dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 496 z 998
Pokaż wyniki od 9.901 do 9.920 z 19943
  1. #9901

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wydaje mi się ze już nic tu nie wskórasz możesz jeszcze zrobić krótki obieg i zawór 4-drogowy żeby podnieść temperaturę w kotle w trakcie spalania ,kocioł jest przewymiarowany .
    Patent na krótki obieg mam taki jak opisujesz - w mojej instalacji jest układ otwarty przy kotle, potem wymiennik + zawór 4d a dalej za wymiennikiem mam układ zamknięty, grzejnikowy z osobną pompką.

    Co do przewymiarowania, to być może fakt - co radzisz, próbować z szamotem?

  2. #9902

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @ZUG teraz sprzedaż ogólnie to jedna wielka ściema (nie tylko kotłów). Przecież podpisywanie umów z operatorami tez polega na naciąganiu klientów i zatrzymywaniu ich na dłuższy czas przy sobie.
    prawda i to mnie w k...wia
    kto z nas lubi być w h..a robiony na pewno nikt dlatego musi żyć w podziemiu zwanym forum
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #9903

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luka79 Zobacz post
    podaję je, tzn. PW na maksa.
    mam nadzieje że się rozumiemy ,chodzi o spalanie już koksu po odgazowaniu?
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #9904

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post

    Dziwnie funkcjonuje ta cała Unia Europejska. Wprowadzają coraz ostrzejsze przepisy, np. normy CO2 dla samochodów, ale kotłami nikt się nie zajmuje.
    Jak myślisz? Po co spisują Twoje dane przy zakupie węgla? Ty się módl, żeby nie wprowadzili. W kapciach zostaniemy, jak dowalą domiar.

    Proponuję przenieść tę dyskusję do innego wątku, bo robi się śmietnik.
    Sławex 20kW - górny

  5. #9905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Jak myślisz? Po co spisują Twoje dane przy zakupie węgla? Ty się módl, żeby nie wprowadzili. W kapciach zostaniemy, jak dowalą domiar.

    Proponuję przenieść tę dyskusję do innego wątku, bo robi się śmietnik.
    Chodzi mi o zakaz produkcji takich kotłów jak np. mój. No coś szykują, niby akcyza, ale po cóż im dane...
    Nic nie przenośmy, ja tylko poinformowałem, bo być może ktoś jeszcze się skusi na podobne działania, a gdy dostanę odpowiedź to się odezwę co "producent" odpowiedział.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  6. #9906

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Witam
    Luka79
    To spróbuj tak
    Nie otwieraj dolnych drzwiczek przy rozpalaniu tylko leć na miarkowniku od początku lub zostaw minimalną przerwę na klapie PG do zadanej temp a następnie wepnij miarkownik
    Przy otwartych drzwiczkach popielnikowych za szybko odgazowuje zasyp i z tąd sadza i dym
    Hej dex001,

    Próbowałem wolniej wprowadzić maszynerię w ruch, rozpalało się przy zakmniętych drzwiczkach i uchylonej klapce, ale jest to samo.
    W dodatku wkręcił się na 52st. chociaż na miarkowniku ustawiłem dziadowi 42 st.
    Po zamknięciu drzwiczek nie zbija temperatury, tylko trzyma te swoje 52, gdzieś musi być nieszczelność, ale gdzie?
    Może ten sznur naokoło drzwiczek?

    KPW skracam bo wali w środek zasypu - środek rozgrzany a bokami czarno i to chyba te boki zasypu tak dymią

    Twoja dziura w KPW jakie ma wymiary (tzn. końcówka rury)?

  7. #9907

    Domyślnie

    @Luka79 nie skracaj KPW , tylko załóż na koniec KPW zagiętą blaszkę na rozprowadzenie powietrza. Tak ok 2-3 cm zgiecie od końca KPW

  8. #9908
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Witaj Luka79 . Ja nie dorabiałem KPW (zrobię ją w przyszłym sezonie) i nie wyrzucałem blachy, natomiast zrobiłem taka małą przeróbkę:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JD502840.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	156723

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JD502842.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	156724

    W ten sposób mam zachowaną żeliwną zasuwę, która pozwala wyłapać wymiennikowi więcej ciepła i jednocześnie mam wejście powietrza wtórnego zrobione z uniesionego pod pewnym kątem do góry płaskownika. Wylot powietrza wtórnego z rozetki jest w dolnej części drzwi zasypowych i trafia w miarę dokładnie w utworzoną szczelinę. Mocowanie płaskownika jednocześnie nie pozwala dociągnąć zasuwy do końca. Na pewno nie jest to tak skuteczne jak kierownica, ale działa. Mam również po dniu palenia na wymienniku i drzwiczkach takie lekkie i puszyste płatki brązowej sadzy, ale nie jest to jakaś koszmarna ilość - używam węgli typu 33 z Sośnicy (gruby sort) i Marcela (drobny orzech II). Maksymalne powietrze wtórne podaję tylko w momencie rozpalania. Jak kocioł dojdzie do 50-60 stopni ograniczam je do połowy i zapinam miarkownik. Całkowicie otwarta rozetka zbyt wychładza mi spaliny i wymiennik.
    Na zdjęciach w kotle częściowo widoczny, żarzący się, zapalony od dołu na żarze z porannego zasypu i drewnie Flotokoncentrat z Marcela, którym palę wieczorem. Jak widać zero jakiegokolwiek dymu, na kotle ok. 65 stopni.
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 27-12-2012 o 20:18
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  9. #9909

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Całkowicie otwarta rozetka zbyt wychładza mi spaliny i wymiennik.
    po czym poznajesz że wychładza spaliny i wymiennik?
    jesli spalasz węgiel typ 33 bez sadzy to podziwiam.
    ile trwa odgazowanie zasypu? bo u mnie 30cm zasyp odgazowuję sie 9-10godz oczywiscie jest to zalezne od zapotrzebowania cieplnego.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 27-12-2012 o 20:31
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #9910

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @Luka79 nie skracaj KPW , tylko załóż na koniec KPW zagiętą blaszkę na rozprowadzenie powietrza. Tak ok 2-3 cm zgiecie od końca KPW
    Czy dobrze rozumiem, chodzi o coś takiego? Czyli tylko od góry, taki jakby deflektorek wysunięty na 2-3cm?


  11. #9911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Po czym poznaję, po termometrze. Przy całkowicie otwartej rozetce słyszę, jak powietrze buszuje po kotle, a temperatura stoi, przymknięcie o połowę powoduje uspokojenie i widoczny wzrost temperatury. To, że wzrasta również temperatura spalin słyszę po lekkich strzałach nagrzewajacego się kolana łączącego czopuch z kominem. Jutro wieczorem zrobię Ci zdjęcie wymiennika i drzwiczek po wypaleniu zasypu.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  12. #9912
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luka79 Zobacz post
    Patent na krótki obieg mam taki jak opisujesz - w mojej instalacji jest układ otwarty przy kotle, potem wymiennik + zawór 4d a dalej za wymiennikiem mam układ zamknięty, grzejnikowy z osobną pompką.

    Co do przewymiarowania, to być może fakt - co radzisz, próbować z szamotem?
    To dlaczego obniżasz temperaturę kotła na 40 st. przecież możesz regulować temperaturę C.O. na zaworze 4d a na kotle dać większą 60 st.

  13. #9913

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Po czym poznaję, po termometrze. Przy całkowicie otwartej rozetce słyszę, jak powietrze buszuje po kotle, a temperatura stoi, przymknięcie o połowę powoduje uspokojenie i widoczny wzrost temperatury. To, że wzrasta również temperatura spalin słyszę po lekkich strzałach nagrzewajacego się kolana łączącego czopuch z kominem. Jutro wieczorem zrobię Ci zdjęcie wymiennika i drzwiczek po wypaleniu zasypu.
    nie odbieraj tego jak coś podchwytliwego i że tobie nie wierzę.
    wystarczy co tutaj napisałeś ,a zdjęcie chętnie zobaczę bo węgle typ33 nie są łatwe do spalania i w dodatku w tradycyjnych kotłach
    bez oznak sadzy to już wyższa szkoła jazdy za co kolegę podziwiam.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #9914

    Domyślnie

    @Luka 79 nie deflektorek na KPW tylko jak np. daszek na blaszanym kominku. Możesz eksperymentować z rozprowadzeniem powietrza po komorze, wyginając różnie ten "daszek" i kierować powietrzem z KPW. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej i zaobserwowanych postępów. Jeśli w ogóle będą. Jeśli ludzie by nie eksperymentowali to dziś w tym miejscu byśmy nie byli.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 27-12-2012 o 21:05

  15. #9915

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @Luka 79 nie deflektorek na KPW tylko jak np. daszek na blaszanym kominku. Możesz eksperymentować z rozprowadzeniem powietrza po komorze, wyginając różnie ten "daszek" i kierowali powietrzem z KPW. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej i zaobserwowanych postępów. Jeśli w ogóle będą. Jeśli ludzie by nie eksperymentowali to dziś w tym miejscu byśmy nie byli.
    ja u siebie mam zainstalowany żeliwny deflektor 23cmx21cm na profilu KPW i faktycznie pomaga w odgazowaniu aby po całej powierzchni nastąpiło żarzenie zew. zasypu.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #9916

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Witaj Luka79 . Ja nie dorabiałem KPW (zrobię ją w przyszłym sezonie) i nie wyrzucałem blachy, natomiast zrobiłem taka małą przeróbkę:
    Mam również po dniu palenia na wymienniku i drzwiczkach takie lekkie i puszyste płatki brązowej sadzy, ale nie jest to jakaś koszmarna ilość - używam węgli typu 33 z Sośnicy (gruby sort) i Marcela (drobny orzech II). Maksymalne powietrze wtórne podaję tylko w momencie rozpalania. Jak kocioł dojdzie do 50-60 stopni ograniczam je do połowy i zapinam miarkownik. Całkowicie otwarta rozetka zbyt wychładza mi spaliny i wymiennik.
    Na zdjęciach w kotle częściowo widoczny, żarzący się, zapalony od dołu na żarze z porannego zasypu i drewnie Flotokoncentrat z Marcela, którym palę wieczorem. Jak widać zero jakiegokolwiek dymu, na kotle ok. 65 stopni.
    A tak wygląda u mnie sytuacja przy otwartej na maksa KPW, przymkniętej klapce PG i 52 stopniach na piecu. Przedmuchy co 6 min na 10sek.



    Tak więc taka wędzonka jak na fotce trwa mniej więcej do czasu zgazowania zasypu. Po wejściu w fazę koksu spalanie jest bardzo stabilne i czyste, wiadomo.
    Jutro spróbuję rady rybniczanina aby rozproszyć PW przy pomocy blaszki i zdam relację

    P.S. Aha, tak wyglądają płomiennice po 2h palenia od góry, jest to ponura sprawa, aż korci żeby otworzyć PG, rozbujać kocioł do 60 i wypalić ten szajs...

  17. #9917

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To dlaczego obniżasz temperaturę kotła na 40 st. przecież możesz regulować temperaturę C.O. na zaworze 4d a na kotle dać większą 60 st.
    No jasne, masz rację, jakieś zaćmienie umysłu.
    Powiedz mi jeszcze, czy wysoka temperatura na piecu nie przełoży się w ŻADEN sposób na niebezpieczeństwo rozbujania kotła? Będzie pracował nadal stabilnie?

  18. #9918

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ja u siebie mam zainstalowany żeliwny deflektor 23cmx21cm na profilu KPW i faktycznie pomaga w odgazowaniu aby po całej powierzchni nastąpiło żarzenie zew. zasypu.
    ZUG, rybniczanin - mam pytanie. Jesteście w stanie wrzucić fotki wnętrz swoich kotłów?

  19. #9919

    Domyślnie

    @Luka79 z tego co pokazujesz to dopuszczasz do schodzenia żaru w głąb zasypu i go tłamsisz. Po prostu wędzisz, a nie palisz w piecu. Musisz utrzymywać żar na całej powierzchni zasypu. Dlatego musisz dobrać odpowiednie proporcje PG-PW.

  20. #9920

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luka79 Zobacz post
    ZUG, rybniczanin - mam pytanie. Jesteście w stanie wrzucić fotki wnętrz swoich kotłów?
    post #8876
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page444

    post#8987
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page450

    i nic dziwnego że jest sadza z tego co u ciebie na zdjeciu widać ewidentnie nie wypala gazy podczas odgazowania.
    podejrzewam że za szybko zasyp się zajmuję i nie jest w stanie wypalić wszystkich gazów tutaj musi być synchronizacja
    ile powstałych gazów tyle wypalonych fakt to ideał który w GS nie istnieje ale mozna w duzym procencie okiełznać aby odbywało sie to
    warstwowo ponieważ oprócz odpowiedniego napowietrzania musi byc odpowiednia temp. do zapłonu jak jej niema to jest dym.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 27-12-2012 o 21:34
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 496 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony