dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 156
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 3109
  1. #1261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszC
    Ciekawe dlaczego w tym temacie głównie udzielają się pierwszaki? Dla drugorocznych ceny nie są już tak ważne?
    bo drugoroczni mają już swoje stałe miejsca zakupu

    Tak sobie obserwuję ten temat i oczom nie wierzę - ceny naprawdę spadły w ciągu ostatnich miesięcy - mocno spadły.

  2. #1262

    Domyślnie

    Nasze dzisiejsze zakupy:
    pustak gazobeton solbet 600 - 7,85zł
    półówki - 3,95
    cegła pełna czerwona - 0,83 zł
    stal 12 - 1950 zł tona
    stal 6 - 2430 zł tona
    ceny brutto
    bloczek betonowy -2,75 netto

    Minsk Mazowiecki

  3. #1263

    Domyślnie

    To i ja sie pochwale, dzisiaj kupilem dachoweczke - ceramiczny Roben Monza Plus (sredzka falista) antracyt -> 2,62 pln netto / szt. (3,2 brutto), czyli 31,3 pln brutto / m2. Gasior podstawowy -> 12,9 pln netto (15,73 pln brutto). Slask.

    Tanio, drogo ?
    pozdr.

  4. #1264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    Nasze dzisiejsze zakupy:
    pustak gazobeton solbet 600 - 7,85zł
    półówki - 3,95
    cegła pełna czerwona - 0,83 zł
    stal 12 - 1950 zł tona
    stal 6 - 2430 zł tona
    ceny brutto
    bloczek betonowy -2,75 netto

    Minsk Mazowiecki
    A konkretnie gdzie w MM?

  5. #1265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lis81
    hmm, no właśnie i co z tymi cenami????

    składy budowlane chyba robią propagande, dowiedziałem się że cement drożeje a w cementowni chełm piec zamkneli jeden, parę wypowiedzi wcześniej pisali forumowicze, że stal drożeje a ja się dowiedziałem że ceny złomu znowu spadły......szkoda gadać, napedzają koniunkturę
    Ja zaczynam na wiosne narazie zamówiłem tylko solbet z dostawą na miejsce i rozładunkiem po 8,3 i połówka 4,15 miałem taniej ale luz i po podliczeniu kosztów transportu i rozładunku wychodziło prawie to samo

    Poza tym na jednym składzie koleś mi mówi, że jak u niego będę wszystko brał to ceny mi da hurtowe....haha łaskę robi jakby innych składów nie było.
    co do cementu, to moze być jazda z dwóch powodów a) w tym roku ruszają wszystkie inwestycje euro 2012 b) ceny prądu !!! a tego cementownie pożerają ogromne ilości.

  6. #1266

    Domyślnie Re: beton

    Cytat Napisał nax
    Cytat Napisał mirma
    Cytat Napisał nax
    W której betoniarni brałeś?. Czy beton /bloczki brałeś na zasadzie płacę teraz dostaję fakturę a towar biorę gdzieś na wiosnę?
    Tak płacę teraz a odbieram za ok.miesiąc jak pogoda pozwoli,taki jest warunek utrzymania ceny.Zakladam że moja cena jest przy duzym zamowieniu,bo betonu biorę na 3 budunki.łącznie ok 200m licząc B-20 (150m) B-10 i B7,5.Bloczki przy ilości 2000 sztuk.
    Betoniarnia Redek w Jatnym
    co prawda cena z Wrocławia (ale z tego co się orientuję ,to nie jesteśmy oazą niskich cen) B-20 -dzisiaj kupowane- 205 netto, pompa 240/h

  7. #1267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dzisiaj zamowione: pustak Poroton 24cm - 3,5zl, Poroton otulinowy 11,5cm - 3,3zl Dobre ceny? (Wielkopolska)
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  8. #1268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JanuszC

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    pustak Poroton 24cm - 3,5zl
    Ja na Porotonie się nie znam ale sąsiad kupował na wiosnę 2007 po 10 zł!

  9. #1269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszC
    pustak Poroton 24cm - 3,5zl
    Ja na Porotonie się nie znam ale sąsiad kupował na wiosnę 2007 po 10 zł!


    O zesz orzeszku ... !!
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  10. #1270

    Domyślnie ceny maxa i polothermu

    kupował ktoś ostatnio pholoterm 30 lub maxa 288 , albo beton B15 okolice Krakowa i proszowic.
    macie może jakieś doświadczenia z cegielniami z tego regiony??
    niewiecie jakie są prognozy na ceny tych towarów??
    Dzięki za info...

  11. #1271

    Domyślnie

    Witam

    Szukam cen materiałów budowlanych z województwa Lubuskiego. Zaczynam pomału sie budowac i nie za bardzię orientuje. Jeśli jest ktoś kto sie juz buduje albo wybudował, to poproszę niech napisze do mnie prywatą wiadomość z cenami materiałów min.

    Beton B20
    Bloczki
    Piasek zółty do wsypania do fundamentów (0,4) za tone lub kubik
    Porotherm (Poroton) 25 P+W
    Supoerks

    Itp.

    Z góry dziekuje

  12. #1272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    Nasze dzisiejsze zakupy:
    pustak gazobeton solbet 600 - 7,85zł
    półówki - 3,95
    cegła pełna czerwona - 0,83 zł
    stal 12 - 1950 zł tona
    stal 6 - 2430 zł tona
    ceny brutto
    bloczek betonowy -2,75 netto

    Minsk Mazowiecki
    witam
    Jak ktoś napisał wyżej,ceny rzeczywiście spadają.2 tygodnie temu również w okolicach Mińska Maz.kupowałem materiały i wtedy pisaliście ,że tanio

    za Solbet płaciłem 7,95
    stal 12 za 2050zl
    No tylko bloczek byl tańszy bo 2,5 netto sztuka,ale z uwagi,że brałem dużo-2000 sztuk

  13. #1273
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    To ok. 15% rabatu od cennika.
    Nie znam bieżącej sytuacji ale w X 2008 to był b.dobry rabat, nieosiągalny np. w domex-ie, hadex-ie itp.
    Po uwagę należy też wziąć pozostałe elementy "składowe" dachu.

    Cytat Napisał Daga&Adam
    To i ja sie pochwale, dzisiaj kupilem dachoweczke - ceramiczny Roben Monza Plus (sredzka falista) antracyt -> 2,62 pln netto / szt. (3,2 brutto), czyli 31,3 pln brutto / m2. Gasior podstawowy -> 12,9 pln netto (15,73 pln brutto). Slask.

    Tanio, drogo ?
    pozdr.

  14. #1274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Dzisiaj zamowione: pustak Poroton 24cm - 3,5zl, Poroton otulinowy 11,5cm - 3,3zl Dobre ceny? (Wielkopolska)
    Czy to cena z dowozem i rozładunkiem. I skąd ona, bo chyba okazyjna. No i czy brutto?

  15. #1275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    To ok. 15% rabatu od cennika.
    Nie znam bieżącej sytuacji ale w X 2008 to był b.dobry rabat, nieosiągalny np. w domex-ie, hadex-ie itp.
    Po uwagę należy też wziąć pozostałe elementy "składowe" dachu.

    Cytat Napisał Daga&Adam
    To i ja sie pochwale, dzisiaj kupilem dachoweczke - ceramiczny Roben Monza Plus (sredzka falista) antracyt -> 2,62 pln netto / szt. (3,2 brutto), czyli 31,3 pln brutto / m2. Gasior podstawowy -> 12,9 pln netto (15,73 pln brutto). Slask.

    Tanio, drogo ?
    Gasior podstawowy -> 12,9 pln brutto
    Gasior poczatkowy -> 40 pln brutto

    Dzieki za informacje - kupuje w lokalnej hurtowni w ktorej moj kumpel jest przedstawicielem i zalatwia mi dobre rabaty na wszystko, bo wiekszosc materialow u niego kupuje
    pozdr.

  16. #1276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Słupsk,

    Dzisiejsze zakupy:
    BK - 24x24x59 - 8,45 brut z dowozem (Prefabet Osława na klej).
    BK - 12x24x59 - 4,48 jw.
    pręt żebrowany fi12 - 1200 kg - 2zł brut ale przywieziony z Białej Podlaskiej bo u nas w metropolii najtaniej 2,32zł

    Pzdr.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  17. #1277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Po uwagę należy też wziąć pozostałe elementy "składowe" dachu.
    Ah - piszesz nie o dachowce a o reszcie ?
    To cena tylko za dachowke - reszte kupowalem gdzie indziej. Folie Tyvek Pro na allegro po 350 pln / rolke, tasme kalenicowa bodaj vent-roll 11 pln / mb. Deske czolowa w lokalnym tartaku - 5 pln / mb (20cm szeroka). Okna Fakro FTS 78x140 - allegro - 940 pln z kolnierzem EZV + po ok 70 pln kolnierze paroprzepuszczalne XDP. Rynny Marleya dopiero wyceniam u tego samego hurtownika, wiec mysle ze bedzie OK.

    Generalnie rzeczywiscie poruszyles wielki problem dla nieswiadomych inwestorow. Robilem wycene kompletnego dachu u lokalnego "sprzedawcy dachow" i o ile dachowka cenowo wychodzila bardzo korzystnie (nawet nie wiem czy nie taniej niz ostatecznie kupilem), to jednak dodatki byly tak DROGIE, ze po dokladnej analizie cen allegrowych poczulem sie prawie jak oszukany Np. tasma kalenicowa - IDENTYCZNA ktora kupilem po 11 pln / mb - u niego po 25 pln / mb. Deska czolowa - 11 pln / mb (ponad 100% drozej), folia - jakiejs malo znanej firmy w sumie ~2,7k pln (ja zaplacilem za ta sama ilosc Tyveka Pro ok. 1,7k pln, gdzie tamta (juz nie pamietam jaka) na allegro byla jeszcze tansza).

    Na calym dachu wszystkie te dodatki wyszly ok 4k pln drozej, a dachowka gora pareset pln taniej. Wiec uwazajcie ! Dobre wrazenie ceny dachowki to wcale nie informacja, ze tam jest tanio - moga Was naciagac na dodatkach

    Aha - jak chcialem kupic tam sama dachowke, to sprzedawca stwierdzil ze tak to mu sie nie oplaca i on sprzedaje tylko komplety na caly dach )
    pozdr.

  18. #1278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    To dobrze, że to piszesz
    Ja zbieram kompleksowe oferty na cały dach w czterech firmach ale zastrzegłem, że wszystkie składowe mają być wyszczególnione. Na razie mam jedną oferte z Seeger Dachu i już widze, że taśmę kalenicową policzyli mi po 19,49 netto/mb i to juz 20 %rabatem . Membrana Tyvek Solid po 4,34 net/m2. Chyba bede musiał sie dokładnie przyjżeć tym kalkulacjom.

    Pozdrawiam
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  19. #1279

    Domyślnie materiały okolice KRAKOWA

    Proszę o namiary na tanie składy w okolicach Krakowa. szukam:

    BLOCZKÓW BETONOWYCH ( na razie mam 4,27zł brutto z transportem)
    POROTHERMU 25 ( na razie mam 5,5zł brutto z transportem)
    STALI
    pozdrawiam

  20. #1280
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Re: materiały okolice KRAKOWA

    Cytat Napisał anetik
    Proszę o namiary na tanie składy w okolicach Krakowa. szukam:

    BLOCZKÓW BETONOWYCH ( na razie mam 4,27zł brutto z transportem)
    POROTHERMU 25 ( na razie mam 5,5zł brutto z transportem)
    STALI
    pozdrawiam
    Ze składami nie pomogę ale...
    Bloczki bardzo drogie, szukaj dalej. Wczorajkupiliśmy właśnie bloczki z polecanego miejsca po 3zł, a to i tak było dużo. Mieliśmy propozycje po 2,7 brutto z dowozem.
    Porotherm zas tani. Wczoraj kupiliśmy po 5,7 i to podobno tanio i mówili, że taniej ni ebędzie ale z tym to nigdy nie wiadomo
    Ceny z pomorskiego.

    Stal u nas jest po 2200zł z dowozem.

Strona 64 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony