PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking paliwa typu ekogroszek.



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

btx
10-10-2011, 19:23
Nie wiem jak teraz ale za dobrych czasów w Resover można było towar reklamować, był objęty gwarancją. Spróbuj napisać maila.

Niestety ja tez dołączam do grona NIEzadowolonych klientów resovera.
Za namową wielu osób z forum kupiłem u nich 2 lata temu 4 tony ekogroszku workowanego. Na każdym worku brakowało 2-4 kg! Po wielu próbach kontaktu dostałem maila z odpowiedzią, że zwrócą 600zł (za brakujące ok 700kg). Do dzisiaj nie doczekałem się pieniędzy, ani informacji. A minął już rok!
Do tego worki popękane na zgrzewach, kilka kamieni i !!!śruba M14!!! dobrze że zauważyłem ją przy wsypywaniu do zbiornika...

Nigdy więcej resovera!!!

Tyson
10-10-2011, 19:32
A czy ta firma jeszcze istnieje, bo nie można się do nich dodzwonić (wczesniej kontakt byl bezproblemowy) ani nie odpisuja na maile.

Tyson
10-10-2011, 21:05
Firma Resover czy Ekores wystawia sobie sama opinie pozytywne!!!

Spojrzcie:
http://www.opineo.pl/opinie/resover-eu

wszystkie opinie pozytywne wystawione sa przez osoby majace po okolo 2 wystawione komentarze. wiekszosc wpisow pozytywnych dla firmy resover jest wystawione przez osoby ktore wystawily opienie dwom tym samym firmom - czyli opinie wystawia jedna osoba.
Opinii wystawiono 100!
Gdzie administracja strony Opineo?

SUSPENSER
10-10-2011, 21:18
Ale masakra - ciekawe gdzie takie oszustwo należałoby zgłosić ?

Może ktos ma znajomego prawnika, który coś koledze podpowie [a może jakies forum prawne] ?

Niedługo pozostanie nam kupowanie ekogroszku w marketach lub ściąganie bezpośrednio z kopalni ... czeskich :-/

Piotrek42
10-10-2011, 21:21
ehhh tyle się pisze na forum o jakosci ekogroszku... resover z rok , dwa, starał się, wyrobił sobie markę a teraz..... olewa klienta i tyle, przecież wiadomo że na forum PORZĄDNE eko sprzedaje karoka65... po co było szukać dalej???

Tyson
10-10-2011, 21:24
ehhh tyle się pisze na forum o jakosci ekogroszku... resover z rok , dwa, starał się, wyrobił sobie markę a teraz..... olewa klienta i tyle, przecież wiadomo że na forum PORZĄDNE eko sprzedaje karoka65... po co było szukać dalej???

No właśnie ekogroszek my kupowaliśmy miał :)

karoka65
10-10-2011, 21:28
Po ostatnich niedopuszczalnych opóźnieniach jakich dopuściła się firma z którą współpracuję nadszargałem sobie opinię u niektórych klientów ale nie co do jakości.

Piotrek42
10-10-2011, 21:31
NO nie wiem... moze miał tez sprzedaje??

karoka65
10-10-2011, 21:34
NO nie wiem... moze miał tez sprzedaje??
Nie, dlatego eko dobre.
Jak się zepsuje to będzie wiadomo że można pytać o miał :)

Gronik
11-10-2011, 18:57
Żeby "rozebrać" problem jakości węgli trzeba się cofnąć lat parę .Otóż była kiedyś i obowiązywała Polska Norma opisująca jakość węgla kamiennego.Po naszym wejściu do UE PN obowiązywaly czas jakiś a potem stały się zupelnie dowolne.I od 2004 coś komuś przeszkadzalo,nie zauważył,nie mógł,nie chciał (niepotrzebne skreślić),żeby wprowadzić jakiekolwiek unormowania jakości węgla obowiązujące w obrocie handlowym.W tym stanie rzeczy Inspekcja Handlowa NIE MOŻE wykonać jakiejkolwiek kontroli rozmaitych "wynalazków" będących w obiegu.I nie pomoże żaden prawnik ani cała kancelaria prawna - brak regulacji prawnych skutecznie pozwala jednej stronie (sprzedającej) na wszystko zaś strona kupująca może kręcić pokrętłami w sterowniku.
Widocznie PT posłowie i senatorowie nie używają prozaicznego węgla do celów grzewczych i tyle.
Warto przyglądnąć się systemowi sprzedaży zbóż.Otóż w każdym składzie jest tablica informująca o normatywnej wilgotności i o dopuszczalnych zanieczyszczeniach oraz jak zmienia się cena w przypadku podwyższonej wilgotności.No i są ,oczywiście ,mierniki tejże wilgotności.To tak wygląda gdyż kupujący jest duży a po drugiej stronie jest malorolny robaczek.
Gdy zaś z zarobionymi pieniędzmi robaczek jedzie kupić węgiel ..... dalej wszyscy wiecie jak to się kręci!
Kupujących węgiel jest w Polsce ponad milion osób.Sprzedających może tysiąc.Jak to się dzieje,że ci co ich malo mogą tak dużo? Wie to ktoś? Pozdrawiam

Jarecki79
11-10-2011, 19:30
Gronik

Odpiszę Ci anegdotą opisująca stan rzeczy...

W organiźmie jest kłótnia, kłócą się:
- oczy i mówią - teraz my będziemy rządzić, to dzięki nam człowiek chodzi, widzi, nie potyka się itd.

- nos - teraz ja będę rządził, dzięki zmysłowi węchu człowiek się nie truje, wie jak rzeczy pachną....

- nogi - o nie, to dzięki nam człowiek się porusza, bez nas nigdzie nie dojdzie, nogi są najważniejsze....

- ręce - chyba żartujecie, bez rąk to człowiek nic do buzi nie weźmie, nie naje się, to my będziemy rządzić

- na to odzywa się mentor mózg - jaj sobie nie róbcie, bez umysłu jesteście niczym, to ja koordynuję wszystkie ruchy i to ja wami zarządzam, będę kierował dalej i kropka

- nieśmiało odzywa się DUPA, a mozę teraz ja trochę będę rządzić?
...pozostałe części ciała ryknęły gromkim śmiechem łącznie z mózgiem, Ty DUPA chcesz rządzić, a co Ty takiego ważnego robisz

- DUPA poczuła się urażona, wkurzyła się i mówi, tak k....wa, no to macie STRAJK

... mijają dwa tygodnie....
oczy opadają, nos się wykręca, nogi powyginało, ręce przykulone, mózg paruje
Mają dość, wszyscy idą na mediacje do DUPY, pozwalają jej rządzić.....


Jaki z tego morał?

Rządzi i zarabia ten, kto g...wno robi

SUSPENSER
11-10-2011, 19:42
Żeby "rozebrać" problem jakości węgli trzeba się cofnąć lat parę .Otóż była kiedyś i obowiązywała Polska Norma opisująca jakość węgla kamiennego.Po naszym wejściu do UE PN obowiązywaly czas jakiś a potem stały się zupelnie dowolne.I od 2004 coś komuś przeszkadzalo,nie zauważył,nie mógł,nie chciał (niepotrzebne skreślić),żeby wprowadzić jakiekolwiek unormowania jakości węgla obowiązujące w obrocie handlowym.W tym stanie rzeczy Inspekcja Handlowa NIE MOŻE wykonać jakiejkolwiek kontroli rozmaitych "wynalazków" będących w obiegu.I nie pomoże żaden prawnik ani cała kancelaria prawna - brak regulacji prawnych skutecznie pozwala jednej stronie (sprzedającej) na wszystko zaś strona kupująca może kręcić pokrętłami w sterowniku.
Widocznie PT posłowie i senatorowie nie używają prozaicznego węgla do celów grzewczych i tyle.
Warto przyglądnąć się systemowi sprzedaży zbóż.Otóż w każdym składzie jest tablica informująca o normatywnej wilgotności i o dopuszczalnych zanieczyszczeniach oraz jak zmienia się cena w przypadku podwyższonej wilgotności.No i są ,oczywiście ,mierniki tejże wilgotności.To tak wygląda gdyż kupujący jest duży a po drugiej stronie jest malorolny robaczek.
Gdy zaś z zarobionymi pieniędzmi robaczek jedzie kupić węgiel ..... dalej wszyscy wiecie jak to się kręci!
Kupujących węgiel jest w Polsce ponad milion osób.Sprzedających może tysiąc.Jak to się dzieje,że ci co ich malo mogą tak dużo? Wie to ktoś? Pozdrawiam

Gronik - masz 100% racji - tym sposobem po wejściu do UE spieprzono wiele - poza węglem np. kiełbasy i żywność.

Na swoje pytanie sam częściowo odpowiedziałeś - po prostu bogaty może więcej, bo jak wiadomo wobec prawa są równi i równiejsi.

Czy kogoś jeszcze dziwi że pojawiły się mafie węglowe ?

karoka65
11-10-2011, 21:49
Na swoje pytanie sam częściowo odpowiedziałeś - po prostu bogaty może więcej


No niby tak, a może ma ktoś jakąś receptę jak stać się tym bogatym ?

Piotrek42
11-10-2011, 21:52
No niby tak, a może ma ktoś jakąś receptę jak stać się tym bogatym ?

wybory były do sejmu/senatu.... mogłeś startowac....

tufus
12-10-2011, 09:06
Witam,

Czy ktoś pali ekogroszkiem z firmy Prestige z Sosnowca, czy jest tak dobry jak podają na stronie.
Proszę o opinie czy warto go kupić.
Pozdrawiam.

Piotrek42
12-10-2011, 09:26
Witam,

Czy ktoś pali ekogroszkiem z firmy Prestige z Sosnowca, czy jest tak dobry jak podają na stronie.
Proszę o opinie czy warto go kupić.
Pozdrawiam.

Brrrr ...jeden z najgorszych opałów..... było kiedys opisywane w rankingu... woda+ miał+niewiadomo co...

karoka65
12-10-2011, 15:31
Witam,

Czy ktoś pali ekogroszkiem z firmy Prestige z Sosnowca, czy jest tak dobry jak podają na stronie.
Proszę o opinie czy warto go kupić.
Pozdrawiam.

A widziałeś lub słyszałeś żeby ktoś krytykował to co sprzedaje ?
Kup dwa worki i sprawdź.
Ja o mało nie wtopiłem się w 25 ton największego badziewia jakie dotąd widziałem.
A miał być taki amerykanski i czarny ale po kilka minutach zbrązowiał.
Pisałem chyba na poprzedniej stronie żeby ktoś się nie nabrał.

jack18
12-10-2011, 23:26
A widziałeś lub słyszałeś żeby ktoś krytykował to co sprzedaje ?
Kup dwa worki i sprawdź.
Ja o mało nie wtopiłem się w 25 ton największego badziewia jakie dotąd widziałem.
A miał być taki amerykanski i czarny ale po kilka minutach zbrązowiał.
Pisałem chyba na poprzedniej stronie żeby ktoś się nie nabrał.

Ja to chyba w casto widziałem.Wyglądało jak mieszanka brunatnego z kamienny, jednak po przeschnięciu przy rozerwanym worku było widać ze to zwykły czech...

karoka65
13-10-2011, 15:18
Ja to chyba w casto widziałem.Wyglądało jak mieszanka brunatnego z kamienny, jednak po przeschnięciu przy rozerwanym worku było widać ze to zwykły czech...
Tak wszystkie Casto mają to gó..o w ofercie.
I nie wiem co to za czech bo porównując z tym z Komoran co aktualnie palę to nie ma chyba nawet połowę kaloryczności na dodatek z miałem i wilgotny.
Nigdy nie szkaluję jak widzicie węgla jaki sprzedaje konkurencja ale tutaj po raz pierwszy chciałem przestrzec żeby ktoś sobie tego nie nakupił bo cena bardzo kusząca ale nic więcej.

andrew01
13-10-2011, 15:58
Panowie, a możecie napisać tak po krótce, jak rozpoznać czy to jest czech, rusek, polak, orzech, brunatny itp. ale tak dla laika jeśli można.

Jarecki79
13-10-2011, 16:09
Panowie, a możecie napisać tak po krótce, jak rozpoznać czy to jest czech, rusek, polak, orzech, brunatny itp. ale tak dla laika jeśli można.

Czech czy brunatny jak wyschnie ma brązowawy kolor (jak kto woli w kolorze nalotu rdzy... jest też przeważnie lżejszy)
Węgiel kamienny będzie czarny lub szary (dla purystów może też być siwy)

Piotrek42
14-10-2011, 21:04
Jak tam karoka65, przyszły pierwsze mrozy.... porządne eko na składzie posiadasz??? bo jak znam życie co niektórzy przypomna sobie zaraz, że nie maja eko na zimę ;)

karoka65
14-10-2011, 21:57
Jak tam karoka65, przyszły pierwsze mrozy.... porządne eko na składzie posiadasz??? bo jak znam życie co niektórzy przypomna sobie zaraz, że nie maja eko na zimę ;)
Ja za nim komuś coś dam to sam sprawdzam i dopiero komuś oferuję.
Największy problem to za drogi transport, paliwo drogie i stawki firm przewozowych rosą niemiłosiernie.
Mogę konkurować cenowo jeszcze na pomorzu bo tam w ogóle masakra cenowa chyba że import to taniocha (stateczki dowożą z rosji, chin i Bozia wie skąd jeszcze)
jak ktoś ma dostep do taniego transporu lub sam moze odebrać ode mnie eko ew ma podpisane umowy z kurierami w dobrych cenach to w każdej chwilii moze u mnie dostać
Czasami ktoś kto ma dostęp do taniego transportu to sam odbiera.

mea
14-10-2011, 23:18
karoka65 a skad masz to dobre paliwo ??
przyznaje ze nie przeczytalam calego watku /zycia by braklo na czytanie forum/ ale chetnie sie dowiem skad paliwo jest dobre i pewne!!

karoka65
15-10-2011, 07:43
Eeee nie przesadzaj, 30-ci parę stron ?
Zagłębiając się kiedyś w inny temat musiałem przewalić ponad 200 stron.
A co do paliwa to jakoś mi się udaje coś załatwić to tu, to tam.
Poprzednie firmy dla których pracowałem dbały o dostawy latem a jak robiło się chłodno to po miesiącu worka węgla nie miałem i jeszcze po ostatniej do dzisiaj się wstydzę, dobrze tylko że nie na jakość ale terminy, masakra.
Chcąc działać dalej trzeba było zacząć dbać o siebie samemu i skończyły się problemy z brakami.
Wiem na czym stoję i co mogę.
Nie ma jakiegoś brania kasy na przód a towar w lesie i obracanie czyimiś pieniędzmi przez miesiąc bo tak się pisze że czas realizacji 3 albo 4 tygodnie. Tak działa dużo firm, idą na żywioł nabierając masę zamówień a gdzieś po drodze pęka jedno ogniwko i z 3 tygodni robi się 3 miesiące.
Jak to mówią łyżeczką ale cały czas, a chochlą możesz się zachłysnąć.

mea
15-10-2011, 09:39
jednym slowem nie podasz pochodzenia wegla ... pytam bo jestem geologiem na slasku i znam wegle tak od podszewki ... jak bym wiedziala z ktorej kopalni jesdt to bym z automatu wiedziala o nim wiecej :)

karoka65
15-10-2011, 09:50
Obecnie Jaret Plus, jest to mieszanka jareta z kopalni Janina i węgla z kopalni Wesoła.
Jak już mnie tak ciągniesz za język.

mea
15-10-2011, 12:53
Obecnie Jaret Plus, jest to mieszanka jareta z kopalni Janina i węgla z kopalni Wesoła.
Jak już mnie tak ciągniesz za język.

no z tego co zdazylam sie zorientowac to mieszanka taka powinna niezle sie palic !!
janina ma dobre opinie /parametrow nie potrafilam na szybko odszukac ... a odnosnie wesolej to tez super ...

mnie tylko zastanawia ze spiekalnosc z wesolej i chwalowic jest podobna a z chwalowicami jest tyle problemow ... nie wiem czemu ...

wlasnie szukam co by kupic i za ile i mam kilka opcji:
eko chwalowicki z piekarami za 700zl/t
eko z kazimierza juliusza za 730zl/t
eko piekary za 700zl/t
wszedzie +100 za workowanie ... duzo

albo isc po bandzie i workowanego ruska kupic za 720 ... pan daje 2 worki na sprobowanie jak nie spasuje to mozna zrezygnowac :) ot marketing ...

karoka65 jak u ciebie z cenami i kosztem transportu ... napiszesz na pw/jak to tajemnica handlowa/ - kierunek rybnik !!

karoka65
15-10-2011, 13:18
Tak mea pali się bardzo fajnie bez spieków, jest suchutki i bez miału.
Co do groszku z chwałowic to już pisałem w tym wątku i w innych kilka razy, wystarczy poczytać.
Wybrałbym między tymi dwoma pierwszymi.
Powiem że pierwszy raz słyszę żeby ktoś mieszał chwałowice z piekarami ale można spróbować.
Jak masz pewny dostęp do eko z kazimierza juliusza to powiem że to bardzo dobry eko groszek chociaż trochę mniej kaloryczny bo około 23 może 24MJ/kg ale za to spiekalność zerowa i mało popiołu po jego spaleniu zostaje.
Sam pieklorz piekarski jakoś się zraziłem do niego bo już sam widziałem i były opinie że zawiera dużo śmieci i potrafi co dostawa mieć inne parametry.
Workowanie kosztuje niestety, jest bardzo wygodnie z workami ale zobacz na allegro ile kosztują worki, do auta trzeba od ręki dołożyć około 600pln, ktoś to musi zrobić, paliwo do ładowarki, paletowanie, palety, skretch i robi się cena.
Nie będziemy wozić węgla ze śląska do mnie i odwrotnie bo wiadomo z góry jaka będzie cena.

czp01
15-10-2011, 14:04
mea - można kupić też bobrka z Bytomia - na kopalni kosztuje 637,14 zł za 1 tonę plus transport. W trybie lato mi się sprawdził a w sezonie zimowym dopiero zobaczymy. Mój przewoźnik za transport brał 380 zł niezależnie od tego czy była to 1 tona czy 6 :)

mea
15-10-2011, 14:44
mea - można kupić też bobrka z Bytomia - na kopalni kosztuje 637,14 zł za 1 tonę plus transport. W trybie lato mi się sprawdził a w sezonie zimowym dopiero zobaczymy. Mój przewoźnik za transport brał 380 zł niezależnie od tego czy była to 1 tona czy 6 :)

kurcze chyba zdecyduje sie na tego juliusza ...

czp01
15-10-2011, 20:27
Z Juliuszem nie mam doświadczenia - to nic nie powiem na jego temat. :)

mea
15-10-2011, 20:35
Z Juliuszem nie mam doświadczenia - to nic nie powiem na jego temat. :)


a skad brales ten bytomski ?? z kopalni ?? w sumie jak 360 mialabym doplacic za transport to przestaje sie to oplacac !!

Jarecki79
18-10-2011, 16:57
Karoka oraz Zawijan

Pytanie do Was, na swój sposób obaj jesteście spece od węgli.

Pojawia się coś takiego jak ekolignit - to eko z brunatnego, pochodzenie ponoć z Bełchatowa.
Mieliście z takim czymś kontakt?

karoka65
18-10-2011, 17:16
Mieliście z takim czymś kontakt?
Nie miałem i nie chcę mieć.
Zawijan pewnie coś opowie.

mea
18-10-2011, 17:37
Karoka oraz Zawijan

Pytanie do Was, na swój sposób obaj jesteście spece od węgli.

Pojawia się coś takiego jak ekolignit - to eko z brunatnego, pochodzenie ponoć z Bełchatowa.
Mieliście z takim czymś kontakt?

z zasady brunatny ma niska kalorycznosc ok 15 !! co przy 29 w niektorych kamiennych jest spoooora roznica

Piotrek42
18-10-2011, 18:36
kawał opału....

Węgiel brunatny z Kopalni Bełchatów należy do grupy węgli energetycznych pochodzenia organicznego mających zastosowanie głównie do celów opałowych.

Parametry jakościowe węgla brunatnego:
wartość opałowa – 7600 – 8500 KJ/kg
wilgotność naturalna - śr. 53 – 58%
zawartość siarki - 0,50 – 0,83%
zawartość popiołu - 6,5 – 11%

zawijan
18-10-2011, 19:15
Karoka oraz Zawijan

Pytanie do Was, na swój sposób obaj jesteście spece od węgli.

Pojawia się coś takiego jak ekolignit - to eko z brunatnego, pochodzenie ponoć z Bełchatowa.
Mieliście z takim czymś kontakt?

Ja nie miałem.

karoka65
18-10-2011, 19:42
Dopowiem jeszcze dlaczego nie chcę mieć.
Duże problemy mają ludzie z prawidłowym ustawieniem parametrów na sterownikach żeby spalić eko np. z Komoran (czeski) a jest on dużo lepszy pod względem kaloryczności od naszego.

SUSPENSER
20-10-2011, 17:44
Szukałem dzisiaj dla znajomej czeskiego ekogroszku bo ma kłopot z zielonym Carbostalem [spieka się, trudno go zapalić i kocioł osiąga niską moc].
Kupiła najpierw w Castoramie "Polski węgiel" po 18 zł/25 kg - jest to trochę mokry, brunatny węgiel - chyba ten sam o którym pisał Karoka - po podeschnięciu robi się brązowy, więc to brunatny - najpewniej z Bogatyni.
Pali się super, nie robi spieków, kocioł osiąga moc, ale zużycie ogromne - 50 kg/dobę - to by się zgadzało, bo ten z Bogatyni ma 9-10 MJ/kg [Kaloryczność: min. 9 500 kJ/kg, Zawartość popiołu: do 16%, Zawartość siarki: do 0,85%, Wilgotność: do 50% - tak podają na stronie: http://www.kwbturow.pgegiek.pl/index.php/oferta/]

Poszukałem w Allegro innych z zerową spiekalnością [żeby mieszać z tym Carbostal bo zostało go ok 700 kg do spalenia] i poza tym z Komoran [z dużą zawartością siarki - 1,7% która niszczy kocioł] znalazłem nowość w tym sezonie - węgiel z kopalni Ledvice:
http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-ledvice-i1883130267.html

Sprzedający w Allegro jak widać podaje kaloryczność powyżej 24 MJ/kg, zawartość siarki <0,4% - normalnie super - inny sprzedawca podaje jeszcze wyższą kaloryczność 25 MJ/kg, ale wyższą zawartość siarki do 0,55%:http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html - niestety zupełnie inny pogląd nt wydobywanego przez siebie węgla mają "bracia Czesi" - a mianowicie kaloryczność 16,5 - 17,6 MJ/kg, siarka 0,77% - linki:
http://www.sdas.cz/files/sdas/kataloguhli2011-2012/Catalogue_2011_new.pdf
http://www.polcarbona.hu/termekeink_haztartasi_en.html

Nasuwa się pytanie: czy sprzedawcy w Polsce mogą bezkarnie bezczelnie oszukiwać klientów podając nieprawdziwe parametry [sytuacja podobna jak z cofaniem liczników aut z Niemiec tyle, że tu łatwiej udowodnić oszustwo], co robią instytucje opłacane z naszych podatków - nie widzą czy udają, że nie widzą tych przekrętów ?
Czy orientujecie się gdzie coś takiego można zgłosić - a może przepisy mamy takie, że w świetle prawa wolno klienta oszukiwać ?

Który wg was węgiel lepiej mieszać z tym Carbostalem, żeby się spalał jak trzeba a jednocześnie zawarta w nim siarka nie niszczyła wymiennika kotła [nie wiem jak duży wpływ ma w praktyce zawartość siarki na jego korozję - czy faktycznie te 1,7% jest dużym problemem ?], no i żeby cenowo był rozsądny ?

Jarecki79
20-10-2011, 20:23
z zasady brunatny ma niska kalorycznosc ok 15 !! co przy 29 w niektorych kamiennych jest spoooora roznica

Ten z Komoran ma nieco wyższą....

Tyle,że tu chodzi także o stosunek ceny do kaloryczności.
Można spalić 2x więcej, jeżeli za tonę zapłacimy 300zł zamiast np. 850zł...

Można powiedzieć,że zostajemy przy tym z Komoran jako paliwie na cieplejszy okres tj. lato, wiosna, jesień a na zimę to jakiś kamienny, w tym sezonie rozumiem Jaret Plus ;)

tufus
21-10-2011, 12:21
Witam,

Odnośnie węgla z firmy Prestige, zdobyłem 10 worków na próbę - węgiel jest suchy i bez miału, z informacji
jakie posiadam to pochodzi z kopalni bobrek centrum w bytomiu. Ponieważ jeszcze w zasobniku mam ekoret,
to napiszę później jak się to pali.

jack18
21-10-2011, 15:50
Witam,

Odnośnie węgla z firmy Prestige, zdobyłem 10 worków na próbę - węgiel jest suchy i bez miału, z informacji
jakie posiadam to pochodzi z kopalni bobrek centrum w bytomiu. Ponieważ jeszcze w zasobniku mam ekoret,
to napiszę później jak się to pali.

To Ciekawe co piszesz bo rok temu mieli Kazimierz Juliusz. Widać moda się zmieniła wiec sprzedają teraz Bobrka:) .Ja tej firmy nie polecam nikomu , już lepiej palić czeskim eko....

Vafel
21-10-2011, 16:23
To Ciekawe co piszesz bo rok temu mieli Kazimierz Juliusz. Widać moda się zmieniła wiec sprzedają teraz Bobrka:) .Ja tej firmy nie polecam nikomu , już lepiej palić czeskim eko....

Ale nie polecasz po Kazimierz Juliusz, czy nie polecasz bo coś innego schrzanili?

Piotrek42
21-10-2011, 19:41
.Ja tej firmy nie polecam nikomu , już lepiej palić czeskim eko....


Ja mam dokładnie takie samo zdanie, jak kol jack18

karoka65
21-10-2011, 19:47
Za dużo działo się około firmy ale o tym pisał nie będę. Cały czas Kazimierz Juliusz a teraz jak chwali się "Bobrka" to zaraz orientacja się zmieniła.
Myślę że jack18 miał to na myśli.

jack18
22-10-2011, 17:15
Za dużo działo się około firmy ale o tym pisał nie będę. Cały czas Kazimierz Juliusz a teraz jak chwali się "Bobrka" to zaraz orientacja się zmieniła.
Myślę że jack18 miał to na myśli.

Zgadza się. Mailem kiedyś wątpliwa przyjemność zakupić u nich Kazika (oczywiście tylko nazwy) Po jakiejś chwili zlikwidowali stronkę, gdzie zapewniali ze są jedynym prawdziwym dystrybutorem tego węgla. Wracając do zakupu, to szajs jakich mało . Kilka worków z góry palet było w miarę i nawet napisałem na jego temat pozytywna opinie gdzieś tu na forum. Niestety następne worki to jakby mi na złość wysłali błoto zebrane z placu.. Teraz popyt jest na Bobrka bo ludzie się do niego przekonali, to nagle ma go ta firma. Może to przypadek a może nie?Ja bym już własnych pieniędzy nie zaryzykował żeby to sprawdzić.To co mi wysłali Kazikiem na pewno nie było.

SUSPENSER
22-10-2011, 19:22
Kupiłem dzisiaj po worku tego z Ledvic [15 zł/25 kg] oraz kamiennego syberyjskiego [20 zł/25 kg] i za kilka dni je przetestuję [gdy opróżni się zasobnik] ...

Piotrek42
22-10-2011, 21:48
oraz kamiennego syberyjskiego A co TY SUSPENSER zimę nam chcesz na kark sprowadzic???? i to jeszcze syberyjską?? :wave:

SUSPENSER
23-10-2011, 18:50
A co TY SUSPENSER zimę nam chcesz na kark sprowadzic???? i to jeszcze syberyjską?? :wave:

Raczej chcę wprowadzić do naszych kotłowni węgiel sprawdzony w najtrudniejszych warunkach ;)

Tyson
31-10-2011, 16:26
Szanowni Panstwo, jakis czas temu pisalismy o jakosci opalu otrzymanego od firmy Resover. Sprawa aktualnie ma sie tak:
zglosilismy reklamacje, ktora uznano i zaproponowano wymiane towaru. Tak sie tez stalo, dzisiaj otrzymalismy nowy mial a stary zostal zabrany.
Co do jakosci dam znac jak zaczniemy nim palic.
Poki co firma zachowala sie fair, mam nadizeje ze dostalismy prawdziwy mial :)
Odezwe sie wkrotce
Pozdrawiam serdecznie

karoka65
31-10-2011, 18:48
Szanowni Panstwo, jakis czas temu pisalismy o jakosci opalu otrzymanego od firmy Resover. Sprawa aktualnie ma sie tak:
zglosilismy reklamacje, ktora uznano i zaproponowano wymiane towaru. Tak sie tez stalo, dzisiaj otrzymalismy nowy mial a stary zostal zabrany.
Co do jakosci dam znac jak zaczniemy nim palic.
Poki co firma zachowala sie fair, mam nadizeje ze dostalismy prawdziwy mial :)
Odezwe sie wkrotce
Pozdrawiam serdecznie
I tak było też kiedyś. Firma zaczyna z powrotem wchodzić na właściwą ścieżkę.

kamilz9
01-11-2011, 21:28
i jak sie ma sprawa z tym ekogroszkiem z prestig w tym sezonie ?

tufus
02-11-2011, 06:54
Co do ekogroszku z firmy prestige, pali mi się tak samo jak ekoret. Tona ekoretu 1000PLN/t cena z prestige 850PLN/t, z prestige ma większą kaloryczność
i spala się go mniej. Ale nie jest to co opisują na swojej stronie, ja w to specjalnie nie wierzyłem. Ale szukam w miarę dobrego ekogroszku za normalne pieniądze. W poprzednim sezonie kupiłem ekogroszek z wesołej w firmie Resover to była porażka, drogi i do d....... Także według mnie drogi nie oznacza najlepszy. Ale trzeba próbować.

kamilz9
02-11-2011, 07:13
a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.
mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

SUSPENSER
02-11-2011, 18:48
a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.
mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

Czy to nie jest przypadkiem to "cudo" z wpisu nr 666 tego wątku ?

Tu masz certyfikat:
http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek3/photos/certyfikat.jpg

Sporo siarki w tym węglu - ponad 2% - to chyba rekord wśród "ekogroszków".

Piotrek42
02-11-2011, 18:52
SUSPENSER spaliłeś ten eko z syberii??

SUSPENSER
02-11-2011, 19:24
Kupiłem dzisiaj po worku tego z Ledvic [15 zł/25 kg] oraz kamiennego syberyjskiego [20 zł/25 kg] i za kilka dni je przetestuję [gdy opróżni się zasobnik] ...

Na razie spaliłem ten z Ledvic i mam takie wrażenia:
- worek ważył 25,8 kg
- węgiel czarny, suchy [wygląda na kamienny - zresztą w opisie jest "młody węgiel kamienny"],
- granulacja jak należy 8-25 mm, bez miału
- pali się pięknie, łatwo go rozpalić i daje płomień dłuższy niż Pieklorz
- popiół jest dużo lepiej dopalony niż w Pieklorzu - zostaje sam jasny pył i jego delikatne, miękkie zlepki - wygląda to na brak spiekalności jak przy brunatnym [brak zanieczyszczeń jak w Pieklorzu, czyli łupków i innego niepalnego badziewia],
- zużycie węgla [kaloryczność] - około 9,65s/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar, ale daje pogląd

To na razie tyle, teraz wsypałem syberyjski i takie są pierwsze wrażenia:
- worek ważył 24,2 kg,
- węgiel czarny, suchy [wygląda na kamienny],
- granulacja zbyt gruba - raczej orzech tzn. 25-40 niż ekogroszek - podajnik chrupie - mam nadzieję, że się nie spierniczy bo ślimak ma już swój "przebieg"
- rozpala się podobnie jak Pieklorz tzn. trudniej, ale pali się jak należy

reszta jutro po teście zużycia ... ma nadzieję, że węgla a nie ślimaka ;)

karoka65
02-11-2011, 19:41
a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.
mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?
Poczytaj na stronie 34-ej tego wątku. Opisałem tam ten węgiel. Castoramy mają tylko inne worki.

młodypalacz
03-11-2011, 09:36
Karoka oraz Zawijan

Pytanie do Was, na swój sposób obaj jesteście spece od węgli.

Pojawia się coś takiego jak ekolignit - to eko z brunatnego, pochodzenie ponoć z Bełchatowa.
Mieliście z takim czymś kontakt?

Ja pale takim węglem ale nie z Bełchatowa tylko z kopalni w Koninie. Udało mi się kupić go po 141zł/tona. Obecnie jest po 170zł. Kaloryczność podobna jak tego w Bełchatowie. Mieszam go 50/50 z groszkiem. Pali się b dobrze tylko trzeba go podsuszyć bo kupujemy go wilgotnego. Kocioł się zanieczyszcza bardziej jak z groszku. Podobnie jak po groszku czeskim. Ale za te pieniądze nic lepszego się nie znajdzie.

kamilz9
03-11-2011, 20:12
zgłupiec mozna od tego ekogroszku :p
moze mi ktos polecic dobry wegiel od sprawdzonego sprzedawcy i najlepiej zeby wysylal kurierem ?

Piotrek42
03-11-2011, 20:16
karoka65 3 rok kupuję i jakoś reklamacji nie mam... a na początku sprawdziłem chyba z 10 rodzajów eko...(albo więcej)

andrew01
03-11-2011, 20:16
zgłupiec mozna od tego ekogroszku :p
moze mi ktos polecic dobry wegiel od sprawdzonego sprzedawcy i najlepiej zeby wysylal kurierem ?

Ptaszki ćwierkają, że na karoka65 jeszcze nikt się nie zawiódł :rolleyes:

karoka65
03-11-2011, 20:20
zgłupiec mozna od tego ekogroszku :p
moze mi ktos polecic dobry wegiel od sprawdzonego sprzedawcy i najlepiej zeby wysylal kurierem ?
Bardzo chętnie ale za drogo mi kurier wychodzi, chyba że masz jakiegoś znajomego szofera co A4-ką lata.

karoka65
03-11-2011, 20:23
Ptaszki ćwierkają, że na karoka65 jeszcze nikt się nie zawiódł :rolleyes:
Niestety zawiodłem co do terminów (pośrednio), do jakości jeszcze nie słyszałem.
Teraz już z terminem jest od ręki ale problem z drogim transportem.

andrew01
03-11-2011, 20:30
Niestety zawiodłem co do terminów (pośrednio), do jakości jeszcze nie słyszałem.
Teraz już z terminem jest od ręki ale problem z drogim transportem.

No właśnie z tym transportem to najgorzej wypada, zwłaszcza do nas w bardziej północne rejony....

karoka65
03-11-2011, 20:41
No właśnie z tym transportem to najgorzej wypada, zwłaszcza do nas w bardziej północne rejony....
Z odległością nie problem bo taka sama stawka za 50km co za 500 ale za wysoka.

kamilz9
03-11-2011, 21:39
Bardzo chętnie ale za drogo mi kurier wychodzi, chyba że masz jakiegoś znajomego szofera co A4-ką lata.

a po ile za tone Pan liczy i jakie parametry ma wegiel ?
akurat jutro mam swoje autko w strzelcach opolskich :)

karoka65
03-11-2011, 22:02
Naskrobałem na priva.

SUSPENSER
04-11-2011, 20:07
karoka65 3 rok kupuję i jakoś reklamacji nie mam... a na początku sprawdziłem chyba z 10 rodzajów eko...(albo więcej)

Potwierdzam fachowość karoka65 - ja i sąsiad także mamy węgiel od niego w tym roku i jest nareszcie suchy i kaloryczny jak diabli [jak na Pieklorza przystało] :)

Teraz testując inne mam wysoki poziom odniesienia.

SUSPENSER
04-11-2011, 20:10
Bardzo chętnie ale za drogo mi kurier wychodzi, chyba że masz jakiegoś znajomego szofera co A4-ką lata.

Może umieścić darmowe ogłoszenie na profeo i ktoś przy okazji podrzuci taniej niż kurier [sam już kilka razy z tego skorzystałem przewożąc spore sofy za niewielkie pieniądze].

karoka65
04-11-2011, 20:28
Cieszę się że jesteście zadowoleni. Zanim coś komuś zaoferuję to najpierw sam sypię i sprawdzam żeby mnie nikt nie wyklinał. Staram się mieć towar suchy i dobrej jakości, niestety to kosztuje drożej ale jest albo tanio albo dobrze.
Dobrego towaru jest bardzo mało i trudno dostępny.
Z transportem może jakoś sprawę przeskoczę do lata.
Ale widzę że część kolegów ma dostęp bo są odzewy.

jack18
05-11-2011, 10:20
Cieszę się że jesteście zadowoleni. Zanim coś komuś zaoferuję to najpierw sam sypię i sprawdzam żeby mnie nikt nie wyklinał. Staram się mieć towar suchy i dobrej jakości, niestety to kosztuje drożej ale jest albo tanio albo dobrze.
Dobrego towaru jest bardzo mało i trudno dostępny.
Z transportem może jakoś sprawę przeskoczę do lata.
Ale widzę że część kolegów ma dostęp bo są odzewy.

Karoka a jaka jest Twoja opinia o pieklorzu, ale tym z Piekar? A tak poza pytaniem to zauwazylem ze na stronie resovera już komentarzy całkiem brak:)

karoka65
05-11-2011, 11:00
Karoka a jaka jest Twoja opinia o pieklorzu, ale tym z Piekar?
Miałem w tamtym sezonie. Mimo że jest przez niektórych chwalony ja go nie chcę.
Niby przyjeżdża z jednej kopalni ale co dostawa potrafi bardzo się różnić parametrami.
Po spaleniu pozostaje trochę łupka i ogólnie chyba najbrudniejszy węgiel tzn. można w nim znaleźć dużo różnych "ciał obcych", maski przeciwpyłowe, przewody, kawałki metalu.
Mi trafił się klucz oczkowy 13 i zerwało zawleczkę wtedy, pierwszy i jak na razie oby ostatni raz.
Jak cofniesz się do początku tematu pisałem tam więcej o tym eko.
Może przez tą zawleczkę się tak zraziłem do niego ale jak pamiętam to było więcej takich opinii o tym eko, pisali koledzy którzy nim palili.

SUSPENSER
05-11-2011, 19:06
Podsumowując - ekogroszek z Ledvic:

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 9,65s - 12,03/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar, ale daje pogląd

Ekogroszek "syberyjski":

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 11,17s - 12,50/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów]

Podsumowując: wychodzi na to, że między tymi dwoma różnica jest głównie w cenie.

Kupiłem dzisiaj "Tani Opał" oraz Jaret Plus, za kilka dni wyniki testów ;-)

Teraz bardziej się postaram i zmierzę czas pracy podajnika potrzebny do podania danej masy ekogroszku.

Może ktoś z Was ma licznik czasu pracy podajnika i porówna jeszcze inne ekogroszki [przy podgrzewaniu CWU].

TomiAyomi
05-11-2011, 19:42
zadziwiająco dobrze pali się u mnie groszek z BricoMarche tani nie jest 21.99 za worek 25 kg
bardzo suchy,kamienny, bez domieszki mialu, zrobie jutro fotke wora to wkleje

kamilz9
05-11-2011, 20:50
Z odległością nie problem bo taka sama stawka za 50km co za 500 ale za wysoka.

Karoka to jaka jest stawka z 1 tone u kuriera ?

TomiAyomi
05-11-2011, 21:04
zdaje sie ze od 120 do 150 pln

karoka65
06-11-2011, 11:58
Jak znajdę cennik to wstawię. Zależy od ilości palet. Przy jednej wychodzi coś około 160 a przy 5-ciu około 140 jak dobrze pamiętam tak na szybko.
Co miesiąc trzeba przeliczać bo cennik jest netto, do tego co miesiąc inna stawka dopłaty paliwowej (12% w ubiegłym miesiącu) i 3,1% dopłaty drogowej i dopiero do tego VAT.

minertu
06-11-2011, 13:38
SUSPENSER ja też mam dwa worki TANIEGO OPAŁU do sprawdzenia.

SUSPENSER
06-11-2011, 18:11
SUSPENSER ja też mam dwa worki TANIEGO OPAŁU do sprawdzenia.

Świetnie - nareszcie będzie z kim porównać wynik :)

JaMarek
06-11-2011, 19:55
a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.
mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

Witam wszystkich, od teraz nie tylko jako czytający.

Do założenia konta skłoniło mnie pytanie o firmę Tani Opał, a jak tylko tę nazwę widzę, to skacze mi ciśnienie.
Kupiłem od nich parę ton eko i natychmiast wpłaciłem pieniądze przez "płacę z Allegro".
Na opał czekałem sporo i cały czas byłem zwodzony, że już niedługo będzie, ale oczywiście nie było.
Po paru interwencjach w Allegro odzyskałem kasę i zawiesili im konto.
Teraz konto mają odwieszone i dalej naciągają jeleni.
Mają jeszcze jakieś drugie konto i jakoś tam się bujają.

Żeby nie było, że tylko narzekam, to jestem szczęśliwym posiadaczem kotła o mocy 30 kW do domu o powierzchni 118 m^2.
Wiem, wiem, że zaraz będzie, że to "trochę" za dużo, ale mi odpowiada i przy wykorzystaniu 50% obciążenia kotła w chacie mam plażę.
Z ciekawostek, to kocioł ma dwa paleniska, ale to nie jest "duo" tylko dwa osobne paleniska, tak jakby dwa piece obok siebie.
Ma też zasobnik wodny, tak że nie muszę mieć dodatkowego zbiornika na ciepłą wodę, a jak tylko temperatura spada poniżej minimalnej, to 30 kW w try miga robi swoje.
No i ten podajnik tłokowy (nie ma problemu z zerwanymi zawleczkami i niewłaściwym wymiarem eko - większe kawałki miażdży bez problemu).
Raz zerwało zawleczkę, jak zgasł i podawał przez cały dzień paliwo, tak że palenisko było załadowane na 100%.

No to sobie na początek się trochę rozpisałem.

karoka65
06-11-2011, 20:00
Świetnie - nareszcie będzie z kim porównać wynik :)

Luknij, chyba na 34 stronie pisałem o tym cud paliwie ze Zgorzelca. Zobaczymy co będzie u WAS.

kamilz9
06-11-2011, 21:04
Czy to nie jest przypadkiem to "cudo" z wpisu nr 666 tego wątku ?

Tu masz certyfikat:
http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek3/photos/certyfikat.jpg

Sporo siarki w tym węglu - ponad 2% - to chyba rekord wśród "ekogroszków".

a jaki wplyw i na co ma siarka ?

raczej to nie ten sam wegiel co z wpisu 666 ( fajny nr sie trafił :) ) - chyba ze maja tez inne opakowania

karoka65
06-11-2011, 21:13
a jaki wplyw i na co ma siarka ?

raczej to nie ten sam wegiel co z wpisu 666 ( fajny nr sie trafił :) ) - chyba ze maja tez inne opakowania
To ten sam węgiel niestety, tylko do Casto dają inne worki. Zagiąłem róg worka żeby tak bezpośrednio nie jechał po firmie ale adres i numer tel. taki sam jak na workach "tani opał"

TomiAyomi
06-11-2011, 21:33
obiecane foto, ladnie mi sie to pali nie spieka i malo popiolu, suche, no i mam pod ręka :)
http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-11/629d9e19.jpg (http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-11/629d9e19/img_5640.jpg.html)

te dziury w worku to oczywiscie sam zrobilem sadzac ze bedzie kipialo od wody
jak sie okazalo nie potrzebnie

minertu
07-11-2011, 07:20
SUSPENSER wsypałem na razie 1 worek jeszcze jakieś 15min pracy podajnika na chwałowickim groszku później poleci TANI OPAŁ.
Tak jak pisał karoka65 jak jest mokry to jest czarny,jak przesycha to brązowieje.

minertu
07-11-2011, 15:40
Panowie dziś zasypany 1 worek Taniego Opału o godz 13:25,w tym samym czasie dopuszczałem wodę do układu,po wykafelkowaniu pralni musiałem założyć grzejnik i uzupełnić wodę :)
Nie wygląda to źle ale popatrzcie jak diametralnie zmienia się praca kotła.

SUSPENSER
07-11-2011, 18:48
a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.
mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

W PSB Mrówka jest po 660 zł/tonę

SUSPENSER
07-11-2011, 18:54
Nie wygląda to źle ale popatrzcie jak diametralnie zmienia się praca kotła.

W domu masz 25-26 st a CWU zaledwie 40 st ?

ansu
07-11-2011, 19:01
Ciekawe ja będzie się palił w palniku BURNER-S Groszek kl. 27/07/12 z Bogdanki (http://www.lw.com.pl/pl,1,s129,parametry_wegla.html)

minertu
08-11-2011, 10:17
SUSPENSER i jak się pali u Ciebie ?

minertu
08-11-2011, 10:57
W domu masz 25-26 st a CWU zaledwie 40 st ?
40* bo był pobór wody użytkowej w tym czasie.

minertu
08-11-2011, 15:31
84001840048400384002
Panowie oto on :)
wysypany po prawej to CHWAŁOWICE po lewej TANI OPAŁ.
Na taka porę jak teraz pali się bardzo dobrze,czy to zasługa eCoala?
Można to sprawdzić na moich wykresach.
Wsypałem oby dwa worki,jutro pokaże popiół.
84005
Tak to wygląda na palniku.Dmuchawa na 38%
Podawanie 5s co 80s
Zapewne padnie pytanie skąd te łańcuszki?
Hm,maja dopalać sadze,nie miałem więcej ale chciałem to zagęścić,
lepszy byłby łańcuch z pręta kwadratowego ale nie mam :)

karoka65
08-11-2011, 17:18
Tak jak ten z Komoran pali się dobrze i dobrze wypala ale spala się go bardzo dużo a jego kaloryczność wg. tego co zaobserwowałem u siebie jest co najmniej o połowę niższa niż tego z Komoran.
Śmiem twierdzić że będą poważne problemy z uzyskaniem temp. zadanej gdy tylko zrobi się zimno, kocioł będzie non-stop pracował na pełnych obrotach i pochłaniał bardzo duże ilości tego węgla.
Nie jest to żadna zasługa eCoala bo na Bruli również dobrze się palił problemem jest wilgotność i mizerna kaloryczność tego paliwa.

Jarecki79
08-11-2011, 17:21
Karoka nie kumam tego co piszesz, chyba się rozpędziłeś....

O co kaman w zdaniu:
"Tak jak ten z Komoran pali się dobrze i dobrze wypala ale spala się go bardzo dużo a jego kaloryczność wg. tego co zaobserwowałem u siebie jest co najmniej o połowę niższa niż tego z Komoran."

Węgiel z komoran z kalorycznością o połowę niższą niż tego z komoran.

A jest węgiel z komoran z kalorycznością o połowę wyższa od tego z komoran? (żart :) )
Sorry masło maślane jak dla mnie. Wytłumacz wolniej bardziej profesjonalnie 8)

karoka65
08-11-2011, 17:50
Bez cytatu odniosłem się do wpisu minertu.
Chodzi o to że "tani opał" tak jak ten z Komoran......

hubi27
08-11-2011, 18:51
I zawartość siarki certyfikat z badania tego opału z ich strony http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek2/photos/certyfikat.jpg

SUSPENSER
08-11-2011, 19:02
I zawartość siarki certyfikat z badania tego opału z ich strony http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek2/photos/certyfikat.jpg

Patrz wpis #743 ...

SUSPENSER
08-11-2011, 19:04
40* bo był pobór wody użytkowej w tym czasie.

Jaką masz teraz zadaną bo na wykresie przez cały dzień widzę 40 st ?

SUSPENSER
08-11-2011, 19:05
SUSPENSER i jak się pali u Ciebie ?

U mnie dopala się jeszcze Pieklorz [miałem w kartonie ok. 25 kg odkąd musiałem opróżnić zasobnik bo się ślimak zablokował], w ciągu 2 dni powinien się spalić i wtedy wsypię ten "tani".

minertu
09-11-2011, 01:26
Zadana CWU mam cały czas 40*.

minertu
10-11-2011, 10:09
Kociołek już pracuje na groszku KWK CHWAŁOWICE.
Zamówię na zimniejsze dni 7 worków aby był pełny zasyp i sprawdzimy jak sobie poradzi przy temp minusowych.
SUSPENSER kiedy u Ciebie test?
Zrób fotkę popiołu bo ja nie zdążyłem,ktoś mi go wyrzucił do kosza będąc w pracy :(

Popiołu z niego faktycznie mało koloru rudawo-żółty ,znalazły się spieki ale bardzo mało.

SUSPENSER
10-11-2011, 18:35
Kociołek już pracuje na groszku KWK CHWAŁOWICE.
Zamówię na zimniejsze dni 7 worków aby był pełny zasyp i sprawdzimy jak sobie poradzi przy temp minusowych.
SUSPENSER kiedy u Ciebie test?
Zrób fotkę popiołu bo ja nie zdążyłem,ktoś mi go wyrzucił do kosza będąc w pracy :(

Popiołu z niego faktycznie mało koloru rudawo-żółty ,znalazły się spieki ale bardzo mało.

Dzisiaj wsypałem ten "tani", ale pewnie dopiero w nocy dojdzie do paleniska, więc jutro zrobię test zużycia - czy zrobiłeś podobny test, czy tylko popatrzyłeś jak się spala ?

kaszpir007
11-11-2011, 23:56
Podsumowując - ekogroszek z Ledvic:

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 9,65s - 12,03/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar, ale daje pogląd

Ekogroszek "syberyjski":

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 11,17s - 12,50/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów]

Podsumowując: wychodzi na to, że między tymi dwoma różnica jest głównie w cenie.

.

Nie ukrywam że mnie lekko zszokowałeś ;)

Miałem do testów ekogroszek z Ledvic. Niedaleko mnie jest "diler" tego ekogroszku i ma go dośc tanio (580zł za tonę workowany) ale miałem 2 worki i nie do końca bylem zadowolony ...
Opał był mokry i się szybko spalił , ale fakt grzałem na pełnej mocy ...

Kupiłem ruski ekogroszek od podobno "pewnego olbrzymiego dostawcy" . Płaciłem chyba 750zł za ekogroszek luzem i nieźle namęczyłem się aby go popakować w polipropylonowe worki (oddychalne).


Patrząc na ten ekogroszek to jest czarny i błyszczący co zapowiada jego dużą kaloryczność ...

Kupiłem 3 tony ...

Niestety tego z ledvic nie testowałem za długo , ale jesli miałby mieć taką samą wartośc kaloryczną co ten z ruski to po co przepłacać , tym bardziej że tametn ruski pakowany był jeszcze 100zł dodatkowo droższy ...

jednakże jakoś patrząc na wygląd ekogroszku z Ledvic (brunatnawy , bardziej wyglądający na węgiel drzewny ;) a ten ruski (czarny i błyszczący) niezbyt mi sie chce wierzyć w wysoką kalorycznośc tego ekogroszku czeskiego , no chyba że ekogroszek z Ledvic jest za każdym razem różny :)

SUSPENSER
12-11-2011, 09:49
Nie ukrywam że mnie lekko zszokowałeś ;)

Miałem do testów ekogroszek z Ledvic. Niedaleko mnie jest "diler" tego ekogroszku i ma go dośc tanio (580zł za tonę workowany) ale miałem 2 worki i nie do końca bylem zadowolony ...
Opał był mokry i się szybko spalił , ale fakt grzałem na pełnej mocy ...

Kupiłem ruski ekogroszek od podobno "pewnego olbrzymiego dostawcy" . Płaciłem chyba 750zł za ekogroszek luzem i nieźle namęczyłem się aby go popakować w polipropylonowe worki (oddychalne).

Patrząc na ten ekogroszek to jest czarny i błyszczący co zapowiada jego dużą kaloryczność ...

jednakże jakoś patrząc na wygląd ekogroszku z Ledvic (brunatnawy , bardziej wyglądający na węgiel drzewny ;) a ten ruski (czarny i błyszczący) niezbyt mi sie chce wierzyć w wysoką kalorycznośc tego ekogroszku czeskiego , no chyba że ekogroszek z Ledvic jest za każdym razem różny :)

Może ten, który kupiłeś [syberyjski] będzie lepszy bo ten, który ja brałem w okolicy Korony we Wrocławiu [zwłaszcza, że mi jeden worek sprzedali za 20 zł, czyli po 800 zł/tonę a patrząc na to, że zwykle za workowanie biorą powyżej 100 zł to wskazuje na to, że Twój syberyjski może być zupełnie czymś innym niż ten, który mi sprzedano] nie dość, że był bardzo gruby to jeszcze miał kaloryczność podobną do Ledvickiego.

SUSPENSER
12-11-2011, 10:05
Wczoraj testowałem ten "tani opał" - ale się działo :-/

Najpierw o 6 rano kocioł mi wygasł [w nocy doszedł do paleniska] - okazało się, że ślimak się zablokował - po wyjęciu go okazało się, że w miejscu, gdzie jego 2 zwoje prawie zniknęły od korozji jest praktycznie sam miał - wyczyściłem więc wszystko, odpaliłem i do boju.

Wieczorem sprawdziłem kaloryczność podgrzewając CWU [jak to zwykle robię] i niestety ledwo zdążył dogrzać do końca i znowu blokada ślimaka, ścinanie zawleczki itp. - po rozebraniu znowu kupa miału - okazało się, że ślimak miażdży i ściera ten węgiel na miał i dlatego się blokuje.

Co do samego testu "Taniego opału" mam takie wrażenia:
- worek ważył 25,1 kg
- węgiel czarny, mokry - po wyschnięciu robi się brunatny,
- granulacja jak należy 8-25 mm, bez miału
- pali się pięknie, łatwo go rozpalić i daje płomień dłuższy niż Pieklorz
- popiół jest dużo lepiej dopalony niż w Pieklorzu - zostaje sam jasny pył i jego delikatne - wygląda to na brak spiekalności jak przy brunatnym [brak zanieczyszczeń jak w Pieklorzu, czyli łupków i innego niepalnego badziewia],
- zużycie węgla [kaloryczność] - uwaga, uwaga - to nie błąd - około 32,4 s/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar zwłaszcza, że część węgla zmieliło na miał, ale daje pogląd - jak dla mnie masakra i jeśli ktoś kupi taki na zimę to niech się nie zdziwi spalaniem 3-4 worków/dobę

Trochę badziewia zostawiam i gdy zamontuję nowy ślimak powtórzę test.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z montowaniem ślimaka ze stali nierdzewnej [1.4301] - takie są do kupienia w Allegro] lub kwasoodpornej np. 1.4401 - może na zamówienie ktoś takie robi ?

karoka65
12-11-2011, 10:16
Tak że Suspenser potwierdza to co napisałem na stronie 34 o tym węglu.
Pewnie niektórzy myśleli że szkaluję konkurencję hehe.
Dostaję dużo zapytań o eko na priva i zdarzają się także telefony z takimi pytaniami i jak wiem że coś jest dobre to mówię że jest dobre i godne polecenia a jeśli jest szajs to przestrzegam przed zakupem lub radzę zakupić małą ilość na próbę niedowiarkom.

minertu
12-11-2011, 21:19
To ,że zerwało zawleczkę to raczej wina ślimaka,u mnie pracował bez problemu,fakt mieliło go również od strony przeciw zwoju ,niemniej jednak zużycie opalu większe.
Popiół i płomień tak jak napisał SUSPENSER a swoją drogą dlaczego nie zrobiłeś fotki czy wydmuchuje popiół czy jest żar przykryty?

SUSPENSER
13-11-2011, 08:24
Popiół i płomień tak jak napisał SUSPENSER a swoją drogą dlaczego nie zrobiłeś fotki czy wydmuchuje popiół czy jest żar przykryty?

Wydmuchiwało popiół, a zdjęcia chciałem zrobić po nagrzaniu CWU tymczasem tuż po podgrzaniu zablokował się ślimak i nie miałem czasu robić fotek - paliłem papiery, kartony i ten dziadowski węgiel wrzucając go łopatką [1/3 łopatki co 2-3 minuty tak się szybko spalał - dla porównania tą samą ilość Pieklorza dorzucam co 10-15 minut i jest ok].

Dodatkowo całe wnętrze kotła i wymiennika zostało oblepione czarnym nalotem już po spaleniu ok. połowy worka "taniego" najdroższego opału, więc w gratisie kupujący otrzymuje zasyfianie kotła i konieczność częstego czyszczenia - generalnie mniej kalorycznego i gorszego węgla jeszcze nie spotkałem, więc szczerze go odradzam.

Jak ktoś chce tani, mało kaloryczny to ten z Ledvic był ok, tylko czy nie lepiej kupić Pieklorza, którego pójdzie mniej i rzadziej będzie trzeba go dosypywać do zasobnika ?

W tygodniu wymienię ślimaka i wtedy przetestuję Jaret Plus oraz ponownie końcówkę "taniego" najdroższego ;)

ansu
13-11-2011, 16:48
Czy jest możliwość zbadania próbki opału przynajmniej kaloryczność. Kto to robi ile kosztuje??
W mojej okolicy zdarzały się już przypadki, że sprzedawca kiepskiego węgla musiał załadować i zabrać oraz oddać pieniądze.

SUSPENSER
13-11-2011, 20:13
Czy jest możliwość zbadania próbki opału przynajmniej kaloryczność. Kto to robi ile kosztuje??
W mojej okolicy zdarzały się już przypadki, że sprzedawca kiepskiego węgla musiał załadować i zabrać oraz oddać pieniądze.

Słyszałem, że kosztuje około 200 zł, robi je pewnie ICHPW ;)

karoka65
13-11-2011, 20:23
Rozmawiałem na temat kosztu badania węgla z Zawijanem podczas wizyty w Zabrzu i jak mi się coś nie poprzestawiało to podstawowe badanie kosztuje 800 pln.
Jak coś to Zawijan poprawi.

ansu
13-11-2011, 20:43
To były przetargi dla instytucji gdzie określono minimalne wymagania raz był to muł pył zamiast miału innym razem kamienie blokowały podajnik. Sprawę załatwiono polubownie. W pierwszym przypadku wysypał po dyskusji załadował i przywiózł odpowiedni.
A co my możemy zrobić kupując kilka ton?? Kupując próbkę kilkaset kg można sprawdzić czy przejdzie i czy się spieka, a i tak nie wiadomo co się trafi z nową dostawą.
Przywozi mi cysterka paliwo certyfikaty faktury zawsze wszystko powyżej normy, a czasem trafia się takie g.......... że nie mogę się doczekać kiedy się skończy

kamilz9
13-11-2011, 20:46
mpec z brzeska ma taki cennik na stronie iternetowej
Laboratorium:
Badanie wartości opałowej, wilgotności i popiołu w węglu - 130 zł.
Badanie wartości opałowej węgla - 80 zł.

ansu
13-11-2011, 21:22
Ciekawe ile Megatem EC-Lublin (http://www.megatem-ec.pl/analiza) sobie liczy ? Jakie takie analizy maja znaczenie przy ewentualnej reklamacji?

elezibi
15-11-2011, 06:46
będzie ciekawiej :(
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,10643352,Akcyza_na_brykiet__koks__wegiel_ _Przedsiebiorca_zaplaci.html

SUSPENSER
15-11-2011, 19:08
będzie ciekawiej :(
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,10643352,Akcyza_na_brykiet__koks__wegiel_ _Przedsiebiorca_zaplaci.html

Hmm ciekawe czy będzie nagły zwrot i sprzedawcy zaczną zaniżać deklarowaną kaloryczność, żeby płacić niższe podatki ?

Jeśli natomiast kaloryczność [i podatek] będą należycie sprawdzane wtedy na podstawie wielkości akcyzy będzie można obliczyć ile tak naprawdę ma dany węgiel.

karoka65
15-11-2011, 19:15
A jak myślicie ?
Kto za to wszystko zapłaci ?
Jak zwykle odbiorca końcowy panowie, ten jest na końcu i zawsze dostaje najbardziej po dupie.

artecki
15-11-2011, 22:19
Wczoraj testowałem ten "tani opał" - ale się działo :-/


dawno tu nie zaglądałem i to był błąd - bo bym Was ostrzegł przez "tanim opałem", którego tonę zakupiłem w zeszłym roku. Dla mnie po jej wypaleniu było jasne, tani okazał się droższy, bo pieklorza (płaconego około 900zł/tona) piec jadł na dobę 35kg a taniego wciągał 70kg!!! (płaconego około 730zł/tonę).

W tym roku kupiłem u lokalnego dilera eko które sam przywiózł jak twierdzi z Chwałowic - co to dokładnie jest sam nie umiał mi powiedzieć, w każdym razie "próbny" worek spisał się dobrze, tzn. palił się a nie gasł - bo i takie miałem ;)

kamilz9
16-11-2011, 09:52
dawno tu nie zaglądałem i to był błąd - bo bym Was ostrzegł przez "tanim opałem", którego tonę zakupiłem w zeszłym roku. Dla mnie po jej wypaleniu było jasne, tani okazał się droższy, bo pieklorza (płaconego około 900zł/tona) piec jadł na dobę 35kg a taniego wciągał 70kg!!! (płaconego około 730zł/tonę).

W tym roku kupiłem u lokalnego dilera eko które sam przywiózł jak twierdzi z Chwałowic - co to dokładnie jest sam nie umiał mi powiedzieć, w każdym razie "próbny" worek spisał się dobrze, tzn. palił się a nie gasł - bo i takie miałem ;)



zastanawiam sie czemu na forum wszyscy narzekaja na węgiel ,,Tani Opał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na znanym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

ppietrz
16-11-2011, 09:56
zastanawiam sie czemu na forum wszyscy nazekaja na węgiel ,,Tani Opoał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na pewnym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

Bo pewnie te komentarze z portalu wystawiane są zaraz po odbiorze i dotyczą szybkości wysyłki, kontaktu itp, a nie jakości towaru, który trzeba trochę poobserwować aby ocenić właściwie.

SUSPENSER
16-11-2011, 22:01
zastanawiam sie czemu na forum wszyscy narzekaja na węgiel ,,Tani Opał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na znanym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

Jacy palacze takie oceny ;)

A tak na poważnie - na "oko" to on się ładnie pali, tylko jest niskokaloryczny i brudzi wnętrze kotła, ale jak ktoś nie ma porównania z porządnym Pieklorzem to mu się wydaje, że jest ok, bo "się ładnie pali".

Zawsze możesz kupić worek i sam sprawdzić [ja tak zrobiłem].

Ślimaka już wymieniłem i jutro test Jaret Plus-a [dzisiaj miałem nierówny odbiór CWU przez co nie przetestowałem resztki "taniego"].

art-e
17-11-2011, 13:34
No dobra Panowie i Panie a gdzie oprócz Resovera który tak ostatnio nawala można jeszcze kupić opał z przesyłką do domu?
Niestety jestem z Pomorza (okolice Słupska) i coś w miare dobrego musze kupić :(

Karoka65 już odstał ode mnie wiadomość :)

Jarecki79
17-11-2011, 17:17
No dobra Panowie i Panie a gdzie oprócz Resovera który tak ostatnio nawala można jeszcze kupić opał z przesyłką do domu?
Niestety jestem z Pomorza (okolice Słupska) i coś w miare dobrego musze kupić :(

Karoka65 już odstał ode mnie wiadomość :)



Napisz do użytkownika Ogniwa TomiAyomi jest z Darłowa i coś mi świta,że ostatnio pisał o jakimś dobrym opale, który udało mu się kupić chyba w BricoMarche...

pytnij go jak się mu to pali i czy warto....

SUSPENSER
17-11-2011, 19:49
Podaj wyniki testu ekogroszku Jaret Plus:

- worek ważył 25,1 kg
- węgiel czarny, suchy
- granulacja jak należy 8-25 mm, bez miału
- pali się pięknie, łatwo go rozpalić,
- popiół podobny jak w Pieklorzu tzn są miękkie grudki i pył, ale brak zanieczyszczeń jak w Pieklorzu, czyli łupków i innego niepalnego badziewia,
- zużycie węgla [kaloryczność] - około 5,1 s/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C- więc jak widać bardzo dobry wynik [porównajcie z innymi].

karoka65
17-11-2011, 19:58
Dlatego właśnie teraz ściągam Jareta Plusa.
Troszkę słabszy kalorycznie ale nie ma problemu ze spiekami, dobrze się pali i ludzie zadowoleni.
Jeszcze tylko ten transport i byłoby dobrze a tu dzisiaj ON już 5,67 w Nysie.

TomiAyomi
18-11-2011, 11:22
Napisz do użytkownika Ogniwa TomiAyomi jest z Darłowa i coś mi świta,że ostatnio pisał o jakimś dobrym opale, który udało mu się kupić chyba w BricoMarche...

pytnij go jak się mu to pali i czy warto....

teraz pale mialem
w brico ten kamienny sie skonczyl maja teraz brunatny w cenie 16.70 za worek 25 kg, kupilem na tescik 3 worki
tez palilo sie ok
mial troche sie spieka ale w zwiazku z tym ze mam teraz sporo czasu bo mieszkam juz w nowym domku
(zeszlu rok to palenie na budowie)
to sobie od czasu do czasu trace kalafiorka :) i jest ok

Piotrek42
20-11-2011, 13:04
Piękną mamy jesień tej zimy :D w zeszłym roku o tej porze paliliśmy aż dym walił z komina:) zaraz zaczną się temp minusowe i zaczną się kłopoty z eko, i zobaczymy wtedy jakie eko jest do bani... a to będzie szlakowac,a to bedzie szło ze 30kg/doba,a to komuś zgasnie kocioł,a to zerwie zawleczkę, etc.... jak kiepskie eko się trafi to dawac fotki -zobaczymy co sprzedaja w workach :)

ppietrz
24-11-2011, 11:54
a to bedzie szło ze 30kg/doba

Nie przesadzaj, jak przyjdą mrozy tak z -20 stopni to 30kg/dobę będzie normalnym wynikiem.

Piotrek42
24-11-2011, 13:44
Nie przesadzaj, jak przyjdą mrozy tak z -20 stopni to 30kg/dobę będzie normalnym wynikiem.

A co to u nas Syberia??? wystarczy ...... w zeszłym roku było zimno, w tym zapowiadali zimą +10st:lol2:

ppietrz
24-11-2011, 13:54
A co to u nas Syberia??? wystarczy ...... w zeszłym roku było zimno, w tym zapowiadali zimą +10st:lol2:

Żebyś się nie zdziwił..., czego oczywiście nie życzę ;)

jorgo
24-11-2011, 22:11
Jacy palacze takie oceny ;)

A tak na poważnie - na "oko" to on się ładnie pali, tylko jest niskokaloryczny i brudzi wnętrze kotła, ale jak ktoś nie ma porównania z porządnym Pieklorzem to mu się wydaje, że jest ok, bo "się ładnie pali".

Zawsze możesz kupić worek i sam sprawdzić [ja tak zrobiłem].

Ślimaka już wymieniłem i jutro test Jaret Plus-a [dzisiaj miałem nierówny odbiór CWU przez co nie przetestowałem resztki "taniego"].

Witam,
Jestem ciekaw Twojej opinii o Jaret+, bo mam niedaleko siebie przedstawiciela i sprzedaje ten opał..... napisz jak spalisz jak się sprawuje :)

Tomek W
25-11-2011, 07:29
Ja wciąż nie rozumiem czemu to ma nazwę "ekogroszek" :)

Jarecki79
25-11-2011, 08:31
Witam,
Jestem ciekaw Twojej opinii o Jaret+, bo mam niedaleko siebie przedstawiciela i sprzedaje ten opał..... napisz jak spalisz jak się sprawuje :)

Jaret Plus bardzo dobrze się wypala. Mało popiołu z tego węgla jak jest uczciwie sprzedany.

Możemy jednak poczekać co tam Suspenser wykombinuje

zawijan
25-11-2011, 08:48
Ja wciąż nie rozumiem czemu to ma nazwę "ekogroszek" :)

Nikt tego nie rozumie, bo to nie ma nic wspólnego z rozumem.
Tylko z marketingiem.

pomorzanin
25-11-2011, 16:21
Info o węglu z Syberii. Porównałem jego spalanie z węglem krajowym z kopalni Zgoda(workowany): wartość opałowa podobna,tj 26MJ, ta sama ilość popiołu po spaleniu ok. 10% (wagowo).Węgiel syberyjski ma krótki płomień, żar potrafi się rozgrzać do 1350stC. W popiele trafiają się pojedyńcze kamienie,jest dużo "prażynek" koloru brązowego.Łatwo się rozpala,nie ma tendencji do sklejania się. Cena w mieście portowym: groszek 600zł/tona, ekogroszek(ten sam tylko przesiany)-650zł/t, oczywiście luzem.

SUSPENSER
25-11-2011, 21:27
Witam,
Jestem ciekaw Twojej opinii o Jaret+, bo mam niedaleko siebie przedstawiciela i sprzedaje ten opał..... napisz jak spalisz jak się sprawuje :)

Patrz wpis #813 gapo ;)

jorgo
28-11-2011, 20:02
Patrz wpis #813 gapo ;)

czytałem, ale wcześniej już napisałem ;)

czp01
29-11-2011, 07:38
Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???

art-e
29-11-2011, 09:05
Co się chyba poprawiło w Resover, od złożenia zamówienia do przyjazdu eko pod mój dom: tydzień czasu :D

zyzolek
29-11-2011, 10:19
Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???

W zeszłym roku miałem kilka worków na próbę, bo sąsiad tak ten groszek zachwalał.
Niestety bardzo się koksował tak jak mój obecny Bobrek. Jak jest w tym roku? Nie wiem, nie testowałem.

karoka65
29-11-2011, 17:56
Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???
Pisałem o tym kilka razy. W tamtym roku kopalnia wycofała go ze sprzedaży z powodu spiekania.
Węgiel się poprawił i zaczęto sprzedawać groszek ale we frakcji do 25mm a nie do 31,5.
Miałem 3 wirki od kuzyna który dostał prosto z kopalni i powiem że palił się dobrze bez spieków.
Niby jest do 25 ale jakiś grubszy i złoże jest mocno napowietrzone co skutkuje tym że płomień przesuwa się na jeden bok retorty i nie chce się palić centralnie na środku. Kuzyn u siebie zauważył to samo.
Ale palił się dobrze.

karoka65
29-11-2011, 18:00
Na tego bobrka którego wysyłałem na wiosnę nikt nie narzeka ale widziałem ostatnio na forum już dwie opinie naszych kolegów ze zdjęciami i to pakowanego oryginalnie na kopalni i narzekają na spieki i dużą ilość popiołu.
Może znowu dokopali się do jakiegoś gówna jak na początku zeszłego roku .

czp01
29-11-2011, 18:03
Kombinuje na przyszły rok - jakby się palił dobrze to go wezmę ale muszę najpierw przetestować. Z poprzedniego sezonu zostało mi ok. 800 kg ekogroszku z kwk Julian tego jeszcze dobrego - z tego sezonu zostanie mi zapewne trochę bobrka no to resztę uzupełnię może tym groszkiem z Chwałowic i będzie.

No ale najpierw testy z paru worków :)

zyzolek
02-12-2011, 12:53
Po przetestowaniu 10 worków kupiłem 2 tony ekogroszku z portu w Gliwicach na Portowej. Jest tam też Urząd Celny. http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html
Ponoć pochodzi z kopalni Ziemowit w Mysłowicach. Cena przystępna 700 zł za tonę, pakowany w workach po 25 kg, dowóz na terenie gminy gratis.
Co najważniejsze pali się bardzo dobrze, zero spieków i niedopalonego węgla, ślimak chodzi bardzo cicho, popiół to idealny proszek prawie jak z papierosa.
Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Trociu
03-12-2011, 11:38
zyzolek - normalnie co za ceny, jak za starych dobrych lat, bo nawet ja tyle już nie płaciłem :D

Trociu
03-12-2011, 11:39
A ja właśnie wczoraj załadowałem pierwsze worki tegorocznego węglaod Karkoa. Mimo, że z miesiąc leżał już w kotłowni, jeszcze nie jest w pełni suchy. Jednak kilka miesięcy pod chmurką sprawiło swoje, że podczas przekładania trochę wody się nawet wylewało.

karoka65
03-12-2011, 13:58
A ja właśnie wczoraj załadowałem pierwsze worki tegorocznego węglaod Karkoa. Mimo, że z miesiąc leżał już w kotłowni, jeszcze nie jest w pełni suchy. Jednak kilka miesięcy pod chmurką sprawiło swoje, że podczas przekładania trochę wody się nawet wylewało.
Mówiłem Trociu, nakrył dobrze bo na dworze przez dziurki się naleje.
Kiedyś wysłaliśmy w piątek eko, kurierzy postawili na oddziale przeładunkowym do poniedziałku pod chmurą a pech chciał że lało całą sobotę i połowę niedzieli.
Tak dowaliło do węgla że lało się z worków.
Worki muszą mieć otworki bo niemożliwe byłoby ich zgrzanie, musi którędyś wyjść powietrze.
Obecnie jeszcze oprócz skreczowania zewnętrznego stosuje się foliowe kaptury na górę żeby zabezpieczyć przed deszczem na drogę ale ...

Trociu
03-12-2011, 18:10
Mówiłem Trociu, nakrył dobrze bo na dworze przez dziurki się naleje.
Nakryte miałem. Ale folia z OBI więc po miesiącu zaczęła się rozrywać. Dlatego 3 tony sobie teraz leżą pod wiatą, jedna już w kotłowni.

Trociu
03-12-2011, 18:12
Worki muszą mieć otworki bo niemożliwe byłoby ich zgrzanie, musi którędyś wyjść powietrze.
Obecnie jeszcze oprócz skreczowania zewnętrznego stosuje się foliowe kaptury na górę żeby zabezpieczyć przed deszczem na drogę ale ...No właśnie cały czas mnie interesowało, dlaczego zabezpieczenia obejmują tylko boki.

Nie dałoby się zamiast zwykłej folii stretch pakować to tak samo jak cement czy inne workowane produkty - na bazie folii termozgrzewalnej? Niech to będzie nawet te 5 złotych więcej na palecie, to myślę że przy obecnych cenach nie robi to tak dużej różnicy.

zbigmaz01
03-12-2011, 18:15
Powitać szanowne grono.
Piszę na temat groszku pierwszy raz bo pierwszy raz w mojej historii go kupiłem. Niedługo będę właścicielem kociołka rbr uniwersal bo czekam na dostawę, już zamówiony :rolleyes:
Właśnie dzisiaj zakupiłem groszek od karoka65 (http://forum.muratordom.pl/member.php?112928-karoka65) i u mnie nie ciekła woda :p Załadunek był z palet stojących pod chmurką, a jak przy rozładunku w domu pękł worek to wysypało się względnie suche :P Jak się będzie palił to czas pokaże, ale po takich pochwałach jakie na tym forum ma karoka65 (http://forum.muratordom.pl/member.php?112928-karoka65) to myślę że wszystko będzie ok.
Pozdrawiam

karoka65
03-12-2011, 19:09
Nakryte miałem. Ale folia z OBI więc po miesiącu zaczęła się rozrywać. Dlatego 3 tony sobie teraz leżą pod wiatą, jedna już w kotłowni.
Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)
Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić hehe

SUSPENSER
03-12-2011, 19:31
Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)
Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić hehe

Sąsiad też ma z tej samej dostawy i nie zgłaszał uwag ;)

SUSPENSER
03-12-2011, 19:50
Po przetestowaniu 10 worków kupiłem 2 tony ekogroszku z portu w Gliwicach na Portowej. Jest tam też Urząd Celny. http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.scl.com.pl%2Fe kogroszek%2Cd158.html)
Ponoć pochodzi z kopalni Ziemowit w Mysłowicach. Cena przystępna 700 zł za tonę, pakowany w workach po 25 kg, dowóz na terenie gminy gratis.
Co najważniejsze pali się bardzo dobrze, zero spieków i niedopalonego węgla, ślimak chodzi bardzo cicho, popiół to idealny proszek prawie jak z papierosa.
Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Wg opisu i certyfikatu z badania w ICHPW faktycznie to bardzo ciekawa propozycja - gdybym miał bliżej kupiłbym i przetestował - gdy będę przejeżdżał przez Gliwice kopsnę się po woreczek ;)

Cena też atrakcyjna - szkoda, że we Wrocławiu takiego nie ma i znajomym muszę polecać Pieklorza z Nikomax, który ostatnio był po 930 zł/tonę :o

Jedyna nieścisłość jest w opisie na stronie, gdzie podają spiekalność <10, gdy podczas badania wyszła 0 [błąd oznaczenia 2], potwierdza to także Twój wpis - nie rozumiem dlaczego sami ją zawyżają ?
Dobrze, że nie napisali <30 bo chociaż to prawda to mogłoby niektórych odstraszać ;)

Trociu
04-12-2011, 13:10
Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)
Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić heheJeszcze byś mi pikietę zrobił lub blokadę dróg i pewnej nocki bym nie przejechał przez Stary Grodków.
Wiem, że ta wilgoć i woda do "zdobyczna" podczas leżakowania nagromadzona.

moontower
16-12-2011, 16:48
Bardzo proszę o opinie dotyczące jakości ekogroszku z kopalni Knurów, bo taki mi zaoferowano. Czy warto wydać na niego pieniądze? Obecnie palę z Piasta i nie jest najgorzej. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

czp01
17-12-2011, 11:40
Hmm nie słyszałem jeszcze o ekogroszku z kopalni Knurów.

Chociaż ze strony Kompanii http://www.kwsa.pl/327,,grube_srednie_paliwa_kwalifikowane.html wynika, że w Knurowie może być ekogroszek (Retopal W - Ekogroszek
workowany 25 kg)

sorier
17-12-2011, 12:03
KWK Knurów ma węgle koksujące 34.2 o wysokiej spiekalności i dużej kalorycznosci (ponad 30MJ/kg), więc nie da sie z nich produkować "ekogroszku". Retopal jest produkowany z węgla z kopalni Piast (dawny Czeczot) - typ 32.1, prawie zerowa spiekalność i 24-26MJ/kg.

moontower
17-12-2011, 12:36
Dziękuję za odpowiedzi. Czyli prawdopodobnie pracownik nie do końca wiedział z jakiej kopalni, albo coś kręcą na składzie opałowym.

moontower
19-12-2011, 15:54
Znowu z pytaniem. Jak się sprawuje ekogroszek Pieklorz Chwałowice? Czy któryś z kolegów pali nim obecnie?

Marin75
23-12-2011, 22:22
Kupiłem tonę Ekoreta (przynajmniej tak jest opisany na placu, 830 zyla za tonę). Spalam go teraz (OEP 16), ale jakoś widzę, że nie jest za bardzo kaloryczny. Poza tym popiołu raczej średnio, ale zauważyłem dość sporo żużla się z niego robi (czy ktoś ma podobne odczucia co do tego opału ?), poza tym trochę kamienia też jest. Spieków koksowych raczej mało...
Zdrowych i ciepłych Świąt !

tomasziolkowski
24-12-2011, 08:38
Moi drodzy, a co myślicie o groszku z Kazachstanu? 660 luz, 730 workowany, podobno ma 26 MJ/kg. Ale jak ze spalaniem, palił ktoś?

kaszpir007
24-12-2011, 12:45
Moi drodzy, a co myślicie o groszku z Kazachstanu? 660 luz, 730 workowany, podobno ma 26 MJ/kg. Ale jak ze spalaniem, palił ktoś?

Rosja jak i Kazachstan to duże kraje i zapewne mają mnóstwo kopali i każdy węgiel sie różni , tak samo jak różnią sie w PL węgle z różnych kopalni ...

Ja mam ruski ekogroszek. Nic więcej nie wiem i nawet nie wiem czy naprawdę jest z Rosji ...
Pali się dobrze , jest kaloryczny , ale ma chyba sporą wartość Rogi (RI) bo powstają duże spieki. Dodatkowo zdaje mi sie że produkuje więcej sadzy i bardziej brudzi piec i trzeba piec częściej czyścić. Ale mimo wszystko jestem zadowolony , tyle że jak nie zna się dokładnego pochodzenia i nie wie gdzie dokładnie jest wydobywany (kopalnia) to opinie nie mają sensu , bo u handlarza może być zupelnie inny węgiel o zupelnie innych właściwościach

mario633
28-12-2011, 16:21
Czy ktoś kto składał reklamację u RESOVERA, lub miał z nimi jakiekolwiek problemy, może się skontaktować ze mną na priv?

wrb
30-12-2011, 09:00
Kupiłem tonę Ekoreta (przynajmniej tak jest opisany na placu, 830 zyla za tonę). Spalam go teraz (OEP 16), ale jakoś widzę, że nie jest za bardzo kaloryczny. Poza tym popiołu raczej średnio, ale zauważyłem dość sporo żużla się z niego robi (czy ktoś ma podobne odczucia co do tego opału ?), poza tym trochę kamienia też jest. Spieków koksowych raczej mało...
Zdrowych i ciepłych Świąt !
Palę ekoretem od października. Mam słabe porównanie bo to mój pierwszy ekogroszek, ale popiołu raczej mało (jeden zasyp podajnika = jedno wiadro popiołu),
żużlu też raczej niewiele i drobny. Co do kaloryczności to nie mam odniesienie, ale skoro kociołki (mój EOP 25) nie wchodzą nawet w pracę ciągłą to chyba nie jest tak źle.

Trociu
01-01-2012, 19:37
Karoka - ten węgiel, co sprzedawałeś w wakacje, to pakowaliście u siebie na placu, czy przyjeżdżal już spakowany? Dopiero zaczynam nim palić a już mam dwa kawałki cegieł (jeden dość spory) i chyba barwioną na czerwony oddcień korę...
aż ciekawi mnie co będzie dalej.

Malwina03
01-01-2012, 20:04
Kupilismy za Pułtuskiem (kierunek Wyszków) w składzie ekogroszek z Juliana (tak twierdzi sprzedawca), pakowany w czerwcu - jak zachwalał sprzedawca - super!!! Dobrze że na próbę tylko 6 worków wzięliśmy, bo po załadowaniu w ciągu dwóch dni już dwie zawleczki poszły. Tyle że suchy - trzeba przyznać.

Trociu
01-01-2012, 20:37
Kupilismy za Pułtuskiem (kierunek Wyszków) w składzie ekogroszek z Juliana (tak twierdzi sprzedawca), pakowany w czerwcu - jak zachwalał sprzedawca - super!!! Dobrze że na próbę tylko 6 worków wzięliśmy, bo po załadowaniu w ciągu dwóch dni już dwie zawleczki poszły. Tyle że suchy - trzeba przyznać.A na czym te zawleczki poszły??

I tak off topic - cały czas mnie te zrywające się zawleczki nurtują, bo już kilka różnych rzeczy wyciągałem ze ślimaka i żadnych zawleczek nie wymieniałem....

Malwina03
01-01-2012, 21:23
Nie wiem na czym tzn. z jakiego powodu. Zasobnik jeszcze pełny a w popielniku nic podejrzanego nie było.

artecki
01-01-2012, 22:06
Nie wiem na czym tzn. z jakiego powodu. Zasobnik jeszcze pełny a w popielniku nic podejrzanego nie było. miałem tak w zeszłym roku, codziennie przez parę dni zrywało zawleczkę a w popielniku nic ciekawego nie mogłem znaleźć - aż tu w końcu znalazł się kamyczek łudząco podobny do spieka (może sobie tak tam siedział w kolanie retorty sabotażysta jeden i co jakiś czas blokował ślimak). Zmieniłem węgiel (tzn wypaliłem ten co miałem i kupiłem następny) i zawleczkę założoną w zeszłym roku mam do dnia dzisiejszego.

Malwina03
01-01-2012, 22:11
Tak właśnie mam zamiar zrobić. Wypalam podejrzanego, wygaszam piec i poszukam co tam siedzi. Napiszcie proszę jaki groszek polecacie? A w zasadzie jakiego sprzedawcę ;)

artecki
01-01-2012, 22:30
Tak właśnie mam zamiar zrobić. Wypalam podejrzanego, wygaszam piec i poszukam co tam siedzi. Napiszcie proszę jaki groszek polecacie? A w zasadzie jakiego sprzedawcę ;)

jeśli chodzi o okolicę Pułtuska to ja NIEpolecam kupowania eko pod tytułem pieklorz u tego sprzedawcy http://www.wegiel-pultusk.pl/ - nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym się naciąłem, bo to właśnie w nim miałem kamienie i a eko musiałem suszyć na podłodze w garażu a groszek strasznie się spiekał aż zapychał palnik - ale może warto sprawdzić inne eko jakimi handluje - znam takich co kupują tam czecha i są zadowoleni.

Greyland
06-01-2012, 10:32
Witam
Może ktoś polecić dobrego dostawcę/skład opału z eko groszkiem w okolicach Żyrardowa/Skierniewic/Mszczonowa?

Rozpocząłem w tym roku ogrzewanie eko groszkiem i testowo zakupiłem 1,5 t od dostawcy z Bartnik ( gmina Puszcza Mariańska). Groszek pakowany z placu w worki jutowe, mokry z dużą ilością miału. A co najgorsze w moim przypadku bardzo dużo kamieni. Zawleczek wymieniłem od kilkanaście;> Wszystkie worki muszę przebierać z kamieni i kawałków drewna...

Jest w Żyrardowie jeden skład opału - ul. Glebowa, który ponoć jest przedstawicielstwem KWK "Kazimierz-Juliusz", który oferuje eko groszek za 910 z placu, 1120 workowany II klasa, 1150 I klasa. Ktoś korzysta z tego opału? Zamierzam teraz kupić tylko kilka worków na próbę.

Pozdrawiam

kolorado
06-01-2012, 20:23
Ja palę Juliuszem i póki co sobie chwalę. To węgiel nie spiekający lecz o mniejszej kaloryczności (wg producenta 23-25). Oczywiście pod warunkiem że to co tam sprzedają to właśnie K-J. Poza tym cena to jakaś z kosmosu, ale ja ze Śląska i kupowałem w czerwcu... :)

karoka65
08-01-2012, 09:41
Witam

Jest w Żyrardowie jeden skład opału - ul. Glebowa, który ponoć jest przedstawicielstwem KWK "Kazimierz-Juliusz", który oferuje eko groszek za 910 z placu, 1120 workowany II klasa, 1150 I klasa. Ktoś korzysta z tego opału? Zamierzam teraz kupić tylko kilka worków na próbę.

Pozdrawiam
A ja myślałem że wiem już wszystko o eko groszku a bynajmniej bardzo dużo a tutaj okazuje się co innego.
Jak będziesz na tym składzie to zapytaj o co chodzi z tymi klasami bo pierwsze słyszę, może dzięki forum jeszcze czegoś się nauczę ale wydaje mi się że cwaniactwa i kombinatorstwa chyba nie warto.
Ponad 200pln/tonę za workowanie to chyba jakiś nowy rekord cenowy.

Greyland
08-01-2012, 21:38
Zastanawia mnie ta rozbieżność ceny groszku z placu i workowanego na tonie. Czy workowany idzie prosto z kopalni, ma jakieś oznaczenia na opakowaniu? Czy może ten z placu ma już niewiele wspólnego z Juliuszem? I kluczowe pytanie: czy ktoś z tego składu w Żyrardowie korzysta lub może polecić jakiegoś dostawcę z okolic Żyrardowa/Mszczonowa/Skierniewic.

Greyland
10-01-2012, 08:47
Ktoś może korzysta i może ocenić dystrybutora eko groszku PRESTIGE z Sosnowca? Na stronie oczywiście wszystko ładnie, ale wolałbym jakieś opinie użytkowników tego opału;> Nie mają podanej kopalni z której korzystają...

tutaj cennik, który nie jest tak wygórowany jak w mojej okolicy, ale bez testu chyba się nie obejdzie...;>
http://ekogroszekpakowany.pl/Kontakt-4m.html

pimapziu
10-01-2012, 18:24
palę ekogroszkiem z prestige od 10 listopada, starczy mi akurat do 15 stycznia;
kupiłem jedną tonę na próbę i musze powiedzieć, że węgiel jest dość przyzwoity.'
zamówiłem wysłali doszło po kilku dniach.
choć w pojemniku na węgiel widze ze po wrzuceniu 6 worków skrapla się na ściankach woda. to pewnie wina tego, że w swoim składzie ma 12 % wody.
jedna tona wystarczyła mi na 2 miesiące ale mam do ogrzeania 60 m2 plus ciepła woda 3 osoby ale słabo mam ocieplone ściany wewnątrz budynku i strop bo narazie mieszkam w części domu.
teraz kupię jakiś na próbę ode mnie z okolicy mają ekoreta dość dobrego po 920 pakowany w czarne worki
lub pieklorza w papierowych workach po 940 myślę ze tona może mi starczy chyba ze przyjada duze mrozy:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH EKOGROSZKOWCÓW:)

tufus
10-01-2012, 18:33
Ktoś może korzysta i może ocenić dystrybutora eko groszku PRESTIGE z Sosnowca? Na stronie oczywiście wszystko ładnie, ale wolałbym jakieś opinie użytkowników tego opału;> Nie mają podanej kopalni z której korzystają...

tutaj cennik, który nie jest tak wygórowany jak w mojej okolicy, ale bez testu chyba się nie obejdzie...;>
http://ekogroszekpakowany.pl/Kontakt-4m.html

Witam,
Kupiłem w październiku 2 tony do dzisiaj spaliłem 1,3 tony. Ekogorszek dostałem suchy i w mocnych workachm
kierowca powiedział że ekogroszek pochodzi z kopalni bobrek w Bytomiu (ja tego dokładnie nie sprawdzałem).
Ja nie mam kłopotów ze spalaniem (nie spieka się, nie gaśnie), ale z tym popiołem to kłamią, nie jest jak z papierosa.
Ale najlepiej kupić mniej w celu sprawdzenia.

Greyland
11-01-2012, 09:46
Dzięki za informację o groszku z Prestige. Mam w okolicy dystrybutora, za worek liczą 24,90 więc na pewno sprawdzę jeszcze w tym miesiącu.
Dziś zakupiłem testowo w Żyrardowie na próbę 4 worki ponoć Juliusza - jedna z najdroższych opcji w mojej okolicy 29 pln(!) za worerk 25 kg - na razie muszę go osuszyć, bo dwa worki mokre po całości. Po wysypaniu wygląda nieźle, na placu wygląda też nie najgorzej ( prócz tego że mokry ) - mało jakiś "dodatków" w postaci kamyków, czy innych wapiennych kawałków i drewna.
Luzem 930 tona...

Dodatkowo kupiłem 4 worki eko groszku w markecie budowlanym Patio Color - Worki foliowe 25 kg z danymi:
Producent: Jackowice ( Łódzkie )
Typ węgla: 31 i 32.1
Wartość opałowa Q: min. 26 MJ/kg
Zaw. popiołu A: max 9%
Zaw. siarki S: max 0,6%
Zaw. wilgoci W: poniżej 10%
Części lotne: Vdaf: pow 38%
Ziarno: 5-25 mm

Cena: 21,49 za worek 25 kg

Worek jest jednostronnie przezroczysty, więc można na miejscu wstępnie ocenić zawartość. Po wysypaniu groszek jest suchy, ziarno zgodne z danymi prod., niska zawartość miału i żadnych zanieczyszczeń mogących zatrzymać ślimak;]
Jutro zasypię podajnik zobaczymy jak się pali i co zostaje w szufladzie;>
Pozdrawiam

Piotrek42
11-01-2012, 10:15
Ten prestige to szjas jakich mało... na poczatku wątku są o nim opinie pozdrawiam wszystkich jedno-kilkopostowców !!!

Greyland
11-01-2012, 10:26
Czytałem wcześniejsze opinie o tym dostawcy, ale jak widać po starszych wpisach zmieniają kopalnie, a co za tym idzie zmienia się jakość węgla. Stąd było ponowione pytanie o aktualne informacje - nie każdy ma możliwość kupowania bezpośrednio z kopalni, a na składach jest ciągła karuzela z jakością opału;>

ppietrz
11-01-2012, 10:30
Stąd było ponowione pytanie o aktualne informacje - nie każdy ma możliwość kupowania bezpośrednio z kopalni, a na składach jest ciągła karuzela z jakością opału;>

Oj tak... I do tego same kopalnie mogą mieć w jednym sezonie dobry towar a potem trafią na ścianę szajsu. A sprzedać trzeba co się wydobędzie.
Dlaczego ludzie narzekają na Pieklorza kupionego w drugiej połowie roku?

tufus
11-01-2012, 12:52
Panowie wszystko wygląda pięknie na forum i wypowiedziach. Ktoś polecał na forum ekogroszek z firmy SCL (link poniżej), dzwoniłem tam ponieważ
ekogroszek jest tani, ale koszt transportu to cena do Łodzi wychodzi około 800PLN, a ceny transportu raczej będą rosły, fajnie mają osoby zamieszkałe na śląsku
ale ja jako mieszkaniec małej miejscowości w województwie łódzkim nie mam dużego wyboru. A jeżdżenie po śląsku po jeden lub dwa worki celem sprawdzenia
jest bezsensowne. Ale jeśli ktoś mieszka w łódzkim i chce kupić dobry ekogroszek to proszę o e-mail, w grupie transport wyjdzie taniej.

http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html

pimapziu
11-01-2012, 15:52
Ten prestige to szjas jakich mało... na poczatku wątku są o nim opinie pozdrawiam wszystkich jedno-kilkopostowców !!!


jeśli bijesz do mnie to źle trafiłeś:)
napisałem prawdę takie mam doświadczenie z tym węglem i z tą firmą prestige.
nie jestem z nia związany w żaden sposób pierwszy raz kupowałem węgiel i akurat zdecydowałem się na nich i tyle. następnym razem kupie gdzie indziej bo chce wypróbowąc lokalnych dostawców.
uważam, że węgiel nie był szajs przynajmniej ten co przywieźli do mnie co nie znaczy ze ktoś inny nie trafił na szajs.

pozdrawiam

karoka65
11-01-2012, 16:00
Zobaczcie na forum systemyogrzewania tam dużo można się dowiedzieć o eko z Prestige chociaż 80% wpisów to stara Ekoelma z prestige szkalują się nawzajem.

mea
11-01-2012, 17:02
el viva kupowanie wegla prosto z kopalni :) mam fakture z wagi i jedyny do kogo moge miec pretensje to geolog z danej kopalni ktory kazal kopac tu a nie gdzie indziej :)

czp01
11-01-2012, 17:38
Ekogroszek kupowałem prosto na Julianie dwa lata temu jak był lepszy a w ub. roku gdzieś w czerwcu kupiłem na kopalni w Bytomiu bobrka i jest ok. Przynajmniej wiem gdzie i co kupiłem - i że nie było mieszane z kilku niewiadomych groszków :)

kaszpir007
15-01-2012, 22:13
Testuje właśnie ekogroszek Ledvicki. Kupiłem 4 worki i szczerze mówiąc czekam aż się skończy i ... nigdy więcej ...
Na ustawieniach gdzie ekogroszek ruski radził sobie znakomicie i szybko dochodził do zadanej temperatury tutaj co chwilę włącza się podajnik i zwiększana jest dawka paliwa aby udało osiągnąć temp ... 50 stopni ...
Widzę że ubywa go dużo wiecej niż ruskiego ...
Ale najgorszy jest ... zapach ...
Śmierdzi niesamowicie na zewnątrz domu ... Smród jest taki że okien nie da się otworzyć ...
Znajomi którzy kupowali ten ekogroszek mówili że śmierdzi , ale ten zapach jest paskudny ...
Według mnie jest to zapach siarki ...


Dodatkowe info :)

Ekogroszek czeski 100kg wytrzymał mi około 6 dni. Choć nie wiem czy nawet te 6 dni , bo poza czeskim opałem bylo jeszcz trochę w podajniku ruskiego opału ...
Przy ruskim opale podajnik napełniałem co 10dni i przy każdym załadunku było jeszcze trochę opału i sądze że jeszcze 1-2 dni piec może by pociągnął a przy czeskim zostało mniej opału ...

Ciekawy jestem jaki wynik otrzymałbym na Pieklorzu ...

Tak czy owak nie polecam czeskiego ekogroszku z Ledvic. Jego niższa cena nie rekompensuje według mnie dużo niższej realnej kaloryczności ...
No chyba że ktoś ma go w super niskiej cenie (300-350zł max) to wtedy mozna by nim palić ...

Wolę swój ruski. Może bardziej brudzi , robi większe spieki ale nie śmierdzi i jest bardziej kaloryczny ...

jack18
18-01-2012, 20:06
Czytałem wcześniejsze opinie o tym dostawcy, ale jak widać po starszych wpisach zmieniają kopalnie, a co za tym idzie zmienia się jakość węgla. ;>

Albo tylko nazwa się zmienia, bo taki jest akurat ostatnio modny i zbiera pochlebne opinie...

lukasz1234
03-02-2012, 14:21
Panowie mozecie polecic jakies pewnie zrodlo ekogroszku bo z roku na rok trafiam na co raz gorszy

zbigmaz01
03-02-2012, 14:48
Panowie mozecie polecic jakies pewnie zrodlo ekogroszku bo z roku na rok trafiam na co raz gorszy Może ktoś ci coś poleci ale może podasz jakiś region w którym mieszkasz bo nie wiadomo co ci zaproponować. Określ się. Jest tu dużo ludzi którzy mogą coś napisać. Jednak każdy będzie miał na względzie to że co transport to może być inny, raz dobry a raz kaszana. Najlepiej jest kupić 100kg i spalić będziesz wiedział co to jest,dobre czy złe, jak złe to następne miejsce i następna porcja do testu. Tak najlepiej dojdziesz co jest dobre.

lukasz1234
03-02-2012, 14:55
Może ktoś ci coś poleci ale może podasz jakiś region w którym mieszkasz bo nie wiadomo co ci zaproponować. Określ się. Jest tu dużo ludzi którzy mogą coś napisać. Jednak każdy będzie miał na względzie to że co transport to może być inny, raz dobry a raz kaszana. Najlepiej jest kupić 100kg i spalić będziesz wiedział co to jest,dobre czy złe, jak złe to następne miejsce i następna porcja do testu. Tak najlepiej dojdziesz co jest dobre.

malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............

zbigmaz01
03-02-2012, 15:14
malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............
To kupuj tam gdzie jest dużo, to trafisz na ten sam, a jak kupujesz to widzisz jak ładują i z którego miejsca. Ja do ciebie mam trochę daleko tak że nic ci nie polecę:bye:

SUSPENSER
03-02-2012, 19:46
malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............

Może Pieklorz z Bytomia pakowany na kopalni w oryginalnych workach, Jaret Plus [też oryginał] np.
http://allegro.pl/oryginalny-pieklorz-bobrek-20kg-dostawa-pod-drzwi-i2082735511.html
http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-bobrek-ekomial-rokita-orygin-i2091984521.html

Piotrek42
03-02-2012, 19:51
SUSPENSER co Ty miał polecasz???
EKOMIAŁ "ROKITA''LUZEM LUB PACZKOWANY NA "KWK CENTRUM'' o uziarnieniu 0-31,5 mm

lukasz1234
04-02-2012, 10:02
a ktory sprawdzony przez was? a z tym sie ktos spotkal http://ekogroszekpakowany.pl/Oferta-1m.html ??

Michal_Kamilka
04-02-2012, 10:16
Witam wszystkich forumowiczów bardzo gorąco
Mam do Was prośbę (może ktoś znajdzie się z okolic Jędrzejowa - woj. świętokrzyskie) cz możecie polecić jakiś skład gdzie można kupić sprawdzony ekogroszek.
Niedługo będę uruchamiał swoją kotłownie i zaczynam już powoli się rozglądać w temacie ekogroszku.

SUSPENSER
04-02-2012, 19:06
SUSPENSER co Ty miał polecasz??? o uziarnieniu 0-31,5 mm

To jest w drugiej części aukcji, za niższą cenę niż ekogroszek, więc czytając ogłoszenie od początku trafisz na ekogroszek :P

SUSPENSER
04-02-2012, 19:08
a ktory sprawdzony przez was? a z tym sie ktos spotkal http://ekogroszekpakowany.pl/Oferta-1m.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fekogroszekpakowany .pl%2FOferta-1m.html) ??

Wrzuć w szukajkę "prestige" ;)

Gadzina83
07-02-2012, 09:37
Witam!!
Poszukuje dobrego ekogroszku w Gnieźnie lub okolicach, jeśli jest ktoś z tego rejonu i zna jakiś dobry skład wegla to proszę o odpowiedz.

dagidagi80
11-02-2012, 09:39
Witam
tak jak wiele osób na tym forum jestem z poza śląska i mam troche problem z zakupem ekogroszku dobrego jakosciowo w normalnej cenie.Narazie pale ruskim z Energo z.o.o i jestem smało zadowolony z tego.mam tez troche chwalowic ale nie jestem w 100% pewny czy to zeczywysicie chwałowice.Co do Enegro to wydaje mi sie on jakiś duzy do drobniejszych kawałków z Chwałowic.Druga kwestia to jego spiekalność,uważam ze jest za duza.Mam z tym poblem do tego stopnia ze nie moge zwiekszyc propocji podawania wiekszych niz 11s:60s.jesli ktoś chce mi pomóc,zapraszam do mojego postu http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11547-piec-nie-osiaga-temperatury-minimalnej-i-inne-problemy/page__fromsearch__1

A teraz główny temat:
Wiem ze to trudne bo niestety na forum nie wszyscy są zyczliwymi co do szczerej pomocy(wiadomo o kogo chodzi) ale chciałbym usyskać pomoc w zakupie ekogroszku dobrej jakości lokalnie.moze jest w tej ostrołęki,szczytna ktoś kto z tym jakoś se radzi albo ma jakiego zaufanego dystrybutora.przeglądając internet jak dla mnie jedyna jako taka oferta to resover.

Tyson
11-02-2012, 14:26
Witam mam pytanko próbował ktoś z Was ekogroszku EKOBRAN od Kulczyka ;) http://www.ekobran.pl/. Wysyłka na cały kraj w cenie 889 zł. Wygląda profesjonalnie ciekawe czy tak też się spala :)

sintel
11-02-2012, 20:44
Witam
Dostawca pieca dostarczył mi listę rekomendowanych i sprawdzonych przez niego dostawców ekogroszku. popytałem dodatkowo znajomych i zweryfikowałem.Kilka dostawców bylo na liscie od sprzedawcy pieca. Sprawdzałem też markety ale zdecydowanie "pieklorz" Bytom i "Juliusz" Sosnowiec. Pozdrawiam

czp01
11-02-2012, 20:50
Tak sobie pomyślałem mam dobry i sprawdzony ekogroszek z bobrka - pali się elegancko i zero problemów - to może by tak zainwestować te kilkanaście tyś zł. i kupić za jednym transportem wannę 24 ton tego eko. Hmm miałbym spokój na co najmniej 8 lat palenia. :) tylko troszkę placu na tą pryzmę trzeba przeznaczyć :)

karoka65
11-02-2012, 20:55
Ostatnio czytałem opinie kilku osób które miały problemy nawet z tym oryginalnie pakowanym.
Jakość węgla nawet na bieżąco bardzo zmienna jest.
A co do miejsca czp1 to naprawdę ci powiem że na tych autkach ładna pryzma się mieści, sam pierwszym razem byłem mocno zdziwiony.

artecki
11-02-2012, 20:57
... Mam z tym poblem do tego stopnia ze nie moge zwiekszyc propocji podawania wiekszych niz 11s:60s.jesli ktoś chce mi pomóc,zapraszam do mojego postu http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11547-piec-nie-osiaga-temperatury-minimalnej-i-inne-problemy/page__fromsearch__1


przeczytałem ten wątek i łączę się z Tobą w bólu bo sam w zeszłym roku męczyłem się ze spiekającym się eko. Na szczęście są na tym forum ludzie którzy służą pomocą :) i na tamtym co jest wątek też są - Timon starał Ci wytłumaczyć (i to z jaką cierpliwością) ale ewidentnie nie chcesz zrozumieć.

Po prostu - piec nie wchodzi na wyższe temperatury bo podajesz mu zbyt mało powietrza, które jest potrzebne do spalania. Jak przy większym podmuchu eko się spieka skróć maksymalnie czas podawania a przestój dobierz tak żeby utrzymać kopczyk - u mnie to zadziałało.

ps. są tu tacy co czas podawania skracali do, zdaje się 2 s ;)

czp01
11-02-2012, 21:00
A co do miejsca czp1 to naprawdę ci powiem że na tych autkach ładna pryzma się mieści, sam pierwszym razem byłem mocno zdziwiony.

Tak się tylko rozmarzyłem a moja i tak mi nie chce kawałka ogródka odstąpić na hałdę - z drugiej strony jakbym trafił na gorszą ścianę na kopalni i mieć 24 tony problemu to zawsze jednak spore ryzyko :(

Alk
11-02-2012, 21:22
Ja - podparty opiniami z forum kupiłem latem zeszłego roku 8T miału Rokita... OK, kaloryczne to, ale czekam aż to wypalę i kupię porządny groszek. Ale co to znaczy porządny? Rozmawiałem dzisiaj z jednym górnikiem. Nie chcę tutaj pisać z jakiej kopalni bo nie ma co robic antyreklamy. W każdym bądź razie nie polecał węgla ze swojej kopalni. A polecał Piekary.

Michal_Kamilka
12-02-2012, 09:44
Witam
Dostawca pieca dostarczył mi listę rekomendowanych i sprawdzonych przez niego dostawców ekogroszku. popytałem dodatkowo znajomych i zweryfikowałem.Kilka dostawców bylo na liscie od sprzedawcy pieca. Sprawdzałem też markety ale zdecydowanie "pieklorz" Bytom i "Juliusz" Sosnowiec. Pozdrawiam

Witam
Może znajdzie się tutaj na forum użytkownik ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec. W sumie z Jędrzejowa daleko nie mam do Sosnowca.
Proszę o opinię o ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec

karoka65
12-02-2012, 12:00
Witam
Może znajdzie się tutaj na forum użytkownik ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec. W sumie z Jędrzejowa daleko nie mam do Sosnowca.
Proszę o opinię o ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec
Jeśli uda ci się kupić to oryginalny to będziesz zadowolony(a). Średnią raczej kaloryczność zrekompensuje ci mała ilość popiołu.

Michal_Kamilka
12-02-2012, 15:26
Jeśli uda ci się kupić to oryginalny to będziesz zadowolony(a). Średnią raczej kaloryczność zrekompensuje ci mała ilość popiołu.

No myślę że w samej kopalni "Juliusz" kupię oryginalny groszek EcoKazimierz. Na stronie jest napisane cyt.:

"Węgiel wydobywany w KWK "Kazimierz-Juliusz" Sp. z o.o. cechuje niska zawartość popiołu i siarki przy jednoczesnej wysokiej kaloryczności. Parametry te sprawiają, iż węgiel ten kupowany jest chętnie przez odbiorców indywidualnych, firmy i elektrociepłownie.

Oferujemy węgiel kamienny sortowany. Sprzedaż prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 6-22 na wagach samochodowych wyposażonych w elektroniczny system ważący."

THX > Karoka65 :)

karoka65
12-02-2012, 17:50
No z tą wysoką kalorycznością to trochę przesadzili. Kazimierz Juliusz ma około 24MJ/kg chociaż ostatnio na stronie podawali chyba 25 a dwa lata do tyłu było około 23. Im większy popyt tym kaloryczność rośnie :). Ale to dobry węgiel miałem go w sprzedaży dwa lata temu.

ansu
12-02-2012, 19:41
Bogdanka wznowiła sprzedaż pali ktoś tym groszkiem
http://www.lw.com.pl/pl,1,start,s120,serwis_handlowy.html
Groszek kl. 27/07/12 typ 32.2
• wartość opałowa - 27 MJ/kg
• zawartość popiołu - do 7%
• zawartość siarki - do 1,2%
• granulacja - 16,5 - 31,5 mm
• wilgotność całkowita - do 8,5%

kejt.l
19-02-2012, 16:51
Cześć, prześledziłam wątek i jestem przerażona. Otóż od miesiąca mam kocioł na ekogroszek - moc 24kW na 100 metrów dobrze ocieplonego domu, moc za duża, ale chciałam mieć ciepło. Przez pierwsze tygodnie temp zadana 77 i było zimno, okazało się, że w instalacji jest powietrze - fachowiec który mi ją montował zapomniał porządnie odpowietrzyć. Teraz powietrza nie ma, temp obniżyłam do 60 stopni, bo zrobiło się bardzo ciepło (w domu), ale... cały zasobnik groszku od miejscowego sprzedawcy spalany jest w kilka dni, czyli jakieś 7 worków na 3-4 dni, to co znajduje się w popielniku po spaleniu to nie popiół (wszystko jedno czarny czy biały) ale grudy wielkości tego groszku. Czyli to co wrzucam, to wyrzucam. Mniej więcej jeden pojemnik takich grud dziennie (gdy nie wyrzucam dwa dni, popielnik jest pełen). Próbuję doczytać, jak zmienić ustawienia kotła (oprócz kiepskiego groszku to wina pewnie ustawień) ale soryy, nie rozumiem Waszych rad. Boję się teraz w zimie przy mały dziecku w domu eksperymentować z dmuchawami etc, bo jak mi zgaśnie w nocy, to jak rozpalę? Tak więc chciałam się tylko pożalić. I powiedzieć, że ci z Was, którzy wybierają popiół, czy zasypują zasbnik co 10 dni są szczęściarzami. Na dodatek jeśli chciałabym kupić dobry groszek z renomowanej kopalni to muszę chyba sama na Śląsk jechać, bo w okolicach Wyszkowa nie znalazłam żadnego przedstawiciela....

zyzolek
19-02-2012, 17:37
kejt.l
Polecam ten wątek.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bie%C5%BC%C4%85ce-zu%C5%BCycie-ekogroszku
Forumowicze chętnie doradzą jak ustawić piec.

freezyear
19-02-2012, 18:30
Witam
Palił ktoś ekogroszkiem Jaret Plus? Parametry wyglądają nieźle tylko jak jest w rzeczywistości?

karoka65
19-02-2012, 20:37
Witam
Palił ktoś ekogroszkiem Jaret Plus? Parametry wyglądają nieźle tylko jak jest w rzeczywistości?
W rzeczywistości to dobre paliwo. Jaret Plus to mieszanka Jarete z Janiny i coś jeszcze z wysokokalorycznych. Miałem z pieklorzem piekarskim, z Wesołą, zależy kto ma do czego dostęp. Robi się tak dlatego ponieważ jaret się nie spieka a w mieszance z węglem który ma wyższe RI przy mieszaniu się go obniża i nie powinno się piec. Sam jaret jest małokaloryczny ( około 21MJ/kg) więc w mieszance podnosi się jego kaloryczność do około 24, 25 i mamy przyzwoite paliwo o sredniej kaloryczności i niskim RI.

karoka65
19-02-2012, 20:39
kejt kto cię tak załatwił z tym kolosem ? można nim grzać 2x 100 i jeszcze zapas będzie.

kaczmimo
19-02-2012, 20:53
Witam mam pytanko próbował ktoś z Was ekogroszku EKOBRAN od Kulczyka ;) http://www.ekobran.pl/. Wysyłka na cały kraj w cenie 889 zł. Wygląda profesjonalnie ciekawe czy tak też się spala :)

Spróbowałem tego paliwa i... kupiłem jeszcze pół tony bo na składzie więcej nie było workowanego.
Wiosną zamówię na pewno więcej. Kaloryczność deklarowana to 23-25 MJ/Kg. Nie mogę tego potwierdzić bo wygrzewam budowę i dopiero docieplam poddasze.
Podaj maila to zrobię i wyślę fotki węgla, płomienia i popiołu.

artecki
19-02-2012, 21:13
Na dodatek jeśli chciałabym kupić dobry groszek z renomowanej kopalni to muszę chyba sama na Śląsk jechać, bo w okolicach Wyszkowa nie znalazłam żadnego przedstawiciela....

masz wiadomość na privie ;)

kejt.l
19-02-2012, 22:59
kejt kto cię tak załatwił z tym kolosem ? można nim grzać 2x 100 i jeszcze zapas będzie.

Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...

freezyear
20-02-2012, 05:29
W rzeczywistości to dobre paliwo. Jaret Plus to mieszanka Jarete z Janiny i coś jeszcze z wysokokalorycznych. Miałem z pieklorzem piekarskim, z Wesołą, zależy kto ma do czego dostęp. Robi się tak dlatego ponieważ jaret się nie spieka a w mieszance z węglem który ma wyższe RI przy mieszaniu się go obniża i nie powinno się piec. Sam jaret jest małokaloryczny ( około 21MJ/kg) więc w mieszance podnosi się jego kaloryczność do około 24, 25 i mamy przyzwoite paliwo o sredniej kaloryczności i niskim RI.
Czyli można brać:)
P.S.
Gdyby ktoś z małopolski chciał Jaret Plus to tutaj mają:
http://www.adamexpodolsze.pl/
Z tego co z nimi rozmawiałem to wyglądają na solidną firmę. Jest problem z transportem mniejszych ilości workowanego bo nie mają małego samochodu z windą więc albo rozładunek ręczny ew. własny wózek widłowy. Można też zmontować własny transport, z załadunkiem nie ma problemu.
pozdrawiam

SUSPENSER
20-02-2012, 18:33
Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...

Skąd wiesz, że pracował na pełnej mocy ?

Czy spalał 100 kg ekogroszku na dobę [to mniej więcej odpowiada spalaniu przy ciągłej mocy 25 kW] ?

Większość kotłów 17 kW przy dobrym jakościowo ekogroszku wyciągnie ponad 20 kW.

karoka65
20-02-2012, 20:31
Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...
To co ty dachu nie masz na domu ?
Dobrze że chociaż Ty wierzysz w to co piszesz ale życzę powodzenia.
Na początku też mi się wydawało że mój chodzi na pełnej mocy i 40-tu nie może dobić.
A teraz tej 19-tki nie mogę na tyle wyhamować żeby mogła trochę popracować na 140m.
Szkoda że nie można go odciąć z połowę.

knz
20-02-2012, 20:55
Czy ktoś z forumowiczów testował lub słyszał opinie o tym ekogroszku?
http://ekogroszekpakowany.pl/

Na stronie same zalety, filmiki, zdjęcia, dane kaloryczności dość wysokie ale jak to jest z nim w praktyce?

Piotrek42
20-02-2012, 21:00
Czy ktoś z forumowiczów testował lub słyszał opinie o tym ekogroszku?
http://ekogroszekpakowany.pl/

Na stronie same zalety, filmiki, zdjęcia, dane kaloryczności dość wysokie ale jak to jest z nim w praktyce?

Tak spalałem go... miałem jakieś 200kg, z tymi zaletami to było.... mokry jak hmm błoto, po wyschnieciu co niektóre kawałki były brązawe(czech?) i masę gruzu z tego eko było, nie wiem jak była kaloryczność bo była temp na + ale dosć duzo go szło- testowałem w zeszym roku wiosna... jak dla mnie to..... nigdy wiecej..tego super, mega, itd eko..

knz
20-02-2012, 21:15
Tak spalałem go... miałem jakieś 200kg, z tymi zaletami to było.... mokry jak hmm błoto, po wyschnieciu co niektóre kawałki były brązawe(czech?) i masę gruzu z tego eko było, nie wiem jak była kaloryczność bo była temp na + ale dosć duzo go szło- testowałem w zeszym roku wiosna... jak dla mnie to..... nigdy wiecej..tego super, mega, itd eko..

dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź :) a miałem zamawiać z 3 worki na testy ;/ ehh...
Z ciekawości czym teraz palisz i sobie chwalisz czy narzekasz, bo zastanawiam się co zakupić...

Piotrek42
20-02-2012, 21:27
dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź :) a miałem zamawiać z 3 worki na testy ;/ ehh...
Z ciekawości czym teraz palisz i sobie chwalisz czy narzekasz, bo zastanawiam się co zakupić...

Ja mam w nosie 3 sezon kupuje eko od kolegi z forum , a od czasu do czasu kupię jakąs partie ..tak ze 100kg, żeby sprawdzić co sprzedają i czy eko które kupuję ma dobre parametry.jak zacznę narzekac na eko to badz pewien że będziesz wiedzial;) na bank napisze o tym na forum :)

lukasz1234
21-02-2012, 09:35
Ja mam w nosie 3 sezon kupuje eko od kolegi z forum , a od czasu do czasu kupię jakąs partie ..tak ze 100kg, żeby sprawdzić co sprzedają i czy eko które kupuję ma dobre parametry.jak zacznę narzekac na eko to badz pewien że będziesz wiedzial;) na bank napisze o tym na forum :)

A co to za kolega i co to za ekogroszek jesli mozna spytac? A noz skorzystam

Piotrek42
21-02-2012, 11:54
A co to za kolega i co to za ekogroszek jesli mozna spytac? A noz skorzystam
Żadna tajemnica, eko kupuje od kol karoka65 a jaki to już jego się spytaj ;)

fi***o
21-02-2012, 13:41
Bogdanka wznowiła sprzedaż pali ktoś tym groszkiem
http://www.lw.com.pl/pl,1,start,s120,serwis_handlowy.html
Groszek kl. 27/07/12 typ 32.2
• wartość opałowa - 27 MJ/kg
• zawartość popiołu - do 7%
• zawartość siarki - do 1,2%
• granulacja - 16,5 - 31,5 mm
• wilgotność całkowita - do 8,5%

Żeby spalić ten węgiel trzeba go skruszyć na jakieś 15 mm , bardzo mocno koksuje przy pracy na większych mocach jakoś się pali przy małych potrafi gasnąć.

kejt.l
21-02-2012, 14:23
Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...

karoka65
21-02-2012, 17:05
kejt nie miałem zamiaru Cię urazić, jeśli tak się poczułaś to przepraszam.
Na twój domek to 12kW nie będzie miał się jak zmęczyć.
Czy wszystkie grzejniki miałaś całe gorące ?
Może było coś pozapowietrzane ?
To co piszesz jest bardzo mało prawdopodobne.
Najwyższą temp. na kotle jaką miałem nastawioną tej zimy w największe mrozy to było 55 stopni, dosłownie kilka dni a na dachu mam tylko na razie blachodachówkę i folię. W tym roku dopiero pójdzie ocieplenie.

karoka65
21-02-2012, 17:15
Widzisz teraz jeszcze raz doczytałem że było powietrze. To było powodem niedogrzewania domu i prawie gotowaniem wody w układzie.
Będziesz się męczyć z tym kotłem bo jak napisałem na 100m i jak piszesz dobrze ocieplonego domu to 12-tka nie ma co robić a jak ograniczyć moc kotła 24kW do 4 czy 5-ciu w większości sezonu to nie wiem i z jaką sprawnością będziesz spalać.
Może ktoś ze znajomych ma większą chatkę i szuka kotła a ty spraw sobie mniejszy i to dużo mniejszy.

280m
21-02-2012, 17:28
No karoka65 chyba pisze dobrze, ja ma stary dom nie ocieplony połowę okien też stare do ogrzania ok. 230m non-stop a czasem i 280m i piec z podajnikiem 25KW nawet w te siarczyste mrozy dawał rady bez problemu. Chyba cię kejt w maliny władowali z tym 24KW. do 100m nowego domu

SUSPENSER
21-02-2012, 20:28
Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...

Jak spalał 100 kg/dobę to faktycznie osiągnął pełną moc, tylko, że pewnie większość jej szła w komin [skoro instalacja była zapowietrzona a w domu nie było upału].

90 st można osiągnąć przy braku odbioru przy pracy kotła nawet na 3 kW.

Ja nie pracuję w branży [zajmuję się zawodowo czymś zupełnie innym], mam ekogroszek kaloryczny, lecz wymagający bardzo dobrych ustawień [im gorsze tym więcej spieków].
Tu nie chodzi o szczęście a o słuchanie innych oraz własne próby i doświadczenia.

Pomogę Ci ustawić parametry pracy kotła tylko napisz czym się zajmujesz zawodowo [bo mnie zaintrygowałaś] ;)

PS każdy z nas jest tu w pewnym stopniu "lajkonikiem", samoukiem, więc się nie krępuj i pisz.

alpin
22-02-2012, 12:57
Witam,
mam prosbę może ktoś polecić sprawdzonego dostawce ekogroszku (worowanego) z okolic Wrocławia, przedewszystkim SUCHEGO!!!


Pozdrawiam

kejt.l
22-02-2012, 21:25
Mój dom jest z 1975 więc nie taki nowy, teraz piec grzeje na połowę mocy i jest ciepło, ale bez tropików.

karoka65
22-02-2012, 21:49
alpin z której strony Wrocka mieszkasz ?

alpin
23-02-2012, 06:18
alpin z której strony Wrocka mieszkasz ?

Czernica.

SUSPENSER
23-02-2012, 09:56
Czernica.

Pozdrawiam sąsiada zza miedzy ;)

SUSPENSER
23-02-2012, 10:00
Mój dom jest z 1975 więc nie taki nowy, teraz piec grzeje na połowę mocy i jest ciepło, ale bez tropików.

Napisz ile konkretnie stopni masz w domu bo dla jednego ciepło to 21, a dla innego 25 a to duża różnica ;)

Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].

michal0712
28-02-2012, 20:53
Może Pieklorz z Bytomia pakowany na kopalni w oryginalnych workach, Jaret Plus [też oryginał] np.
http://allegro.pl/oryginalny-pieklorz-bobrek-20kg-dostawa-pod-drzwi-i2082735511.html
http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-bobrek-ekomial-rokita-orygin-i2091984521.html
widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

Piotrek42
28-02-2012, 20:58
widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

Dosypuj tak 1/4 pelet, trocin, owsa to nie będzie szlakowac...

SUSPENSER
29-02-2012, 19:04
widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

Krótki czas podawania - 3s, odpowiednia moc dmuchawy [nie za duża], dwustanowy tryb pracy lub

tak jak napisał Piotrek dosypuj paliwa o zerowej spiekalności np. czeskiego ekogroszku brunatnego.

Piotrek42
29-02-2012, 19:33
ooooo widzisz... zapomniałem o czechu:D

michal0712
01-03-2012, 08:33
dzięki za podpowiedzi.

art-e
01-03-2012, 08:47
Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].

Suspenser, znalazłeś może dane o ile faktycznie wzrasta ta energia w stosunku do wilgotności ?