PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Ew-ki



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

AgnesK
03-08-2004, 20:00
Jeśli się nie obrazisz pozwolę sobie założyć komentarze do Twojego dziennika.
Ew-ka zaczęłaś niemal jak w Bondzie, potem zrobił się dreszczowiec a teraz czekam na happy end. :D

Ew-ka
03-08-2004, 20:03
AgnesK właśnie czytam Twój dziennik - telepatia?

Dzięki.....

a tu jest dziennik
:lol:
http://forum.muratordom.pl/post2044917.htm#2044917

AgnesK
03-08-2004, 20:12
Musi telepatia. :wink: Ino u mnie to w porównaniu z Tobą narazie (i oby tak dalej) niemal bajka (ciągle nie moge uwierzyć, że dom zaczęłiśmy budować)...

Ew-ka
03-08-2004, 20:19
Poczkaj ,poczkaj aż napiszę cd....( po cichutku powiem ,że 2 dni temu zaczęliśmy!!!!) :lol:

magi
03-08-2004, 22:15
ładny domek i sensowne zmiany
trzymam kciuki
za budowę i pogodę

kroyena
04-08-2004, 07:42
Aleś sięskrywała z takim ładnym projektem.

Nie chciała dziEwucha dziennika założyć, alem ją przymusił i niechwaląc się to uczyniła. :lol: No i proszę ile wpisów pierwszego dnia. 8)

Niech wam łopaty kielnie i inne narzędzia lekkie będą, a dostawcy i wykonawcy ceny ograniczają. :wink:

Ew-ka
04-08-2004, 08:08
:lol: :lol: :lol:

jolly
04-08-2004, 08:20
Projekt byłby ładny, gdyby na górze więcej miejsca było dla powierzchni użytkowej, a nie dachu, chyba, że nie umiem odczytać projektu... to moje zdanie!!! Mój dom teś niewielu się podoba, też są zmiany!

Zyczę powodzenia i jest to kolejny dziennik, który czytam i tak pozostanie! :D

Ew-ka
04-08-2004, 08:31
jolly jak doczytasz mój dziennik :lol: to dowiesz się,że nasze dzieci wyruszają w świat( studia ) więc dla nich będzie poddasze na czas wizyt w domu rodzinnym ( Synek w ubiegłym roku był 35 dni w domu-jest sportowcem ) i tak naprawde domek ma byc domkiem tylko dla 2 osób :lol:

jolly
04-08-2004, 08:39
Nie chodzi mi o to kto w nim będzie mieszkał, tylko (to już zboczenie budowlane) patrzę realnie na koszta niewykorzystanego dachu - a to drogo kosztuje, mi po prostu szkoda dachówki, skoro będzie pod nią tylko powietrze!!! Ale ja jestem oszczędna pod tym względem....
Najważniejsze, że Wam się podoba!!!

kroyena
04-08-2004, 08:40
Ławy wykopali. A humusik wywieźli (oczywiście :roll: )? Oczywiście :roll: .
Bo jakoś tak zeżarło ten drobny fakt w dzienniku.

Ew-ka
04-08-2004, 08:51
o humusie mała wzmianka ( życzliwośc w cenie)
to takie przyziemne, nie myślałam ,ze może to kogoś zainteresować :wink:
Teraz czekam na tel od Henia ( jak przyjedzie beton- biegne uwiecznic na kamerze i aparat- będe wnukom pokazywac jak Babcia domek budowała) :D

kroyena
04-08-2004, 10:17
Ew-ka przepis na czary i inne dobrowróżenia z sikaniem po fundamentach i topieniem pieniędzy w betonie wzięłaś (oczywiście :roll: ). Oczywiście :roll: . I kawał papirusu w szkle drobnym maczkim traktowanego też. No i jakiś kamień np. nerkowy jako węgielny zabrałaś. Jak nie to na najbliższą hałdę wegla :wink: .

PS. Miłego kamerowania. :)

Ew-ka
04-08-2004, 12:04
to z tym sikaniem na fundamenty to napoważnie????
ale tam było chyba z 10 chlopa :cry:
a wieczorem mogę??

a tak na poważnie- Dziadek zrobił nam małą paczuszkę do wtopiena w fundamenty :lol:

AgnesK
04-08-2004, 22:07
No to my mamy kurka przerąbane... :-? no chyba że jakiś piesek nam osiurał te fundamenty. Kroyena, piesek może być?

Ew-ka o zdjęć dużo prosimy, i nie z daleka. :D

Ew-ka
04-08-2004, 22:24
zdjęcia -jak nie z daleka to przez woalkę ( coby zmarszczek nie było widać ) :lol:
sikania nie bylo , deszcz tez nie padal- nudno :cry:

AgnesK
04-08-2004, 22:55
Żadnych spektakularnych akcji, żadny happeningów... faktycznie nudy.. :wink: :D :D
Ewa... chyba upału nam już za dużo i tej radości budowania, bo coś dziwnego z głową mi się dzieje :roll: :wink: :D 8) .

kroyena
05-08-2004, 07:02
Dziewczyny ja tego nie wymyślam :oops: , tak sobie tylko Forum czytam :roll: , żeby rzadnych ważnych elementów budowy nie przeoczyć. 8)

kroyena
05-08-2004, 07:03
Qknijcie do budowania na Wyspie, tam jest końcówka tropu szczęśliwego poczęcia. :wink:

AgnesK
10-08-2004, 20:03
Ewka, kurka, gnacie do przodu niesamowicie!! A nam KB i mistrz powiedzieli, że fundamenty muszą związać, dopiero zacznie się zasypywnie. Stoją tak już 2 tygodnie i dziś miała nadejść godzina zero, ale najdzie jutro (obsuwa z transportem). No w każdym razie gratulacje serdeczne i kurcze zdjęcia nam tu wklejaj! :D

Ew-ka
11-08-2004, 08:11
Agnesk szybko? Bardzo szybko!!! aż strach myśleć :o :o :o
Tez sie zastanawiałam i pytałam ,dlaczego nie ma przerwy np. na wyschnięcie-związanie fundamentów? w odpowiedzi uslyszałam,że nie ma takiej potrzeby....I tyle. Ja sie nie znam ,wiec nie dyskutuję.A co do zdjęć,to sie powaznie zastanawiam ( raz ,ze nie umiem :oops: zamieszczac- dwa- nie mam teraz czasu-cała firma na mojej glowie,bo przecież mąż całe dnie na budowie , a po trzecie -może poczekam i rzuce wszystko na raz, coby efekt był widoczny?) :D

AgnesK
11-08-2004, 09:59
Uschnę z ciekawości w oczekiwaniu (ale takia dieta - cud przyda się :wink: ) :D .

AgnesK
13-08-2004, 09:31
No to Ewka przegoniliście nas. Ale ino do 13, o 13 i u nas zaleją stan zero. :D Naprawdę macie tempo!!
Fajnie się chodzi po swoim salonie? :wink: :D

Ew-ka
13-08-2004, 22:30
AgnesK nie wiem jak sie chodzi po salonie ,kuchni i łazience :cry: nie byłam dziś na budowie , byłam okrutnie zajęta w pracy ,a rano lało niemiłosiernie, co prawda rozpogodziło sie po południu ale prace zawodowe nie pozwoliły mi wyjść do mojego ulubionego miejsca :D
U Ciebie też prace idą swoim tempem - w wolnych chwilach czytam Dzienniki ( Twój szczególnie)-jestem na bieżąco :lol:
Jutro mam gości , więc chyba tez nie odwiedzę mojego domku :cry:

AgnesK
14-08-2004, 09:59
Ewa, czasem małe rozstanie robi dobrze. :wink: U nas też pada od wczoraj po południu, ale to dla nas wręcz idealnie, bo wylaliśmy podłogę na gruncie.

Ew-ka
14-08-2004, 11:03
:lol: :lol: :lol:
Pada sobie deszczyk
Pada sobie rowno
raz spadnie na kamień
raz spadnie na ...beton :wink:

ewusia
20-08-2004, 07:35
Ewa, bardzo ładny projekt wybrałaś. I masz rację - lukarna na dachu nie wygląda najlepiej, dobry pomysł z zastąpieniem jej oknem połaciowym. Ale macie tempo :D Oby tak dalej :D
I bardzo przyjemnie czyta się Twój dziennik 8)

Kingaa
27-08-2004, 10:52
Tak to jest z architektami :evil: Dobrze że macie myślącego majstra :)
Powodzenia!

Ew-ka
29-08-2004, 11:19
ewusia tez b.podoba mi sie projekt. Teraz kiedy już stoi parter - jeszcze bardziej :lol: Mam tyle pomysłów na wykończenie domu ,że wprost nie mogę się doczekać finału
Kinga taki majster -to ponoć rzadkość , ale oboje z mążem czuwamy i sprawdzamy ( dyskretnie) wykonania murarzy.Wpadki nie było , ale strzeżonego ..itd :lol:

AgnesK
29-08-2004, 13:22
Ewa, i u nas się sprawdziła zasada, że myśląca ekipa to 90% sukcesu! Tempo macie iście stachanowskie! My strop zaczynamy układać w poniedziałek. Po wylaniu betonu i zrobienu ścianek kolankowych ma być znowu z 2-2,5 tyg. przerwy, żeby wszystko dobrze związało.
A gdzie te dawno obiecane zdjęcia???????????

Ew-ka
29-08-2004, 13:39
Aga tempo sprinterskie( wszak mój synek jest sportowcem - 3krotny MP na 800m ) :lol:
Układanie stropu jest bardzo koronkową robotą.Wczoraj pracowalo u nas 8 chłopa :o bo w pon . o 8 rano zalewamy betonem. We wtorek już przychodzo cieśla rozeznać dach i 6 września stawia nam więźbę.15 września umowiony jest dekarz a w październiku elektryk :lol:

Zdjęcia ? nie umiem jeszcze ich umieszczać
:oops: ale cały czas je robię i zrzucam do kompa , jak znajde trochę czasu i się naumiem ,to je pokażę :wink:

AgnesK
29-08-2004, 15:47
Ewa ino schnell, bo mnie ciekawość zżera. :wink: Załóż sobie album na onecie i wklejaj. :D

Maluszek
31-08-2004, 09:23
Ew-ka - tempo macie niezłe :D

Pomysł z drzwiami przesuwnymi extra - ja nie zdążyłam o tym powiedzieć naszej ekipie i po ptakach (byli za szybcy). Jaką dachówkę zamierzasz wybrać? Kominek w otoczakach powinien nieźle wyglądać, a w łazience to nie jestem pewna bo jak potem takie kamyczki czyścić, no chyba, że je jakoś polakierujesz albo co.

Ja też się przyłączam do prośby o zdjątka :D

Zielona
31-08-2004, 09:37
Śledzę sobie ciuchutko Twój dziennik i oczywiście kibicuję ... za strop to sama ściskałam kciuki ...
Jeżeli myślisz o podwyższeniu ścianki kolankowej, to myśl również o przeprojektowaniu dachu (większe okapy), żeby nie wyglądało jak za mały kapelusz na głowie (murach).

My podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 porotherm 25 cm a okapy na ścianach szczytowych o 25 cm (teraz jest 85 cm) a "w spadzie" mają ponad metr.

Ew-ka
31-08-2004, 12:25
Zielona Kasiu - fajnie ,że mnie sledzisz :wink: Ja Ciebie też .Lubie patrzeć na Twoje kostki przed domem :D wogole lubie Twój domek...i często go sobie otwieram .
Co do scianki kolankowej , to wlasnie boję sie zgubienia proporcji.Orropnie rażą mnie domy ze zbyt wysoką ścianką k. Można by jeszcze ratować taki dom elewacją ,ale to i tak nie jest to...
Mój dach będzie kopertowy to tym bardziej proporcje musza byc zachowane.Dach chciałabym ceglasty ..... a okna ? no jakie okna pasują do ceglastego dachu ? Złoty dąb czy białe ? Białe okna a przy nich ceglaste okiennice albo brązowe okna i brązowe okiennice ?
Elewację chcę miec białą....

Zielona
31-08-2004, 12:41
Ja bym dała okna i okiennice w jednym kolorze, raczej nie ciemny brąz (niesamowicie widać na nich kurz, zwłaszcza po deszczu) ale jak najbardziej zbliżony kolor do dachu.

Maluszek
04-09-2004, 17:07
Ew-ka - pozdrowionka dla Heńka - niech się noga szybciutko goi :D

Ew-ka
04-09-2004, 20:04
:wink:

Maluszek
06-09-2004, 08:16
Ew-ka - daj znać co powiedział lekarz.

kroyena
09-09-2004, 13:47
Wyjedzie człowiek na 2 tygodnie odwyku, a co poniektórzy to chyba składaka składają. :o
I dla niepoznaki jako murowańca przedstawiają. :lol:

Maluszek
10-09-2004, 17:58
Ew-ka - ależ ten Twój dziennik się zmienił :D Fajnie, że powklejałaś zdjątka. A ta leżąca menżczyzna to Twój syn?

Ew-ka
10-09-2004, 18:04
Ten dzwoniący i leżący to mój Syn(21) :lol:
Wpadł na tydzień i bardzo sie napracował - mój mąż nie oszczędza nikogo( od 7 do 19 na wysokich obrotach)

Maluszek
10-09-2004, 18:10
A gdzie zdjątko Heńka? A i Twoje wyraźniejsze by się przydało :D :D :D

Ew-ka
10-09-2004, 18:13
Zdecydowanie wolę robic zdjęcia...a Henio ? nie chciał ....na razie :wink:

Maluszek
10-09-2004, 19:04
może uda Ci się Heńka namówić :D

Aga J.G
10-09-2004, 20:07
Ewa barzdzo ładny ten hol :lol: :lol: :lol: Bedzie pieknie :)
Pozdrawiam Aga.

Ew-ka
10-09-2004, 20:41
Ewa barzdzo ładny ten hol :lol: :lol: :lol: Bedzie pieknie :)
Pozdrawiam Aga.

no , też mam nadzieję,że będzie piknie... :lol:
postaram sie ...

Ew-ka
10-09-2004, 20:42
może uda Ci się Heńka namówić :D

bez szans.... :cry:

AgnesK
12-09-2004, 22:09
Ależ mam zaległości w czytaniu Twojego dziennika... :oops: Trudno mi wszystko na raz skomentować, ale spróbuję: suuper zdjęcia! suuper hol (wirtualny :wink: ), przystojnego masz syna ( :wink: ), no i biedny mąż... Tempo jak zawsze iście stachanowskie :D Po ilu dnach od wymurowania ścianki kolankowej kładliście więźbę?
Pozdrowienia serdeczne
Agnieszka

Ew-ka
13-09-2004, 07:27
:D Po ilu dnach od wymurowania ścianki kolankowej kładliście więźbę?
Pozdrowienia serdeczne
Agnieszka
chyba po 3-4 dniach,przyszedł cieśla ,ale więźby jeszcze jako -takiej nie ma - robi sie. Dzisiej lub jutro konstrukcja wyląduje na dachu :lol:

AgnesK
13-09-2004, 10:23
O rany, to super! :D

dawid.kulik
13-09-2004, 10:54
czesc mamuśka...w koncu przypomniałem sobie o Twoim nowym hobby i mogę poczytac dziennik. przyznam szczerze,ze wiecej wiem z niego niz z naszych rozmow,ale nie dziwi mnie to.. po dniu pracy takim jak Twoj,czlowiekowi nie chce sie gadac :lol:
fajne zdjęcia i prosze o wiecej - chce trzymac rece na pulsie... musze juz uciekac, bo o 14:00 mam wziac udział w pożegnaniu Korzeniowskiego na Wawelu. gorące buziaczki... papa

Ew-ka
13-09-2004, 12:29
Synek ,co za czasy nadeszly ....porozumiewamy sie na Forum , a gdzie listy do Mamuśki ,albo kartki z pozdrowieniami ? :lol: Tęsknię za Tobą :cry:

AgnesK
13-09-2004, 18:35
:o Ale fajnie :D
XXI wiek panie :D

osowa
13-09-2004, 21:27
:P Witaj Ewuniu
Po pierwsze gratulki przystojnego synka , po drugie pięknej chałupki , a potrzecie trzymam kciukasy za budowanie :wink: .Oby dalej tak jak do teraz Ci szło albo i jeszcze lepiej.
Bużka

Ew-ka
13-09-2004, 21:28
Koniec świata , jakby powiedział Popiołek, internet , niedlugo UMTS - będziemy sie widzieć w telefonie ( a ja taka nieuczesana :oops: ) - a nie tak dawno dla mnie Ameryka -to było połączenie z budki tel. do USA.Jaki świat sie robi maly, a co dopiero będzie jak Glizdeczka Agi osiągnie pełnoletność :o strach pomyśleć ,czego to ludzie jeszcze nie wymyślą......

Ew-ka
13-09-2004, 21:40
osowa -buźka,buźka i pisz mi tu , bo sie doczekać cd. Twojego Skarbu nie mogę....zaglądam bez przerwy ,aTy mi tu po innych dziennikach zaglądasz... :wink: :lol:
Synkowie ( Twój blondi , mój kruczoczarny) zawsze dla Mamci najfajniejsi będą..... :lol:
Za życzenia nie dziekuję, ale sie cieszę że życzliwych na tym Forum nie brakuje. A Do Ciebie osowa będę miała osobiste sprawy , ale jak juz i mury i dach i tynki będą gotowe....bo podoba mi sie Twoje spojrzenie na okna :wink:

inż. Mamoń
13-09-2004, 22:26
Ew-ka - tempo macie naprawdę NIEWIARYGODNE i jeszcze wszystko się tak pięknie składa. A to materiały wpadną, a to stemple, toi-toi, kontener, lodówka, ekipy szybkie i sprawne - niesamowite :D
Pozdrawiam

Ew-ka
14-09-2004, 07:38
inż. Mamoń też sie dziwię :o U Ciebie też już pójdzie szybko, najgorzej jest zacząć ,a potem sie nakręca samo- :wink:

Maluszek
14-09-2004, 07:44
Ew-ka - fajnie tak z synem na forum pogadać :D

Ew-ka
14-09-2004, 07:48
Ew-ka - fajnie tak z synem na forum pogadać :D

pewnie,że fajnie...dobrze,że tylko tyle napisał bo gaduła zNiego :wink: Wyjechał 2 tyg.temu i pewnie też mu się ckni za domem.....

Maluszek
14-09-2004, 08:07
Na pewno tęskni bo gdzie będzie miał tak dobrze jak u mamy :D

dawid.kulik
14-09-2004, 09:14
nie powiem... tęsknie za domkiem... Sudołek ma byc w sobote w Opolu... dzis bede znał szczegóły... moze wpadniemy do domu i poznasz kolejnego Olimpijczyka osobiscie,a nie tylko przez tel... zobaczymy... buziole!!

Aga J.G
14-09-2004, 11:09
Ewa ale fajnie z synem pogadać na Forum :) i zadania można dać do wykonania :wink: :) Trzymam kciuki za pomyślnośc w budowie i czekam na zdjęcia :lol:

Ew-ka
14-09-2004, 18:28
Aga J.G zadania do wykonania ,ale z wykonalnościa gorzej ,bo Synek do domu wpada " jak po ogień" albo jeszcze rzadziej :cry:
Coby mu sms-em wesłac pewnie by zrobil ,a tak to obieca -mamcia szczęśliwa ,a zrobi Tatuś :wink:
Juz dzisiaj przez 3 godziny rozgarniałam ziemię ,słońce prazylo ,a ja mam odciski na dłoniach ( nie zrobiłam wszystkiego ,Heniek skńczył ) , ale to była mała pryzma ,ta ogromna czeka na chętnego....

AgnesK
15-09-2004, 17:22
Ewa, to teraz będziesz musiała wklejać duuuużo zdjęć, żeby informować rodzinkę na bieżąco. :wink:
Serce rośnie gdy tak patrzę na Twoją budowę.
A tak na marginesie - zastanawiam się, jak to się stało, że dopiero dzisiaj zobaczyłam Twe jakże romantyczne ujęcie "W czułym uścisku z kominem". :D
Pozdrowienia A.

AgnesK
15-09-2004, 17:26
Już wiem! To Ty zdjęcia powklejałaś! :D OOoo, i jest zdjęcie męża! Ty to masz siłę przekonywania... :wink: :D

Ew-ka
15-09-2004, 18:42
ciiiii.....nie wie ,że powklejalam jego zdjęcia 8)

http://www.ewkamurator.republika.pl/Dom.JPG

AgnesK
15-09-2004, 19:09
No to żeby tylko Dawid nie pisnął teraz ani słowa...

Maluszek
15-09-2004, 19:12
Ew-ka - fajnie że w końcu poznaliśmy Heńka i jego goły tors :D Pozdrowienia dla rodzinki :D

Aga J.G
15-09-2004, 19:41
Ewa fajne zdjęcia tylko cicho żeby Henio się nie dowiedział bo będzie :wink: :) :roll: Trzymam kciuki za dalsze postępy w takim tempie i bez problemów życzę żeby Wszystkim się tak budowało :)

magi
16-09-2004, 07:03
Dopiero zaczynałaś a tu już więźba :o gratulki :P
Widziałam, że Dora też jest ciekawa nowego domku :D :wink:

Ew-ka
16-09-2004, 07:14
No to żeby tylko Dawid nie pisnął teraz ani słowa...

Dawid dzwoni tylko do mnie ( tata nie ma czasu na pogaduszki), ale Synek.... ani mru,mru :wink: ( mój ulubiony kabaret)

magi no nareszcie ktoś zauważył moją Dorotkę :wink:
Ona czuje sie na budowie jak w raju, jak przyjeżdżamy to najpierw obleci caly dom , wszystko obwącha i przywita się z majstrami.Wszyscy ją b. lubią jest miła i sympatyczna.To jest nasze 3 dziecko( 13 wrzesnia skończyła 2 latka).... 8)

magi
16-09-2004, 07:19
To jest nasze 3 dziecko( 13 wrzesnia skończyła 2 latka).... 8)
:lol: wiem coś na ten temat, sama mam boksia i czasami mówię do niego "synuś" :D

magi
16-09-2004, 07:19
:lol:
ups

Maluszek
16-09-2004, 07:23
Jeżeli David jest 1 dzieckiem, Dora 3 dzieckiem :wink: to czemu się nie chwalisz 2 dzieckiem?

magi
16-09-2004, 07:30
Dopiero zaczynałaś a tu już więźba :o gratulki :P
Widziałam, że Dora też jest ciekawa nowego domku :D :wink:
czemu ja tak rozrabiam, to nie wiem :o :-?

Ew-ka
16-09-2004, 07:43
Maluszek - niedokladnie czyta koleżanka mój dziennik :wink: Jest w nim i o Kasi mojej 18 - letniej ,przyszlorocznej maturzystce, nawiedzonej negocjatorce i fance Oasis, Myslovitz i Negatyw.Jeździ to moje dziecko po urzędach marszałkowskich ,sejmikach i innych bardzo waznych instytucjach( 1 czerwca była posłem na Sejm) oraz na wszystkie koncerty , rockowiska i inne bardzo ważne ( dla niej) zgromadzenia fanów mocnego uderzenia. A ja pozwalam jej na te wyjazdy i po nocach nie śpie ze strachu o Nią. Jak miała 16 lat pozwoliłam jej na samodzielny wyjazd do Berlina na koncert OASIS - jej wymarzony koncert ....I czy ja jestem normalną matką??? wszyscy pukają sie po glowie .....że ja taka otwarta i pozwalam na tyle wyjazdów dziecka

Maluszek
16-09-2004, 07:49
Ew-ka - ale ja czytałam o Twojej Kasi :D tylko jakoś tak się porobiło, że Kasię kojarzyłam z inną forumowiczką :oops: I pamiętam o jej wyjeździe do Berlina bo wtedy długo się zastanawiałam czy ja puściłabym na taki wyjazd swoją córkę.

Specjalne pozdrowionka do Kasi :D

Ew-ka
16-09-2004, 08:01
Specjalne pozdrowionka do Kasi :D
no to się Kaha usieszy, dzięki... 8)

jeszcze Wam coś opowiem...
jak urodziłam Kaśkę to moja Babcia powiedziała mi ,że "u nich na wsi jak ktoś miał Kasię w domu to nie trzeba było psa" :o :o :o
Nie miałam pojęcia o czym Babcia mówiła do czasu, kiedy moja Kasia skończyła 3 lata . Od tej pory buzia jej sie nie zamyka ....przegada każdego , ale pociesza mnie ,że zna inne Kaśki -bardziej gadatliwe od niej

No to teraz wszystkie Kasie na Forum - odezwijcie sie " prawda czy fałsz?" :wink:

magi
16-09-2004, 08:09
Pozdrowienia dla Kasi :D i Kasiek :P

Moja mama ma na imię Kasia i łoj prawda, prawda :lol:
Moja córka ma na imię Julka i ma coś po babci :D

Maluszek
16-09-2004, 08:09
Ja mam tak samo z moją córcią - buzia jej się nie zamyka (chyba, że śpi :), po prostu gada byle by gadać. Ma na imię Ola :D

Ew-ka
16-09-2004, 09:28
nasi znajomi mają coreczkę Malwinkę - ta to jest karabin maszynowy i Hanka Bielicka w jednym :lol:
Kiedyś Heniek jej zaproponował,że kupi jej najpiękniejszą lalkę ,jak nie będzie mowić przez....3 minuty ( miała wtedy 5 lat) . Malwinka poszła do kącika ,wzięła ze sobą poduszkę , wtuliła w nia buźkę ale po 2 minutach -odwróciła sie i krzykneła : Nie chcę lalki wolę mówić !!!!! :D

Maluszek
16-09-2004, 09:41
:lol: :lol: :lol:

Ja uwielbiałam wyjazdy z Olką do Rabki, gdzie nasza córka miała inhalacje (chorowała na górne drogi oddechowe) a po tych inhalacjach dziecko nie może mówić przez 10 minut - więc ja wyrodna matka :wink: przedłużałam ten czas do 20 minut, żeby mieć chwilkę spokoju :D

Ew-ka
16-09-2004, 10:01
:lol:

Aga J.G
16-09-2004, 10:05
Moja młodsza ma na imię Kornelia i też jej się buzia nie zamyka chociaż robi postępy :wink: :)
moja młodsza siostra jest Karolina i też ma gadane zawsze się zastanawiamy z mamą jak ona w szkole wytrzymuje :wink: :)
A mi też niczego nie brakuje chociaż z wiekiem trochę się wyciszyłam :wink: :)

AgnesK
17-09-2004, 17:55
Ale super zdjęcia Ewa!
A powiedz, Mężuś widział zdjęcia?
Czy Dora to labrador? Śpi Ci w domu? My chcemy mieć labradora i chcemy żeby miał swoje legowisko pod schodami. To super łagodne psy. Czy z Dorą nie masz jakiś problemów?


Nie miałam pojęcia o czym Babcia mówiła do czasu, kiedy moja Kasia skończyła 3 lata . Od tej pory buzia jej sie nie zamyka ....przegada każdego
No to teraz wszystko rozumiem!!! Bo moja glizdeczka na drugie też ma Kasia. :D A gadać lubiże, że..jejku.. :D

Maluszku, cóż z Ciebie za matka!!!! :wink: :D (hm.. moja mała też ma problemy z drogami oddechowymi, może te inhalacje to jakiś pomysł?.. :wink: :oops: :D ).

osowa
17-09-2004, 18:17
Witaj Ewuniu :P
Powiedz mi proszę , jaki masz długi ten daszek nad tarasem? Ja mam podobny i mam dylemat - bo murarze i cieśle mówią , że powinnam zrobić trzy słupy i tak jest u Ciebie właśnie .....ale ja wolę dwa , tak było w projekcie tyle -że były one drewniane podparte z obu stron mieczami a ja chcę mieć murowane z klinkieru i nie wiem co począć :roll: dwa ? czy trzy ?
Dzięki za info i bużka

AgnesK
17-09-2004, 18:21
A na budowie???? cieśla dłubie i dłubie , coś na mój gust za długo , widzę ,że Heńka i Dziadka -nosi .....a może cieślę opieprzyć ?


Oj, Ewa, :D ja dokładnie to samo miałam wczoraj :D To chyba takie... zmęczenie długością trwania etapu. I że postępy takie... niespektakularne. :D Do tej pory byłyśmy przyzwyczajone, że co wizyta na budowie to ściany rosły w oczach (a Ciebie, to Twoja ekipa rozpuściła w tej materii wręcz nieprzyzwoicie :wink: ).
Posłuchaj.. powiedz sobie tak: teraz zaczyna się... sztuka ( :wink: ), a sztuki poganiać nie można. :wink:
Wyluzowana dzisiaj i zadowolona pozdrawiam serdecznie. :D

Ew-ka
17-09-2004, 18:25
Jak widziałaś mam trzy słupy . Heniek mówi ,że możesz da ć dwa ,ale musisz dać podciąg 16/20 czyli solidny , bo strzałka ugięcia itp.... i nie ma znaczenia ,że slup drewniany czy z klinkieru. Nasz daszek ma 2.80 + okap , czyli 3 m.
buziole

Ew-ka
17-09-2004, 18:38
Aga - labradory , jak Wiesz -rasa pozbawiona agresji- ale zaszczeka jak ktoś obcy naszej klamki dotknie :lol: Jest to najcudowniejszy pies pod słońcem , Heniek kupił mi Dorę na rocznicę ślubu w zupełnej tajemnicy- to była miłośc od pierwszego wejrzenia. Dorotka jest niesamowicie karna i posłuszna , szybko nawet b.szybko sie uczy. Nosi moje parasolki , małe zakupy i gazetę w pysku .Wszyscy w naszym mieście ją znają ( nawet była w gazecie) Ogólnie są to psy spokojne , dla dzieci ( Glizdeczka byłaby szczęślwa) nie gryzą i nie atakują. W przyszłym roku poszukamy dla niej narzeczonego i będą malutkie Dorotki. Chciałabym zostawić sobie jeszcze jedną sukę.Mamy sukę ,bo psy w ogrodzie szaleją ( siusiają) a suki traktują ogród jak dom i się w nim nie załatwiają( przynajmniej tak sie zachowuje Dora).
Dora na razie mieszka w bloku, codziennie chodzi ze mna do pracy ( czasem wskoczy do łóżka -Dawidowi) uwielbia pływać i biegać przy rowerze - w tamtym roku przebiegła ok 1000 km !!!!
Jest to bardzo czysty pies-polecam , ale tylko z papierami , bo w mieszańcu może być wszystko - geny, geny są najwazniejsze :lol:

osowa
17-09-2004, 18:39
Jak widziałaś mam trzy słupy . Heniek mówi ,że możesz da ć dwa ,ale musisz dać podciąg 16/20 czyli solidny , bo strzałka ugięcia itp.... i nie ma znaczenia ,że slup drewniany czy z klinkieru. Nasz daszek ma 2.80 + okap , czyli 3 m.
buziole


Ewuniu , nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy .... :wink: chodzi mi o długość belki łącznie między słupami czyli równolegle do domu - to tylko 3 m?

Ew-ka
17-09-2004, 18:40
A teraz idę na piwo z koleżankami .... może mi sie humor poprawi :evil: :D pa pa

Ew-ka
17-09-2004, 18:42
osowa aha - 3.05 cm między słupami ...sorry

AgnesK
17-09-2004, 18:43
No to udanego poprawiania humoru. :wink:

AgnesK
17-09-2004, 18:46
Właśnie mężuś przeczytał Twój post dot. Dory i tak sobie pomyśleliśmy... do Opola jeno 1,5 godz jazdy od nas.. Jakby Dorcia małe Dorcie miała.. Co Ty na to? :wink: :D

Ew-ka
17-09-2004, 18:47
Właśnie mężuś przeczytał Twój post dot. Dory i tak sobie pomyśleliśmy... do Opola jeno 1,5 godz jazdy od nas.. Jakby Dorcia małe Dorcie miała.. Co Ty na to? :wink: :D
jasne... od takiej mamusi. Zamowień jest pełno, zapisać Cię na listę ?

osowa
17-09-2004, 18:51
osowa aha - 3.05 cm między słupami ...sorry


czyli co? razem koło 9 metrów długości?
Zerknij na moja galerię - właśnie wstawiłam tył domu z tarasem i jak uważasz? Dwa czy trzy?

AgnesK
17-09-2004, 19:02
jasne... od takiej mamusi. Zamowień jest pełno, zapisać Cię na listę ?

No jasne. :D

Ew-ka
17-09-2004, 19:04
czyli co? razem koło 9 metrów długości?
Zerknij na moja galerię - właśnie wstawiłam tył domu z tarasem i jak uważasz? Dwa czy trzy?
wiesz nie wiem ,jaki będzie dlugi Twój taras , ale na moje ślepe oko - to dwa -wystarczą bi na bokach jest ścięty
A nasze słupy są 0 +3.05+ 3.05 = 6.10 m dlugośc tarasu zakrytego
na , ale teraz już lecę bo koleżanki mnie gonią ...... :wink: :wink:

Ew-ka
17-09-2004, 23:33
AgnesK zależy ile będzie małych , ale na liście jesteś :wink:

Ew-ka
18-09-2004, 00:11
Synek przyjechał - święto w domu!!!! teraz pomoże , a wieczorem poczyta sobie dziennik budowy.... :wink: Ale się Heniek ucieszył !
Jutro wiecha ( mam taką nadzieję- obiecałeś mężu)

Aga J.G
19-09-2004, 09:51
Ewa ale się rodzinnie w Twoim dzienniku zrobiło :wink: :)
Gratulki wiechy :)

nurni
19-09-2004, 12:17
Ew-ka
zasuwaj tak dalej
Inna sprawa, że czasami coś musi się sp...ć i połamać, żeby było jeszcze lepiej :o

Pozdrowionka

PS.
Czy więźba była impregnowana? Nie widać żadnych przebarwień na niej od impregnatu, chyba, że już przebarwienia same zniknęły.

Ew-ka
19-09-2004, 20:48
nurni dzieki- a co do drewna na więźbie to ....zadnej chemii
!!!! :lol:
Natura i jeszcze raz natura . to co jest złe dla robala , nie jest obojętne dla człowieka . Malowanie powierzchniowe - jest tylko zmianą koloru drewna, prawdziwy impregnat jest tylko w momencie całkowitego zanurzenia ciśnieniowego...tak stwierdził ...nie ważne kto , ale mu wierzę :wink:
Prawdziwe gratulacje to dla Henia, bo to On zasuwa od rana do wieczora na budowie - chudnie w oczach :cry: - bo jak jest praca nie ma czasu na jedzenie.....
Aga J.G - Aga to ( jeszcze ) nie Rodzina , ale sympatycznie sie zrobiło ,rzeczywiście
8)

Aga J.G
20-09-2004, 14:39
Ewa domysliłam się :wink: ale właśnie tak sympatycznie i rodzinnie.
A teraz życzę żeby dalej było tak miło i sympatycznie :)
I gratulki dla Henie i dziadka za ich pracę :)

_bogus_
22-09-2004, 12:29
Odnośnie za dużego pokoju córki - zrób garderobę z jego cześci. Jak by jej się kiedyś odwidziało - zrezygnujesz z garderoby i będzie większy pokój.

Pozdrawiam

Ew-ka
22-09-2004, 12:35
Tak własnie zrobimy ...może niezupełnie garderoba ale duża szafa wnękowa ( 1,2 m x 3 m ).... :lol:

AgnesK
22-09-2004, 15:18
No nie, co za dzień! :D Ziaba się wkleiła i Ty też! Ale cudnie :D Coś Ci powiem Ewa - z Ciebie to jest odlotowa babka :D (Ja naprawdę wolę facetów, ino obiektywnie stwierdzam. Tym cenniejsza, mam nadzieję, moja ocena jest. :D ).

Widzę, że Ty kontaktujesz się przez forum nie tylko z synem ale i przyszłą synową.. :wink:

A tempo macie..kurcze nieziemskie. W pewnym momencie byłyśmy na tym samym etapie a teraz.. ja ciągle nie mam scianek kolankowych a u Ciebie zaraz dachówkę będą kładli. Superaśnie Ewa!

Powiedz jeszcze czy tamto spotkanie na piwku coś pomogło? Ukoiło trochę zszarpane nerwy, czy jednak dostało się komuś? :wink:

Ew-ka
22-09-2004, 16:02
AgnesK - piwko ,jak najbardziej pomogło , nikt więcej nie oberwal , świetnie z dziewczynami gadało więc złośc ze mnie spłynęła. Ogólnie jestem bardzo wesoła kobitka i sama się dziwiłam ,że taka byłam wściekła....
( a gdzie ujawniła się ziaba? - oświeć mnie)

W ubiegłym roku zrobi łam sie na blondi i przez parę miesięcy tak chodziłam ,ale zdecydowanie lepiej się czuje w szwarc kolorze :wink:

Dzisiaj skończyli foliować ,za jakieś 2 tygodnie przychodzą kryć dachówką.A jutro wchodzi elektryk :lol:

Nie martw się u Was też nadejdą takie chwile,że będziesz się dziwiła ,że tak szybko ....
Całuski i buziole :wink:

ziaba
22-09-2004, 16:14
Poczytałam Twój dziennik i....i w kłusa do Męża Pana. Dziugam paluchem w laptopowe okienko i pokazuję podskakując " ooooo zobacz ooo tu..a tu patrz na datę..oooo stoją ściany..dni 17 i oooooo..."

No bo tak : ja za maluśko czasu będę zmieniać miejsce na ziemi. Zawsze mówiłam :" nie damy rady postawić w terminie ściśle określonym "

A Twój dziennik poczynił rewolucję w moich pogladach. No to ja będę Was teraz mocno podglądać jak to wygląda namacalnie
:D

Ew-Ka...nadziejo krótkoterminowców..
:D

uziabiam wydajnie

Ew-ka
22-09-2004, 16:42
ziaba to tempo jak cały czas podkreślam -to zasługa Mojego, ale możemy sobie pozwolić na to ,aby całe dnie był na budowie - ja przejęłam wszystkie obowiązki w pracy . Bardzo długo czekaliśmy na pozwolenie ale nie zzałożonnymi rękami , ino umawialiśmy wykonawców i teraz przychodzą jeden za drugim :lol:

Pierwotnie planowaliśmy zacząć w kwietniu a w grudniu zamieszkać ,ale przesunęło się i może na wiosnę ?????

Gdzie Twój dziennik - Ziabo ??? :wink:

ziaba
22-09-2004, 16:56
Jak już będzie dziennik to w wersji DVD :D

Wpierw trzeba wiedzieć "gdzie" , potem dopiero "co "
A to trudniejsze niźli przypuszczałam . :-?

AgnesK
22-09-2004, 17:27
Czy już widzisz Ewka, gdzie się Zia wkleiła? :D

magi
22-09-2004, 18:23
no chyba rzeczywiście "dzień morduchny" na forum :lol: :lol: :lol:

AgnesK
22-09-2004, 18:46
Magi, nie mów, że ten dzieciaczek to Ty.... :o Ile Ty masz...10, 11, 12, 13 lat??? :o

magi
22-09-2004, 18:48
skończone 18 :lol: :lol: :lol: :wink:

Ew-ka
22-09-2004, 18:49
Dziewczyny , jednym słowem


Ale z nas laski !!!!!

:wink:

Ew-ka
22-09-2004, 18:50
i jeszcze jedno ... więcej blondynek czy ciemnych ?

AgnesK
22-09-2004, 18:57
Ewa, zakładaj wątek z ankietą w sondażach. :D To co, robimy bitwę? Blondynki kontra szatynki? :D

Ew-ka
22-09-2004, 18:59
w dziale porad już założyłam :lol:
Jestem pewna ,że blondynki górą :lol:
Ale możemy zobaczyć wyniki - wpisujcie sie !!!! :wink:
Brunetki, Blondynki (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33825=)

AgnesK
22-09-2004, 19:02
Oki. :D
Ale jesteś odjazdowa na swoim nowym zdjęciu :D

Ew-ka
22-09-2004, 19:07
AgnesK :oops: co to znaczy - odjazdowa?

Aga J.G
22-09-2004, 20:05
Ewa zawsze możemy przedłużyć zabawę :wink: :)

AgnesK
22-09-2004, 20:18
Odjazdowa - tzn. taka..hm.. wyluzowana super babka. Ale mogę sobie też wyobrazić co kryje się za tymi czarnymi okularami. 8) To jest znak....

kroyena
23-09-2004, 09:03
Napisałem, że wirus się wykluje za 24 h, może go żadem medykament nie dopadnie. :wink:

Szadam
23-09-2004, 09:48
Ewo - pozdrawiam z Prudnika.
Ładnie zasuwacie z tą budową.
Mam dobrego fachowca od schodów z Dąbrowy chyba Niemodlińskiej

Anna Wiśniewska
23-09-2004, 10:09
Ja mam pytanko kwestii formalnej.
A co z
RUDYMI I BRĄZOWYMI?
:wink:

Tylko brunetki i blondynki? To dyskryminacja! :lol: :lol:

Ew-ka
23-09-2004, 10:40
Ja mam pytanko kwestii formalnej.
A co z
RUDYMI I BRĄZOWYMI?
:wink:

Tylko brunetki i blondynki? To dyskryminacja! :lol: :lol:

no niestety ....zapomniałam umieścić ten piękny kolor w ankiecie .wybacz :oops:
ale zrobiłam ankietę
Blondi kontra Reszta świata

Ew-ka
23-09-2004, 10:42
Ewo - pozdrawiam z Prudnika.
Ładnie zasuwacie z tą budową.
Mam dobrego fachowca od schodów z Dąbrowy chyba Niemodlińskiej
Dzieki za wsparecie , ale mój Kochany Teściu jest stolarzem i schody będzie robił nam osobiście ( nie tylko schody ) :lol:
Pozdrawiam :wink:

AgnesK
23-09-2004, 11:24
Ewa, jakaś nowa ankieta??

AgnesK
23-09-2004, 11:28
Juz wiem Ewa, już wiem. Wzięłam ten nowy tytuł po prostu za kolejną ankietę i już rzuciałm się na poszukiwania żeny nabić punkty na konto blondynek. :D

czupurek
23-09-2004, 12:46
rany alez ty masz tempo, kobieta dynamit :P
pozdrówka

Ew-ka
23-09-2004, 12:55
rany alez ty masz tempo, kobieta dynamit :P
pozdrówka
Dziękuję , mam dobrych nauczycieli na Forum :wink:

Maluszek
23-09-2004, 13:17
Ew-ka - a co zamierzacie jeszcze w tym roku robić?

Ew-ka
23-09-2004, 13:27
Ew-ka - a co zamierzacie jeszcze w tym roku robić?
wszystko !!!!!!
elektrykę . okna, dach -oczywiście , taras, tynkowanie w środku i wiele innych rzeczy ...... przecież wiosną sie wprowadzamy :wink:

kroyena
23-09-2004, 14:46
Czy ja mam se do motta dopisać, że każdy świadomość podejmowania decyzji prawnych ma czy co?
Teraz to wszystko na kroyenę, a dzięki komu te nowe metody widzeń z pociechą, co? :roll:

Ew-ka
23-09-2004, 15:33
Czy ja mam se do motta dopisać, że każdy świadomość podejmowania decyzji prawnych ma czy co?

no widzisz Kroyena - załapałeś !!!!
Dawaj do motta jakąś gadkę o odpowiedzialności i nikt Ci nie podskoczy ! :wink:

Jutro się wyklujesz ,oczywiście? Oczywiście !

AgnesK
23-09-2004, 16:21
Ewa, cudnie, że tak Wam sprawnie wszysko idzie. Z Twoich postów aż bije radość i energia.
A uzależnienie od forum, to takie baaardzo miłe uzależnienie. :D

Maluszek
23-09-2004, 16:54
Ew-ka - to trzymam kciuki za wiosenną przeprowadzkę :D Znając Wasze zaangażowanie i tempo w budowie na pewno się uda :D

Jagna
23-09-2004, 17:07
Ew-ka ja też trzymam kciuki.
Ale jeteś fajna laska :D

Ew-ka
23-09-2004, 18:06
Aga Maluszek Jagna bardzo jesteście miłe kobitki , dziękuję . Własnie opracowujemy z Heniem plan działania na najbliższe dni / tygodnie ( teraz przerwa na Fakty - dla Henia -oczywiście ) , ja sie wyrwałam do Was ... :lol:
Naprawdę muszę ograniczać wizyty tutaj , bo zaczynam zaniedbywać dom i obowiązki - widzę to :cry: . Zawsze krzyczałam na dzieciaki ,że gadają na GG tyle godzin i inne jakieś głodne kawałki na temat marnowania czasu na komp. a teraz sama wyganiam Kaśkę sprzed ekranu - wciskam coś o maturze ...... :oops:
Taka stara baba ...... :oops:

Maluszek
23-09-2004, 18:09
Od forum się strasznie człowiek uzależnia :D

AgnesK
23-09-2004, 19:12
A bo tu tacy fajni ludzie. Dlatego. :D

AgnesK
23-09-2004, 19:36
Oj Ewcia. Znając Twój zapał i energię bardzo szybko uwijesz piękne i równie przytulne gniazdko w Waszym domu. Zobaczysz. :D

Aga J.G
23-09-2004, 20:38
Ewa takie tam małe uzależnienie :wink: :)
W nowym domu będziesz miala pole do popisu z urządzaniem :) Będzie fajnie :)

kroyena
24-09-2004, 07:17
Ew-ka czyżbyś ostatnio latała po salonach Voxa? :roll:

Ew-ka
24-09-2004, 07:24
Ew-ka czyżbyś ostatnio latała po salonach Voxa? :roll:

????

kroyena
24-09-2004, 07:26
Mają taką fajną serię, a' la Indochiny. Nazywają to Imperium.

http://www.vox.pl/pl/meble_view.php?kat_id=1&subkat_id=44&id=17&lang=pl

Ew-ka
24-09-2004, 07:31
Kroyena i za to Cie lubię :lol:

kroyena
24-09-2004, 07:45
Czyżbyś chciała zostać Imperatorową. 8)
Moja lepsza połowa też się rozczuliła, ale widziała w realu. Chyba zacznę drukować bilety NBP, technika tak poszła do przodu. :roll:

dawid.kulik
24-09-2004, 12:12
czesc mamuska!! mecz sie udał..Nasi wygrali 478 : 273!! po meczu nie oficjany bankiet,ktory udalo mi sie zorganizowac w podziemiach krakowskiego rynku - bylo ok50osob (w tym Polacy i Czesi).
fajowo,ze w koncu ktos mnie poparł i oficjalnie powiedzial,ze wprowadzimy sie na wiosne.temp jest piorunujace i czerwiec-lipiec to juz trawa bedzie rosla na naszym nowym trawniku ;)
egzamin mam w przyszlym tygodniu.od poniedzialku zaczyna sie rok akademicki i pierwsze zajecia. wsio ok u mnie...pozdrawiam i do uslyszenia nalogowy forum-maniaku... a tak nas gonilas i wyzywalas...hehe... intenet wciaga ;)
wszystkim dziekuje za pomoc i wsparcie dla Ew-ki!! wierzcie na slowo,ze bardzo sie z tych wszytskich postow cieszy!! papa

AgnesK
24-09-2004, 12:48
Ewka, ale masz fajnego syna. :D
A Ty Dawid naprawdę niesamowitą mamę. :D

Ew-ka
24-09-2004, 13:34
wszystkim dziekuje za pomoc i wsparcie dla Ew-ki!! wierzcie na slowo,ze bardzo sie z tych wszytskich postow cieszy!! papa

Oj ,Synek , Synek :lol: Ty to się nigdy nie zmienisz .... :wink:
Dzięki za wiadomości , bo od 2 dni nie wiem co sie dzieje u Ciebie ....Franka wygrała :lol: widziałam w TV !!! Pozdrów ją ode mnie ....U nas niespodziewanie dziasaj przyszli dekarze łacic dach , bo pada i bali sie odkrywać u innego klienta dach ....Buziaki- Mamcia

Buziaki od MM




http://foto.onet.pl/_i/supergaleria/fotoprasa/pras04.jpg

osowa
24-09-2004, 13:48
Czyżbyś chciała zostać . 8)
Moja lepsza połowa też się rozczuliła, ale widziała w realu. Chyba zacznę drukować bilety NBP, technika tak poszła do przodu. :roll:

No :o Kroyena zdecyduj się w końcu , kto ma być tą "Imperatorową" bo dwie to nijak być nie mogą :wink:

Buziale

Aga J.G
24-09-2004, 15:07
Ewa zdradzcie w co ten mecze to też będę kibicować następnym razem :wink: Ale mi się podobaja te rodzinne pogaduchy :lol: :lol: :lol:
Trzymam kciuki za wiosnę, żeby była długa piękna i ciepła :)

Ew-ka
24-09-2004, 15:23
Aga to był mecz lekkoatletyczny Polska-Czechy w Krakowie .Dawid pomagal w organizacji a Agnieszka wygrała swój bieg ( 100 ppł) W telewizji pokazywali skróty więc na kibicowanie nie było szans :cry:

Wiosna będzie dluga i piękna ....masz rację Aga :lol:

Aga J.G
24-09-2004, 15:34
Kapuje ale teraz będę bardziej przyglądała się płotkarką :wink: :)
Ewa tak musi być wiosna zacznie się już w lutym i potrwa do października :wink: :)

Ew-ka
27-09-2004, 07:31
Wczoraj oglądałam pogodę na 16 dni ( do 12 października) - ma być CORAZ ZIMNIEJ brrrrr.........
I gdzie ta Polska Zlota Jesień ??? U nas na poddaszu jest fajnie , nie wieje ( folia i łaty) a na parterze wiatr hula i są straszne przeciągi !!!
Z jednej strony dobrze ,bo mury schną , a z drugiej -żeby cokolwiek robić na dole trzeba się strasznie grubo ubrać :cry:
Współczuję wszystkim , którzy mają jeszcze mnóstwo prac murarskich pod gołym niebem ( nam jakoś niebiosa sprzyjały :D )

kroyena
27-09-2004, 08:11
Ew-ka ty nie współczuj, jeno decyzje podejmuj. Jako leniwy a' la elektryk polecam wyłaczniki schodowe przy łóżku w sypialni.
Czemu to zawsze ja muszę wyłazić i wyłaczać światło. Pod kołderką jest tak ciepło. :(

Ew-ka
27-09-2004, 08:43
Kroyena - tak własnie powiedziałam elektrykowi, coby mi zrobił taki pstryczek,żeby wyłączył wszystkie światła . Zrobił tak :o ale obiecał ,że da się zrobić .... :lol:

_bogus_
29-09-2004, 14:28
Te schody (rozumiem że Osowa jest autorem/autorką) - są suuuuuper!. To je ano dobre! Już zaczynam myśleć jak to dałoby się u mnie zrobić. Tylko koszt tego mahoniu ... Ale pomysł - po prostu rewelacja.

Pozdrawiam

wuszy
29-09-2004, 17:24
Witam! Jako nowicjusz chciałbym się przywitać, więc:
Dzień/dobry/wieczór ( niepotrzebne skreślić)
Ew-ka, co do klimatu/nastroju panującego w twoim mieszkaniu, to musze powiedzieć, że jest wspaniały, i szczerze, nie spotkałem się jeszcze z mieszkaniem w blocku, w którym czułbym się bardziej (hmmm jak to określić) miło i ciepło.
Pewnie spora w tym zasługa domowników, ale myślę, że same mieszkanko
(słowo mieszkanie wydaje się tu wręcz nie na miejscu) jest wspaniale urządzone, i tu wielki ukłon w twoim kierunku :D
A co do prac nad domem to także jestem zdziwiony tempem, w jakim powstaje wasz wymarzony domek, mam nadzieje, że uda Ci się tam stworzyć równie niepowtarzalny klimat. Pozdrawiam.

Ew-ka
29-09-2004, 18:05
wuszy :oops: zawstydzasz mnie .......wygląda na to ,że bywasz w moim domu ,skoro tak ładnie określiłes jego klimat . Mieszkanko jest już pozbawione wielkiego uczucia ( widoki na nowy dom ) ale bardzo miło slyszeć pochwaly :wink:
Pozdrawiam i zapraszam ....... 8)

magi
29-09-2004, 20:17
Kobieto jak Ty pędzisz z tą robotą, ja u Ciebie cały dach przegapiłam :lol:

P.S. Mnie również było poznać wszystkie BUZIAKI :P

wuszy
29-09-2004, 20:33
Hmm , czy bywam?? To za dużo powiedziane, ale raz byłem
i to całkiem nie tak dawno temu :wink:
Mieszkanko jest pozbawione uczucia?? :o Hmmm nie powiedziałbym
moim zdaniem jest w nim jeszcze sporo uczucia i musze przyznać
że może nie tyle emanującego od samego mieszkania co od domowników :wink:
„Zapraszam” i znowu hmm , napewno skożystam z zaproszenia, aha chciałbym dodać że w mieszkaniu Ew-ki panuje nienaganny porządek, ciekawe czyja to zasługa :P
Pozdrawiam gorąco

Ew-ka
29-09-2004, 20:35
Wojtek ????
Tak to na pewno Ty Wojtku..... Kaśka Cię pozdrawia......Fajnie ,że wpadłes na stronkę ... Za dużo mnie chwalisz....podejrzane :wink:
Pewnie,że przyjedź , Kaśka znowu wysprząta swój pokój...... 8)
http://pb70.olesno.sdi.tpnet.pl/~kasia/euroweek/zdj_mama/IMG_2373.JPG

Aga J.G
29-09-2004, 20:43
Ewa u Ciebie to zawsze tak miło, przyjacielsko i rodzinnie :wink: :)
Wnętrza mówią...... :wink: :)

wuszy
29-09-2004, 21:06
:oops: Zostałem zdemaskowany! :D
Za dużo chwale??? Przepraszam jush nie będe ;(
Ale nie chciałbym jednak pójść na ten odstrzał :lol:
Ale wcale się nie przymilam, naprawde mi się podobało :P
I napewno wpadne zobaczyć jak idą prace nad domkiem,
może coś pomogę?? :roll:
Ja tesh pozdrawiam cieplutko!!

Ew-ka
29-09-2004, 21:10
:oops: Zostałem zdemaskowany! :D
Za dużo chwale???
Ale wcale się nie przymilam
Ja tesh pozdrawiam cieplutko!!
Kapitan Sowa na tropie ......
przymilaj sie ,przymilaj i przyjedź to znowu coś ugotujemy pysznego ( tzn.Ty i Kasia a ja będe surfować na internecie - w końcu Dzieci trzeba umieć sobie wychować :wink: )
Buziaki ...i ucz sie ....Matura zbliża się wielkimi krokami :D

wuszy
29-09-2004, 21:23
:oops: "Buziaczki" :oops: Dzięki :)
Co do nauki to pracuje nad tym!
Co do gotowania? Coś tam z Kaśką wymyślimy,
ale winko to Ew-ko musisz sama zorganizować ,
no bo wiesz my to małolaty jesteśmy :P :roll:
Co do domku, to jak ma wyglądac kominek??
jush jakiś projekt jest?? Bo to chyba najważniejszy
punkt całego domku , moim zdaniem.. :wink:
Kisses

Ew-ka
30-09-2004, 09:32
wuszy

http://www.geol.agh.edu.pl/~s102542/html/36.gif

:lol:
:lol:
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

czupurek
30-09-2004, 09:45
super, te schody są naprawdę ekstra. ja niestety mam parterówę, ale gdyby było pięterko? Qrcze do emerytury (albo i dalej) świetna zabawa :lol:
- uwaga dzieci (okrzyk do wnuków) babcia do was leci :lol:

wuszy
30-09-2004, 13:04
Ew-ka... czy ty się ze mnie śmiejesz :o ??
Po prostu dla mnie dom z kominkiem jest poezją samą w sobie niezależnie od tego czy jest to willa czy rozpadająca się chatka góralska koło Żywca za 10 zł/dobę. I dlatego uważam, że należy kominkowi poświęcić sporo uwagi, mi się marzy kominek od dawna, ale niestety jest to tak trudne do zrealizowania, że wręcz nie możliwe...... :roll:

Ew-ka
30-09-2004, 19:18
Ew-ka... czy ty się ze mnie śmiejesz :o ??
Po prostu dla mnie dom z kominkiem jest poezją samą w sobie
Wojtku , nie z Ciebie tylko do Ciebie !!!! Zobacz jaka ona jest słodka :lol:
A kominek jest dusza domu i mam nadzieje ,że taki będzie i u mnie .A z czego i jaki projekt ?? Hmm.....bardzo trudne pytanie ....jeszcze nie wiem :wink: szukam inspiracji , tzn. myślę ze wiem ,ale nie wiem czy tak do końca wiem na pewno :wink:

AgnesK
30-09-2004, 20:29
Mówisz, że dziś dzień chłopaka? Cholerka, to może z tej radości przeogromnej i ja rano mężusiowi pączusie jakoweś do torby zapakuję (ino najpierw będzie bidulek musiał iść sam do piekarni i je kupić :roll: Wiem, straszną żoną jestem, ale nie cierpię wstawać rano...).

Pomysł na schody rewelacyjny, zaraz mężusiowi pokażę. :D

Fajnie tu u Ciebie Ewa. :D

Ew-ka
30-09-2004, 20:37
Agusia - musi być fajnie , przeca jesteś matką chrzestną Komentarzy :wink:
A po bułki co rano tez chodzi mój Małż , wstaje o 6.00 to co z darma będzie sie po domu smędził, więc z pieskiem po bułeczki :lol:

inż. Mamoń
30-09-2004, 20:38
Mówisz, że dziś dzień chłopaka? Cholerka, to może z tej radości przeogromnej i ja rano mężusiowi pączusie jakoweś do torby zapakuję

A ja nie przypominam sobie żebym coś dzisiaj dostał :(

wuszy
30-09-2004, 20:52
Nie martw się inż. Mamoń ja tesh nic :(((( no sorrki dwa cukierki, esemesa od Kasi :oops: , no ale wiadomo , córka Ew-ki musi byc fajna :lol: ...
a no i od mamy... batona , ehhh świat schodzi na psy, a tak się napracowałem przy zrzucaniu węgla ( :evil: ludzie, wystżegajcie się pieców C.O. na paliwo stałe :evil: ) ja najchętniej zbudowałbym system kolektorów słonecznych , ale mi się nie chce ... a jush wogule to wystarczyłby kominek!! :wink: [/quote]

Ew-ka
30-09-2004, 20:59
wuszy
dla Ciebie
http://www.apgrupa.pl/duze/ferrero_pl1.jpg

tylko z nikim sie nie dziel....wszystkie zjedz sam :wink:
Jak świeto to świeto ......( Kasia juz śpi.....ciiii)
dobranoc......

AgnesK
30-09-2004, 21:12
Coś mi się widzi Ewa, ze Wuschy chyba próbuje przez mamusię ... eeeee... tego ... z córcią pokonwersować. :wink: Oj kreatywna i sprytna ta dzisiejsza młodzież.

Inżynierze drogi, jak powiedziałam mężusiowi o pomyśle ciastkowo-pączkowym na jutro, spojrzał na mnie i ozwał się był w te słowy: "Ja dzisiaj dostałem esemesa od Twojej siostry"... No więc nie popisałam się dzisiaj. Ale ostatecznie dopiero się za dwie godzinki dzień kończy, więc może coś jeszce wymyślę.
:wink:

Ew-ka
30-09-2004, 21:16
Ale ostatecznie dopiero się za dwie godzinki dzień kończy, więc może coś jeszce wymyślę.
:wink:
Myśl Aga ,myśl i działaj .....jeszcze zdążysz :lol:

wuszy
01-10-2004, 11:15
Kreatywna?? No ba! A jak! Teraz to młodzież , ale jak przyjdzie co do czego , trzeba cos zrobić to słysze "Przecież dorosły jesteś!"
A tak pozatym agnes to skąd ty wiesz że do młodzieży się jeszcze zaliczam :wink: :P
Ew-ko dzięki za słodkości , sam zjadłem , nie podzieliłem się !! a co? ha!
Aha na i dzięki za miśki na droge :wink:
Kisess

AgnesK
01-10-2004, 22:06
A tak pozatym agnes to skąd ty wiesz że do młodzieży się jeszcze zaliczam :wink: :P


Injeligjentna jezdem, chodź blondina. :wink:

A co do innych poruszanych wątków - pełnoletniś, choć ślubu bez sądu zgody brać nie możesz. Dlatego w j. niemieckim jest takie piękne określenie"junger Erwachsener", czyli w wolnym tłumaczeniu "młody dorosły". To właśnie taki stan przejściowy, przez który przejśc musisz - chłop jak dąb a.... eeee... jeszcze o twarzy pacholęcia. :wink:
Pozdrowienia serdeczne
Agnieszka

Aga J.G
04-10-2004, 21:31
Ewa a skąd ten smutek ????

AgnesK
04-10-2004, 22:08
Ewa, smutek, że opuszczasz stare, dobre, ciepłe ściany? Zobaczysz ile radości i szczęścia doświadczysz w nowym domu.
Wierzę w to.

osowa
05-10-2004, 06:58
Ewa !!!
marsz na spowiedż , słoneczko czeka !!
raz i dwa ale już

Buziale

Maluszek
05-10-2004, 07:23
Ew-ka - co się dzieje? Możemy jakoś pomóc?

Ew-ka
05-10-2004, 07:58
Dzięki , dziewczyny....Osowa trochę mnie wczoraj rozweseliła przed spaniem :wink: ale myślę,że sama muszę sobie poradzić ( nic tragicznego sie nie stało)......dzisiaj świeci słoneczko ....będzie dobrze, a jak nie to ide do psychologa....tam mnie znajdziecie :wink:

Magdzia
05-10-2004, 08:17
Ewciu, co się stało? Dlaczego jest Ci smutno? Coś z domkiem, czy to inna sprawa?

AgnesK
07-10-2004, 21:50
Widzę, że humor juz lepszy. To dobrze. A swojemu Heniowi upiecz pięęękny i smaczny tort. Życzenia składać w poniedziałek będziemy. :D

Ewa, czyje okna wstawiać będziecie? (O firmę oczywiście mi chodzi :wink:)

Ew-ka
08-10-2004, 11:56
Torcik będzie bezowy z ooogromna ilością kremu :lol: i ciasto rafaello z bitą śmietaną ( zrobi Kasia) -Heniek to słodki facet i uwielbia słodkości .

A okna jeszcze nie wiem jakie ( firmy walą do nas drzwiami i oknami :lol: ) . Ostatnio zainteresowała mnie oferta M&S Pomorska Fabryka Okien. Jako jedyni mają w ofercie ( z dopłatą 5%) ocieplone ramy okienne , a profile 5-komorowe-zaokrąglone -ładne . Jutro jedziemy na targi budownictwa do Opola i tam będziemy oglądać wszystkie oferty ....
:wink:

Jagna
09-10-2004, 19:15
Jak sobie tak poczytałam kilka odcinków wstecz to....aż mi się w głowie zakręciło od tego tempa! Niesamowite. I ta ekipa z radiem Zet... :o

Ew-ka
09-10-2004, 19:39
Teraz to już bez radia :wink: Cicho jak makiem zasiał , tylko stukanie młotkiem słychać :lol:
Z tym tempem to musimy spasować ( Dziadek nas tak goni ) bo teraz przy wykończeniówce trzeba trochę pomyśleć ,żeby nie żałować decyzji. Po elektryce , hydraulik , potem tynki i okna , a już w środę dachówka :lol: I to będzie STOP !!!

Jagna
09-10-2004, 19:44
Jak to STOP? Jakie STOP??!! Aaaa, na weekend chyba....tak? No bo jak to inaczej....na zimę zostawisz? :o

Ew-ka
09-10-2004, 19:47
Musi być trochę stopa ,bo mi sie Henio wykończy !!!! Potem powolutku będziemy działać w środku ( przeca w lato mamy sie wprowadzić :lol: )

Jagna
09-10-2004, 19:50
No tak...Henio...tort....urodziny.....noga....gips... .to ile tak? Ze cztery dni odsapki i do roboty. nieeee? :wink: :lol:
Ale masz fajnie. Ale zazdroszczę takich szybkich postępów. A Heniowi tortu bezowego...Eeech, super, nie ma co gadać :D

Ew-ka
09-10-2004, 19:56
:lol: :lol: :lol: :lol:
Jagna w rzeczy samej..... Heniek wpadł w wir budowania i dłużej jak pare dni przerwy nie będzie :wink:

Ew-ka
09-10-2004, 19:58
A Heniowi tortu bezowego...Eeech, super, nie ma co gadać :D
Mnie smakuje bardziej rafaello !!!! W ubiegłym roku pieklam co tydzień :lol:

AgnesK
10-10-2004, 10:31
To przygotowania do świętowania pełną parą chyba idą, co? :D
Aga

Aga J.G
10-10-2004, 11:09
Ewa złóż jutro życznie Heniowi :lol: :lol: :lol:

Ew-ka
10-10-2004, 14:47
To przygotowania do świętowania pełną parą chyba idą, co? :D
Aga

coś Ty !!Wczoraj o 23 ,oo poszliśmy na koncert zespołu 1,2,3 - ekstra!!!
Dzisiaj , o 17 idziemy do kina na " Pręgi" Kto by tam siedzial w kuchni
:wink: Wieczorem w wigilie urodzin zrobię Mu kąpiel w wannie z bąbelkami :lol: Ciasto zrobi sie rano i będzie na popołudnie gotowe !!!!

Ew-ka
10-10-2004, 14:48
Ewa złóż jutro życznie Heniowi :lol: :lol: :lol:
Dzięki,na pewno nie zapomnę :wink:

Aga J.G
10-10-2004, 16:26
Ewa widze że program napięty :wink: :)

Ew-ka
10-10-2004, 18:20
Musicie zobaczyć " Pręgi" Magdy Piekorz !!!!!!

To jest najmocniejszy i najpiękniejszy film jaki widziałam od kilku lat :lol:
Michał Żebrowski -niesamowity, żaden tam laluś ale mocny , wrazliwy ,zagubiony i skrzywdzony przez ojca mężczyzna . Przepiękna scena intymna , niesamowite wyznanie miłości a koniec ? powalający !!!
Warto, naprawdę warto !!!!

Maluszek
11-10-2004, 07:23
Ew-ka - najserdeczniejsze życzonka dla Heńka

http://www.trojmiasto.pl/kartki/dzienkobiet/img/kwiaty.jpg

kroyena
11-10-2004, 07:30
Tak sobie właśnie przypomniałem, że ktoś kogoś wystawił na życzenia. :wink:

Przekaż Heniowi tradycyjne:
Wszystkiego najlepszego!

Ew-ka
11-10-2004, 08:30
Od Henia dla wszystkich pamiętliwych :wink:
http://www.topgunsinc.com/Champagne%20POP.jpg

http://www.pennineteaandcoffee.co.uk/caffecultura/CUP1.jpg

http://www.cukiernia.krakow.pl/img/torty.jpg

dziękuję za życzenia i wieczorem mu wszystkie pokażę
:D
:D
:D

Aga J.G
11-10-2004, 11:48
Ewa życzenia dla Henia - wszystkiego naj naj :lol: :lol: :lol:

AgnesK
11-10-2004, 19:41
I od nas serdeczności dla Henia. :D

http://r410.porcela.pl/au/Nature/kwiaty.jpg

Ew-ka
11-10-2004, 19:45
w imieniu ....dziękuję .... dzisiaj sobie zażyczył,że każdy kto chce mu zrobic prezent -może popracować 1 godzinę na budowie :lol: :lol: :lol: :lol: I tym sposobem zniknął piasek ( wszystko przesiane ) z budowy ( tzn jest ..tylko na innej kupce)

AgnesK
11-10-2004, 19:51
Ot, jaki mądry i praktyczny solenizant :D
Świętujecie kochani. My też oblewać zaraz nowy samochód będziemy a przy okazji i za zdrowie Henia wypijemy. :D (Do rymu nawet wyszło :D )

Ew-ka
11-10-2004, 20:02
Henio wypil juz moją wiśnióweczkę za swoje i Wasze zdrowie !!! Ale mu sie życzenia spodobały :lol: widziałam ten błysk w oku :wink:
jeszcze raz

DZIĘKUJĘ

inż. Mamoń
15-10-2004, 21:56
Ew-ka: - nas też interesują okna M&S. Takie mają nasi znajomi i nam się podobają. Ich wybór zapadł po wielkich i długotrwałych poszukiwaniach, więc na pewno jest trafny. Prawdę mówiąc chcemy sobie zaoszczędzić czasu i wielu dylematów. Uderzamy tylko do M&S. Czy możesz mi przesłać przykładowe ceny ze swojej oferty? Ciekaw jestem czy mogę jeszcze coś stargować?
POZDRAWIAM !!!

Ew-ka
16-10-2004, 14:24
przesylam na priv.... a swoją drogą , ja wcale nie brałam pod uwagę tej firmy ( nie znałam ich ) .Zrobiłam wycieczkę po biurach zostawiłam zamówienie i czekałam na propozycje , a tu przychodzio miła Pani - sama oferuje mi wycenę i sklada mi inne propozycje ....bardzo mi sie spodobała oferta ( szczególna promocja do 18 pażdziernika) . Czyli ..to okna mnie znalazły :lol:

inż. Mamoń
16-10-2004, 19:40
Ew-ka: dziękuję za informacje. Wychodzi na to, że nam oferowali podobny rabat, ale do termo musieliśmy dopłacać. Szkoda, że promocja kończy się 18-tego. Myśleliśmy o skorzystaniu z ich oferty i o przechowaniu okien do marca. Jednak wtedy nie dadzą 7% VAT na całość ponieważ - tłumaczą nam - że usługa musi mieć miejsce do końca tego roku. Oferta okna 22%, a montaż 7% nie jest już tak dobra. W końcu to jakieś 2 tysiące w plecki. Dlaczego są tacy mało elastyczni? A może kupić w poniedziałek i zamontować w grudniu? Ale czy okna można zostawić w niezamieszkałym domu na 3 miesiące?

AgnesK
16-10-2004, 21:01
W niezamieszkałym domu to bym chyba nie ryzykowała. Ale dlaczego nie przechowasz u sprzedawcy?

inż. Mamoń
16-10-2004, 23:45
W niezamieszkałym domu to bym chyba nie ryzykowała. Ale dlaczego nie przechowasz u sprzedawcy?
Agnes - mogę je przechować, ale tak jak pisałem nie będzie 7% na całość, ale 22% na okna, a 7% na montaż. Jeżeli usługa ma być wykonana w tym roku (montaż) to 7% na wszystko. Niestety nie są elastyczni :(

AgnesK
17-10-2004, 11:16
Inżynierze, nie myśl o promocjach, które Ci przechodzą koło nosa, po co się denerwować? Ja wczoraj zauważyłam że Jotul ma promocję 15%-25% zniżki na kominki i akcesoria do DGP... Udaję przed sobą, że o tym nie wiem. Tak chyba łatwiej. Może na wiosnę inna promocja będzie?
Pozdrowienia A.

Ew-ka
17-10-2004, 14:56
Tak jest Aga - nie dajmy sie zwariować , korzystajmy z bieżących okazji...
Niedługo będziemy rozprowadzać hydraulikę , ale postanowiliśmy nie kupować pieca( ogrzewanie gazowe) na szukanie zostawiliśmy sobie całą zimę - czytaj PROMOCJE inaczej zwane okazją :lol:Mam nadzieję ,że coś sie ciekawego trafi :wink:
A co do okien - 7% vat jest na usługę montażowo -budowlaną z zastosowanych materiałów ( patrz okna) Umowa została sporządzona własciwie na montaż okien ( do umowy jest specyfikacja ,a w niej rozpiska jakie okna)

Aga J.G
19-10-2004, 12:06
Ewus tak czytam ten Twój dziennik i czytam i mam pytanie czy elektryk robi instalacje a Wy nie macie jeszcze okiem i dachu?
A jesli tak to czy nie boisz się że te kable Wam pokradną?

Ew-ka
19-10-2004, 13:18
Aga- wiesz jakoś nie pomyślałam,że ktoś może mi ukraść kable .Kradną może jakieś superanckie przewody ,ale takie zwykłe? Póki co -wszystko jest ok.Dach mamy pokryty folia i wstawione okna dachowe. Dzisiaj własnie wkroczyli dekarze - juz widać moją dachowkę :lol: :lol: :lol:

Aga J.G
19-10-2004, 13:37
Ewuś dzięki za odpowiedź - robię wstepne harmonogramy i zastanawiam się jak to wszystko poustawiać żeby szło sparwnie.
A co do kradzieży to wiesz Wszystko mozna ukaraść mam jednak nadzieję że nam się to nie przytrafi. Czego życzę Wszystkim budującym :lol:

Ew-ka
19-10-2004, 13:49
w połowie listopada zamkniemy dom oknami i drzwiami ( tymczasowymi) i zaczniemy robić hydraulikę ( już fachowiec umówiony na ok.15 listop.)zaraz potem tynki .

Aga J.G
19-10-2004, 14:02
A czym będzie suszyć te tynki i wylewki, bo ja jak tak myślę i myslę to taki plan mi wychodzi no może tynki i wylewki trochę wcześniej ale i tak jest pytanie jak to suszyć. :-?
Mamy zamiar zacząć w połowie maja. :)

magi
19-10-2004, 20:28
ja też jestem ciekawa :D

Ew-ka
20-10-2004, 08:18
A czym będzie suszyć te tynki i wylewki, bo ja jak tak myślę i myslę to taki plan mi wychodzi no może tynki i wylewki trochę wcześniej ale i tak jest pytanie jak to suszyć. :-?
Mamy zamiar zacząć w połowie maja. :)
niczym nie będe suszyc , samo będzie schło .....chyba .... :roll:

Aga J.G
20-10-2004, 19:41
Rozumiem a jaki przewidujesz dalszy plan działania co po tynkach i w jakim czasie. :)

Ew-ka
20-10-2004, 20:23
nie wiem co dalej /
chyba przerwa do wiosny...tynki i wylewki -beda schly same albo ze wspomaganiem
Odpczynek zimowy musi być :wink:

Aga J.G
20-10-2004, 20:32
a palnujesz założyć ogrzewanie czy zostawiśz tak i wstawicie tylko okna?

Ew-ka
21-10-2004, 07:43
Po wstawieniu okien -przychodzi hydraulik i zakłada c.o. i kanalizację...ale pieca jeszcze nie ...dopiero na wiosnę .Całą zimę będziemy szukać odpowiedniego pieca( patrz -promocję) ....Całą parą badziemy ruszać chyba na wiosnę -teraz domek i Heniek będą odpoczywać i nabierać sił ... :wink:

Aga J.G
21-10-2004, 10:45
Ewuś dzięki za odpowiedź :)

kroyena
25-10-2004, 08:07
Zawsze może rozpocząć tynkowanie od ścian z otworami okiennymi? :roll: 8)

Ew-ka
25-10-2004, 08:11
I tak będzie -własnie od otworów okiennych zaczniemy tynkowanie :lol: Widzę Kroyena ,że śedzisz mój dziennik uwaznie :lol:

kroyena
25-10-2004, 08:18
Wzrokowiec jestem. :lol: 8) :lol:

kroyena
25-10-2004, 08:20
Poz tym co tam wymiana doświadczeń, najwięcej nauki w cudzych dziennikach jest bo we własnym to pozostaje tylko "mądr po szkodzie" :-? .

Ew-ka
25-10-2004, 08:26
,swiete słowa -lepiej i taniej jest uczyć sie na cudzych doświadczeniach :wink:

kroyena
25-10-2004, 08:30
Takoż i Kmiecion na ten przykład do końca ufności pokładać nie należy.

kroyena
03-11-2004, 14:02
Jak ta kupa piachu zniknie to chyba przyjdzie czas jakoś grodzić. Zawsze dostęp utrudniowy.

Kingaa
10-11-2004, 14:33
Ew-ka, dlaczego nie przyjmuje jedzenia z prawej ręki???

Ew-ka
10-11-2004, 15:02
Ew-ka, dlaczego nie przyjmuje jedzenia z prawej ręki???
bo nie może !!!!
Tak ją nauczyłam (coby od obcych jedzenia nie brała) większośc ludzi karmi prawą ręką przecież. :lol:
Jak w prawej mam szyneczkę a w lewej marchewke - zawsze wybierze ......marchewkę !!!!! :lol:

kroyena
15-11-2004, 07:41
Ew-ka a z czego ta ładna oblicówka nad wejściem głównym?

Ps. I niezbyt stylowo zapytam jeśli mogie po ila? :roll:

Ew-ka
15-11-2004, 09:26
Kroyena- że tak powiem .....koszt ....praca Heńka i Dziadka + drewno i farba ......mój henio sam robi drewniane podbitki więc nie potrafie ocenić ceny :lol:

kroyena
15-11-2004, 09:39
O nie tak łatwo ci nie pójdzie.

Jaka farba i na jakim podkładzie, że o drewnie nie wspomnę?

Ew-ka
15-11-2004, 12:56
drewno..... to co zostało z więźby ( kupiliśmy drzewo z lasu - super styczniowe, z niego deski i więźba ) , Dziadek -stolarz pomierzył i zrobił podbitkę ....a to co widzisz to bejca ( niemiecka firma) NELVALIN DOMPELBEIC kolor palisander nr 079 , kosztuje 84 zl /2.5 l .To nie jest jeszcze farba , tylko podkład .Na to jeszcze przyjdzie farba - :lol:

kroyena
17-11-2004, 06:44
No proszę, budowa jeszcze nie zakończona, a już otwarty nowy punkt usługowo-handlowy, albo handlowo-usługowy, albo jakoś tak podobnie. :roll: 8)

Ew-ka
17-11-2004, 19:45
Kroyena - rozumiem usługi ( drobnosąsiedzkie - oczywiście :wink: ) ale handlowe ? skąd Ci sie wzięło ?

_bogus_
18-11-2004, 08:48
Ew-ka - myślę że Kroyena, podobnie jak ja, zauważył ogłoszenie o "bramach, drzwch, oknach i parapetach" na ścianie Twojego domu. Na tym ostatnim zdjęciu.

A co do koncepcji łazienki - jeśli decyzja jeszcze nie zapadła - pogadaj chwilę z mężem. Naprawdę - łazienka nie musi być hangarem. I nie jest tak że im większa tym lepsza. Nie widzę Twojej łazienki ale 3x3 to dużo miejsca jest. Sam lubię poleżeć w wannie i do tej pory małe łazienki miałem więc chciałem dużą - ale teraz czasami mniejszą bym chciał mieć. Czyba że chodzi mu o to żeby jeszcze wanna się zmieściła. Ja też po prostu musiałem (!) mieć wannę. To zawsze możesz powiedzieć że wanna to dodatkowo tak minimalnie ze 2 tys (armatura, sama wanna, robocizna). Większe zużycie wody (a chyba kanalizacji nie macie). Nie wiem ile macie miec łazienek ale zawsze możesz powiedzieć że w tej drugiej zrobicie tak jak mąż chce (np. wannę). W końcu dla 4 osób (choć 2 na wylocie jak rozumiem) to 1 łazienka może być za mało, zwłaszcza jak jedna osoba w wannie będzie siedzieć godzinami.

A tak na marginesie - to może powiedz jeszcze że przy twoim ustawieniu, myjąc zęby (przy umywalce) będzie Ciebie mógł obserwować pod przysznicem ;););)

Pozdrawiam

Ew-ka
18-11-2004, 09:10
bogus- jaka gapa ze mnie :oops: a ja główkowałam o co kroyenie biega????
a co do .łazienki ...... klamka zapadła , poszlo na kompromis , wanna miała być i teraz i przedtem , łazienka będzie jeszcze na górze . Ale nie daruję mojemu - wybrałam piękną kabinę prysznicowa ( mój trochę jęknął ( cena ( , ale sie zgodził ) :lol:
Wiesz , tez miałam nadzieję ,że 3x3 to już salon kąpielowy , ale teraz widzę że nie będzie tak wielgaśnie jak mi sie zdawało.... 8)

Kingaa
18-11-2004, 09:28
Ewka - nie łam się! Mi też runęła koncepcja łazienki na podobnym etapie, tyle, że przez nasze własne gapiostwo :oops: nie zwróciliśmy uwagi i z rozpędu ekipa zrobiła odpływ kanalizy w takim miejscu (zrobili zgodnie z projektem...), że trzeba było wszystko od nowa wymyślać... Zobaczysz - i tak będziesz miała piękną łazienkę - najważniejsze nie jest ustawienie, a klimat, który Ty jej nadasz :P