PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

lestek27
18-06-2014, 11:12
Ja wrecz przeciwnie, jak juz mam jeść to prawdziwy grill lub ognisko gdzie kiełbaska przesiąka 'sadzą' i dydm drzewnym :D
Jak mam piec na elektrycznym czy gazowym to juz wole sobie podgrzać na patelce w domu ;)

ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D

Mam podobne zdanie. Jak już gril to prawdziwy razem z tym zapachem.
A Ty jak ich chcesz zaprosić na grila to chyba żeby ich wkur...:)

mark3k
18-06-2014, 14:05
Ja palę jutro grila, takiego prawdziwego z dymem i kapiącym tłuszczem na żar. Mam w d... , :):)że rakotwórcze, kiedyś i na coś trzeba prysnąć z tego padołu.... :)

minertu
18-06-2014, 14:15
Jutro grill obowiązkowy :-)

karoka65
18-06-2014, 16:52
Nie inaczej że obowiązkowy.
I znowu będzie nas będzie więcej :)

karoka65
18-06-2014, 16:54
ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D
Na którą spęd robisz ?
Wezmę jakiś sagan wiejskiego specyfiku :)

animuss
18-06-2014, 19:00
Ja tylko pytałem o sam zasobnik nie wnikając w dyskusję :)
Trochę cena mnie powala na kolana, ale wiem czego szukać.

Co do tego Nibe, to na stronie widzę, że są z wężownicami. Nie widzę takich z płaszczem wodnym.

dino49 dzięki na wskazówki



edit: znalazłem, ale on się nazywa VPA
Tak VPA kwadratowa obudowa.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=162523&d=1358597898

tu widać rury przed zawinięciem izolacją
http://muratordom.pl/galerie/budowa/modernizacja-kota-rakoczy-gigar,2029/

animuss
18-06-2014, 19:05
Ja wrecz przeciwnie, jak juz mam jeść to prawdziwy grill lub ognisko gdzie kiełbaska przesiąka 'sadzą' i dydm drzewnym :D
Jak mam piec na elektrycznym czy gazowym to juz wole sobie podgrzać na patelce w domu ;)

ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D
Widocznie nie jadłeś jeszcze z takiego grilla.;)

animuss
18-06-2014, 19:41
Ja palę jutro grila, takiego prawdziwego z dymem i kapiącym tłuszczem na żar. Mam w d... , :):)że rakotwórcze, kiedyś i na coś trzeba prysnąć z tego padołu.... :)
To jeszcze nie rakotwórcze :lol2:
Azotyny (potasu E 249 i sodu E 250) i azotany (sodu E 251 i potasu E 252) są to środki używane w przemyśle spożywczym, głównie w przetwórstwie mięsa, jako substancje konserwujące, zapobiegające rozwojowi bakterii jadu kiełbasianego (Clostridium botulinum). Jad kiełbasiany jest jedną z najsilniej trujących substancji biologicznych, jakie znamy, dlatego zapobieganie takim zatruciom jest kluczową sprawą w produkcji żywności. Procesy termiczne, którym poddaje się przetwory mięsne, zabijają znajdujące się w nich bakterie, jednak nie niszczą przetrwalników - to "zadanie" spełniają właśnie związki azotu. Poza tym dodawanie ich do produktów mięsnych (tzw. peklowanie) powoduje nadanie im odpowiedniego smaku, zapachu i barwy.
Azotany "same z siebie" nie wykazują aktywności antybakteryjnej. Po dodaniu ich do żywności, musi najpierw nastąpić przekształcenie ich do azotynów.
Szczególne niebezpieczeństwo stanowią związki pochodne azotynów i azotanów, mianowicie nitrozaminy. Powstają one w dużych ilościach przy ogrzewaniu pożywienia konserwowanego związkami azotu i mają bardzo silne działanie rakotwórcze. Z tego powodu nie należy podgrzewać konserwowanych wędlin, używane np. do grilowania .
Znajdź kiełbasę nadającą się na grilla bez E 249 i E 250 powodzenia.:rotfl:

w84u
19-06-2014, 11:04
Znajdź kiełbasę nadającą się na grilla bez E 249 i E 250 powodzenia.:rotfl:
Prosisz i masz :) KLIK (http://www.biokurier.pl/aktualnosci/2043-naukowcy-eko-przetworstwo-miesa-bez-dodatku-azotanow-azotynow-jest-mozliwe)
a nawet możesz zamówić http://www.jasiolka.com :)

daro1309
20-06-2014, 14:01
Witam wszystkich

Przymierzam się właśnie do kupna pieca. I byłem już zdecydowany na RBR 17kW.
Poczytałem i nie jestem teraz pewny.
Zapytam więc tych, którzy używają. Jest to dobry piecyk?
Poradzi sobie ze 197m2 powierzchni? W sklepie twierdzono, że tak
I jak to jest faktycznie z tą DTR-ką i certyfikatem tego kociołka?
Jeżeli chodzi o wielkość powierzchni do ogrzania to liczę ją razem z garażem i kotłownią. Bez nich jest ponad 30 metrów mniej.
Podłogówka jest na około 55-60 m2 (kuchnia, jadalnia, hol oraz wiatrołap, do tego obydwie łazienki. Trzy obwody na dole i jeden na górze.
Reszta to grzejniki na dwóch rozdzielaczach po 8 sztuk na każdym.
Jak ekonomiczne są to piece? Głównie 17-ka mnie interesuje. Chociaż zimy zbyt wielkiej nie bylo tego roku..

karoka65
20-06-2014, 14:23
Jeśli jest to nowy i dobrze ocieplony dom to wystarczy nawet mniejszy 12kW ale tego nie wiemy.
We Włochach mam sprzedany i pracujący taki kociołek.
Certyfikat jest, załączam z fakturą jak ktoś sobie życzy.

daro1309
20-06-2014, 14:50
Tak, nowy budynek zbudowany z cegły ceramicznej Cerpol i będzie docieplony 15 cm styropianu

Czyli kociołek nawet 17kW posiada certyfikat? Bo na około 500 stronie był dość zagorzały spór o te certyfikaty ale nie doczytałem co dalej z tym wyszło.
I jaki w końcu jest tam palnik zastosowany? Sterownik wiadomo, że standardowo eCoal. Co będę mógł podpiąć pod taki sterownik?
Mam w instalacji pompę na CWU (+pompka na jej cyrkulacji) ; pomkę na C.O. ; pompkę na mieszaczu podłogówki (3 obwodów na parterze). Przewód od routera również do kotłowni dociągnąłem :yes: ; Zastanawiam się teraz czy po zakupie kociołka dać pompę mieszającą czy zawór 4-drożny. Co w nich lepiej się sprawuje. Żadnego schematu na stronie producenta nie ma - w przeciwieństwie do ,np. Ogniwa , gdzie polecano mi ich 16kW Plus

Arturo72
20-06-2014, 14:55
Witam wszystkich

Przymierzam się właśnie do kupna pieca. I byłem już zdecydowany na RBR 17kW.

Poradzi sobie ze 197m2 powierzchni? W sklepie twierdzono, że tak
Głównie 17-ka mnie interesuje. Chociaż zimy zbyt wielkiej nie bylo tego roku.. Dom 200m2 budowany obecnie wg projektu posiada projektowe obciążenie cieplne czyli moc urządzenia grzewczego jaka potrzebna jest przy np.-20st.C na poziomie ok.8kW,jeśli dom budowany jest z lepszą izolacją niż w projekcie wymagana moc grzewcza będzie niższa.
Niech sprzedawca obliczy Ci faktyczne obciążenie cieplne i na tej podstawie dobiera kocioł.
Inaczej będzie kocioł przewymiarowany a co to znaczy niech fachmany forumowe ci wytlumaczą.

SUSPENSER
20-06-2014, 14:57
Potwierdzam, że przy nowym domu 12 kW spokojnie da radę i osobiście bym taki wybrał do 200 m2 spokojnie.

Jeśli wydaje Ci się to za mało wiedz, że przy 12 kW średnie zużycie ekogroszku 25 MJ/kg to ponad 50 kg / dobę - pod linkiem możesz poczytać ile komu zimą kotły spalały:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bie%C5%BC%C4%85ce-zu%C5%BCycie-ekogroszku/page182


u mnie maks 25 kg o kaloryczności 28 MJ/kg co daje około 8 kW [na CO i CWU] co potwierdził pomiar ciepłomierzem, a dom mam 6 letni, sporo okien 2 szybowych i 22*C wewnątrz zimą musi być [w łazienkach 25].

karoka65
20-06-2014, 15:10
Tak, nowy budynek zbudowany z cegły ceramicznej Cerpol i będzie docieplony 15 cm styropianu

Czyli kociołek nawet 17kW posiada certyfikat? Bo na około 500 stronie był dość zagorzały spór o te certyfikaty ale nie doczytałem co dalej z tym wyszło.
I jaki w końcu jest tam palnik zastosowany? Sterownik wiadomo, że standardowo eCoal. Co będę mógł podpiąć pod taki sterownik?
Mam w instalacji pompę na CWU (+pompka na jej cyrkulacji) ; pomkę na C.O. ; pompkę na mieszaczu podłogówki (3 obwodów na parterze). Przewód od routera również do kotłowni dociągnąłem :yes: ; Zastanawiam się teraz czy po zakupie kociołka dać pompę mieszającą czy zawór 4-drożny. Co w nich lepiej się sprawuje. Żadnego schematu na stronie producenta nie ma - w przeciwieństwie do ,np. Ogniwa , gdzie polecano mi ich 16kW Plus
Mam bumagę na typoszereg 12 do 100kW, eCoal obsługuje 3 pompy, cyrkulację możesz podłączyć ze sterownika bądź z osobnego programatora jeśli chciałbyś wykorzystać gniazdo mieszającej do podłogówki, można wykorzystać gniazdo pompki CWU jesli bojler będzie blisko i podgrzewać powrót przez bojler jesli chcesz utrzymywac powrót na jakimś minimum. Trzeba po prostu więcej wiedzieć co sobie tam wymarzyłeś :)

SUSPENSER
20-06-2014, 15:17
Mam bumagę na typoszereg 12 do 100kW, eCoal obsługuje 3 pompy, cyrkulację możesz podłączyć ze sterownika bądź z osobnego programatora jeśli chciałbyś wykorzystać gniazdo mieszającej do podłogówki, można wykorzystać gniazdo pompki CWU jesli bojler będzie blisko i podgrzewać powrót przez bojler jesli chcesz utrzymywac powrót na jakimś minimum. Trzeba po prostu więcej wiedzieć co sobie tam wymarzyłeś :)


Można także użyć pompy CWU jako mieszającej i nie trzeba wtedy dawać ani dodatkowej pompy ani zaworu 4d, tylko podłączyć pompę CO i podłogową - na podłogówkę i tak będzie zastosowane podmieszanie.

A do cyrkulacji CWU marketowy programowalny włącznik tygodniowy za 15 zł ustawiony raz i po temacie.

daro1309
20-06-2014, 15:19
To szczerze mówiąc nawet nie myślałem o 12. Jakoś bym się jednak obawiał. Początkowo szukałem kotła o mocy 25 kW, to prawie zostałem wysmiany. Elektromet polecał 20kW, co niektórzy nie mając co polecić to rzucali mi np. 23kW, bo takie mieli rozpiętości. Już zacząłem się skłaniać ku tej 17-ce. Moja żona lubi ciepełko - te minimum 22-23 stopnie, łazienka nawet 26 mile widziana. Jak dla mnie za gorąco ale cóż zrobić.. A ta moja instalacja opisana ciutkę wyżej nada się pod ten kocioł i sterownik?

daro1309
20-06-2014, 15:23
Mam bumagę na typoszereg 12 do 100kW, eCoal obsługuje 3 pompy, cyrkulację możesz podłączyć ze sterownika bądź z osobnego programatora jeśli chciałbyś wykorzystać gniazdo mieszającej do podłogówki, można wykorzystać gniazdo pompki CWU jesli bojler będzie blisko i podgrzewać powrót przez bojler jesli chcesz utrzymywac powrót na jakimś minimum. Trzeba po prostu więcej wiedzieć co sobie tam wymarzyłeś :)

Bojler jest w kotłowni, wisi sobie metr od miejsca na kociołek, wolałbym to co ważniejsze wpiąć pod sterownik pieca. cyrkulację CWU można faktycznie podpiąc pod coś innego lub pod zwykły zegar czasowy nawet - tak mam teraz w starym domku :yes:
Podłogówkę na pewno chciałbym mieć wpiętą pod eCoala

karoka65
20-06-2014, 15:44
Bojler jest w kotłowni, wisi sobie metr od miejsca na kociołek, wolałbym to co ważniejsze wpiąć pod sterownik pieca. cyrkulację CWU można faktycznie podpiąc pod coś innego lub pod zwykły zegar czasowy nawet - tak mam teraz w starym domku :yes:
Podłogówkę na pewno chciałbym mieć wpiętą pod eCoala
Jak napisałem możesz wtedy podgrzać powrót ustawieniem CWU+mieszająca, pompka CO zasila grzejniki do tego można dołożyć czujnik pokojowy ale też nie jest powiedziane że będzie Ci potrzebny, podobnie pompkę od podłogówki podłączasz pod gniazdo mieszającej ustawiając w oprogramowaniu jako podłogowa, pracę tej pompki można również sterować drugim czujnikiem pokojowym chociaż ja nie jestem zwolennikiem takiego sterowania podłogówki.
Wszystko zależy co instalator Ci tam wymyśli.
Znając nie których to mają różne dziwne pomysły :)
Trzeba by wiedzieć więcej o samej instalacji żeby debatować bo teraz to tylko takie czcze pisanie aby pisać :)

daro1309
20-06-2014, 15:48
Więc chyba pozostaje mi zrobić fotki w kotłowni. Bo ja sam nie wiem co ona tam porobił - na tym się nie znam. On stwierdził, że jak przyjdzie piec to mi zrobi tak jak będę chciał - pod konkretne i potrzebne sterowanie. Jak zrobię foty to wrzucę wieczorkiem

zbigmaz01
20-06-2014, 17:36
Więc chyba pozostaje mi zrobić fotki w kotłowni. Bo ja sam nie wiem co ona tam porobił - na tym się nie znam. On stwierdził, że jak przyjdzie piec to mi zrobi tak jak będę chciał - pod konkretne i potrzebne sterowanie. Jak zrobię foty to wrzucę wieczorkiemZ podłączeniem kotła to niech się popyta sprzedającego kocioł jak ma to być wykonane, sprzedawca będzie wiedział najlepiej. Co do wielkości kotła to jeżeli to nowo stawiany budynek to tam w projekcie coś na temat zapotrzebowania kW powinno pisać. Jeżeli nie jesteś pewny to za parę zł możesz zrobić OZC i tym się podpierać przy doborze wielkości kotła.
Co by nie pisał to ja grzeję 320m2 i mam 17kW, minertu też ma 17kW i 320m2 do ogrzania. Jak będzie zrobiona instalacja bez baboli i dobrze wszystko podłączone to najmniejszy kociołek powinien dać radę bez problemów.
Zrób dla świętego spokoju OZC, masz jeszcze czas przed zimą :)

minertu
20-06-2014, 18:01
12kW spokojnie z zapasem ci wystarczy. Ja ogrzewałem mój 320m dom 17kW teraz ogrzewa go mój kociołek też ok 17kW temp wew w zimie 26deg spalanie 6t cały rok.

Maher
20-06-2014, 21:52
Więc chyba pozostaje mi zrobić fotki w kotłowni. Bo ja sam nie wiem co ona tam porobił - na tym się nie znam. On stwierdził, że jak przyjdzie piec to mi zrobi tak jak będę chciał - pod konkretne i potrzebne sterowanie. Jak zrobię foty to wrzucę wieczorkiem

Lepiej nie licz na hydraulika bo podejrzewam że podłączy ci piec tak jak mu będzie najlepiej i najprościej, a skasuje tyle samo. Lepiej wcześniej wszytko przemyśleć i dać mu gotowy schemat lub powiedzieć co chcesz mieć.
Masz w ecoalu możliwość podłączenia 3 pomp (dwie do grzania domu i jedna do grzania ciepłej wody), ja bym to tak rozwiązał jak będziesz miał podłączony net do kotłowni aby wszystko było sterowane z kompa , a nie latanie co jakiś czas do kotłowni i kręcenie zaworami (jedna pompa do grzania kaloryferów - w pomieszczeniu wzorcowym podpinasz czujnik temperatury i regulujesz tak kaloryferami (bez termostatów) aby w pomieszczeniu wzorcowym była odpowiednia temperatura i w innych pomieszczeniach tak regulujesz aby była podobna. Druga pompę podpinasz do podłogówki i regulacja podobna z drugim czujnikiem i trzecia do CWU z zaworem zwrotnym aby nie przebijało temperatury, do tego pasuje dołożyć 4D aby gdy wszystkie pompy będą stały piec mieszał sobie wodę i zarazem miał zapas mocy gdy ruszą obydwie pompy. Można też zamiast 4D podłączyć bojler po grawitacji jak bufor ale tracisz wtedy kontrole zdalną nad temperaturą w bojlerze.

Maher
20-06-2014, 21:57
Mam bumagę na typoszereg 12 do 100kW,

"BUMAGA" to jakiś nowy typ certyfikatu czy znowu mydlenie oczu że coś i gdzieś przez kogoś zostało przebadane.

TwojPan
21-06-2014, 00:25
"BUMAGA" to jakiś nowy typ certyfikatu czy znowu mydlenie oczu że coś i gdzieś przez kogoś zostało przebadane.

Brrrrr

dino49
21-06-2014, 01:35
.....A do cyrkulacji CWU marketowy programowalny włącznik tygodniowy za 15 zł ustawiony raz i po temacie.

Zobacz, co znalazłem w necie. Po otwarciu drzwi w łazience nadajnik bezprzewodowy wysyła sygnał odbiornikowi, który włączy pompę cyrkulacyjną. Po zamknięciu drzwi pompa wyłącza i o to chodzi... zdąży wymieszać w instalacji...

http://www.elektrobock.cz/pl/bezprz-nadajnik-z-magnet-kontaktem/product.html?id=190

http://www.mieszkajsprytnie.pl/produkt/Zdalne_sterowanie_urzadzeniami/WS320_Nadajnik_bezprzewodowy_uruchamiany_magnetycz nie_77.html

karoka65
21-06-2014, 07:08
"BUMAGA" to jakiś nowy typ certyfikatu czy znowu mydlenie oczu że coś i gdzieś przez kogoś zostało przebadane.
Pojęcie certyfikat jest przyjęte na forum.
Wyniki badań występują pod pojęciem: ŚWIADECTWO i takie posiadam kolego Maher.

Maher
21-06-2014, 08:29
Pojęcie certyfikat jest przyjęte na forum.
Wyniki badań występują pod pojęciem: ŚWIADECTWO i takie posiadam kolego Maher.

To może to udostępnisz, aby można było się zapoznać z danymi itd. Czy może to jest to takie świadectwo jakie może wypisać np. elektryk że piec jest bezpieczny po kątem podłączenia do sieci elektrycznej.

karoka65
21-06-2014, 08:51
Chyba wystarczająco jasno napisałem z 200 czy 300 stron wstecz.
Jeszcze Ci nie przeszło ?
Nie,Tobie nie udostępnię bo i z jakiej okazji, co ja mam wspólnego z Twoją osobą ? nie ja zlecałem czy płaciłem za te badania czyli nie są moją własnością.
Jak napisałem, jeśli ktoś sobie życzy je mieć wysyłam razem z fakturą.
Otrzymało je też chyba ze trzech może czterech kolegów stąd z tym że to tacy normalni ludzie a nie awanturnicy :)

bobasxx
21-06-2014, 09:20
ja bym to tak rozwiązał jak będziesz miał podłączony net do kotłowni aby wszystko było sterowane z kompa , a nie latanie co jakiś czas do kotłowni i kręcenie zaworami (jedna pompa do grzania kaloryferów - w pomieszczeniu wzorcowym podpinasz czujnik temperatury i regulujesz tak kaloryferami (bez termostatów) aby w pomieszczeniu wzorcowym była odpowiednia temperatura i w innych pomieszczeniach tak regulujesz aby była podobna. Druga pompę podpinasz do podłogówki i regulacja podobna z drugim czujnikiem i trzecia do CWU z zaworem zwrotnym aby nie przebijało temperatury, do tego pasuje dołożyć 4D aby gdy wszystkie pompy będą stały piec mieszał sobie wodę i zarazem miał zapas mocy gdy ruszą obydwie pompy. Można też zamiast 4D podłączyć bojler po grawitacji jak bufor ale tracisz wtedy kontrole zdalną nad temperaturą w bojlerze.

Jak już kolega ma kaloryfery to tylko z termostatami, do tego pompa z auto-adaptem podłączona na stałe pod 230V. Wtedy ma możliwość regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu z kaloryferem osobno.
Pompa podłogowa bez auto-adaptu ale energooszczędna, podpięta pod CO i sterowana z czujnika pokojowego (jak osiągnie zadaną to przechodzi w pracę cykliczną, żeby zbytnio nie wychłodzić podłogi).
Pompa CWU pod CWU.
Pompa cyrkulacyjna pod mieszającą i przestawiona na cyrkulacyjną, fajny bardzo dokładny programator (cały tydzień, godziny pracy, czas pracy - czas postoju).

Ja tak mam (prawie, bo nie mam pompy CWU, bojler mam wpięty w obieg kaloryferów) i u mnie fajnie to działa, regulujesz temperaturę w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Wywaliłem pompę CWU bo zależało mi na stabilnej pracy układu.

Teraz w trybie lato podłączyłem dla testu pompę od kaloryferów i bojlera pod sterownik, żeby porównać spalanie.

Musisz sam się określić czego oczekujesz od układu, opisać dokładnie jakie masz rozwiązania u siebie, a ktoś Ci jakiś sensowny schemat podłączenia kotła naszkicuje.

SUSPENSER
21-06-2014, 10:17
Zobacz, co znalazłem w necie. Po otwarciu drzwi w łazience nadajnik bezprzewodowy wysyła sygnał odbiornikowi, który włączy pompę cyrkulacyjną. Po zamknięciu drzwi pompa wyłącza i o to chodzi... zdąży wymieszać w instalacji...

http://www.elektrobock.cz/pl/bezprz-nadajnik-z-magnet-kontaktem/product.html?id=190
I
http://www.mieszkajsprytnie.pl/produkt/Zdalne_sterowanie_urzadzeniami/WS320_Nadajnik_bezprzewodowy_uruchamiany_magnetycz nie_77.html

Faktycznie to ciekawy pomysł na cyrkulację tylko np u mnie by nie zdało egzaminu bo dziewczyny zostawiają nie domknięte drzwi od łazienek, Oraz nie wiem czy pompka w kilka sekund zdążyłaby przecyrkulować wodę.

fenix2
21-06-2014, 10:44
To chyba już lepiej dać do łazienki czuję ruchu. Może być bezprzewodowa. W odbiorniku ustawić odpowiednio długi czas działania jeśli się da.

animuss
21-06-2014, 17:34
Zobacz, co znalazłem w necie. Po otwarciu drzwi w łazience nadajnik bezprzewodowy wysyła sygnał odbiornikowi, który włączy pompę cyrkulacyjną. Po zamknięciu drzwi pompa wyłącza i o to chodzi... zdąży wymieszać w instalacji...

http://www.elektrobock.cz/pl/bezprz-nadajnik-z-magnet-kontaktem/product.html?id=190

http://www.mieszkajsprytnie.pl/produkt/Zdalne_sterowanie_urzadzeniami/WS320_Nadajnik_bezprzewodowy_uruchamiany_magnetycz nie_77.html
A jak ktoś nie myje łap po przeczytaniu gazety na kiblu ,to znowu strata. :D

QIM
21-06-2014, 20:16
To może w celach oszczędności na cyrkulacji CWU założyć sterownik różnicowy. Czujki: na zasobnik i rurkę powrotu cyrkulacji.... Gdy powrót przestygnie, start pompy. Ciepły? Pompa stop. Dodać strefy i automatyka jak ta lala :)

Michał30
21-06-2014, 20:42
Witam po długim czasie,jakiś czas temu myślałem o zakupie kotła rbr,puźniej plany się rozmyły:praca brak czasu itd,jednak tego roku wracając do kraju wróciłem do tego tematu i zakupiłem rbr-a 12kw.Dom o powierzchni użytkowej 150m2 parter i mieszkalne poddasze, cztery sypialnie grzejniki z głowicami termostatycznymi,dwie łazienki drabinki,salon,kuchnia podłogówka.to tak po skrucie jakby kogoś to interesowało.w kotle już palę od 2 tyg wygrzewam budynek,w tym też grzeję wodę,eko spala się dobrze leci sam popiół,czasami może jakiś drobny niedopałek! ale jak na pierwsze palenie myślę że dobrze idzie.To mój pierwszy kocioł na eko i wogóle przygoda z węglem. oto kilka fotek mojej instalacji.Po skrócie opisze kocioł posiada 3 zasilania i dwa powroty,jedno zasilań idzie na c.w.u,drugie jest rozdzielone na dwa jedno na grzejniki drógie na podłogówkę każde posiada swoją pompkę zawory zwrotne itd,trzecie zasilanie jest zrobione tak na wszelki wypadek braku pradu grawitacyjnie tylko na grzejniki(to raczej taka pomoc na zimę przy braku prądu) mam pozakładane zawory trujdrozne termostatyczne jeden na podłogówke,drugi na c.w.u jak idzie juz na krany (żeby w razie czego dzieciaki sie nie poparzyły zbyt gorącą wodą,i trzeci też na grzejniki. Powroty z C.O i podłogówki spięte razem ,i osobny powrót z c.w.u. Czujniki wewnętrzny,zewnętrzny i podłogówki posiadam lecz jeszcze nie są one podłączone.

pawko_
21-06-2014, 20:58
Witam, zaizoluj sobie te rureczki :)

Michał30
21-06-2014, 21:01
Witam, zaizoluj sobie te rureczki :)

Witam.tak zaizoluje je puki co nic na nie nie nakładałem instalacja świeżo co zrobiona i doglądałem czy nigdzie nie cieknie:)

Maher
21-06-2014, 22:09
Chyba wystarczająco jasno napisałem z 200 czy 300 stron wstecz.
Jeszcze Ci nie przeszło ?
Nie,Tobie nie udostępnię bo i z jakiej okazji, co ja mam wspólnego z Twoją osobą ? nie ja zlecałem czy płaciłem za te badania czyli nie są moją własnością.
Jak napisałem, jeśli ktoś sobie życzy je mieć wysyłam razem z fakturą.
Otrzymało je też chyba ze trzech może czterech kolegów stąd z tym że to tacy normalni ludzie a nie awanturnicy :)

200 czy 300 stron temu to coś pisałeś o świadectwie którego jak dotąd nikt z forum nie widział. Mi chodzi jakie to świadectwo, czego dotyczy i kto to przebadał, może to kolejna ściema jak wcześniej na głównej stronie Instalco jak ja kupowałem RBR-a i świadectwa się nie doczekałem i nie dostałem (jak będzie mi kiedyś potrzebne to albo je uzyskam od Instalco, albo mam możliwości aby uzyskać rekompensatę jego nie mając).

karoka65
21-06-2014, 23:31
200 czy 300 stron temu to coś pisałeś o świadectwie którego jak dotąd nikt z forum nie widział.
Są tacy co widzieli a nawet i mają.
I czego znowu do mnie pijesz ?
pij do sprzedawcy albo producenta a nie do mnie.
już Ci pisałem że ja nic z Tobą nie mam, nawet Cię nie znam, wiem że jesteś Maher z forum muratora.

karoka65
21-06-2014, 23:33
Witam.tak zaizoluje je puki co nic na nie nie nakładałem instalacja świeżo co zrobiona i doglądałem czy nigdzie nie cieknie:)
Jak nie cieknie to już nie będzie :)
Pościągaj te "skóry" z drzwiczek i góry kotła, niech tez i wygląda trochę :)

minertu
22-06-2014, 03:38
I znowu się biadolenie zaczyna. Świadectwo na życzenie dostaje klient wraz z FV.Dostają je tylko ci ,którzy zakupili kocioł po badaniach o mocy od 12 kW do 100 kW.

berdnard
22-06-2014, 09:28
dziwactwo to wszystko-najpierw zapłać a pózniej fakty cóż to za tajemnica
to tak jak bym kota w worku nabył :D

karoka65
22-06-2014, 10:35
Rajmek, ani ja ani minertu tego nie wymyśliliśmy.
Myślę że spowodowane było to nagonką prowadzoną przez "pewne" osoby.
Nie podoba się nie kupuj, nikt nikomu nic nie wciska na siłę, to inwestor decyduje za co i komu chce zapłacić.
Wszyscy nie muszą grzać RBRem, inni też chcą żyć :)

daro1309
22-06-2014, 10:37
No i powracam do tematu wraz ze zdjęciami.
Jak wcześniej pisałem domek 200m2 wraz z garażem.
Na piętrze rozdzielacz 9-obwodowy = 8 obwodów z grzejnikami +jeden obwód podłogowy na RTL-u
Na parterze jeden rozdzielacz 8 grzejników oraz drugi rozdzielacz z 3 obwodami podłogówki
Piec palnuję 17kW RBR Ekouniwersal
NA zdjęciach widoczne to co w tej chwili jest wstępnie zrobione żeby można było przeprowadzić próby przed wylaniem posadzek
266622266623

No i tak na ścisłość nie wiem co dalej.
Na pewno chciałbym mieć pompkę podłogówki pod sterownik, myślę, że pompkę CO i pompkę CWU również.
Cyrkulację ciepłej wody mogę zrobić na czymś niezależnym - to już jest chyba mniej istotna sprawa
A najbardziej chodzi o to żeby to dobrze hulało wszystko razem
RTL na drugim rozdzielaczu hydraulik wpiął mi na powrocie - prawidłowo czy też nie? Bo na zasilaniu wciąż będzie szła taka temp. jaka będzie na rozdzielaczu?
Trzeba mi to łopatologicznie troszkę wbić do głowy bo nie jestem zbytnim fachowcem w tej dziedzinie.
Może ktoś ma coś podobnego i rzuciłbym we mnie jakimś schematem niezbyt skomplkowanym?

berdnard
22-06-2014, 11:55
mnie nie rozchodzi się o pisaniu bzdur bo nie mam podstaw do wydawania takich opinii z racji jakiegoś wielkiego znawcy o rbr bo go nie posiadam
pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę
:stirthepot:

minertu
22-06-2014, 12:17
mnie nie rozchodzi się o pisaniu bzdur bo nie mam podstaw do wydawania takich opinii z racji jakiegoś wielkiego znawcy o rbr bo go nie posiadam
pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę
:stirthepot:
Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.

Andrzej_M_
22-06-2014, 15:53
,,,, pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę




Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.


Berdnard, śmiem przypuszczać, że producent kotła RBR-Ekouniwersal jest bardzo skromny w upublicznianiu swoich kotlarskich osiągnięć.

Natomiast nieustannie zachwala cudze osiągnięcia.


Inteligentny system regulacji procesu spalania paliw stałych w kotle małej mocy dla ogrzewnictwa indywidualnego – oparty na sterowniku eCoal.pl i palniku retortowym BRUCER – zdobył złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2009 w Brukseli.



Można by poplotkować, gdyby takie "świadectwo" na witrynie internetowej zawisło.

To może w ramach rekompensaty, Berdnard wkleje Ci Świadectwo Badań Na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego typoszeregu kotłów wodnych KWP z palnikiem retortowym prostym, firmy GALMET. http://www.galmet.com.pl/uploads/files/wiadectwo_bada%C5%84_kwp.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.galmet.com.pl% 2Fuploads%2Ffiles%2Fwiadectwo_bada%25C5%2584_kwp.p df)

Kotły te opalane węglem kamiennym spełniają wymagania klasy 5, w zakresie emisji substancji gazowych i pyłowych zawartych w normie PN - EN 303 - 5 : 2012, Kotły grzewcze - część 5.

Na świadectwie zauważyłem małe nieścisłości dotyczące podanych granicznych wartości emisji tlenku węgla i pyłu dotyczących klasy 5 normy PN-EN 303-5 : 2012.
Także zwraca uwagę węgiel kamienny użyty podczas badania, posiadał on nieduże ilości zanieczyszczeń mineralnych.

karoka65
22-06-2014, 16:08
Inteligentny system regulacji procesu spalania paliw stałych w kotle małej mocy dla ogrzewnictwa indywidualnego – oparty na sterowniku eCoal.pl i palniku retortowym BRUCER – zdobył złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2009 w Brukseli.




Widzę że znowu sraczki dostałeś i latasz po wszystkich forach z tą sensacją.
Czy coś tam nie jest prawdą ?
Czy niema się czym pochwalić że ma się w ofercie taki sterownik ?
Na Brucerze też RBRy były montowane to o co to rozwolnienie ?
Widać żyjesz dla plotek.

minertu
22-06-2014, 17:33
Ja to bym do E-S jeszcze napisał dlaczego INSTALCO i my takie rzeczy wypisujemy na swoich stronach.

Andrzeju_M poczytaj sobie http://ecoal.pl/ na dole.Treść którą się posługujesz pochodzi z strony producenta sterownika.

animuss
22-06-2014, 17:43
Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.

Ale chyba jak ktoś osobiście przyjdzie lub przyjedzie do sprzedawcy ,sklepu kupić to przed zakupem będzie mógł obejrzeć kocioł i świadectwo jeżeli poprosi .
Czy najpierw faktura i kaska a dopiero papierki i kocioł ?

minertu
22-06-2014, 17:45
U mnie wisi na ścianie.

minertu
22-06-2014, 17:48
Andrzeju _M chciałem tylko dodać,że skoro już drążysz temat to zadzwoń do Ogniwa bo mają sterownik eCoal.pl ale nie mają Brucera w kotłach OE +

animuss
22-06-2014, 17:54
U mnie wisi na ścianie.
Czyli tragedii nie ma .

fenix2
22-06-2014, 17:58
Witam po długim czasie,jakiś czas temu myślałem o zakupie kotła rbr,puźniej plany się rozmyły:praca brak czasu itd,jednak tego roku wracając do kraju wróciłem do tego tematu i zakupiłem rbr-a 12kw.Dom o powierzchni użytkowej 150m2 parter i mieszkalne poddasze, cztery sypialnie grzejniki z głowicami termostatycznymi,dwie łazienki drabinki,salon,kuchnia podłogówka.to tak po skrucie jakby kogoś to interesowało.w kotle już palę od 2 tyg wygrzewam budynek,w tym też grzeję wodę,eko spala się dobrze leci sam popiół,czasami może jakiś drobny niedopałek! ale jak na pierwsze palenie myślę że dobrze idzie.To mój pierwszy kocioł na eko i wogóle przygoda z węglem. oto kilka fotek mojej instalacji.Po skrócie opisze kocioł posiada 3 zasilania i dwa powroty,jedno zasilań idzie na c.w.u,drugie jest rozdzielone na dwa jedno na grzejniki drógie na podłogówkę każde posiada swoją pompkę zawory zwrotne itd,trzecie zasilanie jest zrobione tak na wszelki wypadek braku pradu grawitacyjnie tylko na grzejniki(to raczej taka pomoc na zimę przy braku prądu) mam pozakładane zawory trujdrozne termostatyczne jeden na podłogówke,drugi na c.w.u jak idzie juz na krany (żeby w razie czego dzieciaki sie nie poparzyły zbyt gorącą wodą,i trzeci też na grzejniki. Powroty z C.O i podłogówki spięte razem ,i osobny powrót z c.w.u. Czujniki wewnętrzny,zewnętrzny i podłogówki posiadam lecz jeszcze nie są one podłączone.

Wyjechałeś z kraju na trochę i zapomniałeś języka polskiego? Nie jestem jakim purystą językowym, ale to woła o pomstę do nieba.
Po co ci zawór trójdrogowy na grzejniki? Ogólnie to bardzo zakręcona ta instalacja, przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda.

karoka65
22-06-2014, 18:01
Podobnie i u mnie, jest do wglądu i jeszcze nikt o to nie poprosił.
W tym roku wysłałem chyba jedno świadectwo.
Ludzie raczej przyjeżdżają kotły obejrzeć, kto lubi czytać idzie do księgarni :)

minertu
22-06-2014, 18:22
Czyli tragedii nie ma .
Nie ma ,tragedię robią ci co nie mają co robić.

Michał30
22-06-2014, 19:31
Wyjechałeś z kraju na trochę i zapomniałeś języka polskiego? Nie jestem jakim purystą językowym, ale to woła o pomstę do nieba.
Po co ci zawór trójdrogowy na grzejniki? Ogólnie to bardzo zakręcona ta instalacja, przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda.

A żebyś wiedział że zapomniałem ! i co ci do tego!? nie podoba się nie czytaj! Nie widzę w tej instalacji nic zakręconego.A po co zawór trójdrożny na grzejniki!?po to żeby tacy jak ty się pytali.

Michał30
22-06-2014, 19:36
Jak nie cieknie to już nie będzie :)
Pościągaj te "skóry" z drzwiczek i góry kotła, niech tez i wygląda trochę :)

Skóry już pościągane :) świeci się że ho ho. wpasował się do tej małej kotłowni idealnie.Jeszcze raz dzięki!

Arturo72
22-06-2014, 20:06
A żebyś wiedział że zapomniałem ! i co ci do tego!? nie podoba się nie czytaj! Nie widzę w tej instalacji nic zakręconego.A po co zawór trójdrożny na grzejniki!?po to żeby tacy jak ty się pytali.
Po prostu wstyd.

Michał30
22-06-2014, 20:12
Po prostu wstyd.

Następny elektryk pompa od nabijania postów....

mchomen
22-06-2014, 20:48
Hej , no i kotłownia ukończona , od jutra biore sie za podłącanie RBR;ka.Mam takie pytanko , w kociołku mam dwa zasilania 1" ,które chciałem wykożystać na podłogówke i co.A trzecie 3/4 myśle użyc do bojlerka który wisi jakies 1,5m nad kociołkiem.Napewno będzie pompka do cwu, a jak myślicie jak ten przekrój 3/4 będzie sie miał do grawitacji jak pompka nie bedzie chodić?

kobra64
22-06-2014, 20:52
Daj pompkę na obejściu - będziesz miał możliwość korzystać z grawitacji i z pompy. Wybierzesz co Ci będzie pasować. Przez 3/4 rury przy bojlerze nad kotłem i na krótkich rurkach grawitacja da radę.

mchomen
22-06-2014, 20:55
Pompka napewno będzie na obejściu bo chce zamontować zawór różnicowy

kobra64
22-06-2014, 21:01
Na pętelce za pompą daj też zwrotny - w ten sposób uniemożliwisz odwrotny obieg wody i wyciąganie ciepła z bojlera przez pracującą pompę CO.

mchomen
22-06-2014, 21:03
Panowie następne pytanko , myśle ,że nie ostatnie.Pod który powród podczepić czujnik temperatury?U mnie są cztery jeden będzie zaslepiony a pozostałe trzy to cwu,podłogówka i co.

mchomen
22-06-2014, 21:05
Na pętelce za pompą daj też zwrotny - w ten sposób uniemożliwisz odwrotny obieg wody i wyciąganie ciepła z bojlera przez pracującą pompę CO.

Dzięki za podpowiedzi tak właśnie miałem zamiar zrobić

Maher
22-06-2014, 21:47
Świadectwo na życzenie dostaje klient wraz z FV.Dostają je tylko ci ,którzy zakupili kocioł po badaniach o mocy od 12 kW do 100 kW.

Ja jak kupowałem RBR-a też miałem dostać świadectwo, bo na oficjalnej stronie Instalco pisali że posiadają (mam zapisane strony z tego okresu z Instalco). I co się okazało po zakupie - że żadnego świadectwa nie posiadają, że są w trakcie robienia i zaraz powinno być dostępne, po kilku miesiącach okazało się że mają (nikt co prawda tego nie widział) i że nie dotyczy mojego kotła bo mam RBR-11KW, a świadectwa dotyczą RBR12KW-100KW. Także podejrzewam że to kolejna ściema i żaden kupujący go nie dostanie, chyba że jakieś świadectwo kwalifikacyjne że piec można bezpiecznie podłączyć do sieci energetycznej.

karoka65
22-06-2014, 21:48
RBR standardowo ma 2 zasilania i dwa powroty, czasami proponuję gdy jest bardziej rozbudowana instalacja 3 zasilania ale są one calowe.
Powinieneś dostać taką książeczkę, tam masz opisane do czego która "dziura", możesz podpiąć CWU pod to tylne wyjście na rogu 3/4 jeśli układ jest otwarty.

fenix2
22-06-2014, 22:01
A żebyś wiedział że zapomniałem ! i co ci do tego!? nie podoba się nie czytaj! Nie widzę w tej instalacji nic zakręconego.A po co zawór trójdrożny na grzejniki!?po to żeby tacy jak ty się pytali.

Żeby wiedzieć, że mi się nie podoba najpierw muszę przeczytać. Zdanie zaczynamy z dużej litery.
Chamstwo i buractwo się szerzy, widać i za granicą manier i dobrego wychowania nie nauczą.
To mi do tego, że piszesz na ogólnodostępnym forum i wszyscy mogą to przeczytać, również jakaś kultura tu obowiązuje nie jesteś w oborze.

karoka65
22-06-2014, 22:02
Maher, wyglądasz na rozgarniętego człowieka.
Skoro nie dostałeś a chciałeś przecież z każdego zakupu przez internet masz prawo do 10 dni bez podania przyczyny zrezygnować z transakcji, jest tak czy nie ?
To przestań biadolić jak stara ciota.
To mój ostatni post na jaki odpisuję w tej sprawie, zostało już wszystko napisane.
O wszystkim dobrze wiedziałeś bo na forum nie jesteś od wczoraj czy nawet od roku czy dwóch.
Nie jesteś anonimowy, pamiętasz jak szybciutko Cię zlokalizowałem jak Twój sprzedawca rąbnął Cię z dopłatą do przekładnię, chyba się nie mylę że o Ciebie chodziło ?

karoka65
22-06-2014, 22:08
Żeby wiedzieć, że mi się nie podoba najpierw muszę przeczytać. Zdanie zaczynamy z dużej litery.
Chamstwo i buractwo się szerzy, widać i za granicą manier i dobrego wychowania nie nauczą.
To mi do tego, że piszesz na ogólnodostępnym forum i wszyscy mogą to przeczytać, również jakaś kultura tu obowiązuje nie jesteś w oborze.
Wiesz tutaj jest wątek o kotle na brudny węgiel a nie kółko polonistyczne.
Przyszedłeś sobie ulżyć na kimś ?
Nie podoba Ci się buractwo to wybierz jakiś bardziej inteligentny wątek.
Może pompy ciepła ?, Klub budujących poetów ?
Gdzieś tu takie coś widziałem.

fenix2
22-06-2014, 22:30
Wiesz tutaj jest wątek o kotle na brudny węgiel a nie kółko polonistyczne.
Przyszedłeś sobie ulżyć na kimś ?
Nie podoba Ci się buractwo to wybierz jakiś bardziej inteligentny wątek.
Może pompy ciepła ?, Klub budujących poetów ?
Gdzieś tu takie coś widziałem.

To w wątku o brudnym węglu i kotłach można pisać łamaną polszczyzną i robić kilka błędów w jednym zdaniu!
Wiesz co to netykieta? Nie rozumiem ludzi którzy nie mają szacunku do języka. Nie ma to nic wspólnego z "inteligencją wątku".
Jak ktoś piszę w taki sposób to obraża swoich czytelników.

Maher
22-06-2014, 22:34
Nie jesteś anonimowy, pamiętasz jak szybciutko Cię zlokalizowałem jak Twój sprzedawca rąbnął Cię z dopłatą do przekładnię,

Nie zmieniaj faktów, nie sprzedawca rąbnął mnie z dopłatą tylko Instalco nie dość że przysłało piec z inną przekładnią niż zamawiałem to kręciła się w przeciwną stronę (przed zakupem sprawdzałem wiarygodność sprzedawcy i po zamówieniu sprawdzałem w Instalco czy wpłynęło zamówienie od sprzedawcy i czy zostało poprawnie zamówione. Zresztą zaraz po otrzymaniu RBR-a zadzwoniłem do sprzedawcy i miałem możliwość wymiany przekładni na taką co zamówiłem lub zwrot różnicy w cenie, i pieniądze szybko do mnie wróciły (przelew expresowy).
Jedynie przejechałem się na braku świadectwa bo uznałem że skoro na oficjalnej stronie Instalco piszą że je posiadają, to nie liczyłem że może być inaczej.
Jak pisałem wcześniej świadectwo nie jest mi do niczego na razie potrzebne, jednak czuje pewien niedosyt że dałem się oszukać i straciłem zaufanie do firmy.

karoka65
22-06-2014, 22:45
Maher to już historia, ja nie potrzebuję orderów ale całkiem inaczej to było jak relacjonujesz, ale niech tak pozostanie.

karoka65
22-06-2014, 22:49
Jak ktoś piszę w taki sposób to obraża swoich czytelników.
Daj do ignorowanych i nie będziesz tego widział skoro jesteś taki wyczulony :)
Podałbym Ci kilka przykładów tych bardziej inteligentnych niż my brudasy jak piszą, z resztą czytasz wątki czyścioszków.

daro1309
23-06-2014, 08:27
No i powracam do tematu wraz ze zdjęciami.
Jak wcześniej pisałem domek 200m2 wraz z garażem.
Na piętrze rozdzielacz 9-obwodowy = 8 obwodów z grzejnikami +jeden obwód podłogowy na RTL-u
Na parterze jeden rozdzielacz 8 grzejników oraz drugi rozdzielacz z 3 obwodami podłogówki
Piec palnuję 17kW RBR Ekouniwersal
NA zdjęciach widoczne to co w tej chwili jest wstępnie zrobione żeby można było przeprowadzić próby przed wylaniem posadzek
266622266623

No i tak na ścisłość nie wiem co dalej.
Na pewno chciałbym mieć pompkę podłogówki pod sterownik, myślę, że pompkę CO i pompkę CWU również.
Cyrkulację ciepłej wody mogę zrobić na czymś niezależnym - to już jest chyba mniej istotna sprawa
A najbardziej chodzi o to żeby to dobrze hulało wszystko razem
RTL na drugim rozdzielaczu hydraulik wpiął mi na powrocie - prawidłowo czy też nie? Bo na zasilaniu wciąż będzie szła taka temp. jaka będzie na rozdzielaczu?
Trzeba mi to łopatologicznie troszkę wbić do głowy bo nie jestem zbytnim fachowcem w tej dziedzinie.
Może ktoś ma coś podobnego i rzuciłbym we mnie jakimś schematem niezbyt skomplkowanym?
Pomoze ktos ?

karoka65
23-06-2014, 09:42
Pomoze ktos ?
Za mało tu widać ale wystarczająco dużo żeby zaproponować zmianę instalatora.
to tak na szybko bo w robocie jestem.
Jeśli się nie mylę to chyba rozmawialiśmy.
skorzystaj jeszcze raz z dobrodziejstwa jakim jest telefon :)

Maher
23-06-2014, 22:34
Pomoze ktos ?

RTL daje się na powrocie, także jest prawidłowo tylko powinno się dawać jeden RTL na jeden obwód bo nie będziesz w stanie wyregulować podłogówek (RTL zmniejsza przepływ tak aby temperatur na powrocie była taka jak jest ustawiona). Przy kilku obwodach i zwłaszcza różnych odległościach nie będzie to prawidłowo działać tak samo jak są za długie pojedyncze pętle. Już dużo lepiej zastosować jeden zawór trójdrożny termostatyczny na wszystkie obwody podłogówki.
Odnośnie CWU są różne "szkoły" jedni grzeją grawitacją inni pompami także wybór należy do ciebie, u mnie jest całkowicie odcięta grawitacja bo chcę w bojlerze mieć temperaturę taką jako zdalne ustawie, a nie taka jak jest na piecu.
Odnośnie obwodu kaloryferów też można regulować tylko głowicami na kaloryferach, a można tak jak pisałem ci wyżej.
Jeszcze nie powinno się dawać odpowietrzników automatycznych na powrotach bo potrafią zwłaszcza po jakimś czasie łapać lewe powietrze.

SUSPENSER
23-06-2014, 22:42
To może w celach oszczędności na cyrkulacji CWU założyć sterownik różnicowy. Czujki: na zasobnik i rurkę powrotu cyrkulacji.... Gdy powrót przestygnie, start pompy. Ciepły? Pompa stop. Dodać strefy i automatyka jak ta lala :)


I to jest rozwiązanie jak się patrzy :yes:

Tylko nie wiem czy ta "skórka warta wyprawki" i nie lepiej ustawić strefy czasowe cyrkulacji oraz eksperymentalnie wyznaczyć czas potrzebny na przecyrkulowanie wody i taki zadać w sterowniku [jest tam do ustawienia czas pracy pompki i czas przerwy w jej pracy].

QIM
24-06-2014, 05:51
Zgoda. Jeśli nie używasz CWU - różnicowe vs. okresowe załączenie cyrkulacji wyjdzie na to samo. Jeżeli cwu jest używane - różnicowe się nie załączy, gdyż powrotem cyrkulacji popłynie ciepła woda "pod prąd".
Wiadomo, to kolejny "bajer", ale jeśli ktoś dopiero planuje sterować cyrkulacją, będzie mieć kolejną opcję do wyboru :)

fenix2
24-06-2014, 22:14
Zgoda. Jeśli nie używasz CWU - różnicowe vs. okresowe załączenie cyrkulacji wyjdzie na to samo. Jeżeli cwu jest używane - różnicowe się nie załączy, gdyż powrotem cyrkulacji popłynie ciepła woda "pod prąd".
Wiadomo, to kolejny "bajer", ale jeśli ktoś dopiero planuje sterować cyrkulacją, będzie mieć kolejną opcję do wyboru :)

Na cyrkulacji daje się zawór zwrotny i nic nie ma prawa płynąć pod prąd.

QIM
25-06-2014, 06:54
To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku montaźu zaworu zwrotnego na powrocie cyrkulacji (również pompy oraz filtra), przed bojlerem.

fenix2
25-06-2014, 08:30
To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku montaźu zaworu zwrotnego na powrocie cyrkulacji (również pompy oraz filtra), przed bojlerem.

Oczywiście że tak.
Ten zawór powinien tam być jaki i pompa, chyba że robimy grawitacyjną cyrkulację.

QIM
25-06-2014, 14:13
Mnie też wydaje się to miejsce najbardziej optymalnym dla montaźu pompy, ale na schematach znalezionych w sieci już bywa różnie... Stąd uwaga o możliwym przepływie zwrotnym.

mchomen
28-06-2014, 20:50
Hej panowie , może ktoś pomoże?Kocioł podłączony , kąto na esterowniku założone ale nie moge dodać sterownika do kąta.Lokalnie (czyli w sieci domowej po wpisaniu IP sterownika wyskakuje mi nazwa uzytkownika i hasło i mam pdgląd do wszystkiego, czyli ogólnie wszystko ok).Ale jako loguje sie na esterowniku i próbuje dodać swój sterownik do swojego kąta to niby identyfikator,ip serwerai port serwera kopiuje z esterownika do swojego sterownika przez połączenie lokalne , robie opcje zapisz no i po chwili w esterowniku klikam na dodaj urządzenie .Po kilku sekundach niby informuje mnie, że sterownik dodany a po około 60 sekundach dostaje info sprawdz ip sterownika , maske i brame , wszystko sprawdzam niby ok a w moim profilu na esterowniku nie mam dodanego swojego sterownika

adkwapniewski
28-06-2014, 20:56
Może gdybyś powiązał sterownik z kontem a nie kątem to było by ok ?

W sterowniku -> Internet -> Zdalne połączenie z serwerem -> Połączenie aktywne ustaw na "Tak"

mchomen
28-06-2014, 21:03
Ok , ok sorki za błedy mam na tak i nici

karoka65
28-06-2014, 21:09
W jakim celu grzebałeś wszędzie, maska, serwer, port ?
Te rzeczy sterownik pamięta, miałeś tylko sprawdzić IP żeby było wolne, bramę i wklepać identyfikator no i ten zdalny dostęp na TAK.

adkwapniewski
28-06-2014, 21:09
Podaj jaki masz wpisany w sterowniku adres IP, maskę, bramę oraz adres serwera

mchomen
28-06-2014, 21:14
adres IP to 192.168.1.15 maska to 255.255.255.0 brama to 192.168.1.1 a adres serwera to gdzie znajde?Czy to jest ten adres MAC z sterownika?

karoka65
28-06-2014, 21:18
A sprawdziłeś jaką masz bramę w sieci domowej ?
Adres serwera: 178.33.55.29
port: 27854

mchomen
28-06-2014, 21:19
Jesli sprawdzenie polegało na wpisaniu cmd , to tak i moja brama to 192.168.1.1 z liveboxa

mchomen
28-06-2014, 21:26
A sprawdziłeś jaką masz bramę w sieci domowej ?
Adres serwera: 178.33.55.29
port: 27854

Tak jak piszesz wszystko tak mam

mchomen
28-06-2014, 21:31
jeszcze raz napisze w esterowniku po dodaniu mam wiadomość ze sterownik dodany,czekaj na połączenie z platformą a po 60 sek każe mi sprawdzić ip,adres serwera i maske

gmaj22
28-06-2014, 21:35
Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc. Nie jestem pewien, ale czy domyslny zakres IP w liveboxie to 192.168.10...150?

mchomen
28-06-2014, 21:39
Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc

Oj teraz to mi dodałeś DHCP tego nie kumam , a może ktoś poogrzebie u mnie w kompie jakby cos to mam TeamViewer

mchomen
28-06-2014, 21:40
Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc

Oj teraz to mi dodałeś DHCP tego nie kumam , a może ktoś poogrzebie u mnie w kompie jakby cos to mam TeamViewer

adkwapniewski
28-06-2014, 21:44
Livebox`a masz "nowego" (prostokątny) czy starego ("trójkącik") ? W nowym możesz mieć port przypisany do tunera sat lub nieaktywny - przepnij przewód ecoala do innego portu w liveboxie (lub aktywuj porty)

Ooo już livebox w wersji 3.0 ...


Popatrz na to :

http://www.orange.pl/kid,4003059580,id,4003059691,title,Livebox-30-konfiguracja-portow-Ethernet-,article.html;osid=4AA419F8E6330BEFE2AB776C2DFF9FF 4.ocpwww817

mchomen
28-06-2014, 21:56
Panowie wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi , po prostu zmieniłem IP w panelu sterowania (sterownika) z 192.168.1.15 na 192.168.1.20 i poszło.Widze ,że na tym forum naprawde można uzyskac jakieś info.Pozdrawiam i miłych snów, dobranoc

mchomen
29-06-2014, 20:31
Witam panowie ponownie.Kolejne pytanko:na kotle mam ustawioną temp. 45 i widze,że pompki od co i podłogówki załączają sie przy 43(tryb narazie zima).No i pytanko czy a jeśli tak to jak ustawić aby pompki załączały sie wcześniej?

mchomen
29-06-2014, 20:36
No i jeszczejedno wyłączają się przy 41 ,czy to też można obniżyć

https://device.esterownik.pl/device/4643/

zbigmaz01
30-06-2014, 04:30
No i jeszczejedno wyłączają się przy 41 ,czy to też można obniżyć

https://device.esterownik.pl/device/4643/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdevice.esterownik .pl%2Fdevice%2F4643%2F)
Ustawiasz histerezą CO

mchomen
03-07-2014, 20:03
Witam i ponownie zawracam głowe:Mam taką sprawe:bojler mam podłączony na osobnej pompce no i do tej nitki mam podłączony grzejnik łazienkowy (drabinkowy).Z tego względu , że jakoś wygoniej mi baniak dogrzewać elektrycznie to pompka nie załącza sie .No i moje pytanko , czy moge jakoś ustawić tak aby jakoś jednak ta pompka załączała sie raz na jakiś czas aby dogrzewać ten grzejnik.Normalna temp. CO u mnie jest ustawiona na 42 stopnie,a woda w baniaku to około 45 min
https://device.esterownik.pl/device/4643/ jakby co to ;podgląd

minertu
03-07-2014, 21:35
Witam i ponownie zawracam głowe:Mam taką sprawe:bojler mam podłączony na osobnej pompce no i do tej nitki mam podłączony grzejnik łazienkowy (drabinkowy).Z tego względu , że jakoś wygoniej mi baniak dogrzewać elektrycznie to pompka nie załącza sie .No i moje pytanko , czy moge jakoś ustawić tak aby jakoś jednak ta pompka załączała sie raz na jakiś czas aby dogrzewać ten grzejnik.Normalna temp. CO u mnie jest ustawiona na 42 stopnie,a woda w baniaku to około 45 min
https://device.esterownik.pl/device/4643/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdevice.esterownik .pl%2Fdevice%2F4643%2F) jakby co to ;podgląd
Włóż kabel w gniazdo pompy mieszającej,w ustawieniach zamień jej funkcję na cyrkulacyjną i ustaw programator.

mchomen
04-07-2014, 09:03
Ale pod mieszającą mam podpiętą podłogówke .

Maher
04-07-2014, 09:33
Ale pod mieszającą mam podpiętą podłogówke .

Jak masz wszystkie wyjścia zajęte to możesz dokupić włącznik zewnętrzny z programatorem i podłączyć do gniazdka (koszt około 15zł).

np. taki:
http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-boiler-i4310582799.html

micro-jr
18-07-2014, 08:49
Cześć, buduję domek Mirów 15gg pod Gora Kalwarią. Pow. 160m2 plus garaż i kotłownia 50m2.
Dach wełna 30, ściany styro 20 grafit, podłogą styro 30cm. Do tego reku i okna veka. Zbiornik cwu 400L pod solary.
Wychodzi mi 6kw ogrzewanie + 3kw cwu. Ogladalem oe+ 10 kW wczoraj i się przerazilem. Tam ruszt awaryjny jest na prawdę awaryjny i nie ma możliwości "odrzucenia czegos" na ruszt online.

Czego szukam:
Jak ten ruszt wygląda w RBR12kw?
Czy gdzieś na Mazowszu można zobaczyć ten piec ( jestem gotowy jechać żeby go obejrzeć)
Czy ktoś na Mazowszu dostarcza/instaluje te piece?

karoka65
18-07-2014, 08:53
Cześć, buduję domek Mirów 15gg pod Gora Kalwarią. Pow. 160m2 plus garaż i kotłownia 50m2.
Dach wełna 30, ściany styro 20 grafit, podłogą styro 30cm. Do tego reku i okna veka. Zbiornik cwu 400L pod solary.
Wychodzi mi 6kw ogrzewanie + 3kw cwu. Ogladalem oe+ 10 kW wczoraj i się przerazilem. Tam ruszt awaryjny jest na prawdę awaryjny i nie ma możliwości "odrzucenia czegos" na ruszt online.

Czego szukam:
Jak ten ruszt wygląda w RBR12kw?
Czy gdzieś na Mazowszu można zobaczyć ten piec ( jestem gotowy jechać żeby go obejrzeć)
Czy ktoś na Mazowszu dostarcza/instaluje te piece?
A czy już przemyślałeś dokładnie sprawa ogrzewania ?
Czy chcesz węgiel przy tak dobrze ocieplonym domu ?
Do obejrzenia znajdzie się bez problemu ale z tym rusztem to nie obiecuj sobie za wiele i to w każdym kotle z podajnikiem.

micro-jr
18-07-2014, 08:54
P.S. mam wejście do komina dolna krawędź 143cm środek 152cm może być problem z podpieciem górnego wyjścia. Wyczystka pod spodem implikuje odsunięcie od ściany na 50 cm.

minertu
18-07-2014, 08:58
Może być Grodzisk Mazowiecki albo Łosie?
Jest jeszcze Wojciechów.

micro-jr
18-07-2014, 08:59
Wczoraj widziałem krzaczka skp 16 kw i Rakoczy multimax 16 kW ( były na placu) i Rakoczy to ma kawał komory nad rusztem... Tylko po co mi taki zapas mocy.


Jestem zdecydowany na ekogroszek/pelet.
Gazu sieciowego nie ma w najbliższej pieciolatce, z butla bym mial duzy problem. Na pompę ciepła jeszcze poczekam;)

micro-jr
18-07-2014, 09:02
Minertu: dostawca, czy gotowa instalacja? Masz jakieś schematy tego pieca? Przekrój?

Ogolnie: Ile bym czekał na dostawę?

Arturo72
18-07-2014, 09:02
Tam ruszt awaryjny jest na prawdę awaryjny i nie ma możliwości "odrzucenia czegos" na ruszt online.

A śmieciarka do Was nie dojeżdża ?

minertu
18-07-2014, 09:02
P.S. mam wejście do komina dolna krawędź 143cm środek 152cm może być problem z podpieciem górnego wyjścia. Wyczystka pod spodem implikuje odsunięcie od ściany na 50 cm.
Z tym problemu nie będzie.

minertu
18-07-2014, 09:04
Minertu: dostawca, czy gotowa instalacja? Masz jakieś schematy tego pieca? Przekrój?

Ogolnie: Ile bym czekał na dostawę?
Jest to klient ,który chętnie pokaże ci zainstalowany kociołek.
Ok 4 dni roboczych.

karoka65
18-07-2014, 09:13
Na szybko znalazłem we Warszawie od Twojej strony, dalej Jaktorów, Nowy Dwór Mazowiecki, Tłuszcz i Kałuszyn.
Wysyłka możliwa na poniedziałek 14-tego.
Może i instalator by się znalazł, musiałbym zadzwonić jak ma z terminami bo coraz więcej roboty.

karoka65
18-07-2014, 09:14
A śmieciarka do Was nie dojeżdża ?
Wiesz z praktyki po sobie jak kominek czyścisz ?

Arturo72
18-07-2014, 09:21
Wiesz z praktyki po sobie jak kominek czyścisz ?
Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...
Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.
I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na bezsensowne solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby przecież możliwości spalania śmieci na ruszcie "awaryjnym"...

minertu
18-07-2014, 09:25
Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...
Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.
I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby możliwości spalania śmieci.
To świadczy o tym ,że nie jesteś EKO. W sumie Ty segregujesz ale Twoje śmieci trują środowisko nawet nie wiesz o tym.

karoka65
18-07-2014, 09:27
Znowu trolujesz następny wątek ?
Nie Twoje te pieniądze to się nimi nie przejmuj.
napisał gościu że gazu niema a pompka nie teraz.
Czy można jaśniej ?
Widocznie Tobie trzeba łopatą do łba nakładać.

micro-jr
18-07-2014, 09:27
A śmieciarka do Was nie dojeżdża ?
Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.

minertu
18-07-2014, 09:31
Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.
Akcyza jest już od dawna a drewno chętnie bym odkupił do wędzenia,szkoda go od tak spalić :)
Co do rusztu to poza wodnym (nie ma go RBR) jest żeliwny i służy jak sama nazwa wskazuje jako ruszt awaryjny.
Nie kupuje się automatu aby się w standardowe palenie bawić.

asolt
18-07-2014, 09:36
Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.


Jezeli chodzi o bezwzględny zakaz dla wszystkich to zapomnij, moze kiedyś, zakaz taki bedzie wprowadzany etapami, poczynajac od nowych PNB poprzez budynki w pewnych zakresach wiekowych łacząc to z dofinansowaniem wymiany tych kotłow na inne ekologiczne zródła ciepła, moze tez pewne regiony/miasta wprawadzą wzorem Krakowa taki zakaz (rozłozony na kilka lat) i wtedy ta wymiana bedzie krótsza. Jest to problem mieszkąjacych w starych i nieocieplonych budynkach których nie stac na taką wymianę i zwiekszone koszty ogrzewania po wymianie. Jak wiadomo co pewien czas sa wybory i nikt nie chce tracić tak licznego elektoratu. Taka jest polityka, samo
uzasadnienie koniecznosci wymiany tych kotłow to za mało, równiez branza górnicza jest tym zaniepokojona chociaz wiekszosc wydobycia idzie do elektrowni.
Łatwo powiedziec wprwadzmy zakaz, ale jakie bedą tego konskwencje to tak do konca nie wiadomo. Oczywiscie paliwa stałe w koncu znikną jako zródło energii do ogrzewania ale nie nastapi to tak szybko.

karoka65
18-07-2014, 09:38
Ja Ci napiszę tyle że palenie na ruszcie jest bardzo upierdliwą czynnością :)
Oczywiście jak ktoś chce i masz czas to można, nawet wrzucić jakiegoś klocka przy pracy na palniku, z tym że jak we wszystkich kotłach drewno powinno być suche żeby kociołka nie zasyfić mazią.

micro-jr
18-07-2014, 09:38
Minertu : grodzisk mam godzinę jazdy, wygląda ok.

Karaoke gdzie w Warszawie? Najbliższy poniedziałek 14 to wypada we wrześniu 2015... Zerknij jeszcze raz.

karoka65
18-07-2014, 09:43
No ,masz rację poniedziałek to 21-szy :)
Napisałem na PW gdzie w Warszawce :)

micro-jr
18-07-2014, 09:44
Ja Ci napiszę tyle że palenie na ruszcie jest bardzo upierdliwą czynnością :)
Oczywiście jak ktoś chce i masz czas to można, nawet wrzucić jakiegoś klocka przy pracy na palniku, z tym że jak we wszystkich kotłach drewno powinno być suche żeby kociołka nie zasyfić mazią.

Karoka dokładnie jak piszesz, drewno przy okazji... Drewno które mam schnie pod dachem od 1,5 roku, z nastawieniem do okolicznościowego odpalania kominka lub grilla;)

P.S. możemy się wstrzymać od dyskutowania co jest bardziej ekologiczne, aż ogarne piec?

Kolegę Arturo zapraszamy do Kozienic lub Bełchatowa. Ty naprawdę myślisz ze nie grzejesz węglem? Jak policzymy sprawność Twojej pompy i przesyłu siecią elektryczna to prawdopodobnie kopcisz jak każdy inny.

minertu
18-07-2014, 09:45
Minertu : grodzisk mam godzinę jazdy, wygląda ok.

Jest jeszcze Wojciechów.

Arturo72
18-07-2014, 10:05
Kolegę Arturo zapraszamy do Kozienic lub Bełchatowa. Ty naprawdę myślisz ze nie grzejesz węglem? Jak policzymy sprawność Twojej pompy i przesyłu siecią elektryczna to prawdopodobnie kopcisz jak każdy inny.
Zapraszam do Elektrowni Rybnik,ode mnie ok.30km,minertu podpowie jak wygląda tam "spalanie" węgla.

Druga sprawa,za ogrzewanie tego domu nawet pelletem,który jest namiastką bezobsługowości, zaplacisz ok.1000-1300zł,warto kombinować i "oszczędzać" paląc śmieci na ruszcie ?
Może faktycznie nie zdajesz sobie sprawy z tego co wybudowałeś ?

micro-jr
18-07-2014, 10:17
Odpowiem w przyszłym roku. Ok? Nie wiem czy i na ile będzie mi się chciało lazic po to drewno. Trudno mi powiedzieć, bo to moje początki jako palacza.

Jest to jeden z powodów dla których szukam pieca z tym sterownikiem - licze na prosta obsługę automatu. A dzięki małemu przewymiarowaniu pieca na ekonomicznie uzasadnione zużycie opalu.

Sprawa peletu jest otwarta. Wieść gminna głosi ze dobrej jakości/ceny pelet jest produkowany gdzieś odemnie w kierunku Kozienic. Ten wątek zbadam jak juz będę miał w czym palić.

map78
18-07-2014, 10:55
Trudno mi powiedzieć, bo to moje początki jako palacza.

No cóż jak mawia karoka - sam tak chciałeś, a on tylko pomógł;)
Szkoda, że ludziska nie uczą się na cudzych błędach i szkoda, że większość uważa, ze skoro nie ma gazu to już przegrałem życie i muszę wunglem palić:(
Powodzenia Ci życzy były palacz, ale już nigdy więcej:no:
A tak z ciekawości - to pompa pewnie za droga była co?;) czy jakieś inne powody:confused:

karoka65
18-07-2014, 11:16
No cóż jak mawia karoka - sam tak chciałeś, a on tylko pomógł;)

Widzisz Twój problem w tym że Tobie nie miał kto pomóc i położyło Cię na łopatki tak prymitywne urządzenie jakim jest kocioł na wungiel :)
Tobie ktoś tylko sprzedał kocioł, pewnie ze 3 razy za duży i kiszka panie pomieszana z niezadowoleniem.

wuwok
18-07-2014, 11:25
Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...
Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.
I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na bezsensowne solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby przecież możliwości spalania śmieci na ruszcie "awaryjnym"...
Co ty masz z tym rusztem ?śmieciami palonymi ?mam piec prawie 2 lata i raz paliłem papiery na ruszcie!! Tak paliłem 1 raz i ostatni. 99% ludzi mających piece na eko śmieci wywozi.

adkwapniewski
18-07-2014, 12:43
Co ty masz z tym rusztem ?śmieciami palonymi ?mam piec prawie 2 lata i raz paliłem papiery na ruszcie!! Tak paliłem 1 raz i ostatni. 99% ludzi mających piece na eko śmieci wywozi.


No to teraz homo-eko Cię ukrzyżują ... ;)


Ja mam kocioł, ale podobnie - rusztu nie użyłem ani razu , stoi i rdzewieje ... :) Może wykorzystać go na lato jako deflektor ...przy zmniejszonej komorze ? :)

animuss
18-07-2014, 17:51
Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.
Odradzam zakup kotła ekogroszkowego z dodatkowym rusztem zwłaszcza wodnym ,oczywiście da się spalić na takim ruszcie cokolwiek się wsadzi ,ale konsekwencje są finansowe niestety ,nie tylko ekologia ma znaczenie zresztą ona do Was nie przemawia.
Spalając odpady drewno czy co innego na tym ruszcie, obniża się sprawność wymiennika ,on niestety się brudzi zarasta i po wypaleniu wsadu spalając dalej palnikiem ekogroszek bez czyszczenia wymiennika czy rusztu z popiołu marnujemy główną energię ,którą mieliśmy wyłapać wymiennikiem .
Zyskując trochę energii można stracić więcej ,kotły do wszystkiego są do niczego ich budowa zawsze okupiona jest niższą sprawnością .

micro-jr
18-07-2014, 21:23
Pompę ciepła gruntową bralem pod uwagę, ale ani ekonomicznie, ani ekologicznie nie widzę jej sensu. Jest 50% za droga. Nawet jak usunąć dodatkowe koszty posiadania kotłowni z kominem, co by de facto podniosło koszt projektu bo to spora zmiana...

Wracając co do watku rusztu awaryjnego: mię wiem czy go użyje ale juz dziś mogę Wam obiecać, ze z czystej ciekawości poświęce się i kilka dni będę dokładał regularnie zapisując wpływ na działanie pieca (oczywiście jeśli piec w poniedziałek zamówie).

Potem tydzień bez dodatków i porządne czyszczenie pieca.

Skąd inąd słyszałem, ze jak solary nie dają rady bo słabą pogoda to czasem można dogrzac cwu na awaryjnym drewnem. Nie robilem tego, wiec tez będę mógł sprawdzić za rok. ;)

Może jak sie sprzęt zuzyje będzie można zmodernizować kotłownie z PC... Pozyjemy zobaczymy.

karoka65
18-07-2014, 21:24
Zyskując trochę energii można stracić więcej ,kotły do wszystkiego są do niczego ich budowa zawsze okupiona jest niższą sprawnością .
Dokładnie to samo mówię każdemu kto pyta o kocioł i ruszt.
Ludzie naczytają się bredni które zamieszczają w opisach producenci żeby tylko zachęcić do zakupu a później wielkie rozczarowania z "małego nic", kupa syfu, zababrany wymiennik i kupa biegania, po co płacić tyle szmalu za podajnik skoro ktoś chce się nabiegać do kotła, kupić zwykłego śmierdziucha i wio :)

karoka65
18-07-2014, 21:29
.


Skąd inąd słyszałem, ze jak solary nie dają rady bo słabą pogoda to czasem można dogrzac cwu na awaryjnym drewnem. Nie robilem tego, wiec tez będę mógł sprawdzić za rok. ;)


Powiem Ci szczerze że jak się pogoda na kilka dni zepsuje to lepiej odpalić podajnik, zajmuje to dosłownie kilka minut i zamiast biegać dokładać lepiej siąść w wygodnie fotelu obejrzeć telewizor albo żonkę w tyłek poklepać :)
To oczywiście tylko moje zdanie.

karoka65
18-07-2014, 21:34
Dopowiem jeszcze że nigdy bym w solary kasy nie pakował, wiesz ile wody nagrzejesz za tą kasę nawet prądem czy wunglem ?
Ale ja czyjeś wybory szanuję, choć nie wszystkie pochwalam, ktoś tak chce, stać go, niech i ma :)
Grzałem kilkanaście lat prądem, obecnie już chyba 7-me lato grzeję kotłem i jak na razie nie mam tego zmieniać ale nie każdemu musi to odpowiadać.

Arturo72
18-07-2014, 21:34
Dopowiem jeszcze że nigdy bym w solary kasy nie pakował, wiesz ile wody nagrzejesz za tą kasę nawet prądem czy wunglem ?

Uczysz się pomału ;)
Moje słowa,moje słowa od paru ładnych lat :)

micro-jr
21-07-2014, 11:46
Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?
bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.

Wolnoć Tomku w Swoim domku. Chcecie mieć PC to sobie zakładajcie, nikt tu nie prosił Was o radę, a tym bardziej o krytykę stosowanych przeze mnie rozwiązań. Tak samo ja nie krytykuję Waszych. Zrobiliście jak uznaliście za lepiej. Takie Wasze prawo.
Proszę jednak nie utrudniać mi (i mi podobnych) realizacji Naszych marzeń, tak jak My chcemy.

Proszę moderatora o zakończenie OT. Jeśli trzeba to banem, bo się z forum korzystać nie da :(

kaszpir007
21-07-2014, 12:54
[QUOTE=micro-jr;6558180]Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?
bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.
/ [QUOTE]

Ja u siebie przy kotle 12KW miałem dziurę fi100 wyciętą w murze domu , ale w zimę tak "mroziło" że ją zapchałem i mam w zimę rozszczelnione okno + mam dodatkowo dość dużą szparę w drzwiach prowadzących do garażu a w garażu mam otwarte okno , nawet w zimę :)

Ilość wymaganego powietrza do spalania jest zależna od mocy z jaką kocioł pracuje. Czym wyższa moc tym trzeba więcej powietrza.

Osobiście uważam że najlepiej by było dać z dziurę fi100 i dać anemostat i tym sobie "wyregulować" ilość wlatującego powietrza + obowiązkowy czujnik czadu.

adkwapniewski
21-07-2014, 14:28
Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?
bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.

Wolnoć Tomku w Swoim domku. Chcecie mieć PC to sobie zakładajcie, nikt tu nie prosił Was o radę, a tym bardziej o krytykę stosowanych przeze mnie rozwiązań. Tak samo ja nie krytykuję Waszych. Zrobiliście jak uznaliście za lepiej. Takie Wasze prawo.
Proszę jednak nie utrudniać mi (i mi podobnych) realizacji Naszych marzeń, tak jak My chcemy.

Proszę moderatora o zakończenie OT. Jeśli trzeba to banem, bo się z forum korzystać nie da :(

Dopytaj kominiarza który będzie Ci robił odbiór ...

Delphion1
21-07-2014, 14:29
Bana ktoś chyba jednak oczekuje czy o co chodzi w tym wodolejstwie?
Ja musiałbym do mojego rbr-ka w końcu zajrzeć i oczyścić bo mi sądzą zarosnie:-)
Kto ma najdłużej rbra z forum i jak długo ?

adkwapniewski
21-07-2014, 14:30
Novy ... ;) Chyba Zbigmaz

karoka65
21-07-2014, 15:05
Z tych starszych którzy jeszcze czas do czasu zaglądają czasami na forum to chyba Kateijm i Zbigmaz chyba 3 zimy przepalił.
Wielu już nie zagląda ze starszych użytkowników, jak mam ciągle wojny toczyć z pompkami to też już mi się czasem odechciewa tu zaglądać.

karoka65
21-07-2014, 15:07
Novy dopiero rok RBRem pali, wcześniej chyba jak dobrze pamiętam to dwa lata Ogniwem.

zbigmaz01
21-07-2014, 17:29
Novy ... ;) Chyba ZbigmazJa pierwszy raz rozpaliłem w grudniu 2011 i do dzisiaj się pali z małutkimi przerwami na wymianę korony i wklejanie na nowo a było to już 3 razy. Przerwa w paleniu nie wynosiła dłużej jak 0,5h chociaż pierwszy raz robiłem to 45min.

PS dokładnie rozpaliłem 14 XII 2011 co jest do sprawdzenia na wykresach.

micro-jr
21-07-2014, 21:13
Pytania:
Ile kosztują elementy naprawcze?
Czujnik do ecopala?
O co chodzi z obrotowa retora?
Czy ktoś miał do czynienia z serwisem?

karoka65
21-07-2014, 21:28
Powiem Ci że już trochę tych kociołków sprzedałem i chyba 2 zimy temu miał jeden kolega z forum problem ze zrywaniem zawleczek, teraz rzadko bywa tutaj ( wymieniono palnik na nowy).
Jeden przypadek, oberwania wyciora, też kolega z forum ( wymieniono na nowy).
Co do sterownika, serwisujemy je z minertu na dość dużej powierzchni kraju a bywa że i czasem za południowa granicą.
Tej zimy chyba nie byłem nigdzie, problemy zaczynają się właśnie latem, tam gdzie kotły podgrzewają CWU.
Wystarczy przejdzie burza i zaczyna się robota.
Jak to działa ( serwis ) niech wypowiedzą się Ci którzy pracują na tych kotłach.
Co Ci powiem, żeby nie było tak słodko, to naprawy po przepięciach w wyniku wyładowań są raczej płatne, płytę główną idzie naprawić i nie są to duże koszty, zaś moduł internetowy bardziej boli finansowo, tego gwarancja nie obejmuje niestety.
Przypominany co roku już wiosną żeby pamiętać o sterownikach jak zaczyna bliżej grzmieć.

micro-jr
21-07-2014, 21:35
To mnie poważnie zmartwiles bo mieszkam w szalonym obszarze. Mam juz filtry w głównej skrzynce. Rozważam UPS. Internet będę miał radiowy wiec od strony linii telefonicznej nie !am zagrożenia.

Zresztą na lato chce przestawiać się na solary...

karoka65
21-07-2014, 21:43
Również jadę na UPSie ale przed takimi rzeczami nie uchronisz się niczym.
Miałem przypadek że właściciel kotła z żoną byli 3 tygodnie w niemczech, wtyczka zasilania sterownika była wyjęta z gniada i leżała na zasobniku, po powrocie chcieli nagrzać sobie wody do kąpieli, niestety ćma :(
Posypał się moduł, płyta główna i jeszcze 3 czujniki, o ile pamiętam CWU, zew i wewn.
To nie wszystko, zdechł telewizor, dwa lapki, tuner TVsat, także strat do cholery.
Najlepszym zabezpieczeniem jest dopłata kilku złociszy do ubezpieczenia domku.
Mam takiego gościa w Śmiechowicach koło Brzegu że co roku tam jestem, ostatnio chyba dwa tygodnie temu, mają rosłe dęby niedaleko działki i pioruny naparzają po nich ino drzazgi się sypią :)
Piszę protokół, faktura i niema żadnego problemu z wypłatą odszkodowania.

karoka65
21-07-2014, 21:46
Powiem Ci w tajemnicy że nie tylko eCoale się jarają jak piz..nie blisko :)

keteimj
21-07-2014, 22:01
Ja pierwszy raz rozpaliłem w grudniu 2011..........

PS dokładnie rozpaliłem 14 XII 2011 co jest do sprawdzenia na wykresach.

Ja byłem 2m-ce szybszy X. 2011r, ale znam jeszcze starszych tylko nie udzielają się na forum widocznie nie lubią strzępić jęzora po próżnicy ;)
np kolega Adam którego serdecznie pozdrawiam. Jedzie już chyba od 2010r https://device.esterownik.pl/device/360/ i z tego co wiem to jedzie samym owsem na okrągło. Nawet nie robi aktualizacji, tak patrzę, teraz że chyba ma najstarszą wersję ze wszystkich użytkowników ecoala :rolleyes:
Ciekawe co na to Ci co tak plują na ten sterownik, powinna firma jakąś nagrodę dla kolegi Adama ufundować

adkwapniewski
21-07-2014, 22:09
Plują Ci co czasu za dużo mają ... Jak ktoś normalnie pracuje to czas szanuje i inaczej pożytkuje - ecoal on i sprawa załatwiona.

Parę spraw można lepiej rozwiązać ale trzeba na to czasu i parę drobiazgów za parę stówek - nie wiem czy się to kalkuluje - porównać tak naprawdę to mogą użytkownicy którzy przynajmniej 3-4 lata domek grzali ...

karoka65
21-07-2014, 22:11
Kateimj, ja tych sterów trochę widzę i pracuje ich większość na starych softach.
Czasem proponuję że zrobię aktualizację przy okazji jak jestem ale zaraz: "panie ja nie chcę tu nic nowego, co wsypię to zeżre i niech tak zostanie jak jest"

zbigmaz01
21-07-2014, 22:14
Powiem Ci w tajemnicy że nie tylko eCoale się jarają jak piz..nie blisko :)U mnie nie piz.. ale miałem z zewnątrz przepięcie i poszło na instalację 400V. Poszło mi trzy tunery sat, TV, lodówka, kabina, dwa DVD, pralka, okap kuchenny, transformator 220V/12V a ster został cały a nie był wyłączany. Jedynie to zasilany poprzez inwerter ale ten też nie ucierpiał :P

micro-jr
21-07-2014, 22:51
U mnie burze to prawdziwy problem.
Jak mieszkalem 20 km stąd w Warce, to nie było tam tyle burz.

Podejzewam, ze to kwestia stalowego mostu kolejowego na Wiśle. Jest niedaleko i linia kolejowa wsch-zach. Może ściągać burze.

neujan
22-07-2014, 18:42
Dzień dobry. Mam na dachu 7 m wysoki maszt z antenami internetowymi. Burze u nas są bardzo silne , ale do tej pory nic się nie stało tylko padł routerek. 100 metrów od domu piorun zapalił siano w domu ale jeszcze nic. Mam maszt na dachu 9 lat a kocioł pracuje około sześć miesięcy. W ostatnim tygodniu nie było prądu od 8,30 do 17,00 godzin i kocioł bez interwencji nadal pracuje.

mchomen
22-07-2014, 20:01
Hej panowie , może ja coś dodam , odnośnie tych którzy mają ecoala od dawien dawna (a jest ich troche , z tego co zdążyłem zaobserować w trakcie mojej dopiero zaczętej zabawy z tym sterem i rberem).Otóż jak wcześniej pisałem jest tych użytkowników mnóstwo i moim zdaniem na ogół się nie wypowiadają bo po co jeśli wszysko (gra i buczy).Ewentualność jest taka ,że jak mają czas to tu zajżą i komuś coś doradzą.A z doswiadczenia wiem ,że tylko wypowiadają sie ci , którzy mają czepiane (a jest ich naprawde garstka i nie chodzi tu tylko o ten sterownik , bądz taki a inny kocioł).Takie jest moje zdanie.Jestem użytkownikiem od niedawna (jakieś dwa miesiące) ale pomału dochodze do wniosku,że nawet niech dołoże do tego co wydałem na drzewo( a nie były to niskie koszty , bo przy 120 m/2 ponad 4 tysiaki na sezon),to jest rewelka ,zasypać zasobnik i mieć to wszystko za przeproszeniem w du.....Pozdrawiam wszystkich , którzy to doczytali do końca.

Maher
22-07-2014, 20:44
Co Ci powiem, żeby nie było tak słodko, to naprawy po przepięciach w wyniku wyładowań są raczej płatne, płytę główną idzie naprawić i nie są to duże koszty, zaś moduł internetowy bardziej boli finansowo, tego gwarancja nie obejmuje niestety.
Przypominany co roku już wiosną żeby pamiętać o sterownikach jak zaczyna bliżej grzmieć.

Po czym serwis stwierdza że płyta/ moduł internetowy jest spalony po przepięciu/burzy?
Akurat mam w pracy trochę doczynienia z takimi rzeczami i jeżeli w płycie nie ma wypalonej dziury lub zwęglonych elementów elektronicznych to nie są w stanie udowodnić że to jest po przepięcie i powinna być naprawa gwarancyjna. Nie ma też czegoś takiego w prawie że np. moduł internetowy nie obejmuje gwarancja bo tak sobie producent wymyślił.
Miałem kiedyś przypadek że producent nie uznał gwarancji, twierdził że uszkodzenie powstało po burzy (na płycie nie było uszkodzeń wyżej wymienionych), sprawa wyładowała w sądzie i płyta elektroniczna nowa kosztowała około 2500zł, a producenta z kosztami biegłego/sądowymi kosztowało to ponad 7000zł. W uzasadnieniu właśnie było że skoro producent nie jest w stanie udowodnić że nastąpiło to po burzy to powinien naprawę wykonać gwarancyjne.

karoka65
22-07-2014, 21:06
Maher, dlaczego znowu mnie pytasz ?
Ster ma kartę pamięci, nie zapominaj o tym, pewne dane można ściągnąć nie tylko z niej.
Zadzwoń do E-S i zapytaj, ewentualnie do swojego sprzedawcy :)
Czy ja Ci muszę coś wyjaśniać, czy tłumaczyć ?
Nie dawno było tu dużo o sądach i co tam wyszło, bo nic nie słyszałem ?
Sądy są dla ludzi i pracują w nich również ludzie a filozofów przed komputerami cała masa.
Czy ktoś Ci broni w razie czego iść do sądu ?
Ja na pewno nie, masz prawo i ten przywilej to możesz z niego skorzystać.
Nie wiem jak teraz, kiedyś założenie sprawy to było coś około 600pln ( ubezpieczenie coś około 10 czy 15pln na składce )
Mnie gościu zrobił z konia z zapłatą za węgiel, trwało to prawie 2 lata, dobrze że z siostry kasę ściągnęli na którą była zarejestrowana firma, tak ją braciszek wykukał.
Pozdrawiam.

Maher
22-07-2014, 21:17
Maher, dlaczego znowu mnie pytasz ?
Ster ma kartę pamięci, nie zapominaj o tym, pewne dane można ściągnąć nie tylko z niej.
Zadzwoń do E-S i zapytaj, ewentualnie do swojego sprzedawcy :)
Czy ja Ci muszę coś wyjaśniać, czy tłumaczyć ?
Nie dawno było tu dużo o sądach i co tam wyszło, bo nic nie słyszałem ?
Sądy są dla ludzi i pracują w nich również ludzie a filozofów przed komputerami cała masa.
Czy ktoś Ci broni w razie czego iść do sądu ?
Ja na pewno nie, masz prawo i ten przywilej to możesz z niego skorzystać.
Nie wiem jak teraz, kiedyś założenie sprawy to było coś około 600pln ( ubezpieczenie coś około 10 czy 15pln na składce )
Mnie gościu zrobił z konia z zapłatą za węgiel, trwało to prawie 2 lata, dobrze że z siostry kasę ściągnęli na którą była zarejestrowana firma, tak ją braciszek wykukał.
Pozdrawiam.

Piszesz o module internetowym, o naprawach płatnych to myślałem że wiesz jak przyjeżdżasz do klienta czy ma naprawę płatną czy gwarancyjną. Z ubezpieczycielami też nie jest tak prosto, bo trzeba zgłosić szkodę następnie trzeba napisać oświadczenie że uszkodzenie nastąpiło wtedy a wtedy (musi być zarejestrowana burza (w IMGW) i wstępny koszt naprawy, później dołączona musi być faktura i jak wszystko się zgadza to wtedy wypłacają.

karoka65
22-07-2014, 21:43
No widzisz, wiesz a pytasz :)
Piszę protokół z naprawy, faktura i jeszcze nie słyszałem ani nigdy nie miałem przypadku żeby ktoś o jakimś problemie z odszkodowaniem miał problem.
Nawet dzisiaj jeden taki zestaw papierków wysyłałem do wspomnianego wyżej klienta, ma Ogniwo EP 25kW.

Jarecki79
22-07-2014, 21:45
Mały OT odnośnie gwarancji

Dużo tutaj gadania i często schodziło n/t gwarancji auta,że tam nikogo nie interesuje, padnie np. opona w aucie, to zgłaszam do producenta auta..
To powiem jak załatwiono sprawę takiej gwarancji w aucie salonowym kupionym z oponami good... auto na reklamację do serwisu, oni auto prawie miesiąc przetrzymali, opony pojechały do good... po tym czasie wróciły z ekspertyzą jakiegoś fachmana,że jak to zostało określone wyszczerbienie ząbków to wina samochodu (nowego hehe, dobre sobie) i kazano jeszcze zapłacić za kuriera... to przykład jak się załatwia sprawy przy autach salonowych....

a tutaj robicie problem ze sterem, spakować, wysłać do serwisu i poczekać. Po co się spinać i gdybać o niczym.

wuwok
22-07-2014, 22:14
Wtrącę się,i powiem ze ES ma najlepszy serwis jaki kiedykolwiek spotkałem. 3 razy miałem do czynienia z serwisem i zawsze najwyższy poziom trzymali.

minertu
23-07-2014, 06:09
To czy płytka padła sama czy pomogła jej burza wyjdzie w ekspertyzie jaką sobie przeprowadzi E-S jak im płytkę prześlę.Nie wiem jak Wiesiek ale ja tego nie określam na miejscu , no chyba,że wiem,że w tym czasie burza była albo właściciel sam się przyzna.
Raz miałem przypadek z pewną Panią (nauczycielką) , która reklamowała panel . Jej syn zapewne rozgrzanym pogrzebaczem wdusił przycisk przewijania , który przy topił się i cały czas przewijał od alarmu do temp zadanej CO wszystkie pozycje. Poinformowałem Panią,że to nie podlega gwarancji bo ktoś to sam fizycznie zniszczył ale co tam możesz nauczycielce tłumaczyć.Koszt na miejscu mógł się zamknąć w ok 70 zł lecz Pani zażądała ekspertyzy.Nie opłaciło się jej , zapłaciła 2 x tyle :)

micro-jr
23-07-2014, 07:42
opony pojechały do good...

opony od "dobryrok" są felerne. Mi po 2 miesiącach wyszedł guz od wewnętrznej strony z tyłu (jakby nie przegląd to bym nie wiedział)- ekspertyza i : "wina użytkownika". pozostałe 3 w porządku i musiałem jedną dokupić :(

teraz czekam aż dodrę i więcej z tą firmą nie współpracuję...

prz3kus
23-07-2014, 12:49
No to ja napisze jak się to odbyło u mnie.

Przychodzę o pracy do domku piec nie działa ide do kotłowni na wyswietlaczu stera nic sie nie pokazuje. (burze może i były gdzieś w okolicy 10km nie sądzę że bliżej).
Dzwonie to Pana co kupiłem piecyk(pewnie wie kto to ;) ) no i po chwili dzwoni Pan z E-S. Każe wypiąć moduł Ethernet i sprawdzić czy się ster włączy, no i pewnie by się włączył jak bym go po wypięciu nie wpiął s powrotem(myślałem że to taki reset, a ster miał sie włączyć z odpiętym :p)

Na kolejny dzień przyjechał Pan z E-S wpiął nowy moduł wziął 200zł i pojechał do domku.
Trochę sie kłóciłem, że u mnie burzy nie było, ale dostałem informacje, że skok napięcia może lecieć kilka kilometrów po linii, i co ja mogłem ?

Zabuliłem, podziękowałem i się skończyło.
Reakcja szybka, ale oczywiście jaka była wina czy burza, czy samo padło mogę sobie tylko pogdybać.

Można powiedzieć wprost że ten element gwarancji(fizycznie) nie obejmuję

micro-jr
23-07-2014, 13:22
piecyk jest :) Jeszcze go nie widziałem.

Teraz trzeba skompletować resztę zasilania: Jakie-pompy-do-instalacji-CO (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228818-Jakie-pompy-do-instalacji-CO) i zakupić groszek :)

Arturo72
23-07-2014, 13:56
piecyk jest :) Jeszcze go nie widziałem.

Dałeś się naciągnąć,ale kto bogatemu zabroni ;)
U mnie c.o+cwu chodzi na jednej pompce obiegowej Wilo stratos i jeden zawór trójdrogowy do przełączania c.o/cwu(rozdzielacz 11 obwodów)

micro-jr
23-07-2014, 14:24
Dałeś się naciągnąć,ale kto bogatemu zabroni ;)
U mnie c.o+cwu chodzi na jednej pompce obiegowej Wilo stratos i jeden zawór trójdrogowy do przełączania c.o/cwu(rozdzielacz 11 obwodów)

spoko, w innym wątku o tym pogadamy Jakie-pompy-do-instalacji-CO (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228818-Jakie-pompy-do-instalacji-CO&p=6560491&viewfull=1#post6560491) tu nie bedziemy śmiecić.
Rozwiązanie ciekawe, zwłaszcza interesuje mnie jak zrobiłeś cyrkulację na jednej pompie z CO i CWU.

co do RBR'a mają fajny marketing chłopaki - móc wybrać jednego, losowego użytkownika i pogadać o jego odczuciach - bezcenne :) żaden handlowiec tego nie przebije, no i można popatrzeć na kociołek w ruchu który trochę w instalacji siedzi :)

asolt
23-07-2014, 16:11
spoko, w innym wątku o tym pogadamy Jakie-pompy-do-instalacji-CO (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228818-Jakie-pompy-do-instalacji-CO&p=6560491&viewfull=1#post6560491) tu nie bedziemy śmiecić.
Rozwiązanie ciekawe, zwłaszcza interesuje mnie jak zrobiłeś cyrkulację na jednej pompie z CO i CWU.



Nie da sie zrobic cyrkulacji cwu na jednej pompie obiegowej co, pomijając fakt ze pompa cyrkulacyjna musi miec atest. higieniczny

TwojPan
23-07-2014, 16:57
Można powiedzieć wprost że ten element gwarancji(fizycznie) nie obejmuję

Bzdura.
I to jest ten najlepszy serwis na świecie?Kpina.Do momentu ,kiedy moduł nie trafi do ES i nie zostanie zdiagnozowana przyczyna uszkodzenia-nie powinni kasować ani centa.

marek43
23-07-2014, 23:07
Ja wtyczkę z gniazda przed burzą wyciągam jak jestem w domu aby sterownik uchronić.Czytam,że komuś padła płyta mimo tej metody.Karoka65 jak to mam rozumieć?

micro-jr
24-07-2014, 05:58
Ja wtyczkę z gniazda przed burzą wyciągam jak jestem w domu aby sterownik uchronić.Czytam,że komuś padła płyta mimo tej metody.Karoka65 jak to mam rozumieć?
Z tego co piszą to problemem jest moduł sieciowy.

Jako, że to moja branża może poratuje to:
http://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_instalacji_komputerowej_netprotect_ J2830.htm
domyślam się, że esterownik niesamowitych przepustowości nie potrzebuje.

Nie mogę znaleźć info o UPS dla tego pieca :(

minertu
24-07-2014, 12:53
Ja wtyczkę z gniazda przed burzą wyciągam jak jestem w domu aby sterownik uchronić.Czytam,że komuś padła płyta mimo tej metody.Karoka65 jak to mam rozumieć?
Nawet po RJ pierdyknie.

minertu
24-07-2014, 12:57
Ja kupiłem taki i śmiga aż miło.http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-przetwornica-ups-600w-lad-i4430524302.html
Z tego co piszą to problemem jest moduł sieciowy.

Jako, że to moja branża może poratuje to:
http://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_instalacji_komputerowej_netprotect_ J2830.htm (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dipol.com.pl%2 Fzabezpieczenie_instalacji_komputerowej_netprotect _J2830.htm)
domyślam się, że esterownik niesamowitych przepustowości nie potrzebuje.

Nie mogę znaleźć info o UPS dla tego pieca :(

karoka65
24-07-2014, 13:36
Ja od początku jadę na Orvaldi INV 12V/500W
Kolega Mark3k który ostatnio rzadko tutaj bywa polecał i używa coś takiego:
http://www.voltpolska.pl/produkty/sinus/sinus-600-12v-230v-300600w.html

Maher
24-07-2014, 20:54
W dobrych UPS-ach jest też dodatkowe wejście/wyjście zabezpieczające na linie telefoniczną i ethernetową. Ja u siebie nie mam UPS-a bo wyłączenia prądu rzadko się zdarzają, a piec kiedyś jak zapomniałem przełączyć go na automat wytrzymał 8 godzin i po przełączeniu się sam rozpalił (mam w intalacji elektrycznej wyprowadzenia pod agregat/UPS i leża w zapasie UPS-y i akumulatory jakby była jakaś większa awaria. Z racji tego że dom jest naszpikowany elektroniką mam profesjonalne zabezpieczenie przepięciowe z pomiarem i zapisem napięcia (coś jak ecoal tylko do prądu) i jak będzie jakieś przepięcie to będę wiedział i zobaczę czy rzeczywiście ten moduł ethernetowy w ecoalu padnie bez przyczyny, bo układ zabezpieczeń powinien zadziałać wcześniej.

karoka65
24-07-2014, 21:07
Maher, to nie złośliwość, bo chętnie i od Ciebie czegoś się nauczę.
Myślę że jak pizdnie bezpośrednio czy bardzo blisko, to zabezpieczenie, zabepieczeń szlak trafi razem z całym monitoringiem czego Ci nie życzę.

Maher
24-07-2014, 21:42
Maher, to nie złośliwość, bo chętnie i od Ciebie czegoś się nauczę.
Myślę że jak pizdnie bezpośrednio czy bardzo blisko, to zabezpieczenie, zabepieczeń szlak trafi razem z całym monitoringiem czego Ci nie życzę.

Wydałem i to nie małe pieniądze na zabezpieczenia i myślę że się sprawdzi (było kilka burz i sprzęt nie zanotował jakiś odchyłek napięcia i przepięć), jedynie porównanie będę miał jak jakieś zabezpieczenie coś zarejestruje i u sąsiadów coś się stanie. U mnie spalenie sterownika centralnego może się źle skończyć bo nawet nie zagotuje sobie wody w czajniku lub nie zapalę światła itd., a podejrzewam że jak przepięcie spali sterownik główny to równocześnie dostanie się modułom wykonawczym i czujnikom i wtedy to będą duże koszty i wymiana może potrwać nawet z kilka/kilkanaście dni. Ubezpieczenie mimo to wykupiłem aby mieć większy spokój.
Ostatnio też przeczytałem

micro-jr
24-07-2014, 22:14
Jaki masz UPS?

Maher
24-07-2014, 22:47
Jaki masz UPS?

Jeżeli o mnie chodzi to leżą mi Fideltronic ARES1600/800LT/800LT2 i kilka mniejszych ares1000/600 i jeszcze jakieś pojedyncze sztuki innych firm, mogę ewentualnie coś odsprzedać po dobrych pieniądzach (używane, akumulatory mogę wstawić nowe lub wysłać bez akumulatorów), mam też kilka akumulatorów żelowych 12V65ah.

micro-jr
25-07-2014, 06:59
Akumulatory żelowe sprawdzają się lepiej w takim systemie?
Lepiej kilka małych np 4x72Ah czy 2x120Ah?
Przetwornica 600W miała by to pociągnąć.

marek43
25-07-2014, 13:06
Nawet po RJ pierdyknie.

Co znaczy RJ

minertu
25-07-2014, 14:17
Co znaczy RJ

Kabel internetowy RJ45 ma takie końcówki.

grzeh2000
25-07-2014, 21:30
Pany jak to jest z wklejaniem korony?,czy to jest mus?.Pale od roku w lecie tez cwu i jeszcze korony nie ruszalem.Jak to jest u was?

karoka65
25-07-2014, 22:05
Pany jak to jest z wklejaniem korony?,czy to jest mus?.Pale od roku w lecie tez cwu i jeszcze korony nie ruszalem.Jak to jest u was?
No to u mnie tak samo :)

marek43
26-07-2014, 20:35
Kabel internetowy RJ45 ma takie końcówki.

Dzięki:)

marek43
26-07-2014, 20:39
Ale ja jeszcze raz dopytuje czy jak odłaczony przewód sieciowy i internetowy to perdyknie cośik w sterowniku bo taki przykład dał Karoka 65 na przykladzie kogoś tam kilka postów do tyłu

karoka65
26-07-2014, 21:34
Marku taki przypadek miałem w zeszłym roku.
Wtyczka sterownika była wypięta z gniazdka i leżała na zasobniku.
Do wymiany była płyta główna, moduł i 3 czujniki.
Piorun uderzył w słup w granicy między dwoma domami.

marek43
27-07-2014, 07:22
Marku taki przypadek miałem w zeszłym roku.
Wtyczka sterownika była wypięta z gniazdka i leżała na zasobniku.
Do wymiany była płyta główna, moduł i 3 czujniki.
Piorun uderzył w słup w granicy między dwoma domami.
Znaczy to ,że pole magnetyczne było potężne w tym obszarze co spowodowało opisany przez ciebie skutek rzadki ale jednak tak myślę czy dobrze?

Andrzej_M_
27-07-2014, 08:33
Znaczy to ,że pole magnetyczne było potężne w tym obszarze co spowodowało opisany przez ciebie skutek rzadki ale jednak tak myślę czy dobrze?

Nie mogę zgodzić się z takim stwierdzeniem.

Marku, pole magnetyczne nie oddziałuje na ładunki elektryczne zwarte zawarte w układach elektronicznych Twego sterownika.
Chyba, że sam sterownik jest w ruchu i to na dodatek szybkim ruchu.

Natomiast niewidzialna siła, która sieje spustoszenie w każdej materii obdarzonej ładunkami elektrycznymi to pole elektromagnetyczne.

To samo pole elektromagnetyczne, lecz o innej częstotliwości wytwarza palnik w kotle.

marek43
27-07-2014, 10:56
Andrzeju dziękuje teraz jestem w pełni doszkolony w interesującym zagadnieniu-fajnie ,że tu na forum są takie uczynne i mądre ludziki pozdrawiam życząc udanej niedzieli wszystkim:wiggle:

Delphion1
27-07-2014, 11:20
A ja tam nie daje się zwariować i nie mam żadnych zabezpieczeń.
U mnie to jak wygrać w totolotka podobne sytuacje :)

grzeh2000
27-07-2014, 13:24
Wklejacie korony?jezeli tak to czy jest widoczna poprawa w spalaniu?

micro-jr
27-07-2014, 19:01
Karoka mam cos robić z ta korona?
Jeśli trzeba ja wkleic to czemu fabrycznie nie jest wklejona?

karoka65
27-07-2014, 19:13
Nic nie robić, jest wklejona fabrycznie.

Maher
27-07-2014, 19:25
Marku taki przypadek miałem w zeszłym roku.
Wtyczka sterownika była wypięta z gniazdka i leżała na zasobniku.
Do wymiany była płyta główna, moduł i 3 czujniki.
Piorun uderzył w słup w granicy między dwoma domami.

Same wypięcie wtyczki sieciowej nie uchroni elektroniki, przepięcie równie dobrze może dostać się od wtyczki elthernetowej, równie dobrze jeżeli i ona była wypięta przecięcie może dostać się od strony uziemienia od instalacji CO poprzez uziemienie pompy lub wystarczy że przewód np. od czujnika temperatury biegnie razem z przewodami elektrycznymi które nie zostały wyłączone co nie zmienia faktu że jeżeli nie ma widocznych wypaleń/dziur na płycie sterownika producent nie ma podstaw żądania zapłaty w czasie gwarancji.

grzeh2000
27-07-2014, 19:44
Kiedys było na forum ze producent rbr-a zaleca ponowne wklejenie korony?,zreszta chyba nawet sprzedawcy tego kotla zalecali wklejenie.

karoka65
27-07-2014, 19:59
Natomiast niewidzialna siła, która sieje spustoszenie w każdej materii obdarzonej ładunkami elektrycznymi to pole elektromagnetyczne.

To samo pole elektromagnetyczne, lecz o innej częstotliwości wytwarza palnik w kotle.
Maher polecam ten wyrywek wypowiedzi kolegi Andrzeja.

karoka65
27-07-2014, 20:00
Kiedys było na forum ze producent rbr-a zaleca ponowne wklejenie korony?,zreszta chyba nawet sprzedawcy tego kotla zalecali wklejenie.
Tak jeśli jest taka potrzeba, ja nigdy nie jestem bardziej papieski niż sam papież :)
Z czystego lenistwa :)

mchomen
30-07-2014, 18:52
Hej Panowie a może ktoś wytłumaczyć jak to jest z trybem lato , bo dopiero wczoraj sie przełączyłem na niego i za bardzo tego nie kumam.Otóż nie moge ustawić tem. CO (pokazuje mi ,że co jest ustawiane automatycznie).Czyżby temperatura na kotle ustawia sie względem zadanej na CWU?Bo chyba jeśli tak to musze sobie skalibrować temperature CWU , ponieważ przykładowo co pokazuje mi 42 a CWU coś koło 47.

mchomen
30-07-2014, 19:07
PS:Jeszcze jedno pytanko jak do moich postów moge sobie wstawić link z mojego stera tak abyście w razie potrzeby mieli wgląd na niego albo na moje konto w esterowniku?

gmaj22
31-07-2014, 12:47
Twoj Profil/Moje ustawienia/Edytuj sygnaturę.... tam wklejasz link do sterownika

mchomen
31-07-2014, 18:29
oki dzięki

grzeh2000
31-07-2014, 20:15
Witam,czy jest jakas awaria na esterownik?,nie moge sie zalogowac.Urzadzenie dostepne a nie moge wejsc.Statystyki tez brak.Moge wejsc przez stopke pod postem.Ze strony esterownik juz nie

bobasxx
31-07-2014, 20:38
Witam,czy jest jakas awaria na esterownik?,nie moge sie zalogowac.Urzadzenie dostepne a nie moge wejsc.Statystyki tez brak.Moge wejsc przez stopke pod postem.Ze strony esterownik juz nie

Chyba nie, bo ja się normalnie loguję.

grzeh2000
03-08-2014, 11:08
Witam,uzywa moze ktos takiego transmitera sieciowego? http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2244&model=TL-WPA2220KIT Jak to sie sprawuje?

wuwok
03-08-2014, 12:25
Witam,uzywa moze ktos takiego transmitera sieciowego? http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2244&model=TL-WPA2220KIT Jak to sie sprawuje?
Ja używam...działa dobrze...mam wersje bez wifi. Polecam.

mchomen
04-08-2014, 17:46
Ja używam...działa dobrze...mam wersje bez wifi. Polecam.

Hej panowie mam takie pytanko , bo nie jestem pewny.Czy z takim urządzonkiem nie miałbym potrzeby ciągnąć (np. 30 m kabla od sterownika do routera, bo u mnie tak wyszło)?

mark3k
04-08-2014, 20:19
Jeśli jest ta sama faza to pójdzie bez problemu bez wifi. Jeśli kocioł będzie na innej fazie - może być problem z połączenie, choć technologia ciągle do przodu - może już działa bezproblemowo.

daro1309
05-08-2014, 00:27
Hej
I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW
I teraz mam pytanie
Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu
Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?
Niestety nie mam jeszcze neta na budowie

daro1309
05-08-2014, 00:27
Hej
I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW
I teraz mam pytanie
Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu
Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?
Niestety nie mam jeszcze neta na budowie

zbigmaz01
05-08-2014, 04:07
Hej
I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW
I teraz mam pytanie
Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu
Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?
Niestety nie mam jeszcze neta na budowieJa bym nastawił grupowe na mocach 8/8 i 4 podania z nadmuchem 39% (zależne od opału), Kocioł nie będzie szalał i będziesz miał czas popatrzeć co na palniku. Czujniki w pomieszczeniach myślę pozakładałeś bo inaczej nie będziesz miał wpływu na uzyskiwaną w nich temp. i sterowaniem pompami. Kocioł ustawiony w trybie "zima"

daro1309
05-08-2014, 06:33
Ja bym nastawił grupowe na mocach 8/8 i 4 podania z nadmuchem 39% (zależne od opału), Kocioł nie będzie szalał i będziesz miał czas popatrzeć co na palniku. Czujniki w pomieszczeniach myślę pozakładałeś bo inaczej nie będziesz miał wpływu na uzyskiwaną w nich temp. i sterowaniem pompami. Kocioł ustawiony w trybie "zima"

Dzięki za poradę.
Spróbuję z tym grupowym
W nocy się trochę bawiłem i chyba za dużo :bash: bo rano byłem i wygasło w kociołku - samoczynnie bez żadnych alarmów
Więc przywróciłem ustawienia fabryczne i rozpaliłem na nowo ;)

Arturo72
05-08-2014, 07:25
Hej
I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW
I teraz mam pytanie
Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu
Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?
Niestety nie mam jeszcze neta na budowie
Przeblagales jednak najlepszego żeby do 400m2 sprzedał ci kocioł ; )
W necie masz schemat wygrzewania podlogowki który trwa 28dni,zaczynamy od 48st.C na zasilaniu potem zmniejszamy sukcesywnie do 28st.C żeby na koniec znowu strzelić mocno.

fotohobby
05-08-2014, 07:44
Przeblagales jednak najlepszego żeby do 400m2 sprzedał ci kocioł ; )
W necie masz schemat wygrzewania podlogowki który trwa 28dni,zaczynamy od 48st.C na zasilaniu potem zmniejszamy sukcesywnie do 28st.C żeby na koniec znowu strzelić mocno.




Wygrzewanie podłogowki:


5. Po wylaniu zaprawy wylewka potrzebuje około miesiąca do pełnego związania się. Po tym okresie musimy przeprowadzić proces wygrzewania podłogówki. Jest on przeprowadzany w celu usunięcia nadmiaru wody z jastrychu przed wykończeniem podłogi. Wygrzewanie zaczynamy wodą o temperaturze 25oC. Ustawiamy więc na zaworze mieszającym 25 stopni. System zasilany jest wodą bez przerwy przez 3 dni następnie podnosimy temperaturę o 5 stopni i zostawiamy tak działający system na kolejną dobę. Następnie co 24 godziny zwiększamy temperaturę wody o 5 stopni aż dojdziemy do 45oC. Po wygrzewaniu przez 24h redukujemy temperaturę wody o 5 stopni i zostawiamy na kolejną dobę. Proces ten powtarzamy aż dotrzemy do 25 stopni.


Tu zalecenia Prandelli:


Pierwsze włączenie systemu THERMORAMA następuje po całkowitym związaniu betonu w jastrychu tj. po 28 dniach od wylania wylewki.
Pierwsze uruchomienie należy wykonać w kilku etapach:
 przez trzy pierwsze dni należy zachować temperaturę T = 25-30°C
 przez kolejne 5 dni należy utrzymywać temperaturę zasilania przewidzianą w projekcie,
najczęściej jest to maksymalna temperatura dla ogrzewania podłogowego T=55°C
Po tym czasie przyjmuje się, że płyta grzewcza osiągnęła odpowiednio niski stopień suchości i można już układać warstwę wykończeniową posadzki.

I jeszcze:


Podgrzewać trzeba bardzo wolno, utrzymując przez trzy doby temperaturę zasilania wody na poziomie 25oC. Zbyt wysoka temperatura w rurach spowoduje nierównomierne podgrzanie płyty. Dolna strefa grubości jastrychu, w której znajdują się rury, będzie ciepła, podczas gdy góra oddalona od rurek pozostanie zimna.

Arturo72
05-08-2014, 07:49
Fakt,pokrecila mi się kolejność ale tu przykład,że net to podstawa przy budowie;)

fotohobby
05-08-2014, 07:55
-dubel-

daro1309
05-08-2014, 13:38
Dzięki za podpowiedzi odnośnie podłogówki. Tak właśnie grzeję- na razie na minimum. A jeśli chodzi o te 28 dni wygrzewania to niestety nierealne - nie mam tyle czasu bo za dwa tygodnie wchodza płytki ;)

A jeśli chodzi o te 400 m - mam 200 i mam nadzieję, że aż tak tragicznie nie będzie - czas pokaże
A niektórzy suszą mi głowę, że taki mały piecyk kupiłem
Kolega na 130m kupił Lazara 21KW :jawdrop:

zbigmaz01
05-08-2014, 13:48
...
Wygasło ci chyba na pewno w podtrzymaniu. Podaj jakie masz nastawy i jakim grochem palisz to pewnie ktoś ci podpowie w ustawieniach wstępnych.

daro1309
05-08-2014, 16:10
Wygasło ci chyba na pewno w podtrzymaniu. Podaj jakie masz nastawy i jakim grochem palisz to pewnie ktoś ci podpowie w ustawieniach wstępnych.

Teraz nastawy są takie jak pisałeś i nic się nie dzieje. Groch jest podobno kal 28-29 z kopalni Wesoła

zbigmaz01
05-08-2014, 20:40
Wesoła na lato za droga bo ma mało popiołu, jak więcej popiołu to i dłużej trzyma żar i rzadziej można podawać w podtrzymaniu.

Maher
05-08-2014, 23:17
Wesoła na lato za droga bo ma mało popiołu, jak więcej popiołu to i dłużej trzyma żar i rzadziej można podawać w podtrzymaniu.

Ja teraz palę wesoła i wychodzi taniej niż czeskim (wesoła ok. 2kg dziennie, czeski powyżej 3kg, czyli pomimo różnicy w cenie zakupu wesoła wychodzi taniej, mniej brudzi piec i mniej jest czyszczenia).

daro1309
06-08-2014, 01:29
Możliwe , że masz rację. Wypala się dobrze bo w popielniku prawie pustka.
Martwi mnie trochę wygląd spalania - co jest nie tak?273408273409

zbigmaz01
06-08-2014, 04:02
Ja teraz palę wesoła i wychodzi taniej niż czeskim (wesoła ok. 2kg dziennie, czeski powyżej 3kg, czyli pomimo różnicy w cenie zakupu wesoła wychodzi taniej, mniej brudzi piec i mniej jest czyszczenia).Przy dobrych ustawieniach spalania będzie wychodziło taniej, wystarczy popatrzeć na kaloryczność względem ceny, chyba że bardzo tanio kupisz czecha :)

zbigmaz01
06-08-2014, 04:09
Możliwe , że masz rację. Wypala się dobrze bo w popielniku prawie pustka.
Martwi mnie trochę wygląd spalania - co jest nie tak?273408273409Jak ja paliłem wesołą podawałem większe dawki na palnik aby się tak nisko nie wypalało. O ile pamiętam to spalanie miałem ustawione nawet 6sek z wiatrem 37 lub 38 a na podtrzymaniu 2 podania po (chyba) 8sek z przerwą 65 i 42 wiatru. Ale nie jestem pewny, trzeba by popatrzeć w historię wykresów bo nie zapisywałem ustawień. Minertu teraz pali wesołą, może się odezwie bo ma ten sam palnik.

daro1309
06-08-2014, 07:37
Już tak myślę, że podjadę do jakiegoś marketu i kupię coś na to wygrzewanie - tam przeważnie kaloryczność zamyka się na 22-23. Ale z tego co słyszałem to trzeba się dobrze przyjrzeć co się wsypuje do podajnika z tego worka ;)

zbigmaz01
06-08-2014, 08:36
To tylko tak piszą że tyle ma a w realu okazuje się że to czech a on tyle nie ma:)

minertu
06-08-2014, 08:47
Jak ja paliłem wesołą podawałem większe dawki na palnik aby się tak nisko nie wypalało. O ile pamiętam to spalanie miałem ustawione nawet 6sek z wiatrem 37 lub 38 a na podtrzymaniu 2 podania po (chyba) 8sek z przerwą 65 i 42 wiatru. Ale nie jestem pewny, trzeba by popatrzeć w historię wykresów bo nie zapisywałem ustawień. Minertu teraz pali wesołą, może się odezwie bo ma ten sam palnik.

O ile to Wesoła czym pale to ustawienia można podglądnąć.
Na dzień dzisiejszy wolę Chwałowice od Wesołej.

minertu
06-08-2014, 08:49
Już tak myślę, że podjadę do jakiegoś marketu i kupię coś na to wygrzewanie - tam przeważnie kaloryczność zamyka się na 22-23. Ale z tego co słyszałem to trzeba się dobrze przyjrzeć co się wsypuje do podajnika z tego worka ;)
Marketowy opał kupił bym tylko wtedy gdyby mi zabrakło parę worków.To cos przeleci przez komin nawet nie wiesz kiedy.

karoka65
06-08-2014, 17:14
Przeblagales jednak najlepszego żeby do 400m2 sprzedał ci kocioł ; )

Eeee ? pleciuga ?
Ty mi nawet na urlopie spokoju nie dasz ? co Ty myślisz trolu że ja tylko RBRy sprzedaję ?
Jak już pisałem nie potrafisz już posta napisać żeby się nie czepić.
To jeszcze nic a później jeszcze do Redakcji trolu żale wylewasz że Cię obrażają.
Dzieciaczek w krótkich spodenkach w kratkę :)
dorośnij "wybawco"

mchomen
06-08-2014, 19:58
Panowie a jeśli ustawiam w zaawansowanych CWU+mieszająca , to zalączanie mieszjąćej od czego jest zależne?

zbigmaz01
06-08-2014, 20:18
Panowie a jeśli ustawiam w zaawansowanych CWU+mieszająca , to zalączanie mieszjąćej od czego jest zależne?Od temp. powrotu jaki ustawisz.

mchomen
06-08-2014, 20:29
Aha rozumiem , dlatego jak ustawione mam CWU+mieszająca ,Czujnik powrotu mam na powrocie z co dlatego mieszjąca niewylacza sie .Dobrze mówie?

zbigmaz01
06-08-2014, 21:43
W zakładce "Zaawansowane" masz parametr "Temp. załączenia pompy miesz." i tam ustawiasz temp. powrotu przy której załączy się mieszająca.

SUSPENSER
07-08-2014, 20:33
Już tak myślę, że podjadę do jakiegoś marketu i kupię coś na to wygrzewanie - tam przeważnie kaloryczność zamyka się na 22-23. Ale z tego co słyszałem to trzeba się dobrze przyjrzeć co się wsypuje do podajnika z tego worka ;)

Jesli wytrzymasz to bede na miejscu w sobote wieczorem i mozesz podjechac po kilka worków na wygrzanie - bedziesz mial wybór spośród przetestowanych ostatnio przeze mnie ekogroszkow .

QIM
07-08-2014, 20:46
Suspenser,
Czy mógłbyś powiedzieć, jak masz ustawione strefy CWU na bruli?

SUSPENSER
07-08-2014, 21:11
Suspenser,
Czy mógłbyś powiedzieć, jak masz ustawione strefy CWU na bruli?

Szczerze mówiąc nie pamiętam, ale w sobote wlacze kocioł to bedziesz mógł podejrzec

mchomen
08-08-2014, 20:52
Panowie może ktoś coś doradzi.A więc ,żeby było szybciej i wygodniej na ecoala zazwyczaj loguje sie przez sieć domową(wpisuje ip sterownika,podaje nazwe uzytkownika i hasło)no i klapa nic dalej sie nie dzieje.Jednak jak loguje sie przes esterownik wszystko jest ok.Czy coś jest nie tak z siecią domową?Wielkie dzięki za wszelki wskazówki

zbigmaz01
08-08-2014, 20:54
Panowie może ktoś coś doradzi.A więc ,żeby było szybciej i wygodniej na ecoala zazwyczaj loguje sie przez sieć domową(wpisuje ip sterownika,podaje nazwe uzytkownika i hasło)no i klapa nic dalej sie nie dzieje.Jednak jak loguje sie przes esterownik wszystko jest ok.Czy coś jest nie tak z siecią domową?Wielkie dzięki za wszelki wskazówkiPopróbuj z wyłączonym antywirusem.

mchomen
08-08-2014, 21:00
Wielkie dzięki pomogło......:)

zbigmaz01
08-08-2014, 21:08
Mam to samo z avastem :)

mchomen
08-08-2014, 21:12
Mam to samo z avastem :)

wcześniej tego nie było , dziś pierwszy raz:eek:

bobasxx
10-08-2014, 20:52
wcześniej tego nie było , dziś pierwszy raz:eek:

Od jakiegoś czasu to samo zauważyłem. Po LAN-ie coś muli, kiedyś tak nie było, a avast ten sam.

zbigmaz01
10-08-2014, 21:02
Od jakiegoś czasu to samo zauważyłem. Po LAN-ie coś muli, kiedyś tak nie było, a avast ten sam.
Pewnie coś pozmieniali w antywirusach i się gryzie.

daro1309
10-08-2014, 21:09
Mam drobny problem. Mam te ustawienia , które mi podałeś - piec chodzi jak należy ale nie załącza mi się pompka , która jest na rozdzielaczu podłogowym. Podpiąłem ją w miejsce mieszającej i ustawiłem jako podłogową. I przez to nie za bardzo mi wygrzewa tą podłogówkę na parterze. Na piętrze na rtlu działa i to wyśmienicie
Co poradzicie?

zbigmaz01
10-08-2014, 21:20
Mam drobny problem. Mam te ustawienia , które mi podałeś - piec chodzi jak należy ale nie załącza mi się pompka , która jest na rozdzielaczu podłogowym. Podpiąłem ją w miejsce mieszającej i ustawiłem jako podłogową. I przez to nie za bardzo mi wygrzewa tą podłogówkę na parterze. Na piętrze na rtlu działa i to wyśmienicie
Co poradzicie?A czujnik podłogówki podłączony?