dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Agnichy1704

    Ach - zapomniałam dodać, że w ubiegłym roku staliśmy sie dumnymi posiadaczami kominów Schiedla.
    Spalinowy do gazu długości 6m i trzy kanały wentylacyjne tejże długości, oraz spalinowy do kominka i dwa kanały wentylacyjne długości 7m. Koszt zakupu około 3200 zł.
    Niedługo trzeba będzie je zamontować - na razie czekają na nas w hurtowni - opłacone, bo fakturę chcieliśmy odliczyć od podatku.
    Zastanawiamy sie czy montować je samodzielnie - bo montaż jest ...
  2. Dziennik Agnichy1704

    Ach - zapomniałam dodać, że w ubiegłym roku staliśmy sie dumnymi posiadaczami kominów Schiedla.
    Spalinowy do gazu długości 6m i trzy kanały wentylacyjne tejże długości, oraz spalinowy do kominka i dwa kanały wentylacyjne długości 7m. Koszt zakupu około 3200 zł.
    Niedługo trzeba będzie je zamontować - na razie czekają na nas w hurtowni - opłacone, bo fakturę chcieliśmy odliczyć od podatku.
    Zastanawiamy sie czy montować je samodzielnie - bo montaż jest ...
  3. Dziennik Alicjanki

    MARZEC (instalacje):
    Hydraulika znalazłam z polecenia. Wysłałam mu rzut poziomy domu, z wielkościami pomieszczeń i z zaznaczeniem które pomieszczenia mają być czym ogrzewane, a także obliczenia z projektu dotyczące zapotrzebowania cieplnego, przewidywaną wysokość pomieszczeń, technologię postawienia ścian. W grę wchodziły dwa warianty: ogrzewanie podłogowe - wodne w całym domu (oczywiście bez pomieszczenia gosp, spiżarni i garażu), lub też system mieszany, tzn grzejniki ...
  4. Dziennik Beaty

    A, ha zapomiałam dodać, że mam 136m2 powierzchni użytkowej. Dom jest z użytkowym poddaszem

    Jest 10 maja, właśnie zalali nam pierwszą podłogę na parterze domu. Zostawili tylko pal w kuchni na którym wybudował sobie gniazdko ptaszek, małe się już wylęgły. Murarze mówili, żeby nie ruszać ptaszków, bo gniazdko w domu to na szczęście, a gdy małe się wyklują, wtedy gniazdko sie przeniesie na dwór.
    13 maja wywiercili nam studnię, wyszło 17,5 m w głąb, ...
  5. Dziennik Beaty

    jest stan surowy otwarty.
    Nie bedę pisała jak było wcześniej, bo na samą myśl problemów z załatwianiem przyłączy i stanu naszej działki,padam z bezsilności.
    Sama budowa przebiegała super. Mieliśmy fundamenty wykopane w maju 2001r. i zamierzaliśmy skończyć budowę do końca 2001r. Ponieważ odmówili nam przyłączy ee, przełożyliśmy koniec budowy do 2002r. Fundamenty mieliśmy zkończone w czewcu, przyjechał kuzyn mury postawił do sirpnia-silikat.Po więźbę ...