PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzat - komentarze do dziennika budowy



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

kamlotek
21-01-2010, 07:07
Moje drogie forumowe przyjazne duszki :lol:
Jest jeden dzień w roku kobiety,o którym ona wolałaby zapomnieć :wink:
niektóre osoby przestają obchodzić urodziny,a celebrują imieniny,bo na imieninach nikt nie mówi o wieku :wink: :lol: .
Ja czuję się młodziej,nie wiem czemu,ale kiedyś gdy obudziłam się ze śpiączki dałam sobie słowo,że nie poddam się,zawsze będę zadowolona z każdego dnia. Czasami mam nie taki dzień,ale jak każdemu taki dzień jest potrzebny,aby móc się poużalać. Jednak zawsze sobie przypominam tamten dzień :-? I od razu czuje,że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie :lol: .

W związku z tym moje drogie zapomnijcie,tak jak ja o wszelkich dietach :wink: .
Zapraszam na poczęstunek :D
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/477_227.jpg (http://www.fotoszok.pl)
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/tort-smietankowo-czekoladowy.jpg (http://www.fotoszok.pl)
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/73_227.jpg (http://www.fotoszok.pl)
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/ciasto_czekoladowe_z_polewa.jpg (http://www.fotoszok.pl)

aneta-we
21-01-2010, 07:33
Spełnienia marzeń!!!
http://chocolissimo.pl/do/image/_popup/0310-PLKWIA4.jpg

AGP
21-01-2010, 07:34
wow, ale tu słodkości od rana :wink:
I ja przyłączam się do życzeń:


SPEŁNIENIA MARZEŃ!!!



http://chce.to/content/ciocia/big.95952.4CE8EBE9-9E7F-43B9-8743-699BB662C9A9.jpg

taka_ja & taki_on:)
21-01-2010, 10:54
witammmmmmmmmmmmmmmmm

A ja poszłam na NK i patrzę a tu moja imienniczka ma URODZINKIIIIIIII.... :wink:


W dniu Twych Urodzin życzę Ci
wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze,
radosnych i pogodnych dni,
pełnych szczęścia i miłości.
Aby każdy nadchodzący dzień,
był tym najwspanialszym dniem w życiu
i aby zawsze otaczali Cię kochający ludzie

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14285/normal_bukiet_r%F3%BF.jpg

taka_ja & taki_on:)
21-01-2010, 10:57
Aaaaaaaaaaaaa i zapomniałam oczywiście - nie jestem na diecie! Wszystko pochłonę jak odkurzacz -a potem pobiegam do piwnicy do pieca i zgubię zbędne kalorieeeeeeeeeeeeee :wink:

Asiu ... zdrówka jeścio raz...

Mmmmmmmmmmmmmmmm... :wink: :D

kamlotek
21-01-2010, 20:52
Dziękuję dziewczyny za życzenia :lol: i za pamięć :lol: . Strasznie miło jest otrzymywać życzenia.

aneta-we
22-01-2010, 07:15
I jak po urodzinkach? Prezenty juz były czy szykuje się coś na sobotę?
:wink:

kamlotek
22-01-2010, 07:34
Wczoraj były urodziny z drugą połową i synkiem. Byliśmy na obiedzie ,potem kawka i szarlotka na ciepło(uwielbiam taką),był tez i mały prezent -moje ulubione perfumy. Dziś jedziemy do moich rodziców,zawieźć syna na ferie,więc tam też coś trzeba zrobić . Wczoraj zrobiłam 3bita,mufinki,karkówkę z pieczarkami,sałatkę dziś zrobię,a resztę dostawi mama :wink: .

aneta-we
22-01-2010, 07:35
Wczoraj były urodziny z drugą połową i synkiem. Byliśmy na obiedzie ,potem kawka i szarlotka na ciepło(uwielbiam taką),był tez i mały prezent -moje ulubione perfumy. Dziś jedziemy do moich rodziców,zawieźć syna na ferie,więc tam też coś trzeba zrobić . Wczoraj zrobiłam 3bita,mufinki,karkówkę z pieczarkami,sałatkę dziś zrobię,a resztę dostawi mama :wink: .

nieźle w takim radzie imprezujesz. :wink:
A zestaw jedzonkowy brzmi super, szczególnie przed sniadaniem :wink:

kamlotek
22-01-2010, 07:40
w końcu urodziny są raz w roku :lol: ,może w tym wieku bezpieczniej jest obchodzić imieniny :roll: ,jednak w przypadku mojej rodziny to nir przejdzie,bo od kiedy pamiętam zawsze szczególnie celebrowane są urodziny. W rodzinie męża urodziny i imieniny jednakowo.
Każdy mówi o wieku(lub ja jestem po prostu przewrażliwiona :cry: ),ale ja swój wiek toleruje,jednakże nie zawsze się z nim zgadzam :wink: :lol:

aneta-we
22-01-2010, 07:51
A ja wolę urodziny. Są takie "osobiste" :D
Imienin mogłabym nie obchodzić, nie lubię, dla mnie to często taki przymus. :roll:

A wiek, no cóż. Każdy ma tyle lat na ile sie czuje, no nie? :wink:

kamlotek
22-01-2010, 08:09
Zgadza się :lol:

madmegs
22-01-2010, 08:25
Hejka :)
przyszłam się przywitać bo okropnie dawno mnie nie było :oops:
Będą jakieś nowe fotki domku? :lol: Bo normalnie martwa cisza w twoim dzienniczku :o :cry:

pozdróweczki cieplutkie :lol:
M.

kamlotek
22-01-2010, 08:32
Dziś jadę to zrobię zdjęcia domu pod zimową kołderką,na razie nic się nie dzieje. Czekam na wycenę przęseł na ogrodzenie,które ma być stawiane w kwiecień-maj. Czekam też na czas,aby móc się zgrać czasowo z specami od podłogówki,bo mijamy się,jak im pasuje,to nas tam nie ma,a gdy my jesteśmy to oni zawaleni robotą :x . No i mój ogród :roll: W poniedziałek muszę wrzucić go na fm w dziale ogrodów. Jutro mam spotkanie z osobą która zajmuje się ogrodami,zobaczę czy uda mi się uzyskać poradę bezpłatną,czy niestety bedę musiała coś wybulić,Ale to w ostateczności :wink:

madmegs
22-01-2010, 08:43
fajnie :) czekam na fotki :) Zrób też zdjęca pomieszczeń na dole i na górze dla mnie, proszę :)
Lubię patrzeć na inne skrzaty bo one zawsze jakies większe od mojego mi się wydają :o :wink:

Co do podłogówki - robisz tylko dół czy górę też?
Mam też pytania:

jak robicie izolację i wylewki na dole i na górze? (jakie warstwy, ile cm?)

Co do ogrodzenia - super, ze ktoś Wam to zrobi od a do zet, bo jak widze jak my sie pierd...tego...limy :oops: z naszym to mnie szlag powoli trafia. Ty uwierzysz, że słupiki i siatka to był nasz pierwszy zakup, zaraz po zakupię działki? ;o A ogrodzenia dalej nie ma :evil: sarny żrą mi krzaki :cry: I jeden bezczelny zając :x

jak tylko się zalogujesz na odrodach - dawaj linka, chce tam być! 8) :lol:
Wiesz, myślę że to świetny pomysł - wziać kogoś do zaplanowania ogrodu. Mój jest i będzie na żywioł i ostatecznie do końca życia będe się wściekać i przesadzać krzaczory z miejsca na miejsce. Bo sie głupia uparłam że sobie sama ten ogród skomponuję. :evil: W ramach tępego uporu. Bo Sopelkiewicz powiedział że grosza do mich chaszczy nie dołoży :cry: A projektowanie ogrodów zdaje się uważa za fanaberie mieszczaństwa osiadłego na wsi :o :wink:

kamlotek
22-01-2010, 11:32
Znam osobiście podejście panów do ogrodów,u mnie taka sama sytuacja :x
Chcę skorzystać z sytuacji,niby całkiem przypadkowo,bo moja kuzynka, ma kontakt z taką osobą,którą być może jutro spotkam :roll: . Czy będę miała okazję olśnić ją moim projektem :roll: :wink: tego jeszcze nie wiem. A chciałabym, bo to jednak specjalista(niby). Chciałabym uniknąć chaosu,a podobają mi sie ogrody,w których non stop coś kwitnie na krzakach. Mój już złożeczył ,o grabienie liści,przycinanie.

Co do podłogówki mamy zamiar dać wszędzie ,w całym domu.
Co do płotu,to to ma być spawane,niby kute przęsła ok 50mb długości,które sami mamy zamiar postawić,na pozostałe 3 strony pójdzie siatka.

Zdjęcia spróbuję porobić,tylko nie wiem jak wyjdą,bo aparat jest pożal się Boże,nie można wszystkiego uchwić ,tak jak chcę. Albo po prostu nie umiem robić zdjęć.
Pozdrawiam :lol:

ciekawi mnie jaki mam numer domu :roll: ,później trzeba powalczyć o nazwę ulicy :wink:

waldi8321
22-01-2010, 19:38
O rany!! trochę spóźnione,ale szczere życzonka urodzinowe :D wszystkiego najlepsiejszego!!!!! :D:D:D:D



A ja wolę urodziny. Są takie "osobiste" :D
Imienin mogłabym nie obchodzić, nie lubię, dla mnie to często taki przymus. :roll:

A wiek, no cóż. Każdy ma tyle lat na ile sie czuje, no nie? :wink:

Zgadzam się z tym :) u nas zawsze obchodziło się imieniny (mam na myśli moich rodziców,ciotki itp.),a tutaj (w Irlandii) czegoś takiego nie ma i obchodzi się urodziny i zdecydowanie bardziej mi się to podoba :) no bo co to jakieś imieniny,jak tak naprawdę urodziny są ważniejsze :)....co z tego,że każdego roku zdajemy sobie sprawę z tego,że kolejny rok dodać musimy do tego co już mamy ;).....ja się czuję jak 20 :lol:.....chociaż też niedawno miałam urodzinki i tak dla jaj znajomi mi kupili balona z 40 :lol::lol:
Przecież my wszystkie to młode laseczki jesteśmy ;)

madmegs
23-01-2010, 15:06
Jak to, Asia? Urodziny masz i ja to przegapiłam :o :oops:

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ KOCHANA!!!!!!
SPEŁNIENIA WSZYSTKIEGO CO TYLKO SOBIE ZAMARZYSZ! :lol:
http://decha.i365.pl/tamara/kartki/8/180.jpg

buziaki M.

kamlotek
25-01-2010, 11:02
M.,Iza dziękuję za życzenia :lol: :lol: :lol:

W piątek odebrałam decyzję o nadaniu numeru, 33b :lol: ,ale do ZE nie zdążyłam,spóźniliśmy się 12 min i pocałowaliśmy klamkę :evil: .

Od rana co chwilę próbuję wkleić projekt ogrodu,robionego w poincie,ale za cholerę nie chce się wgrać :x . Może jest za duży :roll: W fotoszoku,jak już dodam to pojawia się okienko z czerwonym x,a jak próbowałam skompensować,to wyskakuje mi ,że nieudana próba kopiowania. Wściec się można :evil:
Może ktoś mi podpowie co mam zrobić :wink:

kropecka
25-01-2010, 18:53
hej, ja mam numer 11G i w życiu nie uda mi się kupić literki G żeby zawiesić na ścianie domu :)

kamlotek
25-01-2010, 19:11
Naprawdę :o są problemy z znalezieniem G. Też muszę kupić i zawiesic w ciągu 2 tygodni,bo inaczej grozi kara. tak napisali w decyzji :wink:

kamlotek
26-01-2010, 09:07
Link do wątka o ogrodzie
http://forum.muratordom.pl/post3975914.htm#3975914

aniamar
26-01-2010, 20:50
Spóźniłam się z życzeniami, ale gapa ze mnie. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Już szybciutko nadrabiam. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Asiu życzę Ci:
Samych szczęśliwych dni w życiu,
uśmiechu na twarzy słonecznych
promyków w pochmurne dni, lata zimą
i wiosny jesienią, to o czym marzysz
by Twoje było a czego pragniesz
by się spełniło!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

aniamar
26-01-2010, 20:51
Czyli wodnik szuwarek z Ciebie jak się patrzy.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Moja mama też w tym samym dniu obchodzi urodziny.

aniamar
26-01-2010, 21:30
Gratuluję nadania numeru. Dobrze, że o prądzie budowlanym będziecie mogli już zapomnieć. Nie wiedziałam, że dopiero po nadaniu numeru domu będzie można mieć inną taryfę. To na jaką się później zmienia.?

aniamar
26-01-2010, 21:33
To gratuluję robienia ogrodzenia a współczuję robotnikom. W taki mróz to nie za ciekawie mają. W poniedziałek było u Nas 26 stopni C. dzisiaj spadło do 21 C.

Ja w niedzielę byłam mierzyć pomieszczenia pod przyszłe instalacje a było raptem ze 14 stopni C. Z zimna trzęsłam się pomimo tego, że miałam rękawiczki nie byłam w stanie trzymać dobrze ołówka, aby pisać wymiary. Zmierzyłam tylko przedpokój i łazienkę na parterze i wracałam szybciuteńko do samochodu. Przemroziłam sobie palec u rąk.

Megana
26-01-2010, 21:44
aniamar -
Przemroziłam sobie palec u rąk.

aniamar -Ty uważaj na swoje kończyny, bo kto będzie wykańczał domek, a przy tym tyle robotyyyyyyyyyyyyyyyyyy :o

aniamar
26-01-2010, 21:53
aniamar -
Przemroziłam sobie palec u rąk.

aniamar -Ty uważaj na swoje kończyny, bo kto będzie wykańczał domek, a przy tym tyle robotyyyyyyyyyyyyyyyyyy :o



Tak to jest jak się chce podgonić robotę. Okazało się, że dostaniemy małą pożyczkę, więc robota mi się pali w rękach, aby sobie wszystko przygotować by czegoś nie przegapić. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

kamlotek
26-01-2010, 21:58
Spóźniłam się z życzeniami, ale gapa ze mnie. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Już szybciutko nadrabiam. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Asiu życzę Ci:
Samych szczęśliwych dni w życiu,
uśmiechu na twarzy słonecznych
promyków w pochmurne dni, lata zimą
i wiosny jesienią, to o czym marzysz
by Twoje było a czego pragniesz
by się spełniło!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dziękuję bardzo

kamlotek
26-01-2010, 22:02
Gratuluję nadania numeru. Dobrze, że o prądzie budowlanym będziecie mogli już zapomnieć. Nie wiedziałam, że dopiero po nadaniu numeru domu będzie można mieć inną taryfę. To na jaką się później zmienia.?

O zmianie taryfy w grudniu ZE nie chciał słyszeć :x ,ale pisałam pisma ,dzwoniłam i chyba w końcu im zbrzydłam,bo jak zadzwoniłam 05,.01. To powiedzieli,że gdy załatwię nr.domu to możemy zmienić taryfę na zwykłą chyba G11.

kamlotek
26-01-2010, 22:03
To gratuluję robienia ogrodzenia a współczuję robotnikom. W taki mróz to nie za ciekawie mają. W poniedziałek było u Nas 26 stopni C. dzisiaj spadło do 21 C.

Ja w niedzielę byłam mierzyć pomieszczenia pod przyszłe instalacje a było raptem ze 14 stopni C. Z zimna trzęsłam się pomimo tego, że miałam rękawiczki nie byłam w stanie trzymać dobrze ołówka, aby pisać wymiary. Zmierzyłam tylko przedpokój i łazienkę na parterze i wracałam szybciuteńko do samochodu. Przemroziłam sobie palec u rąk.

Na razie ogrodzenie na 70m robi się w warsztacie,a zakładane będzie jak zima da za wygraną. A kiedy to będzie :-?

kamlotek
26-01-2010, 22:05
aniamar -
Przemroziłam sobie palec u rąk.

aniamar -Ty uważaj na swoje kończyny, bo kto będzie wykańczał domek, a przy tym tyle robotyyyyyyyyyyyyyyyyyy :o



Tak to jest jak się chce podgonić robotę. Okazało się, że dostaniemy małą pożyczkę, więc robota mi się pali w rękach, aby sobie wszystko przygotować by czegoś nie przegapić. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Na dzwięk guldenów budowlanych człowiek powera dostaje :wink: :lol:

aniamar
26-01-2010, 22:42
aniamar -
Przemroziłam sobie palec u rąk.

aniamar -Ty uważaj na swoje kończyny, bo kto będzie wykańczał domek, a przy tym tyle robotyyyyyyyyyyyyyyyyyy :o



Tak to jest jak się chce podgonić robotę. Okazało się, że dostaniemy małą pożyczkę, więc robota mi się pali w rękach, aby sobie wszystko przygotować by czegoś nie przegapić. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Na dzwięk guldenów budowlanych człowiek powera dostaje :wink: :lol:



Oj to prawda. Jak człowiek pomyśli, że dzięki temu szybciej się wprowadzi to od razu chce się działać.

kamlotek
27-01-2010, 18:51
Dziś rozpoczełam rysowanie projektu po raz 3 ,ale tym razem na papierze w kratkę. Po powrocie do domu wściekłam się bo zapomniałam,o najważniejszym zakupie dzisiejszego dnia-cyrklu :evil: . Zaczełam szukać rzeczy zamiennych w pokoju syna,różnych kółek 1cm,2cm,3cm,znaków i cuda niewidów. Zeby mieć do różnych roślin. Ale od godziny stoję w miejscu i nie wiem co wsadzić w północno-zachodni narożnik :-?

aniamar
27-01-2010, 21:36
JAK TAM PROJEKT?

kamlotek
27-01-2010, 21:58
Właśnie wkleiłam :-? Dzisiaj przysiadłam,bo jutro muszę iść uzgodnić w sprawie komunii,a w piątek wyjeżdżamy po syna. Korzystam póki jego nie ma i mogę sobie poświęcić czas na zabawy w kółka,krzyżyki :wink: :lol: . Bo jak jest Młody to zawsze coś. U Was też tak mocno sypie?

aniamar
28-01-2010, 20:31
Dzisiaj było okropnie, pomimo, że śniegu nie napadało dużo to za to był nieprzyjemny wiatr, który z dużą prędkością wiał i sprawiał wrażenie, że jest o wiele zimniej niż faktycznie było. Brrrrrrrrrrrrrrr niech ta zima nas tak nie pieści. Bardzo lubię zimę w szczególności jak jest dużo śniegu, ale zimnego wiatru nie toleruję.

kamlotek
29-01-2010, 07:30
Jak to było :roll: Huhu-ha, huhu-ha,nasza zima zła :wink: Dziś nie pada,ale zastanawiam się czy zdążymy w 1,5 godz przejechać 80km przez Grudziądz i Kwidzyn :-? ? Zobaczymy :roll:

kala67
29-01-2010, 08:55
Jak to było :roll: Huhu-ha, huhu-ha,nasza zima zła :wink: Dziś nie pada,ale zastanawiam się czy zdążymy w 1,5 godz przejechać 80km przez Grudziądz i Kwidzyn :-? ? Zobaczymy :roll:
?????? :o
będziesz dzis w Grudziądzu??? :P

kamlotek
29-01-2010, 09:14
Jak to było :roll: Huhu-ha, huhu-ha,nasza zima zła :wink: Dziś nie pada,ale zastanawiam się czy zdążymy w 1,5 godz przejechać 80km przez Grudziądz i Kwidzyn :-? ? Zobaczymy :roll:
?????? :o
będziesz dzis w Grudziądzu??? :P

Będę przejeżdżała przez Grudziądz, Bo jadąc na budowę czy do rodziców,muszę przejechać przez "szczęśliwe miasto". Często jestem w Grudziądzu :wink:

tysia623
02-02-2010, 11:16
witam!
Państwo są z Kwidzyna?? bo ja z okolic :D może wiecie gdzie dostać w Kwidzynie po tańszej cenie stemple???? pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w budowie :D (fajnie znaleźć kogoś z okolic :D )

madmegs
02-02-2010, 12:11
hejka :)

ładny domek zimowy i ładny...numerek 8) :lol: :lol: :lol: Lubię proste cyfry :D

ja najbardziej boje się że dostaniemy numer typu: 286, 297 albo 276, 294 albo coś takiego. :roll: :( Dla mnie nie do zapamiętania :o :oops: :cry:
Sąsiedzi dostali 244 - szczęściarze :D mnie się marzy 303 :D

pozdróweczki cieplutkie :D
M.

PS. Zmobilizowałaś mnie ;) też chyba zrzucę fotki zimowe z aparatu i dziennik odkopię... :roll: :oops:

kamlotek
03-02-2010, 10:40
hejka :)

ładny domek zimowy i ładny...numerek 8) :lol: :lol: :lol: Lubię proste cyfry :D

ja najbardziej boje się że dostaniemy numer typu: 286, 297 albo 276, 294 albo coś takiego. :roll: :( Dla mnie nie do zapamiętania :o :oops: :cry:
Sąsiedzi dostali 244 - szczęściarze :D mnie się marzy 303 :D

pozdróweczki cieplutkie :D
M.

PS. Zmobilizowałaś mnie ;) też chyba zrzucę fotki zimowe z aparatu i dziennik odkopię... :roll: :oops:

Odkpo ,odkop,choć po wczorajszym ataku "Miriam" będzie ciężko :wink: :lol:
Mamy numer,ale mi się marzy :roll: nazwa ulicy :wink: . Najgorzej,że na naszej krótkiej ulicy z tyłu znajduje się warsztat i nie wiem czy właściciel poszedł by na to :roll: Wątpię :cry: . Przyjdzie wiosna,to się udam z miłą wizytą sąsiedzką i zacznę agitować na rzecz nadania nazwy dla naszej ulicy. Chodzi mi po głowie:
_Krótka
- Polna
- Słoneczna
- Piękna
Wybór jest nieograniczony bo na razie jest tylko 1 ulica w naszej przyszłej miejscowości :wink: :lol:

Czekam na zdjęcia niecierpliwie

kamlotek
03-02-2010, 10:45
witam!
Państwo są z Kwidzyna?? bo ja z okolic :D może wiecie gdzie dostać w Kwidzynie po tańszej cenie stemple???? pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w budowie :D (fajnie znaleźć kogoś z okolic :D )

Stemple mieliśmy od naszego wykonawcy. Ale jeśli miałabym kupować to poszukałabym w tartaku lub u leśniczego. Dziękuję za odwiedziny,cieszę się,że odezwał się ktoś z okolic,bo póki co wydawało mi się,że ludzie z Kwidzyna wogóle nie wchodzą na fm,jakby ich nie było(poza nielicznymi wyjątkami) :lol: .

madmegs
03-02-2010, 10:46
a co sąsiadowi od warsztatu nazwa ulicy przeszkadza? :o

Co do nazwy mnie się podoba Krótka i Polna. Pasują :D
Zdjęcia odkopię, ale nie wiem czy tak szybko, bo małżonek pojechal ipo dwóch dniach wrócił... A wiadomo - chłop w domu - to wygórowane wymagania odnośnie prac gospodarczych trzeba spelniać... :roll: :wink:

30Agulka
04-02-2010, 10:35
My mamy piekny numerek............... ul. M.dąbrowskiej 5 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

aneta-we
04-02-2010, 10:38
Kamlotku, ale fajnie z tą nazwa ulicy.
Ja nie miałam wyboru ale tez jest ładna: Kalinowa :wink:

kamlotek
04-02-2010, 10:47
a co sąsiadowi od warsztatu nazwa ulicy przeszkadza? :o

Co do nazwy mnie się podoba Krótka i Polna. Pasują :D
Zdjęcia odkopię, ale nie wiem czy tak szybko, bo małżonek pojechal ipo dwóch dniach wrócił... A wiadomo - chłop w domu - to wygórowane wymagania odnośnie prac gospodarczych trzeba spelniać... :roll: :wink:

A to nie jest tak,że jak ma firmowe pieczątki z adresem,to po nadaniu nazwy ulicy,bedzie musiał zmienić je na własny koszt? :roll:

kamlotek
04-02-2010, 10:50
Kamlotku, ale fajnie z tą nazwa ulicy.
Ja nie miałam wyboru ale tez jest ładna: Kalinowa :wink:

Ładna -Kalinowa :P
Muszę się postarać o nazwę. Ładniej brzmi np. Polna 33b :lol: ,niż nazwa miejscowości i 33b :cry:

kamlotek
04-02-2010, 10:51
My mamy piekny numerek............... ul. M.dąbrowskiej 5 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:o :o :o Witam kolejną szczęściarę :wink: :lol: :lol: :lol: z ładną ulicą :D

Perłóweczka
05-02-2010, 19:08
Hej co słychać?
Widze ze my wszystkie zapadłyśmy w zimowy sen :o

kamlotek
06-02-2010, 17:32
Hej co słychać?
Widze ze my wszystkie zapadłyśmy w zimowy sen :o

Witaj Gosiu :lol: :lol: :lol:
Gdzie byłaś,kiedy Cię nie było :roll: :wink: To prawda na razie przerwa zimowa,jak u większości,którzy się nie spieszą. A co u Ciebie słychać :roll: Muszę zajrzeć ,może nowe fotki są :roll:

anikavonboger
07-02-2010, 08:59
No i jestem! Witam i ... tak baaardzo Wam zazdroszczę etapu budowy. Z pewnością będę Was podglądać. Pozdrawiam

aniamar
09-02-2010, 21:53
Przyszłam się przywitać, co tam słychać u Ciebie?


http://emoty.blox.pl/resource/question1.gif

margay
13-02-2010, 17:44
:oops: Witaj Asiu :oops:

Tak sie zastanawiam czy nie zostałam wywalona z KOŁA na zbity py.......sk :-?
Eeeeeee......... może nie...... bo by was "MYSZY ZJADłY" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Obiecuję 100%-ową poprawę, zresztą stęskniłam się - z forum nie da się wyleczyc :D

życzę miłego wieczoru i słonecznej niedzieli

margay
14-02-2010, 16:43
przylazłam się dalej podlizywac 8) :P :lol:

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc10.gif

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc13.gif

kamlotek
15-02-2010, 12:41
No i jestem! Witam i ... tak baaardzo Wam zazdroszczę etapu budowy. Z pewnością będę Was podglądać. Pozdrawiam

Jeszcze trochę i sama będziesz na takim etapie budowy,jak tylko zima sobie odpuści :-? :wink: . Ale już niedługo,tak mówią niektórzy :roll: .
Będę zaglądąć do Was :lol:

kamlotek
15-02-2010, 12:45
Przyszłam się przywitać, co tam słychać u Ciebie?


http://emoty.blox.pl/resource/question1.gif

Ania na razie nic siedzę i przeklinam zimę :-? :wink: :lol:
Uparta jest zołza w tym roku :x trwa i trwa :cry:

Już bym nawet jakiś taniec odwaliła,aby ona sobie poszła, co zacznie się nowy sezon budowlany. Na razie siedzę na allegro i wszędzie tam gdzie mają miło :lol: ,gdzie mogę coś podpatrzeć,aha i muszę zrobić 1000 innych żeczy,ale jakoś brak mi drygu :roll:

taka_ja & taki_on:)
15-02-2010, 12:48
Witammmmmm :wink: :D

Widziałam ogród i domek pod pierzynką białą :wink: :D

Przybiegłam się przywitać, bo też ciut mnie nie było :roll:

Zosatwiam cieplutkie pozdrowieonka i śmigam dalej...

Ja też chcę już numer domku!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:

kamlotek
15-02-2010, 12:50
:oops: Witaj Asiu :oops:

Tak sie zastanawiam czy nie zostałam wywalona z KOŁA na zbity py.......sk :-?
Eeeeeee......... może nie...... bo by was "MYSZY ZJADłY" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Obiecuję 100%-ową poprawę, zresztą stęskniłam się - z forum nie da się wyleczyc :D

życzę miłego wieczoru i słonecznej niedzieli

http://www.cosg http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005.gif an.de/images/midi/froehlich/k005.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005.gif

wróciłaś wreszcie
http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/h040.gif
odpoczęłaś,przeżyłaś 1 trymestr i znowu na fm tylko nie znikaj tak szybko :wink:

kamlotek
15-02-2010, 12:58
Witammmmmm :wink: :D

Widziałam ogród i domek pod pierzynką białą :wink: :D

Przybiegłam się przywitać, bo też ciut mnie nie było :roll:

Zosatwiam cieplutkie pozdrowieonka i śmigam dalej...

Ja też chcę już numer domku!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:

Witaj Misia :lol:
Coraz więcej znajomych na fm się pojawia,czyżby to była oznaka odchodzącej zimy :roll: :wink: OBY ja chcę wiosnę :P

Misia ogród,ale który (ten projektowany?) Jeśli mówisz o nim,to jest za dużo powiedziane ogród,muszę wkleić moje poprawki.

Co do nr.domu to nic trudnego. Ja ten numer załatwiłam,aby móc zmienić taryfę w ZE. Niestety nic z tego nie wyszło :evil: :evil: :evil: .
Bo dla pani siedzącej na informacji w ZE dokument o nadaniu numeru domu i dokument z powiatowego nadzoru budowlanego o odbiorze domu to JEDNO I TO SAMO :evil: :evil: :evil: :evil: Myślałam,że ją przez ten telefon wyciągnę :x . Tyle jeżdżenia,biegania,aby zdążyć . A tu dupa w korach, nie zmieniono nam taryfy z budowlanej na zwykłą.

Nie denerwuje się spokojnie :wink: ale jak sobie przypomnę to mi drobne w kieszeni się nie zgadzają :x


Pozdrawiam,aby do wiosny :P

kamlotek
15-02-2010, 13:04
przylazłam się dalej podlizywac 8) :P :lol:

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc10.gif

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc13.gif

Dzięki Gosia za Walentynkę :P . A ja się pochwalę,że mieszkam na razie w mieście zakochanych w Chełmnie. Od piątku rozpoczęły się obchody Dnia św. Walentego
http://www.fotoszok.pl/images.php/i830_img200.jpg

aniamar
16-02-2010, 07:57
Dzięki Gosia za Walentynkę :P . A ja się pochwalę,że mieszkam na razie w mieście zakochanych w Chełmnie. Od piątku rozpoczęły się obchody Dnia św. Walentego
http://www.fotoszok.pl/images.php/i830_img200.jpg

Asia obrazka nie widzę. :( :( :( :( :( :( :(

kamlotek
16-02-2010, 10:52
Cześć Ania :lol:
nAPRAWDĘ NIE WIDZISZ :roll: ? Bo u mnie się pojawia :wink:

aniamar
16-02-2010, 11:29
Teraz już widzę.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aniamar
16-02-2010, 11:31
Nie mam pojęcia, dlaczego wcześniej mi nie wyświetlało.

kamlotek
16-02-2010, 11:34
te zdjęcia tak czasami mają.Złośliwe są :lol: . Ale dobrze,że już widzisz :P

naLeśnik
19-02-2010, 09:23
cześć

wpadłem się przywitać, jeszcze mnie nie wywiało z forum ;) choć fakt zaniedbałem strasznie.

co do ogrodu to już zazdroszczę że masz koncepcje jego urządzenia ja jeszcze nic a nic o tym nie myślałem.....

pozdrawiam serdecznie

taka_ja & taki_on:)
19-02-2010, 10:38
cześć

wpadłem się przywitać, jeszcze mnie nie wywiało z forum ;) choć fakt zaniedbałem strasznie.

co do ogrodu to już zazdroszczę że masz koncepcje jego urządzenia ja jeszcze nic a nic o tym nie myślałem.....

pozdrawiam serdecznie

Mam tak samo z tym ogrodem... nic a nic nawet nie dumałam :o :roll: Nu może tak ciut... ale brak na to czasu jakoś, bo chyba jednak skupiam się bardziej na domku -wykończeniu itp.
Poza tym sporo ziemi najpierw musimy zawieźć aby wyrównać wsio... bo ciut domek podniesiony w górę :-? więc ni jak nawet zasadzić drzewka... Aj lepiej nie myslę o tym, bo aż przeraża mnie :lol: :lol: :lol:
Ale ciut pracy nas czeka oj czeka! :wink:

Asiu Twój ogród już widzę nawet w wyobraźni... nu ... zapowiada się fajniutko przed domkiem :wink: :D

taka_ja & taki_on:)
19-02-2010, 10:44
Asia z tym ZE tak bywa....

U nas 2 razy znowu przyjeźdżali, jak byliśmy na budowie i wiecznie coś, też posłuchaliśmy znajomych, że mozna przejść wcześniej na tą taryfę, aby tylko zabezpieczyć budynek itp.
A to okien nie ma, a to najpierw ścianki ... I najśmieszniejsze jest to, że w głownej siedzibie wiedzieli jaki stan mamy budynku, że to i to dopiero będzie potem i OK. Przyjechali z lokalanego ZE - nie tak to nie...
Ale ja nie liczyłam nawet na inną taryfę, bo mówiłam do Miska, że byłby to cud :lol: :lol: :lol:

Nu ale u Ciebie przecież sporo robione :roll: Okna itp. :o

Budziet charaszo - :wink: :D

kamlotek
22-02-2010, 09:01
Asia z tym ZE tak bywa....

U nas 2 razy znowu przyjeźdżali, jak byliśmy na budowie i wiecznie coś, też posłuchaliśmy znajomych, że mozna przejść wcześniej na tą taryfę, aby tylko zabezpieczyć budynek itp.
A to okien nie ma, a to najpierw ścianki ... I najśmieszniejsze jest to, że w głownej siedzibie wiedzieli jaki stan mamy budynku, że to i to dopiero będzie potem i OK. Przyjechali z lokalanego ZE - nie tak to nie...
Ale ja nie liczyłam nawet na inną taryfę, bo mówiłam do Miska, że byłby to cud :lol: :lol: :lol:

Nu ale u Ciebie przecież sporo robione :roll: Okna itp. :o

Budziet charaszo - :wink: :D

Budziet będzie dopiero charaszo jak dostaniemu dokument odbioru budynku z powiatowego nadzoru budowlanego :cry: . Teraz już mi przeszedł nerw. Będzie dobrze,skoro teraz jest z tym prądem do bani :wink:

kamlotek
22-02-2010, 09:06
cześć

wpadłem się przywitać, jeszcze mnie nie wywiało z forum ;) choć fakt zaniedbałem strasznie.

co do ogrodu to już zazdroszczę że masz koncepcje jego urządzenia ja jeszcze nic a nic o tym nie myślałem.....

pozdrawiam serdecznie

Jesteś jak najbardziej usprawiedliwiony :lol: ,źle by to było gdyby młody tatuś siedział na fm,mając takie cudo w domu :roll:
O ogrodzie już myślę,bo martwi mnie ta glina i te błoto oraz kałuże wokół domu. w sobote jak byliśmy w domu i patrzyłam na ten topniejący śnieg to normalnie :-? :x . I tak sobie myslę ,że niektóre rosliny lubiące wilgoć ,pomogłyby :roll: .

A tak poza tym dzięki za odwiedziny i pozdrowienia dla rodzinki :P

kamlotek
22-02-2010, 09:08
Asiu Twój ogród już widzę nawet w wyobraźni... nu ... zapowiada się fajniutko przed domkiem :wink: :D

Miśka trzymam Cię za słowo :wink: :lol:

kala67
22-02-2010, 09:33
Witaj!!:)
ogród sama zaplanowałaś?? czy ktoś Ci pomagał??

kamlotek
22-02-2010, 09:43
Witaj!!:)
ogród sama zaplanowałaś?? czy ktoś Ci pomagał??

Witam Kala :lol:
Ogród na poczatku sama zaplanowałam,jednak przy pomocy dobrych duszków z fm :lol: ,doprowadzę mam nadzieję projekt ogródu do takiego stanu,że wszystko bedzie miało swoje miejsce. I bedzie to piękny ogród :P

kala67
22-02-2010, 09:47
wiesz.........ja tez sie nie moge doczekać wiosny, kiedy będe mogła zacząć dłubać coś w ogródku.........ale u mnie to jeszcze daleko....nawet projektu ogrodu nie mam narazie;(

kamlotek
22-02-2010, 09:55
Dlatego ja zaczęłam myśleć o ogrodzie,podeszłam do tej sprawy :roll: jak do żadnej :wink: . Czekam aż skończą się roztopy,nawiozę ziemi,aha i wcześniej będzie zaorane(czy coś tam) po nawiezieniu ziemi też. A potem bedzie postawione ogrodzenie i zacznę sadzić po kolei. Zacznę od roślin dokoła płotu. Taki mam plan do końca kwietnia mam to zamiar skończyć :roll: Zobaczę czy zdążę :roll: :wink:

taka_ja & taki_on:)
22-02-2010, 19:59
Bo faktycznie jak sadzić to jak płotek będzie!

Ja to narazie nie dumam, bo ciut ziemi potrzeba, a najpierw w głowie mam ciut haosu a`propos domu wewnątrz :lol:

A roslinki masz namiary gdzie będziesz kupowała? W okolicy masz szkółkę?

kala67
23-02-2010, 18:54
Iwuś ....ma namiary na sprawdzonych sprzedawców roslin w necie!!!

kamlotek
24-02-2010, 09:17
Iwuś ....ma namiary na sprawdzonych sprzedawców roslin w necie!!!

a konkretnie to jaka Iwuś :roll: :lol:

kamlotek
24-02-2010, 09:26
Bo faktycznie jak sadzić to jak płotek będzie!

Ja to narazie nie dumam, bo ciut ziemi potrzeba, a najpierw w głowie mam ciut haosu a`propos domu wewnątrz :lol:

A roslinki masz namiary gdzie będziesz kupowała? W okolicy masz szkółkę?

mam zamiar udać się do sprzedawcy z Marezy,tam gdzie kupowała Perłóweczka. Poszukam też w okolicznych marketach,choć przestrzegano mnie przed zakupami w nich :roll:

kala67
24-02-2010, 09:35
Iwuś ....ma namiary na sprawdzonych sprzedawców roslin w necie!!!

a konkretnie to jaka Iwuś :roll: :lol:

nasza Iwuś tutaj:
http://forum.muratordom.pl/komentarze-pradolina,t94511-780.htm

kamlotek
24-02-2010, 10:20
Dziękuję Kala :P

kala67
24-02-2010, 10:26
Dziękuję Kala :P
nie ma za co :lol: :lol: do usług :wink:
sama też chciałabym kupic kilka drzewek owocowych......tylko nie wiem czy juz w marcu będzie mozna je sadzić??????? :-?

aniahubi
24-02-2010, 10:30
Myślę, że w marcu spokojnie można sadzić drzewka - wystarczy że ziemia będzie rozmarznięta. Mrozy duże już chyba nie przyjdą....
Ja swoje sadziłam jesienią, teraz to tylko jakieś "dary" powsadzam. Jak je dostanę, ale po to muszę jechać do Warszawy. A jakoś mi się nie chce...
No, chyba że się z forumowymi koleżankami powymieniam.

kala67
24-02-2010, 10:36
Myślę, że w marcu spokojnie można sadzić drzewka - wystarczy że ziemia będzie rozmarznięta. Mrozy duże już chyba nie przyjdą....
Ja swoje sadziłam jesienią, teraz to tylko jakieś "dary" powsadzam. Jak je dostanę, ale po to muszę jechać do Warszawy. A jakoś mi się nie chce...
No, chyba że się z forumowymi koleżankami powymieniam.
ja sie martwie, że w marcu nadal bedzie snieg leżał w moim ogrodzie :evil:

kamlotek
24-02-2010, 10:47
Myślę, że w marcu spokojnie można sadzić drzewka - wystarczy że ziemia będzie rozmarznięta. Mrozy duże już chyba nie przyjdą....
Ja swoje sadziłam jesienią, teraz to tylko jakieś "dary" powsadzam. Jak je dostanę, ale po to muszę jechać do Warszawy. A jakoś mi się nie chce...
No, chyba że się z forumowymi koleżankami powymieniam.

Tak jak Kala boje się,że jeszcze długo śnieg będzie się panoszył na działce. Ławka parkowa widoczna jest tylko z 5 cm od góry,reszta pod śniegiem. Jak chodziłam to śniegu miałam jeszcze powyżej kolan :x Przed zasadzeniem chcę to dokładnie przeorać bronami aktywnymi(znajomy rolnik,nie ja :wink: ). Ale na to jeszcze za wcześnie chyba ,u nas jest glina IIIa,więc boję się ,że ziemia jeszcze trochę może być zmarznięta. Jak byłam ostatnio,to woda z stopionego śniegu nie wsiąkała tylko była na powierzchni :cry: .

aniahubi
24-02-2010, 12:28
A...to sorki dziewczyny :oops: U mnie już trawa w prawie całym ogrodzie. Tylko tam gdzie są kolektory od pompy ciepła jeszcze nie stopniał śnieg do końca. Ale to kwestia dnia, może dwóch...

Sadzić można jak ziemia rozmarznie, ale u niektórych sprzedawców można teraz zarezerwować drzewka, a odebrać jak już będą odpowiednie warunki.

aniamar
24-02-2010, 18:04
Ja to bym chętnie wsadziła kilka drzewek, ale działka nieogrodzona i mogą podczas naszej nieobecności wyparować. Przymierzam się do wsadzenia wierzb, bo podobno sadzi się je w wilgotnych miejscach, aby zmniejszyły nadmiar wilgoci w gruncie.

kala67
24-02-2010, 18:34
a wierzby moga rosnąć koło brzózek???

aniamar
24-02-2010, 18:43
a wierzby moga rosnąć koło brzózek???


kala67 nie mam pojęcia, bo w tych sprawach to jeszcze laik jestem. Widzę nowy emblemat pięknie się prezentuje.

kala67
24-02-2010, 20:02
dziekuje za pochwałe :oops: :oops:

aniahubi
25-02-2010, 07:01
a wierzby moga rosnąć koło brzózek???
Nie wiem czy mogą, ale u mojej sąsiadki za płotem rosną tak od dobrych kilku lat i mają się nieźle... :wink:

kamlotek
25-02-2010, 11:04
a wierzby moga rosnąć koło brzózek???

sądzę,że mogą :roll: to i to szybko rośnie.

kamlotek
25-02-2010, 11:05
A...to sorki dziewczyny :oops: U mnie już trawa w prawie całym ogrodzie. Tylko tam gdzie są kolektory od pompy ciepła jeszcze nie stopniał śnieg do końca. Ale to kwestia dnia, może dwóch...

Sadzić można jak ziemia rozmarznie, ale u niektórych sprzedawców można teraz zarezerwować drzewka, a odebrać jak już będą odpowiednie warunki.

U nas dzisiaj w nocy znowu spadł śnieg :x ,na szczęście nie za dużo i pomału topnieje :)

kamlotek
25-02-2010, 11:06
dziekuje za pochwałe :oops: :oops:

Kala no śliczny ten Twój avatarek,dobrze mówię :roll:

kamlotek
25-02-2010, 11:11
Ja to bym chętnie wsadziła kilka drzewek, ale działka nieogrodzona i mogą podczas naszej nieobecności wyparować. Przymierzam się do wsadzenia wierzb, bo podobno sadzi się je w wilgotnych miejscach, aby zmniejszyły nadmiar wilgoci w gruncie.

Też masz glinę? Na glinie dobrze rosną np.
-liściaste: dereń biały(piękny),jaśminowiec,leszczyna,irga pomarszczona,złotokap Watnera i pospolity
- iglaste: cis pospolity,cyprysik groszkowy i błotnyżywotnik zachodni,świerk biały

Jest jeszcze ich sporo,można nawet powybierać :wink: :lol: , ja bedę musiała,aby mieć choć trochę osuszoną działkę :roll:

Iwona Sudol
01-03-2010, 15:40
kamlotku - widzę, że nie zapadliście w sen zimowy. I dobrze - domek czeka na swoich lokatorów :D

margay
01-03-2010, 15:50
Ja to bym chętnie wsadziła kilka drzewek, ale działka nieogrodzona i mogą podczas naszej nieobecności wyparować. Przymierzam się do wsadzenia wierzb, bo podobno sadzi się je w wilgotnych miejscach, aby zmniejszyły nadmiar wilgoci w gruncie.

Też masz glinę? Na glinie dobrze rosną np.
-liściaste: dereń biały(piękny),jaśminowiec,leszczyna,irga pomarszczona,złotokap Watnera i pospolity
- iglaste: cis pospolity,cyprysik groszkowy i błotnyżywotnik zachodni,świerk biały

Jest jeszcze ich sporo,można nawet powybierać :wink: :lol: , ja bedę musiała,aby mieć choć trochę osuszoną działkę :roll:

Dobrze wiedzieć że cuś urośnie w takich warunkach bo my też nie mamy za dobrej ziemi :-? Wiem że buraki urosną bo u sąsiada są :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Też mamy taką gliniastą ziemie i same kamyrdole w tej ziemi :(

Pozdrawiam

kamlotek
01-03-2010, 18:03
kamlotku - widzę, że nie zapadliście w sen zimowy. I dobrze - domek czeka na swoich lokatorów :D

osobiście to mam zimy dość,jestem zdolna do utopienia Marzanny w łyżce wody :wink: :lol: . A prace wykończeniowe w środku mogą iść do przodu,oby nic nie wypadło,odpukać w niemalowane drewno :roll: :wink:

kamlotek
01-03-2010, 18:07
Margay posiadacze bardzo dobrej ziemii uprawnej porządanej przez gospodarzy,a nie przez inwestorów. Muszą coś wymyślić,aby nie było póżniej takiego rozlewiska wokół domu. Mam zamiar zacząć sadzić za 3-4 tygodnie. Zobaczę. Bo śniegu u nas jeszcze masa :x :cry:

Megana
01-03-2010, 18:56
Kamlotku, ślicznie ten Twój domek wygląda. Taki zgrabniutki, nasz w porównaniu z Twoim, to stodoła :lol: :lol: :lol:

aniamar
01-03-2010, 21:17
Ja to bym chętnie wsadziła kilka drzewek, ale działka nieogrodzona i mogą podczas naszej nieobecności wyparować. Przymierzam się do wsadzenia wierzb, bo podobno sadzi się je w wilgotnych miejscach, aby zmniejszyły nadmiar wilgoci w gruncie.

Też masz glinę? Na glinie dobrze rosną np.
-liściaste: dereń biały(piękny),jaśminowiec,leszczyna,irga pomarszczona,złotokap Watnera i pospolity
- iglaste: cis pospolity,cyprysik groszkowy i błotnyżywotnik zachodni,świerk biały

Jest jeszcze ich sporo,można nawet powybierać :wink: :lol: , ja bedę musiała,aby mieć choć trochę osuszoną działkę :roll:



U nas ziemia czarna przeważają torfy. Za wysoki mam poziom wód gruntowych a to przez to, że po drugiej stronie są bagna, które nasączają moją działkę.

kamlotek
01-03-2010, 21:17
Dzięki Megana :oops: :roll: :lol: normalnie miód na moje serce :P

kamlotek
02-03-2010, 10:19
aniamar,to masz lepiej niż ja. torf szybciej przepuszcza wodę,ja mam gliniochę.
która nie chce wody pszepuszczać. Teraz jeszcze mamy rów cały zasypany śniegiem i ta woda stojąca na działce nie ma gdzie spływać.
Pocieszam się,że jak w tym roku posadzę część roślin,to na drugą wiosnę,wody stojącej na działce będzie o wiele mniej :roll: :-?

margay
03-03-2010, 10:27
Cześć Asiu :D
Bardzo ładne grzejniki kupiliście, podobają mi się i są praktyczne (jako ręcznikowce oczywiście) :D
No to widzę sezon budowlany rozpoczęty 8) Mam tylko nadzieję że udało ci się tąCHOLERĘ Marzannę utopić w tej łyżce wody :lol: :lol: U mnie też sezon budowlany rozpoczęty :D tzn. zrobiliśmy prąd (dziennik na razie nie mam uzupełniony :oops: :oops: :oops: ) i dlatego wparowałam do twojego dziennika 8) podglądnąć jak macie zrobiony prąd 8) bo nasi fachowcy zrobili nam w kablach (takich dość grubych) ale większość znajomych krytykuje że powinno być w rurkach :-? i już sama zgłupiałam ale u ciebie jest też nie w rurkach to juz się nie martwię :D

Pozdrawiam

kamlotek
03-03-2010, 10:43
Witaj Gosiu :lol: CZytałam,że gardło Cię drapie,to nie dobrze :-? podlecz się,siedząc w domu. Bo pogoda na dworze nie sprzyja zdrowiu.

Co do tych rurek,to chyba mowa o peszlach :roll: Ale one wymagane są w domach np. z bali. W murowanych nie ma takiej potrzeby wywalać niepotrzebnie pieniędzy. My mamy już położone tynki,a ja nadal nie jestem przekonana,czy dobrze wszystko obmysliłam ,,co do konkretnych włączników,wyłączników,kontaktów :wink: Przyjdzie czas to się przekonam :-?

Cieszę się,że podobają się kalorygery. Nie chciałam takich jakie mam teraz ,bo zalewa mnie przy cotygodniowym wycieraniu ich z kurzu :x .Trudno dojść w te zakamarki ,łączenia. Kupując pytałam się tylko czy ewentualnie zmieszczę spodnie jak będę chciała szybciej wysuszyć :wink: :lol:

Marzannę "utopiłam" w bajorku przed domem,gdy próbowaliśmy skierować wodę do rowu.

margay
03-03-2010, 10:56
Co do rurek :lol: (peszli) to chodzi podobno o to, że jak np. cuś się stanie z kablem to trza będzie kuć ścianę :-? a jak by był kabel w rurce to można go wyciągnąć i przez tą rurkę wciągnąć nowy - bez kucia....na razie kogo się pytam ze znajomych to mają kable w peszlach a maja domy murowane.......pocieszam się że mamy podobno grube kable to powinny mnie przeżyć :roll: :lol: :lol:


My mamy już położone tynki,a ja nadal nie jestem przekonana,czy dobrze wszystko obmysliłam ,,co do konkretnych włączników,wyłączników,kontaktów Przyjdzie czas to się przekonam

Też tak mam :roll: i chyba każdy......bo to jest w stanie tylko praktyka później pokazać....Wszystkiego z góry nie przewidzimy......niestety :-?

:D miłego dnia

kala67
03-03-2010, 11:43
znalazłam narazie cos takiego:
http://www.allegro.pl/item939214133_isover_aku_plyta_welna_mineralna_100 _mm_0_037.html

kamlotek
03-03-2010, 19:11
tania ta mata,poszukuje jeszcze 15tki,do ocieplenia miedzy krokwie.

kala67
03-03-2010, 19:48
tania ta mata,poszukuje jeszcze 15tki,do ocieplenia miedzy krokwie.
oni mają duzy asortyment!!
wysłalismy właśnie do nich zapytanie i czekamy na wycene! :wink:

aniamar
04-03-2010, 21:44
Widzę, że zaczął się u Ciebie sezon budowlany i dobrze trzeba wygonić zimę ileż można jej znosić.

kamlotek
05-03-2010, 08:52
Ania,ta szantrapa jest odporna na wszystko(topienie Marzanny w łyżce wody,tulipany w wazonie czy kwitnące prymule :roll: ) .Dziś znowu nasypało :x Jak tak dalej będzie trzymać to nie wiem kiedy wejdę do ogrodu i kiedy zaczną stawiać płot. Skoro ciągle pada i mrozi :evil: .

Pozdrawiam,może u Was ładniejsza pogoda,bez śniegu :roll:
U kali na pewno też dziś rano było biało :-?

taka_ja & taki_on:)
06-03-2010, 15:20
Witam :wink:

Czy cosik wiadomo u ciebie więcej z tymi kominkami co masz do kanalizy? Bo tamten juz chyba nie urlopuje...
wiesz co... ja to mówię, czasami to tak jest jak nie urok to... no... :wink:

W peszlach dobrze wpuszczać np. w wylewkach kable, a tak są w tych otulinach -teraz tak się robi elektrykę pod tynki :wink:
W peszlach takie grube kable wpuszczone nie jest tak łatwo wyjąć :wink: Także spokojnie dziewczyny - teraz kable mają solidną otulinę, nu i przezyja nas :wink:

Asia kwiecień plecień poprzeplata trochę ZIMY trochę lata :wink: Chociaż MY z Miskiem w kwietniu budowaliśmy fundamenty :wink:

u mnie za okienkiem snieg... a jak wiosennie było. Gdy rozmawiałam z kumpelką z Bydgoszczy, to była w szoku, że u mnie słonko itp. Ale kiedy u mnie padał snieg, to u niej nie było ani płatka :-?
Teraz zapowiadaja od wtorku cieplej :D To aby tylko było TAK... :D

kamlotek
06-03-2010, 15:50
Witaj Misia :lol: na razie cisza w sprawie kominków :cry: no bo niby czego sie spodziewałam,jestem realistką (tak mi się wydaje). Nic od poniedziałku uruchomię gorącą linię do przedstawiciela regionalnego. Zdaje sobie sprawę,że w razie czego z dużym prawdopodobieństwem,będę pisała do Robena. Nie trafiają do mnie ich przekonywania,że to wina projektanta domu. Tłumaczyłam im,że to chyba niemożliwe,mieć na całym poddaszu łazienkę o rozmiarach55m2,gdy cały dom ma 120m2 :evil: . Chyba,że miałabym salon łazienkowo-towarzyski :wink: :lol: . Teraz właśnie siedzę na allegro i poszukuję płytek do łazienek,wełny do ocieplenia poddasza i roślin. Tak mnie kusi,aby zamówić niektóre rośliny. Ale nic z tego dopóki nie rozmarżnie gleba i nie zniknie śnieg. Musimy przełożyć garaże,porządnie zaorać,dowieźć ziemię znowu zabronować,założyć płot i wtedy mogę zabrać się za ogród. Ale zima w tym roku nie tylko mi psuje plany i szyki. Uparta jak cholircia :x .
Misia pamiętam jak w tamtym roku 19.II rozpoczeliśmy budowę domu. Było ciepło z niewielkimi przerwami opadu śniegu i małymi mrozami :roll: A teraz nie ma porównania :cry: .
Pozdrawiam i zdrówka życzę

aka z Ina
09-03-2010, 10:44
pozdrowienia z Kujaw!

narazie mimo mrozu w nocy słoneczko zagłąda przez okna :D

kamlotek
09-03-2010, 10:50
pozdrowienia z Kujaw!

narazie mimo mrozu w nocy słoneczko zagłąda przez okna :D

Witam z północnych regionów woj.kujawsko -pomorskiego :lol:

U nas słonko się przebija nieśmiało,ale najważniejsze,że śnieg nie pada :D .
Co do mrozów,to może dobrze,że są ,bynajmniej nie będzie gwałtownej chlapy i podtopień :roll:

Zdrówka życzę aka,bo gdzieś czytałam,że Cię "coś" dopadło :-?

aka z Ina
09-03-2010, 10:58
dziękuję!
ano dopadło i trzyma już przeszło 2 tyg. :( niestety na wolne nie mam szansy przed podatkami, tzn, gdzieś tak do 23 :-?

u nas chlapa już była i cieszyliśmy się, że bliżej wiosny jesteśmy a tu nagle znowu śniegi przyszły...

kamlotek
10-03-2010, 16:50
kochani ,
Pomożecie :roll: :P
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=4096518#4096518

taka_ja & taki_on:)
11-03-2010, 12:17
Nu to Asiu trzymam kciuki za te kominy :wink:

A podpisałam się kochana -podpisałam :wink: :D

Ja właśnie szukam tańszej wełny i syropianu -5 cm, jeździmy z Miśkiem to tu, to tam...

Jeszcze papę musimy kupić... jaką papaę miałaś? Pamiętasz?

Nu i mamy orzech do zgryzienia, bo nawet znajomy co kładzie tynki stwierdził, że jak najbardziej zamiast tynków można położyć płyty g-k, a w naszym przypadku byłoby szybciej :wink: I tak u nas ściany działowe będa z płyt g-k.
Misiek czyta i szuka... bo mnie już głowa boli.
Inni kładli niedawno tynki i majster stwierdził, że to nawet lepiej i najlepiej kłaść gdy ściany takie zimne jeszcze, bo wtedy wilgoć nie wychodzi :roll: że najlepiej kłaść jesienią i teraz...
Co jeden to inna teoria... :lol: :lol: :lol:
My w tamtym roku po swiętach zaczynaliśmy. :wink: Mam nadzieję, że zaczniemy niedługo coś działać... bo jak narazie jest tak zimno, mimo okien, to od góry tak dmucha, że szok... Już patrzyłam na zakup kozy... ale zastanawiam się, czy to ma sens... :roll: bo potem jak ma stać, poza tym czy oby ogrzeje ciut, jak takie przeciągi. Co innego jakby sufit był :wink:
Oj te wybory... :-?

:wink: :D Buziaki

kamlotek
12-03-2010, 10:44
Witaj Miśka :lol: Dzięki za trzymanie kciuków za kominki,już wiem,że nie będą załatwione po mijej myśli. Mam je wymienić na własny koszt,nie przyjmą też tych co mam,bo już są zamontowane i rok czasu spędziły na dachu(a niby gdzie miały być,na sławojce :evil: ). Podobno ida nam na rękę i bedę musiała dokupić "tylko "daszki. Cholera mnie bierze. Zwalają winę na projektanta. Tak chciałam,aby wreszcie ruszył sezon budowlany. I ruszyć ,ruszył,tylko psują mi go niektórzy swoimi pomysłami :x .

Co do papy Misia,to chodzi Ci o papę pod wylewki?. My nie dawaliśmy papy tylko folię 3mm budowlaną.
W domu wiucha wiatr,bo my nie mamy odeskowanego dachu,ale dzięki temu nasze domki dobrze przewieje i wyschną. Chyba :roll: .

Nad płytami k-g zamiast tynków ,też się zastanawialiśmy. Ale u nas odpadły z racji tego,że mamy ściany zewnętrzne z monolitu,a wewnętrzne też są puste. I do tego jeszcze płyty ,to na jakiej długości kolkach musiałabym wieszać szafki,aby się trzymały.
A Wy chcecie te płyty przyklejać,czy na stelażu?

Co do kozy,to podobno,u nas w domu hydraulik sobie wstawił swoją kozę :o .

Jutro jedziemy na budowę,to zobaczę tygodniową pracę pana. Na górze jest już rozłorzona podłogówka,a co jeszcze :roll: to jutro sie przekonam :wink:
Pozdrawiam :P

aniamar
12-03-2010, 14:36
To okropne, że wam tak załatwili sprawę. Oczywiście zawsze inwestor dostanie po d….. zero odpowiedzialności z ich strony. Towar wzięty, więc, po co mają się spuszczać. Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale produkt masz nie zgodny z tym, co potrzebujesz i powinni ci reklamacje uwzględnić. Dlaczego ty masz płacić za niekompetencje sprzedawcy? Na pewno widział zestawienie ile, co potrzebujecie i gdzie to będzie i w jego gestii jest doradzenie klientowi czy to mu będzie faktycznie potrzebne czy nie. To, po co on tam w ogóle siedzi robi tylko za niemyślące przedłużenie formularza zamówieniowego.
Co to za zwalanie winy na projektanta a jakby on zaprojektował np. dachówkę tylko na jedną stronę dachu, druga strona to blachodachówka a reszta to byłaby papa to nikt by z nich nie zwrócił uwagi, że coś tu jest nie tak i tak by zamówili towar? Projektanci to artyści i czasami za bardzo swoją wyobraźnią władają, a oni są po to, aby potencjalnego inwestora naprowadzić na właściwy tor, aby zbędnie nie ponosił kosztów, bo kupujący nie jest alfą i omegą i nie musi się na tym znać. Płaci ogromną kasę ludziom, którzy w tej branży pracują i oni powinni rzetelnie doradzić.
Wrrrrrrrrrr, ale się zdenerwowałam. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

aniamar
12-03-2010, 14:41
Co do kozy,to podobno,u nas w domu hydraulik sobie wstawił swoją kozę :o .



Bo może on cap. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

margay
12-03-2010, 18:00
cześć Asia

Kurczę ja dopiero teraz zorientowałam się, że przegapiłam u Ciebie w dzienniku jednego posta....i to jeszcze tak dla mnie ważnego :-? chodzi mi o te nieszczęsne kominki wentylacyjne :roll: :x :evil: przecież jedziemy na tym samym wózku, ja tez mam kominki wentylacyjne i żeby było śmieszniej to jeszcze kilka dachówek wentylacyjnych :-? i też na jesieni zauważyliśmy plamę w łazience na podłodze :evil: przez zimę nie przeciekało ale nie jest powiedziane że za rok albo dwa akurat będzie przeciekało a wtedy będzie już wełna i nie będzie tego widać, za to można się spodziewać co będzie jak woda się będzie do wełny przedostawać :x :evil: dlatego zastanawiamy się nad wymienieniem wszystkich kominków wentylacyjnych i dachówek wentylacyjnych na zwykłe dachówki....tylko czy żeby t zrobić nie będzie trzeba rozebrać pół dachu.....??????????? :evil: :evil: http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_20_5.gif

Daj znać jak będziecie działać coś w tym kierunku............

kamlotek
12-03-2010, 20:44
Gosia dachówki wentylacyjne są ok. Tylko te nieszczęsne kominki niby wentylacyjne,a tak naprawdę do odpowietrzenia kanalizacji :evil: .
Jutro jak bedę na działce to musze zrobić zdjęcie tego kominka,aby kolejny "fachowiec" zobaczył i upewnił się w 100% jaki kaptur ma zamówić.
Można wymienić te dachówki wentylacyjne i kominki na zwykłą dachówkę,ale ile z tym roboty :-? . Zdejmowanie i później układanie ich na swoim miejscu,bo dachówki są poprzycinane. Ekipa zażyczy sobie zapewne jak połozenie kolejnego dachu w dachówki. Taniej wyjdzie kupienie tych kapturów. My musimy kupić 4szt. Zaraz po hydrauliku wchodzi ekipa,ta co budowała nam dom i bedą robili wylewkę. Więc od razu za jednym zamachem jak będą poprawiali kominy ,zakładali stopnie kominiarskie i ławę do drugiego komina,wróblówkę,to od razu by założyli te kapturki na kominki. Lepiej by było gdyby później była porządna zawierucha śnieżna. To bym się przekonała,czy śnieg się przez te kapturki nie dostaje :roll: . Bo aż mam stracha zakładać wełnę i żyć potem w oczekiwaniu przecieknie czy nie przecieknie :cry:

Pozdrawiam,uważaj na siebie :lol:

kamlotek
12-03-2010, 20:45
Co do kozy,to podobno,u nas w domu hydraulik sobie wstawił swoją kozę :o .



Bo może on cap. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jutro sprawdzę :wink: :lol:

kamlotek
12-03-2010, 20:48
To okropne, że wam tak załatwili sprawę. Oczywiście zawsze inwestor dostanie po d….. zero odpowiedzialności z ich strony. Towar wzięty, więc, po co mają się spuszczać. Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale produkt masz nie zgodny z tym, co potrzebujesz i powinni ci reklamacje uwzględnić. Dlaczego ty masz płacić za niekompetencje sprzedawcy? Na pewno widział zestawienie ile, co potrzebujecie i gdzie to będzie i w jego gestii jest doradzenie klientowi czy to mu będzie faktycznie potrzebne czy nie. To, po co on tam w ogóle siedzi robi tylko za niemyślące przedłużenie formularza zamówieniowego.
Co to za zwalanie winy na projektanta a jakby on zaprojektował np. dachówkę tylko na jedną stronę dachu, druga strona to blachodachówka a reszta to byłaby papa to nikt by z nich nie zwrócił uwagi, że coś tu jest nie tak i tak by zamówili towar? Projektanci to artyści i czasami za bardzo swoją wyobraźnią władają, a oni są po to, aby potencjalnego inwestora naprowadzić na właściwy tor, aby zbędnie nie ponosił kosztów, bo kupujący nie jest alfą i omegą i nie musi się na tym znać. Płaci ogromną kasę ludziom, którzy w tej branży pracują i oni powinni rzetelnie doradzić.
Wrrrrrrrrrr, ale się zdenerwowałam. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nie raz nie dwa się wkurzymy,ale za każdym razem modlę się,aby Pan Bócek nie stawiał mi takich idiotów na drodze. Bo któregoś razu mogę tego więcej nie ścierpieć :roll: :wink:

kamlotek
12-03-2010, 20:53
Gosia fragment ze strony Robena
Pytanie: (18.12.2009) Dlaczego są sprzedawane wciąż kominki wentylacyjne (ceramiczne) przez, które woda wlewa się do środka np. podczas opadów deszczu lub śniegu, a nowe widziałem tylko na stonie internetowej. A zakupionych wadliwych nie wymieniacie pomimo pism reklamacyjnych skierowanych do was, lub nie pro

Odpowiedź: Wielokrotnie na stronie internetowej i w odpowiedziach eksperta pojawiała się informacja, że kominki odpowietrzające Roben (każdego typu) mogą służyć wyłącznie do odpowietrzania kanalizacji, a nie do wentylacji pomieszczeń. Informacja ta jest podana również na samych kominkach. Wykorzystywanie ich jako kominków wentylacyjnych jest błędem. Woda będzie się w nich pojawiała np. zimą z powodu skraplania się pary wodnej na skutek różnicy temperatur. Do wentylacji pomieszczeń należy stosować wyłącznie produkty o takim przeznaczeniu. Jednym z producentów kominków wentylacyjnych pasujących do większości typów dachówek ceramicznych (w tym także Roben) jest firma Klober.

Konkretnie z tej strony
http://www.roben.pl/faq_archive.xml?40682

Perłóweczka
12-03-2010, 20:59
Witam :wink:
a to sie macie z tymi kominkami :o
ale za to jak juz zaczeliscie pędzić :o podłogówka, wylewka i potem to juz tylko dywanyyyy :P
życze miłego wypoczynku w naszej pięknej okolicy :wink:

kamlotek
12-03-2010, 21:08
Witam ,jutro będę tylko tak przejazdem w celu zobaczenia i obfocenia prac pana hydraulika. Potem jedziemy do Gdyni,do mojego brata.
A dywanów to nie będzie ze względu na podłogówkę :wink: :lol:

Perłóweczka
12-03-2010, 21:28
A dywanów to nie będzie ze względu na podłogówkę :wink: :lol:

Aaaa są..... tyle że bardzo drogie :o


:lol: :lol: :lol:

kamlotek
12-03-2010, 21:30
A dywanów to nie będzie ze względu na podłogówkę :wink: :lol:

Aaaa są..... tyle że bardzo drogie :o


:lol: :lol: :lol:

Czyli nie dla mnie :cry: ,a nie mówiłam,że dywanów nie będzie :wink:

Perłóweczka
12-03-2010, 21:35
Czyli nie dla mnie :cry: ,a nie mówiłam,że dywanów nie będzie :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

my chcielismy u rodzicow w sypialni połozyc ale po poszukiwaniach to osiwiałam ....i z dywanów nici. ale za to kafelki tez fajnie cieplutkie. wiem bo byłam..macałam :lol:

kala67
12-03-2010, 21:53
Witam!! :P
i co z wełną?? sa jakies ustalenia??

Perłóweczka
13-03-2010, 16:34
opowiadaj jak tam wrazenia po zobaczeniu podłogówki :o

całuski zostawiam :wink:

jessi
14-03-2010, 10:27
Dzien doberek
jak tam przygotowania do sezonu budowlanego :wink: :D :D :D ,

margay
14-03-2010, 12:32
Gosia dachówki wentylacyjne są ok. Tylko te nieszczęsne kominki niby wentylacyjne,a tak naprawdę do odpowietrzenia kanalizacji :evil: .
Jutro jak bedę na działce to musze zrobić zdjęcie tego kominka,aby kolejny "fachowiec" zobaczył i upewnił się w 100% jaki kaptur ma zamówić.
Można wymienić te dachówki wentylacyjne i kominki na zwykłą dachówkę,ale ile z tym roboty :-? . Zdejmowanie i później układanie ich na swoim miejscu,bo dachówki są poprzycinane. Ekipa zażyczy sobie zapewne jak połozenie kolejnego dachu w dachówki. Taniej wyjdzie kupienie tych kapturów. My musimy kupić 4szt. Zaraz po hydrauliku wchodzi ekipa,ta co budowała nam dom i bedą robili wylewkę. Więc od razu za jednym zamachem jak będą poprawiali kominy ,zakładali stopnie kominiarskie i ławę do drugiego komina,wróblówkę,to od razu by założyli te kapturki na kominki. Lepiej by było gdyby później była porządna zawierucha śnieżna. To bym się przekonała,czy śnieg się przez te kapturki nie dostaje :roll: . Bo aż mam stracha zakładać wełnę i żyć potem w oczekiwaniu przecieknie czy nie przecieknie :cry:

Pozdrawiam,uważaj na siebie :lol:

Byłam wczoraj na budowie i oczywiście była w łazience na podłodze mokra plama :evil: Nie pod kominkiem tylko pod oknem dachowym bo tam jest przecież przerwana folia, widocznie woda z kominka leci po foli a jak trafia na przerwaną folię przy oknie to wpada wprost do łazienki........masz rację że za dużo ceregieli byłoby z wymieniem kominków dlatego też założymy te kaptury, napisz jak będziesz wiedziała jakie pasują to sprawdzę, czy do naszych też podejdą....
A zakładaliście dachówki wentylacyjne??? Bo pisałaś że one są OK a ja nie mam do nich zaufania :-? a mamy ich ciut pozakładanych......boję się że jak nabije się przy śnieżycach do nich śniegu, to sytuacja może wyglądać podobnie jak z kominkami wentylacyjnymi :roll:
Mamy jeszcze dużo czasu do zakładania wełny, ale chciałabym być na 100% pewna, że jak ja założę to nie będzie mi do niej sie dostawała woda.....
EHhhhh obrzydł mi już ten Roben jak cholera!!!!!

pozdrawiam

Perłóweczka
18-03-2010, 12:27
Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:

kamlotek
18-03-2010, 18:58
Margay te zafajdane czapy zamówiłam :x . Bo co się okazało znowu inwestor ma winę,że bierze się za budowanie nie mając zielonego pojęcia o budowaniu. Gdybym była taka alfa i omega tobym sama sobie postawiła dom. Najlepiej ma Miśka. Napierdzieliła się co niemiara to fakt. Ale ma pewność,że ma wszystko porządnie zrobione.
Co do dachówek wentylacyjnych,to my raczej nie zobaczymy czy przemakają czy nie,bo one są między dachówkami a folią i wodaktóra z nich się skrapla spływa po foli na dół,a folia ma za zadanie nie przepuścić tej wody do środka. Jeśli tak jest tzn,że folia spełnia swoje zadanie :) . Czytałam,że 1 dachówka wentylacyjna przypada na 13m2 dachu. Ja mam ich 8szt,a policzyłam,że powinnam mieć 13szt. Nie wiem czy się martwić,czy mieć nadzieję,że to co mam to wystarczy :roll: . Z drugiej strony na tym dachu i tak jest wszystkiego pełno. 2 kominy,5 kominków wentylacyjnych.8 dachówek wentylacyjnych,2 ławy ,stopnie kominiarskie.
Ja też mam dosyć Robena od czasu kominków :evil: Taka firma powinna ponieść konsekwencje błędu swoich przedstawicieli.

kamlotek
18-03-2010, 19:04
Dzien doberek
jak tam przygotowania do sezonu budowlanego :wink: :D :D :D ,

prace już ruszyły :D na razie hydraulik rozkłada podłogówkę,poprawia po nas położenie instalacji wodnej :oops: . Potem wylewki ,a potem gładź,a potem to zobaczymy na co wystarczy guldenów budowlanych :-? :wink:

kamlotek
18-03-2010, 19:08
opowiadaj jak tam wrazenia po zobaczeniu podłogówki :o

całuski zostawiam :wink:

Myślałam,że zobaczę więcej,a jedyne co zobaczyłam to rozłożony styropian u góry i na dole w gabinecie,poprawioną instalacje wodną u góry. Myślałam,że jest więcej,ale niestety :cry: . Jeszcze na domiar złego zamarzła nam woda w rurach :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .

kamlotek
18-03-2010, 19:13
Witam!! :P
i co z wełną?? sa jakies ustalenia??

na razie nie dzwoniłam. wełnę zostawiam sobie na póżniej,gdy zostanie nam jeszcze trochę pieniędzy na kupno i położenie jej w tym roku. Oby :-? ,zobaczymy :wink:

Perłóweczka
18-03-2010, 20:04
Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:

przypominam moje pytanko :wink:

przyszła jak burza i zapomiała o mnie :cry: :roll:

kamlotek
19-03-2010, 10:22
Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:

przypominam moje pytanko :wink:

przyszła jak burza i zapomiała o mnie :cry: :roll:

A nie doszło :o ? Wysłałam na priva :roll:

Drzwi kupowane były w salonie przy rynku (placu targowym),na rogu Chełmińskiej i Kopernika. Koszt 2 drzwi ok. 3.400zł bez vat-u.

Nie wiem czemu nie otrzymujesz ode mnie wiadomości na priv :roll:
Zaraz wyślę kolejnego ,napisz jeśli go otrzymasz.
Pozdrawiam :D

Perłóweczka
19-03-2010, 10:59
Dzieki kochana. a powiedz z czego sa te drzwi? czy masz dwie pary drzwi takie same? jak długo czekałaś?
:wink:

ps. priva naprawde niemiałam :o

Perłóweczka
19-03-2010, 11:00
następnego tez niemam :roll:

kala67
21-03-2010, 18:04
puk puk..........co słychac?? :P

kamlotek
22-03-2010, 08:31
następnego tez niemam :roll:

no to nie wiem :roll:

kamlotek
22-03-2010, 08:38
Dzieki kochana. a powiedz z czego sa te drzwi? czy masz dwie pary drzwi takie same? jak długo czekałaś?
:wink:

ps. priva naprawde niemiałam :o


Drzwi są takie same tzn. wejściowe i od pom.gosp.. Miałam je od razu,bo były na magazynie takie jakie potrzebowałam, ale jak pytałam się niedawno pytałam się o parapety,to czas oczekiwania ok tygodnia. Są stalowe .
Firma "Kris-Mur"
Kopernika 27
Kwidzyn
(55) 261 29 42
509 456 638

kamlotek
22-03-2010, 08:54
puk puk..........co słychac?? :P

Na budowie pomału do przodu. Za chwilę wrzucę zdjęcia do dziennika.
A my odpoczęciu po weekendzie spędzonym na Helu. Pogoda w kratkę raz deszcz,raz słońce. Jak w marcu. Odpoczęłam,zrelaksowałam się,rozluźniłam.

Taka pogoda nas powitała
http://www.fotoszok.pl/upload/d6bf4ea1.jpg

To my,czyli " kamloty"
http://www.fotoszok.pl/upload/3ddfbcf6.jpg

Koniec Helu
http://www.fotoszok.pl/upload/ce0bdc63.jpg

A taką pogodą żegnał nas Hel ,http://www.fotoszok.pl/upload/12712af7.jpgsłońce nad zatoką pucką

taka_ja & taki_on:)
22-03-2010, 10:08
Witammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmm :D

Oj Asiu koszty to są i tego styropianu i papy itp. Namawiał nas znajomy na prepart izolacyjny -takie smarowidło -ale koszt niestety jednak przewyższa dydperbit i papę... :-?

A drzwi to cena za 1 parę 3400 zł? :roll:

My mamy kupic metalowe... bo wejście do domu od zawietrznej strony...

Szczerze to nie chcę nawet liczyć ile człek najeździ się i obdzwoni -bo z dnia na dzień zmieniaja sie ceny. jeszcze miesiąc temu ponoć styropian był tańszy :-? a ma jeszcze zdrożeć :evil:

Asiu super zobaczyć WAS -Kamlotków :D Super że sobie odpoczęłaś... Fotki fajniutkie.

Pozdrawiam ... buziakiiiiiiiiiii.... :wink: :D

kamlotek
22-03-2010, 10:25
Witaj Miśka :lol: wiosennie :lol:

A to drogo za 2 szt drzwi :roll: ,są polskie,a nie zrobione małymi rączkami :wink: . Fakt styropian miesiąc temu był tańszy,przekonałąm się o tym jak szukałam to była inna cena,a inna gdy zamawiałam :cry: .
Wyjazd się udał to fakt,najpierw mieliśmy jechać z synkiem,ale taka pogoda i zapowiadane deszcze.Więc Mały został z babcią,a my pojechaliśmy z moją siostrą i szwagrem. Poza tym z dzieckiem trzeba być o porządnej godzinie w hotelu. A tak restauracje są otwarte do 1ej w nocy :wink: :lol:

margay
22-03-2010, 19:20
Margay te zafajdane czapy zamówiłam :x . Bo co się okazało znowu inwestor ma winę,że bierze się za budowanie nie mając zielonego pojęcia o budowaniu. Gdybym była taka alfa i omega tobym sama sobie postawiła dom. Najlepiej ma Miśka. Napierdzieliła się co niemiara to fakt. Ale ma pewność,że ma wszystko porządnie zrobione.
Co do dachówek wentylacyjnych,to my raczej nie zobaczymy czy przemakają czy nie,bo one są między dachówkami a folią i wodaktóra z nich się skrapla spływa po foli na dół,a folia ma za zadanie nie przepuścić tej wody do środka. Jeśli tak jest tzn,że folia spełnia swoje zadanie :) . Czytałam,że 1 dachówka wentylacyjna przypada na 13m2 dachu. Ja mam ich 8szt,a policzyłam,że powinnam mieć 13szt. Nie wiem czy się martwić,czy mieć nadzieję,że to co mam to wystarczy :roll: . Z drugiej strony na tym dachu i tak jest wszystkiego pełno. 2 kominy,5 kominków wentylacyjnych.8 dachówek wentylacyjnych,2 ławy ,stopnie kominiarskie.
Ja też mam dosyć Robena od czasu kominków :evil: Taka firma powinna ponieść konsekwencje błędu swoich przedstawicieli.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: przegapiłam odpowiedź :oops: tak to jest z ciężarnymi.....są zamotane jak kołowrotek :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

Jak już będziesz miała te czapy to poproszę o zdjęcie jak to wygląda, mam nadzieję że kominek z taką "beretką" nie straci na wyglądzie :roll: z drugiej strony byle nie ciekło........


Co do dachówek wentylacyjnych,to my raczej nie zobaczymy czy przemakają czy nie,bo one są między dachówkami a folią i wodaktóra z nich się skrapla spływa po foli na dół,a folia ma za zadanie nie przepuścić tej wody do środka. Jeśli tak jest tzn,że folia spełnia swoje zadanie :)

Tak to wszystko sie zgadza i moja folia tez zdaje swoją rolę, tylko mam na dachu 9 okien dachowych i jak taka cholera jedna wentylacyjna dachówka lub kominek jest nad oknem dachowym to okno jest tak wprawione, ze w tym miejscu jest folia przecięta.....i woda która się z dachówki skrapla leci se po foli i trafiając na okno dachowe wpada sobie prosto do łazienki :-? :-? Na szczęście mam ta sytuację tylko w jednym miejscu a do wełny jeszcze hohohohohooooooo ile czasu to zdążymy wyczaić ten przeciek i się z nim jakoś rozprawić.......mam nadzieję.......

Asiu, nie przejmuj się założymy se na kominki te beretki :lol: :lol: i gra gitara.....a jak sie u mnie okaże, że przecieka z wentylacyjnej to ja zakleje jakoś w cholerę.......

buziaki

kamlotek
22-03-2010, 19:27
Wiesz co Margay tak sobie myślę ,co do tych komiinków,to dobrym sposobem byłoby też zagięcie tej rury do góry :roll: . Miałam tak zrobione z jedną "trąbą" i przez nią nie zawiewało i zaciekało.Ale woda była w zagięciu :-? .
Właśnie zastanawiam się jak napisać pismo do Robena o zamianę tych części ferelnych kominka na rurę ceramiczną nowego typu. Musze je mieć do przyszłego tygodnia,co mi ekipa wymieni

aniamar
22-03-2010, 19:35
Gratuluję postępu prac, podłogówka pięknie poukładana, dobrego fachowca macie, a to już połowa sukcesu. Trzymam kciuki za wylewki.
Zdjęcia z wyjazdu świetne. Dobrze, że mogliście odpocząć i oderwać się od codzienności. Miło Was zobaczyć.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

margay
22-03-2010, 19:37
to jak będzie woda w zagięciu to tez nie jest żadne rozwiązanie.....co do tej rury ceramicznej to pierwsze słysze :o a żeby to wymienić to trzeba wyciągać kominki??????

Jakbyśmy drugi raz kładali dach to położylibyśmy tylko podstawowe dachówki bez żadnych "udziwnień" jak patrzę z balkonu na dach to nie uważam żeby te dachówki idealnie na siebie zachodziły...kazdą szparą wieje to po cholerę kładlismy te udziwnienia i jeszcze się do tego dokładało kasę:x

margay
22-03-2010, 19:45
OOOOOOOOOOOOOO JAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa Cię sunę, ale masz piękna podłogówkę :o Taka gęściutka - aż miło popatrzeć....noooo to będziecie mieli cieplutko w doooopkę :lol: :lol: :lol: :lol:

zazdraszczam ciut :oops: kurczę kiedy ja uspyrlam na taka piękna sieć :roll:

Megana
22-03-2010, 20:16
Kamlotku, widzę, że rurki na podłodze :)
teraz wyleweczki tynki i będziesz się wykańczać :D :D :D

kamlotek
22-03-2010, 20:47
aniamar dzięki za dobre słowo :P , mam nadzieję,że dobrze jest położone,jakby było coś źle,to ktoś by podpowiedział,że coś jest nie tak :roll:

kamlotek
22-03-2010, 21:06
Gosia trzeba chyba wyciągnąć"tylko" tą rurę z dziurami,co jest na zewnątrz.
Ja się teraz zastanawiam i zadzwonię do przedstawiciela Robena,czy można te nowe rury jakoś skrócić :roll: . Bo w dalekiej lub niedalekiej przyszłości jak będą solary,to nie będzie zbyt dużo miejsca miejsca na montaż tych solarów. A tak skrócone rury schowałyby się ewentualnie pod solarami. Bo wyprowadzenie do solarów miało być dziś skończone.
Co do podłogówki to też mi się podoba :lol: taka gęsta,ładna.pan zapewniał,że będzie ciepło. Mam nadzieję,bo kaloryfery to będą tylko w łazience.
A niedługo to i Ty uspyrlasz na taką jak nie ładniejszą,jeszcze troszkę. Zapewne wprowadzisz się szybciej ode mnie :wink: :lol:

kamlotek
22-03-2010, 21:10
Witam Megana :D W przyszłym tygodniu wylewki,za 1,5 miesiąca gładź ,a potem w lato poddasze wełna,ogrodzenie i ogród jak wyjaśni się z działką. I stop w tym roku. Chyba,że zbyt szybko guldeny budowlane się skończą wtedy szybciej powiem STOP :wink:

kamlotek
22-03-2010, 21:11
Czy ktokolwiek sprawdzał na geoportalu wielkość swojej działki :roll: . Napiszcie proszę,czy Wam się zgadza

aniamar
22-03-2010, 21:23
Na geoportalu nie sprawdzałam, ale geodeta, który nam wytyczał dom odtworzył nam zarys naszej działki i tak jak pisałam w dzienniku okazało się, że było inaczej niż w papierach. W dodatku na naszą korzyść. Zostało to poprawione, bo nie mam później ochoty szarpać się o parę centymetrów pola .

kamlotek
22-03-2010, 21:25
U mnie wychodzi 7arów :o o tyle powinnam mieć większą działkę :cry:

Megana
22-03-2010, 21:41
Nie aktualna ta mapa, nasze działki( nasza i sąsiada) nie podzielone, domów ( nie wspomnę o naszym ) sąsiadów nie ma ( a stoją już 3 rok). Drzewa ścięte z około 2 lata temu dalej ja stały tak stoją :lol: :lol: :lol: :lol:

kamlotek
22-03-2010, 21:47
To,że nieuaktualniona to wiem :wink: ,dom szwagierki,mieszka od 2 lat nie zamieszczony,ale podzielona działka sprzed 3 lat już jest

kala67
23-03-2010, 19:23
gratuluje......podłogówki!! :P

kamlotek
23-03-2010, 19:42
gratuluje......podłogówki!! :P
Dzięki Kala :lol:

kamlotek
25-03-2010, 20:33
Kala powiększyła się powierzchnia użytkowa i powierzchnia po podłodze. Hydraulik coś mi tłumaczył,ale go nie zrozumiałam :oops: .Jutro mam spotkanie z szefem ekipy co nam budowała dom,to się go zapytam,o co chodzi z tym powiększeniem :roll: . Odpowiem Ci dokładnie w poniedziałek :wink:

rosa
25-03-2010, 22:30
Witam, pierwszy raz tu wpadłem i ...... trochę mi zeszło aby to wszystko przeczytać. Gratuluję. W tak krótkim czasie tyle zrobić. Nie martw się o te cholerne kominki Robena. U nas na Grupie Łódzkiej też był wałkowany ten temat. Wszyscy posiadacze tego "cuda" zrobili ten sam błąd. Walka z Robenem to tak jakbyś się kopała z koniem. Ja też mam kominki wentylacyjne, ale Creatona (z kapturkami) i też nieraz mam kilka kropel wody na podłodze w garderobach na poddaszu. Jest to naturalne zjawisko takie same jak roszenie szyb w ogrzewanych pokojach i tego się nie uniknie. Jedyna rada: to podłoga w tym miejscu z gresu i ściera. Pozdrawiam.

taka_ja & taki_on:)
28-03-2010, 20:03
Witam i zostawiam wiosenne pozdrowieńka :wink:

http://lh6.ggpht.com/_AcP-Nr0kSsI/S6871grY0iI/AAAAAAAAAxw/9VB3UXoQElg/s400/Zdj%C4%99cie0140.jpg

:D

kamlotek
29-03-2010, 09:50
Miśka dziękuję za piękne krokusy :lol: . Śliczne są,pięknie w przyszłości będą się prezentować przed naszymi domami na trawniku :wink: :lol:

kamlotek
29-03-2010, 09:58
Rosa witam serdecznie w moich skromnych progach :lol: . Cieszę się niezmiernie,że podoba Ci się nasz "Zryw" Skrzacikowy :lol: . Co do Robena to już brak słów. Już postanowiłam dać sobie spokój z wymianą na ich koszt i zdecydowaliśmy,że kupimy nowe rury ceramiczne z kapturkami na własny koszt. Ze względu na to,że od środy wchodzi ekipa dokańczać i robić małe poprawki przy kominie. Chciałam,aby od razu wymienili te rury. Cobym później nie musiała płacić za kolejną usługę. Ale niestety brak odezwu od Robena :evil:
Pozdrawiam i zapraszam :lol:

kamlotek
29-03-2010, 10:05
Kala już wiem z czego wzieły się te dodatkowe metry :oops: olśniło mnie w czasie jazdy przez Grudziądz :wink: Otóż u nas w projekcie są jeszcze przedścianki,ale my z nich zrezygnowaliśmy już na samym początku(a ja o tym zapomniałam 8) ) oraz w pokoju z słupem ta część za słupem wraz z nim miała być zamurowana,też z tego zrezygnowałam. I tak uzbierało się .

kamlotek
29-03-2010, 10:07
tomi 212 witam :lol:
Pokój z słupem zamiast 13m2 ma 20m2
Nasza sypialnia i Matiego zamiast 13m2 ma 18m2
łazienka zamiast 8m2 ma 10m2.

Co do wielkości pokoi na 1,90m pomierzę po Świętach gdy już będzie wylewka

rosa
29-03-2010, 19:46
Witam
Napisałaś w swoim dzienniku:

"...Na razie mamy zimę,ale ja już myślę o wiośnie i marzę o ogrodzie. Nie wiem skąd wzieła się u mnie ta mania na punkcie ogrodu .

Oto link do niego
http://forum.muratordom.pl/post3975914.htm#3975914

Zapraszam do komentowania i komentarzy tam lub w komentarzach.Naprawdę liczę na wszelkie opinie

1)Świerk biały Echiniformis
2)Dereń jadalny
3) Jałowiec wirginijski Grey owl
4) Jałowiec sabiński pstry
5) Kalina koralowa
6) Magnolia Soulangeana (pośrednia)
7) Świerk kłujący Glauca Globasa
9) Sosna Sylvestris watern
10) Cyprysik groszkowy Boulevard
11) Biała forsycja Abeliofyllum koreańskie lub zwykła forsycja
12) Świerk biały Conica
13) Budeja Dawida
14) Sosna górska-kosodrzewina Pumilo lub Mughus
15) Jaśminowiec wonny
16) Wierzba skupiona Hakuro Nishiki
17) Trzmielina Esmerald Gold lub Purpure'a Nana
Akebia pięciolistna Silver Bells
1 Dereń biały odmiana białobrzegowa
19) Wiciokrzew zaostrzony
20) Wiciokrzew przewierceń
21) Wiciokrzew pomorski Serotina
23) Glicynia kwiecista B
24) Złotokap Waterna Voszi

X Tuja Brabant

Nie robie kiczu wokół domu,nie będzie pstrokato
_________________...."

i tutaj mam pytanie: to jest Twój projekt ogrodu i dobór roślin? My też mamy wjazd i wejście od zachodu i jak mi mówił ogrodnik z takimi działkami jest najgorzej przy projektowaniu. Powinny mieć przedogródek i staranny dobór roślin aby osłonić dom i wjazd przed wiatrami (w Polsce ponad 50% wiatrów jest z kierunku zachodniego). Pozdrawiam.

rosa
29-03-2010, 19:58
Widzę,że nie przekopiował się projekt Twojego ogrodu. Możesz go zamieścić, tutaj w komentarzach? Specjalnie podbiłem ten temat bo mamy wiosnę i widzę,że zaraz się zabierzerz za "ogrodowe prace ziemne". Może uwagi i porady nasze Ci w czymś pomogą. Ja tylko Ci powiem,że dzięki stanowczej postawie naszego ogrodnika mój ogród nie wyszedł "wieś tańczy i śpiewa", za co jestem mu wdzięczny i przyznaję ze skruchą po kilku latach,że miał rację. Zaoszczędziłem kasę i nerwy, a efekt sama widziałaś. Ogrodnik u mnie na budowie był naprawdę fachowcem a nie szkodnikiem. Tego Ci z całego serca życzę.

kamlotek
30-03-2010, 09:18
rosa dziękuję za odzew :lol:




http://www.fotoszok.pl/images.php/t23_kopia-ogra-sup3-d-3.jpg (http://www.fotoszok.pl/gallery/6-kamlotek/23_kopia-ogra-sup3-d-3.jpg.html)

a może tu będzie lepiej widoczne :roll:
http://www.fotoszok.pl/upload/e3097093.jpg

kamlotek
30-03-2010, 09:25
Widzę,że nie przekopiował się projekt Twojego ogrodu. Możesz go zamieścić, tutaj w komentarzach? Specjalnie podbiłem ten temat bo mamy wiosnę i widzę,że zaraz się zabierzerz za "ogrodowe prace ziemne". Może uwagi i porady nasze Ci w czymś pomogą. Ja tylko Ci powiem,że dzięki stanowczej postawie naszego ogrodnika mój ogród nie wyszedł "wieś tańczy i śpiewa", za co jestem mu wdzięczny i przyznaję ze skruchą po kilku latach,że miał rację. Zaoszczędziłem kasę i nerwy, a efekt sama widziałaś. Ogrodnik u mnie na budowie był naprawdę fachowcem a nie szkodnikiem. Tego Ci z całego serca życzę.

rosa a mogłabym się zapytać ile kosztowała Was praca ogrodnika?
Czy jego praca ograniczała się do konsultacji,czy też sadził rośliny?
Szkoda,że mieszkamy tak daleko ,patrząc na Wasz ogród zrobiłabym chyba wszystko,aby tak mieć wokół domu :roll: :wink:

tomi212
30-03-2010, 11:53
Probuje nawiązać kontakt z osoba zalogowaną na forum jako maagdaa-z Lublina.Jestem na etapie zakupu projektu i chciałbym zobaczyć skrzata na żywo.Jesli ktoś jeszcze z WOJ LUbelskiego buduje lub wybudował SKRZATA-Chetnie zobaczę, pozdrawiam

dulis
30-03-2010, 13:47
witam,

bardzo fajny domek i jaki już "fajny" etap Zazdraszczam
my dopiero na etapie stropu.....
Mam pytanko odnosnie Waszej podłogówki w salonie....Czym będziecie ją kryć, panele , płytki czy coś jeszcze innego?

kala67
30-03-2010, 16:31
wesołych świąt!!

http://www.matkapolka.com.pl/picart/wielkanoc.jpg

kamlotek
30-03-2010, 18:45
witam,

bardzo fajny domek i jaki już "fajny" etap Zazdraszczam
my dopiero na etapie stropu.....
Mam pytanko odnosnie Waszej podłogówki w salonie....Czym będziecie ją kryć, panele , płytki czy coś jeszcze innego?

Witaj dulis :lol: na parterze wszędzie będą płytki,a na piętrze oprócz łazienki bedą panele

kamlotek
30-03-2010, 18:46
Probuje nawiązać kontakt z osoba zalogowaną na forum jako maagdaa-z Lublina.Jestem na etapie zakupu projektu i chciałbym zobaczyć skrzata na żywo.Jesli ktoś jeszcze z WOJ LUbelskiego buduje lub wybudował SKRZATA-Chetnie zobaczę, pozdrawiam

spróbuj tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3067111#3067111

rosa
30-03-2010, 19:13
rosa a mogłabym się zapytać ile kosztowała Was praca ogrodnika?
Czy jego praca ograniczała się do konsultacji,czy też sadził rośliny?
Szkoda,że mieszkamy tak daleko ,patrząc na Wasz ogród zrobiłabym chyba wszystko,aby tak mieć wokół domu :roll: :wink:

Spoko, dasz radę, tylko musisz już zaczynać. Czas będzie pracował dla Ciebie, a roślinki mniejsze są dużo tańsze. Nasz ogrodnik Paweł wszystko osobiście nadzorował. Zakładali nam ogród przełom pażdziernik/listopad. Prace ziemne, w tym wymiana ziemi (17 wywrotek czarnoziemu zostało utopione w moim ogrodzie) oraz nasadzenia, kamienie, bordery robili jego ludzie chyba ze dwa tygodnie. Robocizna ok. 3.500zł. Do samej zimy "mieszkałem na budowie sam" pilnując tego zielonego majątku. W następnym roku w ramach gwarancji wymienił mi kilka roślinek, które nie przetrzymały zimy i zrobił pierwsze cięcia. Zrobił też za darmo areację i nawożenie trawników. Kilka godzin szkolił mnie i żonę w temacie chińskim dla mnie wtedy: OGRÓD. My dyletanci daliśmy radę, to i Ty podołasz. Pzdr.

aniamar
30-03-2010, 19:22
http://www.kartki.lagata.pl/kartki/23/1748.jpg

delfina7
30-03-2010, 21:23
Rewizytka przedświąteczna:D
http://studente.pl/_cache/_thumbs/F2/f2e81aab3ea1f53464759b312a30b355.jpg

Iwona Sudol
30-03-2010, 21:45
http://gfx.efotek.pl/images/le16h2plywp7rxvi8pdd.jpg (http://efotek.pl/)

Serdeczne życzenia
Zdrowych, spokojnych,
Pełnych rodzinnego ciepła
I radosnego nastroju wiosennego
Świąt Wielkanocnych !

aka z Ina
31-03-2010, 08:14
Każdy już czym prędzej bieży
By dołączyć do pasterzy
I ja śpieszę z życzeniami
Bo nie mogę być tam z Wami
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
I niech dobroć wśród Was gości
I niech Boga wielka moc
Na was spłynie
W świętą noc

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-80.jpg

A$IA
31-03-2010, 09:08
http://img10.imageshack.us/img10/8933/kartkiwielkanocne100.jpg

jessi
31-03-2010, 10:47
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/2115505wzo90vh5d1.gifWESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

aneta-we
31-03-2010, 14:35
http://grafika.redakcja.pl/Gift.obiekt2.aspx/400/0/Gift/c0bfbe4e-c25b-43e4-9e92-c094f955d01f_20090330041841_Wielkanoc-angielskie.jpg
http://www.familylobby.com/common/tt5208336fltt.gif

Kaśka73
31-03-2010, 19:05
http://moje-kartki.com.pl/kartki/91/1/d/1136.jpg

monia i marek
31-03-2010, 19:34
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosenngo nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Monika z Rodziną :D
http://www.fototube.pl/pix/img7/org/d41d86014f9ef6a3db801a92356d56c5.jpg (http://www.fototube.pl)

aniahubi
01-04-2010, 07:20
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Ania i Hubi
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/S7Q6lx0E8OI/AAAAAAAAE1k/V0-0uu4RO3Q/s400/wielkanoc4.jpg

margay
01-04-2010, 09:22
Z okazji świąt Wielkanocnych
życzę wszystkiego tego,
co od Boga pochodzi.
Oby skrzydła wiary przykryły
kamienie zwątpienia
i uniosły serca ponad przemijanie.

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1450.jpg

AGP
04-04-2010, 19:00
spóźnione...

http://img121.imageshack.us/img121/8105/wielkanocagp.jpg

kamlotek
06-04-2010, 17:23
Dziękuję wszystkim za życzenia i świąteczne kartki. Po tygodniu weszłam na muratora i co widzę? Nową szatę. Fakt-faktem jak próbowałam wejść w czwartek i piątek to nie mogłam> Ale na szczęście już po przymusowym odwyku od fm.Pozdrawiam

aniamar
06-04-2010, 20:06
Faktycznie ja też we czwartek nie mogłam wejść, bo mi błąd wyskakiwało. Czułam pismo nosem, że pewnie jakąś zmianę robią i się nie pomyliłam. Nam „starym” forumowiczom będzie najtrudniej to przełknąć, bo świeża krew od razu będzie musiała na tym pracować i nie będzie wiedziała jak było wcześniej.

aniamar
06-04-2010, 20:07
Cha, cha podoba mi się ta szybka odpowiedz, faktycznie jest szybka:-)

kamlotek
06-04-2010, 20:17
:welcome:Masz rację aniu nowy narybek bedzie miał łatwiej:yes: Ja po paru próbach wysłania odpowiedzi,wreszcie zakumałam gdzie są emotikony i,ze o wiele lepiej wysyłać odpowiedź z wersji zaawansowanej edycji:razz:. Teraz pomału przekonuje się,że nowy "byk" nie taki straszny:no:;). Czytałam tylko,że są jakieś problemy z wstawieniem zdjęć. Jeszcze do tego etapu nie doszłam,może jutro spróbuję:cool:

kamlotek
09-04-2010, 10:02
Początek weekendu:D. Więc torba już spakowana i odliczanie czasu wyjazdu na budowę. Cały czas piszę budowa,a to chyba już dom:yes:. Dziś ulubiona czynność -patrzenie na coś nowego. WYLEWKI:lol2:. I rzecz nieulubiona płacenie za pracę wykonawcy i materiały w hurtowni:(.
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p

AGP
09-04-2010, 10:10
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p

Dziękuję za pozdrowienia ;-) Powodzenia!!!

aniahubi
09-04-2010, 10:31
Początek weekendu:D. Więc torba już spakowana i odliczanie czasu wyjazdu na budowę. Cały czas piszę budowa,a to chyba już dom:yes:. Dziś ulubiona czynność -patrzenie na coś nowego. WYLEWKI:lol2:. I rzecz nieulubiona płacenie za pracę wykonawcy i materiały w hurtowni:(.
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p
Czasem coś piszę8)
A teraz czekam na zdjęcia wylewek :)
Udanego weekendu :)

taka_ja & taki_on:)
09-04-2010, 15:35
Początek weekendu:D. Więc torba już spakowana i odliczanie czasu wyjazdu na budowę. Cały czas piszę budowa,a to chyba już dom:yes:. Dziś ulubiona czynność -patrzenie na coś nowego. WYLEWKI:lol2:. I rzecz nieulubiona płacenie za pracę wykonawcy i materiały w hurtowni:(.
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p

Witam Asiu:D

Właśnie nie wiem i ja jak to teraz pisać -budowa to bardziej budowanie domu a teraz to już prace w domu...
Wyjeżdżasz z tą torbą? Czyzby na cały weekend?

To ja czekam na fotki z domku -byłam w dzienniku ale tych ostatnich nie ma -są krzyżyki czerwone...
Czekam na focie i powodzenia Asiu w dalszych pracach...;) Buziaki.

aniamar
09-04-2010, 21:40
Początek weekendu:D. Więc torba już spakowana i odliczanie czasu wyjazdu na budowę. Cały czas piszę budowa,a to chyba już dom:yes:. Dziś ulubiona czynność -patrzenie na coś nowego. WYLEWKI:lol2:. I rzecz nieulubiona płacenie za pracę wykonawcy i materiały w hurtowni:(.
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p


Ciekawe, co w tej torbie, pewnie imprezka się szykuje.

http://ggmania.eu/los/32.gif

Megana
14-04-2010, 19:35
Gratuluję Kamlotku wyleweczek :)
Podglądam i czytam :)

madmegs
14-04-2010, 19:55
Cześć Kamlotku :)

Wiem wiem starsznie okropnie dawno mnie nie było :oops:

Słyszę że wyleweczki masz :o No to gratulacje wielkie :lol:

Nie wiedzę tylko zdjęć, nie ładują mi się czy jeszcze nie ma?

Co tam, kochana , u Ciebie? :D
Bo stęskniłam się przeokrutnie...

kamlotek
15-04-2010, 20:39
Cześć Kamlotku :)

Wiem wiem starsznie okropnie dawno mnie nie było :oops:

Słyszę że wyleweczki masz :o No to gratulacje wielkie :lol:

Nie wiedzę tylko zdjęć, nie ładują mi się czy jeszcze nie ma?

Co tam, kochana , u Ciebie? :D
Bo stęskniłam się przeokrutnie...

Zdjęć M. nie wiem czemu nie ma,ale to są zdjęcia podłogówki,zdjęcia wylewek będą później,jak przywiozę aparat,który został w Skrzacie,pamięć mam dobrą,ale krótką czasami wręcz ulotną


Gratuluję Kamlotku wyleweczek :)
Podglądam i czytam :)

Cieszę się,ale jakby coś było nie tak,to proszę o komentarz.
Gdzie ja mam znowu te emotikony,bez nich jakoś tak bezpłciowo


Ciekawe, co w tej torbie, pewnie imprezka się szykuje.

http://ggmania.eu/los/32.gif

Co może być u zapracowanej inwestorki? Ciuchy robocze dla całej naszej trójki,kanapki,2 termosy,soki,coś słodkiego do kawki,itd


Witam Asiu:D

Właśnie nie wiem i ja jak to teraz pisać -budowa to bardziej budowanie domu a teraz to już prace w domu...
Wyjeżdżasz z tą torbą? Czyzby na cały weekend?

To ja czekam na fotki z domku -byłam w dzienniku ale tych ostatnich nie ma -są krzyżyki czerwone...
Czekam na focie i powodzenia Asiu w dalszych pracach...;) Buziaki.

Wiem,wiem zdjęcia muszę poprawić,nie wiem czemu ich nie widać,coś poknociłam. A nowe zdjęcia będą niedługo,jak wrócę

kamlotek
15-04-2010, 20:43
Czasem coś piszę8)
A teraz czekam na zdjęcia wylewek :)
Udanego weekendu :)

Ostatni weekend w połowie był udany. Pątek ok,ale sobota wiadomo dlaczego nie,poza tym lejący deszcz popsuł nam plany. Oby ta połowa weekendu była ciepła i słoneczna


Dziękuję za pozdrowienia ;-) Powodzenia!!!

Dziękuję ,nawzajem

kamlotek
15-04-2010, 20:53
Algiera 23 postaram się teraz zrobić zdjęcia ,to je wyślę. Dzięki za odwiedziny

haneczkakrk
20-04-2010, 18:35
Pozdrawiam wszystkich czytających ,choć niepiszących:p

Ponieważ czytam od jakiegoś już czasu, a jeszcze nic nie pisałam, więc coś czuję, że te pozdrowienia są skierowane między innymi także do mnie ;-) , a więc... dziękuję bardzo.

Jezuuuu, nie wiem jak wstawiać emotki :(

Ps:
Okazało się, że jednak wiem, tylko nie byłam tego świadoma ;-)

kamlotek
20-04-2010, 22:01
Ponieważ czytam od jakiegoś już czasu, a jeszcze nic nie pisałam, więc coś czuję, że te pozdrowienia są skierowane między innymi także do mnie ;-) , a więc... dziękuję bardzo.

Jezuuuu, nie wiem jak wstawiać emotki :(

Ps:
Okazało się, że jednak wiem, tylko nie byłam tego świadoma ;-)
:welcome:

Witam serdecznie haneczkakrk:D cieszę się,że ktoś się odezwał;). Ale nie dziwię się,teraz mało kto ma czas skoro wszyscy inwestorzy szturmem rzucili się do pracy:D

aka z Ina
23-04-2010, 09:22
przyszłam wekendowo się przywitać:smile:

kamlotek
23-04-2010, 09:59
przyszłam wekendowo się przywitać:smile:

:welcome:aka ,również witam weekendowo,zapowiada się on słoneczny i niech taki będzie:yes:. Słońce potrzebne najbardziej weekendowo,padać ,to niech sobie pada w tygodniu. Jutro robią w dalszym ciągu płot w domu,ja co prawda zostaję w domu z Matim,bo jutro duża impreza w mieście. 90 rocznica wyzwolenia Chełmna przez wojska Hallera,idziemy na widowisko,a małż ma swój dzień i jedzie motorem na budowę. Trochę będzie miał radochy,że może trochę poszaleć na swoich "rumakach". A za tydzień mam komunię syna więc pogoda musi być bez dwóch zdań.
Tobie aka pogoda też potrzebna,bo czytałam u Ciebie,że szalejesz w ogrodzie:)

kamlotek
23-04-2010, 10:00
Mam pytanie,czy jak wchodzicie do mojego dziennika widzicie zdjęcia? Czy widać nowe wpisy?

aniahubi
23-04-2010, 10:05
Witam się słonecznie :)
Właśnie zaglądam do dziennika - wpisy są (dzisiejszy też) i zdjęcia widoczne. Idę czytać i podziwiać :)

kamlotek
23-04-2010, 10:13
Witam się słonecznie :)
Właśnie zaglądam do dziennika - wpisy są (dzisiejszy też) i zdjęcia widoczne. Idę czytać i podziwiać :)
Hura !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a już się martwiłam,że może nic nie widać u innych,skoro nic nikt nie pisze. Hi,hi

aniahubi
23-04-2010, 10:39
Trzymam kciuki za tynki zew - oby jak najszybciej się udało :)

aka z Ina
23-04-2010, 10:40
wpisy i zdjątka widać!
i widać jak podłogówka jest pięknie zrobiona...:yes:

kamlotek
23-04-2010, 10:46
Trzymam kciuki za tynki zew - oby jak najszybciej się udało :)

Dzięki Aniu,przydadzą się. Chcę ten tynk bo jest ciepłochronny,a my nie będziemy ocieplać styropianem,bo nie musimy. Ale ciepły tynk jak najbardziej potrzebny.


wpisy i zdjątka widać!
i widać jak podłogówka jest pięknie zrobiona...:yes:

Dzięki aka,od razu mi lepiej,że nie tylko mi się podoba.

taka_ja & taki_on:)
23-04-2010, 13:50
A ja szybciutko wpadłam do dziennika...

Patrzę i... są wpisiki i zdjątka:D

Asiu GRATULUJĘ wylewek;)

Ogrodzenie jakie ładniutkie:D:lol2:

Trzymam kciuki za te tynki zew. :yes:

Buziaki i oby dalej było tak ciepło jak dzisiaj... bo wczoraj zmarzłam, że ubierałam Miśka spodnie w aucie - pod swoje i jego koszulkę... w dodatku padał grad:o, deszcz i znowu grad, a MY dalej te drzewo ciachaliśmy:D

kamlotek
23-04-2010, 21:12
Dzięki Miśka:). A Wy już chodziliście po wylewkach? My już na 2 dzień chodziliśmy;). Płot też mi się podoba,niestety środki finansowe nas mocno ograniczają,a i tak niemało wyjdzie za płot bo będzie 75 m kutych przęseł i 75 m siatki. To trzymajmy moja droga wspólnie kciuki za piękną pogodę;)

Megana
23-04-2010, 23:13
Ja Wam też dziewczynki potrzymam kciuki :)

kamlotek
24-04-2010, 08:42
Przydadzą się:) Małż pojechał dziś dwukołowcem do domu,będą dziś spawane dalsze przęsła. A od jutra nastąpi przerwa 2 tygodniowa.:sad:

taka_ja & taki_on:)
25-04-2010, 12:52
Dzięki Miśka:). A Wy już chodziliście po wylewkach? My już na 2 dzień chodziliśmy;). Płot też mi się podoba,niestety środki finansowe nas mocno ograniczają,a i tak niemało wyjdzie za płot bo będzie 75 m kutych przęseł i 75 m siatki. To trzymajmy moja droga wspólnie kciuki za piękną pogodę;)

Weszliśmy i MY po dwóch dniach i tam gdzie nad rurami był styropian itp. nagle lekko został slad, więc ucieklismy z tych wylewek, ale wczoraj -w sobotę byliśmy i twarde jak orzech, poza tym Misiek niwelatorem mierzył równości i wsio ok;)
Asiu ja narazie o ogrodzeniu moge pomarzyć, wole kaskę przeznaczyć na wnętrze, tym bardziej, że wiesz jak to jest bez kredytu. Weź gdybym ja chciała ogrodzić tak te pół ha to jest full siatki, już braliśmy pod uwagę najpierw ogrodzić się tak wokół domu... jakoś 100 metrów wychodziło samej siatki, a nie wspomnę o przodzie.

W czwartek to dopiero była pogoda, pojechaliśmy rano do tego drzewa, a ja w aucie ubierałam budowlane portki Miśka i koszulkę pod swoje ubrania. Było tak zimno, że cieszyłam się z kaptura przy bluzie. Kilka razy padał grad... a to słonko, ale cały dzionek był taki zimny wiatr, że pomyslałam, że nic tylko spadnie śnieg. :eek:

Ale MY cięliśmy dalej, ja piłką mniejsze gałęzie, odrazu było mi cieplej, potem układanie drewna na wóż... niestety w piątek zostałam w domku, kolano przeciążyłam:bash:.
Poza tym do wywiezienia zostały duże pniaki -to Misiek z "Panem Ciągnikowym" wrzucali na wóz. Potem rozładowali przy domu. Więc suma sumarum nie byłam tam tak potrzebna, a zostając w domu oczywiście wzięłam się za porządki... bo ja nie wyleżę. Nałożyłam stabilizator na kolano i heja... kuśtykając prałam itp. ;) Dzisiaj juz ok.

Asiu wiem co to ograniczone środki finansowe. Też obliczamy co zrobimy itp. A i tak wsio wyjdzie w praniu.
Udało nam się z wełną, bez faktury za 20-stkę damy 10 zł. ale to na 100 m2. dowóz nawet gratis.
Też zostałam w domku, aby odpoczeło moje kolanko, bo przed nami tyle pracy od tego tygodnia w domu. Ja już się smiałam do Miska, że ja z kolanem on z kręgosłupem -tacy połamańcy budują i robią... Ale powoli byle Asiu do przodu!!!!!!!!!!!!:rolleyes:

Buziaki Kamlotkowa;)

taka_ja & taki_on:)
25-04-2010, 12:57
Ja Wam też dziewczynki potrzymam kciuki :)

Dziękuję i ja;):)

Oooooooooo jakiego znowu krótkiego wyżej posta walnęłam...:jawdrop:. Chyba twórczo się marnuję:rotfl:.

Asiu te dwa tygodnie przerwy szybko zlecą... ja sama nie wiem kiedy... mineły mi te dwa tygodnie...:hug:

Pozdrawiam istnie letnio -u mnie cieplutko, że hej....

kala67
25-04-2010, 19:55
Witaj kochana !! :)
widze, że się grodzicie........piekne przęsła u Was widze!! :)
........my po niedzieli tez zaczynamy się grodzic.........narazie słupki i siatka.........
a co ile wkopywaliście słupki?? 2,5 m ?? czy gęściej???

ps.....dziękuje za życzonka !! ;)

margay
25-04-2010, 20:00
Witam cieplutko

Asiu u Ciebie w dzienniku jak zwykle postępy GRATULUJĘ wylewek!! Idziecie jak burza i TAK TRZYMAĆ:D
Ogrodzenie też mi się podoba, u mnie tak jak u Miśki prędko nie będzie......wiadomo dlaczego........kasa......zawsze sa ważniejsze rzeczy......a i tak wątpię żebyśmy w tym roku do wylewek dobrnęli:( chyba tylko to rozprowadzenie wody przez hydraulika, centralny odkurzacz, strop, tynki i odwodnienie koło domu........na więcej nie ma szans..........
Będę za to wam kibicować :D.....między karmieniem a przewijaniem:lol2::rolleyes:

Ściskam i trzymak kciuki za tynki zewn. i przepiękna pogodę

kamlotek
26-04-2010, 10:22
Dziękuję i ja;):)

Oooooooooo jakiego znowu krótkiego wyżej posta walnęłam...:jawdrop:. Chyba twórczo się marnuję:rotfl:.

Asiu te dwa tygodnie przerwy szybko zlecą... ja sama nie wiem kiedy... mineły mi te dwa tygodnie...:hug:

Pozdrawiam istnie letnio -u mnie cieplutko, że hej....

U nas Misia przerwa,bo 01.05. mamy komunię syna,ale jakoś pomału idzie do przodu. W miarę możliwości finansowych, małymi kroczkami do przodu i zawsze coś jest.
Budujemy tak jak Wy bez wspomagacza bankowego,dzięki Boniu. Oby tak dalej,bo nie uśmiecha mi się,brać obciążenia na plecy. Ale wiadomo,jak nie ma wyjścia,to człowiek robi różne rzeczy.


Witaj kochana !! :)
widze, że się grodzicie........piekne przęsła u Was widze!! :)
........my po niedzieli tez zaczynamy się grodzic.........narazie słupki i siatka.........
a co ile wkopywaliście słupki?? 2,5 m ?? czy gęściej???

ps.....dziękuje za życzonka !! ;)

Witaj Kalu, zgadłaś albo masz w oku miarę,słupki są wkopane co 2,5 m . Te na końcu przęsła będą miały po 2,6m. Przęsła robiła nam ekipa młodych ludzi znających się na rzeczy. Wchodzą dopiero na rynek więc nie zdzierają i są słowni.Sami tylko wkopujemy słupki,aby zaoszczędzić.

kamlotek
26-04-2010, 10:22
Gosia przyjdzie czas i Ty będziesz miała wszystko zrobione. Już i tak masz dużo zaplanowane, wiadomo człowiek by chciał dużo zrobić,ale robi tyle na ile ma czasu,pieniędzy i zdrowia. My będziemy robili do czasu,aż pieniądze się nie skończą na ten rok. A później ,się zobaczy.
Przypomnij mi kochana na kiedy te szczęśliwy termin u Ciebie przypada?

Pozdrawiam

aniamar
26-04-2010, 17:11
Praca wre!!!!!!! Wyleweczki równiutkie, ogrodzenie się kończy. Super to wszystko wychodzi. Mam nadzieję, że tynk zew. szybko nałożysz.

kamlotek
26-04-2010, 18:42
Praca wre!!!!!!! Wyleweczki równiutkie, ogrodzenie się kończy. Super to wszystko wychodzi. Mam nadzieję, że tynk zew. szybko nałożysz.

Jutro ma zadzwonić do mnie jeszcze jeden spec z wyceną, ile życzy sobie za położenie tynków. Więc jutro najpóźniej do czwartku powinien być koniec castingu na ekipę od tynków .;)

margay
27-04-2010, 17:39
Gosia przyjdzie czas i Ty b��ziesz mia�� wszystko zrobione. Już i tak masz dużo zaplanowane, wiadomo cz��wiek by chcia��dużo zrobi��ale robi tyle na ile ma czasu,pieni��zy i zdrowia. My b��ziemy robili do czasu,aż pieni��ze si��nie sko��z��na ten rok. A później ,si��zobaczy.
Przypomnij mi kochana na kiedy te szcz���iwy termin u Ciebie przypada?

Pozdrawiam

Asiu, masz rację oby tylko zostało szczęśliwie zrobione to co zaplanowaliśmy....a poza tym nic mnie nie goni......mieszkanie mamy, małe ale damy radę.....zresztą teraz kiedy powiększy się nam rodzina trzeba się będzie skupić na maluszku :) i dalej spyrlać na przysłowiową kupkę;)
Termin mam na 2 sierpnia........to jeszcze 3- mce..........tak jak już pisałam nie lubię ostatniego trzeciego trymestru.....przy Tomku też miałam ciężko.......dużo wód płodowych i dziecko urodziło się na 4 kg.....to było co dźwigać......już teraz odczuwam bóle kręgosłupa i jak leżę to miejsca sobie znaleźć nie mogę.....poza tym chciałabym już trzymać córcie w ramionach....nadal nie mogę uwierzyć że to będzie dziewczynka.......jestem taka szczęśliwa.......
Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i wszystko jest OK.
No........ to byle do 2 sierpnia;)

papa

margay
27-04-2010, 17:52
A nie mówiłam że tylko ja jestem na tym forum opóźniona technicznie:mad::bash::bash:

pierwszy raz używałam cytatu i od razu wyszły jakieś hieroglify egipskie.....musiałam edytować moją odpowiedź, bo była taka jak cytat ......:x

10....9....8....7....6.....5.....4.....3.....2.... 1 już jestem spokojna........ufffffffffff:rolleyes:

Megana
27-04-2010, 20:02
margay - gratuluję :)

kala67
27-04-2010, 21:20
kochaniutka.......dziekuje Ci za trzymanie dziś kciukasów!!!!!!!! :)

kamlotek
28-04-2010, 09:21
Asiu, masz rację oby tylko zostało szczęśliwie zrobione to co zaplanowaliśmy....a poza tym nic mnie nie goni......mieszkanie mamy, małe ale damy radę.....zresztą teraz kiedy powiększy się nam rodzina trzeba się będzie skupić na maluszku :) i dalej spyrlać na przysłowiową kupkę;)
Termin mam na 2 sierpnia........to jeszcze 3- mce..........tak jak już pisałam nie lubię ostatniego trzeciego trymestru.....przy Tomku też miałam ciężko.......dużo wód płodowych i dziecko urodziło się na 4 kg.....to było co dźwigać......już teraz odczuwam bóle kręgosłupa i jak leżę to miejsca sobie znaleźć nie mogę.....poza tym chciałabym już trzymać córcie w ramionach....nadal nie mogę uwierzyć że to będzie dziewczynka.......jestem taka szczęśliwa.......
Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i wszystko jest OK.
No........ to byle do 2 sierpnia;)

papa

Cieszę się razem z Tobą,że badania wyszły ok,zresztą nie ma innej opcji. Rzeczywiście Tomek ważył swoje;), ja gdy chodziłam w ciąży to przy usg ,zawsze lekarz mierzył,ważył Mateusza. I czasami ostrzegał,że dziecko za szybko rośnie:eek:. Ale jak się urodził,to mieścił się w "normie" 3550g i 56cm.
Ale ja byłam matką wysokiego ryzyka.
Małgosia zobaczysz ten kwartał zleci jak z bicza trzasnął. Niedawno powiedziałaś nam radosną nowinę, a już wnet bedziesz szykować się do porodu. Zapisałaś się już do szkoły rodzenia;). Uważaj na siebie:)

kamlotek
28-04-2010, 09:22
A nie mówiłam że tylko ja jestem na tym forum opóźniona technicznie:mad::bash::bash:

pierwszy raz używałam cytatu i od razu wyszły jakieś hieroglify egipskie.....musiałam edytować moją odpowiedź, bo była taka jak cytat ......:x

10....9....8....7....6.....5.....4.....3.....2.... 1 już jestem spokojna........ufffffffffff:rolleyes:

Jak Kaszpirowski:rolleyes:;)

kamlotek
28-04-2010, 09:31
kochaniutka.......dziekuje Ci za trzymanie dziś kciukasów!!!!!!!! :)

Dziś też trzymam. Piszę nosem,palcami u nóg;),ale kciuki trzymam:wiggle:

Mój syn otrzymał dyplom za udział w stypendiacie. Z konkursu ortograficznego i czytelniczego był najlepszy wśród 2 klasistów, zdobył 37 i 35 punktów na 50 możliwych. Z matmy był 3 od końca zdobył 8 punktów na 50 możliwych:cool:. Ale to był jego pierwszy test tak poważny. Zobaczymy jak poszło mu w kangurku. 11.05 bierze udział w konkursie ortograficznym o pióro burmistrza. Więc muszę cały czas trzymać kciuki. Tak mocno,że poszły mi 2 paznokcie i trzeba znowu iść je poprawić przed komunią;)

aka z Ina
28-04-2010, 10:53
kamlotku-zdolny syncio!

margay
28-04-2010, 16:41
margay - gratuluję :)

Dziękuję Megana:lol:

madmegs
29-04-2010, 07:22
Hejka :)

Troszke :oops: mnie tu nie było, a tu taaaaakie postepy! :jawdrop:

GRATULUJĘ!!!!!!! :wave:

Aśka, Ty już masz i tynki i wylewki, podłogóweczkę i płot. Toś Ty już na wykończeniu jest... :lol:

Kiedy mam na te parapetówę przyjechać? :cool: W sierpniu mam urlop :wink:

Buziaki
m.

kamlotek
29-04-2010, 09:07
Hejka :)

Troszke :oops: mnie tu nie było, a tu taaaaakie postepy! :jawdrop:

GRATULUJĘ!!!!!!! :wave:

Aśka, Ty już masz i tynki i wylewki, podłogóweczkę i płot. Toś Ty już na wykończeniu jest... :lol:

Kiedy mam na te parapetówę przyjechać? :cool: W sierpniu mam urlop :wink:

Buziaki
m.

Sierpień jak najbardziej odpowiada,ale za rok;). Bo jeszcze parapetów,nie mam wybranych:jawdrop:,a czas goni. Za 2 tygodnie wchodzi facet od cekolu i parapety wew. powinny być już na swoim miejscu. Co do płotu,to znowu daliśmy ciała. Przecież nie zgłosiliśmy do starostwa,że chcemy stawiać płot. Płot już stoi ,a my nie mamy zgody na jego postawienie. Teraz będzie stawiany płot z siatki,od strony pola i sąsiadów,ale na niego nie musimy mieć zgody.

kamlotek
29-04-2010, 09:07
M.
Z tego szoku w jakim jestem ,gdy zobaczyłam Ciebie,zapomniałam się przywitać i powiedzieć,jak miło,że znowu jesteś:wiggle::yes::hug:

kala67
29-04-2010, 19:48
kamlotku............gratuluje synka zdolniachy !!! :)
....u nas na szczęście dziś zakończyły sie egzaminy;)

Perłóweczka
29-04-2010, 21:47
hej :welcome:
piękne ogrodzenie się szykuje. widze ze ruszyliscie na całego .
gratulacje dla synka.

taka_ja & taki_on:)
03-05-2010, 17:34
Asiu ogrodzenie b. łdnie się prezentuje;) A podmurówkę dajecie?

Gratulacje dla Synka - teraz Biały Tydzień:yes:

Nu ciotka tyle zrobione w domku, że chyba te święta BN to w nowym domku;):D.


Z tym pozwoleniem na ogrodzenie to i ja w szoku jestem:eek:.

Życzę szybkiej kaski z US za WZM -1a, ja dawno wydałam, a teraz chcę złożyć kolejne aby na jesieni do pieca dołożyć. Znowu sporo brałam bez FV, bo opłacało się. ;)

Asiu buziaki, coś dzisiaj muli mi się strasznie murr, nie wiem dlaczego. Ale wkurza mnie to, bo szybko otwierały się strony, a teraz makabra - może dzisiaj przeciążony serwer, czy jak...
Powodzenia Asiu:D

kamlotek
03-05-2010, 18:51
Miśka dzięki, od czwartku chodzimy dzień w dzień do kościoła. Jeszcze 2 dni i koniec tzn, jutro i w czwartek. Co do zamieszkania to najprawdopodobniejsza data to lipiec 2011. Wiadomo najmocniej trzyma praca. Ale jeszcze się zobaczy,nigdy niczego nie można być pewnym w 100%;). Na płot trzeba mieć zgodę na prace budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę,jeśli płot graniczy z drogami gminnymi. Jeśli masz granicę między sąsiadami,to nie musisz mieć takowej zgody ,o ile Twój płot nie przekracza 2,20cm wysokości. A u nas z 2 stron mamy drogę:evil:,a z 2 stron mamy sąsiadów i tam mamy dowolność do 2,20cm;). Co do zwrotu z US to nadal czekam i zobacz Ty składałaś po mnie i już o nich nie pamiętasz,a ja mam jeszcze 1 m-ąc,zobaczymy kiedy konto się choć ździebko ugnie;). A zapomniała bym, w imieniu syna dziękuję:yes:. Również serdecznie pozdrawiam i ściskam

kamlotek
03-05-2010, 19:01
hej :welcome:
piękne ogrodzenie się szykuje. widze ze ruszyliscie na całego .
gratulacje dla synka.

Dzięki Gosia:D, chcemy zrobić,jak najwięcej w miarę możliwości ,ale co z tego wyjdzie:confused:- zobaczymy;).
Niedługo rusza pan od gładzi