dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Strop w przygotowaniu

    Zakończono budowę ścian parteru. I nastąpiło układanie belek stropowych i pustaków oraz szalowanie całości. Zaszalowano też schody. Wyszła wysokość docelowa stopni 17,8 cm, czyli ok. Jeszcze przed zalaniem muszę sprawdzić na budowie, czy Pan wykonawca dobrze je rozliczył tj. czy uwzględnił wprowadzone przeze mnie zmiany w grubościach warstw podłogi ( pogrubienie warstwy ocieplenia na parterze i izolacji/wylewki na poddaszu, coby zmieściły się w niej przewody wentylacji mechanicznej. ...
  2. operacja "Komin"

    dzisiaj nastąpił montaż komina do kondensata. Przy okazji zwrócę uwagę innym, że do kotła kondensacyjnego są specjalne kominy ze stali. Nie ma potrzeby dawać popularnego Schiedla. U mnie niestety jest zamurowany Schiedel i dobrę parę złotych w plecy. Za późno dowiedziałam się o powyższym, a murarz zrobił zgodnie z projektem i zadowolony powiedział "każdy piec będzie Pani mogła sobie podłączyć" A po cholerę mi inne piece, jak chcę kondensata? Cóż, było minęło. ...
  3. dylematy .....

    mamy dylemat, stanęliśmy w miejscu z papierami gdyż nasz ker-bud wyjechał na wczasy a bez jego wpisu nie możemy przepisać dziennika budowy a tym samym pozwolenia na mnie musiymy czekać aż łaskawie wróci z wojaży, i mamy dylemat zaczynać cokolwiek budować w tym roku? bo jak nie zdążymy z dachem? M twierdzi że bez obaw zdążymy pokryć dach najwyżej nie położymy dachówki .... a ja się boję, że nie ....
  4. SSO dach i komin

    Tył domu, widoczne okienka ze spiżarni i kotłowni, zabite deskami okno z kuchni na dole, oraz większe - okno z pokoju na górze, oraz tylne drzwi z garażu.


    Uploaded with ImageShack.us

    Komin, nie robiony żadnym systemem, wklady z ceramiki, wentylacyjne z normalnej czerwonej cegły, klinkier jak dobrze pamiętam z rubena. wykończenie blachą pod kolor blachodachówki, tak samo na górze/zwieńczeniu ...
  5. Decyzja

    01.04.2010

    Data jest umowna, ale mniej więcej w tym czasie dojrzeliśmy do decyzji o posiadaniu własnych czterech kątów.

    Do tej pory wynajmowaliśmy mieszkanie, ale ile można mieszkać w wynajętym? Nasze obecne mieszaknie jest fajne, w całkowicie odremontowanej kamienicy, w świetnej lokalizacji, dobrze nam się tu mieszka... Tylko, że cały czas w tyle głowy jest to przeświadczenie o tymczasowości... W końcu zamieszkaliśmy w mieście, gdzie dobrze nam ...

    Updated 22-04-2012 at 09:51 by Da_Lena

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2