PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking paliwa typu ekogroszek.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Beata&Slawek
10-12-2012, 15:50
Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.

MARTINOS
10-12-2012, 16:06
No ja pierwsze nauki jakie wyciągnąłem po kilku tygodniach palenia to:
1. Piwo Czesi mają dobre. Węgiel niekoniecznie.
2. Kupując w Tani Opał patrz w oczy sprzedającego. Z pewnością puszcza oko jak w przypadku piwa bezalkoholowego. :-)
3. Węgiel trzeba kupować wcześniej. Ja kupiłem w połowie listopada prosto z placu. Węgiel dobry. Ale kotłownia wygląda tak, że węgiel w zasobniku plus kilka otwartych worków dookoła pieca. Parują. :-) Muszę jeszcze trochę dokupić i jestem przerażony bo gdzie nie pojadę to wszystko pod chmurką.

Michal1507
10-12-2012, 16:29
No ja pierwsze nauki jakie wyciągnąłem po kilku tygodniach palenia to:
1. Piwo Czesi mają dobre. Węgiel niekoniecznie.
2. Kupując w Tani Opał patrz w oczy sprzedającego. Z pewnością puszcza oko jak w przypadku piwa bezalkoholowego. :-)
3. Węgiel trzeba kupować wcześniej. Ja kupiłem w połowie listopada prosto z placu. Węgiel dobry. Ale kotłownia wygląda tak, że węgiel w zasobniku plus kilka otwartych worków dookoła pieca. Parują. :-) Muszę jeszcze trochę dokupić i jestem przerażony bo gdzie nie pojadę to wszystko pod chmurką.

Martinos widzę, że jesteś z mojej okolicy a gdzie kupiłeś ten ekogroszek?? Ja w czwartek brałem z GS-U u nas w Sobótce gość dokładnie nie wie co to za ekogroszek, ale twierdzi że z kopalni Chwałowice cena 780 zł luzem. Ogólnie objechałem kilkanaście już składów w naszej okolicy i prawda jest taka że profesjonalizmu nie ma nigdzie w naszej okolicy.

Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.

Michal1507
10-12-2012, 16:34
Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.

A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78

mullann
10-12-2012, 16:48
A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78

Mi właśnie ten mocno się spiekał.... szlakował.
Generalnie wszystko mi się szlakuje(powietrza daje nie dużo...)

PS: Te worki są przeźroczyste z zielonymi napisami.

Beata&Slawek
10-12-2012, 16:56
Ja kupowałem w gorzowie wielkopolskim w firmie drewgór. Mi powiedzieli, że workują sami.Drewgór jest w wykazie producenta ekoret poza tym firma istnieje już 20 lat,nie sądzę, że oszukują, za węgiel płaciłem 1020zł

MARTINOS
10-12-2012, 17:00
Michal1507, szczerze mówiąc nigdy wcześniej się tym nie interesowałem i dopiero od kilku miesięcy jestem w temacie. Mam na oku 2 składy, które są z polecenia.
1. Skład Karoki - koło Grodkowa
2. Skład w Strzelinie na Wojska Polskiego.

Węgiel kupiłem w Strzelinie głównie ze względów logistycznych - na początek 2t. Wcześniej miałem 3 worki na próbę. Węgiel jest OK ale jest mokry. Dlatego zdecydowałem się wziąć luzem a że mam sporo miejsca to trochę go rozłożyłem i schnie w budynku + mam zawsze kilka worków przy piecu. Nie wiem jak to ma się do wilgotności % ale jak zasypuję to się kurzy :-)
Ale nigdy więcej węgla luzem!

Piotrek42
10-12-2012, 18:14
Mi właśnie ten mocno się spiekał.... szlakował.
Generalnie wszystko mi się szlakuje(powietrza daje nie dużo...)

PS: Te worki są przeźroczyste z zielonymi napisami.

Ekoret ci szlakuje??? pierwszo słyszę ...porządne eko ale drogie... gdzie kupowałeś w Ochli??? czy bezpośredno z Cigacic??

mullann
10-12-2012, 18:32
Z Cigacic biorę workowany.
Generalnie jak zmniejszyłem ilość powietrza to nie jest źle ale takiego czystego popiołu to na żadnym opale nie mogę uzyskać...

Tyson
10-12-2012, 20:21
Dziś znalazłem coś takiego: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html Co do węgla i cen to pewnie bardziej kompetentni się wypowiedzą ale na uwagę zasługuje ciekawy system otrzymania próbki.

Zamówiłem tam dziś próbkę ISKRA ŻÓŁTA jak przetestuję dam znać :)

dracula76
10-12-2012, 20:57
witam dziś kupiłem 2 worki na próbę...

Ekogroszek czerwony
Eko-groszek otrzymany dzięki połączeniu dwóch typów węgli z najlepszych polskich kopalń: KWK Wesoła typ 32.1 i KWK Kazimierz - Juliusz typ 31.2 (oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET).
Wartość opałowa nie mniej niż 26 MJ/kg.
W wyniku połączenia tych wysokiej jakości węgli otrzymujemy eko-groszek charakteryzujący się najwyższą wydajnością energetyczną i najniższym zużyciem pod względem ilości spalanego eko-groszku.
Eko-groszek polecany do spalania w kotłach z podajnikiem ślimakowym (retortowym) oraz tłokowym (szufladowym).

Cena:

845,20 zł/tona

--------------------------------------------------------------------------------


Koszty dostawy:

• Przesyłka kurierska: 149 zł

• Przesyłka kurierska pobraniowa: 179 zł


Specyfikacja:

• Ciepło spalania: około 31 000 kJ/kg

• Wartość opałowa: nie mniej niz 26 000 kJ/kg

• Zawartość popiołu: do 4-9%

• Uziarnienie: 5-25 mm

worek 25kg, 40 worków na palecie = 1 tona

link:

http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie/2-artykuly/8-ekogroszek-ii

może ktoś już kupował od nich to niech podzieli się opinią ( jak nim palić ) ja jutro będę wsypywał..

SUSPENSER
10-12-2012, 21:30
witam dziś kupiłem 2 worki na próbę...

Ekogroszek czerwony

może ktoś już kupował od nich to niech podzieli się opinią ( jak nim palić ) ja jutro będę wsypywał..

Stronę czy dwie wstecz było o nim - na razie nikt nie testował, więc zdaj relację jak działa.

SUSPENSER
10-12-2012, 21:31
Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.

Kliknij tu i poczytaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

SUSPENSER
10-12-2012, 21:33
Ekoret ci szlakuje??? pierwszo słyszę ...porządne eko ale drogie... gdzie kupowałeś w Ochli??? czy bezpośredno z Cigacic??

Mi także szlakuje i to maksymalnie - jeszcze żaden dotąd takich farfocli nie tworzył :o

Może trafili na kiepską ścianę, nie sprawdzili i poooszło w świat paliwo-zonk.

karoka65
10-12-2012, 21:51
Michał coś w drobniejszej frakcji na delikatne podniebienie też się znajdzie :) sam wolę drobniejszy bo chrupania nie słychać.
Ci którzy mnie odwiedzili wiedzą jak groszek jest składowany.

jack18
10-12-2012, 22:09
Martinos widzę, że jesteś z mojej okolicy a gdzie kupiłeś ten ekogroszek?? Ja w czwartek brałem z GS-U u nas w Sobótce gość dokładnie nie wie co to za ekogroszek, ale twierdzi że z kopalni Chwałowice cena 780 zł luzem. Ogólnie objechałem kilkanaście już składów w naszej okolicy i prawda jest taka że profesjonalizmu nie ma nigdzie w naszej okolicy.

Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.

Witam kolegę z Sobótki. Szkoda ze wcześniej nie wiedziałem. Prawdę mówiąc gość z gs-u nigdy nie wiedział co sprzedaje, albo nie chciał powiedzieć. Na moje oko najczęściej ma tam retopal tylko droższy niż wszędzie i mówi ze to chwłowice. Pozdrawiam.

animuss
10-12-2012, 22:15
węgiel na grupponach


No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410

karoka65
10-12-2012, 22:18
W Sobótce niedawno moi instalatorzy montowali RBRka, wiem że w adresie było oś. Browarniane ale nie wiem czy to ulica tak się nazywa czy to osiedle.
Świat jednak jest mały :)

karoka65
10-12-2012, 22:22
No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410
No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja :)
Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.

animuss
10-12-2012, 22:37
No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja :)
Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.

Oby ludkowie na Święta ciepło z tego wycisnęli ,palić przecież trzeba, tylko jak nadążyć otwierać i wsypywać worki do zasobnika .

pionan
11-12-2012, 06:19
Oby ludkowie na Święta ciepło z tego wycisnęli ,palić przecież trzeba, tylko jak nadążyć otwierać i wsypywać worki do zasobnika .
Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.

SUSPENSER
11-12-2012, 06:57
No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja :)
Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.

To taki "chłyt matekingody" ;)

Mógłbym napisać, że szwagrowie w altanie palą baaardzo młodym węglem kamiennym [drewnem] - hmm może to było by dobre hasło dla sprzedających pellety: baaaardzo młody węgiel kamienny, albo baaardzo młode diamenty ;)

SUSPENSER
11-12-2012, 07:05
Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.

Ja Ci się nie dziwię - powinno go schodzić o około 30% więcej od "Pieklorzy" sprzedawanych po 900 zł/tonę, więc jest to obecnie najtańszy węgiel w przeliczeniu na MJ/kg i ma mało siarki, nie pyli - sam zobacz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

W przyszłym sezonie wstępnie planuję utworzyć grupę na zakup całego auta w Czechach a poworkowanie zlecić okolicznemu składowi - no chyba, że pojawi się coś lepszego ...

TomekSXS
11-12-2012, 07:38
A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78

Eko z Agroleksu jest całkiem niezłe palę pieklorzem od nich i jest całkiem nieźle. A co najważniejsze palety popakowane stoją w starej stodole pod dachem.

MARTINOS
11-12-2012, 09:40
sam wolę drobniejszy bo chrupania nie słychać.

To jest bardzo ważna właściwość szczególnie jeśli ktoś ma piec tuż za ścianą. Ja tak mam :-(

Co do Taniego Opału co by nie mówić ale skala i zakres kampanii reklamowej robi wrażenie. Ciekawi mnie tylko jak wygląda kwestia zadowolenia klienta wyrażonego ponownym zamówieniem.

josephik
11-12-2012, 10:02
Robią tak celowo, tzw handel na jeden raz
W przyszłym roku zmienią nazwę, miejsce siedziby i kolor na workach :) i znowu atak

kobra64
11-12-2012, 10:19
Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.
Witam. Uczciwy Ekoret jest mieszanką Wesołej i Kazimierza Juliusza, spiekającym się węglem w tej mieszance jest Wesoła, ale ja robię eko z czystej Wesołej i spieki są minimalne, dobry palacz wyeliminuje je całkowicie. Jakość jest raczej stała - mam dostawy średnio co 10 dni i każdą sprawdzam u siebie. Jedna uwaga - Wesoła nie lubi przymykania przesłony wentylatora, regulować należy raczej obrotami dmuchawy. Z kolei szlakowanie rozumiane jako spiekanie się popiołu wskazywać by mogło, że zamiast Kazimierza Juliusza ktoś sypie do mieszanki Retopal albo nawet Janinę czy Sobieskiego (Jaret), wartość opałowa takiej mieszanki będzie podobna do uczciwego Ekoretu w wypadku mieszanki z Retopalem i nieznacznie niższa w wypadku mieszanki z Jaretem , ale temp. spalania Wesołej spowoduje płynięcie i spiekanie się popiołu tego drugiego składnika. Uczciwy Ekoret - czyli mieszanka Mysłowic - Wesołej z Kazimierzem Juliuszem się nie spieka. Pozdrawiam - Jacek

pionan
11-12-2012, 12:28
W przyszłym sezonie wstępnie planuję utworzyć grupę na zakup całego auta w Czechach a poworkowanie zlecić okolicznemu składowi - no chyba, że pojawi się coś lepszego ...

Mąż kuzynki tak zrobił w tym roku. Koszt tony z transportem poniżej 280 zł/tona

Beata&Slawek
11-12-2012, 12:32
@kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.

mullann
11-12-2012, 12:34
A ten czeski to jest mieszanka kamiennego i brunatnego?
Bo ja jakiś kupiłem do testów właśnie mieszany z kopalni Most - Komorany...??

mullann
11-12-2012, 14:07
No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410

To jest opał z CASTORAMY http://www.castorama.pl/ekogroszek-miekki-20-kg.html

kobra64
11-12-2012, 14:13
@kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.
Witam. Gdzie masz czujnik powrotu? Jeżeli jest właściwie umieszczony, to rozważ może wykorzystanie pompy CWU jako mieszającej( nie widzę tam żadnego mieszacza), bo strasznie tam masz zimno. Myślę że z tego powodu dogrzewa Ci nawet po osiągnięciu zadanej i potem przebija o przeszło 11 st.C ( dziś ok. 14.30) w postoju.Różnicę między zasilaniem i powrotem miałeś ok. 35 stC. Chyba go zanadto zalewasz zimną wodą i musi długo chodzić, zanim dobije do zadanej. No ale są tutaj fachowcy od eCoala, ja ten sterownik widziałem u kilku klientów i moja ingerencja ograniczała się zazwyczaj do korekty dmuchawy. Masz ok.17 stC wahania temp. na kotle - moim zdaniem to co najmniej o połowę za dużo. Jakie masz zużycie? Co do węgla, to Retopal przyjeżdża z kopalni taki, jak opisałeś - no, czasami w lecie trochę lepiej wygląda. A Ekoret się nie spieka. Tak jest i tak wynika zresztą z charakterystyki węgli, które składają się na tą mieszankę. Zapytaj tego sprzedawcę, z jakiej kopalni ma Ekoret i napisz, co Ci odpowiedział. Pozdrawiam - Jacek

Beata&Slawek
11-12-2012, 15:20
Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.

jack18
11-12-2012, 15:33
W Sobótce niedawno moi instalatorzy montowali RBRka, wiem że w adresie było oś. Browarniane ale nie wiem czy to ulica tak się nazywa czy to osiedle.
Świat jednak jest mały :)

Zgadza się - taka ulica. Świat mały a internet wielki ,bo firma znana u nas tylko z tego źródła.

Michal1507
11-12-2012, 17:58
Jack18 a Ty Sobótki też???

zagoj
11-12-2012, 18:15
Ha, ze strony dystrybutora (krypto-reklama „Barter S.A.”) zniknął ten ekogroszek. Na stronach Leroy Merlin tez go nie mogę już namierzyć. Ale w razie co znajdę gdzieś pusty worek i wrzucę to zdjęcie. A póki co opis: worek czarny, po środku gdzieś na 2/3 popiersie uśmiechniętego górnika z białymi zębami. Na worku napisano „GWARANCJA JAKOŚCI”, co w cale nie jest zabawne...

zagoj
11-12-2012, 18:23
A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna. Polski pochodzi z kopalni z Mysłowic i kosztuje w hurcie 855zł/t, natomiast drugi EKO JET jest rosyjski i kosztuje w hurcie 750zł/t. Oczywiście ceny bez akcyzy na osobę fizyczną. Zapalę, zobaczę, ocenię i podzielę się opinią.

jack18
11-12-2012, 19:03
Jack18 a Ty Sobótki też???

Tak tez...:)

SUSPENSER
11-12-2012, 19:38
A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna.

Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)
Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

SUSPENSER
11-12-2012, 19:48
To jest opał z CASTORAMY http://www.castorama.pl/ekogroszek-miekki-20-kg.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.castorama.pl%2 Fekogroszek-miekki-20-kg.html)

To Castorama kupuje w Zgorzelcu "Tani Opał" a nie na odwrót, więc "nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi" ;)

SUSPENSER
11-12-2012, 19:51
Mąż kuzynki tak zrobił w tym roku. Koszt tony z transportem poniżej 280 zł/tona

Właśnie o to chodzi - niech wtedy nawet ma o 2 MJ/kg mniej to i tak cena jest nieporównywalnie niższa od "Pieklorzy" po 900 zł/tonę, które mają zaledwie o 30% większy SVER.

Tyson
11-12-2012, 19:52
Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)
Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

Z bieda-szybów SUSPENSER :). Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.

zagoj
11-12-2012, 20:09
Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)
Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

I ja generalnie pierwszy raz się z takim spotkałem. Polski pochodzi z kopalni KHW Mysłowice-Wesoła, Rosyjski - nie mam pojęcia. Przetestuję i zobaczę. Póki co podaję namiar na stronę bezpośredniego importera: http://www.mal-sped.pl/strona,ekogroszek

MARTINOS
11-12-2012, 20:51
Właśnie o to chodzi - niech wtedy nawet ma o 2 MJ/kg mniej to i tak cena jest nieporównywalnie niższa od "Pieklorzy" po 900 zł/tonę, które mają zaledwie o 30% większy SVER.

Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.


Z bieda-szybów SUSPENSER :). Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.

Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

kobra64
11-12-2012, 21:12
Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.

Witam Zakład Przeróbczy Juliusz - to by się zgadzało, no ale o niczym jeszcze nie świadczy. Jak to masz CWU na innym powrocie? To ile króćców powrotu masz w piecu? Zresztą jakkolwiek by nie było, to wpięcie powrotu z CWU do powrotu z CO to 1-2 mb. rurki i ze 3 kształtki plus godzina roboty. Głowice i uruchomienie grzejników raczej niewiele pomoże - po dogrzaniu pomieszczeń głowice zamkną grzejniki i na powrót i tak pójdzie zimna woda. Pozdrawiam - Jacek

Beata&Slawek
11-12-2012, 21:24
Dzięki za rady, nie chce już za bardzo robić offtopa wię to już ostatni raz, króćce powrotu w rbr są dwa, przeróbka będzie ale za rok (mieszkam w anglii), a z tymi grzejnikami jest tak, ze mam jeden maly grzejnik w garażu , który będzie otwarty cały czas ustawię tylko przepływ na wkładce, wracająca z tego grzejnika woda będzie miała za zadanie podmieszać to co wraca z reszty pozostałe grzejniki raczej nie otworzą się jednocześnie, a jak nie wypali no cóż trzenba przezimować i uduskonalić za rok.

Co dofirmy i węgla to jest toraczej znany dostawca w Gorzowie ta firma isnieje już w tym samym miejscu od 20 lat nie sądze,że robiąjakieś wałki.

Pozdrawiam Sławek

SUSPENSER
11-12-2012, 21:28
Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

Ok o imporcie podrzucę temat latem.

Co do Karena to jutro i ja zamówię skoro taka promocja, Juliusza testowałem, więc też wezmę iskrę żółtą i zobaczę co jeszcze dorzucą ...

SUSPENSER
11-12-2012, 22:02
Dobrze, że nie wziąłeś Ekoretu bo ja go dzisiaj zasypałem i spieka się jak diabli - nawet bardziej niż Pieklorz bytomski z tego roku.
Zrobiłem co mogłem ustawiając co się dało w trybie 2 stanowym, żeby go zużyć, ale i tak rosną farfocle aż miło :mad:

SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.

kobra64
11-12-2012, 22:10
SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.

Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek

SUSPENSER
12-12-2012, 06:57
Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek

Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

Ekoret miałem stąd:

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.polmark.com.pl %2Fekogroszek_ekoret)

Link do strony Ewgor Bis:

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

Fotka worka:
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ekogroszek.inf o.pl%2Fcontent%2Fview%2F2%2F2%2F)

kobra64
12-12-2012, 07:27
Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

Ekoret miałem stąd:

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.polmark.com.pl %2Fekogroszek_ekoret)

Link do strony Ewgor Bis:

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

Fotka worka:
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ekogroszek.inf o.pl%2Fcontent%2Fview%2F2%2F2%2F)

Witam. No to wychodzi na to, że zamiast Wesołej zamieszali z Kazimierzem Juliuszem Staszica, Murcki albo Wieczorek, no bo Wujka to już raczej nie dałoby się spalić. Te worki są pakowane przez nich, nie przez Zakład Przeróbczy Juliusz. Pozdrawiam - Jacek

Piotrek42
12-12-2012, 07:44
Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

Ekoret miałem stąd:

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.polmark.com.pl %2Fekogroszek_ekoret)



Link do strony Ewgor Bis:

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

Fotka worka:
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ekogroszek.inf o.pl%2Fcontent%2Fview%2F2%2F2%2F)

To nie jest orginalny ekoret!!! ekoret ma worki przezroczyste z zielonym nadrukiem

Tyson
12-12-2012, 17:55
Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.



Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

Ja już dostałem 60 kg za 25 zł z wniesieniem do domu (wychodzi lepiej niż czeski :) )niestety nie wiem który jest który bo worki takie same żółte z napisem ISKRA.

pionan
12-12-2012, 18:10
Ja już dostałem 60 kg za 25 zł z wniesieniem do domu (wychodzi lepiej niż czeski :) )niestety nie wiem który jest który bo worki takie same żółte z napisem ISKRA.

heh, tylko żeby taka promocja obowiązywała na cały opał, który chcesz u nich kupić :)...marzenie.
Tyson, a generalnie to jak załatwic, zeby za 25 zeta przysłali 2 worki?? Bo czytam na ich stronie, że za 25 zeta masz jeden worek 30kg.

Tyson
12-12-2012, 18:28
heh, tylko żeby taka promocja obowiązywała na cały opał, który chcesz u nich kupić :)...marzenie.
Tyson, a generalnie to jak załatwic, zeby za 25 zeta przysłali 2 worki?? Bo czytam na ich stronie, że za 25 zeta masz jeden worek 30kg.
Nic nie załatwiałem :) kupiłem na drugi dzień zadzwoniła babka jaki mam kocioł itd, to jej wszystko powiedzialem, następnego dnia dzwoni, że dadzą mi jeszcze jedną próbkę do testów mam sprawdzić która lepsza, a ona za jakiś czas zadzwoni zapytać, głównie mam zwrócić uwagę na spiekalność. Kolega wyżej pisał ze też dostał 30 kg free. To co na razie mogę powiedzieć to to że jest suchutki :)

MARTINOS
12-12-2012, 18:40
Ja również dziś dostałem przesyłkę z KARENY. ~30kg Iskra żółta + 30 kg czegoś na próbę. Ja jak zrozumiałem ISKRA jest oznaczona "1" na workach. Ja tak mam. Te dodatkowe 30kg to coś tajemniczego do testów. Niestety węgiel jest mokry i musi się kilka dni podsuszyć.

zagoj
12-12-2012, 18:58
Też myślałem o ISKRZE z Kareny, a z tego co tutaj piszecie to póki co wygląda obiecująco. W każdym razie po pierwszym dniu palenia EKO JET-em importowanym z kopalni KHW Mysłowice Wesoła o którym pisałem we wcześniejszym poście mogę powiedzieć, że ma same plusy. Zasypałem dzisiaj około 5.00 worek 25kg. Do chwili obecnej spaliła się na oko połowa worka, przy czym musiałem zmniejszyć podawanie w trybie „Praca” z 10s/40s do 4s/40s (czas podawania/1 cykl pracy), natomiast w trybie „PODTRZYMANIA” z 30s/6min do 25s/20minut (czas podawania/przerwa w podawaniu). Odsłoniłem też przesłonę na jakieś 2cm, no i bucha pięknie. Od rana dosłownie znalazłem może z 5 spieków. Temperatura za oknem to jakieś -6st.
Powierzchnia do ogrzania - 160m2. Temperatura w domu to 21stC. Piec Buderus Funke Eco-Mini 21kW.
Jutro mam nadzieję przetestuję EKO-JET importowany gdzieś z Rosji.

MARTINOS
12-12-2012, 19:13
Też myślałem o ISKRZE z Kareny, a z tego co tutaj piszecie to póki co wygląda obiecująco.
No ja czekam co powie na temat tego węgla SUSPENSER - pisał, że też planuje zamówić.

teodor2424
12-12-2012, 20:49
Też myślałem o ISKRZE z Kareny, a z tego co tutaj piszecie to póki co wygląda obiecująco. W każdym razie po pierwszym dniu palenia EKO JET-em importowanym z kopalni KHW Mysłowice Wesoła o którym pisałem we wcześniejszym poście mogę powiedzieć, że ma same plusy. Zasypałem dzisiaj około 5.00 worek 25kg. Do chwili obecnej spaliła się na oko połowa worka, przy czym musiałem zmniejszyć podawanie w trybie „Praca” z 10s/40s do 4s/40s (czas podawania/1 cykl pracy), natomiast w trybie „PODTRZYMANIA” z 30s/6min do 25s/20minut (czas podawania/przerwa w podawaniu). Odsłoniłem też przesłonę na jakieś 2cm, no i bucha pięknie. Od rana dosłownie znalazłem może z 5 spieków. Temperatura za oknem to jakieś -6st.
Powierzchnia do ogrzania - 160m2. Temperatura w domu to 21stC. Piec Buderus Funke Eco-Mini 21kW.
Jutro mam nadzieję przetestuję EKO-JET importowany gdzieś z Rosji.

Ile zamówiłeś tego Eko Jet`a na próbę? Bo w opcjach zakupu jest minimalna ilość 1T :)
Też chciałbym spróbować od nich tego groszku.
A tymczasem zakupię na próbę tą Iskrę żółtą z Kareny, zobaczymy co mi tam przyślą :)

SUSPENSER
12-12-2012, 20:58
No ja czekam co powie na temat tego węgla SUSPENSER - pisał, że też planuje zamówić.

Zamówiłem i ma być jutro - 30 kg żółtej Iskry ze starej dostawy i 30 kg z nowej ...

zagoj
13-12-2012, 16:09
Ile zamówiłeś tego Eko Jet`a na próbę? Bo w opcjach zakupu jest minimalna ilość 1T :)
Też chciałbym spróbować od nich tego groszku.
A tymczasem zakupię na próbę tą Iskrę żółtą z Kareny, zobaczymy co mi tam przyślą :)

Kupiłem po 1 worku EKO JET-a polskiego i 1 worek EKO-JET-a rosyjskiego. Dzisiaj o 7.00 zasypałem ten rosyjski, czyli polski (worek 25kg) palił mi się dokładnie 26 godzin. Rosyjski póki co w dniu dzisiejszym wygasł 2 razy, więc przestawiłem piec w trybie „PODTRZYMANIA” na 20s podawania co 6 minut.
Jeżeli w nocy nie wygaśnie to będzie sukces.

Nie wiem jakie są warunki na stronie, ale ja pojechałem bezpośrednio do zakładu i stamtąd sobie odebrałem, nie było żadnego problemu żeby po jednym worku. Najlepiej zadzwoń do nich i się zapytaj czy by Ci nie przesłali kurierem po 1 worku na próbę.

mullann
13-12-2012, 18:14
To Castorama kupuje w Zgorzelcu "Tani Opał" a nie na odwrót, więc "nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi" ;)

Źle się wyraziłem.
Chodzi o to, że jak ktoś chce przetestować to w Castoramie jest ich cały asortyment... i nie musi kupować tony!

lichu
13-12-2012, 19:22
Byłem dzisiaj w POLMARKU we Wrocławiu i szczerze firma, ani obsługa nie rzuciła mnie na kolana - dziadek wszechwiedzący na wszystko ma odpowiedź. Patrząc na stronę tej firmy to robi wrażenie, a na miejscu nic ciekawego na magazynie dwie -trzy palety towaru: 1 paleta niby ekoretu nie oryginalnie pakowanego i reszta to carbo stal. Kupiłem trzy worki na próbę carbo stala zielonego ( niby pieklorz "uszlachetniony" ziemowitem), ale oczywiście mokry - dziadek stwierdził że musi być mokry bo taki wychodzi z produkcji - odkrył Amerykę.



Kolego. Każdy ma prawo do własnego zdania ale nie dziw się że jak ktoś od 9 lat sprzedaje ekogroszek to ma odpowiedz na większość pytań.
Poza tym nie pisz nieprawdy, owszem na pierwszej hali mają po palecie każdego opału do wydawania na worki natomiast w głębi magazynu maja zazwyczaj ponad 80 ton więc nie pisz jak nie wiesz. A ekoretu nikt nie ma orginalnie pakowenego co i gdzie by Ci nie wciskali. A że o tej porze roku groszki są mokre wie każdy więc ameryki napewno nikt nie odkrywa przed Tobą.

pionan
13-12-2012, 19:25
oj właściciel składu się chyba spiął, bo az sobie konto na FM założył, żeby bronić swego dobrego imienia :D

Piotrek42
13-12-2012, 19:48
Kolego. Każdy ma prawo do własnego zdania ale nie dziw się że jak ktoś od 9 lat sprzedaje ekogroszek to ma odpowiedz na większość pytań.
Poza tym nie pisz nieprawdy, owszem na pierwszej hali mają po palecie każdego opału do wydawania na worki natomiast w głębi magazynu maja zazwyczaj ponad 80 ton więc nie pisz jak nie wiesz. A ekoretu nikt nie ma orginalnie pakowenego co i gdzie by Ci nie wciskali. A że o tej porze roku groszki są mokre wie każdy więc ameryki napewno nikt nie odkrywa przed Tobą.

A karaka65 ma suchy:D i nie pisz kol nieprawdy!! bo orginalny ekoret jest pakowany w zakładzie przetwórczym w przezroczyste worki z zielonym nadrukiem

Michal_Kamilka
14-12-2012, 06:21
A karaka65 ma suchy:D

Mała poprawka Karoka65 :)

SUSPENSER
14-12-2012, 08:06
Zamówiłem i ma być jutro - 30 kg żółtej Iskry ze starej dostawy i 30 kg z nowej ...

Przyjechały - pierwsze wrażenie bardzo dobre - węgiel suchy, dość grube ziarno, całkowity brak frakcji typu proszek/miał [więc da się taki zrobić], pali się bardzo dobrze i ma "power", waga worka 29,8 kg, SVER pierwszego worka będzie za 2 dni.

Węgiel aż za dobry - ciekawe czy nie przygotowali tych próbek pod nas i nie są np. znajomymi Kobry ;)

To się jednak za jakiś czas okaże bo jeśli będzie tak dobry na jaki się zanosi to podeślę kogoś ze znajomych po próbkę i odbiorę ją sobie przy okazji gdy będę na śląsku.

Dzisiejszy wynik testu ostatnich 2 worków rosyjskiego jakie mi zostały [mam jeszcze jeden słabszego rosyjskiego] trochę słabsze od poprzednich, ale był mokry [ale nie ciekło z niego] co pewnie jednak miało wpływ - SVER=15,4 MJ/kg.

Teraz spadł na 3 miejsce w rankingu cena/kaloryczność, ale i tak nadal go polecam [na drugie wskoczył Pieklorz, który bardzo się spieka, więc nie do każdego kotła się nadaje, a na pierwszym trzymają się nisko kaloryczne Ledvice], zaraz za nim na czwartym węgiel ze skladywegla.pl z Łodzi.

MARTINOS
14-12-2012, 08:41
Moje wrażenia co do ISKRY.

Odwołuję info o tym, że jest mokry. Zasugerowałem się zaraz po otwarciu worka - bo rzeczywiście był z wierzchu bardziej niż wilgotny. Ale to może po prostu kwestia "pocenia się" w transporcie. :-) Kiedy węgiel wysypałem reszta była przyzwoicie sucha.

Tak jak pisałem czekam na opinie SUSPENSERA bo na moje oko węgiel robi dobre wrażenie, choć trzeba przyznać, że moje oko zbyt doświadczone nie jest. :-)

Suspenser zwróć uwagę na zawartość wszystkich worków. U mnie jest tak, że mniejsze worki zawierają same grube kawałki. Tę większe worki wg mnie już są z większą domieszką drobnicy. Dzwoniłem do nich aby powiedzieli mi co i jak bo jak na to patrzę to sprawia wrażenie, że z jednej kupy nie było to pakowane.
Spaliłem mały worek ISKRA 2. Węgiel pali się dobrze. A popiół jest czysty - są tylko takie charakterystyczne grudki jakby ze sklejonych warstw papieru ale bez problemu rozcieram to 2 palcami.

kobra64
14-12-2012, 10:28
Przyjechały - pierwsze wrażenie bardzo dobre - węgiel suchy, dość grube ziarno, całkowity brak frakcji typu proszek/miał [więc da się taki zrobić], pali się bardzo dobrze i ma "power", waga worka 29,8 kg, SVER pierwszego worka będzie za 2 dni.

Węgiel aż za dobry - ciekawe czy nie przygotowali tych próbek pod nas i nie są np. znajomymi Kobry ;)

To się jednak za jakiś czas okaże bo jeśli będzie tak dobry na jaki się zanosi to podeślę kogoś ze znajomych po próbkę i odbiorę ją sobie przy okazji gdy będę na śląsku.

Dzisiejszy wynik testu ostatnich 2 worków rosyjskiego jakie mi zostały [mam jeszcze jeden słabszego rosyjskiego] trochę słabsze od poprzednich, ale był mokry [ale nie ciekło z niego] co pewnie jednak miało wpływ - SVER=15,4 MJ/kg.

Teraz spadł na 3 miejsce w rankingu cena/kaloryczność, ale i tak nadal go polecam [na drugie wskoczył Pieklorz, który bardzo się spieka, więc nie do każdego kotła się nadaje, a na pierwszym trzymają się nisko kaloryczne Ledvice], zaraz za nim na czwartym węgiel ze skladywegla.pl z Łodzi.
Witam. A co ja mam do tego? Jestem małym, lokalnym sprzedawcą. Znam swoich klientów, mam spisane jakie mają kotły , co im sprzedałem w poprzednim sezonie i jakie mieli nastawy sterowników - w większości dwustawnych. Jak ta Karena pakuje to co pisze, to po prostu tak ma być. Wesoła to obecnie najlepszy towar na rynku, pozostałe zalety tego węgla docenisz przy czyszczeniu kotła. Może i tymi Ledvicami wyjdzie Ci ciut taniej ( skoro tak twierdzisz i masz na to pomiar, to nie dyskutuję), ale zważ sobie popiół, u mnie ostatnio z 320 kg ( 2 zasypy + czyszczenie ścian kotła)) było niepełne wiaderko 20l, po zważeniu 11,8 kg. Jak będziesz w okolicy Krakowa to podjedź, dam Ci 2 worki na próbę bo sam jestem ciekaw wyniku z ciepłomierza. Pozdrawiam - Jacek

kobra64
14-12-2012, 12:20
Oj teraz widzę,że coś mi się pomyliło - chyba Karena nie pakuje jednak Mysłowic tylko Kazimierz i Chwałowice, a to kolega Zagoj opisywał wrażenia z palenia Eko Jetem, który ma pochodzić właśnie z Mysłowic. Tym bardziej nie rozumiem, co ja mam do Iskry żółtej czy niebieskiej... Ale zaproszenie dla Suspenser aktualne. Pozdrawiam - Jacek

ZUG
14-12-2012, 12:46
Oj teraz widzę,że coś mi się pomyliło - chyba Karena nie pakuje jednak Mysłowic tylko Kazimierz i Chwałowice, a to kolega Zagoj opisywał wrażenia z palenia Eko Jetem, który ma pochodzić właśnie z Mysłowic. Tym bardziej nie rozumiem, co ja mam do Iskry żółtej czy niebieskiej... Ale zaproszenie dla Suspenser aktualne. Pozdrawiam - Jacek

jeśli chodzi o węgiel z KWK Wesoła to potwierdzam za...bisty węgiel.
zakupiłem w B&E energy.

teodor2424
14-12-2012, 13:09
A jaki kupiłeś ten B&E energy, w jakim kolorze worka?

ZUG
14-12-2012, 13:21
A jaki kupiłeś ten B&E energy, w jakim kolorze worka?

a czemu pytasz w jakim worku?
mi akurat zapakowali od ekogroszku.

josephik
14-12-2012, 13:27
bo mają w ofercie różne typy i inaczej kolorują worki

ZUG
14-12-2012, 13:41
bo mają w ofercie różne typy i inaczej kolorują worki

to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.
mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.
ale moge zrobić fotki

Michal1507
14-12-2012, 13:54
A karaka65 ma suchy:D i nie pisz kol nieprawdy!! bo orginalny ekoret jest pakowany w zakładzie przetwórczym w przezroczyste worki z zielonym nadrukiem

Dzięki za obronę. Pewnie, że jest oryginalnie pakowany Ekoret i pewnie , że są składy które mają suchy ekogroszek, ale przyznać muszę że po wsypaniu do zasypu nie był aż tak mokry. Był wilgotny. Inna sprawa to kaloryczność ekogroszku Carbo Stal ( i to nie jest wina składu żeby nie było ;))) ). Wsypałem trzy worki Carbo Stal zielonego tj, 75 kg nie spiekał się, ale poszedł w cztery dni - troszkę za szybko.

zagoj
14-12-2012, 16:54
Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.

SUSPENSER
14-12-2012, 18:30
Witam. A co ja mam do tego? Jestem małym, lokalnym sprzedawcą. Znam swoich klientów, mam spisane jakie mają kotły , co im sprzedałem w poprzednim sezonie i jakie mieli nastawy sterowników - w większości dwustawnych. Jak ta Karena pakuje to co pisze, to po prostu tak ma być. Wesoła to obecnie najlepszy towar na rynku, pozostałe zalety tego węgla docenisz przy czyszczeniu kotła. Może i tymi Ledvicami wyjdzie Ci ciut taniej ( skoro tak twierdzisz i masz na to pomiar, to nie dyskutuję), ale zważ sobie popiół, u mnie ostatnio z 320 kg ( 2 zasypy + czyszczenie ścian kotła)) było niepełne wiaderko 20l, po zważeniu 11,8 kg. Jak będziesz w okolicy Krakowa to podjedź, dam Ci 2 worki na próbę bo sam jestem ciekaw wyniku z ciepłomierza. Pozdrawiam - Jacek

Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].

SUSPENSER
14-12-2012, 18:32
Suspenser zwróć uwagę na zawartość wszystkich worków. U mnie jest tak, że mniejsze worki zawierają same grube kawałki. Tę większe worki wg mnie już są z większą domieszką drobnicy. Dzwoniłem do nich aby powiedzieli mi co i jak bo jak na to patrzę to sprawia wrażenie, że z jednej kupy nie było to pakowane.

Hm pierwszą partię wrzuciłem hurtem przecinając worki nożykiem - przy drugiej zwrócę uwagę i wrzucę worki osobno - mogę nawet przetestować je osobno ;)

teodor2424
14-12-2012, 20:47
to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.
mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.
ale moge zrobić fotki

To jak palisz w retortowym orzechem??
A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

karoka65
14-12-2012, 21:37
Mała poprawka Karoka65 :)
To nie pani zamawiała dla mamy eko do Kielc ?
Dzwoniła jakaś pani chyba z Niemiec czy Anglii żeby wysłać dla mamy.

karoka65
14-12-2012, 21:45
Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??
Co Ty piszesz chłopie to przecież NUMER 1 w polsce :)
3kg popiołu po spaleniu 1-ej tony - tak jakoś się chwalą.

Co do Brucera to bliżej mu chyba do 40kW, a w jakim kotle go kolega ma i jakiej mocy ?

SUSPENSER
14-12-2012, 21:56
To jak palisz w retortowym orzechem??
A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.eko-groszek.org%2Findex.php%2Fzamowienie)

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fekogroszekpakowany .pl%2Foferta-1m.html)
a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.
Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.

kobra64
14-12-2012, 22:53
Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].

Witam. Na przyszły rok ( szlag by trafił te procedury budowlane) planuję rozbudowę zakładu i wtedy polecę Was wszystkich - ale sobie:) albo raczej Wam - siebie...Nie myślisz chyba, że nabijam kasę konkurencji - skądby ona nie była? Na razie staram się rzeczowo oceniać towar, jaki spotykacie na składach. O węglu wiem raczej sporo, a i kotłów ustawiłem sto kilkanaście, bo jak zaczynałem z ekogroszkiem to taką ofertę miałem - kupisz na cały sezon grzewczy to ustawię kociołek gratis i podam parametry ewentualnych zmian dla większych skoków temperatur zewnętrznych - 10 lat temu zdecydowana większość kotłów miała sterowniki dwustawne. Zresztą i teraz to robię, ale to już jakby automat bez wyjazdu z firmy - wiem, jak było ustawione u klienta w poprzednim sezonie to i wiem, jak ma być teraz. A Wesoła to naprawdę dobry towar - w mojej 7-mio letniej karierze palacza w kotle retortowym spotkałem tylko jeden eko, który mógł się z nią równać, to był Pieklorz z Chwałowic sprzed czerwca 2010 roku. Zagoj - należy rozróżniać wartość opałową i ciepło spalania. Taka wartość opałowa przy zerowej spiekalności to chyba tylko antracyt... No ale wtedy i cena nie taka by była, i przydatność do spalania w retorciaku zerowa. Chyba że chcesz zaobserwować, jak się palnik topi... Pozdrawiam - Jacek.

teodor2424
14-12-2012, 23:14
To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.
Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.


Kurcze a jak winę zwalam na palnik właśnie rzeczony BRUCER.
Czy ktoś ma takowy z państwa i mógłby mi chociażby jakąś fotkę wstawić jka się w czymś taim pali i jaki z tego popiół powstaje, bo mi się wydaje że ta tym palniku nie da się uzyskać popiołu bez spieków.
Kociołek mam HEITZ EKO 3 35kW

kobra64
14-12-2012, 23:17
Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.
Witam. Jak węgiel o takiej wartości opałowej i zerowej spiekalności może nie dojść do zadanej ( jakakolwiek by ona nie była) w czasie circa 2 godzin? To jest poza moim doświadczeniem...Pozdrawiam - Jacek

teodor2424
14-12-2012, 23:25
A próbował ktoś tego eko http://www.ekobran.pl/ toż to Kulczyk Holding powinien być dobrą marką no i z Syberii :)

pionan
15-12-2012, 09:19
palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)
Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.

kobra64
15-12-2012, 09:37
palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)
Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.
Witam A to skrzypienie to w jakim jest tempie? Zgodnie z prędkością obrotów ślimaka czy raczej silnika? Pozdrawiam - Jacek

pionan
15-12-2012, 09:40
Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka :)

animuss
15-12-2012, 10:02
palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)
Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.

Wyjmij zawleczkę i wymontuj bez wyciągania ślimaka i puść w ruch sam silnik i motoreduktor z przekładnią i zobacz czy nie skrzypi .


Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka :)

Może przypaliłeś końcówkę ślimaka i trze teraz w kolanie .

kobra64
15-12-2012, 10:30
Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka :)

No to trzeba go będzie wyjąć i oblukać.No chyba że Ci się stopka obluzowała albo np. mrozy odrobinę podniosły posadzkę w kotłowni i stopka się podniosła, to się czasem zdarza. Jak rura jest dobrze podparta i pozioma to wypal sobie kosz do zera i naprzód, to nie jest specjalnie trudna operacja a może Ci pozwolić uniknąć np. zerwania zawleczki i wygaszenia się kotła o w Boże Narodzenie o północy przy -20 stC. Albo osadziło się dużo pyłu ( węgiel brunatny jest miękki i część podawanego ślimak mieli na proch) i ślimak się wantuje, albo coś się dostało do rury i ślimak ociera, albo w kolanie retorty zebrało się sporo szlaki i utrudnia pracę ślimaka. No chyba że łożyskowanie tulei motoreduktora, ale to sobie sprawdzisz - po wyjęciu ślimaka odpal silnik z zamontowanym reduktorem i posłuchaj. Czasem też potrafi hałasować, jak zawleczka/śruba ma już duży luz w otworze. W każdym razie trzeba zrobić zanim stanie. Pozdrawiam - Jacek

pionan
15-12-2012, 11:06
no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.
Pozdrawiam

Po dokładnym wsłuchaniu sie, najbardziej piski słychać tak jakby w części rury pod koszem. No i nie każde załączenie pracy ślimaka powoduje pisk. Może rzeczysiście coś "siedzi" w rurze. No zobaczymy.
Jeszcze raz dzięki.

animuss
15-12-2012, 11:16
no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.
Pozdrawiam

Jeżeli to w podajniku z węglem to miejsce ocierania będzie się dobrze "świeciło" więc powinieneś je łatwo zlokalizować .

Pomysł na przejrzenie wyczyszczenie i wyregulowanie podajnika i kotła przed Wigilią to bardzo dobra propozycja dla wszystkich użytkowników kotłów .

kobra64
15-12-2012, 11:41
no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.
Pozdrawiam

Po dokładnym wsłuchaniu sie, najbardziej piski słychać tak jakby w części rury pod koszem. No i nie każde załączenie pracy ślimaka powoduje pisk. Może rzeczysiście coś "siedzi" w rurze. No zobaczymy.
Jeszcze raz dzięki.
Witam. Taka lokalizacja może być złudna, bo kosz trochę za wzmacniacz/ tubę robi. Ale jak rzeczywiście tam skrzypi, to może wystarczy Ci popatrzeć przez rewizje. Jak masz dwie to obie zdejmij przy pustym koszu i odpal silnik, weź latarkę i może wypatrzysz wroga bez konieczności zdejmowania ślimaka. Pozdrawiam i powodzenia - Jacek

pionan
15-12-2012, 12:06
rzeczywiście pomysł z rozbieraniem pieca przed wigilią jest przedni. Już słysze te wszystkie k%$#%a, p#%@&le i inne epitety, jak moja żonka będzie gruntownie sprzątać, a ja jej zafunduje taki rozgardiasz :D

kobra64
15-12-2012, 12:21
A ja tam lubię sobie znaleźć jakieś "techniczne" zajęcie przed świętami, bo inaczej moje baby za najgłupszego w kuchni próbują mnie ganiać:p. A tak poważnie żeby oblukać przez rewizje to masz po dwie nakrętki zdjąć. Pozdrawiam - Jacek

pionan
15-12-2012, 13:10
dzięki Jacek raz jeszcze. rewizję nawet dziś zdjąłem, ale węgla w zasobniku mam jeszcze z 1/2 zbiornika, więc i niewiele widać. Jak się wungiel skończy to odkręce obie i zobaczymy co tam w trawie piszczy :D

teodor2424
15-12-2012, 13:11
Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.
Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.



Kupiłem już na próbę 1tonę tego rosyjskiego z tej firmy a mają też w ofercie Ledvicki, czy możę zamówić u nich za jednym transportem rówież tego Ledvice?? Cyz poczekać na wyniki spalania tego rosyjskiego http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html

animuss
15-12-2012, 14:51
rzeczywiście pomysł z rozbieraniem pieca przed wigilią jest przedni. Już słysze te wszystkie k%$#%a, p#%@&le i inne epitety, jak moja żonka będzie gruntownie sprzątać, a ja jej zafunduje taki rozgardiasz :D

Mam kociołek w piwnicy ,lepiej zamarkować jakąś pracę w kotłowni ,niż kręcić makowca :)

MARTINOS
15-12-2012, 15:24
Karena podesłała nową promocje: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html

Czekam z niecierpliwością na wyniki SUSPENSERA

Balzak311
15-12-2012, 16:16
Ja wysłałem zamówienie próbne emailem do firmy karena i jak narazie bez odzewu a juz mija kilka dni,

Tyson
15-12-2012, 16:21
kup na allegro, na pewno się odezwą :) tu masz link http://allegro.pl/ekogroszek-workowany-30-kg-na-probe-i2863701474.html

teodor2424
15-12-2012, 16:45
Ja też zamowilem przez ich formularz na stronie o sie nie odzywają. A te ceny na zielono z tej promocji to o ile są tańsze tego żółtego?

ZUG
15-12-2012, 16:48
To jak palisz w retortowym orzechem??
A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

ja palę w przerobionym górniaku
jak ktoś narzeka na kwk wesoła to ma źle nastawy na kotle albo to co posiada nie jest kwk wesoła.

ZUG
15-12-2012, 16:51
Ja też zamowilem przez ich formularz na stronie o sie nie odzywają. A te ceny na zielono z tej promocji to o ile są tańsze tego żółtego?

myśle że się zorientowali (czytają forum) bo tak samo zero odzewu

Tyson
15-12-2012, 16:53
Musisz wchodzić co parę godzin i sprawdzać bo ceny się ciągle zmieniają, najmniej za żółtą iskrę widziałem 790 zł/tone.

teodor2424
15-12-2012, 16:55
No tak a jak już za wiele ludzi sie dowiedziało że dają 30kg czegoś na próbę więcej to już sie powstrzymali z ta akcja.

MARTINOS
15-12-2012, 16:56
Tyson,

paliłeś już swoją próbkę?

Tyson
15-12-2012, 17:12
Tyson,

paliłeś już swoją próbkę?

Palę właśnie probke nr 1, nieźle daje powera :)

teodor2424
15-12-2012, 17:37
To co teraz wszyscy polują na żółtą karene w świątecznej cenie? Jak by ktoś potwierdził jak sie pali i czy daje dużo spiekow i popiołu to tez bym zakupił nawet te 3 tony żeby już mieć spokój z tym szukaniem groszku

SUSPENSER
15-12-2012, 17:42
Kupiłem już na próbę 1tonę tego rosyjskiego z tej firmy a mają też w ofercie Ledvicki, czy możę zamówić u nich za jednym transportem rówież tego Ledvice?? Cyz poczekać na wyniki spalania tego rosyjskiego http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fekogroszek-sklad.pl%2Fledvice.html)

Niech Ci podmienią 5 worków rosyjskiego na Ledvice to przetestujesz oba i wybierzesz ten, który bardziej będzie Ci pasował.

Nie ograniczaj się ;-)

MARTINOS
15-12-2012, 17:43
U mnie szału z "powerem" nie odnotowałem dlatego czekam na wyniki Suspensera.

Wg mnie
Zalety:
- węgiel jest suchy jak na tę porę roku
- spala się praktycznie w 100% --> Zero spieków i grudek
- mniej popiołu niż węgiel który mam teraz
- zdecydowanie mniej osadów

Wady:
- obawa, że próbki specjalnie są szykowane w lepszej jakości
- duże grudki --> słychać mocniejsze "chrupanie"
- tak jak pisałem wyżej nie odnotowałem jakiejś wyjątkowej mocy.

SUSPENSER
15-12-2012, 17:49
kup na allegro, na pewno się odezwą :) tu masz link http://allegro.pl/ekogroszek-workowany-30-kg-na-probe-i2863701474.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fekogr oszek-workowany-30-kg-na-probe-i2863701474.html)

Fajny mają opis aukcji - z humorem i "z jajem" ;)

SUSPENSER
15-12-2012, 17:58
Karena podesłała nową promocje: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.karena.pl%2Fek ogroszek_loteria.html)

Czekam z niecierpliwością na wyniki SUSPENSERA

Już się kończy, więc w nocy będzie wynik - na razie jest około 15,4 MJ/kg a węgla zostało tyle co w rurze podajnika [widać już ślimaka].

teodor2424
15-12-2012, 18:48
Suspenser dawja flot te wyniki. Czekamy na opinię i rekomendację. A gdzie jest ten twój post z zebranymi wynikami? Mógłbyś podlinkowac

teodor2424
15-12-2012, 19:59
W Karena jest w tej chwili obniżka na iskre żółty do tych 790zl. A powiedzcie mi dlaczego seledynowy jest droższy? Nie mówię już o niebieskim bo ten to ma cenę bardzo wysoką. Ciekawe jak z jakością tych trzech.

Michal_Kamilka
15-12-2012, 20:04
To nie pani zamawiała dla mamy eko do Kielc ?
Dzwoniła jakaś pani chyba z Niemiec czy Anglii żeby wysłać dla mamy.

Witam
Niestety nie. Ja jeszcze nie mam uruchomionej kotłowni.
Pozdrawiam Michał :)

teodor2424
15-12-2012, 21:33
Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł? Bo w tej chwili znowu podnieśli na 820. Może by skorzystać z tej promocji? Supesner dawaj te wyniki

animuss
15-12-2012, 21:39
Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł? Bo w tej chwili znowu podnieśli na 820. Może by skorzystać z tej promocji? Supesner dawaj te wyniki
Jak mają dużo na składach to trzeba wypychać .
i tak się bawią a kupić można tylko przez - złożyć zamówienie to cenę i tak dadzą jaką chcą + 90 zł za każdą tonę transport ;)

SUSPENSER
15-12-2012, 22:48
Suspenser dawja flot te wyniki. Czekamy na opinię i rekomendację. A gdzie jest ten twój post z zebranymi wynikami? Mógłbyś podlinkowac

Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się :yes:

Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

animuss
15-12-2012, 23:38
Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się :yes:

Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

Myślę że nie powinieneś wciągać tego testu do rankingum ,tylko takie worki które z przypadku złapiesz gdzieś na składzie ,w supermarkecie itd. ;)

blaste
16-12-2012, 06:04
Witam,
czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

zbigmaz01
16-12-2012, 06:27
Witam,
czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.
A tu pytałeś? Może mają też czeski?
http://klodzko.olx.pl/wegiel-ekogroszek-cena-z-transpotem-495zl-iid-243346220

blaste
16-12-2012, 06:34
zbigmaz01 z tego co się orientuję to oni sprzedają po 24 tony, a to dla mnei za dużo :)

a jeszcze pytanie ktoś palił nowym czechem pod marką ECOLATVEK ??? w internecie wyczytałem, że to uszlachetniony węgiel z Komorzan :)

zbigmaz01
16-12-2012, 06:44
Po 24T to może jest na Polskę a na miejscu może mają mniejszy transport ? Warto zapytać a może mają coś co cię zainteresuje :)

zagoj
16-12-2012, 08:57
Panowie (i Panie), a czy może któreś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem z słabym podmuchem dmuchawy. Nadmienię, że wyczyściłem wentylator, przy zwiększaniu mocy słyszę, że nabiera obrotów ale niestety płomień na retorcie się praktycznie nie zmienia. W związku z tym ciężko mi stwierdzić i przetestować ekogroszki pod względem wydajności. Proszę o radę i pomoc.

MARTINOS
16-12-2012, 09:05
Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.

ZUG
16-12-2012, 09:09
Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.

niestety zawsze jest jakieś ale.
tego nam nikt nie zapewni ale całe życie nie mozna się bać.

MARTINOS
16-12-2012, 09:23
ZUG, racja! We wrześniu kupiłem tonę w Tani Opał za ~800zł. Tu chyba gorzej nie będzie! :-)

ZUG
16-12-2012, 09:32
ZUG, racja! We wrześniu kupiłem tonę w Tani Opał za ~800zł. Tu chyba gorzej nie będzie! :-)

ja tez szukałem odpowiedni dla mnie opał i dopiero teraz znalazłem
mój faworyt to KWK Wesoła:yes:

pionan
16-12-2012, 10:06
Witam,
czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

daleko do czech nie masz. Karnij się choćby do Broumova, przy dworcu kolejowym masz skład opału, popytaj :)

animuss
16-12-2012, 10:21
ZUG, racja! We wrześniu kupiłem tonę w Tani Opał za ~800zł. Tu chyba gorzej nie będzie! :-)

Dlatego lepiej brać po jednej tonie i tak opłata 90 zł za 1/t jak się wypali i jest dobry to znowu tonę itd...

blaste
16-12-2012, 10:24
daleko do czech nie masz. Karnij się choćby do Broumova, przy dworcu kolejowym masz skład opału, popytaj :)

ameryki nie odkryles ;)
paradoks jest taki, że czesi mają droższy węgiel niż w mojej okolicy. :)
ale faktycznie będę musiał się wybrac żeby tylko spróbowac tego z ledvic

pionan
16-12-2012, 10:33
z ciekawości. Po ile u Ciebie na składzie można kupić czeski?? Unas (okolice Świeradowa) na składzie tona, nie chcą powiedzieć jakiego, 480zł - workowany, mokry.
We Frydlancie 380zł/tona workowany, suchuteńki, skład trzyma cały opał pod zadaszeniem - węgiel Ledvice.

Beata&Slawek
16-12-2012, 10:44
suspenser a może czas na test ekobran, z kliku względów po pierwsze to rusek, który był dotychczas liderem u Ciebie, po drugie dostawa na całą Polskę, po trzecie cena wydaje się być przyzwoita.

wojtek65
16-12-2012, 11:03
A ja już chciałem pochwalić się SVER ok. 18MJ/kg w górniaku miałowym na miale po 580 za tonę, ale po korektach względem ilości wody w nim zawartej wyszło 16,57 / kg ( waga suchego + podpałka ). Gdyby policzyć zawartą w nim wodę w czasie zakupu, bo za nią też płaciłem to byłoby tylko 15,4 MJ / kg, a więc koszt 1 kWh 0,13 - 0,14 zł

blaste
16-12-2012, 11:09
z ciekawości. Po ile u Ciebie na składzie można kupić czeski?? Unas (okolice Świeradowa) na składzie tona, nie chcą powiedzieć jakiego, 480zł - workowany, mokry.
We Frydlancie 380zł/tona workowany, suchuteńki, skład trzyma cały opał pod zadaszeniem - węgiel Ledvice.

hej, u mnie na komorzany najtaniej po 460 zł a jeśli bierzesz min 5 ton to za 430 zł i to na prawde uczciwy sprzedawca, bo spotkałem się już z wieloma krętaczami. niestety nie workują.
ostatnio się pojawił ECOLATVEK workowany po 25 kg to ok 16 zł za worek.

Kurcze, jakbym tu koło siebie miał po 380zł i to chętnie bym kupił pare ton, oczywiście jeśli by się dobrze palił :)

pionan
16-12-2012, 11:13
blaste, pomyśl nad tematem w przyszłym sezonie, pogadaj ze znajomymi i kupcie na spółę patelnię 24 tony bezpośrednio z kopalni. Tona z transpotrem wychodzi około 280 złociszy :) Ja niestety nie mogę tak dokonywać zakupów opału, bo totalnie nie mam miejsca gdzie mógłbym go trzymać :(

Tyson
16-12-2012, 11:30
A jak u was popiół z ISKRY ŻÓŁTEJ?. Dzisiaj zważyłem i wyszło 8,3% testowane w górniaku, spieków żadnych. Ekomiał z RASTAR popiół 8%, a cena 560 zł/tona poworkowanego jest jednak troszkę wilgotny przez 4 dni ubyło 200 gram :). SVERA nie przedstawię bo nie mam ciepłomierza :)

kobra64
16-12-2012, 13:45
Panowie (i Panie), a czy może któreś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem z słabym podmuchem dmuchawy. Nadmienię, że wyczyściłem wentylator, przy zwiększaniu mocy słyszę, że nabiera obrotów ale niestety płomień na retorcie się praktycznie nie zmienia. W związku z tym ciężko mi stwierdzić i przetestować ekogroszki pod względem wydajności. Proszę o radę i pomoc.

Witam. Jeżeli słyszysz, że wiatrak przyspiesza, to albo masz zanadto zamkniętą przysłonę, albo klapka ( przepustnica) dmuchawy się zablokowała w jakimś położeniu, albo trzeba wyczyścić kanał powietrzny pod retortą i dysze. Poza tym jak palisz głęboko w retorcie( bez właściwego kopczyka) to też może być taki objaw - Ty dmuchawę w górę a palić się nie ma co. Może też być wina węgla, niektóre spiekają się przy dyszach i nie przepuszczają powietrza z dmuchawy. Wszystkie te rzeczy oblukaj na spokojnie i rozwiązanie się znajdzie. Pozdrawiam - Jacek

zagoj
16-12-2012, 14:25
Witam. Jeżeli słyszysz, że wiatrak przyspiesza, to albo masz zanadto zamkniętą przysłonę, albo klapka ( przepustnica) dmuchawy się zablokowała w jakimś położeniu, albo trzeba wyczyścić kanał powietrzny pod retortą i dysze. Poza tym jak palisz głęboko w retorcie( bez właściwego kopczyka) to też może być taki objaw - Ty dmuchawę w górę a palić się nie ma co. Może też być wina węgla, niektóre spiekają się przy dyszach i nie przepuszczają powietrza z dmuchawy. Wszystkie te rzeczy oblukaj na spokojnie i rozwiązanie się znajdzie. Pozdrawiam - Jacek

Dzięki za radę.
Kopczyk zawsze staram się utrzymywać na odpowiednim poziomie (tzn. około 3-4cm). Przepustnica też była w porządku, ale od 5 lat jak ktoś (czyli ja) nie czyści retorty to takie są tego skutki. Nawet nie wiedziałem że palenisko można odkręcić, ale od czego jest instrukcja... Kanały powietrzne były tak zapchane, że nie miało skąd dmuchać. I ciekawe w tym wszystkim jest to że problem dmuchawy wynikł po paleniu super węglem z Leroy-a „Czarnym Janem”. Na szczęście odkręciłem palenisko, przedmuchałem retortę i wyssałem popiołu i drobnych spieków z dna kanału powietrznego całe cztery odkurzaczowe worki. Teraz juz jest super i w końcu mogę się cieszyć moim super EKO-JET-em.

MARTINOS
16-12-2012, 14:56
A jak u was popiół z ISKRY ŻÓŁTEJ?.

Tyson, a zauważyłeś jakąś różnicę między dwoma workami?

MARTINOS
16-12-2012, 15:55
Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł?

Przed chwilą zamówiłem za 790zł 1 tonę.
To taka większa próba. Dam znać jak to wygląda przy całej palecie.

Tyson
16-12-2012, 16:42
Tyson, a zauważyłeś jakąś różnicę między dwoma workami?

Drugiej próbki jeszcze nie zużyłem zachowam na wiekszy mróz bo mi temperaturę podnosi na 80 stopni :). No przy tonie będziemy wiedzieć czy to uczciwy towar czy tylko marketing firmy KARENA :)

teodor2424
16-12-2012, 20:15
Przed chwilą zamówiłem za 790zł 1 tonę.
To taka większa próba. Dam znać jak to wygląda przy całej palecie.
Też właśnie zakupilem tonę za to 790zł. Tylko mam pytanko czy po zamówieniu na ich stronie przychodzi jakieś potwierdzenie na maila? Bo ja nic nie dostałem i teraz nie wiem czy przyjęli zamówienie? A i jak u nich z płatnością? Bo żadnej instrukcji nie znalazłem.

mullann
16-12-2012, 20:29
Koledzy muszę kupić coś taniego i w miarę dobrego, co polecacie:
http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-workowany-z-dostawa-pod-drzwi-i2853457410.html#delivery
czy może
http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-pakowany-z-dostawa-do-domu-649zl-i2805731034.html

teodor2424
16-12-2012, 20:45
Ja tam sie nie znam ale ogólnie towar z firmy tani opał nie jest polecamy. Za to zerknij na strone http://www.ekogroszek-sklad.pl/ albo na karena.pl

mullann
16-12-2012, 20:54
Z KARENY kupiłem próbke. (czekam na dostawę)

MARTINOS
16-12-2012, 21:03
mullan, Tani Opał przerabiałem ~w październiku. Wg mnie finalnie wychodzi to na jeden z droższych groszków. :-)

mullann
16-12-2012, 21:17
Rozumiem.... dużo idzie.

Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.

ZUG
16-12-2012, 21:43
Rozumiem.... dużo idzie.

Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.

4,5tony poszło:(

SUSPENSER
16-12-2012, 21:47
Myślę że nie powinieneś wciągać tego testu do rankingum ,tylko takie worki które z przypadku złapiesz gdzieś na składzie ,w supermarkecie itd. ;)

Dlatego dopiszę, że próbki dostarczone przez producenta.

SUSPENSER
16-12-2012, 21:51
Witam,
czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

Poczekaj to za kilka dni będziesz wiedział jaka jest różnica - po spaleniu 20 kg Iskry wrzucę do testów "Tani opał" zielony - a to podobno węgiel z Komoran, więc porównasz wynik z Ledvickim.

Na pewno Ledvicki mniej pyli i ma mniej siarki.

SUSPENSER
16-12-2012, 21:53
Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

Przyjrzałem się przy wsypywaniu i było podobnie w całym przekroju.

Próbka nr 2 worek 10 kg był drobniejszej już frakcji i bardziej wilgotny - SVER=16,00 MJ/kg, teraz pali się pozostałe 20 kg.

SUSPENSER
16-12-2012, 21:55
A jak u was popiół z ISKRY ŻÓŁTEJ?. Dzisiaj zważyłem i wyszło 8,3% testowane w górniaku, spieków żadnych. Ekomiał z RASTAR popiół 8%, a cena 560 zł/tona poworkowanego jest jednak troszkę wilgotny przez 4 dni ubyło 200 gram :). SVERA nie przedstawię bo nie mam ciepłomierza :)

Ta ilość popiołu mnie trochę martwi bo to sporo - miałem właśnie poprosić, żeby inni testujący podali ile wagowo wyszło im popiołu - ja podam po spaleniu tych ostatnich 20 kg, ale chyba będzie pełna szuflada, więc sporo [Pieklorz miał około 4%].

SUSPENSER
16-12-2012, 21:57
suspenser a może czas na test ekobran, z kliku względów po pierwsze to rusek, który był dotychczas liderem u Ciebie, po drugie dostawa na całą Polskę, po trzecie cena wydaje się być przyzwoita.

Tony z dostawą nie zamówię a po próbkę nie pojadę bo mam za daleko ...

SUSPENSER
16-12-2012, 22:03
Koledzy muszę kupić coś taniego i w miarę dobrego, co polecacie:
http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-workowany-z-dostawa-pod-drzwi-i2853457410.html#delivery (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fwegie l-ekogroszek-workowany-z-dostawa-pod-drzwi-i2853457410.html%23delivery)
czy może
http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-pakowany-z-dostawa-do-domu-649zl-i2805731034.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fekogr oszek-czeski-pakowany-z-dostawa-do-domu-649zl-i2805731034.html)

Żaden z nich.

Poszukaj w okolicy Ledvickiego, a jeśli nie będzie wtedy zrób jak radzi teodor2424.

SUSPENSER
16-12-2012, 22:04
Rozumiem.... dużo idzie.

Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.

Jakim dotąd paliłeś ?

Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ?

teodor2424
16-12-2012, 22:48
Jakim dotąd paliłeś ?

Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ? ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach -10 w nocy teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.

animuss
16-12-2012, 22:57
ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach - -10 w nocy y teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.

To właśnie są te uroki co o nich uprzedzałem ,palę w kotle z podajnikiem na zwykłym ruszcie groszkiem zwykłym i mi wychodzi do 25 kg/24h teraz, a w mrozy do -12 żarło do 32kg /h na moje 450m2

animuss
16-12-2012, 22:59
Dlatego dopiszę, że próbki dostarczone przez producenta.

Zrób oddzielne rankingum tych próbek :)

blaste
17-12-2012, 06:32
Poczekaj to za kilka dni będziesz wiedział jaka jest różnica - po spaleniu 20 kg Iskry wrzucę do testów "Tani opał" zielony - a to podobno węgiel z Komoran, więc porównasz wynik z Ledvickim.

Na pewno Ledvicki mniej pyli i ma mniej siarki.

No właśnie tak słyszałem, że mniej pyli i mniej siarki, ale coś u siebie nie mogę go znaleźc
Chociaż parę dni temu kupiłem ponad 2 tony groszku z komorzan i parę miesięcy temu tez kupiłem 2 tony z komorzan i powiem Ci że jest różnica.
Dostawców było dwóch i mogę powiedziec ze groszek też inny.
Wcześniejszy był jakby wiekszej granulacji i mniej pyliłi wogóle mniej miału miał,
a ten co teraz kupiłem to drobniejszy i dużo miału ma, a że mokry to już nawet nie będę wspominał, w końcu zima :) czekam az podeschnie i wrzuce ten nowszy, zobacze co to za lipę kupiłem :)

blaste
17-12-2012, 06:39
teodor2424 nie przejmuj się. Ja też na początku się przejmowałem.
u mnie idzie podonie przy mrozach poniżej -10 stopni też idzie ok 50 kg na dobę(150-160m2) , ale to czeski groszek czyli tańszy. W tym tygodniu zakładam pompe kotła za zaworem 4d i niby ma się zmniejszyc spalanie, ale zobaczymy.
Pierwszy sezon palenia w tym piecu uważam że jest testowy, aby wszystko załapac co i jak z ustawieniami i węglami no i także z dostawcami.
Założę pomopę kotła i dam znac jaki rezultat

ZUG
17-12-2012, 08:46
teodor2424 nie przejmuj się. Ja też na początku się przejmowałem.
u mnie idzie podonie przy mrozach poniżej -10 stopni też idzie ok 50 kg na dobę(150-160m2) , ale to czeski groszek czyli tańszy. W tym tygodniu zakładam pompe kotła za zaworem 4d i niby ma się zmniejszyc spalanie, ale zobaczymy.
Pierwszy sezon palenia w tym piecu uważam że jest testowy, aby wszystko załapac co i jak z ustawieniami i węglami no i także z dostawcami.
Założę pomopę kotła i dam znac jaki rezultat

moje spalanie przy tych mrozach -10stC wychodzi 1,6-1,8kg/h i to na śmieciuchu gdzie jego sprawność to z wielkim porywem 50%
przy domku nie ocieplonym 172m2 na weglu rusek.

Suspenser podziwiam ciebie ,narobisz się przy tym kotle testując te wegle jak wszyscy przy obsłudze śmieciucha.
to już stało się chyba twoim hobby:D

MARTINOS
17-12-2012, 09:20
Suspenser stał się wyrocznią! :-)

Tak na rozluźnienie...
Kiedyś jak nie było internetu i tego forum to ludzie zbierali się w kotłowni i wymieniali się doświadczeniami nt. ekogroszku. A admin odpowiadał na pytania i udzielał wskazówek telefonicznie...
Tu przykład: http://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg :-) :-)

wojtek65
17-12-2012, 12:17
ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.

ZUG
17-12-2012, 12:30
ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.

już tyle z nim spędziłem czasu że zaczyna żona na mnie dziwnie patrzeć:D
ale tak powaznie to nie pokoi mnie jeszcze że za duzo gazów mam nie spalonych a to bardzo cenna energia.
w pierwszej połowie odgazowania widać że jest nawet dobrze ale nie idealnie(są tylko przebłski poprawności)
potrafi czasami na samym PW ładnie gazy wypalać i bez dymnie dlatego wiem że jeszcze można to usprawnić.
i teraz skupiam się dokładnie na tym i mam juz plan przeróbek i zobaczymy.
chcę wykonać komorę dopalania oraz instalacja streownika SPR11+MCI bo robienie samemu za te urzadzenia nie uśmiecha mi się a chciałbym na następny sezon więcej spedzać czasu z rodziną.

kaczmimo
17-12-2012, 13:03
Tony z dostawą nie zamówię a po próbkę nie pojadę bo mam za daleko ...


suspenser a może czas na test ekobran, z kliku względów po pierwsze to rusek, który był dotychczas liderem u Ciebie, po drugie dostawa na całą Polskę, po trzecie cena wydaje się być przyzwoita.

Mogę opisać Ekobran, ale oczywiście test Suspensera byłby super! Tylko jak mu podwieźć ze 2 worki kiedy żona za parę dni rodzi :D
Zalety:
-suchy, worki foliowane na paletach po 1T
-workowany w solidne perforowane worki
-brak kamieni, gwoździ, butelek, petów, innych obcych ciał
-piec nie ma problemów z temperaturą zadaną, ale nie mam ciepłomierza więc kaloryczności nie sprawdzę, przy minus 10 dawał radę, zobaczymy jak będzie przy -20.
-aktualne certyfikaty, tylko czy próbki były nie podrasowane?

Minusy:
- ekogroszek jest prawdopodobnie mieszanką różnych węgli pochodzenia rosyjskiego (informacja od forumowicza z Braniewa). Ecoal potrafił go nie dopalić (a może mam za duży kociołek?) Ciężko trafić pomiędzy niedopaleniem a lekkimi spiekami. Ale są one małe i kruche, nawet nie trzeba ich zrzucać z palnika.

Kwestie do rozważenia:
-ilość popiołu, ostatnio chciałem zważyć, ale przypomniało mi się jak już utwardziłem swój podjazd na działkę. Ze 100kg miałem wiadro popiołu, takie chyba 17 litrowe. Następnym razem zważę.
-cena na stronie 889zł, na aukcjach od 800 zł, każdy musi sam policzyć co i za ile u siebie dostanie.

wojtek65
17-12-2012, 13:04
W ubiegłym sezonie na węglu orzech jak mówił sprzedawca do 27MJ w miałowcu na miarkowniku ciągu bez dmuchawy kilka prób wychodziło od 15,7 do 17,8 MJ/ kg, ale z miernika temp. spalin w czopuchu kapała smoła. U ciebie napewno jest lepiej.

ZUG
17-12-2012, 13:22
W ubiegłym sezonie na węglu orzech jak mówił sprzedawca do 27MJ w miałowcu na miarkowniku ciągu bez dmuchawy kilka prób wychodziło od 15,7 do 17,8 MJ/ kg, ale z miernika temp. spalin w czopuchu kapała smoła. U ciebie napewno jest lepiej.

w moim kotle jest sucho
wczesniej jak paliłem ze podczas odgazowania było 80 i nawet nizej na czopuchu to z wyczystki kapał kondensat.
teraz to wszystko samo odchodzi i wymiennkach mam pył jak mąka jasnym zabarwieniu tylko jak zmiotką zbieram to ma brązowe zabarwienie.

ale na kotle mam nast. 57stC i na czopuchu oscyluję 120-160stC przy otwartej klapce PG

wojtek65
17-12-2012, 13:49
Może kiedyś ne wątku u LAST RICO więcej na ten temat. Dzisiaj odwiedziłem Składywęgla.pl aby kupić ekogroszku importowanego ( rosyjskiego ) i dowiedziałem się że nie ma i nie będzie.

mullann
17-12-2012, 17:40
Jakim dotąd paliłeś ?

Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ?

Ekogroszek Pieklorz Piekary, >26 MJ / 1 kg, typ węgla 32.1, granulacja 5-25 mm, popiół <7%, siarka <0,6 %, spiekalność RI <10, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 970 zł / 1t
Ekogroszek Kazimierz Juliusz, >23 MJ, typ węgla 31.2, granulacja 8-24 mm, popiół <7$, siarka < 0,6%, spiekalność RI = 0, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 960 zł / 1t
Polski ekogroszek kamienny Retopal, 24 - 26 MJ / 1 kg, KWK "Piast", typ węgla 31.2, gran. 6-25 mm, RI = 0, popiół 6,8 % (4-10%), siarka 0,7-1%, worki 25 kg, cena 920 zł / 1t.
Ekogroszek czeski 21 MJ / 1 kg, węgiel kamienno - brunatny, kopalnia Most - Komorany, popiół 10 %, siarka - 1,7%, RI=0, cena - 635 zł, poworkowany, worki 20 lub 25 kg (suchy),
EKORET Katowicki - oryginał spiekający się...
Mieszanka:
miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t

PS:Uważam, że najlepiej paliła się ta mieszanka

Kupowałem u nich: http://www.workowany-opal.pl/

ZUG
17-12-2012, 17:57
Mieszanka:
miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t

PS:Uważam, że najlepiej paliła się ta mieszanka

Kupowałem u nich: http://www.workowany-opal.pl/

miał za taką kasę:(

Balzak311
17-12-2012, 18:03
Witam kolegów po fachu, dziś tez dostałem przesykłe z firmy Karena zamówiłem próbkę Iskry Żółtej i tak dostałem 30kg iskry żółtej oznaczonej I, oraz 30kg iskry żółtej oznaczonej II, Co mnie zdziwiło ze nie robiłem zadnego przelewu za to i kurier też nie chciał zadnych pieniązków i nie wiem o co tu chodzi, narazie wsypałem we wiadra i sobie lezakuje. ale widać ze I jest bardziej sucha od II.

mullann
17-12-2012, 18:07
miał za taką kasę:(

No drogo... ale ten miał był raczej jak ekogroszek(miału raczej nie było...) same grudy węgla

MARTINOS
17-12-2012, 18:23
Balzak311

też tak miałem. Za 2-3 dni przyjdzie Ci faktura. Plus Nr konta masz na stronie i tam możesz wpłacić..

SUSPENSER
17-12-2012, 18:55
Tak na rozluźnienie...
Kiedyś jak nie było internetu i tego forum to ludzie zbierali się w kotłowni i wymieniali się doświadczeniami nt. ekogroszku. A admin odpowiadał na pytania i udzielał wskazówek telefonicznie...
Tu przykład: http://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D2gdXnltqbPg) :-) :-)

To jest użytkownik "taniego opału" w rozmowie z żoną próbujący ustawić sterownik kotła tak, żeby nareszcie mniej palił a w domu było ciepło :rotfl:

SUSPENSER
17-12-2012, 19:03
Ekogroszek Pieklorz Piekary, >26 MJ / 1 kg, typ węgla 32.1, granulacja 5-25 mm, popiół <7%, siarka <0,6 %, spiekalność RI <10, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 970 zł / 1t
Ekogroszek Kazimierz Juliusz, >23 MJ, typ węgla 31.2, granulacja 8-24 mm, popiół <7$, siarka < 0,6%, spiekalność RI = 0, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 960 zł / 1t
Polski ekogroszek kamienny Retopal, 24 - 26 MJ / 1 kg, KWK "Piast", typ węgla 31.2, gran. 6-25 mm, RI = 0, popiół 6,8 % (4-10%), siarka 0,7-1%, worki 25 kg, cena 920 zł / 1t.
Ekogroszek czeski 21 MJ / 1 kg, węgiel kamienno - brunatny, kopalnia Most - Komorany, popiół 10 %, siarka - 1,7%, RI=0, cena - 635 zł, poworkowany, worki 20 lub 25 kg (suchy),
EKORET Katowicki - oryginał spiekający się...
Mieszanka:
miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t


Czy porównałeś ile którego kocioł spalał ?

Skoro najlepiej spalała się mieszanka to używaj jej bo po co przepłacać :cool:

SUSPENSER
17-12-2012, 19:08
ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.

Hmm zawijan twierdzi co innego:

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/wybor-kotla/

SUSPENSER
17-12-2012, 19:13
Mogę opisać Ekobran, ale oczywiście test Suspensera byłby super! Tylko jak mu podwieźć ze 2 worki kiedy żona za parę dni rodzi :D.

Jak chcesz możesz mi go przesłać kurierem [za węgiel Ci oddam a przesyłkę weźmiesz na siebie] - dane do przesyłki podam na priv.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:17
ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach -10 w nocy teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.

Miałowiec powinien spalać więcej od ekogroszkowca bo ma mniejszą sprawność - jeśli jest odwrotnie przy tej samej kaloryczności węgla to znaczy, że masz źle ustawiony sterownik kotła lub coś z nim jest nie tak.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:21
Zrób oddzielne rankingum tych próbek :)

No jasne i admin mnie podgoni za klonowanie wątków ...

SUSPENSER
17-12-2012, 19:25
No właśnie tak słyszałem, że mniej pyli i mniej siarki, ale coś u siebie nie mogę go znaleźc
Chociaż parę dni temu kupiłem ponad 2 tony groszku z komorzan i parę miesięcy temu tez kupiłem 2 tony z komorzan i powiem Ci że jest różnica.
Dostawców było dwóch i mogę powiedziec ze groszek też inny.
Wcześniejszy był jakby wiekszej granulacji i mniej pyliłi wogóle mniej miału miał,
a ten co teraz kupiłem to drobniejszy i dużo miału ma, a że mokry to już nawet nie będę wspominał, w końcu zima :) czekam az podeschnie i wrzuce ten nowszy, zobacze co to za lipę kupiłem :)

Skąd masz pewność, że którykolwiek z nich był z Komorzan ?

A jeśli jesteś pewien to może za pierwszym razem kupiłeś Orzech 1 a teraz Orzech 2 - link:

http://www.energocom.cz/pl/parametry/

mullann
17-12-2012, 19:30
SUSPENSER, ja mocno zastanawiam się nad samym miałem ale zauważyłem, że przy miale piec bardziej mi się brudzi chyba sadzą...
Taki czarny pył, przy ekogroszku też to występuje no ale nie w takiej ilości i mam wrażenie, że przy miale jest to bardziej kleiste.

Sam nie wiem, wypróbuje jeszcze ten Ledvicki, ISKRE i jeszcze raz kupie parę worków EKORETU - wtedy podejmę decyzje.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:36
moje spalanie przy tych mrozach -10stC wychodzi 1,6-1,8kg/h i to na śmieciuchu gdzie jego sprawność to z wielkim porywem 50%
przy domku nie ocieplonym 172m2 na weglu rusek.

Suspenser podziwiam ciebie ,narobisz się przy tym kotle testując te wegle jak wszyscy przy obsłudze śmieciucha.
to już stało się chyba twoim hobby:D

E tam co najmniej o połowę mniej mam roboty bo tylko zasypuję co 2 dni i notuję wyniki a hobby jakieś też warto mieć ;)

MARTINOS
17-12-2012, 19:36
SUSPENSER, powiedz jaka jest minimalna ilość grochu, jaką potrzebujesz do przeprowadzenia testu?

ZUG
17-12-2012, 19:37
Hmm zawijan twierdzi co innego:

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/wybor-kotla/

teoretycznie tak jest ale z tego co zauwazyłem w okresie przejściowym jest zdecydowana różnica w spalaniu
natomiast jak są mrozy to już tak kolorowo nie jest w kotłach (retora,szuflada).
Jak ktoś ma dobrze dobrany kociołek i obeznany w jego obsłudze to widzę że potrafi mniej spalić i przy większej gamie węgli.

ale to są moje spostrzeżenia.
to co mój "połknie" węgla za tą kase co kupuję to kosztowo ze slimakiem wyjdzie to samo jedynie w okresie przejściowym zdecydowanie większy komfort obsługi bo i w mrozy co 2 czy 3 dzień kotłownie trzeba odwiedzić.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:41
Może kiedyś ne wątku u LAST RICO więcej na ten temat. Dzisiaj odwiedziłem Składywęgla.pl aby kupić ekogroszku importowanego ( rosyjskiego ) i dowiedziałem się że nie ma i nie będzie.

W skladywegla.pl mają za to "Pieklorza" którego testowałem ... każdy wypadł inaczej - ten z Łodzi był ok, a ten z Ostrowa najgorszy.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:48
SUSPENSER, powiedz jaka jest minimalna ilość grochu, jaką potrzebujesz do przeprowadzenia testu?

10 kg bo mniej nie ma sensu a im więcej tym dokładniejszy wynik, dlatego zwykle testuję po 25 kg.

Poza tym 25 kg wystarcza na około 2 dni i nie muszę codziennie dorzucać i sprawdzać czy się już kończy.

ZUG
17-12-2012, 19:49
W skladywegla.pl mają za to "Pieklorza" którego testowałem ... każdy wypadł inaczej - ten z Łodzi był ok, a ten z Ostrowa najgorszy.

składywęgla.pl szczerze mówiąc podpadają mi.
na razie przetestowałem węgiel kwk wesoła 2worki od b&e energy i powiem że obsługa i węgiel perfekt.
właśnie zamówiłem tone od nich w workach i taką od nich dostałem odpowiedź:
"bardzo wiec prosze wypelnic formularz zamowienia na stronie internetowej
(wejscie z produktu lub zakladka Kontakt).

Tak, na palecie zgodnie z informacjami podanymi na stronie, jest 40 szt workow po 25 kg.
Staramy sie, aby ich waga byla prawidlowa, waga jest prawidlowo wyskalowana. Jednak kilka wegielkow wsypanych do woreczka przez pakowarke (lub nie) potrafi, jak wiadomo, zronic roznice.
Trudno nam sprawdzac wage kazdego worka, to niemozliwe. W jednym moze byc 24,80 kg a w innym zas 25,40 kg - tolerancja wg norm zachowana +/-2%.
Specjalnie dla Pana wyslemy dostawe 41 szt woreczkow na palecie.
Mam nadzieje, ze odpowiada to Panu?
Prosze tylko o zamowienie na formularzu i wysylamy od razu FV proforma z niezbednymi danymi."

myślę że suspenser weź ich na weryfikację mogą mieć ciekawe ekogroszki.

SUSPENSER
17-12-2012, 19:54
teoretycznie tak jest ale z tego co zauwazyłem w okresie przejściowym jest zdecydowana różnica w spalaniu
natomiast jak są mrozy to już tak kolorowo nie jest w kotłach (retora,szuflada).
Jak ktoś ma dobrze dobrany kociołek i obeznany w jego obsłudze to widzę że potrafi mniej spalić i przy większej gamie węgli.

Czy porównywałeś to z dobrze dobranym kotłem z podajnikiem i obeznanym operatorem ?

Pytam bo te z podajnikiem zwykle są 2-3 krotnie przewymiarowane i z tego wynika ich niższa sprawność a gdy dodamy do tego kiepski sterownik i "zielonego" operatora to efektem jest wysyłanie ciepła w świat kominem i produkcja koksu gdy węgiel ma spiekalność.

ZUG
17-12-2012, 19:57
Czy porównywałeś to z dobrze dobranym kotłem z podajnikiem i obeznanym operatorem ?

Pytam bo te z podajnikiem zwykle są 2-3 krotnie przewymiarowane i z tego wynika ich niższa sprawność a gdy dodamy do tego kiepski sterownik i "zielonego" operatora to efektem jest wysyłanie ciepła w świat kominem i produkcja koksu gdy węgiel ma spiekalność.

tak tu masz rację jak kocioł jest dobrze dobrany + sterowanie i "operator" to można wycisnąć z węgla wszystkie soki.:yes:

MARTINOS
17-12-2012, 20:02
tak tu masz rację jak kocioł jest dobrze dobrany + sterowanie i "operator" to można wycisnąć z węgla wszystkie soki.:yes:

Teraz już wiem czemu ledwo nadążam worki do kotłowni wnosić :-)

ZUG
17-12-2012, 20:07
Teraz już wiem czemu ledwo nadążam worki do kotłowni wnosić :-)

sarkazm czy cuś:D

teodor2424
17-12-2012, 21:44
też mi się wydaje że mam przewymiarowany kociołek, chyba by wystarczył 24kw a pokusiłem się na duży 35kw, a jednak duży nie oznacza lepszy.

ZUG
17-12-2012, 21:53
też mi się wydaje że mam przewymiarowany kociołek, chyba by wystarczył 24kw a pokusiłem się na duży 35kw, a jednak duży nie oznacza lepszy.

jaki domek posiadasz?

teodor2424
17-12-2012, 21:54
.
Specjalnie dla Pana wyslemy dostawe 41 szt woreczkow na palecie.


myślę że suspenser weź ich na weryfikację mogą mieć ciekawe ekogroszki.
heh jak sobie ugadałeś te 41 worków?? kwotowo nie pasowało czy wagowo??

ZUG
17-12-2012, 21:55
heh jak sobie ugadałeś te 41 worków?? kwotowo nie pasowało czy wagowo??

nic nie ugadałem
czytałeś wklejony mail od nich.?

teodor2424
17-12-2012, 21:58
oj już wiele razy pisałem 300m2 okna plastik, ściana: pustak bet. styr 2+3cm, pustak kratówka. ocieplony dach wełna 15+5cm, 15grzejników + 100m2 podłogówki + CWU 220l + nagrzewnica sporadycznie używana w garażu.

teodor2424
17-12-2012, 22:02
nic nie ugadałem
czytałeś wklejony mail od nich.?

Jaki mail? Ja tam jeszcze nic nie zamawiałem, jak narazie czekam na dostawę z Kariny Iskry żółtej 1T i od nich http://www.ekogroszek-sklad.pl/ 1T rosyjskiego ECO a już się zastanawiam na jedną toną tego z B&E Energy czerwonegoz tym że tam tona z dostawą wychodzi 1000zł. Nie wiem czy zamawiać dalej czy poczekać na rozwój sytuacji z tymi co do mnie jadą :)

ZUG
17-12-2012, 22:08
Jaki mail? Ja tam jeszcze nic nie zamawiałem, jak narazie czekam na dostawę z Kariny Iskry żółtej 1T i od nich http://www.ekogroszek-sklad.pl/ 1T rosyjskiego ECO a już się zastanawiam na jedną toną tego z B&E Energy czerwonegoz tym że tam tona z dostawą wychodzi 1000zł. Nie wiem czy zamawiać dalej czy poczekać na rozwój sytuacji z tymi co do mnie jadą :)

w poście #1878

myślę że spokojnie wypróbuj ten zamówiony ,zawsze możesz od b&e zamówić.

te 24kw dało by radę a tak za pewnie łyka wegla?

teodor2424
17-12-2012, 22:21
no dokładnie łyka i to bardzo, no cóż tak to jest jak się słucha hydraulików miejscowych a nie potwierdzi opinii w innych miejscach, dziwne że każdy mówił że "weź sobie lepiej większy bo jak przyjdą mrozy to nie dogrzejesz chałupy"
Teraz podjąłem nową taktykę w spalaniu, poprzednio miałem dwustan, czterodorogowy skręcony na 7 i pompka załączała się od termostatu pokojowego ale też załączała się co 5min na 30s w celu przemieszania wody, w ten sposób chłodziła piec i załączał się bez potrzeby bo w pomieszczeniach była cały czas ustalona temperatura.

Teraz poszedłem na całość: włączyłem Fuzzy Logic, przysłonę na wentylatorze całkiem zdemontowałem i ustawiłem że pompka będzie się dalej załączała od termostatu pokojowego, ale funkcja przemieszania co 20min do tego czterodorgowy ustawiłem na 5 aby za szybko mi nie schładzała pieca, w ten sposób temperatura w pomieszczeniach jest stała a piec w podtrzymaniu jest godzinę może nawet dłużej a podawanie w nadzorze mam ustawione na 25min.

Poprzednio załączał mi się przynajmniej co 20min i to bez potrzeby bo w pomieszczeniach była i tak wyższa temperatura niż ustawiona.

ZUG
17-12-2012, 22:39
no dokładnie łyka i to bardzo, no cóż tak to jest jak się słucha hydraulików miejscowych a nie potwierdzi opinii w innych miejscach, dziwne że każdy mówił że "weź sobie lepiej większy bo jak przyjdą mrozy to nie dogrzejesz chałupy"
Teraz podjąłem nową taktykę w spalaniu, poprzednio miałem dwustan, czterodorogowy skręcony na 7 i pompka załączała się od termostatu pokojowego ale też załączała się co 5min na 30s w celu przemieszania wody, w ten sposób chłodziła piec i załączał się bez potrzeby bo w pomieszczeniach była cały czas ustalona temperatura.

Teraz poszedłem na całość: włączyłem Fuzzy Logic, przysłonę na wentylatorze całkiem zdemontowałem i ustawiłem że pompka będzie się dalej załączała od termostatu pokojowego, ale funkcja przemieszania co 20min do tego czterodorgowy ustawiłem na 5 aby za szybko mi nie schładzała pieca, w ten sposób temperatura w pomieszczeniach jest stała a piec w podtrzymaniu jest godzinę może nawet dłużej a podawanie w nadzorze mam ustawione na 25min.

Poprzednio załączał mi się przynajmniej co 20min i to bez potrzeby bo w pomieszczeniach była i tak wyższa temperatura niż ustawiona.

dokładnie tak samo zrobiłem i teraz muszę się użerać ze śmieciuchem ale dzięki temu że trafiłem na te forum to tunninguję ten antyczny model aby mozna było normalnie funkcjonować i nie truć rodziny i sąsiadów.

te podtrzymanie nie jest wbrew pozorom zyskiem ale stratą ale cóż w przewymiarowanych kotłach jedyne wyjście.

kobra64
17-12-2012, 23:52
Rozumiem.... dużo idzie.

Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.
Witam. Mullan Ty masz szufladę to i masz większe możliwości . Jak masz trochę czasu, to poszukaj w okolicy jakiegoś składu który kruszy węgiel na eko. Dowiedz się, co kruszą i jak to będzie Wesoła albo Bobrek, to zapytaj ile chcą za odsiewkę z kruszarki. Zazwyczaj to będzie 600 - 650 PLN luzem, tyle że to jest drób od 0 do 8 mm. Jak to pomieszasz na połowę z Jaretem z Janiny albo Sobieskiego to Ci wyjdzie fajny opał za circa 7 stówek tona. Ja moją odsiewkę z Wesołej tak mieszam i już żaden z moich klientów z tłokowcem nie pali ekogroszkiem. Nawet twierdzą, że to im się lepiej pali jak czyste eko, no tylko popiołu trochę więcej. Kumplowi do kotła Żywiec 60 KW ( ogrzewa dużą halę warsztatową +biura, pustak + tynk , frontowa ściana w całości przeszklona, całość pewnie koło 400m ale 3,5m wysokie) w połowie października zawiozłem 2 tony i wczoraj dzwonił, że mu jeszcze koło 300 kg. zostało i żeby dowieźć - tak że chyba mniej jak Ty pali. Pozdrawiam - Jacek

ZUG
18-12-2012, 05:19
Witam. Mullan Ty masz szufladę to i masz większe możliwości . Jak masz trochę czasu, to poszukaj w okolicy jakiegoś składu który kruszy węgiel na eko. Dowiedz się, co kruszą i jak to będzie Wesoła albo Bobrek, to zapytaj ile chcą za odsiewkę z kruszarki. Zazwyczaj to będzie 600 - 650 PLN luzem, tyle że to jest drób od 0 do 8 mm. Jak to pomieszasz na połowę z Jaretem z Janiny albo Sobieskiego to Ci wyjdzie fajny opał za circa 7 stówek tona. Ja moją odsiewkę z Wesołej tak mieszam i już żaden z moich klientów z tłokowcem nie pali ekogroszkiem. Nawet twierdzą, że to im się lepiej pali jak czyste eko, no tylko popiołu trochę więcej. Kumplowi do kotła Żywiec 60 KW ( ogrzewa dużą halę warsztatową +biura, pustak + tynk , frontowa ściana w całości przeszklona, całość pewnie koło 400m ale 3,5m wysokie) w połowie października zawiozłem 2 tony i wczoraj dzwonił, że mu jeszcze koło 300 kg. zostało i żeby dowieźć - tak że chyba mniej jak Ty pali. Pozdrawiam - Jacek

co najmniej 20% mniej spali tej mieszaniny mullan to jest pewne.
ja u siebie zmieszałem ruska z wesoła (myślałem że się pogryzą :lol2:) 50/50 od razu 20% zmniejszyło sie spalanie.
kurcze ale wam tych cen zazdroszczę:p

teodor2424
18-12-2012, 14:12
Dostałem jedną tonę tego grochu: http://allegro.pl/nowosc-kogroszek-24mj-ri-0-2-z-dostawa-do-domu-i2870333352.html
Tak jak piszą w aukcji po otwarciu jednego worka jest mokry i to dość mocno. Muszę zorganizować wagę i poważyć jakieś worki co by wiedzieć ile później wody z niego odparowało.
Worki czarne bez żadnego napisu, bardzo mocne i na całej powierzchni perforacja.
Jutro pierwszy zasyp zobaczymy co to jest :)

SUSPENSER
18-12-2012, 16:26
Dostałem jedną tonę tego grochu: http://allegro.pl/nowosc-kogroszek-24mj-ri-0-2-z-dostawa-do-domu-i2870333352.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fnowos c-kogroszek-24mj-ri-0-2-z-dostawa-do-domu-i2870333352.html)
Tak jak piszą w aukcji po otwarciu jednego worka jest mokry i to dość mocno. Muszę zorganizować wagę i poważyć jakieś worki co by wiedzieć ile później wody z niego odparowało.
Worki czarne bez żadnego napisu, bardzo mocne i na całej powierzchni perforacja.
Jutro pierwszy zasyp zobaczymy co to jest :)

To jest ten rosyjski, który testowałem.

Przynajmniej szczerze piszą w aukcji, że jest mokry - pierwszy raz się z tym spotkałem.

mullann
18-12-2012, 17:30
No dzięki za informacje.
Co do składów kruszących węgiel na eko to w okolicy to nic nie słyszałem.
U mnie w Sulechowie są 3 składy z czego jeden ma eko prosto z kopalni(zapakowany)...

A tak na marginesie to przy paleniu miałem to trzeba stosować jakieś zupełnie inne ustawienia sterownika?
Czy zasada taka sama jak przy EKO?

Bo mam jeszcze po 5 worków Miału Ziemowit oraz groszku Sośnica(nie wiem jak to spalić, mieszać czy może osobno?)
Miał jest jak nie które ekogroszki(uziarnienie 0-25mm)

Zrobię zdjęcie to ocenicie fachowym okiem. Z góry dzięki.

SUSPENSER
18-12-2012, 17:59
Przyjrzałem się przy wsypywaniu i było podobnie w całym przekroju.

Próbka nr 2 worek 10 kg był drobniejszej już frakcji i bardziej wilgotny - SVER=16,00 MJ/kg, teraz pali się pozostałe 20 kg.

Pozostałe 20 kg dało SVER=16,2 MJ/kg, popiół 8,17% wagi, więc sporo [objętość 11 litrów z 60 kg węgla - to o połowę więcej od Pieklorza z 4,2% wagi popiołu].

Średni SVER 2 partii to 16,13 MJ/kg.

Od rana pali się już "tani opał" zielony - dokąd był w niemalże całkowicie szczelnym worku był czarny, teraz dosechł trochę w zasobniku i już zbrunatniał częściowo - wygląda faktycznie jak Komorany.

mullann
18-12-2012, 18:17
Aby nie zaśmiecać tematu, poniżej link do mojego problemu...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209927-Piec-Vakomet-VAKO-S-25kW-z-podajnikiem-szufladowym-problemy&p=5688906#post5688906

Tyson
18-12-2012, 18:22
Pozostałe 20 kg dało SVER=16,2 MJ/kg, popiół 8,17% wagi, więc sporo [objętość 11 litrów z 60 kg węgla - to o połowę więcej od Pieklorza z 4,2% wagi popiołu].
no czyli prawie tak samo jak u mnie, może ktoś się skusi na http://allegro.pl/ekogroszek-wysokokaloryczny-i2882049981.html kupowałem od nich ekomiał i jest bardzo dobry długo trzyma i mniej popiołu niż z iskry :)

kobra64
18-12-2012, 18:26
No dzięki za informacje.
Co do składów kruszących węgiel na eko to w okolicy to nic nie słyszałem.
U mnie w Sulechowie są 3 składy z czego jeden ma eko prosto z kopalni(zapakowany)...

A tak na marginesie to przy paleniu miałem to trzeba stosować jakieś zupełnie inne ustawienia sterownika?
Czy zasada taka sama jak przy EKO?

Bo mam jeszcze po 5 worków Miału Ziemowit oraz groszku Sośnica(nie wiem jak to spalić, mieszać czy może osobno?)
Miał jest jak nie które ekogroszki(uziarnienie 0-25mm)

Zrobię zdjęcie to ocenicie fachowym okiem. Z góry dzięki.

Witam. Sośnica Ci się spala w tym kotle? To już duża sztuka. Może lepiej pomieszaj... A co do palenia miałem, to pewnie trzeba będzie przerwę i powietrze zmienić, ale to już według obserwacji spalania i popiołu. Swoją drogą zawsze myślałem, że ludziska tłoki kupują żeby tańszymi węglami ( miałami) palić. Kruszarek jest teraz już sporo i jak Ci się będzie chciało, to na pewno w okolicy kogoś znajdziesz. Z tym że część się tajniaczy - nie chcą, żeby klient wiedział, że sami eko produkują. Jak towar dobry, to uważam że to głupie - u mnie kruszarka na środku placu stoi. Pozdrawiam - Jacek

mullann
18-12-2012, 18:34
Piec teściu kupił z polecenia, a ja jestem na etacie palacza od 3mc :) i testuje różne paliwa.
Dlatego też jest Sośnica (sprzedawca proponował mieszać z miałem)
Dzięki.

kobra64
18-12-2012, 18:57
Piec teściu kupił z polecenia, a ja jestem na etacie palacza od 3mc :) i testuje różne paliwa.
Dlatego też jest Sośnica (sprzedawca proponował mieszać z miałem)
Dzięki.
Witam. Sośnica i Makoszowy - bo to w zasadzie jedno - to nie są węgle do przydomowych kotłowni. Spal co masz - najlepiej w formie jakiejś mieszanki i zapomnij. Typ węgla 33 - gaz i smoła, spiekalność około 50 RI. To nawet w śmieciuchu trudno się pali. Ty z 1/3 tego węgla pewnie wywalasz z popiołem, to się nie dziw, że tyle zużywasz.Właściwie żadne korekty nastaw nie pomogą. Jak nie znajdziesz fajnej wysiewki, to postaw na ekomiał. np. Piast albo właśnie Ziemowit . Jakie uziarnienie toleruje Twój kocioł? Jak do 32 mm, to masz całą masę możliwości także i w groszkach, ale ja bym raczej miał wybierał. Piec jest w porządku, tylko opał musisz zmienić. Pozdrawiam - Jacek

mullann
18-12-2012, 19:44
Jacku z łaski swojej zerknij na ten link i zaproponuj coś dobrego....
http://www.kotly.pleszew.co/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kot%C5%82y-VAKO-S?start=1

Widziałem, że KARENA też ma w ofercie jakieś dwa miały.
Eko miał ISKRAMiał wzbogacony ekogroszkiem
Eko miał-siany ISKRAMiał odsiewany z produkcji ekogroszku

O coś takiego chodzi?

konarski
18-12-2012, 20:29
Witam. Chodzi mi ostatnio po głowie pomysł, aby zebrać się w kilka osób z mojej miejscowości (woj. świętokrzyskie) i zamówić transport dobrego ekogroszku prosto z kopalni lub od przedstawiciela z tamtych rejonów. Tylko czy gra jest warta świeczki? Na miejscu mam kilka składów opału, ale ceny wysokie, opał mokry (pod chmurką) i niewiadomej jakości. Tak więc mam kilka pytań:
1. Ile ton zabiera taki transport? 25?
2. Eko raczej workowany z racji tego, że trzeba go rozładować w 5-6 punktach miasta (przy założeniu, że transport to 25 ton a chętni chcą po 4t opału - obszar do rozwiezienia raczej nie większy jak 3-5km). Tym samym czy auta są wyposażone w dźwig HDS?
3. Czy Pieklorz byłby dobry wyborem?
4. W jakich miesiącach opał ma najniższą cenę?

Nawet jeśli nie uda mi się go sprowadzić taniej niż na miejscu to może chociaż jakość będzie pewniejsza.

Jeśli ktoś się zajmuje takimi transportami i chciałby przesłać mi swoją ofertę to proszę o prywatną wiadomość na forum aby nie spamować w wątku.

Pozdrawiam

kobra64
18-12-2012, 21:35
Jacku z łaski swojej zerknij na ten link i zaproponuj coś dobrego....
http://www.kotly.pleszew.co/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kot%C5%82y-VAKO-S?start=1
Dziękuje.
Witam. Wygląda, że do 25 mm masz mieć opał. Co prawda w wielu tłokach ludzie palą grubszym nawet jak producent podaje 5 - 25, ale ryzyko jest. Proponuję mieszanki, np. miał IIA 20 MJ Janina na pół z groszkiem 5 - 25 Chwałowice albo Pieklorzem. Miał I 26 MJ Mysłowice - Wesoła na pół z Jaretem albo Retopalem. Miał 24MJ Ziemowit bez dodatków jak trafisz grubszy ( z większą ilością drobnych węgielków) albo w proporcji 1 do 2 z groszkiem 5-25 Chwałowice czy też z Pieklorzem. Możesz też palić czystym eko, ale to drogo raczej wyjdzie i bez potrzeby - na to masz tłok, żeby taniej palić. Jak się postarasz, to znajdziesz kogoś kto kruszy Bobrek albo Wesołą na ekogroszek i jak zmieszasz odsiewkę na pół z Jaretem to będziesz miał fajny towar. Raz poszukasz i wszystkie zimy do końca życia kotła spokojne. Tylko NIGDY nie kupuj wysiewu z przesiewania węgla w celu oddzielenia miału od np. orzecha, to ma być wysiew z kruszarki. Generalnie węgiel ma być z kopalni Mysłowice - Wesoła, Kazimierz Juliusz, ZG Piekary, Piast, Ziemowit, Janina albo Sobieski, jak chcesz palić bez mieszania i bez spieków. Do mieszanek możesz użyć Bobrek i Chwałowice. Inne polskie węgle Cię nie interesują. Żadne Rydułtowy, Jankowice, Sośnice, Marcele, Bielszowice, Staszice, Wieczorki czy inne Wujki. Pozdrawiam - Jacek Ps. Nie doczytałem Twojego dopisku, więc teraz odpowiadam - nie wiem, co naprawdę kruszy Karena. Suspenser testował i jak jego opinia o eko jest pozytywna ( wartość opałowa i spiekalność), to odsiewka powinna mieć taką samą wartość. Gotowego ( mieszanego z eko ) bym nie brał, raczej ten odsiew. Jak trzymają się kolorystyki, to będzie z Chwałowic. Tyle że to będzie drób 0 do 8 mm i trzeba zmieszać na pół z jakimś tanim niespiekalnym eko, najlepiej z Jaretem i Twój tłok będzie Cię chwalił.

zagoj
18-12-2012, 22:03
Cały poprzedni sezon paliłem Pieklorzem z Bobrek i okazał się jak dla mnie bardzo dobry, minus był taki, ze kupiłem go na składzie gdzie nie workują w ładne plastikowe worki tylko takie po kartoflach. Teraz jak już wcześniej wspominałem testuję EKO-JET'a którego tak zachwalałem i być może jest dobry bo parametry ma świetne. Boję się tylko że zachwaliłem Wam EKO, z którym tak naprawdę możecie mieć problemy. I nie wiem czy to ja jestem sierota i nie potrafię dobrze ustawić pieca czy z tym EKO faktycznie jest coś nie tak. Stwierdzam tak po pierwszym zasypie 75kg.
Prośba do SUSPENSER, czy jeżeli wysłał bym Ci worek to mógłbyś go przetestować i opisać spostrzeżenia na forum? Oszczędziło by Ci to wycieczki krajoznawczej na wschód do Lublina, o której kiedyś pisałeś, ale żeby nie było zapraszam.

kobra64
18-12-2012, 22:11
Cały poprzedni sezon paliłem Pieklorzem z Bobrek i okazał się jak dla mnie bardzo dobry...
Witam. W tym roku już taki nie jest... A tak z ciekawości - co jest nie tak z tym Eko Jetem?

pionan
19-12-2012, 08:27
Jeżeli to w podajniku z węglem to miejsce ocierania będzie się dobrze "świeciło" więc powinieneś je łatwo zlokalizować .

Pomysł na przejrzenie wyczyszczenie i wyregulowanie podajnika i kotła przed Wigilią to bardzo dobra propozycja dla wszystkich użytkowników kotłów .

no i wczoraj po południu wziąłem się za skrzypiący ślimak. Zeszło mi trochę, ale zrobione. Wyjąłem drania, oczyściłem, rurę również. Upie....liłem sie przy tym co niemiara, ale grunt, ze już jest cichuteńko :)

Wczoraj zadzwoniła do mnie miłą Pani z Kareny z pytaniem, czy otrzymałem od nich zamówione próbki. Podobno po wpisach na FM dostali taką liczbę zamówień na próbki, że nie za bardzo nad tym panują :)
Węgiel ma przyjść jutro lub pojutrze. Zobaczymy co to za cudo. Poza tym woża towar do klientó do Jeleniej Góry. Jak będzie fajny węgiel, to może skuszę się na próbny zakup.

MaWi
19-12-2012, 09:37
Witam.
Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak.Na ich stronie tak naprawdę nie ma żadnych szczegółów. Nie sposób się dowiedzieć skąd mają węgiel - na infolinii kierują do ich niby dostawcy czyli Krajowej Spółki Węglowej. Czegokolwiek o tej spółce próżno szukać w necie. Jeżeli zapytać o szczegóły węgla - np spiekalność/liczbę Rogi/liczbę przy literach RI to robią wielkie oczy i pytają co ja wymyśliłem (sprzedawcy ze składów też). Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.
Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.
To wszystko wydaje mi się troszkę dziwne i pomogło podjąć decyzję -wolę zapłacić o 200 pln więcej na tonie, ale kupić polski węgiel w oryginalnym kopalnianym pakunku.

kaszpir007
19-12-2012, 10:08
Ja w tym roku kupiłem ekogroszek ze skladywegla.pl.
Ekogroszek ruski , niby 24MJ za 699zł za tonę (luzem). Transport gratis.

W poprzednim roku też kupowałem ruski ekogroszek z innej firmy (był droższy o chyba 30zł za tonę + musiałem zapłacić za transport).

Zdecydowałem się na wziąć z innej firmy węgiel bo trochę tańszy i bezpłatny transport ..

Szczerze mówiąc ciężko mi coś powiedzieć o tym węglu. Wygląda podobnie jak zamawiany w tamtym roku od innego dostawcy węgiel. Jest błyszczący i czarny ...
Pali się dobrze . Nie narzekam , ale nie mam pojęcia jaką ma faktyczną kaloryczność ...

ZUG
19-12-2012, 11:24
Witam.
Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak.Na ich stronie tak naprawdę nie ma żadnych szczegółów. Nie sposób się dowiedzieć skąd mają węgiel - na infolinii kierują do ich niby dostawcy czyli Krajowej Spółki Węglowej. Czegokolwiek o tej spółce próżno szukać w necie. Jeżeli zapytać o szczegóły węgla - np spiekalność/liczbę Rogi/liczbę przy literach RI to robią wielkie oczy i pytają co ja wymyśliłem (sprzedawcy ze składów też). Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.
Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.
To wszystko wydaje mi się troszkę dziwne i pomogło podjąć decyzję -wolę zapłacić o 200 pln więcej na tonie, ale kupić polski węgiel w oryginalnym kopalnianym pakunku.

potwierdzam:mad:

ZUG
19-12-2012, 11:25
Ja w tym roku kupiłem ekogroszek ze skladywegla.pl.
Ekogroszek ruski , niby 24MJ za 699zł za tonę (luzem). Transport gratis.

W poprzednim roku też kupowałem ruski ekogroszek z innej firmy (był droższy o chyba 30zł za tonę + musiałem zapłacić za transport).

Zdecydowałem się na wziąć z innej firmy węgiel bo trochę tańszy i bezpłatny transport ..

Szczerze mówiąc ciężko mi coś powiedzieć o tym węglu. Wygląda podobnie jak zamawiany w tamtym roku od innego dostawcy węgiel. Jest błyszczący i czarny ...
Pali się dobrze . Nie narzekam , ale nie mam pojęcia jaką ma faktyczną kaloryczność ...

ma góra 22MJ i dużo popiołu takie jest moje zdanie.

tofel3
19-12-2012, 11:43
Witam.
Już chyba każdy który posiada piec i pali eko-groszkiem wypowiedział się na ten temat.
Tak więc na dzień dzisiejszy jak przedstawia się ranking ?

kaszpir007
19-12-2012, 12:00
ma góra 22MJ i dużo popiołu takie jest moje zdanie.

Nie ma pojęcia jaką faktycznie ma kaloryczność. Zapewne 99% węgla oferowane przez inne skłądy węgla ma także oszukaną kaloryczność. Także te pakowane przez kopalnie węgle wcale nie muszą mieć takiej kaloryczności jak wynika z certyfikatu wystawionego kilka lat wcześniej ...

Nie ukrywam że cena była wyznacznikiem zakupu. Polskie ekogroszki są droższe o okolo 200zł i też nie gwarantują wysokiej kaloryczności ..
Jeśli ktoś by mi zagwarantował że kupionego oruginalnego opału pakowany przez kopalnię za 1000-1100zł zużyłbym o 40-50% mnie niż ten rosyjski to czemu nie ...
Ale jeśli by sie okazało że zużycie było by na podobnym poziomie to po co przepłacać?

MaWi
19-12-2012, 14:10
Jak przyszło do zamówienia, to róznica zmalała do 140 pln - składywęgla 860pln za pakowane na składzie "nie wiadomo co", a 1000 pln za pakowany w kopalni ekoret. Obie ceny z dostawą. Nie wiem jak z wagą tego pierwszego,a ekoret kupowałem w ub. roku i waga +- 0,5 kg na 25kg workach. Popiołu po ekorecie ok 8% - niepełne wiadro blaszane z zasobnika 150kg.Podobno w tym pierwszym popiołu znacznie więcej.Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) i przy takiej różnicy cenowej nie będę ryzykował.

MARTINOS
19-12-2012, 14:23
[...]Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) [...]

Kurde są chyba jakies szkolenia dla sprzedawców... U mnie padł ten sam argument! :-)

wojtek65
19-12-2012, 15:09
Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

czechu77
19-12-2012, 16:45
Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

Wtrącę tylko, że te 26MJ to podawane przez nich cipeło spalania a nie kaloryczność. Poza tym po ich miale mam znacznie więcej popiołu niż po polskim za 550zł no i spieka się dość mocno

SUSPENSER
19-12-2012, 16:45
Od rana pali się już "tani opał" zielony - dokąd był w niemalże całkowicie szczelnym worku był czarny, teraz dosechł trochę w zasobniku i już zbrunatniał częściowo - wygląda faktycznie jak Komorany.

"Tani opał" zielony [Komorany] - SVER=14,3 MJ/kg, zero spieków, mało popiołu.

Teraz pali się czerwony "wysokoenergetyczny" - jest mokry i bardzo drobny - SVER niebawem ...

SUSPENSER
19-12-2012, 17:18
Witam.
Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak. ... . Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.
Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.

Jak na razie nic stąd nie znika, więc bądź dobrej myśli.

Testowałem węgiel z 2 różnych składów firmy skladywegla.pl i wyniki masz pod linkiem w stopce ...

SUSPENSER
19-12-2012, 17:19
Witam.
Już chyba każdy który posiada piec i pali eko-groszkiem wypowiedział się na ten temat.
Tak więc na dzień dzisiejszy jak przedstawia się ranking ?

Mój ranking masz pod linkiem w stopce ...

Tyson
19-12-2012, 19:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yqeo4IOosIw#! ktoś się zdenerwował na tani opał :)

SUSPENSER
19-12-2012, 19:23
Jak przyszło do zamówienia, to róznica zmalała do 140 pln - składywęgla 860pln za pakowane na składzie "nie wiadomo co", a 1000 pln za pakowany w kopalni ekoret. Obie ceny z dostawą. Nie wiem jak z wagą tego pierwszego,a ekoret kupowałem w ub. roku i waga +- 0,5 kg na 25kg workach. Popiołu po ekorecie ok 8% - niepełne wiadro blaszane z zasobnika 150kg.Podobno w tym pierwszym popiołu znacznie więcej.Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) i przy takiej różnicy cenowej nie będę ryzykował.

8% wagi to dużo - ja toleruję 4-5% - gdy któryś z testowanych ma więcej wtedy to sprawdzam i podaję.

Przy węglu ze skladywegla.pl który testowałem popiołu nie było więcej niż 5% na pewno, ale w różnych składach miał bardzo różną kaloryczność.

SUSPENSER
19-12-2012, 19:24
Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

Taki z tego wniosek, że jako miał sprzedają proszek.

SUSPENSER
19-12-2012, 19:25
Prośba do SUSPENSER, czy jeżeli wysłał bym Ci worek to mógłbyś go przetestować i opisać spostrzeżenia na forum? Oszczędziło by Ci to wycieczki krajoznawczej na wschód do Lublina, o której kiedyś pisałeś, ale żeby nie było zapraszam.

Pewnie, że go Ci przetestuję, a do Lublina wybiorę się raczej na wiosnę, chyba, że pogoda już w Styczniu będzie ładna [bez opadów].

MARTINOS
19-12-2012, 19:29
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yqeo4IOosIw#! ktoś się zdenerwował na tani opał :)

To pewnie czysty wyciąg z młodego węgla. :-)

SUSPENSER
19-12-2012, 19:31
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yqeo4IOosIw# (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%26v%3DYqeo4IOosI w%23)! ktoś się zdenerwował na tani opał :)

A mógł zawczasu poczytać forum :yes:

Może ktoś zarejestrowany w tym portalu podrzuci mu w komentarzu do nas linka ?

SUSPENSER
19-12-2012, 19:31
To pewnie czysty wyciąg z młodego węgla. :-)

Tia ropa mu trysnęła :lol2:

Tyson
19-12-2012, 19:37
To pewnie czysty wyciąg z młodego węgla. :-)

Dostałeś już przesyłkę od Babci z Karena, żółtą ISKIERKę? jak dostaniesz daj znać jaka jakość i wilgotność !

MARTINOS
19-12-2012, 19:38
Tia ropa mu trysnęła :lol2:

Bez żartów. Suspenser, ty lepiej w swoim rankingu dodaj, że węgiel już oblany płynną podpałką sprzedają :-)

MARTINOS
19-12-2012, 19:39
Dostałeś już przesyłkę od Babci z Karena, żółtą ISKIERKę? jak dostaniesz daj znać jaka jakość i wilgotność !
Dzwoniła dziś do mnie. Paleta jutro ma być u mnie. :-)

Tyson
19-12-2012, 19:43
Dzwoniła dziś do mnie. Paleta jutro ma być u mnie. :-)

o to Babcia profesjonalistka nie to co tani opał, pewnie będzie dobry wungielek.

MARTINOS
19-12-2012, 19:49
o to Babcia profesjonalistka nie to co tani opał, pewnie będzie dobry wungielek.

Mówiłem jej, że jak będzie coś nie tak to ma zapewnioną reklamę na forach!

animuss
19-12-2012, 19:52
Tia ropa mu trysnęła :lol2:
http://www.youtube.com/watch?v=Yqeo4IOosIw
Tu druga cześć tego filmiku jest tej wody jeszcze więcej :)

http://www.youtube.com/watch?v=tBaspEHCPig

Tyson
19-12-2012, 20:20
Mówiłem jej, że jak będzie coś nie tak to ma zapewnioną reklamę na forach!

Oj mogłeś nie mówić znowu będzie nieobiektywna próbka :). A nie daje drugiej tony gratis do testów? :)

Piotrek42
19-12-2012, 20:25
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yqeo4IOosIw#! ktoś się zdenerwował na tani opał :)

Droga woda... nawiasem mówiac jakiś węgiel o większej granulacji skkruszony na kruszarce i wszystko razem z powrotem do worków,porzadna firma miał po kruszeniu sprzedałaby osobno a tu wsio razem :)

SUSPENSER
19-12-2012, 20:25
Bez żartów. Suspenser, ty lepiej w swoim rankingu dodaj, że węgiel już oblany płynną podpałką sprzedają :-)

Qrcze tylko ten z PSB Mrówka, który dzisiaj wsypałem do zasobnika nie jest tak mokry, jest tylko wilgotny ... oszukali mnie - bez podpałki kupiłem ;-)