dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Oszczednosci

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwozdziu

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Oszczednosci

    witam.

    Przymierzam sie do wybudowania domu

    Część rzeczy chcę wykonać samemu (murowanie, tynki, wylewki itp). Prosze powiedzcie mi ile mozna zaoszczedzic w ten sposob?

    Murator wycenił koszty na:
    1. Stan zero: 26 300 zł
    2. Stan surowy otwarty: 99 200 zł
    3. Stan surowy zamknięty: 52 600 zł
    4. Instalacje sanitarne: 32 100 zł
    5. Instalacje elektryczne: 5 900 zł
    6. Wykończenie zewnętrzne: 26 200 zł
    Razem (1-6): 242 300 + VAT

    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jak ile ? Daj do wyceny ekipom, niech wycenia za calosc i w rozbiciu na elementy, potem ocen co mozesz zrobic sam i jaki koszt robocizny odpadnie jak dany element wykonasz sam. Dodaj jednak koszt pomocnika chyba ze go masz darmowego - murowanie czy robienie wylewek w pojedynke nie nalezy do rzeczy ani łatwych ani przyjemnych.

    Ogolnie robiac wiele rzeczy w we wlasnym zakresie mozna zaoszczedzic bardzo duzo. Przyklad: firma za wylewke za robote bierze te powiedzmy 15zl/m2. Mam 160 metrow piwnic, to daje 2400zl. Zrobilem to za 500zl (wynagrodzenie ludzi) plus praca wlasna (jakies 30rbh) plus pare obiadow dla dwoch ludzi plus dwie flaszki wodki.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwozdziu

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pomocnika. Mój teściu to budowlaniec. Razem mamy już na koncie domek letniskowy koło 40 metrów

    Czyli proponujecie dać do wyceny jakieś ekipie budowlanej? Samemu nie da się zrobić kosztorysu? Orientacyjnie jaki koszt budowy domu to jest robocizna? Ok 40% czy mniej?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    da sie samemu zrobic kosztorys - kwestia doswiadczenia. Jak masz projekt to zrob kosztorys SAMYCH materialów i bedziesz mial koszt budynku bez robocizny. Procentowo robocizna trudno powiedziec - wiele zalezy od projektu i zakresu robót oraz od lokalnych cen robocizny (ktore moga byc BARDZO rozne). Zalezy tez jak dobrze umiesz sie targowac czy wyszukiwac najlepsze oferty cenowe no i w koncu jakie materialy wybierzesz. Dla jednych robocizna moze byc 50% kosztu budowy, dla innych 25%.

    Daj do wyceny 2-3 ekipom, rozeznasz sie o jakich kwotach myślą.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwozdziu

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Zastanawiam się czy jes szansa na wybudowanie tego domu za 240 tyś. Myślisz że to realne? Wszyscy mówią że koszta są dużo wyższe niż te co murator podaje.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Daj link do projektu, moze ktos z bardziej doswiadczonych ci odpowie. Jak wybieralem projekt (w koncu wzialem indywidualny) to wszystkie te 'gotowe' kosztorysy byly o kant d... roztrzasc w kazdym razie.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  7. #7

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam.

    Robocizna - ja za zbudowanie domu Cyprys z pracowni Dom na horyzoncie zapłaciłem w tym roku 26 600 PLN. Cena obejmowała :

    - ręczne wykopanie ław, zbrojenie, wymurowanie fundamentu z bloczków betonowych (ten etap został wyceniony na 6 000 PLN)
    - wymurowanie ścian z porothermu 25, strop terriva - 9 000 PLN
    - wykonanie szczytów, ścianek kolankowych i konstrukcji dachu - 5 000 PLN
    - ścianki działowe + tarasy - 4 000 PLN
    - deskowanie (OSB) i papowanie dachu - 2 200 PLN
    - 400 PLN to koszt kwatery dla pracowników.

    Ułatwieniem dla ekipy było to że często zamawiałem gotowy beton (na wieńce na ściance kolankowej, chudy beton, tarasy), osobiście wydaje mi się to bardziej ekonomiczne.

    W sumie panowie (3-4) zasówali od rana do późnego wieczora przez 5 tygodni, wiec pracy było nie mało.

    Koszt całego domu na gotowo szacuję na 400 000 PLN, wiec jak widać koszt robocizny stanu surowego to 6,5 %

    Pzdr

    Dawid

  9. #9

    Domyślnie

    Wydaje mi się że powinieneś się zmieśćić w kwocie 240 tys za ten dom. Nie widze specjalnych udziwnień na dachu (lokarny etc).

    Bryła jest prosta. Zwracaj uwagę na drobiazgi, potrafią nieźle podnieść koszt całości.

    Najlepeiej wyceń to materiało w jakiś hurtowni (np. PSB) a potem trzymaj się wyceny i nie pozwalaj sobie na ekstrawangje. Na te przyjdzie czas podczas urządzania .
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    litex

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    gwozdziu w podobnej sytuacji jestem tylko inny domek, tz tesci murarz i zrob sam wszytsko

    ja jak do tej pory zaplacilem 35tys za fundamenty, piwnice, sciany, strop. - pisze kwote za materialy - bo robota byla calkowicie samodzielna... nawet gruszki z betonem nie bralem bo i tak nie miala by jak wjechac na dzialke za szeroka jest.. a lalem sam..
    oplaca sie samemu, jak tylko masz czas.. to samemu
    i w tej kasie mam jeszcze drewno na dach, pustaki itp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony