chodzi o skuteczność wymiennika ciepła na rurze spalinowej.
    Pozdrawiam
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #1743
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Napiszę krótko: Jak Ty możesz pisać takie banialuki. Podkreślam banialuki bo niepojętym jest jak możesz tutaj zabierać głos nie mając pojęcia o podstawach wymiany ciepła.
    Każdy nawet byle jaki radiator jest o niebo lepszy niż brak radiatora. Pamiętaj o tym bo to są podstawyyyyyyyy.
    Jak echo za Tobą oczywiście pestka56 musi wrzucić swoje trzy grosze żeby wydawało się, że na czymś się zna. pestka56 już lepiej pisz uszczypliwości pod moim adresem niż zabierać głos w sprawach wymiany ciepła. Tak będzie lepiej dla techniki kominkowej.
    Mizerny radiator nie powala z nóg ale swoje robi.
    sztefaniuńciu rumiuńciu ty na długo tu pobajdurzyć??? O jakich ty podstawach prawisz???. Rzucasz się na każdego nie mając bladego pojęcia o odzysku ciepła.Panie mądraliński skoro uważasz się ponad nimi to rozwiąż tą prosta zagwozdkę.Mam jak wiesz parowóz z PŁW.Szybkie pytanko.Co daje w moim wypadku zastosowanie radiatorów lub układu pokazanego wyżej przez Animussa i prace ertx .??? Co mogę polepszyć w swoim układzie stosując takie rozwiązania???Tylko proszę bez tej twojej niepotrzebnej ulotnej nonszalancji i partykularyzmu.

  4. #1744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Stefan, ja za stara jestem na takie durne podchody w Twoim stylu. Weź to w przyszłości pod uwagę.
    Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
    Nie napisałam, że się znam. Napisałam to co sprawdziłam na własnym kominku.
    Kupiłam radiator, zamontowałam i... po kilku sezonach używania stwierdziłam, że nie ma reklamowanego przez producenta efektu.
    To się nazywa podawanie informacji z własnego doświadczenia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #1745
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Stefan, ja za stara jestem na takie durne podchody w Twoim stylu. Weź to w przyszłości pod uwagę.
    Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
    Nie napisałam, że się znam. Napisałam to co sprawdziłam na własnym kominku.
    Kupiłam radiator, zamontowałam i... po kilku sezonach używania stwierdziłam, że nie ma reklamowanego przez producenta efektu.
    To się nazywa podawanie informacji z własnego doświadczenia.
    Witam.

    Komu Ty to tłumaczysz.Czytam z zainteresowaniem watek ,a tu sztafaniuńciorumuncio swoje wypociny.Jednak poczekam na odp. na zadane pytanie.

  6. #1746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    NS, tej samej osobie, co i Ty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1747

    Domyślnie

    kochani potrzebuję informacji na temat wkładu firmy Kawmet ....





    chyba, że polecicie coś w tym kształcie.... bez płaszcza.... szeroki i niski ale bez przesady

  8. #1748
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Stefan, ja za stara jestem na takie durne podchody w Twoim stylu. Weź to w przyszłości pod uwagę.
    Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
    Nie napisałam, że się znam. Napisałam to co sprawdziłam na własnym kominku.
    Kupiłam radiator, zamontowałam i... po kilku sezonach używania stwierdziłam, że nie ma reklamowanego przez producenta efektu.
    To się nazywa podawanie informacji z własnego doświadczenia.
    Napisałaś: "Tak jest Wojtku, potwierdzam z mojego doświadczenia opinię o radiatorach tych na propozycji Animusa
    Mieliśmy taki i zastanawiam się do dziś, czy to przypadkiem nie ozdoba w stylu industrialnym. Zero efektu jeśli chodzi o ciepło. Mizeria."
    Radiator był prawdopodobnie lichyi więc i efekt kiepski (producent znał się prawdopodobnie na termodynamice jak "wilk na gwiazdach")
    Jesteś osobą opiniotwórczą na tym forum (liczba postów i tytuły) więc to powinno Cię zobowiązywać do sprawdzonych opinii a nie odczuć.
    Ty próbujesz obalać zasady termodynamiki. Swoje trzy grosze dorzucił mądrala i zaczynacie tworzyć równoległą paranaukę.

  9. #1749
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    sztefaniuńciu rumiuńciu ty na długo tu pobajdurzyć??? O jakich ty podstawach prawisz???. Rzucasz się na każdego nie mając bladego pojęcia o odzysku ciepła.Panie mądraliński skoro uważasz się ponad nimi to rozwiąż tą prosta zagwozdkę.Mam jak wiesz parowóz z PŁW.Szybkie pytanko.Co daje w moim wypadku zastosowanie radiatorów lub układu pokazanego wyżej przez Animussa i prace ertx .??? Co mogę polepszyć w swoim układzie stosując takie rozwiązania???Tylko proszę bez tej twojej niepotrzebnej ulotnej nonszalancji i partykularyzmu.
    Najlepiej zrób tak: wsiądź do parowozu, odpal go i jedź w siną dal...........

  10. #1750
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Najlepiej zrób tak: wsiądź do parowozu, odpal go i jedź w siną dal...........
    Tego się spodziewałem.Jak kiedyś w szkole podstawowej uczeń miał opory w przyjmowaniu wiedzy mówiono na niego "ty głąbie".Z jakiegoś powodu tak go okrzyczano.Przypuszczam ,że z niewiedzy.Tak jest z tobą.Nic nie wiesz ,udajesz techniczne złote dziecko , a tak wpisów czyli konkretów jesteś poza "głąbem"czyli już teraz uwłaczasz ale swojej godności.Jesteś pozorantem ,który posługując się frazesami zaczerpniętymi od fachowców chcesz istnieć we wątkach , ale nie istniejesz ty je psujesz.Nadal czekam na konkretna odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie.

  11. #1751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    kochani potrzebuję informacji na temat wkładu firmy Kawmet ....




    chyba, że polecicie coś w tym kształcie.... bez płaszcza.... szeroki i niski ale bez przesady
    Wyobraź sobie jak będziesz to za każdym razem otwierać. Jak nie masz wyobraźni, podjedź do jakiegoś salonu i kilka razy otwórz te drzwi. Szeroko....

  12. #1752
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tego się spodziewałem.Jak kiedyś w szkole podstawowej uczeń miał opory w przyjmowaniu wiedzy mówiono na niego "ty głąbie".Z jakiegoś powodu tak go okrzyczano.Przypuszczam ,że z niewiedzy.Tak jest z tobą.Nic nie wiesz ,udajesz techniczne złote dziecko , a tak wpisów czyli konkretów jesteś poza "głąbem"czyli już teraz uwłaczasz ale swojej godności.Jesteś pozorantem ,który posługując się frazesami zaczerpniętymi od fachowców chcesz istnieć we wątkach , ale nie istniejesz ty je psujesz.Nadal czekam na konkretna odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie.
    Z Tobą to jak z tym żydem co prosi boga o wygraną a kuponu nie wypełnia.
    Przedstaw problem dokładnie o co biega żeby na forum był zrozumiały i nie baw się w prywatne podchody. Nie znam Twojego parowozu, układu itd więc jaki masz problem??.
    Nie emocjonuj się tak bo na noc Ci nic nie zostanie.

  13. #1753
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Z Tobą to jak z tym żydem co prosi boga o wygraną a kuponu nie wypełnia.
    Przedstaw problem dokładnie o co biega żeby na forum był zrozumiały i nie baw się w prywatne podchody. Nie znam Twojego parowozu, układu itd więc jaki masz problem??.
    Nie emocjonuj się tak bo na noc Ci nic nie zostanie.

    Tyle razy opisywałem ale .....chciałeś.Zapytam wprost .Czy wiesz o czym pisz Animuss i ertx ???. Zabierasz głos w wątku upominasz piszących więc załapałem ,że chcesz coś wyartykułować. KZPŁW aquaterm 24 kW wpiety w instalacje z wymiennikiem płytowym 26 kW , zasilający ZCWU 350 l,podłogówkę i grzejniki.9-letnia obudowa KG z systemem kominowym ceramicznym "Jarosław".Dom 185 m2 -850 m3 kubatury.Pytanie do ciebie .Czy w/w system odzysku ciepła proponowany przez w/w panów nadał by się do mojej instalacji???Wystarczy???.

  14. #1754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aissa, Piotr dobrze radzi. Otwierałam takie wklady i to nie jest to co bym zniosła na co dzień.
    To niewygodne, a jeszcze jak nie daj Bóg ta szyba się w narożniku zasmoli, to ja nie wiem jak to doczyścić.
    Też mi się marzył taki. Rozsądek i pragnienie wygody zwyciężyły. Jak już taki chcesz, to kupuj z gilotyną, ale – w świetle ostatnich dyskusji na forum – jeśli nie masz w domu rekuperacji.

    Szeroki i niski – okey, ale czy wiesz, jak się w tym pali ogień? Będziesz mieć najczęściej płomień z jednego, albo z dugiego boku. Raczej żeby umieć tak napalić by całe palenisko w takim wkładzie wykorzystać i mieć piękne szerokie ognisko, to trzeba o paleniu w kominku dużo wiedzieć.
    To tak, żebyś się nie zawiodła jeśli chodzi o widok ognia. Zdjęcia w necie nie pokazują prawdy.

    Ja jeszcze widzę w tym wkładzie, tak na podstawie zdjęcia, że on ma dość skomplikowany system ręcznej obsługi powietrza doprowadzanego do wkładu. Chodzi mi o regulację doprowadzenia powietrza przez popielnik. To upierdliwe i wymagające sporej wprawy w posługiwaniu się.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 27-09-2016 o 10:19
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Napisałaś: "Tak jest Wojtku, potwierdzam z mojego doświadczenia opinię o radiatorach tych na propozycji Animusa
    Mieliśmy taki i zastanawiam się do dziś, czy to przypadkiem nie ozdoba w stylu industrialnym. Zero efektu jeśli chodzi o ciepło. Mizeria."
    Radiator był prawdopodobnie lichyi więc i efekt kiepski (producent znał się prawdopodobnie na termodynamice jak "wilk na gwiazdach")
    Jesteś osobą opiniotwórczą na tym forum (liczba postów i tytuły) więc to powinno Cię zobowiązywać do sprawdzonych opinii a nie odczuć.
    Ty próbujesz obalać zasady termodynamiki. Swoje trzy grosze dorzucił mądrala i zaczynacie tworzyć równoległą paranaukę.
    Nic nie próbuję obalać.
    Po prostu przekazuję to co sama sprawdziłam.
    A rzeczony radiator jest z Kratek.

    O Wojtku i Zdunach zaglądających na forum raczej bym się nie wyrażała w tak lekceważący sposób, jak to robisz. Po pierwsze to niegrzeczne. Poza tym źle świadczy o tobie jako o człowieku. Mają doświadczenie zawodowe uzyskane latami praktyki, najczęściej ciężko zdobytej, także na własnych domowych kominkach i piecach. Okupionej różnymi wpadkami, bywa, że bolesnymi finansowo, a to najskuteczniej uczy. Mają wiedzę jakiej ani ja ani Ty nie mamy.

    Okaż trochę respektu, pokaż, że posiadasz zaszczepioną kindersztubę, a przestaniesz być na forum postrzegany jak pieniacz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1756
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tyle razy opisywałem ale .....chciałeś.Zapytam wprost .Czy wiesz o czym pisz Animuss i ertx ???. Zabierasz głos w wątku upominasz piszących więc załapałem ,że chcesz coś wyartykułować. KZPŁW aquaterm 24 kW wpiety w instalacje z wymiennikiem płytowym 26 kW , zasilający ZCWU 350 l,podłogówkę i grzejniki.9-letnia obudowa KG z systemem kominowym ceramicznym "Jarosław".Dom 185 m2 -850 m3 kubatury.Pytanie do ciebie .Czy w/w system odzysku ciepła proponowany przez w/w panów nadał by się do mojej instalacji???Wystarczy???.
    Ty naprawdę nic nie rozumiesz? w/w panowie pisali o powietrznym systemie a Ty masz wodny.

  17. #1757
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Co daje w moim wypadku zastosowanie radiatorów lub układu pokazanego wyżej przez Animussa i prace ertx .???.
    To może ja wyrwą się przed orkiestrę
    Panowie prawdą jest że sprawność tego ustrojstwa z radiatorami lub bez radiatorów może być niewielka, a momentami może zanikać zwłaszcza że większość uparcie montuje to w górnej strefie zabudowy kominka, a wtedy oddaje coś tam więcej, tylko w pierwszej fazie spalania, dopóki cały wkład się nie rozgrzeje,później jest ciągle w otoczeniu gorącego powietrza,które napływa żeby wyleźć przez kratki..

    W twoim przypadku dodatkowe rozgoryczenie, możne wynikać też z błędnie zrobionej zabudowy kominka.

    Odnośnie radiatorów, w obronie StefanaW.
    Dopóki radiatory naspawane na rurę, czy uklejone bele jak, są cieplejsze od otaczającego je powietrza, a to łatwo zmierzyć, niech mi ktoś napisze co się wtedy dzieje, no co?
    Tylko nie zasłaniajcie się ekonomią ,bo Pan X przyniósł to ze złomu i tak to naspawał żeby zaimponować żonie.
    A w pomieszczeniu, oczywiście bez ogrzewania podłogowego, na jakiej wysokości najlepiej umieścić taką "kiełbasę" żeby była najwydajniejsza,
    gdzie szukać największej różnicy temperatur?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-09-2016 o 15:16
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #1758
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Ty naprawdę nic nie rozumiesz? w/w panowie pisali o powietrznym systemie a Ty masz wodny.
    Zauważ ,że to ty powiedziałeś.Dlatego ciebie ciacho FM zapytałem czy istnieje taka możliwość by w układzie KZPŁW radiatory itp. i w rzeczy samej odzysk ciepła coś wnosił zmieniał.KZPŁW............co w tym układzie prezentowanym przez autorów może dać u mnie.Jeśli powiesz ,że nic to zrozumiem.Ale powiedz to ,a nie że oni mają powietrzne itp.Wykaż się wiedza tajemna jak to NS może jeszcze pozyskiwać energię z radiatorami w roli głównej.

  19. #1759
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    nikt specjalny - przykro mi ale nie wiem o co Ci chodzi. Ja Cię nie rozumiem.

    animuss - nie zgadzam się z tym co twierdzisz, że radiatory w górnej części nie zdają egzaminu bo powietrze już się ogrzało więc nie ma co grzać. W tych górnych częściach spaliny mają często ponad 300stC, rura na zewnątrz gdzieś ok 200stC a powietrze dookoła niech ma gdzieś 100stC.
    To co ma ertx czyli ten radiator poziomy u góry to:
    1) - wysoka temperatura spalin bo początek tej długiej rury.
    2) - przepływ powietrza będzie związany z mocnymi zawirowaniami (turbulencjami) co znakomicie poprawia wymianę ciepła.
    Jakkolwiek powietrze tam jest najcieplejsze to i tak różnica temperatury "rura (radiator)-powietrze" jest bardzo wysoka i wymiana ciepła będzie bardzo znacząca
    Mając powyższe na uwadze twierdzę, że poziomy radiator będzie miał duży udział w wymianie ciepła.
    Nie zmienia to faktu który sygnalizowałem wcześniej, że ten górny odcinek uważam za niegodny polecania.

  20. #1760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ten górny odcinek potrafi zaświecić. Kto się choć odrobinę orientuje, albo poczytał archiwalne posty, wie co to oznacza....Gdyby nie upadła atmosfera tego forum ostatnio, podłączyłbym takie ustrojstwo z radiatorami i bez. Jakieś mierniki podłączył...Tak jak to onegdaj z Eniem robiliśmy... A tak.... dziad(y) swoje, obraz swoje...

Strona 88 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony