PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowania



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19

koktajl
26-06-2012, 19:19
Spirea, czy pod bramę Normstahl musieliście robić gniazdko gdzieś konkretnie (na ścianie, na suficie)?
zakładając np że brama jest wysoka na 2,2 a garaż szeroki na 4 metry (przykład) to dodaj do wysokości bramy ok 1 metr (czyli 3,2) odmierz 3,2 od świtła otworu w głab garażu i gdzies pośrodku (czyli po 2 metry od kazdej ze ścian)

Moorela
26-06-2012, 19:20
Dzięki koktajl!! :)

Spirea
27-06-2012, 07:28
mamy kontakt na suficie, jakoś tak, jak napisała Koktajl. Podali mi wymiar w sklepie, gdzie kupowałam. Mam też przycisk otwierający bramę przy wejściu do garażu.

Tatarak
27-06-2012, 10:02
ja tylko powiedziałam elektrykowi, żeby był kabel do bramy i oni go już wypuścili w odpowiednim miejscu. przycisk mam tak samo jak Spirea, tylko się MC Mietek machnął i go dał za drzwiami, więc trzeba będzie przełożyć ;)

mayland
27-06-2012, 17:17
Wiem, ze podróbek nie lubisz ale ccc....;)
http://allegro.pl/lampa-wiszaca-dear-ingo-insp-moooi-i2420170507.html

Spirea
27-06-2012, 17:39
Wiem, ze podróbek nie lubisz ale ccc....;)
http://allegro.pl/lampa-wiszaca-dear-ingo-insp-moooi-i2420170507.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flampa-wiszaca-dear-ingo-insp-moooi-i2420170507.html)


biorąc pod uwagę głoszenie co jakiś czas swoich poglądów zostałabym zjedzona na forum za kupienie czegoś takiego ;)

A na poważnie - wiem, że podróbki chodzą taniej, ale nie skuszę się. Nie ma siły, żeby nie miało to też znaczenia na jakości (już chociażby customform sprzedawał je za ok. 3 tys.). Poczekam, może spadnie kurs euro i będzie taniej, albo trafię gdzieś na jakąś superpromocję albo może w pracy mi się poszczęści albo po prostu poszukam czegoś innego.
Zresztą powiem szczerze, że jak pojawiła się barierka na antresoli to pomyślałam, że ten pająk to już byłoby za dużo tego dobrego. Jest za mała przerwa między barierką a miejscem na lampę. Tak jak napisałaś wcześniej - nic więcej do ozdoby wnętrz nie jest potrzebne. Coś pewnie jeszcze będzie na ścianach, ale lampa nie powinna się już chyba tak mocno odznaczać.

marynata
27-06-2012, 19:27
Na ile macie wypuszczone parapety poza ścianę? Podobno standard to 5 cm, ale nie wiem czy to nie za dużo. A czy parapety wew muszą być poza ścianą?Ja myślałam że sobie zlicuję.

marynata
27-06-2012, 19:56
Nie mogłam sobie przypomnieć kto z naszych dobrych projektantów pająki robi,ale w końcu jakoś :mad:.
Dużo skromniejsza,w kilku kolorach zdaje się
https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcToXkkW1UBI6AuQBObtC-fCJDR3vP62jK7Ys4wpAQAxJ0zRxApX
Iwona Kosicka cena ok 2400

Zastanawiam się ile to prądu ciągnie?

Magda 34
27-06-2012, 20:01
marynata, jakby wkręcić ledowe żarówki , to pewnie można przeżyć rachunek za prąd:D

marynata
27-06-2012, 20:05
1900 nie 2400 jednak
dziewczyna kupę fajnych rzeczy robi,ale niektóre ceny zabijają
http://www.sklep.meble.pl/wyszukiwarka?query=kosicka

wojgoc
28-06-2012, 00:31
ruchomą wycieraczkę ??? taką jak w samochodzie????
ciekawy pomysł z ta wycieraczką:yes::D:lol2:
nie, nie - to sie smaruje szybe specjalnym preparatem i woda scieka z szyby nie zostawiając zacieków

wojgoc
28-06-2012, 00:37
Spirea,
schody zaje...fajne - mimo, ze to nie moje klimaty chylę czoła w wytwałości do końcowego efektu:yes:
Umywaleczka- palce lizać.... choć też nie mój klimat:D

Madeleine
28-06-2012, 06:15
Ja mam niczym nie poparte wrażenie, że LampaLampa robi lamy dla Customform. Byłam w ich manufakturze we Wrocławiu (bo inaczej tego nie da się nazwać) - i zbieżność pojawiania się nowych modeli w ofercie jest zastanawiająca. Jakość porównywalna.

Barbara74
28-06-2012, 19:56
Spireo czy Twoje schody są 7024 RAL? i czy o tym kolorze pisałaś ,że wpada w zieleń czy o 7016?

Moorela
28-06-2012, 21:22
Spirea, czy odpływ liniowy montuje się w szerokości takiej, co brodzik, czy mniejszej, czy jak kto lubi?

salik
28-06-2012, 21:33
Moorela - przez brodzik rozumiesz szerokość kabiny, jak rozumiem?
Mniejszej.
Bodajże na 100 się bierze 80-kę czy jakoś tak...

Spirea
29-06-2012, 07:48
Wojgoc, toż to niezłe komplementy :)
Basia, mam ral 7024, a ten 7016 to antracyt, który moim zdaniem czasami wpada w zielony. Zależy jak się spojrzy ;)
Moorela, miałam w dolnej łazience przeznaczone ok. 100 cm na przestrzeń prysznicową. Wylewkarze zostawili dziurę na odpływ o szer. 96 cm. Kupiłam odpływ Wiper 90, którego widoczny ruszt ma 90 cm, a kołnierz po 3 cm z każdej strony. Wpasował się więc idealnie.

Moorela
29-06-2012, 07:53
Dzięki Spirea, Wipera chyba można oglądnąć w Max Flizie, muszę się przejechać.

monika996
29-06-2012, 08:23
ciekawy pomysł z ta wycieraczką:yes::D:lol2:
nie, nie - to sie smaruje szybe specjalnym preparatem i woda scieka z szyby nie zostawiając zacieków:lol2: no już myślałam, że taka ruchoma:lol2::lol2::lol2:

Spirea
29-06-2012, 08:48
Dzięki Spirea, Wipera chyba można oglądnąć w Max Flizie, muszę się przejechać.

Na pewno są w Raab Karcher na Awicenny.

rere79
29-06-2012, 09:23
Fantastycznie wyglądają schody!!! Jestem pełna podziwu dla Ciebie, że nie machnełaś na nie ręką i walczyłaś o nie do końca ;)

cronin
29-06-2012, 09:35
Spireo odnośnie "wtopy", ja mam prysznic równo nad baterią i woda z niego kapiąca (chwilę po zakręceniu jednak trochę jeszcze kapie) załatwiła mi baterię, mam ohydny kamienny osad na niej. Co prawda ja mam twardą wodę, ale weź to też pod uwagę. Ja bym przeniosła na boczna ścianę ale z przesunięciem w bok.

Magda 34
29-06-2012, 10:00
Spireo, zastosowanie drewna na stopnie to jednak był świetny pomysł. Bardzo mi się podoba:yes: No to możecie już powoli zwozić Wasze rzeczy, bo chyba niedługo sie wprowadzicie. Została Wam tylko kuchnia praktycznie:D

Spirea
29-06-2012, 10:10
kuchnia i podłogi na górze...


drewno naprawdę było dobrym pomysłem. Ostatnio gdzieśc chodziłam po całkowicie metalowych schodach i z kratkami WEMA i nawet nieźle wyglądało, ale było mało przyjemne. Z pleksi dostalibyśmy z kolei szału ;)

Spirea
29-06-2012, 10:11
a z kuchnią problem, bo nie wiem jaki blat :(

Magda 34
29-06-2012, 10:13
a z kuchnią problem, bo nie wiem jaki blat :(

Jak to: nie wiesz? Myślałam, że zdecydowałaś się na lupus od mayland? A w czym jest problem?:(

Edit: nie pamiętam czy Ci to wysyłałam, ale wkleję tutaj http://formasystem.pl/pl/oferta/blaty-combo-42

Może taki blat by Cię zainteresował, choć mało kolorów, ale cenowo przystępnie, Jeszcze jeden minus to taki, że blat jest dlugi max na 3 m, a u Ciebie (z tego, co pamiętam to długość tej ściany to jakieś 340cm), więc trzeba by było sztukować:-(

wojgoc
29-06-2012, 10:16
Spirea,
można się wprosić na wizję lokalną?

Magda 34
29-06-2012, 10:21
Spirea,
można się wprosić na wizję lokalną?

Ja też, ja też bym chciała:D

Moorela
29-06-2012, 10:40
Schody super, nie wpadłabym na jesion, a fajnie się komponuje. Schody całe z kratki chyba uniemożliwiłyby bieganie na bosaka ?

Bateria prysznicowa - też jestem za przeniesieniem na boczną ścianę ale z przesunięciem.:yes:

Spirea
29-06-2012, 16:43
Magda, Wojgoc, nie ma sprawy. W ten weekend rodzina już się zapowiedziała. Wojgoc, a Ty kiedy jesteś w kraju?
Magda, zajrzę na stronę. U nas jest właśnie te 3,4m i szerokośc maksymalnie coś niecałe 90 cm. No i wolałabym uniknąć łączeń.
Wstępnie wchodzą w grę 2 rodzaje u Lupusa - jeden całkowicie gładki biały drugi wklejony kiedyś przez Mayland - biały ale z takimi przetłoczeniami. Wstępnie myślałam o listwie aluminiowej, ale chyba lepiej, żeby ten blat się odznaczał i bok był po prostu w kolorze blatu.

Madeleine
29-06-2012, 17:21
Spirea, schody wyszły super.

Uchwyt na prysznic chciałabyś koło baterii? tak w ogóle to zmieniłabym węża na krótszego.

Spirea
30-06-2012, 14:09
no może od tego zacząć - dać krótszy wąż. Ale chyba niepotrzebnie dałam tę słuchawkę tak wysoko.

Słuchajcie, mam problem z wyborem blatu do kuchni. Na wprost będzie tak, ze cokół i fronty będą stalowe, ściana jest grafitowa, ściany po bokach białe. Czy dać biały blat:

http://www.lupus.eu/o/2782/148/Symbol-138K-Dlugosc-4150-mm-Struktura-K#obraz


Czy ciemny matowy - (te kropki A. się bardzo podobają)

http://www.lupus.eu/o/2817/148/Symbol-C011-Dlugosc-4100mm-Struktura-M#obraz

monika996
30-06-2012, 14:33
spirea gratuluję już domu , na tym etapie widać ,że jest super. schody i te okna podłozne bardzo fajnie wyglądają.


tapeta bardzo fajna, a że dziecko może po niej bazgrać bardzo fajowe dla dzieciaka:yes:


a z kuchnią to nie wiem , z checią bym zobaczyła te twoje szafki:yes: i chyba wolę ciemniejsze bryły. znow wrócę do mojego powidzenia- kosteczka. Czyli całość meble9 szafki) i blat będą w czymś rodzaju kostki na białym tle ( scian). u siebie mam grafitowe fronty i blat i jest super. mam grafitowe cokoły( a wszyscy mnie namawiali na nierdzewkę) i nie żaluję ,. tylko uchwyty mam stalowe ( i wolałabym fronty bez uchwytowe). ale coż:yes:


wąż przy baterii najpierw bym go skróciła. a jak ci będzie przeszkadzałó, to raczej dodałabym 2 uchwyt nad baterią. a ten stary zostawiła( co by dziurZ nie było=a może da się plytkę wymienić. To jest dłubanina ., może dlatego nie chcą kuć. u mnie wymieniali na podłodze

Magda 34
30-06-2012, 14:42
Mnie coś w kierunku tego ciemnego ciągnie, ale sama nie wiem nie widząc szafek.:confused: Może nie zamawiaj jeszcze tego blatu. Ustaw szafki i zrób fotkę, wtedy łatwiej będzie zdecydować.:yes:

A tej płytki na pewno nie da się skuć? Przecież to nie jest wewnętrzna płytka tylko skrajna.

sheenaz
30-06-2012, 16:12
Spirea, Ty zdaje sie tu i tam jakiś czerwony akcent dajesz, to może i machnij czerwony blat. Tylko, ze pewnie trzebaby do tego Corianu czy innego Kerrocka użyć a to tanie chyba nie jest.

Z tych 2 ktore pokazałaś skłaniam się ku białemu, choć nie wiem jak jest z praktyczną strona uzytkowania tego blatu.

Spirea
01-07-2012, 10:40
Idąc za Waszymi radami, postanowiłam najpierw zamówić montaż kuchni a potem wybierać blat. Pojechałam do IKEI i .....:mad::mad::mad:

Najbliższy termin to 9 sierpnia :bash::bash:

Panowie mówili, że spokojnie zamawiać na 3 tyg. wcześniej :(
Będę dzwonić i może gdzieś nas wcisną wcześniej. Najwyżej sami poskładamy te szafki i może wtedy łatwiej będzie nas zmieścić w grafiku.

Moorela
01-07-2012, 11:36
Z tych 2 ktore pokazałaś skłaniam się ku białemu, choć nie wiem jak jest z praktyczną strona uzytkowania tego blatu.

Ja mam teraz w mieszkaniu jasny blat i to chyba mój ostatni blat tak jasny... Co chwilę szorujemy... :mad:

Tatarak
01-07-2012, 14:43
Właśnie miałam pisać, żę jasne blaty sa praktyczne inaczej ;)
Spirea - a daj fotkę wanny z wężem z dalszej perspektywy, żeby sobie ocenić skalę problemu z umiejscowieniem węża, hm?

stopnie są cudowne - ja już mam u "swojego" wybrane takie same, tylko na konstrukcję pewnie poczekam jeszcze minimum 2 tygodnie.

Oliwka 29
01-07-2012, 17:12
Spirea schody wyszly rewelacyjnie . Wyglada jak w nowoczesnym lofcie , swietny klimat Ci wyszedl :)

Spirea
01-07-2012, 19:32
Dzięki Oliwka :)
Tatarak, stopnie wyszły tak ładne, że mnie złość na stolarza za ślusarza przeszła ;) Fotkę z perspektywy musiałabym dopiero zrobić. Ale wierz mi, nie wygląda to dobrze :(
Z blatem nie wiem. Przekonuje mnie podejście Moniki, żeby robić kubiki (aż się zrymowało). Stalowego jednak nie dam, imitacja nie wchodzi w rachubę. Podoba mi się jednolity szary w Ikei, ale wystarczy kluczem przejechać i widać zarysowania. Najlepiej więc, aby byl jednak jakiś niejednolity. Może faktycznie wziąć ciemny.

Tatarak
01-07-2012, 20:38
no jak piszesz, że nie wygląda, to wierzę na słowo. fajnie, że rodzinie się podoba w Waszym domku. teraz to już jesteście naprawdę na ostatniej prostej! :)

malkul
02-07-2012, 08:05
Mnie się blat ten ciemny bardziej widzi u Ciebie. Drewano na schodach wyszło pięknie, ociepliły się i nabrały charakteru.

marynata
02-07-2012, 18:41
Piękny ten ciemny blat.
Czerwone blaty zdaje się ma egger,ale gładkie więc na bank rysują się.
A może na miejsce tej słuchawki prysznicowej powiesić jakiś dozownik na płyn do kąpieli jak taki problem z wymiana płytki?
Lejesz miód na moje serce informując o temperaturze w domu "pod ciemnymi roletami" :)

Moorela
03-07-2012, 11:19
Spirea, czy możesz mi za pamięci przesłać na priv namiary na Twojego stolarza? Jeśli oczywiście go polecasz ;) Bo rozumiem, że "zwykłe" schody też drewnem by obłożył?

Z góry dzięki!

Spirea
03-07-2012, 13:23
Ok, mam pewne zastrzeżenia ogólne. Natomiast samą robotę zrobił bardzo ładnie. Napiszę wszystko wieczorem na priv i sama zdecydujesz.

Tatarak
03-07-2012, 14:07
a ja mam stolarza, który nam robił drzwi w obecnym domu i są bez zarzutu, teraz nam będzie robił stopnie i wycenił je o jakieś 2 k taniej niż to samo wycenił gość od Spirei, jakby co :)

Moorela
03-07-2012, 16:43
a ja mam stolarza, który nam robił drzwi w obecnym domu i są bez zarzutu, teraz nam będzie robił stopnie i wycenił je o jakieś 2 k taniej niż to samo wycenił gość od Spirei, jakby co :)

To też poproszę Tataraku drogi, żebym choć porównanie mogła zrobić. Dzięki!

dr_au
03-07-2012, 18:59
Spirea - widzę, że już przeprowadzka blisko :). Schody super, uwielbiam jesion i dobrze się sprawdza w charakterze stopni.

Spirea
03-07-2012, 20:13
blisko, blisko :) w listopadzie będę mogła Cię zaprosić :)
Ten jesion wzięliśmy tylko dlatego, że wychodził taniej o 1000 zł niż dąb. Nieświadomie trafiliśmy bardzo dobrze.

Byłam dzisiaj w Ikei, bo chciałam zakupić parę szyn do zamontowania w pralni (Antonius) i spiżarni (Broder). Dla ewentualnie zainteresowanych - Ikea wycofuje oba systemy i ma wprowadzić jeden. Ma być tańszy od Brodera i bardziej wytrzymały na obciążenia od Antoniusa.
Spotkałyśmy się też z Tatarak - miło mi, jak zawsze :)

Tatarak
03-07-2012, 22:04
Byłam dzisiaj w Ikei, bo chciałam zakupić parę szyn do zamontowania w pralni (Antonius) i spiżarni (Broder). Dla ewentualnie zainteresowanych - Ikea wycofuje oba systemy i ma wprowadzić jeden. Ma być tańszy od Brodera i bardziej wytrzymały na obciążenia od Antoniusa.
Spotkałyśmy się też z Tatarak - miło mi, jak zawsze :)

no a mnie było tak zimno w stopy w przemoczonych szmacianych butach, że w końcu pognaliśmy dalej. muszę tam wrócić kiedyś z rana, jak nie będzie takiego dzikiego tłumu :) mnie miło również, acz głupio, że taka ślepa jestem :D

wojgoc
03-07-2012, 22:32
a ja mam stolarza, który nam robił drzwi w obecnym domu i są bez zarzutu, teraz nam będzie robił stopnie i wycenił je o jakieś 2 k taniej niż to samo wycenił gość od Spirei, jakby co :)

to ja poproszę na maila - z góry dzięki!!!

Spirea
03-07-2012, 23:52
no a mnie było tak zimno w stopy w przemoczonych szmacianych butach, że w końcu pognaliśmy dalej. muszę tam wrócić kiedyś z rana, jak nie będzie takiego dzikiego tłumu :) mnie miło również, acz głupio, że taka ślepa jestem :D

Zaglądałaś pod blat stolika, więc ciężko było mnie dojrzeć ;) Ja sama nie byłam pewna, ale stwierdziłam, że zaryzykuję. W zasadzie jak usłyszałam głos, to już wiedziałam, że to Ty :)

Barbara74
04-07-2012, 07:01
Spireo ocieplają mi dach dochodzą do rynien i .... zajrzałam znowu na taki sam etap u Ciebie.Widzę ,że nie dałaś pasa podrynnowego tak? przepraszam znowu to samo pytanie,ale poszukiwać odpowiedzi byłoby trudno?
Powiedz mi czy Ty masz rynny i rury spustowe z Rheinzink?Rozmawiałam własnie z dekarzem i on mi powiedział,że pas podrynnowy jest po to aby woda z rynny w razie nawałnicy przelewając nie wchodziłapomiędzy styropian -mur.Ty miałaś obróbki blacharskie z Rheinzinka ,więc może masz i rynny, bo ja własnie takie mam.Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy Twoja rynna radzi sobie z dużą ilością wody i nie masz podmakania.Ja rury spustowe mam 100,wczoraj byłam na budowie podczas nawałnicy,ale dopiero dzisiaj dekarz wyjaśnił mi po co ten pas jest i nie przyglądałam się.

Moorela
04-07-2012, 11:28
Spirea, jaką macie wysoką ściankę kolankową? Piszę pod kątem ustawienia wanny przy samej ściance - rozumiem, że wysokość jest odpowiednia do wygodnego korzystania z wanny?

malkul
04-07-2012, 11:31
Morelko my np mamy ściankę kolankową ok. 160cm , jak robiliśmy podłogówkę w łazienkce to nie robiliśmy tam rurek i nie dawalismy w tym mioejscu wylewki ani styropianu. i przy montażu wanny wpuściliśmy ją jakby w głąb (na beton), a przed jej obudowaniem opiankowaliśmy dokładnie coby woda nie stygła za szybko. Tym sposobem may ją nisko umiejscowiona , i zyskaliśmy dodatkowe centymetry. Mąż stojąc w wannie może spokojnie się przeciągnąć.:rolleyes:

Moorela
04-07-2012, 11:40
Fajny patent malkul, nie wpadłabym na to! :) Dzięki, sprzedam dziś mojemu :rolleyes:
Ja mam w tej chwili kolankową na wys. 140 cm, ale jestem przed wylewkami. Czy to wystarczy, żeby dosunąć wannę do ściany?

Spirea
04-07-2012, 11:54
Basia, nie mam pasa podrynnowego. Przy okapie kierownik przedstawiał kilka wariantów rozwiązania m.in. wariant z pasem podrynnowym i nadrynnowym. Gdzieś wklejałam chyba nawet skany opisu tego z jakiejś książki i linkowałam do instrukcji montażu którejść z membran, która wskazywała wady i zalety obu rozwiązań. Nie chciałam podrynnowego, bo wystawałby na elewacji. Jako główne uzasadnienie dla niego było chyba to, że jak coś na dachu przecieka, to tu będzie szybciej widać, bo przy nadrynnowym wszystko idzie do rynny. Nie kojarzę, aby było coś o "wchodzeniu" między styropian i mur. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo u mnie granica mur/styropian jest 20 cm w głąb od okapu. Poza tym jeśli rynna nie przyjmie wody to pójdzie "przodem" i pas podrynnowy chyba tego nie załatwi. Piszę to wnioskując logicznie, ale mogę się mylić.
Mamy rynny Rheinzink. Wielkości dobierał nam człowiek z Rheinzink - mają taką tabelkę i biorą pod uwagę połać dachu i jakieś wskaźniki dotyczące ilości opadów w Niemczech (jak ja kupowałam, to nie mieli takiej tabelki na Polskę). Brali dane przy założeniu chyba większych opadów, w każdym razie raczej dawali na wyrost te wymiary. Początkowo miały więc być spustowe 80, a wzięliśmy 100.

Moorela, nasza ścianka po wykończeniu ma 128 cm. Na surowo było 142 cm. Ok. 50cm od ścianki mogę już normalnie stanąć (przy wzroście 1,7) Jeszcze nie wchodziłam do wanny i nie sprawdzałam. Może za miesiąc będę w stanie powiedzieć coś konkretnego :)
Wejście, siedzenie wydaje mi się, że będzie ok. Wstanie będzie pewnie możliwe w miejscu gdzie jest okno. Wykończeniowiec sugerował nam odsunięcie wanny od ściany i zrobienie jakiejś 5cm półeczki. Jednak nie zmieścilibyśmy się z resztą sprzętów na tej ścianie.

Tu możesz sobie poczytać więcej http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/lazienka-na-poddaszu-projekty-lazienek-praktyczne-porady,121_2762.html?print=true&photo=24487

Malkul, to Ty masz prawie dom piętrowy :)

Spirea
04-07-2012, 11:56
Malkul, przeczytałam jeszcze raz - a nie macie za nisko tej wanny? U nas byłaby wówczas o 12cm niżej. To już wolałabym się walnąć w głowę niż schylać (szczególnie męczące przy myciu dzieci).

Moorela
04-07-2012, 12:20
Dzięki Spirea, właśnie ja za półeczką nie za bardzo... Zaraz tam nastawiamy szamponów, zabawek do kąpieli i się kaszana zrobi - ciężko to wyplenić potem ;) Dzięki za linka.

Spirea
04-07-2012, 12:30
:wiggle: dostałam telefon, że jutro od 8 mogą nam montować kuchnię :)
Pędzę dokupić parę drobiazgów do Ikei. Zamówiłam właśnie zmywarkę. Będzie na jutro, ale nie wiem o której. Mam nadzieję, że zdążymy :)

Tatarak
04-07-2012, 12:38
W zasadzie jak usłyszałam głos, to już wiedziałam, że to Ty :)

:wiggle:

fajnie z tą kuchnią :) czekam na efekt i wpraszam się na kawę!

Barbara, ja mam rynny stalowe Lindab i pas nadrynnowy i podrynnowy. nadrynnowy ma służyc temu, żeby ew. wilgoć spływała sobie z membrany do rynny, ale sama membrana nie wystawała i nie niszczyła się od uv.
a podrynnowy to chyba jest po to, żeby można było ładnie "do równa" dojechać styro na elewacji. jakoś tak, ale już dokładnie nie pamiętam.

Moorela
04-07-2012, 12:38
To ładnie, czy to miał być pierwotnie sierpień? Masz siłę perswazji... ;) Gratulacje :)

Spirea
04-07-2012, 14:01
Tatarak zapraszam :) Zobaczysz od razu połączenie tynku z kg. Proponuję przyszły tydzień, może razem z Wojtkiem i Magdą? Rozmawiałam z Wojtkiem pierwotnie o weekendzie, ale przyjeżdza szwagier i będą kłaść z A. panele. To przynajmniej zobaczycie część podłogi :)

Moorela, powiedziano mi, żeby dzwonić i sprawdzać czy coś się zwolni. Miałam zamiar dzwonić codziennie, a zadzwoniłam tylko raz, rozmawiałam z kierownikiem i powiedział, że skontaktuje się ze mną montażysta. No i dzisiaj zadzwonił. Jedyna różnica, że będzie inna ekipa niż na pomiarach.
Trochę szkoda, bo tamci mieli wszystko poustalane, rozrysowane, a u nas będzie trochę kombinacji.

Nie wiem, czy zaszaleć i dzisiaj blat ściągnąć. Chyba ten w kropki. Kant będzie na ostro, ale czy dawać ten sam kolor czy listwę aluminiową?

Spirea
04-07-2012, 14:19
ok, z blatem spasowałam. Czeka się ok. 3 tygodni. Ale plus, bo jednak jako osoba fizyczna mogę zamówić go bezpośrednio. Trzeba tylko przesłać dokładny rysunek.

Kaśka73
04-07-2012, 14:25
:wiggle: dostałam telefon, że jutro od 8 mogą nam montować kuchnię :)
Pędzę dokupić parę drobiazgów do Ikei. Zamówiłam właśnie zmywarkę. Będzie na jutro, ale nie wiem o której. Mam nadzieję, że zdążymy :)

to super wiadomość!!!
właśnie wróciłam z ikei;)

Spirea
04-07-2012, 14:26
to może się gdzieś minęłyśmy :)

Kaśka73
04-07-2012, 14:30
pewnie tak :)
byłam na kuchniach i tradycyjnie na łososiu
czy p. Damian robił Ci projekt pomiar miałaś jedną opcję czy kilka wariantów do wyboru?

Spirea
04-07-2012, 14:57
ja tylko na kuchniach. Przyszłam z listą i dość sprawnie poszło.
Projekt robiliśmy sobie sami, trochę zmodyfikował go potem (w zakresie szafki stojącej) sprzedawca przy wprowadzaniu towarów na listę zakupów. Kolejnym zmianom przeszedł przy pomiarach montażystów już na budowie. W efekcie dzisiaj musiałam dokupić parę rzeczy, a parę rzeczy kupionych wcześniej będę oddawać. W zasadzie chodzi jedynie o inny sposób zabudowy wnęki.

Oki, zmykam. Obiecałam dzisiaj Małej premierę Epoki Lodowcowej 4. Mamy na 18, a od rana męczy tatę i wydzwania do mnie, żebyśmy się nie spóźniły.
No a jutro intensywny dzień - wpuszczenie montażystów, monitorowanie zmywarki, aby dowieźli ją w czasie obecności monterów, odbiór paneli. Nie wiem, czy tego ostatniego nie przełożyć już na piątek.

Kaśka73
04-07-2012, 15:09
ok dzięki za info i miłego oglądania

Magda 34
04-07-2012, 23:42
Wpadam na chwilkę dosłownie, bom zmęczona strasznie. A. narzucił takie tempo, że ledwo żyję.:)
Fajnie, że kuchnia będzie już jutro. :wiggle: Z przyjemnością przyjadę zobaczyć, kiedy tylko będzie Ci pasować. A mogę wziąć małzonka:rolleyes:

Tatarak
05-07-2012, 16:41
zestaw: fronty/kafle podłogowe - miodzio :) blat tylko ciemny, zdecydowanie. już widać, że będzie pięknie.

Spirea
05-07-2012, 16:49
zestaw miodzio do czyszczenia ;)
Magda, jasne. Tatarak, Wojgoc, to może wstępnie niedziela?

Tatarak
05-07-2012, 17:17
mnie pasuje

Magda 34
05-07-2012, 17:18
Wielkie dzięki:) Mnie chyba pasuje niedziela:rolleyes: Nie mam planów.
Co do mebli to super zestaw, no i oczywiście, że ciemny blat. Zaraz Ci pokaże jak to będzie wyglądać;)

Edit: wklejki:)

123952123953

Madeleine
05-07-2012, 17:35
jeszcze ewentualnie jesion. Fajnie wygląda!

monika996
05-07-2012, 17:41
spirea kuchnia - super:p

i blat oczywiście ciemny:yes:
oj będziesz cxyścić;) windows najlepszy i miękka szmatka/;)

Tatarak
05-07-2012, 17:47
Magda - wklejki fajowe :) właśnie tak to powinno wyglądać.

Moorela
05-07-2012, 20:17
Spirea, a ten traktor za oknem to Wasz? :rolleyes:

R&K
05-07-2012, 21:35
wpadam sie przywitać tutaj - jakoś wcześniej nie trafiłem na dziennik dzień po dniu o kibicowałem na blogu ...

na traktor tez zwróciłem uwagę - ale kuchnia fajna ... cały domek super !

Pozdrawiam
Konrad

Spirea
05-07-2012, 22:10
Magdo, dzięki za wklejkę :) Tylko ciemny blat. Trzeba teraz dobrać. Ten w kropki w Lupusie jest bardzo fajny. Minus - czeka się 3 tygodnie. W Spec Haus na Sikorskiego są np. Pfleiderery dostępne od ręki, ewentualnie tydzień czekania. Może jutro podjedziemy obejrzeć.

Traktor to fototapeta ;)

Madeleine, też myślałam o jesionie, po zobaczeniu spocznika. Wyjdzie nas jednak drożej, ale i chyba nie chciałabym mieć drewnianego blatu. Chcę coś co będzie odporne. Poza tym nie chcę już zamawiać nic u dotychczasowego stolarza.

R&K, dzięki i witam tutaj również :) Wygodniej mi się pisze na blogu, a przegląda w formie wątku, więc zostawiłam dziennik w dwóch formach :)

wojgoc
06-07-2012, 10:49
Magda, jasne. Tatarak, Wojgoc, to może wstępnie niedziela?
mnie pasuje niedziela

Kaśka73
06-07-2012, 11:18
Spirea jaką ostatecznie kupujesz płytę? mam dwie różne sprzeczne opinie co do przycisków: jedna ze broń Boże z suwakiem bo nigdy nie ustawisz a druga że nigdy przycisków +- o co chodzi?

sheenaz
06-07-2012, 11:18
Spirea, szafki super, kolorystycznie rzeczywiście bardzo pasują do ściany i podłogi.
Panowie pieknie powycinali otwory. mama nadzieję, że u nas też sie tak da.
Ale czyszczenia nie zazdroszcze :)

Tatarak
06-07-2012, 13:22
Kaśka - ja mam teraz +/- i jestem bardzo zadowolona. skala jest od 0 do 10 (przy czym 10 to P, a reszta normalnie kolejne cyferki, nie wiem czy to standard, więc wyjaśniam :)). Nie bardzo sobie wyobrażam ten suwak - jeśli to działa tak jak inne suwaki dotykowe, np volume w moim laptopie, to ja bym dostała nerwicy po kwadransie.

Kaśka73
06-07-2012, 13:59
widzisz Ty sobie chwalisz takie takie rozwiązanie a mnie ostrzegano żeby właśnie takiego nie kupić i bądź tu mądra?!

Tatarak
06-07-2012, 14:29
ale jakie były zarzuty wobec +/-? tym się cudownie steruje, można ustawić moc każdego pola z cudowną dokładnością. a ja mam naprawdę niewyszukanego mastercooka.

Moorela
06-07-2012, 14:49
Ja też mam +/-, jest ok. Wcześniej u rodziców miałam gaz ;)
W kuchenkach dodatkowo warto przeczytać instrukcję (mimo wszystko), ja się po 4 latach dowiedziałam, że np. jeden z palników jest palnikiem szybkiego nagrzewania, drugi powolnego, itp.

Spirea
06-07-2012, 16:01
Kasia, ja biorę z +/-. Wersja ze sliderem jest droższa o kilka stów, więc uznaliśmy, że nie ma sensu dopłacać. Bierzemy Bosch PIE651R14E.

Sheenaz, dzisiaj A. uznał, że to żaden problem przetrzeć wieczorem fronty ściereczką. Potraktowałam to jako deklarację :)
Są też jakieś specjalne płyty typu Mleczko INOX.

Tatarak
06-07-2012, 16:07
A. uznał, że to żaden problem przetrzeć wieczorem fronty ściereczką. Potraktowałam to jako deklarację :)



:rotfl:

wojgoc
06-07-2012, 16:18
Sheenaz, dzisiaj A. uznał, że to żaden problem przetrzeć wieczorem fronty ściereczką. Potraktowałam to jako deklarację:)
to bardzo optymistyczna interpretacja

Spirea
06-07-2012, 16:53
fronty są w końcu Jego pomysłem, z którym się (słusznie zresztą) zgodziłam.
Roboty będzie full, więc chyba w jeden z pierwszych dni trzeba będzie usiąść i zrobić tablicę, kto jest za co odpowiedzialny

Tatarak
06-07-2012, 17:07
a potem na tej tablicy będziecie sobie przyklejać białe i czarne kropeczki za realizowanie obowiązków lub nie :) :rolleyes:

sheenaz
06-07-2012, 19:37
Spirea, mam pytanie apropos płyty. Wpuszczasz ja w blat czy bedzie na blacie. Mam za sobą wczoraj i dzisiaj kilka godzina spędzonych w MM i płyty mają różne wykończenia brzegów stąd pytanie.
Np. niektóre Electroluxy mają ścięte (frezowane) boczne krawędzie, inne mają wykończone brzegi stalowa listwą, niektóre Samsungi i chyba większość Whirlpooli i Mastercook ma frezowane wszystkie 4 krawędzie.
Bosch, Siemens i Gorenje które oglądałam miały wysokie brzegi (więc może tylko do wpuszczeni w blat się nadają).
Ma ktoś z Was to rozkminione, znaczy jak np. wykończtyć brzeg płyty wpuszcoznej w blat.

Tatarak
07-07-2012, 08:55
te metalowe listwy to mi się średnio podobają - mam obawy, jak jest z czyszczeniem. ja mam mastercooka z frezowanymi krawędziami nakładanego na blat. raz na jakiś czas przejadę wykałaczką pod krawędzią, bo jednak trochę tam włazi brud, i jest ok.

Kaśka73
07-07-2012, 10:04
Co do płyt to powtarza się opinia ze te z listami metalowymi trudniej utrzymać w czystosci bo tłuszcz się tam zbiera

Basia_KRK
08-07-2012, 07:03
Spirea, nie wiem jak to się stało, że mi umknęło, że będziesz miała fronty ze stali nierdzewnej - przyznam: odważne :cool: Wygląda badzo ciekawie :cool: Czekam na zdjęcia skończonej kuchni.

Ellfik
08-07-2012, 15:03
Spirea schody i kuchnia jak dla mnie idealne.Dobrze,że wreszcie je masz.Nie zazdroszczę oczekiwania na montaż i nerwów z tym związanych.Sama czekam na podłącznie kanalizacji już ....3 miesiace.Ciągle tam dzwonimy i słyszymy,że za kilka dni.Masakra.Pozdrawiam ciepło i wszystkiego dobrego.

Spirea
08-07-2012, 19:31
Cześć Basia - odważnie pod kątem czyszczenia czy wyglądu ;) Montażyści z Ikei mówili, że montowali te fronty jedynie w serwisie Toyoty i na sali chirurgicznej ;)

Ellfik, witaj i dzięki :) U nas kanalizacja wg decyzji o warunkach zabudowy miała być robiona w 2012. Nie słychać nawet, aby cokolwiek zaczęli planować.

olgusieniunieczka
08-07-2012, 20:17
Kasia, ja biorę z +/-. Wersja ze sliderem jest droższa o kilka stów, więc uznaliśmy, że nie ma sensu dopłacać. Bierzemy Bosch PIE651R14E.

Sheenaz, dzisiaj A. uznał, że to żaden problem przetrzeć wieczorem fronty ściereczką. Potraktowałam to jako deklarację :)
Są też jakieś specjalne płyty typu Mleczko INOX.

Spirea, rozumiem, że przekopałaś się przez setki indukcji i Twój wybór jest najlepszym, rozsądnym cenowo produktem? pytam nie bez kozery, mdli mnie na samą myśl porównywania tych wszystkich opcji. Może bym sobie też taką kupiła? :D

A do czyszczenia inoxu najlepszy IMO jest Chromol Ecolabu. Tani nie jest, ale rewelacyjny! Zresztą stosuje się go w 80% kuchni hotelowych.

salik
08-07-2012, 20:21
Spirea - mam pytanie odnośnie tego Boscha PIE651R14E.
Nie boisz się problemów ze sterowaniem, kiedy trzeba najpierw wybrać pole, a potem dopiero je regulować?
Sprawdzałaś może takie rozwiązanie w praktyce albo gdzieś w sklepie?

monika996
08-07-2012, 21:05
Spirea, rozumiem, że przekopałaś się przez setki indukcji i Twój wybór jest najlepszym, rozsądnym cenowo produktem? pytam nie bez kozery, mdli mnie na samą myśl porównywania tych wszystkich opcji. Może bym sobie też taką kupiła? :D

A do czyszczenia inoxu najlepszy IMO jest Chromol Ecolabu. Tani nie jest, ale rewelacyjny! Zresztą stosuje się go w 80% kuchni hotelowych.tak mam go. od cz\asu do czasu w starym domu czyściłam inox na kawiarce:D


Spirea gratuluje nocki w domu z małą!!!:yes: podoba jej się!!!!///////?????

Barbara74
08-07-2012, 21:14
Spireo gratulacje ,zazdroszczę Ci tych okienek w ścianie kolankowej,mała musiała być podekscytowana

Magda 34
08-07-2012, 21:22
Fantastycznie już jest u Ciebie:yes: Widać precyzyjną robotę przy panelach. Sama jestem dość dokładna, więc lubię takie perełki:D

U Taty, mam nadzieję wszystko w porządku?

Kaśka73
08-07-2012, 21:31
Spirea - mam pytanie odnośnie tego Boscha PIE651R14E.
Nie boisz się problemów ze sterowaniem, kiedy trzeba najpierw wybrać pole, a potem dopiero je regulować?
Sprawdzałaś może takie rozwiązanie w praktyce albo gdzieś w sklepie?

salik no właśnie tego się obawiam i dopytuje o co kaman rozumiem ze tylko te płyty z sliderem???

Tatarak
09-07-2012, 08:38
ad. indukcja - a ja mam plusy i minusy osobno do każdego pola

Spirea - co się Kalinie śniło? :)

Spirea
09-07-2012, 09:09
co do płyty:
Olgo - początkowo sama próbowałam coś znaleźć i skoncentrowałam się na płytach z powiększonym polem. Finalnie skorzystałam z doradcy AGD. Po jego wywodach zrezygnowaliśmy z większego pola i wybraliśmy polecony przez Niego sprawdzony model Boscha. Polecił nam ogólnie dwa modele - jeden jako idealny (za wyjątkiem braku slidera) - PIE651T14E. Koszt to ok. 2200 zł. Drugi PIE651R14E polecił z pełną odpowiedzialnością jako wybór w sytuacji konieczności cięć budżetowych.
Salik - no też miałam obiekcje. W analizowanej Amice nie podobało mi się to sterowanie właśnie. Pan zapewnia, że to kwestia tygodniowego przyzwyczajenia. A. twierdzi, że mam nie przesadzać, bo różnica w cenie z tym ww modelem to 600 zł.

Jednak zaczęłam sprawdzać i zrobiłam porównanie 4 modeli Boscha
http://www.bosch-home.pl/product-comparison.html?ps=PIE651T14E,PIE651R14E,PIE615R14 E,PIE611T14E

jeśli wybrać zwykłe sterowanie w wersji bezramkowej, to cena wychodzi o 200 zł niższa. Dopytam się jeszcze doradcy, bo wolę zapłacić mniej i mieć bez szlifu niż więcej mieć szlif i takie sterowanie z jednego pola ładnie nazwane TouchControlSuperquattro :)

Kasia, ja w zasadzie nie zwracałam uwagi na wykończenie, dopiero potem zaczęłam odrzucać te z ramką. Teraz mam taką - jakoś mi to strasznie nie przeszkadza, ale estetyczniej wygląda taka bez ramki. Najładniej z tym szlifem, bo schodzi w dół. Mama z kolei chwali sobie ramkę, bo coś jej wykipiało i nie rozlało się nic poza ramkę.

napiszę, co dowiem się u doradcy.

rasia
09-07-2012, 09:17
Piękne podłogi:cool:... perfekcyjna robota!:yes::cool:

Spirea
09-07-2012, 09:18
co do noclegu Małej.

Najpierw nie chciała spać, potem zrobiłam jej pokoik w gabinecie - materac, taki domek papierowy do malowania biurko itd. i już chciała spać, nawet kilka dni. Powiedziała, że to już jest dombudowa a nie tylko budowa :) Potem pojechałyśmy po ciuchy do domu i w drodze powrotnej zaczęło zbierać się na płacz. Ogólnie bała się tam spać i chciała już wracać. Powiedziała, że to nie jest jej dom, dom jest tu gdzie mieszkamy. Finalnie obiecałam, że będę z nią spała i będzie wszystko dobrze. Dziecko po całym dniu wrażeń padło momentalnie. Niestety nie pamięta, co się jej śniło.

Ale wiem, że będą 2-3 problemy:
- na poddaszu w jej pokoju, który jest najlepiej doświetlony dzięki 2 połaciówkom jest mega gorąco. W sobotę w środku dnia było 30 stopni ! Myslę, że nawet uruchomienie WM na niewiele się zda. Muszę na pewno założyć jakieś rolety wewnątrz, które trochę pochłonią słońca.
- nasze mieszkanie ma rolety. Dziecko przyzwyczajone jest, że na noc są opuszczane. Ostatnio coraz częściej zwraca na to uwagę i prosi o zasłonięcie (podobno jakieś dziecko coś jej naopowiadało). A jej pokój jako jedyny nie ma żadnej rolety. Na wąskim nie nadawało się, a na połaciówki nie mieliśmy wtedy kasy, więc zostało ewentualnie odłożone na zaś. No i chyba trzeba będzie to zrobić. I z uwagi na słońce też się przyda.
- mieszkamy obecnie w dwóch pokojach - w jednym jest cały sprzęt komputerowy i mini pracownia A. z porozkładanymi wszystkimi farbami etc. Śpimy więc w jednym pokoju. Mała nie chce się przyznać, ale myślę, że tego obawia się najbardziej - spania sama w osobnym pokoju. Trzeba będzie więc się jakoś do tego przygotować.

Spirea
09-07-2012, 09:28
co do reszty.

- dzięki za namiar na mleczko - kupię :) ale czyścić będziemy po montażu kuchni, bo znowu będą ją palcować.
- podłogi naprawdę położyli świetnie. Biorąc pod uwagę stawki za układanie paneli - 16-30, a czasami nawet gratis, to nie wierzę, że tak się starają. Do tego układali tak, aby było jak najmniej ścinek. I całe szczęście. Kupiłam na sypialnię z garderoba panele wg wymiaru z projektu + zapas. A zostały 2 sztuki.
- z Tatą na szczęście ok. Fakty okazały się korzystniejsze niż zakładane prognozy. To już nie pierwszy raz, więc mamy z nim dużo szczęścia. Warto więc robić różne badania i reagować wtedy, kiedy jest jeszcze na to czas.

sheenaz
09-07-2012, 09:48
Spirea, pokój małej będzie śliczny.
Nasza mała meble będzie miała te same, tylko troche w innym układzie i obowiązkowo z baldachimem :)
Nie zastanawiałam się jeszcze czy czy osobne pokoje to bedzie problem - może być choć mam nadzieję, że radość z nowych mebli i wanny w łazience przytłumi trochę ten lęk.

Spirea
09-07-2012, 09:59
Sheenaz, też mam taką nadzieję. Myślę, że będzie się lepiej czuła, jak zwieziemy wszystkie zabawki. Mamy liścia nad łóżko, baldachim wydawał mi się klaustrofobiczny ;) Dokupujemy jeszcze do tego Stuvę - szafę, komodę i szafkę.

Jeszcze do Twojego wpisu o kanciastych brzegach płyt np. Boscha - płyty chyba nie są wpuszczane w blat. Wystają chyba zawsze ponad blat.
Na stronie Boscha jest coś takiego:

Jakie są rodzaje wykończenia płyt (np. ramka albo listwy) i czy ma to wpływ na ich funkcjonalność? (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fjavascript%3A%3B)
W płytach Bosch wyróżniamy kilka sposobów wykończenia. Wszystkie formy zapewniają ochronę dla płyty oraz stanowią jej eleganckie wykończenie. Płyty do zabudowy na blacie są wykończone czterama sposobami:
- listwy stalowe na krawędziach bocznych oraz szlif ozdobny z przodu
- płyta bezramkowa – posiada szlify na wszystkich krawędziach
- stalowa ramka na wszystkich krawędziach
- MetalTouch – posiada z przodu szeroką, stalową listwę z sensorami. Boczne krawędzie wykończone są listwami stalowymi.

Spirea
09-07-2012, 10:48
jeszcze do tej płyty. Sama zaczęłam szperać dalej. Może te obiekcje do sterowania są uzasadnione. Tu trafiłam na więcej opinii i sporo osób na to narzeka.
http://cokupic.pl/produkt/Bosch-PIE-651R14E

Różnice jakie udało mi się wyłapać między nowszym modelem z osobnym sterowaniem PIE651T14E (ok. 2200) a starszym PIE611T14E (ok. 1400) są takie:
- tańszy nie ma timera
- tańszy ma wersję bezramkową, a nowszy jakieś ozdobne szlify. Ktoś na forum skarżył się, że ta tańsza płyta mu odstaje. W opiniach nie znalazłam u nikogo takiego problemu.
Może w takim razie lepiej wybrać osobne sterowanie i podarować sobie timer?

salik
09-07-2012, 10:50
Spirea - korzytałaś kiedyś z timera, tudzież miałaś taką potrzebę korzystania?
Bo jak rozumiem odcina on dane pole grzejne po określonym czasie?
Czy timer to tylko 'opóźniony start'?
A może to taki timer jak w piekarnikach, że po prostu wyje np. po 30 minutach, ale nic nie robi?
Patrzyłaś na odpowiedniki tych płyt u Siemensa?
Może tam coś wypatrzysz, ich produkty są prawie identyczne, bo to jeden koncern...

Spirea
09-07-2012, 10:58
Salik, nigdy nie korzystałam z timera, dlatego chyba lepiej tę funkcje sobie odpuścić. Siemensa. Musimy to obgadać w domu. Siemensa sprawdziłam. Niższe modele nie mają boostera. Z boosterem to cena od 2000 zł w górę.

Kaśka73
09-07-2012, 11:10
ja zwróciłam uwagę na jeszcze inną prawidłowość 2 pola cena 1tys, 4 pola 2tys, 5 pól cena 5 tys i tak moje marzenie o 5 polach pozostanie marzeniem;)

timer działa raczej tak że wyłącza pole po określonym upływie czasu traktuję to jednak jak dodatek

przyglądam się mocno http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/P%C5%82yty_do_zabudowy/P%C5%82yty_indukcyjne/EHL7640FOK
ale nie mam zdania co do firmy znam tylko ich odkurzacze

Spirea
09-07-2012, 11:22
Kasia, Electroluxa ma Madeleine. Wiem tylko, że lubią być kapryśne i istotny jest dobór garnków. Z tego, co pamiętam Madeleine korzystała z tych Ikea 365+ i jest chyba zadowolona. Ma ze sliderem.

timer - ze strony Boscha

Do czego służy timer? (javascript:;) Funkcja timer pozwala zaprogramować żądany czas gotowania. Po upływie tego czasu pole grzewcze wyłączy się automatycznie. O zakończeniu pracy pola informuje sygnał dźwiękowy. Timer można ustawić dla każdego pola grzewczego oddzielnie, dzięki czemu można automatycznie kontrolować czas gotowania każdej potrawy.



Podobno przydatne do gotowania jajek na miękko/twardo ;)

olgusieniunieczka
09-07-2012, 15:09
Spirea a nie rozważałaś zakupu indukcji w Ikei. Tam jest taka płyta za 999zł, z tego co wiem booster jest, sterowanie osobnymi przyciskami do każdego pola jest. Nie znam niestety opini na temat tej płyty.

rasia
09-07-2012, 15:40
Piękne podłogi:cool:... perfekcyjna robota!:yes::cool:

Co do indukcji: mam z timerem i używam go często, bardzo często... jajka, makarony, kasze, ryże, ziemniaki, zupy... no wszystko co się gotuje lub dusi...
Mam też plusy i minusy;), czyli nie mam slidera, nie wiem jak by było z tym drugim, przypuszczam że trochę szybciej, ale mówimy tu o sekundach;) Z boosta korzystam... rzadko...:)

sheenaz
09-07-2012, 15:56
Spirea my do pokoju małej kupujemy komody i biurko malm.
A jaki piekarnik i zmywarkę wybraliście?
Spirea czy zabezpieczasz jakoś ekstra ścianę nad płytą i okno?

salik
09-07-2012, 15:57
rasia - nie wiem jak Spirea, ale Ty chyba w kuchni stosunkowo dużo czasu spędzasz.
Jak ktoś rzadko coś gotuje (jak np. u nas), to taki timer, to w sumie nieistotna pierdółka ;)

Madeleine
09-07-2012, 16:08
Ja z kolei z boostera korzystam bardzo często.
Kwestia sterowania - no może można się przyzwyczaić, są ludzie, którym nie przeszkadza zlew w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki - ja się nie przyzwyczaiłam, a trochę czasu używałam kuchni pt. najpierw pole, potem moc.

Tatarak
09-07-2012, 16:11
są ludzie, którym nie przeszkadza zlew w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki


gorzej! moja Mama sobie nie wyobraża, żeby mieć w kuchni inaczej - co ja się natłumaczyłam ze swojego pomysłu na rozstawienie sprzętów... ale widać co pokolenie, to ergonomia ;)

Spirea
09-07-2012, 19:37
no i bądź tu mądry z płytą.

To, co wybrać? - osobne sterowanie czy timer.

Olga, nie chcę brać z Ikei. Ich sprzęt to Whirlpool lub Electrolux, jakoś nie mam przekonania.

Sheenaz, dobry pomysł z komodą Malm. Myślę o niej też do garderoby. A jaką szafę bierzecie dla córki?
Zmywarka już kupiona, fotki w dzienniku - Whirlpool ADG9960. Piekarnik Gorenje BO 8770AX. Wybraliśmy model z termosondą.

Kaśka73
09-07-2012, 20:26
. Ich sprzęt to Whirlpool lub Electrolux, jakoś nie mam przekonania.

.
Wiesz coś czego ja nie wiem?

R&K
09-07-2012, 20:38
no i bądź tu mądry z płytą.

To, co wybrać? - osobne sterowanie czy timer.

Timer jest przydatny
nie chcesz Ikei - kup taką jak ja

http://m2.agitomedia.pl/image/700x700/dc4a485c7ad780436954ce03c3aca384/plyty-grzewcze/hotpoint-ariston-kio-744-dd-z.683032.2.jpg
Hotpoint-Ariston KIO 744 DD Z - cena ok 1600zł
ma i 1 i druga funkcję na której Ci zależy

Spirea
09-07-2012, 20:38
nie wiem, co wiesz :)

salik
09-07-2012, 20:40
Ale tu też jest sterowanie z wyborem pola a potem dopiero mocy...

wojgoc
09-07-2012, 22:40
Ale tu też jest sterowanie z wyborem pola a potem dopiero mocy...
a to ma jakieś znaczenie?
laik jestem w tej dziedzinie

Spirea
10-07-2012, 08:45
Wczoraj odbyła się burzliwa dyskusja. Zapoznaliśmy się z instrukcją płyty i raczej pozostaniemy przy dotychczasowym wyborze. Jak widać z wypowiedzi Rasi czy Madeleine funkcje timer czy booster są przydatne. Modelu z osobnym sterowaniem teraz nie kupimy, więc przyzwyczaimy się do tego wspólnego przycisku. Nie jest to znowu nie wiadomo jakie skomplikowane urządzenie, z którym sobie nie poradzimy.

sheenaz
10-07-2012, 22:42
Spirea, zazdroszcze podejmoweania decyzji w 1 wieczór :) Ja bym się kilak zstanawiała i analizowała.
Mam pytnaie o termosondę, czy to jest potrzebne, np. do ciasta.

W pokoju córki szafy brak, będą 2 komody Malm a właściwie chyba jedna ta podwójna i nic wiecej nie planuję. Czy szafa jest potrzebna?

Moorela
10-07-2012, 22:51
Spirea, zazdroszcze podejmoweania decyzji w 1 wieczór :) Ja bym się kilak zstanawiała i analizowała.
Mam pytnaie o termosondę, czy to jest potrzebne, np. do ciasta.
?

Mam teraz termosondę i uważam, że jest super!!! Do ciast chyba raczej nie (choć kto wie?), ale świetnie się sprawdza do mięs w duzych kawałkach. Ja już inaczej mięsa nie upiekę ;)

wojgoc
11-07-2012, 00:05
pierwsze decyzje zazwyczaj są najtrafniejsze...

wojgoc
11-07-2012, 00:06
Mam teraz termosondę i uważam, że jest super!!! Do ciast chyba raczej nie (choć kto wie?), ale świetnie się sprawdza do mięs w duzych kawałkach. Ja już inaczej mięsa nie upiekę ;)
ale by sie zjadło kawałek takiego mięska...

Spirea
11-07-2012, 06:47
Sheenaz, to raczej nie była decyzja w jeden wieczór. Najpierw ślęczałam kiedyś nad tymi płytami jakiś wieczór, dwa - zresztą opisywałam wnioski w dzienniku. Potem udaliśmy się po poradę do doradcy AGD, który nam wyłożył wszystko od strony bardziej funkcjonalnej. Wtedy odbyły się dyskusje i stanęło na Boschu. Już wtedy analizowaliśmy kwestię sterowania. Teraz, po wpisie Salika, żeby mieć spokojną głowę, usiadłam do tego jeszcze raz porównując już tylko modele Boscha. Finalnie dyskusja/decyzja sprowadzała się do tego czy lepiej zrezygnować z jednej funkcjonalności (timer) na rzecz prostszego sterowania czy jednak wybrać wariant z naciśnięciem dodatkowego przycisku i wybrać timer. Decyzja przy tak postawionym pytaniu była w zasadzie prosta.

O termosondzie można poczytać tutaj - http://agdrtv24.pl/nowosc,1542,termosonda-ktora-zapewnia-doskonaly-rezultat-pieczenia (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fagdrtv24.pl%2Fnowo sc%2C1542%2Ctermosonda-ktora-zapewnia-doskonaly-rezultat-pieczenia) Ostatnio już chciałam zrezygnować (wariant bez termosondy kosztuje 300 zł mniej), ale jeszcze raz analizowaliśmy sprawę i uznaliśmy, że warto to mieć. Można potem ją dokupić za ok. 150 zł, ale nie ma wtedy automatyki pieczenia. A tak ustawiasz wszystko na piekarniku i masz z głowy. Nie wiem jak z ciastami - nie piekę. U nas w ogóle to sprawy kulinarne są bardziej działką A. Poza paroma potrawami jakoś nie mam do tego smykałki. Jego głos był więc decydujący w kwestii termosondy czy sposobu sterowania. Mnie się raczej nie zdarza gotować coś w dwóch garnkach naraz ;)

Co do szafy, to wydaje mi się przydatna na sukienki, spódniczki etc. Jak wiszą nie są tak pogniecione, jak leżą w komodzie. W szafie i tak dam albo 2 półki albo dwa kosze.

Spirea
11-07-2012, 06:51
pierwsze decyzje zazwyczaj są najtrafniejsze...

zgadza się, szkoda tylko tego czasu, kiedy szukało się czegoś innego, ale przynajmniej "zadanie odrobione"

Moorela
11-07-2012, 09:08
Kupiliśmy starszej niedawno szafę, jak musieliśmy sie przeorganizowac na mlodsza (mają teraz wspolny pokój), do tej jednej szafy weszly mi wszystkie ubrania starszej, nawet bluzy dresowe wisza na wieszakach, młodej tez jest dużo łatwiej ściagac ubrania z wieszakow niż wygrzebywac z komody (ma 3,5 roku). Generalnie polecam!! Sama szafa też fajna.

sheenaz
11-07-2012, 10:08
Kurczę nie bardzo mam gdzie wtrynić szafę, ale pomyslę jeszcze. Mogłabym może u stolarza jakąs na zamówienie o wymiarach podwójnej kostkiExpedita i przystawić do Expedita...

Spirea
11-07-2012, 10:31
Mała właśnie bawiła się szafą w Ikei - wyciągała i wieszała wieszaki. Myślę, że to dobry pomysł. Sheenaz takie kostki w okleinie białej (albo pomalowanej, nie pamiętam) dostaniesz w Locomoco. Mają piękne te mebelki, ale niestety musiały u nas przeważyć względy finansowe.

Tatarak
12-07-2012, 12:29
wniosek o przekwalifikowanie gruntu pod domem idzie dopiero przed odbiorem? a ja myślałam, że to coś z tych kwitów, co się załatwia do pnb... blech

w garażu robicie zetkę? u nas już jest (made by A) - muszę fotę cyknąć, to zrobimy analizę porównawczą.


my będziemy do anteny mocować taki stelaż pod styropianem. muszę obcykać, to najdalej jutro wrzucę do dziennika.

ja bym wzięła jeden model tych światełek lub ewentualnie po jednym modelu na pomieszczenia, bo ja nie lubię miszmaszu - kojarzy mi się z "targiem staroci" ;)

lampa z ikei będzie cudnie wyglądać przy schodach!!! :)

Spirea
12-07-2012, 12:47
no u nas z tym uchwytem pod antenę już za późno.
Co do przekwalifikowania, to chyba nawet chciałam to robić wcześniej, ale KB stwierdził, że teraz nie ma sensu. I nawet chyba w Gminie to samo powiedzieli.
Nie wiem, co to zetka :) Trzeba przewiercić się przez styropian i pustaki kominowe na zewnątrz. Nie wiem do końca, jak będą to robić.
Co do światełek, to poza wiatrołapem w zasadzie wszystkie pomieszczenia, do których potrzebujemy te lampki są ze sobą połączone. Teti jest taka zgrabna, ale nie nadaje się na oświetlenie blatu, bo max można dać 40W. Zresztą korzystniej wygląda zamocowana na ścianie niż suficie.

salik
12-07-2012, 12:48
Spirea - jeśli nie pomyślałaś o antenie na elewacji przed styropianem, to teraz będzie ciężko.
Znaczy dać się da, ale trzeba będzie użyć długich kołków, no i jakoś musisz wprowadzić sygnał do domu.
Macie coś zrobione pod instalację tv-sat w domu?
U nas antena będzie na opasce na kominie - nie daj sobie wcisnąć łatwiejszego montażu kotwami do komina...

Kaśka73
12-07-2012, 12:50
ja mam przez kanał wentylacyjny wypuszczone kable tv-sat na komin tak doradził elektryk

Spirea
12-07-2012, 12:57
teraz sobie przypomniałam, że wszystkie kable mam wyprowadzone przy kominie. Cała pętla wisi :) A możesz wyjaśnić jak ma być zrobione to mocowanie anteny na opasce?

Kaśka73
12-07-2012, 13:01
takie 2 obręcze metalowe na kominie o to ci chodzi?

salik
12-07-2012, 13:05
Przykład takiej opaski:
http://www.ferdeksklep.pl/produkt/4471,OBEJMA-OK-50W13-KOMIN.+TASMA-2x5mb.html
Do tego się potem mocuje maszt z anteną.
Dodatkowo jeśli masz w domu rozprowadzoną instalację, to będziesz potrzebowała:
- multiswitch aby rozprowadzić sygnał do dekoderów
- splitter - jeśli zamierzasz np. dzielić uprawnienia Cyfra+ na kilka dekoderów (czyt. masz jedną kartę Cyfry+ i rozdzielasz uprawnienia do odbioru Cyfry+ na kilka dekoderów w różnych pokojach)

Kaśka73
12-07-2012, 13:07
salik jesteś niezawodny:)

Spirea
12-07-2012, 13:13
ciekawe rzeczy do poczytania:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?66622-Anteny-na-kominie-czy-to-dobry-pomysl

dzięki Salik :)

monsanbia
12-07-2012, 13:19
Spirea, jak ladnie domowo juz u Was!
Podloga w kuchni rewelka :yes:
Biale panele tez super
I widze ze zdecydowalas sie jednak na sonde do piekarnika

Piszecie o antenie. Nam kurier przywiozl antene cyfrowego polsatu, K podjechal do Leroy, kupil jakies obejmy, wszedl na dach, zalozyl i z banki
Nie ma sie czym przejmowac, "minuta osiem" roboty

salik
12-07-2012, 13:22
Monia - no właśnie nie do końca tak jest że minuta osiem :)
Po pierwsze obejmy muszą być bodajże ocynkowane (muszę zapytać żonę jak to było - które są dobre, a które nie), trzeba zamontować konwertery, ustawić to itd.
Jak ktoś ma instalację z multiswitchem, to trzeba jeszcze zrobić całą robotę w środku.
Poza tym nie wszyscy lubią biegać po dachu, po dachówce ceramicznej :)

monsanbia
12-07-2012, 13:27
Monia - no właśnie nie do końca tak jest że minuta osiem :)
Po pierwsze obejmy muszą być bodajże ocynkowane (muszę zapytać żonę jak to było - które są dobre, a które nie), trzeba zamontować konwertery, ustawić to itd.
Jak ktoś ma instalację z multiswitchem, to trzeba jeszcze zrobić całą robotę w środku.
Poza tym nie wszyscy lubią biegać po dachu, po dachówce ceramicznej :)

Salik, "minuta osiem" ujelam w cydzyslowie ;)
A co ma czas do ocynkowania? :lol: (mamy ocynkowane)
K potwierdza ze zajelo mu to razem z ustawianiem anteny od samego poczatku do konca gora 2h. Potwierdzam bo siedzialam wtedy na kanapie i krzyczalam jaki jest sygnal :lol:
A dachowka ceramiczna glazurowana, co wiesz , natomiast lawki kominiarskie przy kazdym oknie wylazowym na pewno zadanie ulatwily :)

Spirea
12-07-2012, 13:42
Dzięki Monsanbia :)
My sobie bardziej skomplikowaliśmy życie, bo nie robiliśmy wyłazu ani komunikacji dachowej ....

mayland
12-07-2012, 13:45
Ws. rolet w okna dachowe to mam u siebie materiałowe wewnętrzne w kasecie z napinaczem juz 5 rok i wszystko ok. Są ciemne i faktycznie dobrze zatrzymują promienie słoneczne.
Kilka dni temu zamówiłam też dla sąsiadów u tego samego sprzedawcy
http://allegro.pl/rolety-na-okna-dachowe-kaseta-poznan-i2468019202.html
Koszt takiej na standardowe okno Fakro (w świetle szyby 60x120 cm) to 125zł więc cenowo ok. Tańsze są na te łańcuszki ale ja wolę ze sprężyną/napinaczem. Kolor kasety mają do wyboru - przy Fakro sosna.

Podoba mi się ta oprawa z grubym szkłem.
Możesz też rozważyć typowo kanałowe oprawy http://www.luxmarket.pl/kategoria/oprawy-kanalowe/1 ale wtedy byłoby bardziej industrial. ;)

wojgoc
12-07-2012, 13:46
Przykład takiej opaski:
http://www.ferdeksklep.pl/produkt/4471,OBEJMA-OK-50W13-KOMIN.+TASMA-2x5mb.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ferdeksklep.pl %2Fprodukt%2F4471%2COBEJMA-OK-50W13-KOMIN.%2BTASMA-2x5mb.html)
Do tego się potem mocuje maszt z anteną.
Dodatkowo jeśli masz w domu rozprowadzoną instalację, to będziesz potrzebowała:
- multiswitch aby rozprowadzić sygnał do dekoderów
- splitter - jeśli zamierzasz np. dzielić uprawnienia Cyfra+ na kilka dekoderów (czyt. masz jedną kartę Cyfry+ i rozdzielasz uprawnienia do odbioru Cyfry+ na kilka dekoderów w różnych pokojach)
Wy jesteście uzależnieni od telewizji?

Tatarak
12-07-2012, 13:50
Przykład takiej opaski:
http://www.ferdeksklep.pl/produkt/4471,OBEJMA-OK-50W13-KOMIN.+TASMA-2x5mb.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ferdeksklep.pl %2Fprodukt%2F4471%2COBEJMA-OK-50W13-KOMIN.%2BTASMA-2x5mb.html)
Do tego się potem mocuje maszt z anteną.
Dodatkowo jeśli masz w domu rozprowadzoną instalację, to będziesz potrzebowała:
- multiswitch aby rozprowadzić sygnał do dekoderów
- splitter - jeśli zamierzasz np. dzielić uprawnienia Cyfra+ na kilka dekoderów (czyt. masz jedną kartę Cyfry+ i rozdzielasz uprawnienia do odbioru Cyfry+ na kilka dekoderów w różnych pokojach)


a pan MIetek ma znajomego, który Ci to wszystko sprzeda i podłączy, chyba nawet zapisałam sobie gdzieś namiary, tylko gdzie!!!!!!???

salik
12-07-2012, 13:51
monia - no dobra, robiłaś instalację do jednego telewizora.
Ale to jakby się nijak ma do czasu potrzebnego na wykonanie większej instalacji.
I wtedy czas montowania anteny jest po prostu krótki :)
Tak czy siak - należy tylko pogratulować K że jest taki... khem... sprawny manualnie ;)
Ja nawet jak bym miał komunikację dachową, to bym po dachu nie chodził.

wojgoc - nie rozumiem pytania?
Znaczy pytanie rozumiem, nie rozumiem związku z tematem :)

Spirea - my w naszych Roto będziemy mieli wewnętrzne rolety materiałowe, a na wszelkie wypadek podciągnęliśmy też pod każde okno zasilanie do rolet zewnętrznych.

Spirea
12-07-2012, 13:54
Mayland, dzięki wielkie :) To będę zamawiać, też podoba mi się bardziej wersja z napinaczem.
I też z tej trójki porcelanowej podoba mi się najbardziej ta z grubym szkłem. :)
I też rozważaliśmy oprawy kanałowe. Nawet kiedyś wklejałam do dziennika ;) Trafiłam gdzieś na nie i spodobały mi się, nawet jedną kupiłam. Potem widziałam na fotkach u Oksymoron. A potem zakochałam się w Teti. Jednak przeszkadza mi w nich to, że ta podstawa jest z jakiegoś plastiku. Myślałam pierwotnie, że to metal. Dlatego szukałam dalej.
Mayland, a jakie reflektory byś zaproponowała z Brilux-a? Jeśli można spytać :)

Spirea
12-07-2012, 13:56
a pan MIetek ma znajomego, który Ci to wszystko sprzeda i podłączy, chyba nawet zapisałam sobie gdzieś namiary, tylko gdzie!!!!!!???

Pan Mietek podał mi ten namiar na ostatnim spotkaniu. Zapisałam go na białej kopercie. Nie mogę znaleźć koperty.... Pan nazywa się Tomek.
Podejrzewam, że koperta leży na parapecie pod stertą papierzysk, ale jeszcze tam nie dotarłam ;)

monsanbia
12-07-2012, 14:01
monia - no dobra, robiłaś instalację do jednego telewizora.
Ale to jakby się nijak ma do czasu potrzebnego na wykonanie większej instalacji.
I wtedy czas montowania anteny jest po prostu krótki :)


Ale Salik, chodzi Ci o montaz samej anteny i ustawienie jej, czy o montaz calej instalacji?
Bo instalacje mielismy zrobiona na etapie elektryki przez elektryka dla wielu pokoi - salon, sypialnia, 2 pokoje.
Ty masz zamiar teraz na tynku rozprowadzac instalacje czy co?
Splittery i rozdzielacze mamy w skrzynce na strychu
Antena jest jedna i jej montaz bez wzgledu na ilosc pokoi w ktorych jest TV nie jest niczym wyjatkowo trudnych ani czasochlonnym o czym juz napisalam

Pisze to zeby Spirea nie zaprzatala sobie po prostu glowy antena :)

mayland
12-07-2012, 14:13
Te mi się podobają
http://www.luxmarket.pl/asortyment/brilux-elgo/reflektor-par-estra-p20/6171
http://www.luxmarket.pl/asortyment/brilux-elgo/reflektory-g9-estra-g90/6172
Ale kierowałabym się też gwintem dlatego te na E27 bo dają możliwość wkręcenia najwiekszej ilości źródeł światła.

Z tkanin na rolety Pani poleciła mi a602, eden 134, eden 135 i zamówiłam te najciemniejsze. Próbki mogą Ci wysłać.

Spirea
12-07-2012, 14:29
dzięki. Fakt, lepiej brać takie do E27. Chyba bardziej odpowiada mi ta E90, bo końcowka się rozchodzi i więcej światła będzie padać. A. podobała się chyba ta druga., ale właśnie obawiam się większego skupienia.

monsanbia
12-07-2012, 15:42
Spirea, wlasnie trafilam przy okazji szukania markizy nad taras na all na cos takiego http://allegro.pl/markiza-fakro-amz-i-78-x-98-118-140-roleta-i2454471081.html Dopiero co pisaliscie tu nt ochrony poddasza przed naslonecznieniem. Nie wczytywalam sie, wiec nie wiem co i jak, podrzucam tylko

Spirea
12-07-2012, 16:30
dzięki. No własnie rozważam coś takiego, tylko dedykowane do Roto (ma inne wymiary). Musimy pomysleć, czy wziąć wewnętrzne czy zewnętrzne markizy same czy z wewnętrznymi.

Barbara74
12-07-2012, 18:09
Spireo ja też wczoraj w Ikei tą lampę zauważyłam :)super

monika996
12-07-2012, 18:51
zarąbiste te osłony na okna. Muszę pokazać męzowi!!!! ja bym zewnętrzne zrobiło. bardzo nagrzewa od tych dachowych okien:yes:

monika996
12-07-2012, 18:58
Spirea fajną lampę w Ikei kupiłąs:yes:


a wiesz,że my tez na etapie budowy zrezygnowaliśmy z polaciowek w łazienkach . I jestem y tego powodu bardzo zadowolona. Moje polaciowki mają za male kolnierze i nie za ładnie wyglądają.mam tylko z tylu domu 2 , jedno nad drugim.w pokoju syna( konieczność, więc musieliśmy dać)

Barbara74
13-07-2012, 21:21
Spireo zamówiłaś drzwi wewnętrzne?Jeżeli nie to mogę Ci przesłać na maila ofertę,którą dostałam z Asilo,mają promocję na drzwi malowane w cenie fornirowanych

Spirea
13-07-2012, 22:08
Basia podeślij. Zdecydowaliśmy się na górze na drzwi grafitowe, od wewnątrz u córki, jak się da, będzie inny kolor, na dole białe. Pójście w kolor = stolarz. W Polskone kolorowe wychodzą za drogo jak na płytę wiórową. Euroba w kolorze z kolei duzo drożej od stolarza. Poza tym drzwi między wiatrołapem a salonem będą otwierane do wiatrołapu. Chciałabym więc tam dać takie, aby zlicowane były jednak ze ścianą.

Dzisiaj skręciliśmy lampę. Jest rewelacyjna. Pojechaliśmy i kupiliśmy drugą :)
Jutro panele cz. 3
pa

R&K
14-07-2012, 08:55
Ws. rolet w okna dachowe to mam u siebie materiałowe wewnętrzne w kasecie z napinaczem juz 5 rok i wszystko ok. Są ciemne i faktycznie dobrze zatrzymują promienie słoneczne.
Kilka dni temu zamówiłam też dla sąsiadów u tego samego sprzedawcy
http://allegro.pl/rolety-na-okna-dachowe-kaseta-poznan-i2468019202.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Frolet y-na-okna-dachowe-kaseta-poznan-i2468019202.html)
Koszt takiej na standardowe okno Fakro (w świetle szyby 60x120 cm) to 125zł więc cenowo ok. Tańsze są na te łańcuszki ale ja wolę ze sprężyną/napinaczem. Kolor kasety mają do wyboru - przy Fakro sosna.




zdecydowanie wolałbym rolete zewnętrzną za 2x tyle ok 240 zł (https://sklep.fakro.pl/pl/category/configure/547)z Fakro
słońce przechodząc przez szybe rozgrzewa ją , następnie roleta odbija je i szyba znów się nagrzewa przez odbite promienie słoneczne - dzieki temu w domu mamy w srodku lata całkiem niezły kaloryfer - nawet wtedy gdy promienie nie wpadają w głąb pomieszczenia

Tatarak
15-07-2012, 11:42
Swego czasu rozmawiałam z Awo o roletach na połaciówkach i mówił dokładnie to samo co R&K.

Spirea
15-07-2012, 22:07
Chyba jednak bardziej skłaniam się ku tym markizom. Też wydaje mi się, że więcej da osłona już przed szybą.

Balbina200
16-07-2012, 18:55
Fantastycznie ta lampa wygląda u Ciebie:jawdrop:
Oglądałam ją w Ikei i była jakaś taka powyginania i nie wyglądała dobrze:no:
I mam pytanie - czy Ty masz framugi w środku pomalowane na czerwono???

Spirea
16-07-2012, 19:16
Balbina, jeśli piszesz o tej ledowej, to w pokoju na tle tapety wyszła całkiem nieźle. Nie wiem, jak będzie z jasnością, ale nie chciałam Małej odmówić tej lampy. Już i tak indoktrynowałam ją z białymi ścianami do tego stopnia, że jak przyjechała siostra i mówiła jej, żeby dać kolorowe fronty mebli i pasek różowy na ścianę, to Mała mówiła, że tu będzie mnóstwo kolorów, jak powiesimy jej rysunki, zabawki itd. A z meblami, to otworzyła szafę, gdzie miała ciuchy powieszone na kolorowych wieszakach i powiedziała triumfalnie, że tu są kolory ;)

Na czerwono pomalowana jest framuga między sypialnią i garderobą :) Coś podobnego widziałam w jakiejś gazecie, nawet też była biała podłoga. Chciałam to ładnie wykończyć, podłoga przechodzi płynnie z sypialni do garderoby, bo nie będę tam już robić żadnych drzwi.
Miała być też między kuchnią a spiżarnią, ale druga połówka się nie zgodziła. Miała rację, więc dałam spokój.

olgusieniunieczka
16-07-2012, 20:54
Lampa córki-świetna.
Podłoga wygląda super! Zdolniacha ten Twój A. :D
Ja też już czekam z niecierpliwością na pierwsze spanie w domu. W pierwszy weekend sierpnia mamy wesele przyjació,ł rzut beretem, więc okazja jest. Na razie powstrzymuje nas brak ciepłej wody, ale jakoś nie spieszy mi się do płacenia rachunków za gaz ;)

Kaśka73
16-07-2012, 21:23
Spirea czy Ty dodzwoniłaś się może do elektryka bo ja coś nie mogę....?

Moorela
16-07-2012, 21:37
Spirea czy Ty dodzwoniłaś się może do elektryka bo ja coś nie mogę....?

A on nie jest na tym urlopie jeszcze?

Kaśka73
16-07-2012, 21:39
no nie
od zeszłego poniedziałku już nie

Barbara74
17-07-2012, 08:11
Spireo pamiętasz u siebie montaż parapetów zewnętrznych?Nie widzę żadnej fotki z Twoimi parapetami,a nie wiem czy powinny być wcięte w styropian czy nie.Bedę mieć stalowe i po bokach listwy plastikowe.Muszę poszukać na forum ,może gdzieś o tym piszą

Spirea
17-07-2012, 08:37
Basia, zajrzyj do Tatarak, bo dopiero co Jej o tym pisałam. Podeślę Ci też fotkę, gdzie trochę więcej widać. Nie mam plastikowych końcówek tylko pozaginaną w trójkąt blachę.

Kaska, pisałam maila do elektryka. Jeszcze nie mam odpowiedzi.

Tatarak
17-07-2012, 09:34
Barbara - a w dodatku w dzienniku wkleiłam wyszperane zdjęcia, jak wygląda parapet wpuszczony w styro lub nie, więc od razu będziesz mieć wyobrażenie.

interona
20-07-2012, 10:17
Czekamy na qchnię :)

Spirea
20-07-2012, 11:07
montaż zaplanowany na środę.

malkul
24-07-2012, 08:22
OOO to juz jutro czekam na fotki, znając Ciebie to będzie cudnie:)

Spirea
24-07-2012, 09:01
zobaczymy :) Okaże się jutro....
Dziecko zostawiliśmy w weekend z babcią w Ciechocinku. Grozi, że nie wytrzyma 2 tygodni, więc z ostrożności powinniśmy wyrobić się w tydzień. Po jednym dniu widzę, że nie ma szans. Przez 12 lat uzbierałam parę rzeczy. Na złość nagle w pracy mnóstwo roboty.

Kaśka73
24-07-2012, 09:58
też doszłam do wniosku że nazbierałam parę rzeczy:)
najgorsze jest to że systematycznie wywożę jakieś szpargały na budowę a teraz (zachciało mi się gładzi) muszę się wstrzymać aż ogarnę sytuację

trzymam kciuki za akcję i życzę dużo siły;)

Tatarak
24-07-2012, 10:06
Kaśka - a my w końcu gładzimy tylko jedną ścianę przy schodach.

a co do szpargałów - A. stwierdził, że jak już dokończy podłogę na strychu, to możemy zacząć stopniowo wywozić... takie "potrzebne" rzeczy typu: choinka, ozdoby, słoiki na przetwory (których nigdy nie ma czasu zrobić), balon na wino, buty narciarskie, sanki...

ostatnio spędził dzień w kotłowni i wyrzucił 4 worki śmieci. to jest rzeczy typu "chłopu na wsi to się wszystko przyda" ;)

Spirea
24-07-2012, 11:44
śmieci jest mnóstwo. Sporo pewnie będzie takich, które będę chciała komuś oddać czy zanieść do PCK itp. Wiecie może, gdzie są we Wro takie miejsca? Chodzi mi o ciuchy, zabawki.
Najbardziej wkurza mnie to, że własnie zmienia się asortyment w Ikei. Spiżarnię, pralnie i prawdopodobnie garderobę chcę zrobić w ich systemie szynowym. Do tej pory był Antonius, ale go wycofują. We Wrocławiu już nie dostanie się np. szyn. Wchodzi nowy system- Algot. Całkiem fajny, chociaż na fotkach nie widzę kółek, a przydałyby się. W każdym razie w Poznaniu powiedzieli, że dopiero będzie we wrześniu. We Wro, jak dzwoniłam w ubiegłym tygodniu jeszcze nie wiedzieli, co dokładnie będzie. No i klops. Chciałam mieć wszystkie pomieszczenia gospodarcze urządzone, żeby wszystko tam porozkładać, a chyba się nie da :( Zrobię chyba jednak coś innego w spiżarni, bo te wydają mi się za słabe wytrzymać ciężar. Na resztę będzie trzeba poczekać.
Dla ewentualnie zainteresowanych
http://images.ikea.com/assetbank-ikea/action/viewAsset?id=2867&index=1&total=36&view=viewSearchItem&movedBr=null

salik
24-07-2012, 11:47
Spirea - czy zamawiając sprzęt AGD, kupowaliście jakąś przedłużoną gwarancję?

Tatarak
24-07-2012, 11:47
Spirea, obejrzyj sobie jeszcze regały spiżarnianie w juli, może akurat coś Ci wpadnie w oko?
http://www.jula.pl/search-result/?q=regał

Spirea
24-07-2012, 11:57
dzięki, może dzisiaj się uda. Zadzwoniłam do naszej i mam dowiadywać się po 6 sierpnia.
Salik - nie kupowałam tego. Na każdy sprzęt poszło by mi chyba kolejne ok. 1000-1500 zł. Starałam się brać lepsze marki, aby nie było problemów. Chociaż reguły pewnie nie ma żadnej. Jeśli rozważasz, to zapoznaj się z waruknami tej "gwarancji". To tak naprawdę ubezpieczenie, więc warto sprawdzić, czy to działa z automatu - sprzęt padnie i wymienią Ci w 4 roku, czy jednak jakieś zastrzeżenia "małodruczkowe" tam są.

Tatarak, rozmawiałam z tym szklarzem poleconym przez Ślężankę - raczej kleją lustra. Jak się powiesi na kołlach to odstają na ok. 0,5 cm. Mam więc nadzieję, że nie mam za krzywej ściany. Za 2 szt. 100x500 z montażem 160 zł + dojazd - do mnie ok. 15 zł. Bardzo dobra cena, chyba, że źle zrozumiałam. Facet jest w każdym razie na urlopie i mam kontaktować się po 5 sierpnia.

Kaśka73
24-07-2012, 11:58
w sprawie niepotrzebnych rzeczy napisałam Ci na priva

w kwestii elektryka dalej cisza nosz kukrka.......

Tatarak
24-07-2012, 12:16
Tatarak, rozmawiałam z tym szklarzem poleconym przez Ślężankę - raczej kleją lustra. Jak się powiesi na kołlach to odstają na ok. 0,5 cm. Mam więc nadzieję, że nie mam za krzywej ściany. Za 2 szt. 100x500 z montażem 160 zł + dojazd - do mnie ok. 15 zł. Bardzo dobra cena, chyba, że źle zrozumiałam. Facet jest w każdym razie na urlopie i mam kontaktować się po 5 sierpnia.

dzięki za info. też mam nadzieję, że nie mam za krzywej ściany, ale musimy ją jeszcze obejrzeć, to w razie czego wygładzimy. odstające byłoby bez sensu. wczoraj wymieniłam priwy z jednym forumowiczem (takim bardziej podczytywaczem ;)), który ma lustro przyklejone do tynku od kilkunastu lat i jest ok, więc może p. Krzysiek ma błędne informacje. w końcu jest postęp i coraz lepsza chemia budowlana.

do elektryka próbowałam się dodzwonić 2 razy i nie wiem, co mam myśleć...

Spirea
24-07-2012, 12:35
ja dodzwoniłam się wczoraj. Mamy się umówić na odbior jakichś dodatkowych papierzysk do nadzoru budowlanego. Mam nadzieję, że się uda.

Kaśka73
24-07-2012, 12:46
Spirea czy do odbioru mam mieć wykonane ogrodzenie i podjazdy? mój wielce uczony KB tak mnie ostatnio pocieszył jak mu zasugerowałam że niedługo koniec:(

sheenaz
24-07-2012, 12:53
Spirea co do rzeczy do oddania.
U nas wszelkie ubranka i zabawki chetnie przyjmuje dom Samotnej Matki, we Wrocławiu pewnie niejeden taki macie.
A jak nie to warto podzwonic po Domach Dziecka - też rzadko odmawiają.

Z innych możliwości jest napisanie na forum gazetowe "Pomocne emamy" - jest we Wrocławiu i okolicy kilka bardzo potrzebujących rodzin, często z małymi dziecmi, wiec moze akurat ktos bedzie potrzebował.
http://forum.gazeta.pl/forum/f,615,Pomocne_emamy.html

Ja daję też czasem ogloszenie na "oddam / przyjme" i zawsze ktos chętny się zgłasza.
http://forum.gazeta.pl/forum/f,834,Oddam_Przyjme_Praca_dorywcza.html

Tatarak
24-07-2012, 12:56
czyli elektryk nie "uciekł", jak mój niedoszły elewator, to uff :)

Kaśka - ogrodzenie? niemożliwe.

Spirea - dom samotnej matki jest na pewno na Różance, chyba na Ligockiej

Spirea
24-07-2012, 13:03
będę szukać. Dzięki
Mój KB nic o tym ine wspominał. Ogrodzenie jakiekolwiek niby powinno być od początku.

Kaśka73
24-07-2012, 13:06
Kaśka - ogrodzenie? niemożliwe.

też tak myślę tym bardziej że mam docelowe z 3 stron i wystarczy;):) a le mój KB jest wybitny

Moorela
24-07-2012, 15:54
Spirea i inni zzainteresowani, wszelkie niepotrzebne ubrania i zabawki można oddawać do Domu Samotnej Matki na Strzegomskiej naprzeciwko Cermagu, to morze potrzeb...

carolinka
24-07-2012, 16:04
Spirea i inni zzainteresowani, wszelkie niepotrzebne ubrania i zabawki można oddawać do Domu Samotnej Matki na Strzegomskiej naprzeciwko Cermagu, to morze potrzeb...

Hej :)
tam pracuje żona kolegi - na prawdę potrzebują dosłownie wszystkiego :) i przyjmą właściwie każdą pomoc:)

Magda 34
26-07-2012, 09:51
Spirea i inni zzainteresowani, wszelkie niepotrzebne ubrania i zabawki można oddawać do Domu Samotnej Matki na Strzegomskiej naprzeciwko Cermagu, to morze potrzeb...


Hej :)
tam pracuje żona kolegi - na prawdę potrzebują dosłownie wszystkiego :) i przyjmą właściwie każdą pomoc:)

Też pomyślałam o tym ośrodku:)

Spireo, a jak kuchnia? Skończona, umyta? Był pierwszy posiłek w nowym domu?;)

cronin
26-07-2012, 09:55
Dziewczyny możecie podać mi namiar na ten Dom Samotnej Matki na priv. Mam dużo zabawek, chętnie oddam bo szkoda wyrzucać, a w mojej okolicy przyjmują tylko nowe, nie wiem czemu :rolleyes:

Spirea
26-07-2012, 10:07
Magda, na razie tylko skończona. Na mycie nie było czasu, a posiłek był w Ikei minutę przed zamknięciem ;) Trzba było znowu jechac, bo kupiłam zły krzyżak do regałów spiżarnianych. Fotki pomontażowe w dzienniku.

sheenaz
26-07-2012, 10:28
Spirea, ciemny blat wyszedł super, co to za zlew?
Wnęka piękna, Wymiarowo idealna. Mi by się nie udalo tak wymierzyć :)
Nie masz nigdzie listew wykończajacych po bokacha ani u góry?
A kratke pod spodem to Ty kupowała? czy monterzy mieli?

Barbara74
26-07-2012, 10:32
Spireo ja obecnie mam kosz na śmieci 140litrów ,wywóz 1 raz w miesiącu,i selekcja śmieci.W ogrodzie kompostownik.Z kompostownika to nie korzystam ostatnio bo dźdźownic nie ma ,więc nie ma kto to przerabiać.Plastiki,papiery osobno-wywóz raz w miesiącu.Dzisiaj mi wzięli śmieci i kosz nie był pełny,ale to przez wakacje,dziecko na obozie ,ogólnie mniej gotowania.
Normalnie kosz mam wypchany na maxa.Warto robić selekcję nawet nie tylko z uwagi na finanse,ale środowisko.Moje dzieci już nauczone papier ,plastik,szkło.W nowym domu bedzie w zlewie młynek,więc kompostownika nie robię i będzie zdecydowanie mało śmieci.
U mnie 5 osób i i pies.Ale to zycie zweryfikuje ci jakiej wielkości kosz potrzebujesz.
Jak macie 110 litrów,to wzięłąbym taki rozmiar 2 razy w miesiacu.

No i gapa ze mnie bo miałam o kuchni...
tak super zlew i bateria -podaj co to?
a fronty metalowe to kto robił,czy była możliwość takie ,które nie pozostawiają ślady palców?

Spirea
26-07-2012, 10:34
Zlew to Bredskar z Ikei, ten szerszy.
Wnękę mierzyli monterzy, a wykonał idealnie wykończeniowiec.
Listew nie mam nigdzie. Po bokach nic by nie weszło. Na blacie nie chcę, będzie silikon. We wnęce nie były wliczane. Początkowo listwy/płyty miały zapełnić wszystkie przerwy, ale byłoby to sztukowanie, więc wnękę dopasowaliśmy do mebli.

Spirea
26-07-2012, 10:37
Basia, segregować będziemy. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu - zawsze mogę aneksować umowę i zmienić na mniejszy. Na początek woleliśmy wziąć większy, bo z pewnoscią będzie więcej śmieci po przeprowadzce.

sheenaz
26-07-2012, 10:39
Dzięki, a kratkę sama kupowałaś, czy monterzy przywożą ze sobą?

Co do śmieci.
My mamy 240l na ogolne smieci z wywozem co 2 tygodnie. Choćbym nie wiem jak się starała, to w 2 rodziny nie jestesmy w stanie go zapełnic, zazwyczaj jest pol pojemnika.
Za to worków z plastikami raz w miesiącu mam 4 szt. 120l, na to by się kontener przydal.

Spirea
26-07-2012, 10:41
tak super zlew i bateria -podaj co to?
a fronty metalowe to kto robił,czy była możliwość takie ,które nie pozostawiają ślady palców?


zlew jw
bateria to Franke Sentinel
Fronty ikeowskie. Nie było wersji antyfringerprint. To nie jest problem. Odpowiedni środek i A. zobowiązał się do czyszczenia, bo fronty były jego pomysłem. Martwią mnie załamania - dopóki nie wyczyścimy, nie wiem czy to załamania światła, śladów czy są to jakieś mini zniekształcenia samej blachy, którą obite są płyty frontowe.

Spirea
26-07-2012, 10:42
Sheenaz, zapomniałam o kratce. Monterzy mieli, bo nie wiedziałam, że będzie potrzebna. Może są jakieś inne ładniejsze.. To, co jest musi wylecieć, bo wygląda fatalnie.

Barbara74
26-07-2012, 11:17
Cena baterii do przyjęcia,wygląd taki jakie potrzebuję -nowoczesny -loftowy,zastanawia mnie załączanie ,bo to przez ten dinks pionowy-czy jest to wygodne?
Ja wprawdzie brałam zlew podwieszany pod uwagę,ale u Ciebie wyglada ślicznie ten zlew,więc znając ceny dużych wpuszczanych to być może ,że się na ikeowski skuszę, idę na ich stronę sprawdzić cenę

Spirea
26-07-2012, 11:21
Basia, w Ikei jest najdroższy, a w porównaniu do rynku tego rodzaju zlewów, to najtańszy - 999 zł + syfon 25 zł.
Baterię uruchamia się tym bolcem właśnie. Jeszcze nie użyłam, więc nie wiem, czy wygodny ;) Ale myślę, że nie powinno być problemu.

greywolf
26-07-2012, 16:57
Witaj Spireo,

Jestem pod wrażeniem schodów; wielkie brawa z konsekwencję i biel na ścianach, kuchnia również na 5+
Chciałbym zapytać o lampę podłogową hektar (bo tak się chyba nazywa) z ikei, którą zakupiłaś; dziwne, ale nie mogę jej znaleźć na stronie internetowej w katalogu produktów, a ujęła mnie jej prostota. Rozglądam się czas jakiś za czymś podobnym i być może z Twoją pomocą znalazłem. Możesz zdradzić jej cenę oraz potwierdzić nazwę, abym miał 100% pewność czego szukać?

BTW, Twój koncept wnętrz przypomina wnętrza domu z galerii jednej z użytkowniczek forum gazety i jeśli to nie przypadek, to mogę powiedzieć tylko: idź dalej tą drogą; osiągniesz powalający efekt, czego Ci życzę.

Magda 34
26-07-2012, 22:37
Spireo, a dlaczego stół stoi prostopadle do zabudowy kuchennej? Czyżby był większy niż w projekcie? :rolleyes:

Patrzę i patrzę na te krzesła i coś mi nie gra. Nie wiem co:rolleyes: Czy ich kształt czy kolor? Sama nie wiem...ale coś zgrzyta. Może jakieś metalowe były by lepsze? A może na żywo zupełnie inaczej to wygląda?

Edit: Ale całość świetnie wygląda.:wiggle:

Spirea
26-07-2012, 22:40
Greywolf, dzięki wielkie :)
Lampa nazywa się Hektar, kosztowała 199 zł i jest w nowej ofercie Ikei. Nie ma jeszcze jej na stronie, ale jak wrzucisz w google i dasz grafika, to wyskoczą stojące, wiszące i na klipsie. Rozważamy kupienie tych wiszących nad stół. Chociaż jak krzesła poszły szare, to może chociaż lampy powinnam dać w kolorze.
Co do wnętrz, to chyba wiem, o kogo chodzi. Jest też na tym forum. W części przypadek, bo np. białe ściany były planowane od początku. Mają na nich wisieć obrazy A. Przypadkowo wyjdzie więc podobna konwencja. Surowy, loftowy styl też, bo dom już był tak zaprojektowany na zewnątrz i wewnątrz. Na pewno zaczerpnęłam pomysł ze stołem na stalowym stelażu. MIelismy nawet coś podobnego zamawiać u ślusarza, ale Barbara74 dała mi cynk, ze takie stoły są w TKMaxx i udało się nam kupić. I chyba ciemna ściana w kuchni tez była "ściągnięta". W tamtym domu jest też parę innych rzeczy, które z chęcią bym ściągnęła, ale na razie mnie na nie nie stać :( - sofy Togo i lampa Dear Ingo.

Spirea
26-07-2012, 22:48
on jest chyba nawet krótszy niż ten z Manufaktury - ma 1,9m. Nie wiem, czy pamiętasz, ale ja zawsze chciałam stół prostopadle. Ty i A., że równolegle. Wtedy jednak musiałby być przystawiony do ściany.
Taki długi stół chciałam prostopadle ustawiony jak już nie mogłam mieć wyspy. Przesunęliśmy kable, zeby go więc móc postawić tak. Jeden kable jest dłuższy i będa wkręcone haczyki. Jak będzie się chciało, to można przestawić stół i przewiesić lampę.
A z krzesłami jestem w kropce. Na razie tak naprawdę nie znalazłam nic godnego uwagi, co by nam pasowało. Liczyłam na tę Polonię i nic z tego nie wyszło. Więc może poczekam z tymi, a jak coś się wykluje to zmienię.

Magda 34
26-07-2012, 23:02
Myślałam, że ostatecznie została wersja z równoległym stołem:):rolleyes: Ale tak też jest dobrze, tylko na zdjęciach ten stół wygląda na ogromny i będzie mało miejsca na przejście:)

No naprawdę nie wiem co Ci doradzić z tymi krzesłami. Może rzeczywiście kolor coś zmieni. :rolleyes:

Te są fajne, ale czytałam gdzieś, że są bardzo niewygodne:rolleyes:

http://bi.gazeta.pl/im/5/9337/z9337465X,krzeslo-Model-A--Tolix.jpg

Spirea
26-07-2012, 23:11
Magdo, ale on stoi prostopadle...

Co do krzeseł, właśnie dyskutujemy i przed chwilą byłam na stronie Tolix, bo kiedyś je już wyszukałam. Problem tylko, bo sztuka kosztuje ok. 480 dolarów. Chyba, że kupić uzywane i pomalować. A jak jeszcze niewygodne to odpada.

Magda 34
26-07-2012, 23:17
Magdo, ale on stoi prostopadle....

Przepraszam, za długo już dzisiaj przy kompie siedzę. ;) Już poprawiłam

Spirea
26-07-2012, 23:19
mnie chyba najbardziej przeszkadza toporność i to, że kolorem zlewają się z resztą. Jutro je oddamy. Najwyżej zostaną te rozpakowane i do czegoś się wykorzysta.
Podobają mi się te

127660

http://www.lil.nl/nl/25155/kruk-clipper-bruin-zuiver.html

Spirea
26-07-2012, 23:24
Myślałam, że ostatecznie została wersja z równoległym stołem:):rolleyes: Ale tak też jest dobrze, tylko na zdjęciach ten stół wygląda na ogromny i będzie mało miejsca na przejście:)



Mniej miejsca byłoby właśnie, gdyby był postawiony równolegle. Teraz mozna spokojnie przejść, wyminąć się itd.

Magda 34
26-07-2012, 23:28
Też fajne, ale nie brałabym taboretów. Bo przy dłuższym posiedzeniu, to jednak chciałabym się oprzeć. Te taborety super wyglądałyby przy barze:)

Moorela
27-07-2012, 04:00
Spirea, fajny patent z lampą na haczykach. My też się zastanawiamy nad ustawieniem stołu, a "ruchoma" lampą jest bardzo sprytna... Krzesla mi też coś nie halo, ale głównie ze względu na kolor - brak koloru. Maźnij je w photoshopie na czerwono może przed oddaniem. Całości gratuluję :)

narendil
27-07-2012, 08:08
Spirea! Kuchnię masz genialną!
Bardzo, ale to bardzo mi się podoba :)

Z kolorowych krzeseł znam takie: Seletti (http://czerwonamaszyna.pl/krzesla-seletti-pantone,16939,p.html).
Ale chyba nie podpasują.

I pytałaś kiedyś o czerwone dodatki do kuchni ;)
Ja mam TYPHOONA (http://www.typhoonhousewares.com/Range/1_Kitchen%20Collections).

Spirea
27-07-2012, 10:19
dzięki dziewczyny,
myśleliśmy o przemalowaniu, ale jak nie rozpakowalismy wszystkich, to oddamy je. W Ikei można zwracać, więc stwierdzilismy, że weźmiemy, przymierzymy i sprawdzimy.
Narendil :) te też brałam pod uwagę, bo mają coś w sobie. Nie pokazywałam ich jednak A. i skreśliłam z listy. Ale może do nich wrócić, bo są bardzo fajne. Najgorsze, że nie ma gdzie zobaczyć większości krzeseł z internetu na żywo. A kupowanie krzeseł w ciemno jest ryzykowne.

salik
27-07-2012, 10:20
Spirea - super kuchnia, strasznie Wam zazdroszczę że już macie ten etap za sobą! :)

Spirea
27-07-2012, 10:26
:) jest super :) wczoraj wypróbowaliśmy płytę i zagotowaliśmy wodę w garnku, myliśmy naczynia (bateria rewelacja!) i chłodziliśmy wodę w potężnej lodówie.
Ale najgorsze przed nami - pakujemy, pakujemy i jakby nic nie ubywa...

greywolf
27-07-2012, 10:27
Spirea - dzięki za odpowiedź w sprawie lampy; z chęcią zobaczę postępy w pracach oraz to jak prezentuje się lampa we wnętrzu więc będę zaglądał. Wiszące z tej serii też wyglądają dobrze i pasowałyby do Twojej koncepcji.

malkul
27-07-2012, 11:44
Spireo, zgadzam się z przewmówczyniami, krzesła nie pasują. Ale wiem że znajdziesz coś sensownego. co nagle to po diable :) A tak to PIKNIE JEST ;)

Tatarak
27-07-2012, 11:46
Kuchnia wygląda olśniewająco :) wpraszam się na kawę - jeszcze nie wiem kiedy, ale się wpraszam! :)

Spirea
27-07-2012, 12:10
dziewczyny, no właśnie - co nagle to po diable. Chcieliśmy już mieć krzesła, Polonia odpadły, a te miały najmniej minusów. Jednak to za mało. Całe szczęście, że to Ikea i można oddać. Miałam wątpliwości, których nie potrafiłam wyartykułować, dlatego wrzucilam na forum, żeby sprawdzić, czy się uprzedziłam czy może faktycznie nie pasują.
5 oddamy, a te rozpakowane zostaną, żeby było na czym siedzieć. Potem się wykorzysta w ogrodzie. I będziemy czegoś szukać. Te Pantony Seletti zalinkowane przez Narendil są fajne i w ogóle pasowałoby do całości nawet poprzez te nazwy kolorów (bo, na górze pracownia malarska ;)). Martwią mnie dwie rzeczy - pokrycie to syntetyczna skóra (chociaż zakładam tu lepszą jakość niż polskie produkty) i niskie oparcie - 77 cm. Krzesła do jadalni mają około 10cm więcej.
Tatarak, jak najbardziej, tylko się jakoś ogarniemy. Jeśli nie będzie trzeba jechać po małą (bo płacze wieczorami za mamą), to odezwę się.

Tatarak
27-07-2012, 12:24
Tatarak, jak najbardziej, tylko się jakoś ogarniemy. Jeśli nie będzie trzeba jechać po małą (bo płacze wieczorami za mamą), to odezwę się.

i jak ja się ogarnę, bo na razie to mam na budowie taaaaką kuwetę ;) i problemy typu długość ramienia do deszczownicy itp. BTW jaką masz u siebie dużą deszczownicę i długość ramienia, na którym wisi?

Spirea
27-07-2012, 12:28
ramię ma 40cm, deszczownica 20cm.

Tatarak
27-07-2012, 12:29
a jaką dużą planujecie kabinę i na jakiej wysokości wychodzi deszczownica ze ściany, jeśli pamiętasz?

Spirea
27-07-2012, 12:42
brodzik ma 100x90. Taka będzie kabina, bo na razie nie mamy szyby.

Tatarak
27-07-2012, 12:46
czyli w sumie wymiary porównywalne, u nas ma być 90 x 90. wysokości zamontowania deszczownicy nie pamiętasz czasem?

Spirea
27-07-2012, 13:08
wydaje mi się, że standardowo - chyba 110 bateria

Tatarak
27-07-2012, 13:13
baterię chcę mieć na takiej wysokości jak przycisk geberita na tej samej ścianie, ale deszczownicę nie wiem, jak dać. kabina będzie mieć chyba 1950mm, czyli prawie 2 m, deszczownica musi być odpowiednio wyżej, żeby o nią nie zahaczać, składając drzwi kabiny do środka.

reni1980
27-07-2012, 13:24
a ja właśnie przyszłam powiedzieć że krzesła bardzo mi pasują i wogóle zajebista kuchnia:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
zawsze możesz kiedyś dać je na taras póki nie uzbierasz na wymarzone ale moim zdaniem wyglądają super

monia ty jak zrobisz zdjęcie to po dupie bym cię lała, zajebisty dom a zdjęcia masakra:eek:

monika996
27-07-2012, 13:49
reniu bo to zdjęcia jeszcze stare - starą komorką:)
nowa cyka ładniejsze- tylko nie mogę bluetoothem załadować , tylko kabelkiem i mi się nie chce:)
a krzesła fajne??? te moje???

Madeleine
27-07-2012, 18:12
Spirea, oddaj krzesła - możesz nawet te rozpakowane, nie ma problemu. Są mdłe. Patrzyłaś, czy coś w customform nie przypadło Ci do gustu? Jest trochę nowości (wiem, co sądzisz o podróbkach, ale możesz to wykorzystać jako przykład inspiracji odwrotnej)

malkul
27-07-2012, 20:14
jako przykład inspiracji odwrotnej :eek: lepiej uciekaj bo jak Spirea to przeczyta :wink::lol:

Madeleine
27-07-2012, 20:39
no w sensie, żeby oryginały odnalazła ;)

Spirea
27-07-2012, 23:49
:) zdążyłam przeczytać :)
krzesła oddane, poszukiwania trwają.
Reni, razem z moim A. byliście w mniejszości. Już nawet tata jak zobaczył stwierdził, że mam szukać, to dołoży połowę. Warto było więc kupić na jeden dzień ;)

Basia_KRK
28-07-2012, 07:55
Właśnie miałam pisać a propos krzeseł, ale widzę, że oddane, więc temat zamknięty. Wg mnie krzesła w kolorze będą hitem. Spirea, te strasznie zlały się z całą resztą... :no:

malkul
28-07-2012, 07:56
krzesła ładne przywlekłam: IKER CELL:
http://designteka.pl/wp-content/uploads/2009/09/CELL_08-505x654.jpg

malkul
28-07-2012, 08:15
i zmiękczająco: IKER MAPLE
http://designattack.pl/wp-content/uploads/2011/04/Maple-proj.-Platform-Gernot-Oberfell-i-Jan-Wertel-dla-IKER.jpg

Balbina200
28-07-2012, 13:15
Dobra decyzja z oddaniem krzeseł!
Kolorowe nie będą konkurować, tylko podkreślą surowość stołu.
A widziałaś link Narendilka do DIY pająkowej lampy?
Mnie urzekła. Będę robić:) Lampki ikeowskie już zakupiłam.
Teraz szukam aluminiowej obręczy.

I przyłączam się do zgodnej opinii - kuchnia wygląda super!
Miałam te stalowe fronty w swojej kuchni jakiś 10 lat temu.
Dobrze się je czyściło, ale się rysowały. Taki ich urok.
A kolor aż krzyczy, że jest tam potrzebny.
Będą cokoły pod szafkami czy specjalnie sa wiszące?

malkul
28-07-2012, 15:32
tez uważam że kolor aż krzyczy, że jest tam potrzebny :yes:

marynata
30-07-2012, 15:32
Spirea,pokłony za to co zrobiłaś dotychczas.
Pozytywnie zazdroszczę efektu końcowego.
Ten dom to hicior :yes:

Spirea
30-07-2012, 15:41
dzięki za linki do krzeseł. Trzeba powrócić do wersji krzeseł w kolorze lub kolorach. Pokazałam A. te Seletti i całkiem mu przypadły do gustu. Na razie jednak temat zostawiam, bo mamy sajgon. Usiłuję spakować 12 lat życia + trochę z czasów wcześniejszych i idzie strasznie opornie. Kilka wielkich worków ze śmieciami poszło, 3 worki rzeczy/zabawek do oddania, x kartonów/toreb/pudełek wywiezionych, a mieszkanie dalej pełne :( Musimy się streszczać, bo na środę zamówiłam transport większych mebli (niestety część muismy zabrać, bo nie ma szans, aby nowy dom zapełnić nowymi). Do tego padł komputer i nie mam w domu netu. Musiałam wrócić na dzień do pracy, a godzinę temu okazało się, że muszę być rano w Wałbrzychu :(

Balbina, widziałam tę instrukcję. Z ilu lamp robisz? Jak Ci się uda, to może warto spróbować :)

A przy okazji: okazuje się, że mam całkiem kuchnię na czasie - nowy katalog kuchni Ikei ma właśnie na pierwszej stronie kuchnię ze stalowymi frontami. I widać też te wiszące Hektary - chyba się skuszę :)
http://www.thekitchn.com/ikea-2013-catalog-preview-kitchen-ideas-and-inspiration-from-the-small-kitchen-giant-174454