dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Brama garażowa w ścianie 3-warstwowej

    Jak montujecie bramy segmentowe w ścianie 3-warstwowej? Od wewnętrznej strony ściany (efekt tunelu), czy jakoś tak jak okna (na jakichś kotwach w warstwie ocieplenia).

    Paru producentów pytałem, to wszyscy "kwękali" na pomysł mocowania bramy w warstwie ocieplenia.

  2. #2

    Domyślnie

    No, moja brama segmentowa była instalowana od wewnątrz, więc jest coś na wzór tunelu. Na ociepleniu nie instalują, bo przecież do wełny czy styropianu kotew nie przykręcą, brama jest ciężka i nie taka gruba, by objęła całe ocieplenie ...
    A może inni producenci instalują od zewnątrz, to zależy jaki układ prowadnic.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie. Zna ktoś jakichś producentów, co instalują bramy od zewnątrz? Można by wtedy zainstalować takową na zewnętrznej stronie ściany nośnej, i wtedy brama byłaby mniej więcej w środku ściany, co już byłoby OK.

  4. #4
    marcinek300
    Guest
    marcinek300

    Domyślnie nie nie spotkalem sie

    nie nie spotkałem sie z czymś takim chyba ze zwykłe drzwi garażowe niewsuwane do góry

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy. Garażu się nie ogrzewa - lub robi to w minimalnym stopniu - a sama brama nie jest aż taka "ciepła". Nie trzeba się więc stosować do zaleceń montażu w warstwie ocieplenie. Ja będę mial bramę segmentową, więc MUSI być montowana od wewnątrz.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chodzi mi tyle o ocieplenie, co o uniknięcie "tunelu". Przy całkowitej grubości ściany 3-warstwowej 50-55 cm, brama zainstalowana od wewnątrz sprawia bardzo tunelowe wrażenie. Ja wolałbym mieć bramę mniej więcej pośrodku.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy składaniu zamówienia na bramę Hormanna (to podobno te najpopularniejsze - pisze się chyba trochę inaczej), zgodzono się na montaż w warstwie ocieplenia, tak aby odrzwia przylegały do elewacji z cegły, ale będę mądrzejszy jak przyjedzie ekipa do obmiarów a później do montażu.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie, to powiedz co stwierdzi ekipa. Bo ja też się nad podobnym rowiązaniem zastanawiałem, ale nie wiem czy taka ściana osłonowa (u mnie 10 cm) to wytrzyma obciążenie bramą (u mnie szeroka na dwa samochody - jakieś 4,5 m)

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie ściana osłonowa ma 12cm, ale brama ma być montowana kotwami do ściany nośnej z silikatów o grubości 25cm ( a posadowiona jak pisałem powyżej w warstwie ocieplenia), która na pewna wytrzyma...jak zapewniają fachowcy

  10. #10

    Domyślnie

    Krystian, zrób koniecznie jakieś zdjęcia jak ta brama będzie zamocowana; i podeślij je mi. Bo jak rozmawiałem z "fachowcam" to o żadnych kotwach nic nie chcieli słyszeć.

  11. #11

    Domyślnie

    my "odpuściliśmy" segmentówkę. Nasza ściana też ma 0,5m i jakoś sobie nie wyobrażam takiego "tunelu". Z resztą nadproże za niskie - może i dobrze. Będę montował uchylnego ocieplonego Normstahla "w środku" ściany.
    Przy okazji: Czy znacie jakiś punkt Normstahla, gdzie za montaż uchylnej "śpiewają" mniej niż 300PLN. Wszędzie słyszę to samo - 300. Przecież to grabież w biały dzień!

    Pozdrawiam

    Pearl

  12. #12

    Domyślnie

    Szaruś - zdjęcia masz jak w banku, ale dopiero w okolicach października... , wcześniej się nie wyrobię, zrasztą czekam, aż firmy odpuszczą trochę z ceny...ja mam czas

  13. #13

    Domyślnie

    Krystian, dzięki. Ja będę instalował dopiero w przyszłym roku, więc jeszcze mam czase. Na razie to robię podchody do różnych firm.

  14. #14

    Domyślnie

    Jako i JA... , byle do zimy...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian
    Przy składaniu zamówienia na bramę Hormanna (to podobno te najpopularniejsze - pisze się chyba trochę inaczej), zgodzono się na montaż w warstwie ocieplenia, tak aby odrzwia przylegały do elewacji z cegły, ale będę mądrzejszy jak przyjedzie ekipa do obmiarów a później do montażu.
    Krystian, miałeś już ekipę do pomiarów?

  16. #16

    Domyślnie

    Mam już Normstahla ! Montaż 143zł z groszami brutto !!! Na razie (odpukać) cieszymy się z niej jak dzieci, no może głównie ja...

    Pozdrawiam

    Pearl

  17. #17

    Domyślnie

    Szaruś - jeszcze nie, w piątek przyjeżdżają do okien...

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    To co Krystian, masz już tę bramę?

  20. #20

    Domyślnie

    Krystian, co z bramą?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony