dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie prosze o porade komin z piaskowca

    chciałem miec obudowany komin z piaskowca z tzw chyba płytek http://www.allegro.pl/item274625622_...lewacyjny.html bardzo mi sie podoba bo tez bym takie zrobił ogrodzenie itp ale nie wiem jak to sie sprawdzi na kominie i nie wiecz czy to sie kupuje zwykła cegłe pełna a pozniej sie obkleja muraz powiedział ze takie płytki sie kladzie dopiero bo załozeniu dachuwki a teraz mam dach tylko odeskowany i opapowany wiec nie wiem czy sciemnia mi i mu sie nie chce obklejac .druga opcja to kupie klinkier [/u][/url]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Murarz nie ściemnia, jeśli zrobisz po swojemu to kominów nie uszczelnisz.
    beton wiąże ludzi...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A to niby dla czego? Można bez obaw wykonać elewację na kominie a podcięcie wraz kołnierzem w trakcie krycia. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia dachówek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Dlatego że elewacja (jeśli jest) zejdzie po zewnętrznej - poniżej podcięcia, to znacznie bezpieczniejsze
    rozwiązanie. Wtedy elewacja bierze na siebie całą wodę i ewentualne wady wykonawcze dekarzy
    zatykane "wszystkozałatwiającym" silikonem nie są już tak istotne.
    beton wiąże ludzi...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ca istota szczelności kończy się na wprowadzeniu obróbki blacharskiej w szlic. Dlatego też pod szlicem wręcz nie powinno być piaskowca!!! Pozwoli to na uzyskanie bardzo dobrej szczelności gdyż elewacja z piaskowca będzie przestawała nad obróbką. Poza tym moim zdaniem znacznie lepsza estetyka. Pozostawienie nierównego piaskowca pod obróbką blacharską może spowodować znaczne wysunięcie obróbki blacharskiej a co zatem idzie trudniejsze uszczelnienie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie "wjechali" płytką po dachówkę,. Uszczelnienie masakra. Dekarz nie ściał płytki by obróbkę zrobić po płytką. Musiałem robić dodatkową obróbkę z profilu aluminiowego (miałem już alu taśmę), a i tak nie jest prawidłowa. Na kominach siedziałem tydzień, ale poprawki robi się 10 razy trudniej, a i tak efekt nie ten sam. Na szczęście woda nie leci. Szkoda, że nie przewidziałem tego wcześniej.
    Pozdrowienia dla Andrzeja Wilhelmiego, idola w dachach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony