dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    skołowany
    Guest
    skołowany

    Domyślnie jak obliczyć ilość materiału na ściany

    Jestem w fazie kopania fundamentów i nie wiem jak obliczyć ilość maxa 29 na dom Turkus. Proszę o rady....

  2. #2

    Domyślnie

    Policz powierzchnię ścian w budynku (tych z maxa 29) odliczając dziury na okna i drzwi. Powinieneś też odliczyć wieńce i nadproża. Na 1 m2 wchodzą 22szt maxa (grubości 29cm) (lub 14 przy grubości 18 ). Wysokość murów (pamiętaj o uwzględnieniu wymiarów wylewki i wieńca) spróbuj tez dopasować do wielokrotności 23 cm (wysokość pustaka z zaprawą).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Plus dodaj do tego jakieś 2-5% na stłuczki, wybraki itd.

  4. #4

    Domyślnie Re: jak obliczyć ilość materiału na ściany

    Cytat Napisał skołowany
    Jestem w fazie kopania fundamentów i nie wiem jak obliczyć ilość maxa 29 na dom Turkus. Proszę o rady....
    Witam. Nazywam się Sylwia i też buduję turkusa. Jestem na etapie ocieplania dachu. Daj znać co u ciebie

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uller
    Policz powierzchnię ścian w budynku (tych z maxa 29) odliczając dziury na okna i drzwi. Powinieneś też odliczyć wieńce i nadproża. Na 1 m2 wchodzą 22szt maxa (grubości 29cm) (lub 14 przy grubości 18 ). Wysokość murów (pamiętaj o uwzględnieniu wymiarów wylewki i wieńca) spróbuj tez dopasować do wielokrotności 23 cm (wysokość pustaka z zaprawą).

    Nalezy poprosic kierownika budowy aby te dane wziol z katalogow KNR lub programu komputerowego najlepiej kosztorysowego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony