PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRANAT pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

wasiek
07-07-2007, 13:23
Na dole w mojej stopce zamieściłam link do mojego kosztorysu. Dla ciekawych ile kosztuje duży granat i dla pozostałych też.... Kosztorys prowadzony jest skrupulatnie, więc koszty te są rzeczywiste. :D
Dla porównania w zakładce obok domu jest kosztorys garażu, który budował mój mąż. Do pomocy - jak już wczesniej pisałam- miał tylko jednego pracownika. Jak widać oszczędności są duże.

sutruh
07-07-2007, 19:42
cześć wszystkim :D

witam serdecznie na forum Gosie i Daniela :D , których dzięki projektowi domu "Granat" mogliśmy gościć u nas na działce i poznać :D :D :D , rzeczywiście jak opowiadałaś macie dużo choinek na działce jeszcze kilka kwiatków jakiś krzewik i ogród zagospodarowany :lol:

dzisiaj wzięłam w końcu kolorową krede i pozaznaczałam, gdzie chcę mieć kontakt, gnazdo i światło zamontowane, nie jest to takie proste jak by się wydawało :wink: , wzięłam się na sposób i po prostu weszłam drzwiami frontowymi i po kolei wyobrażałam sobie cały swój powrót do domu po pracy :lol: :lol: i robiłam X w miejscach, gdzie niby będzie wszystko "pod ręką", teraz jak piszę to uświadomiłam sobie, że do domu będę też wchodziła od strony garażu, jutro musze kolejne X zaznaczyć na ścianach :lol: :lol: :lol: ciężkie to życie inwestora

sylwia 25 to strona do naszego albumu
http://foto.onet.pl/f8031,s82kc3wca1bb

wasiu jak wklejałam ostatnio zdjęcia do albumu to był komunikat dot. zgody na dodanie znajomego, oczywiście kliknęłam ok :D

pozdrawian gorąco, pa Granatowcy :D

misha555
07-07-2007, 21:23
Halo Halo
widze ze forum bardzo sie ozywilo :) bardzo sie ciesze, ze kolejne osoby zdecydowaly sie na budowe tego pieknego domku :)

u nas?? ciagle czekamy na PNB..... a tymczasem odezwal sie majster - niejaki pan marian, ktorego prosilismy o wycene. nie uwierzycie!! za stan surowy otwarty (sama robocizna) wyliczyl ponad 80.000 !!!
chwycilismy sie za glowy z moja druga polowka :evil: nie sadzicie ze troszke przesadzil?

przegladalam kosztorys wasia ale wiem, ze wiele prac bylo wykonywanych w zakresie wlasnym...my raczej zdamy sie na fachowcow, bo zadne z nas nie bardzo ma pojecie o pracach "domowo-budowlanych"

sutruh jedno pytanko: zauwazylam na zdjeciach, ze macie rolety zewnetrzne...jak je montowaliscie? bo nam architekt zapowiedzial, ze zeby je zamontowac w granacie trzeba albo zmniejszyc swiatlo okna, albo wybrac te z mechanizmem/puszka na zewnatrz :(

pozdrawiam coraz wieksza grupe GRANATOWYCH ZAPALENCOW :wink:

wasiek
08-07-2007, 19:51
Gosia, dzięki za pozwolenie dodania się do znajomych :D Teraz będę widziała od razu Twoje nowe zdjęcia.
Agata odezwałaś się i zniknęłaś znowu. Ja powtórzę swoją prośbę z wcześniejszego wpisu....zrób zdjęcia schodów i pokaż jak one wyglądają. Jestem bardzo ciekawa. No i w ogóle pokaż swoją budowę.... :)
Misha555 cierpliwości a pozwolenie na pewno dostaniesz. Dopiero potem zaczną sie Twoje dylematy budowlane.....chociaż teraz tez pewnie już je masz...a te 80 tysięcy to puść z torbami....hi,hih,hi Facet na głowę chyba upadł, żeby za samą robociznę tyle żądać.

sylwia 25
09-07-2007, 09:25
Witajcie!

No dzis ciag dalszy , zaraz jade zobaczyc jak postepuja prace - teraz szałują od ziemi do gory bo tez bedziemy zalewac gruchą.fotki tez bedą :)

Misha555 - o tym PNB cos wiec i tez szlag nas trafiał !!!!! Jesli chodzi o tego fachowca to dajcie sobie spokój bo przegial naprawde .My mamy taką ekipe wiadomo bez faktury jedeen głowny murarz i on w zalezności od potrzeb dobiera d\sbie pomocników ale zazwyczaj jest ich 4 .i Mamy z nimi umówione maź 20 tys zł za stan surowy pod dach bez wieżby i dachu .
Ale ze mamy w panach lekka zmiane konstukcji dachu nad garazem na jednospadowy , czyli odchodzi nam deka nad garazem to liczymy ze ta cena spadnie do 18 tys .a jak to wyjdzie to zobaczymy

pozdrawiam granatowców i zmykamy na budowe :)

sutruh
09-07-2007, 11:05
cześć :D

misha555 też wydawało się nam jak twój architekt radził, że albo miejsze okna - pomysł nie do przyjęcia, albo skrzynki na zewnątrz szpecące dom :evil: , ale jak tak sobie myśleliśmy (bo chciałam koniecznie rolety w oknach) i myśleliśmy :lol: to Piotrek pokombinował i powiedział, że po prostu trzeba podnieść wysokość parteru o 18cm!!!!!! (bo tyle potrzeba na skrzynki) jak sie przyjzysz uważnie to widać na wysokości skrzynek do rolet niższy pustak w koło domu :lol: , no i dzięki kombinatorskiemu umysłowi mojego męża mam rolety :lol:

od dzisiaj głównym tematem jest elektryczność :D w granacie

pozdrawiam serdecznie :D

queene
09-07-2007, 13:01
witam użytkowników i miłośników granatu :) myślałam w pierwszej wersji o szmaragdzie ( -> avatar ) ale granat powoli wysuwa sie na prowadzenie ze względu na koszty i lepiej umiejscowione schody :) minusem granatu jest stosunkowo mały salon dlatego chciałabym zobaczyć granat w wersji powiększonej :) jesli moge prosić o rzut ewent. rysunek - jak to wyszło, myśle jeszcze (wzorem ze szmaragda) o umiejscowienie wykuszu w miejscu jadalni i częściowej sciance miedzy kuchnią i zamianą okienka okrągłego w spiżarni na okno prostokątne wielkości połowy kuchennego...co Wy na to ??

sylwia 25
09-07-2007, 13:47
Witaj queene

My rowniez mysleliśmy o Szmaragdzie ale jednak stwierdzlismy ze toche za duzy jak na nasze potrzeby no i koszty tez przemawiały za Granatem i tak zostało

Jesli chodzi o zmiany o ktorcych piszesz to sa one sensowne , my rezygnujemy ze spizarni na rzecz wiekszej kuni ze wzgledu na to ze w miejscu polaczenia kuchni z salonem bede miala barek ni i nie ma za bardzo miejsca na 2 wysokie szfki , jedna logówka druga to piekarnik i mikrowela dlatego wlasnie nie bedzie okraglego okna i bedzie zabudowany róg w miejscu spizarki

musze zmykac bo mala mi si eobudzila ale wroce to dopisze jeszcze

queene
09-07-2007, 14:39
sylwia25 my chcemy ruszyc dopiero w przyszłym roku - a Ty jak daleko jesteś ?? chętnie obejrzałabym domek na żywo...jest ktoś jeszcze w tym temacie ze Śląska/okolic ??

sylwia 25
09-07-2007, 15:41
Queene my zaczelismy w piatek , zalalismy fundamenty doziemi i dzis ekipa szalowala na nastepna czesc ale niestety pogoda pokrzyzowala plany i zrobili tylko troszke bo strasznie zaczelo lac , zalewanie drugiej czesci mamy ustawione na piatek i mam nadzieje ze tak sie stanie .
W tym roku chcemy miec stan surowy otwarty z polozonym dachem ale bez okien.
Mieszkam w czechowicach wiec tak kolo wrzesnia zapraszam ( a wczesniej na kawke :) ) powinno wtedy juz byc cos widoczne hihihi ( tak liczymy ze we wrzesniu przykryjemy)

sylwia 25
09-07-2007, 15:45
slyszalam ale jeszcze tego niesprawdzilam ze ktos w Tychach wybudowal Granata , mam rodzinke w Tychach wiec pewnie nie bawem tam bede , przejade sie w miejsce gdzie podobno jest i zobacze :)

DaMa
09-07-2007, 19:51
Gosia ogromne dzięki za płytke ze zdjęciami Granacika. Już jest bardzo pomocna, a na pewno nie obejdziemy się bez niej i Waszych cennych wskazówek podczas budowy - planujemy rozpocząć na początku września. :P
W zasadzie to już rozpoczęliśmy - Daniel skrzętnie liczy i mierzy domek i nanosi zmiany na razie na papierze. :D Ale całkiem nieźle mu to wychodzi i jak tak dalej pójdzie to zanim się oglądniemy już bedziemy w nim mieszkać. :D :wink:

Pozdrawiamy Wszystkich gorąco.

wasiek
09-07-2007, 21:45
Miło tak czytać posty innych a nie ciągle swoje :D . To tak apropo braku odzewu z Waszej strony.... :D
DaMa, masz szczęście, że Gosia buduje niedaleko Ciebie i miałaś okazje zobaczyć Granata w rzeczywistości. Większość z nas nie miała takiej okazji. Oglądając dom w rzeczywistości można sobie przemysleć jeszcze przed adaptacją - czego rzeczywiście oczekujecie od tego projektu i jak to ma się do rzeczywistości innych. A z projektem mozna zrobic wszystko oprócz zmiany ścian nośnych. Ja np przesunełam fundamenty, żeby mieć szerszy salon. Nie zmniejszyło mi to za bardzo pomieszczeń po drugiej stronie - bo i tak po wyciągnięciu ścian są duże.
Pamiętam jak sama dzwoniłam do Krajobrazów z zapytaniem czy ktoś już kupił ten projekt i może wybudował. Niestety, otrzymałam odpowiedź, że jestem pierwszą osobą kupującą ich nowy projekt a było to w grudniu 2005 roku. Potem z forum dowiedziałam się, że jeszcze kilka osób kupiło tez ten projekt w tym samym czasie co ja. Te osoby pewnie juz mieszkają w Granacie a ja jeszcze nie .. :(
Ale pocieszam się, że i tak niedługo tam zamieszkam.... :) :) :)

queene poniżej podaję link do strony z moimi albumami. Moja wersja Granta ma 200m2. Jest powiększona i możecie sobie obejrzeć - chociaż na zdjęciach - co zrobiłam, żeby mieć wejście na środku.
http://foto.onet.pl/96q4
Dobranoc wszystkim ..... i .. życzę sobie więcej aktywności na tym forum....
:D :D :D
Agata - ja dalej czekam na zdjęcia..... :)

queene
09-07-2007, 22:25
obejrzałam sobie - ładnie ładnie 8) a ten garaż ogrooomny :) u gory to wygodne mieszkanko sie da zrobić :) jakie plany odnosnie tej powierzchni nad garażem ?? i jeszcze pytanie - ile teraz powierzchni ma Twój salon i kuchnia ??tzn jak zmieniłas wymiary zewn domku ?? domek wygląda bardzo zgrabnie , podnosiłaś ściankę kolankową ?? przepraszam jeśli to gdzieś przegapiłam w Twoich wypowiedziach

i jak to jest z tym kominem bo chyba o tej porze brakuje mi wyobraźni przestrzennej - jak bedzie usytuowany kominek ??

pozdrawiam cieplutko

queene
09-07-2007, 22:27
przeczytałam co napisałam i ....tyyle pytań..a jeszcze nawet projektu nie kupiłam :D ale to mój faworyt

wasiek
09-07-2007, 22:38
Już odpowiadam :)
Garaż ma na dole 60m2 i u góry po podłodze tyle samo. Na dole są dwa stanowiska na samochody i część warsztatowa mojego męża ( Bo On lubi majsterkować :D ) U góry ma być pokój rekreacyjny, typu stół bilardowy, rowerek no i oczywiście kanapa a przed nią telewizor - to drugie hobby mojego męża ).
Powierzchnia salonu to 38m2, kuchnia 7,25m2 spiżarnia 2,80
Wymiary zewnetrzne domu to 9,50 x 12,50
Po drugiej stronie korytarza - pokój ma 18,5m2 łazienka 5,80 pok. gospodarczy 8,65m2.
Scianke kolankową podniosłam o jeden pustak, bo stwierdziłam, że o dwa może źle wyglądać.

wasiek
09-07-2007, 22:41
jeszcze komin - został on zupełnie przestawiony tak, że teraz tworzy ściane spiżarni a kominek będzie w rogu tej ściany i ściany korytarza. Muszę powiedzieć, że okazało to sie bardzo dobrym rozwiązaniem dla naszego dachu, ponieważ nie będzie się zbierała tam woda po deszcu , no i praca dla dekarza przy obróbce blacharskiej jest łatwiejsza. Tak powiedział kolega dekarz.... :D

sylwia 25
10-07-2007, 11:23
Witam sie w kiepskim humorze , bo pogoda psuje plany :( dalej pada i nie moga robic :( oby ta pogoda sie w koncu poprawila

pozdrawiam

Ani@
10-07-2007, 13:07
Ani@ miałam takie same wątpliwości co do okien co Ty. Po długim namysle zrezygnowaliśmy zupełnie ze szprosów a potem również z wersji drewnianej - ale tutaj ze względów finansowych.

Wasiek, przespalam sie kilka nocy z tymi szprosam, z tematem szprosow znaczy sie :lol: i ostatecznie takze z nich zrezygnowalismy, choc pierwotnie bylam na nie strasznie napalona 8) . Czuje, ze po pol roku mialabym tego dosyc, chyba prezentuja sie fajniej gdy patrzy sie na budynek z zewnatrz, ale od srodka okna drewniane wygladaja na ciemniejsze (przez kontrast ze "swiatem zewnetrzym" :wink: ), a szprosy dodaja jeszcze wrazenie wieziennego zakratkowania....choc oczywiscie to kwestia gstu...w kazdym razie szprosy mi sie strasznie podobaja...ale nie u mnie :lol:
Takze onka beda w miare jasne (jasny dab) i jednak meranti (to byl kolejny dylemat :roll: - sosna czy meranti). Trzy miesiace czekania i o prawie 17tys lzejsi.

Sylwia, DaMa, Queene, witajcie i zycze Wam jak najszybszej realizacji naszych granatowych marzen :D

Ja tez pierwotnie myslalam o Szmaragdzie jednak zuelne nie odpowiadal mi uklad schodow. Z tego co do tej pory zdazylam zaobserwowac, jedyna wada Granata jest komin w koszu, jednak mozna to obejsc tak, jak Wasiek - poprzez obrot, lub jak my - mamy miec zalozona rekuperacje i komin w spizarce jest uszczuplony o 2 kanaly wentylacyjne, przez co wychodzi z tego kosza.

sutruh
10-07-2007, 13:12
hej sylwia 25 rozchmurz się, ja pamiętam jaka zła chodziłam przez ubiegłe lato jak były te straszliwe upały a my murowaliśmy sciany fundamentowe od godz. 6 do 9 i póżniej od 18 do 21, bo nie dało się wytrzymać na tym upale, wiem dokładnie jak pogoda może popsuć okropnie plany budowlane, ale niestety nic nie da sie zrobić, ja marudziłam na słońce a Ty teraz na deszcz :lol:
może to cię troche pocieszy, ale ściany naszego granacika muruje sie bardzo szybko, w trzy osoby u nas zajęło to 4 dni, pierwszy dzień poziomowanie a następne trzy to układanie bloczków do stropu :D a w ogóle to strop wylewaliśmy 21 grudnia :lol: bo nie było minusowych temperatur w nocy, teraz troche popada a w grudniu hawaje :lol: i będzie sie budowało
głowa do góry :D jeżeli macie ekipe budowlana to będziecie mieli w ekspresowym tempie wszystko zrobione, nasz dom się buduje "po pracy" i zobacz ile jest wybudowane

pozdrawiam cieplutko :D

sylwia 25
10-07-2007, 16:28
sutruh - dzieki za pocieszenie, mam prosbe jesli masz aklejone fotki z budowy takie szczogólowe to prosze podaj link lub przeslij mi na maila
Bede bbbb wdzieczna

Dla zainteresowanych , w moim podpisie jest link do pierwszego budowlanego albumu :)

wasiek
10-07-2007, 22:02
Witam,
sylwia nie martw sie pogoda wszędzie nie dopisuje. Ja też jeszcze wczoraj cieszyłam się, że pogoda się poprawiła i kolega wrócił do zdrowia to i dach pójdzie migem. A tu niestety, w nocy znowu zaczoł padać deszcz i padał tak gdzieś do godziny 15 po południa no i pracy żadnej. Całe szczęście, że potem tylko lekko siąpiło a pod wieczór całkiem przestało, więc weszli na dach i kila łat przybili.
Wracając do tematu komina, to Gosia ma rację, po przestawieniu komina wyszedł on z kosza to raz a jeszcze druga dobra rzecz to na górze tworzy on ściane małej garderoby w pokoju córki.
Po obejrzeniu twoich fotek , mam pytanie
a dlaczego u Ciebie fachowcy nie zdjęli humusu?
Przeciez to jest wymagane jakąs tam ustawa, tak mówił mi geodeta. Mówił też, że w każdej chwili może przyjść inspektor nadzoru w trakcie budowy i spytać gdzie mamy zdjęty humus.

sutruh
11-07-2007, 06:15
sylwia 25 oglądałam zdjęcia z Waszej budowy i od razu pomyślałam, że kupiliście boisko piłkarskie, powierzchnia prościutka, trawka zielona - super :D
widziałam, że pomagacie sobie płytami chodnikowymi, my tez mieliśmy to szczęście, że gmina wymieniała stary chodnik na kostke brukową, jak tylko to zauważyliśmy od razu do wójta z pismem o pozwolenie sprzątnięcia gruzu i taką mozaiką chodnikową mamy ułożony chudziak na całym parterze, a taras i wejście do domu z krawężników :lol:

napisz mi co byś chciała konkretnie zobaczyć, jakie zdjęcia Cie interesują, jakie szczegóły

kurcze może zacznę w końcu produkcje dziennika budowy? 8) będzie później fajna pamiątka :lol:

pozdrawiam, pa

sylwia 25
11-07-2007, 08:45
Witam,
sylwia nie martw sie pogoda wszędzie nie dopisuje. Ja też jeszcze wczoraj cieszyłam się, że pogoda się poprawiła i kolega wrócił do zdrowia to i dach pójdzie migem. A tu niestety, w nocy znowu zaczoł padać deszcz i padał tak gdzieś do godziny 15 po południa no i pracy żadnej. Całe szczęście, że potem tylko lekko siąpiło a pod wieczór całkiem przestało, więc weszli na dach i kila łat przybili.
Wracając do tematu komina, to Gosia ma rację, po przestawieniu komina wyszedł on z kosza to raz a jeszcze druga dobra rzecz to na górze tworzy on ściane małej garderoby w pokoju córki.
Po obejrzeniu twoich fotek , mam pytanie
a dlaczego u Ciebie fachowcy nie zdjęli humusu?
Przeciez to jest wymagane jakąs tam ustawa, tak mówił mi geodeta. Mówił też, że w każdej chwili może przyjść inspektor nadzoru w trakcie budowy i spytać gdzie mamy zdjęty humus.

Nie mam pojecia czemu tego nie zdjeli , a zadalm i m to samo pytanie i odpowiedzieli ze ta darzn beda sciagac po zalaniu zaszalowanych fundamentów do góry i zanim beda zasypywac gruzem i zalewac srodek to zdejmą co trzeba :-?

sutruh - ha no tak interesuje mnie wszystko , bo tak jestem podekscytowana ta budowa ze interesuje mnie wszystko a najbardziej wielkosc wszystkiego jak juz sa sciany hihihi , pewnie mnie rozumiesz - przypuszczam ze kazdy sie tak fascynowal

sutruh
11-07-2007, 10:49
sylwia 25 hihihihih to nie zastaje Ci nic innego jak po prostu wybrać się do nas na wycieczkę :D z miarką i projektem :wink: żartuje, widziałam jakie kilometry ode mnie jest Wasza miejscowość :D

wieczorem powklejam zdjęcia, które przesłaliśmy Gosi i Danielowi to sobie pooglądasz, a we wrześniu wybieramy sie na tydzień w Beskid Niski to może będziemy gdzieś blisko Was jechać i wpadniemy na przegląd Waszej budowy :D

pozdrawiam, Gosia

sylwia 25
11-07-2007, 11:15
sylwia 25 hihihihih to nie zastaje Ci nic innego jak po prostu wybrać się do nas na wycieczkę :D z miarką i projektem :wink: żartuje, widziałam jakie kilometry ode mnie jest Wasza miejscowość :D

wieczorem powklejam zdjęcia, które przesłaliśmy Gosi i Danielowi to sobie pooglądasz, a we wrześniu wybieramy sie na tydzień w Beskid Niski to może będziemy gdzieś blisko Was jechać i wpadniemy na przegląd Waszej budowy :D

pozdrawiam, Gosia

Moj mąz aktualnie jest niedalego Was ale ze jest z ludzimi ( jezdzi z maszynistami Lotos Kolej na podmiany itp..) pewnie gdyby nie to to by Was odwiedzil , ja tez bardzo chetnie no ale to strasznie dalego a ja mam 2 male ogonki hihihi.
czekam z niecierpliwoscia na fotki moj mail jest w profilu jakby co

.A we wrzesniu to juz napewno cos bedzie widac u nas , wiec serdecznie zapraszamy !!!!!

queene
11-07-2007, 11:26
.A we wrzesniu to juz napewno cos bedzie widac u nas , wiec serdecznie zapraszamy !!!!!
to jeśli mozna to ja też sie wproszę na podglądanie ;)

sylwia 25
11-07-2007, 11:58
.A we wrzesniu to juz napewno cos bedzie widac u nas , wiec serdecznie zapraszamy !!!!!
to jeśli mozna to ja też sie wproszę na podglądanie ;)

zapraszam :)
Ty nie masz daleko 40 minutek drogi :)
mozesz przyjechac chocby dziś :)

Bylam na budowie robota idzie , koncza szalowac i zalewamy w piatek od 7 :)

sylwia 25
12-07-2007, 14:28
stwierdzilam ze napisze choć dzein dobry w ten dzionek
bo nasz topic spadł na 2 stronke :o

2magda5
12-07-2007, 19:28
qurde wszytkim GRANAT rośnie a my czekamy jak chudziak wyschnie murarze mają byc "16 lipca albo po 20" - cytat majstra, sprecyzowal sie, że hej a my planujemy 20 wypad na tydzien

wasiek
12-07-2007, 20:07
Witam,
Sylwia Ty masz dobrze, u Ciebie przynajmniej jest pogoda i można zalewać.... :) u mnie na północy pada i nie można robić dachu.... :( Znowu wszystko się poprzesuwa.....
Agata gdzie są zdjęcia pochwal się.......jak wygląda juz Twój Granacik, bo mój tak......
http://images27.fotosik.pl/25/422d8804263d2068med.jpg

2magda5 powoli a Twój granat tez będzie duży..... :D :D :D

sylwia 25
12-07-2007, 21:17
Wasiek - no wierze ze u Was kiepskawa pogoda ale nas tu tez nei rozpieszcza i woczraj i dzic caly dzien pada co prawda przelotnie ale i tak jest brzydko i co najgorsze zimno brrrrrrrrrrr , tak czy tak jutro zalewamy bo szalunki gotowe i mowia ze trudno jak bedzie padac nic sie strasznego nie stanie tylko atmosfera bedzie kiepska i wszyscy zmokną no ale mam nadziej ze chociaz jutro rano poogoda dopisze czego i Tobie serdecznie zycze :)

2magda5 - bedzie dobrze bedzie rosło !!!!!!!!!

wasiek
12-07-2007, 22:06
A dziękuję Sylwia, dziękuję i mam nadzieję, że ( oglądałam prognozę pogody ) będzie ładnie i znowu u mnie robota ruszy, tak jak i u Ciebie.... :D :D :D

sylwia 25
13-07-2007, 14:02
no to wklejam parę fotek :)

robota wykonana :)

pomocnik murarza po zakonczonym zalewaniu zrobil wieche hahaha

http://images23.fotosik.pl/25/eadc42dadacaf5aam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eadc42dadacaf5aa.html)

http://images26.fotosik.pl/25/dc8289cd5116046am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc8289cd5116046a.html)

http://images24.fotosik.pl/25/36afcdfeb7d06631m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36afcdfeb7d06631.html)

i nasza córcia
http://images30.fotosik.pl/25/29c8f9cb623b42e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29c8f9cb623b42e3.html)

wiecej nowych zdjęc w albumie

wasiek
13-07-2007, 17:28
No Sylwia ładnie, a nawet bardzo ładnie. :D Jak to miło jak praca sie posuwa do przodu. U mnie też w tej chwili robia dach. Deszcz padał a nawet powiedziałabym, że lał do południa a teraz troszke sie przejaśniło więc, pojechali robić dach.
Gosia, oglądając raz jeszcze Twój album- stan surowy zamknięty- zauważyłam, że masz drzwi Gerdy takie jakie mi tez wpadły w oko :D Ja wprawdzie jeszcze nie kupiłam drzwi bo jeszcze szukam ale juz niedługo muszę to zrobić, bo mój mąż zastanawia się czy wstawiać już okna. Ja jestem za tym, żeby jeszcze nie wstawiać, bo jest lato i jak będą robione tynki to szybciej to wszystko wyschnie. No, ale zobaczymy.
Mam pytanie, czy planujecie u siebie centralny odkurzacz?
Zastanawiałam się też nad rekuperatorem z GWC i nawet byłam za - ale kolega ( dobry fachman ) odradził mi. Wskazał, że mam dobrą wentylację grawitacyjną dla wszystkich pomieszczeń, okna do tego z mikrowentylacją i to powinno wystarczyć. Poza tym powiedział, że za późno o tym pomyślałam. Trzeba było wczesniej, to wtedy nie robiłoby sie komina z wentylacją. Pewnie ma rację.....

sutruh
16-07-2007, 11:04
Wasiek wiesz co, może te drzwi sa ładne, ale teraz to wiem, że bym się nie zdecydowała na drzwi firmy gerda :evil: od dwóch miesięcy czekamy na razpatrzenie reklamacji :evil: (mamy porysowane lustro weneckie, akurat na wysokości oczu, co wychodzę z domu to mi się ta ich opieszałość i olewatorstwo przypomina), nie tej firmy drzwi!!!, jeżeli jest wszystko ok to nie ma sprawy, ale jeżeli chodzi o reklamacje to (bardzo delikatnie powiedziawszy) są okropni :evil:

z odkurzacza centralnego rezygnujemy, jeżeli chodzi o rekuperator to Twój kolega ma "niby" rację biorąc pod uwagę samą wentylację domu, jeżeli są odpowiednio i dobrze zrobione kanały wentylacyjne, jeżeli są odpowiednie okna to ok. wentylacja będzie działać bez zarzutu w całym domu, ale biorąc pod uwagę np. koszty związane z ogrzewaniem domu z utrzymaniem ciepła, jego izolacją to już na pewno nie jest tak fajnie i rekuperator wygrywa z kanałem wentylacji grawitacyjnej, w sterowaniu rekuperatorem możemy dowolnie regulować siłą nawiewów i wywiewów, jeżeli planujemy imprezkę to przęłaczamy na większą siłę i na pewno goście nie będą się dusić i nie będzie potrzeby otwierania okien i wpuszczania komarów :D
jestem za motowaniem centrali rekuperatora w budowanych w nowej technologii domach, gdzie zależy nam na zminimalizowaniu mostków termicznych, do solarów nie jestem aż tak bardzo przekonana, ale to pewnie przez cene jaką byśmy musieli zapłacić za ten system :lol:

a ktoś z Was planuje np. ogrzewanie wody użytkowej solarami? jestem ciekawa kosztów inwestycji

Sylwia dostałaś płytę? coś dzisiaj chyba ciężko pracujesz bo nie widać Cię na gg :D

pozdrawiam, Gosia

sylwia 25
16-07-2007, 12:08
Witajcie !
Sutruh - az tak ciezko to nie pracuje , dzis murarze sciagają sząłuki i obkopują do izolowania , ja czekam az moja mala pannica wstanie i jedizemy troche sie podusic na dzialce , ja chyba lezaczek a dzieci basen , bo narazie dla mnie zbyt wiele roboty nie ma ( oprócz podlewanie fundamentów hihih co przez dzien robia murarze a my wieczorkiem )
płytki jeszcze nie ma :(

Wasiek - mysle ze robota idzie i u WAs bo pogoda sie poprawila ale ze skrajnosci w skrajnośc , no cóz lepszy taki upał niż ulewa , czekam na nowe fotki dachu :)

2magda5 - i jak chudziak wysechł , zabrali sie za robote ??zapomniałam spytac gdzie sie wybieracie ??

queene - i jak tam , podjeliscie decyzje oi projekcie ??? , moze jednak wpadniesz na kawke to poogladasz sobie nasz projekt szczegółowo i pogadamy co ???




pozdrawiam papa

DaMa
16-07-2007, 13:37
Witam Wszystkich GRANATOWCÓW!
Dzisiaj byłem u architekta aby naniusł nam zmiany w projekcie ale on najpierw kazał mi kupić mapę i podbić u geodety.
Za moje przeróbki zarządał ok. 2400 zł, powiedział, że to i tak tanio bo przyniosłem mu dwa projekty i potraktował mnie ulgowo. Co o tym sądzicie szukać innego czy to dobra cena?
Gosia- chciałem też aby usunał komin i zostawił jeden tylko kanał wentylacyjny do kuchenki bo również planujemy zakupić rekupuratory(wydaje się świetny pomysł).
Pozdrawiam!

2magda5
16-07-2007, 14:19
Chudziak pięknie schnie przy 35 stopniowym upale, ekipa bedzie dopiero 1 sierpnia :-? więc spokojnie jedziemy w lubelskie (do tesciowej)

DaMa
16-07-2007, 14:54
Witam!
Gosia- napisz coś o tych rekuperatorach czy już zakupiliście? czy Piotrek sam będzie je montował? jaki koszt? na jakim etapie się to montuje?
Pozdrawiam!

wasiek
16-07-2007, 21:36
Miło patrzeć a jeszcze lepiej czytać informacje od Was :D :D :D
Wiem, że budowanie to ciężka sprawa i powolna ale zawsze cos się rusza do przodu. Ja np mam dachówki juz na dachu - przygotowane do rozłożenia....:-)

http://images23.fotosik.pl/29/e1f73b3bf63c7cf9med.jpg

wasiek
16-07-2007, 21:52
a tak w ogóle to gdzieś nam znikneła z forum AGATA, która zupełnie sie nie odzywa....
Ani@ która tez nic nie pisze, pomimo, że prace nad jej granatem na pewno juz są daleko posunieta.... Fato, który deklarował, że jak zacznie budować to pokaże nam duzo zdjęć ... i nic cisza zupełna, ładnie to tak????
Nie wspomnę o Anijce, która miała chyba najdalej posuniętą budowę i nic cisza....
2Magda5 też mogłabyś cos opisać wiecej.... :)
Tak czy inaczej tylko sutruh i Sylwia potrafią znaleźć czas coby troszke opisac swoja budowę. Oczywiście nie umniejszając pozostałym, którzy od czasu do czasu si,e odezwą.
Misha555 a co u Ciebie słychać, a????

sutruh
17-07-2007, 06:33
DaMa Piotrek sam będzie podłaczał reku bo mamy wielu fajnych znajomych, z których jeden zajmuje się montażem między innymi też reku i powie nam co i jak powinno być zrobione. Jeżeli chodzi o instalacje to oczywiście rury montujemy jeszcze przed tynkami tak jak wszystko inne do schowana w ścianach, natomiast centrale po całym bałaganie zaraz przed wprowadzeniem i wszystkimi papierologiami związanymi z zakończeniem budowy
jeżeli chodzi o koszty zakupu całej jednostki wraz z montażem to ludzie z forum podają cenę około 12.000tys, musisz poczytć o tym na forum
a architekt to Wam niezłą cenę zaśpiewał, teraz to Wam się zacznie wydawanie pieniędzy :wink:

Wasiek Twoja budowa może z początku nie była szybka, ale widzę, że rozkręca się wspaniale, życzę oby tak dale było :D
Wasiu napisz mi, bo może źle doczytałam, ale Wy chcecie przed oknami jeszcze zrobić tynki?

"...bo mój mąż zastanawia się czy wstawiać już okna. Ja jestem za tym, żeby jeszcze nie wstawiać, bo jest lato i jak będą robione tynki to szybciej to wszystko wyschnie."

pozdrawiam z upalnej Zielonej Góry

[/b]

2magda5
17-07-2007, 08:25
U nas dopiero sie ruszy jak murarze wejda w sierpniu a tak nic na budowie sie nie dzieje, do końca roku planujemy
- zadaszyć
- okna wstawić
- ściany działowe postawić
a reszta prac od wiosny

sylwia 25
17-07-2007, 08:56
DZien dobry
Jestr strasznie goraco, wiec narazie siedzimy z dzieciakami w domu , pojedizemy na dzilake kolo 14 jak moja mala pyza wstanie z II spania

Na budowie :
odszalowali fudnamenty
wyczyscili deski , poukladali
dzis wykopali ze srodka humus i i biora sie za izolacje wewnetrzna
potem rury , gruz , pospóła i piach
a w piatek planujemy lac chudziaka

dzis porobie kolejne fotki i beda w albumie :)
tymczasem pozdrawiam gorrrrrrąco!!!!!!

2magda5 - no ładny macie plan :) my planujemy w tym roku przykryc a okna na wiosne ,

Wasiek - prosimy wiecej fotek !!!!!

misha555
17-07-2007, 17:26
Halo po dłuższej przewie,
troszke sie wytlumacze....niedawno wrocilam do pracy po urlopie maciezynskim i mam strasznie duzo pracy...nie mam kiedy zasiasc przy komputerze dla przyjemnosci...no a do tego wlasciwie nie bylo za bardzo o czym pisac...
dzis skosili nam rzepak i w koncu widac zarys naszej dzialeczki :) juz zaczynam to sobie wszytsko wyobrazac 8) gdzie bede siedziala przy kawce, na co bede spogladala przez okno kuchenne (stawek otoczony wierzbami placzacymi :) ) eeeh, juz by sie chcialo zaczac budowe...
prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia odbierzemy PNB :lol: potem jeszcze tylko kilka formalnosci i......
no wlasnie
.....i czekanie na oferty - cos w tym naszym rejonie budowlancy nie sa chetni na robote, chyba maja jej pod dostatkiem, bo o lenistwo wielkopolan raczej sie nie posadza :)
ale poczekamy.....w koncu wszyscy na cos czekaja :wink:
jak sie cos ruszy, to nie omieszkam sie pochwalic :P

a tak czytajac to forum od czasu do czasu widze, ze Wam Wszystkim za to robota idzie calkiem szybko :) az serce roscie - ciesze sie razem z wami, majac jednoczesnie nadzieje, ze jak my w koncu zaczniemy, to tez pojdzie nam wszytsko w tym tempie :D

pozdrawiam i uciekam do mojego brzdaca, bo przy tych piekielnych upalach kiepsko mu sie zasypia.....

wasiek
17-07-2007, 20:16
Gosia, tak sobie myślę, że lepiej bedą nam ściany schły jak najpierw zrobią się tynki wewnetrzne, potem wstawimy okna i obróbka tynku wokól okien. Przez sierpien jeszcze mury mogą schnąć, oczywiście jak nie będzie pogody deszczowej takiej jaka była w ubiegłym roku w sierpniu. Ale jak to wszystko bedzie wyglądać to zależy od mojego męża i grupy która będzie robic tynki. Niby mam zaklepaną na początek sierpnia. Pytanie czy coś z tego wyjdzie??? Pożyjemy zobaczymy... :) Dzisija nie miałam ani czasu ani siły (temperatura ) żeby jechac na budowę.

Izulek
18-07-2007, 21:33
Witam,
rozważamy budowę Granata (chociaż w grę wchodzi też Tymek z Horyzontu).
Mam do Was już budujących pytanie odnośnie łazienki na górze: gdzie przewidujecie (o ile wogóle) kabinę prysznicową?
I w jaki sposób powiększyliście to pomieszczenie, do którego przechodzi się z łazienki?
Pozdrawiam

Ani@
18-07-2007, 22:28
Hej :D
Wasiek, dzieki za pamiec. Juz raporuje, co tam u nas slychac - a wiec dzis wrocilam z dzialki z guzem na glowie wielkosci jajka...co prawda przepiorczego, ale jednak :lol: -> wchodzac po schodach na gore nie zauwazylam, ze majster polozyl na stropie krokiew i z impetem uderzylam w nia glowa :roll:
U nas czas na murlaty i krokwie.

Wasiek, mnie jakos ten centralny odkurzacz malo pociaga :wink: przyznam, ze nie zaglebialam sie w ten temat, ale zastanawiam sie, co sie dzieje, jak niechcacy wciagnie sie jakis rozlany slodki napoj, ktory po wyschnieciu osadzi sie na sciankach instalacji i potem bedzie zbieral kurz i rozne brudki?
Rekuperator bedziemy mieli - teraz mamy wykonane przepusty na rury pomiedzy kondygnacjami.
Mocno zastanawiam sie tez nad polozeniem instalacji od solarow, ale na razie samej instalacji. Kolektory dokupilibysmy jednak pozniej, bo to zdaje sie wieksza czesc tej inwestycji. Ale to musze sie zainteresowac tym tematem - czas najwyzszy, bo instalacje zgodnie z planem mamy klasc za poltora miesiaca.

Wasiek, bedziemy miec tynki cementowo-wapienne i majster tez mowil, ze najpierw (gdy jeszcze nie bedzie okien) polozy ta spodnia warstwe (szara), ktora zawiera najwiecej wody i dopoki nie dowioza okien - pewnie spora czesc zdazy odparowac.

Na okna czekamy 3 miesiace :o - mamy obiecany termin na 10 pazdziernika. Ostatecznie zdecydowalismy sie na drewniane (jednak bez szprosow :lol: ), kolor jasny dab, w meranti.

Znalazlam tez fajne drzwi zewnetrzne firmy CAL, ze wsp. przenikania ciepla 1,1, wiec calkiem sensowne (sa grubsze niz standardowe - 78mm).

Izulek - ja tego pomieszczenia nie powiekszalam, mam nadzieje zmiescic tam suszarnie, a moze nawet pralke (to bylby ideal). Zaplanowalam tam dodatkowo okno polaciowe.
Z kabina na gorze tez mamy problem - w najgorszym wypadku bedzie to prostokatna wanna z kabina prysznicowa, jednak mam nadzieje zmiescic odzielnie kabine i odzielnie wanne. Ale musze poczekac, az bedzie dach, bo musze zobaczyc te powierzchnie na zywo :)

Misha - w takim trzymam kciuki za znalezienie solidej i w miare niedrogiej ekipy :D

Pozdrawiam tez Magde, Sutruh i Sylwie.
Na razie Granatowczynie!

Izulek
19-07-2007, 08:16
Ania , ja też planuję tam dodatkowe okna dachowe. Zastanawiam się jednak, bo niektórzy z Was podnoszą ściankę kolankową. Jak to wtedy wygląda? Dach nad garażem jest na równi dachu domu czy jednak trochę obniżony? I co ze ścianami tego pomieszczenia? Czy powiększacie to pomieszczenie po obrysie ścian (nie wiem jak to powiedziec - zupełny laik ze mnie :) )

sylwia 25
19-07-2007, 08:34
Witam !

U nas od wczoraj laba na budowie , robotnicy nie maja co robic bo przez te upaly jest u nas zakaz poruszania sie samochodem ciezarowym i nie mamy jak przewieźc gruzu do chudziaka :( mój maz kombinuje i zalatwia moze dzis po poludniu sie uda wtedy przyjda rozgarna i beda zasypywac żwirem i piachem , a moze sie uda ze jutro zalejemy

Ani@ - moze jakis fotki z Twojej budowy co???Chetnie poogladam :)

Izulek - my wogule zrezygnowalismy z tego pomieszczenia , poniewaz zmieniamy konstrukcje dachu nad garazem na jedno spadowy i nad garazem nie bedzie deki i garaz bedzie wysoki a w przyszlosci z boku bedzie drabinka i gora bedize zagospodarowana w formie schowka
Jesli chodiz o kabine to tez chcialam ja dac na gorze i wanne równiez ale wczoraj z mezem doszlismy do wniosku ze jednak kabina bedzie na dole a to glownie ze wzgledu na to ze chcemy wykonczyc dół i sie wprowadzic a dopiero potem gore sukcesywnie ( mieszkamy w wynajmowanym mieszkanku i chcemy jak najszybciej stad uciekac ze wzgledu na koszty , wole placic rate za kredyt kotry bedizemy brac na wykonczenie niz placic kupe kasy za czynsz i odstepne )

Misha - no to szukajcie , szukajcie i zycze szybkiego ropoczecia budowy !!!!

Sutruh - jak wiesz plytka dotarła , bardzo dziekuje - jest przydatna :)

Pozdrawiam wszystkich granatowców !!!

Ani@
19-07-2007, 13:03
Izulek, ja nie podnosilam scianki kolankowej domu ani nie dodawalam cegiel w pomieszczeniu nad garazem.
Nawet przez czas jakis rozwazalam podniesienie o jedna cegle, ale balam sie, ze dom bedzie jednak inaczej wygladal, ze zmienia sie proporcje i sobie darowalam. Do tego pomieszczenia nad garazem jest zejscie z lazienki - bedzie tam jeden schodek (to widac jezeli spojrzysz na boczna elewacje na stronie krajobrazow (http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/granat/elewacja.php?obrazek=domki/granat/granat_boczna1a.gif&nazwa=GRANAT) . Ciekawa jestem ile tam bedzie realnie miejsca, bo dach zaczyna sie od razu od stropu, czyli w ogole nie ma tam scianki kolankowej :( moze dodanie cegly w tym pomieszczneniu nie zmieniloby diametralnie wygladu budynku, jednak w moim przypadku jest juz po tzw "ptakach".
Ja sie zastanawiam, czy w lazience na tej scianie po prawej od wejscia nie zmiescilaby sie jednak i wanna i prysznic (wanna bylaby czesciowo pod skosem) - bede miala murowany brodzik, wiec wielkosc kabiny jest do dobrania w zasadzie dowolnie. Nie zalezy mi na duzej wannie, w sumie to moglabym sie w ogole obejsc bez niej, ale mam male dzieci, ktore sa totalnymi amatorami dlugoch kapieli, takie wodniki szuwarki :lol: , wiec nie bede ich pozbawiala tej niewatpliwej przyjemnosci kapieli w wannie :D

Jeszcze zapomnialam napisac, ze zmienilam troche ksztalt tarasu i ganku wejsciowego oraz balkonika. Ksztalty wyrownalam do katow prostych, nie wiem ile racji ma moj wykonawca i czy nie jest to dla niego po prostu latwiejsza praca :wink: , ale powiedzial, ze gdy bede katy proste, to mozna stosowac gres z "noskiem", a tak to trzeba kroic te kafelki, laczenie byloby z takich metalowych cienkich listewek, ktore umieszcza sie tam, gdzie jest kant", jednak moze sie zdarzyc, ze wniknie tam woda i przy mrozach moze byc problem. Mam nadzieje, ze moje laickie tlumaczenie jest choc troche zrozumiale :lol: koniec koncow nie mam lukow, tylko prostokaty.

Sylwia, juz niedlugo cos pokaze :) u nas tez dzis laba - tzn. na budowie nic sie nie dzieje, ale panowie w swojej "bazie" impregnuja wiezbe, murlaty sa juz przykrecone. Jednak pojechalam na budowe, aby napisac milym panom kreda przy otworach okiennych do jakich wielkosci maja zmiejszyc okna, aby jak przyjada okna wszystko do siebie pieknie pasowalo.

No, koncze i lece robic dla dzieciakow galaretke z jagodami i poziomkami z dzialeczki mamy...mmm...mam nadzieje, ze juz niedludo beda to owoce z mojej grzadki przydomowej :)

Izulek
19-07-2007, 14:17
No własnie Ani@ - w tym pomieszczeniu może byc nisko - tego się obawiam, więc chciałabym podwyższyć tam sciankę kolankową. Myślę także o zrobieniu wykuszu/wykusza w jadalni i nad nim balkonika.
Chciałabym takze aby taras był nie tylko od strony ogrodu,ale także od strony jadalni (u mnie to południowo-zachodnia strona, więc fajnie posiedziec wieczorkiem na tarasie), nie wiem tylko na ile zmieniłoby to wygląd zewnętrzny domku.
Jeśli chodzi o prysznic w łazience na górze - to być może zmieściłby się tak jak piszesz, jestem jednak ciekawa jakie wymiary ma łazienka (szer i dł, po podłodze).
A może mogłabyś przesłać mi rzuty poddasza i parteru z wymiarami ? ([email protected]).
No i napisz gdzie oglądac Twoje zdjęcia :) masz swój album?
Pozdrawiam
Iza

anijka
19-07-2007, 14:43
Witam po długiej nieobecności,
jesteśmy na etapie kładzenia wszystkich instalacji, właściwie to już niewiele pozostało. Okna juz są wstawione, dach prawie przykryty (blachodachówka plannja) i pozostają tynki i cała reszta.

Wasiek - niestety jeszcze nie mieszkamy, planujemy przeprowadzke w listopadzie i sama bym chciała znać wrażenia z zamieszkiwania w granacie...

Jeśli chodzi o kabinę prysznicową i wannę w łazience na górze - nie ma żadnego problemu, jest sporo miejsca i na jedno i drugie i nawet jest kilka wariantów: kabina może być w rogu na wprost wejścia (my przerzuciliśmy drzwi na stryszek do pokoju obok) lub na sciance po lewej stronie wejścia i z wanna tez mozna pokombinować i to całkiem sporą. My rezygnujemy z kabiny na górze.

Izulek - u nas wszystko jest tak jak w projekcie, nie podnosiliśmy kolankówki i w pomieszczeniu nad garażem jest dużo miejsca (20 m2 po podłodze) i swobodnie mozna sie poruszać. Planuję tam urzadzic garderobę, wstawilismy okno dachowe, w planach były dwa, ale z jednym jest ok., drugie dodatkowe dachowe zostało wstawione na klatce schodowej i był to bardzo dobry pomysł, ponieważ w holu panowały egipskie ciemności. Postaram sie zamieścić zdięcia następnym razem. Skosy dobrze byłoby zabudować ok 50 cm po każdej stronie, bo nic tam sie nie ustawi. Myślę, że można tam urządzić nawet pokój, ale to juz kwestia potrzeb.

pozdrawiam wszystkich budujacych i życzę wytrwałości
ps. jutro zamieszczę zdięcia

wasiek
19-07-2007, 18:07
No jak miło :D jak jest nas tak dużo.. :) :) :)
Witam potencjalną właścicielkę naszego projektu ( Izulek )
i w szczególności Anijkę :) Miło, że się odezwałaś i pokażesz nam zdjęcia...
Fajnie byłoby gdyby jeszcze Gata sie odezwała i pokazała mi swoje schody....
Anijka a Ty jakie masz schody? wylewane czy drewniane? Możesz pokazać jak one wyglądają w środku?
Widzę też, że skopiowałaś mój projekt doświetlenia klatki schodowej.... Ja wprawdzie nie mam tutaj ściany tylko podciąg ale za to dach nad tarasem mam dużo dłuższy niż w projekcie i dlatego okno w dachu na klatce rozjaśni mi przestrzeń korytarza i salonu....ja już to widzę, chociaż okna jeszcze nie mam....
Anijka zrób też zdjęcie tego okna na korytarzu, oki?
Tylko nie zagiń nam znowu .... :wink:

Izulek
19-07-2007, 18:21
Witam ponownie,

bardzo się cieszę że mogę tak dużo poczytać o Waszych domkach.
Jestem już prawie zdecydowana na granacika :)
Przekonują mnie slowa anijki o łazience na górze i pomieszczeniu nad garażem, które mimo że bez żadnych zmian jest jak pisze duże.
My planujemy zostawić drzwi z łazienki i tam zrobić pralnio-suszarnio -graciarnię :)
I pomysł z oknem na klatce schodowej też skopiujemy :)
Oj czekam z niecierpliwością na zdjęcia anijko :)
Pozdrawiam

Ani@
19-07-2007, 19:31
O, super, ze sie odezwalas Anijko :D i dziekuje za dobre wiesci odnosnie powierzchni w pomieszczniu nad garazem, czyli jest szansa, ze pralka i suszarka sie zmieszcza :lol:
Swoja droga to troche nienormalne, ze Krajobrazy nie sa w stanie udostepnic powierzchni pomieszczen na pietrze mierzonych po podlodze (przynajmniej mnie tak poinformowano :-? )
Bardzo jestem ciekawa zdjecia z doswietlona klatka schodowa - moj maz sugeruje takie rozwiazanie, ale ja do konca jeszcze nie jestem przekonana...ale to mialoby tez te zalete, ze doswietliloby pewnie czesciowo na gorze ten "korytarzyk" (czesc drzwi chce zrobic pelne, wiec bez tego okna moze byc ciemnawo). Takze tez z niecierpliwoscia czekam na foty :)

Wasiek, a jakie schody Cie interesuja? Ja mam lane i tak zrobione, by maksymalnie wykorzystac powierzchnie pod nimi (zamierzam tam zrobic drzwi i schowek). moj wykonawca mowil, ze mial z tym wiecej roboty, ale przynajmniej optymalnie wykorzystal powierzchnie (powiedzial, ze byloby mu duzo latwiej dac po srodku tego pomieszczenia slup jako podpore schodow, ale to oczywiscie utrudnialoby korzystanie ze schowka)

Jeszcze sie zastanawiam z tym oknem na klatce - na jakiej ono bedzie wysokosci? - tzn, czy bedzie sie dalo bez ewolucji na stopniach je umyc?

Izulek, ja tez mam w planach taras od strony jadalni, ale zrobiony z takich drewnianych podestow, nad kolejnym balkonem sie zastanow, bo balkon to newralgiczna czesc (jezeli chodzi o mostki termiczne) i wydaje mi sie (na podstawie wlasnych doswiadczen), ze z balkonikow rzadko sie korzysta...taras to co innego, choc wiado, sprawa upodoban 8) z drugiej strony gdy zdecydujesz sie na wykusz, to nie bedzie raczej innego wyjscia niz balkon powyzej.
Zdjecia obiecuje wstawic, plany musze zeskanowac, takze prosze o cierpliwosc :oops: ale bede pamietala, by Ci je wyslac.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie - czy ilosc stopni kominiarskich i law zachowalyscie jak w projekcie? Ja sie sklaniam ku zrezygnowaniu z polowy (dojscie dla kominiarza jest z obu stron, ale zastanawiam sie, czy bylby dla niego problem przejsc po kalenicy :lol: - moje rozwazania biora sie oczywisce z checi zaoszczedzenia - bede miala dachowke ceramiczna i te dodatki w postaci m.in stopni i law sa koszmarnie drogie...tylko ciekawe, czy nie ma przepisow regulujacych te kwestie...

wasiek
19-07-2007, 20:48
Ani@ jak możesz to pokaż mi zdjęcie swoich schodów. Ja chcę mieć schody drewniane i z tego samego drewna zrobione drzwi wewnętrzne i obłożenie podciagu i filara. Co do okna to mam dla Ciebie raczej złą informację. Niestety, nie da się go umyć bez wymyslania sposobu ... a jak tam się dostać?... :D Tak jest u mnie ale ja mam wysokość na parterze 2,80. Później będę sie martwić jak umyje to okienko... a co tam- jutro tez jest dzien jak mówiła Scarlet O`hara.
Balkon nad salonem miałam w pierwotnej adaptacji ale później stwierdziłam to co napisałąś, że i tak nikt z niego nie będzie korzystał. Poza tym mam tyle tarasu ( który chće zrobić z drewna egzotycznego ), że nie widzę potrzeby dodatkowego miejsca na zacieki....

anijka
20-07-2007, 13:28
Witam i podaję link do zdjęć

http://irek31.fotosik.pl/albumy/231583.html

Izulek
20-07-2007, 14:04
Anijko super zdjęcia :). Teraz czekamy na Anię :)
Ania, ten balkon to mąż mi wybija z głowy :lol: , więc może coś w tym jest.
Anijko a mogłabyś powiedzieć czy na jakimś zdjęciu jest to pomieszczenie nad garażem?
Pozdrawiam
"prawie" granacikowa :)

anijka
20-07-2007, 14:48
Izulek - nie wiem dlaczego chcecie zrezygnować z balkonu, żaden koszt tylko nieco więcej pracy. Zmodernizowałam album i zamiesciłam opisy, więc z łatwoscią znajdziesz to pomieszczenie.

Ania@- zmieści Ci się i pralka i suszarka i kanapa i barek czy tv - jesli będziesz się nudziła w oczekiwaniu na zakończenie prania. Co do okna na klatce - sama ocenisz czy jest potrzebne, wg mnie - niezbędne, choć kłopot z jego umyciem będzie spory...

Wasiek - zmiesciłam zdięcia okna, ale nie oddaja one widoku realnego, trudno jest uchwycic perspektywę, moze potrafią to robić profesjonaliści. W reczywistosci efekt jest o wile ciekawszy i jest to zmiana, która najbardziej mnie cieszy. Wasiu - jakie masz rozwiązanie miedzy kuchnią i salonem i co ze spiżarką?

Pozdrawiam

Ani@
20-07-2007, 19:58
Anijka - serdeczne gratulacje, domek nabiera ksztaltow i az milo jest patrzec i wyobrazac sobie swoj na tym etapie :D

Wasiek- ja mam schody rozwiazane tak jak Anijka - na zdjeciach widac ile miejsca jest pod nimi do wykorzystania

Izulek - na zdjeciach Anijki sa pod czescia fot podpisy i to pomieszczenie nad garazem jest podpisaneh

wasiek
20-07-2007, 20:34
Hej, hej
ładne a nawet bardzo fajne fotki. Rzeczywiście juz widzę, że pomysł z oknem nad korytarzem to bardzo dobry pomysł.Wprawdzie u mnie nie będzie tak całkiem ciemno bo jak wczesniej pisałam nie mam ściany między salonem a korytarzem tylko filar. Jestem ciekawa Anijka jaką masz szerokość korytarza? Nie pamietam jak jest w pierwotnym projekcie i nie pamietam czy koleżanka adaptująca powiększyła mi go czy zostawiła tak jak był. Tak czy inaczej u mnie jest szerokość 180cm. To jednak troche wąsko na schody drewniane ale cóż zobaczymy co powie mój stolarz na to. Co do rozwiązania między kuchnią i salonem to przede wszystki odwrócony komin będzie tworzył ścianę spiżarni. Ostatnio zastanawiam się czy nie zrobić drzwi przesuwanych coby w razie czego odgrodzic kuchnię od salonu. Jeszcze nie wiem.... PLan do tej pory był taki, że odgradzamy kuchnię barkiem takim dosyć wysokim z szafkami po jednej i drugiej stronie. Nie ędą one za głebokie ale mają tam byc rzeczy najpotrzebnjiejsze do stołu. Obok będzie stał stół - to będzie dokładnie na oknie w bocznej ścianie ( okno jest duże potrójne ) a dalej juz część wypoczynkowa. Taki na razie mam plan co z tego wyjdzie zobaczymy w niedalekiej przyszłości :) :D

Izulek
20-07-2007, 20:55
Teraz to i owszem, owszem wiem co jest co w domku anijki :) (a propo - anijka w której części Polski powstaje Wasz domek?)
Jeśli chodzi o balkon - to mam na myśli rezygnację z dodatkowego balkonu nad ewentualnym wykuszem w jadalni.
Mam jeszcze pytanie (z punktu widzenia laika oczywiście): jeśli chodzi o materiał z którego budujecie - Ty anijko z porotermu (chyba) inni tak jak w projekcie. Czy zmieniając materiał w stosunku do tego w projekcie to wiąże się to z ... no właśnie z czym?
Przepraszam za może naiwne pytania, ale lubię pytać )

wasiek
20-07-2007, 21:03
Izulek, zmiany materiałów nie wiążą się z niczym innym oprócz Twojej kasy .... :D Jeden materiał jest droższy a drugi tańszy. Anijka a jak i czy będziecie ocieplać domek? Porotherm wiem, że można stawiać jednowarstwowo, jego przenikalność ciepła jest bardzo dobra. Tak sie naczytałam....ale z doswiadczenia wiem, że moi znajomi ocieplili jeszcze swój domek tez wybudowany z porothermu. Ja mam gazobeton 600 i na to daję jeszcze 15cm styropianu frezowanego.

Izulek
20-07-2007, 21:07
Wasiek, czyli nie muszę zgłaszać żadnych zmian w tym zakresie?
Właśnie przed chwilą z mężem podjęliśmy najpewniej ostateczną decyzję - GRANACIK - z niewielkimi zmianami (okno na klatce, okno w pom. nad garażem, rezygnacja ze spiżarki (chociaż to nie jest do końca pewne), wuyjście z garażu do ogrodu.
A jaka jest szerokość klatki schodowej?

wasiek
20-07-2007, 21:21
właśnie znalazłam swoje rzuty zeskanowane...
http://images26.fotosik.pl/32/086cbcf0afa595c6med.jpg
http://images28.fotosik.pl/32/2525b13c0bb494a5med.jpg

sylwia 25
21-07-2007, 11:39
Witajcie Granatowcy!!!

Pogoda dopisuje , choc w nocy przeszla mega burza, ale tertaz znow upał i slonce :)

Niestety nastroj mam kiepski a jeszcze gorzej z moim mezem, on jest strasznie nerwowy a przy budowie to normalne ze cos idzie nie tak .
I walsnie lanie plyty nam sie baaardoz opoznia ze wzgledy na problemy z trasnportem gruzu i zwiru pod plyte
Bartek non stop telefony , jezdzi szuka zalatwia i szlag go trafia bo ludzie sypoia takimi cenami ze szok , a jak juz jest cena znosna to brak terminu :(

No nic wyzalilam sie wiec mi lepiej :wink:

Anijka - pozwolilam sobie zapisac pare fotek twoich schodów bo chce je wywoalac zeby pokazac murarzowi i archotektowi zeby nam takie wyrysowal, jak mozesz to napisz czy Wam wyrysowal to architekt i na tej podstawi robiliscie czy mieliscie takiego sprytnego murarza ktory sam to zrobil , jesli macie rysunki tych schodów i nie byl by to problem to moglabyś poskanowac i mi przeslac??? byla bym bardzo wdzieczna bo bardoz nam te schody pasują poniewaz pod schodami robimi mini piwniczke mamy tam obnizenie o pare stopni zeby bylo to bardziej wykorzystane ( tzw zimna piwniczka na napoje itp..) Tez beda drzwi jak u ciebie :)
Mam nadzieje ze nie zagmatwalam az tak bardzo.


Ani@ - jeszcze z niecierpliwościa czekam na fotki z Twojego domku :)

Mam jeszcze pytanie ogolne do wszystkich czy ktoś z Was podnosil scianke kolankową na poddaszu ??? Jesli tak to o ile ? a jesli nie to to czy te skosy sa mocne czy spokojnie w tych pokoich bedzie mozna jakos fajnie zagospodarowac ?


Wasiek - i jak tam prace dachowe???

słej
21-07-2007, 12:32
Izunia - też zamierzam wybudować Granacika, ciągle jescze myślę nad zmianami, tyle ich mam w głowie, że chyba taniej będzie zaprojektować indywidualny projekt na bazie tego projektu (znajomy tak zrobił na bazie Skrzata z Muratora - pokazał projekt a miejscowa pani architekt za około 2,5 k PLN zrobiła im co chcieli łącznie z adaptacją).
Podobnie jak Wasiek obróciłbym komin w salonie a spiżarnię przeniósłbym pod schody w niewielkie zagłłębienie (byłaby chłodna), drugi komin dosunąłbym do sciany garażu (załatwiłby sprawę wentylacji garażowej). No i ten garaż - jego tylną ścianę zlicowałbym z resztą budynku a frontową nawet wysunąłbym o metr, półtora przed ścianę przednią domu, miałby wtedy ponad 9 m długości, powierzchnia dachu nad garażem zrównałaby się z pozostałą częścią dachu i byłaby przedłużona maksymalnie nad drzwi garażowe (podobnie jak w projekcie Kaliope z Dobrych Domów http://www.dobredomy.pl/?id_project=116&infopage=1
nad garażem powstałby duży strych, na garderobę suszarnię, prasowalnię itp.

Ani@
21-07-2007, 12:41
Sylwia, no niestety - chyba wszyscy to przezywamy i prawdopodobnie malo kto (a moze nawet nikt? :wink: ) moze powiedziec, ze budowa to byl super relaksujacy i bezstresowy czas...pewnie dlatego jest powiedzienie, ze dopiero po wybudowaniu domu facet staje sie prawdziwym mezczyzna :lol:
tylko co sie stanie z nami dziewczyny? :lol:

Izulek - gdy zmieniasz material wiaze sie to z:
a) zmiana wymiarow wewnetrzych budyku - czyli zmniejszeniem pomieszczen
l u b
b) zmiana wymiarow zewnetrzych - czyli zachowaniem wymiarow pomieszczen wewnatrz.
To wynika z tego, ze w oryginalnym projekcie sciany sa zdaje sie z ytonga, ktory ma 36cm i nie przewiduje ocieplenia, takze zakladajac, ze Twoje sciana bedzie z innego materialu wraz z ocieplenie bedzie po prostu grubsza.
Ja zdecydowalam sie na wersje b) , a buduje z MAXa, ocieplam styr. 15cm frezowanym. Nie wiem jak to jest mozliwe, ale gdy w styczniu kupowalam maxa pan w skladzie bud. pomylil sie i zostalo mi 9 (!!!) palet MAXa :o cale szczescie czasy sa takie, ze nie bede miala klopotow ze sprzedaza, ale minus jest taki, ze mam troche zawalona dzialke, ktora jest nieduza.

Jestem juz prawie zdecydowana na to okno na klatce :D

Izulek
21-07-2007, 18:09
Ani@, a max ma grubość 22 cm? tzn., że plus ocieplenie 15 - to jest 37, czyli prawie tak jak ytong? Dobrze myślę?
I taką zmianę wymiarów zewn. dokonuje się przy adaptacji, tak?

wasiek
21-07-2007, 19:39
Izulek, przy adaptacji nie zmieniasz wymiarów zewnętrznych scian ze względu na materiał budowlany. To z czego budujesz ma być tak postawione jak w projekcie po zewnętrznej. Jezeli będzie to np gazobeton 24 to masz szerszą powierzchnie wenatrz o 36-24=12cm. Do tego dasz później ocieplenie ale to juz będzie po zewnętrznej stronie ściany.Podczas wytyczania budynku geodete interesują tylko wymiary zewnętrzne budynku i wcale nie pyta z jakiego materiału będziesz budować.
Sylwia wspólczuję problemów i głowa do góry, każdy z nas to przeszedł. No i jeszcze potknęlismy sie o "wariactwo" cenowe ale dalej idziemy do przodu. Jak juz powiedziłaś A to teraz trzeba ... pod górke ale do przodu... :D :D :D
U mnie dach powoli .... ale robi się . Wczoraj mój mąż skończył zacierać jeden z kominów - ten większy i teraz w poniedziałek położy tynk tak, żeby nie chodzić po dachówkach jak położą je juz. Potem kolej na orynnowanie, obróbki blacharskie i wstawienie okien dachowych.

misha555
22-07-2007, 11:27
Zrobilo sie chlodniej=przyjemniej na dworze...moj maluszek spi, wiec moge w koncu usiasc na chwile i napisac co u nas:)

W KONCU moja polowka odebrala PNB !! :lol: tylko data wydania nie napawa nas optymizmem...13.07 (to byl akurat piatek...) nie zebym byla przesadna, ale...... nie nic juz wiecej nie napisze, zeby nie wywolac wilka z lasu:)
z pracami na razie nie ruszymy......bo te cholerne majstry nie odzywaja sie z wycenami !! maz ma juz dosyc podpytywania, wydzwaniania i ponaglania, wiec chyba ja wkrocze do akcji :)
a moze ktos z was zna jakas ekipe spod Poznania i da namiary??

Widze, ze u was to albo praca wre, albo pomysly ewoluuja :)
my w naszym projekcie duzo nie pozmienialismy w porownaniu z niektorymi z was...az czasami tak mysle, czy nie warto byloby jeszcze sprobowac meza naciagnac na jakies korekty :P

Anijka rewelacyjne te twoje schody...jesli masz jakis projekt, to prosze albo przeslij na priva albo umiesc na forum :lol: tez chcemy zrobic schowek pod schodami

Sylwia badz dobrej mysli :) to ponoc pomaga :wink:

Ani@ my w projekcie powiekszylismy garaz do dwustanowiskowego i szerszego o metr, wiec obedzie sie bez podnoszenia sciany kolankowej nad garazem, a pomieszczenie to bedzie juz teraz wielkie jak lotnisko :) mam zamiar wstawic scianki w miejscu gdzie skos bedzie schodzil do 80cm, bo ponizej i tak nie da sie niczego skladowac i bedzie zbiral sie tam tylko brud i na pewno przyjda pajaki... brr :evil: ohydne stworzenia; bedzie tam pralnia, suszarnia, garderoba i graciarnia w jednym...wejscie zostawiam od lazienki (garderoba=przechowywalnia rzeczy tymczasowo nienoszonych :) )

pozdrawiam wszystkich serdecznie, piszcie duzo, umieszczajcie zdjecia, bo codziennie sobie patrze co u was :) ale sama jeszcze nie mam za duzo do opowiadania...zaczne nadrabiac od wrzesnia :) (mam nadzieje)
Marta

sutruh
22-07-2007, 19:08
cześć :D , ale się działo na forum!!! widzę, że dziewczyny nie leniuchują :wink: , nie wiem od czego mam zacząć :roll:
anijka oglądaliśmy z mężem zdjęcia Waszego domku chyba ze sto razy i porównywaliśmy z naszymi planami i pomysłami, prawie jesteśmy na tym samym etapie z budowaniem, jutro zaczynamy układanie kanalizy, a później woda Ty już masz to za sobą :D i bardzo Ci zazdroszczę :D my natomiast mamy już ocieplone poddasze, na początku sierpnia będziemy mieli regipsy i zacznie się dalsza część sauny na poddaszu :lol:
misha555 gratuluję, pozwolenie na budowę jest, witamy w klubie :lol: niezłomnych granatowców, którzy nie lękają się żadnych podwyżek cen i nie dają się jakimś byle fachowcom :wink:
sylwia 25 my mamy podniesioną ściankę kolankową na poddaszu o jeden pustak, jeżeli chcesz też tak zrobić to nie zapomnij dać dłuższe krokwie, żeby Granacik nie stracił uroku, nie zabardzo pamiętam, ale chyba jakieś 30cm mamy dłuższe krokwie??? nie pamiętam, jak zamawialiśmy więźbę to nam majster tak poradził

jak już bym chciała mieć koniec budowy :roll: i całą kasę jaka się jeszcze została wydać na wakacje 8)

w piątek podali nam cenę za solbtet 12 cm 6,6zł :evil: zaczekamy aż będzie tańszy, nie musimy mieć wszystkich ścianek działowych na górze :lol:

pozdrawiam, papapa
Gosia[/b]

sutruh
22-07-2007, 19:56
poznajcie nasze największe szczęście, Filipek ma na imie i ma 5 lat http://foto2.m.onet.pl/_m/3daa2c23bf05fad02fbd81edf415585a,5,19,1.jpg

i siedzi na schodach naszego tarasu
http://foto3.m.onet.pl/_m/1f69ae38b1b64f856cc85e8ecdd95ba7,3,19,0.jpg

Izulek
22-07-2007, 20:05
Wasiek, bardzo Ci dziękuję za wytłumaczenie o co chodzi z tą zmianą materiału :) Co fachowiec to fachowiec.
U nas pojawiły się kolejne pomysły na zmiany.
Okno w części jadalnej salonu chcemy zamienić na dwa - tak jak u góry w pokojach nad salonem.
Anijko czy dobrze widzę, że przedłużyliście ściankę między kuchnią a salonem?
Mam jeszcze pytanie do osób które przestawiały komin w kuchni.
Jak to wygląda w tym pokoju na poddaszu? Bo nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić. Jaka jest szerokość i dlugość komina? Ile on wystaje na pokój. I jakie macie plany, co z nim zrobić w pokoju, jakoś zabudować? Szafa ..? Podpowiedzcie cosik :)

wasiek
22-07-2007, 21:21
Izulek, co do dwóch okien w części kuchenno-salonowej to zastanów się dobrze. Wymierz sobie i popatrz jak w przyszłości ustawisz sprzęt w salonie. Dwa okna praktycznie zajmą ci całą ścianę i prawie nic tam - tzn żadnego mebla nie postawisz. Może lepiej zrobic jedno potrójne okno tak jak ja to zrobiłam. Masz wtedy jasniej a i miejsce do wykorzystania tez pozostaje.
Co do przestawionego komina to u mnie na górze wychodzi spora garderoba. Ale na mnie nie patrz bo ja mam większą powierzchnię.
Gosia ładne to Wasze szczęście :D :D tylko nie zapomnij, ze w życiu lepiej jest mieć minimum dwa takie szczęścia....mówię to z doświadczenia ... :( Jedno wyjechało i jest daleko a drugie jest blisko..... :)
Dla mnie teraz wielkim szczęściem jest nasz wnusio Patryk. Bardzo lubi przebywać z nami na budowie bo dobrze mu się tam śpi... :) drzewka szumią, ptaszki śpiewają i oddycha swieżym powietrzem....
http://images28.fotosik.pl/34/45d16a03a23278e8med.jpg

Izulek
22-07-2007, 21:36
Wasiek, myślałam o dodatkowym oknie, głównie z tego względu że mam tę stronę domu od południowego zachodu (bardziej zachodu) i zależałoby mi na dużej ilości światła po południu.
To narazie wszystko w sferze rozmyślań i wizji :)
Mąż liczy straty ciepła i generalnie jest niechętny jeśli chodzi o to dodatkowe okno.

W sierpniu zaczynamy sprawy "papierkowe", a zacząć chcemy wiosną.
Już nie mogę się doczekać - z jednej strony, a z drugiej - ojojoj jestem przerażona

sylwia 25
22-07-2007, 22:23
Dobry wieczór :)
nawet sie nie spodziewalam ze w niedziele bedzie taki ruch u nas :lol: tak czy inaczej niezmiernie sie ciesze ze jest nas duzo !!!!

W sobote mąz poruszył " niebo i ziemie " i zorganizował transport gruzu tak wiec nasza ekipa pracowala do poznych godzin popoludniowych - efekt ??? zasypane dziury pod chudziaka , na jutro ustawiony transport żwiru i piasku potem ubijanie polewanie ubijanie :) no i mysle ze moze w srode ?? czwartek zalejemy chudziaka :) :) :)

Izulek - powodzenia w papierkach !!!

Wasiek - no to twoje szczescie kochaniutkie :) a co do takeigo swojego to potwierdzam ze najlepiej 2 lub wiecej :) ja mam dowje i choc ostatnio ciagle na nich narzekam bo daja mi popalic to i tak jestem szczesliwa ze sa :) :) :)

Sutruh - no tak synia przedstawilas a gdzie Wasze fotki ???? czekamy :wink:
dzieki za przypomnienie o wydłuzonych krokwiach - przemyslimy czy bedizemy podnosic czy nie...

Misha 555 - gratuluje i witam w klubie , niezłomnych i walczących granatowców!!!! Ile twoj maluszek ma jesli mozna spytac???

sylwia 25
22-07-2007, 22:36
To i ja sobie pozwole przedstawić sowjeszczescia no i siebie :) Bartka wstawie niebawem - tylo mu cykne fotke :)

oto ja wspólnie z dziećmi :)

http://sswierczyna.w.interia.pl/DSC02463.JPG

Dominik - w maju skonczył 5 lat :)
http://sswierczyna.w.interia.pl/DSC09002.JPG

Martynka - w maju skończyła 2 latka :)
http://sswierczyna.w.interia.pl/DSC09010.JPG

to by bylo na tyle , do jutra :)

Ani@
23-07-2007, 07:46
Ani@, a max ma grubość 22 cm? tzn., że plus ocieplenie 15 - to jest 37, czyli prawie tak jak ytong? Dobrze myślę?
I taką zmianę wymiarów zewn. dokonuje się przy adaptacji, tak?


Izulek, przy adaptacji nie zmieniasz wymiarów zewnętrznych scian ze względu na materiał budowlany. To z czego budujesz ma być tak postawione jak w projekcie po zewnętrznej.

O, to u mnie chyba jest inna szkola :wink: :lol:
No ale od poczatku - max ma 29cm + 15cm ocieplenia = 44cm.
Podczas adaptacji architekt dala mi do wyboru dwie opcje, o ktorych pisalam wczesniej. Ja bybralam "wypchniecie" scian na zewnatrz, by nie tracic powierzchni wewnatrz. I ocieplenie jak najbardziej wchodzilo do tych oblkiczen.
Takze w moim projekcie wymiary Granata zmienily sie z:
828x1458 na 844x1474

Marta, gratulacje, z okazji odbioru pozwolenia! Ja tam wierze, ze piatek trzynastego przynosi szczescie :wink:

Gosia, fakt, ceny sa teraz jakie sa :evil: , choc ostatnio jakby przystopowaly...gdy zaczynalam budowe cement byl po 400/t, "w szczycie" po 560zl, a teraz cene zjechala do 500zl. Takze idzie ku lepszemu :lol:
Ale fajnie rodzinnie sie zrobilo :D Moj starszy synek swietnie by sie z Twoim dogadal, ten sam rocznik 8)

Izulek, my mamy wlasnie dwa okna na dole i na razie :wink: jestem dumna z siebie, ze podjelam decyzje o zmianie, wkleje zdjecie, bedzie je widac, choc calosc bedzie mozna ocenic gdy bedzie wymurowana gora, no i w uzytkowaniu :lol: . Wszystko oczywiscie zalezy od indywidualnych upodoban i gdyby wszystkim podobalo sie to samo, to swiat bylby przerazliwie nudny :lol: U mnie w tym miejscu bedzie stal stol, okno 150 zamienielam na 2x120 i w kuchni spokojnie zmiesci sie wszystko, co zamierzam miec (na tej scianie z tego co pamietam zostaje 250cm) -> uklad bedziemy miec taki, jak zaproponowano w projekcie.
A propos projektu, to wyslalam Ci projekt wszytkich rzutow na skrzynke, jakby nie doszlo daj znac :)

Wasiek - ale slooodkie jest Twoje male szczescie :D ciekawe, czy po aktualnych doswiadczeniech bedzie kiedys kierownikiem budowy? 8)

Sylwia - sliczna rodzinka! A wiesz, za mam identyczne "przerwe" w rodzeniu dizeci? Tylko moi faceci koncza w listopadzie (a nie maju - jak u Ciebie) tez odpowiednio 5 i 2 lata :D Ale zbieg okolicznosci!

Tak wyglada na razie moj kostropatek :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bbb2.jpg

Tu zalany wieniec scianki kolankowej

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bbb3.jpg

Kotwa, to brzmi dumnie :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bbb4.jpg

fotogeniczne narzedzie pracy :wink:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bbb5.jpg

i zamocowana juz murłata

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bbb12.jpg

Pozdrawiam!

słej
23-07-2007, 16:25
wczoraj byliśmy u Waśki w Elblągu a właściwie pod Elblągiem "skontrolować" budowę;
bardzo ładna okolica poza miastem a jednocześnie blisko do cywilizacji;
powierzchnia zabudowy Waśki Granata (bez garażu) wynosi 119 m2, czyli tyle co normalnego ale z garażem;
na pewno warto przed rozpoczęciem budowy obejrzeć kilka domków w trakcie realizacji, a zwłaszcza jesli ktoś wybrał taki sam projekt;
można porozmawiać i podzielić się doświadczeniami; było bardzo miło i mogliśmy wszystko dokładnie obejrzeć i dotknąć, no i na wszystkie nasze meczące pytania dostaliśmy odpowiedzi :)
była też kawa z dobrym ciastem :D
na poddaszu jest ogromna przestrzeń dzięki ściance kolankowej z 3 pustaków (nie ma jeszcze ścian działowych);
okno dachowe będzie tylko w łazience (pozostałych nie będzie) natomiast na klatce schodowej będzie dodatkowe okno połaciowe, żeby było widać ładne drewniane schody z salonu (zamiast ściany jest tam filar);
po kilku pytaniach było wiadomo, że o sprawy kosztów budowy i zakupów materiałów trzeba pytać (przepraszam za sformuowanie) "starą finansiarę" Waśkę, no a facet jak to na budowie musi fizycznie popracować;
może trochę chaotycznie opisałem tą wizytę ale ...
jeszcze raz wielkie dzięki Wasiek za konsultacje na własnym podwórku

Izulek to my w przyszłym roku razem przygodę z budowaniem rozpoczniemy[/img]

wasiek
23-07-2007, 17:44
Witam,
tak jak Słejnapisał ja tez uważam, że konsultacja i wizja lokalna upatrzonego projektu jeszcze przed rozpoczęciem realizacji marzeń, jest bardzo korzystna. Można wtedy dostrzec pewne szczegóły, których w projekcie jeszcze nie widzimy. Sławku nam też było bardzo miło gościć Ciebie wraz z żoną na budowie. Mam nadzieję, że dalsza Wasza wycieczka udała się w pełni, chociaż pogoda później bardzo się popsuła i grila ze znajomymi musieliśmy przenieść do środka domu. Tam przynajmniej nie padało nam na głowy :D :D :D

Mała poprawka w jednym punkcie a mianowicie powierzchnia 119m2 to powierzchnia garażu a dom ma dokładnie powierzchnię uzytkową 192m2 - 100m2 na dole i 92m2 na górze.

Rada dla Izulek -- poszukaj może ktoś w Gdańsku albo obok buduje granata i obejrzyj go sobie. Jeżeli nikogo nie znajdziesz w pobliżu, to zapraszam do siebie :D to tylko 50km......

słej
23-07-2007, 17:57
powierzchnia zabudowy (czyli na chłopski rozum powierzchnia posadzki stanu zero) wychodzi 119 m2 (9,5x12,5), moim zdaniem warto na ten parametr zwracać baczną uwagę, niektóre domki mają taką samą pow. zabudowy ale jeden z nich moze mieć o wiele większą pow. użytkową (np. dzięki podniesieniu ścianki kolankowej)

słej
23-07-2007, 18:18
czy Granat jest kobiecym projektem?

Izulek
23-07-2007, 20:47
Wasiek bardzo dziękujemy za zaproszenie :). Nie zarzekam się - najpewniej skorzystamy, bo póki co nikt w okolicach Gdańska nie rozpoczął jeszcze budowy Granacika. Wiem że pod Żukowem znajomi mojej koleżanki z pracy kupili projekt. Jeśli zaczną wcześniej niż my - to pewnie też się do nich wybierzemy.
Boję się jednak trochę, że jak zobaczę powierzchnię u Ciebie Wasiek, to potem będę rozczarowana :wink: :wink: .
Słej mam taką nadzieję, że uda nam sie rozpocząć na wiosnę :), jeszcze do niedawna były plany wiosna 2009, ale coś nam się spieszy ....

misha555
23-07-2007, 20:51
Widzę że nasze forum oddycha pełną piersią tyle postów w ciągu dnia, że juz pomału nie nadąrzam czytać - SUPER !!! Będę miała kogo o porady pytać...i już ponawiam pierwszą prośbę: Proszę dajcie namiary na jakąś ekipę spod Poznania...

ale w sumie to ja tylko na chwilkę bo Maluszek dał nam dziś troszkę popalić i pomału czas na mnie do łóżeczka...
Sylwia pyta o moje dzieciątko, więc...
http://lh6.google.com/michal.putz/RqM-KrjswrI/AAAAAAAABRI/mDGWy6IhdiQ/s144/100_4967.JPG
To ja z moim synkiem:) Antoś za tydzien skończy 6 miesięcy. A tło...tak mam dookoła obecnego domku...
męczyłam sie zwklejeniem wiekszego zdjecia, ale po 10 probach spasowalam i zostawiam takie malutkie :( moze jutro uda mi sie wrzucic wieksze...
Pozdrawiam i dobranoc

sutruh
24-07-2007, 08:00
hej, hej, pobudka śpiochy :D
życie forumowiczów przy komputerach zaczyna sie wieczorkiem, kiedy ja nie mam dostępu do internetu :( i zawsze z ranka w pracy (mam nadzieję,że kierownik nie znjdzie tego forum) przeglądam Wasze wpisy :D

misha555 poszukaj, może na forum jest grupa ludzi budujących w okolicach Poznania, może tam ktoś szybciej poleci ci jakąś ekipę, my jesteśmy tak trochę po całej Polsce porozrzucani i ciężko nam będzie Ci pomóc

no a u nas bajer wodno-kanalizacyjny trwa, śmiać mi się chce bo mój Piotrek co trochę po jakieś kolanka i rury jeździ bo zawsze coś zabraknie :lol:
oczywiście na kartkach wszystkie projekty wykonania podłączenia mają rozrysowane, ale jak to w życiu bywa nie dopatrzy się wszystkiego i dopiero przy pracy widać czego nie ma :lol:

czym będziecie ogrzewać swoje domy, jakie ogrzewania zastosujecie??? co wybraliście?
szczerze powiem, że mnie już głowa boli od tego myślenia, wyliczania i przemyślania, a instalacjie w trakcie

jak składaliśmy pozwolenia na budowe to wpisaliśmy kominek + piec na paliwo stałe, a od tego moment troszkę się pozmieniało i kominek zostaje, ale Piotrek jak przerzucił 10 m3 drzewa to powiedział, że całe życie tego robić nie będzie i się buntuje (a drzewo jeszcze nie jest porąbane tylko takie metrówki ładnie stoja przy płocie) myślał naiwniak, że mu będę pomagała drzewo układać 8)

szkoda, że nie widzieliście miny mojego ukochanego jak nam zrzucon 4 wywrotki drzewa hahahahah taka ogromna góra powstała

papapapap, Gosia

wasiek
24-07-2007, 16:00
Sławek, oczywiście masz rację.....to moje niedoczytanie..... :-? :D
Gosia my tez jesteśmy na etapie doboru pieca. Wersje pierwotne dawno się zmieniły a inne koncepcje w miare upływu czasu też padały. Na dzień dzisiejszy jest piec na eko-groszek a z pomysłów odnośnie kominka to juz nic nie zostało.... :D to znaczy został sam kominek. Bez płaszcza wodnego, bez DGP po prostu kominek dla przyjemności wtedy kiedy nam się zachce w nim rozpalić :) to go rozpalimy....
Misha słodkie to maleństwo...... :D :D :D
i mam pytanie mieszkacie w domku i budujecie drugi? czy źle interpretuję pokazane na zdjęciu otoczenie jak sama napisałaś domku.... :D

misha555
24-07-2007, 16:13
witam,
moze dzis uda sie wkleic wieksze zdjecie??
http://lh3.google.co.uk/michal.putz/RqM4c7jswbI/AAAAAAAABOQ/knV9nL8doJ8/100_4770.JPG

tak, mieszkamy w domku, ale to troche dluzsza historia:)
to jest budynek przystosowany do mieszkania...zaden urzad nie wie, ze tu mieszkamy, budynek jest bez odbioru, bez papierow, jest po prostu przerobiony:) robilismy to z zalozeniem mieszkania w nim nie dluzej niz 5-7 lat....z poczatkiem pazdziernika stukna 3 latka...
a dookola? dookola mam pola.........a do najblizszych sasiadow 400m... w nocy to az strach, no i maluszkowi nie mam co pokazywac przez okno, bo czasami to nawet motylki nie chce latac pod oknami :(
z drugiej strony wygoda, bo i w stroju kapielowym moge wyjsc na "ogrodek" albo jak zrobimy grilla to nikt sie nie piekli, ze wrzeszczymy po nocy (chociaz teraz z dzieckiem to uz tak dlugich imprez nie ma :) )
tak wiec budujemy teraz PRAWDZIWY dom, PRAWDZIWY GRANAT :D
pozdrawiam i czekam na Wasze zdjecia z realizacji kolejnych etapow :)
Marta

misha555
24-07-2007, 16:16
robie wszytsko wg istrukcji, a wieksze zdjhecia nie chce wchodzic :( trudno :)
pozdrawiam

wasiek
24-07-2007, 17:03
Misha, grubiutki ten Twój bobasek.... :D i takie bobaski bardzo lubię to znaczy takie maleństwa.... :D :D :D potem rosna, rosną i wyrastają... :(
Co do zdjęć to założ sobie album na fotosi-u. Tam zdjęcia wchodzą super. Ja na poczatku miałam i zreszta dalej mam na onecie ale zdjęcia wklejane przeze mnie były dosyc małe. Te ostatnie moje zdjęcia sa właśnie z fotosika...
oto mój wnusio.....na placu zabaw....
http://images30.fotosik.pl/36/e7ea2e54031411f1med.jpg

i jeszcze raz......
http://images23.fotosik.pl/36/928ba9706fe72a3cmed.jpg

wasiek
24-07-2007, 18:35
Misha, spróbuj zmniejszyć to zdjęcie......tak jak pisałam 550x330 pikseli....to nie rozwali tak strony..... :wink:

misha555
24-07-2007, 20:01
kurczaki,
ja nie wiem co wy widzicie, ale u mnie zdjecie sie nie wkleilo...sprawdze jutro z pracy jak to wyglada i jesli rzeczywiscie rozwala strone, to jutro to zmienie, ale nie obiecuje koncowego efektu :)

wasiu slodziak z tego twojego wnuczusia:) tez maly grubcio z niego :) takie bobasdy sa najlepsze bo jest duzo zakamarkow i faldek do wygiglania i wycalowania, prawda?? :D

beciaitomek
26-07-2007, 08:47
Witam wszystkich serdecznie i przyłączam się do symaptyków projektu granat. Od razu zastrzegam, że są to moje początki na forum, więc z górki przepraszam za wszystkie koślawości. My też wybraliśmy Granat - jesteśmy przed zakupem projektu, no i wszelkimi formalnościami. Trochę nie wiemy jak się za to wszytko zabrać, więc tym bardziej cieszę się, że są ludzi którzy chcą się podzielić swoimi radami i informacjami. No to zaczęłam :D Teraz na pewno będę tu często zagladać.A co do granatu - planujemy podwójny garaż, a reszta zmian pewnie pojawi się w praniu. Informacja dla Izulki z Pruszcza - budujemy w Glinczu, koło Żukowa, więc specjalne pozdrowienia dla Granatowców z okolic Trójmiasta :wink:

Izulek
26-07-2007, 09:16
Witamy Becię i Tomka :)
dziękujemy za pozdrowienia, na które z niecierpliwością czekałam, zważywszy na wspólną znajomą Annę P. :), od której to dowiedziałam się że będziecie budować Granacika.
A kiedy zamierzacie rozpocząć budowę? My planujemy wiosną.
Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się doświadczeniami, nie tylko wirtualnie :), bo odległość niedaleka - nasz domek bedzie w Trąbkach Wielkich.

beciaitomek
26-07-2007, 10:05
Do Izulek: Proszę, proszę:) A jakże, my też słyszeliśmy, że Granat stanie w okolicy:) Oj, każda wymiana doświadczeń jak najbardziej w cenie - jesteśmy zieloni, że hej! Ale Wy już chyba bardziej zaawansowani... My coś zebrać się nie możemy. Cieszymy się, że wspomniana Anna P.:) ma duża wiedzę. No nic, liczym, że najtrudniejsze są początki. Na razie rozglądamy się za kierownikiem budowy, co by poradził co i jak zacząć, choćby z niewielikim spadkiem terenu na działce. Pozdrawiam serdecznie i do szybkiego napisania/przeczytania:)

Izulek
26-07-2007, 10:47
My jesteśmy podejrzewam na tym samym etapie co Wy. Mamy działkę, wybrany, ale nie kupiony jeszcze projekt, wiemy jakie chcemy zrobić zmiany. Teraz zbieramy wszystkie informacje dot. kierowników, ekip, cen materiałów itp. W połowie sierpnia idziemy do gminy i zaczynamy "papierologię". Chcemy zrobic badania gruntu jeszcze w tym roku. Jeśli koniunktura będzie korzystna to kupimy w tym roku materiały, choćby część. I wiosną chcemy zacząć. Także jak sama widzisz nie jesteśmy bardziej zaawansowani od Was.
A z czego zamierzacie budować? Tak jak w projekcie -Ytong, czy z porotermu?

sutruh
26-07-2007, 10:50
beciaitomek witam na forum :D

"No nic, liczym, że najtrudniejsze są początki." - oby budowa domu była dla Was lekkim ciężarem :D
barrrrdzo dużo przed Wami, życze powodzenia i trzymam kciuki

sylwia 25
26-07-2007, 12:47
Becia i Tomek - witajcie na forum :)
My zaczelismy 2 .07 i dobrze wiemy ze poczatki sa ciezkie , niestety nie da sie budowac scisle wg swojego planu ulozonego w glowce - dowiedzielismy sie o tym na wlasnej skorze , wlasnie dzis mielismy zaczac murowanie scian a tu klops jestesmy po tylach - przez rozne sprawy i dopiero w poniedzialke bedziemy zalewac chudziaka

Trzymam za Was kciuki powodzenia!!!!!

sylwia 25
26-07-2007, 12:49
Ja koncze robic obiadek i potem zmykamy na budowe bo czeka mnie jeszcze troche koszenia ostatnio skosilam 2/3 wiec jeszcze troche :wink:
Pozdrawiam granatowców i czekam na nowe fotki - tak milo ogladac :)

wasiek
26-07-2007, 20:29
Witam nowych przyszłych posiadaczy naszego projektu... :D :D :D
Jak widzicie trochę sie nas tutaj juz zebrało. Z całej Polski.....Z pólnocy to chyba tylko ja jestem, Izulek i teraz Wy...
Granat coraz bardziej popularny się staje.... i dobrze bo projekt jest oki.
Życzę Wam - tak samo jak Izulek i Słej-owiżeby Wasza przygoda z budowaniem była prostsza niz np moja....

sylwia 25
27-07-2007, 12:51
Witam !
uaktualniłam album , wklejam parę fotek

Dzis zrobie kolejne bo narazie mam zrobione przed zasypaniem pod chudziaka czyli rozkład rur kanalizacyjnych , a teraz juz wszystko zasypane i ubite w poniedzialke bedize beton i bedziemy zalewac :)

zachód słońca widoczny z naszej dzialki :)

http://images24.fotosik.pl/39/ca3f1279fee584e5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ca3f1279fee584e5)

mali pomocnicy i super zabawa :)

http://images29.fotosik.pl/39/0527c01910127da9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0527c01910127da9)

rurki

http://images24.fotosik.pl/39/107bc6edd4019820m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=107bc6edd4019820)

beciaitomek
27-07-2007, 14:51
Witam i od razu dziękuję za ciepłe przyjęcie na forum:) i oczywiście za życzenia, żeby było łatwiej niż Wam (choć realnie myśląc, raczej nie ma na to szans i lepiej nastawić się na schody, a potem co najwyżej miło się rozczarować:) No nic, co do pytania Izulek - nie wiemy jeszcze z czego budujemy, u nas dużo głów i koncepcji, bo to współna inwestycja z moimi rodzicami. Myślę, że będzie poroterm, bo to taniej, ale czas pokaże. Pozdrawiam i do napisania:)

wasiek
27-07-2007, 18:24
Wkleiłam zdjęcia do mojego dziennika z prac na dachu. Czas mija bardzo szybko a u mnie nie bardzo widać, że dużo zostało zrobione :( . Niestety, pogoda swoje zrobiła no i praca tylko popołudniami..... Teraz jeszcze kolega dekarz wyjeżdża na wakację, więc mój mąż sam będzie rozkładał dachówkę... chyba, że wymyślę mu coś innego do zrobienia...a dach poczeka jak kolega wróci z urlopu.... :D
Sylwia śliczne są te Twoje dzieci a szczególnie córeczka.... jakbym swoja widziała jak była mała... te duże oczy i ten szelmowski uśmieszek, który mówił ... a co tu jeszcze można spsocić.... :D :D :D
Muszę też przyznać, że pomysł z mała piwniczką ( bo chyba na to jest przeznaczony ten wykop pod schodami? ) to bardzo dobry pomysł.
Gosia Twój mąż też chyba sam wykańcza domek prawda? Powiedz mi jak mu to idzie? Nie widzisz zmęczenia? albo zdenerwowania, że to tak pomału idzie?
Ja mam coraz więcej wątpliwości co do wykańczania domku przez mojego męża....

sylwia 25
28-07-2007, 14:27
[quote="wasiek"]
Sylwia śliczne są te Twoje dzieci a szczególnie córeczka.... jakbym swoja widziała jak była mała... te duże oczy i ten szelmowski uśmieszek, który mówił ... a co tu jeszcze można spsocić.... :D :D :D
Muszę też przyznać, że pomysł z mała piwniczką ( bo chyba na to jest przeznaczony ten wykop pod schodami? ) to bardzo dobry pomysł.
[quote]

Dziekuje za miłe słowa :)
Wbrew pozorom i temu szelmowskiemu uśmieszkowi nie jest psotnikiem - wiecej si enakreca przez lobuza braciszka a jak jest sama to grzeczniusie dzieciatko :)

Jesli chodzi o ta piwniecze to pierwotnie tam mial byc poprostu schowek na np odkurzacz ale nasz murarz wymyslil zeby tam obnizyc podloge o ok 3 stopnie i stworzyc zimna piwniczke , dzieki temu przestrzen pod schodami bedzie bardziej wykorzystana :)

2magda5
28-07-2007, 17:54
http://images23.fotosik.pl/12/d0d87f9b848cf868m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d0d87f9b848cf868)

A to i się pochwalę moją córą, na budowie wielki zastój czekamy na sierpień, czekamy....... :)

Ani@
28-07-2007, 20:42
U nas wiezba dachowa juz na ukonczeniu :D Chlopaki uwijaja sie ze hej!

Witam nowych granatowiczów, ale fajnie, ze jest nas coraz wiecej. BeciaiTomek - zycze w takim razie bezproblemowej przeprawy z biurokracja :wink:


ps. Magda, Sylwia, ale fajne dzieciaki - zdjeciaki :)

wasiek
28-07-2007, 21:45
Ani@ a może tak troszkę zdjęć z kolejnych etapów? My pokazujemy..... a ja z przyjemnością obejrzę jak szybko sie buduje.... :D :D :D
zdjęcia, zdjęcia.....
:) :) :)

queene
29-07-2007, 21:15
witam po (moim) urlopiku :) cóż w tym roku nad morzem pogoda sie zbytnio nie popisała ale nie było źle ;)
granacik bedzie juz prawie napewno z tym ze ktoś tu podsunął temat pokazania projektu miejscowemu architektowi..hmmm...też mam sporo zmian więc moze sie tym zainteresuje :) na pewno chce zrobić wykusz w jadalni i nad nim balkonik jak Izulek i nie dam sobie tego wybić z głowy a mąż sie zgodził :) może chcę za dużo ale chciałabym podzielić przestrzeń nad garażami WSZERZ i zrobic suszarnie od łazienki i garderobe z sypialni... :roll: ale tak to tylko w erze :D
sylwia 25 na pewno sie pojawie myślę ze we wrześniu :)

sutruh
30-07-2007, 06:38
cześć :D w poniedziałkowy, zimny i mokry poranek :-?

Wasiu mój mąż miał wiele chwil zwątpienia i kilka pomysłów sprzedania naszej inwestycji :wink: ,no ale jak na razie cały czas po obiadku przebiera się w kombinezon i rusza w strone naszego domu, teraz już jak są prawie skończone instalacjie to, jak już widać gdzie co ma być, jak widzi przez ile przeszliśmy z tym całym bałaganem i jak sie namęczył, napracował to chyba szybciej mnie by sprzedał niz nasz dom :lol: mówię serio 8)
dzisiaj jedziemy kupić tron do łazieki :lol: , pooglądamy sobie płytki, a wieczorem pójdziemy porobić sobie bruzdy pod rury do c.o.
w tym tygodniu zaczynam poszukiwania tynkarza, bo sufitów Piotrek nie będzie tynkował nie za bardzo potrafi (nigdy w życiu tego nie robił :lol: ) i nie chce się za to brać, ściany powiedzieli, że zrobią sami, no zobaczymy jak to będzie

pozdrawiam, Gosia

beciaitomek
30-07-2007, 09:06
Witam w "piękny, letni" dzień - 13 stopni! I spieszę pytać wszystkich doświadczonych - czy przed rozpoczęciem budowy robliście badanie geologiczne, czy też geotechniczne? I czy kosultowaliście z kierownikiem budowy od czego zacząć? My na działce mamy mały spadek i nie wiemy czy zasięgać rady fachowca, czy też ekipa budowlańców będzie wiedziała co z tym zrobić? Dzięki wielkie z góry za wszystkie rady. Pzodrawiam!

sylwia 25
30-07-2007, 09:36
Ja rownież pytam sie w ten " brrrrrrrrrrr okropny dzien "

Wiesci takie !!! CHUDZIAK WYLANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jako ze dzis nie bylo mojego meża sama musialam sie stac dozorujacym kierownikiem budowy i tak wlasnieod 6.30 moklam na deszczu w oczekiwaniu na Gruche i pompe , mieli byc o 7 ale....
pompa przyjechala o 7.30 a grucha dopiero o 8 .
O 9 bylo juz po wszystkich i mam nadizeje ze teraz przestanie padac zeby to sobie porzadnie zastyglo a potem moze padac przez 3 - 4 dni.

w albumie nowe fotki - zapraszam :)

hihi beda za 10 minut bo fotosik sie ociąga ...

Izulek
30-07-2007, 09:45
Becia u nas w warunkach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest wymagane, aby kazda budowa była poprzedzona badaniami geologicznymi gruntu, więc nie mamy wyjścia ....

beciaitomek
30-07-2007, 10:20
Dzięki Izulek, sprawdzę to w takiem razie:)

sutruh
30-07-2007, 12:04
beciaitomek u nas w starostwie nie wymagano takich badań gruntu, chyba że będziemy budowali poś to wtedy muszą być badania gruntu

Sylwia gonisz mnie dziewczynko, super :D , kiedy zaczynacie murowanie ścian i z czego budujecie?

queene podnieś ściankę kolankowa nad garażem i masz suszarnie z jednej strony a z drugiej garderobę z wejściem od sypialni, my tak mamy zrobione, teraz nie moge zrobic zdjęcia bo tam przechowujemy 150m2 styropianu to i tak bys nic nie zobaczyła, ale pomieszczenie jest ogromne
my podnieśliśmy ścianki o 4 pustaki, myślę , że jak postawice dwa to w zupełności wystarczy

a w Zielonej raz świeci słońce raz pada deszcz, trzeba się dobrze orientować żeby nie zmoknąć[/b]

queene
30-07-2007, 21:38
queene podnieś ściankę kolankowa nad garażem i masz suszarnie z jednej strony a z drugiej garderobę z wejściem od sypialni, my tak mamy zrobione, teraz nie moge zrobic zdjęcia bo tam przechowujemy 150m2 styropianu to i tak bys nic nie zobaczyła, ale pomieszczenie jest ogromne
my podnieśliśmy ścianki o 4 pustaki, myślę , że jak postawice dwa to w zupełności wystarczy

[/b]
o właśnie na taką opinią czekałam :lol: i czekam na fotki :D także od str garażu w strone sypialni/łazienki - ile tam jest miejsca na drzwi tj. jaką max szerokość mogą mieć te drzwi

DaMa
31-07-2007, 08:59
Witam wszystkich!

Sylwia bardzo ładne fotki- mam pytanie na jaką wysokość od gruntu wyciągnęliście fundamenty? i czy ta wysokość miedzy garażem a budynkiem jest taka jak w projekcie? bo mój architekt chce mi obniżyć garaż do -30 ale zastanawiamy się po co skoro u was wychodzi super!!!
Sutruh czekamy na kolejne fotki - pewnie wiele postępów u was od ostatniego czasu. Gosia jak będziecie montowac reku... nie zapomnij o fotkach - dzięki!

Pozdrawiam!

Izulek
31-07-2007, 14:04
Witam,

my cały czas na etapie rozważań i możliwości zmian w granacie.
Ostatni pomysł to zrównanie garażu zarówno z przodu jak i z tyłu z bryłą domu i jednoczesne podniesienie stropu nad garażem do poziomu stropu nad parterem. W fazie rozmyślań jest także podniesienie ścianki kolankowej nad garażem, co dało by większa powierzchnię pomieszczenia nad garażem. Wtedy dach tworzyłby całość.
Co o tym myślicie?
I jeszcze jedno pytanie - jakie przewidujecie u siebie ogrzewanie? Ja nie mam gazu ziemnego, więc poniekąd mam problem. Może ekogroszek, może propan butan ... a co jest/będzie w Waszych domkach?

sylwia 25
31-07-2007, 15:05
Witajcie
pogoda u nas ladna wiec chudziak polewam :) i mamy przy tyum niezla radoche :)

DaMa - dokłądnie nie wiem jaka jest wysokośc tych fundamentów ale wieoczrem jade polac chudziala to Ci zmierze , mamy tak wysoko ponieważ mamy duzy spadek dzialki w stosunku do drogi - i poziom zero jest podniesiony 20 cm ponad poziom drogi ( poziom zero domu ) a garaż jest obniżony o jeden pustak 24 cm i w garazu bedizemy miec jeden schodek zeby przejsc do domu - to jest chyba inaczej niz w projekcie tak nam poradzil nas Mistrz :)

Sutruh - murowanie planujemy zacząc w czwartek lubi piatek wszystko zalezy od mojego Bartka bo wyjechal teraz w rejon Polski centralnej na pare dni

Budujemy z Gazobetonu 24 i na to 12 styropianu albo prasowanej wełny mineralnej ( nowośc w ociepleniach podobno cenowo podobne a troche lepsze )

http://www.prefabet-lagisza.pl/

DaMa
31-07-2007, 15:43
Witam!

Sylwiato chyba tak jak u nas bo również będzie niezbędny jeden schodek

Izulek nasze sugestie jakie nam nanosi architekt to jeden pustak nad budynkiem i dwa nad garażem (co do ścianki kolankowej) - ogólnie zmian nanieśliśmy wiele
i przy tym jak policzyliśmy okna dachowe to wyszło nam 10 tragedia!!!

DaMa
31-07-2007, 16:18
Odnośnie architekta zszedł do 2000zł

Sutruh - dzieki za miłe chęci co do arch. ale u nas są wymagane badania geotechniczne (przemysł - "KGHM") i cena myślę, że byłaby podobna i jeszcze dojazd... :cry: (choć warto byłoby przy okazji zobaczyć postępy :D )
POZDRAWIAM!

Jola i Jarek
01-08-2007, 07:04
Witaj Izulek. Widzę że wy chyba zrezygnowali projek naszego Tymka - wielka szkoda :o - Granat to też prześliczny domek 8) :D (Tymek i Granat to sa podobne domki prawdaś?)
Pozdrawiam wszytkich Granatowiczów

Jola i Jarek
01-08-2007, 07:07
Witam!

Sylwiato chyba tak jak u nas bo również będzie niezbędny jeden schodek

Izulek nasze sugestie jakie nam nanosi architekt to jeden pustak nad budynkiem i dwa nad garażem (co do ścianki kolankowej) - ogólnie zmian nanieśliśmy wiele
i przy tym jak policzyliśmy okna dachowe to wyszło nam 10 tragedia!!!

10 okien dachoiwych to ogromny koszt!!! :evil:

Izulek
01-08-2007, 08:09
Witaj Izulek. Widzę że wy chyba zrezygnowali projek naszego Tymka - wielka szkoda :o - Granat to też prześliczny domek 8) :D (Tymek i Granat to sa podobne domki prawdaś?)
Pozdrawiam wszytkich Granatowiczów
Witaj Jola i Jarek masz rację Tymek i Granat sa do siebie podobne.
U nas jednak przeważyło to, iż w Granacie można dodatkowo powiększyć kotłownię (wydłużając garaż), u nas może okazac się to konieczne ze względu na ogrzewanie ekogroszkiem. No i spodobał mi się pomysł z pomieszczeniem nad garażem - pralnia suszarnia - idealne miejsce.
Zarówno Tymek jak i Granat są śliczne i kazdy ma swoje plusy i małe minusiki. Długo nie mogliśmy się zdecydować.
Pozdrawiam
Iza

DaMa - a gdzie Wy te dziesięć okien macie? Napisz prosze o waszych zmianach.

Pozdrawiam
Iza

DaMa
01-08-2007, 09:24
Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy
-4 jak w projekcie
-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)
-1 doświetlenie klatki schodowej
-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe

Jola i Jarek
01-08-2007, 09:41
Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy
-4 jak w projekcie
-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)
-1 doświetlenie klatki schodowej
-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe
Na właz dachowy daje się nie okno dachowy a specjalny właz i jest tanszy i daje sie na strych

DaMa
01-08-2007, 09:56
Witam!

[/b]Izulek zmiany jakie nanosimy to:

-poszerzenie salonu z kuchnią o 0,7m (uzyskamy o ok. 6m więcej)
-poszerzenie garażu o 1m
-likwidacja okienka okrągłego
-okno kuchenne do wym.150/140
-likwidacja okna w pom. gosp.(tam będzie wnęka od strony łazienki na wc natomiast poz. wnęka od pom. gosp. tam będzie siżarka)
-likwidacja okna w garażu (będą drzwi)
-likwidacja komina w kuchni (zostaje tylko 1 wentylacyjny - będziemy mont. reku..)


POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!

DaMa
01-08-2007, 09:59
Izulek masz racje ale chodziło mi o okienko przy kom. jesteśmy jeszcze nie obeznani z nazewnictwem :oops:

DaMa
01-08-2007, 10:01
Jola i Jarek masz racje ale chodziło mi o okienko przy kom. jesteśmy jeszcze nie obeznani z nazewnictwem :oops:

Izulek
01-08-2007, 10:16
DaMa,
a jakie będziecie miec ogrzewanie? A z kominka rezygnujecie?
My okienko okrągłe tez likwidujemy bo nie chcemy w tym miejscu robic spiżarki, robimy drzwi na zewnątrz z garażu, w częsci jadalnianej:) planujemy zamienic to jedno okno na dwa - tak jak jest to na poddaszu. Byc może także garaż zrównamy z bryłą domu, ale to nie jest jeszcze pewne.
Pozdrawiam

sutruh
01-08-2007, 11:16
DaMa jak przeczytałam o 10 oknach dachowych to się za głowe złapałam :o , super Ci się to udało :lol: :lol: :lol:

a jak Wam się zachce za 5 lat posiedzieć przy kominku??? a komina brak :( a za oknem będzie piękna zima i mnóstwo śniegu, zastanówcie się jeszcze z budowa komina, my na razie też nie będziemy montować kominka, ale w razie gdyby komin stoi i nie będzie problemu

macie już jakieś wyceny odnośnie reku? ile to będzie kosztować?

wasiek
01-08-2007, 16:00
Witajcie :D
Jak widać - Gosia - zdarza mi się zaglądać tutaj nie tylko w nocy .... :D :D :D ale tak juz jest wtedy, kiedy długo sie pracuje....
Dzisiaj byłam w jednej Firmie zapytać o wycene rekuperatora, bo jednak chyba się zdecyduje na to urządzenie...
Koszt orientacyjny to;
projekt - 600 zł
jednostką 8.000 zł
robocizna i materiały tak w widełakch 4 - 6 tyś.
trochę dużo. Jeżeli się zdecyduje na ich Firme to koszt projektu wchodzi w koszt jednostki, czyli pomniejszają te 8 tys o te 600 stówek. A projekt i tak trzeba zrobic i tak - do odbioru budynku.
Poszukam jeszcze trochę to może znajde taniej albo kupię jednostke i materiały sama a poprosze ich o podłaczenie tylko. Nie wiem jaki wariant przejdzie czas pokaże.... :D :D :D
Coś nam Ani@, Gata i Fato (który się przechwalał, że zasypie nas zdjęciami ) w ogóle sie nie odzywają a szkoda, bo na pewno mają nam co pokazać....
A może czytają nas???

fato
01-08-2007, 19:43
Witajcie :D
Jak widać - Gosia - zdarza mi się zaglądać tutaj nie tylko w nocy .... :D :D :D ale tak juz jest wtedy, kiedy długo sie pracuje....
Dzisiaj byłam w jednej Firmie zapytać o wycene rekuperatora, bo jednak chyba się zdecyduje na to urządzenie...
Koszt orientacyjny to;
projekt - 600 zł
jednostką 8.000 zł
robocizna i materiały tak w widełakch 4 - 6 tyś.
trochę dużo. Jeżeli się zdecyduje na ich Firme to koszt projektu wchodzi w koszt jednostki, czyli pomniejszają te 8 tys o te 600 stówek. A projekt i tak trzeba zrobic i tak - do odbioru budynku.
Poszukam jeszcze trochę to może znajde taniej albo kupię jednostke i materiały sama a poprosze ich o podłaczenie tylko. Nie wiem jaki wariant przejdzie czas pokaże.... :D :D :D
Coś nam Ani@, Gata i Fato (który się przechwalał, że zasypie nas zdjęciami ) w ogóle sie nie odzywają a szkoda, bo na pewno mają nam co pokazać....
A może czytają nas???


BARDZO WAS PRZEPRASZAM ALE NIE MAM NETA JUŻ PONAD MIESIĄC I DOPIERO W NASTĘPNYM CHYBA BĘDZIE TAKŻE MUSICIE JAKOŚ MI TO WYBACZYĆ. A tak poza tym to już ławy dawno wylane, z bloczka ścianki fundamentowe także no i chyba wszelkie prace ziemne wykonane. Czekam z niecierpliwością na moją ekipę która ma się pojawić w poniedziałek. Jeszcze raz wszystkich przepraszam fotek narazie nie pokazuje bo pisze z kompa od kogoś innego. Pozdrawiam.

sylwia 25
01-08-2007, 20:20
Witajcie

Ja dzis mialam bardzo intensywny dzien ale roboty typowo dzialkowe ( skosiłam ponad polowe działki ok 25- 30 arów ) bo z budowlanych narazie tylko polewanie hihi - niestey znow troche sie plan zmienil i zaczynamy murarke scian w poniedziale po czesci dlatego z moj maz wyjechal i wroci chyba po weekendzie a druga sprawa to nasza ekipa ktora wykorzystala sobie te 3 dni wolnego po wylaniu chudziaka na wykonanie jakiejs robótki i braklo im czasu zeby skonczyc , no coz swiat sie nei zawali a nawet lepiej bo chudziak porzadnie wyschnie


Fato -zatem czekamy az net sie u Ciebie pojawi no i pojawią sie rownież zdjecia , pozdrawiam :)

Wasiek - a jak dach skonczony ??? masz nowe fotki w albumie ??

DaMa - no ładnie 10 okien szok hihi, ja zawalu dostałam jak zobaczylam ile jedno kosztuje :(


Pozdrawiam wszystkich serdecznie , dobrej nocy PA

wasiek
01-08-2007, 20:55
Fatomiło, że się odezwałeś.....i myślę, że Ci wybaczymy....tylko nie zapomnij o nas jak już będziesz miał neta.... :) :) :)
Własnie wkleiłam parę zdjęc do swojego dziennika. To tylko początek budowy ścianek działowych.
Sylwiaz dachem to niestety, czekamy aż kolega dekarz wróci z urlopu. Wiesz w domu i tak jest duzo innych rzeczy do zrobienia tak więc troszkę cierpliwości myslę, że mnie tez się przyda... :D

Jola i Jarek
02-08-2007, 06:56
Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy
-4 jak w projekcie
-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)
-1 doświetlenie klatki schodowej
-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe


Aż tyle okien to nie tylko wileki koszt tych okien ale również wielki kłopot między innymi z częstym myciem okien (okna dachowe najbardziej brudzą się niż te ścienne) i częstą konserwacją np uszczelnieniem :lol:
Pozdrawiam wszystkich Granatowiczów

Izulek
02-08-2007, 08:25
Witajcie, witajcie :)
proszę o oficjalne zakwalifikowanie mnie do entuzjastów Granata :)
Decyzja podjęta - wczoraj zamówiliśmy projekt.

Teraz myślimy cały czas nad zmianami.
Napewno będzie wyjście z garażu na ogród, okno dachowe nad klatką schodową, okno dachowe w pomieszczeniu nad garażem, likwidacja spiżarki.
Mam pytanie do tych, którzy nie robili "prawie" żadnych zmian w Granaciku - jak wygląda klatka schodowa, czy nie jest zbyt wąska? I jakie macie schody? Byłabym wdzięczna za zdjęcia, opisy, projekty ... :)
I ponawiam pytanie odnośnie ogrzewania. Czy ktoś z Was planuje piec na paliwa stałe (np. ekogroszek)? I czy w takim przypadku kotłownia jest wystarczająca?
Myślimy o wydłuzeniu garaży do tylnej ściany domu, z przodu zostawilibyśmy taki uskok jak w projekcie. Nie mam jednak wyobrażenia jak wyglądałby dach od strony ogrodu .... coś kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną :)
Pozdrawiam
Iza

Jola i Jarek
02-08-2007, 08:40
Witaj Iza, bardzo cieszymy się że podejmowaliście decyzję Gratulujemy waszego wyboru i życzymy w realiacji waszego Granata.
p.s. nie wstawiaj za duzo okien dachowych (max 6 okna :wink: ) 8)
Pozdrawiam wszystkich Granatowiczów

Izulek
02-08-2007, 09:48
Jola i Jarek okien dachowych będzie dokładnie 6 plus oczywiście wyłaz dachowy :)
Wogóle zmiany są raczej "kosmetyczne".
Pozdrowienia od Granatowców dla Tymowiczów :)

słej
02-08-2007, 10:44
witam wszystkich sympatyków-granacików
wciąż czekamy na przekształcenie działki z rolnej na budowlaną,
prawdopodobny termin spotkania u notariusza to wrzesień :(
Izulek co do zmian w projekcie to myślimy podobnie, we wcześniejszym poście opisałem je pokrótce,
ale zmiany są znaczące i nie bedziemy chyba kupować gotowego projektu tylko na bazie tego domku miejscowa pani architekt zrobi projekt indywidualny za niecałe 3000 PLN, łącznie z adaptacją
Wasiek na forum zaglądam i czytam ale na razie nic się nie dzieje to i nie mam o czym pisać :) pozdrów męża

Izulek
02-08-2007, 11:35
U nas kupiony projekt plus adaptacja to wydatek 3 300 - 3800 zł, nie wiem czy indywidualny byłby tańszy .... :roll:

sutruh
02-08-2007, 12:11
no to gratulujemy Izie podjęcia bardzo dobrej decyzji :D :D :D

my będziemy jednak mieli piec na paliwo stałe, decyzja podjęta, grzejniki i rurki do prowadzenia c.o. kupione, bojler z wężownicą kupiony, dzisiaj Piotrek pojechał oglądać piece - może piec też już mamy kupiony 8) nie wiem, acha nie będzie to piec na eko groszek, raczej myślimy o takim "prostaku" na wszystko, niestety nasz rząd nie zachęca nas do ochrony środowiska i takie typy ogrzewania jak pompy ciepła czy inne mniej naruszające nasze środowiską są niestety drogie, nie ma na nie żadnych dotacji, a przeciez zdrowo rozsądkowo rozumując to takie "prostaki" jak nasz to powinny być dawno w muzeum, a nie jak wczoraj nasza kochana sąsiadka wrzuciła chyba butelki plastikowe do pieca i zasmrodziła i zadymiła mi całe podwórko, aż nie można było oddychać :evil: :evil: :evil:
my mamy piwnice, w której będzie pięc a pomieszczenie gosp. przeznaczymy na pralnie

pozdrawiam, Gosia

2magda5
02-08-2007, 12:22
No właśne te schody... chciałabym ze spocznikiem ale murarz powiedział że trzeba by było ścianke wydłużać o metr ale tam nie ma miejsca a schody u anijki wydają się strome i kwestia jak przy takich schodach wnieść meble?
No w poniedziałek ruszamy z budową. :D

Izulek
02-08-2007, 13:57
No to u Ciebie Gosiu problem z kotłownią rozwiązany ... my raczej piwnicy nie zrobimy i właśnie mam wątpliwości co z tą kotłownią ...
Optujemy za piecem na ekogroszek, albo w ostateczności propan (chociaż ceny odstraszają).
A piwnicę macie pod całym domkiem?

DaMa
02-08-2007, 16:42
WITAM!

Co do tych okien jak wcześniej wspomniałam to chcemy montować reku... i firma z którą się kontaktowaliśmy ( przy reku + graw.) zapewnia, że wentylacja będzie wystarczająca i zbędne jest montowanie okien z mikrowent. a więc koszt będzie o wiele niższy (jesteśmy przed rozpoczęciem budowy) a jeśli chodzi o oświetlenie to uważamy, że nie ma co oszczędzać(nasza sugestia).

DaMa
02-08-2007, 16:58
Izulek witamy i życzymy powodzenia!

Sutruh pewnie, że byłoby fajnie zimą posiedzieć przy kominku ale ja z racji swojego zawodu mam złe wspomnienia a poza tym cyt. " całe życie tego drzewa rąbał nie będe" - a kominek będzie i owszem ale elektryczny na ściance klatki schodowej, żeby salon nie stracił swego uroku.

Pozdrawiam.

wasiek
02-08-2007, 17:16
Słej dzieki za pozdrowienia, na pewno przekażę mojemu mężowi.
DaMaczy firma z którą się kontaktowliście to była firma od Reku? Jeżeli tak, to może podasz cene jaką ci powiedzieli za instalację całości?
Co do ogrzewania pisałam już, że u nas będzie piec na eko groszek i nie tylko. Piec będzie z podajnikiem tłokowym, który z kolei umozliwia spalanie innych materiałów palnych. Ma on dodatkowy ruszt żeliwny. Piec z Firmy Kotrem z Kłobucka. Na razie tak jest ustalone. Kominek będzie zwykły na ---- chce mi się to rozpalę..... a w domu i tak mam ciepło...... :D :D :D

DaMa
02-08-2007, 17:37
Wasiek cenę dokładnie wyliczą po przesłaniu im kopii projektu Granata. Szacunkowy koszt to ok. 12000zł.(z montażem) a cena ptojektu to ok. 1000 zł.
Twój kosztorys jest bardzo tani (wedle mojej orientacji - masz dużą powierzchnię). Uważaj na "pseudofachowców".

http://www.rekuperatory.pl

filia Wrocław

Jeśli masz sprawdzoną firmę proszę o namiary.

DaMa
02-08-2007, 18:53
Jola i Jarek napisali
Aż tyle okien to nie tylko wileki koszt tych okien ale również wielki kłopot między innymi z częstym myciem okien (okna dachowe najbardziej brudzą się niż te ścienne) i częstą konserwacją np uszczelnieniem




O kosztach już pisaliśmy a co do czystości ( owszem myć trzeba ) ale żyjemy w XXI wieku i są środki chem., które po jednokrotnym zastosowaniu wystarczają na 3-4 tygodnie w okresie przejściowym.
Mieszkałem w domku u rodziców okna dachowe przez 6 lat raz uszczelniane ( niewielki koszt) - obecny stan idealny.

sutruh
03-08-2007, 06:36
DaMa jeżeli chodzi o kominek to Wasz wybór, Wasz dom, odnośnie cytatu (jeżeli to ja napisałam) to pisane słowa musiały wystąpić przy temacie pieca a nie kominka:(

Iza piwnicę mamy pod częścią domu, ta strona z łazienką i pom.gosp. + pokój po drugiej stronie, całe pomieszczenie piwnicy będzie podzielone na pół w jednej będzie piec (pod pokojem) a druga część to np. magazyn na drzewo

2magda5 my będziemy mieli schody ze spoczynikiem, jak aparat wróci z naprawy to zrobię zdjęcie jak to teraz wygląda, był na pomiarach facet, który będzie nam robił schody i powiedział, że jest ok. ze wszystkim się zmieści, jutro napisze Ci wymiwry spoczynku jaki u nas jest zrobiony

pozdrawiam, Gosia

2magda5
03-08-2007, 10:08
Dzięki Gosia :D
Przy małym dziecku te schody zabiegowe nie nadaja się, mam nadzieję, że uda się ze spocznikiem zrobić

Izulek
03-08-2007, 10:47
Oj, ja też chętnie obejrzę zdjęcia schodów :)

sutruh
03-08-2007, 11:18
ok. dziewczyny to są schody kiedy jeszcze nie było dachu, nie było okien i chodziło sie po piachu :lol: czyli tak sprzed 3 miesięcy :D

http://images26.fotosik.pl/46/c3d051557bffbd37.jpg

właściwie teraz te co mam niczym się nie różnią, jedynie otoczenie jest bardziej sprzyjające do zamieszkania :lol:

nasze schody będą drewniane - buk pażony, a spoczynek obity drewnem, montaż schodów końcowych początek grudnia, chyba że nam kasy zabraknie to te co Piotrek zrobił wyszlifujemy, polakierujemy i też będzie jak wejść do góry :lol:

Izulek
04-08-2007, 21:57
Cosik cichutko ... :)
My cały czas debatujemy jak by tutaj zmieścić w kotłowni piec na ekogroszek. Piwnicy nie zrobimy napewno ..
kurcze, obym nie żałowała, jak okaże się że piec nie wejdzie ...
Wyjście wtedy tylko jedno - gaz z butli ... drogo :cry:

wasiek
04-08-2007, 22:36
Hej, hej rzeczywiście cosik cichutko.... :) ale pewnie dlatego, że kazdy zajety swoja budową. Izulek piec na eko groszek troche miejsca wymaga i musisz dobrze sprawdzić i wyliczyc czy bedziesz miała miejsce żeby normalnie poruszać się w tym pomieszczeniu gospodarczym.
Gosia ja tez będę miała ( albo inaczej bardzo chcę mieć, pytanie czy kaski wystarczy .... :( ) schody drewnianie i takie same drzwi a do tego obłozone tym samym drewnem filary i podciagi. Wiem, że troche za to zapłacę ale o takim wykończeniu myslałam od samego początku budowy. teraz mam bojowe zadanie coby zarobić tyle, żeby było mnie stac na spłatę zaciągniętego kredytu.... :wink: :wink: :wink:
Anijka a gdzie Ty się znowu zapodziałaś?
Gata no teraz to juz najwyższy czas pokazać nam jak wygląda Twój granat a nie czekac do samego końca i potem pokazać nam juz pięknego Granat w uroczej elewacji.... :) Nie bądź taka i dawaj zdjęcia....
Dobranoc wszystkim śpiochom..... :wink: :wink: :wink:

queene
05-08-2007, 11:44
pokażcie jakieś nowe fotki :lol: szczególnie wnętrz :) ja myślę o tym zeby podejść z projektem z katalogu do miejscowego architekta i zrobił mi podobny bo chce troszke zmian wprowadzic wiec po co płacic 2 x... :roll:
a co do piwnicy - bedzie i to jak największa - nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy :)

2magda5
06-08-2007, 14:04
http://2magda5.fotosik.pl/albumy/242626.html

Załozyłam album, jutro z poślizgiem dwutygodniowym mają już wejść murarze, wow może to już w końcu nabierze rozpędu, fotki popstrykam w sobote :D

wasiek
06-08-2007, 22:28
Magda zdjęcia super. I znowu inny sposób wykonania stanu zero.... :wink: Zobaczysz teraz jak to juz szybko pójdzie w górę. Tylko, żeby murarze dopisali :) :) to i my czekamy na zdjęcia.... :)
queene masz rację, jeżeli wiesz juz jakie mają byc zmiany to spróbuj tak zrobic. Myślę, że nie powinno to Ciebie drożej kosztować, niż gdybyś kupiła projekt i potem dokonała adaptacji. Daj znać jak będziesz miała wycene.
Dobranoc wszystkim, niech śnią się Wam Wasze Granaciki.... :P :P :P

2magda5
07-08-2007, 08:20
I znowu falstart! :(
Murarze muszą budować najpierw dom moich rodziców ponieważ bank transzy im nie wypłaci.
Budujemy się przy tej samej ulicy oni wybrali projekt Melodia z krajobrazów, no cóz nie dane nam jest w tym miesiącu zacząć budowe :-?
Ile jeszcze cierpliwości i czekania przed nami

wasiek
07-08-2007, 22:09
Magda głowa do góry i popatrz na innych.....każdy z nas czekał a to na budowlańców a to na hydraulika i na wielu jeszcze innych......
Ja czekałam od września do marca, żeby budowlańcy w końcu zaczeli stawiac mi stan surowy zamknięty i doczekałam się.......chociaż z usterkami ale mam juz ten stan osiągnięty.... i na Ciebie tez przyjdzie kolej....... :D :D :D Uwierz.... :) :)

sylwia 25
08-08-2007, 20:44
Witajcie
Ja na moment bo ostatnio urwanie glowy a dzis sie fatalnie czuje - straszny bol glowy

Na szczescie na budowie wszystko zgodnie z planem i " mury ida do góry " pare fotek z poniedzialku w albumie jutro porobie aktualne :)
Pozdrawiam wszystkich
spokojnej nocy

wasiek
09-08-2007, 22:35
Sylwia gratulacje, że wszystko idzie zgodnie z planem. Oby tak dalej...chociaż to i tak od Ciebie nie będzie zależało. Wystarczy, że jeden z fachowców się spóźni ... i juz Ci wszystko lezy. Ja miałam juz zamówionych tynkarzy na sierpień a niestety nie mam jeszcze elektryki i oni nie moga robić, więc poszli gdzieś indziej...
I tak to wygląda...... :cry:

wasiek
10-08-2007, 21:03
Poniżej moja osatnia praca na działce....
aż samej miło mi patrzeć, chociaz to takie malutkie....
http://images28.fotosik.pl/53/581a398bf4a3d114med.jpg

Ani@
12-08-2007, 17:17
Wasiek, ale Ci zazdroszcze tych prac ogrodowych - ja mam niewielka dzialke i na razie wszystkie moje grzadki :lol: sa zajete przez: blaszak na narzedzia, barakowoz, kibelek, palety z ceglami (ktore wreszcze musze sprzedac), betoniare i gore piachu :wink:
Kolejne zmiany sie dokonaly - powiekszylam wiatrolap kosztem hallu - sciane z drzwiami do hallu przesunelam z 202cm do 240. Troche sie martwie, jak w praktyce bedzie wykorzystana ta wneka w wiatrolapie po prawej. Cos mi sie po glowie kolacze, ze kiedys czytalam, iz optymalna glebokosc szafy to 65cm, w granacie (po odjeciu tynkow) bedzie 61-62. Musze zmierzyc kurtke wiszaca na wieszaku, moze sie uspokoje :lol:
U mnie gotowe juz wszystkie sciany wew, w poniedzialek ma byc montowana folia na dachu, jednak zauwazylam, ze majster chyba zapomnial o oknie w pomieszczeniu nad garazem i zle przeprowadzil tasmy "do stezen", wiec to na pewno bedzie do poprawienia.
Wybralam juz okna dachowe - roto. Do lazienki i pomieszczenia nad garazem (pralnio-suszarnia) wybralam biale - plastikowe (w zwiazku z wieksza wilgotnoscia w pomieszczeniach), do sypialni - drewniane. Oczywiscie mam tez dodatkowe okno nad schodami :lol: . okna maja os obrotu w 1//3 wysokosci (liczac od gory) - bardzo to wygodne w uzytkowaniu.
U mnie caly czas jest zamieszanie jezeli chodzi o grzanie...ale rym :lol: ...teraz mysle o kominku z plaszczem i o solarach :roll: no i chyba jednak olej :(

2magda5
12-08-2007, 18:54
Sutruh jak tam schody? Czy możesz podać wymiary spocznika?

sylwia 25
16-08-2007, 11:16
Witajcie
straszny zastój sie nam zrobil na forum, pewnie wszyscy teraz praca -dom -budowa :)

u nas sie dzieje , raczej zgodnie z zalozeniami a efekty w albumie - wkleilam nowe fotki :)

Wasiek- sliczny mini ogrodeczek - ja juz tez bym chciala cos robic w tym zakresie ale jeszcze jest za duzy balagan budowlany no i jeszcze nie ma ogrodzenia - poczekam do wiosny :)

tymczasem pozdrawiam wszystkich granatowcow i zachecam to wstawiania zdjec odezwijcie sie !!!!!!

wasiek
16-08-2007, 21:30
Hej, hej
rzeczywiscie zastój sie zrobił. Czyżby nie było o czym pisać? U mnie dach powoli ale posuwa się do przodu. Dzisiaj własnie zrobili pierwsze okno dachowe, to na korytarzu. Jutro jak pogoda pozwoli wstawia drugie. Niestety, od wczoraj a chyba nawet od przedwczoraj, jak na złość popołudniami pada a dzisiaj to wręcz lał deszcz. Dach jest wtedy mokry i tak za bardzo to nie mozna na nim nic robić.A kolega dalej tylko po godzinach...... :( :( :(
Nic to, jeszcze troszke i na pewno cały dach będzie zrobiony.
Sylwia , dziękuję za pochwały dotyczące miniogródka. Takie małe i NIC a jak cieszy.....
Pozdrowienia ....i odezwijcie się.... :D

Izulek
17-08-2007, 07:27
Witam wszystkich :)
u nas budowa jeszcze nie ruszyła, więc nie mam dużo do opowiadania.
Daliśmy projekt do adaptacji, szukamy ekip i jeśli będziemy mieli pozwolenie na budowę do końca września, no ... do połowy października to może w tym roku zrobimy stan zerowy :)
Problem mamy z kotłownią. Chcemy piec na ekogroszek lub inne paliwo stałe i kombinujemy co zrobić żeby taki piec się zmieścił no i oczywiście żeby było wygodnie.
Pozdrawiam

Ani@
17-08-2007, 14:41
Izulek, lepiej juz na tym etapie zdecydowac sie co do rodzaju pieca (paliwa)- np. my bedziemy mieli olej i okazuje sie, ze MOZE jest jakis piec, ktory zmiesci sie w tej plytkiej wnece przy kominie (tak by nie zagradzac przejscia z garazu). wlasnie czekamy na telefon od naszego "kotlowego doradcy", ktory nas poinformuje, czy bedziemy musieli przesuwac w prawo drzwi do garazu :( , czy jednak znalazl sie jakis piec, ktory tam mozna wcisnac. Generalnie miejsca jest tam niewiele i warto albo przesunac drzwi (choc tez nie za bardzo, bo wtedy przejscie do domu bedzie niewygodne - po skosie), albo zrobic glebsza wneke kosztem tego pokoju na parterze.

U nas jutro Wiecha :D i robimy grillka dla naszej kochanej ekipy :D

sylwia 25
17-08-2007, 14:44
Ani@ - no to jutro czekamy na mnostwo fotek , nikt ostatnio nic nie wkleja a ja tak lubie oglądac- czekamy !!!!!!!!!!!!!!!

wasiek
17-08-2007, 21:30
Sutruh mam do Ciebie pytanie;
jakiej firmy macie centrale rekuperatora? I gdzie robiłaś projekt instalacji tych wszystkich rur? Ja chyba jednak zdecyduje sie na rekuperator i własnie znalazłam ciekawą ofertę, muszę tylko ją sprawdzić. Odpowiedz mi prosze na pytanka :)

Darek i Agata
19-08-2007, 18:23
Witam my dopiero mamy zamiar kuopić projekt Granatu, jakie zmiany masz w swoim Granacie? jakie masz schodu ponieważ słyszałem ze w projekcie nie ma schodów. I co śadzicie o przeniesienu spiżarki pod schody, czyli zrobienie kilku schodków w dół pod schody? czy jest tam wystarczająco dużo miejsca?
Dziekuję wszystkim za pomocne uwagi.

Acha, czy ktoś może buduje Granata w okolicach Wrocławia, bo chętnie byśmy przyjechali obejrzeć go w realu. Pozdrawiamy wszystkich

[email protected]

Darek i Agata
19-08-2007, 18:23
Witam my dopiero mamy zamiar kuopić projekt Granatu, jakie zmiany masz w swoim Granacie? jakie masz schodu ponieważ słyszałem ze w projekcie nie ma schodów. I co śadzicie o przeniesienu spiżarki pod schody, czyli zrobienie kilku schodków w dół pod schody? czy jest tam wystarczająco dużo miejsca?
Dziekuję wszystkim za pomocne uwagi.

Acha, czy ktoś może buduje Granata w okolicach Wrocławia, bo chętnie byśmy przyjechali obejrzeć go w realu. Pozdrawiamy wszystkich

[email protected]

Izulek
19-08-2007, 20:16
Ani@ o przesunięciu drzwi od kotłowni w prawo, prawie do końca ściany - to już zdecydowaliśmy. Mimo tego jednak w tej kotłowni nie ma wiele możliwości. Wnęka w stronę pokoju - w naszym przypadku - niewiele daje :(. Piec na ekogroszek, najmniejszy który udało się znaleźć mojemu mężowi ma chyba ok 120 cm szerokości, być może zmieści się na ścianie tej z kominem. Pytanie jak będzie wygodnie z jego obsługą.
A jeśli chodzi o przejście "po skosie", to mamy taki pomysł: primo :) komin nie będzie murowany tylko z prefabrykatów gotowych - będzie ciut węższy, secundo :) ścianę w łazience tą graniczącą z kotłownią być może "zetniemy" trochę po skosie ... czy to jakieś wyjście - nie wiem, mąż twierdzi, że będzie więcej swobodnego przejścia.

Witamy Darka i Agatę - powodzenia w realizacji planów :)

Darek i Agata
19-08-2007, 20:28
Dziękujemy Iza za powitanie.
Czekamy od szczęśliwych właścicieli Granata o opinię co do spiżarki pod schodami. Ja to widzę tak, że spiżarka by musiała być o 4 schodki niżej niż poziom parteru aby pod schodami było więcej miejsca.
Czy możecie mi napisać jak szeroka jest klatka schodowa w projekcie bez zmian?
Dzięki :)

anna łach
20-08-2007, 13:55
witam wszystkich którzy zdecydowali się na projekt domu granat!
od jakiegoś czasu intensywnie czytam wszyskie informacje które wypisujecie na temat domku granat. postanowiłam podzielić się z wami swoimi przeżyciami związanymi z budową. wtamtym roku w marcu kupiliśmy działkę, i rozpoczęliśmy poszukiwania właściwego projektu.od razu spodobały mi się projekty z pracowni "krajobrazy", dlatego skupiłam się natych projektach a zwłaszcza rzucił mi sie w oczy GRANAT z garażem . 13 sierpnia zalaliśmy fundamenty. jeżeli chodzi o zmiany to zrobiliśmy cześciowe podpiwniczenie pod łażienką i pom gospodarczym. chcemy zrobić z pomieszczenia gospod. pralnie do której będzie wejście z łazienki, kuchnie myślałam częściowo zabudować ale nie wiem czy w ten sposób za bardzo jej nie zmniejsze. natomiast na górze myślałam zrobić suszarnię z tego pom nad garażęm.
pozdrawiam :D

sylwia 25
20-08-2007, 14:50
HEJ

No nareszcie ktoś kto mieszka bliżej mnie - chodzi mi o Anię Łach - do Wadowic to niedaleko .Mam pytanko zaczeliscie budowe w tym reoku w sierpniu tak ??? bo nie wiem czy dobrze zrozumialam, my zaczelismy na poczatku lipca obecnie mamy wszystko gotowe pod deke i teraz 2 tygodnie przerwy bo nasz mistrz bierze urlop wraca 4 wrzesnia i wtedy sie zabieramy za strop a potem szybko scianki i wieźba zaplanowana na ok 20 wrzesnia .
wklej jakies fotki :)

DArek i Agata - witam srdecznie .My wlasnie robimy taka spizarke pod schodami , finalnie nie wiem ile wyjdzie schodów ( ale mysle ze ok 3-4)

klatka nie jest zbyt szeroka a szkoda schody bedziemy miec lane zabiegowe bo inne nam tam nie wejda :(

to narazie na tyle papa

Darek i Agata
20-08-2007, 17:08
czesc Sylwia, dzięki za info, cieszymy sie że też robicie spiżarke bo może nam coś doradzicie w tym pomyśle.
A jakie to są schody lane zabiegowe? bo niebardzo moge sobie skojarzyć. a czy mógłbym prosić o jakieś fotki jak wam wyszła spiżarka i jak wygląda wasza klatka schodowa?
Pozdrawiam, papa

Darek i Agata
20-08-2007, 17:13
aha, mamy jeszcze jedno pytanko do was szczęśliwi Granatowicze :), czytaliśmy że częśc z was doświetla klatkę schodową, a gdzie umieszczacie okno które doświetla, czy jest to okno dachowe czy na ścianie, nie mamy jeszcze projektu więc troche nie widzimy tego.
dzieki
[email protected]

Izulek
20-08-2007, 17:19
U nas ma być dachowe :)

Ani@
20-08-2007, 20:53
Ani@ o przesunięciu drzwi od kotłowni w prawo, prawie do końca ściany - to już zdecydowaliśmy. ..A jeśli chodzi o przejście "po skosie", to mamy taki pomysł: primo :) komin nie będzie murowany tylko z prefabrykatów gotowych - będzie ciut węższy, secundo :) ścianę w łazience tą graniczącą z kotłownią być może "zetniemy" trochę po skosie ... czy to jakieś wyjście - nie wiem, mąż twierdzi, że będzie więcej swobodnego przejścia.



Ja mam komin systemowy, nie dosyc, ze jest "szczuplejszy" od murowanego (jak piszesz), to jest szczuplejszy do kwadratu przez to, ze zostal tam tylko jeden kanal went graw (do pieca) - bo bede miala rekuperator. Ale to niewiele zmienia :( Dzis sie dowiedzialam, ze jednak znalazl sie jeden piec, ktory zmiesci sie w istniejacej wnece bez potrzeby przesuwania drzwi garaz/kotlownia. Jesli chodzi o lazienke, to jest naprawde niewielka...moze warto sie jeszcze zastanowic nad tym "scieciem"


O witam kolejna Granatowiczke! Czesc Aniu :D

wasiek
20-08-2007, 22:05
Witam wszystkich :D
Ani@ napisz coś gdzie zamawiasz rekuperator. To znaczy jakiej firmy jest centrala no i jeżeli masz wycenę, to będę wdzięczna..... :)
U mnie w mieście robią tylko Dospel a ja nie wiem czy jest ona dobra czy zła.... I znowu trudny wybór.....
Dobranoc :) :) :)

Ani@
21-08-2007, 07:46
Wasiek, ja bede miala rekuperator z LinkAir (http://www.linkair.pl/rekuperacja.php) - mają rekuperatory Bartosz. Wycena opiewa na 12 tys.

Jola i Jarek
21-08-2007, 08:22
U nas ma być dachowe :)

Okna dachowe w klatce schodowej???? A czy nie pomyśleliście jakby będziecie chcieli myć okno dachowe to na czym będziecie stanięli i myli?? od schodu (przy zabiegowym) do okna dachowego będziecie mieli bardzo wysoko 8)
Pozdrawiam

Izulek
21-08-2007, 08:31
Damy radę :) znajomi też mają podobnie i spokojnie :) naprawdę da się umyć

sylwia 25
21-08-2007, 08:45
czesc Sylwia, dzięki za info, cieszymy sie że też robicie spiżarke bo może nam coś doradzicie w tym pomyśle.
A jakie to są schody lane zabiegowe? bo niebardzo moge sobie skojarzyć. a czy mógłbym prosić o jakieś fotki jak wam wyszła spiżarka i jak wygląda wasza klatka schodowa?
Pozdrawiam, papa

podaj maila na moje gg 2545835 to przesle ci fotki schodów jakie planujemy zrobic, zdjecia klatki schodej dopiero musze zrobic, bo obecnie murarze robią sciane nośna w duzym pokoju a dzialowej jeszcze nie ma miedzy wiatrołapem a holem.

anna łach
21-08-2007, 10:44
Cześć Sylwia 25!
Tak naprwawde to mieszkam jakies 10 km od wadowic (kierunek sucha beskidzka). 26 lipca zalaliśmy ławice a 13 sierpnia fundamety, teraz musimy wyplantować koło domku, bo jak narazie to jest strasznie zbombardowana. niestety w tym roku zawiele już nie zrobimy, jeszcze wylewke nad piwniczką i schody do piwniczki. przez zimę chcemy kupić pustaki i na wiosnę ruszamy dalej.
mam pytanie wprowadziliście jakieś zmiany w projekcie? jesli tak to jakie? jaka wyszła ta kuchnia, czy zostawiłaś ją otwartą na salon?
niestety nie mam zadnych zdjęć z budowy.
pozdrawiam :D

sylwia 25
21-08-2007, 12:05
Anna łach - zrobilismy niewielkie zmiany ,
1. zrezygnowalismy ze spiżarki w kuchni ,
2. robimy taką mini piwniczke pod schodami
3. zmienilismy konstrukcje dachu nad garażem na jednospadowy tym samym nie bedzie tam pomieszczenia na gorze ,
4. zmienilismy rozmiar drzwi garazowych na 2750/2250
5. w miejscu wejscia do salonu zmniejszylismy otwór i wstawimy tam drzwi 90 , scianę dolozylam od strony salonu
6. dokladam 40 cm sciany przy kominku w strone kuchni tak ze kuchnia bedzie czesciowo oslonięta
7. wydłuzylismy garaz dokladając z przodu i z tyłu po 0,5 m i poszerzylismy o 1 metr

troche tego jest ale nie sa to jakies bardzo znaczace zmiany

Jelsi chodzi o kuchnie to przy usunieciu spiżarki wydaje mi sie taka akurat :)

wasiek
21-08-2007, 18:56
No Sylwia, to ja myslałam, że zrobiliśmy duzo zmian ale widzę, że Ty tez jestes dobra.... :D
Tylko nie bardzo moge sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało jak salon będzie z drzwiami..... :wink: Jak juz postawią ściankę nośną proszę o zdjęcia...
Ja z kolei otworzyłam salon na korytarz, żeby jak najwięcej było przestrzeni...
A tutaj przedstawiam widok kuchni i spiżarki. Troche nieład naokoło ale tak to juz jest na budowie..... :)

http://images26.fotosik.pl/66/5b276389f4da5cb8med.jpg

i inna perspektywa....
http://images29.fotosik.pl/66/befb045df80ef516med.jpg

Izulek
21-08-2007, 19:39
Wasiek, czy my się wydaje czy macie lustrzane odbicie? I tak przy okazji: daleko za Elblągiem powstaje Wasz domek? Pytam, bo może skorzystalibyśmy z wcześniejszego zaproszenia ?
Pozdrawiam

wasiek
21-08-2007, 19:49
Tak Izulek, mamy lustrzane odbicie... masz dobry wzrok.....
Budujemy hmmm właściwie to jeszcze w Elblągu i już za..... :D Tablica kończąca miasto jest za naszą ziemią.
A tak poważnie to jest 9 km od centrum Elblaga a od naszego obecnego miejsca zamieszkania tylko 7km.
Zapraszam do obejrzenia. Czasami lepiej jest zobaczyć juz coś w rzeczywistości bo to może duzo pomóc. Chociaż z drugiej strony to pewne błedy i tak popełnimy....
Po latach zazwyczaj się mówi, że........ jakbym budował raz jeszcze to tego nie zrobiłbym tak tylko inaczej..... :D :D :D
A tak wygląda nasz widok z łazienki na górze...
http://images30.fotosik.pl/66/7594ac772bdbdcbamed.jpg

i druga strona...
http://images24.fotosik.pl/66/cc8625c1e8ad274fmed.jpg

wasiek
21-08-2007, 19:52
No to jeszcze pokaże jedną skończoną stronę dachu. Kominy tez już mam zrobione i pomalowane farbą w kolorze dachówki - miedzianym. Musze przyznać, że to mi sie podoba.. :D :D
http://images29.fotosik.pl/66/0e56c5707905a2c0med.jpg

Izulek
21-08-2007, 19:53
Jezuuu, jaki piękny widok :) A kiedy moglibyśmy Was odwiedzić ?

wasiek
21-08-2007, 19:59
Najlepiej w którąś niedzielę, bo w tygodniu pracuje bardzo długo i późno wracam ( dojeżdżam do pracy :D codziennie 30km w jedną stronę i spowrotem...)

Izulek
21-08-2007, 20:03
To super, odezwę się na priva.

sylwia 25
21-08-2007, 21:03
No Sylwia, to ja myslałam, że zrobiliśmy duzo zmian ale widzę, że Ty tez jestes dobra.... :D
Tylko nie bardzo moge sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało jak salon będzie z drzwiami..... :wink: Jak juz postawią ściankę nośną proszę o zdjęcia...
Ja z kolei otworzyłam salon na korytarz, żeby jak najwięcej było przestrzeni...
A tutaj przedstawiam widok kuchni i spiżarki. Troche nieład naokoło ale tak to juz jest na budowie..... :)


No pewnie nie jest to takie superowe rozwiazanie i przez to hol i salon bedą wydawać sie mniejsze, ale niestety bylam zmuszona tak zrobic, gdyz brakowalo mi miejsca na jeden bardzo wazny dla mnie przedmiot ( mebel) a mianowicie pianino , gdym zostawila tak jak w projekcie ten otwor 150 cm to za nic w swiecie nie wszedł by tv i pianino na tej scianie a innych mozliwosci tam nie ma , wiec dolozylam 60 cm sciany i teraz bedzie ok :)

sylwia 25
21-08-2007, 21:05
no proszę i jeszcze udało mi się rozpocząć nową stronkę :) :) :) :) :) :) :) :)

Wasiek - zdjęcia super , a szczególnie dach mi sie podoba ( bo teraz mogę sobie wyobrazić moj :) hihi - mamy ta samą dachówkę :) )

Cudo wlejaj wiecej bo uwielbiam oglądac i liczę ze wiecej osob wstawi swoje Granaciki :)

wasiek
21-08-2007, 21:17
Sylwia, no to teraz rozumiem tą zmianę. Przecież budujemy dla siebie i ma być tak, żeby nam to odpowiadało :D Ty lubisz grać i musisz mieć pianino, ja mam wnuka i muszę mieć duzo przestrzeni coby miał gdzie biegać. A w przyszłości mam nadzieję, że będę miała jeszcze kilka wnucząt więc wszystko brałam pod uwage.... hihihihi....
A to mój jedyny na razie wnusio...
http://images27.fotosik.pl/66/d5abfc082682be60med.jpg

wasiek
21-08-2007, 21:20
Acha, wczesniej pisałam, że jak będzie juz położona podłoga z merbau u mojej córki, to pokaże jak wygląda. Jest już położona ale jeszcze nie wycyklinowana i nie naolejowana a i tak bardzo ładnie wygląda. Tak samo będzie to wyglądało u mnie w pokoju na dole. Listwy przyścienne też są kupione z drewna merbau...

http://images26.fotosik.pl/66/c0fc81c1f5fb5279med.jpg

Izulek
22-08-2007, 14:57
Mam do Was wszystkich pytanie:
czy ktoś zmieniał front domku? Np. poszerzał balkon i podpierał to filarami, tak aby zadaszenie nad wejściem było większe....
taki coś pomysł mi się urodził ...

sylwia 25
22-08-2007, 17:21
Izulek - mnie takie zmiany do glowy nie wpadły, balkon pozostaje bez zmian jedynie zrezygnowalismy z okrąglego okienka gdyz nie robimy spizarki

Wasiek - piekna ta podłoga

Izulek
22-08-2007, 21:43
Sylwia 25 mi też już pomysł "wywietrzał" - mąż mnie przekonał 8) . Jednie co zrobimy z tym balkonem to wydłużymy/poszerzymy ? go o jakieś 30 cm w przód.... chyba ... zobaczymy co na to nasz architekt.
Wasiek - podłoga cudo :

dzejms_bond
23-08-2007, 16:07
Wtam wszystkich sympatyków projektu Granat

dzejms_bond
23-08-2007, 16:12
Jestem zdecydowany na ten projekt w 99%, ale chciałbym zobaczyć go "na żywo", czy jest ktoś może z województwa lubelskiego lub bliskiej odległości z województw sąsiednich?
Proszę o kontakt na adres: [email protected]
POZDRAWIAM

Ani@
24-08-2007, 11:07
Hej Dzejms_bond :lol:
Międzylesie jest w sumie na tzw. linii otwockiej. A z Lublina do Otwocka to chyba rzut beretem :wink: w razie, gdybys mial ochote zobaczyc naszego granata - zapraszamy 8)

A propos balkonu, u nas zmienil sie ksztalt: poniewaz zmienil sie ksztalt schodkow wejsciowych -> wszystko wyrownane do katow prostych, wiec balkon tez byl "rownany" :wink: - jest prostokatny :)

wasiek
24-08-2007, 16:02
Ani@ a gdzie obiecane zdjęcia :-)
Masz juz dużo zrobione, więc czas sie pochwalić.....
Czekamy, czekamy...... :D :D :D

sylwia 25
24-08-2007, 17:31
Witam :)
U mnie przerwa urlopowa na budowie wiec nie mam zadnych nowości ale z niecierpliwoscia odświeżam z nadizeja ze poogladam jakieś fotki weic wklejac wklejac :) :) :) :) :)
Ani@ - czekamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sutruh - a ty gdzie sie podziewasz??????????

Bylam na chwile na dzilce , bo tesicowa chciala poogladac - pogoda straszna jest okropna duchota i w tej chwili 32 st uffffffffff

Ani@
24-08-2007, 20:33
Oj, rzeczywiscie u mniei sie pozmienialo - nadrabiam zaleglosci :)

Jeszcze niedawno bylo tak
http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g8.jpg

Potem pojawily sie nasze pikne kominy...
http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g5.jpg

i wiecha :D
http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g4.jpg

ostatnio na dach wjechal dorken
http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g2.jpg

a od wew. wyglada to tak: (sredni pokoj od strony okna)
http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/g1.jpg

Jak widac na przedostatnim zdj. jest tez na placu dachowka - niestety reklamuje ja - niby creaton, a tak spartaczony, ze pan, ktory mi ja sprzedal zlapal sie za glowe i powiedzial, ze w zyciu takiej kaszany nie widzial :roll: w poniedzialek ma przyjechac na wizje lokalna gosc z creatona, a we wtorek mam miec transport calej dachowki po raz drugi. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie ok.

sylwia 25
24-08-2007, 20:53
Ani@ - super fotki , ja chce jeszcze!!!!! Co do dachówki - to wspolczuje , oby drugi transport byl OK :)

Izulek
24-08-2007, 21:13
Ani@ super fotki - wstaw jeszcze parę zdjęć :)

U nas: dzisiaj złożyliśmy (właściwie nasz kierownik) wniosek o pozwolenie na budowę. Teraz czekamy :)
Mamy na razie jedną wycenę: 55 000 zł za stan surowy z dachem (więźba i dachówka), czekamy na pozostałe.
A, i zrobiliśmy badania geotechnicze. Wody sączą się na 1,0 m i 1,3 m. Także najpewniej zbierzemy humus i będziemy szalować ławy na gruncie. Budynek będzie wyniesiony ok 0,90 cm nad poziom terenu. Ciekawe jakie to będą koszty ....

sylwia 25
24-08-2007, 21:22
Izulek - tak dla porownania napiszę ci jakie u nas na południiu sa koszty
Tak wiec nie mamy firmy tylko murarza ktory sama sobie dopiera pomocników w miare wlasnych potrzeb - przy fundamentach bylo ich 5 a przy murowaniu scian tylko 2 ale i tak im sprawnie poszlo i jemu placimy za wszystko od ziemi do scian wyciagnietych pod wieżbe z kominami i sciankami dzialowymi 20 tys
a na wieżbe i dach mamy mala firme i powiedzieli 40 zł za m2 dachu na gotowo czyli wieżba , dachówk aorynnowanie , frezowanie strzechy ( końce więźby ) czyli nic nas nie obchodzi czyli wyjdzie to ok 10 tys , co lacznmie daje 30 tys

Posprawdzajcie to dobrze zeby nie dac sie naciągnąć

aha my mamy dosc spory spadek terenu na dzilce w stosunku co do drogi i tez mamy domek podniesziony troche co prawda tylko 20 cm powyzej poziomu drogi jest pkt zero ale tak czy tak mamy wysoko fundamenty i bedziemy musieli sporo nadsypac- wyrównac ogród

sylwia 25
26-08-2007, 21:06
podbijam bo wątek upadł na drugą stronke

nowe fotki w albumie :)

milej nocki

Izulek
27-08-2007, 20:42
Wiecie co jest wspaniałe w budowaniu :lol: , chociaż jeszcze na dobre nie zaczęliśmy? Poznaje się wspaniałych ludzi :) pozdrowienia dla Waśki i Jej męża i podziękowania za gościnę. Pozdrowienia dla Ewy i Artura :)

Mamy kolejną wycenę: murarz - 29.000 pln -w tym fundament, ocieplenie fundamentu, ściany zewn, wewn., kominy, taras, schody. Doliczając cieślę, deskowanie, dekarza wychodzi 53 400 pln, czyli niewiele mniej niż poprzednia wycena.
Czekamy na kolejne :)

anna łach
28-08-2007, 11:18
witam wszyskich!
Czy ktoś z Was może mi napisać jaki wyszedł kosztorys dachu naszego kochanego granacika? bardzo mi się podoba dachówka romańska, kolor grafitowy, czy ktoś zdecydował się na ten rodzaj dachówki?
pozdrawiam :lol:

wasiek
30-08-2007, 20:27
Coś cichutko...... :D
No to wkleję zdjęcie z wizytacji....... :D
Tak się bawią dzieci granatowców i nie tylko, na piasku przeznaczonym do tynków wewnętrznych..... :D :D :D
Izulek, chyba mogę?......:) Aparat właśnie wrócił z wojaży zagranicznych ....

http://images13.fotosik.pl/60/16a152b385a0fcecmed.jpg

2magda5
30-08-2007, 20:58
No w końcu końcu końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Budujemyyyyyyyyyyyy


http://images21.fotosik.pl/392/190501da674b40aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=190501da674b40ae)
strona d ogrodu

http://images21.fotosik.pl/392/01cba24b815875bdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01cba24b815875bd)
wejście do domu

2magda5
30-08-2007, 21:00
Ekipa iście burżujska zaczynają o 8 kończą około 16, chłopaki robią na godziny.
Zdjęcia zrobiłam po 7 godzinach ich pracy tempo chyba dobre? Do wtorku ma być do stropu, potem tydzień przerwy i wracają strop układać

wasiek
30-08-2007, 21:31
Magda, jeżeli możesz to wybierz wielkość zdjęcia taki jak ja wklejam. Czyli nacisnij na to małe okienko gdzie pisze powiększ i wtedy skopiuj adres tego zdjęcia i wklej. Nie będzie wtedy takie duże.... :D
A budowa suuuuper rosnie ci szybko... i tak trzymać....

monika-i-pawel
31-08-2007, 15:35
WITAMY!
WLASNIEKUPILISMY PROJEKT GRANAT I JESTESMY W TRAKCIE ROBIENIA DOKUMENTACJI. POZDRAWIAMY WSZYSTKICH!

Ani@
31-08-2007, 15:42
Magda, gratulacje, fajnie, ze ruszyliscie z kopyta :D

Ja jestem WSCIEKŁA i niestety niedlugo zaloze oddzielny watek o Creatonie :( ciagle nie moge uwierzć w jaki sposob traktowani sa klienci tej firmy...masakra!
Prawdopodobnie przez klopoty z reklamacja nie zdazymy polozyc dachowki do 9 wrzesnia (kiedy to wyjezdza na miesiac pan, ktory robi wiezbe, obrobki blacharskie, no i wlasnie te dachowe mial klasc :cry: ). Takze elektryk, hydraulik i firma od reku wchodza z instalacjami do domu przykrytego folia :-?
Mam nadzieje, ze u Was jest weselej :wink:

Darek i Agata
31-08-2007, 18:26
wreszcie znaleźliśmy krajan z okolic Wrocławia i już się umówiliśmy na oglądanie ich budowy. Dziękujemy bardzo 2magda5 za zaproszenie. A co się okazało staną dwa GRANACIKI w odległości 1,5 km od siebie. Małe zagłębie GRANACIKA :).
Pozdrawiamy

2magda5
31-08-2007, 19:35
Tak niesamowity zbieg okoliczności, w jakich godzinach wasi murarze budowali? Nasi dzis wpadli o 7 a o 14:30 juz sie zbierali rozpusta na całego, troche to wkurzające, że tak skaczą po tych budowach

Izulek
31-08-2007, 20:19
U nas trwa czekanie na pozwolenie na budowę.
Zdecydowaliśmy się także na ekipę. W poniedziałek najpewniej umówimy się na podpisanie umowy. Cena 55 pln, ale jest szansa na upust.
Wyliczyliśmy, że umawianie się osobno z murarzem, cieślą i dekarzem wychodzi porównywalnie, a odpada nam dogrywanie terminów, słuchanie jak to ktoś poprzedni coś sknocił :wink: .
Na ostatnią wycenę czekamy będzie w poniedziałek, ale nie sądzę żeby było to mniej niż 55 000 pln.
Ekipa, która baaaardzo nam się podobała jest niestety zbyt droga - 60 000 pln netto, z tym że nie mamy gwarancji ceny, bo "wie Pani do wiosny ... to trudno powiedzieć, wiec szacunkowo to 60 000 pln)
To tyle u nas

sylwia 25
01-09-2007, 09:38
GRANATOWCY WITAM WE WRZEŚNIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oby u wszystkich prace budowlane szly zgodnie z założeniami !!!!!!

2magda5
01-09-2007, 12:35
Dzisiaj jade na kontrole co po dwóch dniach murazre zrobili, fotki porobię i potem wrzuce, pochmurno, wietrznie i zimno brr jak prawie całe lato ten wrzesień się zaczynął :) oby nie lało

wasiek
01-09-2007, 13:07
Hej,
a ja przez dwa dni szukałam koparki coby mi doły pokopała na placu - pod POŚ i wodę i rury na ogrzewanie z garażu. Każdy zajęty niemiłosiernie....... :x
No, ale w końcu dzisiaj udało się :D Pan koparkowy powiedział, że we wtorek lub środę przyjedzie do mnie i wykopie. Cena 75zł za godzinę ale minimum to 4 godziny.....Zobaczymy, w czwartek ma wejść hydraulik.....

2magda5
01-09-2007, 16:35
No to mamy fotki dwa dni roboty murarzy wg mnie podobne widoki jak w czwartek (panowie w soboty nie murują)

http://images13.fotosik.pl/63/df17fa6a0361763c.jpg (www.fotosik.pl)
patrząc od lewej okno garaż, kotłownia i łazienka

http://images25.fotosik.pl/73/79fe56e3938d9163.jpg (www.fotosik.pl)
przesunięte okno salon-kuchnia

http://images21.fotosik.pl/395/f9ee098b7fe305d5.jpg (www.fotosik.pl)
okno w kuchni

reszta domku na etapie: o coś widać tylko co?

kamelko
01-09-2007, 17:45
Czesc Ani@

jesteśmy w trakcie budowy naszego granatu, fundamenty mamy juz zalane i zastanawiamy sie nad instalacja rekuperatora w domu. Czy macie juz go zainstalowanego i czy mozecie sie podzielic uwagami na jego temat?
Jestesmy z okolic warszawy i jesli to nie jest duzy problem to chcielibysmy wpasc do Was na budowe i obejrzec ta instalacje.

Z gory dziekujemy za odpowiedz
Kasia i Kamil

Ani@
01-09-2007, 20:03
Hej Kamelko, u nas instalatorzy od reku wchodza w okolicach 10-15 wrzesnia, jezeli jednak chcielibyscie wpasc wczesniej - zapraszam, jezeli po zakonczeniu robot inst. - to tez wpadajcie :D . Odezwijcie sie na PW to ustalimy szczegoly.
ps. Jak wczesniej wspominalam rekuperacje robimy z firmy LinkAir (http://www.linkair.pl/) :)

dzejms_bond
02-09-2007, 22:31
Witam wszystkich
Aniu, czekałem że może ktoś buduje Granata na lubelszczyźnie, ale widocznie nic z tego. Czy było by możliwe abym w jakiś wrześniowy weekend zajechał na Twoją budowę pooglądać Granacika "w realu"?
Pozdrawiam.

Ani@
03-09-2007, 08:05
Hej :D Dzejms, pewnie, ze mozemy sie umowic weekendowa pora :D Tylko daj znac wzesniej (3-4 dni) na PW kiedy bys wpadal ... jezeli chcecie, to mozemy sie spotkac razem z Kamelko - tez planuja do nas wpasc (w drugiej polowie miesiaca) :D to bylby taki mini-zlot granatowcow 8)

kamelko
03-09-2007, 10:18
To jest niezły pomysł na ten mini-zlot granatowcow :D , chetnie sie z Wami spotkamy w drugiej polowie miesiaca, tylko trzeba wybrac jakis termin...

sylwia 25
03-09-2007, 12:48
Hej
no ladnie widze ze kolejne spotkanka sie szykuje - ale Wa, fajnie !!!!!!!!!

U nas od jutra rusza budowa dalej bo urlopie robotników, szkoda tylko ze pogoda zaczyna sie psuc - ale jestem dobrej mysli :)

2magda5 - super Grancik rosnie - czekamy na kolejne foteczki !!!


Sutruh - gdzie sie podziewasz !!!!!!!!!!!!!????????????

2magda5
03-09-2007, 13:41
Zaczęło padać a panowie dopiero do nas zajechali w południe, mam nadzieje, że jutro jak pojade po pracy to zobacze podrośnięty domek.

Czekam na wyceny okien jedna firma 16500 tys z roletam
Dużo? :wink:

Jola i Jarek
03-09-2007, 13:52
Zaczęło padać a panowie dopiero do nas zajechali w południe, mam nadzieje, że jutro jak pojade po pracy to zobacze podrośnięty domek.

Czekam na wyceny okien jedna firma 16500 tys z roletam
Dużo? :wink:

tzn 16500000 zł :lol: 8) :wink:

2magda5
03-09-2007, 17:34
:D
Ha ha
16,5 tys

Ani@
03-09-2007, 18:06
Magda, jezeli jezeli za drewniane z roletami to super cena - moje drewniane (na meranti) kosztowaly praktycznie tyle samo (tylko, ze bez rolet :wink: )
a Ty zachowujesz to polokragle okno balkonowe? - ja je mam i cena za nie to prawie 25% wartosci zamowienia :lol:

My sie dalej bujamy z dachowka :(

Kamelko, Dzejms, dzis byli u nas panowie z firmy zakladajacej rekuperator, powiedzieli, ze maja male opoznienie w swoim grafiku i wejda dwa dni pozniej - 17 wrzesnia. Praca (montaz instalacji nawiewnej i wywiewnej) zajmie im góra 2 dni, czyli moglibysmy wstepnie sie umowic na ten weekend 22-23.09 :)

2magda5
04-09-2007, 11:23
Ani@ to cena za okna plastikowe w okleinie drewnopodobnej (złoty dąb dwustronnie) + montaż z okna z łukiem rezygnujemy bo trzeba by było kombinować przy rolecie zew

Ani@
04-09-2007, 20:21
Magda, a jaka firme wybralas? Jaki profil? Moja siostra zamawia takie jak Ty - plastikowe + zloty dab obustronny i wiem, ze jest spora doplata (chyba 20%?) za te obustronna okleine. Rzeczywiscie ciezko byloby zgrac zaluzje z tym lukiem :wink:

sylwia 25
05-09-2007, 08:10
Witam w te brzydki jesienny dzien, od rana pada :(

Wczoraj robota zaczela sie na nowo - murowali komin w kotłowni i robili scianke dzialowa do pokoju , dzis maja murowac drugi komin i robic ostatnia nosna sciane ale nie wiem co zrobi aprzy tej pogodzie...

2magda5
05-09-2007, 08:50
Nawet nie wiem jaka firma :oops:
na wycenie dopłata za kolor 123zł do okna
listwy standart, 5-komorowe
a okna ze sklepu IMPRO we Wrocławiu blondynka podala cenę netto, brutto wyszło 17,5 tys
teraz czekam na wycene z thermoplastu
a z oknoplast z Krakowa 17,6 tys to chyba drogie te okna tu mamy?
Na dwa okna balkonowe wzięłam napęd el

sylwia 25
05-09-2007, 09:42
2magda5 - mozesz mi napisac jakie to sa okna balkonowe z napedem elektr??? one sa przesówne czy jak ?? bo nie rozumiem :( moze to przez pogode jestem taka ciemna masa hihihi, i napisz prosze z jakiej firmy planujecie zakup drzwi wejsciowych i bramy garazowej??

Ani@
05-09-2007, 11:30
2magda5 - mozesz mi napisac jakie to sa okna balkonowe z napedem elektr??? one sa przesówne czy jak ??

Magdzie chyba chodzi o naped do zaluzji balkonowych :wink:

sylwia 25
05-09-2007, 12:01
AHAAAAAAAAAAAA NO WIDZISZ JA NAPRAWDE DZIS NIE MYSLE HAHAHAHA

2magda5
05-09-2007, 12:31
:D Rolety z napędem biorę przy oknach balkonowych, brama prawdobodobnie Hormana, a drzwi to będziemy sie rozglądć bo nawet jeszcze nie wpadłam na to żeby sie porozglądać, panowie mają skończyć jutro parter, potem tydzień przerwy i wchodzą strop robić, tylko ta pogoda taka niepewna...

wasiek
05-09-2007, 22:18
Cieszę się, że mimo złej pogody prace nad Waszymi Granatami posuwają się do przodu :D
U mnie ze względu na pogodę dach coś tak nie bardzo chce się skończyć.... :cry:
Ale za to mam juz rozpoczęte tynkowanie..... :D i ścianki działowe u góry....
Czyli tutaj prace posuwają się do przodu....oby tak dalej......

2magda5
06-09-2007, 08:59
PADA PADA PADA PADA PADA PADA PADA
I ZASTÓJ NA BUDOWIE ZOSTAŁY TYLKO NADPROŻA DO UŁOŻENIA MOŻE JUTRO POGODA DOPISZE (w co wątpię :evil: ) PECH

sylwia 25
06-09-2007, 09:53
u mnie tez zastoj bo leje :( kurde a czas goni bo ciesla ma wejsc za 3 tygodnie buuuuuuuuu chyba sie to nie uda bo nam koncza komin i maja szalowac deke :( ale jak
leje od wczoraj non stop
dzis na szczescie jest cieplej bo jest 11 st a wczoraj caly dzien bylo 6 st :(

2magda5
06-09-2007, 16:42
No to fotki z deszczowej wizytacji (w kaloszach i parasolu ale deszczyku na fotkach nie widać)

bałagan na tarasie
http://images24.fotosik.pl/76/77e2edf866d8aaaa.jpg (www.fotosik.pl)

garaż, kotłownia, łazienka
http://images30.fotosik.pl/76/22c7c41fde0bb160.jpg (www.fotosik.pl)

garaż
http://images27.fotosik.pl/76/4c7b95dad0cf3beb.jpg (www.fotosik.pl)

I tak by było jutro skończone no ale pogoda...
tak więc w poniedziałek skończą tfu tfu nie zapeszam chyba oddtańcze jakis taniec indiański na lepsza aure :lol:
wejście
http://images21.fotosik.pl/404/47c2678a74ba9980.jpg (www.fotosik.pl)