dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. schody zewnętrzne-podwyższanie stopni betonowych

    Bardzo ciekawa informacja w kontekście naszych ewentualnych problemów ze schodami na poddasze

    Cytat Napisał lucjan_l Zobacz post
    Witam!
    po wylaniu posadzek okazało się że pierwszy górny stopień zewnętrzny ma 21! cm wyysokości!!! pozostałe po 15/16 cm. Proszę o poradę co można wylać na pozostałe stopnie (czyli 5/6 cm), aby zniwelować tą różnicę. (mam nadzieję że niebędzie ich trzeba skuwać i lać od nowa). podobno lać betonu na beton niemożna bo nie będzie trzymał!
    PILNE!
    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    np. Ceresit CC81
    ...
  2. Dla chcących samodzielnie zbudować meble.. np. kuchenne

    Bardzo przydatne wskazówki

    Cytat Napisał mirek.bob Zobacz post
    Witam.
    Długo trzeba przyznać. Sory... Problemy... Mniejsza o to! Chodziło mi nie o taką pomoc ale ok. Myślałem bardziej o czymś mniej więcej takim... Wielu jest ludzi którzy nie korzystają z programów do projektowania mebli, rysują coś na kartce, mniej więcej jaka szafka gdzie ma stać jakie są jej wymiary... Jeżeli chodzi o kuchnię.
    Proponuję pomoc troszkę inną.
    Przykład.
    Szafka kuchenna "40" z
    ...
  3. Pora przej?? do prac wyko?czeniowych na poddaszu

    W zasadzie można uznać poddasze za ocieplone. Wełna mineralna została położona na wszystkich połaciach i stropach i zabezpieczona folią, brakuje jeszcze docieplenia stropu, które będzie dołożone od góry, ale to już wkrótce. Teraz pora na wykańczanie. Wszystkie okna dachowe zostały obrobione płytą kartonowo-gipsową, podobnie sufit dziecięcej łazienki. Nasza łazienka też już w tak zwanym międzyczasie została prawie całkowicie pokryta płytami.

    Tymczasem nawiązałam ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: deski, poddasze Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. dłuugi weekend i sprzątanie

    Nawet podczas święta (11.11) i kiepskiej pogody chłopaki nie leniuchują. Ekipa (co prawda okrojona) pracowała nad dachem, a chłopaki tj mąż, szwagry i taty, zabrali się za uprzątanie terenu. A jest co sprzątać: teren działki jest porozjeżdżany, utworzyły się rowy wypełnione wodą (z tym na razie nie ma co zrobić tylko czekać na osuszenie czyli późną wiosnę). Do tego stoi woda na drodze, którą sami układaliśmy płytami, a w koło budynku mnóstwo desek, stępli, styropianu ...
  5. Piec

    Już miałam taki ładny początek, a nieopatrznie zamknęłam kartę ...
    Zaczynam powtórnie.

    Pisałam że jest miło? Pisałam że jest ciepło? Nic z tych rzeczy. Od tygodnia jest nerwówka z powodu powrotu po urlopie, a swojego dołożył tytułowy piec. Zawleczka, retorta, ślimak, ekogroszek - to mi się śni po nocach. Codziennie w piecu odkrywamy nowe możliwości i myślimy że to to i już się nie będzie zacinał, po kilku godzinach sen przechodzi.
    Zdecydowaliśmy, ...
Strona 1 z 2