dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

MagdaK.

  1. Plac budowy - organizacja

    Moje wyobrażenie o zorganizowanie placu budowy było następujące:
    ogrodzenie-stemple + siatka leśna
    woda- studnia
    prąd-agregat
    WC - wynajęte + serwis
    Nie brałam w ogóle pod uwagę faktu, że moja działka położona jest na uboczu i nie mam żadnych bezpośrednich sąsiadów mieszkających na stałe, co zachęca do odwiedzin nieproszonych gości w wiadomym celu.O kradzieżach w okolicy i to dość zuchwałych, jest głośno... Na budowie miał nikt nie nocować...Po ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogrodzenie, prąd budowlany, studnia Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Ekipa-poszukiwania

    Kiedy projekt był już na ukończeniu, zaczęłam poszukiwania ekipy do budowy domu. Pomysł był taki, że ja organizuję materiały.Chciałam wszystkiego sama dopilnowywać i mieć pod kontrolą. Kilku naszych znajomych niedawno wybudowało domy ale NIKT nie był skory do polecenia wykonawcy.To dawało do myślenia, jaka przygoda nas czeka...Ogłosiłam na jednym z portali, że poszukuję wykonawcy i rozpoczęłam kastingi. Ciekawe doświadczenie Jeden z Panów kiedy poznał moje oczekiwania, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ekipa budowlana Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Energooszczędny na płycie

    Do architekta trafiłam z mocnym postanowieniem, że dom ma być energooszczędny i dlatego ma stać na płycie fundamentowej. Byłam głucha na: “a po co, skoro grunt OK?”, “a ławy nie byłyby lepsze?”, “kasy ma pani za dużo?”. Architekt jako jeden z nielicznych nie torpedował mojego pomysłu.Dla mnie płyta to przede wszystkim ograniczenie występowania mostków termicznych do minimum, brak niekontrolowanego osiadania budynku. Pierwotnie płytę miał wykonać spec tylko od płyt ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dom energooszczędny, płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Warunki zabudowy itd.

    Marzył mi się dom z płaskim dachem, więc działki szukałam w okolicy, w której byłby możliwy do zbudowania -przezorny zawsze ubezpieczony Dla działki musiałam uzyskać warunki zabudowy-cyrk na kółkach...historia na osobny post i to dłuuuugiii...Na szczęście w sąsiedztwie były domy-kostki z lat 70-tych, więc się na nie powołałam we wniosku o wz i dostałam dach płaski Czas oczekiwania wykorzystaliśmy z architektem na stworzenie koncepcji. Moje założenia: prosto, funkcjonalnie, ...
  5. Na początek

    Witam serdecznie Wszystkich, którzy będą mieli ochotę odwiedzić mój Dziennik Budowy, w którym postaram się skrupulatnie opisywać sytuację na moi placu boju. Dziś zamieszczam wizualizację tego, co zamierzam zbudować... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój 1.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	291993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój 2.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	291994Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój 3.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	291995Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój 4.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	291996Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	291997