dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Taylorkowe D05...

  1. Dachowo

    Kolejny etap to dach. Pisaliśmy gdzieś na forum o naszych problemach - ekipa, która miała być do wszystkiego okazała się jednak do niczego! Chyba nie można było więźby bardziej schrzanić! Prace przebiegały błyskawicznie, ale jak się okazało efekt był tragiczny - co widać na fotkach poniżej. Ostatecznie do połowy zadeskowany dach musieliśmy rozebrać do zera. W ten sposób zostaliśmy na zimę bez dachu, bez ekipy, z kilkoma tysiakami cofki w budżecie, z wielkim niesmakiem budowlanym... ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040526.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	50310   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040540.JPG
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	50311  
  2. Udało się wpis zamieścić, niemożliwe!!!

    Toż to cud prawie, po pół roku udało się zamieścić wpis, nie uwierzycie gdzie utknął?! W kopiach roboczych!!! Jest już mało aktualny, ale może wreszcie coś drgnie do przodu w tym naszym dzienniczku...
  3. Taylorkowe D05...

    Mury rosły jak grzyby po deszczu Po tygodniu wydawało nam się, że oto stoi już NASZ DOM. Jakież to było złudne - jest listopad, a my jeszcze bez dachu Nie mamy coś szczęścia do tej budowy. Cały czas się zastanawiam, czy to w ogóle była dobra decyzja? Można było przecież mieszkanie w bloku kupić, niczym się nie przejmować, siedzieć i mieć wszystko głęboko...Ale jak się pozbyć wymarzonego kawałka ziemi? Tym bardziej, że i ja i mąż zawsze mieszkaliśmy w domach? Cóż, ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040473.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	29318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040469.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	29319   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040459.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	29320   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040470.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	29321  
  4. trochę o kosztach

    Fundament jednak nie był taki tani - ok. 30 tys. wyszło ostatecznie. Tylko sam beton to koszt ponad 16 tys., zasypki dużo poszło, bo różnica terenu okazała się znaczna. Każdy doradzał by zrobić piwnicę, ale ja piwnic nie lubię i już! Więc zasypaliśmy wszystko
    Ekipa została wybrana do całości, głównie w tym celu, że kończą jeden etap, zaczynają drugi i nie trzeba się martwić terminami (chyba, że tylko kredytowymi) Wybór okazał się nietrafiony, ale o tym później... ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040395.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	28221  
  5. Trzeba dziennik uzupełnić:)

    Zaległości mamy wielkie, ale jest to tak: dostęp do komputera ograniczony, roboty było co nie miara, problemów także, więc teraz kiedy idzie zima myślę, że uda nam się trochę uzupełnić nasz dzienniczek, bo ściernisko zmienia się w dom powolutku.
    Mąż powstawiał jakieś fotki, ja opiszę może coś troszeczkę. Tak więc dziennik będzie wspólnym dziełem w zależności od tego, kto będzie czasem i dostępem do komputera dysponował
    A tak od początku:
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040280.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	28193  
Strona 1 z 2