dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 998
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 19943
  1. #10041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Czy ten wasz miarkownik zamyka się po zaniku zasilania? Bo jak nie to bida...
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  2. #10042

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_i Zobacz post
    Czy ten wasz miarkownik zamyka się po zaniku zasilania? Bo jak nie to bida...
    zamyka
    a na zanik prądu jest orvaldi + 110ah aku
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 02-01-2013 o 20:26
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #10043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    ... a ja używam Tatarka, ale wiele rozwiązań siłowników ( miarkowników ) nie ma możliwości zamknięcia się po zaniku zasilania. Dla mnie to podstawa, bo jak kociołek bez podtrzymania prądu z takim miarkownikiem się rozbuja to ... kaplica.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  4. #10044

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_i Zobacz post
    ... a ja używam Tatarka, ale wiele rozwiązań siłowników ( miarkowników ) nie ma możliwości zamknięcia się po zaniku zasilania. Dla mnie to podstawa, bo jak kociołek bez podtrzymania prądu z takim miarkownikiem się rozbuja to ... kaplica.
    po zaniku prądu klapka opada i kocioł robi lulu
    są miedzy nami tacy co uważają że prąd to zło i jedynie mają prawo się tacy odzywać
    co nawet baterii nie posiadają a funkcjonują w życiu lepiej jak my . sory za OT
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #10045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ja zrobiłem swój patent ale testowałem go właśnie na sprawne zamknięcie przy braku prądu.
    A fakt jest wielu co nie widzą potrzeby używania prądu.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  6. #10046

    Domyślnie

    zamykanie klapki po zaniku prądu to bardzo istotna sprawa masz w 100% rację.
    u mnie na samym orvaldi+110ah może pracować ze 3doby ale dodatkowo mam w domu
    oświetlenie led także jak u innych ciemności egipskie to u mnie jest jasność i TV i neta też odpalę.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 02-01-2013 o 20:26
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #10047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    ... wniosek niestety nasuwa się mi coraz częściej że w przypadku dłuższej awarii prądu cywilizacja nasz wymrze.
    Banki, sklepy, szpitale, itp nie działa kasy brak pozostaje handel wymienny.

    A propo`s bezpieczeństwa właśnie czytałem na innym forum posty gościa co pali z dmuchawka i uchyla drzwiczki od dwóch lat podczas palenia bo lepiej się palii.....
    nie może zrozumieć czemu nie można tak robić. A później czytamy czy słyszymy ze - rodzina zatruła się śmiertelnie czadem z nieszczelnego pieca...
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  8. #10048

    Domyślnie

    nikt nie lubi być od kogoś lub czegoś zależny ale w życiu nie jest tak prosto jak by się chciało
    dlatego musimy sie jakoś zabezpieczać aby można normalnie w nim funkcjonować.

    bezmyślność ludzi nie zna granic.
    uważam że wszyscy co ich domy mogą być narażone na za czadzenie powinni posiadać czujniki czadu
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  9. #10049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, panowie od kilku dni zauważyłem, że mój viadrus u22jakoś ciężej się rozpala, a dokładniej od momentu jak zaczęło kilka dni temu dość ostro wiać.
    Wcześniej rozpalałem z minimalnie uchylonym PG i na maxa otwartym PW.. Jak zaczęło wiać muszę mocniej otwierać PG i mniej PW, bo zdmuchuje mi ogień i w końcu wygaśnie.
    Tłumaczyłem sobie to, ze może w węglu więcej miału było, albo coś i dlatego słabiej ciągnie.
    Jednak dziś myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok, za chiny nie chciało się rozpalić, nawet z otwartymi drzwiczkami dolnymi, tak jak by bardzo słaby ciąg był.
    Dodam, że komin był czyszczony i wymiennik również.
    Jutro jeszcze otworzę wyczystkę w czopuchu, czy tam się coś nie przytkało.
    Po rozpaleniu i osiągnięci temperatury 40stopni na kotle wszystko wróciło do normy, ciąg jest mocny, że na PW otwartym na 1/2 i zamkniętym PG temperatura przeciągła nawet o 5stopni, dodam, że dziś też wieje, ale mniej niż kiedyś.
    Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło pochrzanić?

  10. #10050
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036
    beton wiąże ludzi...

  11. #10051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witaj Last Rico
    serdeczne dzięki za podpowiedź.
    Wiem, że pogoda może mieszać w aktach, ale żeby aż tak, to by mi do głowy nie przyszło.
    Jeszcze raz dzięki za naprowadzenie na temat.
    Pozdrawiam.

  12. #10052

    Domyślnie

    Jeju kiedys pisałem na 103 stronie chyba a teraz 505 tak daleko
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PALACZE w NOWYM ROKU

    a teraz do rzeczy- mam nadzieje ze Last Rico lub ktos z kolegów spotkał sie z takim czyms i wytłumaczy mi oco w tym biega --

    Teraz moje pytanie --- zainstalowałem niedawno u tesciów Kocioł Q HIT Plus firmy HEIZTECHNIK (http://www.heiztechnik.pl/index.php?...mid=11&lang=pl) na którym jest zamontowany sterownik HT tronic 100
    Wszystko jest pięknie działa bezproblemowo -- bynajmniej narazie lecz moja uwage przykuło jedno zagadnienie które mam nadzieje ktoś mi wytłumaczy...
    wiec--- w kotle się pali ... temperatura uzyskana powiedzmy 55 st wszystko działa ok --- Pompa obiegowa wody włącza się przy powiedzmy 40st wszystko pracuje bezproblemowo ALE...
    dlaczego tak się dzieje że po wciśnięciu przycisku STOP na sterowniku pompa obiegowa wody zatrzymuje się...???
    Powiem ze instalowałem niejeden kocioł lecz ten przypadek spotkałem po raz pierwszy ...w "pozostałych" sterownikach(z którymi miałem dotychczas do czynienia) po zatrzymaniu sterowania przyciskiem stop jeśli temperatura wody była taka "ze pompa powinna pracować" to ona niezależnie pracowała... Czy to jest normalny przypadek w tym sterowniu (moim zdaniem lipa) czy trafił mi sie Wadliwy produkt...

    chciałbym dodać ze ten przycisk STOP o który mi chodzi to niejest WYŁĄCZNIK z boku sterowania tylko STOP START

    Moze ktos miał do czynainai z takim przypadkiem --- POZDRAWIAM

  13. #10053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    a jak masz ustawioną temperature wyłączenia dmuchawy? bo wg instrukcji:
    "Pompy obiegowe zostaną wyłączone w temperaturze o 5 C niższej od zadanej Temperatury zadziałania pomp obiegowych. Jeśli równocześnie spełniony jest warunek Temperatura zadziałania pomp<Temperatury wyłączenia dmuchawy to temperatura wyłączenia pomp będzie temperaturą wyłączenia regulatora.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  14. #10054

    Red face

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    a jak masz ustawioną temperature wyłączenia dmuchawy? bo wg instrukcji:
    "Pompy obiegowe zostaną wyłączone w temperaturze o 5 C niższej od zadanej Temperatury zadziałania pomp obiegowych. Jeśli równocześnie spełniony jest warunek Temperatura zadziałania pomp<Temperatury wyłączenia dmuchawy to temperatura wyłączenia pomp będzie temperaturą wyłączenia regulatora.

    oj i tutaj mnie zaskoczyłes jak mam ustawiona temperature WYŁĄCZENIA dmuchawy ... ??? niemam nic takiego ---- chyba ze chodzi ci o histeryze ale to zwłoka po której załącza sie dmuchawa .. powiem szczerze ze nie czaje ... chyba ze chodzi o temperature wygaszania pieca ...(ale to chyba nie to) z dalszej twojej kwestji...
    --- temperatura załaczenia pompy obiegowej jest ustawiana recznie na sterowaniu (ma sie zalaczyc np. po osiagnieciu 40st)
    i w rzeczy samej jesli temperatura wody spada ponizej tych zadanych 40 st pompa staje.niema nic takiego w tym sterowaniu jak wyłaczenie w temp o 5 st
    nizszej od zadanej ...
    --- mówimy cały czas o temperaturze włączania i wyłaczania POMPY wody (obiegowej) nie temperaturze zadanej na piecu ...

    --- nie no PRZEPRASZAM CIE ale nie moge zaskoczyc oco biega... moze cos zle odbieram - prosze o poprawe jesli czegos nie rozumiem... ale napisze tak ...

    KOCIOŁ WŁACZAM przełacznikiem diody zapalaja sie sterowanie działa pokazuje temperature np 20st...sterowanie załaczone
    ŁADUJE DO KOTŁA podpalam
    ZAŁACZAM STEROWANIE przyciskiem START (normalne)
    ROZPALA SIE
    nastawy --
    zdana 60
    przedmuchy jakies tam mniejsza o nie i o szybkosci dmuchawy
    start pompy CO 40st
    kocioł rozpala dobija do 40 st załacza sie obieg wody (pompa wody startuje)(kontrolka pracy pompy wody na sterowniku zapala sie )
    sterowanie wciaz pracuje
    kocioł dobija do zadanych 60 st i wchodzi w stan czuwania (tzn...) sterowanie czuwa
    pompa wody wciaz pracuje (NORMALNE)
    i teraz wciskam STOP i....
    czuwanie sterowania zostaje zatrzymane (NORMALNE)
    pompa wody zostaje zatrzymana (lampka sygnalizacyjna gasnie)moim zdaniem to jest NIENORMALNE

    przeciez woda wciaz ma 60 st w piecu sie rozpaliło (dodam jeszcze zeby nie było ze czas rozpalania minoł powiedzmy ze jest to juz 5h)
    u mnie na piecu jest tak iz jesli temperatura wody spada ponizej tych zadanych 40 st to pompa CO staje SAMA ...w innym przypadku pompa działa nawet
    jak wcisne STOP STEROWANIA...

    cos mi sie zdaje ze ktos z tym sterowaniem dał ciała i tyle -- jesli bende chciał zatrzymac kotła bo cos tam sie dzieje co wymaga zatrzymania go np zeby
    zbic temperature (powiedzmy) to co pompa wody stanie tez???? -- zamiast wciaz zbijac temperature w obiegu???

    CZY JA ZLE MYSLE CZY TO JAKIES NOWOSCI TERAZ WPROWADZAJA . CO O TYM MYSLICIE .

  15. #10055
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mals121

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowy na forum i na początku chciałbym wszystkich powitać.

    Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze pieca do domu rodziców, bo stary po 15 latach dzisiaj zaczął przeciekać. Domek nie nowy ok 130m2, ocieplony ale instalacja c.o. stara. W piwnicy niestety jest bardzo mało miejsca i raczej taki piec z podajnikiem się nie zmieści. Dodatkowo rodzice palą również drewnem.
    Proszę o informacje jaki rodzaj takiego pieca, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze, może jakieś przykładowe modele.
    Niechciałbym aby jakiś sprzedawca wcisną mi jakiś bubel.
    Pozdrawiam.

  16. #10056

    Domyślnie

    Robi529,
    mój sterownik PROTON w ogóle nie wyłącza pompy (cały czas ona chodzi, nawet na zimnym piecu) i jakoś z tym żyje
    I nie wiem, czy to wina sterownika czy tak ma być.
    Poczytaj dobrze instrukcję swojego sterownika, może tam znajdziesz rozwiązanie.

  17. #10057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Robi529
    Punkt 5.7 w instrukcji opisuje jak ustawić temp. wyłączenia wentylatora.

    http://www.heiztechnik.pl/index.php?...d=13&Itemid=35
    Ale jeżeli to nie to, to ja bym udeżył do producenta bo używanie takiego sterownika gdzie w instalacji c.o. nie ma grawitacji może być niebezpieczne.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  18. #10058

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    Robi529
    Punkt 5.7 w instrukcji opisuje jak ustawić temp. wyłączenia wentylatora.

    http://www.heiztechnik.pl/index.php?...d=13&Itemid=35
    Ale jeżeli to nie to, to ja bym udeżył do producenta bo używanie takiego sterownika gdzie w instalacji c.o. nie ma grawitacji może być niebezpieczne.
    nie nie to nie chodzi o WENTYLATOR tylko POMPE WODY ---
    powiem Wam ze pisałem do producenta --jakbym wstawił co mi odpisali USMIELIBYSCIE sie po pachy --- podobno przycisk START jest do startowania a STOP do zatrzymania wszystkich urzadzen na kotle (ot nowinka techniczna)
    Rozmawiałem dzis z włascicielem i kumplami z firmy od której oni biora te kotły byli w szoku po tym co im opowiedziałem i stwierdzili ze to nielogiczne posuniecie z ich strony w tym sterowaniu --podobno kiedys ta firma uzywała lepszych sterowan a teraz wiadomo pewnie KOSZTY i przeszli na ..... zanim poszedłem do nich nagrałem filmik na telefonie i powiedzmy ze było to zaskoczeniem ...

    poradzic sobie z tym poradze bezproblemu ... chodzi poprostu o LOGIKE FAKTU i czy wiecej takich mankamentów bywa w swiecie ...

  19. #10059

    Domyślnie

    no tak zatem Witamy mals121 i ZAPRASZAMY na strone 1 tego forum --jak dojedziesz tak do 250 to juz bedziesz PRAWIE wszystko wiedział --nie pisze sarkazmów tylko szczerze radze .. przeczytasz zobaczysz -...

  20. #10060

    Domyślnie

    mals121 Moim zdaniem w Twojej sytuacji nie ma co się zastanawiać tylko kupić piec dolnego spalania np. KWKD Zebiec , Hef . Ja mam KWKD i jestem zadowolony.

Strona 503 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony