dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wieniec... nie mylić z wiankiem :)

    W zeszłym tyg. murarze skończyli ścianki kolankowe. W poniedziałek mieli zacząć szalunki pod wieniec W niedzielę jednak we wszystkich okolicznych wioskach odbywały się festyny z okazji "Dnia Kupichy" (prawie jak Noc Kupały, ale nie drążyłem tematu )
    W poniedziałek rano jestem na budowie. Czekam i nic. Dzwonię:
    -Andrzej, to była zbyt poważna impreza. Chłopaki słabe. Może być problem dzisiaj z robotą" Uśmiałem się serdecznie, sam też nie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: szalunki, szpilki, wieniec Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Czarna ściana i wiązanie krawatu z betonu…

    Tak było po fali deszczowych dni:



    Nareszcie kilka dni bez deszczu i można powtórnie przystąpić do wykopywania fundamentów, czeka tylkojak obeschną mokre mury oblepione błockiem i piachem naniesionym przez wodę.Pochylić ...

    Updated 28-06-2013 at 06:28 by tomdts

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Papiery, papiery, papiery

    Dokumenty do pozwolenia na budowę zaczęliśmy gromadzić... 30 listopada. Od tamtej pory udało się uzyskać:
    - mapę do celów projektowych
    - wypisy i wyrysy z rejestru gruntów
    - warunki techniczne przyłączy prądu, wody, gazu
    - warunki dot. odprowadzenia ścieków i wód opadowych
    - zgodę na wykorzystanie dotychczasowego zjazdu w celu włączenia się do drogi publicznej
    - wypis i wyrys z planu zagospodarowania

    Czekamy jeszcze na opinię ...
  4. Drzwi wejściowe

    W końcu zdecydowaliśmy się, a właściwie, to M. kazał mi samej wybrać i zamówiliśmy drzwi wejściowe. Mają być dębowe, w kolorze orzech firmy Agmar, seria Aspera.
    Samo skrzydło wygląda tak:


    U nas jeszcze dojdzie doświetlenie boczne i maskownica na futrynę. Realizacja po wszystkich "mokrych" robotach, czyli w połowie sierpnia.
    Wstępnie miały być bez szybek, ale nasz wiatrołap nie ma ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: agmar, aspera, doświetlenie, drzwi zewnętrzne Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. jak coś ma być zrobione dobrze to zrób to sam..... znowu mi się z dachu leje...

    Krew mnie zalewa.... 2 tyg temu "dekarz" poprawiał mi opierzenie przy kominie bo ciekło... miał się zjawić już 2 miesiące wcześniej ale "jakoś mu nie wyszło"... dopiero interwencja u jego przełożonego przyniosła efekt....

    poprawił.... przez 2 tyg było ok, nie ciekło może dlatego ze pogoda dopisywała....
    od wczoraj leje porządnie deszcz... u mnie też się leje... nie tak intensywnie jak było ale nadal cieknie....

    w sobote ...
Strona 1 z 2