dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Etap III Organizacja budowy

    24 03 2010

    dzisiaj odbyła się wizytacja naszych włości, a oto wyniki:

    1) działka - na dzien dzisiejszy żadna rewelacja, w dali widać rząd drzewek, które okalają całe osiedle



    2) nasza "ulica" - coraz więcej domów i do tego zamieszkałych



    Wizyta połączona była ze spotkaniem ...
  2. wizyta na targach budowlanych

    20 03 2010

    ładna kuchnia z kuchennej broszury



    i dovre astro 3 cbp


    i dovre astro 4 cbwb
  3. wizyta na targach budowlanych

    20 03 2010

    na działkę nie pojechaliśmy, bo chociaż zrobiło się ciepło, to padało. WYbraliśmy się za to na targi budowlane. Przeszliśmy je w błyskawicznym tempie, bo nasza córka nie pozwoliła się zatrzymać przy jednym stoisku dłużej niż kilka minut. Zwiozłam full broszur. Pozytywy wizyty:
    - pogadaliśmy trochę o kominkach wolnostojących. Zobaczyliśmy na żywo dovre astro 3 i 4 w wersji P i WB. Jesteśmy bliscy wybrania jednego z tych modeli. Do tej pory ...
  4. Etap III Organizacja budowy

    19 03 2010

    No i jestem po przeliczeniach
    Wykonawca ma niezłe oko Policzyłam robociznę, sprzęt, materiały i zysk za etap stanu surowego otwartego. Zmieniłam cenę dachówki, bo w kosztorysie była podejrzanie niska - 16 szt/m2 za 1,89. Wzięłam więc 13 szt/m2 i cenę creatona domino 5,13. Za całość wyszło 186 947,80 zł
    Zatem nasze pole do negocjacji to:
    - zysk - 11569
    - cena dachówki - w wersji 186 tys. brano rubin, a creaton domino podwyższył ...
  5. Etap III Organizacja budowy

    19 03 2010

    dostałam korektę kosztorysu - kosztorysant zawyżył dość cenę stolarki okiennej i drzwiowej. Teraz wychodzi nam za robociznę i materiały 325 tys. Do tego koszt sprzętu 11 tys.. Są jeszcze jakieś koszty uproszczone - 80tys. instalacje i 29 tys. do stolarki okiennej. Razem wszystko 446 tys. Muszę teraz wyliczyć z tego robociznę i materiały na SSO i szykować się na ostrą negocjację z wykonawcą.
Strona 1 z 49