dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Stodoła w mieście :)

    Można było się tego spodziewać najszybciej pracują ci od prądu, a najwolniej komunalne wodociągi. Terminy: o możliwości przyłącza Enion - 10 dni, Gazownia ok 20 dni ale jak mi się spieszy to miła pani powiedziała, że nie ma problemu i może być szybciej... Natomiast wodociągi no cóż co najmniej miesiąc. Co ciekawe studzienka kanalizacyjna jest na działce , działka narożna w około magistrale i sąsiedzi...

    Nic to:
    Ten dany czas w łaskawości urzędniczej ...
  2. Dziennik budowy Agaty i Klaudiusz

    Długo się zastanawiałem czy zacząć pisać swój dziennik, ale muszę przecież mieć takie miejsce w sieci, do którego będę mógł wrócić i przemyśleć ile pracy wykonałem i ile jeszcze przede mną.
    Na początku kilka zdań na temat projektu. Miała być Lawenda II B z horyznotu, potem dom w Czarnuszce 2g, dom w Kalateach 2. Ale biorąc pod uwagę rozmiar dachów, ich skomplikowanie przy budowie, cały dom byłby na pewno dużo za drogi na moje możliwości. W końcu stanęło ...

    Updated 13-03-2011 at 23:39 by klaudiuszozo

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16082010046.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	47815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11082010035.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	47816   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11082010031.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	47817   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16082010044.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	47818  
  3. ?awy + bloczki cementowe

    Po przygotowaniu zbrojenia przyszedł czas na wylanie ławy. Na ławę poszło ok 22 m3 betonu B20.
    Po odczekaniu ok 3 tyg na ławach zaczeły sie pojawiać pierwsze bloczki.
    Pogoda sprzyjała, więc prace posuwały sie dosyć szybko.





    Po pomurowaniu fundamentów naniesiono izolacje pionową i rozpoczęto wypełnianie i zagęszczanie ...
  4. No to rozpoczynamy :) 14.03.2011

    To lubię - zaczynamy dzień przed terminem. jutro tj. 14.03 wjeżdża koparka i zrobi porządek z hummusem itp. mimo wiosennych roztopów działeczka wygląda bardzo ok, woda z pobliskiego stawku nie podeszła zbyt blisko, widać że podsypanie 50 cm ziemi załatwi sprawę w 100% procentach. we wtorek geodeta wyznaczy budynek, a geolog sprawdzi grunt, w środę rozpoczną się już prawdziwe prace budowlane. Do końca maja budynek ma być zadaszony, a dach ma mieć deski i papę. Cały czerwiec ...
  5. 3 sezon budowy.

    Zima, dość długa i mroźna nie poczyniła ogromnych szkód. Zdarzyło się:
    1. Popękał trochę chudziak (szczeliny robią się teraz mniejsze).
    2. Pękła fuga komina (nie usunąłem dylatacji styropianowej przy przejściu przez strop, widać dom pracuje, bo komin ma stopę). Wkład cały.
    3. Przez ostatnie mroźne tygodnie ładnie przesuszyło ściany.
    4. Zamarzająca ziemia w jednym miejscu (tak gdzie zostawiłem glinę - idiota!) lekko zmiażdżyła styro na cokole.
    5. Jest pokrycie dachu ...