dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Czas leci a postępy niezauważalne. Pokoje co prawda wytynkowane, kończone są gładzie ale nadal sporo przed nami. W weekend zaczynamy ocieplanie z zewnątrz. Niestety noce są chłodne i ciężko byłoby spać z dziurami pod oknami.
    Wczoraj przyjechał wujek z palnikiem i zamontował obróbkę tarasu i położył papę. Zdążyliśmy przed deszczami i może już nie będzie nam przeciekał strop w garażu. Przed wprowadzeniem do zrobienia:
    sufity podwieszane, wylewki samopoziomujące, ...
  2. Dziennik Beaty

    strasznie długo mnie nie było, ale nie mogę znieść, że te prace wykończeniowe tak długo trwają. Wiem,że mury szybko się pną, a najgorzej jest z wykończeniówką, alę czy to musi trwać tak długo:sad:.
    Jak na razie skończyli docieplać nasz domek i powiem,że nie spodziwałam się takiego efektu. Panowie tak się przyłożyli do pracy,że klej którym pokryli siatkę na styropianie wygląda jak zagłaskany. Jest tak równo wygładzony,że z daleka nasz dom wygląda jakby był ...
  3. Dziennik Zielonej

    04 wrzesień
    Powiedzmy, że widać postępy. Murarze kończą ściany szczytowe i kominy. Konstrukcja dachu to na dzień dzisiejszy tylko zarys przy ścianach szczytowych. Dachowcy kończą kłaść dachówkę na innej budowie i tak optymistycznie myślę, że może w piątek przyjdą w końcu na naszą.
    Wczoraj zamówiliśmy okna, drewniane – mahoń meranti – kolor mleczna czekolada – lazur. Trochę na nie musimy poczekać. Wstępnie umówiliśmy się na montaż ...
  4. D12a zaczynam!

    01.09.2002
    Dom ocieplony! Wpadlo troche forsy z kredytu od Mamy i jest.
    Nie wiem czy da sie i jak przygotowac klej do przezimowania bez tynku.
    Przyjechala zona i syn mieszkamy i jest ok. Mamy 2 pokoje lazienke i kuchnie no i garaz. Reszte zrobimy powoli. Zostalo malowanie i podlogi.
    Pozdrawiam
  5. Dziennik znaleziony na polu

    Acha, byłbym zapomniał. Schody! Majster sam zaproponował zmianę zabiegowych na dwubiegowe - bezpieczniejsze i wygodniejsze. Oczywiście zdziwiliśmy się bardzo. Chcielismy to zrobić już na etapie przeróbek projektu ale architekt powiedział, że to niemożliwe (bo za ciasna klatka schodowa).

    Niemożliwe okazało się możliwe i teraz mamy piękne schody, rozszerzające się łagodnym łukiem idąc z góry na dół (to już pomysł opala). Pod schodami (a konkretnie ich wyższym ...