PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking paliwa typu ekogroszek.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

kalio
06-03-2014, 09:15
Dobre jest to że piszą węgiel kamienny.

I jego kaloryczność mocno zawyżają

Kupiłem na próbę z Brioco depot zielonego - nawet suchy tylko mało kalorii

cenowo w torecu nie jest tak zle http://www.torec.pl/pl/cennik-wegiel

SUSPENSER
06-03-2014, 11:06
Brał ktoś groch od nich ???
http://www.ekogroszek2u.pl/index.php?drugi=pliki/cennik (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ekogroszek2u.p l%2Findex.php%3Fdrugi%3Dpliki%2Fcennik)

Ledvice "wartość opałowa (kaloryczność): do 25.000 kJ/kg " - hehe mogli napisać od razu "do 30 000 kj/kg" i byłoby to równie prawdziwe, i ... mylące.

Słabo się Czesi "cenią" podając zaledwie 17,6 MJ/kg ;) - link:

http://www.energocom.cz/pl/parametry/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.energocom.cz%2 Fpl%2Fparametry%2F)

willy
06-03-2014, 20:20
Było o tym max 2 strony do tyłu. Post o ekogroszku prestige

Może 1 zdanie było o tym ;] albo ślepy jestem. Ciekawy jestem bo koleś niedaleko mnie otworzył skład i zaczyna handlować tym gorszkiem, i jestem Ciekaw czy jest sens dać więcej i być zadowolonym czy dać więcej i nie być zadowolonym, dlatego pytam o opinie na temat tego groszku.


Brał ktoś groch od nich ???
http://www.ekogroszek2u.pl/index.php?drugi=pliki/cennik

Nie polecam, kolega kaszpir007 wyczerpał temat ;]

vaster
07-03-2014, 06:51
Może 1 zdanie było o tym ;] albo ślepy jestem. Ciekawy jestem bo koleś niedaleko mnie otworzył skład i zaczyna handlować tym gorszkiem, i jestem Ciekaw czy jest sens dać więcej i być zadowolonym czy dać więcej i nie być zadowolonym, dlatego pytam o opinie na temat tego groszku.



Nie polecam, kolega kaszpir007 wyczerpał temat ;]

cytat za ReefKru:
"Dokładam do czarnej listy oszustw Prestiga Platinum miała być najmniejsza ilosć popiołu, niestety jest większe zużycie groszku 20% a popiołu z jednego dnia tyle co z jednego tygodnia wesołej z bartex-u
Dlatego wesoła z bartexu jest jak naraźie ok! ale chcę jeszcze zamówić próbkę wesołej z kareny jeżeli będzie to samo, to będę miał alternatywę jakby w bartexie się popier.... kiedys chwalono resovera a dzisiaj
ps. dopadnę windowsa to prześle urobek nieszczęsnego prestiga aż zaczynam żałować że mrozów niema by się w pi... wypalił "

willy
08-03-2014, 07:19
Dzięki Vaster, apropo z bartexu to jaki bierzecie ten eko-groszek Rubin, Silver czy Gold i czy braliście od nich tego czecha bo zastanawiam się czy nie kupić go do grzania wody .

yogi440
08-03-2014, 09:13
Wiekszosc z nas bierze u nich gold.CZyli ekogroszek z kopalni wesola.Ja jestem z niego zadowolony.Bardzo malo popiolu niewielkie zuzycie.Moze nie jest najtanszy ale mysle ze warto.Fakt ze najlepiej spala sie przy duzych mrozach ale jak odpowiednio parametr dobierzesz nawet teraz jest ok.A czeski do grzania wody jak najbardziej tylko mocno brudzi kociol.Palilem kiedys tym z komoran .Wprawdzie nie od nich ale wypalal sie ladnie .W minusowych temp nieoplacalny.Zuzycie duzo wieksze wiec jesli wychodzi na to samo po co dzwigac te worki.

vaster
08-03-2014, 09:51
Dzięki Vaster, apropo z bartexu to jaki bierzecie ten eko-groszek Rubin, Silver czy Gold i czy braliście od nich tego czecha bo zastanawiam się czy nie kupić go do grzania wody .

Ja kupowałem wesołą u nich i w bykowie. Znaczącej różnicy nie widać. Zero zerwanych zawleczek od września chyba lub wcześniej. Paliłem i komoranami i ledvicami przez lato. Teraz na lato chyba też czecha zamówię. Przy takiej zimie jak w tym roku to i czechem by obskoczył. Pozatym że syfi okrutnie, pali się bardzo ładnie i jeden i drugi. Na minus spora ilość siarki. Mokry groszek + siarka - katastrofa (jak dla mnie). Trzeba mieć na uwadze to, że nawet nie musi wyglądać na bardzo mokry, żeby taki był. Węgiel kamienny słabo wchłania wodę, czech niestety tak. Przy paleniu mokrym czechem smród jest okrutny. Ostatnio czecha na lato miałem z bykowa, wziąłem pół tony wesołej, pół czecha. Węgiel był raczej suchy. Mokrego miałem z nomi na szczęście tylko dwa worki. Dla porównania miałem kamienny bardzo mokry nie wiem do końca jaki (kupowany w majstrze) i smrodu takiego nie było, wypalał się również ładnie.

willy
08-03-2014, 14:40
Dzięki za rady na pewno zamówię czecha do grzania wody i tak staram się często czyścić piec;]

Wojtek_mazury
09-03-2014, 15:33
Ten "Ledvicki" chyba jakiś oszukany , bo z komina wydobywał się śmierdzący zółty dym , smród na całe osiedle , aż mi wstyd było :(
Kumpel kupował od nich także i takie same objawy.


Pamiętasz może jak się spalał? Czy miał długi, czy krótki płomień i ile dawał popiołu?

Mozej
10-03-2014, 15:14
Czy ktoś z Was kojarzy ekogroszek z firmy ADMET? Worki jak na ich stronie http://admet.eu/wegiel . Dotychczas paliłem wesołą z Bartexu (poszło 2 tony kupowane na raty) ale ponieważ mi się skończyła musiałem się ratować. Znalazłem sobie sprzedającego workowany ekogroszek najbliżej mnie i kupiłem co miał najlepszego (w jego opini). Mówił że do niego wróce, a ja się tylko szyderczo uśmiechnąłem ;) I.. .wróciłem. Dzwoniłem do Admetu spytać ile kosztuje u nich ten ekogroszek i co to jest, ale Pani przez słuchawkę miała mi ochotę powiedzieć tylko "spier****". Ślepa uliczka. Pali się idealnie. Piec bardziej czysty niż po wesołej, a w popiele zero spieków, koksu itd. Bezpośrednio cenią sobie to za 900zł/tona w tym samodzielna organizacja kuriera, a przez pośrednika pod domem 1100 zł. Swoją drogą pogoda jaka jest każdy widzi i jestem w kropce. Nie wiem co i od kogo kupić (mazowieckie).

zyzolek
10-03-2014, 15:52
Czy ktoś z Was kojarzy ekogroszek z firmy ADMET? Worki jak na ich stronie http://admet.eu/wegiel .
Bezpośrednio cenią sobie to za 900zł/tona w tym samodzielna organizacja kuriera, a przez pośrednika pod domem 1100 zł. Swoją drogą pogoda jaka jest każdy widzi

Ceny masakra za węgiel nieznanego pochodzenia

Mozej
11-03-2014, 08:19
Ceny masakra za węgiel nieznanego pochodzenia

Ponieważ ja nic nie zdziałałem to zleciłem wyciągnięcie informacji żonie. Jest odpowiedź: Wesoła Mysłowice. Bartex robił mnie chyba w chu*** sprzedając coś innego jako Wesołą. I nie zrobił tego raz czy dwa razy. Kupowałem po pół tony kilkukrotnie na przestrzeni 3 miesięcy (teściu jeździ dużym autem jako handlowiec w tamte strony).

vaster
11-03-2014, 08:39
Ponieważ ja nic nie zdziałałem to zleciłem wyciągnięcie informacji żonie. Jest odpowiedź: Wesoła Mysłowice. Bartex robił mnie chyba w chu*** sprzedając coś innego jako Wesołą. I nie zrobił tego raz czy dwa razy. Kupowałem po pół tony kilkukrotnie na przestrzeni 3 miesięcy (teściu jeździ dużym autem jako handlowiec w tamte strony).

A ja uważam że możliwości są dwie:
1. Bartex robił Cię w ch....
2. Ta druga firma robiła Cię w ch....

Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz wnioski. Nie zawsze "czysty" węgiel z jednej kopalni pali się lepiej niż "mieszanka". Miałem wesołą z 2 źródeł i paliła się podobnie.

Mozej
11-03-2014, 08:53
A ja uważam że możliwości są dwie:
1. Bartex robił Cię w ch....
2. Ta druga firma robiła Cię w ch....

Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz wnioski. Nie zawsze "czysty" węgiel z jednej kopalni pali się lepiej niż "mieszanka". Miałem wesołą z 2 źródeł i paliła się podobnie.

Przydałoby się zatem jakieś kompedium wiedzy na ten temat. To mój pierwszy sezon grzewczy i w znacznej części w kwestii wyboru ekogroszku bazuję na tym temacie. Krótko mówiąc nie ma się co podniecać Wesołą, Pieklorzem czy innymi "markami" bo ktoś kto robi w chu** i miesza to co ma na składzie może być dużo lepsze od tych które wymieniłem? Byłem trochę naiwny myśląc przed zakupem pieca i wyborem takiego źródła ciepła, że jakość i pewność do opłatu jest adekwatna do ceny jaką zapłacę :wtf:

vaster
11-03-2014, 09:51
Przydałoby się zatem jakieś kompedium wiedzy na ten temat. To mój pierwszy sezon grzewczy i w znacznej części w kwestii wyboru ekogroszku bazuję na tym temacie. Krótko mówiąc nie ma się co podniecać Wesołą, Pieklorzem czy innymi "markami" bo ktoś kto robi w chu** i miesza to co ma na składzie może być dużo lepsze od tych które wymieniłem? Byłem trochę naiwny myśląc przed zakupem pieca i wyborem takiego źródła ciepła, że jakość i pewność do opłatu jest adekwatna do ceny jaką zapłacę :wtf:

Niestety tak nie jest. O tym jest właśnie wcześniejsze 310 stron tematu. Polecamy tu właśnie w miarę sprawdzonych sprzedawców. Ja kupowałem opał w bartexie i częściowo w bykowie. Oba węgle spalały się podobnie, nie zrywały zawleczki. Na wcześniejszą (pierwszą) zimę kupowałem opał (ekoret) na lokalnym sprawdzonym składzie i spalał się nieźle, jednak czasem zrywał zawleczkę. Nie za bardzo bym się tu przejmował jakim węglem palę tylko bardziej ile daje ciepła. Jak poczytasz trochę wstecz, dowiesz się, że mieszanki to przyszłość jeżeli chodzi o ekogroszek, bo pokłady dobrego (nie spiekającego i nie szlakującego) węgla się kończą. Jestem z tych, którzy uważają że warto w granicach rozsądku dopłacić i mieć z głowy. Jeżeli ten ekogroszek z lokalnego składu spalał się dobrze i był podobnie kaloryczny, jak wesoła, to nawet bym się nie zastanawiał nad zakupem. Niekoniecznie musisz też palić drogim węglem. Możesz tak, jak kolega zyzolek palić czechem. Wnętrze jego kociołka mnie zadziwiło. Zdjęcia są wcześniej. Ja w lecie też będę palił czechem, niestety mój kocioł brudzi się przy tym dość bardzo.

kobra64
11-03-2014, 10:15
Vaster Ty skąd jesteś? Zamiast czecha na lato w południowo - wschodnich rejonach Polski lepiej może wyjść Jaret, a pali się znacznie czyściej.

vaster
11-03-2014, 10:30
Vaster Ty skąd jesteś? Zamiast czecha na lato w południowo - wschodnich rejonach Polski lepiej może wyjść Jaret, a pali się znacznie czyściej.

Okolice Dębicy. Nie spotkałem się tu z Jaretem. Czech u mnie po 680 można kupić. Gdyby to było takie proste, nie zawracał bym sobie kupowaniem węgla wysyłkowo. Gdyby mi ten ekoret na miejscu spakowali, to też bym nie kupował wesołej w bartexie. Po tym jak chyba 3 razy zapytałem czy spakują do worów (oczywiście za opłatą) powiesili kartkę "nie pakujemy ekogroszku w worki". Tak naprawdę to mogę tu kupić podobno chwałowice (jak dla mnie z miałem) pakowane jak leci z placu, piasta jak dla mnie z miałem (pakowane jak leci z placu), pewnego ekoreta luzem za ok 930zł + transport (tyle wychodzi wesoła w workach pod dom). O innych, co to sprzedają węgiel "jaki kto chce", to nawet nie wspominam. Teściowie zakupili u takiego wesołą chyba kostkę do kociołka zasypowego i mówią że większego badziewia to nie mieli. Alternatywą mogą być groszki marketowe, co mija się z celem z racji ceny i wożenia własnym transportem.

echelon
11-03-2014, 10:51
Kolego Suspenser a testowałeś może miał z piasta 23MJ oferowany w Bykowie?
Workowany miał z wysyłką. Muszę się z kalkulatorkiem zastanowić...540+130(?) ~670 .....

gregor24
11-03-2014, 14:39
Testuję eko miał siany z Kareny. Często robią promocje, kupiłem po 660 zł z przywózką.
Pali się bardzo dobrze, jest dość kaloryczne, popiołu trochę więcej niż z Wesołej!
Niestety musi być naprawdę suchy, wilgotny klei się w podajniku i się zawiesza!
Wesoła u mnie się zbytnio nie sprawdziła, a ekonomi żadnej nie zauważyłem, a różnica w cenie jest spora!
Jestem zwolennikiem palenia z dłuższymi postojami kociołka, a Wesoła kompletnie do tego się nie nadaje!

https://esterownik.pl/sterownik/1117

bobasxx
11-03-2014, 16:59
Testuję eko miał siany z Kareny. Często robią promocje, kupiłem po 660 zł z przywózką.
Pali się bardzo dobrze, jest dość kaloryczne, popiołu trochę więcej niż z Wesołej!
Niestety musi być naprawdę suchy, wilgotny klei się w podajniku i się zawiesza!
Wesoła u mnie się zbytnio nie sprawdziła, a ekonomi żadnej nie zauważyłem, a różnica w cenie jest spora!
Jestem zwolennikiem palenia z dłuższymi postojami kociołka, a Wesoła kompletnie do tego się nie nadaje!

https://esterownik.pl/sterownik/1117

A jaka jest granulacja tego miału ? I czy ważyłeś worki ?

gregor24
11-03-2014, 17:24
Granulacja jest 0-10 z przewagą pyłu.Dlatego musi być suchy, inaczej kicha w podajniku!
Kilka worków sprawdzałem i waga jest OK!
Żar trzyma spokojnie godzinę, a myślę że i dłużej da rade!
Co do wagi nie spotkałem się ze złymi opiniami na temat Kareny!

Później wrzucę fotki jak się pali!

kaszpir007
11-03-2014, 18:15
A jaka jest granulacja tego miału ? I czy ważyłeś worki ?

Miałem w "testach" ten miał siany. Bardzo ładnie się palił i byłem zadowolony. Byłe lekko wilgotny.
Niestety bałem sie kupić kilka ton , bo z przesyłką nie było tanio (600 + chyba 120zł za każdą tonę) . Bałem się że jak trafiłbym na mokry (wilgotny) to taki by został , bo worki foliowe szczelne ...

Jak będzie w promocji to może z 1 tonę wezmę , tyle że za 700-720zł za tonę miału i to w formie pyłu to uważam ze rewelacja nie jest ...
Ja brałem lokalnie miał niby z Piasta 23MJ za 600zł i było dużo "grubej" frakcji ...

gregor24
11-03-2014, 18:17
Eko miał siany z Kareny!

Tak wygląda w podajniku:
247756

Tak się rozpala po dłuższej przerwie:
247757

Tak się pali:
247761

https://device.esterownik.pl/device/1117/

gregor24
11-03-2014, 18:47
Na pewno jest więcej zalet tego miału niż wad!
Dosuszyć zawsze można, otwierając worki.
Jest na pewno kaloryczny, już to widzę, gdyż przeszedłem bezpośrednio z Wesołej!
Dużo mniejsze dawki paliwa, temperaturę osiąga bardzo szybko!
Lepiej zachowuje się w dłuższym podtrzymaniu od Wesołej!
I cisza w domu!
O cenie nie wspomnę!:)

https://device.esterownik.pl/device/1117/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdevice.esterownik .pl%2Fdevice%2F1117%2F)

kaszpir007
11-03-2014, 21:58
Na pewno jest więcej zalet tego miału niż wad!
Dosuszyć zawsze można, otwierając worki.
Jest na pewno kaloryczny, już to widzę, gdyż przeszedłem bezpośrednio z Wesołej!
Dużo mniejsze dawki paliwa, temperaturę osiąga bardzo szybko!
Lepiej zachowuje się w dłuższym podtrzymaniu od Wesołej!
I cisza w domu!
O cenie nie wspomnę!:)

https://device.esterownik.pl/device/1117/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdevice.esterownik .pl%2Fdevice%2F1117%2F)

Wiesz , nie po to kupuje pakowany opał aby potem kombinować z suszeniem ...
A jak opał jest pakowany w worki foliowe to otwarcie nic nie da , bo nie wysuszy się do końca cały. Trzeba by cały wysypać i mieć mega syf , bo to jest sam niemalże pył !
Dlatego myślę nad tym miałem ale się boję. Gdybym mógł sobie wziąć jeden worek i jak by był suchy jak pieprz to bym wziął wiecej ...
Ale się boję że nie ma szansy na 100% suchy opał ...
Co do ceny.
Nie wiem jak daleko mieszkasz od Kareny , ale z teraz widzę 1tona miału sianego z transportem (kurier) kosztuje 720zł a to jest sporo ja za pył ...
Ja brałem u siebie pakowany miał 23MJ suchutki pakowany w przewiewne worki o dużo większej średnicy (bardziej przypominał ekogroszek z dodatkiem miału) za 600zł i miałem pewność że całkowicie przeschnie (worki).
Miał musi być suchy jak pieprz bo może się sklejać , zbrylać i potem problemy z paleniem ...
Szkoda że Karena nie sprzedaje swojego opału w marketach i ma tak słabą sieć dystrybucji :(

SUSPENSER
11-03-2014, 23:09
Kolego Suspenser a testowałeś może miał z piasta 23MJ oferowany w Bykowie?
Workowany miał z wysyłką. Muszę się z kalkulatorkiem zastanowić...540+130(?) ~670 .....

Niestety mój palnik nie jest do miału, więc nawet nie próbowałem.

MichaelP
12-03-2014, 07:13
Czy ktoś z was słyszał o "eko-groszku" który ma 8% siarki, czy to w ogóle możliwe? Kurde wrzucił bym foto worka bo nikt mi nie uwierzy:lol2: ale akurat apart w telefonie mi się zwalił. Pakowany przez nie jaką firme PPH KUBIMEX z orońska.
Dodam że moja matka pali tym syfem od 5 lat i piec nadal działa, (także jedyny "ekogroszek" dostępny w pobliżu)

bobasxx
12-03-2014, 10:20
Kolego Suspenser a testowałeś może miał z piasta 23MJ oferowany w Bykowie?
Workowany miał z wysyłką. Muszę się z kalkulatorkiem zastanowić...540+130(?) ~670 .....

A gdzie taki oferują, bo na stronie nie widzę ?

echelon
12-03-2014, 10:51
Gregor, masz większą ilość tego miału z Kareny? I jest suchy? Pytam, ponieważ rok temu też wysyłali próbki (25zł) bardzo fajnego suchego miału. Po tym ktoś kupił chyba tonę i dotarła breja. Sam prezes po skargach tu na forum ponoć jeździł i oglądał u klienta ten produkt. Potem dali chłopinie spory rabat na następne zamówienie aby wyciszyć sprawę.
Kiedyś wsypałem sobie wiaderko mokrego miału i na palniku wyrósł grzyb aż po deflektror.

W szemudzie masz składzik Vangla, kiedyś pytałem ich o miał, to ponoć coś mieli. Sprawdzałeś może?

kaszpir007
12-03-2014, 11:29
Przed chwilą miałem telefon z Kareny :)
Mają miał siany z transportem za 660zł .Cena spoko.

Tyle że ja nie kupuję nigdy opału w sezonie , bo szansa na suchy jest taka sama jak w dużego lotka ;)

SUSPENSER
12-03-2014, 12:38
Przed chwilą miałem telefon z Kareny :)
Mają miał siany z transportem za 660zł .Cena spoko.

Tyle że ja nie kupuję nigdy opału w sezonie , bo szansa na suchy jest taka sama jak w dużego lotka ;)


Sezon już się kończy a do kolejnego daleko, więc rabaty spore można wyhaczyć właśnie teraz.

Nie padało od dawna, więc jest szansa, że węgiel podosychał na składach.

kaszpir007
12-03-2014, 12:47
Sezon już się kończy a do kolejnego daleko, więc rabaty spore można wyhaczyć właśnie teraz.

Nie padało od dawna, więc jest szansa, że węgiel podosychał na składach.

Ja nie ufny jestem i jakoś nigdy w zimę nie udało mi się kupić suchego opału.
Dodatkowo opał ten jest w plastikowych workach , wiec musiałby być już suchutki jak pieprz zanim został by wsypany do worków , a jakoś w to nie wierzę ...

Po prostu zależy mi na suchutki opale ...

ORADD
12-03-2014, 15:21
Ja też miałem telefon z Kareny . Oferują mi ekogoszek. Czy ktoś kupował niedawno od nich opał,czy był suchy :confused:

gregor24
12-03-2014, 18:06
Wszyscy wiemy że zakup paliwa przez internet to ryzyko ! W zeszłym roku w środku lata zamówiłem 2 tony Wesołej z Bartexu, dostałem mokry jak gnój!
Wiec pora roku zbytnio nie stanowi o wilgotności!
Z Kareny miałem 60 kg, dostałem lekko wilgotny! Sam dosuszyłem.
Uważam że ten miał jest super, świetnie się spala na moim palniku.
Zamówiłem 3 tony na następny sezon, zastrzegłem że chce suchy i specjalnie nie spiesz mi się z dostawą!
A jaki przyjdzie to się okaże!
Nie jestem zwolennikiem kupowania z lokalnych składów. Po pierwsze cena, po drugie nie wiemy co naprawdę kupujemy!
Zaryzykowałem, jak będzie wilgotny mam całe lato na dosuszenie!
Spalam około 3 ton przez cały sezon, po zmniejszeniu palnika mam nadzieję trochę zaoszczędzić!
Wydając na opal 2 kola a 2.7 lub więcej to jest bardzo duża różnica!
Zwróci się przeróbka pieca.:)

Balzak311
12-03-2014, 18:42
Karena znów zawiesiła sprzedaż wesołej, napisane ze stronie ze przezbrajanie ścian. Wiecie coś na ten temat

MARTINOS
12-03-2014, 18:52
U mnie na lokalu Retopal 775zł za workowany. Podwyżka o 70zł w stosunku do tego co było rok temu :o

A to ktoś próbował? http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html#Silesia
Myślę tu o tym jako węglu na lato.

Balzak311
12-03-2014, 19:24
Martinos miałem kilka worków silesi i powiem szczerze ze więcej tego nie chce widzieć, wygląd jest ok fajne ziarno zdarzają sie długie śledzie, drobnej frakcji praktycznie nie ma, ale co do spalania to jakiś obłęd mi nie pasowało zdecydowanie wole retopal,

kobra64
12-03-2014, 19:34
Martinos, ja bym ciut poczekał z zakupem. W tym roku KW SA zachowała się fair w stosunku do dilerów - od 1. 03 wprowadziła obniżki ale tylko dla dilerów, na drobnicach zostało bez zmian. Musieli się nasłuchać za ubiegły rok, kiedy w połowie lutego zostawili dilerów z tysiącami ton drogiego towaru na placu i bez uprzedzenia czy jakiegoś okresu przejściowego lunęli cenę koło 7 dych w dół łamiąc zasadę ścieżki cenowej ( wg. niej dilerzy już w styczniu z góry byli uprzedzani o ruchach cen w roku kalendarzowym ). Znam takich, co mieli i po 30 - 40 tysięcy ton drogiego towaru na placu - i musieli ceny obniżyć sporo poniżej cen zakupu. Ma się ponoć ruszyć nieco w dół na drobnicach od kwietnia - wtedy sprzedawcy będą raczej lekko obniżać ceny. Nic pewnego - ale takie wieści krążą. Jak obniżka będzie podobna do tej dla dilerki, to z pół stówki taniej powinno być na pewno.

MARTINOS
12-03-2014, 19:44
Martinos, ja bym ciut poczekał z zakupem. W tym roku KW SA zachowała się fair w stosunku do dilerów - od 1. 03 wprowadziła obniżki ale tylko dla dilerów, na drobnicach zostało bez zmian. Musieli się nasłuchać za ubiegły rok, kiedy w połowie lutego zostawili dilerów z tysiącami ton drogiego towaru na placu i bez uprzedzenia czy jakiegoś okresu przejściowego lunęli cenę koło 7 dych w dół łamiąc zasadę ścieżki cenowej ( wg. niej dilerzy już w styczniu z góry byli uprzedzani o ruchach cen w roku kalendarzowym ). Znam takich, co mieli i po 30 - 40 tysięcy ton drogiego towaru na placu - i musieli ceny obniżyć sporo poniżej cen zakupu. Ma się ponoć ruszyć nieco w dół na drobnicach od kwietnia - wtedy sprzedawcy będą raczej lekko obniżać ceny. Nic pewnego - ale takie wieści krążą. Jak obniżka będzie podobna do tej dla dilerki, to z pół stówki taniej powinno być na pewno.

heh tylko pytanie czy u mnie lokalu będą fair... :p
coś jednak kupić musze. szkoda wesołej na taką aurę. Zostało mi ponad tonę - przyda się na zimę.
Ale z tego co widzę to poniżej 800zł to ciężko coś dostać...

Balzak311
12-03-2014, 19:57
A może jareta sobie zamów powiedzmy w bartexe.

pawko_
12-03-2014, 20:00
Suspenser, co do Ruska, chyba zadowolony jestem. Spalanie większe w porównaniu do Wesołej. Może troszkę jest brudniej, ale i tak czyszczę i czyściłem kocioł co zasyp. Waga popiołu ze spalonych 81kg grochu włącznie z tym, co spadło po czyszczeniu kotła to ok. 3,5 kg. Popiół lepszy od pseudo Pieklorza i Wesołej z Bartexu.

Na zdjęciach widoczna niepełna szuflada popiołu po spaleniu 81 kg Ruska.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/849/me8d.jpg (https://imageshack.com/i/nlme8dj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/854/6rmy.jpg (https://imageshack.com/i/nq6rmyj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/fc4z.jpg (https://imageshack.com/i/g1fc4zj)

vaster
12-03-2014, 20:02
Ta promocja w Karenie to chyba tylko dla stałych klientów, na stronie brak info.

bobasxx
13-03-2014, 11:15
Zamówiłem tonę tego miału z Bykowa http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4020660926
myślę że na lato się nada. Jak dojedzie i będzie na tyle suchy żeby go przetestować, to wrzucam do zasobnika i zdam relację.

miron11
14-03-2014, 08:19
U mnie na lokalu Retopal 775zł za workowany. Podwyżka o 70zł w stosunku do tego co było rok temu :o

A to ktoś próbował? http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html#Silesia
Myślę tu o tym jako węglu na lato.


U mnie na składzie tą Silesię sprzedają w workach po 670 zł ale od razu uprzedzają, że to do podajnika się nie nadaje tylko zamiast miału do zwykłych pieców

bobasxx
14-03-2014, 10:24
Zamówiłem tonę tego miału z Bykowa http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4020660926
myślę że na lato się nada. Jak dojedzie i będzie na tyle suchy żeby go przetestować, to wrzucam do zasobnika i zdam relację.

Opał już dojechał. Zamawiałem wczoraj ok. 12.00, a dzisiaj o 10.00 był u mnie. W workach foliowych cena z dostawą 660 zł.
Paleta ładnie zabezpieczona, worki całe.

Zważyłem pięć losowo wybranych worków, dwa ważyły po 25,3 kg, a trzy po 25,2 kg.

Jeśli chodzi o wilgotność, to miał nie jest suchy jak pieprz, ale też nie jest mokry. Nawet zbytnio nie brudzi rąk. Worki mają mikroperforację, więc może jeszcze trochę podeschnie. Poza tym można kupić też w workach jutowych.

Do życzenia pozostawia trochę granulacja, bo na aukcji jest napisane, że jest 0-20mm, a trafiają się też większe kawałki takie nawet około 40mm wzdłuż, jak na foto. Jest ich niewiele ale jednak się trafiają ;)

Zasyp mam przewidywany na 21.03, więc wtedy przetestuję jak się toto pali ;)

minertu
14-03-2014, 10:34
O masakro !!!

kaszpir007
14-03-2014, 11:01
Opał już dojechał. Zamawiałem wczoraj ok. 12.00, a dzisiaj o 10.00 był u mnie. W workach foliowych cena z dostawą 660 zł.
Paleta ładnie zabezpieczona, worki całe.

Zważyłem pięć losowo wybranych worków, dwa ważyły po 25,3 kg, a trzy po 25,2 kg.

Jeśli chodzi o wilgotność, to miał nie jest suchy jak pieprz, ale też nie jest mokry. Nawet zbytnio nie brudzi rąk. Worki mają mikroperforację, więc może jeszcze trochę podeschnie. Poza tym można kupić też w workach jutowych.

Do życzenia pozostawia trochę granulacja, bo na aukcji jest napisane, że jest 0-20mm, a trafiają się też większe kawałki takie nawet około 40mm wzdłuż, jak na foto. Jest ich niewiele ale jednak się trafiają ;)

Zasyp mam przewidywany na 21.03, więc wtedy przetestuję jak się toto pali ;)

No cóż tego się spodziewałem.
On jest mokry i widać to pięknie na zdjęciu.

W lato zamawiałem miał pakowany w jutowe worki to od razu po otwarciu był suchy jak pieprz.
Tyle że odsiewanego miału bym sie bał wziąć w jutowych worach , bo sypało by się z nich niesamowicie ...

Chyba więc daruje sobie Karenę , mimo że też otrzymałem tą propozycję i chciałem zamówić ...

Poczekam do wakacji i może wtedy zamówię , bo na razie zostało mi jeszcze sporo opału

MARTINOS
14-03-2014, 11:05
bobasxx,

wolałbym dodać 100zł i kupić suchy groch.
p.s. Sorry ale jak na to patrzę, to dodałbym i 200 zł.

p.s. 2 Miałem w zesłzym roku mokry groszek w workach foliowych. też perforowanych. Myślisz, że dosychał? Z wierzchu owszem. :p
Całość rozsypywałem w skrzynki i tak jakoś dochodził. Od tego momentu nie kupuję w workach foliowych a zakupy jedynie w sezonie letnim.

bobasxx
14-03-2014, 11:06
No cóż tego się spodziewałem.
On jest mokry i widać to pięknie na zdjęciu.

W lato zamawiałem miał pakowany w jutowe worki to od razu po otwarciu był suchy jak pieprz.
Tyle że odsiewanego miału bym sie bał wziąć w jutowych worach , bo sypało by się z nich niesamowicie ...

Chyba więc daruje sobie Karenę , mimo że też otrzymałem tą propozycję i chciałem zamówić ...

Dlatego pootwierałem kilka worków, może przez tydzień podeschnie. Zobaczymy co się będzie działo jak trafi do zasobnika.

bobasxx
14-03-2014, 11:10
bobasxx,

wolałbym dodać 100zł i kupić suchy groch.
p.s. Sorry ale jak na to patrzę, to dodałbym i 200 zł.

p.s. 2 Miałem w zesłzym roku mokry groszek w workach foliowych. też perforowanych. Myślisz, że dosychał? Z wierzchu owszem. :p
Całość rozsypywałem w skrzynki i tak jakoś dochodził. Od tego momentu nie kupuję w workach foliowych a zakupy jedynie w sezonie letnim.

Myślę że nie będzie tak źle, mam jeszcze stary suchy groszek, więc w razie czego mam czym palić, a ten sobie dosuszę.

MARTINOS
14-03-2014, 11:16
Myślę że nie będzie tak źle, mam jeszcze stary suchy groszek, więc w razie czego mam czym palić, a ten sobie dosuszę.

susz, susz ja tego nie wrzuciłbym do zbiornika. spróbuj jednak przerzucić choć częśc do jutowych worów. wybierz jakieś najmniej porozciągane aby zbyt mocno się nie sypało. U mnie tak worki usypane ~do połowy stały zeszłej wiosny na słoneczku. Sąsiad myślał, że jakieś nasiona suszę. :p
Skrzynek nie polecam - już przy grochu sypało się niemiłosiernie.

minertu
14-03-2014, 11:23
Generalnie miał trzeba suszyć 2 x dłużej od groszku a na dodatek trzeba go przerzucać jeżeli chcemy mieć suchutki.

pawko_
14-03-2014, 11:37
Bobas może się nie znam, ale jak dla mnie ten opał jest w ciul mokry. Bałbym się palić takim piachem. Kupowałem ruska 25MJ za 840 zł z dostawą, też był bardzo mokry (zdjęcia wrzucałem na poprzednich stronach post #6103 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page306) Oczywiście po wyschnięciu worki ważą 24.1kg-24.3kg. Jest to 200 zł drożej, ale czy te 200 zł warto oszczędzić kosztem takiego piachu ? Jakbym nie wiedział, że to miał to pomyślałbym, że kupiłeś ziemię do kwiatków :)

kobra64
14-03-2014, 11:51
No moja 19 przed suszeniem wyglądała ciut lepiej, a i tak się w koszu powiesiła. Poza tym taki opał zeżre kosz w dwa - trzy sezony i żadne dosuszanie kosza na to nie pomoże. Trzeba to suszyć przed zasypaniem, a w folii nie wyschnie.

kobra64
14-03-2014, 20:07
Bobas może się nie znam, ale jak dla mnie ten opał jest w ciul mokry. Bałbym się palić takim piachem. Kupowałem ruska 25MJ za 840 zł z dostawą, też był bardzo mokry (zdjęcia wrzucałem na poprzednich stronach post #6103 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page306) Oczywiście po wyschnięciu worki ważą 24.1kg-24.3kg. Jest to 200 zł drożej, ale czy te 200 zł warto oszczędzić kosztem takiego piachu ? Jakbym nie wiedział, że to miał to pomyślałbym, że kupiłeś ziemię do kwiatków :) W Kielcach na Kolberga masz Autoryzowanego Sprzedawcę PKW Sa. Tam na pewno będzie Jaret Plus - wyjdzie nie drożej niż ten rusek, a jakość będzie lepsza ( cieplejszy, mniej popiołu, brak kamieni, równiejsza granulacja ). A na lato możesz od nich Jaret ( bez plusa ) przemyśleć - będzie pewnie w cenie podobnej do czecha, bezproblemowy słaby węgiel na lato.

bobasxx
14-03-2014, 21:41
Bobas może się nie znam, ale jak dla mnie ten opał jest w ciul mokry. Bałbym się palić takim piachem. Kupowałem ruska 25MJ za 840 zł z dostawą, też był bardzo mokry (zdjęcia wrzucałem na poprzednich stronach post #6103 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page306) Oczywiście po wyschnięciu worki ważą 24.1kg-24.3kg. Jest to 200 zł drożej, ale czy te 200 zł warto oszczędzić kosztem takiego piachu ? Jakbym nie wiedział, że to miał to pomyślałbym, że kupiłeś ziemię do kwiatków :)


No moja 19 przed suszeniem wyglądała ciut lepiej, a i tak się w koszu powiesiła. Poza tym taki opał zeżre kosz w dwa - trzy sezony i żadne dosuszanie kosza na to nie pomoże. Trzeba to suszyć przed zasypaniem, a w folii nie wyschnie.

Kurcze Panowie,
chciałem spróbować palenia miałem w moim kociołku, a Wy już na wstępie gasicie mój entuzjazm.
Nie mam zamiaru wrzucać mokrego opału do zasobnika, wiem czym to się może skończyć.
Wysuszę, załaduję, spalę (mam nadzieje bez większych problemów), po prostu chciałem sprawdzić jak sobie mała Ekoenergia z miałem poradzi.

karoka65
14-03-2014, 22:17
Kurcze Panowie,
chciałem spróbować palenia miałem w moim kociołku, a Wy już na wstępie gasicie mój entuzjazm.

Staprali Twoje zamiary w kałuży wody :)
w przedbiegach, hehe

gregor24
14-03-2014, 22:18
Zrób co chcesz zrobić! Nie sugeruj się wypowiedziami innych!
Ja gdybym tylko się sugerował forum to w moim palniku miałbym cegły szamotowe i paliłbym tylko Wesołą!
Cały jeden sezon paliłem miałem i bylem bardzo zadowolony!
Mankamentem jest jego wilgotność, aby dobrze schodził z podajnika.
Myślę że można sobie z tym poradzić, samemu się trochę pomęczyć i je dosuszyć!
Choć dla niektórych 200 zł więcej na tonie nie stanowi różnicy!:)

kobra64
14-03-2014, 22:25
gregor, tak jakbyś jeszcze mniej krzyczał - byłoby fajnie. A Ty bobass przecież tego miału nie wyrzucisz - ja tylko Ci mówię że w takiej postaci to on się do palenia nie nadaje. tak z ciekawości rozsyp jeden worek cienką warstwą na słoneczku, po kilku godzinach jak już suchy będzie pozbieraj i zważ - wtedy policz po ile go zapłaciłeś tak naprawdę.

bobasxx
14-03-2014, 22:25
Staprali Twoje zamiary w kałuży wody :)
w przedbiegach, hehe

Hehe, tak to można odczytać.

Ostatnio na forum ES wyczytałem, że palniki bruceropodobne były stworzone głownie do spalania miału (tak w skrócie to jakiś dr napisał), postanowiłem sobie tonę tego miału zakupić, tylko jak tu zimą (powiedzmy że nadal jest zima) dostać suchy ?

Jeśli się okaże, że spalanie miału jest ekonomicznie uzasadnione, to jak to mówią: po co przepłacać ;)

bobasxx
14-03-2014, 22:30
gregor, tak jakbyś jeszcze mniej krzyczał - byłoby fajnie. A Ty bobass przecież tego miału nie wyrzucisz - ja tylko Ci mówię że w takiej postaci to on się do palenia nie nadaje. tak z ciekawości rozsyp jeden worek cienką warstwą na słoneczku, po kilku godzinach jak już suchy będzie pozbieraj i zważ - wtedy policz po ile go zapłaciłeś tak naprawdę.

A co tam, tak zrobię.
U mnie w miejscowym składzie, tzw. Ekomiał luzem o nieznanych parametrach, nie wiadomo skąd, jest po 680 zł za tonę. Ten mam za 660 z dostawą pod dom w workach.
Nie twierdzę że zrobiłem interes życia. Może popełniłem błąd, a jak wiadomo, za błędy trzeba płacić. Jak wysuszę, zważę i spalę, będę wiedział ;)

bobasxx
14-03-2014, 22:31
Mankamentem jest jego wilgotność, aby dobrze schodził z podajnika.
Myślę że można sobie z tym poradzić, samemu się trochę pomęczyć i je dosuszyć!
Choć dla niektórych 200 zł więcej na tonie nie stanowi różnicy!:)

Jestem podobnego zdania jak Ty.

gregor24
14-03-2014, 22:33
I tak zrób! Nie słuchaj krzykaczy!!!

kaszpir007
14-03-2014, 23:41
Hehe, tak to można odczytać.

Ostatnio na forum ES wyczytałem, że palniki bruceropodobne były stworzone głownie do spalania miału (tak w skrócie to jakiś dr napisał), postanowiłem sobie tonę tego miału zakupić, tylko jak tu zimą (powiedzmy że nadal jest zima) dostać suchy ?

Jeśli się okaże, że spalanie miału jest ekonomicznie uzasadnione, to jak to mówią: po co przepłacać ;)

Spokojnie :)

Ja sam palnik "małą ekoenergię APPM-1" i w tym sezonie spaliłem 1 tonę miału , tyle że kupiłem w lato , w przewiewnych workach i całkowicie suchy.
Płaciłem za pakowany 600zł , podobno był to Piast 23MJ , ale szczerze mówiąc cholerstwo się sklejało i było z nim sporo problemów , więc nie wiadomo co dostałem ...
Dopiero później znalazłem sposób jak to spalić a pech chciał że prawie jak skończył mi się opał :)

Tak czy owak następny sezon już miał , tyle że musi być suchy , bo nie chce mieć problemów podczas palenia ...
Szczerze mówiąc po to kupiłem palnik "brucerowaty" aby palić miałem i palić taniej , więc warto skorzystać ...
Tyle że niestety z miałami jest problem , bo często są syfiastej jakości , "wzbogacane" przez składy :(
Suszenie u mnie odpada , bo jakbym miał każdy worek wysypywać , suszyć , mieszać aby doschnął to bym chyba pylicy się nabawił ...

karoka65
15-03-2014, 09:23
Tyle że niestety z miałami jest problem , bo często są syfiastej jakości , "wzbogacane" przez składy :(

Kaszpir napisałbym że raczej "zubożane" niż wzbogacane, chyba że wszystkim co zmiecie się z placu i to ląduje na hałdzie z miałem.
Pisząc o zubożaniu mam na myśli odsianie grubszej frakcji która jest sprzedawana jako groszek czy eko a ten piasek węglowy zostaje sprzedawany jako miał który już z tym miałem który przyjechał z kopalni niema nic wspólnego.
Nie piszę że wszyscy ale takie praktyki są stosowane.
Aaa, nie sprzedaję miału :)

karoka65
15-03-2014, 09:27
Bobas, Twój miał na fotkach wygląda na "uczciwy" miał :) tyle że wilgotny a tymi większymi kawałkami się nie przejmuj, RBR to połknie bez problemu.

kobra64
15-03-2014, 10:11
Kaszpir napisałbym że raczej "zubożane" niż wzbogacane, chyba że wszystkim co zmiecie się z placu i to ląduje na hałdzie z miałem.
Pisząc o zubożaniu mam na myśli odsianie grubszej frakcji która jest sprzedawana jako groszek czy eko a ten piasek węglowy zostaje sprzedawany jako miał który już z tym miałem który przyjechał z kopalni niema nic wspólnego.
Nie piszę że wszyscy ale takie praktyki są stosowane.
Aaa, nie sprzedaję miału :) Ja sprzedaję. I zgadza się, np. miał 21 przeznaczony do podajników odsiewam z grubszych kawałków na sicie z okiem 30 mm. Znaczy - wszystko powyżej 30 mm z tego wysiewam Sądzisz że robię tym sposobem krzywdę nabywcy?

karoka65
15-03-2014, 10:16
Nie piszę o sicie 30mm :)
A widzę co robią.

pawko_
15-03-2014, 10:29
W Kielcach na Kolberga masz Autoryzowanego Sprzedawcę PKW Sa. Tam na pewno będzie Jaret Plus - wyjdzie nie drożej niż ten rusek, a jakość będzie lepsza ( cieplejszy, mniej popiołu, brak kamieni, równiejsza granulacja ). A na lato możesz od nich Jaret ( bez plusa ) przemyśleć - będzie pewnie w cenie podobnej do czecha, bezproblemowy słaby węgiel na lato.

Przejadą późną wiosną i obadam temat. Ile ten Jaret Plus ma MJ ? Czy nadaje się do palenia również zimą, bo na lato mowisz, że jest jak znalazł...

kobra64
15-03-2014, 10:36
Jaret Plus to na zimę - od uczciwego producenta to ma tak około 26 MJ. Bezproblemowy węgiel, bardzoprzyzwoity co do wartości opałowej i zawartości popiołu. Klasa niemal Ekoreta za znacznie mniejszą kasę. A na lato Jaret ( bez Plusa ) - 21 do 22 MJ. Na CWU starczy, na sezon przejściowy też. Zresztą mam klientów którzy i w zimie tym palą.

zbigmaz01
15-03-2014, 10:41
Przejadą późną wiosną i obadam temat. Ile ten Jaret Plus ma MJ ? Czy nadaje się do palenia również zimą, bo na lato mowisz, że jest jak znalazł...Obok mnie jest też taki dystrybutor i w zeszłym roku brałem na próbę Pieklorza. Nie narzekałem, było dobrze aby nie pisać super. Na zimę kupiłem z internetu, było taniej o około 80zł/T.
Sprawdź ceny ale i weź pod uwagę że to dystrybutor i powinno być OK a w internecie? :P

Mesjasz
17-03-2014, 08:06
Szczerze powiedziawszy to nie wiem jakie macie oszczędności jak wy mokry miał kupujecie po 680 zł, według mnie to są fanaberie, ale jest to tylko moja skromna opinia.

bobasxx
17-03-2014, 09:46
Szczerze powiedziawszy to nie wiem jakie macie oszczędności jak wy mokry miał kupujecie po 680 zł, według mnie to są fanaberie, ale jest to tylko moja skromna opinia.

Jak już to po 660 ;)
O tej porze roku kupić coś suchego graniczy z cudem. A i nie o oszczędności tu chodziło, tylko o przetestowanie palnika pod kątem miału.

kaszpir007
17-03-2014, 10:29
Jak już to po 660 ;)
O tej porze roku kupić coś suchego graniczy z cudem. A i nie o oszczędności tu chodziło, tylko o przetestowanie palnika pod kątem miału.

A po co testować coś co już było przetestowane ???
Podstawą palenia miałem w kotle z podajnikiem jest jego całkowita suchość. Jak jest mokry to nie nadaje się do niczego ...

MARTINOS
17-03-2014, 10:45
A po co testować coś co już było przetestowane ???
Podstawą palenia miałem w kotle z podajnikiem jest jego całkowita suchość. Jak jest mokry to nie nadaje się do niczego ...
A jak już testować to 1-2 worki a nie tonę. :p
Ale spoko, jest jak jest. Przez lato wyschnie i na następny sezon będzie jak znalazł.

Mesjasz
17-03-2014, 14:52
Po 760 za tonę luzem masz KWK Juliusz z dowozem, pewnie też jest gdzieś taniej tylko nie wiem, czy wtedy będziesz miał oryginał. Masz czysto i ciepło zero problemów z podajnikiem. Wiem, że się powtarzam ale to genialny węgiel. Chyba że ktoś lubi masochizm.

gregor24
17-03-2014, 15:28
Każdy pali to , co chce. Są palniki które lepiej spalają miał niż groszek! Własnie taki posiadam.
Jeden sezon przejechałem na miale i bardzo dobrze go wspominam!
I bardzo długo będę pamiętał Wesołą, z którą miałem cały czas problem!
Wiec nie rozumiem o co come on?

bobasxx
17-03-2014, 15:48
Po 760 za tonę luzem masz KWK Juliusz z dowozem, pewnie też jest gdzieś taniej tylko nie wiem, czy wtedy będziesz miał oryginał. Masz czysto i ciepło zero problemów z podajnikiem. Wiem, że się powtarzam ale to genialny węgiel. Chyba że ktoś lubi masochizm.

Pokaż mi gdzie.

bobasxx
17-03-2014, 15:49
Każdy pali to , co chce. Są palniki które lepiej spalają miał niż groszek! Własnie taki posiadam.
Jeden sezon przejechałem na miale i bardzo dobrze go wspominam!
I bardzo długo będę pamiętał Wesołą, z którą miałem cały czas problem!
Wiec nie rozumiem o co come on?

I o to chodzi ;)
Żeby się przekonać, najlepiej samemu spróbować.

vaster
17-03-2014, 15:51
Pokaż mi gdzie.

Mi również.
Nie róbcie scen, bo to wszystko nie warte tego. Ja kiedyś kupiłem podobny do jego miału ekogroszek.

gregor24
17-03-2014, 18:52
Jutro lub pojutrze odbiorę dostawę z Kareny miału sianego. Zobaczymy co przyjdzie?
Pani zapewniała że jest suchy!

vaster
17-03-2014, 19:09
Po 760 za tonę luzem masz KWK Juliusz z dowozem, pewnie też jest gdzieś taniej tylko nie wiem, czy wtedy będziesz miał oryginał. Masz czysto i ciepło zero problemów z podajnikiem. Wiem, że się powtarzam ale to genialny węgiel. Chyba że ktoś lubi masochizm.

Coś się zmieniło od ostatniego razu:

"To ja kupuję Juliusza po 1k za tonę żeby jak najmniej szkodzić sobie i innym, a ty kmiocie spalasz zużyty olej w piecu węglowym? no k....a gratuluję."

240 zł to spora różnica jednak.

sakus
18-03-2014, 13:12
A co z groszków z Kareny polecacie na lato na grzanie CWU?

Mesjasz
18-03-2014, 14:31
249105
Coś się zmieniło od ostatniego razu:

"To ja kupuję Juliusza po 1k za tonę żeby jak najmniej szkodzić sobie i innym, a ty kmiocie spalasz zużyty olej w piecu węglowym? no k....a gratuluję."

240 zł to spora różnica jednak.

Zarzucasz mi nieprawdę? to mocny zarzut. Specjalnie dla Ciebie odszukałem polecenie przelewu, dane osobowe oczywiście zamazałem do tego przelewu doliczyć jeszcze musiałem 450 zł za transport płatne kierowcy przy rozładunku. A w chwili obecnej można kupić po 760 zł z transportem w cenie oczywiście za luz

bobasxx
18-03-2014, 15:02
249105

Zarzucasz mi nieprawdę? to mocny zarzut. Specjalnie dla Ciebie odszukałem polecenie przelewu, dane osobowe oczywiście zamazałem do tego przelewu doliczyć jeszcze musiałem 450 zł za transport płatne kierowcy przy rozładunku. A w chwili obecnej można kupić po 760 zł z transportem w cenie oczywiście za luz

Tylko gdzie ?
Pod koniec sierpnia kupowałeś po 1050zł, a teraz jest o 290zł tańszy ?

Edit
Widzę że ten po 1050 był workowany.

vaster
18-03-2014, 18:22
249105

Zarzucasz mi nieprawdę? to mocny zarzut. Specjalnie dla Ciebie odszukałem polecenie przelewu, dane osobowe oczywiście zamazałem do tego przelewu doliczyć jeszcze musiałem 450 zł za transport płatne kierowcy przy rozładunku. A w chwili obecnej można kupić po 760 zł z transportem w cenie oczywiście za luz

Źle mnie zrozumiałeś, ja CIEBIE cytuję - specjalnie dla CIEBIE odnalazłem TWÓJ post.

Myślę że Twoje posty jasno przedstawiają sprawę. 2700 to ani nie 3x760 ani nie 3x1000

Jako nieścisłość należy traktować to, że ten transport to gratis ale do 30km.
To pierwsza sprawa, druga - workowany kosztuje już 880 za tonę + transport. Jak wnioskuję na podstawie Twoich postów (może źle robię) transport kosztuje 150zł/tona. Robi nam się z tego 1030zł/tona.

Teraz to zestawmy z miałem kolegi po 660zł tona z transportem i sytuacja przedstawia się trochę inaczej.

link do strony:
http://www.wegielkamienny-katowice.pl/cena-wegla-kamiennego-i-ekogroszku

gregor24
18-03-2014, 20:16
Miał siany z Kareny przed chwila dotarł, wygląda całkiem nieźle, chyba lepiej niż próbki!
Cenę 660 zł z dostawa myślę że można zawsze wynegocjować, nawet jak nie ma promocji!
249177249178249179249180249181

Balzak311
18-03-2014, 20:29
Cena fajna kiedyś miałem próbkę tego miału i byłem mile zaskoczony, jak udało ci sie taką cene wynegocjować. miałeś dostawę kurierem??

gregor24
18-03-2014, 20:38
Poczta Polska dostarczyła. Zakupiłem jak była promocja, z tego co zaobserwowałem promują ten miał raz w miesiącu.
Jest wtedy o 60 zł tańszy! Co przy 3 tonach daje 180 zł!
Można zawsze się trochę potargować jak jest bez promocji!
Oprócz tego zaznaczyć aby był suchy!!!
W moim przypadku to poskutkowało!

SUSPENSER
18-03-2014, 23:23
Miał siany z Kareny przed chwila dotarł, wygląda całkiem nieźle, chyba lepiej niż próbki!
Cenę 660 zł z dostawa myślę że można zawsze wynegocjować, nawet jak nie ma promocji!
249177249178249179249180249181

Hmm w sumie niewiele widać - może weź trochę na rękawiczkę i pokaż jak brudzi.

minertu
19-03-2014, 01:58
Generalnie worek jest czysty od środka więc mokry nie będzie.Granulacja tez niczego sobie,powinien się dobrze spalać.

kaszpir007
19-03-2014, 06:41
Generalnie worek jest czysty od środka więc mokry nie będzie.Granulacja tez niczego sobie,powinien się dobrze spalać.

bobasxx też miał czysty worek , ale opał miał daleko do całkowicie suchego ...

Szczerze mówiąc wątpie aby w tym okresie kupić opal suchy , no chyba że nie było on teraz pakowany a w czasie lata ...

gregor24
19-03-2014, 08:14
Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!
249314249315

kaszpir007
19-03-2014, 08:21
Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!
249314249315

Gdyby był suchy to miałby kolor szary a nie czarny :)

Oczywiście że trudno dostać suchy opał , a w zimę to tym bardziej trudne ...

Widać że mokry bo się skleja :)
Ale oczywiście tragedii nie ma ...

Ja czekam do lata ...

Ale i tak słowa uznania dla Kareny za taki opał w zimę. Nie jest on suchy , ale też nie jest to błoto co "zdaża" się wielu firmom ...

kobra64
19-03-2014, 08:56
Jest przyzwoity, chociaż trochę dosuszyć go będzie trzeba przed paleniem. W porównaniu do tego co Bobass pokazał, to jest miód malina. Szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę porę roku

gregor24
19-03-2014, 09:15
Jest w miarę suchy, lekko wilgotny. Przed wsypaniem do podajnika, wsypuje do plastikowej wanienki na dzień lub dwa i jest Ok, nie zakleja się w podajniku.
Pali się bardzo dobrze, jest dość kaloryczny. Mało problemowe paliwo jeżeli chodzi o ustawienia!
Przejechanie sezonu grzewczego za 2 tyś a za 2,7 tyś jest ogromną różnicą!
Przynajmniej dla mnie!
Karena wywiązała się bardzo dobrze z zamówienia!:yes:

kaszpir007
19-03-2014, 09:21
Jest przyzwoity, chociaż trochę dosuszyć go będzie trzeba przed paleniem. W porównaniu do tego co Bobass pokazał, to jest miód malina. Szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę porę roku

No fakt :)

Chociaż ja wolę pakowany w worki przewiewne :)
U mnie firma pakuje miał w worki po 50 Kg :)

Wtedy tylko staczy że 2 worki wsypię do podajnika i mam spokój :)
Z Iskrą musiałbym zapewne minimum 5 worków wsypać , a może i 6 bo wtedy zapewne były pełen cały podajnik :)

Ja czekam na lato i zobaczę. Sądzę że kupię z 1 tonę na próbę.
Choć bardziej mi pasuje opał pakowany w worki 50kg. Łatwiej mi się układa i zajmuje mniej miejsca pod ścianą i sama "ściana" opału jest zapewne stabilniejsza ...

kobra64
19-03-2014, 09:34
Ja od jesieni jak już wysprzedam to co w lecie było pakowane do folii to pakuję w te jutowe małe, miału fajnie się w nich mieści po 30 kilo. To jeszcze nie jest ciężko sypnąć do kosza a już fajnie zapełnia worek, dobrze się na palecie układają.

SUSPENSER
19-03-2014, 12:28
Wtedy tylko staczy że 2 worki wsypię do podajnika i mam spokój :)
Z Iskrą musiałbym zapewne minimum 5 worków wsypać , a może i 6 bo wtedy zapewne były pełen cały podajnik :)

Ja czekam na lato i zobaczę. Sądzę że kupię z 1 tonę na próbę.
Choć bardziej mi pasuje opał pakowany w worki 50kg. Łatwiej mi się układa i zajmuje mniej miejsca pod ścianą i sama "ściana" opału jest zapewne stabilniejsza ...

Zgadza się, ale 50 kg worki to już nie każdy chce nosić :)

kaszpir007
19-03-2014, 12:57
Zgadza się, ale 50 kg worki to już nie każdy chce nosić :)

Zgadza się ...

Sam się zdziwiłem , bo zamówiłem opał tak gdzie biorę sąsiedzi z naszego osiedla po raz pierwszy i się lekko zdziwiłem.

Ekogroszek pakowany w worki 30kg a mial był w inne worki pakowane po 50kg :)

Mi to pasuje bo i tak z żoną worki ładuję do podajnika , a tak zamiast 3 worków wsypuję dwa :)
Dodatkowo zajmuje mi to mniej miejsca przy układaniu.

Chociaż obecnie nie widzę różnicy w spalaniu pomiędzy podobno bardziej kalorycznym opałem, więc zastanawiam się czy jest wogóle sens stosować bardzo kaloryczny opał ? Może u kogoś kto ma naprawdę bardzo duże zapotrzebowanie ma to sens , ale przy małym zapotrzebowaniu boję że że nie wykorzystuję tego "dodatkowego" powera ...

bobasxx
19-03-2014, 13:06
Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!
249314249315

No faktycznie wydaje się bardziej suchy niż ten mój. A sięgałeś ze środka worka ?
No i cena też super, żeby nie ta granulacja to pewnie bym wziął z Kareny.

kaszpir007
19-03-2014, 13:21
A czy ktoś coś może powiedzieć o miale z Jankowic 24MJ ? Cena dość atrakcyjna (520zł) tyle że oferuje tylko luzem.
Lepszy Piast 23MJ czy te Jankowice ?

Tyle że firma która ma ten miał z Jankowic nie pakuje opału :(

Jeszcze zadzwoniłem do dwóch firm i :

Miał Janina 19MJ za 16zł za worek 30kg lub Miał23MJ Piast za 19zł (worek 30kg).

Z miejsca z którego brałem Piast 23MJ (nie wiem czemu podają 24MJ ?) za 600zł za tonę i jakiś 28MJ ??? za 700zł za tonę ..

Janina wychodzi trochę taniej niż Piast 23MJ ale chyba nie ma sensu brać i chyba warto pozostać przy Piaście 23MJ ?

Bo chyba ten z Jankowic odpada , bo nie jest pakowany :(

gregor24
19-03-2014, 13:59
Jeden worek własnie dosuszam.

249394249396

kobra64
19-03-2014, 14:26
Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.

vaster
19-03-2014, 16:59
Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.

Masz rozeznanie w polskich ekogroszkach. Jest do kupienia jaret po 630, retopal po 670, wesoła po 770, no i miały które kupowali koledzy w karenie i w bykowie. Co byś polecił? Z czystego rachunku to chyba najlepiej Retopala na lato? Pisałeś wcześniej o jarecie ale retopal ma wyższą kaloryczność (24-25mj) niż jaret (21-22mj)

przy zakupie w sklepie jest jeszcze 20pln rabatu

kaszpir007
19-03-2014, 17:06
Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.

Ok.

Czyli prawdopodobnie skończy się na tym pakowanym Piaście 23MJ , bo za bardzo zbliżoną cenę jest Janina 19MJ i chyba po prostu nie opłaca się jej brać ...
No chyba że wziąć ten mocniejszy miał po 700zł , niby 28MJ ale Pani nie chciała mi przez telefon powiedzieć co to jest i miała powiedzieć na miejscu , ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens ,bo po przejściu z miału Piasta na niby ekogroszek Chwałowicki nie odczułem jakiegoś spadku zużycia opału i się lekko zdziwiłem ...
Więc nie wiem czy jest sens kupować opał mocno kaloryczny ...

kobra64
19-03-2014, 19:05
Masz rozeznanie w polskich ekogroszkach. Jest do kupienia jaret po 630, retopal po 670, wesoła po 770, no i miały które kupowali koledzy w karenie i w bykowie. Co byś polecił? Z czystego rachunku to chyba najlepiej Retopala na lato? Pisałeś wcześniej o jarecie ale retopal ma wyższą kaloryczność (24-25mj) niż jaret (21-22mj)

przy zakupie w sklepie jest jeszcze 20pln rabatuNa lato to Jaret będzie dobry, chociaż rzeczywiście ta różnica w cenie między nim a retopalem jest za mała, powinna sięgać 10 - 15% ( Cena Retopalu raczej OK, to Jaret sobie za drogo liczą ). Wesoła na zimę - cena jest dobra, ale trudno coś powiedzieć jak będzie z jej spiekalnością i spalaniem przy większym zapotrzebowaniu. Może na zimę sobie weź po połowie z Retopalem i zamieszaj? Wtedy będzie i moc i łatwość spalania.

CooleR`ek
19-03-2014, 19:28
Ok.

Czyli prawdopodobnie skończy się na tym pakowanym Piaście 23MJ , bo za bardzo zbliżoną cenę jest Janina 19MJ i chyba po prostu nie opłaca się jej brać ...
No chyba że wziąć ten mocniejszy miał po 700zł , niby 28MJ ale Pani nie chciała mi przez telefon powiedzieć co to jest i miała powiedzieć na miejscu , ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens ,bo po przejściu z miału Piasta na niby ekogroszek Chwałowicki nie odczułem jakiegoś spadku zużycia opału i się lekko zdziwiłem ...
Więc nie wiem czy jest sens kupować opał mocno kaloryczny ...

Osobiście jak kupuje miał to tylko z Piasta kl 23, jest mało problemowy, i co za tym idzie łatwo wysterować kociołek. Jak ktoś lubi to dość dobry jest miał z Bytomia Powstańców Śląskich, ale dostępny chyba tylko na śląsku. Co do mocnych miałów "niby" w kl 28 to wątpie aby w podajniku dało się go spalić z dobrym efektem, szkoda czasu i godzin przy kotle, no i cena kosmos, w tej cenie to jest antracyt 10-25 mm + koszty wysyłki.

vaster
19-03-2014, 19:33
Na lato to Jaret będzie dobry, chociaż rzeczywiście ta różnica w cenie między nim a retopalem jest za mała, powinna sięgać 10 - 15% ( Cena Retopalu raczej OK, to Jaret sobie za drogo liczą ). Wesoła na zimę - cena jest dobra, ale trudno coś powiedzieć jak będzie z jej spiekalnością i spalaniem przy większym zapotrzebowaniu. Może na zimę sobie weź po połowie z Retopalem i zamieszaj? Wtedy będzie i moc i łatwość spalania.

Dzięki za radę. Wezmę paletę na razie, pół na pół retopal/wesoła. teraz spróbuję sam retopal, jakby coś nie grało to dokupię jaretu.
pewnie będzie wilgotny ale nic nie poradzę. Zostało mi 2 wory z zimy. W markecie cudów nie kupię (w nomi 14,99/25kg czech = 600zł tona, za ok 17mj).

mpepe
23-03-2014, 20:56
Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!
249314249315

Jak na moje oko to mokry. Niestety miał nie wyschnie w otworzonych workach, moim zdaniem miał bardziej nadaje się do miejskich ciepłowni MPEC :-)

vaster
25-03-2014, 16:58
Jak na moje oko to mokry. Niestety miał nie wyschnie w otworzonych workach, moim zdaniem miał bardziej nadaje się do miejskich ciepłowni MPEC :-)

Wczoraj dostałem wesołą/retopal. Co ciekawe wesoła była sucha a retopal może troszkę ciut wilgoci mia (nie był suchy jak pieprz)ł ale spokojnie można sypać taki jak jest do zasobnika. Trochę mnie to dziwi ale jestem więcej niż zadowolony. Bardziej wilgotny kupiłem w lecie.worków nie ważyłem.

MARTINOS
25-03-2014, 17:31
Wczoraj dostałem wesołą/retopal. Co ciekawe wesoła była sucha a retopal może troszkę ciut wilgoci mia (nie był suchy jak pieprz)ł ale spokojnie można sypać taki jak jest do zasobnika. Trochę mnie to dziwi ale jestem więcej niż zadowolony. Bardziej wilgotny kupiłem w lecie.worków nie ważyłem.

skąd?

MARTINOS
25-03-2014, 17:33
A TUTAJ (http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html) ktoś próbował negocjować? :P

Pasiu&Moniś
25-03-2014, 18:26
A TUTAJ (http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html) ktoś próbował negocjować? :P

Chyba jakieś straszne ciśnienie na sprzedaż mają.
Do mnie dzwonili oferując Wesoła za 900 z transportem i nawet byli skłonni wydłużyć mi termin płatności do 30 dni.

MARTINOS
25-03-2014, 18:34
Chyba jakieś straszne ciśnienie na sprzedaż mają.
Do mnie dzwonili oferując Wesoła za 900 z transportem i nawet byli skłonni wydłużyć mi termin płatności do 30 dni.

Dlatego pytam, bo też miałem telefon...

vaster
25-03-2014, 18:53
skąd?

Z bartexu. 900 to żadne cuda na chwilę obecną, jeżeli chodzi o net. ja płaciłem 750zł + transport 125zł za paletę, za retopal 650zł + transport. Bez żadnych negocjacji.

Znając karenę, to jak się ciepło zrobi prezes ruszy w teren i będzie negocjował na miejscu osobiście. :)

Jak w reklamie, nie myjesz w fairy? przyjedziemy do Ciebie! Niektórzy może boją się wizyty i na wszelki wypadek kupują fairy :)

wuwok
25-03-2014, 19:46
a tak znawców tematu zapytam co wybrać na ta zimę:)
jaret -500zl moc 21 tysk
eko-miał- 500zl moc 22-24 tysk
chodzi raz kupić na cały rok i mieć spokój.Ten rok paliłem miałem podobno 21 i spoko było,teraz się po prostu myślę czym taniej wyjdzie palic :)

kobra64
25-03-2014, 19:53
Jak miał w miarę suchy, a za tą samą kasę 10% więcej MJ - to nad czym się zastanawiać? Jeżeli dysponuje się palnikiem poprawnie spalającym miał, brać miał. Ale ten Jaret po 5 stówek to trochę mnie zaskakujesz. Chyba że luzem i bez transportu wprost od dilera - wtedy może być i taka cena. Bo 466 to on na kopalni kosztuje w drobnicach.

wuwok
25-03-2014, 19:58
Jak miał tak i Jaret podany w cenach za tone luzem :) .cały rok pale miałem wiec powiedzmy ze spala mi to dobrze.Zasypałem 45kg miału[tyle ze wilgny ]z tym ze teraz nie ma zapotrzebowania na ciepło ..wiec go nie sprawdzę ..najwyżej jak się będzie palił,czy będzie się bardzo spiekał.

zbigmaz01
25-03-2014, 20:03
Z bartexu. 900 to żadne cuda na chwilę obecną, jeżeli chodzi o net. ja płaciłem 750zł + transport 125zł za paletę, za retopal 650zł + transport. Bez żadnych negocjacji.

Znając karenę, to jak się ciepło zrobi prezes ruszy w teren i będzie negocjował na miejscu osobiście. :)

Jak w reklamie, nie myjesz w fairy? przyjedziemy do Ciebie! Niektórzy może boją się wizyty i na wszelki wypadek kupują fairy :)Takie ceny twojego zakupu były jeszcze dwa tygodnie temu teraz poszło "trochę" do góry. Zamiast 750 jest 800 i zamiast 650 jest 675

Pasiu&Moniś
25-03-2014, 20:12
Takie ceny twojego zakupu były jeszcze dwa tygodnie temu teraz poszło "trochę" do góry. Zamiast 750 jest 800 i zamiast 650 jest 675

No to chyba na różne strony patrzymy bo ja widze ze Gold kosztuje 750, Silver 690 a Rubin 650

zbigmaz01
25-03-2014, 20:18
Ja patrzę tutaj http://www.bartexwegiel.oferteo.pl/oferta.html?pager=5&sortColumn=1 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bartexwegiel.o ferteo.pl%2Foferta.html%3Fpager%3D5%26sortColumn%3 D1)

Pasiu&Moniś
25-03-2014, 20:28
A ja tu http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php? :)

zbigmaz01
25-03-2014, 20:32
No to mamy dwie ceny na dwóch stronach dla jednej firmy :)

vaster
25-03-2014, 20:58
Ceny są w sumie trzy, bo jeszcze allegro. Najtaniej kupić w sklepie. Podejrzewam że jakby się potargować... ale w stosunku do innych firm i tak jest tanio. W stosunku do ekoreta którym paliłem pierwszą zimę, różnica jest taka, że od września jadę na tej samej zawleczce. Przy ekorecie poszło mi ze sześć. To żadna frajda grzebać w węglu i szukać niespodzianki. A najlepiej rano, jak wstaniesz, spieszysz się do pracy, a tu jeszcze w węglu trzeba pogrzebać.

bobasxx
25-03-2014, 21:40
Ja także miałem kilka dni temu telefon od miłej Pani z Kareny. Wprowadzają jakiś nowy produkt, miał siany pomieszany 50/50 z ekogroszkiem, wszystko podobno Chwałowice. Zgodziłem się być testerem i dzisiaj dotarło do mnie 60 kg takiej mieszanki.
Dopiero wróciłem z pracy, ale zaraz idę do kotłowni to obadać. ;)

Balzak311
25-03-2014, 22:28
Hmm kiedyś do mnie dzwonili z kareny. A teraz jakoś przestali. Nie dzwonią z tymi promocjami. A chętnie bym wypróbował tej nowej mieszanki.

MARTINOS
26-03-2014, 12:21
I jak panowie w praktyce wychodzi z tym retopalem z BARTEX? Pali się? Jest to retopal w worku czy tylko na worku?:p

Wziąłbym 1 tonę. W sumie u nich z transportem jest taniej niż u mnie na lokalu

vaster
26-03-2014, 12:48
I jak panowie w praktyce wychodzi z tym retopalem z BARTEX? Pali się? Jest to retopal w worku czy tylko na worku?:p

Wziąłbym 1 tonę. W sumie u nich z transportem jest taniej niż u mnie na lokalu

Zanim go zasypię to jeszcze trochę czasu zejdzie. Teraz pali się tak jak pogoda pozwala. Trochę węgla w zasobniku mam i nie bardzo chce mi się wysypywać. Jedyne co mogę powiedzieć, to że jest suchy. Bazując na poprzednich zamówieniach (wesoła), nie było problemu.

Balzak311
26-03-2014, 15:27
Ja także miałem kilka dni temu telefon od miłej Pani z Kareny. Wprowadzają jakiś nowy produkt, miał siany pomieszany 50/50 z ekogroszkiem, wszystko podobno Chwałowice. Zgodziłem się być testerem i dzisiaj dotarło do mnie 60 kg takiej mieszanki.
Dopiero wróciłem z pracy, ale zaraz idę do kotłowni to obadać. ;)

Jak ta mieszanka możesz coś o niej powiedzieć?? Ja też dziś miałem tel. od miłej pani z kareny, i tez zaproponowała mi wtestowanie tej mieszanki. Poza tym przedstawiła mi w miare ciekawą ofertę na ekogroszek.

Balzak311
26-03-2014, 15:28
I jak panowie w praktyce wychodzi z tym retopalem z BARTEX? Pali się? Jest to retopal w worku czy tylko na worku?:p

Wziąłbym 1 tonę. W sumie u nich z transportem jest taniej niż u mnie na lokalu

Miałem retopal z bartexu nie miałem do niego zastrzeżeń, no może tylko to ze niektóre forki trafiły sie z drobną frakcją, ale co do spalania to ok. Możesz smiało brać

bobasxx
26-03-2014, 17:38
Jak ta mieszanka możesz coś o niej powiedzieć?? Ja też dziś miałem tel. od miłej pani z kareny, i tez zaproponowała mi wtestowanie tej mieszanki. Poza tym przedstawiła mi w miare ciekawą ofertę na ekogroszek.

Na oko ciężko powiedzieć. Faktycznie pół na pół miał z ekogroszkiem.

Nie jest mokry (na zdjęciach ciężko ocenić wilgotność), ale też nie jest suchy jak pieprz.

Wczoraj wsypałem jeden woreczek, ale w zasobniku jeszcze było trochę opału dzisiaj wsypię resztę (dosuszyłem na słońcu). Zobaczymy jak się będzie spalał i jaki będzie popiół.

gregor24
26-03-2014, 18:23
Prawdopodobnie nie jest to żadna nowość. Od dawna jest w ofercie Kareny!
W żółtych workach Eko miał, mniej kaloryczny od sianego. Dużo więcej popiołu.

bobasxx
26-03-2014, 19:13
Prawdopodobnie nie jest to żadna nowość. Od dawna jest w ofercie Kareny!
W żółtych workach Eko miał, mniej kaloryczny od sianego. Dużo więcej popiołu.

No właśnie podobno nie.

Ma to mieć podobne parametry do "Żółtej Iskry", a ma być około 100 zł taniej na tonie ze względu na ten miał.

gregor24
26-03-2014, 19:26
Czyli około 700 + transport. Cena chyba zbyt wygórowana! Zwłaszcza jak za miał z grochem!
W Bartexie masz Retopal za niecałe 800! Z dostawą.

bobasxx
26-03-2014, 19:38
Czyli około 700 + transport. Cena chyba zbyt wygórowana! Zwłaszcza jak za miał z grochem!
W Bartexie masz Retopal za niecałe 800! Z dostawą.

Jeśli to prawdziwy Retopal. Ktoś o tym już pisał.

Nie wiem ile dokładnie to będzie kosztowało, powtarzam tylko słowa miłej Pani z Kareny ;)

gregor24
27-03-2014, 09:01
Cena mixa miał siany z ekogroszkiem 50/50 ma być 690 z dostawą, taką dzisiaj dostałem informację z Kareny.
Cena całkiem przyzwoita, miał siany już przetestowany, wypadł bardzo pozytywnie!

kobra64
27-03-2014, 09:23
Porównanie Retopalu do Chwałowic jest bez sensu. Jak ten miał w Chwałowicach to odsiew z kruszenia groszku na eko to jest 10-15% cieplejszy od Retopalu, zmieszany na pół z groszkiem spali się w palnikach przystosowanych do miału śpiewająco i da znacznie więcej ciepła niż Retopal.

gregor24
27-03-2014, 09:32
Mam otrzymać 60 kg tego mixa, jak przetestuję podzielę się wrażeniami!
Mała korekta ceny 699 za tonę z dostawą!

Balzak311
27-03-2014, 09:53
No mi też maja wysłać tego mixa potestuje w swojej rynnie. Zobaczymy co to będzie. Ale cena fajna.

kaszpir007
27-03-2014, 10:25
Porównanie Retopalu do Chwałowic jest bez sensu. Jak ten miał w Chwałowicach to odsiew z kruszenia groszku na eko to jest 10-15% cieplejszy od Retopalu, zmieszany na pół z groszkiem spali się w palnikach przystosowanych do miału śpiewająco i da znacznie więcej ciepła niż Retopal.

Ja albo mam jakiś "oszukany" ekogroszek z Chwalowic , ale jeśli chodzi o ten opał to u mnie mocno się "popcornuje" na palniku i przez to gorzej się zapewno spala ...
Dodatkowo po przejściu z miału niby 23MJ z Piasta na ten mocniejszy opał z Chwałowic jakoś nie zauważyłem spadku spalania a efekt "popcornowania" bardzo zbliżony ...

Jeśli to Chwałowice to opał mnie nie zachwycił ...

Dużo lepiej wspominam ruski opał. Zero spiekania , zero sklejania , zero popcornu ...

A co do Kareny zobaczę w lato. Może zamówię z 1 tonę miału od nich , ale resztę chyba wezmę z lokalnego składu bo ma miał mają w przewiewnych workach a dla mnie to bardzo ważne aby opał był suchy jak pieprz , nawet ważniejszy od kaloryczności ..

Jarecki79
27-03-2014, 10:42
Kaszpir, jak ładować się w pielorza, to niech to będzie pieklorz z Piekar.
Chwałowice to ja bym odpuścił.

Przy Twoim spalaniu to ja bym jednak celował w opały podobnie jak Kobra, czyli najzwyklejszy Jaret 21-22MJ albo przyzwoity miał 23MJ, może ten tzw siany z Kareny będzie OK.
czy np. z Imex-Piechota zadzwonić czy napisać do nich o miał do kotła z podajnikiem, aby bryłki nie były większe od 31,5mm
Mają opały workowane.

kobra64
27-03-2014, 10:55
No Jarek ma rację, na małe zapotrzebowanie śmiało można używać słabszy węgiel. A jak słabszy to aby łatwy i tani był. Jaret z Janiny jest w tym względzie porównywalny do ruska, ale ma dość ważną zaletę - nie ma w nim kamieni. A w ruskim bardzo często są i potrafią sprawiać problemy - zawleczki i takie tam. W zakładzie nie będę palił żadnym extra towarem - bo to bez sensu przy takim zapotrzebowaniu.W chacie mam większe zapotrzebowanie, tam będzie nadal palone cieplejszym towarem. Ale jak się uda w domowe Defro załadować palnik Ardeo z zakładowego Skama - spróbuję w przyszłym sezonie w jakiś lepszy miał pocelować. A do zakładu Jaret pójdzie jak Skam fajkę z Defro przyjmie. Bo łatwy i tani. I powinno być OK.

kaszpir007
27-03-2014, 13:28
No Jarek ma rację, na małe zapotrzebowanie śmiało można używać słabszy węgiel. A jak słabszy to aby łatwy i tani był. Jaret z Janiny jest w tym względzie porównywalny do ruska, ale ma dość ważną zaletę - nie ma w nim kamieni. A w ruskim bardzo często są i potrafią sprawiać problemy - zawleczki i takie tam. W zakładzie nie będę palił żadnym extra towarem - bo to bez sensu przy takim zapotrzebowaniu.W chacie mam większe zapotrzebowanie, tam będzie nadal palone cieplejszym towarem. Ale jak się uda w domowe Defro załadować palnik Ardeo z zakładowego Skama - spróbuję w przyszłym sezonie w jakiś lepszy miał pocelować. A do zakładu Jaret pójdzie jak Skam fajkę z Defro przyjmie. Bo łatwy i tani. I powinno być OK.

A miał Janina 19MJ to jest Jaret czy zupełnie co innego ?

Pytam bo jeden lokalny skład ma jakiś miał Janina 19MJ (530zł za tonę) ale nie dużo drożej jest niby Piast 23MJ (600zł) , więc nie wiem czy dla 70zł warto bawić się w tą Janinę.

Co do tego Piasta to nie wiem czy to jest piast czy faktycznie coś innego , bo miałem pewne problemy ze spalaniem tego,

kobra64
27-03-2014, 13:31
Jaret to jest ekogroszek 21 - 22 MJ. Miał 19 z Janki to po prostu miał. Po 530 to nawet za zworkowaną 19-stkę tanio nie jest.

kaszpir007
27-03-2014, 13:46
Jaret to jest ekogroszek 21 - 22 MJ. Miał 19 z Janki to po prostu miał. Po 530 to nawet za zworkowaną 19-stkę tanio nie jest.

No cóż w Toruniu takie ceny :(

Ciężko znaleźć workowany opał a jak już to cena wysoka :(

530zł za Janki 19MJ i 600zł za niby Piast 23MJ ...

wuwok
28-03-2014, 17:44
Mam pytanie a mianowicie kupował ktoś ekogroszek,ekomiał w "Adamex" koło Zatora?? Proszę o ocenę ..Chodzi o rzetelność węgla sprzedawanego tam na składzie .

kobra64
28-03-2014, 19:44
Adamex to całkiem spory diler PKW SA, tym się przede wszystkim zajmują - czyli Janka i Sobieski. Brałem przez nich parę razy, uczciwe transakcje. Jaret Plus mają całkiem dobry, bodajże Wesoła + Jaret. Workowany węgiel u nich zazwyczaj nie na tony, tylko na palety - trzeba się upewnić przed zakupem za co konkretnie jest podana cena i ile na palecie.

SUSPENSER
28-03-2014, 21:19
Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

Planuję powoli ze wszystkim ruszać, więc jeszcze nie mam strony www, choć domena już czeka, gdy będę gotowy przejdę na profil płatny i zareklamuję się także na forum.

Nadal będę testował węgiel np. planuję sprawdzić ile MJ wyciągnę z różnych rodzajów w trybie lato przy grzaniu tylko CWU - oczywiście nie tylko ten, który będę miał w ofercie, a że nie będzie to główne źródło mojego dochodu możecie liczyć na obiektywizm, z którego dla paru złotych nie zamierzam rezygnować - oczywiście jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa, ważne, żeby każdy wiedział czym się będę zajmował dodatkowo.


Ci którzy mnie znają wiedzą, że mnie trzeba przekonać argumentami, a próbować kupić nie warto bo próbującemu tylko obciachu narobię ujawniając szczegóły [to tak na wszelki wypadek piszę, żeby nie korciło kogoś].

To tyle z nowości - miłego łykendu życzę :)

animuss
28-03-2014, 21:50
Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

Planuję powoli ze wszystkim ruszać, więc jeszcze nie mam strony www, choć domena już czeka, gdy będę gotowy przejdę na profil płatny i zareklamuję się także na forum.

Nadal będę testował węgiel np. planuję sprawdzić ile MJ wyciągnę z różnych rodzajów w trybie lato przy grzaniu tylko CWU - oczywiście nie tylko ten, który będę miał w ofercie, a że nie będzie to główne źródło mojego dochodu możecie liczyć na obiektywizm, z którego dla paru złotych nie zamierzam rezygnować - oczywiście jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa, ważne, żeby każdy wiedział czym się będę zajmował dodatkowo.


Ci którzy mnie znają wiedzą, że mnie trzeba przekonać argumentami, a próbować kupić nie warto bo próbującemu tylko obciachu narobię ujawniając szczegóły [to tak na wszelki wypadek piszę, żeby nie korciło kogoś].

To tyle z nowości - miłego łykendu życzę :)

To powodzenia :bye:

SUSPENSER
28-03-2014, 21:56
To powodzenia :bye:

Dzięki wszystkim :)

czp01
28-03-2014, 22:24
SUSPENSER

Też powodzenia :)

czp01
28-03-2014, 22:27
Tymczasem załadowałem nowy dopiero co kupiony ekogroszek z nowej ściany na KWK Chwałowice i zobaczymy czy podobnie się pali jak ten z ubiegłego roku i jakie są różnice.

( ma mieć do 14 Rogi i mniej popiołu )

Ustawienia zostawiłem te same w dwustanie - to jeszcze tylko przeczyszczę jutro kocioł aby zmiany były lepiej widoczne. :)

echelon
29-03-2014, 19:36
Prawdę powiedziawszy sądziłem że ten Byków jest z Tobą jakość połączony.
Nie że mam za złe. Skoro towar uczciwy to wszystko OK.

Pytannie, będzie wysyłaka kurierem ? :) No i czy oprócz wesołej, będzie coś innego?

Powodzenia




Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

Planuję powoli ze wszystkim ruszać, więc jeszcze nie mam strony www, choć domena już czeka, gdy będę gotowy przejdę na profil płatny i zareklamuję się także na forum.

Nadal będę testował węgiel np. planuję sprawdzić ile MJ wyciągnę z różnych rodzajów w trybie lato przy grzaniu tylko CWU - oczywiście nie tylko ten, który będę miał w ofercie, a że nie będzie to główne źródło mojego dochodu możecie liczyć na obiektywizm, z którego dla paru złotych nie zamierzam rezygnować - oczywiście jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa, ważne, żeby każdy wiedział czym się będę zajmował dodatkowo.


Ci którzy mnie znają wiedzą, że mnie trzeba przekonać argumentami, a próbować kupić nie warto bo próbującemu tylko obciachu narobię ujawniając szczegóły [to tak na wszelki wypadek piszę, żeby nie korciło kogoś].

To tyle z nowości - miłego łykendu życzę :)

minertu
29-03-2014, 22:23
Tymczasem załadowałem nowy dopiero co kupiony ekogroszek z nowej ściany na KWK Chwałowice i zobaczymy czy podobnie się pali jak ten z ubiegłego roku i jakie są różnice.

( ma mieć do 14 Rogi i mniej popiołu )

Ustawienia zostawiłem te same w dwustanie - to jeszcze tylko przeczyszczę jutro kocioł aby zmiany były lepiej widoczne. :)

Gdzie kupiłeś?

SUSPENSER
29-03-2014, 22:42
Prawdę powiedziawszy sądziłem że ten Byków jest z Tobą jakość połączony.
Nie że mam za złe. Skoro towar uczciwy to wszystko OK.

Pytannie, będzie wysyłaka kurierem ? :) No i czy oprócz wesołej, będzie coś innego?

Powodzenia

Byków polecam podobnie jak kiedyś Karenę za dobry towar.

Na pewno będę miał różne rodzaje węgla bo np. na lato Wesoła może okazać się gorsza niż inny z większą zawartością popiołu [patrz przegrzewanie kotła lub wygasanie w podtrzymaniu], a opłacalność grzania CWU różnymi rodzajami przetestuję dopiero latem.

Na początku nie przewiduję wysyłek kurierem, może za jakiś czas taka opcja się pojawi.

Balzak311
30-03-2014, 19:54
Na oko ciężko powiedzieć. Faktycznie pół na pół miał z ekogroszkiem.

Nie jest mokry (na zdjęciach ciężko ocenić wilgotność), ale też nie jest suchy jak pieprz.

Wczoraj wsypałem jeden woreczek, ale w zasobniku jeszcze było trochę opału dzisiaj wsypię resztę (dosuszyłem na słońcu). Zobaczymy jak się będzie spalał i jaki będzie popiół.


I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę

Piotrek42
30-03-2014, 20:01
I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę

Chłopaki..... latem eko testujecie? ;)

Balzak311
30-03-2014, 20:16
Wiem ze testowanie latem nie ma sensu, ale coś można zobaczyć jak to sie spala w warunkach letnich.

MARTINOS
30-03-2014, 21:04
Do mnie też dotarła próbka z kareny. Miał wzbogacony ekogroszkiem.
Szczerze mówiąc z miałem nie miałem (!) nigdy do czynienia. Zaskoczyła mnie ziarnistośc tego miału. U mnie jest to po prostu prawie drobniutki pył...
Jak to palić w porówniau z ekogroszkiem? Co z podawaniem i nadmuchem?

kaszpir007
30-03-2014, 21:19
Chłopaki..... latem eko testujecie? ;)

Jakie lato ?

U mnie faktycznie w dzien ciepło jak to na wiosnę ale w nocy mam przymrozki ...

pawko_
30-03-2014, 21:48
Niestety u mnie też temp. spada do zera. Płomień z ruskiego węgla praktycznie mało widoczny, ale w popielniku ładnie wygląda.

bobasxx
01-04-2014, 18:04
I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę

Jak wrażenia ? Pozytywne !

Hmmm, od czego tu zacząć ?
Jaki miał przyjechał już wcześniej pokazywałem, nie był suchy jak pieprz ale po jednym dniu na słoneczku nadawał się do podajnika.

Jako że aura jest jaka jest, moc ciężko potwierdzić. Spalanie na poziomie 9kg/dobę, a w nocy temperatura na zewnątrz około 0 stopni.
Po spaleniu 60 kg, popiół ważył 5,2kg razem z wiaderkiem po tynku 25 kg (nie wiem ile samo wiadro waży, nie dało się zważyć na wadze elektronicznej), czyli około 8 %.
W popiele trafiały się malutkie koksiki ale to pewnie wina dość długiego podtrzymania. Spieków jako takich nie ma, na foto to co grubsze przegarnąłem na bok wiaderka. W sumie lepszy popiół miałem tylko z "wesołej" także z Kareny.

Zabrudzenie kotła trochę większe niż przy samym ekogroszku, więcej pyłu.

Generalnie pozytywne zaskoczenie. Cena z dostawą to niecałe 700 zł.
Wg mnie palenie ekogroszkiem w palnikach bruceropodobnych jest nieopłacalne, tylko taki ekomiał ma rację bytu.

Z czystym sumieniem polecam www.karena.pl mam tylko nadzieję że przy zakupie całych ton, do klienta trafia to samo co w próbce.

czp01
02-04-2014, 20:11
U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.

Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku :)

minertu
02-04-2014, 20:23
U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.


Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku :)
Bo i jest lepszy.

czp01
02-04-2014, 20:47
No to w spokoju czekam na następny sezon grzewczy ha ha :)

zbigmaz01
02-04-2014, 21:09
U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.

Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku :)A gdzie to brałeś i po ile? :oops:

czp01
02-04-2014, 21:39
A gdzie to brałeś i po ile? :oops:

No ekogroszek kupiony w prost na kwk Chwałowice . W przeliczeniu wagi na na cenę to wychodzi po 659 zł za 1 tonę. Do tego 140 zł za przywóz tych 4180 kg to wyszło po 692 zł za 1 tonę ekogroszku z przywozem.

Na fakturze z kopalni podają, że:
- to węgiel typu 32.1
- groszek 5-25 0320/cc
- Kod CN 27
- kaloryczność min. 27 MJ/kg

Z poza faktury wiem, że groszek jest z nowej ściany i był ostatnio badany i ma spiekalność do 14 Rogi i ma mieć mniejszą zawartość popiołu ale ile to niestety nie wiem.

Ekogroszek przywieziony luzem - już się podsuszył to zostało spakowanie go do worków :)

zbigmaz01
02-04-2014, 21:50
Szkoda, leń jestem i wolę w woreczkach. Raz kupiłem luzem i już więcej nie chcę, Nie chce mi się potem ważyć jak bym sypał do zasobnika. A i z workowaniem trochę roboty jest a nie mam dużo wolnego czsu.

gregor24
03-04-2014, 00:10
Jak czytam , luzem ,spakowany w woreczki, Panowie jestem pełen podziwu !!!:no:

gregor24
03-04-2014, 00:18
No super, ale żeby jeszcze pier....ć się w workowanie!!!
Sorki panowie ale chyba to jakiś MISTAKE!

vaster
03-04-2014, 06:51
No super, ale żeby jeszcze pier....ć się w workowanie!!!
Sorki panowie ale chyba to jakiś MISTAKE!

jak masz kotłownię kotłownią, to okej, możesz wsypać luzem. Jak masz nowowybudowany domek, wszystko odpicowane, wejście z tego samego korytarza co do reszty domu - sorki ale wsypać tam węgiel luzem, do tego ekogroszek w którym jest zawsze troszkę pyłu - to jest dopiero mistejk. Po sezonie masz zasyfiony cały dom. Chyba jeszcze nigdy ekogroszku luzem nie miałeś. Ja miałem raz. Czasu na workowanie nie mam, więc kupuję w workach.

gregor24
03-04-2014, 09:37
jak masz kotłownię kotłownią, to okej, możesz wsypać luzem. Jak masz nowowybudowany domek, wszystko odpicowane, wejście z tego samego korytarza co do reszty domu - sorki ale wsypać tam węgiel luzem, do tego ekogroszek w którym jest zawsze troszkę pyłu - to jest dopiero mistejk. Po sezonie masz zasyfiony cały dom. Chyba jeszcze nigdy ekogroszku luzem nie miałeś. Ja miałem raz. Czasu na workowanie nie mam, więc kupuję w workach.

No i oto właśnie chodziło!

Kupuję tylko w workach.:)

Jestem w trakcie testowania Mixa z Kareny , przysłali naprawdę suchy, pali się pięknie. Temp wody ciągnie super.
Widać że jest kaloryczny!

MARTINOS
03-04-2014, 09:48
No i oto właśnie chodziło!

Kupuję tylko w workach.:)

Jestem w trakcie testowania Mixa z Kareny , przysłali naprawdę suchy, pali się pięknie. Temp wody ciągnie super.
Widać że jest kaloryczny!

Dodam od siebie, że przede wszystkim worki i nigdy worki foliowe!

Do mixu Kareny - nie wiem jak się ma próbka do tego, co będzie w zamówieniu. Ale zakładając, że bedzie to samo to wygląda to bardzi dobrze w paleniu. Nie mam doświadczenia z miałem więc nie będę opisywał szczegółów.

Pewnie jedne palniki są do tego lepiej przystosowane a inne mniej. Mój chyba mniej. U mnie palnik wygląda jak na zdjęciu.
Moim skromnym amatorskim zdaniem otwory napowietrzające mają za dużą średnicę na miał... mam wrażenie, że w czasie postoju (palnik kręci się bez dmuchania) otwory się przytykają... chyba kiedyś Jarecki mi pisał, że przy średnicy około 5mm mogą bywać problemy...
252646

czp01
03-04-2014, 09:53
No super, ale żeby jeszcze pier....ć się w workowanie!!!
Sorki panowie ale chyba to jakiś MISTAKE!

Eee tam zamiast płacić karnety na siłownię to machniesz sobie woreczki po 30 kg parę ton dla zdrowia i za rekreacje nie musisz płacić bo jest za free. :rolleyes:

worki tylko polipropylenowe - aby był przewiew i opał się dosuszył :)

Balzak311
03-04-2014, 19:43
Napiszę słów kilka na temat groszko-miału z Kareny

Paczki dotarły do mnie w miare przyzwoite jesli chodzi o wilgotność nie dosuszałem tylko po jakiś dwóch dniach zasypałem do padajnika, nie było żadnej wilgoci na sciankach itp. mniej wiecej tak to wygląda.
252730 252731 252732

Mieszanka zrobiona uczciwie wygląda na pół na pół miał ekogroszek.

Teraz słów kilka o spalaniu. Po moich doświadczeniach z ekogroszkami jestem mile zaskoczony tym produktem, jako ze mój piec i palnik jest ewenementem i opornikiem to mieszanka zachowywała sie bardzo fajnie, ładnie sie spalała nie kopciła mocno w długich podtrzymaniach, co za tym idzie czystość wymiennika lepsza jak po ekogroszku. Natomiast troszkię wiecej takiego pyłu.

Dwa słowa o popiele z 60kg spalonych ok 5.6kg mierzone na wadze elektronicznej. Zużycie szacuje na poziomie ok 13kg doba podobnie jak na ekogroszku, przez te dni podłogówka chodziła non stop, i na noc normalnie ogrzewanie bo u nas temp. spadała w nocy do -7 nawet.

252734252735


Podsumowując całość jestem bardzo zadowolony z tego opału. Mój kocioł do najlepszych nie nalezy itp. ale w mixe zachował sie bardzo przyzwoicie. I jeśli Karena zadeklaruje suchy mix i jakość to za 700zł/t dla mnie to jest idealny opał na okresy przejściowe myślę ze i przy średnich mrozach spełni swoje zadanie.

Dlatego z czystego serca mogę pelecić ten nowy produkt z firmy Karena.

zbigmaz01
03-04-2014, 19:56
Jutro też zamawiam taką paczkę, zobaczymy czy się sprawdzi. Kamienie u mnie się spalają to i ten miał też chyba się spali :)

berdnard
03-04-2014, 20:01
mówisz -groszko miał
ja nie dam się nabrać na takie palenie-zapewne jeszcze sypiesz zbiornik do pełnego co kol Balzak i w całym zakresie spalania tegoż zbiornika z groszko miałem masz jednakowy żar na palniku

Balzak311
03-04-2014, 20:09
Bernard tu słuszna uwaga nie jest zar jednakowy, ale tragedi nie ma. ja powiem tak mi do mojego kotła to pasuje i jestem zadowolony, u kogoś innego może być inaczej i bedzie nie zadowolony. kazdego indywidualna spraw. Ja myśle ze zamówie tego na jesień troche.

berdnard
03-04-2014, 20:25
to zrób tak
wsyp tego mixu do zbiornika tyle ile spalisz np do kolejnego nawiedzenia kotłowni tzn nie dłużej jak doba-ustaw parametry spalania i daj znać jaki efekt daje mniejszy zasyp mixsu w zbiorniku

gregor24
04-04-2014, 12:20
Mix z Kareny w teście:

Myślę że śmiało można tym palić nie tylko w okresie przejściowym , ale również ostrą zimą.
Brawa dla Kareny za fajny pomysł.

252943252944

darase
04-04-2014, 12:53
Jutro jadę po 2,5t ekoretu - 848zł/t. :)

Balzak311
04-04-2014, 13:50
Mix z Kareny w teście:

Myślę że śmiało można tym palić nie tylko w okresie przejściowym , ale również ostrą zimą.
Brawa dla Kareny za fajny pomysł.

252943252944


Dosuszałeś czy taki ci przyjechał???

gregor24
04-04-2014, 14:10
Dosuszałeś czy taki ci przyjechał???

Taki przyjechał! Nic nie dosuszałem.

zbigmaz01
04-04-2014, 16:34
Taki przyjechał! Nic nie dosuszałem.A te dziury w worku to takie były czy sam robiłeś?

gregor24
04-04-2014, 16:37
A te dziury w worku to takie były czy sam robiłeś?

Takie były. Nic nie dorabiałem.

zbigmaz01
04-04-2014, 16:41
Takie były. Nic nie dorabiałem.Też zamówiłem dzisiaj przesyłkę, zobaczymy co do mnie przyjdzie i jak to się będzie przedstawiać u mnie ( w worku i na palniku) :)
Dam znać jak się pojawi :)

adkwapniewski
04-04-2014, 17:53
Też zamówiłem dzisiaj przesyłkę, zobaczymy co do mnie przyjdzie i jak to się będzie przedstawiać u mnie ( w worku i na palniku) :)
Dam znać jak się pojawi :)

Zamówiłeś testowy zestaw ?

zbigmaz01
04-04-2014, 17:55
Tak a też wziąłem silesię na próbę na lato. Jeszcze tego nie próbowałem :)

miron11
05-04-2014, 06:49
Tak a też wziąłem silesię na próbę na lato. Jeszcze tego nie próbowałem :)


Ja też kupiłem na próbę silesię ale to jest porażka. Tak się zlepia na palniku i rośnie w górę, że masakra. Nigdy więcej juz jej nie wezmę , dobrze ,że tylko 100 kg kupiłem

zbigmaz01
05-04-2014, 06:56
Ja też kupiłem na próbę silesię ale to jest porażka. Tak się zlepia na palniku i rośnie w górę, że masakra. Nigdy więcej juz jej nie wezmę , dobrze ,że tylko 100 kg kupiłemMoże mokra?

gregor24
05-04-2014, 07:16
Ja też kupiłem na próbę silesię ale to jest porażka. Tak się zlepia na palniku i rośnie w górę, że masakra. Nigdy więcej juz jej nie wezmę , dobrze ,że tylko 100 kg kupiłem

A może to nie wina paliwa tylko ustawień!

zbigmaz01
05-04-2014, 08:06
Jak przyjdzie do mnie to ocenimy :)
Pierwsze na palnik pójdzie mix a potem silesia.

miron11
05-04-2014, 12:04
Jak przyjdzie do mnie to ocenimy :)
Pierwsze na palnik pójdzie mix a potem silesia.


Groszek był suchy jak "pieprz" ale spiekalność to makabra , z wesołej to jest taki wiekszy popkorn a z silesi to rośnie ąz pod deflektor wszystko razem sklejone, nie spada popiół tylko wielki spiek

BOGDANMBA170
06-04-2014, 21:20
Tak,to wyglądało bardzo podobnie w moim kociołku.W listopadzie kupiłem 25kg i dobrze że,więcej tej Silesi nie miałem.
MIRON11 u Dubiela występuje miał Piast 24000kj/kg a teraz chyba Wieczorek, powiedz miałeś może okazje go u siebie przetestować?
Póki się jaszcze pali w kotle, chciałbym go lekko wypróbować.

miron11
07-04-2014, 06:26
Tak,to wyglądało bardzo podobnie w moim kociołku.W listopadzie kupiłem 25kg i dobrze że,więcej tej Silesi nie miałem.
MIRON11 u Dubiela występuje miał Piast 24000kj/kg a teraz chyba Wieczorek, powiedz miałeś może okazje go u siebie przetestować?
Póki się jaszcze pali w kotle, chciałbym go lekko wypróbować.



Raz kupiłem worek miału i zmieszałem z groszkiem z wesołej . Moje obserwacje : więcej popiołu i wiatrak musiał chodzić na dużo większej mocy. Będę się jednak trzymał groszku. Informowali mnie, że będą mieli jakis rosyjski /bez kamienia/ więc jeszcze tego spróbuje .

Akrimka
07-04-2014, 08:45
Mix z Kareny w teście:

Myślę że śmiało można tym palić nie tylko w okresie przejściowym , ale również ostrą zimą.
Brawa dla Kareny za fajny pomysł.

252943252944

Gregor.... strasznie "okadzony" masz palnik i wymiennik, zawsze tak ? czyścisz to kiedyś?

gregor24
07-04-2014, 16:58
Gregor.... strasznie "okadzony" masz palnik i wymiennik, zawsze tak ? czyścisz to kiedyś?

Rzadko, częściej górną część pieca.

Zamówiłem tonę MIXA z Kareny, pięknie sie pali tylko na CWU!:)
Cena dobra i paliwo super.
Popiołu około 6%, piecyk czysty.

zbigmaz01
07-04-2014, 20:51
A do mnie jedzie, takie dostałem dziś info, zobaczymy kiedy dotrze :)

zbigmaz01
08-04-2014, 18:23
No i dzisiaj paczka z tym mixem dotarła. Na zasyp muszę poczekać do skończenia zasobnika.
Jak będę sypał to zrobię zdjęcie tego co w worku bo tego co było w kartonie to wsadzam teraz. dwa woreczki i dwa rozwalone. Zgrzew bardzo słaby i puścił. Na silesię jeszcze czekam, może jutro?
253614253615253616253617253618

Balzak311
08-04-2014, 18:42
No i dzisiaj paczka z tym mixem dotarła. Na zasyp muszę poczekać do skończenia zasobnika.
Jak będę sypał to zrobię zdjęcie tego co w worku bo tego co było w kartonie to wsadzam teraz. dwa woreczki i dwa rozwalone. Zgrzew bardzo słaby i puścił. Na silesię jeszcze czekam, może jutro?
253614253615253616253617253618


Patrząc tak powierzchownie to masz chyba przewagę ekogroszku niz miału. ale widze ze towarek fajny suchy

zbigmaz01
08-04-2014, 19:04
Patrząc tak powierzchownie to masz chyba przewagę ekogroszku niz miału. ale widze ze towarek fajny suchyFakt, suche jest bo nawet jak wysypywałem z kartonu do worka to się kurzyło, ale co się dziwić jak woreczki się rozszczelniły. Wzrokowo też mi się taki mix podoba, zobaczymy na palniku :)

edgar184
08-04-2014, 19:04
A który to ten mix zamówiliście??
Żółty czy czarny ekomiał?
Nieścisłość tam mają na stronie, bo pokazany jest żółty i czarny ekomiał, a przy zamawianiu jest w rozwijanej liście Iskra Ekomiał, i Iskra Miał Siany, ale chociaż po cenach można dojść.

bobasxx
08-04-2014, 19:08
A który to ten mix zamówiliście??
Żółty czy czarny ekomiał?
Nieścisłość tam mają na stronie, bo pokazany jest żółty i czarny ekomiał, a przy zamawianiu jest w rozwijanej liście Iskra Ekomiał, i Iskra Miał Siany, ale chociaż po cenach można dojść.

To jest nowy produkt, miało się to nazywać groszko-miał.
Najlepiej zadzwoń i dopytaj.

zbigmaz01
08-04-2014, 19:32
To jest nowy produkt, miało się to nazywać groszko-miał.
Najlepiej zadzwoń i dopytaj.Ja tak zamawiałem.

PS
Na rachunku nazywa się to Iskra miał - towar próbny

gregor24
08-04-2014, 19:57
Groszko-Miał tak nazywa się nowy produkt Kareny. Pani zapewniła mnie że jest suchy tak jak próbka.
Gdyż jest składowany na hali.
Nie mają jeszcze tego produktu na swojej stronie, trzeba dzwonić aby zamówić.
Cena z dostawą 699 zł.

zbigmaz01
09-04-2014, 19:27
Silesia dzisiaj dotarła ale ja do domu trochę za późno na to by robić zdjęcia. Jutro może się uda :)


PS

Pod palcami lekką wilgoć czuć ale można powiedzieć że jest to normalne bo jakąś wilgotność musi mieć. Nie jest mokry :)
Jak to się będzie palić i co jest warte zobaczymy po spaleniu :)
Pierwsze to miał, potem to.

254059254060254061254062

miron11
11-04-2014, 05:24
U mnie granulacja była taka sama, zero miału tylko był problem ze spiekalnością. Poczytałem trochę w necie i okazuje się, że Silesia już w niższej temperaturze zaczyna się spiekać w porównaniu do Wesołej .Rogi czyli wskaźnik spiekalności jest dużo wyższy

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202013.pdf
http://www.karbon.katowice.pl/oferta/specyfikacje/kwk-mysowice-wesoa

Mozej
11-04-2014, 09:03
Popatrzyłem, poczytałem, policzyłem i zamówiłem groszko-miał z Kareny. Zobaczymy ile potarfi :)

minertu
11-04-2014, 09:21
A ja zamówiłem wesołą workowany.

minertu
11-04-2014, 10:03
I do 1 h ma być u mnie :P

lestek27
11-04-2014, 12:53
Potrzebuję trochę opału na ten okres do lata i na lato.
Można coś z tej stronki? Jak sądzicie?
http://toton.com.pl/weglomat/sprzeda%C5%BC-detaliczna

zbigmaz01
11-04-2014, 17:42
A ja zamówiłem wesołą workowany.Gdzie i jaka cena z transportem.
Czy uczciwy towar i uczciwy sprzedawca?

zbigmaz01
11-04-2014, 18:03
Popatrzyłem, poczytałem, policzyłem i zamówiłem groszko-miał z Kareny. Zobaczymy ile potarfi :)Mam na palniku i powiem że jestem zadowolony. Ale to tylko próbka do testów a jak będzie z większą ilością?

bobasxx
11-04-2014, 21:53
Mam na palniku i powiem że jestem zadowolony. Ale to tylko próbka do testów a jak będzie z większą ilością?

Nie spróbujesz, nie dowiesz się ;)
Myślę, że będzie OK.

minertu
12-04-2014, 09:23
Gdzie i jaka cena z transportem.
Czy uczciwy towar i uczciwy sprzedawca?
Za transport zapłaciłem 20 PLN z czego można się domyślić,że kupiłem na miejscu,zaledwie 5 km ode mnie.Cena jak dla mnie bardzo atrakcyjna :)

zbigmaz01
12-04-2014, 12:34
Za transport zapłaciłem 20 PLN z czego można się domyślić,że kupiłem na miejscu,zaledwie 5 km ode mnie.Cena jak dla mnie bardzo atrakcyjna :)
Skoro 5km od ciebie to chyba zbędne pytanie o sprzedaż internetową ?

Miał spalony, teraz zasypana silesia. Na test trzeba poczekać bo kocioł na razie stoi na "lato" i w podtrzymaniu :(
A co do miału który kupiłem w karenie.
Powiem to tak. Pali się znakomicie, moc porównywalna do pieklorza, b.mało popiołu tak że na lato może być to kłopotliwe. Do spalania potrzeba (u mnie) b.mało wiatru (38%-39%), na większym spieka, a na za małym smoli na czarno.
254358
To wszystko z paczki którą dostałem. Spieki które są widoczne to wyszły na za dużym wietrze bo od niego zacząłem.

gregor24
12-04-2014, 13:24
Miał siany jak i Groszko-miał z Kareny to Chwałowice.
Przy większym nadmuchu lekko spieka. Kwestia ustawień.
Idzie ustawić bez spieków i kopcenia!
Wysoko kaloryczny i cena atrakcyjna!:)

lestek27
12-04-2014, 14:30
Dziś kupiłem po dwa worki Retopala i Jareta
Tak wygląda Jaret
254369

A tak Retopal
254370

Dziś wsypię Jaret i zobaczymy jak będzie

zbigmaz01
12-04-2014, 17:04
Dziś kupiłem po dwa worki Retopala i Jareta
Tak wygląda Jaret
254369

A tak Retopal
254370

Dziś wsypię Jaret i zobaczymy jak będzie

Gdzie kupiłeś i po ile płaciłeś, czyli wszystkie namiary :)

karoka65
12-04-2014, 19:28
Leszek ja nie wiem czy to pierwsze zdjęcie to jakoś światło dziwnie padło bo mi to na czecha wygląda a nie jaret.

lestek27
12-04-2014, 19:30
Leszek ja nie wiem czy to pierwsze zdjęcie to jakoś światło dziwnie padło bo mi to na czecha wygląda a nie jaret.

Wieśku to światło robi taką robotę bo węgiel w zielonych workach. Czecha bym rozpoznał chyba.

lestek27
12-04-2014, 19:35
Gdzie kupiłeś i po ile płaciłeś, czyli wszystkie namiary :)

Kupiłem w miejscu którego stronkę podałem na wcześniejszej stronie.
Znany skład w niewielkiej odległości.
Jaret - 560 zł tona, workowany 620 zł
Retopal - 670zł tona, workowany 730 zł
Facet twierdził że Retopal najczęściej kupowany i najmniej problemowy.
Właśnie wsypałem Jareta. Wyglada na dosyć suchy (zresztą złożone było trochę w w blaszaku tego w workach)
Zobaczymy jak będzie. Jak nie będzie problemów to kupię tego jareta trochę na lato do CWU.
Jak proponujecie dmuchać w niego?

animuss
12-04-2014, 21:24
Leszek ja nie wiem czy to pierwsze zdjęcie to jakoś światło dziwnie padło bo mi to na czecha wygląda a nie jaret.

Jest różnica :yes:
http://i.imgur.com/bBYDMER.jpg
ale zdjęcie chyba prześwietlone .

Piotrek42
12-04-2014, 21:38
Jest różnica :yes:
http://i.imgur.com/bBYDMER.jpg
ale zdjęcie chyba prześwietlone .

ooo na bogato fotę cyknełeś :D minertu chytrus jeden ostatnio kapsla rzucał :)

lestek27
12-04-2014, 21:40
To może jeszcze jedno zdjęcie.
Po prawej Jaret po lewej Retopal
254441

gregor24
12-04-2014, 22:55
Widzę że jest poważny problem. Trzeba go rozstrzygnąć!:lol2:

minertu
13-04-2014, 06:16
ooo na bogato fotę cyknełeś :D minertu chytrus jeden ostatnio kapsla rzucał :)
Heh no kapsla rzuciłem bo kieszenie puste były a on był pod ręką :P

bartus825
13-04-2014, 06:25
Heh no kapsla rzuciłem bo kieszenie puste były a on był pod ręką :P

Kieszenie puste bo kapsel kosztujehttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0drinks.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

MARTINOS
13-04-2014, 21:01
U mnie niestety w okolicy Jareta nie ma. Chociaż przepraszam, w jednym miejscu był ale droższy niż... Wesoła. ;) Ta mieszanka miału i ekogroszku z Kareny mi nie podpasowała. U mnie palnik chyba głownie przystosowany pod ekogroszek. Nie mam czasu się bawić. Plus już sama próbka pokazała, że miał = więcej brudu i w kotle i w kotłowni. ;)
Zamówiłem Retopala od tego samego dostawcy co rok temu. Workowany, suchutki (z hali) i dostawą & wnoszeniem 750PLN. Podobnie jak w zeszłym roku jest to trochę drobniejsza frakcja. Przynajmniej porównując do Wesołej którą miałem na zimę.
W zeszłym roku byłem zadowolony i bałem się, że teraz może być gorzej. A tu niespodzianka. Pali się super. Popiół pieknie dopalony - żadnych popkornów, spieków itp. Nie mam ciepłomierza, popiołu ważyć nie zamierzam - ale dla mnie do grzania CWU jest idealny.

Mozej
16-04-2014, 07:19
Doszedł do mnie groszko miał z Kareny. Przede wszystkim brawo za maksymalnie szczelnie zapakowaną paletę. Niestety nie mogłem jej wrzucić pod wiatę i musiała cały dzień stać pod chmurką, a padało całkiem całkiem. Piec zasypałem już nowym opałem. Zero śladów wody w workach. Opał suchy, ale nie pyli się przy zasypywaniu. Granulacja raczej 50/50, ale to potwierdzę na dniach jak otworzę sobie jeden worek i przyjrze się dokładniej.

szymkas30
16-04-2014, 12:47
jaką kaloryczność ma ten groszko - miał z kareny - i jaki jest jego skład: 50:50 groszek :miał? zadowoleni jesteście z jego spalania? Tak wogóle to Karean prowadzi chyba jakąś akcję nawiązywania kontaktów handlowych z kilentami, bo ja w ubiegłym roku zamówiłem próbkę miału na próbę, i babka dzwoniłą do mnie w tym tygodniu z ofertą, ale jakoś nie zaproponoiwała mi tej mieszanki tylko prowponowała: - ISKRA Żółta 840,00zł za tonę - ISKRA Ekomial Siany 660,00zł za tonę wraz z dostawą
- ISKRA Ekomiał 620,00zł za tonę

bobasxx
16-04-2014, 12:50
jaką kaloryczność ma ten groszko - miał z kareny - i jaki jest jego skład: 50:50 groszek :miał? zadowoleni jesteście z jego spalania? Tak wogóle to Karean prowadzi chyba jakąś akcję nawiązywania kontaktów handlowych z kilentami, bo ja w ubiegłym roku zamówiłem próbkę miału na próbę, i babka dzwoniłą do mnie w tym tygodniu z ofertą, ale jakoś nie zaproponoiwała mi tej mieszanki tylko prowponowała: - ISKRA Żółta 840,00zł za tonę - ISKRA Ekomial Siany 660,00zł za tonę wraz z dostawą
- ISKRA Ekomiał 620,00zł za tonę

To są Chwałowice 27 MJ, 50% ekogroszku i 50% miału. Cena bodajże 699 z transportem.

Ja z próbki byłem bardzo zadowolony.

gregor24
17-04-2014, 01:01
Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.
Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.
Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.
Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!
Podobnie spala się jak Wesoła.
Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!
Jak palnik nie na miał to grochem palić!

gregor24
17-04-2014, 01:09
Zarówno miał siany jak i groszko-miał z Kareny to Chwałowice! Pisałem również wcześniej!
Czytajcie wszystkie posty!

zbigmaz01
17-04-2014, 04:17
Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.
Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.
Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.
Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!
Podobnie spala się jak Wesoła.
Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!
Jak palnik nie na miał to grochem palić!Na lato będzie kłopot, mało popiołu. Ale co do spalania to tak jak piszesz, super się spala i chyba zamówię troszkę więcej jak paczkę próbną :)

bobasxx
17-04-2014, 08:29
Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.
Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.
Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.
Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!
Podobnie spala się jak Wesoła.
Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!
Jak palnik nie na miał to grochem palić!



Zarówno miał siany jak i groszko-miał z Kareny to Chwałowice! Pisałem również wcześniej!
Czytajcie wszystkie posty!

Że niby ja coś insynuuję ? Ja właśnie też teraz na miale jadę.

Czytamy, czytamy, tylko nie zawsze się wszystko pamięta.

gregor24
17-04-2014, 09:00
Właśnie testuję w trybie Lato, podłogówka otwarta tylko na łazienkę.
U mnie raczej nie będzie problemu z podtrzymaniem, gdyż palnik mam zmniejszony i piecyk nie odstawia się na długo.
Więc nie koniecznie na lato musi być paliwo mniej kaloryczne o większej ilości popiołu!

zbigmaz01
17-04-2014, 09:20
Właśnie testuję w trybie Lato, podłogówka otwarta tylko na łazienkę.
U mnie raczej nie będzie problemu z podtrzymaniem, gdyż palnik mam zmniejszony i piecyk nie odstawia się na długo.
Więc nie koniecznie na lato musi być paliwo mniej kaloryczne o większej ilości popiołu!

Tak jak wczesniej pisali ten miał jest jak wesoła z popiołem, spala się u mnie też super i chcę go na jesień używać. Dzisiaj zamawiam :)

gregor24
17-04-2014, 10:19
Osobiście uważam groszek z Chwałowic za lepszy od Wesołej, nie znika z palnika i nie zapada się.
Piecyk stoi prawie godzinę bez podtrzymania i spokojnie się rozpala!

edgar184
17-04-2014, 20:28
I do mnie doszła paczka próbna. Zamawiane groszko-miał.
Niestety miałem zasyp niedawno, także będzie musiał poczekać na opróżnienie zasobnika.
Ale wygląda bardzo ładnie w worku :D, przewaga eko nad miałem.

gregor24
19-04-2014, 17:26
Wszystkim maniakom groszków i miałów Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkanocnych!:smile::smile::smile:

SUSPENSER
19-04-2014, 21:31
Wszystkim maniakom groszków i miałów Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkanocnych!:smile::smile::smile:

Dzięki, wzajemnie :)

Pasiu&Moniś
22-04-2014, 08:43
W piątek dotarły do mnie 2 palety groszko-miału. Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo.
Na oko towar suchy, raczej już nie będę miał okazji go przetestować chyba dopiero jesienią.
Minus jest taki, że przez dziurki w workach służące do wentylacji sporo się sypie więc będzie dużo więcej bałaganu niż przy groszku.

Mozej
24-04-2014, 07:42
Od 2 dni idzie u mnie w piecu groszko miał z Kareny w trybie lato na grzaniu CWU. Udało mi się metodą prób i błędów ustawić piec tak, żeby nie przegrzewał instalacji i nie wygasał. Póki co od 2 dni idzie stabilnie ze zużyciem 2,89 kg/dobę utrzymując stałę temp CWU 45 stopni. Zejdę ze zużyciem do 2,5 kg/d - piec 2 x wskoczył mi na tryb zimowy przez mój błąd. Odnośnie popiołu to zdarzają się spieki, ale są małe i nie stanowią problemu. Ogólnie jestem b. zadowolony. Zamówiłem tonę tego groszkomiału więc starczy mi go, aż do jesieni :rolleyes: Ktoś może doradzić kiedy najlepiej kupić opał na zimę? (spodobała mi się współpraca z Kareną i w tym roku chce kupić od nich).

zbigmaz01
24-04-2014, 13:47
Do mnie dzisiaj dotarła przesyłka z Kareny. Groszkomiał i Wesoła. W sobotę będę oglądał jak to wygląda w środku.
Silesia od nich pali się ładnie, popiołu dużo czyli na lato się nadaje. Moc spora ale tego popiołu to jest troszkę więcej jak deklarowane. Jak się wypali to przeważę. Jak na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, teraz jeszcze będzie do sprawdzenia to co przyjechało. Miałem Wesołą z Bartexu i na nią nie narzekałem, teraz poznam tą z Kareny. Co do miksa grochu z miałem to paczka próbna zdała egzamin, co w workach musi chwilę poczekać.

pumpaluna
25-04-2014, 08:11
zadowoleni ze współpracy z bartexem zamówiliśmy u nich na lato JARET (cena tonę 630zł, niestety za dowóz aż 125zł ale dalej tańszy od jareta który można kupić lokalnie o 150zł). Już tradycyjnie braliśmy w workach jutowych, te worki które do tej pory otworzyliśmy ok jeśli idzie o suchość.
w tej chwili na CWU idzie nam tygodniowo 25kg worek tyle że u nas gorąca woda 24/7. Jest trochę spieków więc trzeba z piecem pokombinować jeszcze zwłaszcza że na początku był ładny popiół. No i skoro wam udaje się zejść na 2,5kg/doba to u nas jest chyba jednak jeszcze coś do zrobienia


ps.
aha od 1 sierpnia zeszłego roku do 15 kwietnia poszło nam 2,5tony wesołej, pow.ogrzewana to ok 150m2, temp w domu ok 23stopni (grzejniki, podłogówka, cwu), brak włączników automatycznych w pokojach czy "czujnika" pogodowego. jesienią sporo działań na chybił trafił bo przerzucaliśmy się z pelletu (którego w podobnym okresie rok wcześniej poszło prawie 5ton!!! za taką samą kwotę jak wesoła)

kaszpir007
25-04-2014, 09:08
U mnie jakieś resztki są jeszcze w podajniku ale czekam na dopalenie i koniec sezonu grzewczego ...

Od końca września do niemalże końca kwietnia (bo jeszcze kocioł działa ) poszło mi około 2,1 tony opału.
1 tona miału po 600zł pakowanego (niby Piasta 23MJ) i około 1,1 tony ekogroszku pakowanego za 800zł za tonę (poodbno Chwałowice).

Jako że został mi jeszcze z 1 tona opału na następny sezon biorę tylko 2 tony zapewne miału , ale raczej wezmę z lokalnej firmy bo jest za 600zl i pakowany w worki jutowe po 50kg , więc "tylko" 2 worki wystarczy że wsypię ;)

zbigmaz01
27-04-2014, 08:32
Do mnie dzisiaj dotarła przesyłka z Kareny. Groszkomiał i Wesoła. W sobotę będę oglądał jak to wygląda w środku.
...Co do miksa grochu z miałem to paczka próbna zdała egzamin, co w workach musi chwilę poczekać.Teraz zobaczmy co przyszło w paczce a co na palecie.
Opinie w sprawie porównania zatrzymam dla siebie bo nie za bardzo się zgadza z tym co było w ofercie (50/50)
Dla mnie jest to proporcja troszkę inna.
paczka / paleta - zdjęcie aby ktoś nie powiedział że tendencyjne to dwa worki otwarte i w obu tak samo. Pierwszy worek z góry palety, drugi ze środkowego rzędu. Identyczna zawartość jako proporcje.
.256816256817256818
Porównajcie sobie.


Co do wesołej to to co przyszło
256819
Wygląda na suche, ziarno ładne, worek ze środka. Co do wartości opałowej to w późniejszym terminie.

Jaki dacie komentarz?




PS

Zapomniałem dopisać o Silesii
Popiół ze 110kg ważony 9,6kg.

256822

grabpa58
27-04-2014, 15:44
7 stówek to za drogo jak na miał.
Być może są zbyt pewni swojej pozycji na rynku i na brak kupujących nie będą narzekać.