dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
12.07.2004 Dziś odebrałem wycenę okien z M&S – jak zobaczyłem sumaryczną pogrubioną cenę na wydruku to, aż mi zaschło w gardle. Potem okazało się, że w cenie są jeszcze drzwi zewnętrzne, robione na zamówienie przez M&S (tylko do okien) i oczywiście podatek 22%. Gdy odjęliśmy drzwi (koszt 6100PLN netto) i zmniejszyliśmy podatek VAT do 7%, wyszło 20,900PLN brutto. W tym montaż gratis, ale jak się dopytałem bez tych wszystkich dodatkowych folii. Gdybym chciał te dodatki to za montaż jeszcze trzeba by było coś dopłacić. Biorąc pod uwagę, że u mnie z uwagi na konstrukcję ściany cegła 18 + wełna 16, okno będzie montowane w licu ściany i ocieplenie będzie 2-3cm nachodzić na ościeżnicę, zastanawiam się czy nie darować sobie tych dodatków, które w zasadzie stosuje się przede wszystkim dla zabezpieczenia pianki przed zewnętrznymi warunkach atmosferycznymi, a w moim przepadku role zabezpieczenia pełnić będzie zakład z wełny. Od ceny którą podałem zaproponowano mi rabat 3%, a gdybym zapłacił z góry za całość - 5% (1000PLN mniej). Oczywiście najdroższymi elementami w zestawieniu są dwie pary drzwi balkonowych z łukami (3200 i 3700 netto). Dla porównania Urzędowski wg. cen katalogowych wygląda bardzo podobnie, może jakaś różnica byłaby na łukach, no i dodatkowo u Urzędowskiego zaznaczono mi, że za montaż zapłacę dodatkowo. Poczekam jeszcze na wycenę okien Goran i wtedy podejmę decyzję. Na razie zdecydowany jestem na M&S.
U tego samego dealera dostałem dziś jeszcze ofertę na bramę Wiśniowskiego: 2600x2250 z kasetonami 2846 brutto montaż gratis, oczywiście bez napędu. Za kolor z palety RAL 344PLN dopłaty. O rabacie jeszcze nie dyskutowaliśmy.
Udało mi się dziś znaleźć dekarza, który wystawiłby mi fakturę na usługę z materiałem na 7%, jutro mamy rozmawiać o szczegółach już nie przez telefon.
Także dziś zaprzyjaźniona już hurtownia PSB zaproponowała mi wełnę Rockwool’a system FASROCK-L z rabatem 12% (termin dostawy wrzesień – pasuje). Pozostaje jeszcze kwestia znalezienia firmy która zrobi ocieplenie podobnie jak dach – całość na 7%.
Ze spraw drobniejszych:
- kupiłem dziś dziennik budowy - 6,50PLN, niestety ostemplować go będę mógł dopiero po uprawomocnieniu pozwolenia na budowę
- umówiłem się z potencjalnym inspektorem nadzoru na rozmowę uszczegóławiająca, mógłbym zatrudnić architekta który adaptował mi projekt (ma uprawnienia), ale mimo niższej ceny jakość przestał mi się podobać
- wstępnie umówiłem się z geodetką na wytyczenie budynku na środę – koszt ok. 300PLN
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum