dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Hydraulika

    23 maja prace rozpoczął hydraulik. Został jeszcze piec, podłączenie pompy do studni.
    Podłoga w całym domu poprzecinana rurkami:


    A to największy kaloryfer - w pralni na stryszku:




    ...

    Updated 12-06-2012 at 13:03 by ganiutek

    Tagi - katalog słów kluczowych: hydraulika, nawiewy z kominka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Porządki wokół domu

    - 11-06-2012 - 15:48 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    W końcu wokół domu zaczyna wyglądać normalnie. Górki humusu rozgarnięte, donice wypełnione ziemią. Pozostało wypełnienie płotu od frontu (wraz z bramą i furtkami), położyć przed domem trochę chodnika (bo zanim miasto zrobi.... to pewnie wcześniej się emerytury doczekam) a także przełożyć wypełnienie płotu na drugą stronę.
    poniżej kilka fotek...

    szkoda tylko że taka pogoda ponura i brak słońca... i oczywiście trawników

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: humus, porzadki na działce Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Coś te stropy nadchodzą i nie mogą dojść...

    Czekam, czekam i na stropy nie mogę się doczekać...
    Wczoraj rozmawiałem ze swoją ekipą i dopiero w tym tygodniu będzie wielkie zalewanie (mam nadzieję że stropów a nie ekipy
    Faktycznie, jak popatrzyłem, to kawał tego stropu był do ułożenia, zadeskowania i podstemplowania. No ale trochę długo im zeszło...
    Teraz czekam z niecierpliwością na efekty tych prac, tym bardziej, że podjąłem już kroki w kierunku wyboru dachu.
    Po lekturze forum, zdecydowałem ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: saga domowe klimaty apa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Początki ścian działowych i wiosna w pełni.

    Dzisiejszy post zacznę od niemiłej wiadomości, która pewnie też była udziałem niejednego z was. Zapewne pamiętacie mój "sławny" malowany garaż ? Otóż ostatnio był on przedmiotem swoistej "napaści zbrojnej"- wygięto mu "plecy", jedną "nogę" i kawałek "głowy". Jak to kiedyś powiedział nasz tynkarz: "Kiedy my śpimy, nie wszyscy śpią." I nie chodziło mu bynajmniej o służby ratownicze. Jednym słowem nasze kosiarki ...
  5. co, jak, gdzie, kiedy? - kilka słów tytułem wstępu.

    Zgodnie z planem (planowanym od ponad roku i ostatecznie zaplanowanym ok. miesiąc temu...) zaczynamy budowę naszych 'pierzchamotek'
    Ekipa wejdzie na działkę 20 czerwca - chyba dobry termin, bo to środek tygodnia, człowiek już ogarnięty po weekendzie, a jeszcze nie rozleniwiony zbliżającym się weekendem.
    W poniedziałek, przed 'TĄ ŚRODĄ' pojawi się na działce geodeta (bohatersko umówiony przeze mnie ), żeby te nasze wymarzone włości wytyczył i cała ...