dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Nurniego dziennik

    Tak bardzo chciełem dojechać na spotkanie w Muratorze.
    Niestety nie dało rady. :x :(
    A na pewno było ciekawie. :D :D

    wielka szkoda, ale mam nadzieję, że za rok też będzie takie spotkanie. :D
  2. Praktyczny dziennik AgnesK

    Rok 2004

    Zaczynamy poszukiwania kierownika budowy, ekipy i podejmujemy decyzję o przyspieszeniu budowy a w związku z tym i o kredycie ( :cry: ).

    Ale wcześniej powinnam napisać jeszcze o pozwoleniu na budowę!
    WZ mieliśmy ważne do 10.XII. Papiery o pozwolenie złożyliśmy ok. 8.XII. Pozwolenie chciano nam wydać już przed Świętami! Kurka, ale my nie chcieliśmy tak szybko!! W Starostwie patrzano na nas jakoś tak dziwnie... Nasza pani architekt wyciągnęła ...
  3. Praktyczny dziennik AgnesK

    W projekcie nie dokonaliśmy praktycznie żadnych zmian. Połączyliśmy pomieszczenie gospodarcze w jedno, nie będzie drzwi między garażem i domem, doprojektowaliśmy kominek, no i zmieniliśmy ścianę dwuwarstwową na jednowarstwową (zostajemy przy BK).

    Plan budowy był następujący:
    2004 - stan zero
    2005 - stan surowy otwarty
    2006 - wykończeniówka

    Ostatnio okazało się jednak, ze z różnych powodów musimy przyspieszyć nieco nasze ...
  4. Praktyczny dziennik AgnesK

    Po kupnie działki przyszedł czas na uzgodnienia w sprawie przyłączy.
    Wazunki z ZE otrzymaliśmy po ok 2-3 tygodniach - żadnych problemów, przydział 16 kW. Termin wykonania przyłącza - czerwiec 2004
    Gazownia - warunki podobnie po ok. 2-3 tyg. - żadnych problemów. Termin wykonania przyłącza - sierpień 2004.
    Woda - warunki także ekspresowo, żadnych problemów.
    (Prawie jak w bajce a nie polskiej rzeczywistości a byliśmy przygotowani na najgorsze).
    Kanalizacji nie ma ...
  5. Praktyczny dziennik AgnesK

    Zapomniałam napisać, że w tak zwanym międzyczasie wertowaliśmy sumiennie stosy katalogów...
    Wiedzieliśmy jedno - projekt musi być maksymalnie prosty, praktyczny i musi mieć to "coś". Trudne zadanie.
    Tak owładnieci marzeniem o własnym domu uważaliśmy, że wystarczy nam i 70m2 do szczęścia. Z czasem, po licznych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że to jednak za mała powierzchnia i musimy szukać czegoś o wielkości ok. 110-120 m2 +garaż. Dom miał mieć ...
Strona 11 z 34