PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRANAT pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

AGABA2
04-04-2009, 19:10
Witam,
korzystając z pięknej pogody jeżdziliśmy po sklepach szukając terakoty. Bardzo podoba mi się do salonu gres Nowej Gali http://www.nowa-gala.pl/index.php?lt=in&id=a503268a3eb03f4be15b13f9669d738c
Mam pytanie czy ktoś może kupował gres II gatunku, gdyż gatnek I cena za metr to około 140 zł a za gatunek II 79 zł za metr.Sprzedawca zapewnia nas , że II gatunek jest troszkę ciemniejszy od I , a poza tym wszystko jest OK
Pozdrawiam, :D

EWA 28
05-04-2009, 12:04
Witam nowych Granatowiczów, widać że GRANATY rosną jak grzyby po deszczu i jeszcze coraz wiecej z okolic Głogowa super :D Ale co się dziwić skoro Granacik jest taki śliczny. :D

kasiulakp
06-04-2009, 10:46
Agaba ja zamówiłam płytki na korytarzyk woodentic II gatunku i facet mówił mi dokladnie to samo...że kolor jest trochę nie równomierny ale cała płytka jest równa i nie jest gorszej jakości... mam nadzieję,że tak będzie jak zaczniemy ją kłaść :)

rarka
06-04-2009, 13:23
ANIAŁUKASZ opisz jakie zmiany wprowadziliście w projekcie, że powierzchnia tak się zmieniła. Ja oczekuję na decyzję owz i tak ciągle myslę co by tu zmienić jeszcze... Powiekszyliście może salon i kuchnię?

iwonaelk
06-04-2009, 17:30
Przegladalem forum znalazlem informacje o projekcie Makary. Czy ktos budowal Granacika czesciowo podpiwniczonego (o ile podnosci to koszty budowy)? Mamy zamiar opalac eko groszkiem a gdzies trzeba go skladowac (koniecznosc brak gazu)? Stosowal ktos "wynalazki" w stylu GWC, rekuperatory itp rzeczy?
Cześć! My budujemy Granata częściowo podpiwniczonego- ale dopiero zaczynamy- koszty budowy na pewno podnosi- obecnie jesteśmy w trakcie castingu na ekipy budowlane- rozpiętość od 53 tys do 95 tys :o za robociznę.

AGABA2
07-04-2009, 09:31
kasiulakp dzięki za odpowiedź..
My wczoraj odebraliśmy z urzędu numer ulicy i ile radości przy tym było.. nasz domek ma adres :D :D :D

beata_piotr
07-04-2009, 09:48
Hej,
My już zaczynamy. Mamy ściągnięty humus, wytyczony przez geodete domek i czekamy na wykonawców żeby kopać fundamenty.
Pustaki czekają, stal, drewno.

Staramy się o kredyt z dopłatami. Czy ktoś brał taki kredyt? Opłaca się? W jakim banku?

asiulaiprzemo
08-04-2009, 07:45
tez orientowaliśmy sie jak to jest z tym kredytem, nasz znajomy wziął w PKO tym z żubrem (nigdy nie pamiętam czy to PKO S.A czy PekaoBP) w zadnym nei mam konta ale wiem ze na pewno jeden z nich zresztą od początku roku ok 15 banków udziela już tych kredytów. oto link do jednej ze stronek o tym kredycie http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3826334.html Na pewno jeżeli ktoś chce brać ten kredyt nie może być podiadaczem żadnego mieszkania ani niczego podobnego no i musi być "młodym" małżeństwem ale to różnei jest interpretowane. Poczytajcie i podzwońcie ale ten kredyt jest bardzo dobra ofertą.
jeszcze pytanko czy ktoś pamięta ile potrzeba stali do budowy stanu zerowego? My w tym roku robimy tylko zero, na jesień bierzemy kredyt zimą zakupujemy materiał i z wiosną zaczynamy!!!
P.S. mało sie odzywam, bo na razie nie mam się czym pochwalic ale cały czas śledze Wasze postępy[/b]

AGABA2
09-04-2009, 13:41
http://images42.fotosik.pl/97/98acc4723608b978med.jpg

teresa i krzysztof
09-04-2009, 15:49
:) hej przyglądam się temu forum już jakiś rok, oczywiście razem z mężem jesteśmy zachwyceni granacikiem, mamy pytanko czy może ktos wybudował ten dom koło łodzi?


hej my juz projekt kupilismy teraz "papierki" i może koło lata zaczniemy ..... :D

maNOW
10-04-2009, 07:13
DO teresa i krzysztof MY JESTEŚMY Z OKOLIC ŁODZI TZN OK 40 KM TEZ ZAMIERZAMY BUDOWAĆ GRANACIKA MAMY PROJEKT ALE Z KOLEI NIEDALEKO NAS KTOS BUDUJE TEN DOM WIDZIELIŚMY GO NA ŻYWO NIE BYŁO WŁAŚCICIELA TYLKO PRACOWNICY WIEC ZA DUŻO SIE OD NICH NIE DOWIEDZIELIŚMY :evil: JAKIE ZMIANY BYŁY DOKONANE ALE JEZELI CHODZI O NASZE WRAŻENIA TO JESTEŚMY ZACHWYCENI :lol: POZDRAWIAM
[/quote]

MonikaAndrzej
11-04-2009, 22:36
Witam serdecznie po dłuższej przerwie spowodowanej przeprowadzką i brakiem internetu. Od 01.03.2009 mieszkamy w naszym Granaciku i cieszymy się się,że najgorsze mamy już za sobą. Na zewnątrz został nam do położenia puc, natomiast wewnątrz mamy do pomalowania dwa pokoje na górze i jesteśmy w trakcie montażu drzwi wewnętrznych. Dziś mój mąż sadził tuje przed domem, więc można uznać,że ruszyły prace ogrodowe.Myślę,że nasze zmagania potrwają prawdopodobnie dłużej niż planowaliśmy ale zaistniały pewne niespodziewane okoliczności, które zaburzą zapewne harmonogram wydatkowania naszego zmierzającego ku końcowi budżetu. Największy czekający nas wydatek to polbruk i niestety na razie nie mamy go w planach. Postaram się umieścić po Świętach parę zdjęć. Zainteresowanych zapraszam do zwiedzania moich wnętrz w dzienniku.

nosean
12-04-2009, 22:18
Witam! Od jakiegoś miesiaca pilnie śledze to forum, nawet kosztem snu! Z mężem też mamy zamiar budować GRANATA(bez garażu). Na razie jesteśmy na etapie kupowania projektu, i myślimy nad małymi zmianami. Koniecznie chcę zostawić spiżarnię, ale zastanawiam się, czy nie będzie tam za ciepło, bo przecież w ścianie jest komin...? Gdzie można go przesunąć? Może ktoś robił zmiany w tym elemencie i mógłby podpowiedzieć. Kominek oczywiście ma zostać (marzenie mojego męża :) )
I jeszcze małe pytanie - czy ktoś buduje lub wybudował Granata w okolicach Lubina, (Legnica, Głogów, Polkwoice) lub Rawicza (leszna)? Chcielibyśmy zobaczyć go na zywo, jeśli byłaby taka możliwosć>
pozdrawiam
Myślę, że będę jeszcze cześciej tu zaglądać.
Aga

beata_piotr
14-04-2009, 14:23
Nosean teraz często do budowy kominów używa się systemów kominowych np.schiedel czy leier czy inny. Przy tego typu zastosowaniach nie ma żadnego ciepła, ściana od strony komina jest poprostu zimna.

U nas geodeta wyznaczył budynek. Zgłosiłam budowę. Tylko czekamy na ekipę, żeby kopać fundamenty-albo uda im się zacząć jeszcze w kwietniu, a jak nie to już na pewno po dłuższym weekendzie majowym.

nosean
14-04-2009, 15:51
dziękuję kamelko. będę szukać tego typu urządzeń. Myślę, że architekt też mi coś podpowie.
A czy ktoś buduje niedaleko mnie Granata? -okolice jak wyżej.

Z budowniczym pozdrowieniem
Aga :D

kasiulakp
14-04-2009, 20:52
nosean jest wiele osób które buduja granata w tych okolocach... np.ja :) ale na dzien dzisiejszy nie moge sie z toba umówić z racji miejsca mojego tymczasowego zamieszkania... po prostu jak przyjeżdżam do Polski to mam za dużo na głowie, a i tak już wiele osób do mnie pisze...
W późniejszym terminie nie ma problemu, ale to kiedyś umówimy się tu na forum :lol:
pozdrawiam cieplutko :P

ewelihs20
15-04-2009, 13:05
nam tez sie podobal Granat ale... gdy moj maz znalazl projekt MOMENT odrazu zmienilismy zdanie i bedziemy teraz go buowac bardzo polecam i pozdrawiam
zostawiam link
http://galeriaprojektow.pl/kr_moment.htm

asiulaiprzemo
16-04-2009, 07:16
do ewelihs20 ja również zastanawiałam sie nad tym projektem ale mój mąż kategorycznei odmówił, odradzano nam domek w którym garaż "wtopiony" jest w dom, niestety po dłuższym zastanowieniu dałam sie przekonać że pokoje zlokalizowane bezpośrednio nad garazem to mało bezpieczny pomysł. Wiem wiem dziś są technologie na bardzo wysokim poziomie ale te spaliny i inne samochodowe sprawy jakoś pod pokojem to raczej nei gwarantuje spokoju a w granacie nad garazem jest pralnio-suszarnia. Acha chcialam również zwrócić uwagę an konstrukcje dachu, Granat ma prostą i co za tym idzie o wiele tańszą niz projekt MOMENT.
Pozdrawiam i życzę cierpliwosci w wyborach, dzięki wszystkiemu My już nie mamy wątpliwości. A tak zeby było czym sie pochwalić to wczoraj zabezpieczyliśmy materiał na schody (deski dębowe okorowane i czoła pomalowane, poskładane w sztapel suszą sie i czekają na obróbkę) hiiii dużo pracy ale zawsze to taniej niż kupić gotowy materiał.

Izulek
16-04-2009, 07:46
Obejrzałam sobie projekt Moment, jest właściwie dość podobny, zmieniłabym układ na górze, no i faktycznie dach będzie więcej kosztował niż w Granacie.

U nas wstępne wyceny stolarzy.
Schody dębowe - 8,5 tys, - pierwszy stolarz,
Schody dębowe, 11 par drzwi wewnętrznych (ramiak dębowy), 7 parapetów wewnętrznych dębowych - 22 tys. za wszystko. wychodzi 1100 za drzwi, 8 500 za schody i 200 za parapet. Co myślicie? Drzwi będą takie:
http://www.invado.pl/produkty/pl/2/5/43/ - domino 5, a do wiatrołapu domino 6.

ewelihs20
16-04-2009, 18:45
co do pokoi nad garazem sie nie przejmuje (najwyzej bede zalowac??) pewnie wszystko wyjdzie w praniu zaluje tylko ze tak malo osob go buduje bo nie moge nigdzie zasiagnac porad :-? i jestem troche skolowana co do lazieni mieszczacej sie po drugiej stronie domu a nie np nad kuchnia czy jakos tak nie wiem czy to bedzie dobre rozwiazanie poniewaz woda i wszysto bylby polaczone prosze o pomoc w tej dziedzinie z gory bede wdzieczna i pozdrawiam granatowiczow :wink:
co do dachu to beda niewiele rozniace sie koszta (mam znajomosci w tym fachu 8) )

AGABA2
17-04-2009, 10:26
Izulek drzwi mi się bardzo podobają... :D

minio77
18-04-2009, 22:14
Witam Panie i Panów.
Mam przyjemność dołączyć do budowniczych pięknego domku wg. projektu "Granat". Dzięki Wam i lekturze tego forum dokonałem kilku zmian w projekcie - raczej kosmetycznych i kilka dni temu złożyłem dokumenty do starostwa o uzyskanie pozwolenia na budowę. Mam nadzieję zacząć budowę jeszcze przed wakacjami. Będę budował w okolicy Radomia i stąd moje pytanie: czy ktoś może buduje taki domek w mojej bliższej i dalszej okolicy bo bardzo chciałbym zobaczyć ten domek na żywo.

Pozdrawiam

kasiulakp
20-04-2009, 20:56
hej wszystkim!
Potrzebuję szybką informację jak robiliście opaski wokół okien? Czy przyklejaliście gotowe elementy ze styropianu kupione gdzieś w sklepie budowlanym czy sami robotnicy wycinali takie ramki? Ja znalazłam na allegro ale kosztują ponad 36zł za metr... czy w jakimś markecie można to kupić i za jaką cenę?
Ja chcę takie jak ma Fato
na tej stronce są jego zdjęcia: http://forum.muratordom.pl/granat,t64468-2220.htm
mam nadzieję,że fato się nie pogniewa jak zrobię sobie coś podobnego :oops: :lol:
please o szybką odpowiedź!!

kasiulakp
20-04-2009, 21:00
aha... zapomniała dodać,że od dzisiaj weszli panowie "ocieplacze" domu, od razu ocieplą poddasze i elewację :)
na razie nie będę zdradzać kolory domku i elementów dekoracyjnych na elewacji, ale jak będą już zdjęcia to szybko się pochwalę :oops: :D

ANIAŁUKASZ
21-04-2009, 06:13
Do kanguros...przepraszam ze teraz ,ale mamy duzo na glowie budowa, slub,obrona mojej pracy. Ale juz mowie co zrobilismy. Poszerzylismy garaz o metr i tylna strone garazu zrownalismy z domem .Podwyzszylismy tez sciany kolankowe i zamiast malego sttrychu nad garazem mam pralnio suszarnie od strony lazienki i garderobe od strony sypialni. Niby nic takiego a ze 124 metrow zrobilo sie 159 . :)
pozdrawiam wszytskich

Izulek
21-04-2009, 09:47
Kasia, my robilismy opaski wokół okien naklejając poprostu paski z cieńszego styropianu. Z tym, że u nas są wokół okien od parapetu do parapetu.
Pozdrawiam

IZA30
21-04-2009, 10:32
Czy ktoś buduje GRANACIKA w świętokrzyskiem?

Mam jeszcze jedno pytanko :oops:
Czy byłaby możliwość zrobienia takiego wejścia w Granacie?Takie trochę popchnięte w dom :wink:
Cos takiego jak w tym domku:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-HG-C1-ID-3507.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=&garaz=&strona=9

ps.widziałam granacika z dachem czterospadowym...porażka...uwieżcie
:x

xatia
27-04-2009, 09:23
Hej! Witam wszystkich Granatowiczow :) Jestem fanka tego projektu juz od jakiegos czasu, kiedys nawet juz pisalam w tym watku. Teraz moge sie pochwalic, ze sie zdecydowalismy i jestesmy szczesliwymi posiadaczami projektu Granat! Teraz walczymy z papierkologia, ale mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku ruszymy z budowa.
Powiem Wam, ze ilekroc wpadam tu, zeby cos poczytac, to ogarnia mnie przerazenie jak malo wiem!!!! Jest tyle zmian, ktorych mozna dokonac... itd, itp.
Na dzien dzisiejszy mysle jak rozwiazac sprawe z kotlownia, bo nie chcemy ogrzewac domu gazem, tylko chcemy CO. Bylabym wdzieczna za porady jak powiekszyc kotlownie, ewentualnie jakies inne rozwiazanie odnosnie gdzie skladowac opal... Wiem, ze byla juz o tym mowa w tym watku, moze ktos mnie nakieruje przynajmniej, na ktorej stronce szukac... Ten watek to skarbnica wiedzy, tylko trzeba bardzo duzo czasu, zeby wszystko znalezc.
Pozdrawiam wszystkich Granatowiczów.
P.S. Czy ktos wybudowal moze Granata na Podkarpaciu? Bardzo chcielibysmy go obejrzec na zywo.

asia67
29-04-2009, 01:55
hej my teraz budujemy w slaskim zeby miec gdzie skladowac opal powiekrzylismy garaz jest rowny z domem zobaczymy jak to bedzie wygladac narazie mamy fundamenty i wyglada na bardzo malutki domek a ja chcialam spytac gdzie umiesciliscie skrzynke z wszystkimi kablami i bezpiecznikami ?

marek kielce
29-04-2009, 06:48
Witam serdecznie wszystkich tak się zastanawiam nad dachem i pomyślałem sobie ze może by tak gąty bitumiczne sprawić ,co wy sądzicie o takim dachu a może ktoś taki dach ma na swoim granacie chętnie bym sobie fotkę obejrzał . Pozdrowienia dla wszystkich

Izulek
29-04-2009, 07:37
hej my teraz budujemy w slaskim zeby miec gdzie skladowac opal powiekrzylismy garaz jest rowny z domem zobaczymy jak to bedzie wygladac narazie mamy fundamenty i wyglada na bardzo malutki domek a ja chcialam spytac gdzie umiesciliscie skrzynke z wszystkimi kablami i bezpiecznikami ?

U nas skrzynka jest w kotłowni na ścianie graniczącej z garażem, nie chciałam ani w wiatrołapie, ani w holu.

robertgranat
29-04-2009, 18:23
Izulek - a ja mam do Ciebie pytanie, bo widzę że masz o jeden właśnie pustak ściankę kolankową podniesioną na domku - nie widzę jak na garażu. A moje pytanie to właśnie, jak na garażu, i czy dach również wobec tego przedłużaliście i o ile jeśli tak i to co mnie najbardziej nurtuje, to czy do okien dachowych nie jest za wysoko, czy można je swobodnie otworzyć i da się przez nie wyglądać? :)

Izulek
30-04-2009, 07:36
Nad domem jest jeden pustak więcej, nad garażem są dwa pustaki i murłata. Przez okna dachowe nad garażem można swobodnie wyjrzeć, natomiast okna w pokojach są dość wysoko, ja mam 1,72 m wzrostu i dolna krawędź okna jest na wysokości mojej szyi.

asia67
01-05-2009, 00:09
witam chcialam was spytac czy ktos robil drenaz wokol domu bo nie bardzo wiem jak to ma wygladac nam polozylina piachu rurei przysypali kamykami nie wiem czy to jest dobrze prosze o odpowiedz .ja sie zastanawiam nad oknami dachowymi bo my zrobilismy jeszcze jeden balkon i jestem ciekawa czy nie bedzie za ciemnoco o tym myslicie juz zapomnialam ale chyba wasiek rezygnowal tez z okien dachowych bo nad garazem robimy 2 na szczycie tez mamy podniesione scianki kolankowe pozdrawiam
czekam na odpowiedz

Izulek
05-05-2009, 20:31
U nas powoli zaczyna "wyglądać" górna łazienka, mamy też już większość wycen dot. wykończeniówki:
- dębowe schody, drzwi (11 szt) oraz parapety (7 szt) - 22 tys zł.
Mamy projekt i umowę na wykonanie kuchni - 7 tys. Pozostaje kupić sprzęt AGD.
Mamy wycenę na szafę w wiatrołapie - 3,5 tys, i szafę w garderobie - 3,4 tys. Pozostaje kupić /zamówić jeszcze szafki pod umywalki do łazienek.
Panele, kafle i armaturę sanitarną już mamy.
Planowana przeprowadzka - po 15 sierpnia.

grzebein77
06-05-2009, 08:17
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow granacika.Rowniez buduje ten piekny domek.Jestem na etapie prac w srodku.I mam problem,poniewaz nie mam pojecia jaki kominek moze pasowac do tego domku.nie wiem czy zrobic nowoczesny czy moze rustykalny.ktory bedzie ladniej wygladal w rogu.I jaka moc kominka bedzie wystarczajaca do tej powierzchni.14kW czy 16kW?Mam do Was wielka prosbe,czy moglibyscie cos doradzic,a moze pokazac swoje kominki.Moze jakies fotki.Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam wszyskich Granatowców

AGABA2
07-05-2009, 07:58
My też jesteśmy na etapie wykończeń i szukania ekip.
Odnośnie kominka na 90% wybierzemy wkład zuzia http://images50.fotosik.pl/119/1204e211dfef0cfem.jpg
Mam pytanie ile płacicie za: ocieplenie poddasza (wełna i karton gips), ułożenie glazury i malowanie ściań??
Pozdrawiam, :D

kasiulakp
07-05-2009, 09:00
Agaba my płacimy za ocieplanie poddasza i regipsowanie 35zł. , za ocieplenie styropianem z zewnątrz z siatką i nałożenie koloru 40zł. a za ułożenie glazury 35zł. za metr. Ale to po znajomości :lol: bo kładzie nam mąż mojej naaaaajlepszej przyjaciółki :P
A kominek masz z płaszczem wodnym? Jaki koszt jest tego kominka?
pozdrawiam

Izulek
07-05-2009, 09:10
My za ocieplenie plus regipsy , szpachlowanie i malowanie na biało 55 zł, kafelkowanie 35 zł (Kolega)

AGABA2
07-05-2009, 09:29
Kominek z płaszczem wodnym z www.kratki.com zx zuzia 19kw prawy
Oto pełna wycena takiego kominka

podstawa pod kominek 146
dolot zewnętrzny
-manualny (dolot w kominku przejscie na fi 100 125 lub 150 i przepustnica z linką ) - 300zł zalecany
lub automatyczny 490zl+dolot183zl+przejscie27zl z dolotu na rure o srednicy przepustnicy z automatyki
dzieki ktoremu nie trzeba montowac juz regulatora temperatury sterujacego praca pompa wody poniewaz sterownik od dolotu automatycznego bedzie sterowal zarowno pompa wody jak i sterowaniem automatycznym
przy zastosowaniu dolotu automatycznego mozemy zaoszczedzic do 30% drewna dzieki temu ze nigdy recznie nie dosterujemy tak dolotem powietrza jak to zrobi za nas automatyka
przy braku pradu przepustnica w dolocie automatycznym zamyka sie do zera dzieki czemu palenisko wygasza sie nie doprowadzajac do przegrzania obiegu
wezownica 250zl (opcjonalnie jezeli chce pan podlaczyc ciepla wode uzytkowa lub jako dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem)
naczynie wzbiorcze przelewowe 250zl
pompa wody 250 zl(potrzebne beda dwie)jedna w ukladzie druga za ukladem
regulator tem .MSP 280zl przy zastosowaniu dolotu automatycznego i modulu nie trzeba go kupowac
wymiennik 20 płytowy 764 zl do podlaczenia obiegu zamknietego (np C.O. lub gazowe) z otwartym (kominek)
zasilacz awaryjny(gdy brakuje pradu podtrzymuje prace pompy) 525zl
akumulator zelowy do zasilania awaryjnego 610 zl -opcjonalnie
kolano Fi 200 45st 61 zl lub skrętne 90st 140zl do polaczenia kominka z przewodem kominowym
rura Fi 200 0,5m 68,32 zl lub1m 136 zl
rury do podlaczenia do komina (w zaleznosci od ilosci)
zawór bezpieczenstwa 225 zl który w przypadku przegrzania układu dostarcza z zewnetrznego zrodla chlodna wode do schlodzenia wody w ukladzie
Pozdrawiam,

grzebein77
07-05-2009, 16:29
Dziekuje za bardzo wyczerpujaca odpowiedz,ale dla mnie to czarna magia.My z zona bardziej chcielibysmy jakis zwykly kominek ,bez zadnych plaszczów wody itp.Ewentualnie puscic cieple powietrze z komory na 2 pokoje na górze. Nic wymyslanego. chodzilo mi bardziej o jakies wzory i pomysly jak ma wygladac kominek i jaka moc.Z gory dziekuje za wszystko i pozdrawiam

saxys
08-05-2009, 20:31
A ja z innej beczki, pytanie do tych co ogrzewają granata ekogroszkiem.
Ile mniej więcej ton potrzeba na jeden sezon?

misha555
08-05-2009, 21:22
saxys my mamy piec ekogroszek :)
grzejemy od poczatku pazdziernika 2008 i wyszlo nam 3,5 tony (w domku jakies 22,5-23 st. + cieplejsze lazienki + ciepla woda + pomieszczenie nad podwojnym garazem ogrzewane do tych samych temperatur co reszta domku)

Asia&Darek
10-05-2009, 16:51
Witam ponownie po tylu dniach przerwy :wink: , na poczatek wkleję kilka fotek to bardzo wszyscy lubią ogladać, a więc
http://images37.fotosik.pl/117/83be7b1a153a8472med.jpg (http://www.fotosik.pl)
wejście do górnej łazienki i garderoby
http://images40.fotosik.pl/117/556c8ed6b5b60c52med.jpg (http://www.fotosik.pl)
górny korytarz widok ze schodów
http://images38.fotosik.pl/117/2cb0613de64a6ed0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
widok na klatkę schodową z sypialni :wink:
http://images48.fotosik.pl/121/93a464364bb9fc47med.jpg (http://www.fotosik.pl)
korytarz a z prawej pokoiki dziewczynek Oli i Julci
http://images40.fotosik.pl/117/c505e50b686c6ea5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
to z pokoiku młodszej córki
http://images37.fotosik.pl/117/ab3f71c7446c86fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
korytarz na dole od storny wyjścia na taras
http://images37.fotosik.pl/117/ab3f71c7446c86fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
schody i częściowo salon na dole
http://images39.fotosik.pl/118/fadf7730232a864bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
dolny korytarz od strony schodów
To tyle reszta za jakiś czas :D
Czekamy na komentarze

Izulek
10-05-2009, 19:20
Bardzo fajne jasne wnętrza. Nie bardzo kojarzę jak rozwiązaliście poddasze, chodzi mi o tę garderobę obok łazienki, jak macie usytuowane pokoje, ten hol u góry wydaje mi się dużo większy niż normalnie. No i pokażcie kuchnię i łazienki.
A na dole macie dodatkowe drzwi prowadzące do tego małego korytarzyka?

Asia&Darek
11-05-2009, 07:27
Góra wygląda tak
http://images25.fotosik.pl/146/ee88c0ab1311d9e8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
11i 12-pokoiki
13-sypialnia
14-garderoba
15-łazienka
16-korytarz górny
17-pralnio-suszarnia
Drugie pytanko: tak pomiedzy garażem a korytarzem dolnym. Pełni swoistą śluzę między salonem a pomieszczeniami socjalnymi, nie przedostają się różne zapachy z garażu bądź z kotłowni.

Izulek
11-05-2009, 07:39
Dzięki za odpowiedź, znalazłam sobie na poprzednich stronach Wasze rzuty. Teraz już wiem o co biega. Raz jeszcze gratuluję fajnych wnętrz.

asiulaiprzemo
11-05-2009, 07:50
nio wnętrza naprawde świetne, takie jasne i ciepłe. Balustrady też niecodzienne - dają taki swojski klimat. Faktycznie aż prosi się o fotki z kuchni. Jeszcze raz gratuluję gustu i smaku w wykańczaniu granacika

AGABA2
11-05-2009, 12:27
Asia&Darek super rozwiązanie na poddaszu i ładne wnętrza.. :)
A u nas na budowie wylewki i dalsze prace pod koniec czerwca br
Pozdrawiam :) :)

asiulaiprzemo
11-05-2009, 14:11
Asia&Darek jak to nie sprawi kłopotu, wklejcie rzut parteru, widzę ze na dole tez Macie wykusz taki jak my, zastanawiam sie jak to wygląda od środka, my nasz wykusz chcemy zakryć pół-daszkiem chociaż wiele osób robi z tego a'la balkon mi sie taki mini balkon nie widzi a tylko dodatkowe droższe okno balkonowe trzebaby wstawiać.

teresa i krzysztof
11-05-2009, 15:55
do asi i darka--domek jest super, jestem zachwycona!!!!! a kolory-bajka!!!
czekam na kolejne zdjecia-moze teraz ujecia z kuchni?

wasiek
11-05-2009, 22:24
Asia, nietypowy Granat .... :D :D ciekawe rozwiazanie u góry ale i tez na dole...pokaz prosze jak wyglada mały korytarzyk no i układ łazienki dolnej...te drzwi do niej od strony wiatrołapu nie powoduja, że jest mało ustawna? podoba mi sie kolorystyka, jasno to jest to co lubie..... :D :D :D

asia67
11-05-2009, 23:04
asia super domek podoba mi sie uklad na gorze a chcialam spytac czy na podlodze w salonie macie panele ? i jakie ogrzewanie na dole podlogowe czy grzejniki?
pozdrawiam

Asia&Darek
12-05-2009, 17:03
Kolejne zdjęcia już wkrótce, na dole mamy ułożone panele w kolorze dębu na 2/3 a na 1/3 mamy gres z Nowej Gali. Ogrzewanie podłogówka oczywiście pod płytakmi, a dodatkowo duży grzejnik w wykuszu. Co do łazienki to ma wymiary 2x2 m. Miejsca sporo bo mamy prysznic, umywalkę, sedes i jeszcze miejsce na szafeczkę. Ten wiatrolap od garażu nie przeszkadza w niczym.

MonikaAndrzej
13-05-2009, 15:35
Witam wszystkich znów po przerwie. Wreszcie udało mi się zamieścić troszkę zdjęć naszych wnętrz. Zainteresowanych odsyłam do dziennika. U mnie przeciwnie do Asi&Darka dominują raczej kolory ciemne tj.czarny i szary. Ku zdziwieniu znajomych odwiedzających nasz dom, wszyscy którzy kręcili nosem kiedy planowałam kolory do wnętrz nagle zmienili zdanie i są zaskoczeni jak fajnie moze wygladać czarno-szara sypialnia czy czarno-biała kuchnia lub czarno-srebrno-biała łazienka. Zapraszam i czekam na komentarze.

saxys
14-05-2009, 08:49
misha555 wielkie dzięki za informacje.

saxys
14-05-2009, 08:50
Asia&Darek macie super wnętrza. Czekam na więcej :lol: [/i]

kasiulakp
14-05-2009, 10:19
Monika po prostu bosko... zresztą napisałam Ci więcej w komentarzach!!
Asia i Darek wy też bardzo ładnie macie... wnętrze takie przestronne i jasne... podoba mi się choć ja osobiście gustuję w ciemniejszych barwach jak Monika. Ale sam efekt wnętrza... super!! Gratulacje!!

mikam
14-05-2009, 13:16
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy domu Granat. W związku z tym, iż zastanawiam się nad budową domu Granat, proszę o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu metodą gospodarczą (stan surowy i pod klucz). Interesuje mnie aktualny kosztorys, gdyż na stronach internetowych jest tylko z 2007r. Dlatego proszę o życzliwość i pomoc, podając jednocześnie swój adres: [email protected]

agajan
15-05-2009, 07:42
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie. Wnętrza piękne, zarówno te w jasnych barwach ( tez w takich gustuje) jak i te ciemniejsze. Jedne i drugie tworza swój klimat. Po prostu super.
No a u nas powoli do przodu mamy już na działce prąd i po bataliach z ekipą budowlaną ( murarz z którym bylismy umówieni wyjechał sobie za granice i nie wie liedy wróci- dla mnie juz nie musi ) zaczynamy w lipcu. Wczoraj umówliliśmy się z nową ekipą - sukces w środku sezonu. 27000 od fundamentów razem z piwnicą , drenażem, ociepleniem piwnic, do dachu to dużo ? Myślę że nie , ale proszę o opinię tych którzy ten etap mają za sobą. Kredyt tez już prawie mamy więc myślę że wreszcie zaczniemy budowac nasz domek. Pozdrawiam .

kasiulakp
16-05-2009, 11:16
Hej wszystkim...
wiem,że u mnie nie ma jeszcze nawet położonych kafli... ale to już tuż, tuż więc pokusiłam się o zakup lamp do salonu... dwa kinkieciki,małe takie żeby ślicznie oświetlały obrazy które pod nimi powieszę :P
http://images40.fotosik.pl/121/6dadf7d091093eb2.jpg

listwę na sufit
http://images37.fotosik.pl/121/f1d8fc79f44d9d82.jpg

oraz lampę nad stół... z tym,że zamówiłam z czterema kloszami :P
http://images38.fotosik.pl/121/1608af24d27b68a0.jpg


No i jeszcze jedno zdjęcie ale z innej beczki... czyż ta kostka nie jest piękna?? :lol:
http://images44.fotosik.pl/126/9b3762e1dd348c89med.jpg


więcej zdjęć po powrocie z Polski... takie świeżutkie, prosto z budowy :oops: :D
pozdrawiam wszystkich!!

kasiulakp
16-05-2009, 22:50
Tak sobie przeglądam całe forum i na którejś ze stron znalazłam zdjęcia Mishy i w związku z tym mam pytanie :D
Misha jak rozwiązałaś problem ( o ile to był dla Ciebie problem) z puszkami od rolet nad oknami? Mówię o wnętrzu domu. Mi nie bardzo się to podoba,że takie białe puszki są widoczne, ale może to pomalować na taki kolor co ściany w pokoju, albo zabudować to regipsem? :P
jeśli mogłabyś to bardzo prosiłabym o jakieś zdjęcie jak to rozwiązałaś. :lol: dzięki serdeczne i pozdrowienia!!

krzys1801
17-05-2009, 22:11
Witam wszystkich
po raz pierwszy zalogowałem się na tym forum
Mam prośbę szukam posiadaczy domu granat z okolic Legnicy tak do 100km, którzy by chętnie udostępnili dom do obejrzenia, ja już się zdecydowałem ale moja żona ma wątpliwości
proszę o kontakt i pozdrawiam sylwia20000wp.pl

Sergiusz29
18-05-2009, 20:19
Witam wszystkich
po raz pierwszy zalogowałem się na tym forum
Mam prośbę szukam posiadaczy domu granat z okolic Piotrkowa Trybunalski tak do 100km, którzy by chętnie udostępnili dom do obejrzenia, ja już się zdecydowałem ale moja żona ma wątpliwości
proszę o kontakt i pozdrawiam [email protected]

isai1
19-05-2009, 21:45
Witam! Czy ktoś z Was tynkował wewnątrz już może dom wg Projektu Granat? Właśnie kończę tynkować i nie zgadzaja się moje obliczenia z wynikiem ekipy...

Poproszę o szybki kontakt. Mój email- [email protected]

misha555
19-05-2009, 22:27
Tak sobie przeglądam całe forum i na którejś ze stron znalazłam zdjęcia Mishy i w związku z tym mam pytanie :D
Misha jak rozwiązałaś problem ( o ile to był dla Ciebie problem) z puszkami od rolet nad oknami? Mówię o wnętrzu domu. Mi nie bardzo się to podoba,że takie białe puszki są widoczne, ale może to pomalować na taki kolor co ściany w pokoju, albo zabudować to regipsem? :P
jeśli mogłabyś to bardzo prosiłabym o jakieś zdjęcie jak to rozwiązałaś. :lol: dzięki serdeczne i pozdrowienia!!

kasiu,
my mamy puszki w kolorze zewnetrznym okien, wiec w srodku wyglada to calkiem calkiem :) nad oknem w pionie byla polozona na puszke plyta i wyrownana z gruboscia sciany, a od spodniej strony jest to po prostu taka brazowa gruba listwa nad oknem... nie malowalismy tego farba do scian...
a wyglada to tak:
http://images44.fotosik.pl/128/8b36cb094cc24e2amed.jpg

askaand
20-05-2009, 18:05
Cześć
Witam serdecznie wszystkich "granatowców".
Jestem dumna, że od 17.04.2009r. mogę zaliczyć się do waszego grona, od tego dnia ja i mój mąż jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu domu - GRANAT.
Kasiu wydaje mi się że widziałam twój dom. Dokładnie wczoraj przejeżdzaliśmy koło takiego domu i nawet się zatrzymaliśmy, rzeczywiści ocieplano tam górę i elektryk coś robił, pytaliśmy tą ekipę ile kosztuje postawienie takiego domu. Oni mówli że tego domu akurat nie stawiali tylko go wykańczają, chyba nawet kładli puc akurat.
Jeśli to ty jesteś posiadaczką tego akurat domu mam prośbę napisz mi o ile powiększaliście dom na szerokości i na długości. Bo ci Panowie mówili że jest on troszeczkę większy od normalnego projektu. Zdradzili też, że ponoć "właścicielka" jest teraz w Polsce. Czy moglibyśmy się umówić w jakiś dzień, chciałabym obejrzeć ten domek z mężem dokładnie w środku, zasięgnąc jakiś rad co do zmian.
My obecnie jesteśmy na etapie tzw. papierkowej roboty, zleciliśmy wszystko firmie, mamy umowę że do końca września będziemy mieli już pozwolenie na budowę.
Obecnie cierpliwie czekamy, mamy nadzieję że w połowie października coś ruszymy z budową.
Jak narazie śledzimy forum i myślę, że coraz częściej będziemy się odzywać.

Pozdrawiamy Asia i Kamil

remiqu
24-05-2009, 21:45
cześc wszystkim.
Jestesmy posiadaczami projektu Granacika od kilku dni.nasz projekt trafił w rece architekta i bedziemy dokonywac drobnych zmian.narazie doczytałem forum do 27 strony :lol: .kopalnia wiedzy i pomysłów przeogromna.
jesteśmy z Wrocławia,bedziemy budowac pod Oleśnicą.
projekt projektem,pomysły pomysłami , ale brakuje mi zobaczenia domku na żywo.Dlatego gorąca prośba do ludzi z okolic o mozliwośc rzucenia okiem na "nasz"dom :lol:
zmieniamy:
likwidacja okna okrągłego w spiżarni
dokładamy okno dachowe nad schodami
podnosimy ścianke kolankowa o dwa pustaki nad strychem,dzielimy na pól i robimy pralnie i garderobe.dokładamy oczywiscie wejście z pokoju.
drzwi w pom gosp. przesuwamy max do ściany i wstawiamy piec na paliwa stałe(jeszcze nie wiadomo jaaki)
bedziemy budoawac z porothermu albo gazobetonu 24cm
na dzisiaj tyle.
Jezeli znajdzie sie ktoś chetny pochwalic sie swoim dziełem....
czekam,czekamy
pozd

amazonka22
24-05-2009, 21:49
a ja mam takie pytanie czy porównywał ktoś Granata z projektem Santa Cruz? i jesli tak to czemu wybrał ten a nie inny :roll: :wink: :lol:

Izulek
27-05-2009, 14:41
A ja zastanawiam się nad holem na dole, klatką schodową i holem u góry. Jak wykończyliście te "pomieszczenie", chodzi mi o ściany, czy zarówno dół i góra tak samo, tworząc jedną całość, jeden kolor. Malowaliście ściany czy może jakieś inne wykończenie? Wiatrołap traktuję osobno :)

marta_k99
27-05-2009, 17:48
witam wszystkich. Z mężem planujemy kupno projektu granat, moze ktos poda nam strone z jakiego biura jest najlepiej kupic? chodzi nam o to zeby wszytkie papiery były ok i wogole zeby wszystko sprawnie poszło. z gory dziekuje i pozdrawaim marta. a zapomnialam macie przepiekne granaty jak ja wam ich zazdroszcze.....

EWA 28
27-05-2009, 18:41
WITAM KOLEJNYCH PRZYSZŁYCH MIESZKAŃCÓW GRANATA, JAK CZYTAM TO FORUM TO WIEM , ŻE GRANAT TO DOBRY WYBÓR!
marto_k99 my kupiliśmy projekt na http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161 - projekt otrzymaliśmy po dwóch dniach czego się nie spodziewaliśmy bo zamawialismy przed samym sylwestrem i właśnie w sylwestra go otrzymalismy, a myslałam, że dojdzie dopiero po nowym roku . Polecam, obyło się bez problemów.

kasiulakp
27-05-2009, 20:38
hej wszystkim.
Dawno mnie nie było bo przebywam w Polsce i jakoś mało czasu mam na siedzenie przy kompie :lol: ale znalazłam chwilę,że przekazać wam co u mnie!!

po pierwsze: miałam gości na budowie :P odwiedzili mnie: kanguros czy jarek z żonką i GosiaT. z mężem... a przy okazji okazało się,że mąż Gosi Radek to kolega mojego męża hihi... ale ten świat mały :D :D
Miło było was gościć u mnie... i myślę,że następnym razem może już uda się usiąść w salonie i jakąś kawkę wypić :wink: :lol:

po drugie: zamówiłam wymarzone schodki... wstawię zdjęcie jak będą mniej-więcej wyglądały, ale to potem.

po trzecie: mam elewację :-? kolor miał być inny, a jest inny. Ogólnie jest ładny, ale ja w głowie miałam inną koncepcję i teraz jęczę... ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko trzeba się do koloru przyzwyczajać i tyle :roll:
zdjęcia też wstawię potem, jak skończą ostatnią ścianę. Myślę,że nie będzie najgorzej, jak przyjdzie nam okna sztukateria kilka tonów jaśniejsza od elewacji to na pewno trochę rozjaśni :lol: ... zresztą zobaczymy, na efekt końcowy trzeba poczekać :P

a po czwarte: poddasze robi się coraz bardziej "pokojowe" ostatnie pomieszczenie zostało do ocieplenia i nałożenie regipsów. Coraz bardziej mi się podoba na górze :D

no i po piąte: chyba zrezygnuję z płytek Futuro w górnej łazience, bo tak sobie ostatnio myślę,że boję się,że do tych płytek będzie się bardzo czepiał brud. One są baaardzo matowe, i do tego takie chropowate... i w te rowki może zachodzić brud. A nie mam zamiaru co sobotę ze szczoteczką szorować kafli. muszę kupić takie,żeby nie wymagały szorowanie szczoteczką, a tylko przetarcia szmatką :P :P jutro mam zamiar pochodzić i na cos się zdecydować :lol:


No a teraz już dość o mnie. Iza myślę,że hol na dole, klatka schodowa i hol na górze trzeba traktować jako jedno. Dziwnie będzie wyglądać, jak w połowie klatki schodowej walniesz inny kolor,żeby na górze był ten sam... przynajmniej moje jest takie zdanie :wink:
askaand masz racje to był mój granat. Nie będę się teraz rozpisywać na temat zmian itp. na prywatna skrzynkę napiszę ci wiadomość z numerem tel. i jak zadzwonisz to może uda się nam spotkać na budowie to wszystko ci powiemy :lol:
Na dzisiaj tyle... pozdrowienia dla wszystkich :lol:

kasiulakp
27-05-2009, 20:40
misha dzięki za zdjęcie tych puszek... jak właśnie też chciałam to tak wykończyć jak ty :D

gosiaT.
27-05-2009, 21:23
hej Kasiu!!!Nam też było bardzo miło...Bardzo dziękujemy za przysługę. :D Już zaczynamy pomału wszystko załatwiać.
A zgadnij co Radek teraz robi?Pewnie to co twój mąż-ogląda finał ligii...Ach te chłopaki.A ja mam chwilę na szperanie po necie.Pozdrawiam serdecznie.

kasiulakp
27-05-2009, 21:29
Gosia dzisiaj ważny mecz dla wszystkich facetów... nie tylko dla takich zapaleńców jak nasi, więc nic dziwnego,że siedzi przed telewizorem :D
ale my przynajmniej mamy czas dla siebie :lol: :lol:
pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś tam :P

AGABA2
28-05-2009, 15:09
Mam małe pytanie czy w waszych domach pojawiają się małe pęknięcia na ścianach od osiadania budynku??
U nas na górze w hollu są pęknięcia i obawiam się robienia sufitów z płyt gipsowych, ze będą pękać.
Pozdrawiam :) :)

EWA 28
28-05-2009, 23:13
:D Teraz ja Wam coś zaprezętuję... :D Może to jeszcze nie za wiele ale...
TU BĘDZIE STAŁ NASZ GRANAT! oto dwa ujęcia dzialki...
http://images50.fotosik.pl/133/dc2bef664e5d8fc7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
moje miejsce na ziemi...
http://images50.fotosik.pl/133/dc2bef664e5d8fc7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
:D Jeszcze nie mamy wszystkich papierków załatwionych więc za wiele nie możemy działać, ale działka jest , prowizorycznie ogrodzona, a pare dni temu przeszła odchwaszczanie

:evil:

AGABA2
29-05-2009, 07:16
Dziewczyny pomóżcie i powiedzcie jak udało się wam usunąć naklejki z nowych okien... czym to najlepiej wyczyścić?

kanguros
29-05-2009, 15:00
[/b]kasiulakp dziękujemy ze mogliśmy zobaczyc Twój znaczy wasz domek.
jest naprawdę b. funkcjonalny. Dobrze że wybraliśmy ten projekt.

Dzięki zobaczeniu go na żywo możemy zrobić co nie co poprawek, i tak jak Wasiek wstawimy na piętrze zamiast zwykłych okien okna balkonowe, a zrezygnujemy z okien dachowych i nie wiem czy nie wstawimy okna w pomieszczeniu nad garażem.

A co do kolorku.....jest ładny i nie masz się czym przejmować.

xatia
01-06-2009, 19:04
Witam! Znow do Was zagladam :) Juz niedlugo tez bede mogla sie czyms pochwalic, bo jesli wszystko dobrze pojdzie, to pod koniec lipca ruszymy z budowa naszego ukochanego Granata. Tylko troche sie tu naczytalam i kompletnie nie wiem na jakie zmiany w projekcie sie zdecydowac i czy w ogole cos zmieniac. No ale moze w koncu podejmiemy jakies decyzje. Pozdrowka dla wszystkich Granatowiczow.

remiqu
02-06-2009, 19:55
czesc wszystkim.
martwi mnie troche brak odzewu że uda sie cos podejżec w realu.Szkoda wielka bo pewnych rzeczy po prostu nie potrafie sobie wyobrazic.zdaje sobie sprawe jakie sa czasy i podzielam obawy przed wizytami nieznajomych,ale zrozumcie mnie.buduje z moja Małgorzatą GRANACIKA!!! :lol:
może ktoś zechce dac znac priv. i pomóc w rozwianiu kilku,kilkunastu,rozterek.
Teraz pytanie za milion
czy kuchnia nie jest za wąska na umieszczenie wszystkich sprzetów i czy likwidowac spizarnie??
gorąca prożba o umieszczenie zdjęc kuchni najlepiej umeblowanej.

pozdrowienia dla wszystkich walczacych z budową.

kasiulakp
03-06-2009, 08:34
remiqu niestety wiele osób na dolnym śląsku jest na tym samym etapie budowy co ty więc nie mają jeszcze co pokazywać... i myślę,że stąd ten brak odzewu.
Ja niestety nie mogę zaprosić Cię na moją budowę bo nie ma mnie w kraju :) ale życzę powodzenia w szukaniu a także, w budowaniu domku :D
pozdrawiam

remiqu
03-06-2009, 15:54
poniosło mnie troszkę :lol:
mam na oku gotowego ,znaczy się surowy zamkniety . :lol:

kasiulakp
03-06-2009, 18:04
U mnie zaszły spore zmiany. Elewacja się kończy... co prawda miał być inny odcień, ale wyszedł inny :x nie jest zły... więcej, jest ładny ale koncepcję miałam inną. No trudno, mam nadzieję,że trochę zjaśnieje i będzie git. poza tym nad oknami zrobię sobie sztukaterię (ozdobniki) jaśniejsze to na pewno trochę rozjaśni cały dom :lol:
Oto tak wygląda kolor: (ściana frontowa na zdjęciu jeszcze nie skończona, ale garaż i reszta już gotowa) poza tym, na zdjęciach wygląda to jaśniej, w rzeczywistości jest troszkę ciemniejsza :-?
http://images40.fotosik.pl/133/187366c4f067c6b4med.jpg

na tym zdjęciu kolor garażu jest najbardziej zbliżony do rzeczywistego :D
http://images46.fotosik.pl/137/ddfabe270fe1fcdemed.jpg
i tył :
http://images46.fotosik.pl/137/56355dcc5f8a9481med.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/f4b5fc2831c7639emed.jpg

A wewnątrz: wszystkie pomieszczenia ocieplone i wyregipsowane :) a dwa z nich nawet już zatarte gładzią :lol: co cieszy mnie niezmiernie :)

http://images39.fotosik.pl/133/dbaeb04e18730927med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/445ee53011f35787med.jpg

A na dole pomieszczenie gospodarcze już prawie gotowe i zamontowany już zbiornik na wodę od baterii słonecznych
http://images50.fotosik.pl/137/6061193bebaf5dbamed.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/841baf6d457058d7med.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/c24b59c3b164307fmed.jpg

Acha i zamówiłam schody... ale to już chyba pisałam :-? Będą takie, tylko oczywiście inny kszatałt z racji inne klatki schodowej i kolor też inny... ciemniejszy :lol: planowany montaż w sierpniu!!
http://images49.fotosik.pl/137/e262f8c9a2a50685.jpg

No i drzwi wewnętrzne też zamówione :D
http://images50.fotosik.pl/137/ab1a550774315b12med.jpg

na dzisiaj to wszystko :) pozdrowienia dla wszystkich!!

kasiulakp
03-06-2009, 20:18
bardzo ważne pytanie ile płaciliście za obrobienie okien dachowych?? Przy ocieplaniu poddasza i kładzeniu regipsów robotnicy od razu kładą regipsy przy oknach i pytanie brzmi... ILE za to płaciliście?? Bo biorą za to coś ekstra i nie wiem jak się rozliczyć z robotnikami!!
PLEASE o szybką odpowiedź :lol:

grzebein77
04-06-2009, 00:03
Witam serdecznie.Ja placiłem po 50 zlotych za kazde okno exrta.Za całe poddasze zaplaciłem 2000zl. Sama robocizna.Musze dodac,ze robil mi to znajomy.pozdrawiam wszystkich granatowiczow

marek kielce
04-06-2009, 07:52
pytanko do kasiulakp prosze napisz gdzie umieściliście zbiornik od solarów i czy cała instalacja solarna była projektowana na etapie adaptacji?

Izulek
04-06-2009, 08:22
Kasia my płaciliśmy 100 zł za okno

kasiulakp
04-06-2009, 09:07
Dzięki za odpowiedź. to dość duża rozpiętość 50 a 100 zł. ale podejrzewam,że chyba będzie bliżej 100zł. a to 50 to raczej wynika ze znajomości z robotnikami :)

Marek my od początku jak planowaliśmy budowe wiedzieliśmy,że będziemy mieć solary :D Zbiornik mamy w rogu w garażu. Wszystko mamy z wissmana, solary jeszcze nie zamontowane, ale prawie wszystko gotowe do montażu. Najpierw montują u moich teściów, a potem u nas :lol:

ciasteczkowy_potwór
04-06-2009, 15:39
kasiulakp a ile będą cię kosztowały schody?

robertgranat
04-06-2009, 20:00
A ja mam jeszcze prośbę, o wycenę dachówek na ten daszek. Jak ktoś ma, to jaka dachówka i jaki koszt, bo tu cięzko wyliczyć te wykończenia.

kasiulakp
04-06-2009, 22:14
ciasteczkowy potworze schody będą kosztować mnie 9200zł. W tym jest oczywiście montaż, ale dodatkowo zamówiłam tz. brudniki czyli taka a la poręcz na ścianę, schody będą zabiegowe, bo ze spocznikiem nie mieszczą się w klatce w granacie :( zamówiłam również brameczki, które zamontujemy jak już będzie dzieciątko w naszej rodzinie :lol: , i będzie schodek zapraszający... poza tym poręcze będą minimalnie zaokrąglone, nie takie kanciaste jak na zdjęciu, ale tralki czyli te metalowe elementy będą takie same :P acha i kolor będzie ciemniejszy brąż :D

Izulek
05-06-2009, 07:06
[b] jak już będzie dzieciątko w naszej rodzinie :lol:
Kasiu czy już gratulować?

kasiulakp
05-06-2009, 09:14
Iza no jeszcze nie :( Dam znać jak już będzie się czym chwalić :lol:

piksel
05-06-2009, 09:29
Kasiulakp jak mozesz napisać jaki jest obecnie koszt solarów. I kto ci bedzie montował. A o dzieciąteko to najwyższa pora sie postarać :) A wasz domek coraz piękniejszy :)
Pozdrowionka :)

Izulek
05-06-2009, 09:53
Kasiu, no to do roboty :) i efektów życzę :) najlepiej bliźniaków :) sama mam :)

kasiulakp
06-06-2009, 10:53
piksel oprócz zbiornika który już mamy jeszcze będzie nas to kosztować około 8000-9000zł. :)

robertgranat
06-06-2009, 15:34
kasiulakp - skoro już tak ładnie odpowiadasz, to napisz i mi ile Cię dachówka kosztowała, czy to jest Monza plus i widzę że rozmiary masz raczej jak w projekcie, chyba że garaż podniesiony, jeśli tak to o ile i czy w związku z tym dach również przedłużyłaś?

kasiulakp
07-06-2009, 18:55
Robert nie wiem dokładnie jaka to jest dachówka... na pewno z Robena, a kolor to czarno-brązowa. Zapłaciliśmy za nią w 2006 roku (przed tym wzrostem cen) na cały dach 13200zł. ale nie pamiętam ile wyniosło nas drzewo...
pozdrawiam

agajan
10-06-2009, 07:10
fajnie patrzeć na te wykończone granaty. my 16-go czerwca jestesmy umówieni na wytyczenie domku, poza tym kredyt jest więc mozemy zaczynać. Juz nie moge sie doczekać kiedy zacznie rosnąc nasz domek.

EWA 28
10-06-2009, 07:19
agajan masz już kredyt a dopiero wytyczacie dom na działce? Czy to oznacza że dostaliście kredyt bez pozwolenia na budowę ? I jeszcze jedno jesli można spytać, na jaki bank się zdecydowaliście?

robertgranat
13-06-2009, 18:44
Ewa, a to potrzeba mieć wytyczony domek żeby pozwolenie dostać? Chyba najpierw pozwolenie, dopiero wytyczamy, inaczej robilibyśmy bez pozwolenia :)
A tak w ogóle to kredyty się coraz bardziej dostępne robią i marże spadają jest nadzieja :)

agajan
15-06-2009, 06:51
Do EWA28
robertgranat ma rację najpierw trzeba miec pozwolenie żeby wytyczyć dom. My pozwolenie mielismy juz w lutym. EWa Zeby złożyć wniosek w banku musisz miec pozwolenie, dziennik budowy i projekt opisany i zaadoptowany przez kierownika budowy. Teraz czekamy juz tylko aż sąd wpisze hipoteke i mozemy wybierać pieniadze. Zdecydowaliśmy się na bank PKO SA i jak narazie jestesmy zadowoleni, poszło bardzo sprawnie i Pani która nas obsługuje też jest bardzo miła wiele rzeczy nam podpowiedziała, w sumie to nawet kosztorys i transze ona rozpisała, więc nie moge narzekać. Pozdrawiam.

robertgranat
15-06-2009, 16:55
agajan - a można wiedzieć ile tego kredytu czy w pln czy z dopłatami i na jakiej marży :) Wam PKO dało?

andy126
15-06-2009, 19:48
witam
czy ktoś buduje granata w okolicach szczecina?
pozdrawiam

nosean
15-06-2009, 20:54
Widzę, że w okolicy coraz więcej "Granatów". My jesteśmy na etapie adaptacji i zbierania pozwoleń... A na dodatek jeszcze chyba konserwator (z Legnicy) bedzie musiał się wypowiedzieć. Z wstępnego rozeznania - to się dowidzialam, że muszę mieć 2 pozwolenia (na prowadzenie prac i zatwierdzenie projektu elewacji budynku). Dzisiaj wysłałam pismo, a odpowiedz to pewnie za miesiąc (choć jakby w ustawowych 14 dniach się zmieścili to byłabym zadowolona :lol:

agajan
16-06-2009, 06:38
do robertgranat My wzięlismy 200000,00 w PLN z dopłatami, marża 3,5 jesli dobrze pamietam, bo nie mam teraz umowy przy sobie. Mamy nadzieję że na większość prac wystarczy a reztę bedziemy robić z własnych środków.Część materiałow mamy juz wycenione i jestesmy zadowoleni. Wczoraj umówiliśmy się z geodetą i w piątek tyczymy nasz dom

emi8013
16-06-2009, 09:06
My zaczynamy kopać fundamenty pod naszego Granacika,na dokumenty czekaliśmy od 24 stycznia :-? Część materiałów mamy już kupione,min bloczki, Porotherm i dach Robena,wniosek o kredyt z dopłatami złożony w PKO BP.

emildros
16-06-2009, 13:04
Witam wszystkich Granatowiczów, proszę o informacje, czy ktoś buduje w okolicy Siedlec?

JACEK WOSZ
16-06-2009, 17:21
WITAM WSZYSTKICH GRANATOWICZÓW!!!
MY TEŻ OD NIEDAWNA JESTEŚMY W POSIADANIU PROJEKTU GRANAT A OD PONIEDZIAŁU WRESZCIE RUSZYŁA EKIPA.
WCZEŚNIEJ JEDNAK ZAGLĄDALIŚMY NA FORUM I NIE UKRYWAM ŻE NIEKTÓRE Z WASZYCH POMYSŁÓW ZAINSPIROWAŁY NAS DLATEGO TEŻ WPROWADZILIŚMY KILKA ZMIAN W PROJEKCIE MIN:
OKNA BALKONOWE WE WSZYSTKICH TRZECH SYPIALNIACH NA GÓRZE, PODNIESIEMY O 2 PUSTAKI POMIESZCZENIE NAD GARAŻEM I ZROBIMY TAM PRALNIO-SUSZARNIĘ Z OKNEM Z BOKU BUDYNKU, NIE BĘDZIEMY MIEĆ ŚCIANKI DZIELĄCEJ SALON Z KLATKĄ SCHODOWĄ , WYDŁUŻYLIŚMY BUDYNEK O 120CM ŻEBY POWIĘKSZYĆ SALON I KUCHNIĘ ORAZ ZMIENILIŚMY KOMIN TAK ŻEBY WYCIĄGNĄĆ GO Z KOSZA ORAZ TROCHĘ PODNIEŚLIŚMY POZIOM PARTERU WIĘC PRZED DOMEM BĘDIE SCHODEK NO I JESZCZE KILKA SPRAW BARDZIEJ KOSMETYCZNYCH. ALE OGÓLNIE PROJEKT BARDZO NAM SIĘ PODOBA I TERAZ TYLKO CZEKAĆ AŻ PANOWIE SIĘ UWINĄ ( MAM TAKĄ NADZIEJĘ) POZDRAWIAMY WSZYSTKICH I ŻYCZYMY MIŁEGO BUDOWANIA I URZĄDZANIA DOMKÓW...

JACEK WOSZ
16-06-2009, 17:40
PROSIMY O FOTKI WASZYCH DOMKÓW ZA CO BĘDZIEMY SZCZERZE WDZIĘCZNI [email protected]

JACEK WOSZ
18-06-2009, 07:43
ZAPOMNIAŁAM DODAĆ ŻE MY BUDUJEMY NA ŚLĄSKU- POWIAT TARNOWSKIE GÓRY - GMINA RADZIONKÓW. JEŚLI JEST KTOŚ Z OKOLIC TO PROSZĘ O KONTAKT.

ciasteczkowy_potwór
20-06-2009, 21:26
do osób już zamieszkujących granata: za ile można sie już wprowadzić? ile wyniósł Was SSZ oraz ile wykończenie?

kasiulakp
21-06-2009, 11:41
ciasteczkowy potworze nie da się określić za ile można się wprowadzić. Jak ktoś ma kasę i roboty idą non stop to można nawet po pół roku... ale czy warto,żeby potem ściany pękały?? :-? I tak samo jest z kwotą wykończenia... każdy kupuje inne kafle, zamawia inne schody, jedni kładą najtańsze panele inni drzewo... niektórzy sami robią wylewki i tynki inni zamawiają firmę :D My na dzień dzisiejszy wydaliśmy ponad 296 tyś. a z moich obliczeń wynika,że jeszcze prawie 80 tyś. nie licząc prac na zewnątrz (zrobienie ogródka i ogrodzenia)
te 80 tyś. to tyle ile nam potrzeba żeby się wprowadzić, nie liczę umeblowania dwóch pokoików na górze i gabinetu na dole... tylko nasza sypialnia, salon,kuchnia, łazienki :lol: także życzę powodzenia :P i wytrwałości :D

bartucha87
21-06-2009, 13:06
Kto z was stawia granat w wielkopolsce ???czekam na odpowiedz

misha555
21-06-2009, 14:10
do osób już zamieszkujących granata: za ile można sie już wprowadzić? ile wyniósł Was SSZ oraz ile wykończenie?

nam sie udalo w rok za nieco ponad 400 kPLN z kostka granitowana podjezdzie ale czesc mebli pokojowych mamy ze starego domu. teraz walczymy z ogrodem :)

ciasteczkowy_potwór
21-06-2009, 18:10
heh źle się wyraziłam :) pytając 'za ile' chodziło mi o pieniądze, nie o czas...

wasiek
21-06-2009, 20:23
Misha, a możesz pokazać jak zrobiliscie kostke? U nas wlasnie przymierzamy sie do bruku....troche tego jest, bo aż 300m2....
co do kosztów, to nasz Granat - 200m2- na dzień dzisiejszy kosztował nas 360 tys. Mąż konczy robic górę, potem zabudowa garderoby, zabudowa w pomieszczeniu gospodarczym. I.....na tym bedzie KONIEC.....robót w domku.... :D :D :D Juz nie mogę sie doczekać. Troche długo to trwa ale mój mąż sam jeden robi wykonczeniówkę i jestem z niego B A R D Z O D U M N A[/b]

LESZEKLESZEK
21-06-2009, 21:40
Witam wszystkich.Do bartucha87 ja buduje granata w wielkopolsce.Ty w którym miejscu budujesz w wielkopolsce?.Pozdrawiam

agajan
25-06-2009, 07:58
Witam wszystkich posiadaczy granatów. Widzę że coraz więcej zainteresowanych tym domkiem. Fajnie bo milej bedzie siębudować jak więcej osób dopiero zaczyna. My mamy wytyczony domek 4 lipca wjeżdza koparka a 6 przychodzi ekipa. Mam pytanko czy ktoś budował z betonu komórkowego, chodzi mi o sciany domu nie o fundamenty. Mamy dylemat bo różnie nam doradzają, jedni mówią że lepiej z betonu inni że z ceramiki.

AGABA2
26-06-2009, 07:26
Witam,
jak miło, że grono Granatowiczów się powiększa :) :)
u nas domek schnie po tynkach i wylewkach, a pogoda temu nie sprzyja :(
Dzisiaj zaczynaja nas podłączać do sieci wodnej, kanalizacyjnej i gazu :D

necvip
28-06-2009, 22:09
Witam wszystkich :)
jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na budowę Granata uff... rok trwały wszystkie te papiery ale od dobrego tygodnia budowa w końcu ruszyła.

Stoje przed dylematem ogrzewania - eko groszek lub gaz - co u siebie wybraliście ??? Może są już tacy co mają już sezon za sobą - ciekawy jestem kosztów ogrzewania?

kasiulakp
29-06-2009, 20:17
hej wszystkim :)
na początek zdjęcie elewacji (najbardziej zbliżony kolor do rzeczywistego, ale to i tak jeszcze nie to)
http://www.imagic.pl/files//13562/100_1034.jpg
oczywiście dojdzie do tego sztukateria więc całość będzie jaśniejsza :lol:

zdjęć posadzek jeszcze nie mam, ale jutro wybieram się na budowę więc porobię kilka.
I na koniec cos co mnie wyprowadziło z równowagi... i oczywiście nie ma winnego :evil: :evil: :evil:
http://www.imagic.pl/files//13562/27062009%28001%29.jpg
ktoś ma jakiś pomysł jak to teraz naprawić,tak żeby po nałożeniu koloru ponownie, odcień nie był inny??[/img]

Aga z Radomia
30-06-2009, 22:02
Witam ,czy Ktoś budujący dom Granat może napisać do mnie w jaki sposób rozwiązaliście problem baku kanału wentylacyjnego w górnej łazience?

bartucha87
30-06-2009, 22:25
czy ktos z was zmienial strop na zelbetowy (monolityczny) i czy musi to przeprojektowac projektant(narysowac zbrojenie tego stropu) czy to juz jest w gesttii murarzy??czekam na odpowiedz

emildros
01-07-2009, 12:48
Witam,
u nas jest wykonany strop monolityczny, zbrojenie wykonał murarz, i nie robilismy zmian w projekcie,
pozdrawiam:)

bartucha87
02-07-2009, 18:54
a laliscie betoniarka czy grucha ile stali poszlo

ciasteczkowy_potwór
02-07-2009, 20:41
ile kosztowały Was okna i ile oraz jakie one były?

ciasteczkowy_potwór
02-07-2009, 20:50
ile ich było oczywiście :) a co do pytania jakie one były, to chodzi o to, czy były one białe, z okleiną jedno- czy dwustronną

DaMa
03-07-2009, 13:15
czy ktos z was zmienial strop na zelbetowy (monolityczny) i czy musi to przeprojektowac projektant(narysowac zbrojenie tego stropu) czy to juz jest w gesttii murarzy??czekam na odpowiedz

mój projektant a zarazem kierownik budowy przeprojektował mi strop na monolit twierdził, że musi być to w dokumentacji (koszt 300zł.)

DaMa
03-07-2009, 13:30
a laliscie betoniarka czy grucha ile stali poszlo

do betoniarki to potrzebny pluton betoniarek i kompania wojska:)))

u mnie przy powiększonym granacie 20m3 betonu (ok.50t)
strop + 2 x wieniec + trzpienie = 1,9t stali

w grudniu 2008 kupowałem stal po 1700zł. brutto/t
reasumując myślę, że koszty terivy i monolitu jest zbliżony przy dzisiejszych cenach. (u mnie strop stal + beton = ok. 9000zł. )

remiqu
03-07-2009, 19:56
dziekuję za nieocenioną pomoc w przyszłym budowaniu
granacika :lol: pomogłaś,(pomogliście mi bardzo bardzo) :lol:
bedzie jeszcze kilka zmian,piec i komin pierwsza podstawowa jak sie uda
architekt złożył papiery :lol: reszta po negocjacjach z niunią.
macie piekną chatę pod lasem na dolnym ślasku ,jeżdzicie na motorkach
i nie długo bedziecie tam mieszkac.zazdroszcze wam bardzo
Są ludzie którzy sie nie boją pokazac swoje dzieło !!!!!!!!!
ps.
czekamy 18 miesiecy na prąd.
końca nie widac. :oops:
jestesmy twardzi jak nie jeden z was pewnie:)
granat bedzie stał chocbyśmy mieli tam palic świeczkami

bartucha87
04-07-2009, 07:10
ile na ile powinny miec strzemiona w lawach fundamentowych granata?bo nie ma dokladnie opisane w projekcie

LESZEKLESZEK
04-07-2009, 10:42
w projekcie jest napewno napisane umnie jest szczemiono fi6 25x25 i szczemiono od szczemiona co 30 cm .Pozdrawiam

2magda5
04-07-2009, 17:51
dawno mnie nie było
my dalej się wykańczamy mąż przed czasami po pracy dojeżdża i coś tam dłubie, wiadomo jak się samemu robi ile to czasu zajmuje

nasz trawnik - ponad 800m2 do koszenia :D to na razie moja robota co 7dni koszenia rośnie jak zwariowana ta trawa
(nasz pies zwariował na tej przestrzeni)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c1fcbe65e6be.jpg (http://naforum.zapodaj.net/c1fcbe65e6be.jpg.html)


"salony" naszej jedynaczki
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/93404d9f25ca.jpg (http://naforum.zapodaj.net/93404d9f25ca.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/969d176e341a.jpg (http://naforum.zapodaj.net/969d176e341a.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b058bd749a63.jpg (http://naforum.zapodaj.net/b058bd749a63.jpg.html)


zawisła lampa w holu
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/27740b0d4722.jpg (http://naforum.zapodaj.net/27740b0d4722.jpg.html)



tutaj na klatce schodowej
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b001ceddeef9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/b001ceddeef9.jpg.html)




pomontowana szafka i półki w obydwu łazienkach
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/90e4eb383cb7.jpg (http://naforum.zapodaj.net/90e4eb383cb7.jpg.html)


nasz kominek
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e4161f8a64e1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/e4161f8a64e1.jpg.html)


narożnik
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e4ce7eb42fbd.jpg (http://naforum.zapodaj.net/e4ce7eb42fbd.jpg.html)

bartucha87
05-07-2009, 14:59
do leszka - hej leszek to cos u ciebie nie tak z tym zbrojeniem skoro 25 na 25
a od spodu nalezy zachowac 5cm otuliny to u gory druty ida tobie chyba na wierzchu lawy chyba ze twoja ekipa nie dostosowala sie co do grubosci otuliny i dali 2 ,5cm od dolu i 2,5 cm od gory

Izulek
05-07-2009, 17:32
Hej Magda,
ale masz fajną trawę :) U nas przeprowadzka w sierpniu a wokół taki bałagan .... o trawie to już przestałam marzyć w tym roku.
W środku u Ciebie to tylko czeka się na "życie". U nas kładą panele - mąż z kolegą od wczoraj i już mają dwa pokoje na górze i hol na górze, jeszcze nasza sypialnia i garderoba i można malować i meble ustawiać.
Jakie wymiary ma Twoj narożnik? Bo chyba trzeba szukać coś w miarę niedużego ...

2magda5
05-07-2009, 20:26
Cześć Iza,
narożnik ma wym: dł 240 szer 155 właśnie po to by nie nachodził na drzwi balkonowe
a panele położą i odrazu wizualnie pokoje robią się większe

11 lipca wraca córka i od 13 manele przewozimy i mieszkamy
teraz sen mi spędza brak siatki z jednej strony bo po drugiej stronie mamy jezioro ale małż nie ważne co ma go w tygodniu zrobić pies do tego zmusza
a płot przed domem to dopiero w sierpniu

LESZEKLESZEK
05-07-2009, 20:42
do bartucha87 ja kopałem z ekipą wykop na 70 cm.Zbrojenie było podniesione na kostkach(o wysokości 10cm) żeby nie leżało na piasku,zbrojenie było jak pisałem 25x25 to wszystko zostało zalane betonem ponad zbrojenie ok 10cm (co dalo w sumie ławe 45cm).A reszte ciągne emkami.Mój kierownik niemial zastrzeżeń .Pozdrawiam

necvip
05-07-2009, 22:17
Wykop na 70 cm? To chyba trochę za płytko...

Ja wykopałem na 140 cm - później 30 cm żwiru po ubiciu, 10cm chudego betonu na to zbrojenie zalane nieco ponad 30 cm betonem B20.
Dalej w górę z bloczka betonowego.

Izulek
06-07-2009, 09:49
Ja znalazłam taki o wymiarach 162 x 245 tez chyba powinien być dobry. Ładny masz kolor ścian w salonie.

2magda5
06-07-2009, 12:22
Ja niechciałam, żeby właśnie nie nachodził na to okno pośrodku salonu bo tam stół stoi i balkonowe, ale na tej przestrzeni to sie taki mały wydaje :-?
A kolor w salonie to pieczarkowa jesień z Nobilesu

A u was jak malowanie?

Izulek
06-07-2009, 12:38
no właśnie mi też zalezy na tym żeby był tylko do okna, a ja mam dwa okna w tej części jadalnianej, muszę zmierzyć ile dokładnie jest tam cm,
malowanie u nas od przyszłego tygodnia, bo teraz do końca tygodnia mąż kładzie panele na górze.
A tych kolorów ....całe stado.

JACEK WOSZ
06-07-2009, 14:05
Mam pytanie odnośnie dachówki. Właśnie zastanawiamy się nad wyborem i może ktoś mi doradzi która lepsza cementowa czy ceramiczna?

AGABA2
08-07-2009, 08:26
Witam :)
Mam pytanie do 2magda5 i Izulek czy podczas ocieplania poddasza wełną ekipa przybijała u was deski , aby trzymała się wełna, czy może wystarczyły sznurki?
Pozdr :)

2magda5
08-07-2009, 08:36
AGABA,
mój biedny i wyeksploatowany mąż :wink: tylko sznurkami robił a potem płyty G-K

Izulek
08-07-2009, 09:59
U nas tak samo, sznurki, potem profile aluminiowe i do nich przykręcane płyty.

AGABA2
08-07-2009, 11:40
bardzo dziękuję za odpowiedź...
szef ekipy, ktora miała nam robić ocieplenia od poniedziałku zadzwonił i powiedział , ze trzeba wzmocnić deskami i automatycznie podniósł cenę z 55 na 62 zł/metr
wkurzylam się nieźle... chyba z nich zrezygnuję bo początek współpracy mimo wcześniejszych ustaleń robi się nieciekawy

2magda5
08-07-2009, 13:00
AGABA
podziękuj panu i szukaj dalej, nie wiem czy mu się wydaję, że deskami szybciej czy jest już aż tak leniwy :-?

AGABA2
08-07-2009, 20:53
2magda5 zadzawiłam do gościa i mu podziękowałam, a on mi na to jak nie to nie bez łaski.... zostawiam to bez komentarza :evil:

nosean
08-07-2009, 22:24
Przeżylam dzisiaj załamanie - i nie wiem co dalej będzie z naszym Granatem... :(
Konserwator zabytków odpisał , że muszę mieć zezwolenie na prace konserwatorskie - to rozumieim, po drugie muszę mu przedstawić do zatwierdzenia projekta elewacji, a ponieważ juz w miedzyczasie go dostał, to dostałam pismo, że balkon nad drzwiami jest niezgodny z wytycznymi i mam go zlikwidować... I co mam teraz zrobić... Plakać mi sie chce...
Domek cały urok stracji :cry:

ciasteczkowy_potwór
13-07-2009, 19:40
...

Izulek
13-07-2009, 20:21
Moje okna - 12300 brutto z montażem - pcv okleina obustronna - firma Technika Okienna Elbląg okna Avante.

ciasteczkowy_potwór
13-07-2009, 20:45
a okna masz takie jak w projekcie czy też coś zmieniłaś/dodałaś/zlikwidowałas?

Izulek
13-07-2009, 20:51
Zlikwidowałam okrągłe okienko bo nie mam spiżarni, a w salonie tam gdzie było jedno okno są dwa. Reszta jak projekcie. A i balkonowe okno w sypialni na górze jest proste a nie z łukiem

ciasteczkowy_potwór
13-07-2009, 20:54
dziękuje za odpowiedź :D

JACEK WOSZ
14-07-2009, 07:01
Mam pytanie odnośnie okna z łukiem. Otóż to nadproże jest wycinane czy zamawia się takie gotowe z łukiem? Bardzo proszę o odpowiedź

ciasteczkowy_potwór
14-07-2009, 07:12
wracając jeszcze do tematu okien, to w przypadku zmiany okna łukowego na prostokątne okno bedzie tańsze u mnie o prawie 830zł (wycena dotyczy okna białego), a o prawie 1200zł w przypadku okien z dwustronną okleiną :o drogi interes...

Izulek
14-07-2009, 07:15
właśnie dlatego zrezygnowaliśmy z tego okna :)

ciasteczkowy_potwór
14-07-2009, 07:20
...

2magda5
14-07-2009, 18:27
Moje okna 15tys z montażem (w tym rolety + 2 mają napęd) plastikowe
okleina dwustronna złoty dąb
nadproże łukowe BETARD okno prostokątne

http://www.fothost.pl/upload/09/29/6a619708.jpg (http://www.fothost.pl)

Malinka27
15-07-2009, 11:24
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!!

Bardzo cieszę się, że trafiłam na to forum-poszukując informacji o projekcie Granat. Postanowiłam dołączyć do grona entuzjastów tego uroczego domku.
Projekt wybraliśmy w zeszłym roku, zaraz po zakupie działki pod Wrocławiem. Szukaliśmy niewielkiego domu do 140 m parterowego z poddaszem i ten idealnie spełnia nasze oczekiwania. Sprawy urzędowe i całą papierologie oraz ubieganie się o kredyt mamy już za sobą- swoją drogą poszło naprawdę sprawnie i jak na razie bez jakichkowek utrudnień. Budowę rozpoczęliśmy ok 3 tygodni temu-jesteśmy na etapie ukończonych fundamentów. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie standardowo m.in obrócnie komina, likwidacje spiżarki, okno nad klatką schodową, 2 pustki więcej nad garażem, szersze drzwi balkonowe, poszerzenie tarasu, brak ściany między salonem a schodami.

Mam nadzieje, że będe mogła liczyć na Waszą pomoc i sama również chętnie podziele się doświadczeniami z budowy.

:D

ciasteczkowy_potwór
15-07-2009, 15:19
malinko budujesz sie pod wrocławiem? a mogę wiedzieć z której strony?

ciasteczkowy_potwór
15-07-2009, 19:12
..

ciasteczkowy_potwór
15-07-2009, 19:13
..

agajan
16-07-2009, 07:40
Witam. u nas powoli posuwa sie do przodu. Powoli bo myslałam że w tym tygodniu skończą fundamenty ale w tym tygodniu nie przyjda bo dwoch majstrów spadło z rusztowania i musimy czekac aż skończą strop na innej budowie wtedy przyjda do nas. ni jestem z tego zadowolona bo [pogoda jest wręcz idealna na tzw. wychodzenie z ziemi, a jak zacznie znowu lac to sie nie da robic. Narazie mamy wylane ławy i czekamy. Zycze powodzenia nowobudującym Granata.

agajan
16-07-2009, 07:40
Witam. u nas powoli posuwa sie do przodu. Powoli bo myslałam że w tym tygodniu skończą fundamenty ale w tym tygodniu nie przyjda bo dwoch majstrów spadło z rusztowania i musimy czekac aż skończą strop na innej budowie wtedy przyjda do nas. ni jestem z tego zadowolona bo [pogoda jest wręcz idealna na tzw. wychodzenie z ziemi, a jak zacznie znowu lac to sie nie da robic. Narazie mamy wylane ławy i czekamy. Zycze powodzenia nowobudującym Granata.

JACEK WOSZ
16-07-2009, 16:39
U nas mury ruszyły do góry i do końca tygodnia mają być skończone a od wtorku strop. Pogoda sprzyja więc się bardzo cieszymy. Mąż właśnie poszedł kopać fundament pod taras i stąd moje pytanie. Jaki duży jest Wasz taras ? Jakby mi ktoś napisał wymiary a jeszcze lepiej wkleił zdjęcia Waszych tarasów. Chcę żeby nasz był w miarę duży ale nie chcę znowu przesadzić . Pozdrawiam wszystkich budujących i już mieszkających!

Malinka27
17-07-2009, 07:45
Ciasteczkowy Potworze :-) budujemy się w okolicy Kobierzyc.

Dołaczam się do zapytania Jacka o wielkość Waszych tarasów (tych już utworzonych i tych planowanych)- też ostatnio zastanawialiśmy się nad tym z mężem.

My właśnie wczoraj zakończyliśmy fundamenty, od przyszłego tygodnia lecimy dlaej z robotą.

Izulek
17-07-2009, 07:49
My nie poszerzaliśmy tarasu jedynie go wydłużyliśmy, nie pamiętam o ile, tak "na oko" ma coś około 4 metrów. Może w dzienniku będzie widać jaki jest duży.

kasiulakp
17-07-2009, 11:16
My jeszcze tarasu nie mamy, ale wiem jak bedzie wygladal mniej wiecej. My na pewno go powiekszymy...na szerokosc rowniez...jednego tylko zaluje.Ze nie wydluzylismy dachu nad tarasem :-? no ale to juz dawno za pozno. Moze pomyslimy i jakies markicie w przyszlosci :wink: postaram sie jeszcze dis wkleic zdjecie tarasu ktory mi sie podoba i jaki bym chciala :D pozdrawiam wszystkich budujacych :lol:

Malinka27
17-07-2009, 12:54
My równiez planujemy stworzenie większego tarasu, nie chcemy przedłużać dachu nad tarasem bo automatycznie salon zostanie zacieniony a nie po to poszerzamy drzwi balkonowe my mieć egipskie ciemności wewnątrz :lol: ..................dużo lepszym pomysłem są automatycznie chowana markizy- przewagą markizy na innymi zadaszeniami jest to, że gdy nie korzystamy z tarasu, możemy ją po prostu złożyć :D

siorka74
17-07-2009, 20:08
witam
dawno nie pisałam, przyczyna prozaiczna - brak czasu :D

nasz granat się buduje :D jesteśmy na etapie ścian zewnętrznych na górze

robiłam już wycenę okien i najtańsza oferta to 12 tyś z montażem kolor dwustronny tyle że ja mam chyba inne wymiary okien bo projekt indywidualnie robiliśmy

taras będziemy mieć duży bo zamiast okna zwykłego w salonie zrobiliśmy balkonowe i tak powstanie taras z dwóch stron :D

to na razie tyle :D mam nadzieję że z dachem panowie przyjdą planowo
mam jeszcze pytanie - czy 50 tyś za dach kompletny z oknami 6 szt. dachówka ceramiczna - to dużo czy w sam raz :D ?

kasiulakp
17-07-2009, 21:30
Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia tarasu, który bym chciała... trudno...może uda się go znaleźć to kiedyś wkleję. Bardzo marzy mi się taras z drzewa egzotycznego, ale chyba zdecydujemy się na coś tańszego... mężowi podobają się takie duże płyty, ale widział je tylko w Niemczech więc ciężko mi wytłumaczyć o które chodzi. Ale jak my już będziemy mieć taras to wkleję zdjęcia (jeśli oczywiście będziemy mieć z tych płyt :lol: )
A tak z innej beczki to dzwonił do mnie Pan od schodów i powiedział,że właśnie bierze się za moje... więc tak jak była umowa w sierpniu montaż... tylko kto mi położy płytki w holu pod te schody :cry: muszę zmolestować takiego jednego co robił łazienkę u moich teściów albo mojej przyjaciółki mąż (ten co kładł pomieszczenie gosp. i mała łazienkę) ale on musiał by zarywać urlop,żeby przyjechać na moją budowę :-? a niech sobie chłopak odpocznie :wink:
Jak tylko położą płytki i zamontują schody, wstawiamy drzwi wewnętrzne bo już czekają na swoją kolej :D

JACEK WOSZ
17-07-2009, 22:17
Według mnie to w sam raz. My mamy dach wyceniony na 40.500 z tym że dachówkę mamy braas celtycką a za ceramiczną trzeba liczyć ok 10 tys więcej. Pozdrawiam i życzę miłego budowania

ciasteczkowy_potwór
18-07-2009, 13:33
2magda5 a ile okien masz zwykłych a ile dachowych? bo 15000 za wszystkie okna, kolor, rolety i montaż to chyba mało

2magda5
18-07-2009, 14:09
Podałam cenę samych okien bez dachowych :D bo takie było twoje pytanie
o okna plastikowe
okna dachowe ROTO to koszt ok 7tys z markizami zewnętrznymi ale to było 2 lata temu......my mamy ich 6szt

nsze okna kupione były na wsi - mała hala produkcyjna profile ALUPLAST więc chyba dobre, gdzie w naszym mieście okna były ok 3tys droższe, więc trzeba szukać i szukać aż się znajdzie w opowiedniej cenie

ciasteczkowy_potwór
18-07-2009, 14:23
dziekuję za szybko odpowiedź :) a ile wyniosły Cię same okna? bo ja dostałam wycenę na 8000 za 12 okien z jednostronnym kolorem + montaż (zrezygnowałam z łuku na górze i okrągłego okienka)

ciasteczkowy_potwór
18-07-2009, 14:25
wycena dotyczy okien avantgrade 7000 (prawdopodobnie najtańszy profil na rynku)

2magda5
18-07-2009, 17:22
No napisałam, że 15tys :D :D z roletami
a mamy ich 10szt + okienko okrągłe
obustronna okleina złoty dąb profile ALUPLAST

a te 8tys to cena bez rolet zewnętrznych?

ciasteczkowy_potwór
18-07-2009, 20:05
:D chyba źle się wyraziłam, bo rozumiem, że 15 tys to suma za wszystkie rolety i okna, a ja chcialam wiedzieć ile konkretnie kosztowały Cię same okna, bez rolet

ciasteczkowy_potwór
18-07-2009, 20:05
oj ciężko mi dzisiaj przychodzi myślenie :-? u mnie te 8 tys to za same okna, bo rolet nie chcę

2magda5
18-07-2009, 20:39
Same okna nie mam pojęcia :roll:
nam chodziło o całą kwotę rolety+okna
ale w sumie to już dwa lata minęły :lol:

kasiulakp
19-07-2009, 20:34
Nie wklejam zdjęć już na fotosika... z wiadomych wszystkim powodów :x a z nowej galerii nie mogę wkleić zdjęć na forum... :evil: i nie wiem czemu. Więc zapraszam do galerii :D link jest podany poniżej :lol:
Łazienka dolna jeszcze bez blatu pod umywalkę i podłogi... poddasze skończone..., posadzki schną i już za kilka dni będą kładzione płytki pod schody i w salonie (mam taką nadzieję :P )

piotrek57
20-07-2009, 08:30
Witam.
Mam pytanko - wiecie kto poszerzyl Granacika (widzialem kiedys na forum na nie potrafie teraz znalezc tej informacji)?

AGABA2
20-07-2009, 09:22
Kasia,
czy mogłabyś zdradzić jaki masz wkład do kominka i ile kosztował?
Pozdr :D

kasiulakp
20-07-2009, 14:16
Piotrek dom poszerzala Nina czyli Wasiek... ja tez mam troseczke szerszy niz w projekcie, ale tego nie bylo w planach. w sumie salon z kuchnia (kuchnie mam wieksza kosztem spizarki) mam 37-38 m2 :D
Agaba my kupilismy z Hajduka model volkano z plaszczem wodnym ale teraz nie pamietam dokladnej nazwy :oops: u nas cale ogrzewanie bedzie sie opierac na kominku... a gaz bedzie tylko dodatkowo :lol: kosztowal 7200zl. ale to sam wklad bez osprzetu. potem jak zaczelismy dokupowac caly osprzet to doszlo okolo 3000zl. kosztow :x a o tego obudowa... masakra :cry: ale coz takie zycie :wink:

AGABA2
21-07-2009, 07:48
Kasiu,
dziękuję za informację.. trochę przerażaja mnie koszty wykańczania... to co mi się podoba okazuje się ze względów finansowych niedostępne i szukamy kompromisów.. a wkład super i rozważa,u jego zakup :)
pozdrawiam :D

Izulek
21-07-2009, 07:55
NIe wiem czy ktoś z Was wyceniał już ogrodzenie. Mam taką ofertę: kuta brama 4 m przesuwna - 2500 zł, furtka 1m - 800 zł, przęsło kute - 200 zł za metr kwadratowy. Ogrodzenie z siatki - podmurówka, słupki i siatka - 60 zł za mb - robocizna.
Jest ktoś kto może mi podpowiedzieć czy to dobra cena?

Agaba my mamy wkład Arysto, narożny z giętą szybą. Z tą różnicą że u nas kominek będzie tylko rekreacyjnie - koszt 4900 zł. Są dobre opinie o tym wkładzie, nasz jeszcze nie był używany.

JACEK WOSZ
21-07-2009, 15:02
Do Piotrek 57.
My też poszerzyliśmy dom dokładnie o 130 cm powiększając salon z kuchnią. Teraz mając na parterze już ściany bardzo się cieszymy że zrobiliśmy taką zmianę bo ten salon naprawdę jest niewielki.

misha555
21-07-2009, 20:24
ojej jak dawno Was nie czytalam..... az mi trudno teraz nadrobic w jeden wieczor :)

padlo pytanie o taras,,, otoz my powiekszalismy taras na dlugosci o 2 metry. ksztalt zostawilismy ten sam (lekko lukowaty + 2 stopnie) ale zlamalismy dach i zadaszylismy caly taras.
wydaje mi sie ze zdecydowanie przesadzacie z egipskimi ciemnosciami (dodatkowo mam jeszcze slup dzielacy kuchnie i salonik o szerokosci 70cm, w ktorym od strony kuchni schowana jest lodowka) --> mam jedno okno boczne jak w projekcie, teoretycznie czesciowo zasloniete slupem okno kuchenne i zadaszony caly taras od strony polnocnej a i tak swiatla jest tak duzo ze czasami mamy lekko spuszczone rolety !!
pomyslcie o tym jak szybko przez duza ilosc duzych odslonietych okien nagrzewa sie domek w upalne dni !!

tu zdjecie z czasu przeprowadzki:
http://images50.fotosik.pl/22/2be06c408018aff7med.jpg

a tu z czasow budowy - widac kat zalamania dachu
http://images26.fotosik.pl/197/b3736018bf8cfa77med.jpg

naprawde mamy jasno w domu !! :D

AGABA2
22-07-2009, 10:02
misha555 bardzo podoba mi się kolor twojej elewacji czy mogłabyś zdradzić jak się nazywa...
a u nas wybory pieca gazowego zastanawiamy się nad VIESSMAN-em Vitodens 200-W z zasobnikiem wody albo tańsza wersja DE DIETRICH MCR /II 24 S z zasobnikiem :-? głowa boli od myslenia..

kasiulakp
22-07-2009, 10:37
Misha masz rację z tym,że światła jest wystarczająco :) Dlatego,żaluje ze nie wydłużyliśmy dachu nad tarasem... zwłaszcza,że też dość sporo powiększymy taras.
Agaba my mamy Vitodens 200 z Viessmanna i podobno to jeden z najlepszych pieców. Do tego zamówiliśmy konsole jakąś do nawigacji czy coś... ja się na tym nie znam, ale moi pracownicy stwierdzili,że skoro płacimy tyle pieniędzy za piec to warto dopłacić to 600zł. i mieć oryginalny komplet. Bo niby tą konsolę można zmontować samemu z jakiś materiałów zastępczych... ale nie chcieli się z tym mordować :D
Ale tak jak pisałam gaz będzie u nas dodatkowo, bo całe ogrzewanie będzie opierać się na kominku. Gazu będziemy używać np. do dogrzania w nocy,żeby nie wstawać i nie podkładać do kominka, albo jak będziemy w pracy na chwilę się włączy,żeby było cieplutko jak wrócimy do domku i zanim rozpalimy w kominku :lol:
Już ie mogę doczekać się jak zamieszkamy :cry: ... tęskno mi za naszym domkiem!!

AGABA2
22-07-2009, 20:40
kasiu,
my podobnie planujemy ogrzewać się kominkiem z płaszczem wodnym a piec gazowy w mroźne wieczory i do dogrzania :)
u nas przerwa bo ekipa wchodzi od sierpnia do wykonczeń.. teraz wietrzymy... sprzątamy na placu i kupujemy - to lubię najbardziej...
mam kolejny dylemat czy wanne w górnej łazience narożną kupić zwykła czy z hydromasażem...

JACEK WOSZ
24-07-2009, 20:12
Czy może ktoś z forumowiczów jest właścicielem granacika w Reptach koło Tarnowskich Gór. Widziałam ostatnio 6 takich domków wybudowanych obok siebie. 2 z nich były już zamieszkałe. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

robertgranat
25-07-2009, 07:26
Misha, a możesz dać pełne wymiary tego tarasu ... i w jakiej odległości od ściany są słupy?

andy126
26-07-2009, 10:31
mam prośbę,czy ktoś buduje,lub wybudował granacika w szczecinie lub w okolicach?
pozdrawiam andrzej

robertgranat
26-07-2009, 16:23
jeszcze nie, ale chętnie posłucham o tych obliczeniach

misha555
26-07-2009, 20:23
Misha, a możesz dać pełne wymiary tego tarasu ... i w jakiej odległości od ściany są słupy?

nie bardzo pamietam dokladne wymiary.....
szerokosc jest dokladnie taka jak w projekcie, jedynie wysuwalismy go rowno o 2 metry od domku.... slupy sa dokladnie 2 metry dalej w stosunku do projektu oryginalnego....
mam nadzieje, ze taka odp cie satysfakcjonuje bo chwilowo nie mam miary w domu :)

asiulaiprzemo
28-07-2009, 13:53
U nas też w koncu ruszylo z miejsca. Na razie jeszcze siedzimy w "ziemi" ale cieszy to niesamowicie, bo mówią że najgorzej zaczać.

http://images49.fotosik.pl/170/8c3c632f5f09a773med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/171/872d5f24d5434ba6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/166/040c130ddd03d5b5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Claudii
28-07-2009, 20:45
Witam wszystkich GRANATOWCÓW,również buduję ten domek.Jak dla mnie super. Górale od dachu dopatrzyli się jednak błędu w projekcie...komin ten przy kuchni wchodzi do lukarny.Robili już taki dach i mówili,że brzydko to wygląda,jest trudne w obróbce i ciężko będzie zabezpieczyć przed przeciekaniem .Poradzili aby przesunąć komin kawałek dalej.Posłuchałam rady,zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.Już nie mogę się doczekać urządzania wnętrza...

Budujemy się na Śląsku w Świerklańcu...

misha555
28-07-2009, 21:25
blad nie blad z tym kominem.... owszem nasi dekarze narzekali przy robocie, ale od pazdziernika nic nie przecieka i wyglada bardzo dobrze....
wielu budowniczych odwraca komin, ale gdzie ty go chcesz PRZESUNAC Claudii??

JACEK WOSZ
29-07-2009, 06:59
Do Claudiii.
Miło że ktoś buduje granata tak blisko. My budujemy w Radzionkowie , więc to rzut beretem. My również zmieniliśmy lokalizację komina i to już na wstępie przy adaptacji projektu i nasz komin jest teraz ścianką między salonem a spiżarką czyli jest z boku i nawet fajnie to wyszło bo ściany w spiżarce są przynajmniej bez uskoków a na piętrze powstanie wnęka w sypialni którą zabudujemy szafą. Poza tym zrobiliśmy też kilka zmian np wydłużyliśmy budynek ale nie robiliśmy podpiwniczenia. Widzę też że jesteśmy na podobnym etapie bo u nas aktualnie też jest układany strop. Jesteśmy umówieni z ekipą że 1 września zaczynamy więźbę a na październik mamy zamówione tynki wewnętrzne. Zobaczymy jak to pójdzie wszystko. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na budowę.

Claudii
29-07-2009, 08:51
Komin przesunęliśmy a raczej odsunęliśmy od lukarny o jakiś 1metr,co się potem okazało ,że nie mam gdzie kominka wstawić :evil: bo zlikwidował się róg między salonem a ścianką ze spiżarni. Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło....zrezygnowaliśmy wcześniej ze spiżarni (na koszt większej kuchni no i mamy piwnice) więc przesunęliśmy ściankę działową o 1 metr przeciwnie to komina (widać to na fotkach) i już mam narożnik na kominek :P

Witaj Jacek,w którym miejscu Cidrów budujecie granacika ? , my budujemy tuż przy tym sklepie firmowym z meblami FENIKS

Izulek
29-07-2009, 09:02
Czyli odsunęliście ten komin w stronę salonu czy od wiatrołapu w stronę kuchni? Bo ja nie odsuwałam komina i narożnik mam tak samo, bo też zrezygnowałam ze spiżarki.

Claudii
29-07-2009, 09:08
odsunęliśmy komin w stronę salonu a ściankę działową między salonem a kuchnią przesunęliśmy w str.kuchni i wyszedł piękny narożnik

Izulek
29-07-2009, 09:10
to jeszcze z ciekawości zapytam jak szeroka jest Twoja kuchnia od tej ścianki do ściany z oknem

Claudii
29-07-2009, 09:47
będę dzisiaj na budowie to zmierzę :D ale nie ma to dla mnie większego znaczenia bo tam i tak miała być spiżarnia,którą zlikwidowaliśmy i zaplanowaliśmy że ładnie w to miejsce wejdzie 2-drzwiowa lodówka,będzie akurat a nawet lepiej

JACEK WOSZ
29-07-2009, 13:12
Nasz granat powstaje w okolicy księżej góry ( napewno znacie jak znacie cidry) a feniks wiem gdzie jest ( niedaleko mam rodzinę ) bardzo fajna okolica. Z przyjemnością się tam kiedyś pokażemy żeby wymienić się doświadczeniami. Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnego budowania.

emi8013
29-07-2009, 18:24
Witam.My również jesteśmy na etapie układania stropu i pomału zamawiamy ekipę na wieźbę.Jakie robiliście tynki?Maszynowe czy zwykłe?Ile mniej wiecej trwa nałożenie zwykłych?

JACEK WOSZ
29-07-2009, 20:10
My jesteśmy umówieni na sobotę z panem tynkarzem. Mamy dogadywać szczegóły. Będziemy robić tynki maszynowe ale cementowo - wapienne . Wstępna cena to 24 zł za m2 - dość przystępnie myślę. Takie tynki robi się ok tygodnia a takie ręczne z pewnością dłużej w zależności od tego ilu panów przy nich robi.

Claudii
29-07-2009, 21:57
Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.
Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?
U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać :roll:

asia67
29-07-2009, 22:25
hej my mamy za tynki 21 zl cementowo -gipsowe , a wylewki 11 zl jeszcze do ugadania my nie mamy schodkow miedzy domem a strychem nam to wyrownalia elektryk od calosci 10 tysiecy z materialem

JU.JA.
30-07-2009, 09:28
My też nie mamy schodków wszystko jest na jednym poziomie

asiulaiprzemo
30-07-2009, 09:35
hejka!!!
własnie wczoraj byłya u nas pewna pani inspektor, moja mama oczywiscie, była poptrzyła i pochwaliła :lol: Nasz kierownik budowy załamał nas bo powiedzieł zebyśmy już szukali jakiegoś źródła ze żwirem bo potrzeby będą ogromne do obsypania fundamentów hmmmm no cóż jak mus to mus
http://images46.fotosik.pl/171/6002ac69092d2858med.jpg (http://www.fotosik.pl)

AGABA2
30-07-2009, 11:17
Jak miło patrzec jak nowe Granaty mną się do góry :D
U nas po wielkich analizach za i przeciw oraz finansowych wybraliśmy:
- kominek ZUZIA 19kw bok prawy
-piec kondensacyjny De Dietrich MCR II 24 S .
Mam nadzieję, że wybór okaże się OK i wszystko będzie działać jak należy
Pozdrawiam :) :)

LESZEKLESZEK
30-07-2009, 21:22
witam budowal ktoś ściany zewnętrzne z pustaków eder bo ja zamierzam polecacie je czy lepiej nie

kasiulakp
03-08-2009, 10:32
Witam wszystkich nowych Granatowiczów :D

U mnie pomału idzie wszystko do przodu... dzisiaj zaczynają kłaść płytki w holu... strasznie boję się efektu... jak będą wyglądać schody i jak będą się komponować z podłogą. W dodatku salon będzie z takich samych płytek, z tym że w tym większym rozmiarze...
jak skończą hol, wezmą się za salon i dokończenie małej łazienki i pomieszczenia gospodarczego a dopiero w październiku :cry: górna łazienka. Zmienił się fachowiec, który będzie robił łazienkę na górze więc muszę wytłumaczyć mu co i jak... ale w Polsce będę dopiero w październiku. Za to mam nadzieję,że inne roboty się ruszą... np. zamontujemy w końcu drzwi wewnętrzne :lol: i uda się przykleić na elewacje sztukaterie czyli ramki nad okna i drzwi :D
jak już będą schody to czym prędzej się pochwalę :wink:

DaMa
03-08-2009, 10:58
Kasia czy możesz zdradzić szerokość otworu drzwi wejściowych? lub szer. drzwi ?

kasiulakp
03-08-2009, 18:44
DaMa nie pamiętam dokładnie, ale chyba 120 albo 130. Na pewno ta dostawka ma 30cm. a same drzwi albo 100 albo 90cm. :D
pozdrawiam

DaMa
05-08-2009, 19:04
Dzieki Kasia damy rade :)

Widziałem je ostatnio z bliska (przejeżdżaliśmy) wizualnie powiększają cały front - piękne .

Krystian1972
06-08-2009, 13:11
Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.
Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?
U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać :roll:

Witam, my budujemy podpiwniczonego Granata na Pomorzu. Klatka schodowa do piwnicy będzie w miejscu pom. gospodarczego, z garażu będą też drzwi na ogród, ponieważ nie mamy osobnych drzwi do piwnicy z zewnątrz. Różnica poziomów między stropami nad garażem i nad parterem będzie na 2 pustaki. Kuchnia będzie w miejscu małego pokoju.

emi8013
06-08-2009, 13:56
OOOO jak fajnie,nie tylko ja będę miała kuchnię w miejscu małego pokoju :)

marek kielce
07-08-2009, 06:45
Witam , apropo kuchni , ja mam zamiar mieć kuchnie jak w projekcie razem .ze spiżarkom i tu moja prożba może ktoś ma jakieś aktualne zdjęcie tak aby zobaczyc wielkośc kuchni i rozataw mebelków

agajan
07-08-2009, 09:21
Mam pytanie do tych którzy już wybudowali swój domek. Chodzi mi o okragłe okienko. jaka jest róznica w cenie między okragłym a kwadratowym bądz prostokatnym w tym miejscu. Nie chcialabym rezygnowac z okragłego ale muszę ograniczac koszty więc jest to dla mnie wazne. No i musze zdecydowac bo w przyszłym tygodniu będą murowac sciany i nie chciałabym potem poprawiać. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Claudii
08-08-2009, 22:58
Witam , apropo kuchni , ja mam zamiar mieć kuchnie jak w projekcie razem .ze spiżarkom i tu moja prożba może ktoś ma jakieś aktualne zdjęcie tak aby zobaczyc wielkośc kuchni i rozataw mebelków

oto moja kuchnia, jest dość dużo miejsca na szafki ale zlikwidowaliśmy spiżarnię w to miejsce (za tą ścianką działową)stanie lodówka z podwójnymi drzwiami,ukryję tam też kuchenkę z okapem żeby goście z salonu nie widzieli co pichcę :lol: i zmieści się jeszcze szafka narożna
Zabudowa kuchenna będzie w kształcie litery"U"na mebelki to jeszcze musisz poczekać...
Czyli zaplecze kuchenne będzie schowane w to miejsce,gdzie miała być spiżarka aby tego syfu nie eksponować na salon.W centralnej części kuchni będą mebelki.Zastanawiam się jeszcze nad zlewem,w projekcie jest pod oknem ,czy to dobre rozwiązanie ?
http://img25.imageshack.us/img25/2942/87690813.jpg (http://img25.imageshack.us/i/87690813.jpg/)
w rogu od strony salonu będzie kominek

EWA 28
10-08-2009, 13:24
:D Witam ! wszystkich po dłuższej przerwie, nic się nie działo wiec nie miałam co pisać , ale czytałam Was uważnie. Teraz juz mam się czym pochwalić, w piątek 7 sierpnia 2009 r. odebraliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ :D :D :D serduszka sie radują , choć jeszcze długa droga przed nami, jeden maleńki krok juz do przodu - chciałabym powiedzieć że teraz to juz z górki, ale to chyba nie odpowiednie okreslenie. Teraz trzeba odwiedzić firmy budowlane i porozmawiać o kosztach :( , to już mniej przyjemne , ale nie do uniknienia

Izulek
11-08-2009, 08:18
Hej wszystkim, u nas już budowa na ukończeniu :lol: (o ile kiedykolwiek będzie wszystko ukończone).
Mamy schody prawie gotowe, drzwi wewnętrzne, podłogi za wyjątkiem salonu, szafę w wiatrołapie i garderobie, prawie skończone łazienki, pomalowane ściany oprócz salonu i jutro montują kuchnię.

Chcemy przeprowadzić się około 22 sierpnia.

W dzienniku trochę zdjęć :wink:

kasiulakp
11-08-2009, 09:46
No i w końcu doczekaliśmy się aktualnych zdjęć od Izy :D
Piękne drzwi... takich jeszcze nie widziałam, śliczne... i kolor też suuuper. Obudowę kominka będę miała podobną, z tym,że chciałabym przedłużyć kawałek kamienia żeby można było usiąść koło kominka, no i nie wiem co z półeczkami bo chyba mi się nie zmieszczą :-? albo... ach sama nie wiem. Zobaczymy jak przyjdzie fachowiec, obliczy wszystko i coś zaproponuje... :lol:
U nas dopiero dzisiaj wszedł pan od kafli w wiatrołapie i holu...
Pan od instalacji elektrycznych miał 2 miesiące temu, pozakładać gniazdka, ale zachorował i już drugi miesiąc leże w łóżku... problemy z kręgosłupem. Na szczęście to znajomy, i na pewno dokończy co zaczął i nie oszuka nas :D

wasiek
11-08-2009, 17:32
Iza, gratulacje... :D Kolejni Granatowcy zamieszkaja w swoim nowym domku... :D :D :D . Teraz jeszcze kuchnia i u Ciebie juz gotowe....super. :D :D :D
Pozdrawiam
Nina

damian919
11-08-2009, 20:14
Mam pytanie do tych, którzy już mieszkają albo będą niedługo mieszkali.Zastanawiam się nad budową tego domu ale nie wiem czy salon nie będzie za mały.Czy w tym salonie zmieściłby mi się wypoczynek 3+2+1 i stół z ośmioma krzesłami??

Claudii
11-08-2009, 20:34
Wypoczynek spoko się zmieści a stół jak postawisz wzdłuż okna 3+3+1+1 to też wejdzie.Ja planuję stół na 6 krzeseł,bo koniecznie muszę mieć barek odziellający trochę kuchnię od salonu i 2 hokery.U mnie stół będzie złożony tzn na tyle by spokojnie zjadła przy nim 4 osobowa rodzina.Na czas imprezy rozkładamy.
Szczerze to salon nie jest za duży ,bywają projekty z większymi ale coś za coś :lol:

AGABA2
12-08-2009, 08:44
Iza pięknie... gratulacje..
U nas ruszyła praca i ocieplane jest poddasze.. :)

2magda5
12-08-2009, 11:48
U nas tak własnie stoi stół prostopadle do okna, parapetówy już dwie były,i osiem osób przy stole siedziało i nikt sie nie obijał o narożnik i meble w kuchni
a jak się stół na środek wystawi to można i więcej osób posadzić
w sumie ile tych imprezek się robi w ciągu roku? Chyba, że liczna rodzina...

My mieszkamy już 3tyg, brakuje mi firanek co mnie cholernie irytuje
małżonek wraca po urlopie mam nadzieję że zrelaksowany po dwóch tygodniach wakacji z gadającą przez 15godz dziennie córką :D
i zabierze się za płot i ułozy chodniki oraz dochwaścimy i zasiejemy trawkę
bo na jednej połowie rosną już roślinki i trawka wschodzi a po drugiej dżungla...


Iza czekamy na fotki kuchni, tylko proszę cię zmniejsz je troszkę :lol:

saxys
12-08-2009, 11:52
Moim skromnym zdaniem salon w oryginale jest zdecydowanie za mały jak na dom jednorodzinny.

damian919
12-08-2009, 11:58
dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi;)
a ma może ktoś zdjęcie salonu w pełni umeblowanego tzn ze stołem, wypoczynkiem i kuchnią??

saxys
12-08-2009, 12:29
Damian w oryginalnym projekcie salon z kuchnią ma ok 32 m2. Po odjęciu kuchni na sam salon zostaje ok 20 m2. to jest naprawdę mało. Nie jestem fanem wielgachnych domów ale to naprawdę jest przesada. Najlepiej złóż wizytę komuś kto wybudował według oryginalnego projektu i sam ocenisz.
U mnie po zmianach salon ma pow. 34 m2 i uważam że jest w sam raz. Dodałem też wykusz co nadaje dużo uroku całemu pomieszczeniu. Jeśli chcesz to zapraszam do siebie.

damian919
12-08-2009, 13:53
Tak, tylko ja chciałbym wybrać taki projekt, gdzie nie musiałbym wprowadzać żadnych zmian.A za zaproszenie dziękuję,ale niestety praca praca i jeszcze raz praca a ww wolnych chwilach szukanie projektu, ciężko znaleźć ten wolny czas:(
zastanawiam się także nad projektem "sara" pracowni dom na horyzoncie on jest dla mnie bardziej odpowiedni, ale i droższy w realizacji a wiadomo, że każdy chce jak najmniej wydać:) a mógłbym obejrzeć zdjęcia Twojego salonu?

Izulek
12-08-2009, 14:08
Cieszę się , że Wam się podoba.
Kuchnię montują dzisiaj, skończą w piątek, wkleję zdjęcia i kuchni i schodów bo już będą skończone. Łazienki jeszcze bez luster, kabin prysznicowych i szafek z umywalkami a przeprowadzka w przyszły weekend.

Salon faktycznie duży nie jest. Ale zmieści się jakiś niewielki narożnik, stół i 6 krzeseł napewno. Poza tym jakaś niewysoka komoda pod TV i koniec meblowania, przecież to salon to zbyt wielu mebli nie potrzeba.

saxys
12-08-2009, 14:11
ok postaram się w najbliższym czasie wrzucić jakieś zdjęcia

Izulek
12-08-2009, 14:20
Zmniejszyłam zdjęcia :D

kasiulakp
12-08-2009, 18:07
Ja też bardzo obawiałam się salonu... a raczej tego,że nie zmieści mi się stół, narożnik i barek oddzielający kuchnię... ale jak ściany powstały i wizualnie wyobraziłam sobie wszystko to nie jest tak źle. Fakt salon nie jest super duży, ale moja przyjaciółka ma podobny metraż salonu i kuchni i spokojnie mieści jej się stół z krzesłami, wypoczynek i szafeczka z telewizorem. Nie jest to raczej przestrzeń do biegania ale przecież do salonu nie musimy wstawiać mebli i codziennie nie robimy uroczystych obiadów na conajmniej 10 osób więc myślę,że spokojnie można się pomieścić. Mój co prawda wyszedł troszkę większy niż w projekcie ale to nie było zamierzone :lol: mój ma około 37-38m2. zamówiłam 38m2 płytek...mam nadzieję,że starczy :D
Na dniach będę miała zdjęcia z położonych już w holu i wiatrołapie płytek :) A po weekendzie mam nadzieję,że będę mogła się pochwalić skończoną już łazienką na dole. Jutro zadzwonię do gościa od schodów i umówię konkretny termin montażu, bo wciąż się się nie dogadaliśmy :-?
Iza czekam z niecierpliwością na twoją kuchnię :P

damian919
12-08-2009, 19:51
No ja wolałbym jednak zamiast narożnika zestaw wypoczynkowy 3+2+1 a stół może być z 6 krzesłami, bo tak jak mówisz niecodziennie organizuje się obiad w większym gronie:)
Bede czekał z niecierpliwością na wasze zdjęcia, bo nie ukrywam, że pomogą mi zdecydować czy ten dom jest moim wymarzonym:)
pozdrawiam Damian

JU.JA.
12-08-2009, 20:01
Mnie też salon wydawał się mały , więc kombinowaliśmy jakoś żeby powiększyć to pomieszczenie. Najpierw chcieliśmy zrobić wykusz zamiast tego okna z boku budynku ale nasz projektant odradził nam i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wydłużenie domu o 1 m od strony salonu i kuchni .Teraz salon z kuchnią mają 46 m2 i myślę że będzie dobrze. Zastanawiam się jeszcze nad spiżarką bo okienko okrągłe zrobiliśmy ( dodaje ono tyle uroku temu domowi że nie mogłam z niego zrezygnować) ale nie wiem czy robić tą spiżarkę czy zabudować kuchenne szafki w tym miejscu.
Dlatego dołączam się do prośby o pokazanie swoich urządzonych kuchni . Z chęcią zobaczę.

kasiulakp
12-08-2009, 20:42
:lol: :lol: :lol:
już dzisiaj mam zdjęcia holu wyłożonego płytkami... choć jeszcze bardzo brudne i bez fugi :D
http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260819_327.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260854_328.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260889_329.jpg

a na koniec przypomnę moją dolną łazienkę, choć również nie dokończona. bez podłóg i fug... ale co tam :P
http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260762_326.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260950_325.jpg
podłoga będzie czarna, więc nie będzie aż tak biało i nudno jak w jakimś szpitalu... chyba sama siebie pocieszam, bo mam mieszane uczucia co do niej... :-?
a wy co myślicie??

kasiulakp
12-08-2009, 20:48
aaa... zapomniałam,że w łazience brakuje jeszcze blatu pod umywalkę i samej umywalki...

damian919
12-08-2009, 22:16
łażienka bardzo ładna,a jaki bedzie kolor fugi??

saxys
13-08-2009, 12:55
Pytanie do wszystkich:

JAKIE MACIE OKNA DACHOWE???

Izulek
13-08-2009, 12:55
Fakro :D