dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

hecio

  1. Dziennik Hecia

    Ze ścianą kolankową nic nie robiłem. Między innymi dlatego, że rozwiązanie stropu i dachu jest takie jak w projekcie, tzn. końce krokiew, opierają się na końcach belek stropowych. Musiałbym więc zmienić tę konstrukcję, lub zmienić kąt nachylenia dachu. Nie zdecydowałem się na żadne z tych rozwiązań. Zostało tak, jak zaprojektowano. Tak samo okna, są takie same jak w projekcie, czyli 150x150 oraz 150x200 (to z pamięci :) )Fotki postaram się zamieścić zaraz na początku ...
  2. Dziennik Hecia

    Strop jest drewniany, tak jak w projekcie. Tylko zamiast desek, położyłem płyty OSB i na to panele. Stan surowy, zamknięty zamknął mi się w 80 tyś. Stolarka Oknoplast Kraków, dachówka Koramik Renesans.
  3. Dziennik Hecia

    Nie zmieniałem kątów nachylenia. jest tyle, ile w projekcie. Jedyna zmiana to przedłużenie garażu tak, że obrys budynku to prostokąt.
  4. Dziennik Hecia

    Z założenia miał to być dziennik. Niestety nie dałem rady. Moja wina!!! Dlatego też postanowiłem chociaż zakończenie dopisać. Ano właśnie zakończenie, gdyż domek stoi i jest prawie wykończony. Prawie, to znaczy brakuje tynków, a i w środku kilka drobiazgów zostało do zakończenia. A to listewkę przykręcić, a to zaprawkę na ścianie zrobić. Takie tam pierdoły. Oczywiście całkowiecie nieruszony jest temat otoczenia wokół domku. A tu dopiero będzie sajgon. Jak się nie ...
  5. Dziennik Hecia

    Minęło sporo czasu i wiele się zmieniło. Nie było czasu na zapiski. Teraz ten czas się znalazł i mogę podzielić się moją radością. Wyszedłem z ziemi, stanęły mury i został zalany wieniec. W końcu to "coś" zaczyna przypominać dom. We czwartek przychodzą fachowcy od więźby. Nie mogę się już doczekać :D Na szczęście jak na razie wyrabiam się z założeniami finansowymi (mieszczę się w kosztorysie), nastąpiła natomiat lekka obsuwa w czasie. Na szczęście ...
Strona 1 z 2