dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bentul

Dziennik budowy Bentula

Oceń ten wpis
Od 2 dni dzieje się bardzo dużo...
Po pierwsze obdzwoniłem okoliczne hurtownie i... jestem załamany...
SZALEŃSTWO!!! :(
Czegoś takiego nie było od lat. Obdzwoniłem chyba wszystkie hurtownie w pobliżu (do 30km od Piły) - tak między 20 a 30. Praktycznie tylko w dwóch był dostępny beton komórkowy od zaraz. W innych - niestety nie. Mało tego, można się zapisać na BK ale nie wiadomo po ile będzie!? W jednej hurtowni zaoferowano mi Ytonga za ok. 70,71 zł/m2 (brutto) :o , w drugiej zaoferowano mi SOLBET OPTIMAL (na paletach, zafoliowane) za 8,45 zł brutto na sztukę (okazało się później, że szef się pomylił i powinien policzć za 8,69zł, czyli można powiedzieć rabacik... :D ). I wiecie co się stało - KUPIŁEM ten beton (bez pióra i wpustu ale przechowają mi go do drugiej połowy kwietnia, nie ma niestety transportu)! Już dzisiaj wiadomo, że Solbet planuje podwyżki w marcu i potem w kwietniu. Ponoć dojdzie do ok. 10zł/m2 :o . Znalazłem też tańszy BK (produkcji Xelli ze Stobna pod Piłą) za 7,5zł ale luzem, bez uchwytów, o mniejszej dokładności wykonania i do końca marca musiłabym całość złożyć na budowie (co mnie za bardzo nie urządza).... W Czarnkowie chcieli mnie zapisać na Solbet na maj :-? !! Ludzie co się dzieje? W jednej hurtowni powiedziano mi, że wszystko idzie na Wschód, a tak właściwie na Ukrainę :evil: . Trochę pewnie sami to napędzamy (tzn. my inwestorzy)... Mam więc BK w cenie 59,15zł/m2 i powinienem się ponoć cieszyć... SZOK!
W poprzednim poście pisałem o bloczkach betonowych w cenie 3,1zł... Pisałem... ale to było 3 dni temu!!! Dzisiaj jest już po 3,4zł :o !! O co w tym wszystkim chodzi? Tak się wkurzyłem, że pouruchamiałem tzw. układy... No i mam bloczki za 2,8zł brutto (tzn. w sobotę wpłace pół kwoty i mam nadzieję, że tym razem cena się nie zmieni) 8) ... ale bez dowozu niestety :( ... Bloczki będą do odbioru w Czarnkowie i transport pochłonie pewnie z 400-500zł... Jednak przy ilości ok. 2100sztuk i tak się opłaca, a poza tym nienawidzę NIESŁOWNYCH drani (a do takiej kategorii zaliczyłem tego co mi podniósł cenę w ciągu 3 dni o 10%)...
To spowodowało, że zadzwoniłem do Odolanowa i myślę, że w przyszłym tygodniu będę miał podpisaną umowę z nimi (dlatego, że wyjeżdżam w delegację, bo inaczej byłaby podpisana już w czwartek...).
Podsumowując - nastały ciężkie czasy dla inwestorów, i raj dla pośredników i producentów materiałów budowlanych.
Po moich doświadczeniach - życzę wszystkim budującym wytrwałości i zdrowia!
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum