PDA

Zobacz pełną wersję : Ogniwo eko plus



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

75max
13-02-2013, 05:40
1. Zasobnik na paliwo wystaje z przodu za obrys pieca
2. brak otworu do awaryjnego opróżniania zasobnika (chyba jest teraz w podstawie wraz z ślimakiem)

jorgo
13-02-2013, 07:12
1. Zasobnik na paliwo wystaje z przodu za obrys pieca
2. brak otworu do awaryjnego opróżniania zasobnika (chyba jest teraz w podstawie wraz z ślimakiem)

A tu masz tak : http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

75max
13-02-2013, 07:46
też to widziałem i się zastanawiam może na stronie jeszcze nie zmienili bo wątpię żeby gość na allegro zrobił fotomontaż myślę że takie zdjęcie dostał z ogniwa

75max
13-02-2013, 15:36
pisałem do gościa z allegro odpisał mi że na stronie ogniwa jest aktualne zdjęcie to u niego na stronie może się trochę różnić od orginału

ARCHER
24-02-2013, 12:28
Czy w wersjach sterownika powyżej 0.2.9.16, kocioł też pracuje do 5 stopni powyżej zadanej, czy zostało to zmienione? Pytam bo nie mam na razie jak zaktualizować softu, żeby sprawdzić.

karoka65
24-02-2013, 17:07
Czy w wersjach sterownika powyżej 0.2.9.16, kocioł też pracuje do 5 stopni powyżej zadanej, czy zostało to zmienione? Pytam bo nie mam na razie jak zaktualizować softu, żeby sprawdzić.
W trybie automatycznym tak, w spalaniu grupowym do 1 stopnia.
Jakby ci się chciało to bierz pod pachę sterownik i podjedź to ci przeprogramuję.

ARCHER
24-02-2013, 18:03
W trybie automatycznym tak, w spalaniu grupowym do 1 stopnia.
Jakby ci się chciało to bierz pod pachę sterownik i podjedź to ci przeprogramuję.
Nie chciałbym zawracać ci głowy takimi pierdołami. Jak tylko przywrócę laptopa do życia (bo padł dysk) to spróbuje wgrać nowy soft. Jeżeli nie będę dawał rady to wtedy na pewno się odezwę :D. Tak czy inaczej dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

karoka65
24-02-2013, 18:21
Nie ma problemu, to zajmuje minutę, w tygodniu przeważnie po 15.15 jestem w domu w weekendy również, ten miałem zajęty, niedawno wróciłem z targów w Sosnowcu.

minertu
24-02-2013, 19:44
Jak droga powrotna?

karoka65
24-02-2013, 19:47
Jak droga powrotna?
Wszystko cacy :)
Dzięki.

jorgo
25-02-2013, 18:44
Nie ma problemu, to zajmuje minutę, w tygodniu przeważnie po 15.15 jestem w domu w weekendy również, ten miałem zajęty, niedawno wróciłem z targów w Sosnowcu.

Uuuuuu...to chyba było ciężko:-P ???

karoka65
25-02-2013, 18:58
Lekko nie było hehe

robus2000
28-02-2013, 06:10
Witam
Mam pytanie do praktyków i fachowców; czy w dobrze wykonanej instalacji C,O, normalnym jest szum/hałas przelewającej się wody jaki dobiega z rurek miedzianych i pomp c.o. i samego kotła? Wygląda to tak jakby cały czas tę wodę ktoś ''mielił''. Instalacja nowa z 09.2012 wykonana w układzie zamkniętym z wymiennikiem. Już dwa razy odpowietrzałem jedną pompę c.o., tę na kotle. Nadmienię, że jest zamocowany odpowietrznik w najwyższym punkcie, jednak nigdy nie słyszałem aby uchodziło z niego jakieś powietrze. Owszem słyszałem tylko podczas pierwszego zalewania układu. Wczoraj znów miałem ten objaw do tego stopnia, że w układzie c.o. małym(otwartym) rury na wyjściu były gorące a powrót zimny i wymiennik przestał działać, kaloryfery zimne. Dopiero jak odpowietrzyłem tę pompę c.o. na kotle wszystko wróciło do normy. Po odpowietrzeniu hałas wody jest zdecydowanie mniejszy, jednak cięgle słychać mielenie wody. Nie wiem już co zrobić aby było dobrze. Dla poglądu;

173442173443173444

lestek27
28-02-2013, 08:08
Witam.
Jestem tu nowy choć czytam to forum juz kilka dni.
W tym roku zamierzam wymienić kocioł bo stary to jedno wielkie nieporozumienie.
Ciągłe zaglądanie do niego nie mówiąc już o tym że nie ma mowy aby dołożyć na noc węgla i rano dorzucić.
Skłaniam się właśnie ku OEP ale potrzebuję pomocy w doborze mocy tego kotła.
Po lekturze poradnika TIMONA wnioskuję że OEP 16KW będzie odpowiedni ale pewności nie mam.
Dom budowany w latach 70 - tych. parter wysoki 2,10m i piętro wysoki 2,60m
Ściany zewnętrzne partery z pustaka betonowego, pustka powietrzna i cegła.
Ściany piętra to pustak suporex, pustka powietrzna i cegła. Grube na ok 50cm.
Parter docieplony styropianem 12cm a pietro styropianem 10cm.
Strop również docieplony styropianem 10cm
Okna od ok. 7 lat PCV z współczynnikiem 1,1
Obecnie palenie wygląda tak, że rozpalam ok godz. 16:00 i palę do 22:00
Podczas palenia spokojnie na pietrze uzyskam 22, 23 st ale za to na parterze jest dużo cieplej i muszę skręcać zawory na grzejnikach.
Przy mrozach rzędu -15 na piętrze przez noc spada temp. o ok 2st co nie jest zbyt komfortowe a jak wrócę z pracy jest jeszcze niższa.
Chciałbym zainstalować OEP i nie bawić się w tak częste rozpalanie nie mówiąć możliwośći utrzymania właściwej temp. w domu.
Dodam jeszcze że w obecnej chwili mam zasobnik wody ok 150 l a chcę założyć 300 l.
Proszę o poradę jaką moc kotła wybrać.

0degree
28-02-2013, 16:08
Witam
Mam pytanie do praktyków i fachowców; czy w dobrze wykonanej instalacji C,O, normalnym jest szum/hałas przelewającej się wody jaki dobiega z rurek miedzianych i pomp c.o. i samego kotła? Wygląda to tak jakby cały czas tę wodę ktoś ''mielił''. Instalacja nowa z 09.2012 wykonana w układzie zamkniętym z wymiennikiem. Już dwa razy odpowietrzałem jedną pompę c.o., tę na kotle. Nadmienię, że jest zamocowany odpowietrznik w najwyższym punkcie, jednak nigdy nie słyszałem aby uchodziło z niego jakieś powietrze. Owszem słyszałem tylko podczas pierwszego zalewania układu. Wczoraj znów miałem ten objaw do tego stopnia, że w układzie c.o. małym(otwartym) rury na wyjściu były gorące a powrót zimny i wymiennik przestał działać, kaloryfery zimne. Dopiero jak odpowietrzyłem tę pompę c.o. na kotle wszystko wróciło do normy. Po odpowietrzeniu hałas wody jest zdecydowanie mniejszy, jednak cięgle słychać mielenie wody. Nie wiem już co zrobić aby było dobrze. Dla poglądu;

173442173443173444
Robus, sprawdź czy rura od pieca w kierunku bojlera ma spadek w kierunku kotła, odpowietrznik mógł się "wysypać" więc na próbę go odkręć zostawiając zawór stopkowy po czym przyciskając go palcem spróbuj czy wychodzi powietrze. Odpowietrzaj przy wyłączonej pompie.
Te szumy to wskazują na obecność powietrza czy kawilacja?

robus2000
28-02-2013, 17:17
Robus, sprawdź czy rura od pieca w kierunku bojlera ma spadek w kierunku kotła, odpowietrznik mógł się "wysypać" więc na próbę go odkręć zostawiając zawór stopkowy po czym przyciskając go palcem spróbuj czy wychodzi powietrze. Odpowietrzaj przy wyłączonej pompie.
Te szumy to wskazują na obecność powietrza czy kapilacja?

Rura (chyba ta) wg,mnie nie ma spadku w kierunku pieca, jest zamontowana prosto i w niej jest odpowietrznik. Jutro sprawdzę czy ten odpowietrznik działa. Szumy są teraz cichsze ponieważ odpowietrzałem tę pompę wczoraj. Myślę, że to jest powietrze, A co to jest kapilacja, może kapilara?

0degree
28-02-2013, 17:42
No to sprawdz ten automat, metoda o ktorej pisalem. Dodatkowo po odpowietrzeniu sprobuj troche przymknac wezownice bojlera na powrocie, bo mozliwe ze wiekszosc wody przez nia przeplywa

0degree
28-02-2013, 17:47
Przy tych srednicach co widac na fotkach, to raczej efektu kawilacji nie powinno byc.

jorgo
28-02-2013, 20:16
Witam.
Jestem tu nowy choć czytam to forum juz kilka dni.
W tym roku zamierzam wymienić kocioł bo stary to jedno wielkie nieporozumienie.
Ciągłe zaglądanie do niego nie mówiąc już o tym że nie ma mowy aby dołożyć na noc węgla i rano dorzucić.
Skłaniam się właśnie ku OEP ale potrzebuję pomocy w doborze mocy tego kotła.
Po lekturze poradnika TIMONA wnioskuję że OEP 16KW będzie odpowiedni ale pewności nie mam.
Dom budowany w latach 70 - tych. parter wysoki 2,10m i piętro wysoki 2,60m
Ściany zewnętrzne partery z pustaka betonowego, pustka powietrzna i cegła.
Ściany piętra to pustak suporex, pustka powietrzna i cegła. Grube na ok 50cm.
Parter docieplony styropianem 12cm a pietro styropianem 10cm.
Strop również docieplony styropianem 10cm
Okna od ok. 7 lat PCV z współczynnikiem 1,1
Obecnie palenie wygląda tak, że rozpalam ok godz. 16:00 i palę do 22:00
Podczas palenia spokojnie na pietrze uzyskam 22, 23 st ale za to na parterze jest dużo cieplej i muszę skręcać zawory na grzejnikach.
Przy mrozach rzędu -15 na piętrze przez noc spada temp. o ok 2st co nie jest zbyt komfortowe a jak wrócę z pracy jest jeszcze niższa.
Chciałbym zainstalować OEP i nie bawić się w tak częste rozpalanie nie mówiąć możliwośći utrzymania właściwej temp. w domu.
Dodam jeszcze że w obecnej chwili mam zasobnik wody ok 150 l a chcę założyć 300 l.
Proszę o poradę jaką moc kotła wybrać.

a nic nie napisałeś jaka powierzchnia jest ogrzewana?

jorgo
28-02-2013, 20:24
Witam
Mam pytanie do praktyków i fachowców; czy w dobrze wykonanej instalacji C,O, normalnym jest szum/hałas przelewającej się wody jaki dobiega z rurek miedzianych i pomp c.o. i samego kotła? Wygląda to tak jakby cały czas tę wodę ktoś ''mielił''. Instalacja nowa z 09.2012 wykonana w układzie zamkniętym z wymiennikiem. Już dwa razy odpowietrzałem jedną pompę c.o., tę na kotle. Nadmienię, że jest zamocowany odpowietrznik w najwyższym punkcie, jednak nigdy nie słyszałem aby uchodziło z niego jakieś powietrze. Owszem słyszałem tylko podczas pierwszego zalewania układu. Wczoraj znów miałem ten objaw do tego stopnia, że w układzie c.o. małym(otwartym) rury na wyjściu były gorące a powrót zimny i wymiennik przestał działać, kaloryfery zimne. Dopiero jak odpowietrzyłem tę pompę c.o. na kotle wszystko wróciło do normy. Po odpowietrzeniu hałas wody jest zdecydowanie mniejszy, jednak cięgle słychać mielenie wody. Nie wiem już co zrobić aby było dobrze. Dla poglądu;

173442173443173444

bez wątpienia zapowietrzony układ..... a czy nie masz może jakiegoś delikatnego wycieku? nie uzupełniasz wody w układzie co?

jorgo
28-02-2013, 20:26
@ Odegree
sry....ale czy przypadkiem nie chodziło ci o zjawisko: kawitacji?

0degree
28-02-2013, 21:49
@ Odegree
sry....ale czy przypadkiem nie chodziło ci o zjawisko: kawitacji?
Tak, o kawitacje ;) stale myli mi się to, już poprawiam

0degree
28-02-2013, 21:55
U Robusa niepokoi mnie sposób montażu zaworu różnicowego, tego typu zawory montuje się w położeniu pionowym, a do montażu w pozycji poziomej stosuje się zawory klapowe. Na zapowietrzenie układu nie ma to wpływu ale jeśli kulka nie zamknie przepływu wstecz to będzie problem z dogrzaniem wymiennika od strony pierwotnej.

szekspir
28-02-2013, 22:54
Oczywiście w ten sposób założony zawór nie będzie działał poprawnie.
Robus powiedz w jaki sposób odpowietrzasz wymiennik po stronie grzejników skoro nie widać tam żadnego odpowietrznika?

robus2000
01-03-2013, 06:39
Oczywiście w ten sposób założony zawór nie będzie działał poprawnie.
Robus powiedz w jaki sposób odpowietrzasz wymiennik po stronie grzejników skoro nie widać tam żadnego odpowietrznika?

Cieszę się, że odpowiadacie na mój problem. Grzejniki i ich instalacja rurowa pracują w układzie zamkniętym, i zapowietrzyły się tylko raz. Na tym układzie założona jest też pompa c.o., poniżej wymiennika (połączona elektrycznie razem z pompą c,o, od układu otwartego; sterownik jak załącza pompę c.o. to załącza je obie jednocześnie). Po wyłączeniu sterownika odpowietrzałem tę pompę raz. Poza tym na wszystkich grzejnikach mam założone odpowietrzniki ręczne, na niektórych automatyczne. W piecu gazowym (nie pracuje, ale jest przez niego obieg c.o.), który ogrzewał mi dom w zeszłym sezonie mam manometr ciśnienia. Nie ma ubytków (trzymam ciśnienie ok 1.5 atm). To bulgotanie i przelewanie jest tylko (tak to słyszę) w okolicy pompy c.o, kotła i w rurkach układu otwartego. Odkręcałem dzisiaj ten duży odpowietrznik, wylało się parę kropel wody. Przedmuchałem ustnie, w pionowym położeniu powietrze przechodzi, w poziomym ,nie. Chyba jest dobry, nie było też żadnych poprochów.

0degree
01-03-2013, 08:07
Robus dopóki tego nie poprawisz będziesz miał problem z odpowietrzeniem.

jorgo
01-03-2013, 08:42
@ Odegree, robus2000
Też zwróciłem uwagę na te przewody elektryczne leżące na rurkach i te pajęczynki z nich zrobione....... gdzieś tam był przewód na rurce nieosłoniętej miedzianej....... o ile na plastiku można tolerować.... weź jakieś rynienki kup i puść przewody w rynienkach
koniecznie ze względów bezpieczeństwa to popraw !!!!

robus2000
01-03-2013, 12:17
@ Odegree, robus2000
Też zwróciłem uwagę na te przewody elektryczne leżące na rurkach i te pajęczynki z nich zrobione....... gdzieś tam był przewód na rurce nieosłoniętej miedzianej....... o ile na plastiku można tolerować.... weź jakieś rynienki kup i puść przewody w rynienkach
koniecznie ze względów bezpieczeństwa to popraw !!!!

Dzięki koledzy za cenne uwagi. ODEGREE- napewno masz rację, w takim położeniu jak pokazujesz na szkicu, odpowietrznik będzie lepiej pracował. To zrobię niebawem.
JORGO - faktycznie te pajęczynki mogą budzić obawy. Tylko w jednym przypadku kabel elektryczny dotyka do miedzianej rurki, to przewód od odkurzacza, akurat czyściłem. Po czyszczeniu wyciągam wtyczkę. pozostałe ''kabelki'' to; kabel ethernet, i dwa od czujników (pokojowy, i od c.w.u.) jakieś tam napięcie jest ale faktycznie, wygląda niechlujnie. Poprawię to.
Jeszcze raz dzięki.

alamin
01-03-2013, 18:17
Witam Wszystkich. Szukam dobrego kotła bo chatka spora ok 150 m2 do ogrzania 210 m po podłodze z garaż nieogrzewany.Czytam i czytam i coś mi nie pasuje, Przeanalizowałem dane ze strony esterowniki dotyczące spalania poszczególnych użytkowników i doszłem do wniosku że wcale mały kociołem ( większość takie polecacie) nie spala wcale mniej. Śądzę że jest to zmowa grupy producentów aby wmówić inwestorą że dzięki mniejszym piecom mniej spalą czyli na mój dom 150 m proponyje max 12, a w praktyce nie ma to znaczenia. Mój przykład mam w pracy trzech znajomych wszyscy spalili do tej pory ok 3,5 tony groszku za 650 zł kupują w tym samym składzie. Każdy ma ciepło ok 22-23 st. 1 ma klocka 220 mk piec 25 kw drugi ma 110 mk piec 19 kw trzeci 130 km też 25 kw . wszystkie ocieplone wymienione dachy dom z piecem 19 to nowy dom , te dwa pozostałe to klocki. Moje spostrzeżenia są takie obojętnie czy 100 czy 200 mk i tak pójdze 3-3,5 tony groszku . Więc lepiej wydać mniej za piec ( piece owych kolesi są za ok 5 tysięcy najprostsze sterowniki). Uważam że budowanie małych piecyków przez producentów i montaż w nich i tak dużych palników jest oszustwem bo przecież wszystkie te palniki burnery brucery są to duże palniki, na duże moce.

minertu
01-03-2013, 18:36
Witam Wszystkich. Szukam dobrego kotła bo chatka spora ok 150 m2 do ogrzania 210 m po podłodze z garaż nieogrzewany.Czytam i czytam i coś mi nie pasuje, Przeanalizowałem dane ze strony esterowniki dotyczące spalania poszczególnych użytkowników i doszłem do wniosku że wcale mały kociołem ( większość takie polecacie) nie spala wcale mniej. Śądzę że jest to zmowa grupy producentów aby wmówić inwestorą że dzięki mniejszym piecom mniej spalą czyli na mój dom 150 m proponyje max 12, a w praktyce nie ma to znaczenia. Mój przykład mam w pracy trzech znajomych wszyscy spalili do tej pory ok 3,5 tony groszku za 650 zł kupują w tym samym składzie. Każdy ma ciepło ok 22-23 st. 1 ma klocka 220 mk piec 25 kw drugi ma 110 mk piec 19 kw trzeci 130 km też 25 kw . wszystkie ocieplone wymienione dachy dom z piecem 19 to nowy dom , te dwa pozostałe to klocki. Moje spostrzeżenia są takie obojętnie czy 100 czy 200 mk i tak pójdze 3-3,5 tony groszku . Więc lepiej wydać mniej za piec ( piece owych kolesi są za ok 5 tysięcy najprostsze sterowniki). Uważam że budowanie małych piecyków przez producentów i montaż w nich i tak dużych palników jest oszustwem bo przecież wszystkie te palniki burnery brucery są to duże palniki, na duże moce.Fajna teoria.
Może ja też sobie kupię 3,5t na sezon i będę robił tak aby mi nie brakło :)

0degree
01-03-2013, 19:10
Fajna teoria.
Może ja też sobie kupię 3,5t na sezon i będę robił tak aby mi nie brakło :)
O co chodzi, na wakacje nad morze jelczem też da się pojechać ;)

jorgo
02-03-2013, 10:00
Witam Wszystkich. Szukam dobrego kotła bo chatka spora ok 150 m2 do ogrzania 210 m po podłodze z garaż nieogrzewany.Czytam i czytam i coś mi nie pasuje, Przeanalizowałem dane ze strony esterowniki dotyczące spalania poszczególnych użytkowników i doszłem do wniosku że wcale mały kociołem ( większość takie polecacie) nie spala wcale mniej. Śądzę że jest to zmowa grupy producentów aby wmówić inwestorą że dzięki mniejszym piecom mniej spalą czyli na mój dom 150 m proponyje max 12, a w praktyce nie ma to znaczenia. Mój przykład mam w pracy trzech znajomych wszyscy spalili do tej pory ok 3,5 tony groszku za 650 zł kupują w tym samym składzie. Każdy ma ciepło ok 22-23 st. 1 ma klocka 220 mk piec 25 kw drugi ma 110 mk piec 19 kw trzeci 130 km też 25 kw . wszystkie ocieplone wymienione dachy dom z piecem 19 to nowy dom , te dwa pozostałe to klocki. Moje spostrzeżenia są takie obojętnie czy 100 czy 200 mk i tak pójdze 3-3,5 tony groszku . Więc lepiej wydać mniej za piec ( piece owych kolesi są za ok 5 tysięcy najprostsze sterowniki). Uważam że budowanie małych piecyków przez producentów i montaż w nich i tak dużych palników jest oszustwem bo przecież wszystkie te palniki burnery brucery są to duże palniki, na duże moce.

To ja zadam k.łam tym teoriom..........
150 m kw. ogrzewam kotłem 16 kW OE+ ... palę drugi sezon...... poprzednie lata paliłem normalnym kotłem tzw. śmieciuchem i spalałem ok. 5 ton grubego węgla.... o drewnie nie wspominam. Ubiegły sezon 4 tonki eko, ten sezon na dzień dzisiejszy ok. 2,5 tonki ekogroszku......
A te przedstawiane przez Ciebie przykłady niczego nie dowodzą...

robus2000
02-03-2013, 15:20
A te przedstawiane przez Ciebie przykłady niczego nie dowodzą...
Masz JORGO rację, ale kolega ALAMIN swoją teorię ma.

jorgo
04-03-2013, 08:19
teoria teorią...... każdy ma prawo mieć.
A tak na marginesie, sezon się powoli kończy i w sumie cały czas tylko 1 wersja softu....... chyba udana? jak myślicie?
Wg mnie tak, daje teraz tyle możliwości sterowania kotłem, że każdy może coś dla siebie wybrać. A i jakby w tym sezonie mnije głosów związanych ze spalaniem złej jakości groszku czy miału. :)

zby-net
04-03-2013, 20:44
Witam Panowie i Panie :)

Mam pytanie, ponieważ zastanawiam się nad zakupem pieca, wybrałem już raczej na 100 % OGNIWO EKO PLUS 25Kw (metraż około 240 - 280m).

Przesiadam się z ogrzewania olejowego i mam teraz pytanie.

Obecny komin w środku ma (wkłady) pokazane na zdjęciu mają 15 cm, czy uważacie że to powinno wystarczyć dla tego pieca, czy jest za mało ponieważ producent zaleca 16 cm.

Jakie jest wasza opinia jako fachowców? Czy ma ktoś już ten piec i ma mniejszy od wskazanego.

174392

jorgo
04-03-2013, 21:05
16 na 16 daje 256 cm powierzchni..... a przy kole to będzie ok. 177 cm powierzchni.... troszkę mało :(

Gelo_26
04-03-2013, 21:15
A czy ten wkład to przypadkiem nie jest wentylacyjny.. na taki jakoś mi wygląda..

zby-net
05-03-2013, 08:53
A czy ten wkład to przypadkiem nie jest wentylacyjny.. na taki jakoś mi wygląda..

Na to wygląda, nie znam się na tym, w czymś takim jak pisałem wcześniej działa od 13 lat obecny piec jest olejowy.

Oto kilka zdjęć z komina i wnętrza.



174450174451174452174453174454

jorgo
05-03-2013, 10:01
Na to wygląda, nie znam się na tym, w czymś takim jak pisałem wcześniej działa od 13 lat obecny piec jest olejowy.

Oto kilka zdjęć z komina i wnętrza.



174450174451174452174453174454

Wentylacyjny, ale ma wkład stalowy. A ciąg masz dobry? - pogadaj z kominiarzem niech się wypowie w tym temacie, bo żeby za mały przekrój nie dusił ci spalin w kotle...... jeszcze widać jakie skosy w kominie....

zby-net
05-03-2013, 20:13
Chodzi o to że kominiarza nie ma w okolicy, a co fachowiec to inna wersja. Dlatego to pytanie. A co Panowie powiecie na temat samego pieca?

Dopiszę jeszcze że piec od 13 lat Viesman pracuje na oleju, i nie było nigdy problemów. Z tego co sprawdzałem w identycznym kominie wentylacyjnym znajdującym się OBOK ciąg jest.

jorgo
06-03-2013, 08:21
Ale zby-net.......
do oleju i gazu inne kominy, a do węgla inne - do drewna jeszcze inne.......
To że na oleju nie było problemów nie znaczy że na węglu nie będziesz miał...... a tlenkiem węgla można się zatruć tylko 1 raz :(
Jak ja rozmawiałem z kominiarzem, to ( pisałem gdzieś już o tym na Forum) powiedział mi, że przekrój ( pole powierzchni) komina nie może być mniejsze niż pole powierzchni czopucha - w przeciwnym wypadku spaliny z kotła będą ograniczane tym mniejszym kanałem w kominie. Napisałem jak jest u Ciebie: kocioł wskazany przez Ciebie ma 256 cm kw powierzchni na czopuchu, a komin ma ok. 177 cm kw. Musisz porozmawiać z kominiarzem...ja bym tak zrobił. Niech zmierzy ciąg i niech się wypowie.... bo potem będziesz narzekał.
A na marginesie chce Ci jeszcze powiedzieć, że przy paliwie węglowym wg. przepisów kominiarz powinien być na dachu 4 razy w roku, tzn, czyścić komin. :yes: jak jest w praktyce - każdy sam wie i robi jak uważa. Tylko jak zapalą się sadze w kominie i jest wielkie (piiiii) to przychodzi zdziwienie jak trzeba zapłacić mandat, remont mieszkania a firma ubezpieczeniowa ( jeśli mieszkanie ubezpieczone) pierwsze co to prosi o zaświadczenie od kominiarza. I wtedy najczęściej robi się tak :eek::bash::jawdrop::cry:

dialo
06-03-2013, 20:34
Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Chciałbym prosić użytkowników OE+10 o opinie na temat kotła. Mija już pierwszy sezon i myślę,że gro osób może opisać swoje wrażenia/doświadczania na temat połączenia wymiennika 10kw i palnika Burnera. Kocioł już zam zamówiłem i chciałbym wiedzieć, czego mogę się po nim spodziewać. Uważam, że będzie to pomocne dla mnie, jak i dla wielu jeszcze nie zdecydowanych.

Pozdrawiam
Dialo

karoka65
06-03-2013, 21:06
No ja to bym pytał przed zamówieniem :)
Podłączysz to podzielisz się wrażeniami.

dialo
07-03-2013, 07:29
Witaj Karoka,
to nie jest tak, że kupuję kocioł w ciemno. Jest trochę opini o 10 na necie, ale stosunkowo mało w porównaniu do 16 czy 25. Mam znajomych z 16’mi i są zadowoleni, myślę, że moja 10 tez się sprawdzi. Oczywiście mam zamiar opisać swoje doświadczenia po pierwszym sezonie, szczególnie, że kocioł będzie, powiedzmy, na miarę.

karoka65
07-03-2013, 16:56
Kocioł "młody" to i opinii mało :)

jorgo
07-03-2013, 19:51
Witaj Karoka,
to nie jest tak, że kupuję kocioł w ciemno. Jest trochę opini o 10 na necie, ale stosunkowo mało w porównaniu do 16 czy 25. Mam znajomych z 16’mi i są zadowoleni, myślę, że moja 10 tez się sprawdzi. Oczywiście mam zamiar opisać swoje doświadczenia po pierwszym sezonie, szczególnie, że kocioł będzie, powiedzmy, na miarę.

Będziesz zadowolony.......

larky
08-03-2013, 09:46
Moja opinia o OEP 10 kW bazuje na krótkim, bo ledwie 3 miesięcznym, okresie użytkowania... I generalnie jest OK, nie mogę specjalnie narzekać. Największym plusem pieca (jak całej rodziny OEP) jest sterownik, dla mnie rewelacja, że nie muszę grzebać w ustawieniach, wszystkim zarządza automat. Tyle jeśli chodzi o software. Hardware (czyli sam kocioł)... Hmm, tu już jest nieco gorzej: jest kilka nie do końca optymalnych rozwiązań (np. popielnik) i jakość wykonania pieca nie jest w moim odczuciu najwyższa z możliwych (co nie oznacza, że jest zła). Reasumując: całkiem dobry kocioł z genialnym sterownikiem.

PS. A gdzie zamawiałeś ten kocioł? Ja swój kupiłem w ZAPR u pana Patrzyka ze Starego Rynku.

dialo
08-03-2013, 13:27
ogladalem kilka OEP i co do wykonania, uważam, że nie jest najgorsze,ale mogłoby być lepsze.

Zmówiłem u przedstawiciela na Barbary.

larky
08-03-2013, 14:02
To mamy podobne odczucia :) Mnie najbardziej przeszkadzają nieprecyzyjne zamki w drzwiczkach i popielnik do którego trafia ok 85% popiołu (reszta spada poza szufladę). Niektóre spawy (przynajmniej na moim egzemplarzu) też nie są najwyższych lotów. Plus za mało skomplikowaną konstrukcję (przydało się podczas rozbierania kotła na elementy składowe) i oczywiście sterownik. W moim przypadku ważna tez jest ekonomiczność rozwiązania - zasobnik (najczęściej czeskiego ekogroszku) wystarcza na 6-7 dni.

Ja na Barbary oglądałem kocioł przed zakupem, to był jedyny egzemplarz w Częstochowie. A wiadomo, że 10 kW bardziej się różni od pozostałych OEP niż 16 kW od 24 kW

dialo
08-03-2013, 14:42
Jeśli chodzi o popielnik to większość na niego narzeka.
Możesz napisać jaką powierzchnię ogrzewasz i jak masz ocieplony dom? Zastanawia mnie tez, jak wygląda sytuacja z zabrudzeniem kotła, co ile dni musisz czyścisz przy tym opale. Czytałem o przypadkach (najczęściej przewymiarowane kotły), że na palniku nie pali się cały zład węgla, a tylko jego część, czy zauważyłeś cos takiego u Siebie? Jak wygląda jego praca/jakość spalania w większe mrozy i przy takich temperaturach jak teraz, często się odstawia w podtrzymanie?

larky
08-03-2013, 15:01
Domek mam niewielki około 80 m2, dobrze ocieplony styropianem 15 cm. Podłogówka 30m2 + kaloryfery z termostatami+ zasobnik CWU 120l. Piec jak na moje warunki przewymiarowany, ale nie byłem w stanie znaleźć czegoś sensownego o mniejszej mocy i mniejszych gabarytach (mam mikroskopijną, średni ustawną kotłownię). U mnie retorta działa bardzo dobrze, nie zaobserwowałem opisanego przez Ciebie zjawiska częściowego palenia.

Niestety, na czeskim ekogroszku piec brudzi się bardziej niż na polskim z węgla kamiennego. Ja go czyszczę (z lenistwa) co trzy tygodnie, ale wtedy jest już co sprzątać. Optymalne przy takim opale byłoby czyszczenie co dwa tygodnie, czyli takie jak zaleca producent w DTR.

W mrozy słychać, że piecyk pracuje, ale ostatnio ma takie długie okresy przestoju, że od czasu do czasu zaglądam zaniepokojony do kotłowni czy aby nie zerwał zawleczki. A tu okazuje się, że wszystko w najlepszym porządku ;)

caffe23
08-03-2013, 16:48
To mamy podobne odczucia :) Mnie najbardziej przeszkadzają nieprecyzyjne zamki w drzwiczkach i popielnik do którego trafia ok 85% popiołu (reszta spada poza szufladę). Niektóre spawy (przynajmniej na moim egzemplarzu) też nie są najwyższych lotów. Plus za mało skomplikowaną konstrukcję (przydało się podczas rozbierania kotła na elementy składowe) i oczywiście sterownik.

Witam.
Nie przejmuj się, nie tylko w twoim egzemplarzu. Myślę, że wszystkie tak są wykonane.
Ale o tym wiedzą ci, którzy rozbierali kociołek na części pierwsze np po to by wnieść do piwnicy tak jak ja.
Do sterownika nie można się przyczepić, jest cacy!
Ja swój kocioł 10kW dopiero będę podłączał z małą przeróbką starej (30 letniej) instalacji jak już się ociepli.

wuwok
09-03-2013, 21:10
witam mam pytanko odpalilem w domku oe16 i wygrzewam domek [ocieplenie beda robic ] i wlasnie w automacie pale ale na ile dac zawor czterodrozny jaka temp ustawic na piecu ..ja poszelm na kompromis i dalem na 5 [w skali 10stopniowej] a do tego ustawilem na piecu 60stopni..jakies rady sugestie

jorgo
10-03-2013, 05:01
obserwuj jaką masz temp.w domciu...... jak ecoal osiąga zadane parametry to ok, jak przegrzewa to możesz ustawić mniejszy temp.... jak nie dogrzewa to popuść na zaworze na 6.....trzeba instalację wyregulować - tylko delikatnie i po każdej zmianie odczekać kilkanaście godzin, bo kocioł mu się dopasować do nowych warunków
masz podpięty sterownik do netu? daj link...
ps. 60 stopni nie uważasz że za dużo?

jorgo
11-03-2013, 16:18
Mam pytanie do użytkowników OE+.... komu podajnik mieli ekogroszek na miał i spala połową powierzchni? Ja nie obserwuję u siebie takowych .....

jorgo
12-03-2013, 14:18
powoli...... nie pchajcie się .......... ;)

minertu
12-03-2013, 19:48
powoli...... nie pchajcie się .......... ;)No sam jestem ciekaw ilu użytkownikom mieli.

wuwok
12-03-2013, 21:34
Witam ja odpalilem ogniwo i pale miałem :D budynek nowy 240m2 po podlogach i masakra ..moja 16kw walczy jak wsciekle i po 3 dniach widze ze mialem racje [dzieki forum]..budynek nie ocieplony jeszce .Zapotrzebowanie na opal teraz siega okolo 50-55kg miału na dobe.. Zastanawia mnie jakim cudem ludzie w nowych domach maja spalanie rzedu okolo 24kg..Generalnie ogniwo i jego sterownik jest godny polecenia..jedyna wada ze kazdy dom inny i metoda prob i bledow potrzeba dojsc co u niego dobrze dziala

minertu
12-03-2013, 21:46
Masz ster udostępniony ?

jorgo
13-03-2013, 07:25
Witam ja odpalilem ogniwo i pale miałem :D budynek nowy 240m2 po podlogach i masakra ..moja 16kw walczy jak wsciekle i po 3 dniach widze ze mialem racje [dzieki forum]..budynek nie ocieplony jeszce .Zapotrzebowanie na opal teraz siega okolo 50-55kg miału na dobe.. Zastanawia mnie jakim cudem ludzie w nowych domach maja spalanie rzedu okolo 24kg..Generalnie ogniwo i jego sterownik jest godny polecenia..jedyna wada ze kazdy dom inny i metoda prob i bledow potrzeba dojsc co u niego dobrze dziala

Nooooooo... ma z czym walczyć, tym bardziej jak nowy budynek.
Mój dom był nakryty w tym samym roku co wybudowany, tak więc nigdy się na niego nie lało, ale i tak pierwszą zimę miałem strach w oczach....tak szło węgla. Tego się po prostu nie uniknie....

ARCHER
13-03-2013, 15:47
Zastanawia mnie jakim cudem ludzie w nowych domach maja spalanie rzedu okolo 24kg..

Palę pierwszy sezon od końca grudnia zeszłego roku, kocioł OEP 16. Dom jest jeszcze niezamieszkany ale ocieplony. Pierwsze dwa tygodnie szło faktycznie sporo więcej opału i nawet tego nie liczyłem bo po co. Później spalanie nie przekraczało 17 -18 kg, a w cieplejsze dni spalałem już niecałe 14 kg miału z Kareny. Dom 120 metrów, ściany 25 Porotherm + 14 styro grafit. W skosach 25 cm wełny i 20 cm na suficie, 31 m2 w podłogówce reszta grzejniki.

kamil777
13-03-2013, 20:44
Witam ,ja posiadam 2 lata OEP 25 w nowym domu 220m dobrze docieplonym , rzeczywiscie piec spala ekonomiznie a po przestawieniu w sterowniku na opcje OEP 16 kw nawat bardzo ekonomicznie (2 zawory 3 drozne i 4 pompy alpha grundfos oszczedne w energie) , i wszystko tak sobie hulało przez 2 lata do poniedziałku gdy piec wygasł po ponowny odpaleniu na automacie wogóle nie załączał pompy CO w domu zrobiło sie zimno.Po restarcie ustawien fabrycznych pompa juz chodzi ale piec nie moze osiagnac zadanaej temperatury ,przy ustawieniu CO na 50 st dobija max 42-43 st, zawory odkeciłem na full wiec nie hamuja pieca ,ekogroszek ten sam,a grzejniki letnie....Palnik dobrze pali wysoki plomień.
Miał ktos moze podobny przypadek?
Pozdrawiam

wuwok
13-03-2013, 21:35
Dzis juz lepsze spalanie bo okolo 35kg ekogroszku [testowalem mialem a teraz ekogroszkiem] Ja mam domek nie ocieplony [fachowcy mieli przyjsc w ten poniedz. ale pogoda zmienila plany i zaraz jak zrobi sie ciut cieplej ocieplam]..generalnie piecyk super ..Nic musze zabki zacisnac i karmic mojego smoczka:D

lestek27
14-03-2013, 12:39
Witam.
Przymierzam się do wymiany pieca i myślę o kupnie właśnie OE+ 16kW
Dom ok. 130m2 z lat 70-tych. Pustak pustka powietrzna i cegła. Ściany 10cm styropianu, strop 10cm styropianu.
Chcę dołożyć zasobnik c.w.u. 300 l, założyć na c.o. pompę Alpha2 i na c.w.u. chyba też oraz zawór 4-drogowy z siłownikiem tak aby sam regulował się wzalezności od potrzeby. Na grzejniki pewnie głowice termostatyczne i na piętrze regulator pokojowy.
Co myślicie o takiej instalacji?
Chodzi mi głównie o ten siłownik do zaworu 4-drogowego. Znajomy mówił że ma coś takiego i stwierdził że to rewelacja.

jorgo
14-03-2013, 16:56
Witam ,ja posiadam 2 lata OEP 25 w nowym domu 220m dobrze docieplonym , rzeczywiscie piec spala ekonomiznie a po przestawieniu w sterowniku na opcje OEP 16 kw nawat bardzo ekonomicznie (2 zawory 3 drozne i 4 pompy alpha grundfos oszczedne w energie) , i wszystko tak sobie hulało przez 2 lata do poniedziałku gdy piec wygasł po ponowny odpaleniu na automacie wogóle nie załączał pompy CO w domu zrobiło sie zimno.Po restarcie ustawien fabrycznych pompa juz chodzi ale piec nie moze osiagnac zadanaej temperatury ,przy ustawieniu CO na 50 st dobija max 42-43 st, zawory odkeciłem na full wiec nie hamuja pieca ,ekogroszek ten sam,a grzejniki letnie....Palnik dobrze pali wysoki plomień.
Miał ktos moze podobny przypadek?
Pozdrawiam

Tak ciężko cokolwiek powiedzieć....... udostępniony jest ten Twój ster?

jorgo
14-03-2013, 16:58
Witam.
Przymierzam się do wymiany pieca i myślę o kupnie właśnie OE+ 16kW
Dom ok. 130m2 z lat 70-tych. Pustak pustka powietrzna i cegła. Ściany 10cm styropianu, strop 10cm styropianu.
Chcę dołożyć zasobnik c.w.u. 300 l, założyć na c.o. pompę Alpha2 i na c.w.u. chyba też oraz zawór 4-drogowy z siłownikiem tak aby sam regulował się wzalezności od potrzeby. Na grzejniki pewnie głowice termostatyczne i na piętrze regulator pokojowy.
Co myślicie o takiej instalacji?
Chodzi mi głównie o ten siłownik do zaworu 4-drogowego. Znajomy mówił że ma coś takiego i stwierdził że to rewelacja.

Wydaje mi się, że jeśli założysz termostaty, to siłownik do zaworu 4D zbędny..... szkoda kasy.

jorgo
14-03-2013, 17:00
Ponawiam pytanie do użytkowników OE+...czy podajnik mieli Wam ekogroszek ?

larky
15-03-2013, 08:15
Mielić nie mieli, ale czasami łupie większe kawałki, aż echo po kotłowni niesie ;)

jorgo
15-03-2013, 14:42
Mielić nie mieli, ale czasami łupie większe kawałki, aż echo po kotłowni niesie ;)

To że chrupią większe kawałki to normalka.....
czekam na dalsze opinie.

mariusz4567
15-03-2013, 21:02
Witam u mnie mielenie eko groszku skonczylo sie wymiana slimaka.

robus2000
17-03-2013, 21:13
Ponawiam pytanie do użytkowników OE+...czy podajnik mieli Wam ekogroszek ?

Możesz to uściślić/sprecyzować? Jak zaobserwowałeś u siebie to mielenie groszku przez podajnik? Jeżeli chodzi Ci o ''mielenie'' takie jak w maszynce do mięsa to nie wiem jak to może się odbywać, tam nie ma przecież żadnego noża i sitka!

wojtas77
17-03-2013, 21:32
Witam wszystkich.
Jestem w trakcie budowy domu o powieszchni użytkowej 135,7 m z poddaszem użytkowym. Na ścianach bedzie 15 cm styropianu i 28 cm wełny na dachu. Okna beda 3 szybowe i rekuperacja. Do ogrzania po podłodze bedzie jakieś 169 m w tym 61 podłogówki a reszta to grzejniki. Zamierzam zamontować kolektory słoneczne do CWU + CO http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-4-ksr-integra400.html
A teraz sedno sprawy.
Jaki kocioł?
Wpadły mi w oko kotły Ogniwo Eko + ale nie wiem jakiej mocy. 16kw czy wystarczy 10kw?
Proszę o poradę fachowców i forumowiczów.

Pozdrawiam serdecznie.

minertu
17-03-2013, 21:46
Witam wszystkich.
Jestem w trakcie budowy domu o powieszchni użytkowej 135,7 m z poddaszem użytkowym. Na ścianach bedzie 15 cm styropianu i 28 cm wełny na dachu. Okna beda 3 szybowe i rekuperacja. Do ogrzania po podłodze bedzie jakieś 169 m w tym 61 podłogówki a reszta to grzejniki. Zamierzam zamontować kolektory słoneczne do CWU + CO http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-4-ksr-integra400.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hewalex.pl%2Fo ferta%2Fzestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi%2Fzestaw-solarny-hewalex-4-ksr-integra400.html)
A teraz sedno sprawy.
Jaki kocioł?
Wpadły mi w oko kotły Ogniwo Eko + ale nie wiem jakiej mocy. 16kw czy wystarczy 10kw?
Proszę o poradę fachowców i forumowiczów.

Pozdrawiam serdecznie.
Obstawał bym przy 10 kW.

paroofka
18-03-2013, 08:22
Ja też mam ściany z Porothermu docieplanego styropianem i przy trochę większym metrażu niż twój mam spalanie rzędu 18 kg (+/- 2 kilo). W najzimniejsze dni nie zdarzyło mi się przekroczyć 24 kg... Najwyraźniej ściany bardzo dobrze trzymają ciepło :)

jorgo
20-03-2013, 15:37
Możesz to uściślić/sprecyzować? Jak zaobserwowałeś u siebie to mielenie groszku przez podajnik? Jeżeli chodzi Ci o ''mielenie'' takie jak w maszynce do mięsa to nie wiem jak to może się odbywać, tam nie ma przecież żadnego noża i sitka!

Mnie nie mieli....tylko chciałbym poznać zdanie innych użytkowników OE+ w tym temacie, ponieważ jeden użytkownik OE+ 25kW twierdzi uparcie że mu mieli eko na miał.

zby-net
21-03-2013, 07:11
Ale zby-net.......
do oleju i gazu inne kominy, a do węgla inne - do drewna jeszcze inne.......
To że na oleju nie było problemów nie znaczy że na węglu nie będziesz miał...... a tlenkiem węgla można się zatruć tylko 1 raz :(
Jak ja rozmawiałem z kominiarzem, to ( pisałem gdzieś już o tym na Forum) powiedział mi, że przekrój ( pole powierzchni) komina nie może być mniejsze niż pole powierzchni czopucha - w przeciwnym wypadku spaliny z kotła będą ograniczane tym mniejszym kanałem w kominie. Napisałem jak jest u Ciebie: kocioł wskazany przez Ciebie ma 256 cm kw powierzchni na czopuchu, a komin ma ok. 177 cm kw. Musisz porozmawiać z kominiarzem...ja bym tak zrobił. Niech zmierzy ciąg i niech się wypowie.... bo potem będziesz narzekał.
A na marginesie chce Ci jeszcze powiedzieć, że przy paliwie węglowym wg. przepisów kominiarz powinien być na dachu 4 razy w roku, tzn, czyścić komin. :yes: jak jest w praktyce - każdy sam wie i robi jak uważa. Tylko jak zapalą się sadze w kominie i jest wielkie (piiiii) to przychodzi zdziwienie jak trzeba zapłacić mandat, remont mieszkania a firma ubezpieczeniowa ( jeśli mieszkanie ubezpieczone) pierwsze co to prosi o zaświadczenie od kominiarza. I wtedy najczęściej robi się tak :eek::bash::jawdrop::cry:

@jorgo

Masz rację .. a tlenkiem węgla można się zatruć tylko 1 raz :(, co do wylotu, to również jak piszesz bardzo istotne.

Więc nie ma co kombinować, komina poszerzać i stawiać od nowa nie będę, ponieważ to duży koszt.

Znalazłem inny kocioł, również ze sterownikiem e-coal, wyposażony w żeliwny palnik retortowy II-giej generacji (nie BURNER-S), ale za dopłatą również może takowy mieć.

Co najważniejsze dla mnie to:

- pracuje również w układzie zamkniętym
- Średnica wylotu spalin fi 130, czyli w moją rurę, wejdzie i będzie jeszcze zapasu.

bobasxx
21-03-2013, 08:06
No nie bój się napisać, że to RBR ;)

zby-net
21-03-2013, 09:35
No nie bój się napisać, że to RBR ;)

Nie pisałem, ponieważ forum dotyczy innego pieca, na który miałem chęć. Chciałem tylko aby inny użytkownicy wiedzieli że problem rozwiązany.

Mój problem podejrzewam nie jest jednostkowy, ponieważ kolega z pobliskiej miejscowości ma taki sam, teściu też. (Chodzi o wielkość komina)

Tak potwierdzam, padło na RBR

robus2000
05-04-2013, 17:30
witam

To co koledzy palacze, niedługo przechodzimy na Auto-lato? Ciekaw jestem, jak będzie się prowadził mój kociołek, który będzie służył wtedy tylko do podgrzewania C.W.U? Tak kończy się mój pierwszy sezon zimowy. Długo jakoś.:yes:

karoka65
05-04-2013, 21:23
Jak ustawisz dobrze parametry podtrzymania to będzie pykał.

Novy!
15-04-2013, 10:24
Mnie nie mieli....tylko chciałbym poznać zdanie innych użytkowników OE+ w tym temacie, ponieważ jeden użytkownik OE+ 25kW twierdzi uparcie że mu mieli eko na miał.

Nie chciałbym robić rankingu jak wygląda płomień na palniku kotła OEP 25kW ..
To ja jestem "tym użytkownikiem" i nigdy nie pisałem że mieli na miał na całej powierzchni palnika a jedynie pisałem o fakcie płomienia na max 2/3 palnika.Jak dla mnie fakt ten jest spowodowany właśnie większą gęstością opału na stronie "od przeciwzwoju" ślimaka.Śmiem przypuszczać a wiem co widzę,że spowodowane jest to właśnie mieleniem opału w tej części palnika...Tam opał się jedynie tli,nawet w czasie pracy,kiedy podawane jest paliwo widać tam niedopalane kawałki opału które w rezultacie są spalane ale nie tak jak powinny być spalane czyli bez odpowiedniego nadmuchu w tym sektorze.
Pozdrawiam wszystkich którzy męczą się z tym produktem.

I Panie Jorgo czy jak Ci tam,jak chcesz dalej polecać kotły Ogniwo to skrupulatnie i szybko
zmień adres,bo jak Ci których namówiłeś zobaczą to co się stało z produktem Ogniwa po 3 latach ...wiem wiem ,myślisz ,byle jak używany, no nie używany jak trzeba,popatrzmy Panowie i Panie:
http://esterownik.pl/forum/posty,992/jak-przyjemnie-spedzic-sobote,1 -niech was tytuł posta nie zmyli ;)
Dwóch starych uczestników forum pisząc do mnie na priv zaledwie 2 miesiące temu przewidziało taki stan rzeczy,pomylili się o 1 rok,wyrokowali żywotność tych kotłów na 4 lata ;)

Novy!
15-04-2013, 23:19
Proszę o komentarz Panie Jorgo,gdzie Pan jest? ;)

robus2000
16-04-2013, 10:57
witam
Awarie sprzętu zdarzają się wszędzie. Komuś ''padnie'' telewizor, pralka albo wysypie się auto. Tu padło na kocioł c.o. Można zrozumieć reakcję właściciela (Verb), że jest tą sytuacją zdegustowany i wkurzony. Ale producent dał gwarancję, że gdy coś się stanie z jego wyrobem, naprawi w ramach tejże gwarancji. I takie kroki z przytoczonego powyżej linku są czynione. Kol. Novy!, nie ma o co rozbijać piany. Nawet ja wczoraj doznałem ''awarii'', gdy spadłem z drabiny podczas obcinania gałęzi i ''wybiłem'' bark. Zdarzają się często takie upadki i z takim skutkiem? Nie, ale się zdarzają.

jorgo
16-04-2013, 14:25
Nie chciałbym robić rankingu jak wygląda płomień na palniku kotła OEP 25kW ..
To ja jestem "tym użytkownikiem" i nigdy nie pisałem że mieli na miał na całej powierzchni palnika a jedynie pisałem o fakcie płomienia na max 2/3 palnika. )

Ja też nie napisałem......i nie wiem kto napisał. :cool:

jorgo
16-04-2013, 14:27
Proszę o komentarz Panie Jorgo,gdzie Pan jest? ;)

mój komentarz "na życzenie" jest płatny. płacisz? to dam ci nr konta i po wpływie kasy :) skomentuję

andrzejstefani
17-04-2013, 19:15
Panowie mam prośbę, napiszcie krok po kroku jak przełączyć piec na pracę w trybie letnim. Mój piec to Ogniwo ecoPlus sterowni eCoal(gdyby był potrzebne jakieś dodatkowe informacje to podam)ogrzewanie bojler + podłogówka

karoka65
17-04-2013, 19:37
Zadzwoń to ci powiem, nie mam czasu na pisanie, będzie szybciej.

karoka65
17-04-2013, 20:47
andrzej jakby ci zgasł lub mocno przeciągał zadaną przy grzaniu samej wody to tyrknij jutro wieczorem powiem ci jak ustawić parametry podtrzymania.
Dobrze byłoby wiedzieć jakim wunglem palisz, na lato im słabszy tym lepszy, odwrotnie jak zimą :)

Novy!
19-04-2013, 17:55
witam
Awarie sprzętu zdarzają się wszędzie. Komuś ''padnie'' telewizor, pralka albo wysypie się auto. Tu padło na kocioł c.o. Można zrozumieć reakcję właściciela (Verb), że jest tą sytuacją zdegustowany i wkurzony. Ale producent dał gwarancję, że gdy coś się stanie z jego wyrobem, naprawi w ramach tejże gwarancji. I takie kroki z przytoczonego powyżej linku są czynione. Kol. Novy!, nie ma o co rozbijać piany. .
Pełna zgoda,wszystko się zdarza.Relacje VERB-a z pobytu serwisu niewiele różnią się od moich o jakich pisałem już wcześniej.To czy panowie zachowali standard czy też nie,pozostawiam do oceny wam wszystkim.
Jak dla mnie (i tak byłoby w każdym kraju UE) w tym wypadku,po jedynie 2 latach użytkowania,kocioł bez szemrania i bez żadnej łaski powinien zostać wymieniony na nowy,właściciel udobruchany np.opałem na cały przyszły sezon.Tak aby był zadowolony że użytkuje produkt tej a nie innej firmy.I to czy wina to spawacza,stali czy Bóg wie jeszcze kogo ,nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.Chodzi o klasę producenta.Amen.

Jarecki79
19-04-2013, 19:13
Tutaj jak rozumiem obie strony nie mają do siebie pretensji.

Novy mógłbym Ci wkleić cytat jak renomowana Duńska firma D..foss potraktowała klienta.
Opisał 5lat doświadczeń z pompą ciepła... za 10000 euro jak podawał.... a podpisał się imieniem i nazwiskiem, taka była desperacja.

Dopiero bys zobaczył jak to zagraniczne firmy podchodza do tematu.

Tylko krótki cytat:
"Urządzenie jest bardzo zawodne, wymaga nieustannych wizyt serwisantów w każdym sezonie. Niektóre awarie tylko zatrzymywały urządzenie ale inne były potencjalnie śmiertelnie groźne dla użytkownika (np. awaria pompy wodnej wewnątrz urządzenia, powodująca zalanie instalacji pod napięciem i rozlanie wody w pomieszczeniu). ..."

"Urządzenie, jeśli w ogóle działa, to tylko w temperaturach dodatnich. Około 0C system co staje się bardzo mało wydajny, przy -8C urządzenie trzeba całkowicie wyłączyć, mimo, że producent gwarantuje pracę do -20C. Urządzenie nie może być w ogóle używane przy niskiej temperaturze (nawet gdyby było sprawne) przez co najmniej 6 tygodni w roku, wtedy kiedy jest najbardziej potrzebne, o czym producent nie informuje.

"Urządznie nie daje żadnej długoterminowej oszczędności energii. To co ewentualnie osiągane jest przy ogrzewaniu wody latem, tracone jest przy braku działania lub wadliwym działaniu zimą.
Typowy sezon grzewczy: W ostatnim sezonie (listopad 2012 marzec 2013) pompa działała tylko przez tydzień. Przez kolejne 4 tygodnie trwały próby naprawy."

"Odpowiedzialność Danfoss: Przez pierwsze miesiące nie dostałem żadnej odpowiedzialnej reakcji z firmy, ani z Polski ani z Danii. Przez kolejne 4 lata nie udało się ustalić dlaczego pompa nie spełnia żadnego z kryteriów ani dlaczego po prostu nie działa. Nie udało się ustalić warunków rekompensaty za wadliwy sprzęt. Kiedy zdecydowałem oddać sprawę do sądu Danfoss przypomniał, że mam umowę z autoryzowanym technikiem a nie z Danfoss. Firma odmawia sprzedaży urządzeń bezpośrednio unikając w ten sposób wszelkiej odpowiedzialności prawnej i za wadliwy sprzęt i za nieprawdziwe informacje w materiałach marketingowych. "

Novy!
19-04-2013, 19:25
Tutaj jak rozumiem obie strony nie mają do siebie pretensji.

Novy mógłbym Ci wkleić cytat jak renomowana Duńska firma D..foss potraktowała klienta.
Opisał 5lat doświadczeń z pompą ciepła... za 10000 euro jak podawał.... a podpisał się imieniem i nazwiskiem, taka była desperacja.


Kiedyś pisałem dlaczego najlepszy serwis na świecie firmy Dell (korzystałem pół życia za granicą) -hmm...w Polsce najlepszy już nie jest...Proste,rynek,poziom klienta o tym decyduje.
Koleś nie czytał z kim umowę podpisuje.

Tutaj sprawa jest jasna,FV zakupu z nazwą firmy O ,oznacza umowę zakupu od tej firmy.
Piszesz że obie strony nie maja do siebie pretensji?Hmm no cóż albo ja czytam wnikliwiej posty VERB-a albo ty je czytasz jak Super Expres (bez urazy).
Chciałbyś czytać skomlenie dorosłego faceta który inteligencją i swą niecodzienną, w tych czasach ,ludzką naturą jest ponad takimi zachowaniami producenta i serwisu?
Co chciałbyś przeczytać?Bluzgi na serwis,na firmę?Co musi się zdarzyć by reakcja producenta kotła za 8k pln-ów była nie spowodowana żalami na forum poszkodowanego klienta tylko najzwyczajniej prawidłową reakcją tego, kto takiego bubla stworzył?

I te słowa cyt z forum ES:
zawijan_2 2013-04-16 19:45
To jest mało ważne. Skoro wywołałeś publicznie temat i stado hien
rzuciło się na to nie tylko tu, ale i na muratorze..

Pewnie ,najlepiej jakby każdy poszkodowany siedział cicho....

Jarecki79
19-04-2013, 19:29
Ja tam nie jestem zalogowany i nie zaglądam, zajrzałem tylko wcześniej po Twoim wpisie.

Wkleiłeś tutaj notatkę, to myślałem,że obie strony uważają sprawę za załatwioną.
Ciężko zajmować stanowisko, nie wiem jak to było od tzw. środka. Nie wiem jakie są zapisy gwarancji, czy to można było naprawić, czy nie...

Nie osądzam, nie moja sprawa. to chyba kwestia między użytkownikiem i serwisem.

Novy!
19-04-2013, 19:47
.... nie moja sprawa. to chyba kwestia między użytkownikiem i serwisem.

A moja trochę tak,wszak na swe nieszczęście mam ich produkt.I jeszcze na koniec zaj...cie piękne słowa poszkodowanego (mam nadzieję że się nie obrazi) cyt:
Ja tam już nic od nich nie chcę. Wystarczy mi ta kupa żelastwa.
....Na marginesie powiem, że i tak nie chciałbym EKO Plusa nawet za dopłatą.
Koniec cytatu ;)

Hasolo
22-04-2013, 21:04
Nie rozumiem?
Tak wszyscy obgadują tutaj tego producenta jakby się całkiem wypiął na klienta i nie uznał gwarancji a nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
Zresztą nie wyobrażam sobie jak może kociołek przerdzewieć po trzech latach i producent może odmówić wymiany korpusu na nowy :mad:
To nie podlega dyskusji.

jack18
23-04-2013, 07:59
Nie rozumiem?
Tak wszyscy obgadują tutaj tego producenta jakby się całkiem wypiął na klienta i nie uznał gwarancji a nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
Zresztą nie wyobrażam sobie jak może kociołek przerdzewieć po trzech latach i producent może odmówić wymiany korpusu na nowy :mad:
To nie podlega dyskusji.

Obgaduje Nowy , najwyraźniej ma jakiś kompleks bo robi to wszędzie gdzie się da...

Novy!
23-04-2013, 22:31
Obgaduje Nowy , najwyraźniej ma jakiś kompleks bo robi to wszędzie gdzie się da...

Panowie,i Panie ,jeśli są.
Nie ukrywam swego niezadowolenia z posiadania produktu tej firmy.Powtarzam zawsze iż jest to "moje niezadowolenie" .Jeśli jednak nie mieszkamy w Państwie totalitarnym ,to mam o tego prawo(czytaj demokracja i jej status) przedstawiam swe niezadowolenie w sposób prawdziwy i ku przestrodze innych użytkowników.Zdarzyło się niedawno tak że moje niezadowolenie zostało powielone na skutek wad i problemów z firma jakiej kocioł posiadam.Niejaki użytkownik VERB(nie on jedyny ale miał jaja by to nagłośnić) takie niezadowolenie przedstawił.
Więc,choć z różnych a w części z tych samych przyczyn(serwis) zdania o produkcie Ogniwo przestają byś nieskazitelne,mało tego -wreszcie opisywane na forach w sposób par excellence-prawdziwy...:)

Pozdrawiam

Novy!
23-04-2013, 23:22
Nie rozumiem?
Zresztą nie wyobrażam sobie jak może kociołek przerdzewieć po trzech latach i producent może odmówić wymiany korpusu na nowy :mad:
To nie podlega dyskusji.
Twoje wyobrażenia mogą być jednak mylne.Proponuje lekturę książek W.Łysiaka (a propos nieomylności czasów w jakich żyjemy) i wątek a propos Twych wyobrażeń:
http://esterownik.pl/forum/posty,992/jak-przyjemnie-spedzic-sobote

Pozdrawiam i szerokich ...wyobrażeń,,,,

jorgo
28-04-2013, 19:52
[QUOTE=Novy!;5943678].... zdania o produkcie Ogniwo przestają byś nieskazitelne....../QUOTE]

Jesteś już dorosłym ( specjalnie nie używam słowa :dojrzałym" ) mężczyzną......... mając te swoje lata chyba nie wierzyłeś że jakikolwiek produkt może być w tych czasach "nieskazitelny".... aż za tak naiwnego - przy moim chłodnym i obojętnym stosunku do twojej osoby - cie nie miałem, ale widać się myliłem......

Czy to samochód, telefon komórkowy, tv..... czy jakikolwiek inny produkt nie jest idealny.... no ludzie bez jaj!!!!.... wychodzą z fabryki z wadami i do końca swego żywota z tymi wadami funkcjonują.... nie o wszystkich tych wadach użytkownik wie..... i dobrze mu z tym i w błogiej nieświadomości jest z wadliwego produktu zadowolony.

Aby rzetelnie się wypowiadać o w twoim, verba czy tym 3 przypadku... trzeba znać sprawę od tzw, środka..... a my jej ie znamy !!! wiemy tylko tyle ile wy nam przedstawiacie. :cool:
I tyle w tym temacie. Każdy Forumowicz umie czytać i wyciągać wnioski... bez sensu jest to dalej roztrząsać.

milan21
01-05-2013, 21:38
Witam
Mam problem z czujnikiem cwu momentami wskazuje temperaturę dochodzącą nawet do 90 stopni przy tem. co 50, następnie spada do tem. zadanej i ta sytuacja powtarza się co jakiś czas.

karoka65
01-05-2013, 22:35
Podłącz ster do neta, jeśli jest podłączony, podaj link.
Sprawdź poprawność podłączenia czujników

minertu
02-05-2013, 00:47
Wyjmij kartę SD i sprawdź.

Novy!
06-05-2013, 22:13
Witam,chciałbym pożegnać się (mam nadzieję i bez sarkazmu) z użytkownikami tego wątku.Udało mi się ,jak mniemam dzięki Boskiej pomocy pozbyć się kotła firmy Ogniwo Eko Plus 25kW. Świadomemu nabywcy życzę sukcesów,na emeryturce można rekompensować sobie czas i poświęcać go w nadmiarze firmie Ogniwo i jej produktom.Mimo przerażenia w obrazie "snknerostwa" w postaci "szczątków" waty ocieplającej płaszcza kotła które dały się zobaczyć po zdjęciu obudowy kotła,kupujący nie miał zastrzeżeń...na razie.Ocenę choćby takiego malutkiego mankamentu pozostawiam nabywcom kotłów firmy Ogniwo-żenada Panowie!!!
Za żale przepraszam.Za czas użytkowników którzy zamiast używać epitetów które mnie obrażały ,chcieli pomóc-dzięki stokrotne.Pozostałym życzę ciepłych zim.
Ja czekam na mego RBR 11kW z małym bajerem.
Pozdrawiam,Pa.

caffe23
09-05-2013, 16:54
Mimo przerażenia w obrazie "snknerostwa" w postaci "szczątków" waty ocieplającej płaszcza kotła które dały się zobaczyć po zdjęciu obudowy kotła,kupujący nie miał zastrzeżeń...na razie.Ocenę choćby takiego malutkiego mankamentu pozostawiam nabywcom kotłów firmy Ogniwo-żenada Panowie!!!


Tak to prawda z tą wełną.
Ja ponieważ rozkręcałem na drobne części swój kocioł zaraz po zakupie też to zauważyłem i nie tylko to (nie będę wymieniał).
Dołożyłem dwa razy tyle wełny mineralnej i wcale nie jest upchane.
Pod górną pokrywę obudowy w miejscu gdzie jest przykręcony panel sterowania można bez problemu zmieścić jeszcze 5cm.

Novy!
09-05-2013, 19:21
Tak to prawda z tą wełną.
Ja ponieważ rozkręcałem na drobne części swój kocioł zaraz po zakupie też to zauważyłem i nie tylko to (nie będę wymieniał).
Dołożyłem dwa razy tyle wełny mineralnej i wcale nie jest upchane.
Pod górną pokrywę obudowy w miejscu gdzie jest przykręcony panel sterowania można bez problemu zmieścić jeszcze 5cm.

Zawsze i wszędzie na temat kotłów Ogniwo powiem tylko dwa słowa -NIGDY WIĘCEJ!!
Straciłem ponad 3k na sprzedaży,nawet gdybym miał stracić wszystko-wywaliłbym z kotłowni i tak ;)

minertu
09-05-2013, 19:40
Zawsze i wszędzie na temat kotłów Ogniwo powiem tylko dwa słowa -NIGDY WIĘCEJ!!
Straciłem ponad 3k na sprzedaży,nawet gdybym miał stracić wszystko-wywaliłbym z kotłowni i tak ;)Zastanawiam się co powiesz w przyszłym roku.

Novy!
09-05-2013, 20:10
Zastanawiam się co powiesz w przyszłym roku.

Przez dwa lata pisałem o tym że w kotłach Ogniwo płomień jest na max 2/3 palnika.Ci którzy maja 16kW nie odczuwają tego tak jak posiadacze 25kW-to proste,25kW ma większy wymiennik ciepła.Pisałem o "niewygodnym czyszczeniu"-które producent nazywa "łatwym" i o kilku innych kaprysach tego kotła.Jednak to co się działo na moim palniku nie było brakiem umiejętności palacza.Codzienny widok niedopalonego opału w popielniku uświadamiał mnie w fakcie że tracę moje ciężko zarobione pieniądze.Wizyta serwisu (o ile można go tak nazwać) przelała szale decyzji sprzedaży plus to co w ostatnim czasie stało się z kotłem kolegi VERB.

Minertu,pytasz co powiem w przyszłym roku,mogę ci obiecać jedno.Prawdę.

Vld
09-05-2013, 20:54
Novy markoski stwierdzi w przyszłym roku, że węgiel, to syf!
w czym kolwiek by nie był spalany

Piotrek42
09-05-2013, 22:01
Novy markoski stwierdzi w przyszłym roku, że węgiel, to syf!
w czym kolwiek by nie był spalany
NIe byłbym taki pewny....jak ktoś wnikliwie czytał posty to widział problem, który spokojnie można było naprawić wystarczyła dobra wola i PORZĄDNY serwis ale ogniwo akurat takiego nie ma...

Vld
09-05-2013, 22:47
Pożyjemy, zobaczymy
ale co do tego, że z nowym też będą jakieś problemy jestem wręcz pewien.
poza tym jak on przesiadł się z oleju, to dla niego uwaga jakiej wymaga kocioł węglowy zawsze będzie nadmierna.

Piotrek42
09-05-2013, 22:57
Pożyjemy, zobaczymy
ale co do tego, że z nowym też będą jakieś problemy jestem wręcz pewien.
poza tym jak on przesiadł się z oleju, to dla niego uwaga jakiej wymaga kocioł węglowy zawsze będzie nadmierna.

A że będą to również nie mam wątpliwości:lol2:

sebsa
10-05-2013, 00:37
NIe byłbym taki pewny....jak ktoś wnikliwie czytał posty to widział problem, który spokojnie można było naprawić wystarczyła dobra wola i PORZĄDNY serwis ale ogniwo akurat takiego nie ma...

Ehh... Byłeś jednym z mocniej krytykujących kolegę. Czyżbym zmiana barw "klubowych" spowodowała, że patrzysz przychylniej w jego kierunku:)

wuwok
10-05-2013, 05:00
Witam tak czytam niektórych o Ogniwie to mam mieszane uczucia..rozumiem ze niektórzy lobbują na rzecz innego producenta i takie sa realia rynku ale bez przesady .. [przypomina mi sie jak na necie czytalem o corsie ktora zonce kupilem i...ja dobrze ze po zakupie- bo mial byc najgorszy samochod na swiecie awaryjny a moja pani nim przejechala 150tys km i nic nie psuje itd...oleje filtry ] Dzieki forum kupilem ogniwo [wachalem sie miedzy jego rywalem] ale jakos mozliwosc przrobienia palnika mnie skolonila do ogniusia..Generalnie piec na eko czyli weglowy jest tzn brudny i zawsze bedzie sie syfilo przy sprzataniu ..Z kazdego..!!Odnosnie tego zdjecia slynego w temacie ogniwa powiem tak...jak chcialbym miec taki talent w robieniu foto ..przeciez majac takie oko mozna cykac zdjecia do gazet [pokazalem to zdjecie znajomej ktora ociera sie o reklama w pracy..w szoku byla jak zwykly user potrafil uchwycic wszystko ,swiatlo kropelki..]..Kolejna sprawa niech swiatli w temacie powiedza ile piecy firmy rywali ma niedoróbki,sa tak idealne?? jak tak czytam forum to kilka osob sie na forum udziela ..w tym czy jego rywala temacie [majac piec danego producenta zawsze bede twierdzil ze jest najlepszy i nie wazne czy niebieski,zielony,czerwony]..Sorki jak kogos urazilem ale poprostu nielubie jak na sile sie twierdzi ze cos jest mega zle a inne mega dobre..Ja wiem tyle ze moje 0e16 swietnie spala miał co kolegow piece nie potrafiaa [wszelkiej masci defro itd]to wazne gdyz mam dzieki temu tansze palenie :)

Piotrek42
10-05-2013, 07:12
Ehh... Byłeś jednym z mocniej krytykujących kolegę. Czyżbym zmiana barw "klubowych" spowodowała, że patrzysz przychylniej w jego kierunku:)

Haha aż tak dobrze to nie ma:) ZAWSZE krytykowałem ogniwo za sposób czyszczenia,jakość blach czy brak PRAWDZIWEGO serwisu, krytykowałem również skam-pa za przestarzałą technologię i kiepskie sterowniki, krytykowałem defro-za robienie kotłów ''na wygląd'' itd... na poczatku jak nowy czy markowski przesiadł się z ogrzewania olejowego na eko, myślałem że nie umie palić w kotle ew ustawić sterownika, po wymianie privów obserwowaniu kotła online, widać było że cos jest nie tak,i dlatego nie jestem taki pewny czy będą jakieś grubsze skargi...powiem tak, mi nie zalezy jaki kocioł pojadę bo nie mam w tym żadnego biznesu, uwazam tylko że potencjalnemu kupującemu należy się jakiś zasób wiedzy-czego można się po kotle spodziewać, żeby pozniej nie zdziwił się nieprzyjemnie...

robus2000
10-05-2013, 19:06
witam
Sezon letni chyba już w pełni. Mój kocioł (eko +16) przechodzi pierwsze palenie (letnie). Doświadczalnie sprawdziłem (w moim przypadku), że najlepiej spala się groszek przy nastawach na kotle 50st.C, i przy sterowaniu przez regulator kotła CO. Wcześniej miałem nastawiony regulator pogodowy, tryb letni i gdy ten regulator sterował temperaturą w okolicy 44st.C, to wegiel niedokładnie się spalał (szczególnie, gdy piec się zabrudził sadzą (gdzieś po ok.2 tygodniach palenia)). Może mam trochę wieksze spalane ale kocioł jest bez sadzy. Aha, w moim przypadku częstotliwość czyszczenia kotła przypada tak gdzieś, co 3 tygodnie. Musi być piec wystudzony przynajmniej do ok.24 st.C, wtedy najmniej mi się kurzy. Jak inni opisują, że czyszczą na rozpalonym/gorącym kotle, to nie mogę się nadziwić, że tak robią. Ja bym się zadusił dymem. Podzielicie się swoimi refleksjami i doświadczeniami?

minertu
10-05-2013, 19:17
W sezonie letnim możesz sobie pozwolić na wystudzenie kotła.Zrób to w sezonie grzewczym.Czyszczenie nie jest najgorsze mi zajmowało to ok 8min w sezonie grzewczym cały kocioł.Dzięki zastosowaniu własnego pomysłu (deflektor) kocioł OE24kW czyściłem raz na 30dni.
Uważam,że za głosem użytkowników powinno się coś z tym fantem zrobić bo konkurencja zaczyna uciekać.

Novy!
13-05-2013, 20:34
Witam tak czytam niektórych o Ogniwie to mam mieszane uczucia..rozumiem ze niektórzy lobbują na rzecz innego producenta i takie sa realia rynku ale bez przesady .. [przypomina mi sie jak na necie czytalem o corsie ktora zonce kupilem i...ja dobrze ze po zakupie- bo mial byc najgorszy samochod na swiecie awaryjny a moja pani nim przejechala 150tys km i nic nie psuje itd...oleje filtry ] Dzieki forum kupilem ogniwo [wachalem sie miedzy jego rywalem] ale jakos mozliwosc przrobienia palnika mnie skolonila do ogniusia..Generalnie piec na eko czyli weglowy jest tzn brudny i zawsze bedzie sie syfilo przy sprzataniu ..Z kazdego..!!Odnosnie tego zdjecia slynego w temacie ogniwa powiem tak...jak chcialbym miec taki talent w robieniu foto ..przeciez majac takie oko mozna cykac zdjecia do gazet [pokazalem to zdjecie znajomej ktora ociera sie o reklama w pracy..w szoku byla jak zwykly user potrafil uchwycic wszystko ,swiatlo kropelki..]..Kolejna sprawa niech swiatli w temacie powiedza ile piecy firmy rywali ma niedoróbki,sa tak idealne?? jak tak czytam forum to kilka osob sie na forum udziela ..w tym czy jego rywala temacie [majac piec danego producenta zawsze bede twierdzil ze jest najlepszy i nie wazne czy niebieski,zielony,czerwony]..Sorki jak kogos urazilem ale poprostu nielubie jak na sile sie twierdzi ze cos jest mega zle a inne mega dobre..Ja wiem tyle ze moje 0e16 swietnie spala miał co kolegow piece nie potrafiaa [wszelkiej masci defro itd]to wazne gdyz mam dzieki temu tansze palenie :)

Kolego wuwok !
Destrukcję tezy z lobbowaniem (Twoje insynuacje dot.foto) niech przeprowadzi sam szeryf VERB.
Ja nie podejmuję rozprawy,napiszę tylko tyle .Lobbujesz Ty.I albo celowo ,albo nie.Nie bardzo ma to dla mnie znaczenie.Napisałem o kotle Ogniwo Eko Plus 25kW szczerą i czystą prawdę.Co tu dyskutować,2 lata się męczyłem....napisałem to co z tym szmelcem przeżyłem.Myślisz że odpuściłem 3k kapusty dla zabawy?Sporo by było gorzału za tę kaskę ;)
Więc albo kupuj Ogniwo albo daj poczytać innym jaki jest w użytkowaniu....

P.S. Panie zawijan proszę niech Pan gra jak Bozia przykazała.Miałem do czynienia z Pana "pieskami" ponad dwa latka.Karm je Pan sam...

wuwok
13-05-2013, 21:35
Wlasnie pisze jakie jest ogniwo[mam je kupione] i jakos niemam problemow a pissalem moje osobiste odczucia nie majac na uwadze atakowania lub chceci urażenia kogos. Wybieralem niedawno piec i wlasnie ..staralem sie wychwycic fachowe uwagi [wiele ich tutaj]..Jedynie troszke wystraszyl mnie ten wyciek z pieca ale coz pozyjemy zobaczymy...a odnosnie ludzi pracujacych w serwisie..coz rozni tam pracuja..olewajacy jak i pozadnie pracujacy..

berdnard
14-05-2013, 20:22
Novy

Witam kolegi-daje ci darmową rade
sprawdz pompy -jeżeli masz chińszczyzna sniedzieją styki elektryczne-ich praca jest niestabilna
zawory zwrotne-grzybki jak są plastykowe w nich tak samo instalacja co warjuje
styki w wtyczkach
gniazda w sterowniku
najwiekszy grzejnik jaki masz -lepiej jest go dobrze wykrezować -przepływ a wył termostat
ja miałem kłopoty z tymi ustrojstwami-dużo nerwuw straciłem
ten kto ci sprzeda ten upragniony dla ciebie piecyk niech ci sprzeda -załatwi specjany węgiel tak żebyś nie zamarzł w zimie bo wtedy już nie bedzie wpisów od ciebie a ja już niecierpliwie czekam na nie
pozdr

Novy!
15-05-2013, 07:07
Novy

Witam kolegi-daje ci darmową rade
sprawdz pompy -jeżeli masz chińszczyzna sniedzieją styki elektryczne-ich praca jest niestabilna
zawory zwrotne-grzybki jak są plastykowe w nich tak samo instalacja co warjuje
styki w wtyczkach
gniazda w sterowniku
najwiekszy grzejnik jaki masz -lepiej jest go dobrze wykrezować -przepływ a wył termostat
ja miałem kłopoty z tymi ustrojstwami-dużo nerwuw straciłem
ten kto ci sprzeda ten upragniony dla ciebie piecyk niech ci sprzeda -załatwi specjany węgiel tak żebyś nie zamarzł w zimie bo wtedy już nie bedzie wpisów od ciebie a ja już niecierpliwie czekam na nie
pozdr

Dziękuję,używam pompy Alpha2,pozostałe "darmowe rady" są zbyt oczywiste.
Panie bernard,wiem że Pan "czeka" na nowych użytkowników OEP aby parę złotówek(no trochę więcej niż parę -w moim przypadku życzył Pan sobie prawie 15% wartości kotła) na "tuningu" palnika kotła Ogniwo zarobić.I wszystko ok,Pański patent i tak należy robić .O ile wierzę że Pana praktyczna wiedza jest więcej warta od wiedzy teoretycznej ekspertów(choć ani ES ani Ogniwo nie są zainteresowani Pana patentami),to powiem tak,bez urazy.
Ja nie zapłacę Panu ani nikomu innemu nawet złotówki za żadne "patenty" i inne takie pierdoły.Kocioł był na gwarancji,nikt nie raczył go doprowadzić do porządku przez dwa ostatnie lata.
Pominę te kąśliwe uwagi z końca pańskiego posta,wiem że Panu udało się Ogniwo "ujarzmić" ale to wciąż ten sam kocioł.Nie zmieni Pan materiału z jakiego został wykonany(sam Pan się o jego jakości na forum ES wypowiadał-ja miałem okazję wynosić "goły" OEP 25kW i wiem nawet ile waży ;) ,ciekawe RBR 11kW jest sporo mniejszy a cięższy,ciekawe dlaczego ;) ;) ;)) i innych mankamentów o których pan wie ale milczy jak reszta tych co zapłacili 8k złotówek ..bo trochę głupio się przyznać.
Powiem Panu na koniec w sposób ten.Z nowym nabytkiem zimy już się nie boję,ba czekam z utęsknieniem.
I darmowa rada dla Pana,niech Pan z tymi przeróbkami kotła Ogniwo się nie zapędzi,życie jest tylko jedno....
Pozdrawiam z całym szacunkiem ,dziękując że swego czasu doradzał i chciał Pan uczynić z mego OEP,kocioł jak się należy;)
Teraz niech się martwi nowy nabywca,otrzymał notę serwisu z tego roku że kocioł jest 100% sprawny,i tyle w temacie OEP 25kW. Nigdy więcej.

czp01
15-05-2013, 16:40
Doszedłem dzisiaj do wniosku, że może to jest trochę tak, że im więcej się naszymi kotłami interesujemy tym więcej mają wad i są gorsze. Też mam negatywne zdanie na temat swojego żeliwnego kotła Kielara no ale to zupełnie inne bajka.

Piszę o tym dlatego bo dzisiaj zgadałem się z kolegą na tema ogrzewania i okazało się, że grzeje on kotłem OE 25 kw, który kupił w 2009 roku. Dopytuje go o szczegóły kotła a on nie za wiele wie. Mówi, że kocioł grzeje jak trzeba - retortę ma jakąś okrągłą a sterownik chyba ST i że tylko tyle o nim wie i specjalnie się nim nie interesuje no i nie ma z nim problemów a żadnych forum nie czyta. OE czymś się tam różni od OEP ale tu nie mam większej wiedzy na ten temat.

Tym wpisem chciałem tylko wskazać, że są też zadowoleni użytkownicy kotłów i nawet o tym nie wiedzą.

:D

Novy!
15-05-2013, 20:15
Tym wpisem chciałem tylko wskazać, że są też zadowoleni użytkownicy kotłów i nawet o tym nie wiedzą.

:D

Ty w tym temacie nie musisz się zbytnio utwierdzać.
Mam sąsiada który ma kocioł z firmy z Dziadowej Kłody.U nas na dolnym śląsku jest to marka,garaż nie garaż,Dziadowa RULES!
Zamiast zamówionego 16kW dostał ...25kW :) I się ucieszył,im większy tym lepszy.Ogrzewa 100m2,ocieplone,nowa stolarka.Spala 6 ton Eko made in Poland,celowo piszę że nie czech by uzmysłowić koszta jakie ponosi....Ale mu pasuje bo...co mam zrobić -mówi.
Ogrzeałem się wcześniej olejem.zapomnijmy o cenie oleju na moment.Kocioł liliput może 80cm wys,szer,dł 35cm,palnik o rozpietosci mocy 15-21kW Rielo jak pamietam.Palił ok 700 litrów na miesiąc w najzimniejsze dni do 800l.Reszta sezonu 600l max.Temp na kotle do 55deg,bo potem spalanie drastycznie rosło.temp w obiekcie 19,5-20deg.Teraz myślę sobie że można uwieżyć że w tym samym obiekcie kocioł z pojemnością wodną 74 dm3(74l.) bo tyle ma RBR 11kW a i tak jest to więcej a niżeli OEP 25kW 68dm3 (68l) da sobie jakos radę.Celowo napisałem jakoś,wiem że przy -20deg będzie miał co robic ale takie anomalia to max 2-3tyg,w razie problemów właczę klimę na grzanie-reszta sezonu jest tylko na plus.Gdybym zuzywał CWU tak jak w mieszkalnym domu-zgoda,nie da rady a tak jest szansa...
Pozdrawiam

karoka65
15-05-2013, 23:02
I z CWU da radę :)
Myślę że i przy -20 klimy nie będziesz włączał.

Novy!
16-05-2013, 07:23
I z CWU da radę :)
Myślę że i przy -20 klimy nie będziesz włączał.

Może się nie znam,może działa zwykła ludzka ciekawość ale porównywałem sobie wczoraj dane tego OEP 25kW -kotła jaki ego sie pozbyłem,z danymi RBR 11kW.Nie chciałbym być posądzony o lobbowanie RBR-a,proszę niech mi ktoś wyjaśni jak to jest.
Dwa kotły,o skrajnie innych mocach:
1.Ogniwo Eko Plus 25kW
Masa kotła kompletnego [kg] - 400
Wymiary gabarytowe obudowy[mm] -500x640x1300
Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2] -2,2
Pojemność wodna [dm3] - 68
(dane:http://www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus.pdf )

2.RBR Ekouniwersal 11kW
Masa kotła kompletnego [kg] - 410
Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2] -1,3
Pojemność wodna [dm3] - 74
(dane: DTR Ekouniwersal.pdf-ze strony http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 )
O wymiarach nie wspominam celowo,nadmienię że Ogniwo to kolos w porównaniu z RBR-em-można sobie sprawdzić....
Więc:
1.Dlaczego Ogniwo waży mniej ?Czy to może kwestia zużytego do produkcji materiału ?
2.Przy takich wymiarach powierzchni grzewczej płaszcza wodnego i sporo większych gabarytach w Ogniwie powinno się zmieścić więcej wody a tak nie jest...Pewnie wynika to z projektu kotła,rozumiem że ktoś założył że tyle wody w kotle wystarczy do osiągnięcia tej mocy z takim palnikiem?
Pomijam opowiastki o sprawności w obu kotłach,testowane pewnie na opale jakiego nikt z Nas nigdy nie zobaczy :)
Odpowie mi ktoś jak to jest?

awo65
16-05-2013, 12:08
Pierwszy sezon z węglem już za mną. Krótkie podsumowanie: dom 120 m2 użytkowej, dobrze ocieplony, grzana także CWU (2 osoby), kocioł EOP 10KW, sezon zaczął się 21/09/2013, zakończył 10/05/2013, w tym czasie poszło 2300 kg Ekoretu po 800 zł tona, koszt 1840 zł. Praktycznie jedyny problem, na jaki narzekałem, to duża ilość sadzy osadzająca się w kotle, czyszczenie max co 2 tygodnie. Nie wiem jak to zwalczyć, pytałem ale nie dostałem dobrych podpowiedzi.
Może bardziej doświadczeni coś podpowiedzą? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/1706.
Generalnie jestem zadowolony - w domu ciepło, zasyp średnio co 10-14 dni, w międzyczasie nie musiałem nic kombinować przy kotle. Czegóż chcieć więcej?
Aha - z przekładni wyciekał mi olej, po 2 dniach od zgłoszenia przekładnia już była wymieniona przez serwis.

75max
16-05-2013, 13:13
Pierwszy sezon z węglem już za mną. Krótkie podsumowanie: dom 120 m2 użytkowej, dobrze ocieplony, grzana także CWU (2 osoby), kocioł EOP 10KW, sezon zaczął się 21/09/2013, zakończył 10/05/2013, w tym czasie poszło 2300 kg Ekoretu po 800 zł tona, koszt 1840 zł. Praktycznie jedyny problem, na jaki narzekałem, to duża ilość sadzy osadzająca się w kotle, czyszczenie max co 2 tygodnie. Nie wiem jak to zwalczyć, pytałem ale nie dostałem dobrych podpowiedzi.
Może bardziej doświadczeni coś podpowiedzą? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/1706.
Generalnie jestem zadowolony - w domu ciepło, zasyp średnio co 10-14 dni, w międzyczasie nie musiałem nic kombinować przy kotle. Czegóż chcieć więcej?
Aha - z przekładni wyciekał mi olej, po 2 dniach od zgłoszenia przekładnia już była wymieniona przez serwis.



Dzisiaj wysłałem zapytania o piecyk Ogniwo eko plus 16 mam jakieś 130m do ogrzania + 120cw docelowo 300 dom ocieplony raczej dobrze okna stare plastiki dom z lata 80 mam nadzieję ze nie przesadziłem z tą 16 trochę się boję brać 10 znajomy hydraulik też twierdzi że raczej 16 Zobaczę jakie ceny mi podadzą za 16

Xerses
16-05-2013, 13:39
Ty w tym temacie nie musisz się zbytnio utwierdzać.
Mam sąsiada który ma kocioł z firmy z Dziadowej Kłody.U nas na dolnym śląsku jest to marka,garaż nie garaż,Dziadowa RULES!
Zamiast zamówionego 16kW dostał ...25kW :) I się ucieszył,im większy tym lepszy.Ogrzewa 100m2,ocieplone,nowa stolarka.Spala 6 ton Eko made in Poland,celowo piszę że nie czech by uzmysłowić koszta jakie ponosi....Ale mu pasuje bo...co mam zrobić -mówi.
Ogrzeałem się wcześniej olejem.zapomnijmy o cenie oleju na moment.Kocioł liliput może 80cm wys,szer,dł 35cm,palnik o rozpietosci mocy 15-21kW Rielo jak pamietam.Palił ok 700 litrów na miesiąc w najzimniejsze dni do 800l.Reszta sezonu 600l max.Temp na kotle do 55deg,bo potem spalanie drastycznie rosło.temp w obiekcie 19,5-20deg.Teraz myślę sobie że można uwieżyć że w tym samym obiekcie kocioł z pojemnością wodną 74 dm3(74l.) bo tyle ma RBR 11kW a i tak jest to więcej a niżeli OEP 25kW 68dm3 (68l) da sobie jakos radę.Celowo napisałem jakoś,wiem że przy -20deg będzie miał co robic ale takie anomalia to max 2-3tyg,w razie problemów właczę klimę na grzanie-reszta sezonu jest tylko na plus.Gdybym zuzywał CWU tak jak w mieszkalnym domu-zgoda,nie da rady a tak jest szansa...
Pozdrawiam

Nie wiedziałem że w Dziadowej kotły produkują :)

wuwok
16-05-2013, 13:53
Jak dom dobrze ocieplony bierz 10kw... a odnosnie jednej osoby ktora ma adwers do ogniwa mam pytanko czy juz ma zainstalowany nowy piecyk?jak dziala?kolejne pyt jaki metraz ma domu[uzytkowa i zewnetrzne wymiary jakby podal] ze z 25kw na 11kw zszedl .. te pytania zadalem z ciekawosci..kolejne to czy ktos zmiejszyl palnik w oe+16 o jedna podkowke ...by nie mial 4 a 3 czlony i jaka moc osiagal piecyk??mam zamiar jak sie wprowadze do nowego domu wlasnie jedna ujac podkowke z palnika i zobaczyc jak smiga[przerobki sa latwe i mozliwe to przywrocenia ..poprostu sie zastanawiam..

minertu
16-05-2013, 14:54
.kolejne to czy ktos zmiejszyl palnik w oe+16 o jedna podkowke ...by nie mial 4 a 3 czlony i jaka moc osiagal piecyk??mam zamiar jak sie wprowadze do nowego domu wlasnie jedna ujac podkowke z palnika i zobaczyc jak smiga[przerobki sa latwe i mozliwe to przywrocenia ..poprostu sie zastanawiam..Musisz zakupić ślimak z Brucera,resztę kol bernad ci podpowie jak sie pojawi.Da się Burnera-S przerobić.

minertu
16-05-2013, 14:55
Nie wiedziałem że w Dziadowej kotły produkują :)Kotstal z Działdowa,być może o tego producenta chodzi.Kocioł wypisz wymaluj brat bliźniak Ogniwa.

wuwok
16-05-2013, 14:59
a minertu nie orientujesz sie jaka moca bedzie 16kw dzialala tak przerobiona??czytalem ze mozna z tylu dac dystans 4cm i to nie problem bo moge utoczyc sobie z tworzywa lub stali ..tylko generalnie chodzi mi jaka moc bedzie mial..czy lepiej dorobic sobie z stali pelna podkowke ..czyli podawanie wsio to samo ale sam palnik sie zmniejszy

minertu
16-05-2013, 15:09
a minertu nie orientujesz sie jaka moca bedzie 16kw dzialala tak przerobiona??czytalem ze mozna z tylu dac dystans 4cm i to nie problem bo moge utoczyc sobie z tworzywa lub stali ..tylko generalnie chodzi mi jaka moc bedzie mial..czy lepiej dorobic sobie z stali pelna podkowke ..czyli podawanie wsio to samo ale sam palnik sie zmniejszyO ile moc się zmniejszy tego ci nie powiem.Pytanie dlaczego chcesz zmniejszyć moc tego palnika.To jaką będzie miał moc zależy od częstotliwości podawania przy max zapotrzebowaniu , jak wyliczysz ile kg groszku przetrawi efektywnie w czasie 1h wyjdzie ci przybliżona moc.Za wzór przyjmij 6kg=1kW

minertu
16-05-2013, 15:11
Dzisiaj wysłałem zapytania o piecyk Ogniwo eko plus 16 mam jakieś 130m do ogrzania + 120cw docelowo 300 dom ocieplony raczej dobrze okna stare plastiki dom z lata 80 mam nadzieję ze nie przesadziłem z tą 16 trochę się boję brać 10 znajomy hydraulik też twierdzi że raczej 16 Zobaczę jakie ceny mi podadzą za 16
Czy w Twoim przypadku dobór pieca zależy od ceny czy od potrzebnej mocy?

karoka65
16-05-2013, 17:13
Dobre pytanie :)
Grześ sam wiesz jak jest gdy ludzie pytają o "zielonego"
panie 300pln różnicy to pikuś, biorę większy :)
tylko po co pytam, przepij lepiej chłopie z instalatorem te 3 stówki jak ci instalację dobrze zrobi :)
Ale my jesteśmy sprzedawcy debile hehe

75max
16-05-2013, 18:41
Czy w Twoim przypadku dobór pieca zależy od ceny czy od potrzebnej mocy?


bardziej mi zależy na dobrym doborze pieca dom ma wymiary po zewnątrz 9x11 parter i piętro nie wiem czy 10 nie będzie za mała może jeszcze kiedyś poddasze zaadaptuje na duży salon zarazie da poddaszy goła blacha bez ocieplenia a na stropie styropian 8

minertu
16-05-2013, 20:47
bardziej mi zależy na dobrym doborze pieca dom ma wymiary po zewnątrz 9x11 parter i piętro nie wiem czy 10 nie będzie za mała może jeszcze kiedyś poddasze zaadaptuje na duży salon zarazie da poddaszy goła blacha bez ocieplenia a na stropie styropian 8

Odbierz maila i podaj to o co poprosiłem.

75max
17-05-2013, 12:03
Odbierz maila i podaj to o co poprosiłem.

no to raczej będzie 11 zielona teraz tylko znaleźć dobrą cenę

minertu
17-05-2013, 13:13
no to raczej będzie 11 zielona teraz tylko znaleźć dobrą cenęSkoro ma być zielony to musisz zmienić wątek na ten (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5972504#post5972504)

Co do ceny jak znajdziesz dobrą to daj znać :)

robus2000
17-05-2013, 20:57
witam
Jako, że to mój pierwszy sezon letni, to niektóre zachowania mojego oe+16 są dla mnie nowością. Może już tutaj było pisane, jak reaguje grzejący piec gdy np: zabraknie prądu? Zasymulowałem taką sytuację z pewną różnicą, wyłączyłem pompę c.o., dmuchawę i podajnik. Sterownik pozostał załączony. Obserwowałem jak rośnie temp.na piecu. W moim przypadku wyglądało to tak; z temperatury 50 st.C, kocioł podwyższył temperaturę do 59 st.C i zaczął się schładzać. Czasowo zajęło mu to ok. 2 godziny. Myślę, że gdy faktycznie zabraknie prądu to z kotłem nic się złego nie stanie. Nawet potem przy sprzyjających warunkach, sam się rozpali. Kiedyś tak miałem, że po 7 godzinach od wylączenia, rozpalił się ponownie. Miałem chyba wtedy dobry węgiel.Może się dziwicie, że ''jadę'' na opcji ZIMA, ale mam pompe c.o. połączoną razem z c.w.u. w jednym układzie, bardzo małym. Inna pompa pracuje w układzie zamkniętym przez wymiennik, ta jest wyłączona.

ps. Dlaczego występuje różnica czasowa przy pisaniu postów? Pisałem o 21:57, a na forum widnieje 19:57. Wie ktoś?

karoka65
17-05-2013, 21:31
Robus takie testy robiłem kilka lat temu o czym także wtedy pisałem, niektórzy wynajdywali jakieś skrajne przypadki i przytaczali niestworzone opowieści zarzucając mi nawet lekkomyślność :)
Gdybym tego nie sprawdził na swoim kotle nie pisałbym na forum.
Zależy kiedy zabraknie zasilania, w jakieś fazie że tak nazwę rozpalenia palnika.
Na wet przy odłączeniu zasilania przy rozpalonym maksymalnie palniku temp. nie wzrosła wyżej jak o 12 do 14 stopni względem zadanej.
To po jakim czasie kocioł ruszy zależy tylko od paliwa. Węgla twarde, wysokokaloryczne trzymają słabo żar, na lato jest wskazane wg. moich obserwacji "lżejsze" paliwa czyli tzw. potocznie miękkie ( niskokaloryczne )
Mój kociołek ruszył po 11,5 godziny po wyłączeniu zasilania

minertu
18-05-2013, 05:49
Wiele razy już to było pisane.
Ja nie cuduję z opałem tylko zawsze ten sam więc do końca nie ma reguły jaki ma być węgiel no poza Pieklorzem Piekarskim-na lato nie polecam bo są z nim same problemy.Na zimę b.dobre paliwo.Mój kocioł rozhulał się po 9h od wyłączenia prądu.Wtedy jeszcze był palnik Brucer,większa powierzchnia żaru więc i może dla tego na twardym węglu coś tam niżej żaru było.Gdyby tego prądu zabrakło w fazie grzania z pełnym żaru palnikiem temp CO wzrastała max o 18deg powyżej zadanej.Inaczej sprawa wygląda z małymi palnikami.Tam żaru na palniku jest mniej więc i źródła ciepła jest mało.

robus2000
18-05-2013, 19:37
Teraz to jestem b.spokojny o takie przypadki jak brak zasilania. Wynika to też z Waszych doświadczeń i postów. Cenna uwaga z tym ''lźejszym'' węglem. Już o tym zapomniałem. Podjadę na skład i kupię na próbę z 10 worków ''czecha''. Dobrze jest poprzypominać co jakiś czas o takich ''niuansach''. Nowi palacze na pewno będą sobie cenić takie wskazówki.

minertu
18-05-2013, 20:54
Teraz to jestem b.spokojny o takie przypadki jak brak zasilania. Wynika to też z Waszych doświadczeń i postów. Cenna uwaga z tym ''lźejszym'' węglem. Już o tym zapomniałem. Podjadę na skład i kupię na próbę z 10 worków ''czecha''. Dobrze jest poprzypominać co jakiś czas o takich ''niuansach''. Nowi palacze na pewno będą sobie cenić takie wskazówki.Nasi palacze takie wskazówki dostają w cenie.No cóż cieszymy się również z tego,że pomożemy innym.

awo65
20-05-2013, 10:56
Czy może doświadczeni koledzy mają jakieś rady na sadzę w kotle? Opisałem moje wrażenia z eksploatacji trochę wcześniej. Problem ten poruszałem także w sezonie na esterowniku, ale też bez większych sukcesów. Czyżby nikt nie znał rozwiązań?

robus2000
20-05-2013, 21:11
Czy może doświadczeni koledzy mają jakieś rady na sadzę w kotle?

Może coś pomogę? Sadze tworzą się zawsze. Tej sadzy może być mniej lub więcej. Dużo czynników wpływa na osadzanie się sadzy w dużych ilościach. Np: na piecu jest niska temperatura, węgiel o dużej zawartości popiołów i sadzy, długo nie czyszczony komin. Jeżeli coś ''nie trafiłem'' to proszę o sprostowanie.

minertu
21-05-2013, 05:47
Może coś pomogę? Sadze tworzą się zawsze. Tej sadzy może być mniej lub więcej. Dużo czynników wpływa na osadzanie się sadzy w dużych ilościach. Np: na piecu jest niska temperatura, węgiel o dużej zawartości popiołów i sadzy, długo nie czyszczony komin. Jeżeli coś ''nie trafiłem'' to proszę o sprostowanie.
Wilgotność opału oraz źle dobrana ilość powietrza.

awo65
21-05-2013, 11:31
Dziękuję za podpowiedzi. Jak na razie niewiele wnoszą, niestety.

Pokrótce - na piecu temperatura utrzymywana ok. 50 st. (dom ma niskie zapotrzebowanie na ciepło), węgiel nie zostawia dużo popiołu, komin nowy - pierwszy sezon.

Węgiel suchy - trzymany całą zimę pod zadaszeniem oraz w kotłowni, brak skroplin w zasobniku. Źle dobrane powietrze? Korektę dawałem w sezonie nawet na +4, na '-' przesypywał opał. Niezależnie od ilości powietrza ilość sadzy praktycznie się nie zmieniała.

Jakieś inne koncepcje?

Novy!
21-05-2013, 11:42
Czy może doświadczeni koledzy mają jakieś rady na sadzę w kotle? Opisałem moje wrażenia z eksploatacji trochę wcześniej. Problem ten poruszałem także w sezonie na esterowniku, ale też bez większych sukcesów. Czyżby nikt nie znał rozwiązań?

Z moich 2 letnich doświadczeń (OEP 25kW) wynika że w kotłach Ogniwo to standard,niestety. Spędziłem godziny,dni,miesiące wraz z pomocą kolegów z forum ES -żadnych rezultatów.Kilkanaście różnych gatunków opału-przy tych najlepszych sadzy było troszkę mniej,różne ustawienia.Nie próbowałem jedynie "kapliczki Minertu".
Wydaje się że konstrukcja wymiennika w tym kotle daje w mniejszym lub większym stopniu takie efekty spalania,u mnie dymił sam palnik a właściwie spora jego powierzchnia nie dopalając część opału jak należy...Serwis stwierdził jednak 100% sprawności kotła i palnika.

Novy!
21-05-2013, 11:47
Jakieś inne koncepcje?
Jedyna rada IMHO jest taka-większy nadmuch -nawet kosztem tego że poślesz więcej spalin wprost do nieba ;) Lub cienkie płyty szamotowe (cegły mają zbyt dużą bezwładność)ułożone na deflektorze tak aby przelot spalin był jedynie ok 5cm po prawej.lewej i tylnej stronie.Od strony drzwiczek bez szczeliny.

ARCHER
21-05-2013, 19:41
Też mam problem z dużą ilością sadzy, niezależnie od rodzaju opału. Korekta nadmuchu tez niewielu dawała. Tamtej zimy jeszcze nie mieszkałem więc trzymałem temp ok 19-20 stopni, co może być po części tego przyczyną. Zobaczę w tym sezonie, czy sytuacja będzie podobna jak będzie większe zapotrzebowanie na ciepło. Kocioł OEP 16, komin ceramiczny ocieplony wełną o średnicy 20 cm.

Novy!
21-05-2013, 21:58
Też mam problem z dużą ilością sadzy, niezależnie od rodzaju opału. Korekta nadmuchu tez niewielu dawała. Tamtej zimy jeszcze nie mieszkałem więc trzymałem temp ok 19-20 stopni, co może być po części tego przyczyną. Zobaczę w tym sezonie, czy sytuacja będzie podobna jak będzie większe zapotrzebowanie na ciepło. Kocioł OEP 16, komin ceramiczny ocieplony wełną o średnicy 20 cm.

Jeśli chodzi o kocioł i sadzę to wybrałeś nr 1.Jest taki koleś na forum ES co sobie z nią poradził w Ogniwie...marne szanse by ten patent sprzedał :)
BTW jest to wbrew spalaniu w zamkniętym szczelnie kotle ;)
Sprzedaj Ogniwo przed następnym sezonem,jest szansa że ktoś jeszcze go kupi ;)
Dołóż mu sadzę z poprzedniego sezonu w komplecie ;)
Przepraszam,nie mogłem się oprzeć,jestem szczęśliwy że mam to już za sobą...
Pozdrawiam i powodzenia :)

robus2000
24-05-2013, 13:26
Jak sądzicie?
Teraz jest sezon letni. Na kotle można utrzymywać różne temperatury. Osobiście teraz mam ustawioną temp. 50 st.C. Spotkałem się z ''starszym palaczem'', który poradził mi podwyższyć temp. do 55-56 st.C. Mówił, że w niższych temp. kocioł się ''poci'', a co zatem idzie będzie szybciej korodował. W naszych ogniwach można ustawić temp. od 42 do 70 st.C. Jaka może być najsensowniejsza, najniższa, ''najzdrowsza'' temp. dla naszych kociołków w tym okresie?
Czy ''starszy palacz'' miał rację? Jak sądzicie?

wuwok
27-05-2013, 18:29
a tu moja kotlownia :)
http://images37.fotosik.pl/2075/ed28e0d068362606gen.jpg

http://images34.fotosik.pl/672/eb7f153122f84addgen.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a78f1b5ed734e573.html#
http://images34.fotosik.pl/672/eb7f153122f84addgen.jpg

zbigmaz01
27-05-2013, 18:43
a tu moja kotlownia :)
http://images37.fotosik.pl/2075/ed28e0d068362606gen.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimages37.fotosik.p l%2F2075%2Fed28e0d068362606gen.jpg)

http://images34.fotosik.pl/672/eb7f153122f84addgen.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimages34.fotosik.p l%2F672%2Feb7f153122f84addgen.jpg)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a78f1b5ed734e573.html# (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2Fa78f1b5ed734e573.html%23)
http://images34.fotosik.pl/672/eb7f153122f84addgen.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimages34.fotosik.p l%2F672%2Feb7f153122f84addgen.jpg)A jakieś drzwiczki w tej rurze do czyszczenia zrobiłeś?
Jeszcze jakimś sprajem na temp, prysnąć i będzie wygląd :)

wuwok
27-05-2013, 18:53
drzwiczki są ..generalnie wygląd tragedia..instalator mi je dorobił..blacha na tej rurze grubsza niż w kotle..dlatego zostawiłem..przeżyje kilka piecy :D Rada jaką mogę dać róbcie kafle w kotłowni [wiem ze przy kończeniu goni z kasa ale porostu praktyczne to jest naprawdę ] Niestety kotłownia węglowa daleko odbiega od standartow kotłowni gazowych ,olejowych

zbigmaz01
27-05-2013, 19:39
drzwiczki są ..generalnie wygląd tragedia..instalator mi je dorobił..blacha na tej rurze grubsza niż w kotle..dlatego zostawiłem..przeżyje kilka piecy :D Rada jaką mogę dać róbcie kafle w kotłowni [wiem ze przy kończeniu goni z kasa ale porostu praktyczne to jest naprawdę ] Niestety kotłownia węglowa daleko odbiega od standartow kotłowni gazowych ,olejowych
Ja w swojej mam swój kącik z biurkiem, kompem i TV. Miejsce na dymka :P

wuwok
27-05-2013, 19:43
jak bede zonce podskakiwal tez bede mial nawet lozko :D

zbigmaz01
27-05-2013, 21:09
jak bede zonce podskakiwal tez bede mial nawet lozko :D
Jak rozłożę dwójkę do "siedzenia dla gości na dymka" to też takie mam :wave:

Novy!
29-05-2013, 10:26
Z niebywałą satysfakcja przeczytałem dziś jak kolega rajmund (pisząc to co ja napisałem 1 rok temu o tym że przeciwzwój w burnerze-s mieli paliwo na miał..tak tak jorgo kłamczuszku...u Ciebie mieli też;) ) powalił panów "z" na kolana i to publicznie,pełna miazga Bravo rajmund http://esterownik.pl/forum/posty,1031/sadza-w-kotle-wiem-bylo-ale-rozwiazania-dalej-brak,7 wreszcie,pozdrawiam rajmund....: :wave:

I niech prawda was wyzwoli !!!Kłamcy!\
BTW,piękny pojedynek normalnego prostego człowieka (rajmund bez urazy ) z krasomówcami-kłamcami-teoretykami-fachowcami "z" :)
Podręcznikowy przykład ! :)

zbigmaz01
29-05-2013, 11:48
Pojawiła się nowa wersja testowa: 0.3.1.6

Novy!
29-05-2013, 12:28
Pojawiła się nowa wersja testowa: 0.3.1.6

W kotłach Ogniwo nie ma to absolutnie żadnego znaczenia,uwierz ;) !

sebsa
29-05-2013, 19:18
W kotłach Ogniwo nie ma to absolutnie żadnego znaczenia,uwierz ;) !

Bredzisz już i to mocno. Wytłumacz w takim razie mnie nieświadomemu - jak te raczej kosmetyczne zmiany wpłyną na pracę innych, lepszych kotłów????

wuwok
29-05-2013, 19:55
doszliśmy do paradoksu...ludzie mający inne kotły piszą w temacie Ogniwa :) ..gdy ja pisałem w innym wątku powiedziano wprost bym nie śmiecił,uciekał w temat Ogniwa..myślałem ze tyczy się wszystkich :D.
Niektórym niebieski coś zrobił...bez urazy ale tego już nie ogarniam :D jak pewnie i wielu rzeczy związanym z tym piecem..powiem tak mam piecyk,działa w miarę oki do tego nieźle się pali miałem za 399zl tona ..czego można chcieć więcej...może jak kupie eko za 800zl...ale pewnie nie kupie

zbigmaz01
29-05-2013, 20:45
doszliśmy do paradoksu...ludzie mający inne kotły piszą w temacie Ogniwa :) ..gdy ja pisałem w innym wątku powiedziano wprost bym nie śmiecił,uciekał w temat Ogniwa..myślałem ze tyczy się wszystkich :D.
Niektórym niebieski coś zrobił...bez urazy ale tego już nie ogarniam :D jak pewnie i wielu rzeczy związanym z tym piecem..powiem tak mam piecyk,działa w miarę oki do tego nieźle się pali miałem za 399zl tona ..czego można chcieć więcej...może jak kupie eko za 800zl...ale pewnie nie kupieCzym ci zaśmieciłem? Źle zrobiłem?
Jeżeli źle to przepraszam i więcej tego błędu nie popełnię.

karoka65
29-05-2013, 20:47
Wuwok różnica taka że Novy palił w Ogniwie przez dwa lata, także trochę liznął :)

wuwok
29-05-2013, 20:53
uważam ze każdy powinien pisać w każdym temacie jeśli ma coś sensownego do powiedzenia..odnośnie właścicieli innych kotłów to pisałem żartem..szkoda bić piany ..sorki jak kogoś uraziłem
Odnośnie kolegi Novy to nie rozumiem..ja jak mam 2 lata męczarni staram się zapomnieć a nie wracać ciągle do tego. Jeśli chce ostrzec..hmm ktoś jak ma kupić i tak kupi ..każdy najlepiej wyciąga wnioski jeśli sam się przejedzie :D Konstruktywna rozmowa daje dużo a ciągłe żale nic..zniechęca się tylko userow którzy tu wpadaj i widza kłótnie. Miałem wkleić mój palnik po minimalnym tuningu ..ale uznałem ze znów cos komuś..bez sensu..jedynie jestem wdzięczny tutaj ludka za pomoc w wyborze w miarę dopasowanego kotła [wielkość kw.nie kolor ..bo znów by się rozpętało ] plus sterownik
aha ja za swoja 16ke dalem 7300 zl juz w domu a wy ile za swoje??? oki z bajerami ale jednak..??

karoka65
29-05-2013, 21:05
Nikogo nie uraziłeś, bynajmniej nie mnie.
Aaa i "niebieski" mi nic nie zrobił.

wuwok
29-05-2013, 21:28
idę na kompromis pomaluje kociołek na żółto :D z motywami czerwonymi.. [wtedy moja kotłownia będzie bezpartyjna..i znów będzie się liczyło tylko ciepełko:D ] a serio szkoda ze ludzie przestali wymieniać doświadczenia ..miejmy nadzieje ze to wróci

paradoks tej historii taki za znajoma dostała linka do forum tematu o piecach i..śmieje się z nas ze wychodzą z nas psychole[mowie za swoja osobę :D ]..mówi ze święta wojna tu jest jeśli chodzi o piece..najgorsze ze ona piecyk ma biały ..jakaś jeszcze nie określona..wrr

minertu
29-05-2013, 21:33
Wróci tylko sezon się zacznie.

jack18
30-05-2013, 13:43
Z niebywałą satysfakcja przeczytałem dziś jak kolega rajmund (pisząc to co ja napisałem 1 rok temu o tym że przeciwzwój w burnerze-s mieli paliwo na miał..tak tak jorgo kłamczuszku...u Ciebie mieli też;) ) powalił panów "z" na kolana i to publicznie,pełna miazga Bravo rajmund http://esterownik.pl/forum/posty,1031/sadza-w-kotle-wiem-bylo-ale-rozwiazania-dalej-brak,7 wreszcie,pozdrawiam rajmund....: :wave:

I niech prawda was wyzwoli !!!Kłamcy!\
BTW,piękny pojedynek normalnego prostego człowieka (rajmund bez urazy ) z krasomówcami-kłamcami-teoretykami-fachowcami "z" :)
Podręcznikowy przykład ! :)
Gorączki Ty czasem nie masz? Nie potrafisz się pogodzić z błędami które popełniłeś i zarzucasz kłamstwo innym. Dodatkowo mylisz ogniwo eko + z eko a brucera z burnerem i robisz to z premedytacja. Dobrze ze chociaż nie piszesz ze to i tak wszystko wina Tuska , bo do tej zbieraniny pasował byś jak ulał.

wuwok
31-05-2013, 21:44
proszę luknąć na ogień i popiół..można to poprawić..??
http://www.fotosik.pl/u/wuwok/album/1459201

minertu
31-05-2013, 21:58
Można.

wuwok
31-05-2013, 22:02
a jakby tak wiecej cos:)..piec na eko mam od niedawna..ludzie beda wam wdzieczni..ze mna na czele:)

minertu
31-05-2013, 22:04
Zadzwoń jutro bo mam parę pytań odnośnie kotłowni.
Jak się dowiem tego co chcę to ci odpowiem co zrobić.
Tel masz poniżej.
Jak pomoże to opublikujesz własnymi słowami.

robus2000
03-06-2013, 06:59
witam kolegów

Ponawiam pytanie, bo jakoś nikt nie odpowiedział a nurtuje mnie on okrutnie.


Jak sądzicie?
Teraz jest sezon letni. Na kotle można utrzymywać różne temperatury. Osobiście teraz mam ustawioną temp. 50 st.C. Spotkałem się z ''starszym palaczem'', który poradził mi podwyższyć temp. do 55-56 st.C. Mówił, że w niższych temp. kocioł się ''poci'', a co zatem idzie będzie szybciej korodował. W naszych ogniwach można ustawić temp. od 42 do 70 st.C. Jaka może być najsensowniejsza, najniższa, ''najzdrowsza'' temp. dla naszych kociołków w tym okresie?
Czy ''starszy palacz'' miał rację? Jak sądzicie?

sebsa
03-06-2013, 19:06
witam kolegów

Ponawiam pytanie, bo jakoś nikt nie odpowiedział a nurtuje mnie on okrutnie.

Ja bym posłuchał rad bardziej doświadczonego kolegi. Temperatury 50-60deg nie powodują extra zwiększenia zużycia opału. Ponadto masz w piecu bufor w przypadku nagłych, dużych rozbiorów wody. Głowa również będzie spokojna o piec i komin...

cte
04-06-2013, 08:23
Szybkie pytanie: Czemu z kotła się dymi??? Teściowa miała starego "śmieciucha" który dymił, dopóki mu się nie otworzyło drzwi do popielnika i drzwi do kotłowni. Łapał "cug" i już nie dymił. Teraz ma kocioł na ekogroszek "robiony w stodole" i ma czysto. Ja mam ogniwo eko+ i syf jakbym miałem w beczce palił. Kocioł ma rurę fi140, ja mam komin fi200, otwarte cały czas okienko w kotłowni, palę pół roku suchym groszkiem. A wystarczy otworzyć drzwiczki (którekolwiek) pieca i dym wali mi na kotłownię jakbym oponę podpalił. Nawet jak wyłączę ręcznie dmuchawę.
PS Na ile czasu wystarcza Wam węgla na palniku zanim kocioł wygaśnie? Bo do czyszczenia albo muszę go gasić (w sumie nie problem - sam gaśnie), albo czyścić jak jest gorący - bo po 15 minutach od wyłączenia podajnika i dmuchawy kocioł już nie wstanie sam - muszę rozpalać.

skresz
04-06-2013, 13:35
Szybkie pytanie: Czemu z kotła się dymi??? Teściowa miała starego "śmieciucha" który dymił, dopóki mu się nie otworzyło drzwi do popielnika i drzwi do kotłowni. Łapał "cug" i już nie dymił. Teraz ma kocioł na ekogroszek "robiony w stodole" i ma czysto. Ja mam ogniwo eko+ i syf jakbym miałem w beczce palił. Kocioł ma rurę fi140, ja mam komin fi200, otwarte cały czas okienko w kotłowni, palę pół roku suchym groszkiem. A wystarczy otworzyć drzwiczki (którekolwiek) pieca i dym wali mi na kotłownię jakbym oponę podpalił. Nawet jak wyłączę ręcznie dmuchawę.
PS Na ile czasu wystarcza Wam węgla na palniku zanim kocioł wygaśnie? Bo do czyszczenia albo muszę go gasić (w sumie nie problem - sam gaśnie), albo czyścić jak jest gorący - bo po 15 minutach od wyłączenia podajnika i dmuchawy kocioł już nie wstanie sam - muszę rozpalać.

jeśli chodzi o dymienie zobacz czy masz ciąg w kominie wentylacyjnym i dymnym oraz czy kominy są suche bo to może być przyczyną cofki do kotłowni

jeśli wygasa ci po 15min to coś jest nie tak ale ja nie czuje się na siłach by pomóc

karoka65
04-06-2013, 15:30
Szybkie pytanie: Czemu z kotła się dymi??? Teściowa miała starego "śmieciucha" który dymił, dopóki mu się nie otworzyło drzwi do popielnika i drzwi do kotłowni. Łapał "cug" i już nie dymił. Teraz ma kocioł na ekogroszek "robiony w stodole" i ma czysto. Ja mam ogniwo eko+ i syf jakbym miałem w beczce palił. Kocioł ma rurę fi140, ja mam komin fi200, otwarte cały czas okienko w kotłowni, palę pół roku suchym groszkiem. A wystarczy otworzyć drzwiczki (którekolwiek) pieca i dym wali mi na kotłownię jakbym oponę podpalił. Nawet jak wyłączę ręcznie dmuchawę.
PS Na ile czasu wystarcza Wam węgla na palniku zanim kocioł wygaśnie? Bo do czyszczenia albo muszę go gasić (w sumie nie problem - sam gaśnie), albo czyścić jak jest gorący - bo po 15 minutach od wyłączenia podajnika i dmuchawy kocioł już nie wstanie sam - muszę rozpalać.
Czy komora nawrotna jest dobrze wyczyszczona ( otwór za szufladą na popiół ), sprawdź rurę doprowadzającą spaliny do komina.
Jeśli piszesz że fi 200 to podejrzewam że komin to ceramik także powinno rwać jak diabli.
Wygaszacie po 15min to wprost nie do uwierzenia.
Mój ( nie Ogniwo ) wstał po 11 godzinach i 30-tu minutach po wyłączeniu sterownika z prądu.
Sprawdź jeszcze czy nie są pozapiekane szczeliny nadmuchowe w palniku, już widziałem coś takiego po roku pracy

minertu
04-06-2013, 15:56
Wyczyść kocioł od góry i w komorze nawrotnej jak pisze karoka.
Jak wygasa,wypala opał na palniku czy skoksuje go?
Jak wypala nisko to ciąg masz dobry natomiast dymi się dlatego,ze spaliny maja bliżej bez oporu przez drzwiczki się wydostać.
Jak otwierasz to najpierw je lekko uchyl aż pociągnie a potem otwórz na tyle ile potrzebujesz ,najlepiej z otwartym okienkiem w kotłowni i zamknięta kratką wentylacyjną.

robus2000
05-06-2013, 07:12
Ja bym posłuchał rad bardziej doświadczonego kolegi. Temperatury 50-60deg nie powodują extra zwiększenia zużycia opału. Ponadto masz w piecu bufor w przypadku nagłych, dużych rozbiorów wody. Głowa również będzie spokojna o piec i komin...

Dzięki sebsa za odpowiedź. Tak też zacząłem myśleć i ustawiłem sobie temp.C.O. na 55 st C.

robus2000
05-06-2013, 07:28
Na ile czasu wystarcza Wam węgla na palniku zanim kocioł wygaśnie? Bo do czyszczenia albo muszę go gasić (w sumie nie problem - sam gaśnie), albo czyścić jak jest gorący - bo po 15 minutach od wyłączenia podajnika i dmuchawy kocioł już nie wstanie sam - muszę rozpalać.

Mój rekord to ponad 7 godz. Ale miałem (chyba dobry ekogroszek). Zdarzyło się też tak, że zgasł jak nie było prądu kilka godzin. Dużo zależy od węgla. Czyszczę kocioł po wystudzeniu, po ok.8 godz. Tak mi jest najłatwiej i najlepiej. Sadze i pyły nie unoszą się tak bardzo jak wtedy, gdy piec jest gorący. Jeżeli nie wyczyszczę kotła co 3 tygodnie, to też będę miał tak jak Ty. Po wyczyszczeniu pieca, po rozpaleniu go, mogę otwierać drzwiczki i nic wtedy nie kopci. Tak myślę, że jak jest kiepski opał, to szybciej brudzą/zapychają się te kanały pionowe/kwadratowe, w których są spirale. Wtedy dymy mają duże opory się tedy wydostawać do komina, i jak pisze MINERTU, przez drzwiczki jest im łatwiej.

ansu
05-06-2013, 13:04
U mnie wstaje rozpala się nawet po kilkunastu godzinach od wyłączenia.

raspolik
08-06-2013, 22:06
Jak zaglądałem tu pół roku temu to byłem pewien zakupu tego piecyka. Teraz, kiedy w końcu przyszedł czas na zakupy, wchodzę tu znowu i widzę więcej wpisów opisujących problemy z Ogniwem. Rzeczywiście czas działa na niekorzyść tego kotła czy może to tylko czarny pijar konkurencji?

Pozdrawiam

minertu
08-06-2013, 22:49
Jak zaglądałem tu pół roku temu to byłem pewien zakupu tego piecyka. Teraz, kiedy w końcu przyszedł czas na zakupy, wchodzę tu znowu i widzę więcej wpisów opisujących problemy z Ogniwem. Rzeczywiście czas działa na niekorzyść tego kotła czy może to tylko czarny pijar konkurencji?

Pozdrawiam
To co takiego powstrzymuje cię przed jego zakupem?

raspolik
08-06-2013, 23:54
To co takiego powstrzymuje cię przed jego zakupem?


Wypowiedzi niezadowolonych użytkowników, zarówno tutaj jak i na forum eSterownika. Mnie mieszczucha, dla którego będzie to pierwszy eksploatowany kocioł, niektóre opisane tu problemy nieco przerażają. Kilka miesięcy temu, gdy czytałem ten wątek częściej wypowiadały się osoby zadowolone, teraz jakby było ich nieco mniej lub po prostu nic nie piszą.

Przeczytanie kilka stron wstecz tego tematu dało mi do myślenia czy na pewno to ma być Ogniwo czy może jednak RBR. Chodź z zakupem tego drugiego w Częstochowie i okolicach może być chyba problem. Czy może się mylę?

minertu
09-06-2013, 07:04
No tak to już jest ,że nie zawsze słońce świeci.
Nawet mercedes ma niezadowolonych klientów.

jack18
09-06-2013, 09:55
Wypowiedzi niezadowolonych użytkowników, zarówno tutaj jak i na forum eSterownika. Mnie mieszczucha, dla którego będzie to pierwszy eksploatowany kocioł, niektóre opisane tu problemy nieco przerażają. Kilka miesięcy temu, gdy czytałem ten wątek częściej wypowiadały się osoby zadowolone, teraz jakby było ich nieco mniej lub po prostu nic nie piszą.

Przeczytanie kilka stron wstecz tego tematu dało mi do myślenia czy na pewno to ma być Ogniwo czy może jednak RBR. Chodź z zakupem tego drugiego w Częstochowie i okolicach może być chyba problem. Czy może się mylę?

Nie da się wykluczyć tez opcji ,ze w przyszłym roku wejdziesz i przeczytasz narzekania tych samych użytkowników na rbr.:) Nigdy żaden piec węglowy nie będzie tak wygodny jak gaz, albo prąd i do tego niektórzy się nie mogą przyzwyczaić.

wuwok
09-06-2013, 10:00
tylko zwróć uwagę ile osób narzeka [powtarzalność nicków ]..a zazwyczaj doradzają 2 osoby..notabene sprzedające inną marke..wiele osób z nimi walczyło i powiem tak ..jako użytkownicy pieców[ ogniwo ]] właściwie troszkę z przekory , z tego co widzimy w kotłowni..a te osoby maja w tym misje ..czyli tak naprawdę jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę!!
jedynie muszę przyznać ze fachowo umieją doradzić a to ważne . Wiele osób przeszło na esterowniki tam znów chwilkę było normalnie..potem komercja:( ..tym sposobem dojdziemy do śmierci naturalnej tego działu :( ... Myślę ale się pewnie mylę ze użytkownicy pieców danej marki powinni tylko pisać w temacie swoim[ok pisałem w innym temacie ale poszłem tam za jednym osobnikiem:) ..moja wina przyznaje] ...ale co ja tam wiem..znów posadzi mnie ktoś ze jestem jednym panem :)
Aha kotłownia węglowa nie jest czysta..palisz miałem to masz pyl wybierasz z popielnika masz pyl..czyścisz piec tez się ubrudzisz ..mi to nie przeszkadza miałem/mam śmieciucha i teraz mam wypas [w nowym domku ].. ale jak ktoś liczy ze będzie miał czysto itd ..sorki nie to ogrzewanie !!!! Olej,gaz...
swoja droga jak zapanuje moda to ludzie wchodzący na FM czy Esterownik częściej piece będą zmieniać niż samochody :D..najlepiej iść kupić w sklepie zwykłym piec i cieszyć sie ze ma się drogi na eko i jest oki..tu człowiek może popaść w jakas paranoje :D ..

minertu
09-06-2013, 11:56
tylko zwróć uwagę ile osób narzeka [powtarzalność nicków ]..a zazwyczaj doradzają 2 osoby..notabene sprzedające inną marke..wiele osób z nimi walczyło i powiem tak ..jako użytkownicy pieców[ ogniwo ]] właściwie troszkę z przekory , z tego co widzimy w kotłowni..a te osoby maja w tym misje ..czyli tak naprawdę jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę!!
jedynie muszę przyznać ze fachowo umieją doradzić a to ważne . Wiele osób przeszło na esterowniki tam znów chwilkę było normalnie..potem komercja:( ..tym sposobem dojdziemy do śmierci naturalnej tego działu :( ... Myślę ale się pewnie mylę ze użytkownicy pieców danej marki powinni tylko pisać w temacie swoim[ok pisałem w innym temacie ale poszłem tam za jednym osobnikiem:) ..moja wina przyznaje] ...ale co ja tam wiem..znów posadzi mnie ktoś ze jestem jednym panem :)
Aha kotłownia węglowa nie jest czysta..palisz miałem to masz pyl wybierasz z popielnika masz pyl..czyścisz piec tez się ubrudzisz ..mi to nie przeszkadza miałem/mam śmieciucha i teraz mam wypas [w nowym domku ].. ale jak ktoś liczy ze będzie miał czysto itd ..sorki nie to ogrzewanie !!!! Olej,gaz...
swoja droga jak zapanuje moda to ludzie wchodzący na FM czy Esterownik częściej piece będą zmieniać niż samochody :D..najlepiej iść kupić w sklepie zwykłym piec i cieszyć sie ze ma się drogi na eko i jest oki..tu człowiek może popaść w jakas paranoje :D ..Zapewne o mnie piszesz.Jak byś znał moja historie to byś zdanie zmienił.

karoka65
09-06-2013, 14:40
Wypowiedzi niezadowolonych użytkowników, zarówno tutaj jak i na forum eSterownika. Mnie mieszczucha, dla którego będzie to pierwszy eksploatowany kocioł, niektóre opisane tu problemy nieco przerażają. Kilka miesięcy temu, gdy czytałem ten wątek częściej wypowiadały się osoby zadowolone, teraz jakby było ich nieco mniej lub po prostu nic nie piszą.

Przeczytanie kilka stron wstecz tego tematu dało mi do myślenia czy na pewno to ma być Ogniwo czy może jednak RBR. Chodź z zakupem tego drugiego w Częstochowie i okolicach może być chyba problem. Czy może się mylę?
Kolego w Częstochowie to nawet montaż jest możliwy przez instalatora który tych kociołków już kilka zamontował.
Jak coś pisz na priva.

karoka65
09-06-2013, 14:46
tylko zwróć uwagę ile osób narzeka [powtarzalność nicków ]..a zazwyczaj doradzają 2 osoby..notabene sprzedające inną marke...
Przepraszam ale minertu sprzedawał Ogniwo, nie wiem dokładnie czy ma je do tej pory w ofercie czy nie.
Nawet używał tego kotła do ogrzewania swojego domu chyba przez niecałe 3 lata.

wuwok
09-06-2013, 16:33
widzę ze ktoś bawi się w adwokata 2 osoby..wiecie co?wysiadam z tego autobusu..serio

wszelkie podobieństwo do osób trzecich przypadkowe i nie zamierzone ..
ps. czy ktoś sprzedaje piece ogniwo odp na esterownik w temacie rbr... czasami jak się niewie to zapytać [mając darmowe rozmowy nawet zadzwonić dowiedzieć sie u źródła. Ja niestety nie posiadam komórki gdyż..niestac mnie ;D ] poczytać inne forum..hmm choć generalnie tam czy tu te same osoby się przeplatają :D
sorki za bzdury co wypisuje ..wina obarczam brak wykształcenia plus kopanie rowów po 12h ..7 klas w 14 lat..cóż zdolny bylem :D . a serio wiem ze wszystkiego nie wytłumaczę brakiem wykształcenia ..

Огниво это самый хороший способ отопления дома. Могу сказать,что ретортовая зажигалка второго поколения, красивый голубой цвет является одним из многих особенностей этой печи
A to co mysle na temat pewnego pieca :D
proszę niebrac tego do siebie ..nie jesteśmy pępkiem świata:D

извините, что я жив - обещаю Вам - вторый раз этого не будет

minertu
09-06-2013, 19:38
Kolego wuwok my też możemy wysiąść.Nie widzę najmniejszego problemu.Wysiądźmy wszyscy.Widzicie w nas tylko tych,których chcecie widzieć.Kup sobie piec gdzie chcesz,ja problemu nie widzę.Zastanawiam się jednak czy ten sprzedawca pomoże ci jak będziesz miał problem.Zapewne tu zajrzysz ale może się okazać ,że wysiedliśmy o 1 stację wcześniej.
Nie musisz na komórkę dzwonić bo tel stacjonarny jest dostępny cały czas.

wuwok
09-06-2013, 20:04
dzięki Bogu centralne mam za sobą..i nie temu ze utarczki słowne a hmmm koszta :) . Wasza pomoc jest wliczona w cenę towaru:) [sami to mówicie ] .Generalnie powiem tak ze 3 rok buduje dom ..już końcówka i naprawdę dużo posiłkowałem się forami :). Zawdzięczam temu ze popełniłem mniej pomyłek ..Z centralnym tez posiłkowałem się na kilku forach [nawet z tobą rozmawiałem przez telefon..] mi nie chodzi ze promujecie coś?! towar który macie! ale ze inne na starcie bo..[polityki niektórych firm nie rozumiem ] macie priv i tam macie duże możliwości.. nawet do mnie napisałeś na priv w sprawie rbr i czy robiłem halo???nie, ja to rozumiem!! dajcie mi rbr 23kw w cenie 25oe+ [sumiennie napisze o różnicach ..który jest bardziej na plus] :D [dokładnie mój ojciec ..ale ja będę się nim zajmował]..jako ciekawostka to facet w zwykłym sklepie porównywał oe+ do pieca jakiejś samoróbki ..każdy chce sprzedać..zarobić..wiece ze wieczne wojny z ludkami sprawiają ze każdy traci??my userzy ze tematy idą w złym kierunku i tak samo wy którzy energie niepotrzebnie tracicie na jałową wymianę zdań!!
a co do problemów..generalnie jakbyście wymienili jakie są w piecach na eko??zerwana zawleczka ?zblokowany ślimak?spalony sterownik?

lubicie ankiety...to może pytanie w niej czy promowanie jakiegokolwiek towaru jest dobrze widziana...albo założyć dodatkowy watek..promocje pieców sprzętu itd
poza tym odnośnie pieca teraz żaden piec nie pociągnie jak mój stary zasypowy 18lat..wiec za 6-7 lat wymienię i wtedy będę wiedział na co zwrócić uwagę ..taka prawda..
generalnie bardzo mało pisałem konto od 2 lat [wcześniej czytałem przed wbiciem łopaty] i teraz gdy zaczolem dociekać pyt co ma tak szczególnego ten nowy "trend produkt"to jest zdrowa ciekawość ..nigdy nie napisałem ze jest zły..niewidzialem go na oczy wiec nie mam prawa!!! ale np czy jest ekonomiczniejszy itd...dla nas szaraków bez wiedzy to ważne..czy mniej pali jak się przekłada cena na jakość i użytkowanie ..i tyle pozdrawiam ..mysle ze powiedzialem co miałem powiedzieć
a teraz maly zart..kupie od was piec i .co noc będę do was dzwonił i budził prosząc o pomoc:D to będzie moja zemsta za to ze podkreślacie pomoc o każdej porze dnia :)..pozdr ..zbieram sie do pracy

minertu
09-06-2013, 20:22
dzięki Bogu centralne mam za sobą..i nie temu ze utarczki słowne a hmmm koszta :) . Wasza pomoc jest wliczona w cenę towaru:) [sami to mówicie ] .Generalnie powiem tak ze 3 rok buduje dom ..już końcówka i naprawdę dużo posiłkowałem się forami :). Zawdzięczam temu ze popełniłem mniej pomyłek ..Z centralnym tez posiłkowałem się na kilku forach [nawet z tobą rozmawiałem przez telefon..] mi nie chodzi ze promujecie coś?! towar który macie! ale ze inne na starcie bo..[polityki niektórych firm nie rozumiem ] macie priv i tam macie duże możliwości.. nawet do mnie napisałeś na priv w sprawie rbr i czy robiłem halo???nie, ja to rozumiem!! dajcie mi rbr 23kw w cenie 25oe+ [sumiennie napisze o różnicach ..który jest bardziej na plus] :D [dokładnie mój ojciec ..ale ja będę się nim zajmował]..jako ciekawostka to facet w zwykłym sklepie porównywał oe+ do pieca jakiejś samoróbki ..każdy chce sprzedać..zarobić..wiece ze wieczne wojny z ludkami sprawiają ze każdy traci??my userzy ze tematy idą w złym kierunku i tak samo wy którzy energie niepotrzebnie tracicie na jałową wymianę zdań!!
a co do problemów..generalnie jakbyście wymienili jakie są w piecach na eko??zerwana zawleczka ?zblokowany ślimak?spalony sterownik?

lubicie ankiety...to może pytanie w niej czy promowanie jakiegokolwiek towaru jest dobrze widziana...albo założyć dodatkowy watek..promocje pieców sprzętu itd
poza tym odnośnie pieca teraz żaden piec nie pociągnie jak mój stary zasypowy 18lat..wiec za 6-7 lat wymienię i wtedy będę wiedział na co zwrócić uwagę ..taka prawda..Zgadzam się z Tobą w zupełności ale zauważ,że nie my na siebie nagonkę zrobiliśmy bo nam coś nie pasowało.Ja OE znam na wylot mało tego zaczerpnięto moje pomysły i wykorzystano je w OE+ nawet dziękuję nie usłyszałem od samego producenta.Mają swoją politykę a my swoją i każdy niech się trzyma swojego.

karoka65
09-06-2013, 22:53
a teraz maly zart..kupie od was piec i .co noc będę do was dzwonił i budził prosząc o pomoc:D to będzie moja zemsta za to ze podkreślacie pomoc o każdej porze dnia :)..pozdr ..zbieram sie do pracy
A myślisz że tak nie jest ?
Nigdy nikomu nie odburknąłem że jest za późno, że jest sobota czy niedziela, nawet lepiej bo mam wtedy najwięcej czasu.
Chyba nawet w zeszłym roku w samą wigilię pomagałem jakiejś koleżance z tego wątku która ma OE+, do serwisu nie mogła się dodzwonić, widziałem jej wpis na forum i poprosiłem żeby dała namiar na komórkę do siebie i jakoś dotrwali do rana.
Nie pamiętam jej nicka i broń mnie panie Boże że to jej wymawiam, chciałem i tylko tyle.
Wszystkiego dobrego jej życzę jak tu jeszcze zagląda.
Bardzo miła dziewczyna,

cte
10-06-2013, 12:31
Jeszcze jedno pytanie:
Czy serwis OE przyjedzie do mnie za friko obejrzeć piec? Ile sobie policzy za dojazd do Częstochowy? Boi jak dzwoniłem do nich to albo "pan Staszek" na portierni odbierał i co prawda telefony podawał, ale sam nic nie wiedział "w temacie" albo - tych podawanych mi - telefonów nikt nie odbierał.
A piec czyszczę co 3 tyg. zimą, latem co półtora miesiąca (tak wychodzi najdalej co pół tony groszku). Na szybko czyściłem dwa razy, ale to nie miało sensu bo raz zawsze się przy tym poparzyłem, a dwa i tak wygasało. Czyszczę po wystudzeniu tak:
otwieram górę, wyciągam te spiralne blachy, czyszczę po kilka razy kanały (kilka - bo obracam szczotkę, która nierówno się wyrobiła)
omiatam dzrwiczki, tę pokrywę co jest nad rusztem awaryjnym - tam zawsze zbiera się taki popiół-pył i tę klapę co zamyka wylot czopucha
wymiatam pył który jest w czopuchu (nie wiem czy tam powienien być - trochę dziwne, bo dużo go)
zdejmuję tę pokrywę nad rusztem awaryjnym całkiem -czyszczę wszystko od góry i od środka (przez drzwiczki górne)
jak już górę mam czystą to składam górę do kupy i czyszczę przez drzwiczki paleniska ścianki, palnik itp.
na koniec wybieram od dołu wszystko co tam leży (zbiera się tego spokojnie szuflada od popielnika) - przy czym najgorzej wybrać to co wyleciało z tych kwadratowych kanałów co są na bokach - bo blacha je zasłania i muszę małą szpachelką najpierw wyciągać syf na środek, a dopiero później wygarniać tą fabryczną "motyką" - ręce po tym mam usyfione w sadzy do ramion - i z reguły dziób też...

Tak, że myślę, że czyszczę dokładnie. A syf idzie jak diabli/ I z kotła, i z podajnika (jak otworzę klapę do sypania groszku - zwłaszcza, jak podajnik tylko w połowie jest pełny). U teściowej byłem w weekend - kocioł made in stodoła, kanał ma na pół cegły, kominiarza nie widział pewnie nigdy, groszek z tego samego składu - a jak drzwi otworzyła to tylko lekki dymek przez chwilę poszedł (może

A, i jeszcze jedno - nie mogę poukładać dwóch rzeczy - jak mi z podajnika do gołego ślimaka wypali węgiel w pół godziny - to by to sugerowało, że jest ciąg i nawet bez dmuchawy paliwo się (szybko) wypala. A z drugiej strony ten dymi pył po otwarciu drzwiczek sugeruje że mam coś w kominie (Mikołaja od grudnia?) Mam brać teraz kominiarza, ale jeszcze z ciekawości dziś-jutro wsadzę do komina jakąś latarkę i z góry popatrzę co widać...

bobasxx
10-06-2013, 14:36
Otwórz wyczystkę, wsadź lusterko i zobacz czy widzisz niebo. Jak widzisz to tragedii nie ma. ;)

wuwok
10-06-2013, 14:59
Panowie doczekaliśmy sie nawet przyroda jest z nami..Nevs.......Biecz został ukarany za te smoluchy kopciuchy ..właśnie było tam gradobicie..nie mogłem sobie odmówić..teraz kolej na chałpine mojego szefa..i ludków nie zgadzających się ze mną..aha nadaje się w temacie ogniwa bo tam te piece robią

jack18
10-06-2013, 19:56
Panowie doczekaliśmy sie nawet przyroda jest z nami..Nevs.......Biecz został ukarany za te smoluchy kopciuchy ..właśnie było tam gradobicie..nie mogłem sobie odmówić..teraz kolej na chałpine mojego szefa..i ludków nie zgadzających się ze mną..aha nadaje się w temacie ogniwa bo tam te piece robią

Przyroda jest chyba z toba .bo raczej nie z tymi co tam mieszkają...

karoka65
10-06-2013, 20:25
Przyroda jest chyba z toba .bo raczej nie z tymi co tam mieszkają...
No u mnie wczoraj niebo się całe paliło, dobrze że bez gradu.
Piec wyłączyłem całkiem, nawet nie ryzykowałem na UPSie

keteimj
11-06-2013, 12:02
...
A piec czyszczę co 3 tyg. zimą, latem co półtora miesiąca (tak wychodzi najdalej co pół tony groszku). Na szybko czyściłem dwa razy, ale to nie miało sensu bo raz zawsze się przy tym poparzyłem, a dwa i tak wygasało. Czyszczę po wystudzeniu tak:
otwieram górę, wyciągam te spiralne blachy, czyszczę po kilka razy kanały (kilka - bo obracam szczotkę, która nierówno się wyrobiła)
omiatam dzrwiczki, tę pokrywę co jest nad rusztem awaryjnym - tam zawsze zbiera się taki popiół-pył i tę klapę co zamyka wylot czopucha
wymiatam pył który jest w czopuchu (nie wiem czy tam powienien być - trochę dziwne, bo dużo go)
zdejmuję tę pokrywę nad rusztem awaryjnym całkiem -czyszczę wszystko od góry i od środka (przez drzwiczki górne)
jak już górę mam czystą to składam górę do kupy i czyszczę przez drzwiczki paleniska ścianki, palnik itp.
na koniec wybieram od dołu wszystko co tam leży (zbiera się tego spokojnie szuflada od popielnika) - przy czym najgorzej wybrać to co wyleciało z tych kwadratowych kanałów co są na bokach - bo blacha je zasłania i muszę małą szpachelką najpierw wyciągać syf na środek, a dopiero później wygarniać tą fabryczną "motyką" - ręce po tym mam usyfione w sadzy do ramion - i z reguły dziób też...

Tak, że myślę, że czyszczę dokładnie. A syf idzie jak diabli/ I z kotła, i z podajnika (jak otworzę klapę do sypania groszku - zwłaszcza, jak podajnik tylko w połowie jest pełny). U teściowej byłem w weekend - kocioł made in stodoła, kanał ma na pół cegły, kominiarza nie widział pewnie nigdy, groszek z tego samego składu - a jak drzwi otworzyła to tylko lekki dymek przez chwilę poszedł

...

Wyrazy współczucia od szczęśliwego uzytkownika RBR 17kW przewymiarowany ( nie rzutuje na komfort jazdy :D )ale zato z produkcją cwu :rolleyes: .
Ja swojego od października 2012r jeszcze na zimno nie czyściłem zrobię to może przed następnym sezonem grzewczym, moja kotłownia to 160x260 i przylega przez drzwi wiatrołap do przedpokoju jak sobie pomyślę że takie czyszczenie miałbym wykonywać to faktycznie załamka.

Nadmieniam odrazu że nie mam nic wspólnego z produkcją czy sprzedażą żadnych kotłów i napisałem tutaj tylko dlatego coby inni poszukiwacze kotła nie musieli przeżywać podobnych rozczarowań co cte a nie widzę żeby serwis producenta rzucił się z pomocą.

Odnośnie osób które zajmują sie sprzedażą i produkcją kotłów i zabierają głos na forum to uważam że nie jest to żadna zbrodnia jeżeli robi to jawnie i zachwala to czym się zajmuje,a jeżeli jeszcze komuś pomagają to co w tym złego, a i jeszcze jedno nikomu nie życzę coby go sięgnęły klęski typu gradobicie tylko powodzenia i lepszych rozwiązań technicznych żeby klienci nie musieli sie w tych sadzach babrać

wuwok
11-06-2013, 12:31
hmmm a co to ma wspólnego z problemem kolegi CTE ?? serwis jeździ czyścić piece?? który??..następny będzie tej firmy .Pomogłeś mu?piec stal się czyściejszy?? chyba popadam w paranoje bo dosłownie brzmiało to jak reklamówka... Widziałeś ogniwo.. pomijam w sklepie :) Naprawdę chciałbym jak większość userow by pisali tu ludzie mający problemy z kociołkami danego producenta..
hmm tyle jest producentów pieców...tyle typów modeli a tylko jeden model /producent odczuwa potrzebę dzielenia się w tym wątku tym jak jest ohh ahhh .. a defro gorsze??itd..dziwne ze jak dalem zdjecie popiołu-palnika jak działa [dobrze dział..z tym ze ciekawość..] chciałem sensownej rozmowy jak co ..nagle większość nabiera wody w usta.[pokazalem ogien..jak pali:) i co pale w nim..brakło komentarza ze nie pali jak potrzeba itd ]wiem kupili coś doskonałego i nie maja potrzeby wtedy pokazać ,wykazać się wyższością w temacie
a odnośnie pomocy sam napisałem ze dzownilem rozmawialem :) z jednym z pomagających Akurat wyznaje zasadę kto pyta nie bladzi..mogłem przemilczeć gdyż wątpię ze mnie by skojarzono
za miesiąc pokaże zdjęcia co wymyśliłem rozmawiając z kilkoma mądrzejszymi niz ja :) ..ale powtarzam w ramach zabawy..robole tak maja ze po 2 etatach szukają zapełniacza czasu :)

minertu
11-06-2013, 14:21
serwis jeździ czyścić piece?? który??..następny będzie tej firmy .I tutaj Cię zaskoczę.Można to również potwierdzić u źródła i nie tylko.Tak czasami tak bywa,że serwis jeździ czyścić piece.To się wtedy nazywa wezwanie nieuzasadnione.
Aby nie było to nie z winy kotła ale użytkownika.Nie czytają instrukcji i tego co w niej pisze a jak nie pisze to uważają,że pewnych czynności wykonywać nie muszą.

karoka65
11-06-2013, 15:35
wuwok a jak myślisz lepiej zapytać czy coś spieprzyć bo dię unosi honorem, jest się najmądrzejszym a wychodzi co innego po robocie.
Nie potrzebne nerwy jak z jednej tak i drugiej strony, niepotrzebne następne koszty i stracony czas.
Niestety nie wszyscy chcą słuchać, uczyć a nawet czasem wystarczyłoby książeczkę wziąć pod poduszkę.
Dlaczego nie skorzystać jeśli ktoś proponuje pomoc bezinteresownie w sumie.
Każdemu to proponuję jak instalator nie montował takiego kotła w sumie kocioł jak kocioł czy Ogniwo czy ten o którym nie wspomnę bo budzi duże emocje :) a raczej kotła z takim sterowaniem to zawsze może zadzwonić i dopytać, szkoda mu minut to puścić sygnał i oddzwonię.
Niektórzy potrafią zapytać nawet kilka razy, niektórzy są oburzeni że jakiś gostek z "Napierstkowa" chce uczyć instalatora który jest w branży od 30-tu lat.
Na to już rady niema.

keteimj
11-06-2013, 19:46
hmmm a co to ma wspólnego z problemem kolegi CTE ?? serwis jeździ czyścić piece?? który??..następny będzie tej firmy .Pomogłeś mu?piec stal się czyściejszy?? chyba popadam w paranoje bo dosłownie brzmiało to jak reklamówka... Widziałeś ogniwo.. pomijam w sklepie :) Naprawdę chciałbym jak większość userow by pisali tu ludzie mający problemy z kociołkami danego producenta......


jak to co wyrazy współczucia i solidarność miedzy uzytkownikami kotłów na paliwo stałe:lol2:,
Masz rację Ogniwo widziałem w sklepie i przejrzałem dtr-kę i w niej urzekło mnie hasło Nie eksperymentuj – instaluj kocioł marki „OGNIWO” oraz przejżałem sposob czyszczenia i powiem tak że niekoniecznie trzeba złamać sobie nogę żeby wiedzieć że to boli i trzeba uważać, z tym serwisem to faktycznie sie żle wyraziłem ale nie sądziłem że takie czyszczenie kotła Ogniwo jest normą myślałem że to spowodowane niewłaściwą pracą kotła a nikt ze stajni Ogniwa :rolleyes:nie rzucił się z pomocą koledze cte.
Nie ma co się napinać to co że ktoś jest zadowolony ze swojego Mercedesa nie może o tym napisać użytkownikom Audi czy też odwrotnie
Dobra:) spadam z tego wątku i już nie mieszam oraz pozdrawiam wszystkich użytkowników kotła Ogniwo

wuwok
11-06-2013, 20:35
jak na czlowieka ktory oglada w sklepie piec okolo rok temu [przed zakupem ..przynajmniej ja tak robiłem] pamiec masz "zajebiscie " dobra..podziwiam . Ja niestety mam ogniwo i nie jeżdżę nim, jeśli ktoś jeździ na piecu i myśli ze to mercedes...coz ta ulanska fantazja :D

keteimj
11-06-2013, 22:00
jak na czlowieka ktory oglada w sklepie piec okolo rok temu [przed zakupem ..przynajmniej ja tak robiłem] pamiec masz "zajebiscie " dobra..podziwiam . Ja niestety mam ogniwo i nie jeżdżę nim, jeśli ktoś jeździ na piecu i myśli ze to mercedes...coz ta ulanska fantazja :D

There was example.
Sam niebieskim świecisz na wątkach dotyczących RBR-a, także spoko cieszę się że ty również ze swojego kociołka (ów) jesteś zadowolony:) jak to mówią jeden lubi rybki a drugi akwarium, a z pamiecią u mnie faktycznie nieżle Dzięki
I już mnie tu niema

wuwok
12-06-2013, 05:58
There was AN example
witam pisałem..ale uszanowałem temat zielonego i zrozumiałem ze bladze :D .Ujrzałem dziś kilka rzeczy a mianowicie ze jeden wątek dla mega zadowolonych ludków z mercedesa to mało muszą jeszcze okupywać wątek malucha[trabanta?] .Widać blask lakieru to mało, jeszcze świadomie pogrążają innych ,wpędzając ich w depresje :) Cóż mieć mercedesa w grupie użytkowników tej marki ..to już nie to bo jest się jednym z wielu :). Kolejna sprawa czy większość zadała sobie trud poznania różnic w budowie kotła ??[pomijam palnik] jak jest rozwiązane ujście spalin? ..tak ja zadałem i..dobra przerosło mnie to :D . Postanowiłem nie wtrącać się [czułem się jak niewierny w obozie dla misjonarzy w którym każdy chciał nawracać mnie na jedyna słuszną prawdę..a wiemy gdzie 2 Polaków prawdy są 3] zamiast tutaj pisać ,wklejać zdjęcia itd wybieram priv rozmowy z kimś co ma coś do powiedzenia o ogniwie :) .Wolny czas wykorzystam także na czytanie książki..... "budowa mercedesa " i kończę ta przydługą wypowiedz bo samego mnie znudziła :D
Spadam z forum generalnie, pozdrawiam wszystkich :)
kurde pogubiłem się ..piszemy tu o piecach czy samochodach..dobra w forum Mercedesa tez się to wklei :D
yuuupppiii moje Ogniwo jeździ :D [napisałem to z przymrużeniem oka ]

Ну, погоди! Я еще вернусь! Это будет месть Огонька!

Novy!
13-06-2013, 10:44
There was AN example..........................
witam pisałem..ale uszanowałem temat zielonego i zrozumiałem ze bladze :D .Ujrzałem dziś kilka rzeczy a mianowicie ze jeden wątek dla mega zadowolonych ludków z mercedesa to mało muszą..........

Ну, погоди! Я еще вернусь! Это будет месть Огонька!

wuwok,z Tobą (bez urazy) jest jak ...z kotłem z tematu wątku.Nie wiadomo o co chodzi.
Kurcze rozumiem błędy itd. ale pisz proszę w jednym języku,i na litość Boską ten styl...Kurcze nic nie rozumiem z tego co napisałeś...

wuwok
13-06-2013, 11:40
Novy! zostało ci coś części do ogniwa??serio pytam.. po akcji na Esterownik nie mam zamiaru już pisać nic na serio,jak i żartem
Miałeś elementy palnika..odkupił bym chętnie
ciężko ci się rozstać z tematem ogniwa..:D tęsknisz? Odp na priv w sprawie elementów palnika

Новый! Поздравляю но писать буду только на таком языке на каком мне захочется

minertu
13-06-2013, 11:55
Tak to bardzo proste,taka jest budowa kotła i tak to musi być bo inaczej przy tej konstrukcji się nie da.Poprawiono czyszczenie komory nawrotnej i tu jest na plus bo jeżdżąc po serwisach widziałem jak instalatorzy montowali OE (z wyczystkami bocznymi) gdzie jednym bokiem kocioł dociśnięty do ściany a od strony podajnika albo stoi bojler albo miejsca tyle,że wymagało to niezłej gimnastyki od strony użytkownika.Teraz w OE+ jest o tyle lepiej ,że robimy to od przodu.Wada jaka ciągnie się od początku tych kotłów to przykręcanie obudowy sterownika do kosza zasypowego bezpośrednio blachowkrętami.Niejednokrotnie aby dojść do płytki musiałem wybierać opał z kosza a wkręty wkręcać do środka sterownika.Przecież można to rozwiązać bardzo prosto o czym już nie raz pisałem.Dodam ,że instalatorzy nie myślą o nas serwisantach i ustawiają kotły tak do ściany,że nie da się nawet pokrywy odkręcić.OE+ dostało również szyldzik nad drzwiczkami aby po ich otwarciu spaliny nie leciały bezpośrednio na obudowę (ja w OE miałem to zrobione z profilu do karton-gipsu gdzie w EO+ było to później).

minertu
13-06-2013, 20:03
Dziś do jednego z moich klientów dotarł ceramiczny deflektor (piramidka) będzie zabudowany w OE+. Do tej pory były montowane w OE.
Dla przypomnienia tak to wygląda.

Z czapeczką
http://esterownik.pl/gfx/upload/d6defc68.jpg

Bez czapeczki
http://esterownik.pl/gfx/upload/d5a9db62.jpg

Po ułożeniu trzech elementów
http://esterownik.pl/gfx/upload/910bd6a2.jpg

I w całości.
http://esterownik.pl/gfx/upload/37a3ae75.jpg

wuwok
13-06-2013, 20:42
ta piramidka dopala sadze ale czy zmniejsza spalanie?tak czy nie? jaka cena..poślij na priv :)

minertu
13-06-2013, 20:42
Tak to wygląda w moim kotle
195538

A tak podczas pracy

195539

minertu
13-06-2013, 21:04
ta piramidka dopala sadze ale czy zmniejsza spalanie?tak czy nie? jaka cena..poślij na priv :)Nie powiem ci na 100% czy zmniejsza spalanie.Lepiej dopala i kocioł jest czyściejszy.

ARCHER
14-06-2013, 15:59
Nie powiem ci na 100% czy zmniejsza spalanie.Lepiej dopala i kocioł jest czyściejszy.

Jeśli można to ja też poproszę cenę na priva

andrew01
14-06-2013, 18:57
Jeśli można to ja też poproszę cenę na priva

A to oficjalnie ceny podać nie można?

Pozdrawiam
Andrzej

minertu
14-06-2013, 19:05
Można.
Cena deflektora to 300PLN

dawid36
23-06-2013, 13:01
Witam wszystkich. Wielkimi krokami zbliża się u mnie zakup kotła dlatego jeszcze mam parę pytań. Na polu bitwy jest RBR i ogniwo. A teraz pytanie: słyszałem że w palnikach ekoenergii co 2 lata trzeba uszczelniać coś silikonem żeby powietrze gdzieś nie uciekało, jak to jest z palnikami BURNER - S? Sprawność Ogniwa to 90% a RBR 88% czym to jest spowodowane? Czy o tej sprawności decyduje grubość blachy wymiennika i te pionowe kanały w Ogniwie? Słyszałem że te pionowe kanały czyści się rzadziej ponieważ sadza opada do popielnika a nie ma gdzie się osadzać? Pozdrawiam i proszę o opinie użytkowników Ogniwa i rbr-a.

karoka65
23-06-2013, 13:18
Jest ładna pogoda, zabierz jeszcze raz żonkę na przejażdżkę, dobre lody mają w Grodkowie koło rynku u p. Kremsa :)
Po drodze przystaniesz to jeszcze raz sobie pooglądasz :)
Pokażę jak to jest z tą koroną i dopowiem co Cię jeszcze interesuje.
W Sidzinie masz kolegę Archer, bywa często na wątku o eko groszku ( ranking ). on ma Ogniwo Eko Plusa, możesz zastukać do niego na priva i obejrzeć, posłuchać jego opinii.

minertu
23-06-2013, 13:24
Witam wszystkich. Wielkimi krokami zbliża się u mnie zakup kotła dlatego jeszcze mam parę pytań. Na polu bitwy jest RBR i ogniwo. A teraz pytanie: słyszałem że w palnikach ekoenergii co 2 lata trzeba uszczelniać coś silikonem żeby powietrze gdzieś nie uciekało, jak to jest z palnikami BURNER - S? Sprawność Ogniwa to 90% a RBR 88% czym to jest spowodowane? Czy o tej sprawności decyduje grubość blachy wymiennika i te pionowe kanały w Ogniwie? Słyszałem że te pionowe kanały czyści się rzadziej ponieważ sadza opada do popielnika a nie ma gdzie się osadzać? Pozdrawiam i proszę o opinie użytkowników Ogniwa i rbr-a.Źle zrozumiałeś.Nie klieimy co dwa lata.Kleimy wtedy jak się rozszczelni.Jak dysza jest dobrze wklejona to nie ma potrzeby tego robić co dwa lata.
Co do sprawności to oba kotły są na tym samym poziomie same cyferki to nie wszystko.

Novy!
24-06-2013, 09:18
Tematy sprawności zostaw sobie na deser. Na początek zobacz jak oba kotły użytkuje się na co dzień .Czyszczenie, opróżnianie popielnika itd.Najlepiej na żywca niech ktoś kto użytkuje (a nie tylko pisze że użytkuje) zademonstruje Ci to w praktyce.Na forum są tacy co mają różne kotłownie (umiejscowienie) i różnie interpretują sam proces czyszczenia kotła (sprawnie i czysto & wolno i bardzo brudno wokół). Miałem OEP 2 lata.Z dużą stratą sprzedałem.Posłuchaj dobrych rad.Zobacz oba kotły przed zakupem.Pozdrawiam

wuwok
24-06-2013, 12:36
Novy! a ty znów swoje :) Ile ci palił oep opalu? [jakoś w tym względzie tajemniczy jesteś :) .dawid36 prawda taka ze palenie w piecu na eko jest tzn brudne,czyszczenie każdego pieca ,dosypywanie suchego opalu.Jeśli ktoś mówi ze wybierając popiół ,dosypując eko itd ma czysto to znaczy ze posprzątał :D .Podstawa piec nie za duży ,przewymiarowany .Szukaj opinii ile piec spala w skali roku [generalnie to ważne chyba ze jesteś bogaty :)] .ja mam oep i z czyszczeniem tragedii nie ma .Tylko ze miałem zwykli piec na wszystko i ten jest dużo lepszy :) . Novy! np przeszedł z olejowego i..niebieski skrzywił mu psychikę. A odnośnie sadzy..jedne piece maja inne nie z tym ze wiele zależy od opalu,siły nadmuchu .gdy zagłębisz się w temat myślę ze zrozumiesz o co chodzi . W skrócie- więcej powietrza mniej sadzy ...za to więcej opalu idzie [akurat to z autopsji wiem :( ] .

Novy!
24-06-2013, 14:39
Wuwok.Jesteś w błędzie. Cały czas czyli od 12 lat użytkuje kocioł Ultima Cichewicz jak dobrze pamiętam. Jest to kocioł na miał. Więc nie opowiadaj bzdur.Ogniwo był o następcą kotła olejowego ale nie jedynym moim kotłem na paliwo stałe.Nie ma nic gorszego od palenia miałem,ale zapewniam. Wolę palić w Cichewiczu na miał sprzed 12 lat a niżeli w Ogniwie ;)

robus2000
26-06-2013, 15:15
witam kolegów palaczy
Niedawno ponownie czyściłem sobie mój kocioł (oep+). Profilaktycznie postanowiłem sprawdzić też, jaki jest ciąg powietrza. Jeszcze przed wybraniem popiołu, po zdjęciu blachy (tej z środkowych kanałów), wziąłem gazetę, zapaliłem ją i położyłem na rurze/króćcu, która wchodzi do komina. ''Cug'' był dobry/mocny, jednak kilka palących się skrawków gazety wpadło do kwadratowego kanału, na dół. Po chwili zauważyłem, że z tego kanału do komina wydostaje się sino/niebieski dym. Zapaliła się sadza. Nie przeszkadzało w paleniu nawet to, że sadza była zmieszana z pyłem. Nie zalewałem tego wodą bo myślałem, że samo zagaśnie. Zacząłem czyścić kociołek. Od góry, cała półka i 4 kanały. Potem środek, tzn.komora z deflektorem i na końcu komorę z paleniskiem. Przez cały ten czas paliła się ta sadza, jednak ''cug'' był tak dobry, że mi nie przeszkadzał bo ciągło od razu do komina. Ale gdy zacząłem wybierać popiół z popielnika i sadzę z komory nawrotnej (tej schowanej za popielnikiem), to już tak różowo nie było. Wybierałem palącą się sadzę, która zmieszana z pyłem kopciła strasznie. Powstała chyba jakaś reakcja tak silna, że jak wyniosłem to ''dziadostwo'' na zewnątrz i wysypałem do taczki (bo było bardzo gorące), to długo to nie mogło zgasnąć. Paliło/tliło się to dopóki nie polałem tego wodą. Jeżeli tylko tak pali/wypala się sadza w mini warunkach to co się dzieje jak wypala/zapala się np. w kominie? Nie chciałbym tego widzieć u siebie ani nie życzę tego nikomu. Koledzy, ostrożności nigdy za wiele.

minertu
26-06-2013, 21:05
witam kolegów palaczy
Niedawno ponownie czyściłem sobie mój kocioł (oep+). Profilaktycznie postanowiłem sprawdzić też, jaki jest ciąg powietrza. Jeszcze przed wybraniem popiołu, po zdjęciu blachy (tej z środkowych kanałów), wziąłem gazetę, zapaliłem ją i położyłem na rurze/króćcu, która wchodzi do komina. ''Cug'' był dobry/mocny, jednak kilka palących się skrawków gazety wpadło do kwadratowego kanału, na dół. Po chwili zauważyłem, że z tego kanału do komina wydostaje się sino/niebieski dym. Zapaliła się sadza. Nie przeszkadzało w paleniu nawet to, że sadza była zmieszana z pyłem. Nie zalewałem tego wodą bo myślałem, że samo zagaśnie. Zacząłem czyścić kociołek. Od góry, cała półka i 4 kanały. Potem środek, tzn.komora z deflektorem i na końcu komorę z paleniskiem. Przez cały ten czas paliła się ta sadza, jednak ''cug'' był tak dobry, że mi nie przeszkadzał bo ciągło od razu do komina. Ale gdy zacząłem wybierać popiół z popielnika i sadzę z komory nawrotnej (tej schowanej za popielnikiem), to już tak różowo nie było. Wybierałem palącą się sadzę, która zmieszana z pyłem kopciła strasznie. Powstała chyba jakaś reakcja tak silna, że jak wyniosłem to ''dziadostwo'' na zewnątrz i wysypałem do taczki (bo było bardzo gorące), to długo to nie mogło zgasnąć. Paliło/tliło się to dopóki nie polałem tego wodą. Jeżeli tylko tak pali/wypala się sadza w mini warunkach to co się dzieje jak wypala/zapala się np. w kominie? Nie chciałbym tego widzieć u siebie ani nie życzę tego nikomu. Koledzy, ostrożności nigdy za wiele.Jednym słowem z pyłem wyrzuciłeś węgiel.
Wkrótce dowiemy się jak działa moja kapliczka w kotłach OE+ , jak działa w OE to już wiem :)

wuwok
29-06-2013, 20:08
witam ile Kg ekogroszku wam wchodzi do oep 16kw?? mam dylemat a mianowicie mam zamiar kupić opal na rok lub więcej i ..waham się miedzy ekogroszkiem a miałem .Miału więcej się pali ,do tego dziś kupiłem 100kg eko i mam cały zasobnik zasypany a miału wchodzi mi około 150kg.Palił ktoś tym i tym i ile relatywnie miału więcej idzie..Miał kosztuje około 430zl a eko mogę kupić 600-700zl..miał mokry ,eko dużo suchszy..może ktoś podzieli się doświadczeniem

ARCHER
30-06-2013, 09:30
witam ile Kg ekogroszku wam wchodzi do oep 16kw?? mam dylemat a mianowicie mam zamiar kupić opal na rok lub więcej i ..waham się miedzy ekogroszkiem a miałem .Miału więcej się pali ,do tego dziś kupiłem 100kg eko i mam cały zasobnik zasypany a miału wchodzi mi około 150kg.Palił ktoś tym i tym i ile relatywnie miału więcej idzie..Miał kosztuje około 430zl a eko mogę kupić 600-700zl..miał mokry ,eko dużo suchszy..może ktoś podzieli się doświadczeniem

Ja paliłem w zeszłym sezonie miałem i groszkiem. Groszku wchodziło do zasobnika ok 120 kg, ile miału już nie pamiętam. Decydujący wpływ na spalanie będzie miała kaloryczność opału a nie to czy palisz miałem czy groszkiem. Podczas palenia miałem częściej możesz się spotkać z problemem przesypywania się opału, kiedy masz mały odbiór ciepła lub miał jest bardzo drobny.

janek95
30-06-2013, 11:55
Witam. Chciałbym wrócić do kwestii palnika. U mnie żar jest w 2/3 palnika /od strony zasobnika/, z pozostałej 1/3 spada odgazowany niespalony węgiel. Próbowałem na różnych ustawieniach i różnych opcjach softu. Groszek ten sam co u sąsiada szczęśliwego posiadacza Zębca z 97r. spala się mu na pyłek. Może problem w powierzchni paleniska. Ten Zębiec. mimo że 25 kw /ja mam oe+10/ ma prawie dwa razy mniejszą. Może już coś poprawiono /palnik jest otyle fajny że łatwo w nim coś wymienić/. Będę wdziędzny za rady czy linki.

zyzolek
30-06-2013, 16:38
Poczytaj kilka stron wstecz tego tematu.
Użytkownik Novy i jeszcze ktoś tam mieli również podobny problem.

wuwok
30-06-2013, 18:29
palenie dwustanowe pomoże ci :) A do 2 tygodni wkleję zdjęcia poprawki palnika jakie zrobię :) Z tej strony co piszesz brakuje mu powietrza i porostu ciut zmodyfikuje palnik :)..jedynie co waham się to zmniejszyć go o podkówkę..[duży jednak domek mam :) ]

janek95
30-06-2013, 18:50
Jak wyjmiesz podkówkę co ze ślimakiem, wytniesz kawałek?

wuwok
30-06-2013, 19:04
mam dojście do tokarki i dystans zrobię :) . od strony motoreduktora :) Do napowietrzania masz palnik z blaszkami /zaślepkami?? jak tak doloz tylko tam ceownik [zaspawaj po końcach ] wywierć otwory [żeliwo łatwe w obróbce ] i juz :)
ps.jak się sprawdzi zawsze mogę za faszke przerobić komuś :D

Novy!
03-07-2013, 08:22
Jak wyjmiesz podkówkę co ze ślimakiem, wytniesz kawałek?

janek95 proszę nie słuchaj bredni jakie wypisuje (nie tylko tu) wuwok. Koleś ten jeszcze parę dni temu dopraszał się na priv aby mu powiedzieć jak przerobić palnik a dziś już tłumaczy Tobie.
Pisałem o zjawisku płomienia w OEP 25kW na 2/3 palnika (czasem na połowie) już dwa lata temu,wtedy pisano że nie umiem palić w tym kotle itd.Sami twórcy plus serwis twierdzą że tak ma być.IMHO problem leży w konstrukcji samego palnika,ściślej mówiąc chodzi o przeciwzwój ale..nie tylko.To przecizwój mieli Twój opał na miał-z tąd problem aby docierała tam ta sama dawka powietrza co do pozostałej części palnika.Powietrze ma problem aby spenetrować tak zmielony opał,szuka łatwiejszej drogi i znajduje ja w początkowej części palnika,tam gdzie opał jest mniej zmielony..Dlatego wuwok zastanawia się na paleniem miałem-na jedno wychodzi skoro Twój palnik kruszy eko ;) Sprawdź sobie to "na sucho" -przy wygaszonym palenisku.
Teraz dobra rada,nie zabieraj się za rzeczy na których się nie znasz,doczekaj końca gwarancji tego kotła (lub go sprzedaj) .Jak minie okres gwarancji skontaktuj się z użytkownikiem o nicku rajmund,on zrobi porządek (choć nie darmo) z Twoim palnikiem.
I uwierz mi,żadne ustawienia tu nie pomogą,stracisz kupę cennego czasu i tyle.Coś o tym wiem.Miałem to "coś" przez dwa dłuuuugie lata.
Pozdrawiam i szczerze współczuję.

janek95
03-07-2013, 10:24
Muszę coś wykombinować teraz, póki się nie zacznie sezon. Szkoda mi wyrzucać ten niespalony węgiel i przesiewam popiół. To wraz z czyszczeniem kotła, wybieraniem popiołu i sprzątaniem kotłowni zajmuje mi do 40 min. a upierniczony jestem jak dżinks. A może zacząć palić miałem? Skoro mieli groszek, to miału bardziej nie powinno pokruszyć. Będzie lepiej czy tak samo? Kotła nie sprzedam, bo nie stać mnie na tak częste zmiany w kotłowni, a do końca gwarancji jeszcze ponad trzy lata. Miało być tak pięknie, piec miał sam wszystko robić, a czasami czułem się jak bym kupił F-16 , a nie kocioł co ( wykresy, krzywe, algorytmy itd ). Programowanie i obsługa pieca to nie moje hobby ( mam ciekawsze ). Ludzie , może ktoś się zlituje i coś podpowie.

zyzolek
03-07-2013, 11:08
janek95, nękaj serwis i producenta kotła ile wlezie. Jak zrobili taki szajs, to ich święty obowiązek naprawić.

minertu
03-07-2013, 11:25
Kiedyś prosiłem Ogniwo o palnik burner-s do testów jak tylko wszedł na rynek. Możliwe, że udało by się szybciej zareagować. Zgłaszający problemy w większości zwalają winę na sterownik, wiemy już jednak , że tak nie jest.

zyzolek
03-07-2013, 12:20
minertu, z pustego to i Salomon nie naleje;)

berdnard
03-07-2013, 12:53
Witam można sobie poczytać i zobaczyć jak sie sprawują palniki brucer-burner-s-po modyfikacjach na-
Forum eSterownik.pl » eCoal.pl » eCoal i burner-s po tuningu
Rajmund Berdnard - YouTube
pozdr

wuwok
03-07-2013, 13:31
Novy! pytałem dokładanie co robiłeś , krzyczałeś ze przerabiałeś palnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a na priv napisałeś ze właściwie nic nie robiłeś!!! Poza tym to pisałem[ na ester. priv..i moge to wkleic tutaj gdyz zachowałem nasza cala rozmowe ..ot jakbym mial przeczucie :D] w sprawie odkupienia pozostałości po oep i tylko tyle..wątpię ze coś więcej robiłeś oprócz użycia silikonu :D a dla mnie nie jest to przeróbka :D.Poza tym więcej wiary Nowy! w ludzi :) .Ty idź se odkurzać rbr i nie czepiaj się bo nie umiesz odpowiedzieć ile ci oep palił na sezon...i jak to jest ze rbr miałeś 4 miesiące nie czyścić a po 1,5 miesiąca czyściłeś..A odnośnie miału ..cóż nie stać mnie jak ciebie na ekogroszek za 900zl/t widać sa bogatsi i biedniejsi:D. Tobie łatwiej kupić nowy piec niż mi eko :D

A może tak zaryzykować stwierdzenie ze są osoby zadowolone z niebieskiego??co??Wiem ze zielony jest oki ..ale za rok może dwa ...może wyjdzie jakaś draka :D .Co do testów...poprawek..może tak zakupić palnik poprawić go ,zmodyfikować i...sprzedawać za ciężką kasę!!..tylko coś mi się wydaje ze mało chętnych by było.Wtedy by każdemu generalnie oki palił piecyk :D .Kolejna sprawa...jedynie ludzie którzy maja OEP25kw maja tego typu problemy bo to piece duże .stad polecacie dopasowane [i dobrze] Moze dla testów przetestujecie u kogoś co miał OEP25 np.Rbr23kw...zobaczymy czy będzie różnica i jak duża... Czemu właściciele 16kw są zadowoleni???[sam mam] nawet kolega Novy na to zwrócił uwagę :D.Bo te piecyki nie są już az tak duże do domków..Poza tym na 10 ogniw ile sprzedaje sie rbr?1?2?dobra 5.. wiec i procentowo będzie mniej narzekających :D .
a odnośnie przeróbki gdy zapytałem na forum cisza,priv cisza...jedynie jedna propozycja bym zadzwonił..a ja wolałem na forum gdyz każdy mógłby skorzystać z tego co ktoś miał mi do poradzenia..plus mógł skrytykować..
Nie potrzeba geniusza by widzieć gdzie troszkę powietrza brakuje palnikowi ..i dostanie je ,jak się uda wkleję link do filmiku:)
Swoja droga wielu tutaj expertow ,ludzi którzy projektują .modyfikują piece...az ciśnie się pytanie czemu nie produkują a sprzedają kociołki..Niech zagwarantują idealne spalanie.minimalne zapotrzebowanie na eko itd ..sam sprzedam piec, kupie od nich..

karoka65
03-07-2013, 15:08
a odnośnie przeróbki gdy zapytałem na forum cisza,priv cisza...jedynie jedna propozycja bym zadzwonił..a ja wolałem na forum gdyz każdy mógłby skorzystać z tego co ktoś miał mi do poradzenia..plus mógł skrytykować..
.
A dziwisz się :)
Znajdzie się ktoś cwany, opatentuje i będzie tłukł kasiorkę a ten co się narobił godzinami okradając się z wolnego czasu i swoją rodzinę, obliże paluszki i nawet go nikt po plecach za to nie poklepie :)

wuwok
03-07-2013, 18:39
Ale ludzie na forum oczekują pomocy??tak???i co im pomoże twierdzenie mam i nie pokaże bo ktoś kase zarobi..to samemu zaoferować przeróbki odpłatnie... Wtedy kasiora będzie wpływała do tej osoby szerokim strumieniem :D
a tu prosze link do poczytania o naszym palniku
http://esterownik.pl/forum/posty,745/ecoal-i-burners-po-tuningu,1
cały watek proszę przeczytać..przyznaje ze staram się jak ślepiec po omacku ale widać ze palnik jest dobry..
mam nadzieje ze autor tematu się nie pogniewa ..:)

Novy!
03-07-2013, 20:08
.... ale widać ze palnik jest dobry..

Qrna to po co go przerabiasz jak jest dobry?Czytasz co piszą ludzie czy tylko klikasz bez ładu i składu?Chcesz się dowartościować że kupiłeś cudo?Czytasz co pisze janek95 -czy nie czytasz nic prócz swego bełkotu?Jak widzisz koleś ma problem,pomożesz mu?Nie bo sam go masz w kotłowni-inaczej siedziałbyś przy browarze a nie myślał i pytał jak go przerobić.Masz wielkie "g" w kotłowni,taka jest niestety prawda.Przyzwyczaj się.
Pozdrawiam

wuwok
03-07-2013, 20:19
widzisz chce zmniejszyć !! mam za duży do domku :D [za bardzo ociepliłem domek...] . Może to i g.. dla ciebie ale ja go lubię..Po pierwsze, śmiga na 2 stanie czy automacie??Kolejna sprawa to twoje ataki..pomagasz mu?dołożysz do nowego pieca.. :D ..Przerobie to wkleję zdjęcia... Mnie nie bawią silikony..chyba ze w łazience :) .

Novy!
03-07-2013, 20:21
Muszę coś wykombinować teraz, póki się nie zacznie sezon. Szkoda mi wyrzucać ten niespalony węgiel i przesiewam popiół. To wraz z czyszczeniem kotła, wybieraniem popiołu i sprzątaniem kotłowni zajmuje mi do 40 min. a upierniczony jestem jak dżinks. A może zacząć palić miałem? Skoro mieli groszek, to miału bardziej nie powinno pokruszyć. Będzie lepiej czy tak samo? Kotła nie sprzedam, bo nie stać mnie na tak częste zmiany w kotłowni, a do końca gwarancji jeszcze ponad trzy lata. Miało być tak pięknie, piec miał sam wszystko robić, a czasami czułem się jak bym kupił F-16 , a nie kocioł co ( wykresy, krzywe, algorytmy itd ). Programowanie i obsługa pieca to nie moje hobby ( mam ciekawsze ). Ludzie , może ktoś się zlituje i coś podpowie.

Nie wiesz jak bardzo rozumiem twój ból.Posłałem Ci na priv info,choć wydaje się że rady dla Ciebie nie ma.Usługi bernarda -pewnie zdadzą egzamin lecz pozbawia Cię gwarancji.Reszta a propos modyfikacji wuwoka o zaklejaniu otworów,skróceniu palnika(bez znajomości tematu) to ...brednie.Odpuść sobie.te kotły działają dobrze tylko w dobrze ocieplonych budynkach.Reszta posiadaczy kwiczy i użytkuje-bo co ma zrobić.Wydali tyle kasy.Zapukaj na priv.Pozdrawiam

troJanka
03-07-2013, 20:26
Kolego Novy! - powiedz mi proszę, czy swoimi atakami rekompensujesz sobie jakieś niedoskonałości (już wolę pominąć, o co tak dokładnie chodzi... Ale wydajesz się inteligentny, więc powinieneś się domyślić)?
Strasznie boli Cię to, że komuś ten piec MOŻE SIĘ PODOBAĆ mimo tego, że CHCE GO DOPASOWAĆ DO WIELKOŚCI SWOJEGO DOMU, BY PALIĆ MNIEJ.

Novy!
03-07-2013, 20:27
widzisz chce zmniejszyć !! mam za duży do domku :D [za bardzo ociepliłem domek...] . Może to i g.. dla ciebie ale ja go lubię..Po pierwsze, śmiga na 2 stanie czy automacie??Kolejna sprawa to twoje ataki..pomagasz mu?dołożysz do nowego pieca.. :D ..Przerobie to wkleję zdjęcia... Mnie nie bawią silikony..chyba ze w łazience :) .

Powiem kolokwialnie tak.Chłopie o dwustanie to nie masz pojęcia.Jak przyjdzie zima to wywalisz opał kominem.
Spędziłęm sporo czasu aby się nauczyć regulacji manual i do końca nie wiem czy jest ok.Kurcze czasem brakuje 0,5% nadmuchu a jak Ciebie czytam to wymiękam.
Przepraszam ale robię out z klikaniem z Tobą.
Co do czyszczenia RBR ,napisałem że czyszczę go odkurzaczem do popiołu,użyłem trybu "czyszczę" bo Normalizator pytał jak.Poprawiam się,nie był czyszczony o 2 miesięcy.Ale jak będzie trzeba -tak to zrobię.Ty natomiast -nie zrobisz tego w ten sposób.Zostaje ci manual.I ten po pewnym czasie doskonale utkwi ci w pamięci.

wuwok
03-07-2013, 20:27
o przepraszam...nie mam zamiaru nic zaklejać :) jestem typem który che dać więcej powietrza ..swobody :)..jak zmniejszę,nie skrócę a okaże się ze myliłem..coz przywrócę do stanu wyjściowego..według twojej teorii juz jedna rzecz spełniłem..mam dobrze ocieplony domek..wiec nie zmarznę :D

Novy!
03-07-2013, 20:28
Kolego Novy! - powiedz mi proszę, czy swoimi atakami rekompensujesz sobie jakieś niedoskonałości (już wolę pominąć, o co tak dokładnie chodzi... Ale wydajesz się inteligentny, więc powinieneś się domyślić)?
Strasznie boli Cię to, że komuś ten piec MOŻE SIĘ PODOBAĆ mimo tego, że CHCE GO DOPASOWAĆ DO WIELKOŚCI SWOJEGO DOMU, BY PALIĆ MNIEJ.

Odpowiadam na pytania.odpowiedz jankowi95,prosił o pomoc.Nie gadamy o pierdołach tylko o konkretach.oprócz m,nie nikt nie wyraził chęci pomocy,może Ty?
DOPASOWAĆ ten kocioł można tylko w jeden sposób.Ale to inny temat.