dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Budowa ZX4L

    Po kilku miesiącach walki urzędniczej łopaty zostały wbite 08-02-2013 zaczynamy.
    Wszystko zaczęłosię od wykorytowania drogi dojazdowej zasypanie tłuczniem ubicie ijedziemy na działkę Korzystając z okazji że na działce jestkoparka robimy dziurę pod fundamenty , szybki telefon po geodetę Chłopie wyznaczaj ten domek bo nam dziurę zalewa pogoda dopisuje zalewa nam wykopy coraz bardziej , pompka jedzie napełnych obrotach jest wesoło bo robi się basen. Ufff dzień ...

    Updated 14-02-2013 at 21:28 by biseptol

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Powoli ruszamy

    Witam,
    Dzięki za ostatni komentarz, wezmę sobie do serca radę. Czytam wiele dzienników i widze że budowa domu to mała wojna składająca się z wielu małych bitew na kilkunastu frontach hihihi.

    Wniosek o kredyt złożony, podobno do wtorku ma być odpowiedź, zdolnośc jest aż nadto więc powinniśmy dostać-ale kto ich tam wie... Woda jest już na działce, kupilismy szafkę na prąd i jest już podłączona. Elektryk wykonał dla nas przedłużacz z rozdzielnią . ...
  3. Dalsze dylematy.

    Czy ktoś ma doświadczenie z materiałami na ściany ?
    Chcę mieć dom energooszczędny aby załapać się na dotacje.
    Z czego murować?
    -silikaty (zimne ciężkie ale wytrzymałe o super pojemności cieplnej i dobrym odprowadzaniu wilgoci)
    na razie ta opcja przeważa

    A to nasz dom !
    a może beton komórkowy klasy 1 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	170013
  4. Looking for einen elektriken

    Poszukiwanie elektryka do wykonania złącza kablowego ZK i wewnętrznej linii zasilającej WLZ trwają dużo za długo. Jestem już po pięciu spotkaniach z panami fachowcami. Ekipy na murowanie szukałem jakieś dwa tygodnie (miałem dwie oferty i druga mnie w 100 % przekonała) a to ciągnie się już od początku stycznia.
    Oferty:
    Oferta 1 - elektryk z Łęcznej - ZK + WLZ 5 200 zł z tym że WLZ w aluminium. Generalnie nie jest źle - tylko że jak byliśmy u niego na początku ...