dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Projektowanie i budowa w Augustowie

    Witam
    Na swoim blogu dzielę się informacjami jak przebiegał proces projektowania i budowy budynku usługowego w Augustowie.
    W rolach głównych "architekt" Zyzało, oraz firma architektoniczna Kotwica i firma budowlana Kotwica.
    W skrócie powiem że na uzyskanie pozwolenia na budowę musiałem czekać 2 lata bo zarówno Pan Zyzało jak i Kotwica nie dotrzymali terminów wykonania projektu. Pan Zyzało po 1,5 roku przeciągania i ściemniania zrezygnował z projektowania. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: architekci, augustów, budowa, kotwica, zyzało Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Podsumowanie I - Architekci

    Jest już pozwolenie na budowę więc pora rozliczyć się ze sprawcami pierwszego etapu czyli architektami.
    STUDIO OKNO - www.studiookno.prv
    To oni są winowajcami tegoż projektu.
    Zaczęło się niewinnie, a później... cóż, było już tylko lepiej.
    Trafiłem do Nich z polecenia. Na dzień dobry chłodne acz profesjonalne przyjęcie klienta.
    Po ustaleniu wstępnych szczegółów, zdziwieniu zdziwieniem odnośnie technologii budowy, nakreśleniu ogólnego zarysu ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: architekci, ewa michalska, hbe, studio okno Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Architekci

    Najpierw była sympatyczna Pani Ania P. ze Szczecina. Odbyliśmy rozmowę wstępną. Bardzo kompetentna, sympatyczna. Na podstawie wstępnego rysunku potrafiła zasugerować wstępne rozwiązania, "w lot" łapała jakie zmiany chciałbym wprowadzić. Zgodnie z ustaleniami wysłałem mailem materiały. Potem zadzwoniłem raz by się przypomnieć. Potem kolejny - usłyszałem "Jestem w urzędzie. Pamiętam o Panu. Oddzwonię po południu" i... tyle Ją widziałem i słyszałem. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: architekci, architekt, stargard, szczecin Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Po spotkaniu z architektami

    Budowa - duża sprawa. Najważniejsza osoba to "architekt integrator"... To osoba, która zbierze wszystkie dostarczone papiery - proj. budowlany, konstrukcyjny, branże, warunki przyłączeń, mapy itp, itp, itp - przejży, sprawdzi poprawność i kompletność. I zbuduje super złożoną teczkę z którą wędruje się do urzędu z "prośbą" o wydanie pozwolenia. Integrator ma tak te dokumenty tak złożyć, żeby urząd się "nie cipił" i udało się to szybko ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: architekci, hbe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum