dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
18.10.2004 Od piątku mamy już komplet drewna na więźbę!!! - niestety trzeba teraz czekać na związanie nadlanych narożników na wieńcu i na dźwig, którym ustawiane będę te cztery największe krokwie koszowe. Podobno jutro stawianie więźby ma się zacząć, ale jakoś nie wierzę, że się uda.

Wracając do nadlewanych narożników, to było z tym elementem konstrukcji sporo problemów. Pisałem już wcześniej o kwestii różnicy poziomów. Jak się później okazało sprawę rozwiązuje się nadlewniem trzpieni w narożnikach. Ale tu niespodzianka w projekcie pod YTONG nadlanie jest zaznaczone, ale w wersji pod Silkę (a tą ma mój wykonawca) już nie - dlatego biedny główkował jakby to zrobić, żeby nie sp..... Ostatecznie z pomocą przyszedł mi jeden z forumowiczów podsyłając zdjęcia.

W związku z tym, że dziś narożniki jeszcze wiązały, ekipa rozpoczęła wylewanie chudziaka. Wraz z kierownikiem budowy dyskutowalismy z wykonawcą ile cm i jakiego betonu należy dać przy podłozu takim jak u mnie. Stanęło na 10cm betonu klasy ok.12-15 (z betoniarki oczywiście). Dziś udało się zalać mniej więcej połowę pomieszczeń.

W ostatnich dniach zintensyfikowałem prace związane z uzyskaniem kredytu. W weekend wypełniliśmy pierwsze kwestionariusze, wcześniej złożyłem wniosek o Wypis z Ksiegi Wieczystej (odebraliśmy go dziś - opłata 12PLN). Wypełnione dokumenty dziś złożyłem w banku - na razie jest to faza wstępna nie więżąca czyli tzw. rozpatrzenie wniosku, badanie zdolności - bezpłatnie. Pierwszy odzew ze strony banku planowany jest na środę, ale miła pani zapewniła mnie, że z dokumentów widzi, że nie będzie problemów - zobaczymy.

Dziś także zacząłem szukać elektryka. Miałem dwa namiary na lokalnych wykonawców. Jeden z nich w środę na pojawić się na wizję lokalną - widzę, że jest chętny do roboty, znajomi go polecają, jakby jeszcze okazał się pomysłowy i pomocny w projektowaniu ciekawych rozwiązań to byłoby świetnie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum