dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik - Z70 z pracowni Z500

    Spora część z Was pyta o koszty.
    Ok.
    Trochę odbiegnę od konwencji z początku posta - okazało się, że wybraliśmy firmę opisywaną tam jako "D", która robi nam stan surowy (ale z dachem).
    Firma ta dostarcza również swoje materiały, więc o nic się nie martwimy.
    Suma sumarum - nasz domek w stanie surowym otwartym z dachem (ale w dachu już z oknami dachowymi - Velux) kosztować ma nas ok 270 tys.

    W tej chwili panowie kładą Terivę ...
  2. Za rogatym płotem w prawo - M18 "Za miastem"

    ON.

    Wpis z cyklu "z pamiętnika działkowca - krótkie uaktualnienie postępu robót"

    Jeden komin zrobiony, zdjęcia nie mam bo zabezpieczony folijką. W zamian mam parę zdjęć pięterka.


    Strzał na drzwi do sypialni

    Ścianki na górze praktycznie skończone


    Po lewej drzwi do łazienki dziecięcej ...
  3. Dziennik budowy - Adela z Archipelagu (btx)

    Jako że w najbliższych dniach zaczniemy kłaść płytki w łazienkach, trzeba uporządkować pomieszczenia i hydraulikę. Niestety, przy stawianiu fundamentów panowie troszkę źle policzyli wymiary, i odpływ z kibelka w dolnej łazience znajduje sie ok 35cm od ściany.
    Teraz, chcąc podwiesić miskę na stelażu musiałbym odsunąć go od ściany na jakieś 40cm... :-?
    To jakoś nie chce pasować do wizji łazienki jaką sobie zaplanowaliśmy, więc przypomniałem sobie lata ...
  4. Dziennik budowy - Adela z Archipelagu (btx)

    Chłopaki obiecali że jutro wrócą i wrócili. Od samego rana zajęli się malowaniem, a drugiego dnia zaczęli kłaść deskę okapową i stelaż pod podbitkę.
    Dzisiaj praktycznie skończyli dwie ściany, łącznie z położeniem rynny.

    A teraz najważniejsza i jedna z najbardziej radosnych wiadomości od początku budowy:
    MAMY DROGĘ!!!!!!!!!!

    Udało mi się w miarę tanio i szybko załatwić drobne kruszywo, na budowę przyjechało 6 dużych wywrotek ...
  5. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    Wiem, że zaniedbuję forum ale zostałem ostatnio wdowcem (na szczęście tylko słomianym) więc dysponuję teraz trochę większą ilością czasu, a więc postaram się trochę nadrobić zaległości...

    Stałem się ostatnio posiadaczem rozdzielnicy budowlanej... Ponieważ Enea upomina się o podpisanie umowy sprzedaży energii elektrycznej, a działka jest jeszcze nieogrodzona, postanowiłem kupić rozdzielnicę stojącą na nodze do zakopania/zabetonowania ok. 50 cm pod powierzchnią ...
Strona 1 z 16