dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. obietnica ciąg dalszy

    Aby nieco oszczędzić postanowiliśmy z Mężem ocieplić i zaciągnąć klejem styro osobiście w pomieszczeniach gospodarczych. Tam nikt nie będzie zaglądał oprócz nas, może być nierówno. Pozostanie klej, który może... może się pomaluje ale nie czuję takiej potrzeby.

    I tak wygląda nasza praca w postaci obklejenia styropianem (nie na piankę, na klej z worka).


    ...
  2. obietnica

    Musi być spełniona. Aaaale dzisiaj mało treści dużo zdjęć.

    Jak już pisałam ostatnio zaczęliśmy elewację, ale zacznę od zdjęć drzwi tymczasowych, którymi strasznie zachwycił się architekt .
    Fakt takie strasznie złe nie są, ale żeby aż tak - chyba że to chodziło o pochwałę naszej praktyczności... Bo pojechaliśmy po bandzie i kupiliśmy najtańsze drzwi zewnętrzne odpowiadające warunkom ubezpieczyciela.

    Oto one w pełnej krasie:
    ...
  3. jesienne zdjęcia działki

    Nie mam jeszcze rzutów, bo architekt nadal pracuje nad naszym projektem, ale chciałam się pochwalić zdjęciami naszej działki - mam nadzieję, że to ostatnia jesień bez domu (albo przynajmniej bez fundamentów! )
    To jest nasz tymczasowy wjazd na działkę:

    a to widok od strony ulicy, ale z drugiego rogu działki:
    ...
  4. Ogrzewanie

    Jeszcze w czerwcu ruszylismy z tematem pompy ciepła. Ostatecznie wybrana została IVT. W lipcu zakopaliśmy dolne źródło - 600 mb rury, która o zgrozo!, ma ogrzać nasz dom.

    Zdjęcia gdzies są, ale zanim się odnajda może troche minąc. Póki co znalazłam zdjęcia wyrównanej działki po zakopaniu rur...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	146805
    Tagi - katalog słów kluczowych: dolne źródło, pompa ciepła Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ściany c.d.

    Ekipie podziękowawszy, powrócilismy do tematu murowania. Po dwóch tygodniach dokładnego analizowania błędów, czyt. niezgodności z projektem, poczynionych przy robieniu stropu, ekipa moja prywatna w składzie: mąż i teść przystąpiła do murowania piętra. Oficjalnie jest to poddasze użytkowe, w praktyce pełnoprawne piętro.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro 1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	146803

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro 2.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	146804