PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

minertu
19-12-2013, 21:07
Nie mierz wszystkiego własną miarą, ja nie umiałbym pracować w rzeźni. ale to nie znaczy, że rzeźnik ma pracować do 43 lat ;)Minertu też nie pracuje jak za króla Ćwieczka, ma klimę, a maszyną steruje pilotem sto metrów od przodka :yes:

Małe sprostowanie.Klimy brak,w górnym odcinku ściany jakieś 36-7deg,reszta ok 30deg,jest skrócony czas pracy ze względu na wysoką temp i wilgotność powietrza,nikt nie chodzi wcześniej bo węgla brak i wszyscy zostaja na własną odpowiedzialność bo gdyby ci się coś stało to się "góra" na ciebie wypnie.Miało cię tam już nie być i tyle.Jak wiesz co to jest mobbing to się nie będę dalej rozpisywał.
Przodek dla sprostowania to miejsce pracy drążenia chodnika aby dostać się do pokładu węgla i później pociąć go"chodnikami" na ściany.Ja pracuje w ścianie,czasami mam pilota w ręce ale nie 100m od kombajnu a 5 m gdzie czasami można nieźle bryłą kamienia czy też węgla oberwać.



Co do pilota to nie jestem 100m od kombajnu

minertu
19-12-2013, 21:10
Raczej nie,bo ja chciałbym pracować pod ziemią ale niestety nie mam wujka związkowca i moje podanie leży w kadrach na Makoszowych i na Knurowie;)
Do pracy miałbym 3km a nie wykluczone,że ryłbym pod własnym domem ;)

Twardy jesteś?

minertu
19-12-2013, 21:12
W prosty sposób można oszukać sterownik wykorzystując układ automatycznego opóźnienia załączania.

Taki najprostszy przekaźnik automatyczny np. PCR-513 firmy F&F z Pabianic kosztuje około 70 zł. Regulacja opóźnienia od 0,1 sek do 24 dni.

To o ile się nie mylę,albo coś podobnego stosuje czy też stosował bernard :)

Arturo72
19-12-2013, 21:15
Twardy jesteś?
Jak wungiel ;)
Pracowało się już przy wyższych temperaturach,przy piecu hutniczym,przy walcowanych prętach i odlewanych kęsach stalowych gdzie temp.dochodziła do 50st.C i to ładnych kilka lat :)

mpepe
19-12-2013, 21:16
Małe sprostowanie.Klimy brak,w górnym odcinku ściany jakieś 36-7deg,reszta ok 30deg,jest skrócony czas pracy ze względu na wysoką temp i wilgotność powietrza,nikt nie chodzi wcześniej bo węgla brak i wszyscy zostaja na własną odpowiedzialność bo gdyby ci się coś stało to się "góra" na ciebie wypnie.Miało cię tam już nie być i tyle.Jak wiesz co to jest mobbing to się nie będę dalej rozpisywał.
Przodek dla sprostowania to miejsce pracy drążenia chodnika aby dostać się do pokładu węgla i później pociąć go"chodnikami" na ściany.Ja pracuje w ścianie,czasami mam pilota w ręce ale nie 100m od kombajnu a 5 m gdzie czasami można nieźle bryłą kamienia czy też węgla oberwać.



Co do pilota to nie jestem 100m od kombajnu

No i wszystko jasne. A chodziły pogłoski, że sterujesz kombajnem z domu ;)

tesel
19-12-2013, 21:16
Nie posiadam sterownika typu eCoal czy Bruli więc nie za bardzo orientuje się o co chodzi w tych nastawach.

Natomiast zauważyłem jakieś sugestie ze strony użytkowników tych sterowników do producenta o zmianę oprogramowania i umożliwienie regulacji skrócenia czasu pracy podajnika opału.

W prosty sposób można oszukać sterownik wykorzystując układ automatycznego opóźnienia załączania.

Taki najprostszy przekaźnik automatyczny np. PCR-513 firmy F&F z Pabianic kosztuje około 70 zł. Regulacja opóźnienia od 0,1 sek do 24 dni.

Mylisz się Andrzeju.Przekaźnik się nie sprawdzi.Próbowałem.
Nie będę opisywał jak i dlaczego się nie da,ale się nie da.:yes:

taival
19-12-2013, 21:27
Nie można rozgrzać zasobnika C.W.U wyżej niż źródło ciepła - kocioł.

A jednak mozna sprawdz moje wykresy. Czujniki na 100 % dobrze skalibrowane

animuss
19-12-2013, 21:32
A jednak mozna sprawdz moje wykresy. Czujniki na 100 % dobrze skalibrowane
Grzałką elektryczną :D
Jeżeli kocioł (źródło ciepła) -ogrzewa bojler to w bojlerze zawsze będzie niższa lub prawie równa temperatura wody w trakcie ładowania-podnoszenia temperatury wody w bojlerze .

animuss
19-12-2013, 21:33
Domyślam się, że sterownik albo sprawdza stan obciążenia wyjścia, lub triak w końcówce sterownika robi małe zakłócenia.
Wystarczy równolegle do cewki przekaźnika podłączyć obciążenie np. żarówkę 25W.

Ja w taki sposób mam odseparowany drugi sterownik. Tylko nie używam żarówki.Taki by wystarczył ale jest drogi .
http://www.tme.eu/pl/details/rtx132-220-12s/przekazniki-czasowe-mechaniczne/alstom/rtx-132-220230-12sek/

kalio
19-12-2013, 21:37
tak się zastanawiam czy dobrze skalibrowałęm czujki i porównałęm sobie z
http://www.home.umk.pl/~vaisala/

No i bardzo dobrze to zrobiłęm :D

minertu
19-12-2013, 21:57
Przyszły życzenia od Instalco, bardzo miłe, dziękujemy.

Tak,bardzo miłe.

pablo7680
19-12-2013, 21:58
Witam wszystkich.

Posiadam piec z Instalco 23kw CWU ze sterownikiem Ecoal pracuje na automacie i bardzo często mam problem z zapłonem paliwa -ustawione mam 110 stopni.Czy ktoś z uzytkowników ma co podobnego i jakieś może podpowiedzi co z tym fantem zrobić

Novy!
19-12-2013, 22:17
Przyszły życzenia od Instalco, bardzo miłe, dziękujemy.
Miłe opinie na produkt,miłe życzenia.Psioczenie na forum=brak życzeń.
Karoka chyba kupił paleciaka 20 T opału.Przy takiej "roz-ciągliwości" zasobnika-przyda się :)

Novy!
19-12-2013, 22:20
tak się zastanawiam czy dobrze skalibrowałęm czujki i porównałęm sobie z
http://www.home.umk.pl/~vaisala/

No i bardzo dobrze to zrobiłęm :D

Czujniki kalibruje się w temp.ich potencjalnej pracy.Plus minus 10deg :)
Piszę o czujniku CO,spalin,powrotu,CWU.

kalio
19-12-2013, 23:09
Przyszły życzenia od Instalco, bardzo miłe, dziękujemy.

A certyfikaty też przyszły ???

adkwapniewski
19-12-2013, 23:17
Miłe opinie na produkt,miłe życzenia.Psioczenie na forum=brak życzeń.
Karoka chyba kupił paleciaka 20 T opału.Przy takiej "roz-ciągliwości" zasobnika-przyda się :)

Akurat Sławek nie słodził ani wazeliną nie smarował ... jak się płacze z niewiadomych powodów to tak jest ...

A tym czasem spalanie spada :) temp na zewnątrz -8*C , powoli dochodzę do porozumienia z moją instalacją :)

adkwapniewski
19-12-2013, 23:17
A certyfikaty też przyszły ???

Nie dostałeś ? Widocznie byłeś niegrzeczny :P :)

ireek10
19-12-2013, 23:18
Mylisz się Andrzeju.Przekaźnik się nie sprawdzi.Próbowałem.
Nie będę opisywał jak i dlaczego się nie da,ale się nie da.:yes:

a to dlaczego? U mnie chodzi od pół roku i jest ok.

Novy!
19-12-2013, 23:27
Akurat Sławek nie słodził ani wazeliną nie smarował ... jak się płacze z niewiadomych powodów to tak jest ...

A tym czasem spalanie spada :) temp na zewnątrz -8*C , powoli dochodzę do porozumienia z moją instalacją :)

Najmniejsze na cyklicznej pracy pomp ale kocioł brudny i pracuje jak kondesat - temp spalin < 90*C , zasilanie podłogówki 30*C, temp zadana CO 50*C ,temp pomieszczeń ~21*C, spalanie 6-7kg/d


Popracuj tak parę dni,niech te kilka ton budulca się wychłodzi.Zobaczysz ile spalisz jak trzeba będzie o dogrzać :)

adkwapniewski
19-12-2013, 23:33
Popracuj tak parę dni,niech te kilka ton budulca się wychłodzi.Zobaczysz ile spalisz jak trzeba będzie o dogrzać :)

Musisz mnie na ziemię ściągać - ja tu już szampana otwieram :)

-6 -8*C mam już dosyć długo (V strefa), w południe jak jest słoneczko to wzrasta do -2*C ale na chwilkę (3-4h)

Mam nadzieję że tak zostanie. Wentylacja nie pracuje cały czas , nie mam GWC i pomimo reku wychładzała domek o 1*C spokojnie (nawiew +14*C przy -6*C na zew i 21*C wew), przy włączonym regulatorze pokojowym + bezwładność podłogówki = masakra.

Teraz reku pracuje cyklicznie (3x na dobę po 3h , reszta off)

kalio
19-12-2013, 23:36
No widzisz a ja nie
mogę mu podbić za wiele temteratury na kominie ledwo 100 przekracza

Jak ty dotych 8 kg schodzisz
mi 125kg starczaylo na 7 dni, czyli po ok 17kg

adkwapniewski
19-12-2013, 23:48
wypadkowa kilku rzeczy.

Wypisałem u góry - rck,wentylacja,praca pomp - algo CO u mnie większego znaczenia nie ma na tym niby retopalu. Jak się prawie ładnie wypala to wykresy z automatu i dwu stanu wyglądają prawie identycznie. Automat ma tą przewagę że jak się zmienią warunki to się dostosuje a dwu-stan musisz ręcznie korygować ...

Też miałem w kilka dni po ~17kg jak wiatr szalał a temp zewn były wyższe ... kręciłem dwu stanem , grupowym itd aż "wypatrzyłem" zależność , nie potrafię tego opisać to raczej taka heurystyka

kalio
20-12-2013, 07:21
wypadkowa kilku rzeczy.

Wypisałem u góry - rck,wentylacja,praca pomp - algo CO u mnie większego znaczenia nie ma na tym niby retopalu. Jak się prawie ładnie wypala to wykresy z automatu i dwu stanu wyglądają prawie identycznie. Automat ma tą przewagę że jak się zmienią warunki to się dostosuje a dwu-stan musisz ręcznie korygować ...

Też miałem w kilka dni po ~17kg jak wiatr szalał a temp zewn były wyższe ... kręciłem dwu stanem , grupowym itd aż "wypatrzyłem" zależność , nie potrafię tego opisać to raczej taka heurystyka


RCK - jest

wentylacja z reku - jest

praca pomp - rozwiń

Mozsesz dać podglad na kocioł ??

karoka65
20-12-2013, 09:33
RCK - jest

wentylacja z reku - jest

praca pomp - rozwiń

Mozsesz dać podglad na kocioł ??
Przecież ty wszystko wiesz to po co pytasz ?
Z takim prymitywem sobie nie radzisz ?
Widać tylko na forum potrafisz szczekać jak komputer masz przed sobą.
Już nie raz powtarzałem starą prawdę:
Z wielką dupą wszędzie się zmiścisz.,
Z wielką gębą już nie.
Przemyśl to sobie.

Piotrek42
20-12-2013, 10:06
Musisz mnie na ziemię ściągać - ja tu już szampana otwieram :)

-6 -8*C mam już dosyć długo (V strefa), w południe jak jest słoneczko to wzrasta do -2*C ale na chwilkę (3-4h)

Mam nadzieję że tak zostanie. Wentylacja nie pracuje cały czas , nie mam GWC i pomimo reku wychładzała domek o 1*C spokojnie (nawiew +14*C przy -6*C na zew i 21*C wew), przy włączonym regulatorze pokojowym + bezwładność podłogówki = masakra.

Teraz reku pracuje cyklicznie (3x na dobę po 3h , reszta off)

Widzicie teraz Panowie jak to jest, jak ktoś dobrze wykorzystuje ciepło które wyprodukuje kociołek !!! pomimo znacznych temp minusowych spalanie jest na poziomie < 10kg/doba, macie również tajemnice ogrzewania niskotemperaturowego (100 % podłogówka) i wychodzi na to że w domkach gdzie jest podłogówka (100%) nawet najmniejszy kociołek będzie za duży :) policzyć możecie sami 10kg/doba X 180-200dni sezonu grzewczego .... nie da sie??? da...

Delphion1
20-12-2013, 11:27
Dlatego ja kupiłem 2 tony :)

pawko_
20-12-2013, 11:50
A życzenia przyszły do Ciebie drogą mailową czy listownie ?

Novy!
20-12-2013, 12:29
grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.
Długo poczekamy na zmiany,grupowe to dziecko ES,to oni muszą "to wymyślić"-nie użytkownicy.Gdyby myśleli inaczej-taka opcja jak regulacja dawki,przerwy-w grupowym dawno by już była :)

Masz Grundfosa Alphę 2,może pracować cyklicznie?Czy to zwykła pompa?

kniazio
20-12-2013, 13:43
Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach
Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke
Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom
Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)
Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow
Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl
Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy
Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)
Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo

Novy!
20-12-2013, 14:24
Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach
Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke
Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom
Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)
Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow
Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl
Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy
Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)
Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo
Nic nie poradzisz póki nie zmienią softu.Dmuchasz tak dla tego bo grupowe podaje za duże porcje opału dla tego palnika,i nie da się go prowadzić z mniejszym nadmuchem.

kalio
20-12-2013, 14:47
Po pierwsze tak mi sie zdaje ze my tylko dogrzewamy poki co po drugie masz efekt pierwszego sezonu, po trzecie z tego co podgladam Twoj dom to stoi na rowninie niczym nie osloniety wiec bedzie bral na siebie kazdy wiatr, ktora ma gdzie sie rozbujac. Jak dla mnie to co teraz mam juz jest zadawalajace w ubieglym roku tez sie wsciekalem, ze co nie ustawie to maks 7 dni wyciagam z zasobnika o przyczynach pisalem.

Wciaz twierdze, ze dla pewnych instalacji palenie w automacie sie kompletnie nie nadaje, grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.

Dom już pierwszą zimę ma za sobą wszystko jest wyschniete.

Z reku wody nie ma więc sucho
A ważniejsze to jaką kubature ogrzewasz ??? może masz użytkowej 100mk - a to ja Cie nie dogonie
od NW mam lasek.

kalio
20-12-2013, 14:53
Panowie ile macie popiolu w swoich piecykach
Ja raz na dobe musze wyniesc szufladke
Spalam worek (25 kg) na dobe wiem ze to duzo ale taki dom
Moze co nie tak z tymi nadmuchami mam (8kW-43%, 12kW-49%)
Niby nie mam niedopalkow ani twardych spiekow
Te niby spieki ktore sie tworza to po rozgarnieciu pogrzebaczem rozpadaja sie w prawie pyl
Wegiel mam od Balki wiec chyba nie najgorszy
Nie wcisnal by mi dziadostwa do swojego pieca (chyba)
Niech ktos z laski swojej zerknie na moj ster bo mysle ze tego popiaolu chyba mam za duzo

ja teraz mam z zasobnika jedna szuflade i troche na dnie

kalio
20-12-2013, 15:07
Przecież ty wszystko wiesz to po co pytasz ?
Z takim prymitywem sobie nie radzisz ?
Widać tylko na forum potrafisz szczekać jak komputer masz przed sobą.
Już nie raz powtarzałem starą prawdę:
Z wielką dupą wszędzie się zmiścisz.,
Z wielką gębą już nie.
Przemyśl to sobie.

Chaciałęm coś napisać - ale idą swiętą

Więc Wesołych i Spokojnych Świąt i Tobie życze.

kalio
20-12-2013, 15:09
Zimę przepalaną? Chyba raczej nie założe się z Tobą, że za rok zauważysz zmianę.
Mam 128 m2 bez reku
Ten lasek brzozowy w zimie nie za wiele da

No same patyki - w kotle da troche ciepła :)
zeszła zima palona 100% - w smieciuchu
no ja mam grzanych podłog 240kw - wiec cie nie dogonie

kniazio
20-12-2013, 15:22
Nic nie poradzisz póki nie zmienią softu.Dmuchasz tak dla tego bo grupowe podaje za duże porcje opału dla tego palnika,i nie da się go prowadzić z mniejszym nadmuchem.
Czyli co sugerujesz ze mniejszy nadmuch to mniej popiolu czy jak?
Cos mi sie to nie zgadza

kalio
20-12-2013, 15:47
Czyli co sugerujesz ze mniejszy nadmuch to mniej popiolu czy jak?
Cos mi sie to nie zgadza

To od wegla zależy i tyle - masz wegiel popielisty też taki miałem że jak dwa dni posiedział na palniku to nie można było wyjąć szuflady.

Novy!
20-12-2013, 15:59
Czyli co sugerujesz ze mniejszy nadmuch to mniej popiolu czy jak?
Cos mi sie to nie zgadza

Nie zmniejszysz nadmuchu bo nie dopali opału.Zrozum,dla tego palnika taki soft grupowego to nieporozumienie.Podaje za dużo opału,aby to dopalić musisz dmuchać.Proces spalania ma się odbywać jak należy,a nie podawanie wymusza zwiększanie nadmuchu...

lestek27
20-12-2013, 16:58
Długo poczekamy na zmiany,grupowe to dziecko ES,to oni muszą "to wymyślić"-nie użytkownicy.Gdyby myśleli inaczej-taka opcja jak regulacja dawki,przerwy-w grupowym dawno by już była :)

Masz Grundfosa Alphę 2,może pracować cyklicznie?Czy to zwykła pompa?

Ja mam Alphę 2 na CO i pracuje cyklicznie.
Jak na razie nic jej nie jest.

Novy!
20-12-2013, 17:18
Ja mam Alphę 2 na CO i pracuje cyklicznie.
Jak na razie nic jej nie jest.
Pytam bo chciałem spróbować takiej pracy.O ile przy takiej pracy tryb full autoadapt nie za bardzo ma sens,to inne tryby tak.Od serwisanta Grundfosa otrzymałem dziś odpowiedź ,że pompa nie powinna być wyłączana więcej a niżeli 2-3 razy na godzinę,nie wiem od czego to zależy.Dziś była nieczynna infolinia serwisowa Grundfosa,w poniedziałek zapytam jak to naprawdę jest.

fenix2
20-12-2013, 17:35
Pytam bo chciałem spróbować takiej pracy.O ile przy takiej pracy tryb full autoadapt nie za bardzo ma sens,to inne tryby tak.Od serwisanta Grundfosa otrzymałem dziś odpowiedź ,że pompa nie powinna być wyłączana więcej a niżeli 2-3 razy na godzinę,nie wiem od czego to zależy.Dziś była nieczynna infolinia serwisowa Grundfosa,w poniedziałek zapytam jak to naprawdę jest.

Cyklicznie nie może pracować Alpha2 i Alpha2 L. Czy tylko Alpha2?

Novy!
20-12-2013, 17:59
Cyklicznie nie może pracować Alpha2 i Alpha2 L. Czy tylko Alpha2?
Nie napisałem ,że nie może.Napisałem co powiedział serwisant.Aby info było rzetelne,musi pochodzić od Grundfosa :)

scarface26
20-12-2013, 18:25
jak wam padnie ALPHA 2 AA to wymieniają od ręki na nową bo podoobno nienaprawialne, moja padła po 5 miesiącach i nie wykluczone, że z mojej winy, ale wymienili bez problemu

Novy!
20-12-2013, 18:31
jak wam padnie ALPHA 2 AA to wymieniają od ręki na nową bo podoobno nienaprawialne, moja padła po 5 miesiącach i nie wykluczone, że z mojej winy, ale wymienili bez problemu
Pracowała cyklicznie?

fenix2
20-12-2013, 18:39
Mylisz się Andrzeju.Przekaźnik się nie sprawdzi.Próbowałem.
Nie będę opisywał jak i dlaczego się nie da,ale się nie da.http://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif


Taki by wystarczył ale jest drogi .
Domyślam się, że sterownik albo sprawdza stan obciążenia wyjścia, lub triak w końcówce sterownika robi małe zakłócenia.
Wystarczy równolegle do cewki przekaźnika podłączyć obciążenie np. żarówkę 25W.

Ja w taki sposób mam odseparowany drugi sterownik. Tylko nie używam żarówki.

Też mnie interesuje dlaczego przekaźnik czasowy ma nie działać?

Maher
20-12-2013, 21:33
Po pierwsze tak mi sie zdaje ze my tylko dogrzewamy poki co po drugie masz efekt pierwszego sezonu, po trzecie z tego co podgladam Twoj dom to stoi na rowninie niczym nie osloniety wiec bedzie bral na siebie kazdy wiatr, ktora ma gdzie sie rozbujac. Jak dla mnie to co teraz mam juz jest zadawalajace w ubieglym roku tez sie wsciekalem, ze co nie ustawie to maks 7 dni wyciagam z zasobnika o przyczynach pisalem.

Wciaz twierdze, ze dla pewnych instalacji palenie w automacie sie kompletnie nie nadaje, grupowe jest juz lepsze ale jak juz wiadomo sa pewne niedociagniecia tez wolalbym regulowac zmniejszajac podawanie niz nadmuch do ilosci opalu bo to troche bez sensu.

Pisanie ile wyciąga kocioł na podajniku jest bez sensu, jak ktoś lubi chodzić po domu w kurtce i czapce i butach zimowych.
Jak piszesz to może udostępnij sterownik publicznie wtedy można sprawdzić ile wytrzymuje i dlaczego (jak kiedyś miałeś udostępniony i chwaliłeś się dwoma tygodniami to o ile pamiętam temperatura w domu była 17C), mi wytrzymuje 8 dni ale tam gdzie przebywam utrzymuje 22C, z jednej strony nie dogrzewam jeszcze góry, ale mam nie ocieplone rury w kotłowni/garażu i tam jest w granicach 16C.

SUSPENSER
20-12-2013, 21:33
Dlatego ja kupiłem 2 tony :)

Ja też kupiłem 2 tony i ma wystarczyć a jak będzie zobaczymy :)

Maher
20-12-2013, 21:43
jak wam padnie ALPHA 2 AA to wymieniają od ręki na nową bo podoobno nienaprawialne, moja padła po 5 miesiącach i nie wykluczone, że z mojej winy, ale wymienili bez problemu

Ja mam 4szt ALPHY i wszystkie pracują cyklicznie i zobaczę kiedy padną, na pewną jest większe prawdopodobieństwo padnięcia jak coś się włącza i wyłącza ale tak to bym nic w domu nie włączał bo może już nie wstać. Ciekawe czy zwracacie uwagę przy podłączeniu pompy na biegunowość faza/0, może to jest przyczyna padnięcia.

Delphion1
21-12-2013, 06:58
Moja alpha chodzi cyklicznie(taka konieczność) 4 razy na godz się włącza i 2 rok chodzi a że gwarancja 5 lat wiec lepiej jak padnie w tym okresie :)
Nic nie pisali w papierach ,że nie może cyklicznie.


Ja też kupiłem 2 tony i ma wystarczyć a jak będzie zobaczymy :)
Ja miału z Czeczota :D

animuss
21-12-2013, 15:04
Ja mam 4szt ALPHY i wszystkie pracują cyklicznie i zobaczę kiedy padną, na pewną jest większe prawdopodobieństwo padnięcia jak coś się włącza i wyłącza ale tak to bym nic w domu nie włączał bo może już nie wstać. Ciekawe czy zwracacie uwagę przy podłączeniu pompy na biegunowość faza/0, może to jest przyczyna padnięcia.
Również mam 4szt ALPHY-2 praca ciągłą,zasobnik C.W.U. ładowany grawitacyjnie .

wojtas77
21-12-2013, 15:21
Witam.

Właśnie usiłuję podłączyć sterownik pod neta ale mi nie wychodzi.
Podczas zapisywania danych sterownika(ip, port, identyfikator) przez ponad godzinę trwałą próba połączenia ze sterownikiem i nic.
Obecnie w moich sterownikach jestem widoczny jako offline i nie ma możliwości edycji.
Co robię źle???

BARDZO PROSZĘ O POMOC.

zby-net
21-12-2013, 16:26
3 czujnik podłączany jest pod t.zaw czy term ?

kniazio
21-12-2013, 20:40
Witam.

Właśnie usiłuję podłączyć sterownik pod neta ale mi nie wychodzi.
Podczas zapisywania danych sterownika(ip, port, identyfikator) przez ponad godzinę trwałą próba połączenia ze sterownikiem i nic.
Obecnie w moich sterownikach jestem widoczny jako offline i nie ma możliwości edycji.
Co robię źle???

BARDZO PROSZĘ O POMOC.
Musisz napisac cos wiecej
Z fusow nikt ci nie wywrozy
Na czym masz siec jakie zakresy IP
Jakie IP ustawiasz na sterowniu np?

wojtas77
21-12-2013, 20:58
Musisz napisac cos wiecej
Z fusow nikt ci nie wywrozy
Na czym masz siec jakie zakresy IP
Jakie IP ustawiasz na sterowniu np?

Podłączyłem pod TP-Link MR3420 + Huawei E3131s-2 + Aero2.
W sterowniku wpisałem to co mi się wyświetliło podczas dodawania sterownika na eSterownik czyli,
Identyfikator: 55B0CFB0E8
Adres IP serwera: 178.33.55.29
Port serwera: 27854

karoka65
21-12-2013, 21:27
Podłączyłem pod TP-Link MR3420 + Huawei E3131s-2 + Aero2.
W sterowniku wpisałem to co mi się wyświetliło podczas dodawania sterownika na eSterownik czyli,
Identyfikator: 55B0CFB0E8
Adres IP serwera: 178.33.55.29
Port serwera: 27854
IP serwera, maski i portu nie ruszaj, sterownik pamięta te rzeczy.
Musisz być wolne IP i sprawdzić bramę.
Nie dasz rady zadzwoń jutro do południa to pomogę, fona znajdziesz na mojej stronie.

wojtas77
21-12-2013, 21:37
IP serwera, maski i portu nie ruszaj, sterownik pamięta te rzeczy.
Musisz być wolne IP i sprawdzić bramę.
Nie dasz rady zadzwoń jutro do południa to pomogę, fona znajdziesz na mojej stronie.

Spróbuje w poniedziałek bo piec mam na budowie a jutro będę w pracy.

bobasxx
21-12-2013, 21:44
A co tu jest tak spokojnie ? Wracam z pracy i tylko pół strony do przeczytania ?
Panowie, co się dzieje ?

Nie no, chyba już się świąteczna atmosfera udziela. :wink:

karoka65
21-12-2013, 22:31
A co tu jest tak spokojnie ? Wracam z pracy i tylko pół strony do przeczytania ?
Panowie, co się dzieje ?

Nie no, chyba już się świąteczna atmosfera udziela. :wink:
Krzyś Ty też jestes zawiedziony ? :)
Dziś mam trochę czasu a tu trole zajęły się chyba świętami :)
Nie maja czasu grzebać w sterowniku to i problemów brak :)

karoka65
21-12-2013, 22:32
Spróbuje w poniedziałek bo piec mam na budowie a jutro będę w pracy.
Jutro niedziela chłopie a Ty tyrasz ?
Dzwoń w poniedziałek jak będziesz przy sterowniku.

bobasxx
21-12-2013, 22:37
Zawiedziony ?

Hmm, wielce zaskoczony, zawsze było kilka stron, a tu nagle taki spokój.
Żadnych certyfikatów, badań, wysokich spalin, normalnie wątek umiera, hehe ;)

bobasxx
21-12-2013, 22:38
Jutro niedziela chłopie a Ty tyrasz ?
Dzwoń w poniedziałek jak będziesz przy sterowniku.

No niestety ja też ;(
Ale tylko do 22.

bobasxx
21-12-2013, 22:56
To co zapodałem jest uniwersalne i dotyczy każdego kotła,niezależnie od koloru.

Z tego co pogrubiłeś, najbardziej bezobsługowe na pewno nie jest, ale biorąc pod uwagę nasze polskie realia, koszt inwestycji i amortyzacji (tylko nie wyjeżdżaj z kotłownią i z kominami), to na obecną chwilę, grzanie węglem wychodzi najtaniej.

Arturo72
21-12-2013, 23:05
Z tego co pogrubiłeś, najbardziej bezobsługowe na pewno nie jest, ale biorąc pod uwagę nasze polskie realia, koszt inwestycji i amortyzacji (tylko nie wyjeżdżaj z kotłownią i z kominami), to na obecną chwilę, grzanie węglem wychodzi najtaniej.
Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.

A czemu mam nie wyjeżdżać z kominami ? Właśnie od tego jest OZC robione jeszcze przed budową,żeby zdecydować czy komin będzie nam potrzebny do systemu grzewczego czy możemy zrezygnować z jego postawienia celem zaoszczędzenia paru ładnych tys.zł.
(dlatego post timona powinien być automatycznie wklejany jako drugi post zaraz po pytaniu na temat kotła na ekogroszek)
Ja w projekcie gotowym miałem dwa odrębne kominy w dwóch różnych miejscach,na etapie adaptacji projektu kazałem swojemu architektowi zlikwidować jeden,ten w kotłowni,takim sposobem postawiłem tylko jeden komin do kominka zamiast dwóch co spowodowało automatyczne zaoszczędzenie kasy na drugim kominie.
Ale ja już przed budową miałem zrobione OZC i wiedziałem,że gaz ziemny i ekogroszek to dla mnie będą drogie rozwiązania na ogrzewanie i komin byłby zbędny...

Delphion1
22-12-2013, 07:54
Nie przekonałeś mnie przykro mi :)
Węgiel w większości przypadkach wychodzi w ogólnym rozrachunku najtaniej .

bobasxx
22-12-2013, 08:42
Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.



Tak właśnie myślę.

Pierwsze lepsze porównanie z netu.
Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

5iatka
22-12-2013, 09:22
Zrobiłem mix'a Pieklorza z Jaretem ( 2do1) kupione w Bartexie.
Pieklorz, jest wilgotny, ale do kolejnego zasypu już będzie lepiej. ( Jaret jak pieprz )
W popielniku tak:
231340
Te gubsze frakcje po ściśnieciu rozpadają się na popiół.
Parametry i histogram:
231341
Sprawa z ustawieniami jest 'świeża', ale przy zmniejszeniu nadmuchu widać dym z komina. Przy obecnym jeszcze muszę poobserwować, co się dzieje w wymienniku ( ewentualna sadza ) Pewnie dla spokoju +1 na nadmuchu, ale wtedy w popielniku większe kawałki. ( Pracował chwilę na większym nadmuchu i tak było )
Jest ok, czy jeszcze jakieś kombinacje uskuteczniać ?

Tego mixa mam 375kg, więc nie będę się rozczulał bardzo. Za chwilę wracam do Kazika Juliusza i tam było przyzwoicie, jak się skończy wrzucam Retopal i tego mam więcej, zatem wtedy będzie trzeba obserwować.

timon120777
22-12-2013, 09:37
Tak właśnie myślę.

Pierwsze lepsze porównanie z netu.
Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

lepiej by było do porównania wziąć średnioroczny COP dla pomp i wyniki sprawności eksploatacyjnej np SUSPENSERA
wtedy wyjdzie lepiej niż takie czysto teoretyczne cyfry, które da się tylko w labo osiągnąć
a jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną

a najważniejszym problemem o którym cytując mnie artur zapomniał dodać jest powierzchnia domu o którym była dyskusja
o ile dla domu w okolicy 200m można wstawić malutki kociołek -10-12KW to w mniejszych domach nawet te najmniejsze będą pracować z kiepską sprawnością marnując opał i pieniądze
w ostatecznym rozrachunku wyjdzie cena KWh z węgla nie 0,17zł a w okolicy 0,2 lub więcej
wyjdzie tanio w zakupie ale potem koszty mogą być wyższe

mpepe
22-12-2013, 09:44
Napewno tak jest ? Sądzę,że się mylisz bo w przeliczeniu ekogroszku na kWh okazuje się,że nie jest on najtańszy.

A czemu mam nie wyjeżdżać z kominami ? Właśnie od tego jest OZC robione jeszcze przed budową,żeby zdecydować czy komin będzie nam potrzebny do systemu grzewczego czy możemy zrezygnować z jego postawienia celem zaoszczędzenia paru ładnych tys.zł.
(dlatego post timona powinien być automatycznie wklejany jako drugi post zaraz po pytaniu na temat kotła na ekogroszek)
Ja w projekcie gotowym miałem dwa odrębne kominy w dwóch różnych miejscach,na etapie adaptacji projektu kazałem swojemu architektowi zlikwidować jeden,ten w kotłowni,takim sposobem postawiłem tylko jeden komin do kominka zamiast dwóch co spowodowało automatyczne zaoszczędzenie kasy na drugim kominie.
Ale ja już przed budową miałem zrobione OZC i wiedziałem,że gaz ziemny i ekogroszek to dla mnie będą drogie rozwiązania na ogrzewanie i komin byłby zbędny...


Arturo Ty grzejesz PC?

bobasxx
22-12-2013, 09:45
lepiej by było do porównania wziąć średnioroczny COP dla pomp i wyniki sprawności eksploatacyjnej np SUSPENSERA
wtedy wyjdzie lepiej niż takie czysto teoretyczne cyfry, które da się tylko w labo osiągnąć
a jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną

a najważniejszym problemem o którym cytując mnie artur zapomniał dodać jest powierzchnia domu o którym była dyskusja
o ile dla domu w okolicy 200m można wstawić malutki kociołek -10-12KW to w mniejszych domach nawet te najmniejsze będą pracować z kiepską sprawnością marnując opał i pieniądze
w ostatecznym rozrachunku wyjdzie cena KWh z węgla nie 0,17zł a w okolicy 0,2 lub więcej
wyjdzie tanio w zakupie ale potem koszty mogą być wyższe

No właśnie ciekaw jestem jaki jest COP średnioroczny i jaki jest w sezonie zimowym dla PPC ?

kaszpir007
22-12-2013, 09:47
Tak właśnie myślę.

Pierwsze lepsze porównanie z netu.
Najtaniej wychodzi gruntowa PC i kocioł na drewno. PC odpada ze względu na cenę, a kocioł na drewno ze względu na obsługę (trzeba by palacza zatrudnić).

Więc tak jak napisałem, w ogólnym rozrachunku węgiel wychodzi najtaniej.

Nie biorę pod uwagę tych 20 minut raz w tygodniu na obsługę. Bo ktoś może BARDZO cenić swój czas ;)

Te dane na temat pomp i tak są mocno "podkoloryzowane" , bo watpie aby w czasie całego sezon grzewczego utrzymać COP=3 ...
Jak będzie 2-2.5 to będzie bardzo dobrze ...

A kocioł ? Czym zimniej tym lepiej , tym większa sprawność ..

bobasxx
22-12-2013, 09:49
Te dane na temat pomp i tak są mocno "podkoloryzowane" , bo watpie aby w czasie całego sezon grzewczego utrzymać COP=3 ...
Jak będzie 2-2.5 to będzie bardzo dobrze ...

A kocioł ? Czym zimniej tym lepiej , tym większa sprawność ..

Jest to wręcz niemożliwe. ;)

kaszpir007
22-12-2013, 09:55
lepiej by było do porównania wziąć średnioroczny COP dla pomp i wyniki sprawności eksploatacyjnej np SUSPENSERA
wtedy wyjdzie lepiej niż takie czysto teoretyczne cyfry, które da się tylko w labo osiągnąć
a jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną

a najważniejszym problemem o którym cytując mnie artur zapomniał dodać jest powierzchnia domu o którym była dyskusja
o ile dla domu w okolicy 200m można wstawić malutki kociołek -10-12KW to w mniejszych domach nawet te najmniejsze będą pracować z kiepską sprawnością marnując opał i pieniądze
w ostatecznym rozrachunku wyjdzie cena KWh z węgla nie 0,17zł a w okolicy 0,2 lub więcej
wyjdzie tanio w zakupie ale potem koszty mogą być wyższe

Pompy ciepła (nie gruntowe) też inny mają COP na papierze a inny w rzeczywostości. Czym niższa temperatura tym COP drastycznie spada. Przy sporych mrozach COP może wynosić lekko powyżej 1x ..
Po co pompiarze tak dobrze ocieplają domy , montują solary , WM , płyty fundamentowe , energooszczedne okna ? Własnie po to aby przy dużych mrozach gdy COP siądzie nie siedzieć w kurtkach ...
A kotły ? mrozy im nie straszne , i czym więskze zapotrzebowanie na ciepło tym wyższa sprawność ..

Wątpie aby ktoś ma kto ma jakoś fatalnie ocieplony dom , lub nie ocieplony zdecydował się na pompę. Chyba musiałby być szaleńcem ...
A w większości takie wielkie kotły , starodawne mają właśnie takie osoby ...

timon120777
22-12-2013, 09:57
myślę że COP w okolicy 2 wyjdzie
a średnia sprawność kotła- jakieś 50% w większości przypadków zwłaszcza jeśli przewymiarowany

kaszpir007
22-12-2013, 10:00
myślę że COP w okolicy 2 wyjdzie
a średnia sprawność kotła- jakieś 50% w większości przypadków zwłaszcza jeśli przewymiarowany

Kocioł to tylko kawał blachy. Steruje nim sterownik i to on odpowiada za proces spalania ..
Sadzę że odpowiednio ustawiony sterownik z "inteligencją" będzie spalał opał z możliwie najwyższą sprawnością , na jaką pozwoli kocioł ...
Poza tym no cóż w większości winni są instatorzy którym nie zależy na dobru klienta tylko na prowizji ..
Zamiast proponowac kocioł 12KW czy 7KW proponują 25KW lub jeszcze większy ...

mpepe
22-12-2013, 10:03
jak dodamy do tego że przy kotle węglowym zazwyczaj inwestor jest "uszczęśliwiony" kotłem przewymiarowanym i sprawność nie przekracza 50% to wyjdzie taniej lub w tych samych pieniądzach pompą ciepła powietrzną


Mój wujek w tamtym tygodniu zakupił kocioł eko plus dom 200m/kw obecnie grzane 150m/kw instalator i Pan z infolinii Ogniwo zgodnie doradzili 25kw dom nie jest może super ciepły bo pustak hasiowy x 2 pomiedzy 5 cm styro + 7cm styropianu na elewacji ale 25 kw to jakaś masakra. Pierwsza doba zakończona wynikiem 2 worów jakiegoś węgla z marketu. Zawijan chyba powinien pogadać z doradcami Ogniwo, że te kotły mają sporo mocy w sobie i myślę, że 16KW to by było bezpieczne rozwiązanie zważywszy, że 50mkw budynku nie są jeszcze podłączone. Ja mam dom o podobnej kubaturze i moja 17 przy obecnych temperaturach sprawuje się przyzwoicie około 19kg/24 na ręcznym i grupowym i 21kg na automacie ale automat trzyma (przebija) wyższą temp. niż zadana więc spalanie wychodzi podobnie

Arturo72
22-12-2013, 10:14
Nie przekonałeś mnie przykro mi :)
Węgiel w większości przypadkach wychodzi w ogólnym rozrachunku najtaniej .
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać a jedynie skłonić do myślenia :)
OZC przed budową sam Cię przekona ;)

Tak właśnie myślę.

Jeszcze raz napiszę,mylisz się ;)
Dlatego tak ważna jest świadoma decyzja jeszcze przed budową bo po budowie jest już po fakcie i trzeba będzie już do końca użerać się z syfem ;)
To jeszcze przed budową wiedząc ile dom zużyje energii na ogrzewanie decydujemy czy ograniczamy zużycie domu,na ile i jakim kosztem i ile da nam to oszczędności,to jeszcze przed budową decydujemy czy trzeba robić kotłownie czy nie,to przed budową decydujemy czy stawiamy kominy czy oszczędzamy na nich,wtedy zastanawiamy się czym grzać i ile będzie nas to kosztowało.
Bez OZC nie wiemy niczego o naszym domu a to może oznaczać nie potrzebnie wydaną kasę na coś co będzie nie dopasowane do naszego domu i dlatego drogie.
To właśnie przed budową może się okazać,że grzanie prądem za 0,38zł/kWh będzie tańsze niż grzanie ekogroszkiem za 0,17zł/kWh lub pompa ciepła będzie tańsza niż ekogroszek.

Dom ok.150m2 budowany dzisiaj wg norm posiada obciążenie cieplne przy -20st.C ok.6-7kW a zapotrzebowanie na ciepło ok.80kWh/m2/rok czyli w sezonie grzewczym zużyje ok.12000kWh.

bobasxx
22-12-2013, 10:18
Zakładając, że ktoś spala na rok 3500 kg ekogroszku o kaloryczności 27000 kJ/kg, to wychodzi średnio 9,6 kg/dobę.

Ile to energii ? 9,6 kg * 27000 kJ/kg = 259200 kJ * 70 % (sprawność) = 181440 kJ / 3600 s = 50,4 kWh/dobę

Przy PPC z COP=2, potrzebowałby 25,2 kWh/dobę.

Koszty:
3,5 tony po 900 zł = 3150 zł na rok.
25,2 kWh * 365 dni = 9198 kWh * 0,50 zł = 4599 zł na rok.

Wszystko oczywiście średnio i w przybliżeniu. ;)

Arturo72
22-12-2013, 10:21
Arturo Ty grzejesz PC?
Tak

No właśnie ciekaw jestem jaki jest COP średnioroczny i jaki jest w sezonie zimowym dla PPC ?
Szczerze,to mnie nie interesuje zbytnio COP,przyjąłem za sezon 2,5 ale tylko tak informacyjnie,żeby mieć pogląd za zużycie sezonowe.
Dom zużyje wg OZC ok.5000kWh czyli przy pompie na koniec sezonu powinno być 2000kWh,ile będzie zobaczymy.Narazie jest ok.

bobasxx
22-12-2013, 10:21
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać a jedynie skłonić do myślenia :)
OZC przed budową sam Cię przekona ;)

Jeszcze raz napiszę,mylisz się ;)
Dlatego tak ważna jest świadoma decyzja jeszcze przed budową bo po budowie jest już po fakcie i trzeba będzie już do końca użerać się z syfem ;)
To jeszcze przed budową wiedząc ile dom zużyje energii na ogrzewanie decydujemy czy ograniczamy zużycie domu,na ile i jakim kosztem i ile da nam to oszczędności,to jeszcze przed budową decydujemy czy trzeba robić kotłownie czy nie,to przed budową decydujemy czy stawiamy kominy czy oszczędzamy na nich,wtedy zastanawiamy się czym grzać i ile będzie nas to kosztowało.
Bez OZC nie wiemy niczego o naszym domu a to może oznaczać nie potrzebnie wydaną kasę na coś co będzie nie dopasowane do naszego domu i dlatego drogie.
To właśnie przed budową może się okazać,że grzanie prądem za 0,38zł/kWh będzie tańsze niż grzanie ekogroszkiem za 0,17zł/kWh lub pompa ciepła będzie tańsza niż ekogroszek.

Dom ok.150m2 budowany dzisiaj wg norm posiada obciążenie cieplne przy -20st.C ok.6-7kW a zapotrzebowanie na ciepło ok.80kWh/m2/rok czyli w sezonie grzewczym zużyje ok.12000kWh.


Przecież nigdzie nie napisałem, że w każdym przypadku węgiel będzie tańszy.

Ale nie każdego stać na super ocieplenie, WM, GWC, rekuperator itd.

Arturo72
22-12-2013, 10:22
Zakładając, że ktoś spala na rok 3500 kg ekogroszku o kaloryczności 27000 kJ/kg, to wychodzi średnio 9,6 kg/dobę.

Ile to energii ? 9,6 kg * 27000 kJ/kg = 259200 kJ * 70 % (sprawność) = 181440 kJ / 3600 s = 50,4 kWh/dobę

Przy PPC z COP=2, potrzebowałby 25,2 kWh/dobę.

Koszty:
3,5 tony po 900 zł = 3150 zł na rok.
25,2 kWh * 365 dni = 9198 kWh * 0,50 zł = 4599 zł na rok.

Wszystko oczywiście średnio i w przybliżeniu. ;)
Od 27.09 do wczoraj zużycie na ogrzewanie mam 815kWh czyli jakieś 13kWh/dobę.

Gdybym grzał prądem sądzę,że byłoby tego ok.2000kWh czyli też nieźle.

bobasxx
22-12-2013, 10:26
Od 27.09 do wczoraj zużycie na ogrzewanie mam 815kWh czyli jakieś 13kWh/dobę.

Ty masz dom ala termos i zimy jeszcze nie było, więc poczekajmy z tym hurraoptymizmem ;)

Arturo72
22-12-2013, 10:31
Wątpie aby ktoś ma kto ma jakoś fatalnie ocieplony dom , lub nie ocieplony zdecydował się na pompę. Chyba musiałby być szaleńcem ...

Mit i złe myślenie.
Weźmy dom potrzebujący 10000kWh i 20000kWh,przy gruntowej można liczyć na COP4,pierwszy dom zużyje 2500kWh czyli zaoszczędzi 7500kWh a drugi zużyje 5000kWh czyli zaoszczędzi 15000kWh.
Który dom zaoszczędzi więcej energii ? Ten lepiej ocieplony czy gorzej ocieplony ?

Arturo72
22-12-2013, 10:33
Ty masz dom ala termos i zimy jeszcze nie było, więc poczekajmy z tym hurraoptymizmem ;)
Nie wpadam w hurraoptymizm.
Narazie obserwuje.Cel to 2000kWh za sezon,jak będzie zobaczymy :)

Novy!
22-12-2013, 10:42
.... ale biorąc pod uwagę nasze polskie realia, koszt inwestycji i amortyzacji (tylko nie wyjeżdżaj z kotłownią i z kominami), to na obecną chwilę, grzanie węglem wychodzi najtaniej.
Bzdura.Najpierw trzeba się zastanowić ile m2 domu chcielibyśmy posiadać,potem ile jesteśmy w stanie m2 spokojnie utrzymać(bez żyłowania na rodzinie,wakacjach itd.),a potem spokojnie dotrzemy do ilości m2 jaką naprawdę potrzebujemy.Wtedy okaże się,czym najtaniej się ogrzejemy :)

bobasxx
22-12-2013, 10:45
Bzdura.Najpierw trzeba się zastanowić ile m2 domu chcielibyśmy posiadać,potem ile jesteśmy w stanie m2 spokojnie utrzymać(bez żyłowania na rodzinie,wakacjach itd.),a potem spokojnie dotrzemy do ilości m2 jaką naprawdę potrzebujemy.Wtedy okaże się,czym najtaniej się ogrzejemy :)

A co ma jedno do drugiego.

I gdzie w tym wszystkim, ile metrów jestem w stanie wybudować i w jakiej technologii ?

Novy!
22-12-2013, 10:55
A co ma jedno do drugiego.

Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.Timon ma rację.Na takie "pierdoły" to nam jest zawsze szkoda kasy.
To tak jak z instalacją CO,sześć pomp,zwrotnych masa,XD-ze dwie sztuki itd.Im więcej i drożej tym lepiej.Popatrz na układ kolegi flutebox-wiesz ile siana to kosztowało?A spali -jak się zrobi zimniej o 30% za dużo.Nie dawno na moim wątku kolega w84u opisał jaki ma układ.Poczytaj.


AI gdzie w tym wszystkim, ile metrów jestem w stanie wybudować i w jakiej technologii ?
Lepiej mniej a w lepszej technologi,a jak potrzebujemy więcej m2 (bo rodzina spora) -to trzeba się zastanowić kto to później utrzyma,i za co.Może najzwyczajniej czasem nas na dom nie stać ...
Koorna,ludzie na FM zakładają wątki pt.Lepiej założyć polar ,czy podkręcić ogrzewanie :)

kaszpir007
22-12-2013, 11:02
Mit i złe myślenie.
Weźmy dom potrzebujący 10000kWh i 20000kWh,przy gruntowej można liczyć na COP4,pierwszy dom zużyje 2500kWh czyli zaoszczędzi 7500kWh a drugi zużyje 5000kWh czyli zaoszczędzi 15000kWh.
Który dom zaoszczędzi więcej energii ? Ten lepiej ocieplony czy gorzej ocieplony ?


Taaa ...

Już widzę że ktoś kto ma stary dom i w 100% pięknie urządzony ogród kóry kosztował go mnóstwo kasy i wysiłku , wszystko zniszczy , rozkopie , rozwali i zrobi plac budowy aby położyć rury ...
Nie ważne straty i koszty a rury położy ...
Dodatkowo nie wszyscy mają tak duże działki aby położyć kilkaset metrów rury (zakłada się że dla każdego 1KW daje się około 100mb rury) , więc rozumię że jak ktoś potrzebuje 15KW pompy to musi położyc 1,5 km rury ...

Jak już to zamontowałby pompę ciepła powietrzną.
Teraz powiedz mi jak ta pompa będzie działała z instalacją wysokotemepraturową ?

I to chyba tyle na Twój temat ...

bobasxx
22-12-2013, 11:03
Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.Timon ma rację.Na takie "pierdoły" szkoda kasy.
To tak jak z instalacją CO,sześć pomp,zwrotnych masa,XD-ze dwie sztuki itd.Im więcej tym lepiej.Nie dawno na moim wątku kolega w84u opisał jaki ma układ.Poczytaj.


Lepiej mniej a w lepszej technologi,a jak potrzebujemy więcej m2 (bo rodzina spora) -to trzeba się zastanowić kto to później utrzyma,i za co.Może najzwyczajniej czasem nas na dom nie stać ...

A może właśnie ktoś nie chce brać kredytu, ma określoną ilość gotówki i chce wybudować akurat tyle metrów ile mu jest potrzebne. Więc wybuduje trochę taniej, godząc się na późniejsze droższe utrzymanie.

Novy!
22-12-2013, 11:11
A może właśnie ktoś nie chce brać kredytu, ma określoną ilość gotówki i chce wybudować akurat tyle metrów ile mu jest potrzebne. Więc wybuduje trochę taniej, godząc się na późniejsze droższe utrzymanie.
Co to znaczy droższe utrzymanie?Jeśli tak pisze to znaczy ,że już jest dla niego za drogo :)
Bezpowrotnie,źle wydana, ciężko zarobiona kasa-to jest to droższe utrzymanie.Takie moje zdanie.Albo mnie stać,albo nie.
Potem królują rankingi,kto już ile spalił,założyć polar-czy skręcić ogrzewanie itd.Polska to dziwny kraj.

wuwok
22-12-2013, 11:13
Co to znaczy droższe utrzymanie?Jeśli tak pisze to znaczy ,że już jest dla niego za drogo :)
Bezpowrotnie,źle wydana, ciężko zarobiona kasa-to jest to droższe utrzymanie.Takie moje zdanie.Albo mnie stać,albo nie.
Potem królują rankingi,kto już ile spalił,założyć polar-czy skręcić ogrzewanie itd.Polska to dziwny kraj.
Czyli lepiej mieszkać z cała rodzina w jednym pokoju niż np. 5kg na dobę węgla spalić??Żartujesz sobie?

Novy!
22-12-2013, 11:16
Czyli lepiej mieszkać z cała rodzina w jednym pokoju niż np. 5kg na dobę węgla spalić??Żartujesz sobie?

Ty masz jednak problem ze zrozumieniem najprostszego słowa pisanego.
Nie, najlepiej nabrać kredytu,a potem nie mieć czym wykarmić i wykształcić dzieci.

Ale dom stoi :)

kaszpir007
22-12-2013, 11:16
Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.Timon ma rację.Na takie "pierdoły" to nam jest zawsze szkoda kasy.

Ale o co chodzi ?

Ja kupiłem dom który miał prawie chyba 180m2 powierchni po podłogach , ale kupiłem go takim że miał tylko parter zrobiony. i strop był "dachem" . Tak sprzedała mi go firma. Czyli miałem 105m2 powierzchni użytkowej + garaż.
Poddasze było nieużytkowe , ale z możliwości w przyszłości adaptacji.
Później zrobiłem adaptację poddasza.
U mnie w pierwszym sezonie grzejąc 105m2 zużyłem 2,1tony ekogroszku za 700zł czyli koszt sezonu grzewczego wyniósł około 1500zł a miałem wielką wilgotność i codziennie kilka razy dziennie otwierałem wszystkie okna na oścież i wietrzyłem po minimum 10-15 minut.
Miałem też saunę , bo dopier poznawałem sterownik pogodowy.
W drugim sezonie po adaptacji poddasza doszło mi 60m2. Tez nie do końca sterownik kotła dobrze działał i nie spalał efektywnie opału ale sezon wyszedł mi chyba 2,6 tony więc około 1800zł ...
Jakoś te 300zł więcej za 60% więcej mnie stać :)

W tym sezonie zobaczymy jak będzie ...
Na razie jadę na miale 23MJ kupionym za 600zł (pakowany)

Miesiąc listopad to zużycie około 300kg miału czyli około 180zł ...
Grudzień sądzę że zamknę z zużyciem około 400kg miału czyli 240zł ..

bobasxx
22-12-2013, 11:16
Co to znaczy droższe utrzymanie?Jeśli tak pisze to znaczy ,że już jest dla niego za drogo :)
Bezpowrotnie,źle wydana, ciężko zarobiona kasa-to jest to droższe utrzymanie.Takie moje zdanie.Albo mnie stać,albo nie.
Potem królują rankingi,kto już ile spalił,założyć polar-czy skręcić ogrzewanie itd.Polska to dziwny kraj.

To znaczy wydać na sezon 3000 zł, a nie 2000 zł ;)

Ale za to nie spłacać 1000 zł miesięcznie przez 10 lat ;)

wuwok
22-12-2013, 11:20
Ty masz jednak problem ze zrozumieniem najprostszego słowa pisanego.
Nie, najlepiej nabrać kredytu,a potem nie mieć czym wykarmić i wykształcić dzieci.

Ale dom stoi :)
Ja nie mam kredytu.[mam to szczęście ze w Polsce zarobiłem na dom ] Ale ty po prostu już ........ Chłopie ty piszesz ze jeśli ktoś może ogrzewać ciut drożnej dom nie powinien stawiać !!Taki bogacz jesteś??? Wiemy ze masz na pewno ganek..brak słów
Ludzie którzy budowali powiedzą ci ze zawsze na koniec brakuje około 50k .Zawsze stoi się przed wyborem ,jaki materiał itd.

Novy!
22-12-2013, 11:25
To znaczy wydać na sezon 3000 zł, a nie 2000 zł ;)

Ale za to nie spłacać 1000 zł miesięcznie przez 10 lat ;)
To są wyliczenia na teraz,za kilka lat proporcje mogą ulec zmianie.
Mnie chodziło tylko o to,na czym na samym początku można zaoszczędzić,czyli dobrze zrobiony projekt,przemyślany metraż,OZC itd plus racjonalne podejście do tego czy damy radę utrzymać to co zbudujemy.Takie jest moje zdanie.
A pewnie ,można i tak jak kolega wuwok,zbudować a potem zbierać trociny i fasolę jak się targowisko zamknie,plus resztki z pola po żniwach,mieszanki cuda na kiju-taka aluzja,bez obrazy.Jak kto woli.
Sorrki,jak trudno tu czasem porozmawiać.Wpada koleś,i wszystko rozumie jak tylko jemu pasuje.Co autor miał na myśli-to już mniej go interesuje.
Poszczekać,obrazić-zniknąć.No nic.

Arturo72
22-12-2013, 11:28
Jak już to zamontowałby pompę ciepła powietrzną.
Teraz powiedz mi jak ta pompa będzie działała z instalacją wysokotemepraturową ?

I to chyba tyle na Twój temat ...
I to jest to o czym mówię,przed budową zastanawia się nad tym a nie dopiero po budowie :)
Z instalacją na grzejnikach każda pompa,czy to gruntowa czy powietrzna będzie miała niski COP.

Arturo72
22-12-2013, 11:30
Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.
Zgadzam się co do słowa :)

wuwok
22-12-2013, 11:32
To są wyliczenia na teraz,za kilka lat proporcje mogą ulec zmianie.
Mnie chodziło tylko o to,na czym na samym początku można zaoszczędzić,czyli dobrze zrobiony projekt,przemyślany metraż,OZC itd plus racjonalne podejście do tego czy damy radę utrzymać to co zbudujemy.Takie jest moje zdanie.
A pewnie ,można i tak jak kolega wuwok,zbudować a potem zbierać trociny i fasolę jak się targowisko zamknie,plus resztki z pola po żniwach.Jak kto woli.
poczekamy JAK TY ZBUDUJESZ .Widzisz na dzień dzisiejszy mam na eko :) . Ale po co?jak pale tanio i budżetu nie nadwyrężam za nadto.Paliłeś olejowym i co??poszłeś w węgiel???czemu?paląc olejowym widać ze masz kasę.Chcesz?mogę pisać ze pale eko za 1k ,tylko po co?by udawać snoba? pale miałem to tak pisze...aha wiele osób z tego forum pali mieszankami! Wszystkich nas nie stać na domy?

Novy!
22-12-2013, 11:43
poczekamy JAK TY ZBUDUJESZ .Widzisz na dzień dzisiejszy mam na eko :) . Ale po co?jak pale tanio i budżetu nie nadwyrężam za nadto.Paliłeś olejowym i co??poszłeś w węgiel???czemu?paląc olejowym widać ze masz kasę.Chcesz?mogę pisać ze pale eko za 1k ,tylko po co?by udawać snoba? pale miałem to tak pisze...aha wiele osób z tego forum pali mieszankami! Wszystkich nas nie stać na domy?

Sorrki,idą Święta.Rozumiem Twoją złość.Jest ona wynikiem mojego pytania,na post w jakim ostatnio opisywałeś ,że ze swoich kilku znajomych spalasz najmniej opału.Zapytałem Cię wtedy grzecznie,jak o jest.Ty palisz miałem i trocinami,i jak sam piszesz-byle czym-a i tak spalasz mniej od nich.To czym oni do cholery palą?Papierem?
Jesteś dla mnie po prostu... niewiarygodny.Ale to nie przeszkadza w złożeniu sobie życzeń.
Wesołych Świąt.Pozdrawiam :)

kaszpir007
22-12-2013, 11:46
I to jest to o czym mówię,przed budową zastanawia się nad tym a nie dopiero po budowie :)
Z instalacją na grzejnikach każda pompa,czy to gruntowa czy powietrzna będzie miała niski COP.

I dlatego krąg zainteresowanych pompami jest bardzo niski i nikt przy zdrowych zmysłach kto ma grzejniki nie będzie myślał o pompie ...
Pompy mają najwyższy COP czym niższa jest temperatura wody w obiegu a co za tym idzie czym lepiej ocieplony dom , bo tylko bardzo dobrze ocieplony dom pozwoli na używanie bardzo niskiej temepratury wody w obiegu ...

A grzejniki ? W większości domach to standard , nawet tych najnowszych , później są domy które mają instalacje mieszane ...
A z 100% podłogówką ? To margines ...

Dlaczego ?

Koszty !
Przyłączenie grzejniki to 50-100zł od sztuki , grzejniki to 100-200zł. Rur idzie dużo mniej niż w podłógówce a można jeszcze zrobić je równolegle i jeszcze mniej materiału. Koszty wykonania przez instalatora podłógówki są duuuuużo wyższe niż instalacji grzejnikowej .
A ludzie liczą się z wydaną kasą ...

Novy!
22-12-2013, 11:51
A z 100% podłogówką ? To margines ...

Dlaczego ?

Koszty !
Przyłączenie grzejniki to 50-100zł od sztuki , grzejniki to 100-200zł. Rur idzie dużo mniej niż w podłógówce a można jeszcze zrobić je równolegle i jeszcze mniej materiału. Koszty wykonania przez instalatora podłógówki są duuuuużo wyższe niż instalacji grzejnikowej .
A ludzie liczą się z wydaną kasą ...

Ja zbuduję z samą podłogówką.Margines-jak napisałeś :)
Z wyliczeń projektanta,nie wynika aby był to dużoooooo większy koszt.Masz porównanie,masz kogoś kto taki zbudował?

wuwok
22-12-2013, 11:55
Sorrki,idą Święta.Rozumiem Twoją złość.Jest ona wynikiem mojego pytania,na post w jakim ostatnio opisywałeś ,że ze swoich kilku znajomych spalasz najmniej opału.Zapytałem Cię wtedy grzecznie,jak o jest.Ty palisz miałem i trocinami,i jak sam piszesz-byle czym-a i tak spalasz mniej od nich.To czym oni do cholery palą?Papierem?
Jesteś dla mnie po prostu... niewiarygodny.Ale to nie przeszkadza w złożeniu sobie życzeń.
Wesołych Świąt.Pozdrawiam :)
Dziękuję...Życzę ci tego samego :)
A odnośnie palenia teraz to ja pale samym miałem ...Mieszanki są dobre na temperatury dodatnie..Wtedy nie odp. bo nie mam ochoty na utarczki słowne z tobą :) .Po prostu odniechcialo mi się wdawać w bezsensowne dyskusje,które zmierzają do tego ze obrażasz potem straszysz...Wiem tylko jedno ze każdy ma prawo do budowania SWOJEGO domu!! Nie ważne czy bedzie tam palił gazem,olejem,czy trocinami!!!!

kaszpir007
22-12-2013, 12:00
Ja zbuduję z samą podłogówką.Margines-jak napisałeś :)
Z wyliczeń projektanta,nie wynika aby był to dużoooooo większy koszt.Masz porównanie,masz kogoś kto taki zbudował?

To sobie zadzwoń do jakiegoś instalatora i powiedz że masz np. 100m2 powierzchni użytkowej i chcesz podłogówkę i niech Cio zrobi kompletną wycenę (usługa+materiał) to zobaczysz ...

Wtedy będziesz wiedział czemu ludzie robią instalacje grzejnikowe ...

Ja na poddaszu robiłem grzejniki i wiem ile to kosztuje , wiem tez ile kosztowała podłogówka na dole , pytałem się po prostu instalatora ile bierze za m2 z materiałem ...

Novy!
22-12-2013, 12:07
Dziękuję...Życzę ci tego samego :)
A odnośnie palenia teraz to ja pale samym miałem ...Mieszanki są dobre na temperatury dodatnie..Wtedy nie odp. bo nie mam ochoty na utarczki słowne z tobą :) .Po prostu odniechcialo mi się wdawać w bezsensowne dyskusje,które zmierzają do tego ze obrażasz potem straszysz...Wiem tylko jedno ze każdy ma prawo do budowania SWOJEGO domu!! Nie ważne czy bedzie tam palił gazem,olejem,czy trocinami!!!!

Moje wywody zmierzały do tego by np.mogło by się okazać ,że po zrobieniu stosownych wyliczeń mógłbyś spalać mniej bo np.w innym kotle,mniej bo innym źródłem ogrzewania itd.itd.No ale jak zwykle nie zrozumiałeś lub zrozumiałeś jak chciałeś.Sorkki za off.Wesołych Świąt Wszystkim :)

Arturo72
22-12-2013, 12:31
I dlatego krąg zainteresowanych pompami jest bardzo niski i nikt przy zdrowych zmysłach kto ma grzejniki nie będzie myślał o pompie ...
Masz rację.

Pompy mają najwyższy COP czym niższa jest temperatura wody w obiegu a co za tym idzie czym lepiej ocieplony dom , bo tylko bardzo dobrze ocieplony dom pozwoli na używanie bardzo niskiej temepratury wody w obiegu ....
Nie masz racji,a wręcz jesteś w bardzo dużym błędzie,chodzi o wytłuszczenie.


A grzejniki ? W większości domach to standard , nawet tych najnowszych , później są domy które mają instalacje mieszane ...
A z 100% podłogówką ? To margines ...
Dlaczego ?
Koszty !
Nie masz racji,instalacja mieszana to błąd i kosztowniejsza od podłogówki w 100%
Jeśli chodzi o koszty,też jesteś w błędzie.

zby-net
22-12-2013, 12:36
poczekamy JAK TY ZBUDUJESZ .Widzisz na dzień dzisiejszy mam na eko :) . Ale po co?jak pale tanio i budżetu nie nadwyrężam za nadto.Paliłeś olejowym i co??poszłeś w węgiel???czemu?paląc olejowym widać ze masz kasę.Chcesz?mogę pisać ze pale eko za 1k ,tylko po co?by udawać snoba? pale miałem to tak pisze...aha wiele osób z tego forum pali mieszankami! Wszystkich nas nie stać na domy?

Faktycznie !!! Patrząc na średnią moc kotła to spalasz baaaaaardzo mało.

wuwok
22-12-2013, 12:41
Faktycznie !!! Patrząc na średnią moc kotła to spalasz baaaaaardzo mało.
Wiem ze się błąd pojawił...ale podoba mi się..piec widać ma "turbo"

kaszpir007
22-12-2013, 12:41
Nie masz racji,a wręcz jesteś w bardzo dużym błędzie,chodzi o wytłuszczenie.

Nie masz racji,instalacja mieszana to błąd i kosztowniejsza od podłogówki w 100%
Jeśli chodzi o koszty,też jesteś w błędzie.

Kurcze Arturo to po co pod pompe ciepła robią ludzie bardzo gęste ułożenie rur ? Po to aby temp. zasilania była jak najniższa. Jak nie ma to znaczenia to czemu na grzejnikach tak COP mocno siada , o czym oczywiście sprzedawcy nie mówią ?

Co do cen (grzejniki vs podłogówka) to znam ceny bo robiłem , to znaczy nie ja a instalator i znam ceny i wcale się nie dziwię że ludzie montują grzejniki , bo jest dużo taniej ...
Mowa oczywiście o cenie za kompleksowe wykonanie przez instalatora ...

zby-net
22-12-2013, 13:02
Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

231374231375231376231377231378

Arturo72
22-12-2013, 13:09
Kurcze Arturo to po co pod pompe ciepła robią ludzie bardzo gęste ułożenie rur ? Po to aby temp. zasilania była jak najniższa. Jak nie ma to znaczenia to czemu na grzejnikach tak COP mocno siada , o czym oczywiście sprzedawcy nie mówią ?

Właśnie po to,żeby temperatura zasilania była jak najniższa przez to będzie lepsza sprawność pompy ale to nie ma nic wspólnego z ociepleniem domu.
W Twoim poście wyróżniłem to o czym nie miałeś racji.
Nie sądzę,żeby instalatorzy o tym nie wspominali,przecież jest to abecadło i nikt o zdrowym rozumie nie poleci pompy do grzejników,obojętnie czy to będzie gruntowa czy powietrzna chyba,że inwestor z góry zakłada niższą sprawność pompy.

adkwapniewski
22-12-2013, 13:49
Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

231374231375231376231377231378


U mnie na "retopalu" bywa jeszcze gorzej , także masz ładnie :)

Zmieniłem opał na próbę - zobaczymy

zby-net
22-12-2013, 14:07
działa ten link
http://ecoal.mooo.com:8080/


U mnie nie działa

pawko_
22-12-2013, 14:40
Ma.Żyjemy w kraju,gdzie ludzie aby wybudować dom biorą kredyty.Mało kto myśli o tym ,czy da radę go spokojnie spłacać.Wszyscy jednak zgodnie wiedzą ,że dom to minimum 140-160m2,nie ważne czy ich stać potem to utrzymać czy nie.Dodatkowe 20m2,a co tam-nie zginie.Ale jak trzeba zapłacić za indywidualny projekt 8-9tys,albo za OZC-noooo to szkoda kasy.Timon ma rację.Na takie "pierdoły" to nam jest zawsze szkoda kasy.
To tak jak z instalacją CO,sześć pomp,zwrotnych masa,XD-ze dwie sztuki itd.Im więcej i drożej tym lepiej.Popatrz na układ kolegi flutebox-wiesz ile siana to kosztowało?A spali -jak się zrobi zimniej o 30% za dużo.Nie dawno na moim wątku kolega w84u opisał jaki ma układ.Poczytaj.


Lepiej mniej a w lepszej technologi,a jak potrzebujemy więcej m2 (bo rodzina spora) -to trzeba się zastanowić kto to później utrzyma,i za co.Może najzwyczajniej czasem nas na dom nie stać ...
Koorna,ludzie na FM zakładają wątki pt.Lepiej założyć polar ,czy podkręcić ogrzewanie :)

Novy spokojnie. Zobaczymy jak poczynie pewne kroki o których nie będę tu pisać :) poza tym nie ma drzwi i klamek w oknach i z tych dziur wieje. Bramę garazowa 5 m szeroką i żadnych drzwi oddzielajacych dom od garażu. Dom stał przez jedną zimę nie ogrzewany. Jestem spokojny i narazie się nie podniecam. System mam fajny jestem z niego zadowolony.

Arturo72
22-12-2013, 15:08
hehe no fakt Arturo też się zna na doradzaniu.......
Własnie przez takich jak Ty inwestorzy wdepują w bagno robiąc instalacje mieszane czy same grzejniki w domu lub instalując podłogówki z siłownikami pod kotły na ekogroszek wciskane im przez ludzi twojego pokroju.
Spoko,ich bagno ale dziwie się,że nikt Ci jeszcze nie napluł w twarz...

Delphion1
22-12-2013, 16:50
Masz rację.

Nie masz racji,a wręcz jesteś w bardzo dużym błędzie,chodzi o wytłuszczenie.

Nie masz racji,instalacja mieszana to błąd i kosztowniejsza od podłogówki w 100%
Jeśli chodzi o koszty,też jesteś w błędzie.
Absolutnie się nie zgadzam z własnego doświadczenia.Drugi raz dokładnie zrobiłbym tak samo jak mam czyli: 100% podłogówki i opcjponalnie 4 kaloryfery (w tym 2 drabinki)tam gdzie uważałem iż będa potrzebne jako dodatek są i nie żałuję!Ponadto gdy mnie kiedyś najdzie zmiana systemu ogrzewania żaden kłopot.

Delphion1
22-12-2013, 17:15
Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D
średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)
Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.

pawko_
22-12-2013, 17:26
Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

231374231375231376231377231378

Wydaję mi się, że za mocno dmuchasz na poziomie 12kW stąd są te kalafiory mimo ładnego histogramu (ale ja bym się tak bardzo nim nie podpierał- histogram swoje, a w komorze spalnia masz co masz i w popielniku). Nie musisz moich rad brać do serca bo zaraz mnie ktoś zgani, że nowicjusz uczy spalania innych. Zmniejszałbym na początek o 1% nadmuch.

karoka65
22-12-2013, 17:34
Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D
średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)
Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.
A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).
Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

kalio
22-12-2013, 17:34
Kalio zostaw żonę czasem się przydaje :D
średnie zużycie paliwa 24.99 kg/d i 320m2 do ogrzania, daj panie Boże wszystkim takie wyniki.Ja bym taki kocioł całował ;)
Proponuję jak przedmówcy piszą wrócić do tematu a nie do trolowania.
Nie ma co wierzyć w te statystyki są do bani totalnie wystarczy że zmienisz ilość kg/min i już masz 10kg i kocioł 100KW,
Jak ktoś sumiennie podaje załadunki to można z tego coś wywnioskować
Zobacz na moje wykresy od wczoraj non stop chodził - podnosiłem tem wew.
to wyszło jakieś 136x0.33(ostatnio po przeliczeniu było 0,4) to ok 45-50 kg a tak nie jest faktycznie

kalio
22-12-2013, 17:38
A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).
Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

Nie wiem jaki dom ma minertu
Ja grzanej podlogi mam 240m2 80m2 grzeje się samo,
Tylko jak statystyki minertu sa prawdziwe to po co ja obkladalem dom 25cm styro, na dachu 0,5m welny, reku i okna 3 szybowe no po co jak to nic nie daje ??

adkwapniewski
22-12-2013, 17:40
Co to już wigilia ???

:rotfl:

Mam dwie prośby :

1. Chociaż do 2.01.2014 mógłbyś tak łagodniej ?

2. Po ile ten drugi bufor ? Chyba że coś innego chcesz pozbyć ...



Też sobie zrobiłem inny kociołek po LAN , zrób taki na esterownik.pl to będziesz gość :)

Statystyki faktycznie można traktować jak ...
Chociaż mogli by dodać do softu ilość wungla na pełny zasobnik , wtedy przynajmniej niepełny załadunek można by zrobić ...

zbigmaz01
22-12-2013, 17:42
Z okazji Świąt użytkownikom obecnym i przyszłym życzę wszystkiego najlepszego.
Oby wszystkie zimy były takie jak obecna do tej pory, aby spalanie było w miarę i taki sam popiół, oby zadowolenie z posiadanego kotła się nie popsuło i oby nasi producenci sterownika i kotła myśleli o nas i nie zapominali :)

kalio
22-12-2013, 17:50
:rotfl:

Mam dwie prośby :

1. Chociaż do 2.01.2014 mógłbyś tak łagodniej ?

2. Po ile ten drugi bufor ? Chyba że coś innego chcesz pozbyć ...



Też sobie zrobiłem inny kociołek po LAN , zrób taki na esterownik.pl to będziesz gość :)

Statystyki faktycznie można traktować jak ...
Chociaż mogli by dodać do softu ilość wungla na pełny zasobnik , wtedy przynajmniej niepełny załadunek można by zrobić ...

ad1 przeciez ja jestem lagodny

ad2 To nie o bufor chodzi
Niestety esterownik ma swojego PNG'a trzeba by przerobic skrypty - a da sie to zrobic i niezajlo by wcale duzo wiecej miejsca

karoka65
22-12-2013, 17:51
Nie ma co wierzyć w te statystyki są do bani totalnie wystarczy że zmienisz ilość kg/min i już masz 10kg i kocioł 100KW,
Jak ktoś sumiennie podaje załadunki to można z tego coś wywnioskować

Jest to możliwe ale jak piszesz trzeba poświęcić temu trochę czasu i najlepiej palić jednym paliwem, wtedy będą to zbliżone wartości.
Ja nie obsługuję pieca, nie sypię do niego węgla, nie czyszczę go, robią to synkowie.
Mają pilnować żeby piec nie wygasł, sypią co pod ręką jest, jeśli jest jakiś nowy opał testowany to idę wtedy zobaczyć jak się wypala, czy się nie spieka i tyle mojej roboty a raczej jej całkowity brak.
Ostatnio była i Wesoła, był mój węgiel, był jeszcze Resover chyba sprzed 5-ciu lat, jak syn poszedł ostatnio to palnika nie było widać gdzie jest a popiołu było pod drzwiczki.
Jak widac nawet przy takiej ilości nic się nie zatkało o co byli niektórzy niespokojni i też były roztrzepywane jakieś domysły i straszenie innych.
Nie mam czasu żeby tam przesiadywać jak lata temu, pali się mam ciepło, komu się nie podoba jak pracuje mój kocioł niech się nie patrzy, to mój piec i mi ma się podobać a nie komuś.

karoka65
22-12-2013, 17:54
Nie wiem jaki dom ma minertu
Ja grzanej podlogi mam 240m2 80m2 grzeje się samo,
Tylko jak statystyki minertu sa prawdziwe to po co ja obkladalem dom 25cm styro, na dachu 0,5m welny, reku i okna 3 szybowe no po co jak to nic nie daje ??
Kalio po to żeby nie kupować kotła 30kW a takiego mikrusa.
To za co zapłaciłeś wróci Ci się z czasem, to były dobrze wydane pieniądze.

Delphion1
22-12-2013, 17:57
Mi mniej więcej prawdę pokazuje no może z malutkim marginesem bo nie waże zasypów .Ładuję zasobnik co 11-14 dni zalezy od pogody.

kalio
22-12-2013, 18:01
.....
Ostatnio była i Wesoła, był mój węgiel, był jeszcze Resover chyba sprzed 5-ciu lat, jak syn poszedł ostatnio to palnika nie było widać gdzie jest a popiołu było pod drzwiczki.
Jak widac nawet przy takiej ilości nic się nie zatkało o co byli niektórzy niespokojni i też były roztrzepywane jakieś domysły i straszenie innych.....

Drzwiczki wyczystki, naprade to rzeczywiście musi być super, a co z ciśnieniami na palniku.

Przepraszam ale cholernie duże spieki musiałeś mieć lub kierownice otwartą. :lol2:

kalio
22-12-2013, 18:03
Mi mniej więcej prawdę pokazuje no może z malutkim marginesem bo nie waże zasypów .Ładuję zasobnik co 11-14 dni zalezy od pogody.

Ja pamietam po OCZ jak wyszedl wynik 14kW/m2 to to z wiaderka wegla mialo na tydzien wystarczyć.

Życie zweryfikowało - chyba się cięszę że nie mam PC

adkwapniewski
22-12-2013, 18:07
Żonę?

:lol2: - Sławek wygrał :)




ad1 przeciez ja jestem lagodny

ad2 To nie o bufor chodzi
Niestety esterownik ma swojego PNG'a trzeba by przerobic skrypty - a da sie to zrobic i niezajlo by wcale duzo wiecej miejsca

No troszkę złośliwie to napisałem ;)

Może lepiej taką zabawka się zająć -> http://allegro.pl/beaglebone-black-lepszy-niz-raspberry-pi-i3776118732.html , na razie myślę o rekuperatorze , bo ten dospelowski ster mi nie odpowiada ... kto wie co z tego wyjdzie :)

kalio
22-12-2013, 18:09
Nie nie żonę.

adkwapniewski
22-12-2013, 18:17
Nie nie żonę.


Coś jest na rzeczy bo małe "ż" ... ;)

karoka65
22-12-2013, 18:18
Drzwiczki wyczystki, naprade to rzeczywiście musi być super, a co z ciśnieniami na palniku.

Przepraszam ale cholernie duże spieki musiałeś mieć lub kierownice otwartą. :lol2:
Do drzwiczek palnika Kalio.
Co można było zauważyć to wyższą temperaturę podajnika choć z tym niema u mnie problemu

kalio
22-12-2013, 18:19
:lol2: - Sławek wygrał :)





No troszkę złośliwie to napisałem ;)

Może lepiej taką zabawka się zająć -> http://allegro.pl/beaglebone-black-lepszy-niz-raspberry-pi-i3776118732.html , na razie myślę o rekuperatorze , bo ten dospelowski ster mi nie odpowiada ... kto wie co z tego wyjdzie :)

Do tej atmegi 2560 co jest w Ecola to też jeszcze trochę można dopiąć.
Nowy eCola bedzie też na Cortexie M4

kalio
22-12-2013, 18:22
Do drzwiczek palnika Kalio.
Co można było zauważyć to wyższą temperaturę podajnika choć z tym niema u mnie problemu

Karoka odpowiedz tylko szczeże jeśli macie już certyfikat na RBR to czemu go nie opublikujecie ????
Skończyły by się docinki i niesmaski.

Delphion1
22-12-2013, 18:24
wkrótce nowy soft do koali nie pytajcie skąd wiem bo nie powiem :P
Prace trwają.

zby-net
22-12-2013, 18:30
Dzisiaj napisałem ten post http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6281868&viewfull=1#post6281868 zaginął w oka mgnieniu, nie powiem z 4 kolejnych stron czytałem o żonach, fochach itp. znalazłem również informację od 2 użytkowników na temat dotyczący forum.

Ludzie nie traktujmy tego forum jak czatu !!!!

karoka65
22-12-2013, 18:31
Karoka odpowiedz tylko szczeże jeśli macie już certyfikat na RBR to czemu go nie opublikujecie ????
Skończyły by się docinki i niesmaski.
Kalio ja napisałem Ci nie raz a na siłę nie będę Cię z tego w czym tkwisz wyciągał skoro Ty uważasz że wiesz lepiej.
Świadectwo nie jest moją własnością, tylko producenta kotła, ja do tego nic nie mam, nie zostałem upoważniony do tego żeby się nim chwalić czy je gdzieś publikować.

kalio
22-12-2013, 18:36
Kalio ja napisałem Ci nie raz a na siłę nie będę Cię z tego w czym tkwisz wyciągał skoro Ty uważasz że wiesz lepiej.
Świadectwo nie jest moją własnością, tylko producenta kotła, ja do tego nic nie mam, nie zostałem upoważniony do tego żeby się nim chwalić czy je gdzieś publikować.

Twoje ulubione słowo upoważnienie,
A producent upoważnił Cie do doradzania ws kotła ??? a tym bardziej do doradzania na FM.

mpepe
22-12-2013, 18:42
Kalio ja napisałem Ci nie raz a na siłę nie będę Cię z tego w czym tkwisz wyciągał skoro Ty uważasz że wiesz lepiej.
Świadectwo nie jest moją własnością, tylko producenta kotła, ja do tego nic nie mam, nie zostałem upoważniony do tego żeby się nim chwalić czy je gdzieś publikować.


Otrzymają je (świadectwa) wszyscy? Ci co kupili kotły miesiąc wcześniej jak ja? Skoro coś wiesz pochwal się czy znalazł się w klasie "A" czy innej?

Piotrek42
22-12-2013, 18:44
Otrzymają je (świadectwa) wszyscy? Ci co kupili kotły miesiąc wcześniej jak ja? NIe TY za pyskowanie nie dostaniesz;)

mpepe
22-12-2013, 18:46
Dzisiaj napisałem ten post http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6281868&viewfull=1#post6281868 zaginął w oka mgnieniu, nie powiem z 4 kolejnych stron czytałem o żonach, fochach itp. znalazłem również informację od 2 użytkowników na temat dotyczący forum.

Ludzie nie traktujmy tego forum jak czatu !!!!

Popieram,
chociaż czasami co nieco wręcz należy wtrącić z innej beczki.
Z jakiej kopalni masz miał workowany czy luzem?

mpepe
22-12-2013, 18:47
NIe TY za pyskowanie nie dostaniesz;)

Zaczynasz? Ciebie nie pytano ;)

krzysztof7
22-12-2013, 18:48
Twoje ulubione słowo upoważnienie,
A producent upoważnił Cie do doradzania ws kotła ??? a tym bardziej do doradzania na FM.

Daj spokój. Aby mozna było coś opublikować i upoważniać, to najpierw musi taki dokument istnieć. A w przypadku znanej i renomowanej firmy (jedynie na FM - znanej) instalko takiego dokumentu nie ma i raczej nie będzie. Jest natomiast na ich stronie stek kłamstw o kotle rbr.

Życzę wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

karoka65
22-12-2013, 18:50
Twoje ulubione słowo upoważnienie,
A producent upoważnił Cie do doradzania ws kotła ??? a tym bardziej do doradzania na FM.
Do tego nie potrzebuję upoważnień, jak widać obok mojego awatara to na forum jestem od dłuższego czasu, byłem i jestem takim samym userem jak Ty.
Jeśli mam coś do powiedzenia i mam czas to piszę.
Piszę to co udało mi się zauważyć eksploatując teraz już drugi kocioł na eko groszek, znam trochę sterownik bo muszę skoro je serwisuję, czasem uda mi się coś podpowiedzieć klientowi jak tego potrzebuje i nic więcej.
I powiem Ci tak, producentowi zależy na takich dystrybutorach którzy w razie czego pomogą klientowi, jak trzeba to podjadą i zobaczą co się dzieje a nie zależy mu na takich którzy tylko zarabiają na sprzedaży kotłów.
Zadowala Cię taka szczera odpowiedź ?

pawko_
22-12-2013, 18:55
Dzisiaj napisałem ten post http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6281868&viewfull=1#post6281868 zaginął w oka mgnieniu, nie powiem z 4 kolejnych stron czytałem o żonach, fochach itp. znalazłem również informację od 2 użytkowników na temat dotyczący forum.

Ludzie nie traktujmy tego forum jak czatu !!!!

Odpowiedziałem Ci na poprzedniej stronie.

karoka65
22-12-2013, 18:56
Dzisiaj napisałem ten post http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6281868&viewfull=1#post6281868 zaginął w oka mgnieniu, nie powiem z 4 kolejnych stron czytałem o żonach, fochach itp. znalazłem również informację od 2 użytkowników na temat dotyczący forum.

Ludzie nie traktujmy tego forum jak czatu !!!!
A nie fujało za oknem w nocy ?

lestek27
22-12-2013, 18:59
Panowie jaka temp. podajnika jest bezpieczna jeśli chodzi o ślimak i całą resztę?
U mnie dobija do ok. 62 stopnie czasem i nie wiem czy trzeba coś z tym robić czy nie zawracać sobie gitary?

karoka65
22-12-2013, 19:01
Nie zawracać gitary :)

zby-net
22-12-2013, 19:02
Odpowiedziałem Ci na poprzedniej stronie.

Widziałem, zrobiłem tak jak piszesz. Jesteś 1 z tych 2 osób :)

zby-net
22-12-2013, 19:04
Panowie jaka temp. podajnika jest bezpieczna jeśli chodzi o ślimak i całą resztę?
U mnie dobija do ok. 62 stopnie czasem i nie wiem czy trzeba coś z tym robić czy nie zawracać sobie gitary?


Zdaje mi się że taka jest jeszcze bezpieczna, nawet do 70 ale jak chcesz obniżyć to w trybie ręcznym podniósł bym kopczyk.

lestek27
22-12-2013, 19:04
Nie zawracać gitary :)

Dzięki:)

kalio
22-12-2013, 19:14
Do tego nie potrzebuję upoważnień, jak widać obok mojego awatara to na forum jestem od dłuższego czasu, byłem i jestem takim samym userem jak Ty.
Jeśli mam coś do powiedzenia i mam czas to piszę.
Piszę to co udało mi się zauważyć eksploatując teraz już drugi kocioł na eko groszek, znam trochę sterownik bo muszę skoro je serwisuję, czasem uda mi się coś podpowiedzieć klientowi jak tego potrzebuje i nic więcej.
I powiem Ci tak, producentowi zależy na takich dystrybutorach którzy w razie czego pomogą klientowi, jak trzeba to podjadą i zobaczą co się dzieje a nie zależy mu na takich którzy tylko zarabiają na sprzedaży kotłów.
Zadowala Cię taka szczera odpowiedź ?

Moj sprzedwca też mi pomógł tylko jakoś nie może dostać tego swiskta papieru od instalko.
Jak serwisujesz sterowniki to załatw mi wstad przed kompilacja do AT2560

adkwapniewski
22-12-2013, 19:20
Widziałem, zrobiłem tak jak piszesz. Jesteś 1 z tych 2 osób :)

Zobacz ja mam spieki w promocji z węglem, do niedawna cała szuflada takich (brązowych i czarnych szklistych)

http://www.youtube.com/watch?v=PJqk52S0tns

za dużo powietrza to jeden rodzaj , za mało to drugi , do tej pory nie udało się ich zlikwidować całkowicie , teraz testuję parę gadgetów - na razie jest dużo lepiej ale za wcześnie żeby szampana otwierać ;)

grzeh2000
22-12-2013, 20:02
Witka,czy na samsung mini 2 Android 2.3 Gingerbread pójdzie esterownik?

krzysztof7
22-12-2013, 20:06
Witka,czy na samsung mini 2 Android 2.3 Gingerbread pójdzie esterownik?

Pójdzie bez problemu. Na G2.3 w Samsungu Galaxy Ace S5830 u mnie działa.

minertu
22-12-2013, 20:37
A jak minertu spala 30kg na takiej powierzchni to pisze się że oszust :).
Gdyby popalił w innym i nie tym o którym się wydaje niektórym że piszę miałby porównanie i nie pisał by pierdół :)

Ale minertu ma saunę w domu :)
Już nie raz pisałem podnieście temp w swoich domach do mojej 26deg i więcej i powiedzcie ile wtedy spalicie.
Dla mnie zmiana była na plus.

wuwok
22-12-2013, 21:33
Coś jest na rzeczy bo małe "ż" ... ;)
Witam cie ..mam pytanko a mianowicie widzisz różnicę w paleniu po założeniu RCK ???

adkwapniewski
22-12-2013, 22:02
Witam cie ..mam pytanko a mianowicie widzisz różnicę w paleniu po założeniu RCK ???

Na świeżo - widać , jednak trzeba czasu coby popracował w różnych temp ...

karoka65
22-12-2013, 22:09
Mam chyba ze 3 sztuki u klientów które na wkładach 100mm po gazówkach chodzą.

adkwapniewski
22-12-2013, 22:10
Ale tak za ścianę ?

Ciekawe co się gościom dzieje jak mają kominy 20`tki 10m i -20*C na zew ... :)

wuwok
22-12-2013, 22:13
Na świeżo - widać , jednak trzeba czasu coby popracował w różnych temp ...
Jakbyś się podzielił obserwacjami ,generalnie wszyscy którzy założyli . Jakie wymierne korzyści przynosi?spada spalanie?czy to tylko marketing? ....ja zakupiłem i czekam na dostawę..
Ja mam właśnie 20ke komin :(

bobasxx
22-12-2013, 22:14
Ooo, to mi się podoba, jednak wątek żyje ;)


Tylko komu to miałem odpisać ? Hehe ;)

bobasxx
22-12-2013, 22:17
Z okazji Świąt użytkownikom obecnym i przyszłym życzę wszystkiego najlepszego.
Oby wszystkie zimy były takie jak obecna do tej pory, aby spalanie było w miarę i taki sam popiół, oby zadowolenie z posiadanego kotła się nie popsuło i oby nasi producenci sterownika i kotła myśleli o nas i nie zapominali :)

Hej zbigmaz01, dlaczego Ciebie tak ostatnio mało na forum ?

Tobie też wszystkiego naj... życzę ;)

kobra64
22-12-2013, 22:17
adkwapniewski - no ja jednak odradzam takie eksperymenty. Jak masz ubezpieczoną chałupę i tfu tfu nie daj Boże coś się stanie - to o kasie z polisy zapomnij. A odnośnie gości z większymi kominami i co się im dzieje - ja mam fi 180 komin systemowy w zakładzie ( tam skąd teraz są moje wykresy ). RCK brak. Xaverego jakoś przeżyłem. Wszystko się da ustawić. Obserwujesz - wnioskujesz - wprowadzasz zmiany. I ma chodzić.

bobasxx
22-12-2013, 22:21
Poranne kalafiory, co robię źle? Czy to jednak norma?

231374231375231376231377231378

Kolega chyba kalafiora nie widział.
Ogień na środku palnika, popiół ok. Jeśli to coś się w palcach rozkrusza, a dodatkowo samo spada do popielnika, to wszystko jest git ;)

kobra64
22-12-2013, 22:24
A tak jeszcze o RCK Wam napiszę. Jak dla mnie - to tylko takie na wylocie komina. Co się stanie, jak akurat zawieje halny ( z góry na dół wieje - wiatr fenowy ) a klapka w zamontowanym w wyczystce RCK się zablokuje ( wszystko się może zepsuć )? I żywy stąd nie wyjdzie nikt, i żywy stąd nie wyjdzie nikt...

karoka65
22-12-2013, 22:25
U mnie też ceramik fi 200mm i nic nawet dla Xawerego nie kręciłem :)

adkwapniewski
22-12-2013, 22:28
adkwapniewski - no ja jednak odradzam takie eksperymenty. Jak masz ubezpieczoną chałupę i tfu tfu nie daj Boże coś się stanie - to o kasie z polisy zapomnij. A odnośnie gości z większymi kominami i co się im dzieje - ja mam fi 180 komin systemowy w zakładzie ( tam skąd teraz są moje wykresy ). RCK brak. Xaverego jakoś przeżyłem. Wszystko się da ustawić. Obserwujesz - wnioskujesz - wprowadzasz zmiany. I ma chodzić.


Chce Ci się kręcić ? Mnie się już znudziło ... W południe -2*C , wieczorem -13*C - dziwne stany raz nadmuch 38% wystarcza a innym razem 43% to mało - jak na razie huśtawki się skończyły - na jak długo okaże się po lutym ;) W tym roku prorokuję znowu -37*C :)


A tak jeszcze o RCK Wam napiszę. Jak dla mnie - to tylko takie na wylocie komina. Co się stanie, jak akurat zawieje halny ( z góry na dół wieje - wiatr fenowy ) a klapka w zamontowanym w wyczystce RCK się zablokuje ( wszystko się może zepsuć )? I żywy stąd nie wyjdzie nikt, i żywy stąd nie wyjdzie nikt...


Kotłownia oddzielona "śluzą" od reszty domu , w kotłowni grawitacja , reszta mechaniczna z odzyskiem - więc nie widzę problemu.

Zablokować się może , ale chyba jak coś tam wpadnie do komina

kobra64
22-12-2013, 22:32
Eee tam zaraz kręcić. Raz ustawić i ma być. Ewentualnie jak naprawdę dużo się zmieni to dostroić - chociaż i bez tego by szło tylko spalanie większe wyjdzie.

adkwapniewski
22-12-2013, 22:37
Masz dobry węgiel ... ja narzekać nie mogę, ale mógłby być lepszy ;) Sorry za niską jakość ale pobije ktoś takie ciasteczko ? ->
231528

Z przed montażu rck, zabawa nadmuchem 60% - 100%.

pawko_
22-12-2013, 22:38
to chyba choinka jest :) ?

bobasxx
22-12-2013, 22:40
Masz dobry węgiel ... ja narzekać nie mogę, ale mógłby być lepszy ;) Sorry za niską jakość ale pobije ktoś takie ciasteczko ? ->
231528

A co to za ramka wokół tego "ciasteczka" ???

pawko_
22-12-2013, 22:41
ramka z cegieł szamotowych :)

zbigmaz01
23-12-2013, 04:57
Hej zbigmaz01, dlaczego Ciebie tak ostatnio mało na forum ?

Tobie też wszystkiego naj... życzę ;)Bo nie lubię się z oszołomami spierać. To jest tylko kocioł i ma robić swoją robotę a resztę mam gdzieś :lol2::bye:
Wszystkiego naj :D:p

edgar184
23-12-2013, 06:14
Bo nie lubię się z oszołomami spierać. To jest tylko kocioł i ma robić swoją robotę a resztę mam gdzieś :lol2::bye:
Wszystkiego naj :D:p

Hej! Jak juz jestes to opiszesz swoje doswiadczenie z buforem. Warto inwestowac? Jakie różnice z przed zamontowaniem bufora a po?

zbigmaz01
23-12-2013, 06:51
Hej! Jak juz jestes to opiszesz swoje doswiadczenie z buforem. Warto inwestowac? Jakie różnice z przed zamontowaniem bufora a po?
Moja instalacja była od razu z buforem czyli nie wiem jak by było bez. Znam tylko jedną stronę.

sebsa
23-12-2013, 07:01
Witam cie ..mam pytanko a mianowicie widzisz różnicę w paleniu po założeniu RCK ???

Różnicę jeśłi ujrzysz - to tylko przy niskich temperaturach. Powyżej 7-8 deg na zewnątrz już raczej nie.

SiNi
23-12-2013, 07:59
Witam. Po 28h palenia mam tyle i tak w popielniku jak na zdjęciu poniżej. Wygląda to dobrze? Poszło na oko jakieś 50kg groszku. Czy nie za dużo w popielniku? Instalacja otwarta z dużą ilością wody, więc nagrzanie jej trochę potrwało. Dom 120m2, grzane jakieś 110-115m2, gdzie korytarz mocno niedogrzany (mały grzejnik i duże straty, bo ciągnie z ganku). Brak ocieplenia, okna to stare plastiki. Na początku grzebałem co nieco, ale wieczorem jak mu podniosłem CO z 55deg do 60deg to do rana nic nie było ruszane.
231544

Sterownik już bangla w necie ale wyłączony, bo jeszcze muszę drobną rzecz poprawić w instalacji - ciekną 2 śrubunki (jeden to stary zbuk, a drugi ma uszczelkę do dupy i ze dwie trzeba mu wcisnąć, bo tak jednego udało się "załatać"). Później dorzucę sobie adres stera do stopki. Na teraz mogę tutaj dać adres, ale wątpię, że przed południem odpalę kocioł (RCK może jeszcze przy okazji zamontuję).
https://esterownik.pl/sterownik/3880

Byłbym zapomniał napisać, że to RBR 17kW.

Delphion1
23-12-2013, 08:13
Masz dobry węgiel ... ja narzekać nie mogę, ale mógłby być lepszy ;) Sorry za niską jakość ale pobije ktoś takie ciasteczko ? ->
231528

Z przed montażu rck, zabawa nadmuchem 60% - 100%.
Normalnie potwór jak z Władcy Pierścieni:)
Gratuluje ja takiego jeszcze nie widziałem:D

SiNi z 50 kg szuflada to ogólna norma a spalanie będzie spadać.

pawko_
23-12-2013, 08:31
Chyba musisz sini nadmuch zwiększyć bo widać tam czarny niedopalony groch albo podawanie zmniejszyć.

5iatka
23-12-2013, 09:15
Zrobiłem mix'a Pieklorza z Jaretem ( 2do1) kupione w Bartexie.
Pieklorz, jest wilgotny, ale do kolejnego zasypu już będzie lepiej. ( Jaret jak pieprz )
W popielniku tak:
231340
Te gubsze frakcje po ściśnieciu rozpadają się na popiół.
Parametry i histogram:
231341
Sprawa z ustawieniami jest 'świeża', ale przy zmniejszeniu nadmuchu widać dym z komina. Przy obecnym jeszcze muszę poobserwować, co się dzieje w wymienniku ( ewentualna sadza ) Pewnie dla spokoju +1 na nadmuchu, ale wtedy w popielniku większe kawałki. ( Pracował chwilę na większym nadmuchu i tak było )
Jest ok, czy jeszcze jakieś kombinacje uskuteczniać ?

Tego mixa mam 375kg, więc nie będę się rozczulał bardzo. Za chwilę wracam do Kazika Juliusza i tam było przyzwoicie, jak się skończy wrzucam Retopal i tego mam więcej, zatem wtedy będzie trzeba obserwować.

Ponawiam, bo przez ostatnie pieprzenie o pompach się nic nie dowiedziałem.
popiół z dzisiaj
231552
231553

Coś poprawiać, czy ujdzie ?

prz3kus
23-12-2013, 10:31
Ponawiam, bo przez ostatnie pieprzenie o pompach się nic nie dowiedziałem.
popiół z dzisiaj
231552
231553

Coś poprawiać, czy ujdzie ?

Jak nie ma tragicznych spieków dał bym wiatraczek +1
Ja od pewnego czasu pale na Piekarzu i jade na 40% nadmuch, popielnik czyszczę raz na 9dni
Na wcześniejszym wungielku co 4dni przy nadmuchu 47% :)

wojtas77
23-12-2013, 15:54
IP serwera, maski i portu nie ruszaj, sterownik pamięta te rzeczy.
Musisz być wolne IP i sprawdzić bramę.
Nie dasz rady zadzwoń jutro do południa to pomogę, fona znajdziesz na mojej stronie.

Panie Wieśku jestem już widoczny :cool:
Dziękuję za pomoc.

Jeszcze nie wszystko wygląda cacy bo dom się jeszcze wygrzewa i palacz ze mnie słaby ale pomału się uczę.

wojtas77
23-12-2013, 16:15
Mobile wam działa?

edgar184
23-12-2013, 17:30
Mobile wam działa?
Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale tak, kolego, jest widoczny Twój sterownik.

edgar184
23-12-2013, 17:42
Czy jest konieczność wyciągania i czyszczenia suchej półki?? :)

bobasxx
23-12-2013, 17:46
Czy jest konieczność wyciągania i czyszczenia suchej półki?? :)

Nie, ja zgarniam tylko z niej do siebie, pod nią od siebie i prawie po czyszczeniu ;)

A i trochę przyciąłem skrobak, żeby właził nad deflektor.

wojtas77
23-12-2013, 18:17
Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale tak, kolego, jest widoczny Twój sterownik.

Pytałem czy działa dostęp z androida :)

karoka65
23-12-2013, 19:15
Panie Wieśku jestem już widoczny :cool:
Dziękuję za pomoc.

Jeszcze nie wszystko wygląda cacy bo dom się jeszcze wygrzewa i palacz ze mnie słaby ale pomału się uczę.
Niema za co :)
Android chodzi, spróbuj zaktualizować eSterownik Mobile, musisz wybrać swój ster podać login i hasło.

karoka65
23-12-2013, 19:19
Nie, ja zgarniam tylko z niej do siebie, pod nią od siebie i prawie po czyszczeniu ;)

A i trochę przyciąłem skrobak, żeby właził nad deflektor.
Chłopaki robią to tak samo, skrobak jest giętki mówią że wchodzi między półkę a deflektor

szczudlo
23-12-2013, 20:00
Witam
Panowie, mam pytanie odnośnie trybu podtrzymania. Ostatnio trochę kombinuję z ustawieniami i tak to wczoraj doprowadziłem piec do trybu podtrzymania, w którym zaczął dmuchać najpierw 52% potem wskoczył na 62% mimo iż jest ustawione 42% w trybie podtrzymania. Może mi to ktoś wyjaśnić?

lestek27
23-12-2013, 20:04
Witam
Panowie, mam pytanie odnośnie trybu podtrzymania. Ostatnio trochę kombinuję z ustawieniami i tak to wczoraj doprowadziłem piec do trybu podtrzymania, w którym zaczął dmuchać najpierw 52% potem wskoczył na 62% mimo iż jest ustawione 42% w trybie podtrzymania. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Jeżeli masz ustawiony aktywny algorytm wygaszania kotła to w podtrzymaniu robi właśnie tak jak mówisz.
Rozpoczyna dmuchać tak jak ustawiłes a jak temp. spalin nie wzrasta o określoną wartośc w ciągu jakiegoś czasu to podnosi nawiew o 10%.
U ciebie musiało podnieść dwa razy.
Wszystko to po to żeby nie wygasło.
Jesli się mylę to ktoś poprawi:)

szczudlo
23-12-2013, 20:06
Jeżeli masz ustawiony aktywny algorytm wygaszania kotła to w podtrzymaniu robi właśnie tak jak mówisz.
Rozpoczyna dmuchać tak jak ustawiłes a jak temp. spalin nie wzrasta o określoną wartośc w ciągu jakiegoś czasu to podnosi nawiew o 10%.
U ciebie musiało podnieść dwa razy.
Wszystko to po to żeby nie wygasło.
Jesli się mylę to ktoś poprawi:)

Oooo takie cuda, i znowu jestem trochę mądrzejszy z eCoala :), dziękuję bardzo za odpowiedź. Faktycznie mam ustawione tak jak piszesz.
Pozdrawiam

karoka65
23-12-2013, 20:08
Tomek odpisałem na priva ale widzę że lestek już wyjaśnił

lestek27
23-12-2013, 20:18
Byłem szybki:)
Życzę wszystkim Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt.
Bez kotłów, węgla itp.
Dużo odpoczynku i więcej dystansu do tematu.
Wszystkiego Najlepszego !!!

wojtas77
23-12-2013, 21:59
Niema za co :)
Android chodzi, spróbuj zaktualizować eSterownik Mobile, musisz wybrać swój ster podać login i hasło.

Nie mogłem wejść w menu eSterownik Mobile na moim htc.
Wystarczyło dłużej przytrzymac przycisk ostatnich aplikacji :)

grzeh2000
24-12-2013, 07:45
Zainstalowałem esterownik Mobile ale pisze zeby wejsc do menu konfiguracji i skonfigurowac połaczenie.Gdzie to znajde?Jak wchodze przez google po wifi to dochodzi do pasku ładowania z napisem ecoal i kawałeczek sie ładuje i wiesza sie

johny34
24-12-2013, 08:05
Wesołych Świat Bożego Narodzenia dla wszystkich forumowiczów :) :) :)231714

Delphion1
24-12-2013, 08:25
http://www.youtube.com/watch?v=Fen62-bhlwk

Zdrowych Pogodnych Świąt dla wszystkich
życzy
Grzegorz

minertu
24-12-2013, 18:43
Maleńka Miłość w żłobie śpi, Maleńka Miłość przy Matce Świętej, dziś cała ziemia i niebo lśni dla tej Miłości Maleńkiej.....Zdrowych i Wesołych Świąt życzą Grzegorz z rodziną.

krzysztof7
24-12-2013, 19:22
W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie

Wesołych Świąt życzy Krzysiek.

SiNi
24-12-2013, 20:18
Również życzę zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Wracając do tematu, to chciałbym się zapytać czy jest jakiś prosty tani sposób by nasz RBR śmigał jak mamy dyskotekę w kotłowni. Chodzi o to, że na UPSa mnie w tym momencie nie stać, a wiało dziś tak, że ciągle przygasało światło. Tym sposobem sterownik ciągle się wyłączał na ułamek sekundy. Konstruktorzy płyty głównej mogli na wejściu zastosować jakiś kondensator i na takie krótkie przerwy byłby problem z głowy (urządzenia sterowane przez sterownik by padały, ale ster śmigałby dalej bez przerw). Może Wy byście coś poradzili, ale bez ingerencji w elektronikę. Zależy mi na bardzo tanim rozwiązaniu, a UPS w przyszłości będzie (+ jakiś generator z prostym stabilizatorem napięcia).
Druga sprawa to czy są jakieś przełączniki by móc przełączać instalację w domu pomiędzy fazami. Dziś po "dyskotece" brakło prądu i okazało się, że tylko na jednej fazie (akurat chata na tej w całości śmiga co się zmieni jak piętro zacznę wykańczać). Jak żonka zaczęła ostro marudzić (ciasto w piekarniku) to w końcu rozprułem przedłużacz siłowy i wykorzystałem jedną z pozostałych faz do zasilenia piekarnika i kociołka (niestety za późno, to trzeba było rozpalać). Na przyszłość fajnie by było przynajmniej część chaty (czy nawet całą) na szybko przełączyć na inną fazę, ale bez grzebania w kablach.

Co do RBRa to niestety silnik głośny jest i muszę go jakoś wyciszyć. Chodzi jak stara pralka wirnikowa, a ten dźwięk u mnie ściany dość dobrze przenoszą. Niby nie za głośno, ale w nocy czasem przeszkadza, a przed świętami nie udało mi się oringa kupić. Nigdzie w najbliższej okolicy nie mają:bash:, a jechać 10km za taką duperelą się nie opłaca.

w84u
24-12-2013, 20:49
Druga sprawa to czy są jakieś przełączniki by móc przełączać instalację w domu pomiędzy fazami.
Zapewne chodzi Ci o coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.php?string=prze%C5%82%C4%85cznik+faz&search_scope=

fenix2
24-12-2013, 20:50
Jeżeli Ecola jest zasilany bezpośrednio z 230V a zasilacz jest wbudowany to bez ingerencji nic nie poradzisz, tylko UPS.
Co do zaniku jednej z faz to są tzw. przełącznik faz który przełącza na sprawną fazę, ale przełączenie odbywa się z przerwą. (np.: F&F PF-431).

adkwapniewski
24-12-2013, 21:04
Również życzę zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Ciach

Druga sprawa to czy są jakieś przełączniki by móc przełączać instalację w domu pomiędzy fazami. Dziś po "dyskotece" brakło prądu i okazało się, że tylko na jednej fazie (akurat chata na tej w całości śmiga co się zmieni jak piętro zacznę wykańczać). Jak żonka zaczęła ostro marudzić (ciasto w piekarniku) to w końcu rozprułem przedłużacz siłowy i wykorzystałem jedną z pozostałych faz do zasilenia piekarnika i kociołka (niestety za późno, to trzeba było rozpalać). Na przyszłość fajnie by było przynajmniej część chaty (czy nawet całą) na szybko przełączyć na inną fazę, ale bez grzebania w kablach.

Co do RBRa to niestety silnik głośny jest i muszę go jakoś wyciszyć. Chodzi jak stara pralka wirnikowa, a ten dźwięk u mnie ściany dość dobrze przenoszą. Niby nie za głośno, ale w nocy czasem przeszkadza, a przed świętami nie udało mi się oringa kupić. Nigdzie w najbliższej okolicy nie mają:bash:, a jechać 10km za taką duperelą się nie opłaca.

http://www.fif.com.pl/lista_produktow/32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fif.com.pl%2Fl ista_produktow%2F32) (w84u i fenix2 byli szybsi :) )

Ja dzisiaj miałem akcję z zablokowany podajnikiem ... nie zerwało zawleczki (?) ale nie podawał tylko było słychać że się męczy ... wyciągnąłem cały węgiel z kosza , część z ślimaka , po drugiej próbie włączenia ruszył :) Dowiedziałem się po co jest otwór w koszu - mógłby być większy ;)

Tylko teraz buczy jak podaje ...

Jest coś jeszcze w ślimaku ? Czy coś się stało z silnikiem ?

kalio
25-12-2013, 08:53
A ja liczyłem że mikołaj przyniesie nam Certyfikat na święta. I dupa.

Czy ktoś z forumowiczów widział ów certyfikat ???

A może ktoś świeżo kupił kocioł i takowy posiada.

edgar184
25-12-2013, 09:17
A ja liczyłem że mikołaj przyniesie nam Certyfikat na święta. I dupa.

Czy ktoś z forumowiczów widział ów certyfikat ???

A może ktoś świeżo kupił kocioł i takowy posiada.

A Ty dalej swoje...

SiNi
25-12-2013, 10:02
Racja. Na święta odpuść kolego. Z drugiej strony to rozumiem kalio bo dzwonił do Instalco i dowiedział się, że certyfikat miał być na koniec listopada. Do tej pory go nie ma (17 grudnia do mnie dojechał kocioł bez niego), a kalio dzięki temu stracił możliwość dopłaty do kotła. 4k PLN (w przybliżeniu) to nie mało dla wielu osób.
Ja ciekaw jestem jak czyścić kocioł gdy się nie odstawia. U mnie cały czas równiutko chodzi w automacie (na grupowe nie mam czasu bo dużo do zrobienia w domu, a wkrótce wyjazd za granicę) i jak na razie to czekam aż dmuchawa zejdzie niżej i wtedy czyszczę. Dobrze robię? Przyzwyczajony jestem, że z śmieciucha przy każdym otworzeniu drzwiczek kopciło to RBR mi nie przeszkadza przy czyszczeniu (mimo działającej dmuchawy dymu w kotłowni jest mniej).

kaszpir007
25-12-2013, 10:27
Racja. Na święta odpuść kolego. Z drugiej strony to rozumiem kalio bo dzwonił do Instalco i dowiedział się, że certyfikat miał być na koniec listopada. Do tej pory go nie ma (17 grudnia do mnie dojechał kocioł bez niego), a kalio dzięki temu stracił możliwość dopłaty do kotła. 4k PLN (w przybliżeniu) to nie mało dla wielu osób..

Ja szczerze mówiąc tego nie rozumiem ...
Jak potrzebny był certyfikat to należało kupić kocioł z certyfikatem.

Jak kupiło się bez to znaczy że nie był on potrzebny. W moim kotle chyba jest certyfikat , ale szczerze mówiąc dla mnie jest to malo znaczący papierek który do niczego nie jest mi potrzebny ...
W większości certyfikat jest tyle samo warty co certyfikat energetyczny ...
Jedno i drugie w większości mocno odstaje od rzeczywistości ...

adkwapniewski
25-12-2013, 11:11
Dzisiaj miałem awarię prądu , w nocy wyłączali parę razy na parę minut ale rankiem nie było prądu 2 godziny - kocioł się podniósł sam i to na niby "wesołej" (praktycznie brak popiołu) :) UPS chyba nie będzie potrzebny :)

Delphion1
25-12-2013, 11:16
SiNi przestawiasz w tryb reczny i czyścisz :)

minertu
25-12-2013, 11:33
Dzisiaj miałem awarię prądu , w nocy wyłączali parę razy na parę minut ale rankiem nie było prądu 2 godziny - kocioł się podniósł sam i to na niby "wesołej" (praktycznie brak popiołu) :) UPS chyba nie będzie potrzebny :)

Ja z zakupem zwlekałem ponad 3lata.W końcu go zakupiłem.

wojtas77
25-12-2013, 12:32
Witam.
Próbuję skonfigurować statystyki i nie wiem co wpisać w polu :
Ilość kg/min pracy podajnika

Wiem że o tym było już nie raz pisane ale nie chce mi się szukać bo przecież święta są :lol2:

karoka65
25-12-2013, 13:35
Witam.
Próbuję skonfigurować statystyki i nie wiem co wpisać w polu :
Ilość kg/min pracy podajnika

Wiem że o tym było już nie raz pisane ale nie chce mi się szukać bo przecież święta są :lol2:
miał średnio 0,35 do nawet 0,37kg/min
eko groszek 0,32 do 0,34kg/min
groszek około 0,27 do 0,29 kg/min
Jak chcesz po aptekarsku to trzeba sprawdzić.

wojtas77
25-12-2013, 14:27
miał średnio 0,35 do nawet 0,37kg/min
eko groszek 0,32 do 0,34kg/min
groszek około 0,27 do 0,29 kg/min
Jak chcesz po aptekarsku to trzeba sprawdzić.

Dziękuję :D

I wszystkim życzę WESOŁYCH ŚWIĄT :bye:

skap
25-12-2013, 18:33
http://www.fif.com.pl/lista_produktow/32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fif.com.pl%2Fl ista_produktow%2F32) (w84u i fenix2 byli szybsi :) )

Ja dzisiaj miałem akcję z zablokowany podajnikiem ... nie zerwało zawleczki (?) ale nie podawał tylko było słychać że się męczy ... wyciągnąłem cały węgiel z kosza , część z ślimaka , po drugiej próbie włączenia ruszył :) Dowiedziałem się po co jest otwór w koszu - mógłby być większy ;)

Tylko teraz buczy jak podaje ...

Jest coś jeszcze w ślimaku ? Czy coś się stało z silnikiem ?

Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.
Pozdrawiam

gmaj22
25-12-2013, 19:22
Wszystkim forumowiczom skladam najserdeczniejsze zyczenia Wesolych Swiat oraz cieplego Nowego Roku. Jak na razie pogoda nas wyjatkowo rozpieszcza i miejmy nadzieje, ze nie da nam popalic przy okazji nastepnych swiat...tych w kwietniu ;)

mpepe
25-12-2013, 19:50
A ja liczyłem że mikołaj przyniesie nam Certyfikat na święta. I dupa.

Czy ktoś z forumowiczów widział ów certyfikat ???

A może ktoś świeżo kupił kocioł i takowy posiada.

Kalio chodzi Ci chyba o "świadectwo" a nie o certyfikat wyrażaj się poprawnie bo Zawijana wprawisz w konsternację :-)

mpepe
25-12-2013, 19:55
miał średnio 0,35 do nawet 0,37kg/min
eko groszek 0,32 do 0,34kg/min
groszek około 0,27 do 0,29 kg/min
Jak chcesz po aptekarsku to trzeba sprawdzić.



Ja mam ustawione na eko z Wesołej 0.3 i wychodzi co do kg

adkwapniewski
25-12-2013, 20:10
Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.
Pozdrawiam

W Imieniny była sytuacja awaryjna , kluczy i innych "wkrętaków" nie miałem ze sobą ;) Dzisiaj nie dotarłem , może jutro się uda :D Generalnie udzieliła mi się świąteczna atmosfera :rolleyes:
231866

animuss
25-12-2013, 21:39
http://www.fif.com.pl/lista_produktow/32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fif.com.pl%2Fl ista_produktow%2F32) (w84u i fenix2 byli szybsi :) )

Ja dzisiaj miałem akcję z zablokowany podajnikiem ... nie zerwało zawleczki (?) ale nie podawał tylko było słychać że się męczy ... wyciągnąłem cały węgiel z kosza , część z ślimaka , po drugiej próbie włączenia ruszył :) Dowiedziałem się po co jest otwór w koszu - mógłby być większy ;)

Tylko teraz buczy jak podaje ...

Jest coś jeszcze w ślimaku ? Czy coś się stało z silnikiem ?
Wesołych Świąt Wszystkim życzę
Może kondensator stracił pojemność .

Maher
25-12-2013, 23:01
Na drugi raz, jak już wyciągniesz prawie cały węgiel to warto także wyciągnąć ślimak. Niewiele więcej roboty, a masz pewność, że nic nie ma na ślimaku, ani w podajniku.
Pozdrawiam

Koledze w Kostrzewie też zablokowało ślimaka i nie zerwało zawleczki, ale odkręcił śruby mocujące silnik z reduktorem i obudową i wyciągnął całość ze ślimakiem (znalazł w pelecie kawałek pręta żebrowanego fi16), później całość włożył i dokręcił śruby. Ciekawe czy u nas z ekogroszkiem przeszedł by ten manewr (nawet nie musiał opróżniać zasobnika, a był pełny, tylko trochę peletu na podłogę się wysypało).

adkwapniewski
26-12-2013, 07:23
Wesołych Świąt Wszystkim życzę
Może kondensator stracił pojemność .

O tym nie pomyślałem - wezmę miernik :)


BTW

Wesołych , spokojnych świąt :D

kazoss
26-12-2013, 13:04
Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?

mpepe
26-12-2013, 13:26
Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?

Do rozwiązania zagadki przydałoby się żebyś podał jakieś dane w jaki sposób palisz: automat, grupowe czy ręczny.
Ogólnie przy niedopałach należy zwiększyć czas przerwy lub podnieść moc dmuchawy na początek o 1% podaj link do sterownika będzie łatwiej. Jeżeli zmieniasz ustawiania staraj się robić to na jednym parametrze jak zwiększasz dmuchawę to nie ruszaj czasu podawania.

kazoss
26-12-2013, 14:16
Sterownik Ecoal w automacie ... Niestety piec nie jest podłączony do sieci .

bobasxx
26-12-2013, 18:21
Witajcie , mam problem piec nie dopala mi ekogroszku duża jego część trafia do szuflady . Dom jest na etapie budowy , temperatura na ogrzewanie podłogowe ustawiona na 20 stopni ( zasilanie ), ogrzewanie na poddaszu ustawione za pomocą termostatów na ok 14 stopni . Jedna sprawa na pewno jest źle zrobiona , czujnik temperatury powrotu jest na powrocie podłogówki i wskazuje temperaturę ok 18-20 stopni ( faktyczna temperatura jest wyższa ). Czy takie złe umiejscowienie czujnika może powodować moje problemy ?

Temperatura powrotu nie ma wpływu na pracę algorytmu spalania.
Jeśli niedopala Ci na automacie, to ustaw dmuchawę na początek na +1.

djhiq
26-12-2013, 20:42
Witam. Mój nowiutki kociołek stoi w garażu i czeka na jutrzejsze odwiedzimy instalatora. Jestem nowy w dziedzinie pieców z podajnikiem. Zakupiłem RBR 17kw. Możecie mi podpowiedzieć jakieś zgrubsza wskazówki dla nowego użytkownika tego piecyka. Jakieś ogólne porady starych wyjadaczy. Nawet opału jeszcze niemam i coś trzeba bedzie na początek kupić do pojemnika. Teraz będę ogrzewał jedynie budowę bo wprowadzać się narazie nie zamierzam. Dom bez ocieplenia jedynie dach już na gotowo z dociepleniem (płaski betonowy). Powierzchnia ogrzewana ok 250 m2 100% podłogówka + garaż ok 58 m2 1 grzejnik. Możecie mi bliżej naświetlić o co dokładnie chodzi w tym spalaniu grupowym i czy mam się tym bawić narazie? Tak wogóle z tego co czytam to się zastanawiam czy nie było lepiej kupić 11 kW ale to już wyjdzie w praniu

fenix2
26-12-2013, 21:43
A co to Instalko zmieniło moc kotła z 11kW na 12kW?

Maher
26-12-2013, 22:15
A co to Instalko zmieniło moc kotła z 11kW na 12kW?

Myślałem że gdzieś się ktoś w poście pomylił i grzebałem w forum, a tu się okazuje że na stronach sprzedawców jest zmiana na 12KW.
Szkoda że ta informacja jako pierwsza nie wypłynęła od producenta/sprzedawcy tylko od forumowicza i ciekawe co to oznacza (zrobili badania i kocioł ma większą moc czy może zmodernizowali nie udany model 11KW i wypuścili nowy model). Też dobrze ta informacja o producencie nie świadczy, bo jakby nie czujność forumowicza to może by się nikt nie dowiedział, i podobne informacje jak brak certyfikatu czy inne zmiany na stronie producenta bez oświadczenia nie powinny się zmieniać.

Piotrek42
26-12-2013, 22:44
Karoka65 na swojej stronie zamieścił taką informację:

Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012

hoho to lepszej jak znanego producenta kotłów ;) bo jak dobrze pamiętam on ma B to chyba będzie klasa V

NO nic trza poczekac na Zawijana... niech powie co to za norma:)

Piotrek42
27-12-2013, 07:38
To są dwie różne miary tak jak Kelwin i Celsjusz.

Klasa V w nowej obowiązującej normie PN-EN 303-5:2012 jest klasą najwyższą.
Klasa III normy PN-EN 303-5:2012 odpowiada miej więcej Klasie A Świadectwa na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydawanego przez IChPW.

To tyle co zapamiętałem.

Dlatego ja mogę sie mylić... od norm to Zawijan jest :)

minertu
27-12-2013, 07:55
Ja od siebie dodam,że klasę V to mało który kocioł węglowy osiągnie.

minertu
27-12-2013, 07:59
Myślałem że gdzieś się ktoś w poście pomylił i grzebałem w forum, a tu się okazuje że na stronach sprzedawców jest zmiana na 12KW.
Szkoda że ta informacja jako pierwsza nie wypłynęła od producenta/sprzedawcy tylko od forumowicza i ciekawe co to oznacza (zrobili badania i kocioł ma większą moc czy może zmodernizowali nie udany model 11KW i wypuścili nowy model). Też dobrze ta informacja o producencie nie świadczy, bo jakby nie czujność forumowicza to może by się nikt nie dowiedział, i podobne informacje jak brak certyfikatu czy inne zmiany na stronie producenta bez oświadczenia nie powinny się zmieniać.
W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.

Nikt to znaczy kto?
Użytkownik czy przyszły nabywca?

mark3k
27-12-2013, 08:10
Skoro jest nowa deklaracja "Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012" to gdzie to świadectwo mogę pobrać i przeczytać? Wie ktoś ? Proszę zapodać link do pliku.

minertu
27-12-2013, 08:11
Skoro jest nowa deklaracja "Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012" to gdzie to świadectwo mogę pobrać i przeczytać? Wie ktoś ? Proszę zapodać link do pliku.
Pisz do producenta on wie na 100%

JTFX
27-12-2013, 08:17
W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.
Co w takim razie miała na celu ta zmiana?

Dziwnie że po zmianie na 12 kW od razu ma badania.

mark3k
27-12-2013, 08:23
Pisz do producenta on wie na 100%

Z chęcią bym napisał, ale na poprzednie e-mail-e z pytaniami nikt z Instalko nie raczył odpowiedzieć, więc nie ma sensu pisać. Firma jak do tej pory niestety nas userów "olewa", chyba, że tylko ja mam pecha, choć próby dodzwonienia się do firmy także spełzły na niczym. ;)
Pewnie od Ciebie i Pana Wieśka odbierają telefony (przedstawiciele handlowi), ale w większości tylko od Was.

minertu
27-12-2013, 08:34
Co w takim razie miała na celu ta zmiana?

Dziwnie że po zmianie na 12 kW od razu ma badania.

Nie mam obowiązku odpowiadać na te pytania.Jedyne co mogę na teraz powiedzieć to,że
nie po zmianie (kw) ma badania ale badano cały typoszereg więc najmniejszemu przystało 12kW.

Jarecki79
27-12-2013, 08:46
Andrzeju, źle zapamiętałeś odnosnie tego dopasowania klasy A i B - a dlaczego -to sobie poszukaj......

Badając w Zabrzu na dole atestu masz zapis o spełnianiu wcześniej normy PN-EN 303:5:2002 w/g podanego zakresu
a obecnie zapis jest podobny, tyle,że opisujący badanie zgodnie z normą PN-EN 303:5:2012 w/g podanego zakresu

kalio
27-12-2013, 09:42
Sam kocioł z automatycznym podawaniem opału to może nie.

Ale zestaw Paliwo Kwalifikowane + Kocioł + System Oczyszczania Spalin na pewno nie przekroczy granicznych wartości zanieczyszczeń klasy V według nowej obowiązującej normy PN-EN 303-5:2012.

IChPW w Zabrzu podał już propozycje nowych, bardziej zaostrzonych kryteriów energetyczno-emisyjnych dla kotłów względem normy PN-EN 303-5:2012

Super

Radosna twórczość Firmy Instalko -- czyli co uzytkownicy z kotłem 11kW zostali nabici w butelkę.

Bo ja osobiscie nie wierzę że że o miała być 11 a wyszła przepadkiem 12.

Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12

kalio
27-12-2013, 09:45
Super

Radosna twórczość Firmy Instalko -- czyli co uzytkownicy z kotłem 11kW zostali nabici w butelkę.

Bo ja osobiscie nie wierzę że że o miała być 11 a wyszła przepadkiem 12.

Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12

A zauważyliście ze 23 też już nie ma jest 25 ????
Jak pamietam to 25 w zabrzu otrzymała B potem jako 23 otrzymał A.

Dobrze że Minertu sprzedaje jeszcze 23kW

slawek&beata
27-12-2013, 09:48
W kotle nic się nie zmieniło poza tym,że już nie jest 11kW (a mieści się w tym przedziale) ale 12kW.


No jednak cos sie tam zmienilo, a moze Wam sprawnosc za slaba wychodzila i zeby chociaz 80% przekroczyc zmieniliscie na 12kW? Bo te powyzej 88% ze zmniejszona powierzchnia wymiany w stosunku do 17 to mozna miedzy bajki wlozyc. Coraz to bardziej wyglada na nieprofesjonalnie przynajmniej w stosunku do marketingu tego kotla , kociol sam w sobie ok ale jest juz jak widac na forum kilka osob ktore czuja sie lekko oszukane.

tadek w
27-12-2013, 09:49
no i zaczelo się

kalio
27-12-2013, 09:52
Karoka65 na swojej stronie zamieścił taką informację:

Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej wg. PN-EN 303-5:2012

Karoka już zmienił tą informację na "Kotły posiadają Świadectwo na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego w klasie IV-ej "
Pewnie się zapędził z początku

231960

kalio
27-12-2013, 09:56
no i zaczelo się

Nie nie zaczeło

Jest to po prostu brak UCZCIWOŚCI i tyle.
Jak by kocioł spełniał wymagania i było by to zgodne z DTR to by tak dupami nie trześli, a tak proszę.
Teraz to nawet DTR pogineły ze strony a nowy klient ma mówione że sprawność jest dobra.

karoka65
27-12-2013, 09:58
Za długo to twało, 11 nie wyszła i trzeba było zrobić coś nowego i mamy 12
Nie zrobiono nic nowego, to dalej ten sam kocioł, muszę znowu Cię rozczarować.
Tak samo Skam 12kW w świadectwie awansował na 12,5kW czy to inny kocioł ?
Nie dalej ten sam.
Masz najmniejszy gabarytami kocioł 12kW jaki jest produkowany w kraju a pewnie i poza granicami nikt nie produkuje mniejszego.
Masz kocioł w czwartej klasie i dalej coś Ci nie pasuje.

minertu
27-12-2013, 09:59
A zauważyliście ze 23 też już nie ma jest 25 ????
Jak pamietam to 25 w zabrzu otrzymała B potem jako 23 otrzymał A.

Dobrze że Minertu sprzedaje jeszcze 23kW

Minertu sprzedaje takie jakie kupuje od INSTALKO.
Na obecną chwilę nie mam możliwości zmian bo trwają prace na serwerze.Na dodatek Minertu nie siedzi cały czas przed kompem aby dokonać zmian.Jak co niektórzy widzą,że mój sklep się sypnął i wymaga odnowienia i uaktualnienia-zdarza się. Tak teraz wg nowych badań jest 25kW.

Arturo72
27-12-2013, 10:14
Masz najmniejszy gabarytami kocioł 12kW jaki jest produkowany w kraju a pewnie i poza granicami nikt nie produkuje mniejszego.

Dokładnie,sprzedawca nie będzie odradzal czegoś co sprzedaje a co nie nadaje się do poprawnej pracy w nowym domu,to inwestor decydując się na ponad 100% przewymiarowany kocioł liczy się z tym,że spalanie,praca kotła nie będzie adekwatne dla danego domu bez bufora.
Także pretensję tylko do siebie bo "Pan Wiesiek" ma płatny profil i tylko sprzedaje czyt.zarabia i w d..e ma jaki i komu i do jakiego domu sprzeda kocioł...
Liczy się tylko kasa a nie inwestor.
Jest tu kilka domów,gdzie "Pan Wiesiek" powinien odradzic zakup kotła,nawet tego najmniejszego gabarytowo,ale tego nie zrobił z wiadomych względów,przynajmniej mógł zaproponować bufor ale co go to interesuje.

karoka65
27-12-2013, 10:28
To pokaż ten kwit !!!

Poprzednio nawet dtr było napisane że kotły mają badania a ich nie miały - to teraz jaki kocioł przebadali ??????
Ja nie mam Ci nic do pokazywania ani nie zamiaru się przed Tobą tłumaczyć.
Już Ci pisałem kilka razy że nic nie jestem Ci winny.
Przebadali taki jakiego używasz Ty czy ja, innego niema.
DTR jest w przebudowie żeby znowu jakiś "najmądrzejszy" inaczej nie miał się czego czepić.
Będzie gotowa to pewnie się pojawi.

fenix2
27-12-2013, 10:34
Czyli wyszło na to że kocioł przebadali i wyszło że jego nominalna moc to nie 11kW tylko12kW.